آخرین و مهم‌ترین اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»
چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»

اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
وی ادامه داد: فکر می‌کنم در چند روز آینده آمار دقیق حوادث آبان از سوی مراجع ذی ربط اعلام می‌شود. ربیعی در پاسخ به سوالی در مورد FATF اظهار کرد: این بحث امروز در جلسه هیات دولت مطرح شد. سال ۹۶ انتخابات ایران را نمایش خواندند و بنابراین این اظهارات برای ما تازگی ندارد. دولت از همه مردم می‌خواهد با وجود گلایه‌ها و ناراحتی‌ها نسبت به نبود شرایط مطلوب در انتخابات، در انتخابات شرکت کنند. دولت از همه مردم درخواست دارد در انتخابات شرکت کنند.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
انتخابات مجلس اما با توجه به ماهیت منطقه‌ای و استانی، تبدیل به کارویژه‌ای برای معاونت استان‌های سازمان صداوسیما هم شده است. برای بهره‌مندی از این ظرفیت چه تمهیداتی در ایام انتخابات توسط معاونت استان‌ها دنبال می‌شود و چه اقداماتی داشته‌اید؟ تولید ۲۵۰ موشن‌گرافیک با موضوع انتخابات در مراکز استانی صداوسیما و استفاده از رادیونما به‌عنوان رسانه‌ای مؤثر در جذب هنر مردمی و انعکاس خلاقیت‌های شنوندگان با محوریت انتخابات، از جمله اقدامات معاونت امور استان‌ها و مراکز صداوسیما محسوب می‌شود. این تولیدات شامل نماهنگ‌های «پیمان وحدت» تولید مرکز همدان، «حماسه‌ای دیگر» تولید مرکز کرمانشاه، «روز سرنوشت» ساخته شده در مرکز کهگیلویه و بویراحمد، «رود خروشان» از تولیدات مرکز خراسان شمالی، «انتخاب اول» کاری از مرکز چهارمحال و بختیاری، «صبح حضور» تولید مرکز زنجان، «من ایرانیم» ساخته شده در مرکز خوزستان و «آهنگ پیروزی» تولید مرکز آبادان است. علاوه بر این موسیقی تصویرهای «روز انتخاب» تولید مرکز آذربایجان شرقی، «پرچم ایرانی» از مرکز خراسان رضوی، «حماسه انتخاب» ساخته شده در مرکز لرستان، «ایران عاشق» تولید مرکز اصفهان، «حماسه انتخاب» کاری از مرکز گیلان و «ایران عاشق» تولید صداوسیمای استان مرکزی هم جزو این تولیدات هستند. همچنین تیم‌های برنامه‌ساز هم به تولید برنامه‌های ضبطی برای پخش در ساعات و روزهای دیگر می‌پردازند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
اخبار فرهنگ و هنر - انتخابات مجلس اما با توجه به ماهیت منطقه‌ای و استانی، تبدیل به کارویژه‌ای برای معاونت استان‌های سازمان صداوسیما هم شده است. برای بهره‌مندی از این ظرفیت چه تمهیداتی در ایام انتخابات توسط معاونت استان‌ها دنبال می‌شود و چه اقداماتی داشته‌اید؟ تولید ۲۵۰ موشن‌گرافیک با موضوع انتخابات در مراکز استانی صداوسیما و استفاده از رادیونما به‌عنوان رسانه‌ای مؤثر در جذب هنر مردمی و انعکاس خلاقیت‌های شنوندگان با محوریت انتخابات، از جمله اقدامات معاونت امور استان‌ها و مراکز صداوسیما محسوب می‌شود. این تولیدات شامل نماهنگ‌های «پیمان وحدت» تولید مرکز همدان، «حماسه‌ای دیگر» تولید مرکز کرمانشاه، «روز سرنوشت» ساخته شده در مرکز کهگیلویه و بویراحمد، «رود خروشان» از تولیدات مرکز خراسان شمالی، «انتخاب اول» کاری از مرکز چهارمحال و بختیاری، «صبح حضور» تولید مرکز زنجان، «من ایرانیم» ساخته شده در مرکز خوزستان و «آهنگ پیروزی» تولید مرکز آبادان است. علاوه بر این موسیقی تصویرهای «روز انتخاب» تولید مرکز آذربایجان شرقی، «پرچم ایرانی» از مرکز خراسان رضوی، «حماسه انتخاب» ساخته شده در مرکز لرستان، «ایران عاشق» تولید مرکز اصفهان، «حماسه انتخاب» کاری از مرکز گیلان و «ایران عاشق» تولید صداوسیمای استان مرکزی هم جزو این تولیدات هستند. همچنین تیم‌های برنامه‌ساز هم به تولید برنامه‌های ضبطی برای پخش در ساعات و روزهای دیگر می‌پردازند.
