آخرین و مهم‌ترین اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»
چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»

اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه بصیرت مردم ایران در برهه‌های زمانی مختلف بی‌نظیر بوده است، اظهار کرد: امروز مردم ما بصیرت لازم را دارند و ما این موضوع را در رفتار مردم در مقابل فتنه‌ها می‌بینیم. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه بسیج یک گفتمان است خاطرنشان کرد: همه منظومه‌های درون انقلاب در بسیج تعریف می‌شود و به معنای واقعی کلمه این تفکر یعنی پشتیبانی و مروج همه خوبی‌ها. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: افرادی که در اغتشاشات اخیر آلت دست دشمن شده بودند اندک‌ بودند که همین تعداد اندک نیز چون با فرهنگ بسیجی فاصله دارند دچار این اتفاق شدند. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه امروز هرجا که مشکل هست، خلأ تفکر بسیجی را نیز شاهد هستیم خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی در سطح جهان هر روز در حال گسترش است. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه کتاب «قحطی بزرگ در ایران» توسط سفارت انگلیس از سطح کتابفروشی‌های کشور جمع شد، گفت: دشمنان امروز نیز برنامه‌ریزی می‌کنند و تلاش می‌کنند که ثروت ما را به یغما ببرند.
فارسفارس4 ساعت قبل
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه دشمنان در فتنه اخیر می‌خواستند امنیت کشور را به خطر بیندازند، گفت: همه نقشه‌ها با بصیرت مردم نقش بر آب شد. وی از برخی افراد که تریبون و رسانه دارند اما تفکر بسیج را ترویج نمی‌کنند گلایه کرد و در ادامه افزود: اگر تفکر بسیجی گسترش یابد، بسیاری از مشکلات امروز حل خواهد شد و دشمنان دیگر توانی نخواهند داشت. معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه امروز هرجا که مشکل هست، خلأ تفکر بسیجی را نیز شاهد هستیم خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی در سطح جهان هر روز در حال گسترش است. وی با بیان اینکه دشمن از ما در حوزه‌های مختلف سیلی‌ خورده است گفت: اگر در دفاع مقدس پیروز شدیم، رمز آن در تفکر بسیجی است. وی با بیان اینکه اگر مسؤولان ما تفکر بسیجی به معنای واقعی داشته باشند، تحریم‌ها و توطئه‌ها کمترین میزان مشکل را به وجود می‌آورد ادامه داد: مشکل ما این است که برخی از مدیران تفکر بسیجی ندارند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: ما بارها عنایت پروردگار متعال و ائمه اطهار علیهم السلام را در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی دیده‌ایم، هشت سال دفاع مقدس تنها جنگ میان ایران و عراق نبود، نبرد ایران با تمام دنیای استکبار بود اما خدا مارا حفظ کرد. وی ادامه داد: جنگ تحمیلی خسارت‌های بسیاری داشت و ما سرمایه‌ها معنوی و انسانی زیادی را از دست دادیم، اما برکات فراوانی نیز برای کشورما به همراه داشت. وی تصریح کرد: با وجود خباثت‌ها و توطئه‌های مختلف دشمنان، حقیقتا باور و اعتقاد ما این است که امام رضا علیه‌السلام و ائمه اطهار علیهم‌السلام این کشور را حفظ کرده‌اند. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بسیج از عنایات الهی است که خداوند به قلب و زبان امام خمینی (ره) جاری کرد، گفت: تصمیم امام راحل برای تشکیل بسیج چیزی جز تجلی «المؤمن ینظر بنور الله» نبود. تولیت آستان قدس رضوی گفت: بسیج همواره در صف اول پاسداری از انقلاب قرار داشته است و نقش آن در خنثی کردن فتنه دشمنان در حوادث اخیر کشور بیش از گذشته نمایان شد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
