پیش بینی بارش باران

پیش بینی بارش باران

مهرمهر1 هفته قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس آخرین مدل‌های هواشناسی از روز سه شنبه تا پایان هفته با تقویت امواج تراز میانی جو و افزایش ضرایب ناپایداری خصوصا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید و موقتی در برخی مناطق استان پیش بینی می‌شود. وی بیان کرد: از بعد از ظهر سه شنبه بارش باران برای نیمه شمالی استان پیش بینی می‌شود و از روز چهارشنبه گستره بارش‌ها نقاط بیشتری از استان را در بر می‌گیرد. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در این مدت خطر جاری شدن سیلاب‌های محلی و نقطه‌ای و خطر رعد و برق و اصابت صاعقه به زمین وجود دارد. وی افزود: عشایر، دامداران و گردشگران محترم در مکان‌های امن و به دور از رودخانه‌ها و مسیل‌ها مستقر شوند و همچنین از استقرار در ارتفاعات یا دشت‌های وسیع به سبب احتمال رخداد صاعقه خودداری کنند. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: کوهنوردان با توجه به وضعیت جوی به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر از کوهپیمایی خودداری کنند.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فریبا گودرزی، کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور گفت: ‌ امروز (۱۲ مرداد) در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد در برخی ساعات، وجود دارد. کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود. گودرزی اظهار داشت: از بعد از ظهر دوشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان، اردبیل و خراسان شمالی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی تأکید کرد: روز دوشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان و غرب مازندران خواهد بود که ‌سیلابی شدن مسیل‌ها در این دو استان وجود دارد. کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بیان کرد: همدان، شهرکرد و اردبیل امروز با کمینه دمای ۱۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان بودند و اهواز بین مراکز استان گرم‌ترین دما را داشت و به بیشینه دمای ۴۹ درجه رسید و پس از آن قم با بیشینه دمای ۴۵ درجه گرم‌ترین مرکز استان است.
موجموج3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران درباره وضعیت جوی این استان گفت: همانگونه که انتظار داشتیم از روز گذشته شاهد افزایش دما در آسمان مازندران بودیم به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته از قائم‌شهر و آمل با ۳۵ درجه و کمینه دما نیز از بلده با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بوده است. وی افزود: امروز انتظار داریم به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در آسمان مازندران باشیم که در برخی مناطق محسوس و قابل ملاحظه است. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: از اواخر امشب با تغییر سوی جریانات و شکل‌گیری جریانات مرطوب شمالی انتظار داریم شاهد افزایش ابر و وزش باد در استان باشیم. اسدی بیان کرد: این وضعیت به‌دلیل استقرار جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی تا اوایل هفته آینده در آسمان مازندران ادامه خواهد داشتوی یادآور شد: طی این مدت شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های پراکنده، احتمال رعدوبرق و کاهش دمای هوای استان خواهیم بود. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران تا ۲۴ ساعت آینده به‌صوت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، عبور امواج ضعیف را طی سه روز آینده از سطح استان نشان می‌دهد. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در این مدت آسمانی قسمتی تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می‌شود. وی بیان کرد: طی این مدت احتمال رگبار پراکنده در بخش هایی از استان به ویژه در نیمه شرقی انتظار می‌رود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: همچنین در این مدت گردو غبار رقیق به ویژه در ساعات اولیه صبح سبب کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط استان خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
طوفان و بارندگی رگباری باعث آبگرفتگی معابر و قطع برق در برخی از مناطق مشهد شد. بارندگی رگباری و طوفان شدید جمعه شب در مشهد باعث آب گرفتگی در برخی معابر مشهد و شکستن تعدادی از درختان شد. سقوط بنرهای تبلیغاتی و داربست بر روی شبکه‌های توزیع باعث قطعی برق در برخی از مناطق مشهد شد که با تلاش نیروهای شرکت برق اوضاع به حالت عادی برگشته و برق تمامی مناطق وصل شده است. علی رضا صحراگرد ادامه داد: نیروهای خدمات شهری مشغول رفع آبگرفتگی‌های به وجود آمده هستندو موارد آبگرفتگی بعد از جمع بندی‌ها اعلام خواهد شد. همچنین توفان و کاهش دید منجر به بازگشت پرواز یزد به مشهد شرکت هواپیمایی کیش ایر به فرودگاه یزد شد و با عادی شدن شرایط پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مشهد بدون مشکل در حال انجام است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
