کابینه اسرائیل

کابینه اسرائیل

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
واشنگتن پست: احتمال تشدید تنشها میان دموکرات‌های آمریکا و نتانیاهوواشنگتن پست از تصمیم احتمالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب نمایندگان زن کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی خبر داد. هنوز مشخص نیست که تصمیم نتانیاهو چه خواهد بود. هر دو آشکارا به انتقاد از پرونده حقوق بشر رژیم صهیونیستی و برخورد خشونت آمیز این رژیم با فلسطینیان پرداخته‌اند. به گفته دستیاران اعضای کنگره هنوز مشخص نیست که آیا اسرائیل تصمیم خود را تغییر داده است یا خیر. بحث در محافل رژیم صهیونیستی درباره موافقت با سفر دو عضو مسلمان کنگره
فارسفارس4 روز قبل
تلویزیون رژیم صهیونیستی از دیدار محرمانه نوه نخست وزیر اسبق این رژیم با محمود عباس و امیدواری آنها برای ازسرگیری مذاکرات سازش خبر داد. به گفته تلویزیون رژیم صهیونیستی این نشست به صورت محرمانه و با حمایت باراک انجام شد. به گفته منبع مذکور، محمود عباس در این جلسه گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل چندین بار از ملاقات با وی به ویژه در مسکو امتناع ورزید. روتمن هم به نوبه خودش خشم خود را از اوضاع سیاسی رژیم صهیونیستی ابراز کرد و گفت که نتانیاهو بارها و بارها ثابت کرده که او شریکی برای ایجاد امید به نسل‌های آینده نیست. وی تنها نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است که به قتل رسیده‌است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
-علاوه بر اینکه بر اساس این گزارش رژیم صهیونیستی باید خود را برای مقابله با موشک‌ها و نیروهای زمینی طرف مقابل آماده کند. این گزارش صهیونیستی گرچه انتقاداتی در این زمینه ارائه کرده، اما نتوانست راهکار عملیاتی برای عبور از شرایط ضعف موجود رژیم صهیونیستی را ارائه کند. -ایجاد زیرساخت‌های حمایت از رژیم صهیونیستی در اروپا. این گزارش استراتژیک در عین حال از کابینه رژیم صهیونیستی می‌خواهد سه تصمیم اساسی را در دستور کار خود قرار دهد و اساس این تصمیمات خود را برای تمام احتمال‌ها مهیا کند. جدول زمانی و بقیه لوازم مطلوب تهیه شده و برای تایید و تصویب کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پیشنهاد شود.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه آمریکا در امور غرب آسیا شامگاه دوشنبه گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هنوز تصمیم نگرفته بخش سیاسی معامله قرن را پیش یا بعد از انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی منتشر کند. اخبار سیاسی- وی که با بلومبرگ مصاحبه می‌کرد گفت حتی این امکان وجود دارد که بخش سیاسی معامله قرن پس از تشکیل کابینه اسرائیل ارائه شود اما ترامپ به زودی در این باره تصمیم گیری خواهد کرد. معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. پیش از این نیز گرینبلات از تاخیر در رونمایی از طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن خبر داده و گفته بود: «معتقدم که انتشار طرح صلح ترامپ را تا پس از تشکیل کابینه جدید اسرائیل در ماه نوامبر به تاخیر خواهیم انداخت.». بر اساس جزئیاتی که از معامله قرن فاش شده، دولت مستقل فلسطینی شامل نیمی از کرانه باختری، تمام نوار غزه و چند محله از بیت‌المقدس شرقی خواهد بود.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه آمریکا در امور غرب آسیا شامگاه دوشنبه گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هنوز تصمیم نگرفته بخش سیاسی معامله قرن را پیش یا بعد از انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی منتشر کند. وی که با بلومبرگ مصاحبه می‌کرد گفت حتی این امکان وجود دارد که بخش سیاسی معامله قرن پس از تشکیل کابینه اسرائیل ارائه شود اما ترامپ به زودی در این باره تصمیم گیری خواهد کرد. معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. پیش از این نیز گرینبلات از تاخیر در رونمایی از طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن خبر داده و گفته بود: «معتقدم که انتشار طرح صلح ترامپ را تا پس از تشکیل کابینه جدید اسرائیل در ماه نوامبر به تاخیر خواهیم انداخت.» (جزئیات بیشتر). بر اساس جزئیاتی که از معامله قرن فاش شده، دولت مستقل فلسطینی شامل نیمی از کرانه باختری، تمام نوار غزه و چند محله از بیت‌المقدس شرقی خواهد بود.
