اخبار ژاپن - آخرین و مهم ترین اخبار ژاپن از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ژاپن

ژاپن

اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ با افزایش امید به زندگی در کشورهای توسعه یافته فشار زیادی به نظام تامین اجتماعی این کشورها وارد شده است چرا که اکنون آن‌ها باید مستمری طولانی‌تری را به افراد بیشتری پرداخت کنند. در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به طور متوسط به زنان تا ۲۰ سال پس از بازنشستگی و به مردان به طور متوسط تا ۱۸ سال پس از بازنشستگی مستمری پرداخت می‌شود. این سازمان از کشورهای جهان خواسته است با اصلاح نظام بازنشستگی، الگوی پایدارتری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای هزینه‌های درمانی و مستمری را توسعه دهند. در ادامه با متوسط دریافت حقوق بازنشستگی در کشورهای منتخب آشنا می‌شوید:۱- فرانسهمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۶٫۹ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۲٫۷ سال۲- اسپانیامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۶٫۶ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۱٫۷ سال۳- ایتالیامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۵٫۷ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۰٫۷ سال۴- آلمانمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۲٫۵ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۹٫۱ سال۵- انگلیسمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۲٫۲ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۸٫۹ سال۶- آمریکامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۹٫۸ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۶٫۴ سال۷- مکزیکمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۷٫۵ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۲٫۸ سال۸- کره جنوبیمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۶٫۳ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۲٫۹ سالسازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال ۱۹۶۱ با هدف تقویت رشد اقتصادی و از میان برداشتن موانع تجاری بین کشورهای توسعه یافته تشکیل شد و مقر آن در شهر پاریس فرانسه قرار دارد. همچنین کشورهای برزیل، چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی شرکای این سازمان هستند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
کمیسیون ملی سلامت در چین از شناسایی ۴۳۳ مورد جدید ابتلا به کروناویروس و مرگ ۲۹ بیمار خبر داد. همچنین تعداد جدید فوتی‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ طی روز گذشته در چین ۲۹ نفر اعلام شده که طی یک ماه گذشته پایین‌ترین رقم بوده است. خبرگزاری رویترز نوشت: مواردی از ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس در بیش از ۴۰ کشور و منطقه در خارج از مرزهای چین گزارش شده است. روز گذشته مواردی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ برای اولین بار در برزیل، پاکستان، نروژ، یونان، رومانی و الجزایر گزارش شد. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه‌های خبری CNN، همچنین آمار فوتی‌های ناشی از کروناویروس در خارج از مرزهای چین به ترتیب زیر است: ایران:۱۹کره جنوبی:۱۳ایتالیا:۱۲ژاپن:۷هنگ‌کنگ:۲فرانسه:۲فیلیپین:۱تایوان:۱انتهای پیام
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی برخی از متخصصان پزشکی هشدار دادند که استفاده بیش‌ازاندازه از ضدعفونی‌کننده دست حاوی الکل برای محافظت در برابر کروناویروس جدید می‌تواند به‌طور معکوس خطر عفونت را از طریق اختلالات پوستی افزایش دهد. به گزارش ژاپن نیوز، شستن بیش‌ازاندازه دست‌ها برای مقابله با ویروس جدید تأثیر منفی خواهد داشت. مواد ضدعفونی‌کننده باعث ساییدگی پوست و ضعیف شدن توانایی آن به‌عنوان سدی برای حفظ رطوبت و پیشگیری از ورود مواد مضر به بدن ‌می‌شود. استفاده بیش‌ازاندازه ضدعفونی‌کننده‌های مبتنی بر الکل و شستن دست‌ها، فلور طبیعی باکتریایی پوست را از بین می‌برد. الکل که به خاصیت ضدعفونی‌کننده مشهور است، اغلب برای حفظ دست در مقابل باکتری‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌شود.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
فرانسوی‌ها رکورددار سال‌های دریافت حقوق بازنشستگی در جهان هستند. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، با افزایش امید به زندگی در کشورهای توسعه یافته فشار زیادی به نظام تامین اجتماعی این کشورها وارد شده است چرا که اکنون آن‌ها باید مستمری طولانی‌تری را به افراد بیشتری پرداخت کنند. در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به طور متوسط به زنان تا ۲۰ سال پس از بازنشستگی و به مردان به طور متوسط تا ۱۸ سال پس از بازنشستگی مستمری پرداخت می‌شود. این سازمان از کشورهای جهان خواسته است با اصلاح نظام بازنشستگی، الگوی پایدارتری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای هزینه‌های درمانی و مستمری را توسعه دهند. همچنین کشورهای برزیل، چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی شرکای این سازمان هستند.