امام جمعه اهواز تصریح کرد: همانگونه که اهل بیت در خط مقدم بودند باید سیاستمدارن و مسوولان در نظام مقدس اسلامی در خط مقدم باشند. حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد ادامه داد: در پی افزایش قمیت بنزین حضرت آقا می‌توانستند چند راه را انتخاب کنند. امام جمعه اهواز ادامه داد: ایجاد هماهنگی بین سه قوه و تصمیمات راهبردی پیشگیرانه از اصلی‌ترین وظایف رهبر ی است که باید در زمان‌های حساس رهبر ورود کنند و تصمیم بگیرند. وی بیان کرد: در پی افزایش قیمت بنزین برای تثبیت ماندن نرخ کالاها باید نظارت مستقیم و دقیق انجام شود و مردم نیز همراهی کنند ما در طول ۸ دفاع مقدس و ۴۰ سال همه شرایط را تحمل کرده‌ایم و حالا نیز تحمل می‌کنیم. امام جمعه اهواز عنوان کرد: از نیروهای مسلح، ‌بسیجیان و همه افرادی که دست اغتشاشگران را کوتاه کردیم تشکر می‌کنیم و می‌گویم همچنان مطالبه ما مردم نظارت مستقیم بر بازار است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلیمن سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز اظهار کرد: دشمن می‌خواهد با توطئه و دودستگی، یک بار دیگر بر کشور ما مسلط شود اما با وحدتی که میان مردم وجود دارد هیچ گاه به این هدفش نمی‌رسد. وی با تاکید بر اینکه بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، آمریکا هیچ گاه مورد اعتماد نیست و نباید دست به سوی او دراز کرد، افزود: برخی خیال می‌کنند با تخریب اماکن عمومی و کشتن مردم مظلوم می‌توانند فکر پلید خود را در ضربه زدن به میهن اسلامی پیاده کنند اما هیچ گاه به این هدف خود نمی‌رسند. امام جمعه اهواز با اشاره به اقدامات اغتشاشگران در پی افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: عبرت هایی که باید از این حوادث بگیریم این است که مردم مطالبات خود را در یک فضای سالم و رودرو با مسئولان در میان بگذارند و مسئولان هم باید در زندگی خود ساده زیستی را پیاده و در جهت حل مشکلات مردم و رسیدگی به مطالبات آنها اقدام کنند. موسوی فرد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با بیانات اخیر خود یک بار دیگر کشتی انقلاب اسلامی را از یک طوفان دیگر نجات دادند، تصریح کرد: ما در هشت سال دفاع مقدس در دفاع از انقلاب و میهن اسلامی حقمان را ادا و فرزندان خود را هدیه دادیم و در این برهه از زمان هم ولایت را تنها نخواهیم گذاشت و مردم بصیر فردا در راهپیمایی گسترده اهواز در دفاع از ولایت فقیه و امنیت و اقتدار کشور حماسه می‌آفریدند. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج و تجلیل از خدمات گسترده این نهاد مقدس در کشور و استان فرا رسیدن آغاز چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه اهواز را گرامی داشت.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز گفت: حمایت رهبری از تصمیم کارشناسان، حکمت آمیز بود. امام جمعه تبریز ادامه داد: راه دوم عبور از حوادث بود که این کار به مصلحت کشور و جایگاه رهبری نبود و بین سران قوا اختلافاتی را دامن می‌زد و تبعات منفی را در پی داشت. وی افزود: راه سوم، این بود که مقام معظم رهبری با این موضوع موافقت کرده و کار را به نظرات کارشناسان واگذار کنند که این مسیر حکمت آمیزی بوده و رهبر انقلاب این راه را انتخاب کردند. خطیب نماز جمعه تبریز ضمن گرامیداشت هفته نیروی دریایی، تصریح کرد: همه نیروهای مسلح عزیز هستند و در قلب ملت جا دارند. وی ادامه داد: بسیجیان باید اخلاص در عمل، خدامحوری و ارتباط با خداوند، حضور در تمامی میدان‌های سخت و حفظ اندیشه ارزشی شهادت طلبی را سرلوحه قرار دهند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که در مصلای این شهر برگزار شد اظهار داشت: حمایت رهبر معظم انقلاب از سران قوا در پی تصویب اصلاح قیمت بنزین آبی بود که بر آتش فتنه دشمنان ریخته شد. وی افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند باید نظارت بر قیمت اجناس به‌صورتی دقیق انجام شود تا عده‌ای به بهانه اصلاح قیمت بنزین بازار را متشنج کنند. آیت‌الله شاهچراغی به برخی اعتراضات مردمی در برخی شهرستان‌های استان سمنان به دلیل افزایش نرخ بنزین اشاره کرد و گفت: مردم انقلابی و بصیر و ولایتمدار استان سمنان امنیت این استان را حفظ کردند و اگر تجمعی نیز در شهرستان‌ها بودن است به‌صورت اعتراضات آرام بوده است. آیت‌الله شاهچراغی خطاب به مسئولان گفت: مسئولان باید به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گوش فرا دهند و به آنها جامه عمل بپوشانند. مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که باید بر توان داخلی تکیه کرد؛ چراکه کشورهای خارجی نه‌تنها مشکلی را برطرف نمی‌کنند؛ بلکه مشکل‌ساز نیز هستند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
