چوبه دار

چوبه دار

تصاویر دیدنی نوید محمدزاده و بهرام افشاری در مرد بالشی

3+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
مهرمهر4 روز قبل
در غرب، جوردانو برونو را به‌عنوان «شهید علم» می‌شناسند و تا قرن نوزدهم، اطلاعات اندکی درباره ۸ سال حبس و زندانی که این‌فیلسوف مسیحی کشید، موجود بود. نمی‌توان انجام چنین شکنجه‌ها و آدم‌سوزی‌هایی را نتیجه اخلاص یا باور کامل عمال کلیسای کاتولیک به پاپ یا مسیحیت دانست. اما درباره جوردانو برونو، مهم این است که چرا کلیسای کاتولیک او را اهل بدعت معرفی کرد! همان‌طور که می‌دانیم این‌بخش از عقاید برونو، ۵۰ سال بعد اصل و اساس اندیشه وحدت وجودی اسپینوزا را ساختند. اتهامات وارده بر جوردانو برونو برای محاکمه‌اش در دادگاه، ملغمه‌ای از واقعیت و ذروغ بوده است.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین سید خلیل اسماعیل نژاد گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص، بالای چوبه دار ازمجازات رهایی یافت. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ویژه زندان و پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم، رضایت شکات در لحظات آخر حاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان مازندران ادامه داد: علی رغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد افزود: همچنین در ۸ ماه گذشته، ۱۰ پرونده قصاص منجربه صلح و سازش شد؛ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صددرصدی صلح وسازش در مورد قصاص نفس داشتیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
پیام مازند - ساری- رییس شوراهای حل اختلاف استان مازندران گفت: در هشت ماه گذشته پرونده قصاص در استان منجر به صلح وسازش شد که نسبت به مدت مشابه پارسال، افزایش ۱۰۰ درصدی نشان می‌دهد. اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول به لحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است. رییس شوراهای حل اختلاف استان مازندران با بیان این که هم اکنون بیش از ۱۷۰ شعبه شورای حل اختلاف دراستان مازندران فعال است، گفت: درهفت ماه گذشته ۹۶ هزار و ۸۷۹ پرونده به شوراهای حل اختلاف وارد وحدود ۹۹ هزار و۷۱ پرونده با تلاش مجموعه مختومه شده است. وی ادامه داد: در بین پرونده‌های قابل صلح ۱۲هزار و ۱۷۳ فقره پرونده منجر به صلح وسازش شد وبه این ترتیب ازورود این تعداد پرونده به دادگستری استان ممانعت شده است. برچسب‌هادادگستری مازندران قتل
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید خلیل اسماعیل نژاد با اشاره به رهایی یک محکوم به قصاص بالای چوبه دار گفت: این قتل در شهرستان بابل اتفاق افتاد و پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهم، جرم محرز و توسط دادگاه حکم به قصاص نفس متهم صادر شد که پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور، پرونده برای اجرا ابلاغ شد. حجت الاسلام اسماعیل نژاد اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ویژه زندان و پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم، رضایت شکات درلحظات آخرحاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند. رئیس شوراهای حل اختلاف استان مازندران ادامه داد: علیرغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند. حجت الاسلام اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است. حجت الاسلام اسماعیل نژاد افزود: همچنین در۸ ماه گذشته، ۱۰ پرونده قصاص منجر به صلح وسازش شدکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صددرصدی صلح وسازش درمورد قصاص نفس داشتیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین سید خلیل اسماعیل نژاد گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص، بالای چوبه دار ازمجازات رهایی یافت. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان مازندران گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص، بالای چوبه دار از مجازات رهایی یافت. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان مازندران ادامه داد: علیرغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد افزود: همچنین در ۸ ماه گذشته، ۱۰ پرونده قصاص منجربه صلح و سازش شد؛ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صددرصدی صلح وسازش در مورد قصاص نفس داشتیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
