ژیمناستیک

ژیمناستیک

مهرمهر15 ساعت قبل
وی با اشاره به رشد منفی ۱۸ درصدی در ساماندهی ورزشکاران رشته کشتی گفت: مازندران مهد پرورش و تربیت ورزشکاران رشته کشتی است و انتظار ما این است که در این رشته ورزشی شاهد رشد مثبت ورزشکاران سازماندهی شده باشیم. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران افزود: در حوزه ورزش کارگری انتظار بیشتری داریم ولی متاسفانه در این حوزه تا کنون ورزشکار ساماندهی شده نداشته و نداریم که جای تعجب دارد. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران در ادامه گفت: از تعداد ۱۰۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده حدود ۴۰ هزار نفر ورزشکاران خانم هستند که رشد ۸ درصدی را در این حوزه شاهد هستیم. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران افزود: در همین مدت نیز به ده نفر از قهرمان و افتخارآفرینان ملی پوش کشور که دارای رتبه‌های قهرمانی آسیایی و یا جهانی می‌باشند، در کلینیک هیات پزشکی ورزشی مازندران خدمات درمانی ارائه شده است. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران گفت: این هیات در شش ماه اول سالجاری یک مسابقه در سطح جام جهانی، ۱۱ مسابقه بین المللی و ۹ اردوی تیم ملی را که در مازندران برگزار گردیدند تحت پوشش پزشکی ورزشی قرار داده است.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: اگر گیرنده‌های عصبی تعادل داخل مفاصل، خوب عمل نکنند احتمال در رفتگی وجود دارد. او بیان کرد: برای مثال خانمی که به شلی رباط‌ها در مچ پا دچار است و کفشی پاشنه بلند می‌پوشد، هنگام عبور کردن از لبه جوی آب و برخورد با لبه جدول تعادل خود را از دست می‌دهد بنابراین احتمال پیچ خوردگی مچ پا وجود دارد، این پیچ خوردگی حتی گاهی می‌تواند با پارگی رباط یا شکستگی سر استخوان ساق هم همراه باشد. حتی افراد می‌توانند به پارگی بخش‌هایی از کپسول مفصلی و غلاف عضله‌ها مبتلا شوند، بنابراین باید به این موضوع توجه کرد. او تصریح کرد: پس از تقویت عضلات و فراهم شدن ثبات مفاصل، استفاده از وسایلی که به تحریک گیرنده‌های عصبی تعادلی کمک می‌کنند، بسیار سودمند است، بستن وزنه به پنچه پا و بالا آوردن مچ پا، به تقویت عضلات ساق پا، بهبود ثبات مفصل مچ پا و جلوگیری از در رفتگی مچ پا کمک می‌کند، در تمرینی دیگر می‌توان وزنه را به مچ پا بست و از فرد می‌خواهیم پا را در حالتی‌که به پشت خوابیده به شکل صاف و از پهلو بلند کند. این تمرین در تقویت عضلات داخلی ران و جلوگیری از ایجاد در رفتگی کشکک زانو به بیرون موثر است.
مازن آنلاینمازن آنلاین19 ساعت قبل
در گفتگو با مهر مطرح شد: پیام مازند - ساری - رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران شمار ورزشکاران سازمان یافته شناسایی شده در استان را ۱۰۵ هزار نفر اعلام کرد و از رشد چهار درصدی آن نسبت به نیمه اول پارسال خبر داد. وی با اشاره به رشد منفی ۱۸ درصدی در ساماندهی ورزشکاران رشته کشتی گفت: مازندران مهد پرورش و تربیت ورزشکاران رشته کشتی است و انتظار ما این است که در این رشته ورزشی شاهد رشد مثبت ورزشکاران سازماندهی شده باشیم. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران افزود: در حوزه ورزش کارگری انتظار بیشتری داریم ولی متاسفانه در این حوزه تا کنون ورزشکار ساماندهی شده نداشته و نداریم که جای تعجب دارد. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران در ادامه گفت: از تعداد ۱۰۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده حدود ۴۰ هزار نفر ورزشکاران خانم هستند که رشد ۸ درصدی را در این حوزه شاهد هستیم. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران افزود: در همین مدت نیز به ده نفر از قهرمان و افتخارآفرینان ملی پوش کشور که دارای رتبه‌های قهرمانی آسیایی و یا جهانی می‌باشند، در کلینیک هیات پزشکی ورزشی مازندران خدمات درمانی ارائه شده است.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
آرزویم برای زنان ایران موفقیت است» اینها بخشی از حرف‌های زنی است که از رؤیای وزنه‌برداری به نایب‌رئیسی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رسید. مسابقات جهانی وزنه‌برداری زنان از ۲۷ شهریور در حالی آغاز شده که زنان ایرانی قرار است برای نخستین‌ بار در آن شرکت کنند و همین موضوع هم باعث شده اورسلا پاپاندرئا، نایب‌رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، بیش از دوره‌های قبلی این رقابت‌ها برای مسابقات هیجان‌زده باشد. بر همین اساس هم انتظار دارم وزنه‌برداری زنان تا ۱۰ سال آینده ظرفیت‌های بالایی برای کسب مدال در مسابقات قاره‌ای و جهانی داشته باشد. به طور ویژه کشورهایی را که تازه به مجموعه خانواده وزنه‌برداری دنیا اضافه می‌شوند بیشتر مورد توجه قرار می‌دهم چون ما می‌خواهیم این خانواده گسترش یابد. الان هم از اینکه می‌بینم زنان وزنه‌بردار ایرانی می‌توانند برای نخستین‌ بار در مسابقات جهانی شرکت کنند، از صمیم قلبم خوشحالم.