خانم معصومه احمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز غربی، بخش‌هایی از سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های زاگرس شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود. احمدی تصریح کرد: برای فردا نیز این شرایط ادامه دارد و عمدتا در دامنه‌های زاگرس و البرز شاهد تداوم ناپایداری‌ها به خصوص در ساعات بعدازظهر خواهیم بود. کارشناس هواشناسی ادامه داد: برای امروز و فردا در استان‌هایی مانند خوزستان و ایلام وزش باد می‌تواند منجر به پدیده گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا شود. احمدی گفت: بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس امروز مواج و متلاطم خواهد بود به طوری که ارتفاع موج افزایش پیدا می‌کند. امروز آسمان تهران صاف است و ساعات بعد از ظهر رشد ابر را همراه با وزش باد خواهیم داشت و دمای هوای تهران نیز در گرم‌ترین زمان به ۳۳ درجه بالای صفر خواهد رسید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر این اساس از بعدازظهر امروز در استان‌های واقع در شمال غرب برخی نقاط استان‌های کردستان، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان و همچنین شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، رشت و اصفهان رگبار و رعد و برق موقت پیش بینی شده است. شدت بارش روز دوشنبه ۶ خردادماه در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان است. همچنین فردا با نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش دما در استان‌های واقع در نوار شمالی پیش بینی می‌شود که بیشترین میزان کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه روز دوشنبه در سواحل خزر و روز سه‌شنبه در شمال شرق می‌باشد. همچنین سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ خرداد) در استان‌های واقع در نوار شمالی نواحی مرکزی، بخش هایی از استان‌های فارس و کرمان خبر داد و اعلام کرد: بارش روز چهارشنبه در استان‌های واقع در نوار شمالی به ویژه مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، سمنان و تهران تشدید می‌شود. انتهای پیام/
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ماه قبل
نقشینه ادامه داد: همچنین از بعدازظهر امروز و فردا (جمعه) باد و گردوخاک برای جنوب غرب کشور پیش بینی شده که کیفیت هوا را کاهش می‌دهد. وی یادآور شد: فردا (جمعه) هم بارش‌ها در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، دامنه‌های البرز مرکزی در شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران شدید خواهد بود. ** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین مناطقکارشناس سازمان هواشناسی درباره هوای پایتخت هم گفت: امروز بعدازظهر برای تهران، افزایش ابر پیش بینی می‌شود که اواخر امشب بارش‌های پراکنده‌ای هم در تهران شاهد خواهیم بود. وی افزود: فردا جمعه دمای هوای تهران کاهش یافته و در بعضی ساعات افزایش ابر و رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد. امروز صبح، شهرکرد هم با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان شناخته شد.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
معاون پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: موج دوم سامانه سرد بارشی به‌تدریج از امروز به استان نفوذ کرده و سبب بارش باران، رعد و برق، درنواحی کوهستانی ریزش برف، مه غلیظ، وزش باد شدید، طوفانی شدن دریا و کاهش نسبی دما می‌شود. محمدرضا رحمان‌نیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از امروز تا پایان هفته جاری، هوای استان ابری همراه با بارندگی و وزش باد و در ارتفاعات با بارش برف و پدیده مه همراه خواهد بود. وی گفت: موج دوم سامانه سرد بارشی به‌تدریج از امروز به استان نفوذ کرده و سبب بارش باران، رعد و برق، درنواحی کوهستانی ریزش برف، مه غلیظ، وزش باد شدید، طوفانی شدن دریا و کاهش نسبی دما می‌شود. وی گفت: از روز پنج‌شنبه شاهد بارش پراکنده باران در استان خواهیم بود و این سامانه به تدریج از فراز استان عبور خواهد کرد. رحمان‌نیا خاطرنشان کرد: در مدت فعالیت این سامانه بارشی احتمال آب‌گرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین به علت ریزش برف در نواحی کوهستانی و پدیده مه، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی وجود دارد.
