ژولیوس

ژولیوس

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اما پرویز بهرام … می‌خواستم با اتلو‌اش شروع کنم، دیدم مرد سومش با اورسن ولز دارد خودش را به رخ می‌کشد. گفتم مگر می‌شود ژان ‌والژان دوست‌داشتنی بینوایان یک‌دفعه بشود بروتوس نابه‌کار و دسیسه‌چینی کند برای ژولیوس سزار؟ که با جادوی صدای بهرام شد آن که باید می‌شد. از‌این رو صدای پرویز بهرام به‌شدت یادآور تصاویر خوش رنگ و لعاب سیاه و سفید است برای من. شبیه مواخذه‌ی شخصی، رو‌به‌روی آینه و دردهایی که از سر و روی عکس‌های‌تان بالا می‌رفت. *شعر از آندره تارکوفسکیفیلم آینهراوی: پرویز بهرام
زوم‌جیزوم‌جی1 هفته قبل
زمان زیادی تا اکران فیلم مورد انتظار Gemini Man (جمینی من) باقی نمانده است که خبر حضور ویل اسمیت در فیلمی اقتباسی که براساس رمان علمی تخیلی «درخشش» مارکوس ساکی ساخته خواهد شد، منتشر شده است. طبق گزارش سایت خبری هالیوود ریپورتر (THR)، ویل اسمیت در اقتباس سینمایی Brilliance (درخشش)، هم به‌عنوان بازیگر و هم به‌عنوان تهیه‌کننده حضور خواهد داشت؛ این فیلم براساس رمان اول از سه‌گانهٔ «درخشش» است که در سال ۲۰۱۳ روی ویترین کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفت. فیلم جدید ویل اسمیت، فیلم Gemini Man است که داستان یک مأمور آژانس امنیت ملی با نام هنری با بازی ویل اسمیت را دنبال می‌کند که در آستانه‌ٔ بازنشستگی از طرف سازمان مورد هدف مرگ قرار می‌گیرد. ویل اسمیت، مری الیزابت وینستد، کلایو اوون، بندیکت وانگ و لیندا ایمند، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Gemini Man حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم Gemini Man برای اکران در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ماه ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است.
زوم‌جیزوم‌جی2 هفته قبل
تنها چند روز مانده به انتشار بازی Daemon x Machina برای نینتندو سوییچ، تریلر هنگام عرضه آن به‌ زبان ژاپنی منتشر شد. بر اساس جدیدترین اخبار بازی، شرکت نینتندو تریلر هنگام عرضه بازی Daemon x Machina را به زبان ژاپنی منتشر کرد. بازی Daemon x Machina شما را به دنیایی می‌برد که در آن باید در قالب ربات‌هایی به‌ نام Arsenal به نبرد دیگران بروید و در دنیای رنگارنگ و پر از هیجان این بازی، با استفاده از مهارت و البته سرعت عمل خود، سعی در نابودی حریفان داشته باشید. تریلر هنگام عرضه بازی Daemon x Machina را در ادامه مشاهده می‌کنید: دانلود ویدیو از آپاراتبازی Daemon x Machina قرار است در تاریخ ۱۳ ماه سپتامبر (۲۲ شهریور ماه) به‌صورت جهانی و انحصاری برای نینتندو سوییچ منتشر شود. این ثر پیش‌تر قرار بود در ماه آگوست منتشر شود، اما به دلایلی با تاخیر مواجه شد.
الفالف3 هفته قبل
مهر: وقتی دونالد ترامپ، تبلیغات رسمی ریاست جمهوری خود را از تابستان ۲۰۱۵ آغاز کرد، کمتر کسی انتظار داشت که او ساکن بعدی کاخ سفید پس از باراک اوباما باشد. با وجود گذشت دو سال و نیم از عمر دولت ترامپ، مایلر همچنان یکی از بااعتمادترین و بادوام‌ترین اشخاص نزدیک به ترامپ است که به گفته منابع کاخ سفید قدرت او تنها از سوی رقیب قدرتمندش، جرد کوشنر، داماد ترامپ به چالش کشیده می‌شود. از سوی دیگر با توجه به نزدیکی آرای مایلر و بنن می‌توان نتیجه گرفت که رویکرد ضدمهاجرتی مایلر بسیار متاثر از همان نحله فکری است که «استیو بنن» دنبال می‌کند. حدود دو سال پیش زمانی که استیو بنن در کاخ سفید در اوج قدرت بود، «جیسون هاروویتز» در مطلبی در نیویورک تایمز به بررسی آراء و اندیشه‌های «استیو بنن» پرداخت و او را معلم عقیدتی دونالد ترامپ نامید. به گفته هاروویتز، یکی از تاثیرگذارترین افراد بر روی استیو بنن، فیلسوف مرموز ایتالیایی با نام «ژولیوس اوولا» است که بنن در سخنرانی‌های خود از آن یاد کرده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم - احسان زیورعالمعدم تعریف از شاخص‌ها و مختصات تئاتر سیاسی اجرای آن را در جامعه ایران مشکل کرده است. در سنگلج هنوز می‌توان نمونه‌های ضعیف تئاتر سیاسی مولیری را یافت. نمایش کوشکی در اولین گام گریز از این زرق‌وبرق است و شاید حتی برهنه کردن متن شکسپیر. اینجا به همان خوانش سیاسی از یک متن سیاسی می‌رسیم. در سایه سختی‌‌های ساختن نمایش‌های سیاسی، ‌ تمسک به متن شکسپیر می‌تواند یک راه‌حل باشد؛ اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