جالب‌ترین لحظه‌های جهان ورزش + تصاویر

21+
ایسناایسنا1 روز قبل
فارسفارس1 روز قبل
دو ورزشکار به مسابقات ترامپولین قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک اعزام می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛ محمد سعید آبادی و محمد مهدی نجفی به همراه ماهان باژرنگ (مربی تیم ملی) برای حضور در مسابقات ترامپولین قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو بامداد امروز عازم روسیه شدند. براساس برنامه این رقابتها از روز جمعه آغاز خواهد شد. انتهای پیام/ک
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
پدر من هم به عنوان یک مرد آمریکایی فکر می‌کرد وزنه‌برداری چندان با زن بودن تناسب ندارد. حالا اما این‌طور فکر نمی‌کند.» اینها بخشی از حرف‌های زنی است که از رویای وزنه‌برداری به نایب‌رئیسی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رسید. بر همین اساس هم انتظار دارم وزنه‌برداری زنان تا ۱۰ سال آینده ظرفیت‌های بالایی برای کسب مدال در مسابقات قاره‌ای و جهانی داشته باشد. به طور ویژه کشورهایی را که تازه به مجموعه خانواده وزنه‌برداری دنیا اضافه می‌شوند بیشتر مورد توجه قرار می‌دهم چون ما می‌خواهیم این خانواده گسترش یابد. الان هم از اینکه می‌بینم زنان وزنه‌بردار ایرانی می‌توانند برای نخستین‌ بار در مسابقات جهانی شرکت کنند، از صمیم قلبم خوشحالم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج- استاندار کردستان تقویت واحدهای مشاورە تحصیلی در مدارس را یکی از نیازهای اساسی در تعیین آیندە شغلی دانش آموزان ذکر کرد. وی اظهار کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان عاملی برای ساماندهی و انتخاب رشتە بر اساس استعداد و توانایی دانش آموزان در رشتە تحصیلی است. زاهدی با بیان اینکە جاذبە رشتە تجربی بسیاری از استعدادها را از بین می‌برد گفت: برای ایجاد تعادل در رشتە‌های مورد نیاز هدایت تحصیلی و مشاورە دقیق تحصیلی حایز اهمیت است. وی در بخش دیگری از سخنان خود بە آغاز بازگشایی مدارس در سوم مهرماە اشاره کرد و افزود: شروع خوب و با برنامە سال تحصیلی جدید تاثیر زیادی بر روحیە دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش تا پایان سال دارد. وی همچنین با اشاره به برنامه هدایت تحصیلی دانش آموزان، تصمیم وزارت آموزش و پرورش در اجرای این برنامه را منطقی عنوان کرد و با تشریح سازوکار این برنامه، کردستان را در انجام فرایند هدایت تحصیلی جزو استان هایی دانست که در این زمینه تعادل را در توازن رشته‌ای حفظ کرده است.