الفالف1 هفته قبل
رئیس جمهور آمریکا به مشاورانش گفته که رژیم صهیونیستی باید مانع از ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود. به گزارش پایگاه خبری صهیونیستی آکسیوس، ترامپ به مشاوران خود گفته است که اسرائیل باید مانع از ورود عمر و طلیب شود چون این دو نماینده زن طرفدار تحریم اسرائیل هستند. در سال ۲۰۱۷، کنست رژیم صهیونیستی قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن، هر فرد خارجی از تحریم اسرائیل حمایت کرده باشد از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع می‌شود. جنبش BDS از جامعه جهانی می‌خواهد با توجه به سیاست‌های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینیان به تحریم آن بپردازد. ترامپ به نزدیکان خود گفته که با منطق «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا درباره بازبینی قانون برای اجازه دادن به عمر و طلیب برای سفر به سرزمین اشغالی مخالف است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
­وزارت خارجه آلمان در صفحه کاربری توییتری خود نوشت: برنامه ریزی برای احداث بیش از دو هزار واحد مسکونی در شهرک‌های اسرائیلی در کرانه اشغالی باختری رود اردن با هدف دستیابی به راه حل دو کشور مغایر است. از این رو دولت جمهوری فدرال آلمان تمام اقدامات یکجانبه‌ای را که تحقق «راه حل دو کشوری» را به مخاطره می‌اندازد، رد و با آن مخالفت می‌کند. سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز در این باره در برلین اظهار داشت: مطلعیم هفته گذشته، کابینه اسرائیل در خصوص اعطای مجوز احداث ۷۱۵ واحد مسکونی برای مردم فلسطین در مناطق تحت کنترل اسرائیل، در کنار واحدهای مسکونی مجوز داده شده در شهرک‌های صهیونیست نشین، مصوبه‌ای صادر کرده است. اعطای این مجوزها برای پروژه‌های مسکونی فلسطینیان در مناطق مزبور باید طی هماهنگی با نهادهای فلسطینی و مستقل از تصمیمات برای توسعه احتمالی این شهرکها صورت گیرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسوشیتدپرس از قدس, وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد به منظور بهبود روابط بین این رژیم و کشورهای عربی, اخیرا با یک «شخصیت بلندپایه» امارات عربی متحده دیدار کرده است. یسرائیل کاتس روز سه شنبه در نشست کابینه اسرائیل اعلام کرد دو طرف به «توافقات اساسی» دست یافتند. وی افزود در جهت «عادی سازی شفاف و موافقتنامه‌های امضا شده» با کشورهای منطقه خلیج (فارس) تلاش می‌کند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۴۱ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با سفر به سرزمین‌های اشغالی، حمایت قاطع خود از رژیم تل‌آویو را اعلام کردند. این سفر توسط کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل هماهنگ شده و رهبری این گروه را «استنی هویر» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا بر عهده دارد. بر اساس گزارش‌ها، ‌ این نمایندگان دموکرات با «محمود عباس» ‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار می‌کنند. این ۴۱ نماینده دموکرات کنگره از مرز سرزمین‌های اشغالی با لبنان و سوریه بازدید خواهند کرد و دیدار از سامانه گنبد آهنین نیز در برنامه این نمایندگان قرار دارد. رژیم صهیونیستی میلیاردها دلار در سامانه دفاع موشکی خود سرمایه‌گذاری کرده اما همچنان در مقابل موشک‌هایی که از نوار غزه شلیک می‌شود آسیب پذیر است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