امام جمعه اهواز تصریح کرد: همانگونه که اهل بیت در خط مقدم بودند باید سیاستمدارن و مسوولان در نظام مقدس اسلامی در خط مقدم باشند. امام جمعه اهواز ادامه داد: ایجاد هماهنگی بین سه قوه و تصمیمات راهبردی پیشگیرانه از اصلی‌ترین وظایف رهبر ی است که باید در زمان‌های حساس رهبر ورود کنند و تصمیم بگیرند. نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: امت اسلامی باید از شرایطی که در طول تاریخ رخ داده عبرت بگیرند. نماینده ولی فقیه در خوزستان خاطر نشان کرد: اگر امنیت در کشور نباشد اقتصاد، نماز و امامت وجود نخواهد داشت. امام جمعه اهواز عنوان کرد: از نیروهای مسلح، ‌بسیجیان و همه افرادی که دست اغتشاشگران را کوتاه کردیم تشکر می‌کنیم و می‌گویم همچنان مطالبه ما مردم نظارت مستقیم بر بازار است.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از ستایشگران و مدیران هیأت‌های مذهبی کشور به مناسبت هفته بسیج بیانیه‌ای صادر کردند. متن این بیانیه به این شرح است: چهلمین سالگرد هفته باعظمت بسیج و یاد و خاطره ۹۲ هزار شهید بسیجی دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع امنیت، خصوصا شهدای بسیجی حوادث اخیر کشور را گرامی می‌داریم. هفته بسیج یادآور چهار دهه جهاد و تلاش بسیجیان گمنامی است که با رشادت‌ها و پاکی‌ها، حماسه‌های بزرگی را برای کشور عزیزمان رقم زده‌اند. فلذا کادرسازی و تربیت مداحان بسیجی- انقلابی با استفاده از پشتوانه عظیم جوانان مومن و متدین و انسجام و معنابخشی به مفاهیم و مضامین انقلابی و مذهبی بر اساس گفتمان معظم‌له در عرصه ستایشگری در اولویت است. سازمان بسیج مداحان با آرزوی علو درجات، برای روح مطهر امام‌راحل عظیم‌الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، اعتلای فرهنگ بسیجی و اثربخشی معنوی را تحت توجهات حضرت ولی‌عصر (ع) و رهبری حکیمانه مقام عظمای ولایت (مدظله‌العالی) مسئلت می‌‌کند.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: افرادی که بهانه گران شدن بنزین، نان و سیب زمینی را هم گران می‌کنند، پیاده نظام امریکا هستند. وی با اشاره به اینکه سیره پیغمبر (ص) زیربنای فکری امام (ره) در تاسیس بسیج شد، گفت: امام به مردم گفت عین زمان پیغمبر در خط دفاع از انقلاب و دین با تجهیزات خودشان بایستند. حجت الاسلام علم‌الهدی در ادامه گفت: چهل سال دشمن اطراف ماست ولی جرات نزدیک شدن به ما را ندارد و این بخاطر مردم است. کجای بنزین به سیب زمینی و نان مربوط است؟ آن‌هایی که دست به این کار زدند ناخواسته و ندانسته پیاده نظام آمریکا هستند. حجت الاسلام علم‌الهدی در ادامه تاکید کرد: دشمن بداند که بر پایه‌های ستون این نظام مردم ایستادند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
وی ادامه داد: امروز با تدابیر مقام معظم رهبری سازماندهی بسیج به خوبی انجام شده است و بیانات رهبر معظم انقلاب حجتی در راستای ادامه راه بسیج است. فرمانده سپاه استان اصفهان گفت: محرومیت زدایی، کمک به دستگاه‌های دولتی و اداری، ایجاد اشتغال در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی و تشکیل گروه‌های جهادی از ماموریت‌های بسیج است. استان اصفهان ۴۸۰ گروه جهادی آماده خدمت گزاری دارد و فعالیت‌های بی شماری در سیل اخیر و عرصه‌های فرهنگی داشته است. بسیج گسترده‌ترین شبکه مردمی است که در صحنه‌های مختلف در مقاطع مختلف به کمک کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی آمده است. فرمانده سپاه اصفهان عنوان کرد: این توطئه‌ها با رهنمودهای مقام معظم رهبری خنثی شد و صف مردم از آشوبگران و دشمنان جدا شد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
این موضوع در درجه اول به دنبال تشکیل بسیج مردمی برای بازدارندگی همه جانبه در مقابل ترفند‌ها و فتنه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی و آمریکای استعمارگر بود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اگر این آمادگی در بین مردم وجود داشته باشد که چنانچه دشمنان بخواهند دست به یک اقدام عملیاتی بزنند، این نیروی مردمی بتواند با حضور در صحنه آن تهدیدات را پاسخ دهد. مردم ایران به دنبال جنگ نبودند و بعد از پیروزی انقلاب در حال استقرار نظام جمهوری اسلامی و در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرار داشتند که کشور با فتنه‌های متعددی از جمله تهاجم نظامی گسترده رژیم صدام بعثی روبرو شد و این میدانی شد برای حضور نیرو‌های بزرگ مردمی