چاقی

چاقی

الفالف12 دقیقه قبل
به گزارش ایسنا، چاقی خود می‌تواند سنگ بنای ایجاد طیف وسیعی از بیماری‌های متعدد مانند بیماری‌های قلب و عروق، دیابت، انواع سکته‌های مغزی و قلبی، بیماری‌های کبدی و سایر بیماری‌ها باشد. عوارض چاقی کودکان و نوجوانان تنها به اضافه وزن محدود نیست و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که چاقی و اضافه وزن در کودکی و نوجوانی با بروز عوارض متعدد در سیستم‌های مختلف بدن از قبیل افزایش فشارخون، اختلال در سطح چربی‌های خون و دیواره رگ‌های خونی، دیابت نوع دو، عوارض کلیوی، مشکلات تنفسی، افزایش خطر کیست‌های تخمدان در دختران، کاهش توان جنسی در پسران و مشکلات استخوانی مرتبط است. یکی از مهم‌ترین ریشه‌های همه موارد مذکور اضافه وزن است که می‌تواند متأثر از ژنتیک یا عادت غلط زندگی باشد. اگرچه بروز این بیماری با چاقی مادر نیز در ارتباط است، اما تحقیقات اخیر بیانگر احتمال بروز این بیماری در افراد لاغر نیز است. اما در مجموع تحقیقات انجام شده بر روی کودکان در ایران و سایر کشورها با سطح نمونه‌گیری بالا حاکی از افزایش احتمال این بیماری در کودکان چاق یا دارای چاقی شکمی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور35 دقیقه قبل
با عدم مصرف آب چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ کم آبی جدی بدن می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی، کلیوی، خستگی، سردرد، مشکلات پوستی، و مشکلات مثانه شود. ترک و خشکی پوست لب نیز یکی دیگر از نشانه‌های کم آبی بدن است. در یک مطالعه، افراد بزرگسالی که در یک روز، ۸ لیوان آب یا بیشتر نوشیده بودند نسبت به آنهایی که ۴ لیوان آب خورده بودند، کالری بیشتری سوزاندند. همچنین ثابت شده که کم آبی بدن موجب می‌شود برخی گلبول‌های سفید اسید آمینه هیستیدین را به هیستامین تبدیل کنند، که واکنش‌های آلرژیک را تحریک می‌کند. سلامت نیوز: کم آبی چطور شما را چاق می‌کند؟
نامه‌نیورنامه‌نیور36 دقیقه قبل
رژیم غذایی دانمارکی چیست؟ رژیم دانمارکی را نیز با نام رژیم بیمارستان کپنهاگ می‌شناسند. عوارض رژیم دانمارکی چیست؟ هر رژیم بسیار کم کالری سبب عوارض جانبی می‌شود و رژیم غذایی دانمارکی عوارض طولانی مدت و یا حتی دائمی دارد. به یاد داشته باشید کاهش وزن روند آهسته و پیوسته است که هدف اصلی آن اصلاح عادات بد غذایی و نه فقط کاهش وزن است. آیا به نظر شما رسیدن به کاهش وزن با رژیم‌های سریع درست است یا خیر؟ اگر شما باشید ریسک خطرات آن را می‌پذیرید؟ اگر شما هم دارای اضافه وزن باشید کدام را انتخاب می‌کنید؟ رژیم کاهش وزن سریع یا رژیم‌های اصولی را؟ لطفا نظرات خود را برای ما در کامنت بنویسید. سلامت نیوز: رسیدن به کاهش وزن با رژیم‌های سریع، درست یا غلط؟
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
چاقی و اضافه وزن به سرعت در اکثر جوامع رو به رشد است که سبب افزایش نگرانی‌های متعددی در پیش‌بینی بروز بیماری‌های متعدد در آینده‌ای نه چندان دور شده است. عوارض چاقی کودکان و نوجوانان تنها به اضافه وزن محدود نیست و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که چاقی و اضافه وزن در کودکی و نوجوانی با بروز عوارض متعدد در سیستم‌های مختلف بدن از قبیل افزایش فشارخون، اختلال در سطح چربی‌های خون و دیواره رگ‌های خونی، دیابت نوع دو، عوارض کلیوی، مشکلات تنفسی، افزایش خطر کیست‌های تخمدان در دختران، کاهش توان جنسی در پسران و مشکلات استخوانی مرتبط است. یکی از مهم‌ترین ریشه‌های همه موارد مذکور اضافه وزن است که می‌تواند متأثر از ژنتیک یا عادت غلط زندگی باشد. اگرچه بروز این بیماری با چاقی مادر نیز در ارتباط است، اما تحقیقات اخیر بیانگر احتمال بروز این بیماری در افراد لاغر نیز است. اما