مهرمهر18 ساعت قبل
نیکی ژاپن درصد سقوط کرد، در حالی که شاخص گسترده تاپیکس درصد از ارزش خود را از دست داد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰٫۴۵ درصد پایین آمد. در بازار چین کامپوزیت شانگهای توانست ۰٫۱۰ درصد رشد کند، در حالی که هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰٫۷۳ درصد افت کرد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰٫۷۵ درصد پایین آمد و کوسپی کره‌جنوبی ۰٫۸۶ درصد افت کرد. نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰٫۳۲۶ درصد تضعیف شد و به ۱۱۰٫۰۶ واحد بازگشت.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
شرکت‌هایی که پیش‌تر فرهنگ دورکاری را برای کارکنان خود جا انداخته‌اند، با برخورداری از ابزارهای فناوری، راحت‌تر می‌توانند از این امکان برای ادامه فعالیت خود استفاده کنند. نگرانی از همه‌گیری این ویروس، موجب شده دولت ژاپن از شرکت‌ها بخواهد تا امکان کار کردن کارمندان خود از منزل را فراهم کنند. البته که در همین شرکت‌ها هم مشکلاتی برای فراهم کردن امکان دورکاری برای کارکنان وجود دارد، چراکه فرهنگ دورکاری چندان در کشور جا نیفتاده است. البته برخی از شرکت‌ها قبلا آزمایش کردند و به نتیجه‌ رسیدند و بنا به نوع مدیریتشان برای تحویل کارها، اقدام به دورکاری کردند. این کارشناس فناوری اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که پیش از این امکان دورکاری را برای کارکنانشان فراهم کرده و تجربه‌اش را داشته باشند، می‌توانند از این امکان استفاده کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
چین امروز پنجشنبه از ۲۹ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر داد که از تاریخ ۲۸ ژانویه پایین آمار به شمار می‌آید. *شمار مبتلایان کرونا در ایتالیامقامات بهداشتی ایتالیا از ۴۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند. شمار قربانیان این ویروس به ۱۲ نفر افزایش یافته و در مجموع تا کنون ۴۴۷ نفر به کرونا ویروس مبتلا شدند. ویروس کرونا برای نخستین بار در پاکستان، سوئد، نروژ، یونان، رومانی و الجزایر نیز تایید شد. *کرونا در تایلندشمار مبتلایان به ویروس کرونا در تایلند به ۴۰ نفر افزایش یافت.
ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «پنج شنبه هشتم اسفند ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۲۱۶ ریال کاهش به قیمت ۵۴ هزار و ۳۲۸ ریال و هر یورو نیز با ۱۸۷ ریال رشد به نرخ ۴۵ هزار و ۸۳۱ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۱۴۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۲ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۴۶۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۳۴ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۹۷۵ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۳۵ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۱۵۴ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۸۷ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۴۸۲ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۴۴۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۷ر۴۳ یال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۱۸ ریال، روبل روسیه ۶۴۱ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۵۴۰ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۶۰ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۳۱ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۱ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۵۱ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۹۶ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۷۴۳ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۷۴ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار و ۹۴۷ ریال، رینگیت مالزی ۹هزار ۹۵۵ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۴ هزار و ۴۹۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۹۹ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۴ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۹۷ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۶ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۸ هزار و ۸۰۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.
