اخبار ژاپن - آخرین و مهم ترین اخبار ژاپن از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ژاپن

ژاپن

سوپر گل المعزعلی به ژاپن (قطر ۱-۰ ژاپن)

طرفداریطرفداری3 ماه قبل
الفالف3 ماه قبل
اما چه شد که ژاپن، ژاپن شد و ایران، ایران ماند!؟. ️باید اعتراف کرد که نمی‌شود، به این مساله به سادگی پاسخ داد. تفاوت‌های رفتاری، تفاوت‌های جغرافیایی و یا تفاوت‌های نهادی. ژاپنی‌ها بعد از جنگ، روزانه بیش از چهارده ساعت کار می‌کردند، تا کشورشان را از نو بسارند. از خودمان صادقانه بپرسیم ما در روز چند ساعت کار مفید می‌کنیم؟ ۲. ژاپنی‌ها تفاوت هشت و هشت یک دقیقه را می‌فهمند!
انتخابانتخاب3 ماه قبل
رییس مجلس شورای اسلامی پس از شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عازم توکیو پایتخت ژاپن شد. به گزارش ایرنا، «علی لاریجانی» در سفری دو روزه به ژاپن که به دعوت همتای ژاپنی وی انجام می‌شود، قرار است با رییس مجلس و جمعی از مسوولان این کشور دیدار و گفت وگو کند. محمد جعفری مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس، علیرضا رحیمی نماینده تهران، شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان، اسدالله قره خانی نماینده علی آباد کتول، حسن خسته بند نماینده بندرانزلی، قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه، رییس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی می‌کنند. در مراسم بدرقه لاریجانی، سفیر ژاپن در تهران و نوری قزلجه معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش روزنامه ژاپن‌تایمز، دولت ژاپن امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند. یاسوتوشی نیشیمورا، معاون دبیر کابینه ژاپن روز پنج‌شنبه در یک کنفرانس خبری به دنبال تصمیم ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود اظهار کرد: «ما به این توجه داریم که ایران در حال خارج شدن از توافق هسته‌ای است». وی با در نظر گرفتن این موضوع فت: «ما قصد داریم با به کارگیری روابط دوستانه دیرینه خود با ایران به صلح و ثبات منطقه‌ای کمک کنیم». همچنین یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه ژاپن با ادعای این که «هر دو طرف به دنبال مذاکره هستند» درباره نقش ژاپن برای میانجیگری گفت که «محدودیتی وجود دارد اما ژاپن می‌تواند نقشی داشته باشد». دونالد ترامپ به دنبال این اقدام متقابل ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود مطرح کرد: چیزی که در رابطه با ایران مایلم شاهدش باشم؛ این است که آنها با من تماس بگیرند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد. اقتصاد ژاپن که اقتصادی وابسته به صادرات محسوب می‌شود سال گذشته رشد ضعیفی را تجربه کرد و این مساله کار بانک مرکزی این کشور را برای افزایش نرخ تورم با مشکلات زیادی مواجه کرد. در پایان ماه مارس، نرخ تورم ژاپن در شرایطی به ۰٫۸ درصد رسید که هر چند در مقایسه با ۰٫۷ درصد مدت مشابه ماه قبل افزایش داشته است اما هنوز با فاصله بسیار زیادی از تورم ۲ درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور قرار دارد. هسته تورمی ژاپن که نرخ تورم مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای قیمتی آنها در نظر نمی‌گیرد نیز به ۰٫۴ درصد رسید. منابع آگاه در بانک مرکزی ژاپن گفته‌اند که این بانک احتمالا در روزهای آینده از برنامه جدیدی برای رساندن نرخ تورم به سطح هدف‌گذاری شده خود تا سال ۲۰۲۲ میلادی رونمایی خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، یک عکاس ژاپنی از این پارک عکاسی کرده که در بهار مملو از شکوفه‌های درخت گیلاس و نموفیلا است. تصاویر منتخبی از زیبایی‌های بهاری این پارک ملی را تماشا کنید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسئولان سازمان لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا از برگزاری ۲ بازی پیش فصل NBA بین تیم‌های تورونتو رپتورز و هیوستون راکتس در سالن سایتاما (توکیو) کشور ژاپن در مهر ماه سال آینده خبر دادند. تا کنون ۱۲ مسابقه رسمی لیگ NBA در کشور ژاپن برگزار شده است که نخستین آنها، رویارویی یوتا جز و فینیکس سانز در سال ۱۹۹۰ بود. این نخستین بازی رسمی یکی از لیگ‌های معتبر کشور آمریکا، خارج از آمریکای شمالی بوده است. در حالی که راکتس پیش از این در سال ۱۹۹۲ نیز ۲ بازی در ژاپن برگزار کرده، بازیکنان یوتا برای نخستین بار به ژاپن سفر می‌کنند. مسابقات بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو در سالن «سایتانا سوپر آره‌نا» توکیو برگزار می‌شود.
تابناکتابناک3 ماه قبل
به گزارش «کالاخبر»، آمار رسمی اتحادیه آهن و فولاد ژاپن نشان می‌دهد این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰۴٫۳ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که ۰٫۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افت داشته است و برای چهارمین سال متوالیست که روندی نزولی دارد. در این بین تولید فولاد از طریق کانورترها ۱٫۴ درصد افت داشته و ۷۸٫۲ میلیون تن ثبت شده است و تولید کوره‌های قوس الکتریکی نیز ۳٫۱ درصد بالا رفت و ۲۶٫۱ میلیون تن بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
اقتصاد ژاپن که اقتصادی وابسته به صادرات محسوب می‌شود سال گذشته رشد ضعیفی را تجربه کرد و این مساله کار بانک مرکزی این کشور را برای افزایش نرخ تورم با مشکلات زیادی مواجه کرد. در پایان ماه مارس، نرخ تورم ژاپن در شرایطی به ۰٫۸ درصد رسید که هر چند در مقایسه با ۰٫۷ درصد مدت مشابه ماه قبل افزایش داشته است اما هنوز با فاصله بسیار زیادی از تورم ۲ درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور قرار دارد. هسته تورمی ژاپن که نرخ تورم مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای قیمتی آنها در نظر نمی‌گیرد نیز به ۰٫۴ درصد رسید. بانک مرکزی ژاپن اکنون در شرایط دشواری برای افزایش نرخ تورم و تقویت رشد اقتصادی این کشور قرار دارد چرا که پس از سال‌ها چاپ پول گسترده، بازار اوراق قرضه با مشکلات زیادی مواجه شده است و سودآوری بانک‌های تجاری تحت تأثیر قرار گرفته است. منابع آگاه در بانک مرکزی ژاپن گفته‌اند که این بانک احتمالا در روزهای آینده از برنامه جدیدی برای رساندن نرخ تورم به سطح هدف‌گذاری شده خود تا سال ۲۰۲۲ میلادی رونمایی خواهد کرد.

