پیمان جبلی

پیمان جبلی

ایسناایسنا1 هفته قبل
واحد پژوهش‌های کاربردی معاونت برون مرزی صداوسیما جلد اول کتاب «رسانه‌های برون مرزی در جهان» را به چاپ رساند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، این کتاب اطلاعات دقیق و جامعی از رسانه‌های برون مرزی در کشورهای امریکا، آلمان، فرانسه، ژاپن، ترکیه، قطر و عربستان سعودی را دربردارد. کتاب «رسانه‌های برون‌مرزی در جهان (۱)» با بررسی فعالیت‌های رسانه‌ای برون‌مرزی کشورهای مطرح در جهان، امکان استفاده از تجربیات موفق دیگر کشورها را فراهم می‌آورد. واکاوی فعالیت‌های رسانه‌های برون‌مرزی در کشورهای جهان که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است، نشان می‌دهد که رسانه‌های برون‌مرزی در عین حالی که زبان گویای دیپلماسی عمومی کشورشان هستند، ولی در اغلب موارد مواضعی قاطع‌تر از دیپلماسی رسمی دارند. کتاب «رسانه‌های برون مرزی در جهان (۱)» با پیش گفتار دکتر پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما، نظارت علمی حسن بهشتی‌پور و ویرایش ادبی محمد روحی، در ۱۹۷ صفحه، در دی ماه ۱۳۹۸ در واحد پژوهش‌های کاربردی معاونت برون مرزی صداوسیما تهیه و به چاپ رسیده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
پیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما میهمان شبکه العالم بود، او به تشریح عواقب این جنایت پرداخت و درباره پاسخ ایران به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، صحبت کرد. برنامه‌‌های دیگری که شبکه‌های خارجی تلویزیون تدارک دیده‌اند که روی آنتن رفته و در روزهای دیگر هم به واکاوی علت ترور سردار سلیمانی می‌پردازد. کشورهای منطقه و جهان نیز در واکنش به شهادت سپهبد ایرانی، سردار قاسم سلیمانی از تشدید تنش‌ها ابراز نگرانی کردند. برنامه «چرایی خبر» در ابتدای برنامه با پخش گزارشی موضوع شهادت سردار سلیمانی را بررسی کرده سپس با حضور کارشناسان به تحلیل این اتفاق و علت‌یابی آن می‌پردازد. «چرایی‌خبر» از تولیدات شبکه هیسپان‌تی‌وی روزهای شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۰۳:۳۰، ۰۸:۳۰ و ۱۱:۳۰ روی آنتن این شبکه می‌رود.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: تلویزیون اینترنتی دو ساعته روسی‌زبان در معاونت برون مرزی راه‌اندازی شد و به‌صورت آزمایشی بر روی سایت «رادیو روسی» در دسترس است. وی افزود: راه اندازی دو تلویزیون در صدر اهداف ما قرار دارد؛ تلویزیون روسی و تلویزیون فرانسوی که هنوز به دلیل نبود بودجه لازم، محقق نشده است. از ابتدای دی‌ماه پخش تلویزیون اینترنتی روسی به شکل آزمایشی شروع شده و ما روزانه دو ساعت پخش زنده تلویزیونی در سایت رادیو روسی داریمدر ادامه سعید حمزه‌ای مدیر رادیو روسی معاونت برون مرزی با تاکید به عمر ۷۴ ساله رادیو روسی گفت: از ابتدای دی ماه پخش تلویزیون اینترنتی روسی به شکل آزمایشی شروع شده و ما روزانه دو ساعت پخش زنده تلویزیونی در سایت رادیو روسی داریم و با توجه به این که علاوه بر کل روسیه، در آسیا و اروپای شرقی مخاطبان خوبی داریم. وی در همین راستا، از آغاز پخش رسمی تلویزیون اینترنتی روسی از ابتدای بهمن ماه هم خبر داد. همین که فعلا تلویزیون اینترنتی روسی دو ساعتی داریم جای خوشحالی دارد و شروع خوبی است و امیدوارم این روند استمرار و پیشرفت کمی و کیفی پیدا کند.