مهرمهر19 ساعت قبل
کارشناسان تایمز معتقد هستند تاثیر ویروس کرونا بر نظام‌های آموزش عالی جهانی و جهانی سازی آموزش عالی احتمالا دراز مدت خواهد بود. با این وجود افکار عمومی جهانی نگران پیامدهای طولانی مدت شیوع ویروس کرونا برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ - ۲۰۲۰ و بعد از آن هستند. بر این اساس بدون شک چشم انداز آموزش عالی آسیا می‌تواند اساسا تغییر کند. اما نظام‌های آموزش عالی در جهان همچنین شاهد پیشرفت در آموزش آنلاین است که با وجود تعطیلی دانشگاه، اکنون گزینه‌ای ضروری به نظر می‌رسد. آلن روبی عضو ارشد اتحادیه آموزش عالی و دموکراسی در دانشگاه پنسیلوانیا به تایمز می‌گوید تاثیر بازدارنده ویروس کرونا برای دانشجویان بین المللی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت ۲۴-محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده‌اند که می‌تواند اطلاعات را به‌صورت بی‌سیم به دستگاه‌های مختلف منتقل کند. محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده‌اند که می‌تواند اطلاعات را به‌‌صورت بی‌سیم به دستگاه‌های مختلف منتقل کند. محققان در ژاپن نوع جدیدی از کاغذ حافظ محیط زیست و متصل به اینترنت ابداع کرده‌اند که ضخامت آن فقط یک میلیمتر است. اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط رطوبت‌سنج به یک حسگر کوچک بی‌سیم ارسال می‌شود و از آنجا به‌طور آنلاین به دستگاه‌های دیگر انتقال می‌یابد. این دستگاه با هدف آن ابداع شده که بخشی از شبکه اینترنت اشیا باشد.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
نگرانی از همه‌گیری این ویروس، موجب شده دولت ژاپن از شرکت‌ها بخواهد تا امکان کار کردن کارمندان خود از منزل را فراهم کنند. اما در دورکاری، کارکنان می‌توانند وظایفی که به آن‌ها محول ‌شده را بدون حضور فیزیکی در محل کار و سازمان خود و با رعایت ضوابط انجام دهند. البته که در همین شرکت‌ها هم مشکلاتی برای فراهم کردن امکان دورکاری برای کارکنان وجود دارد، چراکه فرهنگ دورکاری چندان در کشور جا نیفتاده است. البته برخی از شرکت‌ها قبلا آزمایش کردند و به نتیجه‌ رسیدند و بنا به نوع مدیریتشان برای تحویل کارها، اقدام به دورکاری کردند. این کارشناس فناوری اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که پیش از این امکان دورکاری را برای کارکنانشان فراهم کرده و تجربه‌اش را داشته باشند، می‌توانند از این امکان استفاده کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
مهندس یونگ اووی استاد بیماری‌های عفونی دانشکده پزشکی در سنگاپور، به ایالات متحده اظهارکرد: باتوجه به اینکه اطلاعات مربوط به ویروس کرونا جدید است، نمی‌توان گفت بدن بیماران بهبود یافته تا چه مدت در برابر ویروس کرونا از آن‌ها محافظت می‌کند؟ او گفت: التهاب کوید_۱۹ بسیار بالاست. **توصیه به افراد بهبود یافته از ویروس کرونالی به افرادی که دارای ویروس کرونا هستند، تأکید کرد: باید توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، شستن دست‌ها برای این افراد بسیار مهم است، در افراد دیگر آنتی‌بادی نمی‌تواند در مدت طولانی دوام آورد. او همچنین اضافه کرد: ممکن است کسی که ویروس کرونا گرفته و بهبود یافته دوباره به آن مبتلا شود. ** قبل از بروز علائم در فرد مبتلا، ویروس کرونا انتقال می‌یابد؟ به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، امکان انتقال و گسترش ویروس کرونا قبل از ظاهر شدن علائم در فرد مبتلا به این ویروس وجود دارد. متخصصان برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا، به مردم در سراسر انگلیس گفتند که هنگام عطسه از یک دستمال یا آستین برای پوشاندن دهان خود استفاده کنند و از پوشاندن دهان و بینی با دست خودداری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