رئیس شورای حل اختلاف مازندران عنوان کرد: پیام مازند - ساری - رئیس شورای حل اختلاف مازندران گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف شعبه ویژه زندان و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص، بالای چوبه دار از مجازات رهایی یافت. حجت الاسلام اسماعیل نژاد اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ویژه زندان و پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم، رضایت شکات درلحظات آخرحاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند. رئیس شوراهای حل اختلاف استان مازندران ادامه داد: علیرغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند. حجت الاسلام اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است. حجت الاسلام اسماعیل نژاد افزود: همچنین در۸ ماه گذشته، ۱۰ پرونده قصاص منجر به صلح وسازش شدکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صددرصدی صلح وسازش درمورد قصاص نفس داشتیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
یک هفته از ناپدید شدن این زن جوان گذشته بود که جسدش در حاشیه شهر قدس (قلعه حسن خان) پیدا شد. کارآگاهان جنایی در پلیس آگاهی فردیس به تحقیق درباره این جنایت پرداختند و یک هفته بعد راز این قتل با اعتراف داماد جوان فاش شد. چرا از قصاص گذشت کردید و دامادتان را بخشیدید؟ اول به خاطر خدا و بعد به خاطر نوه‌ام؛ نمی‌خواهم پدرش را هم از دست بدهد. دامادم الان در زندان درباره دخترم کتاب می‌نویسد. در مقابل این بخشش بزرگ از او چه می‌خواهید؟ ما فقط می‌خواهیم از نوه مان بخوبی مراقبت کند؛ او تنها یادگار دخترمان است. ‌
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
یک هفته از ناپدید شدن این زن جوان گذشته بود که جسدش در حاشیه شهر قدس (قلعه حسن خان) پیدا شد. کارآگاهان جنایی در پلیس آگاهی فردیس به تحقیق درباره این جنایت پرداختند و یک هفته بعد راز این قتل با اعتراف داماد جوان فاش شد. چرا از قصاص گذشت کردید و دامادتان را بخشیدید؟ اول به خاطر خدا و بعد به خاطر نوه‌ام؛ نمی‌خواهم پدرش را هم از دست بدهد. دامادم الان در زندان درباره دخترم کتاب می‌نویسد. در مقابل این بخشش بزرگ از او چه می‌خواهید؟ ما فقط می‌خواهیم از نوه مان بخوبی مراقبت کند؛ او تنها یادگار دخترمان است.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست سازمان محیط‌زیست با اشاره اعدام محیط‌بان افضلی یکی از محیط‌بانان در استان کرمان گفت: ۱۰ سال پیش این محیط‌بان با یک شکارچی درگیر می‌شود و در جریان این درگیری شکارچی کشته می‌شود. وی با بیان اینکه این اتفاق در زمان خارج از ماموریت این محیط‌بان رخ داده بود، تصریح کرد: ما در سازمان محیط‌زیست تلاش‌های بسیاری انجام دادیم و از افرادی مانند استاندار و دیگر مسئولان خواستیم تا وساطت کرده و بتوانیم رضایت خانواده مقتول را به دست بیاوریم اما متاسفانه موفق نشدیم. فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به قانون بکارگیری صلاح خاطرنشان کرد: محیط‌بانان نیز برای استفاده از اسلحه باید ضوابط قانونی را رعایت کنند و چنانچه در حین ماموریت هم بدون در نظر گرفتن ضوابط تیراندازی کرده و منجر به کشته شدن یک نفر شود ممکن است به اعدام محکوم شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نوجوان اعدامی در زلزله کرمانشاه چه کرد؟ / از کشتن همسایه تا نجات زلزله‌ زدگان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ زینب کریمی یکی از همسایه‌ها را کشته بود؛ می‌گفت عمدی در کار نبوده و وقتی همسایه برای جداکردن دعوای میان او و ۱۵ نفری که با قمه و چوب دستی سرش ریخته بودند وسط آمده بود تا جدایشان کند با چاقویی که برای ترساندن آن‌ها به دست گرفته بود کشته می‌شود. بیشتر بدانید: خطای خون آلود تا پای چوبه دار (فیلم) قتل‌های نوجوانی و طناب دار/ روایت نجات یافتگان از اعدام (+فیلم) اول زلزله کرمانشاه و کمتر از ۲ سال بعد سیل لرستان جایی بود که عباس برای کمک پیشقدم شد. حالا کمک کردن بخشی از زندگی‌ اوست. عباس معتقد است بسیاری از افرادی که در زندان‌ها هستند خطاهایی کردند که با بخشیده شدن می‌توانند به گونه‌ای دیگر خطایشان را جبران کنند.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی گفت: زندانی محکوم به قصاص در شیروان با گذشت اولیای دم در پای چوبه ‌دار بخشیده شد و فرصت دوباره‌ای برای زندگی پیدا کرد. وی خاطرنشان ساخت: فرهنگ صلح و سازش و اعمال عفو و گذشت یکی از اصول بنیادین در فرهنگ اسلامی است و بر همین اساس به منظور گسترش و اشاعه این فرهنگ در سطح جامعه، دستگاه قضایی و سازمان زندانها نقش برجسته‌ای ایفا می‌کند. وی افزود: ترویج فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه، در کاهش جمعیت کیفری زندان بسیار مؤثر است. مدیرکل زندانهای خراسان شمالی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رییس قوه قضائیه مبنی بر لزوم ترویج فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه، تاکنون چندین فقره پرونده با موضوعات مختلف در دستگاه قضایی استان خراسان شمالی به صلح وسازش منجر شده است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی پیشتر هم گفته بود: امسال، ۹ مجرم محکوم به قصاص در این استان پیش از رسیدن به چوبه دار، با کسب رضایت اولیای دم بخشیده شدند. رای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
پسر جوان که با همدستی دوستش زن آمریکایی را در تهران کشته بود برای آخرین بار محاکمه شد. اوایل سال ۹۱ جسد یک زن آمریکایی به نام ترسا که بتازگی به ایران برگشته بود در حاشیه جاده صباشهر رباط کریم پیدا شد. با تکمیل تحقیقات پلیسی روشن شد خودرو این زن سرقت شده و از کارت سوخت خودروی در یک جایگاه سوخت گیری استفاده شده است. با این سرنخ پلیس به بررسی تماس‌های تلفنی ترسا پرداخت و رد یک پسر ۲۰ساله به نام اکبر را یافت. بدین ترتیب اکبر بازداشت شد و به کشتن زن امریکایی با همدستی دوست ۲۱ ساله‌اش به نام سیامک اعتراف کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
اما خدمت به نظامی که کلیدواژه تمامی دفاعیات متهمان بوده از منظر دادگاه چیزی جز اخلال در نظام اقتصادی کشور نیست و تاکنون هم برخی از آنان بالای چوبه دار رفته، یا در نوبت اجرای اعدام هستند یا با احکام حبس‌های چند ساله راهی زندان شده‌اند. مه آفرید و ستاد ویژه تحریممه آفرید امیرخسروی از معروف‌ترین مفسدان اقتصادی است که در مرداد سال ۹۰ بازداشت شد. من و همکارانم غیر از خدمت به نظام هدف دیگری نداشتیم و اگر در زندان نبودم بدهی جاری‌ام را تسویه می‌کردم. او طی ۲۶ جلسه دادگاه خود، از خدمت‌هایش به نظام این‌گونه یاد کرد: «زمانی به کشور خدمت کردم و پول‌های ‌انتقال‌ناپذیر را در آن هنگام انتقال دادم. یکی دیگر از پرونده‎های در دست رسیدگی در دادگاه مفاسد اقتصادی، مربوط به گروه «عظام» است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
گوش‌تاگوش حیاط زندان پر شده بود از آدم‌هایی که برای تماشای اجرای حکم آمده بودند. دادستان همراه با قاضی اجرای احکام کمی زودتر وارد محوطه شدند، بعد هم خانواده مقتول برای نظاره‌کردن اجرای حکم گوشه‌ای از حیاط زندان ایستادند. تقریبا همه چیز برای اجرای حکم آماده بود؛ حکمی که البته خیلی‌ها برای به اجرا درنیامدن آن تلاش کردند. تلاش‌هایی که تا ساعت ٨و٣٠ دقیقه صبح اجرای حکم را به تأخیر انداخت. این مرد جوان از همان روزهای نخست شکل‌گیری این پرونده جنایی تلاش کرد رضایت خانواده ابراهیم را جلب کند.