مهرمهر3 هفته قبل
همچنین باید توجه شود که رادیو روسی بیش از ۷۴ سال سابقه در ایران دارد و دریچه‌ای برای فعالیت فرهنگی و همگرایی ما در کشورهای روسی زبان است. وی افزود: راه اندازی دو تلویزیون در صدر اهداف ما قرار دارد؛ تلویزیون روسی و تلویزیون فرانسوی که هنوز به دلیل نبود بودجه لازم، محقق نشده است. وی در همین راستا، از آغاز پخش رسمی تلویزیون اینترنتی روسی از ابتدای بهمن ماه هم خبر داد. در این بازدید کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه درباره رابطه فرهنگی ایران و روسیه عنوان کرد: ما امروز فرصت تاریخی خوبی برای چنین ارتباطاتی داریم. در صحبت هایی که با علی عسگر رئیس صدا و سیما داشتم متوجه شدم او هم بر راه‌اندازی هر چه سریع‌تر تلویزیون روسی تاکید دارد و اگر مسئله مالی حل شود این اتفاق می‌افتد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
همچنین باید توجه شود که رادیو روسی بیش از ۷۴ سال سابقه در ایران دارد و دریچه‌ای برای فعالیت فرهنگی و همگرایی ما در کشورهای روسی زبان است. وی افزود: راه اندازی دو تلویزیون در صدر اهداف ما قرار دارد؛ تلویزیون روسی و تلویزیون فرانسوی که هنوز به دلیل نبود بودجه لازم، محقق نشده است. از ابتدای دی‌ماه پخش تلویزیون اینترنتی روسی به شکل آزمایشی شروع شده و ما روزانه دو ساعت پخش زنده تلویزیونی در سایت رادیو روسی داریمدر ادامه سعید حمزه‌ای مدیر رادیو روسی معاونت برون مرزی با تاکید به عمر ۷۴ ساله رادیو روسی گفت: از ابتدای دی ماه پخش تلویزیون اینترنتی روسی به شکل آزمایشی شروع شده و ما روزانه دو ساعت پخش زنده تلویزیونی در سایت رادیو روسی داریم و با توجه به این که علاوه بر کل روسیه، در آسیا و اروپای شرقی مخاطبان خوبی داریم. البته با توجه به گستردگی مخاطبان، ما باید بیشتر در این زمینه کار کنیم و حتی پخش دو ساعت تلویزیون اینترنتی روسی مان را باید گسترش دهیم. وی در همین راستا، از آغاز پخش رسمی تلویزیون اینترنتی روسی از ابتدای بهمن ماه هم خبر داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، الکسی کنستانتینویچ ولین در دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه که با حضور محمد خدادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و تنی چند از مدیران رسانه‌های برتر ایران و روسیه در مسکو برگزار شد، این مطلب را بیان کرد. وی کمک به یکدیگر برای تربیت نیرو و دانش‌افزایی را از دیگر توافقات امروز کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه دانست و اظهار داشت: روسیه آماده‌ است نمایندگان رسانه‌های ایرانی را در حوزه‌های مختلف تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی آموزش دهد ضمن اینکه از برگزاری دوره‌های آموزشی در روسیه یا حتی ایران استقبال می‌کنیم. معاون وزیر توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه گفت: امروز شبکه راشاتودی روسیه برنامه ویژه‌ای دارد تا در آن برای مخاطبان اخبار دروغین را از اخبار درست تمیز کند. وی تولید مشترک میان رسانه‌های روسیه و ایران را عرصه دیگری از همکاری عنوان کرد و در این زمینه اظهار داشت: شبکه تلویزیونی ستاره روسیه آماده است با رسانه‌های ایرانی دست به تولید مشترک در حوزه نظامی، تسلیحاتی و نیروهای مسلح بزند. گفتنی است، هیاتی از مدیران رسانه‌ای ایران دیروز یکشنبه به ریاست معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه وارد مسکو شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاون وزیر توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه با بیان اینکه امروز بسیاری از کشورها خواهان پیوستن به همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه هستند، اعلام کرد: دو کشور قربانیان اصلی اخبار دروغین یا جعلی هستند که از روی کینه توزی علیه مسکو و تهران منتشر می‌شوند. به گزارش خبرگزاری میزان، الکسی کنستانتینویچ ولین در دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه که با حضور محمد خدادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و تنی چند از مدیران رسانه‌های برتر ایران و روسیه در مسکو برگزار شد، این مطلب را بیان کرد. وی کمک به یکدیگر برای تربیت نیرو و دانش‌افزایی را از دیگر توافقات امروز کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه دانست و اظهار داشت: روسیه آماده‌ است نمایندگان رسانه‌های ایرانی را در حوزه‌های مختلف تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی آموزش دهد ضمن اینکه از برگزاری دوره‌های آموزشی در روسیه یا حتی ایران استقبال می‌کنیم. معاون وزیر توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه گفت: امروز شبکه راشاتودی روسیه برنامه ویژه‌ای دارد تا در آن برای مخاطبان اخبار دروغین را از اخبار درست تمیز کند. گفتنی است، هیاتی از مدیران رسانه‌ای ایران دیروز یکشنبه به ریاست معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه وارد مسکو شد.

