چین

اخبار «چین»

ایلناایلنا1 ماه قبل
فوتبال چین پس از جام ملت‌های آسیا آبستن حواشی عجیبی شده است. به گزارش ایلنا و به نقل از CHINA MORNING POST، پس از شکست تیم ملی چین مقابل ایران و حذف از جام ملت‌های آسیا اخبار و حواشی حول محور تیم چین به بالاترین حد خود رسیده است و فوتبال چین را تحت‌الشعاع قرار داده است. قضیه از این قرار است که چهار بازیکن تیم چین در شبکه اجتماعی WECHAT شرط می‌بندند که تیم ملی ایران، چین را شکست خواهد داد. همین مسئله باعث ایجاد شائبه‌های شده است که بازیکنان چین از روی عمد دچار اشتباه شده‌ و خودخواسته باعث باخت تیم ملی کشورشان مقابل ایران شده‌اند. باید منتظر باشیم و ببینیم ادعای این رسانه چینی تا چه اندازه درست است و آیا اتهام وارده به برخی بازیکنان تیم ملی چین اثبات می‌شود یا خیر.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۱۰٫۹ میلیون دستگاه گوشی آیفون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۱۰٫۹ میلیون دستگاه گوشی آیفون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
براساس این گزارش، کل صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۸ به چین ۲۹، ۲۷ میلیون تن یا ۵۸۷ هزار و ۸۸۱ بشکه در روز بوده است که این کشور را جزو هفتمین تامین کننده نفت چین قرار داده است. واردات نفت چین از روسیه به ۷٫۰۴ میلیون تن معادل ۱٫۶۵۸ میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر ۲۰۱۸ رسید که ۴۰ درصد از ۵٫۰۳ میلیون تن سال قبل بیشتر بود. در حالی که بی ثباتی‌های ژئوپلیتیکی هم باعث شد چین نفت کمتری از کشورهایی مثل ایران و ونزوئلا وارد کند. عربستان سعودی در ماه دسامبر ۶٫۹۷ میلیون تن معادل ۱٫۶۴ میلیون بشکه در روز نفت خام به چین فروخت که ۴۸ درصد از ۴٫۷۱ میلیون تن سال قبل بیشتر بود. عربستان در کل سال ۲۰۱۸، ۸٫۷ درصد صادرات نفتش را به چین افزایش داد و آن را به ۵۶٫۷۳ میلیون تن یا ۱٫۱۳۵ میلیون بشکه در روز رساند.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
به نقل از South China Morning Post، عواقب شکست چین مقابل ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ همچنان ادامه دارد. فنگ ژیائوتنگ، مدافع تیم ملی چین به خاطر اشتباهاتش در دیدار با ایران به نیمکت تیم گوانگژو تبعید شده است. شایعاتی در رسانه‌های چینی مطرح است مبنی بر این‌که فنگ به همراه چندین بازیکن متهم به شرط‌بندی در دیدار مقابل ایران هستند. این شایعات پس از منتشر شدن یک اسکرین‌شات از وی‌چت یکی از بازیکنان سابق چین مطرح شده است که در آن چهار بازیکن روی دیدار با ایران شرط بسته‌اند. در حالی که همتیمی‌های فنگ به چین بازگشته‌اند اما وو لی هنوز به این کار مبادرت نورزیده است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش شینهوا، ماهواره چاینا ست ۶ (China Sat ۶C) در ساعت ۰:۲۸ بامداد امروز یکشنبه به وقت پکن با یک موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا پرتاب شد. این ماهواره که خدمات رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد به مدار 'ژئواستاتیک' فرستاده شده است و می‌تواند کشورهای چین، استرالیا، نیوزیلند و سایر کشورهای جزایر پاسیفیک جنوبی را پوشش دهد. این ماهواره توسط آکادمی فضایی چین ساخته شده است و توسط سازمان همکاری‌های ماهواره‌ای چین مدیریت می‌شود. پرتاب این ماهواره توسط موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا ۳۰۰ امین ماموریت راکت سری لانگ مارچ است که توسط انجمن علمی و فناوری چین در زمینه هوافضا ساخته شده است. چین یکی از کشورهای موفق در زمینه پرتاب ماهواره است و تا کنون چندین ماهواره از جمله ۳۳ ماهواره از نوع بیدو به فضا پرتاب کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، ماهواره چاینا ست ۶ (China Sat ۶C) در ساعت ۰:۲۸ بامداد امروز یکشنبه به وقت پکن با یک موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا پرتاب شد. این ماهواره که خدمات رادیویی و تلویزیونی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد به مدار 'ژئواستاتیک' فرستاده شده است و می‌تواند کشورهای چین، استرالیا، نیوزیلند و سایر کشورهای جزایر پاسیفیک جنوبی را