متخصصان سازمان جهانی بهداشت در سرتاسر دنیا به دنبال شناسایی، ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا به نام COVID-۱۹ هستند. ویروس COVID-۱۹ هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای دیگر دنیا است. حالا با ورود ویروس کرونا به ایتالیا، مقامات اتحادیه اروپا نگران شیوع این بیماری در کشورهای اروپایی هستند. «اولیور وران» وزیر بهداشت فرانسه می‌گوید به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا به زودی راهکارهای مهار این ویروس را بررسی خواهد کرد. «پائولو جنتییلونی» کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا نیز گفت: اتحادیه اروپا به مقامات ایتالیا و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، اعتماد کامل دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
براساس ابلاغیه ارسالی به کارفرمایان انگلیس، کارمندان می‌توانند در صورت رفتن در قرنطینه در خانه از داشتن مزایا و حقوق برخوردار شوند. وزارت بهداشت انگلیس در پی شیوع ویروس جدید کرونا که تاکنون جان بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر را در کشورهای مختلف جهان گرفته و ده‌ها هزار نفر را مبتلا کرده است. هانکوک وزیر بهداشت انگلیس از عموم مردم خواسته تا برای جلوگیری از فراگیر شدن این ویروس نکات بهداشتی را رعایت کنند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون ۱۳ نفر در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده که برای درمان به مراکز تخصصی منتقل شده‌اند. در کل بیش از ۷۷ هزار و ۶۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان شناسایی شده و ۲ هزار و ۶۶۳ نفر جان باخته‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
در خلاصه داستان فیلم آمده است: «مهری» و «نوری» که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند، صاحب کارخانه تولیدی بسیار بزرگند. فیلم سینمایی «دور افتاده» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، جمعه ۹ اسفندماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه ۲ سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «معاف از مالیات» به کارگردانی محمد حمیدی، جمعه ۹ اسفندماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما به‎نمایش درمی‎آید. فیلم سینمایی «ملکه» به روایت داستان دیده‌بانی به نام «سیاوش» می‌پردازد که به دنبال فرصتی است تا توانایی‌های خود را نشان دهد. فیلم سینمایی «بروسلی جنگجو» به کارگردانی سرینو وایتلا، جمعه ۹ اسفند، ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
ایرنا - کمیته بحران عراق چهارشنبه شب در نشستی برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را به مدت ۱۰ روز تعطیل اعلام کرد. این کمیته همچنین تجمع در مکان‌های عمومی و پرازدحام را تا بهبودی و عادی شدن اوضاع ممنوع کرد. - ممنوعیت تجمع در مکان‌های عمومی به هر دلیل. مسوولان عراقی روز دوشنبه از شناسایی نخستین مورد آلودگی به ویروس کووید - ۱۹ در نجف خبر دادند. روز سه شنبه نیز مقام‌های بهداشتی این کشور تایید کردند که چهار عضو خانواده‌ای در استان کرکوک به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.
