چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر

ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/لرستان مسئول واحد نمایش و دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری لرستان از موفقیت گروه نمایشی شهر آشوب در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد خبر داد. مینا سپهوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این جشنواره در قزوین برگزار شد و گروه نمایشی شهر آشوب به سرپرستی پژمان شاهوردی با نمایش «امن‌ترین جادی دنیا» عنوان اول و تندیس جشنواره را کسب کرد. وی ادامه داد: نویسنده این اثر پژمان شاهوردی و رضا ثلاثی کارگردانی آن را به عهده داشت. سپهوند اضافه کرد: غزل هدایتی، بهاره زراعتی، مهسا خسروی، نیایش معصوم‌زاده و آرزو جعفری بازیگران و فاطمه امرایی و فاطمه کشفی نوازندگان این نمایش بودند. مسئول واحد نمایش و دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری لرستان گفت: موضوع نمایش مربوط به سال ۱۳۴۲ است؛ یک مسجد در بروجرد پایگاهی برای راهپیمایی علیه شاه است که پنج زن در این راستا تلاش می‌کنند و به شهادت می‌رسند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قزوین نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: پیوند هنر و مسجد اهمیت بسیار دارد؛ جای هنر در همه ابعاد و شاخه‌ها در مسجد و برای مسجدی‌ها خالی است و این هنر هنرمندان مسجدی است که میان هنر و مسجد ارتباط برقرار کنند. آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، ‌نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، در این مراسم بیان کرد: خوشحال هستیم استان قزوین میزبان سرداران عرصه هنر و هنرمندان عرصه مسجد است و امیدواریم هنرمندی شما در خدمت ارزشهای دینی و مردم مومن باشد. وی خطاب به هنرمندان جشنواره خاطرنشان کرد: جغرافیای فعالیت شما هنرمندان مسجد است لذا باید از آداب مسجد آگاه باشید و بدانید که صاحب‌خانه خدای متعال است لذا آداب بندگی را رعایت کنید؛ ضمن اینکه هنرمندان مسجد همه باید اقامه‌کننده نماز باشند زیرا جلوه هنر در کلام خدا هم هست و این هنرمندان می‌توانند از آن الهام بگیرند. آیت‌الله عابدینی در ادامه با اشاره به اینکه حماسه عاشورایی امام حسین (ع) تجلی گاه هنر الهی است تصریح کرد: سیره و کلام امام حسین (ع) هنر است و شهدای در راه امام حسین (ع)، مجموعه‌ای از بچه‌های مسجدی بودند که هنر عاشورایی را ترسیم کردند. امام جمعه قزوین ضمن تأکید بر همه جانبه بودن فعالیت‌های مسجدی خاطرنشان کرد: پیوند هنر و مسجد اهمیت بسیار دارد؛ جای هنر در همه ابعاد و شاخه‌ها در مسجد و برای مسجدی‌ها خالی است و این هنر هنرمندان مسجدی است که میان هنر و مسجد ارتباط برقرار کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قزوین رئیس حوزه هنری گفت: خاستگاه هنر، دین است و هنرمندانی که از مسجد برخاسته باشند دغدغه صیانت از ارزش‌های دینی را دارند و باید برای تبلیغ دینی با استفاده از ابزار هنر تلاش کنند. چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» شب گذشته ۱۴ آذر ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی، هنرمندان و گروه‌های تئاتر شرکت‌کننده با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. وی با بیان اینکه ستارگان واقعی و هنرمند پیامبران، امامان و شهدا هستند، تصریح کرد: امروز در شهر قزوین هستیم، شهری که مملو از ستاره، تمدن و تدین است و معماری مساجدی که در این شهر می‌بینید نشانه‌هایی از تمدن شیعی است. این مسئول تصریح کرد: قزوین شهر شخصیت‌های بزرگی همچون شهید رجایی، شهید بابایی، مرحوم ابوترابی، و شهید لشگری زیسته‌اند که ۱۸ سال در اسارت بودند؛ هنرمندی که از مسجد برمی خیزد، باید الگویش این شخصیت‌ها باشد. وی گفت: قزوین از مناطق شاخص هنری کشور است و شخصیت‌های بزرگی را در دامن خود پرورانده و در عرصه تئاتر مسجد هم می‌تواند جایگاه خوبی برای خود کسب کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قزوین چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد شب گذشته ۱۴ آذر ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی، هنرمندان و گروه‌های تئاتر شرکت کننده با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» ۱۱۶ نمایش از سراسر کشور مورد بازبینی و داوری قرار گرفت و در نهایت ۱۵ اثر جواز ورود به مرحله نهایی را کسب کرد. در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گروه‌های نمایشی برتر با نظر هیئت داوران متشکل از توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری معرفی شدند. در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گروه نمایش «کفش» به کارگردانی فاطمه احمدی از گلستان به عنوان گروه منتخب تماشاگران معرفی شد و نمایش «اپرت قزاقی» به کارگردانی منیره حاتمی از مازندران توانست جایزه ویژه مرحوم فرج الله سلحشور را دریافت کند. به گزارش ایسنا، در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد از حسین پارسایی و ناصر ایزدفر کارگردان، بازیگر و نویسنده و از پیشکسوتان هنر تئاتر تقدیر به عمل آمد.