اسرائیلی‌های یمنی الاصل در تظاهراتی اعتراف اسرائیل به عملیات برنامه‌ریزی شده ربودن کودکان یمنی در سال‌های اول تاسیس این رژیم جعلی را خواستار شدند. به گزارش ایسنا، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص نوشت، اسرائیلی‌های یمنی الاصل در اعتراض به پرونده کودکان یمنی ربوده شده در مقابل دفاتر رئیس و نخست وزیر این رژیم تظاهرات کرده و اعتراف اسرائیل به عملیات سیستماتیک ربودن کودکان یمنی در سال‌های اول تاسیس این رژیم جعلی را خواستار شدند. حدود ۲۰۰ اسرائیلی یمنی الاصل در راهپیمایی که عصر چهارشنبه برنامه‌ریزی شد، شرکت کردند، آنها پلکاردهایی با تصاویر این کودکان و تاریخ‌هایی که ثابت می‌کرد آنها ربوده شده‌اند، در دست داشتند. کمیته‌ای در کابینه اسرائیل که سال ۲۰۰۱ مسؤول بررسی ادعاها درباره ربودن این کودکان شده بود، در نهایت مدعی شد، عملیات برنامه‌ریزی شده ربودن کودکان یمنی بی‌اساس است. این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت، آن کمیته و دو کمیته پیش از آن اعلام کردند بیشتر این کودکان به دلیل بیماری فوت شدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «جراد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ امروز (چهارشنبه) قرار است وارد سرزمین اشغالی شده و با نتانیاهو دیدار کند. از کوشنر بعنوان طراح اصلی و پیشبرنده طرح موسوم به «معامله قرن» یاد می‌شود. این روزنامه اسرائیلی افزود: در خلال این کنفرانس، ترامپ طرح خود را بدون ورود به جزئیات آن ارائه خواهد داد؛ بدین گونه که خواهد گفت: «تشکیلات سیاسی فلسطینی آری اما ضرورتی برای تشکیل کشور فلسطینی نیست. نشریه «ونیتی فیر» آمریکا نیز نوشته است که هدف از سفر «جرد کوشنر» به کشورهای غرب آسیا اقناع این کشورها در خصوص برنامه اقتصادی ترامپ برای صلح [سازش] در غرب آسیاست. به گفته وی طرح سیاسی آماده است اما رونمایی از آن به خاطر شکست نتانیاهو در انتخابات پیشین پارلمانی تا برگزاری دوباره انتخابات به تعویق افتاده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزار مهر به نقل از راشاتودی، در پی ناکامی «بنیامین نتانیاهو» برای تشکیل کابینه، اسرائیل در ماه سپتامبر اقدام به برگزاری انتخابات زودهنگام می‌کند تا تکلیف ۱۲ نماینده کنست را مشخص کند. در همین رابطه حزب لیکود برای مهم جلوه دادن نتانیاهو و اقدامات وی اقدام به چاپ بنرهای بسیار بزرگ از تصاویر دیدار وی با شخصیت‌های مهم جهان از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «نارندارا مودی» نخست وزیر هند کرده است. راشاتودی در این رابطه می‌نویسد: ترامپ کافی نبود؟ نتانیاهو به سراغ لیگ بزرگ‌تری یعنی پوتین و مودی برای انتخابات رفته است. گفته می‌شود در تاریخ رژیم صهیونیستی این برای اولین بار است که به دلیل ناتوانی در تشکیل کابینه، انتخابات مجدد برگزار می‌شود. این نظرسنجی بیانگر آن است که نتانیاهو نمی‌تواند بدون مشارکت حزب اسرائیل خانه ما نسبت به تشکیل دولتی راستگرا اقدام نماید.
ایسناایسنا3 هفته قبل
روزنامه «یسرائیل هیوم» نوشت که تل آویو امکان اعطای تسهیلات مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین را با هدف جلوگیری از فروپاشی اقتصادی آن بررسی می‌کند. به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت: انتظار می‌رود کابینه اسرائیل ارائه تسهیلات اقتصادی به تشکیلات خودگردان به منظور دور زدن قانون کسر حقوق خانواده‌های شهدا و اسرا از درآمدهای مالیاتی را بررسی کند. پس از این که تشکیلات خودگردان دریافت درآمدهای مالیاتی از اسرائیل را رد کرد، با مشکلات مالی بزرگی رو برو شده است. این درحالی است که اسرائیل از فروپاشی احتمالی تشکیلات خودگردان نگران است، چراکه ممکن است این امر به آشوب منجر شود. من از فروپاشی تشکیلات خودگردان هراسی ندارم.