مهرمهر4 ماه قبل
شاهرخ پارسا در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی برای امروز افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید و در برخی مناطق غربی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از روز پنجشنبه تا روز جمعه رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در سطح استان پیش بینی می‌شود. وی تاکید کرد: شدت بارش‌ها برای نواحی غربی استان از جمله شهرستان کوهرنگ، اردل، لردگان انتظار می‌رود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ارتفاع برف در ارتفاعات استان کاهش یافته است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در خراسان‌رضوی بارش پراکنده تا ظهر ادامه داشته و از بعد از ظهر سامانه بارشی از سمت مرزهای شرقی خارج می‌شود. از بعدازظهر همچنین رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی نقاط کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی شده که فردا ۲۸ فروردین بارش در استان‌های ذکر شده، تشدید می‌شود. فردا در برخی نقاط استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی و لرستان و اواخر وقت در برخی نقاط خوزستان و اصفهان رگبار باران روی می‌دهد که شدت بارش در این روز مربوط به برخی نقاط آذربایجان‌شرقی و غرب آذربایجان غربی است. روز چهارشنبه در بعضی ساعات در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی وزش باد شدید پیش بینی شده است. انتهای پیام/
ایرناایرنا4 ماه قبل
همچنین مدارس مقاطع پیش دبستانی و دبستان شهرستان زاهدان و نصرت آباد در دو نوبت صبح و عصر روز یکشنبه تعطیل است. مدارس شهرستان‌های بافت، رابر، ارزوئیه، جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج، منوجان و فاریاب فردا در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است. **خراسان رضویمدارس شهرستان کلات تعطیل شدمدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به بارش‌های شدید و جاری شدن سیل در کلات تمام مدارس این شهرستان روز یکشنبه تعطیل است. مدارس شهرستان کلات در تمام مقاطع ابتدایی و متوسطه روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه در نوبت صبح و عصر تعطیل می‌باشد. سیل عصر روز شنبه در شهرستان کلات موجب خسارات فراوان شده است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
آیت‌الله صفایی بوشهری، سپاه پاسداران را در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها دانست و تصریح کرد: قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی تحریف حقایق است چراکه این نیروی انقلابی و مقتدر در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها قرار دارد. خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا از تروریست‌ها حمایت و سپاه با آنان مبارزه می‌کند گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته قربانی تروریست بوده و سپاه حامی و مدافع مظلومان جهان و قوی‌ترین نیرو در مقابله با تروریست است. نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به شهادت شهید حججی در مبارزه با تروریست‌ها خاطر نشان کرد: رزمندگان مدافع حرم مانند شهید حججی‌ها شما «آمریکا» در سوریه به شهادت رساندید. خطیب نماز جمعه بوشهر، حمایت از سپاه را واجب و تضعیف آن را حرام دانست و گفت: تمام ملت ایران سپاهی و بسیجی هستند و این نهاد الهی مورد حمایت همگان قرار دارد. وی با تاکید بر برخورد قاطع با تروریست بین‌الملل افزود: مجلس، دولت و قوه قضاییه برخورد قاطع با تروریست بین‌الملل به سرکردگی آمریکا داشته باشند.
