آخرین و مهم‌ترین اخبار «چین»
چین

اخبار «چین»

ایلناایلنا3 ماه قبل
فوتبال چین پس از جام ملت‌های آسیا آبستن حواشی عجیبی شده است. به گزارش ایلنا و به نقل از CHINA MORNING POST، پس از شکست تیم ملی چین مقابل ایران و حذف از جام ملت‌های آسیا اخبار و حواشی حول محور تیم چین به بالاترین حد خود رسیده است و فوتبال چین را تحت‌الشعاع قرار داده است. قضیه از این قرار است که چهار بازیکن تیم چین در شبکه اجتماعی WECHAT شرط می‌بندند که تیم ملی ایران، چین را شکست خواهد داد. همین مسئله باعث ایجاد شائبه‌های شده است که بازیکنان چین از روی عمد دچار اشتباه شده‌ و خودخواسته باعث باخت تیم ملی کشورشان مقابل ایران شده‌اند. باید منتظر باشیم و ببینیم ادعای این رسانه چینی تا چه اندازه درست است و آیا اتهام وارده به برخی بازیکنان تیم ملی چین اثبات می‌شود یا خیر.

ترامپ: «شی‌جین‌پینگ» پادشاه چین است + فیلم

افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ فیلم سخنرانی ترامپ توسط South China Morning Post منتشر شد. ترامپ بیان داشت: «رهبر چین شی جین پینگ فرد قدرتمندی است. من او را شاه می‌نامم، او به من پاسخ می‌دهد: ‌ «اما من شاه نیستم، من رهبر حزب هستم.» من به او گفتم: «نه شما کل عمرتان رهبر هستید و این به معنای شاه بودن است.» رئیس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد که شی جین پینگ از این حرف خوشش آمد. پیشتر در کاخ سفید پیشرفت در مذاکرات آمریکا و چین در خصوص تجارت را اعلام کرده بودند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
ان شاء الله با راه اندازی بخش چینی اخبار ایرنا، خبرها را به این زبان منتشر می‌کنیم. از سفیر جمهوری خلق چین در تهران می‌خواهم در مراسم گشایش بخش چینی اخبار ایرنا حضور داشته باشند. وی با بیان اینکه بسیاری از مخاطبان چینی، اخبار ایران را از رسانه‌های غربی دریافت می‌کنند از معاون دفتر مطبوعات شورای شورای دولتی چین خواست با فعال شدن اخبار ایرنا به زبان چینی، مطالب آن بدون مانع منتشر شود. وی با تاکید بر گسترش روابط دوجانبه، اظهار داشت: همکاری رسانه‌ای دو کشور پلتفرم (برنامه کار) مهمی برای تقویت همکاری در سایر زمینه‌ها است. به گزارش ایرنا، نخستین همکاری ایرنا با خبرگزاری رسمی دولت چین (شینهوا) به ۶۲ سال قبل باز می‌گردد که تا به امروز ادامه داشته است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۱۰٫۹ میلیون دستگاه گوشی آیفون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۱۰٫۹ میلیون دستگاه گوشی آیفون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
براساس این گزارش، کل صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۸ به چین ۲۹، ۲۷ میلیون تن یا ۵۸۷ هزار و ۸۸۱ بشکه در روز بوده است که این کشور را جزو هفتمین تامین کننده نفت چین قرار داده است. واردات نفت چین از روسیه به ۷٫۰۴ میلیون تن معادل ۱٫۶۵۸ میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر ۲۰۱۸ رسید که ۴۰ درصد از ۵٫۰۳ میلیون تن سال قبل بیشتر بود. در حالی که بی ثباتی‌های ژئوپلیتیکی هم باعث شد چین نفت کمتری از کشورهایی مثل ایران و ونزوئلا وارد کند. عربستان سعودی در ماه دسامبر ۶٫۹۷ میلیون تن معادل ۱٫۶۴ میلیون بشکه در روز نفت خام به چین فروخت که ۴۸ درصد از ۴٫۷۱ میلیون تن سال قبل بیشتر بود. عربستان در کل سال ۲۰۱۸، ۸٫۷ درصد صادرات نفتش را به چین افزایش داد و آن را به ۵۶٫۷۳ میلیون تن یا ۱٫۱۳۵ میلیون بشکه در روز رساند.