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه‌ای عملیات تخریب مجتمعات فلسطینی در منطقه «وادی الحمص» واقع در جنوب شهر قدس را محکوم کرد. در همین حال محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حال رایزنی با طرف‌های مختلف برای متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی اخیرا گسترده‌ترین عملیات تخریب منازل فلسطینیان از سال ۱۹۶۷ تاکنون را کلید زده است. بر اساس این گزارش، این عملیات گسترده در قدس اشغالی و مناطق حومه‌ای آن کلید خورده است. صهیونیست‌ها از رهگذر این عملیات خصمانه قصد دارند شهرک‌های صهیونیست نشین در قدس اشغالی را گسترش دهند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، سندیکای کارمندان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تمام هیئت‌های دیپلماتیک این رژیم هفته آینده در اعتراض به سیاست‌های کابینه در قبال این وزارتخانه اعتصاب خواهند کرد. این سندیکا اعلام کرد که تصمیم مذکور در واکنش به دعوت ۹۰ رئیس سفارتخانه و هیئت‌های دیپلماتیک رژیم صهیونیستی و در اعتراض به تضعیف شدید جایگاه وزارت خارجه اسرائیل و کاهش شدید بودجه عملیاتی هیئت‌های اسرائیلی در تمامی نقاط دنیا و نقض گسترده حقوق نمایندگان دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف انجام می‌شود. این وزارت خانه حاکمیت رژیم صهیونیستی را به نادیده گرفتن توانمندی‌ها و تجربه‌های خود متهم و تاکید کرد که این موضوع در سطح داخلی و حرفه‌ای قابل پذیرش نیست. رسانه‌های رژیم صهیونیستی از حدود دو ماه پیش از وضعیت نیمه تعطیل فعالیت‌های دیپلماتیک در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی خبر داد. این منابع افزودند به دلیل نبود بودجه سفر، سفیران و دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی در کنفرانس‌ها و دیدارها شرکت نمی‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، نظامیان رژیم صهیونیستی به منطقه وادی الحمص در شهر اشغالی قدس یورش بردند و تهدید به تخریب ۳ منزل کردند. تعداد زیادی از نیروهای رژیم صهیونیستی به منطقه وادی الحمص واقع در صور باهر در شهر اشغالی قدس حمله کردند. همچنین مقامات رژیم اشغالگر اسرائیلی مصلای باب الرحمه در مسجد الاقصی را از وسایل موجود در آن تخلیه کردند. این در حالی است که نمازگزاران فلسطینی هر بار خواستار بازگرداندن این وسایل به مسجد الاقصی شده‌اند. دهها شهرک نشین صهیونیست نیز از سمت باب المغاربه، به مسجد الاقصی یورش بردند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
اسرائیل می‌تواند فشارها بر اسرای جنبش حماس در زندانهای اسرائیل را تشدید کند و جلوگیری از ملاقات خانواده‌ها (نوار غزه) با اسرای حماس در زندان‌های اسرائیل می‌تواند به عنوان ابزار فشار علیه آنان باشد. رئیس شاباک افزود پس از دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با خانواده‌های اسرا و مفقودان اسرائیلی، این موضوع (اسرا) بار دیگر تیتر خبرها شده است. در واقع باید دولت هشدار نهایی را به جنبش حماس بدهد که یا اسرا را به اسرائیل بدهد یا اینکه تل آویو تهدید‌ها علیه آن را اجرایی خواهد کرد. رئیس شاباک افزود با وجود ادامه حضور اسرای اسرائیلی در نوار غزه جای تعجب است که از ورود پولها به نوار غزه سخن گفته می‌شود. با توجه به تجربه قبلی خود به عنوان میانجی توافقات مبادله اسرا، اسرائیل ناگزیر است بهایی را بپردازد. وظیفه هماهنگ کننده در چنین مواردی فراهم کردن ابزارهای اطلاعاتی و عملیاتی برای امضای قرارداد مبادله اسرا است. ما باید بهای آنچه را که جنبش حماس می‌خواهد، بپردازیم چون حماس هر بار سقف بهای درخواستی خود را افزایش می‌دهد چون ما از هیچ ابزار فشاری از طریق مصر، قطر، ترکیه و سازمان ملل استفاده نمی‌کنیم. رئیس شاباک گفت: اسرائیل با حزب الله وارد مذاکرات درباره مبادله اسرا شد و ظرف یک سال دو سرباز اسرائیلی را بازگرداندیم و حماس گروهی است که می‌توان شرایط و محدودیت هایی بیشتری علیه اسرای آن در زندانهای ما اعمال کرد.
