چهره‌ها

چهره‌ها

فراروفرارو3 ساعت قبل
برخی به من و سایرین ایراد می‌گرفتند که هفت دوره در مجلس حضور داشتید؛ اکنون چرا نباید از این تجربه استفاده کرد. ممکن است چند نفر مانند من شش یا هفت دوره در مجلس حضور داشتند، اما به هر روی میانگین ماندگاری نماینده‌ها در مجلس همان ۵/۱ دوره است. به همین دلیل معتقدم حضور نماینده‌ها در مجلس باید افزایش پیدا کند؛ درعین‌حال هشت دوره حضور در مجلس هم ضرورتی ندارد. به نظر جناب‌عالی او در این دوره برای نمایندگی مجلس کاندیدا خواهد شد؟ نظرم بر کاندیداتوری او در انتخابات مجلس است، اما متقاعد کردنش مسئله دیگری است. اکنون عارف می‌گوید در انتخابات مجلس حضور نمی‌یابد، اما ممکن است در روز‌های آتی عده‌ای برای کاندیداتوری‌اش اصرار بورزند.
زومیتزومیت5 ساعت قبل
اگرچه ما به‌دنبال رهایی از بند احساساتی مانند ترس، خشم و غم هستیم و آن‌ها را جزء احساسات بد محسوب می‌کنیم، علم به ما می‌گوید احساسات منفی درواقع سالم و مفید هستند. چیزی که ما درواقع می‌گوییم آن است که احساسات منفی بدند و می‌خواهیم که از شر آن‌ها خلاص شویم. پس چرا ما این عواطف و احساسات را داریم؟ چرا مغز ما از این ترفندهای ظالمانه استفاده می‌کند؟ چگونه می‌توانیم از داشتن عواطف منفی پرهیز کنیم؟ آیا احساسات منفی بد هستند؟ بیایید با طرح یک سؤال فرضیات خود را برای لحظه‌ای زیر سؤال ببریم. خلاصهعواطف منفی دارای شهرت خوبی نیستند، زیرا آن‌ها حس خوبی به‌همراه ندارند و همچنین ما فکر می‌کنیم که آن‌ها بی‌فایده یا خطرناک هستند. قانون طلایی برخورد با احساسات منفیدر حال حاضر، یک قانون طلایی برای مدیریت عواطف منفی وجود دارد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امشب با حضور سیدابراهیم رئیسی – رئیس قوه قضاییه – و میهمانان داخلی و خارجی کنفرانس وحدت اسلامی به کار خود پایان داد. به گزارش ایسنا، اختتامیه سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور ۳۵۰ نفر از اندیشمندان جهان اسلامی از بیش از ۹۰ کشور جهان در سالن همایش‌های زرین هتل آزادی برگزار شد. مباحث گسترده‌ای که هر کدام از آنها می‌توانند در راستای رسیدن به وحدت اسلامی مثمرثمر واقع شود. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: امروز جلوه‌هایی در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم که نشان از تحقق اهداف دین مبین اسلام دارد. اگر دیروز امام راحل مطرح کردند که فلسطین باید موضوع نخست جهان اسلام باشد امروز اندیشمندان جهان اسلام این موضوع را به عنوان موضوع نخست خود انتخاب کردند.

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ انقلابی در علم فیزیک و ژنتیک!