فراروفرارو1 هفته قبل
وی ادامه داد: ازین پس هم هر شایعه‌ای درباره استعفای رئیس جمهور را پیشاپیش تکذیب می‌کنیم. سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در باره جمهوریت نو گفت: ما جمهوریت نو نداریم و همان چیزی که امام گفت: یعنی «جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر»؛ را می‌خواهیم. باید همان جمهوریتی را که امام فرمود، دنبال کنیم که اساس آن انتخاب آزادانه ملت باشد. وی خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که مردم از صندوق‌ها ناامید شوند جامعه روز خوش نخواهد دید؛ چهل سال انقلاب ما مبتنی بر صندوق بود است و انقلاب اسلامی نیز انتخاب بود و امام راحل در اوایل انقلاب پایه‌های صندوق را گذاشتند. ربیعی همچنین درباره زمان ابلاغ قانون شفافیت منابع مالی تبلیغات انتخاباتی نمایندگان از سوی رییس جمهوری گفت: آمار دقیق را ندارم، می‌پرسم و اعلام می‌کنم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - سنندج – استاندار کردستان گفت: مردم انقلابی ایران همچون سال‌های گذشته باز هم حضور پرشوری در صحنه دارند و این حضور باعث ناامیدی دشمنان انقلاب و نظام اسلامی ایران می‌شود. بهمن مرادنیا صبح سه شنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در سنندج در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دشمنان این انقلاب سال گذشته مدعی بودن که ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را نخواهند دید اما امروز نشسته‌اند و جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را نگاه می‌کنند و آرزوهای خود را بر باد می‌بینند. وی افزود: حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن در نوع خود بی نظیر بود و باید شکر گذار این نعمت ارزشمند باشیم که این ملت بزرگ همیشه پای انقلاب و رهبر خود ایستاده‌اند. استاندار کردستان ادامه داد: انقلاب اسلامی برای مردم ایران طی ۴۱ سال از عمر با برکتش دستاوردهای بسیاری داشته است و بدون شک عزت و اقتدار کنونی ما مرهون حضور مردم در صحنه است. مرادنیا یادآور شد: امروز مردم وظیفه خود را در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی به بهترین شکل ممکن انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که در خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها تلاش کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: مردم ایران در روز ۲۲ بهمن برای همیشه از استثمار، استعمار و استکبار جهانی برای همیشه رهایی یافتند و دشمنان را از میهن اسلامی بیرون راندند. سرهنگ ابراهیم حسینی روز سه‌شنبه در جمع راهپیمایی کنندگان ۲۲ بهمن در سروآباد با تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب سال گذشته در همین روزها ادعا می‌کردند که ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را نخواهند دید. وی افزود: همه جهان دیدند که انقلاب اسلامی نه تنها چهل ساله شد بلکه چهل سالگی دوم خود را آغاز کرده و همچنان قدرتمند و با صلابت‌تر از گذشته به راه خود تا پیروزی نهایی حق بر علیه باطل و ریشه کن کردن ظلم و ستم در جهان همچون خاری زهرآلود در چشم دشمنان خواهد بود. فرمانده دوران دفاع مقدس یادآور شد: بنای انقلاب اسلامی ایران بر پایه دفاع از مظلومین جهان و مبارزه با ظلم و ستم است و همین امر موجب شده تا دشمنان ۴۰ سال با نظام و انقلاب اسلامی ایران کینه و غرض ورزی داشته باشند و آن را سد راه نقشه‌های شوم و شیطانی خود می‌بینند. وی با تسلیت شهادت سردار شهید سلیمانی گفت: ۲۲ بهمن امسال مقارن شد با چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، شهید قاسم سلیمانی، سردار رشیدی که با شهادتش درخت انقلاب را تنومند و قوی کرد و جبهه مقاومت و استقامت را تقویت کرد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیش از ظهر امروز در سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن کرج ضمن اشاره به شکوه حضور مردم سربلند ایران اسلامی در این آئین، گفت: مصادف شدن ۲۲ بهمن و اربعین سردار قاسم سلیمانی را به فال نیک می‌گیریم. سرلشکر امیر موسوی ضمن تشکر از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن علارقم در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، گفت: این اتحاد و انسجاد مشت محکم دیگری در دهان یاوه‌گویان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه چهل روز از داغ حق طلبان و همه مبارزان مقابل رژیم نحس و نجس صهیونیستی، می‌گذرد، افزود: عروج خونین سرباز ولایت از یاد ملت‌های انقلابی پاک نخواهد شد، تروریس‌های آمریکایی ضربه عین السد را فقط یک سیلی تلقی کنند. وی با بیان اینکه دشمن از تأخیر اقدام جمهوری اسلامی ایران برای انتقام سخت خوشحال نباشد، افزود: هرچه دست را برای زدن سیلی بعدی بالا‌تر ببریم ضربه محکم‌تری را به دشمن خواهیم زد. سرلشکر امیر موسوی اضافه کرد: استان البرز به خود می‌بالد که بالاترین مقام نظامی شهید دوران دفاع مقدس یعنی شهید سرلشکر فلاحی زاده و پرورده این خطه سربلند است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مردم استان چهارمحال و بختیاری با وجود سردی هوا از ساعت‌های اولیه صبح برای شرکت در راهپیمایی حضور خود را اعلام کردند. راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرکرد با حضور حماسی مردم از میدان انقلاب شهرکرد آغاز شده است. وی تاکید کرد: پاسداری از انقلاب اسلامی وظیفه تمام اقشار جامعه است. وی بیان کرد: انقلاب اسلامی کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داد و این مهم بزرگ‌ترین افتخار برای ملت ایران است. وی گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیش از ۲۰۰ نقطه چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است.