کجاروکجارو21 ساعت قبل
در طی این هفته، ایتالیا تبدیل به مکان شیوع اصلی ویروس کرونا (COVID-۱۹) با بیشترین تعداد مبتلایان در اروپا شده است. این کارناول و همچنین جشن‌های یکشنبه شب به‌علت شیوع گسترده ویروس کرونا در ونیز ایتالیا، کنسل شده است. هم‌اکنون موارد شناسایی‌نشده‌ای که میان مرزها سفر می‌کنند، توجه ویژه‌ای را به‌سمت عملکرد ناموفق اعمال محدودیت‌های سفر و سنجش شیوع بیماری جلب کرده‌اند. عکس از لام ییک فی (LAM YIK FEI) لوی اسمیت و دیگر ریاضیدانان در حال ارزیابی نقاط ضعف و قدرت غربالگری مسافران و تناسب آن با شیوع ویروس کرونا هستند. مدل جدید ویروس کرونا در آخرین پروژه آن‌ها، شامل فاکتورهای ساده‌ای چون نرخ خرابی دماسنج‌ها یا اینکه چگونه ویروس به‌سادگی بین مردم حرکت می‌کند، می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدولت عراق آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و فروشگاه‌های عمومی این کشور را به مدت ده روز تعطیل اعلام و سفر شهروندان خود به ۹ کشور را ممنوع کرد. اخبار بین الملل- وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که تمام موسسات آموزشی، دانشگاه‌ها و فروشگاه‌های عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا به مدت ۱۰ روز تعطیل خواهد شد. به موجب این تصمیم سفر شهروندان عراقی به کشور‌های چین، ایران، ژاپن، کره جنوبی، تایلند، سنگاپور، ایتالیا، کویت و بحرین ممنوع شده است. با این وجود، سفر هیئت‌های رسمی، خارجی و دیپلماتیک به عراق و برعکس از این تصمیم مستثنی است. ویروس کرونا که برای اولین بار در شهر ووهان چین ثبت شد، به سرعت فراگیر شده و در حال حاضر بسیاری از کشور‌ها در سراسر جهان را درگیر خود کرده که در این راستا رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات ضروری است.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
در این میان اما گویا فوتبال تافته‌ای جدا بافته است و قرار است مسابقات لیگ برتر تحت هر شرایطی و فقط بدون حضور تماشاگران برگزار شود. با این حال گویا اهمیت و حساسیت بازی‌های لیگ برتر ایران از تورنمنت‌های فوق بالاتر است که تحت هیچ شرایطی امکان لغو آن وجود ندارد! چرا برنامه عوض نمی‌شود؟ برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر قطعا وحی منزل نیست و می‌تواند با توجه به اتفاقات و رویدادهای روز تغییر کند. به نظر می‌آید ورود مراجعی بالاتر از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر لازم است تا جلوی یک فاجعه بالقوه گرفته شود. فوتبال به چه قیمتی؟ فوتبال همواره محلی برای گردهمایی و اتحاد هواداران و لذت بردن آن‌ها از یک مسابقه بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وی ادامه داد: بالاخره از لحاظ امکانات و شرایط با سایر کشورها برابر نبودیم اما با همت کادرفنی و غیرت خود بازیکنان توانستیم سهمیه المپیک را بگیریم. ملی‌پوش سابر در خصوص اینکه در المپیک به دنبال کسب مدال در بخش انفرادی است یا تیمی، تصریح کرد: در وهله اول، خوشحالم که برای دومین بار سهمیه المپیک را کسب کردیم. کسب سهمیه المپیک در رشته سابر آن هم در بخش تیمی بدون شک یکی از دستاوردهای بزرگ برای ورزش کشور و شمشیربازی است. امیدوارم شرایط برای ما به خوبی پیش برود تا نمایندگان خوبی برای شمشیربازی ایران در المپیک باشیم. بیشتر بخوانید: عابدینی: برای کسب سهمیه تیمی یک سال زحمت کشیدیمانتهای پیام/
رکنارکنا1 روز قبل
با اعلام رسمی سایت رسمی فدراسیون جهانی وزنه برداری به دلیل شیوع بیماری کرونا مسابقات بین المللی وزنه برداری قهرمانی آسیای شرقی، انتخابی المپیک توکیو درکره‌جنوبی به تعویق افتاد. قرار بود مسابقات وزنه برداری شرق آسیا در تاریخ ۲۸ و ۲۹ ماه جاری در سئول کره برگزار شود و وزنه برداران هشت کشور و منطقه از جمله ژاپن، کره، چین و تایوان در این رقابت‌ها حضور داشته باشند. به گزارش فارس، ‌از آنجایی که نتایج این مسابقات به امتیازهای لازم برای شرکت در المپیک توکیو منجر خواهد شد، نفرات برتر کشورهای ذکر شده در این رقابت‌ها اعلام حضور کرده بودند. لازم به ذکر است برنامه و زمان جدید برگزاری مسابقات هنوز مشخص نشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
