اخبار ژاپن - آخرین و مهم ترین اخبار ژاپن از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ژاپن

ژاپن

مهرمهر22 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ژاپن تایمز، «چوی جونگ کان» (Choi Jong-kun) نماینده ویژه رئیس‌جمهور کره جنوبی در امور «برنامه‌ریزی برای صلح» در واکنش به هشدارهای اخیر کره شمالی درباره رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا اعلام کرد: تا آنجایی که می‌دانم رئیس‌جمهور ترامپ درباره لغو این رزمایش نظامی مشترک قولی نداده است. نماینده ویژه رئیس‌جمهور کره جنوبی در این خصوص گفت: اگر او چنین کاری انجام داده بود، با ما مشورت و درباره آن سازماندهی و از آن به نحوی بسیار راهبردی استفاده می‌کرد. این در حالیست که کره شمالی پیشتر درباره برگزاری و ادامه رزمایش‌های مشترک میان همسایه جنوبی خود با آمریکا هشدار داده بود.
مهرمهر29 دقیقه قبل
تیم ملی کاراته ایران در مجموع مردان و زنان موفق به کسب ۵ مدال طلا، دو نقره و چهار برنز شد. ژاپنی‌ها با ۶ طلا، دو نقره و سه برنز قهرمان شدند. ازبکستان، میزبان مسابقات نیز با ۳ طلا، یک نقره و دو برنز بعد از ایران در جای سوم ایستاد. عربستان و قزاقستان با یک طلا و دو نقره، چین با یک طلا و سه برنز و اندونزی با یک نقره و دو برنز در مکان‌های چهارم تا هفتم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفتند. ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی، سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم، زهرا یاوری در وزن ۶۸- کیلوگرم، رضا روشن در وزن ۵۵- کیلوگرم و مجید حسن نیا در وزن ۶۰- کیلوگرم نیز توفیقی در کسب مدال نداشتند.
نامه‌نیورنامه‌نیور41 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین44 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- تیم ملی کومیته مردان ایران در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل عربستان به پیروزی رسید. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از روز جمعه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شده و امروز (یکشنبه) به پایان رسید. تیم ملی کومیته مردان کشورمان در فینال رودرروی عربستان قرار گرفت و با برتری مقابل این تیم برای سومین دوره پیاپی قهرمان آسیا شد. شاگردان هروی پیش از این مقابل ترکمنستان، قزاقستان، هند و ژاپن را شکست داده بودند. با این قهرمانی نتایج ضعیف بخش انفرادی تیم مردان تا حد زیادی فراموش شد.
تسنیمتسنیم44 دقیقه قبل
در این دیدار ابتدا سجاد گنج‌زاده با نتیجه ۳ بر ۲ از سد حریف عربستانی خود عبور کرد. تیم کشورمان برای حضور در دیدار پایانی ابتدا ۳ بر صفر مقابل ترکمنستان به برتری دست یافت. در گام دوم تیم کشورمان با نتیجه ۳ بر یک از سد قزاقستان عبور کرد. براساس این گزارش، در دیدار سوم نیز شاگردان شهرام هروی با نتیجه ۳ بر صفر از سد هند عبور کردند. شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از روز جمعه ۲۸ تیرماه با شرکت ۳۴۰ کاراته‌کا از ۳۳ کشور در تاشکند ازبکستان آغاز شد و امروز با برگزاری دیدارهای کومیته تیمی به پایان رسید.
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
تیم‌های کومیته مردان و زنان ایران مدال طلای رقابت‌های قهرمانی کاراته آسیا در ازبکستان را از آن خود کردند. به گزارش ایسنا، در آخرین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ که در تاشکند ازبکستان در جریان است، تیم‌های کومیته مردان و زنان ایران به مصاف رقبایشان رفتند که در پایان موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا شدند. تیم کومیته مردان ایران در نخستین دیدار ۳ بر صفر برابر ترکمنستان به پیروزی رسید و در دومین دیدار نیز برابر قزاقستان ۳ بر یک پیروز شد. تیم کومیته مردان ایران با هدایت شهرام هروی برای سومین مرتبه عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد. بهمن عسگری در وزن ۷۵-، سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم، فاطمه صادقی در کاتای انفرادی و تیم کاتای مردان ایران نیز به مدال برنز رسیدند.