گل اول ژاپن به عربستان توسط تومیاسو (ژاپن ۱-۰ عربستان)

طرفداریطرفداری3 ماه قبل
همشهریهمشهری2 هفته قبل
ناروهیتو اولین امپراتوری ژاپن است که بعد از جنگ جهانی دوم متولد شد و اولین امپراتوری محسوب می‌شود که والدینش به تنهایی او را بزرگ کردند. ناروهیتو تاکید کرد: متعهد می‌شوم که همواره به یاد مردم باشم و در حالی که برای نزدیکی به آنها تلاش می‌کنم، وظایف خودم را به عنوان نماد کشور ژاپن و اتحاد میان مردم ژاپن طبق قانون اساسی محقق کنم. در این مراسم یک شمشیر، یک قطعه جواهر و یک آینه را که همگی نمادهای امپراتوری ژاپن هستند، دریافت کرد. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت کشورش خواستار پیشرفت این امپراتور است. او تاکید کرد: ما مصمم هستیم تا در میان محیط بین‌المللی که سریعا تغییر می‌کند، آینده‌ای روشن برای ژاپن پر افتخار است که صلح‌آمیز و پر از امید است، ایجاد کنیم.
انتخابانتخاب6 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشناروهیتو، پسر ارشد آکی‌هیتو، امپراطور ژاپن به عنوان یکصد و بیست و ششمین امپراطور این کشور برگزیده شد و عصر جدیدی در تاریخ ژاپن به نام ریوا به معنی «هماهنگی زیبا» آغاز شد. پدر ناروهیتو روز سه شنبه بعد از ۳۰ سال حکومت، مراسم کناره گیری را انجام داد و روز چهارشنبه ساعت ۱۲ نیمه شب برابر با ساعت ۱۵ به وقت گرینویچ تخت امپراطوری را به فرزندش واگذار می‌کند. ناروهیتو امپراطور ژاپن شداو طی بیش از دو قرن، نخستین امپراطوری است در ژاپن که در زمان حیات خود تخت امپراطوری را به فرزند خود واگذار می‌کند. این لحظه‌ای تاریخی در ژاپن است و به همین مناسبت تعطیلی استثنایی ۱۰ روزه‌ای در ژاپن اعلام شده است، اما تغییر امپراطور بدون هیاهو پشت در‌های بسته قصر امپراطوری انجام می‌شود. در اطراف این قصر مهم در مرکز توکیو، پایتخت ژاپن که به شدت از آن محافظت می‌شود و حضور نیرو‌های پلیس در آنجا افزایش یافته است، هیچ تجمعی در نیمه شب که عصر ریوا آغاز می‌شود، اعلام نشده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
در این مطلب آمده است: زمانی یکی از مسوولان ارشد کشور گفته بود که ما باید ژاپن اسلامی شویم! اما چه شد که ژاپن، ژاپن شد و ایران، ایران ماند!؟ باید اعتراف کرد که نمی‌شود، به این مساله به سادگی پاسخ داد. از خودمان صادقانه بپرسیم ما در روز چند ساعت کار مفید می‌کنیم؟.۲ژاپنی‌ها از اویاتوئی گائیکوکوجین استفاده کردند!! .۳ژاپنی‌ها تفاوت هشت و هشت یک دقیقه را می‌فهمند! ایران قرار نیست ژاپن شود، هر کشوری مختصات یگانه خود را دارد، تاریخ، جغرافیا، باورها و ارزش‌ها و عادت‌ها.
ایمناایمنا5 روز قبل
به گزارش ایمنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای دیدار با مقامات ژاپنی و گفتگو در مورد مسائل مختلف از جمله تمهیدات بانکی و برنامه ریزی برای گسترش همکاری دو جانبه ایران و ژاپن، وارد توکیو شد. ظریف روز پنجشنبه صبح با وزیر امور خارجه ژاپن و سپس با نخست وزیر این کشور دیدار خواهد کرد. گفته می‌شود ژاپنی‌ها پشنهادهای مشخصی برای گسترش همکاری با ایران ارائه کرده‌اند که این دیدار‌ها می‌تواند نقش تعیین کننده و قابل توجهی در روابط دو کشور داشته باشد. منبع: صداو سیما