مهرمهر1 ماه قبل
در بخش گروه نمایشی: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال به گروه نمایشی «امن‌ترین جای دنیا» به کارگردانی «رضا ثلاثی» از استان لرستان به عنوان رتبه اول اهدا شد. همچنین رتبه دوم با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال به گروه نمایشی «به خاطر مروارید» به کارگردانی «حبیب اله ناصری» و «باقر رمضان‌زاده» از استان هرمزگان اعطا شد. رتبه سوم هم با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال به گروه نمایشی «خوب، بد، زشت» به کارگردانی «محمد یغمایی» از استان قزوین تعلق گرفت. جایزه ویژه فرج اله سلحشور هم شامل: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ شصت میلیون ریال به گروه نمایشی «اپرت قزافی» به کارگردانی «منیره خاتمی نژاد» از استان مازندران تعلق گرفت. در این مراسم از حسین پارسایی کارگردان، بازیگر و نویسنده و احیاگر تئاتر مسجد، ناصر ایزدفر کارگردان و بازیگر قزوینی تجلیل شد.
مهرمهر1 ماه قبل
محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور در این مراسم اظهارداشت: ایستگاه جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در قزوین به ایستگاه چهاردهم رسید و منتخبین این دوره هم معرفی شدند. وی بیان کرد: دین خواستگاه هنر است و هنرمندانی که از مسجد بلند شده‌اند دغدغه صیانت از ارزشهای دینی را دارند. رئیس حوزه هنری کشور بیان کرد: شخصیت‌های برجسته این خطه مانند شهید رجایی اسطوره سادگی و خدمتگزاری، شهید بابایی یک الگوی شجاعت، شهید لشگری اسطوره مقاومت و ابوترابی اسوه ایستادگی است. وی اضافه کرد: دین خواستگاه هنر است و با استفاده و اتکا به آن می‌توانیم آثار ارزشمندی را خلق کنیم که تاثیرگذار باشد. در ادامه از حسین پارسایی کارگردان، بازیگر و نویسنده و احیاگر تئاتر مسجد، ناصر ایزدفر کارگردان و بازیگر قزوینی تجلیل شد.
مهرمهر1 ماه قبل
آیت الله عبدالکریم عابدینی در این مراسم گفت: خوشحالیم که قزوین میزبان هنرمندان عرصه مسجد است و امیدواریم هنرمندی شما در خدمت ارزشهای دینی و مردم مومن باشد. وی افزود: جغرافیای فعالیت شما هنرمندان مسجد است لذا باید آداب مسجد را بدانیم که صاحب خانه خدای متعال است و آداب بندگی را رعایت کنیم. عابدینی اظهارداشت: کسی که برای مسجد خرج می‌کند باید اهل مسجد باشد و حلال و حرام را در زندگی رعایت کرده باشد تا کارش قبول شود. وی اضافه کرد: خدای متعال همه کارهایش با هنر است حتی در هم شکستن کفار و مشرکین از سوی باریتعالی هنرمندانه بود. در ادامه از حسین پارسایی کارگردان، بازیگر و نویسنده و احیاگر تئاتر مسجد، ناصر ایزدفر کارگردان و بازیگر قزوینی تجلیل شد.