پوشش دهد. این ماهواره توسط آکادمی فضایی چین ساخته شده است و توسط سازمان همکاری‌های ماهواره‌ای چین مدیریت می‌شود. پرتاب این ماهواره توسط موشک لانگ مارچ - ۳B به فضا ۳۰۰ امین ماموریت راکت سری لانگ مارچ است که توسط انجمن علمی و فناوری چین در زمینه هوافضا ساخته شده است. چین یکی از کشورهای موفق در زمینه پرتاب ماهواره است و تا کنون چندین ماهواره از جمله ۳۳ ماهواره از نوع بیدو به فضا پرتاب کرده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اپل تحت تأثیر افت شدید تقاضای گوشی‌های آیفون در بازار چین به شدت تحت فشار قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون اپل در چین تحت تأثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آیفون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۴٫۲ میلیون دستگاه بوده است این در حالیست که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۶٫۷ میلیون دستگاه بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری صبا: بر اساس اخبار منتشر شده تاریخ اکران «کاپیتان مارول»، ابرقهرمان زن دنیای مارول در چین همزمان با نمایش عمومی آن در آمریکای شمالی و در روز جهانی زن تعیین شده است. هدیه روز زن مارول به چینی‌هابه گزارش صبا به نقل از ورایتی، تاریخ اکران یکی از تازه‌ترین آثار دنیای ابرقهرمانان یعنی «کاپیتان مارول» در بازار جذاب چین مشخص شد. «کاپیتان مارول» فیلمی ابرقهرمانی بر پایه شخصیت کاپیتان مارول از مارول کامیکس است. از هم اکنون از «کاپیتان مارول» انتظارات زیادی می‌رود تا در بازار چین خوش بدرخشد و به فروش بالایی دست یابد، درست مانند «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» که سال گذشته با رقم حیرت‌انگیز ۳۵۱ میلیون دلار عنوان پرفروش‌ترین فیلم خارجی سال گذشته سینمای چین را به دست آورد و در مجموع به پنجمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۸ چین تبدیل شد. اکران «کاپیتان مارول» در چین دو هفته بعد از آغاز نمایش «آلیتا: فرشته جنگ» از فاکس قرن بیستم در این بازار برنامه ریزی شده است.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
اکنون طبق گزارش‌های مختلف «گلکسی A۹۰» فقط برای چین تولید می‌شود و شعبه این شرکت در چین آن را طراحی می‌کند. همچنین طبق اخبار این موبایل نمایشگری تمام صفحه دارد و مجهز به دوربینی با مکانیسمی کشویی و چرخان است. سامسونگ قصد دارد یک موبایل با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و نمایشگری تمام صفحه بسازد. اما به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای مشغول کار روی تولید «گلکسی A۹۰» نیز باشد که دوربینی ۴۸ مگاپیکسلی خواهد داشت. اکنون طبق گزارش‌های مختلف گلکسی A۹۰ فقط برای چین تولید می‌شود و شعبه این شرکت در چین آن را طراحی می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
در پی سخنان رئیس جمهوری ونزوئلا درباره کارشکنی سایبری دولت «دونالد ترامپ» در شبکه برق کشورش، چین امروز چهارشنبه از تمایل خود برای کمک به وصل برق در ونزوئلا خبر داد. اعتمادآنلاین| «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اخبار مربوط به قطع برق در ونزوئلا به واسطه حمله سایبری مایه نگرانی شدید چین شده است و پکن امیدوار است ونزوئلا بتواند علت این مساله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کند و برق و نظم اجتماعی را دوباره به کشور برگرداند. به گزارش خبرگزاری رویترز، وی بدون توضیح جزییات افزود، چین مایل به کمک و حمایت فنی برای وصل شبکه برق ونزوئلاست. در حالی که از شش روز پیش، برق در شهرهای مختلف ونزوئلا قطع شده است، شاهدان روز سه شنبه از وصل مجدد برق در بسیاری از بخش‌های کشور خبر دادند. مادورو واشنگتن را عامل قطع برق در کشورش می‌داند و می‌گوید، دولت ترامپ، شبکه برق ونزوئلا را هدف حمله سایبری قرار داده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران به آمریکا توصیه کرد به جای دخالت در کشورهای دیگر، وضعیت حقوق بشر در کشور خود را اصلاح کند. او گفت: چین قاطعانه با آن گزارش مخالف است و از آمریکا می‎خواهد با یک دیدگاه عینی و عادلانه نسبت به حقوق بشر چین برخورد کند. 