منتخب‌ عکس‌های علمی هفته از نگاه زومیت

14+
زومیتزومیت3 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
اجازه بدهید بیش از این معطل نکنیم و به سراغ چهار قتلی برویم که مسیر تاریخ را عوض کرد. لویی شانزدهم؛ مردی زیر گیوتینروز ۲۱ ژانویه سال ۱۷۹۳، هیاهوی عجیبی در میدان کنکورد پاریس برپا بود. همه مردم آمده بودند تا اعدام مردی را ببینند؛ مردی که روزی بر قلمرو یکی از مقتدرترین پادشاهی‌های اروپا فرمان می‌راند؛ لویی شانزدهم. مرگ لویی شانزدهم، اعلام آغاز جمهوری اول فرانسه بود؛ اتفاقی مهم که خبر از لرزیدن پایه‌های رژیم‌های سلطنتی اروپایی می‌داد. با بالا گرفتن تنش ناشی از مرگ فردیناند، دوران صلح مسلح به پایان رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
اجازه بدهید بیش از این معطل نکنیم و به سراغ چهار قتلی برویم که مسیر تاریخ را عوض کرد. لویی شانزدهم؛ مردی زیر گیوتینروز ۲۱ ژانویه سال ۱۷۹۳، هیاهوی عجیبی در میدان کنکورد پاریس برپا بود. همه مردم آمده بودند تا اعدام مردی را ببینند؛ مردی که روزی بر قلمرو یکی از مقتدرترین پادشاهی‌های اروپا فرمان می‌راند؛ لویی شانزدهم. مرگ لویی شانزدهم، اعلام آغاز جمهوری اول فرانسه بود؛ اتفاقی مهم که خبر از لرزیدن پایه‌های رژیم‌های سلطنتی اروپایی می‌داد. با بالا گرفتن تنش ناشی از مرگ فردیناند، دوران صلح مسلح به پایان رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
شارون مارکوس در کتاب خود با عنوان «درام سلبریتی» ضمن تأکید بر آنچه گفته شد به بررسی روند شکل‌گیری فرهنگ سلبریتی پرداخته است. چرا خیلی از آدم‌ها این همه به سلبریتی‌ها اهمیت می‌دهند؟ از متولدان قرن بیست‌ویکم بپرسید که چه چیزی تعیین‌کننده فرهنگ سلبریتی است تا بر رسانه‌های دیجیتال انگشت بگذارند. سلبریتی‌ها از کی خلق شدند؟ شبکه‌های اجتماعی کنش و واکنش مخاطبان، رسانه و ستاره‌ها را تشدید کرده و سرعت بخشیده‌اند، ولی فرهنگ مدرن سلبریتی را یوتیوب و توییتر خلق نکرده‌اند. فرهنگ مدرن سلبریتی ۱۵۰ سال پیش و به لطف مطبوعات عامه‌پسند، عکاسی تجاری، راه‌آهن، کشتی بخار و سازمان ملی پست پدید آمده است. فرهنگ سلبریتی چیزی نیست جز همین های‌وهوی؛ نمایشی که عده زیادی در نگارشش دخیلند ولی مهار کاملش در اختیار هیچ کس نیست.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
با این نگاه، شخصیت و یا مفهوم خبرنگاری می‌تواند مفهومی عالی و ارزشمند باشد که یک سرش می‌رسد به پیامبران که بخش مهمی از وظیفه و رسالتشان خبررسانی بوده است. یعنی اگر بخواهید روی نکات تاریک و منفی تاریخچه خبرنگاری و خبررسانی زوم کنید، مفهوم شیطانی و خبیث خبررسانی هم در ذهنتان شکل می‌گیرد. نکته‌ای که نباید در مرور تاریخچه روزنامه‌نگاری فراموش کنیم، جدا شدن مفهوم روزنامه‌نگاری از خبرنگاری بود. از طرف دیگر نمی‌شود از خبرنگاری و روزنامه‌نگاری گفت اما در باره دغدغه‌های ریز و درشت این حرفه، حرفی نزد. روزنامه‌نگاری با کاغذ و روی کاغذ متولد شده است اما قرار نیست تا همیشه خدا فقط روی کاغذ زندگی کند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
از متولدان قرن بیست‌ویکم بپرسید که چه چیزی تعیین‌کنندهٔ فرهنگ سلبریتی است تا بر رسانه‌های دیجیتال انگشت بگذارند. اما بین فرهنگ سلبریتی گذشته و امروز پیوستگی‌های واقعی وجود دارد که سرنخی دندان‌گیر ارائه می‌کند در باب اینکه فرهنگ سلبریتی دقیقا چه جذابیتی برای مردم دارد. فرهنگ سلبریتی چیزی نیست جز همین های‌وهوی؛ نمایشی که عدهٔ زیادی در نگارشش دخیلند ولی مهار کاملش در اختیار هیچ کس نیست. نتیجهٔ اخلاقی داستان این است که فرهنگ سلبریتی تماما خوب یا تماما بد نیست. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۸ با عنوان «۱۵۰ سال است می‌خواهیم بدانیم سلبریتی‌ها چطور سلبریتی شدند» و ترجمۀ حسین رحمانی منتشر کرده است.

