چاقی

چاقی

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به طور کلی هر اتفاقی اعم از استرس‌های ناشی از کار روزانه، مشکلات مالی می‌تواند بر سلامت شما تاثیر منفی گذاشته و سبب پرخوری عصبی شود. پرخوری عصبی و اختلال پرخوریشهاب اولیایی متخصص تغذیه در خصوص علت بروز پرخوری عصبی گفت: پرخوری عصبی از جمله اختلالات روانی غذا خوردن است که از نظر علم روانشناسی به سه دسته بی اشتهایی عصبی، پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. عوارض اختلال پرخوری عصبیاولیایی در خصوص عوارض اختلال پرخوری عصبی نیز چنین گفت: چاقی و اضافه وزنی که به سبب اختلال پرخوری به وجود می‌آید به دلیل آنکه فرد اقدام به جبران آن می‌کند دیده نمی‌شود؛ اما چاقی خود بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، چربی، سندروم روده تحریک پذیر و اختلال خواب شبانه را به همراه دارد. راه هایی برای درمان اختلال پرخوریاین متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اختلال پرخوری یک مشکل روانی است عنوان کرد: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد، یعنی هر گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذا در ارتباط است. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، در زمان‌های نه چندان دور بازی برای بچه‌ها معانی متفاوتی داشت. افت تحصیلی نیز از موارد بسیار بارزی است که گریبان کودکان و نوجوانانی که پای ثابت بازی‌های رایانه‌ای هستند را می‌گیرد. بازی‌های رایانه‌ای نوجوانان و کودکان را وارد دنیایی می‌کند که کنترلش دست خود آن‌ها نیست؛ چراکه آن‌ها از این بازی‌ها لذت وافری می‌برند. بی‌شک اگر کودکان و نوجوانان بدون هیچ کنترلی مدام به بازی‌های رایانه‌ای مشغول باشند، آن‌ها را به‌شدت معتاد و وابسته به خود می‌کند. بازی‌های رایانه‌ای همچنین در صورت استفاده متعادلی و برنامه‌ریزی شده به برخی هماهنگی‌ها میان چشم و دست و پرورش عضله‌ها کمک می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه میانگین سوءتغذیه در کودکان ایرانی به شدت کاهش یافته است، گفت: این موضوع یکی از موارد مهم در سنجش سلامت کودکان است که اکنون بسیار بهبود یافته است؛ به‌گونه‌ای که علاوه‌بر بهبود سوءتغذیه، شاهد کاهش کوتاه قدی کودکان نیز هستیم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، خوشبختانه کودکان از نظر سلامت عمومی در وضعیت مناسبی قرار دارند و عمده بیماری‌های تشکیل‌دهنده کودکان همچنان بیماری‌های واگیر مانند عفونت‌های تنفسی، بیماری‌های ویروسی شایع و عفونت‌های ادراری است. رصد نوع تغذیه کودکان از زمان آغاز اضافه شدن تغذیه کمکی به برنامه غذایی کودک در بسته‌های تغذیه‌ای، همگی از جمله رویکردهایی است که جلوی چاقی کودکان گرفته شود. در این زمینه برای ساماندهی کودکان کار همکاری‌هایی نیز با وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و سازمان شهرداری‌ها داریم. طبق آمارهایی که به دست ما رسیده است عمده بیماری‌هایی که از کودکان کار گزارش شده بیماری‌های عفونی به‌ویژه بیماری‌های عفونی خاص مانند شپش سر است؛ البته این درحالی است که سوء‌تغذیه در این کودکان نیز بیشتر است.
مهرمهر11 ساعت قبل
پرخوری عصبی فقط هنگام ناراحتی بروز نمی‌کند بلکه در خوشحالی نیز ممکن است اتفاق بیافتد. پرخوری عصبی و اختلال پرخوریشهاب اولیایی متخصص تغذیه در خصوص علت بروز پرخوری عصبی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پرخوری عصبی از جمله اختلالات روانی غذا خوردن است که از نظر علم روانشناسی به سه دسته بی اشتهایی عصبی، پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. عوارض اختلال پرخوری عصبیاولیایی در خصوص عوارض اختلال پرخوری عصبی نیز چنین گفت: چاقی و اضافه وزنی که به سبب اختلال پرخوری به وجود می‌آید به دلیل آنکه فرد اقدام به جبران آن می‌کند دیده نمی‌شود؛ اما چاقی خود بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، چربی، سندروم روده تحریک پذیر و اختلال خواب شبانه را به همراه دارد. راه هایی برای درمان اختلال پرخوریاین متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اختلال پرخوری یک مشکل روانی است عنوان کرد: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند است.