مراسم اهدای جایزه فرج الله سلحشور

17+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این هنرمند بیان کرد: دوستان ما در هیات انتخاب هم همه تلاش شان را به کار گرفته‌اند که بهترین آثار از بین ۱۱۶ اثر، وارد جشنواره شود. به نظرم اجراهای امسال خلاقانه‌تر و با کیفیت از سال گذشته است. وی تأکید کرد: با زنده کردن تئاتر مساجد هم زمینه‌ای برای تربیت نسل جدید از هنرمندان آماده می‌کنیم و هم تئاتر را در محیطی به نام مسجد بین آحاد جامعه که بعضا مخاطب حرفه‌ای تئاتر هم نیستند، می‌بریم. این مسئول در پایان تصریح کرد: ما اخیرا در حوزه هنری و به‌ویژه مرکز هنرهای نمایشی تصمیم گرفتیم به خاطر توانمندی استان‌ها و تجربه و تخصص‌شان برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها را از مرکزیت تهران خارج کرده و در استان‌ها برگزار کنیم. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فردا (پنجشنبه ۱۴ آذر ماه) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

آیا نهادهای ارزشی از «مخملباف تئاتر» تجلیل خواهند کرد؟!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اکنون اما در دورانی که تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته یک خودزنی عجیب و سوال برانگیز از سوی سازمان ارزشی برای آن تجویز شده است: تجلیل از حسین پارسایی. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود فیلم سازماندهی کردن سلبریتی‌ها برای انتخابات ۹۶ توسط حسین پارسایی مشهد (اینجا) نکته مهم در این مجال این است سازمان‌دهی هنرمندان برای حمایت از حسن روحانی به عهده حسین پارسایی بود که در گزارش‌های متنوع مشرق به این موضوع اشاره شده است. آیا این تجلیل به معنای خدمات رسانی به دولت تدبیر و امید است؟! و گرنه هرکسی در حوزه تئاتر می‌داند پارسایی پشت مسئله‌دارترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی ایستاد و از هنجارشکن‌ترین تئاترها با مضمون همجنسگرایی حمایت کرد. اما اکنون مدیرانی ارزشی حامی حسین پارسایی شده‌اند!
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با معرفی سه گروه نمایشی برتر و اهدای جایزه فرج‌الله سلحشور به کار خود پایان خواهد داد. به گزارش سینماپرس، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با معرفی سه گروه نمایشی برتر، اهدای جایزه فرج الله سلحشور و جایزه ویژه از نگاه مردم به کار خود پایان خواهد داد. اختتامیه جشنواره بچه‌های مسجد پنج شنبه، ۱۴ آذر ماه از ساعت ۱۸:۳۰ در مسجدالنبی شهر قزوین برگزار می‌شود. این جشنواره به همت حوزه هنری استان قزوین و موسسه سپهر سوره هنر با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار شده و میزبان ۱۵ گروه نمایشی از استان‌های مختلف کشور است. با زنده کردن تئاتر مساجد هم زمینه‌ای برای تربیت نسل جدید از هنرمندان آماده میکنیم و هم تئاتر را در محیطی به نام مسجد بین آحاد جامعه که بعضا مخاطب حرفه‌ای تئاتر هم نیستند، می‌بریم.

رقابت گروه‌های نمایشی در تئاتر بچه‌های مسجد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پانزده گروه نمایشی از ۱۳ استان کشور آثار فاخر خود را در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد به نمایش گذاشتند. بیشتر بخوانید: ارزآوری برای کشور با صادرات داروهای گیاهی + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی هوشمند رئیس حوزه هنری استان روز چهارشنبه با هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار استاندار قزوین حوزه هنری را یکی از کانون‌های فرهنگی اثربخش در جامعه برشمرد و بر اهمیت برنامه ریزی فرهنگی و هنری در بخش‌های کمتر بهره مند جامعه تاکید شد. هدایت الله جمالی پور گفت: حوزه هنری در عرصه تولید و تربیت نیروی انسانی و نشر معارف منشا اثرات فراوان بوده و امروز تبدیل به پایگاهی برای جوانان متعهد شده است از این رو با توجه به ظرفیت‌ها و نیروهای مجرب در این نهاد انقلابی می‌توان برای ارتقای فرهنگ جامعه همچنین کاهش برخی ناهنجاری‌های اجتماعی برنامه ریزی کرد. در ادامه این دیدار علی هوشمند رئیس حوزه هنری قزوین گزارشی از برنامه‌های سال جاری ارائه کرد و گفت: میزبانی از چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با چهل اجرا توسط ۱۴ گروه نمایشی در مساجد قزوین، بازدید هفت هزار نفر از اجرای نمایش «غریبه شام»، تدوین آینده نگاری راهبردی حوزه هنری استان قزوین و ترسیم چشم انداز آتی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه امام خمینی (ره)، تولید کتاب، برپایی نمایشگاه در محلات و … را بخشی از فعالیت‌های این مرکز برشمرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین گشایش چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» صبح سه شنبه با حضور؛ گروه‌های