مهرمهر48 دقیقه قبل
در این دیدار سجاد گنج زاده با برتری ۳ بر ۲ پیروزی نخست را برای تیم ایران کسب کرد. در ادامه علی اصغر آسیا بری و صالح اباذری هم رقبای خود را شکست دادند تا تیم ایران مقتدارنه روی سکوی قهرمانی بایستد. تیم ملی کاراته ایران با هدایت سید شهرام هروی برای سومین دوره متوالی موفق به کسب مدال طلای کومیته تیمی شد. این تیم در رقابتهای ۲۰۱۷ قزاقستان و ۲۰۱۸ اردن موفق به کسب مدال طلا شده بود. هروی سه دوره هم با تیم ملی مدال طلای کومیته تیمی قهرمانی جهان را کسب کرده و از این به آقای «هت تریک» در کاراته معروف شده است.
فارسفارس48 دقیقه قبل
در روز پایانی این مسابقات تیم ملی کومیته مردان کشورمان ابتدا به مصاف نماینده ترکمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک برنده این دیدار شد. تیم ملی کومیته مردان کشورمان برای رسیدن به طلای جام شانزدهم باید به مصاف تیم ملی عربستان رفت و این دیدار در پایان با نتیجه سه بر صفر به سود تیم ملی کومیته مردان کشورمان به پایان رسید و تیم ملی کاراته ایران برای سومین بار عنوان قهرمانی در آسیا را از آن خود کرده است. (قزاقستان) تیم ملی کومیته مردان در سال ۲۰۱۸ قهرمان آسیا شد. (اردن) تیم ملی کومیته مردان در سال ۲۰۱۹ قهرمان آسیا شد. سیدشهرام هروی سرمربی تیم ملی، شهاب سلطانی، حسین روحانی و سعید حسنی پور به عنوان مربیان تیم ملی فعالیت می‌کنند.
مهرمهر51 دقیقه قبل
رؤیای پهلوی در جمهوری اسلامییامین‌پور ابتدا روایتی از تاریخ پس از انقلاب اسلامی و بستر تاریخی شهید آوینی ارائه داد و گفت: شما خیلی باید تاریخ بخوانید تا به رؤیای نسلی که انقلاب کرد نزدیک شوید. عده‌ای حتی ریل جدیدی برای انقلاب اسلامی گذاشتند. آوینی؛ یک نیروی واکنش‌سریعوی دربارۀ جایگاه تاریخی تفکر شهید آوینی گفت: اهمیت شهید آوینی اینجا مشخص می‌شود: یک نیروی واکنش‌سریع که هرجا احساس می‌کند رؤیا در حال عوض‌شدن است، حاضر می‌شود. او بیان کرد: شهید آوینی رؤیای انقلاب اسلامی را به‌خوبی درک کرده بود. آوینی هنوز معلم انقلاب استیامین‌پور در ادامه گفت: متأسفم که بگویم ۲۶ سال پس از شهادت شهید آوینی هنوز او سمت معلمی دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز52 دقیقه قبل
برنامه جامع کمیته المپیک ژاپن برای ورزشکاراندر حالی که تقریبا یک سال تا شروع بازی‌های المپیک توکیو زمان باقی است، تسویوشی فوکویی دبیر کل کمیته المپیک ژاپن اعلام کرد این کشور به دنبال کسب ۳۰ مدال طلا در بازی‌های المپیک پیش رو است که تقریبا دو برابر رکورد ۱۶ طلای این کشور در گذشته است. او همچنین از طراحی و ایجاد یک مرکز برای بالابردن ظرفیت رقابتی ورزشکاران ژاپنی برای المپیک توکیو و رقابت‌های بعدی خبر داد. به گزارش سایت globaltimes، بیشترین طلای ورزش ژاپن در المپیک مربوط به دو دوره ۱۹۶۴ توکیو و ۲۰۰۴ آتن است که ورزشکاران این کشور موفق به کسب ۱۶ مدال طلا شدند. جودو، شنا، ژیمناستیک و کشتی به عنوان چهار ورزش سنتی ژاپن است و ۸۷ درصد از مدال‌های طلای ژاپن در بازی‌های المپیک مربوط به این چهار رشته بوده است. فوکویی عنوان کرد این هدف یعنی ۳۰ طلای بازی‌های المپیک را تیم کارشناسی کمیته المپیک ژاپن برآورد کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز57 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، روز پایانی از شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، صبح امروز (یکشنبه) با رقابت‌های کومیته تیمی در دو بخش آقایان و بانوان در تاشکند ادامه یافت و در دیدار فینال کومیته تیمی بانوان، تیم ملی کاراته ایران با شکست ۲ بر یک ژاپن به مقام قهرمانی آسیا دست یافت. تیم کشورمان در ابتدای مسابقات امروز پس از تساوی یک - یک مقابل ازبکستان با توجه به قانون امتیاز شماری به برتری در دیدار نخست خود دست یافت. در ادامه تیم کشورمان به مصاف اردن رفت که مقابل این تیم به برتری ۲ بر صفر دست یافت تا راهی دیدار نیمه نهایی شود. ملی‌پوشان کشورمان در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه ۲ بر یک از سد تیم چین گذشتند. ابتدا طراوت خاکسار با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریف خود شد.