مهرمهر4 ماه قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت آینده در سطح استان افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود، اظهار داشت: شدت بارش در شهرستان کوهرنگ بیش از سایر نقاط استان است. وی عنوان کرد: در این مدت بارش‌های رگباری بهاری گاهی همراه با رعدوبرق به ویژه برای نواحی غربی و در ساعت‌های بعد از ظهر پیش بینی می‌شود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: صبح روز چهارشنبه کاهش نسبی دما انتظار می‌رود. وی ادامه داد: دمای هوا در شهرکرد منفی یک درجه سانتی گراد گزارش شده است.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
اداره کل هواشناسی استان تهران در اطلاعیه‌ای آسمان استان را طی ۲ روز آینده نیمه ابری همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی کرد. به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، آسمان استان امروز کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و در ارتفاعات گاهی با بارش پراکنده خواهد بود. در استان تهران با ورود سامانه بارشی از بعدازظهر جمعه افزایش ابر و در روز شنبه در بعضی ساعات رگبار باران گاهی با رعد و برق و تندباد موقتی پیش بینی می‌شود. کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه به ترتیب (۱۹ و ۱۰)، (۲۱ و ۱۳) و (۲۱ و ۱۱) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. ورامین با ۲۰ درجه و فیروزکوه-امین آباد با منفی ۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
تابناکتابناک4 ماه قبل
وی افزود: همچنین استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و یزد بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های تهران البرز نیز تا قبل از ظهر وزش باد پراکنده محتمل است، گفت: شدت بارش در این روز در نواحی مرکزی و جنوبی فارس است. در این روز در استان‌های قم، سمنان، گلستان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس در برخی ساعات وزش باد شدید و همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود. در روز چهارشنبه، چهاردهم فروردین ماه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دما بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد است. همچنین در روز پنج شنبه، پانزدهم فروردین کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دمای هوا بین ۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد است.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ماه قبل
وی افزود: همچنین استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و یزد بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های تهران البرز نیز تا قبل از ظهر وزش باد پراکنده محتمل است، گفت: شدت بارش در این روز در نواحی مرکزی و جنوبی فارس است. در این روز در استان‌های قم، سمنان، گلستان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس در برخی ساعات وزش باد شدید و همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود. در روز چهارشنبه، چهاردهم فروردین ماه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دما بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد است. همچنین در روز پنج شنبه، پانزدهم فروردین کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دمای هوا بین ۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
وی افزود: همچنین استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و یزد بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های تهران البرز نیز تا قبل از ظهر وزش باد پراکنده محتمل است، گفت: شدت بارش در این روز در نواحی مرکزی و جنوبی فارس است. در این روز در استان‌های قم، سمنان، گلستان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس در برخی ساعات وزش باد شدید و همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود. در روز چهارشنبه، چهاردهم فروردین ماه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دما بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد است. همچنین در روز پنج شنبه، پانزدهم فروردین کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دمای هوا بین ۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد است.