تقویت مناسبات رسانه‌ای ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو؛ «محمد خدادی» در دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه، تقویت مناسبات رسانه‌ای بین دو کشور را ضرورتی انکارناپذیر در دنیای کنونی عنوان و تاکید کرد: برای مقابله با سلطه و انحصار رسانه‌های جنگ طلب، این همکاری باید بیش از پیش گسترش یابد. در این نشست که «مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، «پیمان جبلی» معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما و مدیران مسوول چند روزنامه و خبرگزاری ایران هم حضور دارند، «آلکسی وولین» معاون وزیر مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه، خواستار تعمیق روابط رسانه‌ای دو کشور شد. بررسی زمینه‌های همکاری و هم افزایی در حوزه رسانه‌ای بین دو کشور به عنوان پیشران مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و نیز پیگیری توافقات نخستین دور گفتگو‌ها که سال گذشته در تهران برگزار شد، دستورکار نمایندگان رسانه‌های دو کشور است. بازدید از مراکز رسانه‌ای و آشنایی با تجربیات روسیه در زمینه رسانه‌ای، گفتگو با اندیشمندان و صاحبنظران روسیه و شرکت در همایش ایران شناسان روس از دیگر برنامه‌های هیات رسانه‌ای کشورمان در پایتخت روسیه است. وزارت مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه میزبانی این دور از گفتگو‌ها را برعهده دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه تا ساعتی دیگر در مسکو آغاز می‌شود. آلکسی وولین معاون وزارت مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه و محمد خدادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان، ریاست هیات‌های رسانه‌ای دو کشور را برعهده دارند. پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما و مدیران چند خبرگزاری، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این گفتگوها همراهی می‌کنند. بازدید از مراکز رسانه‌ای و آشنایی با تجربیات روسیه در زمینه رسانه‌ای، گفتگو با اندیشمندان و صاحبنظران روسیه و شرکت در همایش ایران شناسان روس از دیگر برنامه‌های هیات رسانه‌ای کشورمان در پایتخت روسیه است. وزارت مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه میزبانی این دور از گفتگوها را برعهده دارد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: طی حکمی از سوی معاون برون مرزی رسانه ملی، حمیدرضا قربانی حسن سرایی به سمت مشاور معاون برون مرزی در رسیدگی به امور ویژه منصوب شد. به گزارش سینماپرس، پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما طی حکمی، حمیدرضا قربانی حسن سرایی را که پیش از این مدیریت کانال اردوی شبکه سحر را عهده دار بود، به سمت مشاور معاون برون مرزی در رسیدگی به امور ویژه منصوب کرد. قربانی همچنین عهده داری مدیریت دفتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد مرکز پاکستان را نیز در کارنامه اجرایی اش دارد. وی دانش آموخته رشته زبان و ادبیات فرانسوی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران است و از جمله مسئولیت‌های پیشین وی می‌توان به مدیریت سیمای فرانسوی شبکه جهانی سحر اشاره کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی برون مرزی، پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما طی حکمی، حمیدرضا قربانی حسن سرایی را که پیش از این مدیریت کانال اردوی شبکه سحر را عهده دار بود، به سمت مشاور معاون برون مرزی در رسیدگی به امور ویژه منصوب کرد. قربانی همچنین عهده داری مدیریت دفتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد مرکز پاکستان را نیز در کارنامه اجرایی اش دارد. وی دانش آموخته رشته زبان و ادبیات فرانسوی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران است و از جمله مسئولیت‌های پیشین وی می‌توان به مدیریت سیمای فرانسوی شبکه جهانی سحر اشاره کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ما اگر می‌خواهیم امنیتی در مرزهایمان باشد، باید از شبکه‌های برون مرزی حمایت کنیم. ما اگر می‌خواهیم در عمق فرهنگی کشورهای دیگر حاضر باشیم، باید از شبکه‌های برون مرزی حمایت کنیم؛ حتی در بخش گردشگری باید از