مهرمهر1 هفته قبل
پوشش راهپیمایی‌های استان تهران توسط ۴۰۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبرداربه گفته رئیس ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان تهران، بیش از ۴۰۰ عکاس، خبرنگار و فیلمبردار داخلی و خارجی جشن ۴۱ سالگی مردم ایران را در شهرستان‌های استان تهران پوشش می‌دهند. از ساعت ۷ صبح و در دمای هوای زیر صفر در استان تهران، حضور پرشور مردم این استان در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن سبب شگفتی شد و این حضور با شکوه مختص یک یا دو نقطه استان تهران نبود، بلکه جمعیت عاشق این استان در همه راهپیمایی‌ها حضور پرشور داشتند. حجت الاسلام سید کمیل موسوی افزود: این راهپیمایی اعلام وحدت و یکپارچگی ایرانیان و عهد و پیمان با امام راحل برای ادامه راه و آرمان‌های انقلاب اسلامی است. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها» با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد. محمد علیمردانی گفت: حضور پرشور امروز مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به خوبی نشان داد، که مردم هرگز دست از انقلاب خود نمی‌کشند و حضور مردم در صحنه اصلی‌ترین مؤلفه امنیت کشور است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اعطای عنوان پایتختی کتاب ایران به شهر شیراز را یک عیدی مسرت بخش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و از برنامه ریزی برای نصب المانی از این عنوان در شیراز خبر داد. به گفته سهرابی، با این وصف، استان فارس قهرمان و نایب قهرمان این دوره از رقابت‌های کسب عنوان پایتختی کتاب ایران بوده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که در این دوره از رقابت طرح‌های خلاقانه و نوآورانهای مانند شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب، ورزشکاران دوستدار کتاب، مهدهای کودک و مدارس دوستدار کتاب، پستچی‌های دوستدار کتاب، پاکبانان دوستدار کتاب و خیرین دوستدار کتاب به اجرا درآمده است، گفت: علاوه براین نویسندگان و نخبگان حوزه کتاب و کتابخوانی استان در سنین نوجوان تا بزرگسال، شناسایی و با تشویق و ترغیب آن‌ها به توسعه فعالیت‌های مرتبط با کتابخوانی در این مسیر گام‌های جدی برداشته شد. دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین به برخی از دستاوردهای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران نیز اشاره و خاطرنشان کرد: نامزد شدن شیراز به عنوان پایتخت کتاب جهان و معرفی به یونسکو، افزایش بن خرید کتاب در نمایشگاه کتاب استانی، اختصاص بودجه دایمی به دبیرخانه پایتختی کتاب، کمک به توسعه زیرساخت‌های کتابفروشی‌های شیراز برای تعمیر، تجهیز و خرید کتاب، حضور مستمر و پررنگ در نمایشگاه‌های کتاب داخلی و خارجی مثل نمایشگاه بین المللی تهران و فرانکفورت آلمان، افزایش سرانه کتاب‌های اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان فارس، افزایش سرانه خرید کتاب و حمایت از ناشران و عضویت دائم اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس در شورای سیاست گذاری پایتختی کتاب ایران و ترکیب داوران این رویداد، بخشی از دستاوردهای پایتختی کتاب ایران برای شیراز و فارس می‌باشد. سهرابی ادامه داد: به زودی شورای سیاست گذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان راه اندازی می‌شود، علاوه براین در قالب همایشی دو روزه میزبان ۵ شهر دیگر پایتخت کتاب ایران برای استفاده و اشتراک تجربه‌های موجود خواهیم شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» فراموش ناشدنی استحزب مستقل و اعتدال ایران هم مردم را به حضور در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ و حضور گسترده در پای صندوقهای اخذ رای در روز دوم اسفند ماه ۱۳۹۸ دعوت کرد. مردم با