استعداد باورنکردنی نوجوان هندی+ فیلم

رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، در این ویدئوی کوتاه این نوجوان که هویتش مشخص نشده در یک فضای باز و روی زمین حدود ۳۰ حرکت پشتک را به زیبایی و بدون نقص اجرا می‌کند. به باور بسیاری از کاربران در صورت بها دادن به استعداد این نوجوان او می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به یکی از ژیمناستیک‌ کاران حرفه‌ای در هند تبدیل شود. یکی از کاربران هندی با انتشار این ویدئو در کپشنی نوشت: " اجرای ۳۰ حرکت پشتک پیاپی. کاربر دیگری در کامنتی نوشت: " من متوجه نمی‌شوم چرا باید چنین استعداد‌های نابی در کشور ما باشند، اما شانس و فرصتی برای دیده شدن نداشته باشند. یکی از این کاربران در کامنتی نوشت: " بله.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
«برندون کوری» برترین بدنساز رقابت‌های مستر المپیای ۲۰۱۹ با رعایت رژیم غذایی مخصوص و تمرینات مداوم و برنامه‌ریزی‌شده خود توانسته است در مسیر بدنسازی به نفر اول جهان در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود. اعتمادآنلاین| «برندون کوری» توانست در رقابت‌های مسترالمپیای ۲۰۱۹ که «هادی چوپان» بدنساز ایرانی نیز در آن حاضر بود عنوان قهرمانی را به دست بیاورد و جایزه ۴۰۰ هزار دلاری را از آن خود کند. رژیم غذایی برندون کوریبرندون روزی هفت الی هشت وعده غذایی مصرف می‌کند که بیشتر غذاهای کامل هستند. او معمولا دوشنبه‌ها به تمرین‌های سینه، پشت و شانه‌های خود می‌پردازد و با حرکات آرام متمرکز شده به رشد بافت در آن قسمت‌های بدن کمک می‌کند. با استفاده از تکنیک‌های مختلف قدرت، مدت زمان استراحت طولانی بین مجموعه‌ها و تکرارهای کم برای کسب بهترین نتیجه از تمرینات.
ایسناایسنا4 روز قبل
برندون کوری برترین بدنساز رقابت‌های مستر المپیای ۲۰۱۹ با رعایت رژیم غذایی مخصوص و تمرینات مداوم و برنامه ریزی شده خود توانسته است در مسیر بدنسازی به نفر اول جهان در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود. به گزارش ایسنا، برندون کوری توانست در رقابت‌های مسترالمپیای ۲۰۱۹ که هادی چوپان بدنساز ایرانی نیز در آن حاضر بود عنوان قهرمانی را به دست بیاورد و جایزه ۴۰۰ هزار دلاری را از آن خود کند. او از همان ابتدای رقابت‌های مستر المپیای ۲۰۱۹ از قهرمانی خیالش راحت بود و در همان نشست خبری گفت سرنوشت این دوره مشخص است و من قهرمان آن خواهم بود. رژیم غذایی برندون کوریبرندون روزی هفت الی هشت وعده غذایی مصرف می‌کند که بیشتر غذاهای کامل هستند. با استفاده از تکنیک‌های مختلف قدرت، مدت زمان استراحت طولانی بین مجموعه‌ها و تکرارهای کم برای کسب بهترین نتیجه از تمرینات.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- به زودی سفر به فضا و زندگی کوتاه مدت در آن به لطف افتتاح هتل‌های فضایی متعدد ممکن می‌شود. قرار است یکی از این هتل‌ها در سال ۲۰۲۷ افتتاح شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پیش از این اخباری در مورد افتتاح یک هتل فضایی پیشرفته در سال ۲۰۲۲ به نام آئورا منتشر شده بود و حال خبر دیگری در مورد تاسیس یک هتل فضایی دیگر در سال ۲۰۲۷ منتشر شده است. شرکت یادشده نام این هتل را ایستگاه فضایی چرخنده وان براون گذاشته است. انتظار می‌رود کار ساخت این هتل فضایی در سال ۲۰۲۵ آغاز شده و در سال ۲۰۲۷ به اتمام برسد.