۲۰اختراع که زندگی انسان را متحول کردند!

16+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل

بشر مدیون بتن، بنزین، برق و باتری!

16+
ایسناایسنا2 ماه قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
اگر دوست دارید با پرهزینه‎ترین سریال‎های تلویزیونی تاریخ آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه‌مان باشید. این سریال در فهرست «۵۰ سریال برتر تاریخ TV Guide» در رده ۲۱ و در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ مجله امپایر در رده ۷ قرار دارد. این سریال جزو پرهزینه‌ترین سریال‌ها بود، به طوری که ۱۳ میلیون دلار برای هر اپیزود آن خرج شد. هراپیزود این سریال حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت، اما موفقیت آن به گونه‌ای بود که تمام این هزینه‌ها را جبران کرد. سریال «اقیانوس آرام» - ۲۱میلیون دلارشاید فکر کنید که «بازی تاج و تخت» پرهزینه‌ترین سریال تلویزیونی است، اما اشتباه کرده‌اید، «اقیانوس آرام» در رتبه اول این فهرست قرار گرفته است.

پرهزینه‎ترین سریال‌های تاریخ

5+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - ساری- بابلی‌ها عصر امروز پنجشنبه در آستانه چهلمین روز درگذشت همشهریشان مرحوم پرویز بهرام با روشن کردن شمع یاد و خاطره این صدای ماندگار دوبلور ایران را گرامی داشتند. زنده یاد پرویز بهرام که به خاطر شغل پدر دوران کودکیش را در بابل گذرانده بود، با صدای ماندگار خود آثار زیادی در سینما خلق کرد که تحسین همگان را به همراه داشت. وی افزود: این هنرمند برجسته دوبله ایران با جان و دل کار هنری خود را پیش می‌برد و هماهنگی در گفتار و حرکت دست او ستودنی بود. صدای این هنرمند از جمله صداهای ماندگار دوبله ایران بود و بی‌گمان یکی از ماندگارترین صداهای او در مستند «جاده‌ی ابریشم» و یکی از شخصیت‌های «کاراگاه کاستر» آشنای گوش‌های ایرانیان است. این هنرمند در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره ماندگار مورد تجلیل قرار گرفت.
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل
طبق گزارش سایت ددلاین، تایکا وایتیتی تصمیم به‌ساخت نسخه‌ای متفاوت از این شخصیت دارد که چندان شناخته‌شده نیست و در دنیای ابرقهرمانان چندان جدی گرفته نمی‌شود. طبق گزارش منتشرشده، تایکا وایتیتی لزوما کارگردانی یا نویسندگی این فیلم انیمیشنی را بر عهده نخواهد داشت، اما به‌صورت جدی در پروژه حضور دارد و این فیلم در مراحل اولیه ساخت قرار دارد. تایکا وایتیتی لزوما کارگردانی یا نویسندگی این فیلم انیمیشنی را بر عهده نخواهد داشت، اما به‌صورت جدی در پروژه حضور داردتایکا وایتیتی کارگردانی فیلم Akira (آکیرا) را نیز بر عهده دارد. در سال ۲۰۰۲، شرکت برادران وارنر (Warner Bros) حقوق ساخت فیلم Akira براساس مانگا و انیمه آن را به‌دست آورد؛ اما تاکنون شاهد انتشار نسخه سینمایی و غربی این مجموعه نبوده‌ایم. آخرین فیلمی که از تایکا وایتیتی روی پردهٔ سینما رفت، فیلم Thor: Ragnarok بود.
فارسفارس2 ماه قبل
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس، با بیان اینکه برخورد با مجرمان و خطاکاران نباید خارج از عدل باشد، گفت: وای به حال ما اگر محتوای فیلمی که از نیروی انتظامی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، صحت داشته باشد. وی افزود: انقلاب فرانسه بعد از پیروزی دچار یک دوره وحشت و ترور شد، ژولیوس پیه رهبر ژاکو ون‌های نزدیک به سی هزار نفر را با گیوتین سر زد تا به انقلابش و سرزمینش آزادی و امنیت ببخشد. محبی نیا خاطرنشان کرد: الان آخر این انقلاب رسیده از نگاه‌های ایدئولوژی و سیاسی به یک تضاد تجاری رسیده است و کانفلیکت‌هایی که بین چین و آمریکا در دنیا این سو و آن سو می‌پرد. عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما نباید دچار افراط باشیم در داخل و مدیریت کشور در این که با مجرمان و خطاکاران نباید برخورد خارج از عدل کنیم، این فیلمی که نسبت به نیروی انتظامی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، امیدوارم صحت نداشته باشد، اما اگر صحت داشته باشد وای به حال ما. انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل
نیکلاس ویندینگ رفن، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده دانمارکی که از کارگردانان جدید سینمای هالیوود محسوب می‌شود، در سخنانی این چنین گفته است که برای ساخت فیلمی‌ دیوانه‌وار از نوع هالیوودی و ابرقهرمانی، بسیار مشتاق است. نیکلاس ویندینگ رفن مصاحبه‌ای با سایت بیزینس اینسایدر داشت و هنگامی که از وی پرسیدند آیا علاقه‌ای به‌ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی دارد یا خیر، در پاسخ چنین گفت: خدایا! در ادامه از ویندینگ رفن سؤالی پرسیده شد مبنی بر اینکه شخص خودش ساخت فیلم از کدام ابرقهرمان را ترجیح می‌دهد که وی گفت: خودتان نمی‌دانید چه قصدی دارم؟ کدام ابرقهرمان باقی مانده است؟ می‌خواهم فیلم Batgirl را بسازم؛ وارنر باید ساخت این فیلم را در دستور کار قرار دهد. آخرین ساختهٔ این کارگردان دانمارکی، فیلم The Neon Demon (شیطان نئونی) بود که امتیازات متوسطی را از منتقدان دریافت کرد. فیلم The Suicide Squad برای اکران در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۲۱ (۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است.