طرفداریطرفداری58 دقیقه قبل
طرفداری- تیم ملی کاراته بانوان ایران با برتری در دیدار فینال کومیته تیمی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا مقابل ژاپن به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. به گزارش تسنیم، روز پایانی از شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، صبح امروز با رقابت‌های کومیته تیمی در دو بخش آقایان و بانوان در تاشکند ادامه یافت و در دیدار فینال کومیته تیمی بانوان، تیم ملی کاراته ایران با شکست۲-۱ ژاپن به مقام قهرمانی آسیا دست یافت. در مبارزه حساس و پایانی نیز طراوت خاکسار مقابل حریف ژاپنی پس از تساوی ۳ - ۳ با قانون سنشو (امتیاز نخست) به برتری رسید تا بانوان ایران روند درخشش خود را در مسابقات این دوره با مدال طلای کومیته تیمی ادامه بدهند. در ادامه تیم کشورمان به مصاف اردن رفت که مقابل این تیم به برتری ۲ بر صفر دست یافت تا راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. ملی‌پوشان کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۲ بر یک از سد تیم چین گذشتند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه این رقابتها که در تاشکند جریان تیم ملی بانوان ایران در مبارزه نهایی به نتیجه ۲ بر یک برابر ژاپن به پیروزی دست یافت و قهرمان شد. برای تیم ایران در این مبارزه شیما آل سعدی اولین نماینده ایران بود که به روی تاتامی رفت و در نهایت ۴ بر یک بازنده تاتامی را ترک کرد. تیم بانوان کشورمان کار خود را با برتری مقابل ازبکستان آغاز کرد و در ادامه اردن و چین را نیز شکست داد به دیدار نهایی راه پیدا کرد. بانوان ایران دو دوره قبلی نیز به فینال رسیده بودند که یک طلا و یک نقره حاصل تلاش آنها بود. تیم ملی کاراته ایران در این دوره از مسابقات تاکنون موفق به کسب چهار مدال طلا توسط کومیته تیمی بانوان، طراوت خاکسار، حمیده عباسعلی و ذبیح الله پورشیب، دو مدال نقره توسط کومیته تیم بانوان رزیتا علیپور و کاتای تیمی بانوان و چهار مدال برنز توسط بهمن عسگری، سجاد گنج زاده، فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان شده است.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در حالی از روز جمعه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شده است که امروز (یک شنبه) این رقابت‌ها به پایان خواهد رسید. در روز پایانی این مسابقات تیم ملی کومیته بانوان در نخستین دیدار به مصاف تیم ازبکستان رفت و در پایان برنده این دیدار شد. در دورم دوم این رقابت‌ها بانوان کشورمان موفق شدند با نتیجه ۲ بر صفر اردن را شکست دهند. در نیمه نهایی این رقابت‌ها تیم ملی کومیته بانوان کشورمان موفق شد تیم ملی چین را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد و به فینال این مسابقات راه یافت، ملی پوشان کشورمان در فینال مقابل تیم ژاپن قرار خواهد گرفت. برای سومین بار بانوان تیم ملی کومیته کشورمان موفق شدند در ازبکستان طلای مسابقات را از آن خود کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تیم کومیته تیمی بانوان در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل ژاپن به برتری رسید و قهرمان شد. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، رقابت‌های کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا امروز (یکشنبه) برگزار شد و در پایان تیم‌ بانوان ایران به مقام قهرمانی بخش تیمی این رقابت‌ها رسید. در این دیدار شیما آل‌سعدی، طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی برای تیم ایران روی تاتامی رفتند و در نهایت شاگردان موسوی با غلبه مقابل ژاپن، به عنوان قهرمانی دست یافتند. تیم بانوان پیش از این مقابل ازبکستان، اردن و چین به برتری رسیده بود. شاگردان موسوی در بخش انفرادی هم عملکرد بسیار خوبی داشتند و با کسب مدال طلای بخش تیمی درخشش خود را کامل کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یگان شناوری جمهوری اسلامی، نفتکش انگلیسی را در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل الطارق توقیف کرد و این یعنی تغییر مولفه‌های قدرت. نفتکش انگلیسی، در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل‌الطارق توقیف شدرئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: یگان شناوری جمهوری اسلامی، نفتکش انگلیسی را در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل الطارق توقیف کرد و این یعنی تغییر مولفه‌های قدرت؛ ناتو، قدرت خود را از دست نداده بلکه مفهوم و مؤلفه‌های قدرت تغییر کرده و این کار را نیز انقلاب اسلامی انجام داده است. وی با اشاره به کتاب خاطرات ژنرال هایزر یادآور شد: این کتاب را که می‌خوانید متوجه می‌شوید که چرا به ایران آمد، ژنرال هایزر قصد داشت با به‌کارگیری ارتش آموزش دیده و مجهز جلوی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد، اما موفق نشد. در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با توسعه تشکیلاتی بسیج دانش‌آموزی از مقطع پیش دبستانی و مقاطع بعدی باید شاه‌بیت بسیج دانش‌آموزی را برنامه شهید بهنام محمدی قرار دهیم، ورود به‌ بسیج دانش‌آموزی دروازه‌های دیگری نیز دارد که ما آن‌ها را تعبیه می‌کنیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دبیر کل کمیته المپیک ژاپن وعده داد این کشور به دنبال کسب ۳۰ مدال طلا در بازی‌های سال آینده است. او همچنین از طراحی و ایجاد یک مرکز برای بالابردن ظرفیت رقابتی ورزشکاران ژاپنی برای المپیک توکیو و رقابت‌های بعدی خبر داد. بیشترین طلای ورزش ژاپن در المپیک مربوط به دو دوره ۱۹۶۴ توکیو و ۲۰۰۴ آتن است که ورزشکاران این کشور موفق به کسب ۱۶ مدال طلا شدند. جودو، شنا، ژیمناستیک و کشتی به عنوان چهار ورزش سنتی ژاپن است و ۸۷ درصد از مدال‌های طلای ژاپن در بازی‌های المپیک مربوط به این چهار رشته بوده است. فوکویی عنوان کرد این هدف یعنی ۳۰ طلای بازی‌های المپیک را تیم کارشناسی کمیته المپیک ژاپن برآورد کردند.
مهرمهر1 ساعت قبل
در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: ما تفاهم نامه‌ای با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا کردیم‌. همچنین بازدیدی از مرکز نگهداری کودکان کار در خیابان یاسر را داشتیم و قرار شده بود که تا آخر سال کودکان کار ساماندهی شوند که این کار انجام شد و مورد تاکید رییس جمهور و وزیر دادگستری بوده است. وی با بیان اینکه اگر خلاء قانونی در رابطه با حقوق کودک است آن را برطرف کنیم، گفت: آموزش خانواده‌ها در این امر بسیار مهم است. وزیر دادگستری افزود: ارتباط با آموزش و پرورش از طرف مرجع و برنامه ریزی برای آموزش کودکان از مهدکودک نیز باید انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
آنها دارند برای فوتبال در سیاست‌های کلانش فکر می‌کنند. حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تدوین شده که راهی برای ورود اینها نیست. سرمربی تیم امید و دیگر رده‌ها هم همینطور چون نمی‌دانیم فلسفه‌مان چیست و حلقه ربط بین سرمربی تیم ملی و تیم امید و دیگر رده‌ها وجود ندارد. اولا می‌خواهم حساب بانکی کمیته آموزش از فدراسیون فوتبال جدا باشد یا مثلا من برای کمیته آموزش یک مجموعه می‌خواهم. با مربی تیم ملی یا فقط باشگاهی؟ - مجموعا.