68+
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
ایسناایسنا13 ساعت قبل
«رضا عبدی چهره و صدایی است که بعد از انقلاب اسلامی و تغییر مسیر قطار فرهنگ و سیاست، به دلیل همان ریشه‌های محکم در دل‌ها ماند و با تداوم فعالیت‌های هنری به جایگاه و رتبه‌های بالاتر هم دست یافت. با شنیدن صدای استاد رضا عبدی خاطره‌های بسیاری در دل زنده می‌شود.» سعید توکل سردبیر سابق برنامه‌ «جمعه ایرانی» در گفت‌وگویی با ایسنا با بیان جملات بالا برای درگذشت رضا عبدی، هنرمند پیشکسوت رادیو از دوران همکاری‌اش با مرحوم رضا عبدی و خاطرات شیرینی که با او «صبح جمعه با شما» و «جمعه ایرانی» داشته است سخن گفت. وی در پایان گفت: استاد رضا عبدی ما که در عین هنرمندی از شخصیتی اخلاق‌مدار، خانواده دوست مهربان و آرام برخوردار بودند محبوب همه همکاران و مورد احترام هم‌میهنان بودند. از جمله سایر تیپ‌های رادیویی که مرحوم رضا عبدی نقش آفرینش بودند و شاید همراهان برنامه‌های «جمعه ایرانی» به خاطر داشته باشند، می‌توان به کاراکترهای طنز و کمدی «حاجی بهمنی»، «دکتر تصدقی»، «آقای الوره»، «بخت برگشته» و … اشاره کرد. با شنیدن صدای استاد رضا عبدی خاطره‌های بسیاری در دل زنده می‌شود و افسوس که در این سال‌های اخیر همین خاطره بازی هم از شنوندگان و دوستدارانش دریغ شد.
فارسفارس14 ساعت قبل
وزیر کشور دولت مستعفی یمن با انتقاد از عملکرد سعودی‌ها در استان المهره، درباره احتمال تکرار سناریوی عدن و جنگ قدرت بین عربستان و امارات در این استان هشدار داد. هشدار وزیر منصور هادی درباره سرایت جنگ قدرت سعودی و امارات به «المهره» به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «احمد المیسری» معاون نخست وزیر و وزیر کشور دولت مستعفی یمن با انتقاد از عملکرد نیروهای سعودی در استان المهره در شرق یمن درباره تکرار سناریوی کودتای عدن هشدار داد. وزیر منصور هادی هشدار داد حضور نیروهای ائتلاف در المهره می‌تواند منشا مشکلات در این استان آرام و باثبات شود و احتمال تکرار تجربه کودتای عدن در این استان همجوار با عمان وجود دارد. المیسری با اشاره به ناراحتی عربستان سعودی از سفر اخیر وی با «صالح الجیبوانی» وزیر حمل و نقل یمن به استان المهره، گفت: آیا این قابل تصور است که همسایه شما بیاید و بگوید در خانه خود چه می‌کنی؟ این مصیبت است. از اواخر سال ۲۰۱۷ مخالفت‌ها با اشغالگری ائتلاف سعودی در المهره شروع شد.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
حیاتی چه می‌کند؟ اگر اهل چرخیدن در فضای مجازی باشید حتما با ویدئوی محمدرضا حیاتی مواجه شده‌اید، این گوینده باسابقه، در استودیویی نشسته و از روی کاغذ یک خبر را می‌خواند. برند حیاتی گوینده متعلق به کیست؟ شاید بگویید این حق محمدرضا حیاتی است که وارد دنیای تبلیغات شود، حرف درستی است؛ کما اینکه خیلی‌ها چنین می‌کنند منتهی این قاعده وقتی برای حیاتی صادق است که از برند گوینده بودنش استفاده نکند. محمدرضا حیاتی هم برندی است که در تلویزیون رشد کرده و به شهرت رسیده. استودیو خبر متعلق به حیاتی است؟ فرض را بر این بگذاریم که محمدرضا حیاتی با تلویزیون به توافق رسیده و تایید مسئولان برای حضور در تبلیغات را گرفته است. اصلا حیاتی می‌تواند تبلیغ کند؟ در بخشی از گزارش اشاره کردیم که محمدرضا حیاتی می‌تواند از وجه غیرخبری خود استفاده کند و وارد تبلیغات شود.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست فعالان رسانه‌ای تقریب عصر پنجشنبه ۲۳ آبانماه در هتل آزادی تهران برگزار شد. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید ان را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی اثر یا کم اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب نباید ناقض وحدت باشد. این فعال و کارشناس رسانه‌ای در پایان گفت: در جنگ رسانه‌ای ما به همکاران خو نیاز داریم تا بتوانیم با هم کار کنیم، امیدواریم در شبکه‌های که ایجاد می‌کنیم در امر وحدت و مقاومت موفق باشیم.