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف مرودشت و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص پس از ۶ سال از چوبه دار رهایی یافت. معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورا‌های حل اختلاف فارس گفت: این قتل در مهر ماه سال ۹۲ در شهرستان مرودشت اتفاق افتاد که مقتول با ضربات چاقو بر اثر اختلافات خانوادگی با قاتل به قتل می‌رسد که پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهم، جرم محرز و توسط دادگاه حکم به قصاص نفس متهم صادر شد. وی افزود: پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور پرونده جهت اجرا به شعبه ۷ اجرای احکام شیراز ابلاغ که در اردیبهشت ۹۸ پرونده به منظور ایجاد مصالحه به شعبه ششم ویژه زندان مرودشت ارجاع شد. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس ادامه داد: علیرغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند. حجت الاسلام و المسلمین موسوی با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف مرودشت و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص پس از ۶ سال از چوبه دار رهایی یافت. حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی در گفت و گو با خبرنکار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف مرودشت و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص پس از ۶ سال از چوبه دار رهایی یافت. حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی در گفت و گو با خبرنکار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف مرودشت و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص پس از ۶ سال از چوبه دار رهایی یافت. وی افزود: پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور پرونده جهت اجرا به شعبه ۷ اجرای احکام شیراز ابلاغ که در اردیبهشت ۹۸ پرونده به منظور ایجاد مصالحه به شعبه ششم ویژه زندان مرودشت ارجاع شد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ویژه زندان مرودشت و پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم رضایت شکات حاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
«جواد» درحالی که چاقویی نیز در دست داشت به شیشه‌های خواربارفروشی حمله ور شد و شیشه مغازه را تخریب کرد. در واقع آتش غرور بود که زندگی ام را سوزاند و به خاکستر تبدیل کرد. من هم که می‌دانستم او در آن منطقه مغازه دارد برای گرفتن انتقام به سوی مغازه او حرکت کردم. در این هنگام رضا و دوستش که در آن سوی خیابان داخل تعمیرگاه موتورسیکلت نشسته بودند به طرف ما آمدند. اما رای دادگاه مورد اعتراض وکیل مدافع متهم قرار گرفت و این پرونده برای بررسی دقیق‌تر به شعبه ۷ دیوان عالی کشور ارجاع شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
«جواد» درحالی که چاقویی نیز در دست داشت به شیشه‌های خواربارفروشی حمله ور شد و شیشه مغازه را تخریب کرد. «جواد» متهم به قتل در بازجویی‌ها ضمن اقرار به جنایت گفت: یک لحظه عصبانیت و غرور بی جا زندگی ام را به تباهی کشید، امروز هم در حالی از کرده خود پشیمانم که دیگر دیر شده است. در واقع آتش غرور بود که زندگی ام را سوزاند و به خاکستر تبدیل کرد. «جواد» در ادامه اعترافات خود گفت: پس از این حادثه احساس یک غرور نابه جا به من دست داد و تصمیم گرفتم تا از موتورسوار انتقام بگیرم. من هم که می‌دانستم او در آن منطقه مغازه دارد برای گرفتن انتقام به سوی مغازه او حرکت کردم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
«جواد» درحالی که چاقویی نیز در دست داشت به شیشه‌های خواربارفروشی حمله ور شد و شیشه مغازه را تخریب کرد. «جواد» متهم به قتل در بازجویی‌ها ضمن اقرار به جنایت گفت: یک لحظه عصبانیت و غرور بی جا زندگی ام را به تباهی کشید، امروز هم در حالی از کرده خود پشیمانم که دیگر دیر شده است. در واقع آتش غرور بود که زندگی ام را سوزاند و به خاکستر تبدیل کرد. «جواد» در ادامه اعترافات خود گفت: پس از این حادثه احساس یک غرور نابه جا به من دست داد و تصمیم گرفتم تا از موتورسوار انتقام بگیرم. من هم که می‌دانستم او در آن منطقه مغازه دارد برای گرفتن انتقام به سوی مغازه او حرکت کردم.
رکنارکنا2 هفته قبل
«جواد» درحالی که چاقویی نیز در دست داشت به شیشه‌های خواربارفروشی حمله ور شد و شیشه مغازه را تخریب کرد. «جواد» متهم به قتل در بازجویی‌ها ضمن اقرار به جنایت گفت: یک لحظه عصبانیت و غرور بی جا زندگی ام را به تباهی کشید، امروز هم در حالی از کرده خود پشیمانم که دیگر دیر شده است. در واقع آتش غرور بود که زندگی ام را سوزاند و به خاکستر تبدیل کرد. «جواد» در ادامه اعترافات خود گفت: پس از این حادثه احساس یک غرور نابه جا به من دست داد و تصمیم گرفتم تا از موتورسوار انتقام بگیرم. من هم که می‌دانستم او در آن منطقه مغازه دارد برای گرفتن انتقام به سوی مغازه او حرکت کردم.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
در پی دریافت این خبر، بلافاصله ماموران کلانتری خلق آباد مشهد برای بررسی موضوع به محل اعلام شده واقع در پشت پمپ بنزین عزیمت کردند. آنان با مشاهده جسد خون آلود داخل یک گودال در نزدیکی روستای حاشیه جاده، مراتب را به قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند. با حضور مقام قضایی و تیم تشخیص هویت و کارآگاهان پلیس آگاهی در محل کشف جسد، بررسی‌های قضایی در این باره آغاز شد. جسد خون آلود مربوط به دختر ۷ ساله‌ای بود که با وارد آمدن ضرباتی با جسم سخت کشته شده بود. بررسی‌ها در این باره بیانگر آن بود که دختر ۷ ساله در بازگشت از مدرسه ربوده شده و به قتل رسیده است.
برنابرنا3 هفته قبل
رئیس دیوان عالی کشور گفت: این وحدت، راهبردی است که توانسته جمهوری اسلامی را در مقابل تمام توطئه‌های دشمن بیمه کند. وی گفت: گام دوم انقلاب دوره تلاش، دلسوزی مضاعف و پیشبرد نظام جمهوری اسلامی ایران به اهداف و حرکت به سوی بهره گیری از تجربیات ۴۰ سال اول انقلاب است. رئیس دیوان عالی کشور خطاب به مدیران ادارات گفت: نوآوری و روحیه خدمتگزاری داشته باشید گاهی مدیر می‌تواند با ابتکار مشکل را حل و زمین خورده‌ای را بلند کند و مدیریت ریسک دارد. مرتضوی مقدم در پایان خطاب به همکاران در بازرسی کل کشور گفت: مدیرانی که در جهت احقاق حقوق مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کنند را حمایت کنید البته مواظب باشید آن‌هایی که کارشکنی می‌کنند را معرفی نمایید. رییس دیوان عالی کشور همچنین در یادداشتی گفت: روز میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) همان بزرگواری که خداوند دلیل رسالتش را رحمت بر عالمین می‌خواند (و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین) بر همگان مبارک باد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اینکه موقوفه‌ای مختص آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان به ثبت نرسیده گفت: با توجه به اهمیت این موضوع نیازمند ایجاد وقف جدید با نیت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هستیم. ایزدی ابراز کرد: ما نیز به عنوان یک انسان مسلمان نسبت به زندانیان دو وظیفه داریم که یکی مربوط به خانواده آنان می‌شود و دوم مربوط به خود زندانی است. وی اظهار کرد: زندانیان جرائم غیر عمد در واقع مجرم نیستند بلکه به دلایلی از جمله بی‌تدبیری و قصور گرفتار حبس شده‌اند که نیازمند حمایت هستند تا با پرداخت مبالغ دین و دیه‌ای که بر گردن دارند زمینه آزادیشان فراهم شود و از طرفی فعالیت تربیتی برای زندانیان جرائم عمد نیز ضرورت دارد که در این خصوص نیز فعالیت قرآنی در زندان‌ها فراهم شده است. ایزدی عنوان کرد: در راستای حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد تاکنون جلساتی برگزار شده و به همین منظور نیز انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان تشکیل شده است. وی در خصوص موقوفات با نیت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تصریح کرد: موقوفه‌ای مختص این نیت تاکنون ثبت نشده اما در بین موقوفات وقف‌هایی با چند نیت وجود دارد که یکی از آن‌ها نیت آزادی زندانیان است اما از آنجا که عواید آن ناچیز است نیازمند وقف جدید با نیت مذکور هستیم.