۱۰ ورزش قدیمی در تاریخ که هنوز وجود دارند + تصاویر

6+
رکنارکنا4 روز قبل
فارسفارس4 روز قبل
به زودی سفر به فضا و زندگی کوتاه مدت در آن به لطف افتتاح هتل‌های فضایی متعدد ممکن می‌شود. قرار است یکی از این هتل‌ها در سال ۲۰۲۷ افتتاح شود. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ان بی سی نیوز، پیش از این اخباری در مورد افتتاح یک هتل فضایی پیشرفته در سال ۲۰۲۲ به نام آئورا منتشر شده بود و حال خبر دیگری در مورد تاسیس یک هتل فضایی دیگر در سال ۲۰۲۷ منتشر شده است. شرکت یادشده نام این هتل را ایستگاه فضایی چرخنده وان براون گذاشته است. انتظار می‌رود کار ساخت این هتل فضایی در سال ۲۰۲۵ آغاز شده و در سال ۲۰۲۷ به اتمام برسد.

عاشقانی که به کام مرگ رفتند

3+
ایمناایمنا4 روز قبل

قدیمی‌ترین ورزش‌های تاریخ که هنوز وجود دارند

6+
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان تهران امروز (شنبه، ۲۳ شهریور ماه) در نشست مشترک با مسئولان ورزش استان تهران معضلات کنونی این حوزه در پایتخت را مورد بررسی قرار دادند. ورزش ملی ایران مدیون ورزش پایتخت استسیدفرید موسوی با انتقاد از عملکرد مسئولان در حوزه ورزش تهران گفت: در استان تهران در زمینه ورزش تنها به دور خود می‌چرخیم و هیچ پشتوانه در این زمینه وجود ندارد ضمن اینکه باید به این نکته توجه شود که محدودیت‌های بودجه مشخص است و ورزش نیز تنها استانی نیست چه بسا اینکه ورزش ملی کشور مدیون ورزش تهران است و این در حالی است که مسئولان این حوزه یا نتوانسته‌اند و یا نخواسته‌اند که حتی مشکلات جزئی آن را حل کنند. موسوی در پایان خطاب به مدیرکل ورزش استان تهران تأکید کرد که مجموعه‌های ورزشی تهران باید به ترتیب اولویت‌های موجود در حوزه ورزش این استان به ارائه برنامه بپردازند. ضرورت ارائه گزارش از نتایج اجرای ماده ۸۸ در حوزه ورزش تهرانمحمود صادقی عضو مجمع نمایندگان استان تهران خطاب به مدیرکل ورزش استان تهران افزود: لازم است گزارشی از نحوه اجرای ماده ۸۸ در حوزه ورزش ارائه شود که نشان دهد آیا اجرای آن باعث تضییع عدالت در حوزه ورزش نشده است، همچنین سند چشم‌اندازی از سوی این اداره کل ارائه شود که برای رفع مشکلات حوزه ورزش بر آن تمرکز کنیم. وی در پایان از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران خواست تا تداوم برگزاری جلسات با مسئولان حوزه ورزش استان تهران به صورت تخصصی و فنی را در دستور کار خود قرار دهند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی فلاح از قزوین در رقابت‌های انتخابی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان شرکت می‌کند. این رقابت‌ها آکادمی تخصصی ژیمناستیک مجموعه ورزشی انقلاب زیر نظر محمد رضا خیرخواه سرمربی قزوینی تیم ملی برگزار می‌شود. لیبروی قزوینی در رقابت‌های آسیاییتیم ملی والیبال کشورمان که در ترکیب خود از محمدرضا موذن لیبروی قزوینی بهره می‌برد، در بازی نخست مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، با نتیجه ۳ بر صفر از سد سریلانکا گذشت. تیم ملی عصر امروز در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران به مصاف قطر می‌رود. برد تیم فوتبال بزرگسالان کاسپین برابر امیدهاتیم‌های فوتبال بزرگسالان و امید کاسپین در یک دیداری تدارکاتی برابر هم صف آرایی کردند که در پایان این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم بزرگسالان تمام شد.