'لوکانگ' با زیر سئوال بردن این گزارش، آن را یکجانبه خواند و افزود: آمریکا قبل از هر چیز کار خود را به طور مطلوب انجام دهد. وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در معرفی گزارش یکجانبه حقوق بشری وزارت متبوع خود، کشورهای مخالف واشنگتن از جمله چین را به نقض حقوق بشر متهم کرد. مایک پمپئو گفت: وقتی صحبت از نقض حقوق بشر می‌شود چین با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست این کشور بازداشت جمعی اعضای گروه‌های اقلیت مسلمان در منطقه خود مختار شین جیانگ اویغور را در سال ۲۰۱۸ شدت بخشیده است.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی ایران فردا در شرایطی به مصاف تیم ملی چین می‌رود که این دیدار از اهمیت زیادی برای فوتبال دوستان ایرانی برخوردار است و شاگردان کارلوس کی‌روش تمام تلاش خود را خواهند کرد تا تیم ملی ایران را پس از ۱۵سال به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا برسانند. آن طرف شاگردان مارچلو لیپی نیز با انگیزه بسیار زیادی پای به میدان خواهند گذاشت و برای پیروزی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. تیم جوانان چین اردوی آماده سازی خود را در شهر بریزبین استرالیا برگزار کرده و تا ۳۰ ژانویه در آنجا حضور خواهد داشت. بازی اول این دو تیم در شرایطی برگزار شد که شاگردان نبی به دلیل خستگی حاصل از مسابقاتی که داشتند با تیم دوم وارد زمین شدند اما همان آغاز توانستند از تیم المپیک چین پیش بیفتند. اما در ادامه شاگردان یانکوویچ بر بازی مسلط شدند و در نهایت در پنج دقیقه انتهایی مسابقه دو گل زده و پیروز مسابقه شدند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات‌متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آی‌فون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که فروش گوشی‌های آی‌فون و سایر محصولات اپل در چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. برخی از تحلیلگران نیز پیش‌تر برآورد کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی میزان فروش گوشی‌های هوشمند آی‌فون اپل در چین تحت تاثیر مسائل و تقابل‌های تجاری چین و آمریکا به شدت افت و کاهش خواهد یافت. در این گزارش که در وب سایت south china morning post هم ذکر شده است، اپل در آخرین فصل از سال گذشته میلادی، حدود ۹/ ۱۰ میلیون دستگاه گوشی آی‌فون را در بازار چین به فروش رسانده و عرضه کرده است که این رقم در آخرین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه گوشی بوده است. در مجموع نیز آمار کل فروش گوشی‌های آی‌فون در بازار این کشور پهناور واقع در شرق آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲/ ۳۴ میلیون دستگاه بوده است این در حالی است که آمار عرضه آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۷/ ۳۶ میلیون دستگاه بوده است.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش ایرنا 'وانگ چائو' معاون وزیر خارجه چین روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در ارتباط با سفر 'شی' به این سه کشور اروپایی گفت: رییس جمهوری چین از ۲۱ تا ۲۶ مارس بنا به دعوت رییس جمهوری ایتالیا، رهبر موناکو و رییس جمهوری فرانسه از این سه کشور دیدار رسمی خواهد کرد. او گفت: این نخستین سفر رهبر چین در سال جاری میلادی است و برای توسعه روابط چین با ایتالیا، موناکو و فرانسه اهمیت تاریخی دارد. وانگ تصریح کرد که اطمینان دارد سفر شی جین پینگ برای روابط چین و اروپا در عصر جدید نیروی محرکه نوینی وارد می‌کند، فضای جدیدی برای ساخت مشترک پیشنهاد یک کمربند یک جاده باز می‌کند و نقش جدیدی در به ارمغان آوردن رفاه برای مردم چین و اروپا و صلح و توسعه جهان ایفا خواهد کرد. رئیس جمهوری چین روز جمعه با سرجو ماتارلا همتای ایتالیایی خود دیدار خواهد کرد و روز شنبه آینده در ملاقات با جوزپه کونته نخست وزیر این کشور تقاهم نامه اتصال چین به اروپا و الحاق ایتالیا به طرح جاده جدید ابریشم را امضا خواهد کرد و سپس عازم شهر پالرمو در جنوب ایتالیا می‌شود. این احتمال نیز وجود دارد که رئیس جمهوری چین در سفر به ایتالیا با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کند.