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشرقابت‌های فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ پاراگوئه، عصر امروز (سه‌شنبه) با دیدار تیم‌های ملی ایران و عمان پیگیری شد که این بازی با شکست ۴ بر ۳ ملی‌پوشان کشورمان همراه شد. در پایان دیدارهای مرحله گروهی، عمان با کسب شش امتیاز به عنوان تیم نخست گروه D به دور بعدی رقابت‌ها صعود کرد و در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات به مصاف تیم دوم گروه C، یعنی بحرین می‌رود. شاگردان مارکو اوکتاویو در تیم ملی ایران هم با سه امتیاز در رتبه دوم جدول گروه D جای گرفتند و در مرحله بعدی برابر تیم نخست گروه C، یعنی ژاپن صف‌آرایی خواهند کرد. سه تیم نخست این دوره از رقابت‌ها سهمیه صعود به جام جهانی ۲۰۱۹ فوتبال ساحلی را که به میزبانی پاراگوئه برگزار می‌شود، کسب می‌کنند.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
ایسناایسنا4 هفته قبل
هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد. اقتصاد ژاپن که اقتصادی وابسته به صادرات محسوب می‌شود سال گذشته رشد ضعیفی را تجربه کرد و این مساله کار بانک مرکزی این کشور را برای افزایش نرخ تورم با مشکلات زیادی مواجه کرد. در پایان ماه مارس، نرخ تورم ژاپن در شرایطی به ۰٫۸ درصد رسید که هر چند در مقایسه با ۰٫۷ درصد مدت مشابه ماه قبل افزایش داشته است اما هنوز با فاصله بسیار زیادی از تورم ۲ درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور قرار دارد. هسته تورمی ژاپن که نرخ تورم مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای قیمتی آنها در نظر نمی‌گیرد نیز به ۰٫۴ درصد رسید. منابع آگاه در بانک مرکزی ژاپن گفته‌اند که این بانک احتمالا در روزهای آینده از برنامه جدیدی برای رساندن نرخ تورم به سطح هدف‌گذاری شده خود تا سال ۲۰۲۲ میلادی رونمایی خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
واحد هوافضای شرکت صنعتی میتسوبیشی ژاپن قصد دارد تحویل اولین هواپیمای مسافربری داخلی ژاپن را در سال آینده آغاز کند. برد پرواز این جت ۸۸ نفری ژاپن دو هزار مایل است، در حالی که مدل کوچکتر آن می‌تواند ۷۶ نفر را تا همین فاصله حمل کند. MRJ (جت داخلی میتسوبیشی) اولین پرواز خود را در نوامبر ۲۰۱۵ انجام داد و اولین تحویل آن قرار است در اواسط ۲۰۲۰ باشد. این شرکت بزرگ ژاپنی سالهاست تامین کننده قطعات هواپیما برای بوئینگ است و بیش از ۶۰۰ میلیارد ین (۵٫۳۶ میلیارد دلار) در MRJ از مارس ۲۰۱۸ سرمایه گذاری کرده و انتظار می‌رود ۲ هزار میلیارد ین دیگر (۱٫۸ میلیارد دلار) تا پایان ۲۰۲۰ برای این طرح هزینه شود. MRJ که برای حمل و نقل هوایی داخلی طراحی شده، ممکن است تنها رقیب بامباردیر کانادا و امبرائر برزیل باشد.