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم در یادداشتی با عنوان «پیام‌های پشت پرده واشنگتن برای دوستان عرب» نوشت که آمریکا به دنبال رویارویی مستقیم و درگیری نظامی با ایران نیست. این روزنامه نوشت: منابع دیپلماتیک اروپایی به دوستان خود در چند کشورهای عربی خبر دادند راهبرد رو به رشدی که آمریکا در قبال مسئله ایران به عنوان مسئله دارای اولویت در منطقه در پیش گرفته است «مقابله با نفوذ ایران در محیط پیرامونش در منطقه عربی» است، به جای اینکه با آن وارد درگیری مستقیم شود. رای الیوم افزود: منابع اروپایی می‌گویند برای آمریکا در حال حاضر راهبرد تعامل با ایران اولویت دارد و جزئیات مربوط به معامله قرن تا قبل از نوامبر آتی اعلام خواهد شد. این منابع درباره طرح معامله قرن آمریکا برای حل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی گفتند که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تا پایان سپتامبر، برگه مربوط به روند سیاسی معامله قرن را نزد خود نگاه داشته و آن را رو نمی‌کند. رای الیوم نوشت: کشورهای عربی از جمله مصر و اردن ادعا می‌کنند که دولت آمریکا پس از کنفرانس اقتصادی بحرین یک مسیر سیاسی برای معامله قرن دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
شلومو گازیت، رئیس سابق دستگاه اطلاعات ارتش اسرائیل می‌گوید با انتقادات مطرح شده از سوی بورگ در زمینه سیاست‌های اشغال گرایانه رژیم صهیونیستی موافق است. همچنین میزان تجاوز به عنف و اقدامات جنسی در داخل ارتش اسرائیل نیز در داخل پایگاه‌ها و در جریان خدمت نظامی افزایش پیدا کرده است. علاوه بر سرقت‌های صورت گرفته در داخل پادگان‌های نظامی رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل در جریان بازرسی و بازجویی‌های صورت گرفته در منازل فلسطینی نیز دست به ارتکاب سرقت‌های بسیار زیادی زده است. آینده وخیمکارشناسان با توجه به موارد یاد شده پیش بینی می‌کنند آینده‌ای وخیم در انتظار نظامیان صهیونیستی باشد. به گفته آن‌ها رژیم صهیونیستی بعد از ۷۱ سال جنگ و درگیری خود را در ورطه‌ای هولناک می‌بیند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مشاورانش به مقامات دولت ترامپ اعلام کرده‌اند که ملاحظاتی درباره یکی از بخش‌های طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن دارند. به گزارش شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، یکی از ملاحظات کابینه اسرائیل، درباره ارتباط میان کرانه باختری و نوار غزه است. ایده ایجاد پل ارتباطی میان کرانه‌باختری و نوار غزه با هزینه ۵ میلیارد دلاری در بخش اقتصادی طرح صلح دولت آمریکا آمده که چند روز پیش در کنفرانس بحرین مطرح شده است. چند هفته پیش مقامات آمریکایی جزئیات طرح اقتصادی نشست بحرین را در اختیار نتانیاهو قرار داده بودند و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید داشته که با دیدی باز طرح صلح پیشنهادی ترامپ را بررسی خواهد کرد. گرینبلات ابراز امیدواری کرد زمانی که بخش سیاسی طرح صلح ارائه شد و زمانی که طرح به صورت کامل مطرح گردید، شاهد رویکرد سازنده و عمیقی از سوی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مشاورانش به مقامات دولت ترامپ اعلام کرده‌اند که ملاحظاتی درباره یکی از بخش‌های طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن دارند. اخبار بین الملل_ به گزارش شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، یکی از ملاحظات کابینه اسرائیل، درباره ارتباط میان کرانه باختری و نوار غزه است. ایده ایجاد پل ارتباطی میان کرانه‌باختری و نوار غزه با هزینه ۵ میلیارد دلاری در بخش اقتصادی طرح صلح دولت آمریکا آمده که چند روز پیش در کنفرانس بحرین مطرح شده است. بر اساس ایده مطرح شده در معامله قرن، دولت ترامپ نوار غزه و کرانه باختری را یک قلمروی واحد می‌داند این در حالی است که سیاست کابینه نتانیاهو، تفاوت قائل شدن میان دو منطقه است. گرینبلات ابراز امیدواری کرد زمانی که بخش سیاسی طرح صلح ارائه شد و زمانی که طرح به صورت کامل مطرح گردید، شاهد رویکرد سازنده و عمیقی از سوی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه رژیم صهیونیستی از بحران جدید در ارتش این رژیم خبر دادند. بر اساس گزارش این رسانه، ارتش اسرائیل به سبب تبعیض نژادی و نژادپرستی روزانه علیه یهودیان فلاشا در بحران جدیدی به سر می‌برد. تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد این بحران پس از آن آغاز شد که یک سرباز ارتش اسرائیل از ملیت اتیوپیایی به نام تالی ماتوکو در صفحه خود در فیسبوک حادثه‌ای را که هفته گذشته در پایگاه محل خدمتش برایش رخ داده بود، فاش کرد. این سرباز یهودی اتیوپیایی الاصل به این نکته اشاره کرد که فرماندهان و مسئولان ارشد ارتش اسرائیل در جریان این حادثه (اهانت نظامیان غیر اتیوپیایی به این نظامی اتیوپیایی الاصل) قرار گرفتند، بدون اینکه کاری در این زمینه انجام دهند. نفتالی بینت که در گذشته به عنوان وزیر مهاجران رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کرد، در آمریکا به دنیا آمده است و رسانه‌های عبری وی را مناسب‌ترین فرد برای تصدی ریاست نمایندگی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل قلمداد می‌کنند.