حضور در تشییع میلیونی سردار سلیمانی که به صورت یک رفراندوم سراسری برگزار شد، به مقاومت و تداوم راه انقلاب اسلامی رأی دادند. ۲۲ بهمن، میهن اسلامی صحنه نمایش وحدت و اقتدار ملی می‌شودوزارت دفاع یکی دیگر از نهادهایی بود که با صدور بیانیه‌ای از مردم برای حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرده است. مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در بیانیه خود از آحاد ملت دعوت کرده تا در راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن شرکت کرده و بار دیگر وحدت و یگانگی و عزم راسخ ملت را به نمایش گذارد. هزاران درود بر ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ضامن صلح و امنیت کشور محسوب می‌شوند و پاینده باد ملت ایران.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
ما هویت‌مان را از انقلاب اسلامی داریم و با تمام وجود پای آن ایستاده‌ایم. ما هویت‌مان را از انقلاب اسلامی داریم و با تمام وجود پای آن ایستاده‌ایم. صریح بگویم که در برابر عظمت انقلاب اسلامی هیچ اهمیتی ندارد که از بابت بعضی «تنگ‌نظری‌ها» دلخور باشیم یا بابت بعضی از مضیقه‌ها خاطرمان آزرده باشد یا کج‌سلیقگی‌ها فرصت خدمت و اصلاح را از فرزندان انقلاب گرفته باشد. رشیدترین فرزندان انقلاب لباس رزم پوشیدند و نه فقط از آرمان‌های انقلاب که از خاک پاک ایران عزیز دفاع کردند و شهادت و اسارت و جانبازی را به جان خریدند. بلکه می‌خواهیم با تجدید عهد با امام و با یادآوری آرمان‌های انقلاب، آن وحدت کلمه بی‌نظیر را تمنا کنیم و با استمداد از شهدا زمینه‌های اصلاح امور را فراهم‌ سازیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رسول خواجه کریمی شامگاه یکشنبه در مراسم جشن پیروزی انقلاب در محل حوزه علمیه امام خمینی (ه) گلپایگان اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه چهل سال آینده انقلاب است و باید مورد توجه قرار بگیرد. وی گفت: بزرگترین فتح الفتوح امام تحول عظیم انسانی در جامعه است که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد کرده و نباید کوچک شمرده شود. وی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بزگترین سد راه منافقین است؛ عملکرد منافقین به مانند غده سرطان است که از درون بیماری ایجاد می‌کند. وی خاطرنشان کرد: نفوذی‌های منافقین در کشور به بیانیه مقام معظم رهبری توجهی ندارند، امام با پیروزی انقلاب بزرگترین تحول را ایجاد کرد و جوانی به مانند سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب تحول انسانی امام بود. وی گفت: انسان انقلابی هیچ گاه اسیر نیست، رزمندگان در دوران اسارت اسیر عراقی‌ها نبودند بلکه عراقی‌ها اسیر بودند این همان نتیجه ایجاد تحول انسانی امام بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
این امر بدان معناست که به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی ایران، قائم به ایمان‌های آحاد مردم است. بر همین مبناست که باید گفت ۲۲ بهمن صرفا روز ملی ایرانیان نیست بلکه روز همه مسلمانان و مستضعفین و آزادیخواهان جهانی است. راهپیمایی ۲۲ بهمن که فردا مردم سراسر ایران برای چهل و دومین سال پیاپی در آن شکوهمندانه شرکت می‌کنند، عرصه نمایش عمومی ملی و انقلابی ماست که مهم‌ترین خصیصه‌اش، شکستن دشمن است. علی‌ایحال، به کوری چشمان تنگ عنودان و بدخواهان ملت ایران، فردا چهل و دومین راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن، بنا به دلایل مختلف، پرشکوه‌تر و پرحجم‌تر خواهد بود و مردم ایران برای حماسه‌آفرینی در چهل و دومین ۲۲ بهمن، انگیزه مضاعف‌تری نسبت به سنوات گذشته دارند. نخستین دلیل برای گزاره فوق‌الذکر، تقارن چهل و دومین راهپیمایی ۲۲ بهمن با اربعین شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.