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، با تلاش چند ساعته مسئولین و معتمدین و با رضایت خانواده مقتول، داماد ۴٣ ساله که دارای ۲ فرزند نیز بود لحظاتی بعد از به دار آویخته شدن به پایین چوبه دار کشیده شد. در حال حاضر این شخص با حال عمومی رضایت بخش در یکی از بیمارستان‌های بابل بستری می‌باشد. حسینعلی_ن، ٣ سال قبل و در یک نزاع خانوادگی، برادر زن خود با نام ابراهیم را با اسلحه شکاری به قتل رسانده‌بود. داماد و برادر خانم به دلیل اختلاف مالی در دادگستری بابل جلسه رسیدگی داشتند که پس از پایان جلسه، در بیرون از ساختمان دادگستری با یکدیگر درگیر شدند. داماد هنگام درگیری با استفاده از اسلحه شکاری و شلیک به برادر همسر خود، وی را به قتل رساند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 هفته قبل
وی پس از این جنایت پا به فرار گذاشت اما یک کیلومتر دورتر از صحنه جنایت در محاصره پلیس دستگیر شد. متهم که دو فرزند دارد با درخواست خانواده مقتول به قصاص محکوم شد و این رأی با اصرار این خانواده به مرحله اجرا رسید. فضل الله وکیلی راد، رئیس دادگستری بابل گفت: «به خواست خانواده مقتول مراحل اجرای حکم گذرانده و متهم پای چوبه دار قرار گرفت. آنها تا لحظه آخر حاضر به بخشش نبودند و به همین دلیل متهم برای اجرای مراسم آماده و طناب نیز دور گردنش انداخته شد. اما با تلاش چند ساعته مسئولان و وساطت معتمدان در محل، سرانجام خانواده مقتول از خون فرزندشان گذشتند و دامادشان را بخشیدند.
مهرمهر3 هفته قبل
محمد بسک آبادی، رئیس اداره زندان سبزوار در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: این جوان قاتل بعد از تأیید حکم اعدامش دو بار تا پای چوبه دار رفت ولی به دلیل شهادت یکی از ائمه اطهار (ع) و بی‌هوش شدن مادر اعدامی در زمان اجرای اعدام اجرای حکمش به تعویق افتاده بود. بامداد روز گذشته ۱۹ آبان در زمانی که طناب دار به گردان قاتل انداخته شده بود با تلاش و پیگیری برخی از مسئولان شهرستان از جمله داستان سبزوار و بعضی دیگر از خیران و مشاوران فرهنگی زندان در لحظه آخر اجرای حکم، والدین مقتول با بخشش جوان قاتل به او زندگی دوباره بخشیدند و با خارج کردن طناب دار از گردن جوان جوینی او را بخشیدند. شمس‌آبادی پدر مقتول که فرزندش را در سال ۹۲ در درگیری محله شمس‌آباد جوین توسط این قاتل از دست داده بود در این رابطه گفت: من باخدا معامله کردم و بنا به سفارش قرآن از خون فرزندم گذشتم و او را بخشیدم.
برنابرنا3 هفته قبل
عامل قتل لحظاتی پس از به دار آویخته شدن در زندان بابل، با رضایت خانواده مقتول بخشیده شد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ح-ن ۴۳ ساله که ۲۹ آذر ۹۵ به دلیل اختلاف مالی در بیرون ساختمان دادگستری بابل، برادر همسر خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود صبح امروز پس از اینکه طناب دار را به گردنش انداختند توسط خانواده همسر بخشیده شد. پس از اعلام رضایت اولیای دم، قاتل به سرعت از چوبه دار پائین کشیده شد و با اقدامات اولیه تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان انتقال یافت. مرد نجات‌یافته از اعدام هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان‌ها بستری است، عملیات لوله‌گذاری انجام شده و تحت کنترل دستگاه است، وضعیت قلبی و ریوی وی ثابت و پایدار و وضعیت مغزی وی در دست بررسی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 هفته قبل
پیام مازند - ساری - قاتل محکوم به قصاص در بابل روز دوشنبه پس از قرار گرفتن طناب دار دور گردنش، توسط خانواده مقتول بخشیده شد و از مرگ رهایی یافت. رییس دادگستری بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وضعیت مجرم بخشیده شده را به نقل از کادر بیمارستانی رضایت بخش توصیف کرد. آن درگیری منتهی به قتل، ۲۹ آذر سال ۹۵ پس از حضور دو طرف در دادگاه بابل برای پایان دادن به اختلافات دیرینه خانوادگی رخ داد. قاتل اگر چه بلافاصله متواری شده بود، ولی پس از دور شدن کمتر از یک کیلومتر از صحنه جرم دستگیر و بازداشت شد. برچسب‌هادادگستری قتل بابل

به انتهای لیست رسیدید