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ انقلابی در علم فیزیک و ژنتیک!

68+
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
ایمناایمنا16 ساعت قبل
چرا بیست هنرپیشه طراز اول در یک سریال نمایش خانگی بازی میکنند؟ دستمزدهای عجیب و غریب و پول‌های مشکوک وارد این عرصه شده است. اگر این مخاطبان فقط دوهزار تومان برای یک فیلم در نمایش خانگی پرداخت کند ۵ میلیارد به جیب صاحب اثر بر میگردد. جدایی فیلم کوتاه و جشنواره فجر اتفاق خوبی بوددر دومین بخش برنامه هفت با حضور سید صادق موسوی دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران به بررسی عملکرد این جشنواره پرداخته شد و موسوی شرایط جشنواره امسال را اینگونه توصیف کرد: امسال سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران را برگزار کردیم. چه کسی مخاطب این فیلم است؟ مخاطب فیلم طبقه متوسط لومپن هاست! ما چند سال پیش قهوه تلخ را به عنوان نمایش خانگی می‌دیدم آن کجا و اینها کجا!
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر حالی که سه ماه به برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر باقی مانده است، جدیدترین اثر سینمایی محمدحسین لطیفی با ثبت نام در این جشنواره، نخستین گام را برای حضور در این رقابت هنری برداشت. اخبار چهره‌ها - «مرد نقره‌ای» که پیش از این با عنوان «سبز، سفید، قرمز» به مخاطبان معرفی شده بود، در قالبی اکشن و البته خانوادگی، به موضوع هویت ایرانی و پرچم ایران پرداخته است. در هفته‌های اخیر با پایان تصویربرداری «مرد نقره‌ای» این اثر سینمایی وارد مرحله تدوین شده تا برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده شود. «مرد نقره‌ای» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی پرویز امیری و با حضور هنرمندان شناخته شده‌ای از ایران و ترکیه تولید شده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
ممکن است در یک اجرا مخاطب تنها با یک لبخند از سالن خارج شود اما لحظه شادی را گذرانده باشد. وی تصریح کرد: موقعیت‌هایی در نمایش وجود دارد که ممکن است مخاطب به آن بخندد اما اینکه بخواهیم بگوییم طراحی کار به گونه‌ای بوده که مخاطب می‌بایست حتما در این زمان بخندد، خیر این اتفاق رخ نداده است. موقعیت‌ها شکل گرفته است و اگر آن موقعیت بابت میل مخاطب باشد قطعا می‌خندد. این اتفاق دقیقا همان تفاوت ما بین کمدی موقعیت با سایر کمدی‌های فعلی است. بنده و گروه «نینوچکا» این اثر را برای همه افراد جامعه به صحنه برده‌ایم و امیدواریم همه‌ افراد جامعه به تماشای آن بنشینند.