در مجموع تحقیقات انجام شده بر روی کودکان در ایران و سایر کشورها با سطح نمونه‌گیری بالا حاکی از افزایش احتمال این بیماری در کودکان چاق یا دارای چاقی شکمی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴ -چاقی و اضافه وزن به سرعت در اکثر جوامع رو به رشد است که سبب افزایش نگرانی‌های متعددی در پیش‌بینی بروز بیماری‌های متعدد در آینده‌ای نه چندان دور شده است. عوارض چاقی کودکان و نوجوانان تنها به اضافه وزن محدود نیست و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که چاقی و اضافه وزن در کودکی و نوجوانی با بروز عوارض متعدد در سیستم‌های مختلف بدن از قبیل افزایش فشارخون، اختلال در سطح چربی‌های خون و دیواره رگ‌های خونی، دیابت نوع دو، عوارض کلیوی، مشکلات تنفسی، افزایش خطر کیست‌های تخمدان در دختران، کاهش توان جنسی در پسران و مشکلات استخوانی مرتبط است. یکی از مهم‌ترین ریشه‌های همه موارد مذکور اضافه وزن است که می‌تواند متأثر از ژنتیک یا عادت غلط زندگی باشد. اگرچه بروز این بیماری با چاقی مادر نیز در ارتباط است، اما تحقیقات اخیر بیانگر احتمال بروز این بیماری در افراد لاغر نیز است. اما در مجموع تحقیقات انجام شده بر روی کودکان در ایران و سایر کشورها با سطح نمونه‌گیری بالا حاکی از افزایش احتمال این بیماری در کودکان چاق یا دارای چاقی شکمی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
از آنجا که سنین رشد و کودکی در بسترسازی سلامتی و بیماری فرد دارای اهمیت ویژه‌ای است، کنترل چاقی و اضافه وزن در این سنین از اهمیتی دو چندان برخوردار بوده و باید مورد توجه والدین باشد. عوارض چاقی کودکان و نوجوانان تنها به اضافه وزن محدود نیست و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که چاقی و اضافه وزن در کودکی و نوجوانی با بروز عوارض متعدد در سیستم‌های مختلف بدن از قبیل افزایش فشارخون، اختلال در سطح چربی‌های خون و دیواره رگ‌های خونی، دیابت نوع دو، عوارض کلیوی، مشکلات تنفسی، افزایش خطر کیست‌های تخمدان در دختران، کاهش توان جنسی در پسران و مشکلات استخوانی مرتبط است. یکی از مهم‌ترین ریشه‌های همه موارد مذکور اضافه وزن است که می‌تواند متأثر از ژنتیک یا عادت غلط زندگی باشد. اگرچه بروز این بیماری با چاقی مادر نیز در ارتباط است، اما تحقیقات اخیر بیانگر احتمال بروز این بیماری در افراد لاغر نیز است. اما در مجموع تحقیقات انجام شده بر روی کودکان در ایران و سایر کشورها با سطح نمونه‌گیری بالا حاکی از افزایش احتمال این بیماری در کودکان چاق یا دارای چاقی شکمی است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
چاقی و اضافه وزن به سرعت در اکثر جوامع رو به رشد است که سبب افزایش نگرانی‌های متعددی در پیش‌بینی بروز بیماری‌های متعدد در آینده‌ای نه چندان دور شده است. عوارض چاقی کودکان و نوجوانان تنها به اضافه وزن محدود نیست و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که چاقی و اضافه وزن در کودکی و نوجوانی با بروز عوارض متعدد در سیستم‌های مختلف بدن از قبیل افزایش فشارخون، اختلال در سطح چربی‌های خون و دیواره رگ‌های خونی، دیابت نوع دو، عوارض کلیوی، مشکلات تنفسی، افزایش خطر کیست‌های تخمدان در دختران، کاهش توان جنسی در پسران و مشکلات استخوانی مرتبط است. یکی از مهم‌ترین ریشه‌های همه موارد مذکور اضافه وزن است که می‌تواند متأثر از ژنتیک یا عادت غلط زندگی باشد. اگرچه بروز این بیماری با چاقی مادر نیز در ارتباط است، اما تحقیقات اخیر بیانگر احتمال بروز این بیماری در افراد لاغر نیز است. اما در مجموع تحقیقات انجام شده بر روی کودکان در ایران و سایر کشورها با سطح نمونه‌گیری بالا حاکی از افزایش احتمال این بیماری در کودکان چاق یا دارای چاقی شکمی است.