بسیج. وی گفت: فرزندان این ملت هنگام جنگ به میدان شتافتند و یک چالش بزرگ پیش روی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در کنار سایر نیرو‌های مسلح به یک فرصت و یک گنجینه تمام ناشدنی تبدیل کردند. همه فرزندان مردم از همه اقشار در طول هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند که نیرو‌های مردمی ۹۲ هزار شهید در راستای تثبیت نظام جمهوری اسلامی و امنیت مردم تقدیم به انقلاب کردند. سردار سلیمانی تفکر عاشورایی و علوی بسیج در میدان‌های نبرد را گسترش یافته توصیف کرد و افزود: این تفکر از میدان نبرد به درون اتاق‌های جنگ توسعه یافت و مکتب دفاعی انقلاب در دوران دفاع مقدس شکل گرفت. بدون تردید امروز همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما و بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام و کشور‌های اسلامی به طور مستقیم ریشه در موفقیت‌های ایران در دفاع مقدس و در مکتب دفاع انقلاب داشته است که برآمده از حضور مردم و فرزندان آن‌ها در صحنه‌های دفاع مقدس بوده است. وی گفت: بعد از دفاع مقدس بنابر توصیه امام خمینی (ره) و در فرمان تاریخی دوم آذر ۶۷ از ملت ایران خواستند که بسیج همچنان به ماموریت‌ها و رسالت‌های خود ادامه دهد و در یک دوران جدیدی که بعد از نبرد نظامی بود، قرار بگیرد. لازم است که روش‌های جدید با کمک این بیانیه اتخاذ شود و ما با اتکا به پشتیبانی‌های شبکه مردمی بسیج آن میراث ارزشمند و بلند امام راحل (ره) را با درنظر گرفتن منظومه فکری مقام رهبری آنچنان صورت بندی خواهیم کرد که در همه عرصه‌ها مطرح شود. سردار سلیمانی در بیانیه گام دوم پرچمداری ملت ایران و بسیج این تفکر انقلابی را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیج در چله دوم حیات انقلاب اسلامی و در استمرار انجام رسالت‌های انقلابی با هدایت مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) پرچمدار اخلاق و معنویت، امیدآفرینی و غلبه بر ترس و استکبار جهانی خواهد بود. وی پرچمداری بسیج در فرهنگ مقاومت و پشتیبانی از مستضعفان جهان را ماموریت مهم بسیج برشمرد و افزود: بسیج همچنین پرچمدار خلاقیت و نوآوری انقلابی با محوریت نوجوانان و جوانان، پرچمدار قلل مرتفع علم و فناوری، پرچمدار پیروزی در جنگ اقتصادی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
امام جمعه اهواز: پیام خوزستان - اهواز - امام جمعه اهواز گفت: دشمن می‌خواهد با توطئه و دو دستگی، یک بار دیگر بر کشور ما مسلط شود ولی هیچگاه به این هدف خود نخواهد رسید. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلیمن سید عبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز اظهار کرد: دشمن می‌خواهد با توطئه و دو دستگی، یک بار دیگر بر کشور ما مسلط شود اما با وحدتی که میان مردم وجود دارد هیچ گاه به این هدفش نمی‌رسد. وی با تاکید بر اینکه بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، آمریکا هیچ گاه مورد اعتماد نیست و نباید دست به سوی او دراز کرد، افزود: برخی خیال می‌کنند با تخریب اماکن عمومی و کشتن مردم مظلوم می‌توانند فکر پلید خود را در ضربه زدن به میهن اسلامی پیاده کنند اما هیچ گاه به این هدف خود نمی‌رسند. امام جمعه اهواز با اشاره به اقدامات اغتشاشگران در پی افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: عبرت هایی که باید از این حوادث بگیریم این است که مردم مطالبات خود را در یک فضای سالم و رودرو با مسئولان در میان بگذارند و مسئولان هم باید در زندگی خود ساده زیستی را پیاده و در جهت حل مشکلات مردم و رسیدگی به مطالبات آنها اقدام کنند. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج و تجلیل از خدمات گسترده این نهاد مقدس در کشور و استان فرا رسیدن آغاز چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه اهواز را گرامی داشت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