زومیتزومیت1 روز قبل
این پروژه‌ها با هدف ناشناس‌کردن چهره‌ی افراد، ایجاد توانایی شبیه‌سازی اعمال دست در ماشین‌های مجازی و شاید پیچیده‌تر از همه، مشاوره‌ی معتبر در زمینه‌ی مد راه‌اندازی شده‌اند. اما تیم فیسبوک تصمیم گرفته تا به‌صورت بالقوه‌ای نوع بشردوستانه‌تری از فناوری یادشده را توسعه دهد. با این فناوری چهره‌ی کاربران در ویدئوها و تصاویر به‌دست آمده اندکی شبیه به خودشان است، با اینکه تفاوت که برخی جزئیات دستخوش تغییر می‌شود. اما به‌راحتی می‌توان تصور کرد که فناوری مذکور تا چه حدی توانایی مفید‌بودن را دارد. مکالمات نسبتا طبیعی مذکور که با حرکات دست و بدن همراه بود، توسط مدل یادگیری ماشینی به کار گرفته شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
ضمن آن هم انتقاداتی به جبهه پایداری وارد می‌کنند که به علت سهم‌خواهی‌ها می‌خواهد یک لیست جدا ارائه کند. راه این موضوع این است محورهای ۱۲گانه اصولگرایی توافق کنند؛ این حرف جبهه پایداری است. پایداری می‌گوید اگر اصلحی در لیست دیگر باشد به آن رأی می‌دهدوقتی پایداری می‌گوید اگر در لیست دیگری اصلح باشد پایداری به آن رای می‌دهد یعنی بحث جبهه پایداری فرهنگ‌سازی است. جبهه پایداری هنوز برای انتخابات مجلس چهره سازی نکرده استهر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم صحبت از حضور چهره‌هایی چون قالیباف هم به میان می‌آید، جبهه پایداری چهره خاصی را رو خواهد کرد؟ درباره چهره‌ها برخی گروه‌ها در حال کار کردن هستند، مثلا این اواخر بحث حول محور آقای قالیباف می‌چرخد. در حال حاضر هنوز جبهه پایداری چهره‌سازی نکرده است و فعلا وارد این وادی نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ضمن آن هم انتقاداتی به جبهه پایداری وارد می‌کنند که به علت سهم‌خواهی‌ها می‌خواهد یک لیست جدا ارائه کند. به عنوان یک عضو جبهه پایداری ارائه لیست مستقل را تایید می‌کنید؟ اختلاف نظر پایداری با اصولگرایان بر سر سهم در لیست است؟ اگر قرار باشد حرف پایداری را به معنای سهم‌خواهی تلقی کنیم آن طرف هم که از لیست جداگانه حرف می‌زنند سهم خواهی می‌کنند؛ چطور شد اگر جبهه پایداری لیست بدهد سهم‌خواهی است، اما جامعه مهندسین لیست بدهد سهم‌خواهی نیست؟! راه این موضوع این است محورهای ۱۲گانه اصولگرایی توافق کنند؛ این حرف جبهه پایداری است. پایداری می‌گوید اگر اصلحی در لیست دیگر باشد به آن رأی می‌دهدوقتی پایداری می‌گوید اگر در لیست دیگری اصلح باشد پایداری به آن رای می‌دهد یعنی بحث جبهه پایداری فرهنگ‌سازی است. با این حساب شما چقدر رسیدن به توافق و لیست مشترک را محتمل می‌دانید؟ اگر آقایان منشور اصولگرایی را نپذیرند، چرا پایداری لیست جداگانه ندهد؟ چرا می‌خواهند جبهه پایداری را محکوم کنند که حتما هرچه آنها می‌گویند باید عمل کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
مثل هزینه‌ای که اصولگرایان در سال ۹۴ به دلیل نوع رفتار لاریجانی و نزدیکانش متحمل شدند. او در جواب اینکه «اصولگرایان مانند اصلاح‌طلبان نگران تعیین صلاحیت‌ها نیستند» گفت: این‌طور نیست که اصولگرایان به تایید همه چهره‌های خود توسط شورای‌ نگهبان امید داشته باشند. البته اصولگرایان، نسبت به رقیب‌ خود، بابت رد شدن مهره‌هایشان به دلایل سیاسی نگران نیستند. ناصر ایمانی در پایان گفت: انتخابات مجلس یازدهم انتخاباتی مهم برای کشور است. به همین دلیل همه گروه‌های سیاسی باید آستین‌ها را بالا بزنند و به قول معروف تنور انتخابات را داغ کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ناصر ایمانی، تحلیل‌گر مسائل سیاسی، با اشاره به احتمال انشقاق جبهه