نمایشی، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد. علی هوشمند دبیر هنری جشنواره در مراسم افتتاحیه گفت: در مردادماه امسال فراخوان اعلام و ۱۱۶ اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه (جشنواره) رسید که از این میان، ۶ اثر از تهران و ۱۱۰ اثر متعلق به دیگر استان‌ها بود. رئیس حوزه هنری قزوین افزود: هیئت‌داوران بخش نهایی جشنواره متشکل از: امیر مشهدی عباس، توحید معصومی و مرتضی نجفی است. دبیر هنری جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با تأکید بر اینکه رفتار و اخلاق گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره نیز باید مسجدی باشد؛ بیان کرد: در این جشنواره قرار است جایزه ویژه مرحوم فرج‌الله سلحشور علاوه بر نفرات گروه‌های اول تا سوم به گروه برگزیده از نظر هیئت‌داوران نیز اهدا شود. چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به همت حوزه هنری استان قزوین، کانون‌های فرهنگ هنری مساجد و مؤسسه سپهر سوره هنر در شهر قزوین برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قزوین معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: جشنواره «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» بستری برای پیوند هنر، معنویت و برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد فراهم کرده است و به لحاظ کمی و کیفی ستودنی است و داوران در سطح بالایی آثار را داوری کرده‌اند. آیین گشایش چهاردهمین جشنواره «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» شب گذشته ۱۱ آذر با حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد. معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: در برنامه امشب چند نکته قابل‌توجه بود که اگر در کشور گسترش یابد خیلی از مشکلات رفع می‌شود. این مسئول گفت: این جشنواره بستری برای پیوند هنر، معنویت و برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد فراهم کرده است و به لحاظ کمی و کیفی ستودنی است و داوران در سطح بالایی آثار را داوری کرده‌اند. چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به همت حوزه هنری استان قزوین، کانون‌های فرهنگی، ‌ هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر در شهر قزوین برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قزوین آیین گشایش چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد شب گذشته ۱۱ آذر با حضور ۱۵ گروه‌ تئاتر از سراسر کشور، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد. علی هوشمند، دبیر هنری جشنواره در مراسم افتتاح چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ضمن تقدیر و تشکر از همراهان در برگزاری این جشنواره گفت: در مردادماه امسال فراخوان اعلام و ۱۱۶ اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این میان، شش اثر متعلق به تهران و ۱۱۰ اثر متعلق به استان‌ها بود. دبیر هنری جشنواره ادامه داد: هیئت‌داوران بخش نهایی جشنواره متشکل از امیر مشهدی عباس، توحید معصومی و مرتضی نجفی است. دبیر اجرایی جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد بیان کرد: امید است با عنایت به اینکه فضای مساجد، فضایی مقدس است، مواردی که لازم است در فضای معنوی مسجد مدنظر قرار گیرد، مورد توجه جدی باشد. چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به همت حوزه هنری استان قزوین، کانون‌های فرهنگی، ‌ هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر در شهر قزوین برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: هیئت داوران آثار چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری نمایش‌های بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» را داوری می‌کنند. این جشنواره عصر امروز (دوشنبه ۱۱ آذر) آغاز به کار کرده و تا پنجشنبه ۱۴ آذر ماه در چهار مسجد جوادالائمه، چهارده معصوم (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید ادامه دارد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در نشست خبری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» بیان کرد: در شرایط اقتصادی امروز خانواده‌ها نمی‌توانند هزینه بالایی برای تهیه بلیط تئاتر بپردازند، تئاتر باید برای مردم و در کنار آن‌ها باشد و دغدغه هایشان را مطرح کند. بعد از حضور من در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این سومین دوره برگزاری آن است. وی ادامه داد: این نگاه آینده نگرانه در حوزه هنری و وزارت ارشاد برای تربیت نسلی جدید برای آینده تئاتر ضروری است. کدام خانواده این روزها می‌تواند ۱۲۰ هزار تومن پول بلیط تئاتر تهیه کند!؟ تئاتر باید در کنار مردم باشد و دغدغه‌های آن‌ها را مطرح کند. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه در شهر قزوین برگزار می‌شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری داوری آثار چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» را برعهده گرفتند. به گزارش ایلنا، توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری نمایش‌های بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» را داوری می‌کنند. این جشنواره عصر امروز (دوشنبه ۱۱ آذر) آغاز به کار کرده و تا پنجشنبه ۱۴ آذر در چهار مسجد جوادالائمه، چهارده معصوم (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید ادامه دارد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری نمایش‌های بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» را داوری می‌کنند. این جشنواره عصر امروز دوشنبه ۱۱ آذر آغاز به کار کرده و تا پنجشنبه ۱۴ آذر ماه در چهار مسجد جوادالائمه، چهارده معصوم (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید ادامه دارد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی سپهر سوره هنر خبر داد توحید معصومی، مرتضی نجفی و کاظم نظری نمایش‌های بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» را داوری می‌کنند. این جشنواره عصر امروز (دوشنبه ۱۱ آذر) آغاز به کار می‌کند و تا پنجشنبه ۱۴ آذر ماه در چهار مسجد جوادالائمه (ع)، چهارده معصوم (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید ادامه دارد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به‌دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی‌نسب به‌همت حوزه هنری قزوین و مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود. انتهای پیام/+
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» با حضور؛ هنرمندان و مسئولان در گلزار شهدای قزوین برگزار می‌شود. مراسم افتتاحیه جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» عصر امروز، ساعت ۱۸ در شبستان امامزاده حسین (ع) و آیین عطرافشانی در محل گلزار شهدای قزوین برگزار خواهد شد. گروه‌های راه یافته به این جشنواره، روزهای ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در مساجد قزوین به اجرای نمایش می‌پردازند. در این جشنواره نمایشگران علاوه بر آنکه در مساجد چهارده معصوم (ع)، جوادالائمه (ع)، امام حسن عسکری (ع) و مسجد توحید به اجرای نمایش می‌پردازند در شبستان امام علی (ع) مسجد النبی (ص) به صورت اختصاصی در معرض هیئت داوران قرار خواهند گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:: یکی از کارکرد‌های ستاد‌های هماهنگی مساجد در پررنگ کردن جریان مردمی تئاتر است تا بتوان فضا را برای فعالیت گروه‌های نمایش بیشتر و بهتر مهیا کرد. مجتبی میرزایی‌نسب افزود: در حوزه فعالیت‌های اجرایی این جشنواره بخش مردمی و حضور گروه‌های تئاتر در مساجد بسیار مهم است وعلاوه بر چهار مسجدی که برای اجرای این نمایش‌ها درنظر گرفته شده است، داوری نمایش‌ها هم در شبستان امام علی (ع) صورت می‌گیرد. وی افزود: هدف ما استعدادیابی نوجوانان و جوانان فعال مسجدی است ضمن اینکه ما گروه‌هایی داریم که در مساجد، تئاتر را جدی دنبال می‌کنند و با کشف و شناسایی آن‌ها جریان آموزشی بلندمدتی برایشان آغاز می‌شود تا به تئاتر حرفه‌ای کشور معرفی شوند. وی گفت: قزوین، مازندران، گلستان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، قم، آذربایجان غربی، لرستان، البرز، هرمزگان، خراسان رضوی همدان و بوشهر استان‌هایی هستند که آثارشان به این جشنواره راه یافته است. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذر در شهر قزوین برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: جدول برنامه‌های چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» منتشر شد. به گزارش سینماپرس، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» از فردا (دوشنبه ۱۱ آذر) از ساعت ۱۸ با برگزاری افتتاحیه‌ای در شبستان امامزاده حسین (ع) آغاز به کار می‌کند. اجراهای این جشنواره نیز روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۹:۴۵ در چهار مسجد ۱۴ معصوم (ع)، جوادالائمه (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید پیگیری می‌شود. همچنین کارگاه‌های آموزشی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ در مسجد امام حسن عسکری (ع) با حضور محمدرضا آزاد و سید حسین فدایی حسین برگزار می‌شود. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» از فردا، یازدهم آذر ماه کار خود را آغاز می‌کند. به گزارش قدس آنلاین، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» از فردا (دوشنبه ۱۱ آذر) از ساعت ۱۸ با برگزاری افتتاحیه‌ای در شبستان امامزاده حسین (ع) آغاز به کار می‌کند. همچنین کارگاه‌های آموزشی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ در مسجد امام حسن عسکری (ع) با حضور محمدرضا آزاد و سید حسین فدایی حسین برگزار می‌شود. این رویداد نمایشی همچنین با معرفی برگزیدگان در شبستان امام علی (ع) از ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه به کار خود پایان می‌دهد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» از فردا (دوشنبه ۱۱ آذر) از ساعت ۱۸ با برگزاری افتتاحیه‌ای در شبستان امامزاده حسین (ع) آغاز به کار می‌کند. اجرا‌های این جشنواره نیز روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۹:۴۵ در چهار مسجد ۱۴ معصوم (ع)، جوادالائمه (ع)، امام حسن عسکری (ع) و توحید پیگیری می‌شود. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین اخبار پیرامون جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد اینجا کلیک کنیدهمچنین کارگاه‌های آموزشی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ در مسجد امام حسن عسکری (ع) با حضور محمدرضا آزاد و سید حسین فدایی حسین برگزار می‌شود. این رویداد نمایشی همچنین با معرفی برگزیدگان در شبستان امام علی (ع) از ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه به کار خود پایان می‌دهد. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» به دبیری هنری علی هوشمند و دبیری اجرایی مجتبی میرزایی نسب به همت حوزه هنری قزوین و موسسه فرهنگی سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: نشست چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با حضور مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش سینماپرس، نشست چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، علی هوشمند دبیر هنری جشنواره و مجتبی میرزایی نسب دبیر اجرایی جشنواره برگزار شد. وی ادامه داد: این جشنواره گروه محوری است یعنی چیزی که ما شعار دادیم ولی عملی نکردیم و نمی‌خواهیم معضلات جشنواره‌های بزرگ در این جشنواره اتفاق بیفتد. زارعی درباره انتخاب حسین پارسایی برای تقدیر مرد در جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: حسین پارسایی نزدیک به ۱۰ سال، مسئول تئاتر بچه‌های مسجد و زحمت بسیاری برای این جشنواره کشید و از هنرمندانی است که در مساجد کار کرد. وی افزود: در این جشنواره از حسین پارسایی کسی که اولین سنگ بنای جشنواره مسجد را گذاشت، و از ناصر ایزدفر از پیشکسوتان تئاتر استانی نیز تقدیر خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با اشاره به اهمیت جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد برای حوزه هنری بیان کرد: این جشنواره برای حوزه هنری یک رویداد استراتژیک و مهم است. بعد از حضور من در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این سومین دوره برگزاری آن است. زارعی: بچه‌های مسجد جشنواره‌ای پویا استمدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری یادآور شد: همچنین تولید ۱۰۰ نمایشنامه بچه‌های مسجد در دو فاز نیز مدنظر است که مدیریت این پروژه را امیرمشهدی عباس برعهده دارد. وی ادامه داد: این نگاه آینده نگرانه در حوزه هنری و وزارت ارشاد برای تربیت نسلی جدید برای آینده تئاتر ضروری است. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه در شهر قزوین برگزار می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، نشست خبری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد صبح امروز با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و دبیران جشنواره برگزار شد. کوروش زارعی در این نشست عنوان کرد: این جشنواره برای حوزه هنری یک رویداد استراتژیک و مهم است. بعد از حضور من در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این سومین دوره برگزاری آن است. وی ادامه داد: این نگاه آینده نگرانه در حوزه هنری و وزارت ارشاد برای تربیت نسلی جدید برای آینده تئاتر ضروری است. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه در شهر قزوین برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به اهمیت جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد برای این نهاد بیان کرد: این جشنواره برای حوزه هنری یک رویداد استراتژیک و مهم است. بعد از حضور من در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این سومین دوره برگزاری آن است. وی افزود: سال گذشته اتفاق خوبی بین حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اتفاق افتاد و تفاهم‌نامهای مبنی بر همکاری این دو نهاد امضا شد. از جمله این که سال قبل همزمان با چهل سالگی انقلاب ۴۰ گروه نمایشی در ۴۰ مسجد به اجرا پرداختند. چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه در شهر قزوین برگزار میشود.

به انتهای لیست رسیدید