مهرمهر4 ماه قبل
در این مدت رعایت نکات ایمنی اعلامی از سوی سازمان مدیریت بحران در ترددهای نوروزی شدیدا مورد تاکید قرار گرفته تا در بروز مشکلات و حوادث احتمالی پیشگیری‌های لازم به عمل آید. به گفته وی پدیده مورد انتظار در این مدت بارش نسبتا شدید باران در بخش‌های جنوبی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود. وی افزود: بارش برف در محور اردبیل - آستارا و گردنه حیران محسوس‌تر از سایر مناطق بوده اما هیچ گونه مشکلی از لحاظ تردد خودروها در این محور وجود ندارد. وی از مستقر شدن امدادگران هلال احمر در پایگاه‌های ثابت و سیار از آغاز سفرهای نوروزی خبر داد و ادامه داد: امدادرسانی به هموطنان عزیز با نهایت دقت و بهره‌گیری از تمامی توان و ظرفیت موجود انجام خواهد پذیرفت. وی از آمادگی نهادهای مرتبط برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و افزود: با جدی گرفتن نکات ایمنی و توجه به هشدارها سفری امن و مطمئن رقم زده خواهد شد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
وی، با بیان اینکه پیش بینی بارش باران در استان بوشهر شده است افزود: برای جلوگیری از حوادث احتمالی اقدامات لازم و اطلاع رسانی به گردشگران انجام شده و این در حالی است که استان بوشهر از آمادگی بالایی برای ارائه خدمات و امدادرسانی برخوردار است. معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با قدردانی از شهرداران و دهیاران در فراهم کردن آسایش و آرامش مسافران گفت: مردم خونگرم استان بوشهر در ارائه خدمات لازم به گردشگران نهایت همکاری کرده‌اند که از مردم میهمان‌پذیر استان قدردانی می‌شود. ستوده با تاکید بر پرهیز از توجه به شایعات افزود: مردم و مسافران تنها به گزارش ستاد بحران استان بوشهر که به صورت دائم از رادیو پخش می‌شود توجه کنند. وی افزود: مرجع رسمی اطلاع رسانی رسانه ملی، خبرگزاری‌های رسمی، مسئولان سازمان مدیریت بحران و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه بحران است. معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا بیان اینکه سفر گردشگران در ایام نوروز امسال به استان بوشهر بیش از سال قبل است گفت: سال گذشته تا ۹ فروردین ۷٫۴ میلیون نفر شب اقامت در استان بود که این رقم تاکنون ۸٫۵ میلیون نفر شب اقامت ثبت شده است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود امامی یگانه ظهر شنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: طبق پیش بینی بارش باران در نقاط مختلف استان و به دلیل احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، مسافران و گردشگران نوروزی می‌بایست با جدی گرفتن توصیه‌های لازم از اسکان در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند. به گفته وی برای جلوگیری از بروز اتفاقات و حوادث دیگر چرای احشام در مناطق کوهستانی و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز ممنوع بوده و توجه به توصیه‌های ایمنی اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط و مدیریت بحران ضروری است. سرپرست مدیریت بحران استانداری اردبیل یادآور شد: با اعلام سازمان هواشناسی سامانه ناپایدار جوی از عصر شنبه به استان وارد شده و تا ظهر سه شنبه در نقاط مختلف استان حاکم خواهد شد. امامی یگانه از بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی و کوهستانی استان نیز خبر داد و یادآور شد: با توجه به وزش بادهای تند جنوبی با سرعت متوسط ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت که در برخی از ساعات به ۹۰ کیلومتر نیز خواهد رسید، رعایت توصیه‌های ایمنی ضروری خواهد بود. وی از آمادگی نهادهای مرتبط برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و افزود: با جدی گرفتن نکات ایمنی و توجه به هشدارها سفری امن و مطمئن رقم زده خواهد شد.
الفالف4 ماه قبل