معرفی شخصیت وندال سوج

7+
زوم‌جیزوم‌جی3 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: بازیگران فیلم تازه اسپیلبرگ، کارگردان آمریکایی اعلام شد. وی قرار است نقش والنتینا را بازی کند که صاحب مغازه گوشه خیابانی است که تونی در آن کار می‌کند. دیگر اعضای گروه کوسه‌ها توسط ژولیوس آنتونی رابیو (کویک)، ریکاردو زایاس (چاگو)، جاش آندره ریورا (چینو)، سباستین سرا (برولیو) و کارلوس سانچز فالو (پیپو) هستند. انتظار نمی‌رود فیلم روایت مجدد نسخه ۱۹۶۱ داستان وست‌ساید باشد، بنابراین شخصیت تازه‌خلق‌شده مورنو شاید تنها شخصیت افزوده‌شده اسپیلبرگ نباشد که در اقتباس او خواهیم دید. داستان وست‌ساید قرار است در طول کریسمس ۲۰۲۰ اکران شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی قرار است نقش والنتینا را بازی کند که صاحب مغازه گوشه خیابانی است که تونی در آن کار می‌کند. مورنو همچنین به‌عنوان مدیر تولید در این پروژه کار می‌کند. دیوید آلوارز نقش برناردو، برادر ماریا، سردسته گروه یاغی کوسه‌ها را بازی می‌کند. دیگر اعضای گروه کوسه‌ها توسط ژولیوس آنتونی رابیو (کویک)، ریکاردو زایاس (چاگو)، جاش آندره ریورا (چینو)، سباستین سرا (برولیو) و کارلوس سانچز فالو (پیپو) هستند. داستان وست‌ساید قرار است در طول کریسمس ۲۰۲۰ اکران شود.