جاده ابریشم دیجیتال چین، جهان را به‌سمت‌ دوقطبی پیش می‌برد

6+
زومیتزومیت2 ماه قبل
دنیای خودرودنیای خودرو3 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، افت فروش سال‌به‌سال بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان به ۱۵٫۸‌درصد رسیده و در‌ ماه گذشته تنها ۲٫۳۷میلیون دستگاه خودرو به خانه خریداران راه یافته است. رویترز گزارش داده است در ماه‌های دسامبر و نوامبر شاهد افت فروش ۱۳ و ۱۴درصدی بوده‌ایم. اقتصاد چین سال پیش ضعیف‌ترین عملکرد خود در ۲۸سال گذشته را تجربه کرد که دلیل آن تعرفه‌های بالا و سختگیری دولتی در بحث بدهی‌ها بود. همچنین جنگ تجاری چین با آمریکا نیز یکی دیگر از دلایل کاهش فروش خودروهای جدید در این کشور محسوب می‌شود. یکی از مدیران موسسه مشاوره‌ای AutoForesight پیش‌بینی کرده است بازار خودرو چین در ماه‌های آینده وضعیت بهتری داشته باشد.

لحظه ربودن یک دختر در روز روشن! / راننده تاکسی چه کرد؟ + فیلم

رکنارکنا2 ماه قبل
در همین حین پلیس تماس تلفنی از یک راننده تاکسی که به یک مسافر زن مشکوک شده بود دریافت کرد. این زن دختر خردسالی را به همراه داشت که بدون وقفه گریه می‌کرد. "این زن کودک ربا چند ساعت بعد و در نزدیکی ورودی یک بزرگراه توسط پلیس چین دستگیر شد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی چین این کودک پس از نجات به خانواده‌اش تحویل داده شد. پلیس چین تحقیقات در این مورد را ادامه می‌دهد. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، بنا به گزارش رسانه‌های محلی، امروز (پنج شنبه) انفجاری در حوالی منطقه صنعتی تولید مواد شیمیایی در استان جیانگ سو چین رخ داد. رسانه‌های چین گزارش دادند این انفجار ساعت ۲ بعدازظهر به وقت محلی رخ داد. نیرو‌های امدادی و آتش‌نشان‌ها به سرعت در محل وقوع انفجار حضور یافتند. هنوز هیچ گزارشی درباره تلفات احتمالی این انفجار و نیز علت وقوع این حادثه منتشر نشده است. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا 'وانگ یی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، پیشبرد حل مساله خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: ملاقات سران دو کشور می‌تواند این هدف را قابل دسترس کند و یک گام به جلو باشد. وزیر خارجه چین تاکید کرد: دومین دیدار سران آمریکا و کره شمالی می‌تواند باعث خلع سلاح هسته‌ای شود و به برقراری رژیم دائمی صلح در شبه جزیره کره کمک کند. قرار است نشست کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) و فردا پنجشنبه برگزار شود براساس تازه‌ترین اخبار طرفین ۵ دور مذاکره انجام خواهند داد. قطار حامل رهبر کره شمالی پس از ۶۰ ساعت سفر از طریق خاک