امام جمعه اهواز: پیام خوزستان - اهواز - امام جمعه اهواز گفت: دشمن می‌خواهد با توطئه و دودستگی، یک بار دیگر بر کشور ما مسلط شود ولی هیچگاه به این هدف خود نخواهد رسید. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلیمن سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز اظهار کرد: دشمن می‌خواهد با توطئه و دودستگی، یک بار دیگر بر کشور ما مسلط شود اما با وحدتی که میان مردم وجود دارد هیچ گاه به این هدفش نمی‌رسد. وی با تاکید بر اینکه بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، آمریکا هیچ گاه مورد اعتماد نیست و نباید دست به سوی او دراز کرد، افزود: برخی خیال می‌کنند با تخریب اماکن عمومی و کشتن مردم مظلوم می‌توانند فکر پلید خود را در ضربه زدن به میهن اسلامی پیاده کنند اما هیچ گاه به این هدف خود نمی‌رسند. امام جمعه اهواز با اشاره به اقدامات اغتشاشگران در پی افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: عبرت هایی که باید از این حوادث بگیریم این است که مردم مطالبات خود را در یک فضای سالم و رودرو با مسئولان در میان بگذارند و مسئولان هم باید در زندگی خود ساده زیستی را پیاده و در جهت حل مشکلات مردم و رسیدگی به مطالبات آنها اقدام کنند. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج و تجلیل از خدمات گسترده این نهاد مقدس در کشور و استان فرا رسیدن آغاز چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه اهواز را گرامی داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رویکرد جدید بسیج توسل به بیانیه گام دوم و پیش‌برد اهداف آن به کمک جوانان و نوجوانان برای ایجاد تمدن اسلامی است. وی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی بسیج که امام راحل در آذر ۶۷ متصور شدند، مقابله با کینه ورزی استکبار جهانی به ویژه آمریکا بود و امام گفتند که اگر در هر کشوری نوای بسیج وجود داشته باشد، سعادت ایجاد می‌شود. رییس سازمان بسیج افزود: بسیج عمومی در مقابل فتنه افکنی و در مقابل استکبار و به ویژه آمریکای خونخوار هدف امام راحل بود تا با ایجاد فتنه، مردم آماده حضور در مقابله با دشمنان باشند. سردار سلیمانی تاکید کرد: چهلمین سال بسیج را در حالی جشن می‌گیریم که سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است. وی ادامه داد: رویکرد جدید بسیج توسل به بیانیه گام دوم و پیش برد اهداف آن به کمک جوانان و نوجوانان برای ایجاد تمدن اسلامی است و در این زمینه باید رویکردهای جدیدی اتخاذ شود و با اتکا به پشتیبانی مردم، میراث ارزشمند امام راحل و منظومه بلند رهبری در تمامی عرصه‌های مطرح شده در بیانیه گام دوم بسیج حضور داشته باشد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
سردار غلامرضا سلیمانی گفت: رویکرد جدید بسیج توسل به بیانیه گام دوم و پیش برد اهداف آن به کمک جوانان و نوجوانان برای ایجاد تمدن اسلامی است. یکی از ماموریت‌های اصلی بسیج که امام راحل در آذر ۶۷ متصور شدند، مقابله با کینه ورزی استکبار جهانی به ویژه آمریکا بود و امام گفتند که اگر در هر کشوری نوای بسیج وجود داشته باشد، سعادت ایجاد می‌شود. در حالی که کشورمان بعد از انقلاب در حال استقرار دولت بود، با فتنه‌های متعهد و همچنین تجاوز عراق مواجه شد که باعث حضور بسیج در میدان مبارزه شد و این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد. رئیس سازمان بسیج تصریح کرد: حضرت آقا امسال نیز تاکید فرمودند که اهتمام جدی شود تا گروه‌های جهادی ادامه کار خود را دهند و خدمت رسانی کنند. چهلمین سال بسیج را در حالی جشن می‌گیریم که سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
حضور بسیجیان در میدان جنگ، چالش جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کرد. در دهه ۸۰ نیز به صورت خودجوش بسیج سازندگی تشکیل شد و سپس توسعه فعالیت‌های این بسیج مورد مطالبه رهبر انقلاب قرار گرفت. وی عنوان کرد: در حالی ۴۰ سالگی بسیج را جشن می‌گیریم که بیانیه گام دوم از سوی رهبر انقلاب منتشر شده و آینده انقلاب بنا بر آن بیانیه پیش روی ماست. رویکرد جدید بسیج، تمسک به بیانیه گام دوم انقلاب و ایفای نقش پرچم‌داری با محوریت جوانان و نوجوانان است. شبکه مردمی بسیج را که میراث امام خمینی (ره) است، آنچنان صورت‌بندی و ترتیب‌بندی خواهیم کرد تا پرچمدار تحقق بیانیه گام دوم رهبر انقلاب باشد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از تسخیر لانه جاسوسی که امام از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند؛ حضرت امام فرمان تاسیس بسیج را صادر فرمودند. وی ادامه داد: از قضا در عین حالی که ملت ایران به دنبال جنگ نبود و در حال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشتیم با فتنه‌های متعدد و تهاجم نظامی گسترده مواجه شد. بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از آن هم بعد از دفاع مقدس بنا به فرمان امام از ملت ایران خواستند بسیج همچنان به ماموریت خود ادامه دهد و بسیج در دوران جدید قرار گرفت.