وحشتناک‌ترین و عجیب‌ترین روش‌ها برای لاغری

19+
رکنارکنا10 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
از این رو، برخی از کارشناسان تغذیه مصرف زیاد آن را توصیه نمی‌کنند. برخی از منتقدان حتی پا را یک قدم فراتر گذاشته و مصرف پاستیل هایی با این نوع روکش را مرگبار دانسته‌اند. این در حالیست که عده‌ای از متخصصان تغذیه این ادعا را بی اساس دانسته و معتقدند سطح براق پاستیل‌ها به دلیل یک نوع روغن خوراکی است که برای براق شدن پاستیل‌‌ها و جلوگیری از چسبیدن آن‌ها به یکدیگر به سطح شان افزوده می‌‌شود و میزان آن بسیار کم است. بنابر نظر این متخصصان در تولید پاستیل از نوعی واکس برای براق کردن آن استفاده می‌کنند که به هیچ وجه با سلامت فرد منافاتی ندارد. البته توجه به این نکته ضروری است که در برخی از پاستیل‌های تقلبی که مشخصات مجوزهای استاندارد روی بسته آنها درج نشده، ممکن است از نوعی واکس غیر مجاز که برای براق کردن سطح پاستیل به کار می‌رود استفاده شود، که قطعا باعث به خطر انداختن سلامت افراد و به ویژه کودکان که سیستم گوارش حساس‌تری دارند، می‌شود، بنابراین، عاقلانه است که از خرید پاستیل‌های فله‌ای خودداری شود.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به اهمیت حوزه دانشی میکروبیوتا، توسعه این حوزه را یکی از اهداف مهم این پژوهشگاه دانست و ابراز امیدواری کرد: با اقداماتی که در این پژوهشگاه در دست اجرا است و ایجاد شبکه‌های علمی از محققان رشته‌های مرتبط گام‌های مؤثری در توسعه این دانش بین رشته‌ای برداشته شود. به گزارش ایسنا، دکتر لاریجانی در آستانه روز جهانی میکروبیوم با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه دانش میکروبیوتا با بهره‌مندی از توان پژوهشگران و دانشمندان کشور در سیاست‌گذاری‌های پژوهشی نظام سلامت، گفت: عوامل بی‌شماری در ایجاد بیماری‌های مختلف نقش دارند که میکروب‌ها یک گروه از این عوامل هستند. وی با اشاره به آغاز حرکت‌هایی در زمینه توسعه پژوهش‌های حوزه میکروبیوم در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: طی چند روز اخیر از یکی از این پژوهش‌ها در قالب پایان‌نامه دکترای پژوهشی دفاع شد. وی با اشاره به مجله بین‌المللی این پژوهشگاه، گفت: شماره ویژه‌ای از این نشریه به موضوع میکروبیوتا اختصاص یافته و در حال تشکیل گروه تحقیقاتی منسجمی برای پیشبرد تحقیقات میکروبیوتا هستیم. رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: حوزه میکروبیوتا حوزه‌ای بین رشته‌ای است و در گروهی که تشکیل خواهد شد، از همکاری پژوهشگران گروه‌های آموزشی و پژوهشی مرتبط بهره‌برداری خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در حالی که نظریه پردازان جدید معتقدند میل جنسی به عنوان یک پتانسیل از «بیولوژی انسانی» سرچشمه می‌گیرد و بعد از آن بطور وسیعی توسط فرهنگ و تجربیات شخص و با توجه به تفاوت هنجارها و مفهوم رضایت جنسی در جوامع مختلف شکل می‌گیرد. همچنین میزان پایین این هورمون می‌تواند در مسائل جنسی فرد نیز اختلالاتی ایجاد کند. علائم اختصاصی‌تر کمبود تستوسترون شامل اختلال در کارکرد جنسی و حتی مشکلاتی در قدرت باروری فرد است. وی با اشاره به نقش فاکتورهای مختلف در میل جنسی خانم‌ها، اظهار کرد: اگر برای تعیین فاکتورهای تأثیرگذار در میل جنسی خانم‌ها یک ترازو را متصور شویم، تأثیر و وزن فاکتورهای زیست شناختی و پزشکی نسبت به فاکتورهای ارتباطی و روانشناختی در میل جنسی خانم‌ها بسیار کمتر است. به جز در شرایطی که مشخصا مشکلات هورمونی یا بیماری‌های خاص روانپزشکی وجود دارد، رژیم‌های دارویی برای درمان میل جنسی کماکان خیلی محدود است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
