آخرین و مهم‌ترین اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»
چهل سالگی انقلاب اسلامی

اخبار «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی»

تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
ابوالقاسم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای گرامیداشت روز قم اظهار داشت: ۴۱ عنوان ویژه‌برنامه به مناسبت نام‌گذاری روز قم در سطح شهر توسط شهرداری قم برنامه‌ریزی و اجرا شد. وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های موردنظر برای گرامیداشت این روز، برگزاری دومین دوره المپیاد ورزشی در سطح شهر قم است، ابراز کرد: سال گذشته این دوره مسابقات با حضور بیش از شش‌هزارنفری در بیش از ۱۰۰ مسجد برگزار شد که امسال امیدواریم شرکت‌کنندگان بیشتری در این المپیاد حضور داشته باشند. مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در سال جاری دومین دوره المپیاد ورزشی تحت عنوان فرزندان انقلاب با همکاری ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت گرامیداشت روز قم و گرامیداشت چهلمین سالگرد بسیج برگزار می‌شود. وی رشته‌های این دوره المپیاد ورزشی را موردتوجه قرار داد و افزود: رشته‌های تنیس روی میز، طناب زنی به‌صورت انفرادی، فوتبال دستی و دارت به‌صورت تیم‌های دو نفره که بتوان در فضای مساجد برگزار کرد، در این دوره مسابقات انجام می‌شود. وی با تأکید بر اینکه مهلت ثبت‌نام در دومین المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب تا ۱۵ آذرماه است، اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ مسجد برای این دوره مسابقات پیش‌بینی‌شده است که علاقه‌مندان می‌توانند به کانون‌های مساجد مراجعه کنند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
* نظریه ولایت در جامعه اسلامی دارای چه حیطه‌هایی است؟ ‌موضوع ولایت مبحثی قرآنی است، اما به طور خاص در جامعه اسلامی معمولا از ماجرای غدیر خم مطرح می‌شود. ولایتی که از سوی نبی مکرم اسلام (ص) در روز غدیر خم به امیرالمؤمنین رسید، در نسل ایشان تا امام عصر تداوم یافت. پیامبر (ص) در روایات متعدد خلفای خویش را با اسم تا امام عصر (عج) معرفی فرمودند. آماده‌سازی شیعه برای عصر غیبت در پرتو تقویت سازمان وکالت و فقاهت* یکی از چالش‌ها و مباحث مهم جامعه اسلامی، موضوع ولایت مسلمین در عصر غیبت است. یکی از راه‌های ورود به این بحث، اقدامات عملی ائمه (ع) جهت آماده‌سازی شیعیان برای ورود به عصر غیبت است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
کشورهای عضو اتحادیه اروپا تلاش کرده‌اند این پیمان را زنده نگه دارند؛ اما تحریم‌های آمریکا سبب شده این تلاش‌ها با مانع روبه‌رو شود. با آنکه بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا از خوان گوایدو، رقیب مادورو حمایت کرده‌اند اما مادورو همچنان در مسند قدرت در این کشور قرار دارد و ضروری است شکل روابط اتحادیه اروپا و ونزوئلا مشخص شود. ترامپ گاه رفتار خصومت‌آمیزی با اتحادیه اروپا داشته و بین آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر برخی مسائل از جمله تجارت و پروژه‌های نظامی تنش به وجود آمده است. برنامه آقای بورل برای افزایش اثرگذاری اتحادیه اروپا در جهان مورد حمایت بسیاری از اعضای این اتحادیه است. از دید آنها این مسیر حرکت مفید است؛ زیرا ابتدا باید در داخل اتحادیه اروپا یکپارچگی پدید آید، در غیر این صورت تلاش‌ها برای افزایش اثرگذاری اتحادیه اروپا در صحنه بین‌المللی بی‌اثر خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو فقهای شورای نگهبان از بیانیه گام دوم به عنوان منشوری کلان و نقشه راه آینده انقلاب اسلامی یاد و تاکید کرد: مرزبان و رصدبان بزرگ انقلاب، چهل سال انقلاب را هم جمع بندی، هم تحلیل و هم آفاق بزرگی را به روی ملت و انقلاب اسلامی و بویژه جوانان گشودند. آیت الله اعرافی از بیانیه گام دوم به عنوان منشوری کلان و نقشه راه آینده انقلاب اسلامی یاد و تاکید کرد: مرزبان و رصدبان بزرگ انقلاب، چهل سال انقلاب را هم جمع بندی، هم تحلیل و هم آفاق بزرگی را به روی ملت و انقلاب اسلامی و بویژه جوانان گشودند. آیت الله اعرافی تصریح کرد: به تعبیری انقلاب اسلامی یک آرمان خواهی بلندی بود که در عین حال واقعیت‌ها را می‌بینید. وی متذکر شد: دوازدهم اینکه انقلاب اسلامی دو گانه جدیدی ایجاد کرد که اسلام و استکبار بود؛ انقلاب اسلامی مبدا دوگانه نو بر مبنای اسلام و استکبار شد، در حالی که ما تجربه نداشتیم، اما کار‌های بزرگی را کردیم. آیت الله اعرافی اذعان کرد: دیگر طبقات در برابر بیانیه گام دوم انقلاب، یک رسالت دارند و حال آن که خود به بیانیه توجه کنند ولی روحانیت درعین این رسالت باید پرچمدار این بیانیه باشند.