ژانر پلیسی و جنایی

ژانر پلیسی و جنایی

موجموج1 ماه قبل
این فیلم مستند سینمایی این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شده است. دو کار با قطب الدین صادقی کار کرده‌ام و در هر سال دو تا سه نمایش روی صحنه دارم. از سویی دیگر دایی من، محمدابراهیم ساریچلو که در فیلم هم حضور دارد، روانشناس بالینی خانم قدیری پیش از اعدام بود. به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست، بنابراین بازی این نقش هم کار آسانی نخواهد بود. حتی بعد از بازی اولین قتل حالم بد شد و کنار خیابان گریه کردم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در برنامه «چاپ اول» امروز سه‌شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۸ دو رمان پلیسی «قاضی و جلادش» و «قول» فردریش دورنمات معرفی می‌شود. اکثریت قریب به اتفاق رمان‌های او آثاری پلیسی جنایی هستند. او در نوشتن داستان‌هایش از سرآمدان رمان پلیسی جنایی، چون ریموند چندلر، دشیل همت و ژرژ سیمون تأثیر پذیرفته؛ اما این تاثیرپذیری تنها در یکسری ویژگی‌های کلی گونه پلیسی و جنایی است. «سوءظن» و «قاضی و جلادش» از پاره‌ای جهات آثاری ویژه در کارنامه دورنمات محسوب می‌شوند که به دلیل پاره‌ای ویژگی‌های درون متنی و برون متنی مشترک، در کنار یکدیگر نیز جای می‌گیرند. برنامه چاپ اول با اجرای مسعود بربر و تهیه کنندگی پرویز جمالی با موضوع معرفی تازه‌های نشر روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۲:۴۵ برروی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
سریال «کلانتر» محسن شاه‌محمدیساخت سریال «اپیزودی» فراموش شده استالبته این روزها تلویزیون سریال اپیزودیک «کلانتر» را هم روی آنتن می‌برد کار محسن شاه‌محمدی که این کارگردان هم سال‌هاست دیگر سریال‌سازی انجام نمی‌دهد. فارغ از محتوای جذاب و دلچسب، مخاطب سریال‌های اپیزودیک پیگیر سریال‌ هم نباشند می‌توانند حداقل از یک اپیزود و چند قسمت این سریال بهره ببرند. سال ۸۹ مسعود آب‌پرور «هوش سیاه» را برای تلویزیون ساخت که پنج سالی تلویزیون از خلأ یک مجموعه پلیسی رنج می‌برد. حضور حامد بهداد در یک سریال پلیسی «سقوط آزاد» علیرضا امینی سریال دیگر پلیسی تلویزیون به شمار می‌رود که سال ۹۰ ساخته شد. تلویزیون دوباره به ساخت سریال اپیزودی و پلیسی برگرددحال باید منتظر کارهای جدید پلیسی و اپیزودیک باشیم تا مخاطب یک بار دیگر قاب تلویزیون را همچون گذشته جدی بگیرد.
ایسناایسنا6 ماه قبل
رمان «دختری که آینده را می‌دانست» نوشته روت‌ رندل با ترجمه مهسا خراسانی منتشر شد. طبق یافته‌های پلیس این جعبه و محتویات هولناکش حدود ۷۰ سال پیش در زیرزمین خانه‌ای دفن شده‌اند. روت رندل در این کتاب نیز مانند سایر آثارش به لایه‌های پنهان روان و ذهن بشر توجه دارد. او با چیره‌دستی، به بهانه یک کشف جنایی به کاوش در اعماق روح و روان انسان‌ها می‌پرازد و خواننده را جذب قلم سحرآمیزش می‌کند. رندل در ژانویه ۲۰۱۵ دچار حمله قلبی شد و در می‌همان سال از دنیا رفت.

به انتهای لیست رسیدید