فارسفارس6 روز قبل
بازداشت ۲۰ تبعه قزاق به اتهام انجام اقدامات تروریستی، دیدار مقامات ارشد امنیتی قرقیزستان، چین و صلح افغانستان محور رایزنی مقامات ازبکستان و انگلستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، بازداشت ۲۰ تبعه قزاق به اتهام انجام اقدامات تروریستی، دیدار مقامات ارشد امنیتی قرقیزستان، چین و صلح افغانستان محور رایزنی مقامات ازبکستان و انگلستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. دیدار وزیر امنیت چین با وزیر کشور قرقیزستان؛ امنیت محور مذاکرهوزیر امنیت چین که در رأس یک هیأت عالی رتبه به «بیشکک» سفر کرده با وزیر کشور قرقیزستان دیدار و بر گسترش همکاری‌های امنیتی تاکید کرد. کمیته اقتصادی ترکمنستان و ژاپن تأسیس شدرئیس جمهور ترکمنستان اعضای کمیته اقتصادی این کشور و ژاپن را تعیین کرد. اعلام برنامه‌‌های انتخاباتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری قزاقستانتمام ۷ نامزد کرسی ریاست جمهوری قزاقستان برنامه‌های انتخاباتی خود را اعلام کردند.
طرفداریطرفداری3 ماه قبل
به نقل از South China Morning Post، عواقب شکست چین مقابل ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ همچنان ادامه دارد. فنگ ژیائوتنگ، مدافع تیم ملی چین به خاطر اشتباهاتش در دیدار با ایران به نیمکت تیم گوانگژو تبعید شده است. شایعاتی در رسانه‌های چینی مطرح است مبنی بر این‌که فنگ به همراه چندین بازیکن متهم به شرط‌بندی در دیدار مقابل ایران هستند. این شایعات پس از منتشر شدن یک اسکرین‌شات از وی‌چت یکی از بازیکنان سابق چین مطرح شده است که در آن چهار بازیکن روی دیدار با ایران شرط بسته‌اند. در حالی که همتیمی‌های فنگ به چین بازگشته‌اند اما وو لی هنوز به این کار مبادرت نورزیده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
معاملات امروز بورس‌های جهانی کاملا تحت تاثیر اخبار مذاکرات تجاری قرار گرفت. به گزارش تجارت‌نیوز، تشدید اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بار دیگر موجب افزایش نگرانی معامله‌گران از روند آتی بازار شده است. قبل از اقدامات جدید چین و آمریکا، بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار انتظار امضای یک توافق جدید بین طرفین را داشتند. بورس‌های چین نیز روز بسیار بدی را سپری کردند به گونه‌ای که شاخص‌های «شانگهای کامپوزیت» ۰٫۴۴ درصد و «شنژن کامپوزیت» بیش از ۰٫۲۶ درصد ریزش کردند. شاخص «کسپی» بورس سئول کره جنوبی ۰٫۱ درصد و شاخص «ای اس ایکس» بورس سیدنی ۱٫۱۴ درصد در مقایسه با روز قبل کاهش یافتند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴ -معاملات امروز بورس‌های جهانی کاملا تحت تاثیر اخبار مذاکرات تجاری قرار گرفت. به گزارش سی ان بی سی، تشدید اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بار دیگر موجب افزایش نگرانی معامله گران از روند آتی بازار شده است. قبل از اقدامات جدید چین و آمریکا، بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار انتظار امضای یک توافق جدید بین طرفین را داشتند. بورس‌های چین نیز روز بسیار بدی را سپری کردند به گونه‌ای که شاخص‌های «شانگهای کامپوزیت» ۰٫۴۴ درصد و «شنژن کامپوزیت» بیش از ۰٫۲۶ درصد ریزش کردند. شاخص «کسپی» بورس سئول کره جنوبی ۰٫۱ درصد و شاخص «ای اس ایکس» بورس سیدنی ۱٫۱۴ درصد در مقایسه با روز قبل کاهش یافتند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش شینهوا، ماهواره چاینا ست ۶ (China Sat ۶C) در ساعت ۰:۲۸ بامداد امروز یکشنبه به وقت پکن با یک موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا پرتاب شد. این ماهواره که خدمات رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد به مدار 'ژئواستاتیک' فرستاده شده است و می‌تواند کشورهای چین، استرالیا، نیوزیلند و سایر کشورهای