چهره سال سینما

چهره سال سینما

موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج هفته گذشته پس از آنکه دومین جشن آکادمی سینماسینما، کاندیداهای بخش چهره سال سینما در سال ۱۳۹۷ (چهره موثر سینما در سال ۱۳۹۷) خود را اعلام کرد، به این نتیجه در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اعتراضاتی مطرح شد. پس از این اعتراضات، رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری در پیامی به دبیر دومین دوره آکادمی سینماسینما خواستار حذف نامش از فهرست چهره سال سینمای ایران شد. بر همین اساس در این دوره به انتخاب ۲۰۷ نفر از اصحاب رسانه حدود هشتاد نفر رای آوردند که دبیرخانه آکادمی سینماسینما ده نفر اول را به عنوان نامزدهای این عنواناعلام کرد که نام حسین انتظامی نیز در میان این چهره‌ها بود. گرچه در نهایت نرگس آبیار با ۵۲ رای و ۱۱۷/۵ امتیاز به عنوان چهره سال ۹۷ سینمای ایران از سوی این آکادمی معرفی شد. این درحالی است که در این لیست حسین انتظامی با ۲۰ رای و ۳۸/۵ امتیاز رتبه هفتم را به خود اختصاص داد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رئیس سازمان سینمایی که با انصراف از نامزدی چهره سال سینما در جشنواره «سینماسینما» و همینطور خبردادن از پروژه سینما امید در شهرهای مختلف ایران به چهره خبری برای اهالی سینما تبدیل شده بود، به مناسبت روز خبرنگار در یک توئیت پیامی برای خبرنگاران ارسال کرد. این مدیر فرهنگی در این توئیت نوشته است: «۱۷ مرداد که روز خبرنگار نام گرفته، روز شهادت محمود صارمی خبرنگار در مزار شریف به دست طالبان است. این روز را گرامی می‌داریم چون باخبریم از رنج روزنامه‌نگاران که پاس‌بانان وطن‌اند. بهترین هدیه به خبرنگاران، دسترسی آزاد به اطلاعات است که این طایفه ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاداند.» انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس سازمان سینمایی در پیامی به دبیر آکادمی سینماسینما از کیوان کثیریان درخواست کرد نامش از فهرست کاندیداهای چهره سال سینمای ایران حذف شود. انتشار نام حسین انتظامی در میان اسامی نامزدهای چهره سال سینمای ایران در آکادمی سینماسینما از روز گذشته واکنش‌های متفاوتی به دنبال داشت و با انتقاداتی از سوی بعضی فعالین رسانه‌ای روبه‌رو شد. این اتفاق واکنش کیوان کثیریان دبیر آکادمی را هم به دنبال داشت. بخشی از آار الام شده و لیست کامل تا دو روز بعد از جشن رسانه‌ای می‌شود.» با این وجود حسین انتظامی هم در پیامی به دبیر دومین دوره آکادمی سینما سینما نوشت: «جناب آقای کثیریاندبیر محترم جایزه آکادمی سینما سینمابا سلامضمن تشکر از محبت جنابعالی و عزیزانی که این بنده را شایسته عنوانی افتخارآمیز دانسته‌اند ممنون می‌شوم نام مرا از فهرست چهره سال سینمای ایران حذف بفرمایید. مستحضرید که نهایت افتخار مدیران اجرایی، خدمتگزاری به ساحت فرهنگ و هنر و اهالی گرانقدر این اقلیم استبا احترامحسین انتظامی»

به انتهای لیست رسیدید