حقایقی جالب درباره روسیه

13+
کجاروکجارو3 ماه قبل

همه‌چیز درباره‌ خبرنگار شدن: سخت و شیرین دنیای اخبار

15+
زومیتزومیت3 ماه قبل
انتخابانتخاب3 ماه قبل
مراسم تشییع پیکر زنده یاد «پرویز بهرام» پیشکسوت عرصه دوبله صبح امروز (۸خرداد) با حضور برخی هنرمندان عرصه سینما و تئاتر و تلویزیون و مسئولان در تالار وحدت برگزار شد. مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید «پرویز بهرام» امروز صبح در تالار وحدت با حضور علی نصیریان، پانته آ بهرام، بهزاد فراهانی، فاطمه معتمد آریا، ناصر ممدوح، رضا بنفشه خواه، افشین زی نوری، چنگیز جلیلوند، اتابک نادری، منوچهر والی زاده، جواد پزشکیان، سیامک اطلسی و جمعی از هنرمندان و مسئولان برگزار شد. او کار در عرصه دوبله را از سال ۱۳۲۸ با فیلم ایتالیایی «هنرپیشه» شروع‌کرد. صدای این هنرمند از جمله صداهای ماندگار دوبله ایران بود و بی‌گمان یکی از ماندگارترین صداهای او در مستند «جاده ابریشم» و یکی از شخصیت‌های «کاراگاه کاستر» آشنای گوش‌های ایرانیان است. بهرام صدای ماندگار دوبلاژ ایران پس از یک دوره بیماری ساعت هشت صبح روز ۶ خرداد درگذشت.
ایسناایسنا3 ماه قبل
نام «اتللو» در ایران با پرویز بهرام گره خورده؛ چراکه هم ایفاگر این نقش بوده است و هم صداپیشه آن. پرویز بهرام همان صدایی است که مستندهای «راز بقا» و «جاده ابریشم» را برای ایرانیان شنیدنی کرد. آشتیانی‌پور در ادامه بیان کرد: من به عنوان یک جوان‌تر دلم می‌خواهد نکاتی را که در پرویز بهرام برجسته بود بگویم. همچنین اعلام شد روز شنبه ۱۱ خردادماه ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ مراسمی برای پرویز بهرام در مسجد بلال صدا و سیما برگزار می‌شود. در پایان این مراسم پیکر پرویز بهرام بدرقه شد تا در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) آرام بگیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیام‌های جداگانه درگذشت زنده یاد پرویز بهرام از صدا پیشگان پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران را تسلیت گفتند. پیام تسلیت مرکز گسترش به مناسبت درگذشت پرویز بهراماستاد پرویز بهرام گوینده فرهیخته سینمای مستند و یکی از دوبلورهای توانای سینمای ایران که صدای جاودانی‌اش در ذهن همه مخاطبان جای گرفته است، در سن ۸۵ سالگی بدرورد حیات گفت. پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابیهمچنین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، درگذشت «پرویز بهرام» دوبلور پیشکسوت، گوینده رادیو و بازیگر