مهرمهر11 ساعت قبل
راضی ناصری فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برابر بررسی‌های انجام شده ۷٫۵ درصد جمعیت بالای ۲۰ سال ایلام دارای دیابت هستند که ۴۰ درصد این میزان از دیابت خود اطلاع ندارند. وی اظهار داشت: کم تحرکی، تغذیه نامناسب، چاقی به ویژه چاقی شکمی و زمینه‌های ارثی از مهمترین عوامل اصلی ابتلا به دیابت است. وی افزود: حدود ۱۱ درصد از جمعیت کشور در حال حاضر به دیابت مبتلا هستند. ناصری فر با اشاره به اینکه ۹ درصد مرگ و میرها به علت دیابت است، گفت: نوشیدن زیاد آب، پر ادراری و تاری دید را از علل ابتلا به این بیماری خاموش است.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ابتلا به عفونت‌های مکرر در زنان با کمبود ویتامین D ایجاد می‌شود. وی ادامه داد: افرادی که داروهای ضد تشنج نظیر فنوباربیتال مصرف می‌کنند، در معرض خطر کمبود ویتامین Dقرار دارند. شاکری اظهارکرد: احساس خستگی و ناتوانی، دردهای اسکلتی عضلانی، ضعف و مشکلات هورمونی و … از علایم و نشانه‌های کمبود ویتامین D در بدن است. وی با بیان این که ویتامین D خاصیت ضد سرطانی دارد، یادآور شد: کمبود ویتامین D همچنین زمینه استرس‌ها، بیماری‌های عصبی و بیماری‌های اتوایمیون را فراهم می‌آورد. شاکری خاطرنشان کرد: درمان و دریافت به موقع ویتامین D می‌تواند در حفظ سلامت و پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر تاثیر به سزایی داشته باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
در برخی از مواقع کودک به‌دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند. شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک می‌شوند و شیر غذایی منحصربه‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به‌حساب می‌آید. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به‌آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به‌دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
اگر از پس این امتحان بر بیایند، یعنی برای شروع زندگی مشترک آماده شده‌اند و در غیر این صورت، خودشان از پیشنهادشان منصرف خواهند شد. ماداگاسکار؛ کشتی با گاومیش‌هادر ماداگاسکار قرن‌هاست پسرها بر اساس سنتی قدیمی باید به منظور نشان دادن آمادگی‌شان برای مدیریت زندگی ‌مشترک دست به کار عجیبی بزنند. این کار به این معناست که او هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهد عروس خانم در زندگی مشترک با او گرسنه بماند. آن‌ها می‌گویند به این شکل، داماد آماده مواجه شدن با مشکلات و سختی‌های زندگی مشترک می‌شود. در ادامه آن‌ها باید تلاش کنند در عین بسته بودن دست‌هایشان، طناب را باز کنند تا آمادگی‌شان برای شروع زندگی مشترک به دیگران ثابت شود.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
فاطمه ‌حاج ولی‌زاده با بیان اینکه شایع‌ترین عارضه پوکی استخوان، شکستگی‌های استخوانی است، افزود: پس از ۵۰ سالگی از هر سه زن یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود که این آمار در مردان کمتر است تا جایی که از هر پنچ نفر، یک‌نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود. تسکین علائم میگرن با کشف داروی ‌جدیدمتخصصان آمریکایی ‌در آزمایشات خود به داروی جدیدی دست پیدا کردند که علائم میگرن را تسکین می‌دهد. با مصرف داروی ubrogepant علائم بیماری میگرن در ۲۲ درصد از مبتلایان در مدت دو ساعت تسکین پیدا کرد. تضمین سلامت روده با مصرف گردواضافه ‌کردن گردو به رژیم غذایی، تنوع باکتری‌ها در روده را افزایش می‌دهد. یکی از مطالعات اخیر درباره این مغزهای خام نشان می‌دهد که مصرف گردو می‌تواند تغییرات مثبتی را در سطح باکتری‌ها روده به‌وجود بیاورد و در نتیجه سلامت روده‌ها تقویت می‌کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