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مدیرکل اطلاعات استان کردستان شامگاه چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات که با حضور مسئولان ارشد، ائمه جمعه، نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: در روند برگزاری انتخابات سه بخش اساسی «مشارکت، سلامت و ‌امنیت انتخابات» از اهمیت زیادی برخوردار است. وی با بیان اینکه سلامت و امنیت انتخابات بر عهده کارگزاران و حاکمان نظام است، افزود: بزرگترین وظیفه مشارکت برعهده نخبگان و اقشار مختلف مردم است. مدیرکل اطلاعات استان کردستان گفت: علی‌رغم همه تهدیدات، آسیب‌ها و مشکلات حاکم بر کشور؛ از نظر امنیتی که در مرکز مطالعات استراتژیک مورد پایش قرار می‌گیرد، فرصت‌ها و ظرفیت‌های نظام چندین برابر تهدیدات و آسیب‌ها احصاء شده و‌ به‌عنوان سیاست و ‌راهبرد در کشور در حال اجراست. مدیرکل اطلاعات استان کردستان بیان کرد: حفظ و ارتقاء امنیت پایدار نظام اسلامی در تمام عرصه‌ها و افزایش بازدارندگی، زمینه‌سازی کنش‌ها و فعالیت انتخاباتی احزاب و محرک قرار دادن آنان برای مشارکت و هم‌افزایی و شور انتخاباتی باید مورد نظر دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات قرار گیرد. انتهای پیام/۴۸۱/ ت

فیلم | سخنان ربیعی در چهلمین سالگرد تاسیس حاکمیت قانون در کشور

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
علی ربیعی، سخنگو دولت روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت اظهار داشت: آذر، ماه قانون اساسی و حقوق شهروندی است. سال گذشته چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار کردیم. امسال ما با یک چهلمین سالگرد متفاوت مواجه هستیم؛ چهلمین سالگرد تاسیس حاکمیت قانون. باید سعی کنیم با الهام از الگوی درخشان «همه با هم» که منجر به تولد قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی شد یکبار دیگر همه با هم شویم و سلایق و گرایش‌های ملت را در همه مراحل انتخاباتی لحاظ کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: بهترین عرصه برای تربیت مدیران جهادی همین اردوهای جهادی است. وی با تاکید بر اینکه جوانان و تفکر جهادی دو روح بیانیه گام دوم انقلاب است، ادامه داد: اردوهای جهادی بهترین عرصه برای تربیت مدیران جهادی هستند. وی با بیان اینکه در گذشته تعداد گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار استان کرمانشاه کمتر از ۲۰۰ گروه بود، گفت: این آمار در حال حاضر به ۳۷۸ گروه جهادی شناسنامه‌دار رسیده که نشان از رشد قابل توجه این گروه‌ها دارد. رئیس سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه اضافه کرد: در حال حاضر ۸۲۷ گروه جهادی محله‌محور در پایگاه‌های مقاومت بسیج استان تشکیل شده که ایجاد این گروه‌ها نقش مهمی در افزایش اردوهای جهادی داشته است. قبادی‌بصیر اشاره‌ای هم به اجرای طرح هجرت در سطح ۴۸۹ مدرسه استان کرمانشاه داشت و افزود: در این طرح ۳۳ هزار نفر روز خدمات اجرا شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: نبود قدرت و کارآمدی مجلس به لیست‌بازی برمی‌گردد که مردم به لیست‌هایی رأی دادند که فکر نمی‌کردند کلاهی بزرگ به سرشان برود. به گزارش ایسنا، علیرضا منادی پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در وزارت کشور گفت: من در شش دوره‌ای که در انتخابات شرکت کردم، مستقل بودم. وی درباره نقطه‌ضعف مجلس دهم، گفت: با آنکه ۱۰ دوره از نظام پارلمانی در چهل ساله انقلاب را گذرانده‌ایم، اما عواملی باعث شد که مجلس از ابتدا با قدرت تشکیل نشود. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نبود قدرت و کارآمدی مجلس به لیست‌بازی برمی‌گردد که مردم به لیست‌هایی رأی دادند که فکر نمی‌کردند که کلاهی بزرگ به سرشان برود. وی گفت: می‌توانیم با مدیریت صحیح وضعیت را تغییر دهیم و با تشکیل مجلسی قوی از این بحران عبور خواهیم کرد.