مهرمهر1 هفته قبل
سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به در پیش بودن یوم الله ۲۲ بهمن اذعان داشت: امسال در اولین سال از دوره دوم چهلم انقلاب قرار داریم و امیدواریم مردم سلحشور ایران اسلامی با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تجدید بیعت کنند. وی با اشاره به وعده رهبر معظم انقلاب اسلامی که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، ابراز داشت: این یک وعده صادق است و به حول و قوه الهی این مهم حتما اتفاق خواهد افتاد. وی اصلی‌ترین چالش غربی‌ها و ایتکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را فرهنگ و تمدن اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا می‌داند با فرهنگ اسلامی، بیداری اسلامی رخ می‌دهد و باعث می‌شود که مردم نسبت به توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا آگاه شوند و در نهایت باعث شکست شیطان بزرگ در عملی کردن نقشه‌های خود شود. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه پرچمدار تمدن نوین انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: فرهنگ و تمدن اسلامی در طی ۵۰۰ سال گذشته در دو مرحله تمدن سازی کرده است که مورد اول در دوران صفویه و مورد دوم در پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ است. چهار راهبرد اصلی و اساسی برای فرهنگ و تمدن اسلامیوی با بیان اینکه چهار راهبرد اصلی برای فرهنگ و تمدن اسلامی وجود دارد، خاطرنشان کرد: استحکام و ساخت قدرت مردم پایه، گسترش جبهه مقاومت و بین المللی کردن فرهنگ ایستادگی و مقاومت، تطابق اهداف داخلی و رفتار خارجی و شکل گیری دولت انقلابی و اسلامی این چهار راهبرد است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
این امر بدان معناست که به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی ایران، قائم به ایمان‌های آحاد مردم است. این امر بدان معناست که به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی ایران، قائم به ایمان‌های آحاد مردم است. بر همین مبناست که باید گفت ۲۲ بهمن صرفا روز ملی ایرانیان نیست بلکه روز همه مسلمانان و مستضعفین و آزادیخواهان جهانی است. راهپیمایی ۲۲ بهمن که فردا مردم سراسر ایران برای چهل و دومین سال پیاپی در آن شکوهمندانه شرکت می‌کنند، عرصه نمایش عمومی ملی و انقلابی ماست که مهم‌ترین خصیصه‌اش، شکستن دشمن است. نخستین دلیل برای گزاره فوق‌الذکر، تقارن چهل و دومین راهپیمایی ۲۲ بهمن با اربعین شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن برای اینکه ناامید شود و فشار تحریم‌ها را برداشته و فشار اقتصادی را کاهش دهد یکی از راه‌های آن حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر صحنه‌های انقلاب است. ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: به لطف الهی راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن پرشورتر از هر سال برگزار می‌شود و همان‌طوری که مردم در سال ۹۶ در چهلمین سال انقلاب با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن کل معادلات دشمن و آشوبگران را بر هم زدند امسال هم حضور گسترده مردم در راهپیمایی مقدمه‌ای برای حضور پرشور در انتخابات مجلس خواهد شد. وی افزود: دشمن برای اینکه نا امید شود و فشار تحریم‌ها را برداشته و فشار اقتصادی را کاهش دهد یکی از راه‌های آن حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر صحنه‌های انقلاب است. اما اگر حضور کم‌رنگی در صحنه‌ها داشته باشیم دشمن فشار را چند برابر می‌کند. نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین پیام راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن چیست؟ گفت: مهم‌ترین پیام امسال پیوستگی و اتحاد ملی پشت سر رهبری است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بیش از ۶۰ نقطه شهری و روستایی استان برگزار می‌شود. عباس صفدری روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه در گفت و گو با ایسنا با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: سخنران محوری مراسم ۲۲ بهمن در شهرستان زاهدان دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور خواهد بود. وی با اشاره به متفاوت بودن ساعت برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در سیستان و بلوچستان گفت: تجمع مردمی در شهرستان زاهدان ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح روز سه شنبه در میدان آزادی و ساعت آغاز راهپیمایی نیز ۹ صبح از این محل تا تقاطع خیابان آزادی و مصلی زاهدان خواهد بود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان راهپیمایی ۲۲ بهمن را نماد ایمان، وحدت و اقتدار ایران اسلامی و عید انقلاب، حماسه حضور، عظمت ملی و تکریم سردار دلها شهید سلیمانی برشمرد و گفت: هزار عنوان برنامه ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۰ شهرستان این استان در حال برگزاری است. وی افتتاحیه نمایشگاه‌های مختلف، گردهمایی ائمه جماعات مساجد، نواخته شدن گلبانگ انقلاب در مدارس، برگزاری جشنواره‌های متنوع فرهنگی ورزشی، برپایی جشن‌های مختلف در مدارس، دانشگاهها و مساجد، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان دوران دفاع مقدس و برپایی صبحگاه مشترک نیروهای مسلح را از مهمترین برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر این استان عنوان کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