چین صبح روز گذشته (سه شنبه) وارد ویتنام شد و برخلاف آنچه تصور می‌شد هیچ توقفی در چین نداشت و رایزنی نیز میان مقام‌های دو طرف صورت نگرفت ترامپ نیز شب گذشته وارد هانوی شد. این در حالی است که رهبر کره شمالی ماه گذشته میلادی در سفری به پکن برای چهارمین بار در کمتر از یک سال با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین دیدار و گفت و گو کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس اف بی آی در گزارشی در کنگره اعلام کرد که بر اساس تحقیقات انجام شده در ۵۶ دفتر چین در سراسر آمریکا، اف بی آی مدارکی مبنی بر جاسوسی اقتصادی چین به دست آورده است. در برخی از حوزه‌ها در سه یا چهار سال گذشته اقدامات جاسوسی دو برابر شده که بیشتر آنها از سوی چین بوده است. این اظهارات پس از این بیان شد که بر اساس اخبار منتشر شده، شرکت هوآوی برای کسب اطلاعات محرمانه تجاری از T-Mobile USA اقدام کرده است. روسای سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در این جلسه استماع اعلام کردند که چین بیشترین تهدید سیاسی، نظامی و اقتصادی علیه آمریکا داشته و این تهدید در حال گسترش است. طبق این گزارش، همچنین این نگرانی وجود دارد که شرکت‌های فناوری چین نیز برای کسب اطلاعات و جاسوسی سیستماتیک و روتین مورد استفاده قرار بگیرند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا 'گنگ شوانگ' روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: شایعات بی اساس و غیرضروری در روزهای اخیر مبنی بر اینکه صاحبان شرکت‌های خارجی در چین دارای امنیت کافی نیستند منتشر شده است. وی با اشاره به این اخبار و اظهارات مبنی بر اینکه مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های خارجی دارای امنیت کافی نیستند، گفت: اینها اخباری نادرست است این مدیران کاملا دارای امنیت هستند و فعالیت‌های روزمره شان را بدون مشکل ادامه می‌دهند. وی تاکید کرد: پکن از امنیت این مدیران و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی آنها حراست می‌کند آنها از زمانی که وارد چین می‌شوند و فعالیت هایشان منطبق بر قانون باشد، هرگز با مشکلات و چالش‌های امنیتی روبرو نخواهند شد و امنیت آنها را چین تضمین می‌کند. وی نقش موسسات خارجی در پیشبرد اصلاحات و توسعه اقتصادی در ۴۰ سال گذشته در چین را بسیار مثبت و مفید توصیف کرد و گفت: راهبرد چین احترام متقابل و تجارت برد برد است. به دنبال دستگیری منگ وانژو مدیر ارشد مالی شرکت هواوی چین در کانادا شماری از اتباع این کشور در چین بازداشت شدند و پس از آن آمریکا و کانادا به شهروندانشان و بخصوص مدیران اجرایی شرکت‌های بزرگ نسبت به فعالیت و سفر به چین هشدار دادند.