فارسفارس1 روز قبل
نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه طبق فرمایش امیرالمؤمنین مسؤولان باید در اظهار و شفافیت امور اقداماتی را انجام دهند، گفت: ‌هزینه‌های انتخاباتی‌ام را برای مردم شفاف خواهم کرد. علیرضا منادی سپیدان نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور گفت: من در شش دوره‌ای که در انتخابات شرکت کردم، مستقل بودم. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نبود قدرت و کارآمدی مجلس به لیست‌بازی برمی‌گردد که مردم به لیست‌هایی رأی دادند که فکر نمی‌کردند که کلاهی بزرگ به سرشان برود. منادی گفت: نظارت و قانون‌گزاری در مجالس ما ضعیف بوده و توانسته عوارضی را در جامعه‌مان ایجاد کند که دامنگیر مردم و مسؤولان شده است و درنهایت چالش به وجود آورده است. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: ما کشوری بسیار غنی هستیم که جمعیت زیادی داریم و می‌توانم بگویم که هر ایرانی ۱۰ برابر افراد خارج‌نشین منابع خدادادی دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کنگره بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی صبح امروز چهار شنبه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلام رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج و سردار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه تهران در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد. سردار یزدی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: ما در هفته بسیج برنامه‌های متعددی برای گرامیداشت شهدا و خانواده‌های بسیجی داشتیم و مسابقات مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و قرانی با محوریت شهدا برگزار شد. وی با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: بسیج دانش آموزی ۴۰ هزار یادواره شهدا در ۴۰ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار کرد. سردار یزدی با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین، تصریح کرد: امروز بسیجیان در صحنه‌های مختلف حضور دارند و هم پیمان می‌شوند در ولایتمداری و حضور در صحنه‌های مختلف باید راه شهدا را بپیمایند و دست در دست ولایت داشته باشند. فرمانده سپاه تهران گفت: یادواره شهدا برای مسئولین هم پیام‌هایی دارد، مسئولین باید بدانند برای انتقال پیام شهدا به نسل جدید ابتدا خود تفکر بسیجی داشته و این تفکر را در خود احیا و به نوع تفکر و روش عمل کنند.