سید حسن نصرالله از چه منطقه‌ای‌ برای جنگ سخن گفت؟ / «یگان ویژه رضوان» وارد سرزمین‌های اشغالی خواهند شد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود که به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه ایراد کرده، با درک تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، عمده سخنرانی خود را به مسایل مربوط به رژیم صهیونیستی اختصاص داد. یکی از ویژگی‌های متمایز سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله افزایش لحن تهدیدآمیز نسبت به رژیم صهیونیستی بود که شدت آن نسبت به سخنرانی‌های گذشته افزایش پیدا کرده بود. وی ابراز امیدواری کرد که آزادسازی قدس و طبعا تمام فلسطین با تقابل نظامی محقق می‌شود، چرا که این اقدام از طریق اجرای معامله قرن یا مذاکرات بیهوده و خفت‌بار با رژیم صهیونیستی امکان تحقق نخواهد داشت. نیمی از ساکنان این منطقه اشغالی را عرب‌های موسوم به «فلسطینیان ۴۸» تشکیل می‌دهند و باقیمانده ساکنان آن یهودی، مسیحی و دروزی هستند. ** جنگ روانی نصرالله در الجلیلاشاره دبیرکل حزب‌الله لبنان به آزاد سازی شهر «الجلیل» و تصور صهیونیست‌ها برای ورود حزب‌الله به این منطقه بخشی از جنگ روانی دبیرکل حزب‌الله است که افکار عمومی صهیونیست‌ها را مشغول به خود می‌کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که «سارا نتانیاهو» همسر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روند تعیین مسئولان صهیونیست در کابینه این رژیم مداخله کرده است. بر اساس این گزارش، سارا، همسر خود را مجبور کرده در خصوص این مسأله در یکی از نشست‌های کابینه صحبتی نکند. قرار بود طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ مسأله تعیین سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و کنسول این رژیم در آمریکا در نشست کابینه اسرائیل بررسی شود اما نتانیاهو با آن به شدت مخالفت کرده بود. این در حالی است که نتانیاهو و همسرش با اتهامات فساد مالی نیز رو به رو هستند.

