اخبار ژاپن - آخرین و مهم ترین اخبار ژاپن از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ژاپن

ژاپن

ایسناایسنا1 ساعت قبل
شکست برابر عراق در انتخابی جام جهانی، پایانی بر عملکرد تیم ملی در سال ۲۰۱۹ بود و تیم ملی تا چهار ماه دیگر در یک بازی رسمی به میدان نخواهد رفت. به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران نتایج خوبی در انتخابی جام جهانی کسب نکرده و از سوی دیگر عملکرد کادر فنی تیم ملی از جهات مختلف مورد بحث است. ویلموتس با وجود به مخاطره افتادن وضعیت تیم ملی، به ایران نیامد و مستقیم از فرودگاه راهی کشورش شد. با ان حال ویلموتس همچنان یک مربی پروازی است که فقط هنگام بازی‌ها کارت سرمربی‌گری تیم ملی را به گردنش می‌اندازد و به اردو می‌رود. برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی‌تابند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
اعتقاد داشتند در ژاپن در مسابقات بوکس حرفه‌ای شرکت کردم و اجازه حضور در مسابقات آماتور را ندارم. احمدی‌صفا در خصوص شانس خود برای کسب سهمیه المپیک به تسنیم گفت: به قول استکی، کار من برای کسب سهمیه المپیک از بقیه بچه‌ها سخت‌تر است. برای رسیدن به سهمیه باید بیشتر تلاش کنم، چرا که توقعات با توجه به لژیونر شدن از من بیشتر است و دیگر مسابقات کسب سهمیه جای تجربه اندونزی نیست. مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه اردیبهشت ماه سال آینده در فرانسه خواهد بود و نفراتی که موفق به کسب سهمیه در رقابت‌های مرحله نخست شدند در این رویداد حضور نخواهند شد. وقتی در کشورم اینگونه با ناداوری مواجه می‌شوم باید در مسابقات کسب سهمیه به گونه‌ای عمل کنم تا داوران حقم را نخورند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رکابزن ملی پوش ایران گفت: از الان برای المپیک برنامه‌ها را شروع کنند می‌توان در توکیو نتیجه گرفت اما برنامه فدراسیون حتی برای قهرمانی آسیا مشخص نیست چه برسد به المپیک. آن طور که من اطلاع دارم مسیر المپیک کوهستانی است و حتی بزرگان دوچرخه سواری جهان نظیر کریس فروم از الان دارند در مسیر المپیک تمرین می‌کنند. اگر فدراسیون انتخاب غلطی کند و رکابزن کفی رو به المپیک بفرستد، المپیک فقط می‌تواند برای آن رکابزن مسافرت خوبی باشد! مسیر توکیو در تخصص من و پورهاشم‌ استاو ادامه داد: من خیلی برای رفتن به المپیک انگیزه دارم و مسیر المپیک هم در تخصص من و حمید پورهاشم است. المپیک قبل که حقم را خوردند و برای المپیک توکیو هم ببینیم چه می‌شود.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
الناز رکابی که او را با لقب «دختر عنکبوتی» ایران می‌شناسند می‌گوید نیمی از عمرش را روی دیوارها گذرانده و به همین دلیل برای بسیاری از دختران سنگ‌نورد ایرانی الهام‌بخش است. آرزوی دیگرم این است که به‌عنوان نخستین دختر سنگ‌نورد ایرانی قهرمان جهان شوم. به‌عنوان نخستین دختر سنگ‌نورد ایرانی لقب هم دارید؟ خیلی‌ها به من می‌گویند دختر عنکبوتی ایران اما یکی از مربیان تیم ملی لقب موستانگ را به من داده که خیلی آن را دوست دارم. می‌توانم به المپیک صعود کنمصعود دختر سنگ‌نورد ایرانی به المپیک ۲۰۲۰ یک اتفاق ویژه است اما بیشتر به یک ماموریت غیرممکن می‌ماند. الناز رکابی قدم‌به‌قدم خودش را به المپیک نزدیک می‌کند و بر این باور است که می‌تواند به‌عنوان نخستین دختر سنگ‌نورد ایرانی به بزرگ‌ترین آوردگاه ورزشی جهان راه پیدا کند.