کمبود تستوسترون در همه مردان با علائم بالینی همراه نیستآذین در ادامه با اشاره به نقش هورمون‌ها در این مساله و با بیان اینکه کمبود تستوسترون یک شرایط پزشکی شایع در مردان است که می‌تواند با علائم بالینی و سطح پایین تستوسترون سرمی، خود را نشان دهد، گفت: کمبود تستوسترون در همه مردان با علائم بالینی همراه نیست، بنابراین تشخیص باید بر اساس ترکیبی از ملاک‌های بالینی و آزمایشگاهی باشد. این متخصص پزشکی اجتماعی و سلامت جنسی با طرح این سوال که آیا سطح تستوسترون می‌تواند شاخصی برای سلامت فرد باشد؟ عنوان کرد: در سال‌های اخیر نگرانی‌هایی درباره‌ی رابطه‌ی بین کمبود تستوسترون با سندروم متابولیک وجود داشته است. علائم اختصاصی‌تر کمبود تستوسترون شامل اختلال در کارکرد جنسی و حتی مشکلاتی در قدرت باروری فرد است. وی با اشاره به نقش فاکتورهای مختلف در میل جنسی خانم‌ها، اظهار کرد: اگر برای تعیین فاکتورهای تأثیرگذار در میل جنسی خانم‌ها یک ترازو را متصور شویم، تأثیر و وزن فاکتورهای زیست شناختی و پزشکی نسبت به فاکتورهای ارتباطی و روانشناختی در میل جنسی خانم‌ها بسیار کمتر است. به جز در شرایطی که مشخصا مشکلات هورمونی یا بیماری‌های خاص روانپزشکی وجود دارد، رژیم‌های دارویی برای درمان میل جنسی کماکان خیلی محدود است.
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
لاغر‌ها چطور اینقدر لاغر می‌مانند؟ وقتی حرف از کاهش وزن می‌شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از برترین‌ها، لاغر‌ها چطور اینقدر لاغر می‌مانند؟ وقتی حرف از کاهش وزن می‌شود، گزینه‌های بسیار کمی بهتر از خوردن غذا‌های سالم و ورزش کردن وجود دارند. بستن کمرهدف از بستن کمر یا شکم با پلاستیک، عرق کردن و کاهش وزن مایعات اضافی بدن است. درانکورکسیادرانکورکسیا کاهش کالری موادغذایی و جایگزینی آن با الکل است. این روش باعث می‌شود مدت طولانی فقط مایعات بخورید.
مهرمهر17 ساعت قبل
خوزه گرازیانو داسیلوا مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در سخنانی با اشاره به وضعیت گرسنگی در منطقه آسیا-اقیانوسیه، اظهار داشت: آسیا همواره بزرگترین منطقه فائو از نظر جمعیت، وسعت اراضی و تعداد افراد دارای سوءتغذیه بوده است. به گفته وی، چنین سوءتغذیه‌ای – چاقی و گرسنگی – «دو جنبه یک قضیه» هستند. در ادامه این نشست تخصصی، کوندهاوی کادیرسان دستیار مدیرکل فائو و نماینده عالی این سازمان در منطقه آسیا-اقیانوسیه گفت: عوامل مختلفی وجود دارند که مبارزه با گرسنگی را در آسیا-اقیانوسیه تضعیف می‌کنند. نماینده عالی فائو در منطقه آسیا-اقیانوسیه در خصوص مسئله چاقی گفت: این پدیده علاوه بر کشورهای منطقه اقیانوسیه در تمامی زیرمنطقه‌ها خصوصا در مراکز شهری رخ داده است. به گفته وی لازم است که بیش از پیش بر مشکلات تغذیه‌ای شهری تمرکز شود.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
دبیر علمی نشست نگاهی به تعیین کننده‌ها و مشکلات میل جنسی با بیان اینکه این مساله باید از دیدگاه‌های مختلف زیستی، روانشناختی و اجتماعی بررسی شود، گفت: اگر برای تعیین فاکتورهای تاثیرگذار در میل جنسی خانم‌ها یک ترازو را متصور شویم، تاثیر و وزن فاکتورهای زیست شناختی و پزشکی نسبت به فاکتورهای ارتباطی و روانشناختی در میل جنسی خانم‌ها بسیار کمتر است. در حالی که نظریه پردازان جدید معتقدند میل جنسی به عنوان یک پتانسیل از «بیولوژی انسانی» سرچشمه می‌گیرد و بعد از آن بطور وسیعی توسط فرهنگ و تجربیات شخص و با توجه به تفاوت هنجارها و مفهوم رضایت جنسی در جوامع مختلف شکل می‌گیرد. علائم اختصاصی‌تر کمبود تستوسترون شامل اختلال در کارکرد جنسی و حتی مشکلاتی در قدرت باروری فرد است. وی با اشاره به نقش فاکتورهای مختلف در میل جنسی خانم‌ها، اظهار کرد: اگر برای تعیین فاکتورهای تأثیرگذار در میل جنسی خانم‌ها یک