فارسفارس5 روز قبل
رئیس فدراسیون ژیمناستیک در واکنش به غیبت بهلول‌زاده در انتخابی تیم ملی ژیمناستیک، گفت: بهلول‌زاده به جای اینکه در متن حرکت کند، جذب حواشی زیادی شده که در کمال تاسف به جای تمرکز روی تمرینات روی حاشیه‌ها تمرکز کرده است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات انتخابی تیم ملی ژیمناستیک هنری از صبح امروز در آکادمی تخصصی ژیمناستیک در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز شده است. بهلول‌زاده از دی ماه که وارد مقطع سنی بزرگسالان شده است در تست حضور پیدا نکرده است. بار مالی و هزینه‌هایی که داشتیم برای اعزام کمیته ملی المپیک، کمک کردند و از آنها تشکر می‌کنم. هر از گاهی هم مورد فنی باشد، تست تیم ملی با این نگاه است که در انتخابی‌ها مدال توزیع نمی‌شود و هدف گزینش ژیمناست‌هایی است که عملکرد بهتری داشتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ما تعداد زیادی ژیمناستیک‌کار باکیفیت داریم و همه آنها برای ما ارزشمند هستند. زهرا اینچه درگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص غیبت رضا بهلول‌زاده در رقابت‌های انتخابی تیم ملی ژیمناستیک اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه بهلول‌زاده برای حضور در انتخابی تیم ملی دعوت شده بود اما وی باز هم در انتخابی تیم ملی غیبت کرد. وی ادامه داد: بهلول‌زاده در توجیه غیبت خود می‌گوید ۷ ماه است تمرین نکرده و به همین خاطر در انتخابی تیم ملی شرکت نکرده اما بهلول زاده و همه ورزشکاران باید به این نکته توجه کنند که راه رسیدن به تیم ملی، حضور در مسابقات انتخابی است. بهلول‌زاده انتظار دارد بدون مسابقه انتخابی به تیم ملی دعوت شود و متاسفانه او هم گله می‌کند و هم غیبت. رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پایان خاطرنشان کرد: با این شرایط بهلول‌زاده از سایر ژیمناستیک‌کارها جا می‌ماند.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات انتخابی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان از صبح امروز (شنبه) در آکادمی تخصصی ژیمناستیک در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز شد. رضا بهلول زاده، مهدیار سلمانی، امیرحسین ولیپور، علی فلاح، پویا عبدالهی، ابوالفضل زیبایی، رضا علیداد، امید آینه بند، پدرام زاهدی، امیرعلی قهرمانی و آرمین وطنخواه ورزشکاران دعوت شده به این رقابت‌ها بودند که رضا بهلول زاده امروز در انتخابی‌ها حضور پیدا نکرد,بهلول زاده تنها مدال آور تاریخ ژیمناستیک در المپیک جوانان است که به دلیل اختلاف با مسولان فدراسیون در اردوها حضور ندارد. وی پس از کسب مدال برنز المپیک با مصدومیت روبرو شده و در گفت و گوی هایی که داشت، مدعی شده بود که فدراسیون برای رفع مصدومیت وی حاضر به ارائه معرفی نامه به فدراسیون پزشکی نیست و این موضوع سر آغاز اختلاف بهلول زاده با فدراسیون ژیمناستیک بود. طی یک ماه گذشته کلیپی از بهلول زاده در رسانه ملی منتشر که قهرمان تیم ملی ژیمناستیک بالای داربست مشغول کار است و از بی مهری‌های فدراسیون ژیمناستیک گلایه مند بود. انتهای پیام/س