طرفداریطرفداری2 ساعت قبل
طرفداری- سعید ملایی، جودوکای مشهور ایرانی به دلیل حواشی مربوط به عدم مسابقه با ساگی موکی از رژیم صهیونیستی و محرومیت تیم ملی جودوی ایران از مسابقات بین المللی، تصمیم به خروج از تیم ملی ایران گرفت و با رفتن به آلمان، از فدراسیون جهانی جودو تقاضای پناهندگی کرد. به گزارش گاتزتا دلو اسپورت، سعید مولایی فردا با پرچم پناهندگان فدراسیون جهانی جودو در مسابقات گرندپری اوزاکای ژاپن شرکت خواهد کرد و این نخستین حضور او به عنوان نماینده پناهندگان فدراسیون جهانی جودو در یک تورنمنت بین‌المللی است. در گرندپری ژاپن، ۴۸۷ جودوکا از ۸۷ کشور حضور دارند که البته ایران به سبب محرومیت، در این مسابقات نماینده‌ای ندارد. به نقل از سورتوالمپیکو، سعید ملایی در خصوص زندگی جدیدش در آلمان نیز صحبت کوتاهی داشته است:
فارسفارس2 ساعت قبل
راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات درشرایط محدودیت اینترنت، بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کرد. به گفته سید علیرضا آل داوود، پژوهشگر فضای مجازی اگر این شبکه، راه اندازی شده بود کسب و کارهای اینترنتی ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت نمی‌دیدند. شبکه ملی اطلاعات به عنوان راهکار اصلی برای استقلال کشور و تملک واقعی بر اطلاعات و زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی است. با راه‌اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات می‌توانیم هم از شبکه جهانی اینترنت بهره مند شویم و هم خدمات شبکه ملی اطلاعات با هزینه‌های کم برای تامین پهنای باند در اختیار همه قرار می‌گیردهمچنین شبکه ملی اطلاعات و افزایش امنیت اطلاعات ملی حفظ حریم خصوصی کاربران و توسعه نرم افزارها منجر می‌شود. پیش از این هم کشورهایی نظیر ژاپن، آلمان، کره جنوبی و استرالیا نیز از شبکه ملی اطلاعات بهره مند شده‌اند طی هفته گذشته نیز روسیه از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد. شبکه ملی اطلاعات یک شبکه ۱۰۰ درصد مزیت ساز در حوزه فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور است، اگر شبکه ملی اطلاعات به طور کامل راه اندازی شده بود در مشکلات اخیر و محدودیت اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت نمی‌دیدند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
شرکت فولاد مبارکه، از بزرگ‌ترین دستاوردهای صنعتی جمهوری اسلامی ایران است که در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در زمینی به وسعت ۳۵ کیلومتر مربع واقع شده است. این در حالی است که سرعت‌گیرهای موجود در روند توسعه صنعت ورق‌های فولادی اثرگذاری بزرگی بر روند توسعه صنعتی، افزایش ظرفیت یا حجم معاملات ورق در بورس کالا اثرگذاری خاصی نداشته است ولی به معنای آرامش این حوزه نیست. تولید ورق‌های فولادی عریض برای تولید لوله‌های انتقال آب. تولید ورق‌های استحکام بالا با وزن کمتر برای ساخت خودروهایی سبک وزن با مصرف سوخت پایین‌تر و ایمنی بالاتر. تولید ورق‌های فولادی با ضخامت کمتر و استحکام بیشتر برای مصارف ساختمانی و صنایع لوله و پروفیل.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
چین در حدود ۸۰ درصد از تولید جهانی عناصر خاکی نادر سهم دارد. عناصر خاکی نادر گروهی متشکل از ۱۷ عنصر شیمیایی مورد استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی و تجهیزات نظامی هستند. استرالیا میزبان شرکت لیناس است که بزرگ‌ترین معدنکار عناصر خاکی نادر جهان در خارج از چین به‌شمار می‌رود. این شرکت در ماه مه توافق مقدماتی برای ساخت یک تاسیسات جداسازی عناصر خاکی نادر در تگزاس آمریکا امضا کرد که این تاسیسات تا سال ۲۰۲۱ فعالیتش را آغاز خواهد کرد. بر اساس گزارش رویترز، آژانس‌های مواد معدنی استرالیا و آمریکا توافقی را برای دستیابی به درک بهتر از ذخایر مواد معدنی استراتژیک خود امضا کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، براساس