بازخوانی اسرار جنگ ۳۳ روزه-۱| از فروپاشی افسانه مرکاوا تا طرح آمریکایی صهیونیستی برای حمله به سوریه

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
رکنارکنا1 ماه قبل
این گزارش تاکید دارد که جنایت‌های جنگی، انتشار مصرف مواد مخدر، تجاوز به عنف و سرقت در میان نظامیان ارتش از موارد رایج در موسسه نظامی رژیم صهیونیستی است. این پاسخ نشان دهنده حجم بالای بی‌اخلاقی در میان فرماندهان و عناصر ارتش اسرائیل در مورد کشتار غیر نظامیان بی‌گناه است. اعدام جمعی و میدانیدرخواست اجرای حکم اعدام ضد فلسطینیان به صورت شبانه روزی در میان برخی سیاستمداران رژیم صهیونیستی مطرح شده است. کابینه رژیم صهیونیستی همچنین در داخل و خارج از زندان‌های خود نیز اعدام‌های فردی و جمعی زیادی را ضد فلسطینیان انجام داده است. در همان روز صالح یاسین جوان ۲۴ ساله فلسطینی نیز در نتیجه آتش نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهر قلقیلیه به شهادت رسید.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
یوسی سرید عضو سابق کنیست رژیم صهیونیستی و وزیر سابق اسرائیلی از حزب چپ‌گرای میرتس گفته بود که ارتش اسرائیل از نظر اخلاقی دچار انحطاط شده و صحبت در خصوص پاک‌دستی و مبانی ارزشی ارتش اسرائیل مسخره است. این پاسخ نشان دهنده حجم بالای بی‌اخلاقی در میان فرماندهان و عناصر ارتش اسرائیل در مورد کشتار غیر نظامیان بی‌گناه است. اعدام جمعی و میدانیدرخواست اجرای حکم اعدام ضد فلسطینیان به صورت شبانه روزی در میان برخی سیاستمداران رژیم صهیونیستی مطرح شده است. کابینه رژیم صهیونیستی همچنین در داخل و خارج از زندان‌های خود نیز اعدام‌های فردی و جمعی زیادی را ضد فلسطینیان انجام داده است. در همان روز صالح یاسین جوان ۲۴ ساله فلسطینی نیز در نتیجه آتش نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهر قلقیلیه به شهادت رسید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این گزارش تاکید دارد که جنایت‌های جنگی، انتشار مصرف مواد مخدر، تجاوز به عنف و سرقت در میان نظامیان ارتش از موارد رایج در موسسه نظامی رژیم صهیونیستی است. این پاسخ نشان دهنده حجم بالای بی‌اخلاقی در میان فرماندهان و عناصر ارتش اسرائیل در مورد کشتار غیر نظامیان بی‌گناه است. اعدام جمعی و میدانیدرخواست اجرای حکم اعدام ضد فلسطینیان به صورت شبانه روزی در میان برخی سیاستمداران رژیم صهیونیستی مطرح شده است. کابینه رژیم صهیونیستی همچنین در داخل و خارج از زندان‌های خود نیز اعدام‌های فردی و جمعی زیادی را ضد فلسطینیان انجام داده است. در همان روز صالح یاسین جوان ۲۴ ساله فلسطینی نیز در نتیجه آتش نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهر قلقیلیه به شهادت رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اینترنتی روزنامه جروزالم پست در گزارشی نوشت: حدود پنج سال پیش وکلای کابینه اسرائیل تصور می‌کردند بزرگترین ترس آنها برای همیشه به پایان رسیده است. اما لغو روادید بنسودا و دیگر اعضای دیوان کیفری بین المللی از سوی آمریکا باعث ایجاد مشکلات دیپلماتیک و اقتصادی عدیده‌ای برای وی شد. کمی بعد پرونده آمریکا در این دیوان بسته شد. البته در حال حاضر کسی فکر نمی‌کند که تحول مهمی تا پیش از انتشار گزارش سالانه دیوان کیفری بین المللی در ماه دسامبر اتفاق بیفتد. حتی برخی معتقدند بنسودا ممکن است تا نوامبر ۲۰۲۰ و روی کار آمدن رئیس جمهور تازه‌ای در آمریکا که لحن نرم‌تری در برابر این دیوان داشته باشد صبر می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
ایران امروز و بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه به اتحادیه اروپا در زمینه عدم انجام تعهداتش مطابق توافق هسته‌ای، گام دوم کاهش تعهدات برجامی خود را اعلام کرد که براساس آن قرار است از امروز یک شنبه میزان غنی سازی اورانیوم ایران از ۳٫۶۷ درصد بالاتر رود. شب گذشته آقای مکرون تماس تلفنی یک ساعته‌ای را با حسن روحانی، رییس جمهور ایران داشته و ایران را به خویشتنداری دعوت کرده بود. موگرینی از احتمال تشکیل کمیسیون برجام خبر دادمسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی از گام دوم کاهش تعهدات ایران از احتمال تشکیل کمیسیون برجام خبر داد. موگرینی از احتمال تشکیل کمیسیون برجام خبر دادبه گزارش الجزیره، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به بیانیه روز یک شنبه ایران، از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کرد و آن را تضعیف کننده برجام خواند. وی بیان کرد: روند کاهش تعهدات ایران در راستای حفظ برجام است و ممکن است این روند به خاتمه حضور ما در برجام منتهی شود.

به انتهای لیست رسیدید