فارسفارس1 روز قبل
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه یادواره شهدا برای مسئولین هم پیام‌هایی دارد، گفت: مسئولین باید بدانند برای انتقال پیام شهدا به نسل جدید باید تفکر بسیجی را در خود احیا و به آن عمل کنند. وی افزود: ۴۰ هزار یادواره شهدا در ۴۰ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار شده است. سردار یزدی با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین، تاکید کرد: امروز‌ بسیجیان در صحنه‌های مختلف حضور دارند و هم پیمان می‌شوند در ولایتمداری و حضور در صحنه‌های مختلف راه شهدا را بپیمایند. فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه یادواره شهدا برای مسئولین هم پیام‌هایی دارد، گفت: مسئولین باید بدانند برای انتقال پیام شهدا به نسل جدید باید تفکر بسیجی را در خود احیا و به آن عمل کنند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ در گنگره بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی با بیان اینکه بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی از هفته دفاع مقدس آغاز شد و تا هفته بسیج در سراسر کشور با سرکشی به خانواده‌های شهدا ادامه داشت، گفت: در هفته بسیج مسابقات مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و …. با محوریت شهدا اجرا شد. وی افزود: ۴۰ هزار یادواره شهدا در ۴۰ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار شده است. سردار یزدی با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین، تاکید کرد: امروز‌ بسیجیان در صحنه‌های مختلف حضور دارند و هم پیمان می‌شوند، در ولایتمداری و حضور در صحنه‌های مختلف راه شهدا را بپیمایند. فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه یادواره شهدا برای مسئولین هم پیام‌هایی دارد، گفت: مسئولین باید بدانند برای انتقال پیام شهدا به نسل جدید باید تفکر بسیجی را در خود احیا و به آن عمل کنند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
او تاکید داشت ساختار شورای نگهبان باید بازنگری شود چون گرایشات سیاسی در نظارت تحت الشعاع قرار می‌گیرد. به نظر شما مبانی قانونی مربوط به شورای نگهبان مشخصا نیازمند بازنگری است؟ محمد هاشمی: ببینید در نظارت شورای نگهبان هم نظارت و تایید اصل خود انتخابات است هم تایید صلاحیت کاندیداها است. باید تدبیر کرد سلایق اعضای شورای نگهبان در نظارت دخالت پیدا نکندمثلا می‌شود نهاد ناظر بر کاندیداهای انتخابات شورای نگهبان باشد، ولی در کنارش یک نهادی دیگر تشکیل شود با حضور شورای نگهبان، مجلس، دولت، قوه قضاییه و …که بر کلیت انتخابات نظارت کند، یعنی یک نهادبالادستی. بخاطر اینکه این اتفاق میتواند در مرحله دوم هم بیافتد؛ شما باید یک نهاد عالی یک جا بگذارید مثلا قبل از شورای نگهبان دو شورای نگهبان کوچکتر بگذارید و یا بعد از شورای نگهبان دو شورای نگهبان عالی‌تر بگذارید، بالاخره یک شورای نگهبان آن بالا که هرچه میخواهید اسمش را بگذارید، باید حرف نهایی را در نهایت بزند و هیچ وقت هم شما نمیتوانید بگویید آن آخری چون مرحله سوم یا سی ام است دیگر حتما اعمال سلیقه یا خطا در کارش نیست. در جمهوری اسلامی ایران هیچ الزامی برای انتشارات مشروح مذاکرات شورای نگهبان وجود ندارد اما شورای نگهبان نه یک کتاب که قریب به ۲۰ هزار صفحه از مشروح مذاکرات شورای نگهبان را در مورد قوانین منتشر کرده است و سلیقه سیاسی در مورد قوانین کاملا قابل استنباط است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ بسیج را در رفتار، زندگی فردی، اجتماعی و سیاست حاکم کنیم، چون این فرهنگ مطابق با فطرت و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است، اگر در آمار بنگریم هر جا فرهنگ اصیل بسیج حاکم بوده میزان جرائم و آسیب‌ها در حداقل ممکن بوده است. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان قزوین به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج با فرمانده سپاه پاسداران استان قزوین دیدار کرد. وی گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ بسیج را در رفتار، زندگی فردی، اجتماعی و سیاست حاکم کنیم، چون این فرهنگ مطابق با فطرت و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است، اگر در آمار بنگریم هر جا فرهنگ اصیل بسیج حاکم بوده میزان جرائم و آسیب‌ها در حداقل ممکن بوده است. سپاه در طول چهل سال انقلاب مظهر ولایتمداری بوده این به معنای بصیرت دینی مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. رییس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین دربحث مسائل امنیتی وضعیت مطلوب وقابل قبولی در بین استان‌های کشور دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
او تاکید داشت ساختار شورای نگهبان باید بازنگری شود چون گرایشات سیاسی در نظارت تحت الشعاع قرار می‌گیرد. به نظر شما مبانی قانونی مربوط به شورای نگهبان مشخصا نیازمند بازنگری است؟ محمد هاشمی: ببینید در نظارت شورای نگهبان هم نظارت و تایید اصل خود انتخابات است هم تایید صلاحیت کاندیداها است. باید تدبیر کرد سلایق اعضای شورای نگهبان در نظارت دخالت پیدا نکندمثلا می‌شود نهاد ناظر بر کاندیداهای انتخابات شورای نگهبان باشد، ولی در کنارش یک نهادی دیگر تشکیل شود با حضور شورای نگهبان، مجلس، دولت، قوه قضاییه و …که بر کلیت انتخابات نظارت کند، یعنی یک نهادبالادستی. بخاطر اینکه این اتفاق میتواند در مرحله دوم هم بیافتد؛ شما باید یک نهاد عالی یک جا بگذارید مثلا قبل از شورای نگهبان دو شورای نگهبان کوچکتر بگذارید و یا بعد از شورای نگهبان دو شورای نگهبان عالی‌تر بگذارید، بالاخره یک شورای نگهبان آن بالا که هرچه میخواهید اسمش را بگذارید، باید حرف نهایی را در نهایت بزند و هیچ وقت هم شما نمیتوانید بگویید آن آخری چون مرحله سوم یا سی ام است دیگر حتما اعمال سلیقه یا خطا در کارش نیست. در جمهوری اسلامی ایران هیچ الزامی برای انتشارات مشروح مذاکرات شورای نگهبان وجود ندارد اما شورای نگهبان نه یک کتاب که قریب به ۲۰ هزار صفحه از مشروح مذاکرات شورای نگهبان را در مورد قوانین منتشر کرده است و سلیقه سیاسی در مورد قوانین کاملا قابل استنباط است.