این گزارش با انباشت سیاست‌های محدودکننده تجارت، سهمی از تجارت جهان که هدف این سیاست‌ها قرار گرفته‌اند روندی افزایشی داشته است. اگر ما می‌خواهیم از افزایش نااطمینانی‌ها، کاهش سرمایه‌گذاری و حتی رشد ضعیف تجارت جلوگیری کنیم، باید شاهد رهبری قدرتمند اقتصادهای گروه ۲۰ باشیم. باید این روند معکوس شود.» براساس گزارش جدید دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» کاهش رشد تجارت جهانی با شاخص‌های آینده‌نگر منفی برای تجارت و تولید جهانی شامل سفارش‌های صادرات همزمان شده است. بر این اساس، ریسک‌های متوجه رشد، عموما منفی هستند، ریسک‌هایی که شامل تشدید اقدامات محدودکننده تجارت و کاهش بیشتر رشد جهان در اقتصادهای اصلی می‌شوند. گزارش دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» از سال ۲۰۰۹ توسط دبیرخانه این سازمان منتشر می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
به این ترتیب تیم ایران بعد ازچند سال عنوان تیم اول آسیا در رنکینگ فیفا را هم از دست خواهد داد؛ چراکه انتظار می‌رود ژاپن بدون تغییر جایگاه در رده بیست‌وهشتم دنیا باقی بماند و ۵ پله بالاتر از شاگردان مارک ویلموتس قرار بگیرد. دلایل سقوط تیم ملی فوتبال ایران در رده‌بندی آینده شامل دو آیتم بزرگ خواهد بود که بخشی از آن متوجه کیفیت فنی تیم ملی خواهد بود و بخشی دیگر نیز به ضعف مدیران فدراسیون فوتبال برمی‌گردد. مدیران فدراسیون به این‌دلیل متهم افت فوتبال ملی کشور هستند که در روزهایی که فیفا به‌عنوان روز بازی‌های دوستانه اعلام کرده موفق نشدند حریف تمرینی برای تیم ملی ایران پیدا کنند و عدم بازی در فیفا دی امتیاز منفی برای تیم‌های ملی جهان خواهد داشت. اما موضوعی که مطرح می‌شود این است که آیا بهترین تیم آسیا بودن برای تیم ملی ایران در این سال‌ها مزیتی داشته است؟ کسب جایگاه مناسب در رنکینگ فیفا برای تیم‌ها بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و سبب نمی‌شود که مثلا سود مالی خاصی نصیب تیم‌های برتر شود. همایون شاهرخی که سال ۸۳ وظیفه هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده داشت و این تیم درپی چند شکست در این رده‌بندی تنزل یافته بود د راین خصوص در دفاع از عملکرد خود گفته بود رده‌بندی فیفا کمترین ارزشی ندارد و کاملا سمبلیک است.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
مارک ویلموتس و همکارانش در کنار مدیران فدراسیون فوتبال عملکرد پرانتقادی داشتند. ویلموتس با وجود به مخاطره افتادن وضعیت تیم ملی، به ایران نیامد و مستقیم از فرودگاه راهی کشورش شد. با ان حال ویلموتس همچنان یک مربی پروازی است که فقط هنگام بازی‌ها کارت سرمربی‌گری تیم ملی را به گردنش می‌اندازد و به اردو می‌رود. انتظارات از فدراسیون فوتبال این است که به جای قلم‌فرسایی و تاکید بر برنامه‌ریزی برای تیم ملی، برنامه‌ای را برای تیم ملی ایران در پاییز و زمستان پیش رو ببیند. برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی‌تابند.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
در آغاز این آیین که اجرایش برعهده مهدی سلوکی بود، وحید گلستان، دبیر جشنواره فیلم رشد با ارائه گزارشی گفت: «در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم.» او ادامه داد: «به هنرمندان این نوید را می‌دهم که با توجه به برنامه درسی ملی، فیلم، یک رسانه تزیینی نخواهد بود و به یک رسانه رسمی آموزشی تبدیل خواهد شد. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی را ایجاد کنیم.» گلستان، تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز را از دیگر دستاوردهای این جشنواره را دانست. در ادامه این آیین، اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام شد: بخش دانش‌آموزان فیلمسازرتبه اول: بومیکا ابونه سینهه برای فیلم مستند «شش ماه شش ثانیه دور ریختن» از هندرتبه دوم: فیلم داستانی «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری از ایرانرتبه سوم: فیلم پویانمایی «قوانین وسواسی‌ها» به کارگردانی نرگس رفاهی از ایراندیپلم افتخار: فیلم پویانمایی «طغیان» به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوری و فیلم مستند «هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقانبخش فرهنگیان فیلمسازرتبه اول: فیلم داستانی «بابردوو» به کارگردانی سیاوش ساعدپناه از ایرانرتبه دوم: فیلم پویانمایی «باهم، بی‌هم» به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی از ایرانرتبه سوم: فیلم مستند «یک شب در مدرسه» از رضا رادپور از ایراندیپلم افتخار: فیلم‌ داستانی «دیا» به کارگردانی آنیش ناراس از هندبخش فیلم بلند داستانیرتبه اول: فیلم بلند داستانی «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبیرتبه دوم: فیلم «فرزند زمین» به کارگردانی مژگان بیاتدیپلم افتخار: فیلم «آلفونس جیتر بیت» به کارگردانی مارک اسچیتر از کشور آلمانبخش فیلم‌ کوتاه داستانیرتبه اول: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری از ایرانرتبه دوم: فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از مکزیکدیپلم افتخار: فیلم‌ «دابر» به کارگردانی سعید نجاتی و بازیگری امیرحسین عزیزی برای نقش اول فیلم «آبی کمرنگ» بخش مستندرتبه اول: فیلم «بی‌گدار» اثر علیرضا دهقانرتبه دوم: فیلم «من می‌خواهم به مدرسه بروم» به کارگردانی پوتری پورناما سوگوا از کشور مالزیدیپلم افتخار: فیلم‌ مستند «قوس الکتریکی» به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم «کبوتر» اثر الکساندر هویسان از کشور اکراینبخش پویانماییرتبه اول: فیلم «به دنبال لایک» ساخته توبیاس اسکلاج و برنت فارست از کشور ژاپنرتبه دوم: فیلم «زری زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان از ایراندیپلم افتخار: فیلم «سنگ‌های سپید» اثری از فاطمه حسنی از ایرانبرگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ ایرانبخش دانش‌آموزی: دیپلم افتخار برای فیلم‌های داستانی «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور، «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و پویانمایی «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانیبخش بزرگسالان: دیپلم افتخار برای فیلم‌های «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی، «راهی کردن» اثر روزا فیشر، «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شادبرگزیدگان انجمن اولیا و مربیانرتبه اول: فیلم «آبی کمرنگ» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامیرتبه دوم: فیلم «دابر» ساخته سعید نجاتیرتبه سوم: «راهی کردن» اثری از روزا فیشربخش جوایز سیفژفیلم «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی عباس۵۷۵۷
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: عصر امروز جمعه اول آذرماه برگزیدگان بخش‌های مختلف چهل و نهمین جشنواره فیلم «رشد» طی مراسمی در حوزه هنری معرفی و تقدیر شدند. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش مستند به فیلم‌های قوس الکتریکی به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم کبوتر اثرالکساندر هویسان از کشور اکراین اهدا شد. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. ایسنا: به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این مراسم وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد گفت: آیین اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با حضور برگزارکنندگان، هیئت داوران، مسئولین آموزش و پرورش، فیلم‌سازان و جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد. باید به جشنواره رشد به عنوان میراث فرهنگی در دوره پنجاهم نگاه کنیم. کاظمی افزود: جشنواره فیلم رشد نزدیک به نیم قرن است که از آن می‌گذرد و زحمت‌های زیادی درباب آن کشیده شده است‌.