این روزها بسیاری از کودکان دچار اضافه وزن و مشکلات چاقی هستند، به همین دلیل است که آمار بیماری هایی مثل دیابت و مشکل کبد چرب در این افراد به نسبت سالهای گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، بسیاری از والدین متوجه نیستند که کودکان نیز در معرض اضافه وزن و مشکلات سلامتی هستند و بی توجه به این موضوع به فرزندان خود غذاهای چرب و ناسالم می‌دهند. درواقع توصیه می‌شود والدین به جای کیک و خوراکی‌های آماده بین خوراکی‌های مدرسه کودکان میوه یا خوراکی‌های خانگی بگذارند. کودکان مبتلا به کبد چرب اغلب علائم بی حالی، اضافه وزن، جوش‌های چرکی در بدن و در علائم حاد زردی را از خود نشان می‌دهند. انجام ورزشهای مختلف در کنار رژیم غذایی کمک می‌کند کودکان کمتر با علائم خطرناک کبد چرب مواجه شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک می‌شوند و شیر غذایی منحصربه‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به‌حساب می‌آید. در برخی از مواقع، کودک به‌دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند؛ این اتفاق که آن را «اعتصاب نوزاد در شیرخوردن» می‌نامند، ممکن است چندین وعده یا حتی چند روز طول بکشد؛ در این مطلب به علل اعتصاب در شیر خوردن و راهکارهای حل این مشکل خواهیم پرداخت. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به‌آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به‌دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند. افراد در این گروه خونی به علت ثابت ماندن میزان کورتیزول بدن برای مدت طولانی بیشتر در برابر استرس مقاوم هستند، اما این گروه خونی بیشتر از بیماری‌های التهابی روده، سرطان تخمدان و پری اکلامپسیا، گاستریت مزمن، بیماری قلبی و سکته رنج می‌برند.
رکنارکنا1 روز قبل
اما شاید یکی از بحث برانگیزترین ادعاها درباره محصولات سویا، تاثیر آن بر وزن افراد است؛ در حالی که برخی افراد مدعی تاثیر مثبت سویا بر کاهش وزن هستند، برخی این ادعا را زیر سوال می‌برند اما آیا به راستی سویا می‌تواند به ما کمک کند تا راحت‌تر وزن کم کنیم؟ به تازگی گروهی از متخصصان آمریکایی برای جمع‌بندی این فواید، دست به بررسی تعدادی از مطالعات تجربی زدند تا مشخص کنند آیا گنجاندن سویا در رژیم غذایی، می‌تواند تاثیری بر کاهش وزن داشته باشد؟ برای این منظور آن‌ها ۲۲ مطالعه را انتخاب کردند. کاهش وزنی ویژهاین بررسی مشخص کرد مصرف منظم فراورده‌های سویا (شامل دانه سویا، شیرسویا، روغن سویا و. اما مهم‌تر از کاهش وزن، مصرف منظم آن می‌تواند باعث کاهش میزان بافت چربی در بدن شود. در واقع نه فقط افراد کاهش وزن بیشتری را تجربه می‌کنند بلکه این کاهش وزن به کمک کاهش بافت چربی انجام می‌شود. اما افزون بر کاهش وزن و میزان چربی، مصرف فرآورده‌های سویا در افراد دارای اضافه وزن به صورت ویژه فایده دیگری را نیز به دنبال دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد، یعنی هر گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذا در ارتباط است. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند. افراد در این گروه خونی به علت ثابت ماندن میزان کورتیزول بدن برای مدت طولانی بیشتر در برابر استرس مقاوم هستند، اما این گروه خونی بیشتر از بیماری‌های التهابی روده، سرطان تخمدان و پری اکلامپسیا، گاستریت مزمن، بیماری قلبی و سکته رنج می‌برند.