بخش شبکه‌های برون مرزی در معرفی درست کشور استفاده کنیم که این خود می‌تواند باعث جذب گردشگر به کشور شود. کوچکی‌نژاد تاکید کرد: با توجه به همه این مباحث، بودجه شبکه‌های برون مرزی در انجام مأموریت‌های برشمرده شده بسیار ناکافی است و حتی بنده پیشنهاد می‌کنم بودجه شبکه‌های برون مرزی به دلیل اهمیت فعالیت این بخش باید جدا و مستقل شود. این نماینده مجلس تصریح کرد: به جد باید بودجه شبکه‌های برون‌مرزی تقویت شود و نباید در این موضوع وقفه‌ای شکل گیرد. در حال حاضر مسئله بودجه شبکه‌های برون‌مرزی مقوله فراجناحی است و یقینا همه می‌کوشند تا بودجه این بخش تقویت شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست فعالان رسانه‌ای تقریب عصر پنجشنبه ۲۳ آبانماه در هتل آزادی تهران برگزار شد. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید ان را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی اثر یا کم اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب نباید ناقض وحدت باشد. این فعال و کارشناس رسانه‌ای در پایان گفت: در جنگ رسانه‌ای ما به همکاران خو نیاز داریم تا بتوانیم با هم کار کنیم، امیدواریم در شبکه‌های که ایجاد می‌کنیم در امر وحدت و مقاومت موفق باشیم.
فارسفارس2 ماه قبل
همزمان با سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور جمعی از اساتید و فعالان رسانه‌ای، اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود. به گزارش خبرگزاری فارس، نشست فعالان رسانه‌ای تقریب عصر روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه در هتل آزادی تهران، همزمان با سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور جمعی از اساتید و فعالان رسانه‌ای برگزار شد و در آن، اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود تا از این طریق بتوانند فعالیت رسانه‌ای جهان استبداد را خنثی و فعالیت رسانه‌ای جهان اسلام را به دنیا معرفی کنند. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید آن را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی اثر یا کم اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب، نباید ناقض وحدت باشد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: مأموریت یک رسانه فقط به گفتن ختم نمی‌شود این گفتن باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نشست اتحادیه فعالان رسانه، در نخستین روز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن الماس هتل آزادی برگزار شد. آیت الله اراکی تأکید کرد: مأموریت یک رسانه فقط به گفتن ختم نمی‌شود این گفتن باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند. وی گفت: آخرین عرصه جنگ ما با صهیونیست‌ها و نظام سلطه در عرصه رسانه است. آقای مقدم فر گفت: مجموعه‌ای اخیرا به اسم اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شد که از این پس به صورت جدی‌تر و قوی‌تر پیش خواهیم رفت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
همزمان با سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور جمعی از استادان و فعالان رسانه‌ای اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود تا از این طریق بتوانند فعالیت رسانه‌ای جهان استبداد را خنثی و فعالیت رسانه‌ای جهان اسلام را به دنیا معرفی کنند. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید آن را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی‌اثر یا کم‌اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب نباید ناقض وحدت باشد. این فعال و کارشناس رسانه‌ای در پایان گفت: در جنگ رسانه‌ای ما به همکاران خو نیاز داریم تا بتوانیم با هم کار کنیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
انقلابی که گام دوم آن بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حرکت به سمت قله‌ها را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود: به نظر می‌رسد باید در هر مناسبتی نگاهی به ویژگی‌های انقلاب اسلامی داشته باشیم. انقلاب اسلامی انقلابی جهانی بود این انقلاب در عصری که نسخه‌های آمریکایی پسند در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … به دنیا تحمیل می‌شد شکل گرفت. انقلاب اسلامی یک انقلاب ایرانی صرف نیست و نخواهد بود بلکه ماهیت و هویتی جهانی دارد لذا رسانه‌های این انقلاب نیز باید نگاهی جهانی داشته باشند. در رسانه‌های انقلاب اسلامی وحدت میان مسلمین یک شعار و تعارف نباید باشد بلکه باید یک باور باشد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