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
در کشتی هم یزدانی‌خرم «محمد بنا» را آورد و به او میدان داد تا ۳ طلای المپیک در لندن شاهکار تاریخ ورزش ما شود. همیشه بعد از موفقیت به بچه‌ها پاداش داد و کلی امکان فراهم آورد که به پیشرفت والیبال کمک کرد. مثلا زنگ می‌زد به رئیس فدراسیون روسیه و دستور می‌داد تیم جوانان بیاید تهران. *شما ۲۳ سال رئیس فدراسیون بودید. رئیس فدراسیون باشد، سرمربی باشد، نماینده در فیلا باشد و … معلوم است که نمی‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، مسابقه انتخابی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان از ساعت ۹ صبح فردا (شنبه) در آکادمی تخصصی ژیمناستیک در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز می‌شود. رضا بهلول‌زاده، مهدیار سلمانی، امیرحسین ولیپور، علی فلاح، پویا عبداللهی، ابوالفضل زیبایی، رضا علیداد، امید آینه‌بند، پدرام زاهدی، امیرعلی قهرمانی و آرمین وطنخواه ورزشکاران دعوت شده به این رقابت هستند. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرگزاری ایرنا: فهرست رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ اعلام شد و کاراته نیز به جمع ورزش‌های حاضر در آن اضافه گردید. دومین جلسه هماهنگی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ برگزار و اسامی رشته‌های حاضر در این رویداد بزرگ اعلام شد. در حالی‌که پیش از این کاراته از این بازی‌ها حذف شده بود، اما در این اجلاس کاراته به همراه ورزش‌های صعودی و بیسبال – سافت‌بال به فهرست رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو اضافه شد. بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود و برای نخستین بار ورزشکاران قاره اقیانوسیه نیر در آن حضور دارند. فهرست رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲: تیراندازی با کمان، دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال، بوکس، قایقرانی (بادبانی، دراگون بوت، اسلالوم، اسپرینت)، دوچرخه‌سواری (بی ام ایکس، دوچرخه‌سواری کوهستان، جاده، پیست)، سوارکاری، شمشیربازی، فوتبال، گلف، ژیمناستیک (ترامپولی، ریتمیک، هنری)، هندبال، هاکی، جودو، پنج‌گانه مدرن، رویینگ، راگبی، تیراندازی، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، سه‌گانه، وزنه‌برداری، کشتی آزاد و فرنگی، والیبال، ورزش‌های اسکیتی (اسکیت، اسکیت‌بورد)، شطرنج، کریکت، جوجیتسو، کوراش، سپک‌تاکرا، ووشو، اسکواش، کبدی، بیس‌بال/سافت‌بال، کاراته و ورزش‌های صعودی
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