گل سوپاچای جایدد به چین (تایلند ۱-۰ چین)

طرفداریطرفداری2 ماه قبل

گل هوانگ به چین (کره جنوبی ۱-۰ چین)

طرفداریطرفداری2 ماه قبل
پنالتی بود کافیه تصویر رو بزرگتر کنین و تو ثانیه ۲۷ رو زانوی چپ سون زوم شین، بازیکن چین با ساق پاش میزنه رو زانوی سون. البته سون هم یکم فیلم بازی کرد اما پنالتی درست بود
ایرناایرنا1 ماه قبل
به نوشته روزنامه هندی اکونومیست تایمز، یک روزنامه پاکستانی چند روز پیش به نقل از گزارش منتشر شده در رسانه‌های چینی و روسی نوشت، دولت چین تصمیم گرفته است اولین و تنها ناو هواپیمابر ساخت خود را به منظور به روز کردن تجهیزات نیروی دریایی پاکستان، به این کشور بفروشد. سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره این گزارش چیست، گفت: گزارشی که به آن اشاره کردید را ندیده‌ام اما، چین در رابطه با صادرات کشتی به نیروی دریایی سایر کشورها، از اصول خاص پیروی می‌کند. در همین حال، کارشناسان نظامی چین می‌گویند اخبار مربوط به فروش ناو هواپیمابر 'لیااونینگ' به پاکستان، دروغ است. روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین نیز نوشت، دولت چنین تصمیمی را اعلام نکرده است و خبرنگار این روزنامه نتوانسته است گزارش رسانه‌های چینی را که روزنامه پاکستانی به آن استناد کرده است، پیدا کند. این ناو هواپیمابر چینی هم به عنوان کشتی آموزشی و هم کشتی جنگی عمل می‌کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، چندی پیش اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش شدید آمار فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار چین منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل تحت تأثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور در بازار موبایل چین به شدت با مشکل مواجه شده است. با توجه به جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و همچنین قیمت بالای آیفون ۱۰ و نسل‌های جدیدتر آن، بسیاری از تحلیلگران پیش‌تر برآورد کرده بودند که فروش گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل در کشور چین دچار ریزش شدیدی خواهد شد و انتظار می‌رود کاربران چینی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته استقبال بسیار کمتری از محصولات اپل کنند. یکی دیگر از دلایلی که کاربران چینی از خریداری و استفاده گوشی‌های آیفون روی برگردانده‌اند، معرفی و عرضه گوشی‌های قدرتمند، زیبا، با کیفیت و تمام عیار توسط غول‌های تکنولوژی چینی همچون هواوی، زدتی‌ای، ویوو و اوپو است. بر اساس آخرین آمار در فوریه سال جاری میلادی، فروش گوشی‌های آیفون یک کاهش و افت ۲۰ درصدی را تجربه کرد و بر روی عدد ۱۴٫۵ میلیون دستگاه ایستاد. همین اعداد و ارقام به وضوح نشان می‌دهد که پایین‌ترین میزان فروش آیفون در چین از زمان فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
شی جین پینگ رییس جمهوری چین در این دیدار تاکید کرد: چین از خواست مردم خاورمیانه برای صلح و از تلاش کشورهای منطقه برای اصلاحات حمایت می‌کند. ولیعهد سعودی نیز در این دیدار گفت که عربستان مایل است در ساخت مشترک کمربند و جاده شرکت کرده و با پیوند رویای ۲۰۳۰ خود با پیشنهاد کمربند و جاده، همکاری‌های علمی دو کشور در زمینه‌های مختلف را تقویت بخشد. شرکت نفت آرامکو عربستان در همین راستا امروز (جمعه) قرارداد همکاری برای ایجاد یک شرکت مشترک به ارزش ۱۰ میلیارد دلار با چین امضا کرد. همزمان با سفر ولیعهد سعودی به چین، رسانه‌های شرق آسیا گزارش کردند که دیپلمات‌های عربستانی در جستجوی دو