شکوفه‌های گیلاس در ژاپن

یورونیوزیورونیوز1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

شاه رفت، ژاپن نشدیم!

آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: تلویزیون دولتی ان اچ کی روز چهارشنبه گزارش داد وزارت دفاع ژاپن با یافتن لاشه جت جنگی رادارگریز اف ۳۵ این کشور که روز سه شنبه ناپدید شد به این نتیجه رسیده که این هواپیما سقوط کرده است. ان اچ کی افزود ارتش ژاپن به جستجو برای یافتن خلبان این هواپیما که بر فراز اقیانوس آرام نزدیک به شمال ژاپن ناپدید شد ادامه می‌دهد. تیم‌های امداد و نجات لاشه این هواپیما را در آب‌های نزدیک محلی یافتند که این هواپیما در آن از صفحه رادار محو شده بود. این اولین بار است که این نسخه از هواپیمای نسل پنجم اف ۳۵ که برای نفوذ به مواضع دشمن با گریز از رادار طراحی شده است سقوط می‌کند. شرکت لاکهید مارتین سازنده این هواپیما گفت هر کمکی را که در این باره لازم باشد در اختیار ژاپن خواهد گذاشت.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
براساس گزارشی که ابتدا توسط روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال منتشر شد و بعد تویوتا و دولت ژاپن آن را تایید کرد، ماشین جدید امپراتور ژاپن یک لیموزین روباز است که براساس تویوتا سنچری ساخته می‌شود. سنچری لوکس‌ترین ماشین ژاپن و نمادی از قدرت و ثروت در این کشور است. سنچری فقط در ژاپن فروخته می‌شود و تویوتا پیش از فروش ماشین درباره خریداران تحقیق می‌کند تا از خوش‌نامی آنها مطمئن شود. این ماشین یک موتور هشت سیلندر بنزینی و دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۴۲۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. قیمت پایه تویوتا سنچری ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ین (حدود ۱۸۰ هزار دلار) است و تویوتا تولید این ماشین را به ۵۰ دستگاه در ماه محدود کرده است.

اگر شاه نمی‌رفت ژاپن می‌شدیم!