جزایر پاسیفیک جنوبی را پوشش دهد. این ماهواره توسط آکادمی فضایی چین ساخته شده است و توسط سازمان همکاری‌های ماهواره‌ای چین مدیریت می‌شود. پرتاب این ماهواره توسط موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا ۳۰۰ امین ماموریت راکت سری لانگ مارچ است که توسط انجمن علمی و فناوری چین در زمینه هوافضا ساخته شده است. چین یکی از کشورهای موفق در زمینه پرتاب ماهواره است و تا کنون چندین ماهواره از جمله ۳۳ ماهواره از نوع بیدو به فضا پرتاب کرده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
به‌نظر می‌رسد تنها عامل مهمی که می‌تواند تاحدی موجب افزایش قیمت طلا شود، نوسانات بازار سهام است. اخبار مربوط به تشدید تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین نیز می‌تواند تاثیر مهمی بر تحولات بازار طلا داشته باشد. وزیر اقتصاد چین اعلام کرد از روز اول ژوئن واردات ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی مشمول تعرفه ۲۰ و ۲۵ درصدی خواهد شد. هشدار ترامپ به چین در مورد اقدامات تلافی‌جویانهدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، به چین هشدار داد که علیه تعرفه‌های اعمال‌شده علیه واردات این کشور مقابله‌به‌مثل نکند. پیش از آغاز مذاکرات تجاری چین و آمریکا، آقای ترامپ گفته بود چین در مذاکرات تجاری از توافق عدول کرده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز، چین با خرید ماه آوریل، حجم کل ذخایر خود را به حدود ۶۱ میلیون اونس رساند که از خرید ۴۸۰ هزار اونس ظرف ماه مارس و آوریل حکایت دارد. به این ترتیب، ارزش کل ذخایر طلایی بانک مرکزی چین از ۳/ ۷۸ میلیارد دلار عبور کرد. البته فقط ۳ درصد از ذخایر ارزی چین به طلا اختصاص دارد. اثرگذارترین موضوع در بازار نفت در روزهای اخیر اخبار منتشر شده از جنگ تجاری بین چین و آمریکا بود. تنش‌های تجاری دو کشور به معنای تضعیف اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا برای نفت است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، تشدید اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بار دیگر موجب افزایش نگرانی معامله‌گران از روند آتی بازار شده است. در بورس وال استریت، شاخص «داو جونز» که مهم‌ترین شاخص بورسی آمریکا محسوب می‌شود با ریزش سنگین ۶۱۷٫۳۸ واحدی (معادل ۲٫۴ درصد) در سطح ۲۵ هزار و ۳۲۴ واحد بسته شد. قبل از اقدامات جدید چین و آمریکا، بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار انتظار امضای یک توافق جدید بین طرفین را داشتند. بورس‌های چین نیز روز بسیار بدی را سپری کردند به گونه‌ای که شاخص‌های «شانگهای کامپوزیت» ۰٫۴۴ درصد و «شنژن کامپوزیت» بیش از ۰٫۲۶ درصد ریزش کردند. شاخص «کسپی» بورس سئول کره جنوبی ۰٫۱ درصد و شاخص «ای اس ایکس» بورس سیدنی ۱٫۱۴ درصد در مقایسه با روز قبل کاهش یافتند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک گروه از کارشناسان چینی برای کمک به مقامات سریلانکا در کنترل شبکه‌های اجتماعی که خشونت اجتماعی را ترویج می‌کنند و همچنین با انتشار اخبار جعلی منجر به اشاعه نفرت و خشونت در بخش‌های مختلف شده‌اند، به زودی به این کشور سفر خواهند کرد. این تصمیم پس از دیدار روز گذشته (سه‌شنبه) شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین، و مایتریپالا سیریسنا، رئیس‌جمهور سریلانکا، در پکن اتخاذ شد. در این دیدار، سیریسنا با بیان ناتوانی سریلانکا در ردیابی افرادی که احساسات افراطی را تحریک کرده و از طریق اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی تروریسم را تقویت می‌کنند از چین کمک خواست. در بیانیه‌ای که در رسانه‌های چین منتشر شد، آمده است: «رئیس‌جمهور چین موافقت کرد کارشناسان و تجهیزات فنی لازم در این زمینه بلافاصله آماده شوند. در این دیدار، همچنین رئیس‌جمهور چین