مهرمهر1 روز قبل
از جمله نتایجی که به تبع همایشی که بناست طی سه روز با حضور فعالان جبهه فکری-فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی حاصل شود این است که: ۱-اندیشه ورزان انقلاب اسلامی تبدیل به شبکه می‌شوند. ۲-تبیین جبهه سازی براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد. ۲- «الگوی نقش آفرینی جوان مومن انقلابی» که دبیر علمی نشست دکتر مجتبی ذاکریان و اعضای هیئت علمی، حجت الاسلام علی ذو علم و حجت الاسلام علی ثقفی می‌باشند. ۸- «جبهه سازی بانوان در گام دوم انقلاب اسلامی» که دبیر علمی نشست خانم سیدی و اعضای هیئت علمی خانم دکتر سیاح و خانم دکتر خزعلی می‌باشند. لازم به ذکر است اجلاس ملی اصحاب اندیشه که اولین نشست اندیشه ورزان جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی محسوب می‎شود با هدف جبهه سازی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از ۱۳ لغایت ۱۵ آذرماه در مجتمع آدینه برگزار می‎شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
بر ­این ­اساس، قانون اساسی را باید قانون توزیع و تنظیم عادلانه قدرت عمومی و تضمین عادلانه حقوق شهروندی نامید. در واقع، «حاکمیت قانون اساسی» لازمه پایدارسازی حکمرانی و تحقق «حکمرانی خوب» است. در حقیقت، «حقوق ملت» را باید گرانیگاه و قلب قانون اساسی دانست. تبلور این حقوق بنیادین در قانون اساسی هر جامعه­ ای، نشانه بارز تجلی «حکمرانی کرامت‌مدار» و «زمام­مداری حق‌مدار» است. تنظیم فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «حقوق ملت» گامی مهم در راستای «اساسی­ سازی» همین حق­ه ا و آزادی­‌های بنیادین بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- بیست و چهارمین جلسه شورای معاونان، مدیران و مشاوران سازمان نهضت سوادآموزی با حضور شاپور محمدزاده رئیس این سازمان برگزار شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان نهضت سواد‌آموزی، محمد‌زاده در این نشست گفت: «نزدیک به ایام هفته سوادآموزی هستیم، خوشبختانه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده و بخشنامه روزشمار پس از مستندسازی به استان‌ها ارسال شده است. با توجه به چهلمین سالگرد تشکیل نهضت سوادآموزی برنامه‌های امسال باید هرچه با‌شکوه‌تر برگزار شود.» معاون وزیر آموزش و پرورش بر تلاش مدیران برای انجام احسن امور در حوزه سوادآموزی تاکید کرد و افزود: «باید نظارتی دقیق و کارشناسی بر اسناد مالی استان‌ها وجود داشته باشد. با هرگونه تخلف مشاهده شده بدون اغماض برخورد شود. وی همچنین به ابلاغ آیین‌نامه استخدام آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: «در بند ۹ این آیین‌نامه دو دوره آورده شده است و بنده با آقای اللهیار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صحبت کرده‌ام تا این بند اصلاح شود.» انتهای پیام/
ایلناایلنا2 روز قبل