مهرمهر6 ساعت قبل
در ابتدای این مراسم، وحید گلستان دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با ارائه گزارشی از برپایی جشنواره، گفت: در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. گلستان از دیگر دستاوردهای این دوره را تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز دانست. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ژاپن قرار است به زودی با هدف دیدار با همتای روس خود به مسکو سفر و در ارتباط با موضوعات مورد اختلاف ارضی گفتگو کند. اعتمادآنلاین| یک مقام رسمی در وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور قرار است ماه آتی با سفر به «مسکو» پایتخت روسیه، در ارتباط با انعقاد توافق صلح رسمی و دائمی میان دو کشور با همتای روس خود دیدار و گفتگو کند. همچنین سال گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مذاکرات برسر یک پیمان صلح براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی را مورد تاکید قرار دادند. بر اساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی، قرار است دو جزیره از چهار جزیره تحت اختیار روسیه که مورد ادعای ژاپن هستند، به ژاپن تحویل داده شود. ژاپن همواره مدعی است که این جزایر بخش تفکیک ناپذیر قلمروش هستند که پس از جنگ جهانی دوم اشغال شده‌اند.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
این مراسم که هر ساله در جریان مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود، مهمترین رویدادی است که در جریان آن برترین برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی این قاره معرفی می‌شوند. همچنین در بخش برنامه‌های تلویزیونی، شبکه زد دی اف آلمان عنوان بهترین برنامه نمایشی را دریافت کرد. نماینده‌ای از اس بی اس کره، عنوان بهترین برنامه خبری را دریافت کرد و برنامه‌ای از تلویزیون ویتنام در بخش برنامه‌های کودک به عنوان برگزیده معرفی شد. همچنین در این مراسم برنامه‌ای از تلویزیون مرکزی چین (سی سی تی‌وی) عنوان بهترین برنامه سرگرمی و برنامه‌ای از ان اچ کی ژاپن عنوان بهترین برنامه ورزشی را به خود اختصاص دادند. جایزه‌ای بی یو ۲۰۱۹ عنوان برترین برنامه در بخش رسانه‌های جدید را هم به برنامه‌ای از بی بی سی هندی اختصاص داد.
برنابرنا9 ساعت قبل
هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا پنج‌شنبه ۲۲ نوامبر گفت: احتمال درگیری مسلحانه بین آمریکا و چین وجود دارد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا پنج‌شنبه ۲۲ نوامبر گفت: مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین صرفا «جایگزینی» برای مذاکرات مهمتر درباره درگیری‌ها میان دو کشور است. کیسینجر هشدار داد: در صورتی که آن‌ها از حل جنگ تجاری خودشان ناکام بمانند، یک درگیری مسلحانه می‌تواند رخ دهد. به گزارش بلومبرگ، اظهارات کیسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا در کنفرانسی در پکن با موضوع آینده این دو غول اقتصادی جهان مطرح شد. در این نشست اقتصادی همچنین هنری پالسون، وزیر خزانه‌داری پیشین آمریکا گفت، باور دارد که آمریکا و چین قطعا اکنون در مسیر نادرستی حرکت می‌کنند.
مهرمهر9 ساعت قبل
ژاپن و روسیه از جنگ جهانی دوم تا کنون هنوز پیمان صلح امضا نکرده‌اند و وجود اختلاف نظرهایی بر سر جزایر مورد مناقشه باعث شده که دو کشور طی ده‌های گذشته تا کنون در وضعیت آتش بس به سر ببرند. پیش از این نیز رهبران دو کشور آمادگی خود را برای پایان این آتش بس و از سرگیری روابط عادی و دوجانبه اعلام کرده بودند. همچنین سال گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مذاکرات برسر یک پیمان صلح براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی را مورد تاکید قرار دادند. براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی، قرار است دو جزیره از چهار جزیره تحت اختیار روسیه که مورد ادعای ژاپن هستند، به ژاپن تحویل داده شود. ژاپن همواره مدعی است که این جزایر بخش تفکیک ناپذیر قلمروش هستند که پس از جنگ جهانی دوم اشغال شده‌اند.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