ترازو را متصور شویم، تأثیر و وزن فاکتورهای زیست شناختی و پزشکی نسبت به فاکتورهای ارتباطی و روانشناختی در میل جنسی خانم‌ها بسیار کمتر است. به جز در شرایطی که مشخصا مشکلات هورمونی یا بیماری‌های خاص روانپزشکی وجود دارد، رژیم‌های دارویی برای درمان میل جنسی کماکان خیلی محدود است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، داشتن فرزند دختر و پسر باعث می‌شود که خانواده‌ها تمایل به داشتن فرزندی با جنسیت خاصی باشند. به دلیل بعضی بیماری‌های ژنتیکی مانند هموفیلی یا دیستروفی عضلانی دوشن که فقط جنس خاصی را مبتلا می‌کنند ممکن است پزشکان به خانواده‌ها روش هایی را که احتمال تولد فرزند با جنسیت دختر یا پسر افزایش می‌دهد، پیشنهاد کنند. یکی از روش هایی که امروزه برای دختر دار یا پسردار شدن در بین جوامع مطرح شده است رژیم‌های تعیین جنسیت است. تغییردرمیزان مصرف مواد معدنی قبل وابتدای بارداری خطراتی برای نوزاددارد از جمله: رژیم‌های تعیین جنسیت با تغییر درمصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم تنظیم می‌شود وحداقل باید دو ماه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری شروع شود. بر این اساس به تعدادی از نتایج مطالعات انجام شده اشاره می‌کنیم: ممکن است متابولیسم، رگ‌ها، رشد و عملکرد اندام‌ها را تغییر دهد که می‌تواند منجر به افزایش خطر بیماری‌های قلبی چاقی، تغییر عملکرد کلیه و در نهایت دیابت نوع ۲ شود. تاثیر احتمالی کمبود مواد مغذی روی جنین بر بیماری‌های مزمن افراد موثر است. مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی در قبل بارداری و سه ماهه اول بارداری بر وزن زمان تولد و زایمان زودرس موثر هستند. روزنامه خراسان
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم کشورهای عضو منطقه آسیا-اقیانوسیه سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در حاشیه کنفرانس اخیر سطح عالی این سازمان در شهر رم، با برگزاری نشستی تخصصی به بررسی موانع موجود بر سر راه به‌صفر رساندن گرسنگی، همچون شهرنشینی، نابرابری، چاقی و بلایای طبیعی پرداختند. به گفته وی، چنین سوءتغذیه‌ای – چاقی و گرسنگی – «دو جنبه یک قضیه» هستند. نماینده عالی فائو در منطقه آسیا-اقیانوسیه در خصوص مسئله چاقی گفت که این پدیده علاوه بر کشورهای منطقه اقیانوسیه در تمامی زیرمنطقه‌ها خصوصا در مراکز شهری رخ داده است. به گفته وی لازم است که بیش از پیش بر مشکلات تغذیه‌ای شهری تمرکز شود. به گفته نماینده عالی فائو در منطقه آسیا-اقیانوسیه، بسیاری از کشورهای این منطقه به عنوان بخشی از راهبردهای خود در زمینه تأمین غذا، راه‌های مختلفی را برای استفاده از گونه‌های خوراکی کمتر استفاده شده همچون ارزن، سورگوم و سیب‌زمینی شیرین – که به «غذاهای هوشمند آینده» موسوم هستند – در پیش گرفته‌اند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، کمال‌الدین نظرنژاد ظهر امروز در مراسم افتتاح متمرکز طرح اوقات فراغت در این شهرستان اظهارداشت: امسال ۲۰۶ کلاس اوقات فراغت در هفت مکان مختلف مانند کانون‌ها، پژوهشسرا و دارالقران برای دانش‎آموزان دایر می‌شود. وی افزود: این کلاس‌ها شامل فعالیت‌های درسی، ورزشی، مشاوره‌ای، قرآن، هنرهای تجسمی، موسیقی، زبان‌های خارجی و غیره است. مدیرآموزش و‌پرورش گنبدکاووس با اشاره به کمبود معلم ورزشی در مدارس شهرستان بیان داشت: با وجود اینکه شهرستان با کمبود شدید معلم در این بخش مواجه ‌است اما توانستیم در طرح ‌اوقات فراغت سال گذشته در رشته‌های ورزشی و علمی مقام‌های خوبی کسب کنیم. انجام‌ تمرین‌های ورزشی صحیح با داشتن معلم ورزش در مدرسه‌ها به کاهش این آسیب‌ها کمک موثری می‌کند. نظرنژاد گفت: گنبدکاووس دارای ۷۷ هزار دانش‌آموز است که در ۶۱۶ مدرسه در حال تحصیل هستند.