معاون حقوقی رئیس‌جمهور در یادداشتی با عنوان «قانون اساسی بنیان جامعه و «حقوق ملت» بنیان قانون اساسی» تاکید کرد: زمان آن رسیده که جایگاه ماهوی برتر حقوق و آزادی­‌های بنیادین مقرر در قانون اساسی شناسایی شود. این قانون ساختارساز و نظم‌آفرین از یک‌ سو ترسیم­ کننده ساختارها و نهادهای سیاسی و تنظیم کننده روابط میان آن­ها (قانون اساسی ساختارگرا) و ازسوی دیگر، تضمین­ کننده حقوق و آزادی­‌های بنیادین شهروندان است (قانون اساسی هنجارگرا). بر ­این ­اساس، قانون اساسی را باید قانون توزیع و تنظیم عادلانه قدرت عمومی و تضمین عادلانه حقوق شهروندی نامید. در حقیقت، «حقوق ملت» را باید گرانیگاه و قلب قانون اساسی دانست. تنظیم فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «حقوق ملت» گامی مهم در راستای «اساسی­ سازی» همین حق­ه ا و آزادی­‌های بنیادین بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
این قانون ساختارساز و نظم‌آفرین از یک‌ سو ترسیم­ کننده ساختارها و نهادهای سیاسی و تنظیم کننده روابط میان آن­ها (قانون اساسی ساختارگرا) و ازسوی دیگر، تضمین­ کننده حقوق و آزادی­‌های بنیادین شهروندان است (قانون اساسی هنجارگرا). بر ­این ­اساس، قانون اساسی را باید قانون توزیع و تنظیم عادلانه قدرت عمومی و تضمین عادلانه حقوق شهروندی نامید. در حقیقت، «حقوق ملت» را باید گرانیگاه و قلب قانون اساسی دانست. تبلور این حقوق بنیادین در قانون اساسی هر جامعه­ ای، نشانه بارز تجلی «حکمرانی کرامت‌مدار» و «زمام­مداری حق‌مدار» است. تنظیم فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «حقوق ملت» گامی مهم در راستای «اساسی­ سازی» همین حق­ه ا و آزادی­‌های بنیادین بوده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون حقوقی رئیس‌جمهور در یادداشتی با عنوان «قانون اساسی بنیان جامعه و «حقوق ملت» بنیان قانون اساسی» تاکید کرد: زمان آن رسیده که جایگاه ماهوی برتر حقوق و آزادی­‌های بنیادین مقرر در قانون اساسی شناسایی شود. این قانون ساختارساز و نظم‌آفرین از یک‌ سو ترسیم­ کننده ساختارها و نهادهای سیاسی و تنظیم کننده روابط میان آن­ها (قانون اساسی ساختارگرا) و ازسوی دیگر، تضمین­ کننده حقوق و آزادی­‌های بنیادین شهروندان است (قانون اساسی هنجارگرا). بر ­این ­اساس، قانون اساسی را باید قانون توزیع و تنظیم عادلانه قدرت عمومی و تضمین عادلانه حقوق شهروندی نامید. در حقیقت، «حقوق ملت» را باید گرانیگاه و قلب قانون اساسی دانست. تنظیم فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «حقوق ملت» گامی مهم در راستای «اساسی­ سازی» همین حق­ه ا و آزادی­‌های بنیادین بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت۲۴-جوسپ بورل دیپلمات چپ گرای اسپانیایی مسئول جدید سیاست خارجه و امور امنیتی اتحادیه اروپا شد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه و امور امنیتی اتحادیه اروپا روز یکشنبه ۱۰ آذر همزمان با پایان یافتن دوره فعالیتش با این اتحادیه خداحافظی کرد و در توییتی نوشت: «دوره خدمت من پس از پنج سال فشرده به پایان می‌رسد. در شرایطی که رابطه ایران و اتحادیه اروپا به دلیل شرایط به وجود آمده توسط آمریکا در برجام، ماجرای اجرایی شدن اینستکس و نیز کاهش تعهدات برجامی ایران در موقعیتی حساس قرار گرفته است، موضع بورل همسو با ایران است. او همچنین در این مورد گفته است: خوشبختانه ایران توافق هسته‌ای را پاره نکرد و باید مانع از پاره شدن کامل آن شد. تسلیح مجدد هسته‌ای ایران، بر نخستین کسانی که تاثیر می‌گذارد، اروپایی‌ها هستند.