طرفداریطرفداری1 ساعت قبل
طرفداری- تیم بسکتبال امید ایران با شکست اندونزی در جایگاه پنجم مسابقات ویلیام جونز ایستاد. به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم بسکتبال امید ایران امروز در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های جام ویلیام جونز به مصاف اندونزی رفت و با نتیجه ۹۵-۵۳ پیروز شد. براساس این گزارش، در پایان این مسابقه متین آقاجانپور با کسب ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان شد. تیم بسکتبال امید ایران با کسب چهار پیروزی و تحمل چهار شکست عنوان پنجمی رقابت‌های ویلیام جونز را به دست آورد. تیم‌های فیلیپین، کره جنوبی و ژاپن به ترتیب عناوین اول تا سوم این دوره از رقابت‌های جام ویلیام جونز را به خود اختصاص دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
و حالا کیست که نداند آنچه جمعه‌شب در ماجرای توقیف نفتکش متعلق به انگلیسی‌ها رخ داد، جلوه‌ای از قدرتنمایی تمام‌عیار نیروی دریایی ایران در برابر انگلیسی‌هایی بود که بیش از یک قرن حاکم مطلق تمام آب‌های جهان بودند. «ناخدا و فرمانده: آخر دنیا» محصول سال ۲۰۰۳ یکی دیگر از نمونه فیلم‌ها درباره قدرت نیروهای دریایی انگلیس است. راسل کرو در این فیلم نقش ناخدا و فرمانده ناوگان بریتانیا را دارد که دستور گرفته یک کشتی نظامی فرانسه را تسخیر کند. فیلم سینمایی «یواس‌اس ایندیاناپلیس: مردان دلیر» نیز یکی دیگر از فیلم‌هایی است که آمریکایی‌ها می‌گویند آن را بر اساس یک قصه واقعی ساخته‌اند. «کاپیتان فیلیپس» محصول سال ۲۰۱۳ هم یکی از فیلم‌های آمریکایی معروف در میان مخاطبان ایرانی است که داستان ربوده شدن کشتی باری آمریکایی به نام «مائرسک آلاباما» توسط دزدان دریایی سومالیایی را به تصویر می‌کشد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم بسکتبال امید ایران امروز (یکشنبه) در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های ویلیام جونز به مصاف تیم اندونزی رفت و این تیم را با نتیجه ۹۵ بر ۵۳ شکست داد. براساس این گزارش، در پایان این مسابقه متین آقاجانپور با کسب ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان شد. تیم بسکتبال امید ایران با کسب چهار پیروزی و تحمل چهار شکست عنوان پنجمی رقابت‌های ویلیام جونز را به دست آورد. تیم‌های فیلیپین، کره جنوبی و ژاپن به ترتیب عناوین اول تا سوم این دوره از رقابت‌های جام ویلیام جونز را به خود اختصاص دادند. انتهای پیام/
ایمناایمنا1 ساعت قبل
دیوید کاپر فیلد در جشنواره فیلم لندن: فیلم دیوید کاپرفیلد که بر اساس رمان نوشته چالز دیکنز ساخته شده به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن معرفی شد. «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی آرماندو یانوچی در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. آستین باتلر که در فیلم جدید روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کویینتین تارانتینو نیز حضور داشت برای ایفای نقش الویس پریسلی انتخاب شد. حقیقت در جشنواره ونیز: جدیدترین ساخته هیرکازو کورئیدا کارگردان مطرح ژاپنی افتتاح‌گر هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز خواهد بود. هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز از ششم تا شانزدهم شهریور در ایتالیا برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری، رقابت‌های قهرمانی جهان پاراوزنه برداری ۲۰۱۹ با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور از ۲۱ تیر ماه به مدت ۹ روز به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان برگزار شد. علی اکبر غریب شاهی پاراوزنه بردار چهارمحال و بختیاری، نیز در رقابت‌های مذکور در دسته ۱۰۷ کیلوگرم به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و توانست سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن را کسب کند. در پایان این رقابت‌ها، تیم ملی وزنه‌برداری ایران با کسب هفت مدال شامل سه طلا، سه نقره و یک برنز در بخش مردان قهرمان جهان شد. این ورزشکار چهارمحال و بختیاری متولد روستای آبتلخک در منطقه هلیساد بخش میانکوه شهرستان اردل است که از سال ۱۳۸۰ تمرینات خود را در شیراز پیگیری و در این مسابقات نیز به عنوان ورزشکار استان فارس عازم این رقابت‌ها شد.