دوم موسیقی پس از استاد وزیری، استاد وزیری یکی از بارز و شاخص‌ترین چهره‌های قرن اخیر است. خدمت ایشان و تلاش‌های این مرد بزرگ برای تعالی بخشیدن و پیشبرد موسیقی ایران و سامان دادن به تئوری و کار موسیقی از این مجال اندک خارج است. از شاگردان نامدار استاد وزیری می‌توان به بزرگانی همچون ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، موسی معروفی و بسیاری دیگر اشاره کرد. از استاد وزیری آثار موسیقی بسیاری به یادگار مانده است که پیش از آن در موسیقی ایرانی متداول نبود؛ ازجمله پانتومیم‌های گوناگون و فرم‌های ابداعی شخص استاد وزیری که هنوز معادلی برای آنها پیدا نشده است، مانند دخترک ژولیده، ژیمناستیک موزیکال، بندباز، حاضر باش و بسیاری قطعات دیگر. به جرات می‌توان گفت کاری که استاد وزیری انجام داد کاری بود که چندین استاد بزرگ موسیقی در طول عمر خود انجام می‌دهند.» منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 هفته قبل
دوم موسیقی پس از استاد وزیری. استاد وزیری یکی از بارز و شاخص‌ترین چهره‌های قرن اخیر است. خدمت ایشان و تلاش‌های این مرد بزرگ برای تعالی بخشیدن و پیشبرد موسیقی ایران و سامان دادن به تئوری و کار موسیقی از این مجال اندک خارج است. از شاگردان نامدار استاد وزیری می‌توان به بزرگانی همچون ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، موسی معروفی و بسیاری دیگر اشاره کرد. به جرات می‌توان گفت کاری که استاد وزیری انجام داد کاری بود که چندین استاد بزرگ موسیقی در طول عمر خود انجام می‌دهند.» انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
زمانی که از پهلو به آن نگاه می‌کنید چند قوس طبیعی در گردن، میانه‌ی کمر و پایین کمر وجود دارند. لوردوز کمر که به آن گودی کمر نیز گفته می‌شود عارضه‌ای است که در طی آن بالای کمر و لگن بیرون زده و قوس عمیقی در ناحیه‌ی پایین کمر ایجاد می‌کنند. علائم لوردوز کمر چیست؟ اگر فردی به عارضه‌ی پشت تابدار یا قوس رو به داخل ستون فقرات مبتلا باشد احتمالا این عارضه لوردوز خواهد بود. هدف اصلی از روش‌های درمان لوردوز کمر، افزایش قدرت و انعطاف پذیری به منظور افزایش دامنه‌ی حرکتی و محافظت است ستون فقرات است. مهم است که در زمان درمان عارضه‌های ستون فقرات مثل لوردوز کمر، کل بدن در نظر گرفته شود.
مهرمهر1 هفته قبل
وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دو ورزشکار و یک مربی استان مرکزی از سوی کمیته فنی فدراسیون ژیمناستیک برای حضور در پنجمین مرحله اردوی تیم ملی جوانان و بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران دعوت شدند. سرپرست هیأت ژیمناستیک استان مرکزی افزود: سعید نجفی (رده سنی بزرگسالان) و امیر حسین علیخانی (رده سنی جوانان) به عنوان ورزشکار و آرش رحمتی نیز به عنوان سرمربی تیم ملی از استان مرکزی در این مرحله از اردوی تیم ملی ایران حضور دارند. احمدی خاطرنشان کرد: اردوی تیم ملی ایروبیک ژیمناستیک جوانان و بزرگسالان کشور با هدف آمادگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۹ آسیایی، از امروز (جمعه پانزدهم شهریور) به میزبانی تهران آغاز شده و به مدت ۸ روز ادامه دارد.

کودک مستعد ایرانی به انگلیس مهاجرت کرد؟

الفالف2 هفته قبل
کودک مستعد ایرانی به انگلیس مهاجرت کرد؟ گروه ورزشی الف، ۱۴ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۳۵ ۳۹۸۰۶۱۴۱۸۸کمتر کسی است که نام اعجوبه کوچک و قهرمان ایرانی از خطه مازندران را نشنیده باشد. آرات حسینی که از ۲ سالگی در مسابقات مختلف استعدادیابی شرکت می‌کرده و رشته اولیه او ژیمناستیک بوده به تازگی به انگلیس مهاجرت کرده است.

به انتهای لیست رسیدید