همان­گونه که یار مخلص و همراه مؤمن و شجاعش ابومهدی مهندس «که درودبی­کران الهی بر او باد» این ­چنین بود. اکنون به تبیین برخی از ویژگی‌های برجسته مؤسس و پایه­گذار این مکتب می­پردازیم که همانا بیانگر مؤلفه­‌های این مکتب می­‌‍باشد. ۱_ نبوغ نظامی، سردار سلیمانی از نبوغ نظامی خاصی برخوردار بود. این­چنین حضوری نتیجه‌­ای بس مؤثر داشت و باعث می­ گردید که انگیزه و توان و تحرک نیروی رزم مضاعف گردد. نکته‌­ای که ذکر آن در اینجا ضروری می­‌باشد همانا تأثیر شهادت آن سردار سرفراز است دشمن گمان می­کرد که با شهادت رساندن سردار سلیمانی و حذف ظاهری او به اهداف خویش دست می­‌یابد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهان مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت: نخبگان در پایگاه‌های علمی بسیج مسائل شهرستان را شناسایی و برای حل این مشکلات راهکارهایی را در اختیار مسئولان قرار می‌دهند. خالد گمار امروز (یکشنبه_۲۰ بهمن) در حاشیه افتتاح دو پایگاه علمی بسیج در خمینی شهر در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در چهلمین و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد تاسیس بسیج به فرمان امام خمینی (ره) دو پایگاه علمی برادران و خواهران در خمینی شهر افتتاح شد. گمار در مورد عملکرد پایگاه‌های علمی بسیج گفت: پایگاه علمی مرکزی برای محل هم فکری و هم افزایی نخبگان است. مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان با اعلام وجود ۵۸ پایگاه علمی در استان، گفت: امروز نیز دو پایگاه علمی واحد برادران شهید حاج قاسم سلیمانی و واحد خواهران شهید مصطفی احمدی روشن در خمینی شهر افتتاح شد که در این پایگاه‌ها مبتکرین، مخترعین و نخبگان شهرستان گردهم آمده و کنار آموزش هایی که به دیگران خواهند داد، پروژه‌های خودشان را نیز پیش خواهند برد. وی در مورد ابتکارات و اختراعات گفت: از شهرستان خمینی شهر ۷ طرح تاکنون ارائه شده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
نمونه دیگر این نوع مقاومت را ملت ایران در دوران دفاع‌مقدس و در حالی که دنیا از صدام حمایت می‌کرد، یک بار دیگر نشان دادند. جلیلی با بیان اینکه آنچه که باعث شد خیزش ملت ایران نتیجه‌بخش شود، اتکا به اسلام بود و امروز ثمره این اتکا را بعد از گذشت چهل ساله به عینه می‌بینیم، اظهار کرد: ملت ایران با وجود همه هجمه‌هایی که از سوی دشمنان متوجه ایران اسلامی است، امروز به این درک رسیده است که سرمایه هیج ملتی قابل هزینه‌کرد با هیچ چیز نیست. در حال حاضر صدها شبکه ماهواره‌ای راه‌اندازی شده است تا ملت ایران به اهداف عالیه خود و نگاهی که به افق روشن دارند، ندوخته و راهی را که در پیش گرفته‌اند، تداوم نبخشند. یکی از تأکیدات دشمن، اصرار بر توقف توانمندی‌های ایران در داشتن موشک است اما جوانان ایران اسلامی می‌دانند که هیچ‌کس نمی‌تواند ما را در رسیدن به قدرت دفاعی‌مان محدود کند. جلیلی با تاکید بر اینکه ملت ایران، امروز با تکیه بر اراده و همت و نیز نترسیدن از دشمن، توانسته است بر تحریم‌های ناجوانمردانه غلبه کند، افزود: اگر نگاه امروز ما، نگاه نترسیدن باشد، همین نگاه باعث خواهد شد که دشمن را به عقب براند و امروز باید این نگاه را به جشن بزرگ انقلاب که در آستانه آن قرار داریم، تسری دهیم و بی‌تردید تداوم این نگاه باعث شده است که زمانی قدرت خرید سیم‌خاردار را نداشتیم اما امروز قدرت ساخت موشک بالستیک را به عنوان قدرت دفاعی داریم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس اداره ورزش و جوانان خاش سیستان و بلوچستان گفت: در گرامی داشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره‌های مختلف فرهنگی و ورزشی در نقاط شهری، روستائی و عشایری این شهرستان برگزار شد. وی اظهار داشت: با همکاری بخشداران، شوراها، دهیاران، ارتش، بسیج، ادارات و نهادها افزون بر ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی در شهرستان خاش ویژه دهه فجر برگزار شده است. شهنوازی ادامه داد: همچنین در این ایام چند پروژه ورزشی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است که مهمترین این پروژه‌ها زمین چمن مصنوعی در روستای ترشاب بخش مرکزی خاش می‌باشد. وی برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی دا «مادر» یا ماس به زبان بلوچی را از دیگر برنامه‌های گرامی داشت دهه فجر در خاش عنوان کرد. رئیس اداره ورزش و جوانان خاش گفت: ایجاد شور و نشاط در جوانان و پاسداشت ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را از اهداف مهم برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی برشمرد که با استقبال گرم اقشار مختلف مردم بویژه جوانان و بانوان همراه بوده‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که بیش از ۴۵ هزار مرکز غیر دولتی سازمان بهزیستی