سلامت نیوزسلامت نیوز20 ساعت قبل
سلامت نیوز: کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: حذف لبنیات از وعده غذایی باعث بروز مشکلات و بیماری‌های استخوانی و ناتوانی در افراد میانسال و سالمند در طی چند سال آینده خواهد شد که این امر هزینه سنگینی به نظام سلامت تحمیل می‌کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سپیده دولتی کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص ضرورت مصرف لبنیات در جامعه توضیح داد: لبنیات یکی از ۶ گروه اصلی هرم غذایی است که بر اساس آن توصیه شده هر فرد سالم باید روزانه ۲ تا ۳ واحد لبنیات مصرف کند. دولتی با بیان اینکه بدن برای حفظ سلامت دندان و استحکام استخوان‌ها به کلسیم نیاز دارد، توضیح داد: وجود کلسیم برای عملکرد بهتر قلب و عروق و عضلات بدن ضروری است. دولتی با بیان اینکه میزان دریافت کلسیم در گروه‌های سنی مختلف متفاوت است، توضیح داد: کودکان ۱ تا ۳ سال به ۷۰۰ میلی‌گرم، کودکان ۴ تا ۸ سال به ۱۰۰۰ میلی‌گرم، افراد ۹ تا ۱۸ سال به ۱۳۰۰ میلی‌گرم، افراد ۱۹ تا ۷۰ سال به ۱۰۰۰ میلی‌گرم و افراد بالای ۷۱ سال به ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم نیاز دارند. دولتی ادامه داد: از آنجایی که مصرف لبنیات برای گروه‌های سنی کودکان، سالمندان و زنان باردار به خاطر شرایط فیزیولوژیکی بدن ضروری است گفت: حذف لبنیات از وعده غذایی این افراد منجر به افزایش بروز پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.
فارسفارس20 ساعت قبل
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: حذف لبنیات از وعده غذایی باعث بروز مشکلات و بیماری‌های استخوانی و ناتوانی در افراد میانسال و سالمند در طی چند سال آینده خواهد شد که این امر هزینه سنگینی به نظام سلامت تحمیل می‌کند. سپیده دولتی کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص ضرورت مصرف لبنیات در جامعه توضیح داد: لبنیات یکی از ۶ گروه اصلی هرم غذایی است که بر اساس آن توصیه شده هر فرد سالم باید روزانه ۲ تا ۳ واحد لبنیات مصرف کند. دولتی با بیان اینکه بدن برای حفظ سلامت دندان و استحکام استخوان‌ها به کلسیم نیاز دارد، توضیح داد: وجود کلسیم برای عملکرد بهتر قلب و عروق و عضلات بدن ضروری است. دولتی با بیان اینکه میزان دریافت کلسیم در گروه‌های سنی مختلف متفاوت است، توضیح داد: کودکان ۱ تا ۳ سال به ۷۰۰ میلی‌گرم، کودکان ۴ تا ۸ سال به ۱۰۰۰ میلی‌گرم، افراد ۹ تا ۱۸ سال به ۱۳۰۰ میلی‌گرم، افراد ۱۹ تا ۷۰ سال به ۱۰۰۰ میلی‌گرم و افراد