موافقت کرد بلافاصله ۱۰۰ خودرو جیپ و دیگر تجهیزات لازم در اختیار پلیس سریلانکا قرار گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، ماهواره چاینا ست ۶ (China Sat ۶C) در ساعت ۰:۲۸ بامداد امروز یکشنبه به وقت پکن با یک موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا پرتاب شد. این ماهواره که خدمات رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد به مدار 'ژئواستاتیک' فرستاده شده است و می‌تواند کشورهای چین، استرالیا، نیوزیلند و سایر کشورهای جزایر پاسیفیک جنوبی را پوشش دهد. این ماهواره توسط آکادمی فضایی چین ساخته شده است و توسط سازمان همکاری‌های ماهواره‌ای چین مدیریت می‌شود. پرتاب این ماهواره توسط موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا ۳۰۰ امین ماموریت راکت سری لانگ مارچ است که توسط انجمن علمی و فناوری چین در زمینه هوافضا ساخته شده است. چین یکی از کشورهای موفق در زمینه پرتاب ماهواره است و تا کنون چندین ماهواره از جمله ۳۳ ماهواره از نوع بیدو به فضا پرتاب کرده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
تعلیق واردات نفت آمریکا به چین در نتیجه بالا گرفتن مذاکرات تجاری بین واشنگتن و پکن صورت گرفت. جالب است اشاره کنیم که این خبر همراه با خبرهای مربوط به لغو معافیت از تحریم‌های ایران منتشر شده است. طبق آخرین اخبار، چین به همراه ترکیه مخالف لغو معافیت‌ها هستند و به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهند. این خبر مطمئنا بر مذاکرات تجاری تاثیر می‌گذارد. روز دوشنبه کمی پس از اعلام لغو معافیت‌ها، وزارت امور خارجه چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «چین مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکاست.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاملات امروز بورس‌های جهانی کاملا تحت تاثیر اخبار مذاکرات تجاری قرار گرفت. در بورس وال استریت، شاخص «داو جونز» که مهم‌ترین شاخص بورسی آمریکا محسوب می‌شود با ریزش سنگین ۶۱۷٫۳۸ واحدی (معادل ۲٫۴ درصد) در سطح ۲۵ هزار و ۳۲۴ واحد بسته شد. قبل از اقدامات جدید چین و آمریکا، بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار انتظار امضای یک توافق جدید بین طرفین را داشتند. بورس‌های چین نیز روز بسیار بدی را سپری کردند به گونه‌ای که شاخص‌های «شانگهای کامپوزیت» ۰٫۴۴ درصد و «شنژن کامپوزیت» بیش از ۰٫۲۶ درصد ریزش کردند. شاخص «کسپی» بورس سئول کره جنوبی ۰٫۱ درصد و شاخص «ای اس ایکس» بورس سیدنی ۱٫۱۴ درصد در مقایسه با روز قبل کاهش یافتند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
یونیپک چین، بازوی تجاری شرکت بزرگ دولتی سینوپک، اولین محموله نفت خام آمریکا را از زمان معلق شدن واردات از آمریکا در ماه سپتامبر، دریافت کرد. طبق اطلاعات به دست آمده، این محموله شامل ۲ میلیون بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت است و در حال حاضر در بندر کینگدوا منتظر تخلیه بار است. تعلیق واردات نفت آمریکا به چین در نتیجه بالا گرفتن مذاکرات تجاری بین واشنگتن و پکن صورت گرفت. طبق آخرین اخبار، چین به همراه ترکیه مخالف لغو معافیت‌ها هستند و به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهند. روز دوشنبه کمی پس از اعلام لغو معافیت‌ها، وزارت امور خارجه چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «چین مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکاست.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری صبا: بر اساس اخبار منتشر شده تاریخ اکران «کاپیتان مارول»، ابرقهرمان زن دنیای مارول در چین همزمان با نمایش عمومی آن در آمریکای شمالی و در روز جهانی زن تعیین شده است. هدیه روز زن مارول به چینی‌هابه گزارش صبا به نقل از ورایتی، تاریخ اکران یکی از تازه‌ترین آثار دنیای ابرقهرمانان یعنی «کاپیتان مارول» در بازار جذاب چین مشخص شد. «کاپیتان مارول» فیلمی ابرقهرمانی بر پایه شخصیت کاپیتان مارول از مارول کامیکس است. از هم اکنون از «کاپیتان مارول» انتظارات زیادی می‌رود تا در بازار چین خوش بدرخشد و به فروش بالایی دست یابد، درست مانند «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» که سال گذشته با رقم حیرت‌انگیز ۳۵۱ میلیون دلار عنوان پرفروش‌ترین فیلم خارجی سال گذشته سینمای چین را به دست آورد و در مجموع به پنجمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۸ چین تبدیل شد. اکران «کاپیتان مارول» در چین دو هفته بعد از آغاز نمایش «آلیتا: فرشته جنگ» از فاکس قرن بیستم در این بازار برنامه ریزی شده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
اپل تحت تأثیر افت شدید تقاضای گوشی‌های آیفون در بازار چین به شدت تحت فشار قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
اکنون طبق گزارش‌های مختلف «گلکسی A۹۰» فقط برای چین تولید می‌شود و شعبه این شرکت در چین آن را طراحی می‌کند. همچنین طبق اخبار این موبایل نمایشگری تمام صفحه دارد و مجهز به دوربینی با مکانیسمی کشویی و چرخان است. سامسونگ قصد دارد یک موبایل با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و نمایشگری تمام صفحه بسازد. اما به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای مشغول کار روی تولید «گلکسی A۹۰» نیز باشد که دوربینی ۴۸ مگاپیکسلی خواهد داشت. اکنون طبق گزارش‌های مختلف گلکسی A۹۰ فقط برای چین تولید می‌شود و شعبه این شرکت در چین آن را طراحی می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات‌متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آی‌فون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آی‌فون و سایر محصولات اپل در چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آی‌فون اپل در چین تحت تاثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۹/ ۱۰ میلیون دستگاه گوشی آی‌فون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آی‌فون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲/ ۳۴ میلیون دستگاه بوده است این در حالی است که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۷/ ۳۶ میلیون دستگاه بوده است.

جاده ابریشم دیجیتال چین، جهان را به‌سمت‌ دوقطبی پیش می‌برد

6+
زومیتزومیت4 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
در پی سخنان رئیس جمهوری ونزوئلا درباره کارشکنی سایبری دولت «دونالد ترامپ» در شبکه برق کشورش، چین امروز چهارشنبه از تمایل خود برای کمک به وصل برق در ونزوئلا خبر داد. اعتمادآنلاین| «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اخبار مربوط به قطع برق در ونزوئلا به واسطه حمله سایبری مایه نگرانی شدید چین شده است و پکن امیدوار است ونزوئلا بتواند علت این مساله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کند و برق و نظم اجتماعی را دوباره به کشور برگرداند. به گزارش خبرگزاری رویترز، وی بدون توضیح جزییات افزود، چین مایل به کمک و حمایت فنی برای وصل شبکه برق ونزوئلاست. در حالی که از شش روز پیش، برق در شهرهای مختلف ونزوئلا قطع شده است، شاهدان روز سه شنبه از وصل مجدد برق در بسیاری از بخش‌های کشور خبر دادند. مادورو واشنگتن را عامل قطع برق در کشورش می‌داند و می‌گوید، دولت ترامپ، شبکه برق ونزوئلا را هدف حمله سایبری قرار داده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
یونیپک چین، بازوی تجاری شرکت بزرگ دولتی سینوپک، اولین محموله نفت خام آمریکا را از زمان معلق شدن واردات از آمریکا در ماه سپتامبر، دریافت کرد. یونیپک چین، بازوی تجاری شرکت بزرگ دولتی سینوپک، اولین محموله نفت خام آمریکا را از زمان معلق شدن واردات از آمریکا در ماه سپتامبر، دریافت کرد. به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اویل پرایس؛ یونیپک چین، بازوی تجاری شرکت بزرگ دولتی سینوپک، اولین محموله نفت خام آمریکا را از زمان معلق شدن واردات از آمریکا در ماه سپتامبر، دریافت کرد. تعلیق واردات نفت چین از آمریکا در نتیجه بالا گرفتن مذاکرات تجاری بین واشنگتن و پکن صورت گرفت. طبق آخرین اخبار، چین به همراه ترکیه مخالف لغو معافیت‌ها هستند و به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهند.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ را می‌توانید در ادامه بخوانید: دستگاه قضایی چین، یک شهروند کانادایی را به جرم تولید و قاچاق مواد مخدر، به مجازات مرگ محکوم کرد. امری که تنش‌ها میان دولت‌های چین و کانادا را به اوج خود خواهد رساند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران به آمریکا توصیه کرد به جای دخالت در کشورهای دیگر، وضعیت حقوق بشر در کشور خود را اصلاح کند. او گفت: چین قاطعانه با آن گزارش مخالف است و از آمریکا می‎خواهد با یک دیدگاه عینی و عادلانه نسبت به حقوق بشر چین برخورد کند. 'لوکانگ' با زیر سئوال بردن این گزارش، آن را یکجانبه خواند و افزود: آمریکا قبل از هر چیز کار خود را به طور مطلوب انجام دهد. وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در معرفی گزارش یکجانبه حقوق بشری وزارت متبوع خود، کشورهای مخالف واشنگتن از جمله چین را به نقض حقوق بشر متهم کرد. مایک پمپئو گفت: وقتی صحبت از نقض حقوق بشر می‌شود چین با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست این کشور بازداشت جمعی اعضای گروه‌های اقلیت مسلمان در منطقه خود مختار شین جیانگ اویغور را در سال ۲۰۱۸ شدت بخشیده است.
ورزش۳ورزش۳3 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی ایران فردا در شرایطی به مصاف تیم ملی چین می‌رود که این دیدار از اهمیت زیادی برای فوتبال دوستان ایرانی برخوردار است و شاگردان کارلوس کی‌روش تمام تلاش خود را خواهند کرد تا تیم ملی ایران را پس از ۱۵سال به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا برسانند. آن طرف شاگردان مارچلو لیپی نیز با انگیزه بسیار زیادی پای به میدان خواهند گذاشت و برای پیروزی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. تیم جوانان چین اردوی آماده سازی خود را در شهر بریزبین استرالیا برگزار کرده و تا ۳۰ ژانویه در آنجا حضور خواهد داشت. بازی اول این دو تیم در شرایطی برگزار شد که شاگردان نبی به دلیل خستگی حاصل از مسابقاتی که داشتند با تیم دوم وارد زمین شدند اما همان آغاز توانستند از تیم المپیک چین پیش بیفتند. اما در ادامه شاگردان یانکوویچ بر بازی مسلط شدند و در نهایت در پنج دقیقه انتهایی مسابقه دو گل زده و پیروز مسابقه شدند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
توقفی که می‌تواند دشواری‌های بسیاری برای بازرگانی خارجی ایران در پی داشته باشد. خبر توقف مناسبات بازرگانی ایران و چین از سوی رسانه‌های داخلی منتشر شده است. به‌رغم آن، اخبار منتشر شده حکایت از کاهش شدید مناسبات بازرگانی دو کشور ایران و چین دارند. در چنین شرایطی، رسانه‌های ایران و از جمله روزنامه «شرق» امروز ۲۸ فروردین خبر از توقف مناسبات تجاری ایران و چین داده‌اند. موانع اصلی ناظر بر مناسبات بازرگانی ایران و چینمهم‌ترین مانع پیشبرد بازرگانی خارجی دو کشور به محدودیت‌های مالی مربوط می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

چین

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده‌است. این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت با بیش از ۱٬۴۱۷ میلیارد نفر سکنه (۲۰۱۸) پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار کشور چین را می‌خوانید. ویکی‌پدیا