موجموج1 ساعت قبل
وی از ارتقای سلامت روان در دانشگاه‌ها و جامعه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی یاد کرد و افزود: مردم غمگین غم زده‌ای داریم که مستعد هرگونه فروپاشی شخصیتی هستند. میزان غم و اندوه، فراتر از توانمندی جسمی در جامعه به همگان تحمیل می‌کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: امروز دانشگاه‌ها و دانشجویان دچار بی خویشتنی شده‌اند. وزیر بهداشت در خصوص معیشت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: معیشت باید به عنوان یکی از بحث‌های جدی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان و رزیدنت هامورد توجه قرار گیرد. ۱۲ برنامه توسعه در کشور داشته‌ایم اما در هیچ کدام از آنها، جایگاه انسان توسعه یافته را در نظر نگرفته‌ایم و امروز در ادبیات توسعه می‌گویند، انسان، ابزار توسعه نیست و انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه است و برای این انسان توسعه یافته نیازمند نقشه راه هستیم.

(تصاویر) خشم مردم کره جنوبی از ژاپن و آبه

11+
فراروفرارو1 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
یک روزنامه انگلیسی می‌گوید ریشه این تنش‌ها در دامی نهفته است که مشاور ارشد ترامپ برای انگلیس پهن کرده بود. انگلیس، ضمن محکوم کردن این اقدام، تهدید کرد که توقیف نفتکش یادشده، «تبعات جدی» خواهد داشت. برخی گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که نفتکش گریس ۱ در اصل به دستور آمریکا توقیف شده بود. خوشحالی زایدالوصف برخی مقامات آمریکا از ماجرای نفتکش جبل الطارق، هم ظاهرا این گزارش‌ها را تایید می‌کند. نفتکش گریس ۱، که ادعا می‌شود به مقصد سوریه در حال حرکت بود، توسط این ماهواره‌ها ردیابی شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
یک ماه پیش، سامانه پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را که وارد حریم هوایی ایران شده بود، هدف قرار داد. بعدا روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داد که نگرانی از تبعات سیاسی و نظامی گسترده حمله به ایران، ترامپ را از این تصمیم منصرف کرده است. در مقابل، دولت آمریکا نیز متعهد شده است در همان زمان طرح رفع دائمی تحریم‌های ایران را به کنگره برده و تصویب کند. همزمان برخی از کشورها از جمله روسیه و چین گفته‌اند به دنبال ساز و کاری برای ادامه تجارت با ایران هستند. شیف گفت تصور نمی‌کند که میزان تضاد و چندصدایی در ایران، از آنچه اکنون بر دولت ترامپ حاکم است، بیشتر باشد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
متاسفانه با مشاهده کوچک‌ترین خطاها، در برخی موارد می‌خواهیم با اشد مجازات با آنها برخورد کنیم. میزان غم و اندوه، فراتر از توانمندی جسمی در جامعه به همگان تحمیل می‌کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: امروز دانشگاه‌ها و دانشجویان دچار بی خویشتنی شده‌اند. وزیر بهداشت در خصوص معیشت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: معیشت باید به عنوان یکی از بحث‌های جدی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان و رزیدنت هامورد توجه قرار گیرد. ۱۲ برنامه توسعه در کشور داشته‌ایم اما در هیچ کدام از آنها، جایگاه انسان توسعه یافته را در نظر نگرفته‌ایم و امروز در ادبیات توسعه می‌گویند، انسان، ابزار توسعه نیست و انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه است و برای این انسان توسعه یافته نیازمند نقشه راه هستیم.
طرفداریطرفداری2 ساعت قبل
طرفداری - تاکه فوسا کوبو، مهاجم رئال مادرید مدعی شد مایل نیست در کانون توجهات قرار داشته باشد. در جریان بازی رئال مادرید ۱-۳ بایرن مونیخ در گینس کاپ، کوبو که به تازگی از توکیوی ژاپن به رئال مادرید پیوسته، یک نیمه بازی کرد و عملکرد تحسین برانگیزی از خود بر جای گذاشت. این هافبک هجومی ۱۸ ساله که سال‌ها در لاماسیا پرورش پیدا کرده، پدیده فوتبال ژاپن نامیده شده است. به گزارش مارکا، کوبو پس از بازی گفت: خیلی خوشحالم که اولین بازی‌ام را برای رئال مادرید انجام دادم. می‌دانم در کشورم نسبت به حضورم در رئال مادرید چه واکنش‌هایی نشان می‌دهند.

به انتهای لیست رسیدید

ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.. ژاپن یک کشور پادشاهی‌است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می‌شود. ویکی‌پدیا