پایداری، گفت: اساسا فضای سیاسی به گونه‌ای است که دیگر ائتلاف صد درصدی ممکن نیست و هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان باید بپذیرند گروهی از هم‌نظران‌شان با لیستی مجزا وارد انتخابات شوند. او در جواب اینکه «اصولگرایان مانند اصلاح‌طلبان نگران تعیین صلاحیت‌ها نیستند» گفت: این‌طور نیست که اصولگرایان به تایید همه چهره‌های خود توسط شورای‌ نگهبان امید داشته باشند. البته اصولگرایان، نسبت به رقیب‌ خود، بابت رد شدن مهره‌هایشان به دلایل سیاسی نگران نیستند. انتخابات مجلس یازدهم انتخاباتی مهم برای کشور است. به همین دلیل همه گروه‌های سیاسی باید آستین‌ها را بالا بزنند و به قول معروف تنور انتخابات را داغ کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
همچنین آنها می‌توانند بعد از ورود به مجلس حتی در قالب یک فراکسیون همکاری کنند. مثل هزینه‌ای که اصولگرایان در سال ۹۴ به دلیل نوع رفتار لاریجانی و نزدیکانش متحمل شدند. او در جواب اینکه «اصولگرایان مانند اصلاح‌طلبان نگران تعیین صلاحیت‌ها نیستند» گفت: این‌طور نیست که اصولگرایان به تایید همه چهره‌های خود توسط شورای‌ نگهبان امید داشته باشند. ناصر ایمانی در پایان گفت: انتخابات مجلس یازدهم انتخاباتی مهم برای کشور است. به همین دلیل همه گروه‌های سیاسی باید آستین‌ها را بالا بزنند و به قول معروف تنور انتخابات را داغ کنند.
فارسفارس1 روز قبل
همزمان با سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور جمعی از اساتید و فعالان رسانه‌ای، اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود. به گزارش خبرگزاری فارس، نشست فعالان رسانه‌ای تقریب عصر روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه در هتل آزادی تهران، همزمان با سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور جمعی از اساتید و فعالان رسانه‌ای برگزار شد و در آن، اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود تا از این طریق بتوانند فعالیت رسانه‌ای جهان استبداد را خنثی و فعالیت رسانه‌ای جهان اسلام را به دنیا معرفی کنند. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید آن را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی اثر یا کم اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب، نباید ناقض وحدت باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
احسان علیخانی، برزو ارجمند و نیما کرمی از جمله چهره‌های هنری بودند که به شکست تلخ تیم ملی فوتبال ایران به عراق واکنش نشان دادند. باخت تلخ تیم ملی فوتبال ایران به عراق در مقدماتی جام جهانی که کار صعود را به اما و اگر کشاند با واکنش‌های متعدد و متنوع چهره‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی همراه شد، واکنش‌هایی که همگی به یک نام ختم می‌شد؛ کارلوس کی‌روش و یادآوری روزهای خوبی و پرصلابت تیم ملی فوتبال ایران. به عنوان مثال احسان علیخانی، مجری تلویزیون با انتشار تصویری از سردار آزمون در استوری اینستاگرام نوشت: «داریم بر می‌گردیم به اون قدیما دوستان که مساوی هم خوشحالمون کنه، این تیم یه حالیه.» برزو ارجمند، بازیگر سینما و تلویزیون هم عکسی از کارلوس کی‌روش را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و با کنایه نوشت: «چه ساعت قشنگی.» نیما کرمی از مجریان تلویزیون هم به منتقدان کی‌روش کنایه زد و نوشت: «گفتم پس از دومین شکست پی در پی جناب ویلموتس آن هم از تیم‌های درجه دوم و سوم آسیا، یادی کنم از دلال موزامبیکی که گویا فقط جای خیلی‌ها رو تنگ کرده بود و البته عزتی هم که به تیم ملی داده بود، مهم نبود.»