وکیل سفارت آلمان در آنکارا اواسط سپتامبر امسال (شهریور ماه) از سوی نیروهای پلیس ترکیه دستگیر شد. گفته می‌شود او اطلاعاتی درخصوص شهروندان ترکیه‌ای دارد که از آلمان پناهندگی سیاسی گرفته‌اند. نشریه «دی ولت» آلمان نیز در گزارشی، دستگیری وکیل سفارت آلمان در آنکارا را سبب آسیب‌دیدن مناسبات سیاسی بین دو کشور دانست. این رسانه در مصاحبه با مقام‌های سیاسی آلمان، نظر آنها را درخصوص این واقعه جویا شده است. «یورگن هارت» سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه احزاب مسیحی (دموکرات و سوسیال مسیحی) هشدار داده دستگیری وکیل سفارت آلمان، فعالیت عادی دیپلماتیک در ترکیه را مختل می‌کند. «بیژن جیرسرایی» سخنگوی سیاست خارجی حزب دموکرات آزاد نیز دستگیری وکیل سفارت آلمان در آنکارا از سوی ترکیه را عامدانه و هدف از آن را به دست آوردن اطلاعات از مخالفان حکومت این کشور دانست.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین و آخرین گرنداسلم سال امروز جمعه اول آذرماه با حضور ۵۶۷ به میزبانی ژاپن در شهر «اوزاکا» آغاز شد. سعید ملایی جودوکار ملی پوش کشورمان که در پی اتفاقات اخیر در حاشیه رقابتهای جهانی توکیو، به تهران بازنگشت و راهی آلمان شد فردا شنبه در روز دوم این مسابقات به عنوان سید ۲ در وزن ۸۱- کیلوگرم با پرچم فدراسیون جهانی به دیدار رقبای خود می‌رود. وی در گروه C دور نخست استراحت دارد و سپس به برنده آمریکا و آرژانتین پیکار می‌کند. «فوجی وارا» و «ساساکی» دو جودوکار شاخص میزبان با ملایی همگروه هستند. ملایی هم اکنون رنکینگ سه فدراسیون جهانی را در اختیار دارد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
کره جنوبی امروز جمعه اعلام کرد در دقیقه ۹۰ تصمیم گرفته یک توافق مهم اشتراک اطلاعات نظامی با ژاپن را تمدید کند. این توافق در صورت عدم تمدید شدن در نیمه شب شنبه منقضی می‌شد و کره جنوبی به دنبال بدتر شدن روابطش با ژاپن بر سر اختلافات اقتصادی و تاریخی تهدید به لغو آن کرده بود. کیم یو کئون، یک مقام امنیت ملی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی تایید کرد: این توافق با شروع روز شنبه منقضی نمی‌شود. یوشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن نیز تاکید کرد: این توافق مهم است. وی افزود: با توجه به شرایط امنیتی فعلی منطقه من معتقدم کره جنوبی این تصمیم را با دیدگاهی راهبردی اتخاذ کرده است.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
* کریستیانو رونالدو بازیکنتیم ملی فوتبال پرتغال در مسابقات مقدماتی یورو مقابل لوکزامبورگ گلزنی کرد. این بازیکن با این گل به آمار ۹۹ گل رسید و فاصله خودبا علی دایی مهاجم افسانه‌ای تیم ملی ایران را به ۱۰ گل رساند. * پس پیروزی پنج بر صفر تیم ملی فوتبال اسپانیا برابر رومانی، مورنو سرمربی سرخ‌ها استعفا کرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا پس از این موضوع لوئیز انریکه را به عنوان سرمربی بعدی اسپانیا انتخاب کرد. انریکه سابقه هدایت تیم ملی فوتبال اسپانیا را دارد، اما به دلیل بیماری و سپس فوت دختر کوچکش مجبور به جدایی از این تیم شد.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، شهر سویتا که در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت خواهد کرد، سومین پروژه از این دست در ژاپن خواهد بود. این شهر در فضایی به مساحت ۲٫۳ هکتار در قسمت شمالی اوساکا ساخته می‌شود. اختصاصی همشهری آنلاین: شهر هوشمند چیست؟ قرار است در این شهر چندین ساختمان چند طبقه با ۳۶۵ آپارتمان و یک مرکز بهداشتی ساخته شود. این مجتمع برای اقامت دائم سالمندانی است که نیاز به مراقبت ویژه دارند، همچنین یک مرکز تجاری و پارک نیز در این شهر ساخته خواهند شد. بر خلاف دو شهر هوشمند دیگر پاناسونیک در ژاپن - فوجیزاوا (با تمرکز بر توسعه یکپارچه شهری و مستقل بودن شهر در صورت بروز بلایای طبیعی) و سوناشیما (کلانشهر آینده با تکیه بر علم) - سویتا بر سلامتی و سبک زندگی سازگار با محیط زیست تمرکز دارد.

به انتهای لیست رسیدید

ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.. ژاپن یک کشور پادشاهی‌است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می‌شود. ویکی‌پدیا