خالد بن عبدالرحیم الزدجالی با حضور در مجموعه سعادت آباد معاونت برون‌مرزی صداوسیما، از بخش‌های مختلف شبکه‌های پرس تی وی و هیسپان تی وی دیدن و با پیمان جبلی معاون برون‌مرزی دیدار و گفت‌وگو کرد. خالد بن عبدالرحیم الزدجالی نیز با تمجید از پیشرفت‌های فنی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم توسعه همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد. وی ادامه داد: استفاده از نیروی انسانی بومی، مزیتی بزرگ برای یک کشور محسوب می‌شود چراکه می‌توانند مدیریت کارها را به شکل بهتر و بهینه‌تری در دست بگیرند که خوشبختانه پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی در این زمینه بسیار موفق عمل کردند. به جرأت می‌توانم بگویم که در کشورهای عربی، پرس تی‌وی در کنار شبکه‌های بزرگ غربی به عنوان یکی از منابع اصلی دریافت اخبار مخاطبان شناخته می‌شود. از این رو، می‌توان با توسعه همکاری‌ها، از پتانسیل‌های یکدیگر در حوزه‌های مختلف به ویژه رسانه استفاده کرد.
برنابرنا2 ماه قبل
معاون برون مرزی رسانه ملی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران یک استثنا در جهان بود و همین مسئله صریحا در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری اشاره شده است. جبلی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران از بدو تولد جهانی شد و هویت و پیام جهانی داشت و دارد. معاون برون مرزی رسانه ملی خاطرنشان کرد: طبیعت انقلاب به بعد جهانی آن گره خورده و ثابت کرده است که می‌تواند جامعه را به حرکت درآورد و اسلام عزیز می‌تواند عامل رهایی جامعه از ظلم و ستم و بی عدالتی باشد. هر چند ظلم و ستم قدرتمند باشد ولی پیام انقلاب با درنوردیدن مرزها توانسته است به قلوب تشنگان حقیقت و عاشقان دین اسلام نفوذ کند. در این مراسم پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما و حجت الاسلام و المسلمین رعایتی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوای استان گلستان به ایراد سخنرانی پرداختند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
جبلی افزود: انقلاب ما یک انقلاب اسلامی در همه جهان بود و این موضوع در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب آمده است. حراست از انقلاب اسلامی وظیفه تک تک ماست اینجاست که پیام وحدت انقلاب گریز ناپذیر است. معاون برون مرزی صدا و سیما افزود: همانطور که دین ما توصیه به وحدت می‌کند انقلاب ما هم در درون خود بر گردآمدن عناصر وحدت تاکید دارد، بنابراین وحدت جزء اولویت‌های ماست. جبلی گفت: پیام وحدت اخلاقی و راهبردی است اگر بخواهیم با دشمنان مقابله کنیم برای یارگیری به جهان اسلام نیاز داریم بنابراین باید وحدت داشته باشیم. وی افزود: ما به عنوان رسانه انقلاب اسلامی، همان رسالتی را بر دوش داریم که مبانی انقلاب ما را تشکیل می‌دهد و آن هم چیزی به جز وحدت نیست.
برنابرنا2 ماه قبل
معاون توسعه و فناوری رسانه در افتتاحیه شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه همراهی مستمر دولت با رسانه ملی، موجب فراهم آمدن فرصت شکوفایی بیشتردر بخش‌های فنی و زیرساخت‌های رسانه ملی دانست. او با اشاره به شعار اجلاس شانزدهم که براساس بیانیه «گام دوم انقلاب، تحول در فناوری رسانه» انتخاب شده است گفت: گام دوم انقلاب در ذات خود یک سند تحول زا است. معاون توسعه و وفناوری رسانه با بیان اینکه شعار «ما می‌توانیم» مبنای تحول مهمی در رسانه شد گفت: رسانه ملی توانست صنعت را با طراحی زیرساخت‌های فنی توسط کارشناسان به رشد و شکوفایی برساند. این تلاش چهل و یک ساله در نمایشگاه فناوری رسانه در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه قابل رصد و مشاهده است. معاون برون مرزی رسانه ملی گفت: انقلاب اسلامی‌بر این تصور که تنها آمریکا باید برای جهان تعیین تکلیف کند، پایان دهد.

ماجرای پیشنهاد «نوبخت» به اجلاس صداوسیما برای بودجه ۱۳۹۹

4+
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
جبلی افزود: رسانه‌های جریان اصلی غرب بویژه آمریکا معمولا با کشورهای مستقل برخورد واقع‌بینانه ندارند و کشورهای ایران و چین یکی از نمونه‌های روشن این واقعیت هستند. این رسانه‌ها برخلاف ادعاهای خود مبنی بر جریان آزاد و بی‌طرفی، کاملا در راستای منافع کشورهای بزرگ بویژه آمریکا عمل می‌کنند. روابط راهبری زمانی تقویت خواهد شد که تصویر مردم دو کشور از کشور مقابل، تصویر روشن و دقیقی باشد. پذیرش افکار عمومی و روابط خوب فرهنگی، مقدمه روابط راهبری بین کشورها است و وظیفه ما به عنوان رسانه نیز گسترش و تعمیق روابط فرهنگی بین دو کشور است. سفیر چین ادامه داد: کشورهای غربی از جمله آمریکا همواره به کشورهای مستقل از جمله چین و ایران حمله می‌کنند تا افکار عمومی جهان را تحت کنترل داشته باشند.

نشست اعتراض به بازداشت دانشمند ایرانی در آمریکا

7+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
کمپین اعتراضی شبکه پرس‌تی‌وی نسبت به ادامه غیرقانونی بازداشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی دستگیر شده در آمریکا وارد مراحل جدی‌تر شد و امروز کنفرانس خبری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی مقیم تهران برگزار کرد. وی افزود: کمپین آزادی سلیمانی با هشتگ Free_Masoud_Soleimani# در فضای مجازی با هدف اطلاع‌رسانی از وضعیت این دانشمند ایرانی و آزادی هرچه سریع‌تر او توسط کاربران دنبال می‌شود. پرس‌تی‌وی برنامه‌ای ویژه در قالب برنامه هفتگی «ایران امروز» پرس‌تی‌وی را نیز به این موضوع اختصاص داده است که به بحث‌های حقوقی بازداشت دانشمندان ایرانی از جمله مسعود سلیمانی می‌پردازد. معاون برون‌مرزی صداوسیما در پاسخ به این سؤال که آیا گشایشی برای آزادی این دانشمند ایرانی شده است، خاطرنشان کرد: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه تا بامداد جمعه بخش اعظم آنتن پرس‌تی‌وی به موضوع سلیمانی دانشمند ایرانی دستگیر شده اختصاص دارد و به این حرکت ظالمانه آمریکایی‌ها اعتراض داریم و این اعتراض را ادامه می‌دهیم. تلاش نافرجامی که در نهایت تنها اقدام عامدانه آمریکا برای وانمود کردن «ناپدید شدن» سلیمانی و منحرف ساختن روند پیگیری از مسیر اصلی را افشا کرد و پشت‌پرده مشوش دستگیری این دانشمند ایرانی را مسجل کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
وی ادامه داد: تهیه هورمون رشد برای انجام تحقیق آزمایشگاهی در حوزه سلامت سبب حساس شدن دولت آمریکا روی وی شده است. وی افزود: آقای دکتر سلیمانی جزو استادان برتر و نخبگان جهان است. خانم مرضیه هاشمی در این نشست گفت: آمریکا کار‌های مختلف و خلاف حقوق بشر انجام می‌دهد. خودشان آقای مسعود سلیمانی را دعوت کردند و هنگام پرواز روادید وی را باطل کردند. هدف آن‌ها فشار بر آقای مسعود سلیمانی برای همکاری با آن‌ها است ما باید با همکاری هم صدای مظلومان را به گوش جهانیان برسانیم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
فرشاد اسماعیلی، حقوقدان و پژوهشگر حوزه‌ کار چند روز پیش طی توییتی اعلام کرد که به نمایندگی از تعدادی از خبرنگاران هیسپان تی‌وی، به خاطر تضییع حقوق خبرنگاران قصد شکایت از صداوسیما را دارد. فرشاد اسماعیلی، حقوقدان و پژوهشگر حوزه‌ی کار چند روز پیش طی توییتی اعلام کرد که قصد شکایت از صداوسیما را دارد. او در این توییت نوشته بود که به نمایندگی از تعدادی از خبرنگاران هیسپان تی وی از این شبکه به خاطر تضییع حقوق خبرنگاران شکایت خواهد کرد. به گفته‌ی او تا کنون حدود ۱۰۰ شکایت از معاونت برون‌مرزی صداوسیما در اداره‌ی کار ثبت شده است. اسماعیلی در توییتر خود نوشته بود: «به عنوان نماینده‌ی تعدادی از کارگران خبرنگار، از صداوسیما (شبکه برون مرزی هیسپان تی‌وی) در اداره کار به خاطر تضییع حقوق متعدد خبرنگاران شکایت کردم.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
این بازدید و نشست دوستانه به منظور هماهنگی بیشتر برگزاری اجلاس و افتتاحیه «اکومو» (اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای عضو اکو) ترتیب داده شده بود. جبلی گفت: به لطف خداوند ما کشورهای عضو اکو در منطقه‌ای از دنیا قرار داریم که سرشار از ثروت‌های فرهنگی، اقتصادی، تمدنی، تاریخی و اجتماعی است. ۹۶ درصد جمعیت کشورهای عضو اکو مسلمان هستند و در بسیاری از این کشورها به ویژه زبان فارسی دارای ریشه است و آشنایی با زبان فارسی وجود دارد. پیمان جبلی با تاکید به اهمیت اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای عضو اکو در رامسر گفت: سفر به رامسر نقطه شروع فعالیت‌های تازه و جدی و مشترک بین‌ کشورهای عضو اکو خواهد بود. به عهده خواهد داشت. ایده پردازی و طراحی و پیگیری تشکیل این اتحادیه در خبرگزاری تصویری بین المللی «ایران پرس» در معاونت برون مرزی رسانه ملی دنبال می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی ستاد اربعین افزود: باتوجه به پیش‌بینی افزایش زوار خارجی نسبت به سال‌های گذشته رسانه‌ملی در مرز میرجاوه، تایباد، آستارا، بیله‌سوار، جلفا، بازرگان و ماکو تمرکز ویژه‌ای خواهیم داشت. جبلی با اشاره به اینکه خود اربعین، رسانه است و ما در رسانه‌ملی منتی برای نمایش عظیم اربعین نداریم، گفت: اربعین رساترین رسانه است، رسانه‌ای که ۱۴۰۰ سال خاموش نشده است. جبلی افزود: امسال نیز پرشور برگزار شدن مراسم پیاده‌روی اربعین بار دیگر مایه بی‌آبرویی دشمن خواهد شد و توطئه‌های آنها هیچگاه رنگ تحقق نخواهد گرفت. رئیس ستاد مرکزی اربعین از برنامه‌سازان رسانه‌ملی خواست در انتقال جلوه‌های زیبای اربعین بیشتر سراغ میزبانان عراقی بروند و زحمات آنها را به تصویر بکشند. حجت‌الاسلام پناهیان نیز در این مراسم از برنامه‌سازان و دست‌اندرکاران ستاد اربعین رسانه‌ملی خواست، امسال با تمرکز بر نمایش عمق و عظمت راهپیمایی اربعین در کنار نمایش جنبه‌های احساسی این رویداد بزرگ، پیاده‌روی اربعین را آئینی حکمت‌افزا و سرشار از عقلانیت تصویر کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای پیمان جبلی در نشست هماهنگی عوامل و برنامه سازان اربعین حسینی افزود: راه کربلا بسته شدنی نیست، صدای اربعین ۱۴۰۰ سال است که خاموش نشده است و باید زوار اربعین سال به سال بیشتر شود. جبلی با بیان اینکه اربعین خود رسانه است، گفت: ما کارمان با پوشش دادن این اتفاق بزرگ برکت پیدا می‌کند وگرنه چگونه ۲۰۰ نفر می‌تواند تمام زوایای اربعین را پوشش دهد. حداقل در ۶ سال اخیر، آمریکا اقداماتی انجام داده است که اسلام زدایی و ایران زدایی کند. آمریکا می‌خواست پیاده روی اربعین امسال اتفاق نیفتد، اما موفق نخواهد شد. معاون برون مرزی رسانه ملی گفت:: اربعین، مانور مظلومیت انسانیت و اخلاق است.

به انتهای لیست رسیدید