رکنارکنا1 روز قبل
فیبریلاسیون دهلیزی بیماری‌ است که با ضربان نامنظم قلب شناخته می‌شود و ممکن است بر اثر این عارضه، ضربان قلب بیمار بسیار تند، بسیار آهسته یا نامنظم شود. فشار خون بالا، چاقی، دیابت و بیماری قلبی از جمله فاکتورهای خطرزای شناخته شده در بروز بیماری فیبریلاسیون دهلیزی است. اکنون گروهی از محققان آمریکایی در بررسی‌های خود دریافتند که بلند قد بودن می‌تواند فاکتور خطرزای دیگری در بروز این بیماری قلبی باشد. توصیه‌هایی برای قد بلند شدندر این مطالعه محققان به ارزیابی ژن‌های ۷۰۰ هزار نفر به منظور بررسی متغیرهای ژنتیکی مرتبط با افزایش قد پرداختند. محققان آمریکایی در بررسی‌های خود مشاهده کردند بسیاری از متغیرهای ژنتیکی مرتبط با بلندی قد با افزایش خطر ابتلا به عارضه فیبریلاسیون دهلیزی نیز ارتباط دارند.
رکنارکنا1 روز قبل
او در ادامه افزود: عوامل دیگری که می‌توانند موجب تیرگی نواحی‌ بدن مانند زانو و آرنج شوند مانند مشکلات هورمونی، سندروم آدیسون هستند. عظمایی بیان کرد: برای درمان این نوع تیرگی‌ها ابتدا می‌توان به متخصص طب سنتی مراجعه کرد و با توجه به طبع و مزاج فرد، آن را درمان کرد. این محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: به طور کلی درمان‌هایی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آنها به راحتی از این نوع تیرگی‌ها نجات یابیم، البته باید پاکسازی طبعی و مزاجی انجام شود و در کنار آنها درمان‌های خانگی صورت گیرد. همچنین می‌توان از ماسک آب نخود خام با مقداری ماست و لیموترش تازه برای نواحی تیره استفاده کرد و در مواقع لزوم از آن استفاده کرد. عظمای تصریح کرد: ترکیب دیگری که می‌تواند موثر باشد مخلوط کردن لیمو ترش تازه همراه زردچوبه و خیار رنده شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
فیبریلاسیون دهلیزی بیماری‌ است که با ضربان نامنظم قلب شناخته می‌شود و ممکن است بر اثر این عارضه، ضربان قلب بیمار بسیار تند، بسیار آهسته یا نامنظم شود. فشار خون بالا، چاقی، دیابت و بیماری قلبی از جمله فاکتورهای خطرزای شناخته شده در بروز بیماری فیبریلاسیون دهلیزی است. اکنون گروهی از محققان آمریکایی در بررسی‌های خود دریافتند که بلند قد بودن می‌تواند فاکتور خطرزای دیگری در بروز این بیماری قلبی باشد. توصیه‌هایی برای قد بلند شدندر این مطالعه محققان به ارزیابی ژن‌های ۷۰۰ هزار نفر به منظور بررسی متغیرهای ژنتیکی مرتبط با افزایش قد پرداختند. محققان آمریکایی در بررسی‌های خود مشاهده کردند بسیاری از متغیرهای ژنتیکی مرتبط با بلندی قد با افزایش خطر ابتلا به عارضه فیبریلاسیون دهلیزی نیز ارتباط دارند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ شیر مادر موهبتی الهی است که می‌تواند از تولد تا پایان زندگی ضامن رشد و تندرستی فرزند باشد. مواد موجود در شیر مادر باعث افزایش سطح ایمنی بدن کودک شده و غذایی منحصر به‌فرد و کامل برای رفع نیازهای تغذیه‌ای کودک به حساب می‌آیند. در برخی از مواقع، کودک به دلایل مختلف از خوردن شیر مادر امتناع می‌کند؛ این اتفاق که آن را «اعتصاب نوزاد در شیر خوردن» می‌نامند، ممکن است چندین وعده یا حتی چند روز طول بکشد؛ در این مطلب به علل اعتصاب در شیر خوردن و راهکارهای حل این مشکل خواهیم پرداخت. چراکودکمشیرنمی‌خورد؟ بعضی اوقات علت آن به آسانی مشخص می‌شود؛ از عمده‌ترین عللی که باعث امتناع کودک از شیر خوردن می‌شود می‌توان به تب، عفونت گوش، گرفتگی بینی (سرماخوردگی)، یبوست و اسهال اشاره کرد. اگر کودک بیشتر از ۶ ماه دارد ممکن است در حال دندان درآوردن باشد و به دلیل حساس شدن لثه‌هایش، مکیدن شیر مادر برایش دردناک شود؛ گاهی علت آن قاعدگی مادر است؛ در دوران قاعدگی به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است مزه‌ شیر مادر تغییر کند و کودک از شیر خوردن امتناع کند!