بالای ۷۱ سال به ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم نیاز دارند. دولتی ادامه داد: از آنجایی که مصرف لبنیات برای گروه‌های سنی کودکان، سالمندان و زنان باردار به خاطر شرایط فیزیولوژیکی بدن ضروری است گفت: حذف لبنیات از وعده غذایی این افراد منجر به افزایش بروز پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز21 ساعت قبل
با عدم مصرف آب چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ کم آبی جدی بدن می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی، کلیوی، خستگی، سردرد، مشکلات پوستی، و مشکلات مثانه شود. ترک و خشکی پوست لب نیز یکی دیگر از نشانه‌های کم آبی بدن است. در یک مطالعه، افراد بزرگسالی که در یک روز، ۸ لیوان آب یا بیشتر نوشیده بودند نسبت به آنهایی که ۴ لیوان آب خورده بودند، کالری بیشتری سوزاندند. همچنین ثابت شده که کم آبی بدن موجب می‌شود برخی گلبول‌های سفید اسید آمینه هیستیدین را به هیستامین تبدیل کنند، که واکنش‌های آلرژیک را تحریک می‌کند. انسولین، اگر به میزان طبیعی ترشح شود، آب را به تمام سلول‌های بدن عرضه می‌کند و اندام‌های مهمی مانند مغز از کم آبی بدن رنج نمی‌برند.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
ژنتیک و سابقه فامیلیسابقه خانوادگی بیماری‌های کلیوی می‌تواند استعداد و احتمال ابتلا به بیماری‌های دستگاه ادراری در فرد را افزایش دهد. مصرف نادرست داروهااستفاده بیش از حد از داروهای مسموم‌کننده کلیه (مانند جنتامایسین) باعث بیماری‌های کلیه می‌شوند. نارسایی مزمن کلیویعلت نارسایی مزمن کلیه شامل بیماری‌های‌ نظیر لوپوس‌، گلومرولونفریت‌، عفونت‌های‌ مزمن‌ مجاری‌ ادرار است. تا هنگامی‌ که‌ ۷۵٪-۶۰٪ قدرت‌ تصفیه‌ کلیه‌ها از دست‌ نرفته‌ باشد، نارسایی‌ مزمن‌ کلیه‌ علامتی‌ نداشته‌ یا علایم‌ اندکی‌ دارد. درمان نارسایی مزمن کلیوی می‌تواند شامل درمان دارویی و دیالیز باشد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، لاغر‌ها چطور اینقدر لاغر می‌مانند؟ وقتی حرف از کاهش وزن می‌شود، گزینه‌های بسیار کمی بهتر از خوردن غذا‌های سالم و ورزش کردن وجود دارند. بستن کمرهدف از بستن کمر یا شکم با پلاستیک، عرق کردن و کاهش وزن مایعات اضافی بدن است. مونونوکلئوزمونونوکلئوز ویروس خطرناکی است که هم اشتها را کم می‌کند و هم انرژی مصرف می‌کند و باعث می‌شود به سرعت وزن زیادی کم کنید. درانکورکسیادرانکورکسیا کاهش کالری موادغذایی و جایگزینی آن با الکل است. این روش باعث می‌شود مدت طولانی فقط مایعات بخورید.
سلامت نیوزسلامت نیوز22 ساعت قبل
ایمناایمنا23 ساعت قبل
محققان معتقد هستند تبدیل چربی سفید به چربی قهوه‌ای، راهکاری موثر برای لاغر شدن افراد است. چربی قهوه‌ای با فعال کردن پروتئین غیرمزدوج ۱ (UCP۱) که در میتوکندری بافت چربی قهوه‌ای وجود دارد، غذا را به انرژی تبدیل می‌کند. گروهی از محققان دانشگاه «Nottingham» در بریتانیا تاثیر کافئین بر فرآیند تولید گرما توسط چربی قهوه‌ای را مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها با استفاده از روش تصویربرداری حرارتی، محل تجمع چربی قهوه‌ای را مشخص و توانایی تولید حرارت آن قسمت‌ را ارزیابی کردند. سپس تاثیر نوشیدن یک فنجان قهوه را با نوشیدن آب مقایسه کرده و به این نتیجه رسیدند که نوشیدن قهوه باعث افزایش دمای قسمت بالای ترقوه می‌شود که چربی قهوه‌ای در آنجا تجمع پیدا می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نیک صالحی؛ کسانی که با مشکل ترک پاشنه مواجه هستند می‌توانند برای درمان ترک پا از ماسک‌های طبیعی که باعث از بین رفتن دایمی ترک پاشنه پا می‌شود استفاده کنند. که شما می‌توانید برای اطلاعت بیشتر در مورد درمان ترک پا ما در سایت نیک صالحی دنبال کنید. درمان ترک پاشاید برای درمان ترک پا همه به کرمهای معمولی که در داروخانه‌ها فروخته می‌شود پناه ببرند، اما بسیاری از افراد نمی‌دانند که ماسک‌های طبیعی در درمان آن بسیار بهتر است. در واقع، همه ما به طریقی در معرض ترک پا قرار داریم. یکی از دلایل مبتلا شدن به ترک پا، ایستادن طولانی مدت، قرارگرفتن مستمر در معرض آب، پوشیدن جوراب نامناسب، چاقی و غیره … است. درمان طبیعی ترک پابیش‌تر بدانید: ماسک آرد برنج۱٫یک مشت آرد برنج را داخل یک کاسه بریزید.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
این کمیته یک سازوکار بین بخشی با هدف نظارت بر فعالیت‌هایی است که برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر در نظر گرفته شده است. رئیس این کمیته شخص وزیر بهداشت است و تلاش می‌کند تا هماهنگی‌های بین‌بخشی را میان وزارت بهداشت، وزارت آموزش‌و پرورش، وزارت کار و جهاد کشاورزی و … به وجود آورد. مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت افزود: تشخیص، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن تنفسی، انسداد مزمن ریه و مراقبت ادغام یافته دو بیماری فشارخون و دیابت در برنامه خطرسنجی قلبی_عروقی در این برنامه گنجانده شده است. در این پیمایش روند عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر را بررسی می‌کنیم. وزارت بهداشت علاوه‌ بر ارایه پیشنهاداتش برای وضع قانون، پیگیر اعمال قانون هم هست، اما این اعمال قانون عمدتا خارج از حیطه وظایف وزارت بهداشت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، بی‌شک کاهش مصرف قند کار ساده‌ای نیست چون این ماده در ترکیب تمام کیک‌ها، نان، غذاهای آماده و … وجود دارد، اما کاهش مصرف این خوراکی‌ها تغییرات مثبتی در بدن ایجاد می‌کند که منجر به افزایش کیفیت زندگی خواهد شد: حفظ سلامت کبدزیاده‌روی در مصرف قند فشارمضاعفی روی کبد می‌‌گذارد تا جایی که اثرات آن را با الکل مقایسه کرده‌‌اند. اما خودداری از مصرف زیاد قند کار کبد را کاهش می‌دهد و به این ترتیب به سلامت آن کمک بیشتری می‌شود. اما زمانی که مصرف قند را کاهش می‌دهید و به حداقل می‌‌رسانید بدن به‌تدریج کنترل اشتها را به دست می‌گیرد. تری‌گلیسیرید نوعی چربی است که کالری‌‌های ناشی از مصرف قند را ذخیره کرده و اثرات کلسترول خوب خون را زایل می‌‌کند. جوانی پوستمصرف زیاد قند باعث بروز روندی به‌نام گلیکوزیله می‌‌شود که مخصوص ذوب‌کردن قند به وسیله‌ فیبرهای پروتئین‌ها است. با کاهش مصرف قند پوست سالم‌تری خواهید داشت و علائم پیری یعنی چین و چروک و غیره دیرتر سراغتان خواهد آمد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
گروهی از متخصصان علوم تغذیه در انگلیس با انجام آزمایش‌های تازه‌ای دریافتند که نوشیدن قهوه چربی‌ قهوه‌ای را تحریک می‌کند که می‌تواند عامل کلیدی در مقابله با چاقی و دیابت باشد. چربی قهوه‌ای یکی از دو نوع چربی موجود در بدن انسان و دیگر پستانداران است. بنابر این، افرادی با شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از میزان بالاتری چربی قهوه‌ای برخوردارند. محققان اظهار داشتند: این اولین مطالعه روی نمونه انسانی است که نشان می‌دهد چیزی شبیه به یک فنجان قهوه می‌تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد چربی قهوه‌ای داشته باشد. این تیم تحقیقاتی از تکنیک تصویربرداری حرارتی استفاده کرده تا ذخایر چربی قهوه‌ای بدن را ردیابی کنند.

به انتهای لیست رسیدید