مهرمهر3 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دیدار ایران - ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، در ورزشگاه «هزاع بن زائد» شهر العین امارات متحده عربی برگزار خواهد شد. گزارش این مسابقه را محمدرضا احمدی بر عهده دارد و ویژه برنامه آن یک ساعت و نیم قبل از آغاز بازی با اجرای محمد حسین میثاقی از ساعت ۱۶ راهی آنتن می‌شود. برنامه «آسیا ۲۰۱۹» ویژه پوشش بازی‌های جام ملت‌های آسیا به تهیه‌کنندگی مهدی هاشمی کاری از گروه ورزش شبکه سه سیما است که مسابقات این دوره از مسابقات جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا را پخش خواهد کرد.
ورزش۳ورزش۳3 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، روز گذشته یویا اوساکو دو بار دروازه تیم ملی را باز کرد اما ستاره تیم ملی ژاپن تاکومی مینامینو بود که روی هر سه گل تیم ملی ژاپن تاثیرگذار ظاهر شد و روز فوق العاده‌ای را سپری کرد. یکی از رسانه‌های ژاپنی به تمجید از این بازیکن پرداخت و نوشت: «این مینامینو بود که در برابر تیمی که تاکنون شکستی نخورده بود، تفاوت را ایجاد کرد. اوساکو همچون یک قاتل پشت توپ قرار گرفت و به آسانی دروازه را باز کرد. روی گل سوم نیز مینامینو تاثیرگذار ظاهر و زمینه ساز گل هاراگوچی شد.» خبرنگار روزنامه ۳۶۰ امارات متحده عربی نیز در یادداشتی کوتاه به این اتفاق پرداخت و گفت: «ایرانی‌ها مینامینو را به عنوان یک تبه‌کار می‌شناسند اما در ژاپن او حالا یک قهرمان است. تاکومی مینامینو ۲۵ پاس داد که ۷۲ درصد آن‌ها درست بودند، همچنین ۳ پاس کلیدی و ۲ پاس صحیح در عملکرد او دیده می‌شود.»
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرآنلاین: کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی قوتبال کشورمان در صورت امضای قرارداد با تیم ملی کلمبیا در اولین بازی خود به مصاف ژاپن خواهد رفت. سایت آنتنا ۲ کلمبیا بخشی از جزئیات قرارداد احتمالی کی روش با کلمبیا را منتشر کرد. یکی از مهمترین تفاوت‌هایی که قرارداد کی روش با مربیان سابق تیم ملی کلمبیا دارد این است که او باید از مربیان کلمبیایی در کادر فنی خود بهره بگیرد. علاوه بر این، کارلوس آنتونیو ولز همچنین گزارش داد که دو نفر از معتبرترین مربی‌های فوتبال کلمبیا برای همکاری در خصوص کارهای خاصی به کادر فنی اضافه خواهند شد. آلبرتو گامرو، سرمربی دیپورتس تولیما و قهرمان فصل گذشته کلمبیا، هوبرت بودهرت سرمربی فعلی باشگاه وانس کالداس هم از دیگر گزینه‌های حضور در کادر فنی کی روش هستند.
ایرناایرنا5 روز قبل
ظریف اظهار کرد: در این دیدار درباره شرایط کنونی منطقه، اقدامات آمریکا، نحوه حفاظت از برجام اگر جامعه بین المللی تمایلی به حفظ آن داشته باشد، صحبت کردیم. وی یادآور شد: تارو کونو وزیر امورخارجه ژاپن در این دیدار گفت متعهد به برجام بوده و ژاپن علاقه مند است اقدامات دیپلمات خود را برای کاهش تنش در منطقه ادامه دهد. موسسه تحقیقاتی خاورمیانه اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد که ژاپن به شدت به نفت خاورمیانه متکی است و می‌کوشد تا در این راستا همچنان بر بازار ایران متمرکز باشد. محققان خاطرنشان کرده‌اند ژاپن البته برای حضور در بازار ایران رقبای سرسختی چون کشورهای اروپایی، چین و کره جنوبی را پیش رو دارد. ژاپن از جمله کشورهایی است که پس از برجام تلاش زیادی کرده است تا حضور قوی در بازار ایران از جمله در صنایع سنگین و هواپیما داشته باشد.

به انتهای لیست رسیدید

ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.. ژاپن یک کشور پادشاهی‌است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می‌شود. ویکی‌پدیا