با اعلام رسمی سایت رسمی فدراسیون جهانی وزنه برداری به دلیل شیوع بیماری کرونا مسابقات بین المللی وزنه برداری قهرمانی آسیای شرقی، انتخابی المپیک توکیو درکره‌جنوبی به تعویق افتاد. قرار بود مسابقات وزنه برداری شرق آسیا در تاریخ ۲۸ و ۲۹ ماه جاری در سئول کره برگزار شود و وزنه برداران هشت کشور و منطقه از جمله ژاپن، کره، چین و تایوان در این رقابت‌ها حضور داشته باشند. به گزارش فارس، ‌از آنجایی که نتایج این مسابقات به امتیازهای لازم برای شرکت در المپیک توکیو منجر خواهد شد، نفرات برتر کشورهای ذکر شده در این رقابت‌ها اعلام حضور کرده بودند. لازم به ذکر است برنامه و زمان جدید برگزاری مسابقات هنوز مشخص نشده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
در بازار ارز، شاخص دلار از ۹۹٫۳ واحد دیروز، تا ۹۹٫۱۱۵ واحد پایین آمد. نرخ برابری ین ژاپن با دلار آمریکا از ۱۱۰٫۱۲ واحد دیروز تا ۱۱۰٫۴۴ واحد تضعیف شد. یوآن چین هم ۰٫۱۵ درصد در بازار‌های خارجی افت کرد تا نرخ برابری آن با دلار به ۷٫۰۲۳۴ واحد برسد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان قیمت گذاری و هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. ♦ برای اطلاع از جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، به کانال «تابناک» در تلگرام بپیوندید
رجانیوزرجانیوز2 روز قبل
اقشار مختلف مردم هر کدام به نحوی سعی دارند با کمک به نهاد‌های مسئول در حل این بحران به تعهد اجتماعی خود عمل کنند. اما تجربه نشان داده سلبریتی‌های وطنی در بحران‌های مختلف برخلاف تعهد اجتماعی، خود تبدیل به بحرانی دیگر می‌شوند. به گزارش رجانیوز؛ با ورود ویروس کرونا به کشور تمام ظرفیت‌های موجود برای مقابله با این مهمان ناخوانده بسیج شده است. این سلبریتی‌ها کمک‌های خود و پول هایی جمع آوری شده را به خیریه‌ها و صلیب سرخ اهدا نمودند. هر چند که قبلا هم سلبریتی‌ها نشان دادن که کسب درآمد برایشان از جان مردم مهم‌تر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
در عین حال، گلوبال تایمز به نقل از شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن نوشت که دولت آمریکا احتمالا در درک این امر تانوان بوده که این ویروس تا چقدر در خاک آمریکا شیوع داشته است. به هر حال بنا بر گزارش تلویزیون آساهی، هنوز معلوم نیست آیا کسانی که در آمریکا بخاطر آنفولانزا جان داده‌اند مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند یا خیر. شن گفت: علائم و مسری بودن ویروس کووید-۱۹ (نام ویروس کرونا) برای همه روشن است. گلوبال تایمز نوشت: این شیوع بیماری امتحان بزرگی برای بسیاری از نهادها و سیستم‌ها است و رسانه‌ها باید گزارش‌های روشن و دقیقی ارایه کنند. تاکنون ۳۵ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از سوی مقامات آمریکایی تأیید شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
سال ۲۰۰۰ سال تاثیرگذاری در تاریخ لکسوس و تویوتا بود؛ چرا که در این سال، لکسوس به صورت رسمی از تویوتا جدا شده و به برندی مستقل با طراحی، مهندسی، آموزش و مراکز تولید جداگانه تبدیل شد. این جدایی، با عرضه‌ی خودروهای لکسوس در ژاپن و بازارهای بزرگ دیگر همچون چین همراه شد. نامگذاری خودروهای لکسوس، نظم خاصی دارد. اولین حرف بیان‌گر نوع خودرو در کلاس خودروهای لکسوس و دومی نشان دهنده‌ی مدل بدنه‌ی خودرو است. لکسوس لئوهمانطور که در بالا ذکر شد، تنها لکسوس LX۵۷۰ تولید سال ۲۰۱۵ که در ایران موجود است به لکسوس لئو معروف شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، با