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می‌توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد، یعنی هر گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذا در ارتباط است. اگر نوع گروه خونی خود را نمی‌دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری‌ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم. گوشت بره برای گروه خونی B مناسب‌ترین جایگزین به جای گوشت مرغ است، این نوع گروه خونی به علت اینکه واکنش عضلات بدنشان به ورزش مثبت است سوخت و ساز معمول و سریع‌تری به نسبت سایر گروه‌های خونی دارند. گروه خونی ABگروه خونی AB ترکیبی از گروه A و B و از کمیاب‌ترین نوع گروه خونی است، این گروه مانند گروه A دارای سطح اسید معده پایینی هستند و به علت شباهت زیاد به گروه خونی B نباید از گوشت مرغ استفاده کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-قطع شدن سراسری اینترنت در چند روز اخیر، سبب ایجاد مشکلاتی شده که شاید تا پیش از این بسیاری از کاربران تجربه نکرده بودند. با توجه به آنکه روند قطعی اینترنت بیشتر از حد انتظار شده و هنوز هم همچنان ادامه دارد، شاید این سوال به ذهن بسیاری رسیده باشد که اگر این قطعی اینترنت بین‌المللی برای مدت طولانی ادامه یابد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اصلا اگر اینترنت دیگر وصل نشود، چگونه باید زندگی را ادامه دهیم؟ کسب و کارهای مجازی از صفر شروع می‌شوند! حال باید پرسید آیا امکان انتقال این بیزینس‌ها به پلتفرم‌های داخلی وجود دارد؟ در حالت تئوری بایستی گفت بله! امری که در طی چند روز اخیر و با هجوم کاربران داخلی به استفاده از آن‌ها، به‌خوبی مشخص شده کندی سرویس‌ها و اختلالات به‌وجود آمده در عملکردشان، همچنان چنین ظرفیتی را متصور نمی‌داند. چه بسا که وام‌ها و مبالغی که در طی این مدت گرفته‌اند، همچنان جوابگوی ارتقای فنی آن‌ها نیست.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دلایل تورم پاگردش خون نامناسب در قسمت پایینی بدن دلیل اصلی تورم پاها محسوب می‌شود. احتباس مایع یکی دیگر از دلایل شایع تورم پاها در نظر گرفته می‌شود که ممکن است به واسطه مشکلات کلیوی رخ دهد. پوشیدن کفش راحتاستفاده از یک کفش راحت با قابلیت گردش مناسب هوا می‌تواند احتمال عود تورم را کاهش دهد. دوش آب سردیکی از بهترین روش‌های طبیعی برای کاهش تورم پاها استفاده از آب سرد است. استفاده از نمک فرنگی اصلحمام نمک فرنگی اصل یک درمان کلاسیک برای تسکین تورم پاها محسوب می‌شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
مریم ‌حیدرپور در گفت‌وگو با ‌خبرنگار ایمنا در خصوص اهمیت ‌غربالگری بیماری ‌دیابت، اظهار کرد: ‌بیماری دیابت ‌قابل ‌پیشگیری ‌است، اشخاصی ‌که ‌در خطر دیابت ‌هستند و افراد ‌پیش دیابت ‌می‌توانند با انجام ‌تست‌های آزمایش ‌خون به راحتی متوجه ‌پیش دیابت ‌یا بیماری ‌دیابت خود شوند. وی در خصوص علل بروز و علائم بیماری دیابت گفت: ‌بیماری دیابت در ابتدا بدون علامت است، در برخی موارد افراد بیمار پس از ابتلا به همه عوارض متوجه بیماری خود می‌شوند، باید توجه داشت که علائم دیابت ‌به ‌صورت پرنوشی، پر ادراری، احساس ضعف ‌و بی ‌حالی، پرخوری ‌و ‌گاهی ‌اوقات ‌با کاهش ‌وزن ‌و ‌تاری ‌دید ‌همراه ‌است. این فوق تخصص ‌غدد و متابولیسم با بیان