خواهری هستند که از دست آل سعود گریخته و در مسیر سفر به استرالیا وارد فرودگاه هنگ کنگ شده‌اند. آنها می‌گویند که به دنبال امنیت هستند و وکیلشان مدعی شده که کنسول و معاون کنسولی عربستان در فرودگاه هنگ کنگ در تعقیب آنها بوده‌اند ادعایی که این رسانه می‌گوید کنسولگری عربستان در هنگ کنگ حاضر به موضع گیری درباره آن نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- معاون وزیر امور خارجه چین با ارائه پیام‌های کتبی جداگانه رئیس جمهور چین خطاب به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به چین را مهم و موفقیت آمیز خواند و بر اهمیت و گسترش روابط راهبردی ایران و چین تاکید کرد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ «چن شیائو دنگ» معاون وزیر امور خارجه چین بعد از ظهر امروز با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با دیرینه، مهم، دوستانه و همه جانبه خواندن روابط ایران و چین بر توسعه و تعمیق این روابط تاکید کرد. معاون وزیر امور خارجه چین نیز با ارائه پیام‌های کتبی جداگانه رئیس جمهور چین خطاب به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به چین را مهم و موفقیت آمیز خواند و بر اهمیت و گسترش روابط راهبردی ایران و چین تاکید کرد. دنگ افزود: رئیس جمهور چین بر حفظ و تقویت روابط با ایران تاکید دارند و دستورات لازم را به همه بخش‌های دولتی در چین صادر کرده‌اند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، 'لو کانگ'، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت، اخبار مربوط به قطع برق در ونزوئلا به واسطه حمله سایبری مایه نگرانی شدید چین شده است و پکن امیدوار است ونزوئلا بتواند علت این مساله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کند و برق و نظم اجتماعی را دوباره به کشور برگرداند. وی بدون توضیح جزییات افزود، چین مایل به کمک و حمایت فنی برای وصل شبکه برق ونزوئلاست. در حالی که از شش روز پیش، برق در شهرهای مختلف ونزوئلا قطع شده است، شاهدان روز سه شنبه از وصل مجدد برق در بسیاری از بخش‌های کشور خبر دادند. برق کاراکاس، پایتخت ونزوئلا و منطقه غربی کشور همچنان قطع است. مادورو واشنگتن را عامل قطع برق در کشورش می‌داند و می‌گوید، دولت ترامپ، شبکه برق ونزوئلا را هدف حمله سایبری قرار داده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
چین و هند به دلیل حرکت در مسیر صنعتی شدن نیاز بالای به خرید نفت و فراورده‌های نفتی دارند و ایران یک کشور مطلوب برای تعامل نفتی با آنها است. از طرف دیگر ایران نفت را با قیمت خوبی به هند و چین می‌فروشد و هزینه‌های تامین نفت برای این دو کشور را تنزل می‌دهد. از طرف دیگر امریکا در تلاش است تا معادلات قدرت در بازار نفت را تغییر دهد. اما این تلاش‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است و با وجود فشارهای امریکا به خریداران نفت ایران و تلاش برای کم کردن رابطه اقتصادی ایران با دنیا، اخبار از افزایش حجم تجارت ایران با کشورهای چین و هند حکایت دارد. به همین دلیل همکاری با ایران برای کشورهای چین و هند اهمیت زیادی دارد و ایران هم می‌تواند از این دو کشور به عنوان دوستان خود در سالهای تحریم نام ببرد.

به انتهای لیست رسیدید

چین

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده‌است. این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت با بیش از ۱٬۴۱۷ میلیارد نفر سکنه (۲۰۱۸) پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار کشور چین را می‌خوانید. ویکی‌پدیا