ایسناایسنا2 روز قبل
همزمان با سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور جمعی از استادان و فعالان رسانه‌ای اقدامات و عملکردهای رسانه‌های کشورهای اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در این جلسه مصوب شد که اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شود تا از این طریق بتوانند فعالیت رسانه‌ای جهان استبداد را خنثی و فعالیت رسانه‌ای جهان اسلام را به دنیا معرفی کنند. به همین منظور اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام پیشنهاد و شکل گرفت و با همه عزیزان فعال در عرصه رسانه تماس خواهیم گرفت تا به سمت اتحاد واقعی حرکت کنیم. برای این منظور دو هدف را می‌توان ذکر کرد که فعالان رسانه‌ای جهان اسلام باید آن را اتخاذ کنند، ابتدا جلوگیری از توسعه و فعالیت رسانه‌های غربی و دوم بی‌اثر یا کم‌اثر کردن رسانه‌های دشمنان است. معاون رسانه‌های برون مرزی صدا و سیما بیان کرد: در رسانه‌های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباید وحدت بین مسلمانان یک شعار و تعارف باشد، وحدت جهان اسلام باید باور تک‌تک ما باشد، هر حرکتی در رسانه‌های انقلاب نباید ناقض وحدت باشد. این فعال و کارشناس رسانه‌ای در پایان گفت: در جنگ رسانه‌ای ما به همکاران خو نیاز داریم تا بتوانیم با هم کار کنیم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
همان طور که علی اکبر جوانفکر مشاور احمدی نژاد در تماسی که خبر فوری با وی داشت صراحتا گفت که تمایلی به صحبت ندارد و در پاسخ به سوالی در مورد فعالیتهای انتخاباتی احمدی نژاد می‌گوید: مگر ایشان فعالیت انتخاباتی دارد؟! البته وی که از احمدی نژاد اعلام برائت میکند، معتقد است؛ آقای احمدی نژاد به جریان‌سازی و حزب بازی اعتقادی ندارد؛ با توجه به شناختی که از او داشتم، فقط خود و اطرافیانش و دار و دسته‌اش را می‌شناسد. ملاقات قالیباف و احمدی نژاد دلیل بر این نیست که آن‌ها از نظر تشکیلاتی و گفتمانی باهم همسو شوند. شاید به همین خاطر است که حسن روحانی این روزها با حساسیت بالایی از فساد در دولت احمدی‌نژاد سخن گفته و مشکلات دولت قبل را یادآور می‌شود. نظر شما درباره طیف احمدی‌نژاد چیست؟ آیا حاضرید بار دیگر به این تیم اعتماد کنید؟ در ادامه کامنت بگذارید و نظر بدهید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
نیویورک‌تایمز در این رابطه گزارش داد که سه چهره، پشت انعطاف در موضع‌گیری‌های آمریکا نسبت به اقدامات ترکیه در خاورمیانه وجود دارند. از این سه چهره می‌توان به برات آلبایراک، وزیر دارایی و خزانه‌داری ترکیه و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اشاره کرد که بر روابط کشورش با آمریکا نظارت دارد. اما سومین نفر در این ارتباط جرد کوشنر است که به‌عنوان داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سیاست خارجی از نفوذ گسترده‌ای برخوردار است. در این شرایط روز چهارشنبه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، برای نخستین‌بار پس از حمله ترکیه به سوریه به آمریکا سفر و در این رابطه با رئیس‌جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرد. به گفته این فرد، اردوغان نیز ترجیح می‌دهد که رابطه با آمریکا از همین کانال غیررسمی دنبال شود.