اینکه مطمئن‌ترین راه تشخیص بیماری دیابت انجام آزمایش ‌خون است، اظهار کرد: با تشخیص نوع دیابت فرایند درمان نیز آغاز می‌شود. در این نوع دیابت ‌هم افراد مبتلا ممکن است که در گذر زمان نیازمند به مصرف انسولین شوند. حیدرپور ‌در خصوص ‌دیابت بارداری، اظهار کرد: هنگامی ‌خانم‌ها از هفته بیستم بارداری اختلال ‌تحمل ‌گلوکز و یا افزایش ‌قند ‌خون را دارند دچار دیابت بارداری می‌شوند؛ شیوع دیابت بارداری به دلیل بی ‌تحرکی، روش‌های تغذیه‌ای نامناسب ‌و ناصحیح زندگی، افزایش ‌سن بارداری در ‌حال افزایش ‌است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یک گزارش مطالعاتی حاکی از آن است، روند ابتلا به سرطان در میان جوانان کانادایی به طرز عجیبی رو به افزایش است که همه آنها از چاقی و اضافه‌وزن نشأت می‌گیرند. به نقل از شینهوا، یک گزارش مطالعاتی در مورد افزایش سرطان در جوانان کانادایی حاکی از آن است، به دلیل چاقی و اضافه‌وزن میزان ابتلا به این بیماری در میان آنها روند صعودی طی می‌کند. این گزارش که روز دوشنبه در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شد، توسط محققان دانشگاه کلگری و کنترل سرطان آلبرتا و همچنین محققان دانشگاه کارلتون دانشگاه مک مستر و انجمن سرطان کانادا انجام شد. با این حال، این مطالعه نشان می‌دهد که به دلیل اقدامات پیشگیری، میزان کلی موارد جدید سرطان در افراد بالای ۵۰ سال کاهش یافته است. این مطالعه نشان می‌دهد که ممکن است بین برنامه ترک سیگار و کاهش موارد سرطان ریه ارتباط وجود داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
هر ایرانی سالانه چیزی حدود ١٢٥ کیلوگرم نان مصرف می‌کند و سرانه مصرف نان در ایران نزدیک به چهار برابر میانگین جهانی است. ما زندگی‌مان را فدای سرعت و زندگی صنعتی کرده‌ایم و می‌خواهیم در چند ثانیه نان آماده شود؛ این باعث می‌شود مغز نان پخته نشده و تنها رویه نان پخته شود؛ در نتیجه نان پخته شده حالت خمیرگونه پیدا می‌کند. نان سفید می‌تواند ایجاد کم‌خونی کند؛ در حالی که در سبوس نان فسفر، منیزم و املاح دیگری وجود دارد که این املاح در نان سفید وجود ندارد. در قدیم می‌گفتند نان سنگک بهترین نان است؛ چرا که حرارت کاملی به صورت متعادل به نان نفوذ پیدا می‌کند، اما اکنون می‌بینیم که این موضوع در نان تافتون که در دستگاه‌های گردان پخته می‌شود، بهتر دیده شده و مغز نان بهتر پخته می‌شود. *ارزش نان با استفاده از روش صنعتی پایین می‌آیدوی افزود: در نان مواد و انرژی‌های مختلفی وجود دارد و بنده معتقدم ارزش نان صنعتی با نان سنتی متفاوت است.
رکنارکنا1 روز قبل
وی اضافه کرد: راه پیشگیری از سرطان معده، تغذیه مناسب، پیشگیری از چاقی و شیوه مناسب زندگی است و در مواردی که علائم خطر وجود دارد، در اسرع وقت باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. دلاوری اضافه کرد: بسیاری از اوقات سنگ‌های صفراوی در فرد موارد علامتی ایجاد نمی‌کنند؛ سنگ‌های صفراوی ممکن است متعدد باشند و اندازه‌های مختلف دارند. وی گفت: بر اساس علائم بالینی، سن فرد و درد تصمیم به برداشتن سنگ‌ها می‌شود. گاهی ممکن است بیماران سنگ صفرا داشته باشند اما لازم نباشد سنگ‌ها را حتی تا آخر عمر بردارند. برخی اوقات افراد برخی دردهای شکمی را به سنگ صفراوی ربط می‌دهند که شرایط خاص و شرح حال خاص دارد.