فارسفارس2 روز قبل
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بسیج در طول ۴۰ سالی که از شکل‌گیری آن می‌گذرد، محدود نشدن به یک قشر خاص است؛ به طوری که امروز در ۲۰ قشر مختلف نام بسیج به چشم می‌خورد، از بسیج پزشکان گرفته تا بسیج اصناف، از بسیج دانش‌آموزی گرفته تا بسیج معلمان و بسیج دانشجویی تا بسیج اساتید. بسیج اساتید اما از قشرهای فعال بسیج است، اساتید به نوبه خود بخشی از جامعه هستند که همواره انتظار پیشرو بودن از آن‌ها می‌رفته است؛ حال اگر اساتید، روحیه بسیجی هم داشته باشند که دیگر جای تردیدی نمی‌ماند که «بسیج اساتید» باید جایی باشد برای شروع تحول و بهبود کشور در حوزه‌های مختلف. بسیج اساتید از زمان تشکیل که در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی پیشتاز بود، فعالیت‌های زیادی در مباحث علمی، نخبگان، پایش و رصد مسائل اجتماعی داشته است و امروز رویکرد بسیج اساتید به سمت حل‌المسائلی و کارهای بر زمین مانده جهت یافته است. فارس: یعنی عملکرد بسیج خلاصه می‌شود در توصیه‌های که بعضا اجرا نمی‌شود؟! کارگروه‌ها به صورت دو هفته یکبار تشکیل می‌شوند و کارهای اجرایی که متناسب با هر موضوعی در گام دوم بیان شده را رصد و پایش می‌کنند؛ بسیج اساتید در همین راستا نشستی با تعدادی از ادارات همچون کمیته امداد، بسیج اساتید حوزه‌های علمیه اصفهان و بسیج جامعه پزشکی نیز برگزار کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این نشست که مدیران رسانه ملی از سراسر کشور و چهره‌ها و شخصیت‌های مهمان حضور دارند، دکتر علی عسکری راهبرد‌ها و سیاست‌های صداوسیما را در جهت تحقق اهداف «بیانیه گام دوم انقلاب» تبیین خواهد کرد. «گام دوم انقلاب» بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان ایران اسلامی است که هم زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر کردند و در آن علاوه بر تبیین دستاورد‌های چهل ساله انقلاب، راهبرد‌های مهم با هدف «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
هرچند برجام در شرایط خوبی به‌سر نمی‌برد، اما مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم حفظ برجام تاکید دارد. این کارشناس معتقد است که در تحلیل تاثیر رفت‌و‌آمد مقامات اتحادیه اروپا در سیاست‌گذاری‌های این اتحادیه این موضوع را باید مدنظر داشت. همچنین به گفته مکی، فدریکا موگرینی ایتالیایی و تحصیلاتش در حوزه اسلام سیاسی بود و در شرایط خاصی به‌عنوان رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتخاب شد. کارشناس مسائل اروپا درباره جوزپ بورل اسپانیایی نیز می‌گوید وی از نگاه ایران شخصیت مثبتی است. جوزپ بورل برای تصدی سمت مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باید رای مثبت پارلمان اروپا را بگیرد.
فارسفارس3 روز قبل
مومنی افزود: همچنین بخش عمده کشفیات مواد مخدر مربوط به شرق و حاشیه شرق کشور و ۷۰ درصد کشفیات نیز به صورت اطلاعاتی است و تعداد شهدای مبارزه با مواد مخدر نیز، ۸۰ درصد کمتر شده است. دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد: باید مخاطب را شناخت و بر اساس ذائقه مخاطب برنامه ساخت و همچنین از ظرفیت همه رسانه‌های در حوزه پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد. وی تأکید کرد: پژوهش‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر باید کاربردی باشند تا دست‌اندرکاران، مجریان و متولیان از آن استفاده کنند. مؤمنی اولویت پایدار ستاد مبارزه با مواد مخدر را پیشگیری نامید و گفت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد و اجرای طرح «یاریگران زندگی» اقدامات خوبی در حال انجام است تا از اعتیاد افراد سالم جامعه پیشگیری شود؛ چرا که اعتیاد یک نفر، فقط خودش را درگیر نمی‌کند بلکه خانواده‌اش را هم درگیر مشکلات و هزینه‌های آن می‌کند. وی گفت: ۶۶ درصد مردم اعلام آمادگی کرده‌اند که تمایل دارند در حوزه پیشگیری از اعتیاد همکاری کنند؛ لذا همدلی و یکپارچگی در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است.