توجه به شیوع ویروس خطرناک کرونا در ایران، امروز (دوشنبه) سازمان لیگ فدراسیون والیبال جلسه فوق‌العاده‌ای را با حضور مدیران عامل باشگاه‌های حاضر در لیگ جهت تصمیم گیری در مورد مسابقات لیگ برگزار کرد که نتیجه آن تعطیلی مسابقات لیگ‌برتر والیبال مردان و زنان ایران بود. بیشتر بخوانید: درخواست برای لغو مسابقات بدون تماشاگرمنوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در این‌ مورد گفت: ابتدا قرار بود لیگ پس از ۱۰ روز تعطیلی آغاز شود، اما با توجه به اینکه سلامتی جامعه و بازیکنان برای ما مهم است، همه بازی‌های لیگ‌برتر مردان و زنان به صورت کامل تعطیل شد. او در پاسخ به این سوال که با توجه به این موضوع، نماینده ایران برای مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا چگونه ‌معرفی خواهد شد؟ توضیح داد: در بخش بانوان هیچ نماینده‌ای‌ نخواهیم داشت و برای بخش مردان هم فعلا مشغول رایزنی با AVC هستیم تا ببینیم اصلا رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا برگزار خواهد شد یا خیر. پورحسن افزود: مسابقات قهرمانی آسیای باشگاه‌ها در تایلند است که این‌ کشور نیز مانند ‌چین، ایران، ژاپن و … درگیر ویروس کرونا است. حال باید منتظر ماند و دید آیا اصلا این رقابت‌ها برگزار می‌شود یا خیر؟ فعلا باید منتظر تصمیم AVC (فدراسیون‌ والیبال آسیا) باشیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا یک درصد افزایش یافت و به ۱۶۶۵ دلار رسید. صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم شش میلیون و ۳۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و ۹۱ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۶۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد. نیم‌سکه، ۳ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۹۵۶ هزار تومان است.
تابناکتابناک3 روز قبل
برخی کارگران و کارمندان دو شرکت کره‌ای هیوندای و سامسونگ با توجه به درگیر شدن این کشور درشیوع ویروس کرونا در قرنطینه خانگی قرار گرفته‌اند. به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از آنکه ابتلای یکی از کارگران کارخانه سامسونگ در شهر گومی در جنوب کره به ویروس کرونا قطعی شده، حالا ۱۵۰۰ نفر از کارگران و کارمندان این کارخانه مجبور شدند برای جلوگیری از شیوع این ویروس در قرنطینه خانگی بمانند. بسیاری از کارخانه‌های بزرگ کره از جمله شرکت خودروسازی هیوندای در جنوب این کشور و در معرض شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند. سخنگوی اتحادیه کارگران هیوندای می‌گوید: در حال حاضر ۶ کارگر خط تولید این شرکت نیز در شهر اولسان نیز مجبور شده‌اند در خانه بمانند. یکی از کارگران هیوندای می‌گوید ما هم اکنون روی یخ راه می‌رویم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
در عین حال، گلوبال تایمز به نقل از شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن نوشت که دولت آمریکا احتمالا در درک این امر تانوان بوده که این ویروس تا چقدر در خاک آمریکا شیوع داشته است. به هر حال بنا بر گزارش تلویزیون آساهی، هنوز معلوم نیست آیا کسانی که در آمریکا بخاطر آنفولانزا جان داده‌اند مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند یا خیر. شن گفت: علائم و مسری بودن ویروس کووید-۱۹ (نام ویروس کرونا) برای همه روشن است. گلوبال تایمز نوشت: این شیوع بیماری امتحان بزرگی برای بسیاری از نهادها و سیستم‌ها است و رسانه‌ها باید گزارش‌های روشن و دقیقی ارایه کنند. تاکنون ۳۵ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از سوی مقامات آمریکایی تأیید شده است.

به انتهای لیست رسیدید

ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.. ژاپن یک کشور پادشاهی‌است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می‌شود. ویکی‌پدیا