ایمناایمنا3 روز قبل
وی افزود: تظاهرات یک اتفاق مهم و فرصت ارزشمندی برای انجام اصلاحات است. ما همواره به دنبال آرام کردن تظاهرات و یافتن راه‌حل‌هایی برای آن بوده‌ایم. این مقام عراقی ادامه داد: فعالیت اقتصادی در دوره دولت ما افزایش یافته است و ما نیازمند اصلاحات قانون اساسی و نظام انتخابات کشور هستیم. این چهره عراقی با دروغ خواندن اصلاحات کنونی پارلمان گفت، ‌ پارلمان باید دست به اصلاحات ریشه‌ای بزند که در راس آن تغییر کمیسیون انتخابات و برخی مفاد قانون اساسی است. وی، عبدالمهدی را به اتخاذ گام‌های فوری برای رسیدگی به خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان از طریق اجرای اصلاحات و مبارزه با فساد دعوت کرده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/فارس نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات صحنه کارهای علمی و فرهنگی عمیق با تفریح اشتباه گرفته می‌شود، گفت: ما با تفریح کاملا موافقیم اما این اشتباه رخ داده که وقتی می‌خواهیم کاری فرهنگی و علمی و ادبی در حد فاخر انجام دهیم، تمام فضا به فضای تفریح بدل می‌شود. وی افزود: در همایش «دولت قرآن» تلاش شده تا زمینه‌هایی فراهم شود که دیگران هم بتوانند از این خرمن بهره‌مند شوند و آفرینش‌های ادبی نظیر آنچه که در گذشته تاریخی‌مان اتفاق افتاده است، بار دیگر در سرزمین ما دیده شود و چشم همه به آن بهره‌هایی که صاحبان ذوق و ادب و هنر از محضر قرآن کریم می‌برند، روشن شود. آیت‌الله دژکام، همایش «دولت قرآن» را یک نقطه آغاز برای این حرکت برشمرد و گفت: معمولا ما آن چیزی که درباره بزرگان خود انجام می‌دهیم بیشتر خوانش دیگران از بزرگی آنان است. آیت‌الله دژکام با اشاره به برگزاری همایش «دولت قرآن» در شیراز گفت: این همایش قدم ارزشمندی است که بنیاد فارس‌شناسی برداشته برای اینکه این باور را به میدان آورد که ما ایرانی‌های مسلمان هستیم و اگر تمدن غربی‌ها هست، یک رقیب قوی هم این طرف دارند و باید این باور را بپذیریم. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
در همین راستا خبرگان قانون اساسی در ۲۸ مردادماه ۱۳۵۸ فعالیت خود را برای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. سرمقاله‌هایی که او گاهی در روزنامه انقلاب اسلامی می‌نوشت به کلی علیه جریان انقلابی با اسم رمز «چماق‌داران» بود. به نحوی که فردای آن روز غالب رسانه‌های خارجی سخنان بنی‌صدر را انقلاب و علیه دستاوردهای انقلاب تلقی کردند. آیت‌الله بهشتی اگرچه تصریح داشت نظر بنی صدر مخالف قانون و نظر شورای نگهبان و خبرگان قانون اساسی است. پس از رسیدگی مفصل قضایی و گروهک‌های طرفدار رئیس‌جمهور (بنی صدر) به جهت اعمال تحریک‌آمیز و حمل اسلحه به‌عنوان متهم اعلام شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
مقتدی صدر همچنین مواخذه و مجازات فوری عاملان قتل تظاهرات‌کنندگان را خواستار شد. او گفت: نیروهای امنیتی نباید به تظاهرات‌کنندگان حمله کنند؛ بلکه باید نفوذی‌هایی را که به آنها حمله می‌کنند، از بین تظاهرات‌کنندگان اخراج کنند. رهبر جریان صدر تاکید کرد: ما فرصت بزرگی برای تغییر چهره‌ها را پیش رو داریم و باید به شیوه‌ای عاقلانه عمل کنیم تا عراق را در بحران خطر و خلأ قرار ندهیم. این چهره عراقی با دروغ خواندن اصلاحات کنونی پارلمان گفت: پارلمان باید دست به اصلاحات ریشه‌ای بزند که در راس آن تغییر کمیسیون انتخابات و برخی مفاد قانون اساسی است. رهبر جریان صدر در پایان تاکید کرد: تظاهرات اعتراضی در بغداد و استان‌های دیگر پیروزی‌هایی داشت که مهمترین آنها خوار کردن فاسدان و به وحشت انداختن آنهاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، مقتدر صدر، رهبر جریان صدر عراق امروز با تاکید بر ادامه تظاهرات مسالمت‌آمیز و اینکه نتیجه آن پیروزی آنچه آن را «انقلاب» توصیف کرد، به همراه خواهد داشت، از تظاهرکنندگان خواست شبح مداخله آمریکا را دور کرده و به هیئت‌های دیپلماتیک و سفارتخانه‌های کشورهای غیر اشغالگر یورش نبرند و شعاری علیه آنها سر ندهند. مقتدی صدر همچنین مواخذه و مجازات فوری عاملان قتل تظاهرکنندگان را خواستار شد. وی گفت، نیروهای امنیتی نباید به تظاهرکنندگان حمله کنند بلکه باید نفوذی‌ها را که به آنها حمله می‌کنند از بین تظاهرکنندگان اخراج کنند. رهبر جریان صدر تاکید کرد: ما فرصت بزرگی برای تغییر چهره‌ها را پیش رو داریم و باید به شیوه‌ای عاقلانه عمل کنیم تا عراق را در بحران خطر و خلأ قرار ندهیم. این چهره عراقی گفت، ‌ پارلمان باید دست به اصلاحات ریشه‌ای بزند که در راس آن تغییر کمیسیون انتخابات و برخی مفاد قانون اساسی است.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما تلویزیون المیادین اعلام کرد مقتدا صدر رئیس جریان صدر عراق با انتشار توئیتی نوشت: از انقلابیون در عراق دعوت می‌کند تا خود را از سایه دخالت‌های خارجی و دیگر طرف‌ها در تحرکات شان دور کنند. از انقلابیون می‌خواهم تا از کسانی که پشت صفحه کلید‌ها نشسته‌اند و انگشتان آن‌ها بر اساس برنامه‌های استعماری آمریکا حرکت می‌کند، دوری کنند. وی افزود: انقلابیون نباید به هیئت‌های دیپلماتیک و سفارتخانه‌های کشور‌های غیراشغالگر، حتی با دادن شعار تعرض کنند. صدر خاطر نشان کرد: نیرو‌های امنیتی نباید به تظاهرکنندگان حمله کنند، بلکه باید عوامل نفوذی را که به تظاهرکنندگان تعرض می‌کنند، دور کنند. در برابر فرصت تاریخی برای تغییر چهره‌ها به شیوه منطقی قرار داریم به گونه‌ای که عراق گرفتار خطر و خلاء نشود. پارلمان باید اصلاحات ریشه‌ای صورت دهد که مهمترین آن‌ها تغییر کمیته انتخابات و قانون انتخابات و نیز بعضی بند‌های قانون اساسی است.
ایسناایسنا3 روز قبل
رهبر جریان صدر عراق امروز (چهارشنبه) مجموعه توصیه‌ها و نصایحی را درباره تظاهرات‌ مطرح کرد. مقتدی صدر همچنین مواخذه و مجازات فوری عاملان قتل تظاهرکنندگان را خواستار شد. وی گفت، نیروهای امنیتی نباید به تظاهرکنندگان حمله کنند بلکه باید نفوذی‌ها را که به آنها حمله می‌کنند از بین تظاهرکنندگان اخراج کنند. رهبر جریان صدر تاکید کرد: ما فرصت بزرگی برای تغییر چهره‌ها را پیش رو داریم و باید به شیوه‌ای عاقلانه عمل کنیم تا عراق را در بحران خطر و خلأ قرار ندهیم. این چهره عراقی گفت، ‌ پارلمان باید دست به اصلاحات ریشه‌ای بزند که در راس آن تغییر کمیسیون انتخابات و برخی مفاد قانون اساسی است.

به انتهای لیست رسیدید