فارسفارس3 روز قبل
وی ادامه داد: در حال حاضر دبیر کل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت هستم که ۲۲حزب قانونی نیز عضو این جبهه هستند. وی ادامه داد: معتقدم نقش مجلس در اصلاح قوانین بسیار موثر است. دبیر کل جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با اشاره به چهل سالگی انقلاب گفت: ۴۰ سال از عمر انقلاب گذشته و بابد دستگاه‌های مختلف برای سربلندی آن بکوشند. این نماینده اسبق مجلس خاطرنشان کرد: مجلسی می‌تواند در راس امور باشد که عصاره ملت بوده و تحت تاثیر لابی‌های مختلف نباشد و برای مردم کار کند. نماینده مجلس باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشد نه دیگر مسایل و همه باید سعی کنیم که این اتفاق بیفتد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت ادامه داد: در حال حاضر مشکلات بسیاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در کشور وجود دارد و شرایط کشور نیز شرایط حساس است. دبیرکل جبهه رفاه، پیشرفت و عدالت ادامه داد: معتقدم نقش مجلس در اصلاح قوانین بسیار موثر است، مجلس هم در اصلاح و تصویب قوانین و هم تنظیم روابط خارجی نقش موثری دارد. دبیر کل جبهه پیشرفت رفاه و عدالت به چهل سالگی انقلاب اشاره و تاکید کرد:۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی گذشته و باید دستگاه‌های مختلف به برای سربلندی آن بکوشند. این نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: مجلسی می‌تواند در راس امور باشد که عصاره ملت بوده و تحت تاثیر لابی‌های مختلف نباشد و برای مردم کار کند. نماینده مجلس باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشد نه دیگر مسایل و همه باید سعی کنیم که این اتفاق بیفتد.
ایلناایلنا3 روز قبل
یکی از نمایندگان ادوار مجلس عنوان کرد: مجلسی می‌تواند در راس امور باشد که عصاره ملت بوده و تحت تاثیر لابی‌های مختلف نباشد و برای مردم کار کند. صدر تاکید کرد: اگرچه مجلس می‌تواند از نیروهای جوان استفاده کند اما هر چقدر افراد انتخاب شده کارشناس و با تجربه باشند، بهتر می‌توانند قوانین را مصوب کنند. صدر ادامه داد: افرادی هم ممکن است رشته و تخصص عام داشته باشند و برخی نیز تخصص‌هایی دارند که به کار مجلس می‌آید. این نماینده اسبق مجلس خاطرنشان کرد: مجلسی می‌تواند در راس امور باشد که عصاره ملت بوده و تحت تاثیر لابی‌های مختلف نباشد و برای مردم کار کند. نماینده مجلس باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشد نه دیگر مسائل و همه باید سعی کنیم که این اتفاق بیفتد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
سردار رمضان شریف، معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: در جریان حوادثی که بدنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور بوقوع پیوست، ظرف مدت کوتاهی بیش از ۷۰۰ شعبه بانک آتش زده شد، بیش از ۵۰ فروشگاه بزرگ غارت شد. وی با بیان اینکه امام راحل (ره) با بنیان گذاری انقلاب اسلامی ایران گفتمان سومی را در سطوح مختلف جهانی مطرح کرد، افزود: گفتمان امام تماما برگرفته از قرآن و اهل بیت بود، اما در دوران قبل از انقلاب اسلامی ایران، کمتر به آن توجه می‌شد و دو گفتمان سابق همچنان بر اقصی نقاط جهان سلطه داشتند. هرچند در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران گاها ناشی‌گری هایی هم وجود داشته است، اما در حال حاضر با وجود انباشت مدیریتی وتجربه این سال‌ها، هیچ بحران لاینحلی در جامعه وجود ندارد. معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اعتراضات اخیر مردم به معنای خروج از مسیر قانونی کشور نبود. این خلاء در اکثر بخش‌های رسانه‌ای کشور وجود دارد و باید با وجود تهاجمات فرهنگی دشمنان، هرچه سریع‌تر پوشش داده شود.

به انتهای لیست رسیدید

چهل سالگی انقلاب اسلامی

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را می‌خوانید.