تئاتر را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی به شرح زیر است: «استاد «پرویز بهرام» یکی از چهره‌های ماندگار و فراموش نشدنی هنر دوبلاژ به خاطره‌های ازلی پیوست. پرویز بهرام متولد ۱۳۱۲، صبح امروز -دوشنبه- ششم خرداد در سن ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، پرویز بهرام ‎دانش آموخته رشته حقوق قضایی بود و کار دوبله را از اواخر دهه بیست شروع کرد. این هنرمند پیشکسوت، گویندگی بسیاری از فیلم‌های مستند را انجام داد که معروف‌ترین آنها فیلم مستند «جاده ابریشم» و «راز بقا» بود. همچنین بهرام در سریال تاریخی «امام علی (ع)» صداپیشگی شخصیت ابوموسی اشعری را نیز برعهده داشت. بهرام علاوه بر دوبله در نقش «کارآگاه کاستر» به جای بازیگرانی همچون «اورسن ولز»، «لارنس اولیویه» و «رابرت تیلور»، صدا پیشگی کرده بود. مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آن مرحوم، روز چهارشنبه هشتم خرداد ساعت ۱۰ صبح از مقابل در تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد؛ جزئیات مراسم ترحیم متعاقبا اعلام خواهد شد.

کوچ پرویز بهرام؛ سکوت صدای امیر کبیر، اتللو، ژان والژان

عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
پرویز بهرام برخورداری از مطالعات هنری را در کنار شناخت موسیقی، بازیگری، کارگردانی و فیلم از مشخصات یک مدیر دوبلاژ شایسته و ممتاز می‌دانست. پرویز بهرام ۴ مرداد سال ۱۳۱۲ در بابل متولد شد. کار دوبله را از اواخر دهه بیست از طریق ملاقاتی که با لطیف‌پور و جعفر والی که از دوستان وی بودند و حضور در دوبلهٔ فیلم ایتالیایی هنرپیشه شروع‌کرد. در همان ابتدای کار با رضایی (مدیر دوبلاژ) در اواخر دهه بیست به رل گویی نقش‌های اول فیلم‌ها اشتغال داشت. یکی از معروفترین دوبله‌های بهرام نقش امیر کبیر در سریال سلطان صاحب قران مرحوم علی حاتمی است.
همشهریهمشهری3 ماه قبل
به گزارش ایسنا؛ پرویز بهرام مردی بزرگ از خانواده دوبله بود که عالم هنر امروز برای همیشه او را از دست داد. همچنان که صدای بهرام زند، حسین عرفانی، مهدی آرین‌نژاد و محمد عبادی که همگی به تازگی رفتند، دیگر تکرار نشد. پدر پرویز بهرام مجسمه‌ساز بود و در بابل کار می‌کرد. صدای بهرام بر نقش هربرت لوم در جنگ و صلح ساختهٔ کینگ ویدور و جیسون روباردز در فیلم فیلادلفیا به کارگردانی جاناتان دمی هم به یادگار مانده است. اما در کنار همه این نقش‌های مهم و به یادماندنی، بسیاری پرویز بهرام را به عنوان راوی مستند «جاده ابریشم» می‌شناسند.

به انتهای لیست رسیدید