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از تسخیر لانه جاسوسی که امام از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند؛ حضرت امام فرمان تاسیس بسیج را صادر فرمودند. وی ادامه داد: از قضا در عین حالی که ملت ایران به دنبال جنگ نبود و در حال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشتیم با فتنه‌های متعدد و تهاجم نظامی گسترده مواجه شد. بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از آن هم بعد از دفاع مقدس بنا به فرمان امام از ملت ایران خواستند بسیج همچنان به ماموریت خود ادامه دهد و بسیج در دوران جدید قرار گرفت.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. وی ادامه داد: از قضا در عین حالی که ملت ایران به دنبال جنگ نبود و در حال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشتیم با فتنه‌های متعدد و تهاجم نظامی گسترده مواجه شد. بدون تردید امروز همه پیروزی‌های ما و بلکه بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام مستقیما ریشه در موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس دارد. پس از آن هم بعد از دفاع مقدس بنا به فرمان امام از ملت ایران خواستند بسیج همچنان به ماموریت خود ادامه دهد و بسیج در دوران جدید قرار گرفت. سردار سلیمانی گفت: چهلمین سال بسیج را در حالی جشن می‌گیریم که سند گام دوم به عنوان سند راهبردی پیش روی ما است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت هفته بسیج، با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس شجره طیبه بسیج قرار داریم، اظهارداشت: پس از تسخیر لانه جاسوسی حضرت امام فرمان تاسیس شجره طیبه بسیج را صادر فرمودند. یکی از وظایف بسیج مبارزه با شیطان بزرگ آمریکاست. ادامه دارد …
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
سرهنگ شهداد کناری در گفتگو با خبرنگار تسنیم در کیش با اشاره به اهمیت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: امسال چهلمین سالگرد تاسیس بسیج است که به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی تشکیل و از برکات نظام مقدس اسلامی است. این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر برنامه‌های اجرایی بسیج در طی سال‌ها گفت: یکی از بزرگترین و پر اهمیت‌ترین برنامه‌های بسیج که با جدیت دنبال و اجرا می‌شود بحث محرومیت‌زدایی در اقصی نقاط کشور و استان است که تاکنون با همت تمامی بسیجیان به خوبی انجام شده است. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در ادامه اظهار کرد: بسیج تاکنون توانسته با استعانت از یاد و نام شهدا و فرمانبرداری از رهنمودهای مقام معظم رهبری گام‌های بلندی در انجام برنامه‌ها سربلندی استقلال و آبادانی ایران اسلامی بردارد. کناری در پایان سخنان خود عنوان کرد: بسیج تفکری است که توانسته با عملکرد استراتژیک خود در بعدهای مختلف مانند امنیتی سیاسی‌، اقتصادی و اجتماعی نقش تاثیر گذار و محوری را دنبال کند. انتهای پیام/۷۵۵۸/ ع
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه ‌آنها قصد جلوگیری از برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را داشتند، افزود: دشمنان برنامه‌های بسیاری تنظیم کردند اما به هدف خود نرسیدند و نخواهند رسید؛ به فرموده امام (ره) برخی برنامه‌های دشمنان در همان زمان نتیجه‌گیری نمی‌شود و برای آن زمان زیادی را سپری می‌کنند. رئیس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله با اشاره به افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: بنزین در اختیار ۴۷ درصد مردم دارای خودرو در کشور قرار دارد در حالی که سایرین از این نعمت محرومند، همچنین میزان مصرف بنزین ما بسیار بالاست و مصرف را باید تا زیر ۸۰ لیتر کاهش دهیم اما این امر پیش از تحقق نیازمند توجیه افکار عمومی است. رئیس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله با بیان اینکه پس از سهمیه‌بندی بنزین ‌مقام معظم رهبری (ره) ۳ وظیفه را برای مسئولان تعیین کردند، گفت: اول اینکه مسئولان نگذارند این گرانی به سایر گرانی‌ها اضافه شود، نیروهای امنیتی با اغتشاشات مقابله کنند و باید سایرین از اغتشاشگران جدا شوند. الله‌کرم با بیان اینکه نیروهای انقلابی با جریان سازماندهی شده فتنه ۹۸ آمریکایی مقابله کردند، ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری (ره) زمانی که سران قوا تصمیم گرفتند باید خوشبین باشیم و اجرایی کنیم. انتهای پیام/۲۸۱/ش
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی، شهدا را مشعل‌دار فروزان در همه ادوار تاریخ دانست و تاکید کرد: شهدا که برای سعادت این راه را پیموده‌اند انسان‌ها را به صراط مستقیم و سعادتیکه وعده الهی است هدایت می‌کنند. سردار رزمجو با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ بسیجی افزود: فرهنگ بسیجی در راستای منویات امام راحل و مقام معظم رهبری حرکت می‌کند و در راستای اجرای ماموریت‌ها همه توان خود را به‌کار می‌گیرد. وی با بیان اینکه بسیج در راستای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند خاطر نشان کرد: بسیج برای انجام مأموریت‌های بزرگ دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی همواره آمادگی‌های خود را حفظ و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به تجدید پیمان بسیجیان با آرمان‌های شهدای والامقام گفت: این شجره طیبه بار دیگر با تجدید عهدبا خون شهدا، امام شهدا و با اهدافی که امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای انقلاب اسلامی ترسیم کرده است تجدید پیمان می‌کند. در این آیین بسیجیان با عطرافشانی و گل‌گذاری بر روی قبور مطهر شهداء بر ادامه راه ایثارگران تاکید کردند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تبیین مظلومیت و اقتدار انقلاب اسلامی در طرح «شمیم نور» سیاست‌های طرح «شمیم نور» در نشست شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور تشریح شد. وی با اشاره به اینکه از همه حاضران به‌دلیل بیان نظرشان تشکر می‌کنم، گفت: خواهش می‌کنم امکانات دستگاه مورد نظرتان را در اختیار طرح «شمیم نور» قرار دهید. تقویت محتوای دینی و دفاع مقدس در طرح «شمیم نور» رئیس ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه کشور گفت: اردو‌های طرح «شمیم نور» باید در سه مرحله مقدماتی، متوسطه و تکمیلی برگزار شود. وی افزود: تجربه نشان داده است اگر برای دانش‌آموز، فضای شب‌مانی فراهم شود، امکان کار جمعی نیز فراهم و همانند راهیان نور می‌شود. آشنا تاکید کرد: حضور در محیط‌های نظامی برای دانش‌آموزان تجربه فوق‌العاده است و باید در اردو‌های شمیم نور، حس تربیت نظامی را به دانش‌آموزان منتقل کنیم.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: جامعه‌ای که با کتاب مانوس باشد پویا است لذا باید برای دستیابی به جامعه پویا تلاش کنیم. میرزاعلی گفت: آیین بزرگداشت ۴۰ قلم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار و یک گلستانی در این آیین مورد تجلیل قرار گرفت. میرزاعلی بیان کرد گفت: ۸۶ کتابخانه در گلستان وجود دارد که ۶۶ کتابخانه زیر پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار دارد. وی ادامه داد: از این تعداد ۳۵ کتابخانه در شهرها، ۳۱ کتابخانه در روستاها، ۱۹ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه هم مستقل است. میرزاعلی بیان کرد: این تعداد کتابخانه در شان مردم گلستان نیست و اگر شهرهای بدون کتابخانه و روستاهای بزرگ مکانی را در اختیار ما قرار دهند بلافاصله آن را تجهیز خواهیم کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی سهندی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سپاه ناحیه زنجان، به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: هفته بسیج از ۳۰ آبان شروع و تا ۶ آذر ادامه دارد. وی به شعار هفته بسیج اشاره کردو گفت: شعار هفته بسیج «چهل سال خدمت، جهاد و شهادت» نامگذاری شده و چهل سالگی انقلاب اسلامی محور برنامه‌های هفته بسیج است. فرمانده سپاه شهرستان زنجان اظهار کرد: هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی و بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی است و خدمت و شهادت یکی از مهم‌ترین کارهای بسیج در طول چهل سال پس از انقلاب اسلامی است. سهندی از اجتماع بزرگ ۱۰ هزار نفری بسیجیان همزمان با بسیجیان سراسر کشوردر زنجان خبر داد و افزود: گردان‌های سایبری در هفته بسیج تشکیل می‌شود و بسیج در فضای مجازی فعالیت موفق و خوبی دارد که در این راستا ساختمان مجزایی هم طی این هفته افتتاح می‌شود. وی افزود: طی هفته بسیج به ۲۵ روستای شهرستان زنجان آبرسانی انجام می‌شود و پروژه منبع آب ۷۰۰ مترمکعبی روستای میرجان با کمک خیرین در حال انجام است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تلاش دشمنان برای خدشه دار کردن امنیت کشور گفت: در کمتر از ۴۸ ساعت این موضوعات مدیریت شد و امنیت با ثبات و قابل اعتماد سایه گسترانید. وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل حادثه بزرگی بود که تمامی تحولات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دنیای امروز متاثر از آن حادثه بزرگ است و امام توانست با رها کردن انرژی نهفته جهان اسلام سرآغاز تغییرات بزرگی در دنیای امروز باشد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه عنوان کرد: ملت بزرگ ایران با فرمان امام راحل به میدان آمد و با دست خالی در مقابل بزرگ‌ترین قدرت‌های جهانی ایستاد و نظام ستم شاهی را ساقط کرد و پیام آزادی، صلح و عدالت را صادر کرد. وی همچنین بیان کرد: صدور گام دوم انقلاب موید این است که ملت ایران توانسته وارد مرحله جدیدی از تاریخ پر افتخار خود شود و شاهد رقم خوردن دوران جدید از افتخار ملت ایران باشیم. سردار سلیمانی عنوان کرد: استکبار در هر کشوری عوامل نفوذی دارد به ویژه در میان ملت ایران چرا که ملتی الگو و انقلابی است اما مردم صفوف خود را از معترضین و آشوبگران جدا کردند و در کمتر از ۴۸ ساعت این موضوعات مدیریت شد و امنیت با ثبات و قابل اعتماد سایه گسترانید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/زنجان فرمانده سپاه شهرستان زنجان گفت: برای حضور مثبت در فضای مجازی، گردان‌های سایبری تشکیل می‌شود. سرهنگ علی سهندی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته بسیج، اظهار کرد: برنامه‌های هفته بسیج از ۳۰ آبان تا ششم آذرماه سال‌جاری اجرا می‌شود و چهل سالگی انقلاب اسلامی محور برنامه‌های هفته بسیج است؛ چراکه هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی دستاوردهای چهل ساله انقلاب است. فرمانده سپاه شهرستان زنجان در رابطه با برنامه‌های هفته بسیج سال‌جاری، یادآور شد: پیش‌بینی ۱۰۰۰ عنوان برنامه با محوریت پایگاه‌ها و مساجد با حضور مسئولان اجرا می‌شود؛ همچنین برگزاری یادواره‌های مختلف برای شهدا در دستور کار است. اجتماع بزرگ ۱۰ هزار نفری بسیجیان همزمان با بسیجیان سراسر کشور برگزار می‌شود که این مراسم سخنران ویژه کشوری دارد. وی از تشکیل گردان‌های سایبری خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه بسیج در فضای مجازی فعالیت موفقی دارد که در این راستا ساختمان مجزایی برای این فعالیت در نظر گرفته‌ شده که در هفته بسیج افتتاح خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پیام همه شهدا، عزت مسلمین و دستیابی به مرحله نهایی تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور خورشید عظمای ولایت حضرت ولی‌عصر (عج) است و امروز بسیج الگویی برای محور مقاومت شده است؛ چرا که حضور مردم در بسیج به تحقق مردم‌سالاری دینی کمک ویژه‌ای می‌کند. وی افزود: بسیجیان با همه توان، اخلاص و روحیه جهادی خود در همه عرصه‌ها به میدان آمده‌اند تا بسترسازی زمینه تشکیل امت و دولت اسلامی و ورود به مرحله تمدن اسلامی برای ظهور آماده شود. سردار سلیمانی با بیان اینکه آرمان‌های امام راحل در زمان حیات ایشان همگی محقق شده است، گفت: تنها آزادی قدس عزیز مانده است که بدون شک بسیجیان، پرچم‌دار آزادی قدس خواهند بود. وی در ادامه عنوان داشت: مردم به خوبی در همه این ۴۰ سال نشان داده‌اند که پشتیبان ولایت فقیه هستند. سردار سلیمانی با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یکی از اهداف بسیج مستضعفین است و گفت: بسیج حرکت پویا و موثر در این عرصه را وظیفه خود می‌داند.

به انتهای لیست رسیدید

چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را می‌خوانید.