کجاروکجارو1 روز قبل
در حال حاضر، ژاپنی‌ها بیشترین نرخ امید به زندگی را دارند؛ اما به‌زودی یکی از کشورهای مدیترانه‌ای، ژاپن را از این لحاظ پشت سر خواهد گذاشت. براساس پژوهش‌های جدید، اسپانیا تا سال ۲۰۴۰ بیشترین نرخ امید به زندگی را در میان همه‌ی کشورهای جهان از آن خود خواهد کرد. سنگاپورسنگاپور تا سال ۲۰۴۰ دارای میانگین نرخ امید به زندگی ۸۵٫۴ سال خواهد بود و رتبه‌ی سوم را در رتبه‌بندی جهانی از آن خواهد کرد. سوئیسنرخ امید به زندگی مردم سوئیس تا سال ۲۰۴۰ به ۸۵٫۲ سال خواهد رسید و این کشور را به چهارمین کشور دارند‌ه‌ی بیشترین طول عمر در سطح جهان و دومین کشور در سطح اروپا تبدیل خواهد کرد. پایین‌ترین نرخ امید به زندگی متعلق‌به کدام کشور است؟ در پایین جدول، کشور لسوتو قرار دارد که نرخ امید به زندگی آن، تنها ۵۷٫۳ سال است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، نوزدهم ماه نوامبر به عنوان «روز جهانی مردان» نامگذاری شده تا آگاهی‌ها در مورد مشکلات مردان افزایش یابد. همچنین درحالیکه بیشتر تمرکزات روی موضوع سلامت روان مردان است این بار به موضوع مهم بیماری سرطان پستان در مردان پرداخته شده چرا که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. سرطان پستان در مردان بیماری نادری است، اما مواردی از ابتلا به این بیماری در آنان مشاهده شده است. عوامل اصلی موثر در بروز بیماری سرطان پستان در مردان به خوبی شناخته شده نیستند، اما مردان مسن به ویژه مردان بالای ۶۰ سال بیشتر در معرض ابتلا به این نوع سرطان هستند. همچنین در افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری را دارند موارد سرطان پستان بیشتر دیده می‌شود، زیرا ژن جهش‌یافته BRCA ۲ که به سرطان پستان مرتبط است از والدین به فرزندان منتقل می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
به گزارش ایسنا؛ دکتر مهسا چعبی در کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه‌های پیشگیری از آن گفت: خودآزمایی پستان اولین قدم در تشخیص زودهنگام سرطان است. چعبی اضافه کرد: یکی از سرطان‌های بسیار مهم، سرطان پستان است، به دلیل اینکه اگر این سرطان به‌موقع تشخیص و درمان اصولی داده شود در بیشتر موارد قابل‌درمان است. سرطان پستان قابل‌ درمان استاین متخصص جراح پستان تصریح کرد: در صورت تشخیص به‌موقع سرطان پستان و زمانی که توده‌های سرطان کمتر از یک سانتیمتر باشد تا ۹۲ درصد فرد درمان شده و امکان زنده ماندن فرد را افزایش می‌دهد. وی افزود: شناخت علائم هشداردهنده سرطان پستان مانند تغییر در شکل، عدم قرینگی و سفتی پستان، تغییرات پوستی پستان مثل پوست پرتقالی یا اگزما در پوست پستان و مراجعه به‌موقع می‌توان ضایعات پیش سرطانی را قبل از تبدیل شدن به سرطان، زودتر تشخیص داد. میزان بروز سرطان پستان به عنوان شایع‌ترین سرطان در گروه زنان ایرانی حتی از بروز سرطان پوست هم بالاتر است و با توجه به اهمیت این بیماری و میزان بروز سرطان پستان در زنان کشور، کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه‌های پیشگیری از آن در جهت بالا بردن سطح آگاهی زنان و تشخیص و درمان زودرس سرطان پستان توسط واحد مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید