آخرین و مهم‌ترین اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»
چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»

تسنیمتسنیم49 دقیقه قبل
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با تأکید بر اینکه بازگشایی مصلی پس از ۹ سال نقطه عطفی برای نماز جمعه استان به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: نماز جمعه حج ناتوانان، سعی صفا و مروه از منزل تا میعادگاه عاشقان الله، گنج پربهای هر شهر، پیونددهنده قلب‌ها و نماد سیاست و دیانت است. وی با بیان اینکه لازم است هر قشری خودش را سهام‌دار نماز جمعه شهر بداند، تأکید کرد: نماز جمعه خصوصیت جهل‌زدایی و غفلت‌زدایی دارد، جهل از افکار مردم به‌وسیله بصیرت بخشی و غفلت‌زدایی به‌وسیله ذکر نماز جمعه که انسان‌ها با حضور در این دریا و تلاطم اقتدای به امام عادل، پیوند با ولایت را تجدید می‌کنند. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی اجتماعی هیئات مذهبی و ورزشی در این مکان برنامه‌های مختلفی برگزار می‌کنند. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با معرفی اپلیکیشن نماز جمعه استان قم به‌عنوان یکی از راه‌های ارتباطی با مردم استان که در نرم‌افزار بازار قابل دانلود است، تصریح کرد: نماز جمعه مرکز تقویت اقتدار نظام و از مؤلفه‌های کلیدی در قدرت جنگ نرم جمهوری اسلامی است. وی با اشاره به برگزاری نماز جمعه با هدف نکوداشت پیشکسوتان و خادمان نماز جمعه عنوان کرد: دیدار با مراجع عظام و بهره‌گیری از رهنمودهایشان، انعکاس خدمات و مجاهدت چهار دهه نماز جمعه استان در قالب نمایشگاه، مسابقه تفسیر سوره جمعه، هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و نهادها و تجلیل از خدمات آنان در نماز جمعه، فضاسازی شهری و تبلیغات شهری، پیگیری افزایش سطح تعاملات برای خدمات بیشتر، سرکشی به خانواده شهدا و بیت آیت‌الله مشکینی از جمله برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب اسلامی است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه، گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات بنده بعد از پذیرش این مسئوایت در شهرستان صومعه سرا ساماندهی امور ستاد نماز جمعه، برقراری نظم و بهره گیری از نیروی جوان و انقلابی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی بوده است. امام جمعه صومعه سرا برگزاری جلسات و دیدار با تشکل‌ها و اقشار مختلف فعال در شهرستان صومعه سرا را یکی دیگر از اقدامات در طول ۱۱ ماه گذشته عنوان و تصریح کرد: به رغم تلاش‌های انجام شده در این مدت برای ساماندهی امور هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب و در خورشأن مردم شهرستان صومعه سرا فاصله داریم. وی با اشاره به جایگاه مهم نماز جمعه در جامعه اسلامی، بیان کرد: نماز جمعه و ستاد مربوطه باید متعلق به همه شهرستان باشد این بدان معنا است که در ستاد نماز جمعه باید اقشار مختلف مردم از همه نقاط شهرستان صومعه سرا عضو باشند. وی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده از سوی ستاد نماز جمعه شهرستان صومعه سرا به مناسبت چهلمین سالگرد برپایی نخستین نماز جمعه کشور، افزود: دیدار با خانواده‌های شهدای ستاد نماز جمعه، گلباران مزار شهدا، نشست‌های هم اندیشی با خبرنگاران، اصناف و روحانیون و دستگاه‌های حکومتی و تشکل‌های مردمی بخشی از برنامه‌های پیش بینی شده است. راشد نوری تأکید کرد: اصحاب رسانه باید واقعیت‌ها را دیده و بدون جانبداری و کم و کاستی به مردم منتقل کنند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی افزود: خروجی فرضیه نماز جمعه قاعدتا وحدت بخشی اسلامی، افزایش آگاهی‌ها و اصلاح طلبی در جامعه است و نباید چنین شود که این تریبون‌ها گاها تبدیل شود به محل‌های اختلاف یا دامن زدن به اختلافات که این امر انحراف و خروج از هدف اصلی نماز جمعه است. وی بیان کرد: مسئولان و ائمه جمعه فرصتی جهت مقابله با یکدیگر و تلف‌کردن انرژی همدیگر ندارند و این روزها به دلیل مشکلات کشور و خباثت‌های دشمنان ایران لزوم وحدت بین ائمه جمعه و مسئولان آشکارتر است. خادمی با اشاره به سیل اخیر استان لرستان گفت: سیل به معنای واقعی در استان لرستان اتفاق افتاده و این در حالی است که در استان‌های دیگر با توجه به افزایش تدریجی سطح آب آمادگی‌های لازم را داشته و یا با حجم آب تنظیم شده روبرو بودند ولی در استان لرستان با توجه به کمبود امکانات سیل ناگهانی که اتفاق افتاد خسارات زیادی به همراه داشت. استاندار لرستان خاطر نشان کرد: در حوزه مسکن سیل‌زدگان تا این لحظه حدود، ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبارات و بیش از ۷۰میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شده و کار ساخت و ساز در اکثر روستاها آغاز شده است. خادمی افزود: استان لرستان باید آمادگی جذب اعتبارات را داشته باشد و مدیران باید مطالعه و طراحی‌های لازم برای اجرای پروژه‌ها را انجام دهند و در این شرایط خاص می‌توان پیمانکاران خوب را انتخاب کنند.
مهرمهر3 ساعت قبل
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اضافه کرد: در همین راستا دفتر تبلیغات اسلامی نسبت به فراخوان برگزاری «همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» اقدام کرده است. وی هدف از برگزاری این همایش را تبیین ابعاد مختلف این بیانیه و گفتمان سازی برای مهم‌ترین مأموریت‌های نسل جوان به ویژه در نهادهای علمی کشور دانست و بیان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این همایش تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود. حجت‌الاسلام ثنایی با اشاره به محورهای این بیانیه عنوان کرد: «تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی»، «چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم»، «تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه‌های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضع کنونی آنها» و «نهادهای علمی و بیانیه گام دوم با تأکید بر نقش نسل جوان» محورهای چهارگانه اصلی این همایش هستند که محور چهارم بخش ویژه این فراخوان است. وی با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه و زمان برگزاری این همایش گفت: علاقمندان به شرکت در همایش گام دوم انقلاب می‌توانند آثار خود را تا پایان مهرماه به دبیرخانه ارسال کنند و این همایش در دهه مبارک فجر کار خود را با حضور علما و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود. دبیر اجرایی همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی ادامه داد: ارزیابی آثار توسط کمیته‌های علمی پس از اتمام مهلت ارسال آثار آغاز می‌شود که مسئولیت کمیته‌ها بر عهده پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه‌ها است.
مهرمهر3 ساعت قبل
مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم افزود: شهر قم، ام‌القری جهان اسلام و پیشران کاروان رشد معنویت و معرفت بشریت است و به همین دلیل نماز جمعه قم فرا شهری، فراملی و در واقع یک نماز بین‌المللی است. وی اظهار داشت: در استان قم، ۵ نماز جمعه در شهرهای استان و دو نماز جمعه در مناطق فردو و پردیسان و یک نماز جمعه در شهر قم برگزار می‌شود. اپلیکیشن نماز جمعه قم از راه‌های ارتباطی با مردم استمسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: نماز جمعه قم در برنامه‌های رسانه‌ای و فضای مجازی مانند تلگرام، سروش، ایتا، گپ، اینستاگرام و سایت آدینه قم حضور فعال دارد. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم از برگزاری مسابقه ایده‌ها و ابتکارات برای حضور فعال مردم در نماز جمعه قم خبر داد و گفت: اپلیکیشن نماز جمعه قم یکی از راه‌های ارتباطی با مردم است که در کافه بازار قابل دانلود است. لازم به ذکر است خبرهای مربوط به نماز جمعه قم و شهرهای تابعه، پیام‌های هفته، تصاویر نماز جمعه هر هفته، امکان کمک رسانی به مصلی و انتقادات و پیشنهاد در این اپلیکیشن وجود دارد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، چهاردهمین دوره «جشنواره سراسری تئاتر رضوی» ششم لغایت نهم مردادماه به میزبانی شهر تبریز برگزار می‌شود. دبیرخانه این جشنواره، روز گذشته اسامی آثار پذیرفته شده در بخش صحنه‌ای را اعلام کرد و براساس آن نمایش «باغ خونی» به کارگردان «امیر بشیری» و نمایش «ویترین» به کارگردانی «سعید صادقی» از استان خراسان رضوی به چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی راه یافتند. نمایش «باغ‌خونی» به نویسندگی محمد نقایی، روایتی عاشقانه دارد که در بطن آن به بازگویی قیام مسجد گوهرشاد در مشهد می‌پردازد؛ این نمایش تولید انجمن هنرهای نمایشی ایران و با مشارکت و حمایت حوزه هنری خراسان رضوی است که پیش از این در بخش‌های «ایران دو» و «چهل سالگی انقلاب اسلامی» سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشته است. «باغ‌خونی» در دی ماه سال گذشته در ۲۰ اجرای عمومی در مشهد به‌روی صحنه رفت و ماه مبارک رمضان سال جاری نیز برای دومین مرتبه و به نفع هموطنان سیل‌زده در موزه زنده زیارت اجرا شد که با استقبال هنردوستان همراه بود. انتهای پیام/ح
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در حاشیه اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه عرصه فرهنگ در تاب آوری مملکت در شرایط سخت، عرصه مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود، گفت: در این اجلاس مقرر شد معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، پیشنهادات و محورهایی در راستای پروژه ملی به منظور تحول فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی آماده کنند. وزیر بهداشت در خصوص موضوع معیشت دانشجویان چه در بحث خوابگاه‌ها و چه در بحث تغذیه و سرانه آنها، اظهار داشت: علیرغم فشارهای اقتصادی، باید سعی کنیم از سرانه فرهنگی و دانشجویی کاسته نشود و این مسئله در دل بودجه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گم نشود و در اختیار معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گیرد تا با نظر آنها، هزینه شود. نمکی بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت: به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه‌های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره‌های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند. نمکی همچنین بر توجه ویژه فرهنگی و علمی به دانشجویان نخبه و هدایت آنها در مسیر درست تاکید کرد. وزیر بهداشت با اشاره به نشان دار کردن بودجه و اعتبار تخصیص داده شده به معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در آینده، گفت: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با همراهی و همکاری سازمان برنامه و بودجه، ردیف مستقل بودجه برای حوزه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظر بگیریم.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی پیش ازظهر یکشنبه در جمع فرماندهان وکارکنان اطلاعات در اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری، راهکار و نقشه راه را برای دهه پنجم انقلاب ترسیم شده و نکات کلیدی و راهبردی فراوانی در آن بیان شده است اما نباید به صورت تشریفاتی به آن نگاه شود بلکه باید راهکارها را شروع کنیم تا به اهداف رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم. رئیس عقیدتی سیاسی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان مازندران در ادامه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم، به تجربیات چهل سالگی انقلاب اشاره شده است گفت: همانطور که رهبر معظم فرمودند در طول این چهل سال نقاط قوت و ضعف داشتیم اما باید با «نقدپذیری» نقاط ضعف تقویت تا منجر به رفع مشکلات شود. وی با بیان اینکه این انقلاب اسلامی، انقلابی است که می‌خواهد به تمام اهداف و آرمان‌های خود برسد گفت: لازمه رسیدن به اهداف، حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب است و ما نباید از اصول انقلاب عدول کنیم. این مقام مسئول با بیان اینکه قطعا مشکلات اقتصادی مرتفع خواهد شد خاطر نشان کرد: ما باید بیشتر بر ظرفیت‌های داخل کشور تکیه کنیم و اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم و این به منزله قطع تمام ارتباط با دنیا نیست، اقتصاد مقاومتی تمام مشکلات را برطرف می‌کند. رئیس عقیدتی سیاسی پلیس اطلاعات وامنیت عمومی نیروی انتظامی استان مازندران در پایان با بیان اینکه در این بیانیه مطلب مهمی نانوشته مانده است گفت: اهمیت و نقش ولایت فقیه، حضرت امام (ره) و به ویژه شخص رهبر معظم انقلاب، نقش مدبرانه و حکیمانه ایشان، در موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چهل سالگی انقلاب در این بیانیه نیامده است واین امر مهم را رهبر معظم بر عهده دوستداران ولایت و انقلاب گذاشته‌اند تا برای جامعه تبیین شود که رهبری چه نقش عظیم و بسیار خطیری در رسیدن انقلاب به چهل سالگی داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
در سند استراتژی پنتاگون که در سال ۲۰۱۲ نیز تنظیم شده، به جنگ «ایده‌ها» و «روایت‌ها» در عصر بی‌نظمی حاصل از اینترنت، اشاره شده است. جریانی در عرصه فکری و ذهنی پیروز است که بتواند «روایت بسازد»، «کنترل روایت» را به دست بگیرد و روایت خود را تثبیت کند. در بازار رسانه‌های جهان، رسانه‌های بزرگ صهیونیستی مثل بی بی سی و سی ان ان، تعیین کنندگان اصلی روایت‌ها و دستور کارهای خبری و تحلیلی هستند. آنها چگونه روایت می‌سازند؟ اخبار مهمترند یا روایت‌ها؟ روایت‌ها چگونه غالب می‌شوند؟! جنگ روایتی که تلاش می‌کند هم اسطوره سازش ناپذیری امام و سردار قهرمان و محبوب ایران را بشکند و هم روایت اصلی دیگر با عادی سازی و نرمالیزاسیون القا شود.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
سلیمانی گفت: انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قدرت خود را از دست ندادند، بلکه مؤلفه قدرت تغییر کرده است، در سال ۵۷ حدود ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در کشور ما حضور داشتند و ارتش در زمان طاغوت سازماندهی شده بود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ژنرال هایزر با به‌کاگیری نیروی آموزش دیده قصد سرنگونی حکومت اسلامی را داشت، نیروی هوایی آمریکا فعال بود و خطوط پرواز ایجاد کردند، با این وجود آنها در سال ۵۷ شکست مفتضحانه خوردند و بنا بر بیانیه امام ما رشته‌های مستحکمی داریم. ‌سلیمانی بیان کرد: ‌بسیج دانش‌آموزان باید از دوره مهد تا مقاطع بعدی در نظر گرفته شود، ما باید شاه‌بیت بسیج دانش‌موزی را تشکیل دهیم. وی ادامه داد: امور تشکیلاتی بسیار حائز اهمیت بوده و بدون تشکیلات کافی قادر به تولید قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستیم، تولید قدرت یکی از مسیرهای مطمئن به منظور دستیابی به پیشرفت‌های اسلامی است، پیشرفت‌های ما مبتنی بر آموزه‌های انقلاب اسلامی است، قدرت‌ نرم ما فراتر از دستگاه‌ها و نیروهای مسلح دشمن است. سلیمانی تصریح کرد: سازمان بسیج در سواحل مدیترانه، لبنان، بین‌النهرین، جنوب حجاز، یمن، افغانستان و سایر مناطق اشغالی فعال است، امام (ره) این سازمان را بسیج جهانی اسلام می‌نامند، بسیج قدرت نمی‌‌شناسد، آمریکایی‌ها دارای ۱۶ نهاد اطلاعاتی هستند اما هنوز قادر به محقق ساختن اهداف خود نبودند.
مهرمهر5 ساعت قبل
وی بابیان اینکه در برپایی نماز جمعه بعد از گذشت چهار دهه هنوز با موانع و مشکلاتی مواجه هستیم، اضافه کرد: یکی از مشکلات موجود کمبود فضای لازم برای حضور گسترده مردم است و دوم وجود جمعه‌بازار در خلال برپایی نماز جمعه، که می‌شود بافرهنگ سازی وقت نماز را به کسب‌وکار اولویت بخشید. امینی بابیان اینکه برنامه‌های ۴۰ سالگی سالروز اقامه نماز جمعه نباید منحصر به پنجم مرداد شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه در برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب شاهرود رتبه بالاتری در استان داشت لذا این رویه باید در ۴۰ سالگی تشکیل اقامه نماز جمعه نیز تداوم داشته باشد. کریمی در ادامه تصریح کرد: برای نونهالان و نوجوانانی که در نماز جمعه شرکت می‌کنند مسابقه نقاشی در نظر گرفته‌شده است که با حضور مربیان نقاشی و خوشنویسی با همکاری واحد خواهران ستاد اقامه نماز جمعه آثار هنری خلق‌شده توسط آن‌ها گردآوری و در نمایشگاهی در معرض دید عموم گذاشته می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، برپایی نماز جمعه در مصلای پیامبر اعظم (ص)، برپایی مسابقات فرهنگی در نماز جمعه پنج شهر بی ارجمند، بسطام، مجن، کلاته خیج و رویان، بیان کارکردهای نماز جمعه، خوانش اشعار معنوی منتخب شاعران شاهرودی، اجرای برنامه‌های مناسبتی قبل از نماز جمعه، دیدار با خانواده ائمه جمعه شاهرود از ابتدا تاکنون، بیان مطالبات مردمی از تریبون نماز جمعه، عدم برگزاری مسابقات ملی و شهرستانی در ساعت نماز جمعه و ایجاد نمازخانه در مکان‌های ورزشی مهم و ایجاد پیاده‌روی خانوادگی با محتوای نماز جمعه، سالروز ۴۰ سالگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ازجمله محوریت سخنان دستگاه‌های اجرایی شهرستان در این نشست بود. گفتنی است در این نشست سه موضوع ۴۰ سالگی اقامه نماز جمعه پس از انقلاب، فضاسازی مناسب شهری نسبت به حجاب و عفاف و استفاده از زبان هنر در خصوص حجاب و عفاف در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شاهرود قرار گرفت.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
رهبر انقلاب در برخی از حوزه‌های فرهنگ مانند ادبیات داستانی، مستندنگاری، فیلم و … فارغ از بیان کلیات، وارد جزئیات هم شده‌اند. بخشی از این اختلاف قرائت‌ها که می‌تواند مانع هم‌دلی و یکپارچگی میان نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب می‌شود، این است که موضع و افق دید رهبر انقلاب به درستی درک نشده است. این نوع مواجهه، عالمانه و اندیشه‌ورزانه نیست؛ در حالی که ایشان مؤلفه‌های کلی را در حوزه ادبیات و فرهنگ فرموده‌اند. ایشان بارها ویژگی‌های ادبیات طراز انقلاب اسلامی را به روش‌های مختلف مثل تقریظ و … بیان کرده‌اند. اما در حوزه ادبیات داستانی ما هنوز به نقطه آرمانی نرسیده‌ایم و این موضوع را رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کرده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات انتظامی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات وامنیت عمومی انتظامی مازندران گفت: بیانیه گام دوم، راهکار و نقشه راه برای دهه پنجم انقلاب اسلامی است که باید به آن جامع عمل پوشاند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی پیش ازظهر یکشنبه در جمع فرماندهان وکارکنان اطلاعات در اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری، راهکار و نقشه راه را برای دهه پنجم انقلاب ترسیم شده و نکات کلیدی و راهبردی فراوانی در آن بیان شده است اما نباید به صورت تشریفاتی به آن نگاه شود بلکه باید راهکارها را شروع کنیم تا به اهداف رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم. رئیس عقیدتی سیاسی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان مازندران در ادامه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم، به تجربیات چهل سالگی انقلاب اشاره شده است گفت: همانطور که رهبر معظم فرمودند در طول این چهل سال نقاط قوت و ضعف داشتیم اما باید با «نقدپذیری» نقاط ضعف تقویت تا منجر به رفع مشکلات شود. وی با بیان اینکه این انقلاب اسلامی، انقلابی است که می‌خواهد به تمام اهداف و آرمان‌های خود برسد گفت: لازمه رسیدن به اهداف، حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب است و ما نباید از اصول انقلاب عدول کنیم. این مقام مسئول با بیان اینکه قطعا مشکلات اقتصادی مرتفع خواهد شد خاطر نشان کرد: ما باید بیشتر بر ظرفیت‌های داخل کشور تکیه کنیم و اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم و این به منزله قطع تمام ارتباط با دنیا نیست، اقتصاد مقاومتی تمام مشکلات را برطرف می‌کند.
موجموج8 ساعت قبل
لذا، بعد از آن دیگر مقام معظم رهبری هم به مساله ورود نکردند و خیلی از علما و بزرگان هم گفتند که از این دولت، بیش از این هم نباید توقع داشت. این نگاه وجود داشت که اگر در داخل و خارج از کشور فعالیت می‌کردیم، می‌توانست پشتوانه سیاست خارجی ما باشد. باور به فعالیت‌های فرهنگی وجود نداردحسینی ادامه داد: وقتی اینها را کنار بزنیم و بودجه لازم در اختیار نباشد کاری از پیش نمی‌رود. همانگونه که شاهدیم در بسیاری از نقاط دنیا رایزن فرهنگی ما حضور دارد اما هیچ اعتبار فرهنگی که بتواند بر اساس آن فعالیت کند ندارد. می خواهم بگویم که‌ام المصائب همین است که اصولا اعتقادی به مسائل فرهنگی وجود ندارد.
مهرمهر18 ساعت قبل
خبرگزاری مهر - گروه ورزش: یکسال از حضور سید مصطفی ابطحی در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره این صندوق می‌گذرد. طی یک سالی هم که از حضورم در صندوق می‌گذرد، تحولات خوبی در این صندوق ایجاد شده و ان شاءالله اتفاقات خوبی هم به زودی رقم خواهد خورد. سه محور اصلی که در دستور کار استبه گفته وی ایجاد تحول، اثربخشی و رسیدن به تکامل سه محور اصلی است که در برنامه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش گذاشته شده است. یک برنامه برای تهیه مسکن پیشکسوتانمسکن و معضلات آن دیگر محور گفتگوی مهر با مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش بود. وی یادآور شد: صندوق حمایت از قهرمان پرونده و خروجی‌های حقوقی متعددی دارد که باید به سرانجام برسند.
فراروفرارو23 ساعت قبل
یک دلیل آن مساله کره شمالی است. اینکه جنگی رخ نداده به این دلیل نیست که کره شمالی در خصوص کاهش تهدیداتش در زمینه سلاح اتمی و موشک‌های بالستیک اقدامی انجام داده است. تهدید اتمی و موشکی از طرف کره شمالی از وقتی ترامپ از دیدار با کیم جونگ اون در سال گذشته استقبال کرد، حقیقتا افزایش یافته است. مقامات ژاپنی از رویکرد کره جنوبی نسبت به مساله کره شمالی ناراضی هستند و آن را واکنشی خنثی می‌دانند. ضمنا برخی در آمریکا و تایوان از روابط نزدیک‌تر و حتی به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور مستقل دفاع می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ظهر شنبه در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی امسال شهرستان آستارا که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم الاجرا بدانند. وی با بیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی حکم مصوبات مجلس شورای اسلامی را داشته، لازم الاجرا بوده و تخطی از آن جرم است، گفت: ضمانت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی با فرمانداری است که متأسفانه بسیاری از مصوبات این شورا فراموش شده و عملیاتی نمی‌شوند. امام جمعه آستارا با اشاره به چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه و اهمیت آن در جمهوری اسلامی ایران، افزود: نماز جمعه با شورای فرهنگ عمومی ارتباط دارد و هر اقدام یا سخنی که در نماز جمعه انجام و گفته می‌شود در راستای ارتقای فرهنگ عمومی است. رئیس شورای فرهنگ عمومی آستارا بر ضرورت همکاری و پشتیبانی کلیه دستگاه و نهادها با ستاد نماز جمعه این شهرستان تاکید کرد و گفت: نماز جمعه آستارا در رسانه‌های داخلی و خارجی همواره بازتاب ویژه‌ای داشته است. وی با بیان اینکه نماز جمعه در عرصه‌های ملی و بین المللی نقش اثرگذاری دارد، گفت: پایگاه‌های نماز جمعه مانع ترفندهای دشمنان شده‌اند و دشمنان تحمل برگزاری نماز جمعه با حضور ائمه جمعه را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بنیاد بین المللی غدیر؛ بنا بر نخستین نشست ستاد هماهنگی کاروان‌های شادی غدیر به همت ۱۸ دستگاه شرکت کننده در این ستاد ۲۲۰ کاروان شادی غدیر برای فعالیت در دهه امامت و ولایت در استان تهران مهیا می‌شود. از این کاروان‌ها ۱۱۰ کاروان برای شهر تهران و ۱۱۰ کاروان برای حضور در شهرستان‌های استان تهران پیش بینی شده است. آغاز به کار ستاد دهه امامت و ولایت در سراسر کشورمدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت در سراسر کشور کار خود آغاز کرد. مدیرعامل این بنیاد درباره بازسازی واقعه غدیر گفت: ستاد امامت و ولایت در ۳۰۰ شهرستان و ۳۱ استان کشور تشکیل شده و آغاز به کار کرده است. حسین ظریف منش افزود: برنامه کتابت خطبه‌های غدیر از برنامه‌های این دهه است که در استان زنجان یا قزوین انجام می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
امنیت اقتصادی؛ روی دیگر سکهامنیت بر شرایط اقتصادی تاثیر می‌گذارد و شرایط اقتصادی نیز در تامین امنیت نقش دارد. اگر سرمایه سرمایه‌گذاران در امان نباشد، اگر امنیت شغلی وجود نداشته باشد و یا اگر تورم بیش از اندازه بالا برود نیز، امنیت کشور به خطر خواهد افتاد؛ بنابراین روی دیگر این سکه، امنیت اقتصادی است. امنیت اقتصادی از دیگر شاخصه‌های امنیت است. ما به لحاظ برخورداری از قدرت نظامی به پیشرفتی دست یافته‌ایم که توانسته است در ارتقای امنیت ما موثر واقع شود. ما برای همه کارهای‌مان نیت داشتیم و نیت ما داشتن امنیت بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
احداث مصلای امام خمینی (ره) نیز در دوران آن فقید انجام شد. امام جمعه ارومیه افزود: مسئولان حضور در نماز جمعه را ریا تلقی نکرده و حضور پررنگ‌تری در نماز جمعه داشته باشند. وی در این جلسه صراحتا از فرمانداری و مسئولان شهرستان ارومیه خواست تا امکانات لازم را برای تسهیل حضور مردم در نماز جمعه فراهم کنند و مسئولان در رابطه با محتوای خطبه‌های نماز جمعه نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند. امام جمعه ارومیه دو روز بعد از جلسه شورای اداری آذربایجان غربی و این بار از تریبون نماز جمعه به بیان همان مطالبات پرداخت و اظهار داشت: امکانات مصلای ارومیه برای برگزاری مراسم نماز جمعه و آئین‌ها و مراسمات مذهبی کافی نیست. قریشی جایگاه نماز جمعه به عنوان تنها جایی که در آخر هفته الزامات دینی و مباحث روز دران مطرح می‌شود جایگاه رفیعی است بنابراین مدیران باید موضوع نماز جمعه را مورد اهمیت قرار داده و مشتاقانه شرکت کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور در آئین اختتامیه چهل‌ و دومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی ضمن تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه اظهار داشت: مسابقات قرآن، جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به اشاره به سخن امام خمینی (ره) افزود: اگر جامعه مسلمانان دچار مشکل باشند بدانید از قرآن فاصله گرفته‌اند و تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خاطر دوری از معرفت قرآنی است. وی گفت: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان فردوس و با حضور ۲۵۷ نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی ۱۱ شهرستان استان بودند. وی با بیان اینکه برگزیدگان مرحه استانی در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یایند گفت: مرحله مقدماتی مرحله کشوری ۱۵ تا ۲۵ مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی مرحله کشوری نیز طی روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: در این دوره از مسابقات در بخش خواهران و برادران ۳۱ نفر در رشته قرائت، ۴۹ نفر در رشته ترتیل، ۱۸ نفر رشته حفظ کل، ۲۲ نفر حفظ ۲۰ جز، ۲۶ نفر حفظ ۱۰ جز، ۳۰ نفر حفظ ۵ جز، ۴۳ نفر دعاخوانی و ۲۳ نفر در رشته اذان شرکت کردند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
جنگی که با قدرت تولید معنا و روایت و قدرت رسانه صورت می‌گیرد و طبیعی است که در عصر رسانه و اینترنت، روایت غالب تعیین می‌کند پیروز نهایی یک میدان نبرد کیست. در سند استراتژی پنتاگون که در سال ۲۰۱۲ نیز تنظیم شده، به جنگ «ایده‌ها» و «روایت‌ها» در عصر بی‌نظمی حاصل از اینترنت، اشاره شده است. جریانی در عرصه فکری و ذهنی پیروز است که بتواند «روایت بسازد»، «کنترل روایت» را به دست بگیرد و روایت خود را تثبیت کند. در بازار رسانه‌های جهان، رسانه‌های بزرگ صهیونیستی مثل بی بی سی و سی ان ان، تعیین کنندگان اصلی روایت‌ها و دستور کارهای خبری و تحلیلی هستند. آنها چگونه روایت می‌سازند؟ اخبار مهمترند یا روایت‌ها؟ روایت‌ها چگونه غالب می‌شوند؟!
مهرمهر2 روز قبل
خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه مردم روح مردمی داشتن را به خوبی درک می‌کنند، ادامه داد: این‌طور نیست که ما کاری بکنیم و حرفی بزنیم و بگوییم ما مردمی هستیم. نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه یکی از مهمترین آسیب‌ها رفتن به سمت افراد صاحبان زر و زور است، افزود: در این صورت این جایگاه سکوی پرش یکسری افراد به سمت خلاف می‌شود. آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه دوستی با صاحبان قدرت یعنی دست برداشتن از اهداف اصلی انقلاب و این انحراف از مسیر اصلی انقلاب است، عنوان کرد: اگر ائمه جمعه از همان اوایل انقلاب بین خودشان و این افراد حریم قرارداده بودند امروز شاهد اختلاف طبقاتی، دزدی‌های کلان از بیت المال و حقوق‌های نجومی نبودیم. وی با بیان اینکه بارها دیده و شنیده‌ایم که افرادی که باید به موقع حرف بزنند لال هستند، گفت: این به خاطر وام دار بودن انها به بعصی از صاحبان قدرت است. خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه اگر در خطبه‌ها مسائلی مطرح می‌شود برای اصلاح امور جامعه است، گفت: انتقاد برای اصلاح امور است ما قصد ایجاد شکاف در جامعه را نداریم.
فارسفارس2 روز قبل
امام جمعه موقت ساری گفت: ماجرای توقیف نفتکش‌ها را انگلیس شروع کرد و علت آن این بود که می‌خواستند ایران را تست کنند تا در صورتی که کوتاه بیاید کل کشتیرانی ایران را در آب‌های بین‌المللی مختل کنند اما ضعف و زبونی خود را با توقیف غیرقانونی نشان دادند. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه افزود: سخنان ایشان راهگشای مشکلات کشور و تعیین مسیر برای اقتدار و پیشرفت کشور است. امام جمعه موقت ساری در بخشی از سخنانش به توقیف غیرقانونی شناور ایرانی توسط انگلیس اشاره کرد و افزود: ماجرای توقیف نفتکش‌ها را انگلیس شروع کرد و علت آن این بود که می‌خواستند ایران را تست کنند تا در صورتی که کوتاه بیاید کل کشتیرانی ایران را در آب‌های بین‌المللی مختل کنند اما ضعف و زبونی خود را با توقیف غیرقانونی نشان دادند. یوسف‌پور در ادامه تریبون نمازجمعه را یکی از مراکز معتبر اطلاع‌رسانی دانست و گفت: این پایگاه تاکنون مانع ترفندهای بدخواهان و دشمنان شده است. خطیب جمعه ساری با بیان اینکه مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه نشان دهنده اقتدار معنوی نظام جمهوری اسلام است، گفت: دشمنان همواره تلاش داشتند با شیطنت مانع برپایی نمازجمعه شوند چرا که این نهاد همواره در خنثی کردن توطئه‌ها نقش داشته است.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: در این سناریو از پیش تعیین شده برای هر کشوری مأموریتی تعیین گردیده است هر چند عده‌ای دل خوش کرده بودند به اروپایی‌ها که اگر آمریکا روزی از صحنه خارج شد اروپایی‌ها ایران را کمک خواهند کرد ولی غافل از اینکه همه اینها در یک جبهه علیه ایران و نظام اسلامی عمل نموده و مأموریت‌ها مختلف است. رضایی در ادامه تصریح کرد: دشمن بداند ایران اسلامی برای بعد از چهل سالگی انقلاب برنامه‌های منظمی داشته و دارد که با درایت رهبری فرزانه انقلاب و مردم و فرزندان این مرزوبوم اهداف انقلاب را به پیش خواهیم برد. وی گفت: ایران اسلامی بار دیگر در برابر تجاوز پهباد پیشرفته دشمن ایستادند همان پهبادی که دشمن در باورشان هم نمی‌گنجید و هدف سربازان رشید اسلام قرار گرفت و ساقط گردید. خطیب جمعه موقت کن خطاب به مردم ایران گفت: دلیرمردان قهرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک پهباد متجاوز دشمن را سرنگون کردند و هدف طراحی شده دشمنان که ملیاردها خرج کرده و بدان بسیار امیدوار بودند هدف قرار گرفت، درود بر شما مردم ایران که فرزندانی چنین خلاق و فداکار تربیت کرده‌اید. امام جمعه موقت کن در پایان گفت: دشمن بداند که همان شیر مردان میدان هشت سال دفاع مقدس هنوز هم فرزندانی رشید و اماده به خدمت و سربازان ولایتمدار تربیت نموده اندو دشمن به این نتیجه رسیده است که مبارزه با ایران کار ساده‌ای نیست.
فارسفارس2 روز قبل
وی با اشاره به چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه، سنگر نماز جمعه را بزرگ‌ترین عامل بقای انقلاب و نمایش قدرت سیاسی اجتماعی دانست. عبدوس با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با ائمه جمعه و ضرورت حمایت ائمه جمعه از جریان انقلابی بیان کرد: پیشرفت کشور به تقویت روحیه انقلابی منوط است و کوتاه آمدن از این مواضع به ضرر انقلاب ملت، کشور و آینده است. وی با اشاره به اینکه تقویت روحیه جهادی مانعی برای نفوذ فتنه در کشور است، ادامه داد: دشمن همچون همیشه فعال، بیدار و هوشمند بوده و دنبال نفوذ در پی سستی است که با تقویت روحیه جهادی می‌توان جلوی فتنه را گرفت. عبدوس با بیان اینکه امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی است، ادامه داد: چند صباحی دشمن و تروریست‌ها حرکتی از خود را نشان دادند که سپاه پاسداران مراکز و جنبش آنان را شناسایی و با تجهیزات پیشرفته نابود کرد. وی تصریح کرد: این حرکت بازدارندگی نظام باعث بی‌خوابی رژیم صهیونیستی و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران شده است که دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.
فارسفارس2 روز قبل
امام‌جمعه شیراز بر اهمیت انعکاس خطبه نخست در رسانه‌ها که توأم با معنویت و اخلاق است، تأکید کرد و گفت: بازخورد صرف مواضع سیاسی ائمه جمعه در رسانه، نقش این فریضه مهم را ادا نمی‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه اصحاب رسانه باید بدانند نقش مهم نماز جمعه تقویت معنویت و تقوا است، اظهار داشت: اگر رویکرد رسانه تنها این باشد که قسمتی از نماز که بعد سیاسی دارد را انعکاس داده و از جنبه معنوی و اخلاقی آن چشم‌پوشی کند، کمکی به ادای نقش نماز جمعه نکرده است. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: انعکاس صرف بعد سیاسی نماز جمعه در رسانه‌این‌طور به مخاطب القا می‌کند که ائمه جمعه به اصلاح عوام، سرشان تنها برای مسائل سیاسی درد می‌کند، درحالی‌که معنویت در این فریضه اصل و اساس کار است. وی با اشاره به برکات نماز جمعه خاطرنشان کرد: ذکر، همدلی، ارتباط اجتماعی و کسب معنویت ازجمله مواردی است که از نماز جمعه حاصل می‌شود؛ فریضه‌ای که به برکت اسلام برای ما حاصل‌شده است. امام‌جمعه شیراز تأکید کرد: جامعه مرده جامعه‌ای است که یاد خدا در آن نباشد و نماز جمعه نماد این ذکر و یادآوری است.
فارسفارس2 روز قبل
امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: با حفظ حجاب آرامش در جامعه ایجاد می‌شود، افراد به خدمت می‌پردازند و افکار‌ها از گناه دور می‌شود، رعایت حجاب حکم عقل است، از پیش اسلام پوشش و‌ حجاب وجود داشته، فطرت انسان برهنگی را به‌دور از عقل می‌داند. وی تصریح کرد: به خانواده و آموزش و پرورش اشاره می‌کنم که اگر از ابتدا دختران را با مهربانی به پوشش چادر سوق دهند ابتدا امنیت را برای دختران ایجاد کرده و پس از آن باعث آرامش جامعه خواهند شد. امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: مسؤولانی که در دولت شاغل هستند حداقل حمایت خودشان را نشان دهند، اوامر رهبر معظم انقلاب بسیار مهم است و باید تمام افراد دارای منسب به این فرمایشات عمل کنند. وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع برجام تصریح کرد: اروپایی‌ها هیچ‌گونه عملی را در خصوص ۱۱ بندی که اعلام کرده بودند انجام نداده‌اند، آن‌ها از عمل کردن عاجز هستند، مسؤولان باید روند کاهش تعهدات را با سرعت و‌ قدرت انجام دهند تا همانند گذشته کشور ایران با قدرت و عزت از منافع خود حفاظت کند. انتهای پیام/۶۳۱۰۷/ح/و
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
کارشناس مسائل آمریکا گفت: سیاست برجامی کشور در چند سال گذشته نه تنها وضعیت کشور را بهتر نکرد بلکه بدتر کرده است. چهار سال از امضای توافقی میان ایران و شش کشور قدرتمند جهان، آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، چین و روسیه گذشت. ایزدی ادامه داد: دو حوزه تحریمی اصلی ایران، تبادلات بانکی و فروش نفت است، در حقیقت وضعیت ما نسبت به قبل از برجام بدتر شده است چراکه تحریم‌ها افزایش و دستاورد‌های هسته‌ای هم در قبال گرفتن برجام نابود شد، بنابراین سیاست برجامی کشور در چند سال گذشته نه تنها وضعیت کشور را بهتر نکرد بلکه بدتر کرده است. توقیف نفتکش روسی حامل محموله نفتی ایران، خبر از پیروی انگلیس از کاخ سفید می‌دهدکارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه نمی‌توانم بگویم هیچ، ولی تقریبا هیچ دستاوردی از برجام حاصل نشده است، توضیح داد: دستاورد‌های برجام در مقابل ضرر‌های آن کمتر است. وی با اشاره به عملکرد اعضاء برجام، گفت: در حقیقت آمریکا از همان هفته نخست، شروع به نقض برجام کرد، همچنین اروپایی‌ها هم تظاهر به پایبندی می‌کنند، ولی در عمل سیاست‌های واشنگتن را پیروی کردند، در حال حاضر هم رژیم انگلیس کارگذار دستورات ترامپ شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت در سراسر کشور کار خود آغاز کرد. به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین ظریف‌منش در نشست خبری به مناسبت بازسازی واقعه غدیر اظهار کرد: ستاد امامت و ولایت در ۳۰۰ شهرستان و ۳۱ استان کشور تشکیل شده و آغاز به کار کرده است. مدیرعامل بنیاد غدیر تصریح کرد: ایام عید ولایت از روز عید سعید قربان آغاز می‌شود و تا عید غدیر ادامه می‌یابد. ظریف‌منش اضافه کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این ستاد ۴۰ برنامه با سرفصل اصلی و ۱۰ هزار اجرا در سراسر کشور در ستاد امامت و ولایت پیش بینی شده است. مدیرعامل بنیاد غدیر افزود: دو هزار و ۵۰۰ قطعه شعر به دبیرخانه هفتمین جشنواره شعر غدیر ارسال شده است.

به انتهای لیست رسیدید

چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را می‌خوانید.