در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد یک هزار و ۷۰۰ مرکز غیر دولتی سازمان بهزیستی در آذربایجان شرقی راه اندازی شده است. وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: سازمان بهزیستی کشور مولود مبارک انقلاب اسلامی بوده و همواره خدمات بسیار ارزشمندی داشته است، اگر سازمان بهزیستی تاسیس نمی‌شد اکنون بسیاری از مشکلات زمین مانده و بحران‌های پیچیده‌ی اجتماعی، امنیتی و سیاسی ایجاد شده بود. مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی جزو دستگاه‌های سالم است و همواره طی چند سال در جشنواره شهید رجایی در سطح کشور و استانی مقام اول را در بین دستگاه‌ها کسب می‌کند. وی ادامه داد: طبق بررسی وزارت علوم، بانک مرکزی و سازمان آمار و امور استخدامی، میزان رضایت‌مندی مردم از سازمان بهزیستی در سال ۹۷، بسیار مطلوب بوده است، در حالی که در آن زمان حقوق و مزایای سازمان بهزیستی بسیار کم بوده و از لحاظ حقوق جزو دومین دستگاه از رتبه‌ی آخر قرار داشتند. وی با بیان این‌که از ۴۵ هزار مرکز غیر دولتی سازمان بهزیستی، ۲۷۲ مرکز متعلق به همکاران بهزیستی است، گفت: از این تعداد تنها ۱۷۲ نفر از همکاران بهزیستی دارای مرکز غیردولتی هستند و مابقی افراد نیز در مراکز کار می‌کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
در ذیل یادداشتی از حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی «رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» که ریاست همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» را برعهده دارد را در خصوص این بیانیه و محورهای همایش مذکور بخوانید. بسم الله الرحمن الرحیمدرباره انقلاب اسلامی ملت ایران و چیستی و چرایی آن بسیار گفته‌اند. محورهای همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامیدفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جایگاه یک نهاد علمی و فرهنگی برآمده از متن انقلاب اسلامی با هدف درگیرکردن جامعه نخبگانی حوزه و دانشگاه با درون‌مایه بیانیه گام دوم، همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» را در چهار محور اصلی طراحی کرد. محور نخست همایش، «تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی» انتخاب شد زیرا این بیانیه گرچه یک متن نگاشته‌شده درباره تمدن اسلامی نیست، اما دلالت‌های تمدنی دارد و ایجاد تمدن نوین اسلامی را آرمان بزرگ انقلاب اسلامی ایران می‌خواند. محور دوم همایش، «چیستی و چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم، است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در اطلاعیه روز یکشنبه این بنیاد آمده است: با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، امروز گفتمان منحصر به فرد انقلاب اسلامی و پیام نورانی بنیانگذار آن، جهانی شده است و این گفتمان، نظام‌های استکباری را به چالش بی‌نظیر و عمیقی فرو برده است که آنها راه خلاصی از این چالش را رفتاری چون تروریسم دولتی، غصب سرزمین‌های اسلامی، اختلاف افکنی و جنگ‌های نیابتی در منطقه می‌دانند. این اطلاعیه افزود: ۲۲ بهمن ماه مناسبت و فرصت مبارک و مغتنمی در تجلی انقلاب متکی به مردم، ثروت عظیم و ذخیره بزرگ در اتحاد و همدلی، حضوری آگاهانه و مشتاقانه در بیعت مجدد با آرمان‌های انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و در حقیقت پایان تحقیر و مقطع رهایی ملت بزرگ ایران از سلطه و یوغ استکبار جهانی و شیطان اعظم است. در اطلاعیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح شد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، ملت غیور، مقاوم و با بصیرت ایران اسلامی در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که دشمنان قسم خورده و زخمی، همچنان با طراحی سناریوهای مختلف رسانه‌ای، حریم‌های ظالمانه، ترور و … به‌دنبال ایجاد التهاب و تنش و اختلاف میان مقامات و مسئولین و مردم هستند با حضور پرشور و باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، پاسخ تهدیدات، توهمات و توطئه‌های پلید دشمنان را خواهند داد. این اطلاعیه خاطرنشان کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با گرامیداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن و تعظیم به مقام شامخ شهیدان این رخداد بزرگ قرن و حضرت امام خمینی (ره) از اقشار مختلف ملت رشید، دشمن‌شناس و انقلابی ایران اسلامی برای شرکت گسترده در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در سراسر کشور دعوت کرد. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی با حضور باشکوه و معنادار خود در این پدیده بی‌نظیر و جشن ملی، اراده و اقتدار ملی، اتحاد و همدلی، میثاق ناگسستنی خود با حضرت امام خمینی (ره)، ارزش‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیعت مجدد با ولایت فقیه و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) را بار دیگر به جهانیان نشان خواهند داد و فریادگر این حقیقت راستین خواهند بود که همواره هوشمندانه، توطئه‌های دشمنان و استکبار جهانی را رصد و لحظه‌ای از مرگ و ترفندهای آنان غافل نخواهند شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قزوین با بررسی دستاوردهای انقلاب در بخش صنعت در قزوین مشاهده می‌کنیم که صنایع پیش از انقلاب بیشتر در حوزه صنایع مونتاژ بودند اما اکنون پس از انقلاب صنایع بسیاری بر سر کار آمدند که با دانش فرزندان این مرزوبوم تولید و حتی صادر می‌شوند؛ حال مهم این است که در گام دوم انقلاب به صادرات محصولات غیرنفتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم. میزگرد «دستاوردهای چهل ساله انقلاب در عرصه صنعت» در قزوین با حضور علی‌محمد زمانی رئیس خانه صنعت استان قزوین، محمدابراهیم اسدی فعال اقتصادی و مهدی عبدیان مدیر یک واحد صنعتی پلیمری در دفتر ایسنا برگزار شد. مقایسه قبل از انقلاب و بعد از انقلاب جایز نیست چون دوران قبل از انقلاب با یک سیستم استکباری و استعمار نوین روبه‌رو بودیم، در حقیقت می‌توان گفت که در کشور صنعت نداشتیم و این بخش مانند یک بادکنک درونش تهی بود. در سال‌های پیش از انقلاب، در صنعت اختیاری نداشتیم و سودی هم به صاحبان غربی صنعت می‌دادیم و آن‌ها نیز درآمد حاصل از فروش را به خارج از کشور می‌بردند، در حقیقت ظلم در حق جمهوری اسلامی است که فضای کنونی صنعت را با فضای قبل از انقلاب مقایسه کنیم. در حوزه اختراعات در جایگاه ۹۵ جهان بودیم الآن در جایگاه دوم دنیا قرار داریم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
آیت‌الله احمد جنتی در قامت دبیر شورای نگهبان در نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شده بود و در اظهاراتی نسبت به وجود فساد در برخی «دستگاه‌ها و نهادهای» حکومتی هشدار داده و خواستار رسیدگی مسوولان به این قبیل مسائل شده بود. اظهاراتی که تازگی نداشت، اما به ناگاه با پاسخی قابل‌ تامل، آن هم نه از سوی یکی از مسوولان انتصابی، بلکه از جانب یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مواجه شد. صادقی اما عقب ننشست و بر ادامه پیگیری موضوع پافشاری کرد و در ادامه ابعادی تازه از آنچه «فساد در شورای نگهبان» می‌خواند، افشا کرد. ۵ شاهدی که بر اساس گفته‌های نماینده تهران، «یکی از آنها می‌گفت که از او ۱۰۰ میلیون تومان برای تایید صلاحیت خواسته‌اند. دیگری می‌گفت ابتدا به من پیشنهاد ۲ میلیارد تومانی دادند، اما بعد به ۵۰۰ میلیون تومان راضی شدند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
خبر مربوط به فوت عالم عامل، فقید متعلم، انسانی وارسته، روحانی مبارز، یار امام و رهبری، رهرو ولایت، عاشق مردم و ساده زیست به نام آیت الله نورالله طبرسی نماینده فقید ولی فقیه در مازندران و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بوده است. فوت این مرد مبارز و انقلابی در ایام فجر انقلاب و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز بهار انقلاب را در سال ۹۸ دوچندان شعور و شور انقلابی کرده است. آیت الله نورالله طبرسی در فروردین ۱۳۱۹ شمسی در روستای سوچلما بخش هزار جریب مازندران از توابع شهرستان نکا متولد شد. این عالم وارسته در بیت علم و فقاهت و روحانیت نشو و نما یافته و پدر ایشان مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن طبرسی سوچلمائی از علمای برجسته و طراز اول مازندران و منطقه هزار جریب بوده است. کتاب حج را خدمت حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی رضوان الله تعالی علیه خوانده و حدود یک سال در اصول حضرت آیت الله العظمی اراکی حضور یافتند.
مهرمهر2 هفته قبل
آیت الله عبادی بیان کرد: دشمنی فعلی دشمنان با نظام مسائل ابتدایی نبوده بلکه از دوران‌های دور با جنگ‌های صلیبی، کینه‌ای تاریخی و در فرصت ۲۰۰ ساله حضور استعماری شأن با طرح و برنامه به دنبال نابودی ایران بوده‌اند. آیت الله عبادی با بیان اینکه جنگ نیابتی بدترین نوع جنگ با مسلمانان است، گفت: امروز گاهی به صورت حلقه‌های عرفانی، گاهی به صورت گروه‌های مذهبی بین کشورهای اسلامی فعالیت می‌کنند. وی ادامه داد: اگر بصیرت نباشد دشمن بدون صرف هزینه در جنگ نظامی، وارد می‌شود و به عنوان‌های مختلف به کشور لطمه وارد می‌کند. وی با اشاره به رسالت‌های نیروی هوایی جمهوری اسلامی بیان کرد: دشمن سعی می‌کند این نیروی نظامی را علیه مردم خودش به کار گیرد و آنها را قتل عام کند. وی با اشاره به دهه فجر بیان کرد: در دهه فجر انقلاب، دست قدرت خدا مشهود بود چراکه تحولی عظیم در دل مردم در هر نقطه ایجاد شد.
رجانیوزرجانیوز2 هفته قبل
جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به طرح ننگین «معامله قرن» واکنش نشان داد. به گزارش رجانیوز، جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به طرح ننگین «معامله قرن» واکنش نشان داد. در سیاست داخلی نیز ملت مسلمان ایران در آستانه رقم زدن یک حضور قدرت آفرین دیگر قرار دارد و موشک‌های مردمسالاری اقتدار آفرین در عرصه سیاست داخلی را با دستان و برگه‌های رأی خود شلیک خواهد کرد. جبهه پایداری انقلاب اسلامی، معتقد است که آینده کشور، آینده‌ای روشن است. به امید شکوه و سربلندی هرچه بیشتر ایران عزیزجبهه پایداری انقلاب اسلامی

به انتهای لیست رسیدید

چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را می‌خوانید.