استان خوزستان دارای ۶ سد مخزنی و ۴ سد تنظیمی – انحرافی است که ازجمله‌ی مهم‌ترین سدهای ایران محسوب می‌شوند. مدیرعامل سد و نیروگاه دز با بیان این که ارتفاع کلی سد دز ۳۵۲ متر است، افزود: ارتفاع کنونی آب در سد دز شهرستان اندیمشک ۳۴۹ متر بوده و این سد فقط ۳ متر تا رسیدن آب به بالاترین ارتفاع خود فاصله دارد. اخطاریه هواشناسی خوزستانبا توجه به شرایط جوی ویژه استان خوزستان اداره کل هواشناسی استان خوزستان بطور منظم و منسجم درحال اطلاع رسانی درباره آخرین پیشبینی‌ها از وضعیت هوا در روزهای آینده است. با توجه به حجم بارشها بویژه در حوضه‌های آبریز سدهای استان خوزستان، اکیدا توصیه می‌گردد نسبت به مدیریت خروجی سدهای استان در جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. اطلاعیه‌های مکرر سازمان آب و برق خوزستانسازمان آب و برق خوزستان نیز طی روزهای گذشته در اطلاعیه‌های مکرر به اطلاع رسانی و پیش بینی وقوع سیل در روستاهای حاشیه رودخانه دز پرداخته است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
رییس پلیس راهور خوزستان ادامه داد: بار ترافیک به دلیل مسدود شدن ساحلی غربی و شرقی اهواز به سطح خیابان‌های این شهر بازگشته و رانندگان با توجه به این محدودیت‌ها با مشکل و گره‌های ترافیکی مواجه خواهند شد لذا به رانندگان توصیه می‌شود در این مدت همراهی لازم را با پلیس داشته باشند تا وضعیت به حالت عادی برگردد. سرهنگ جمشیدی اولویت مسدودی جاده ساحلی را زیر گذر پل‌ها عنوان کرد و گفت: زیرگذرهای اهواز به دلیل اختلاف سطح از کف رودخانه، اولین مکان هایی هستند که دچار آبگرفتگی می‌شوند. رییس پلیس راهور خوزستان همچنین افزود: ۴۰ درصد تصادفات ترافیکی منجر به فوت و جرح در ایام نوروز امسال نسبت به قبل کاهش داشته است که نشان دهنده رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان می‌باشد. به پیش بینی سازمان هواشناسی خوزستان از اوایل روز شنبه تا اوایل سه شنبه هفته آینده با ورود سامانه باران زا شاهد رگبار پراکنده، بارندگی، رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و تگرگ به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق، شرق، ارتفاعات خواهد بود. ۷۱۶۵/۶۰۶۸انتهای پیام /*
ایرناایرنا4 ماه قبل
رضا رجب زاده روز دوشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان مانه و سملقان با اشاره به خشکسالی‌های اخیر افزود: بسیاری از مسئولان پیش بینی بارش باران با چنین حجمی را در روزهای اخیر نداشتند. معاون عمرانی استاندارخراسان شمالی گفت: بعد از اتمام بحران طی یک جلسه مشکلات و نیازها و کمبودها در جلسه بررسی شود تا مشکلات مردم به حداقل برسد. وی نیاز مردم سیل زده را پتو، مواد غذایی و زیر انداز و ست بهداشتی عنوان کرد. فرماندار مانه و سملقان گفت: در ابتدای شروع شرایط خاص در شهرستان تمامی اعضای به صورت آماده باش هستند و از ۲ روز گذشته شرایط بهتر شده است. وی اظهار داشت: تدابیر لازم برای پیشگیری از مسائل سیل انجام شده است و اقلام مورد نیاز از دیروز در سطح شهرستان توزیع شده است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن میرهادی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد تسهیلات و خدمات سفر که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ۸ هزار و ۵۰۰ تخته چادر در بوستان‌های قم نصب‌شده است. وی گفت: با توجه به پیش بینی بارش باران در حال حاضر اسکان مسافران نوروزی در فضاهای روباز شهری امکان پذیر نیست. مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم افزود: در چهار روز گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر در بوستان‌های شهر قم اسکان پیداکرده‌اند که این روند وضعیت افزایشی را نشان می‌دهد. وی ادامه داد: با شروع بارندگی‌ها در قم، ۸ سوله ورزشی برای جایگزینی و انتقال مسافران نوروزی از بوستان‌ها در نظر گرفته‌شده بود که در اختیار آنها گذاشته شد. مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: در ۵ روز گذشته ۴۹ حادثه حریق و ۲۹ مورد نجات توسط سازمان آتش‌نشانی در رابطه با مسافران نوروزی انجام‌شده است.
ایسناایسنا5 ماه قبل
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: میزان خسارت‌های وارد شده به خراسان شمالی بر اثر وقوع سیلاب کمتر از استان‌های گلستان و مازندران بوده است. مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا افزود: بیشترین خسارت وارد شده به استان گلستان بوده است اما هنوز رقم دقیق کلی خسارت‌های وارد شده به این سه استان مشخص نشده و طی چند روز آینده اعلام می‌شود. جمالی نژاد با بیان اینکه هم اکنون تعداد زیادی از راه‌های مواصلاتی روستاهای سیل زده خراسان شمالی تخریب و ارتباط روستاها قطع شده است، اظهار کرد: اولین اقدامی که باید برای روستاهای سیل زده این استان انجام داد ساخت راه‌های سیل زده و ساخت چندین پل ارتباطی است. باید تمهیدات لازم برای بارندگی یکی دو ماه آینده اندشیده شودمعاون عمرانی وزیر کشور در ادامه با بارندگی‌ها طی دو ماه آینده اشاره و اظهار کرد: طی یکی دو ماه آینده بارندگی‌های خیلی خوبی خواهیم داشت و باید تمهدیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارت‌ها اندیشیده شود. وی تصریح کرد: طی دو سه روز آینده نیز بارندگی‌هایی خواهیم داشت که میزان این بارندگی از بارندگی چند روز گذشته که موجب بروز جاری شدن سیل در سه استان مذکور شد، بیشتر خواهد بود و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود خسران را داشته باشیم.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم گفت: طی روزهای آتی شاهد بارش باران و وزش باد در استان خواهیم بود. محمدرضا قاضی با اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: براساس پیش بینی‌ها امروز جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. حداقل و حداکثر دما در قم چهار درجه و ۱۹ درجه و آب و هوای استان صاف همراه با وزش باد است. وی با بیان اینکه در روز چهارشنبه آسمان استان قم کمی ابری است، گفت: در این روز از بعد از ظهر شاهد افزایش ابر همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان خواهیم بود. رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم ادامه داد: در روز چهارشنبه جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر ۴۵ کیلومتر بر ساعت است، در این روز حداقل و حداکثر دمای استان دو درجه و ۱۵ درجه خواهد بود.
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی با اشاره به وجود ۳۶۰ هزار هکتار کانون بحرانی ریزگرد در استان خوزستان بیان کرد: تاکنون حدود ۵۰ هزار هکتار از این کانون‌ها مالچ پاشی، آب اندازی و نهالکاری شده است. مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به بحران خشکسالی به عنوان دیگر ابر بحران خوزستان در سالی که گذشت گفت: بخشی از مشکلات خشکسالی به دلیل تصمیمات نادرست زیست‌محیطی است که موجب شد آثار خشکسالی در خوزستان بیشتر نشان داده شود. محمد سبزه زاری بیان کرد: خوزستان رتبه چهارم بارش باران را در مقایسه با میانگین بارش بلند مدت در سطح کشور به خود اختصاص داد. وی بیشترین میزان بارندگی سال زراعی خوزستان را در حسینیه اندیمشک با ۹۱۰ میلیمتر و کمترین میزان بارندگی را در آبادان با ۱۳۵ میلیمتر گزارش کرد. در پایان این برنامه از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و بخشداران فعال درکنترل ومدیریت سیلاب اخیر تقدیر شد.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتا پایدار طی امروز و گذر امواج ناپایدار طی یکشنبه و دوشنبه بر روی استان است. وی بیان داشت: بر این اساس امروز در اکثر مناطق استان آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان تصریح کرد: از فردا در اکثر مناطق افزایش ابر وزش باد نسبتا شدید گاهی شدید و بارش باران و برف به ویژه در مناطق غربی، شمالی و جنوبی خواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه بیشینه دمای هوا در مناطق غربی دو تا چهار درجه و کمینه دما در اکثر مناطق دوتا سه درجه افزایش خواهد داشت، ادامه داد: امروز هوای اصفهان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. علی عسگریان با اعلام اینکه فردا هوای اصفهان ابری، گاهی وزش باد شدید و بارش باران پیش بینی می‌شود، ادامه داد: روز دوشنبه هوای اصفهان نیمه ابری و احتمال بارش باران و وزش باد به تدریج کاهش پدیده پیش بینی شده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
سمیه لطفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اوج فعالیت بارشی از عصر امروز تا فردا (یکشنبه) خواهد بود بنابراین وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی به ویژه در شهرستان‌های سرایان، فردوس، بشرویه، خوسف، درمیان، قاینات و بخش هایی از نهبندان و سربیشه پیش بینی می‌شود. وی اظهار داشت: در این مدت کاهش دمای هوا محسوس و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بارش برف در مناطق کوهستانی موجب اختلال در ترددهای جاده‌ای می‌شود و لغزندگی جاده‌های کوهستانی و مه آلودگی در این جاده‌ها قابل ملاحظه است. وی افزود: سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در بیرجند به ۴۷ کیلومتر در ساعت رسید. ۳۲۱۵*۳۰۲۸انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید