کاخ سفید

کاخ سفید

مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در نشست استماع تحقیقاتی که به منظور طی روند استیضاح ترامپ در حال برگزاری است اعلام کرد: رئیس جمهوری آمریکا به او دستور داده بود با رودی جولیانی وکیل وی در خصوص مسائل مربوط به اوکراین همکاری کند. وی در ارتباط با رسوائی اوکراین‌گیت در این خصوص ادامه داد: از وزارت خارجه و کاخ سفید خواستم تا اسنادی را برای ارائه این شهادت در اختیار من قرار دهند، اما این درخواست را رد کردند. سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در ادامه اضافه کرد: پمپئو از ارتباط میان تحقیقات با ارائه کمک‌ها به اوکراین مطلع بود.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که مذاکرات با چین بر سر مسائل تجاری همچنان ادامه دارد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -‌چهارشنبه- گفت که مذاکرات با چین بر سر مسائل تجاری همچنان ادامه دارد. ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «همچنان به گفت‌وگو با چین ادامه می‌دهیم. چین می‌خواهد به توافق برسد. آدمی نیست که من او را خوب بشناسم، با این حال آدم خوبی به نظر می‌رسد.»
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایلنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، «دیوید نانز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از اعضای صاحب‌نام کمیته اطلاعات این مجلس امروز -‌چهارشنبه- گفت که کمیته جمهوری‌خواهان درخواست احضار «هانتر بایدن»، پسر معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و افشاگر مکالمه «دونالد ترامپ»، رئیس کاخ سفید، با همتای اوکراینی‌اش را منتشر کرده است. جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان حق احضار کردن عملی کسی را ندارند، چراکه در حال حاضر این نهاد قانون‌گذاری در اختیار دموکرات‌ها است. با این حال، درخواست‌هایی از این دست نشانگر نگاه منفی جمهوری‌خواهان به تحقیقات برای استیضاح ترامپ و رابطه‌اش با اوکراین است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا صبح روز چهارشنبه به وقت محلی با حضور در چهارمین جلسه علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور، توضیحاتی را درباره ماجرای رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» ارائه کرد. به گفته سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، وکیل شخصی ترامپ تلاش کرده است که دیدار زلنسکی با ترامپ در کاخ سفید را منوط به آغاز این تحقیقات کند و اصطلاحا یک «بده بستان» انجام دهد. وی در ادامه به حاضران در جلسه علنی تحقیقات استیضاح و در رأس آنها «آدام شف» رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «رئیس جمهور به ما دستور داد که با رودی [جولیانی] در تماس باشیم. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است. نخستین جلسه علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ در کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست آدام شف، هفته گذشته برگزار شد و چهارمین جلسه نیز اکنون (صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن) در حال برگزاری است.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار احضار افشاگر مکالمه رئیس‌جمهوری این کشور با همتای اوکراینی‌اش شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دیوید نانز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از اعضای صاحب‌نام کمیته اطلاعات این مجلس امروز -‌چهارشنبه- گفت که کمیته جمهوری‌خواهان درخواست احضار «هانتر بایدن»، پسر معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و افشاگر مکالمه «دونالد ترامپ»، رئیس کاخ سفید، با همتای اوکراینی‌اش را منتشر کرده است. جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان حق احضار کردن عملی کسی را ندارند، چراکه در حال حاضر این نهاد قانون‌گذاری در اختیار دموکرات‌ها است. با این حال، درخواست‌هایی از این دست نشانگر نگاه منفی جمهوری‌خواهان به تحقیقات برای استیضاح ترامپ و رابطه‌اش با اوکراین است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر؛ آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه استماع با حضور سفیر این کشور در اتحادیه اروپا که در چارچوب تحقیقات مربوط به احتمال محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ برگزار می‌شود، گفت سخنان نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا نشان می‌دهد دونالد ترامپ منافع شخصی و سیاسی خود را بر منافع ملی آمریکا اولویت داده است. سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا افزود ترامپ کمک‌ها به اوکراین را متوقف کرده است تا این کشور را به تحقیق درباره بایدن وادار کند. ترامپ دعوت از رئیس جمهور اوکراین برای آمدن به کاخ سفید را به تحقیقات درباره دموکرات‌ها مرتبط کرده بود. گوردون ساندلند در جلسه استماع تحقیقات استیضاح ترامپ اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به وی دستور داده بود با رودی جولیانی وکیل وی در مورد مسائل مربوط به اوکراین همکاری کند. سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در جلسه استماع کنگره افزود از وزارت امور خارجه و کاخ سفید خواستم تا اسنادی را برای ارائه این شهادت در اختیار من قرار دهند، اما این درخواست را رد کردند.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان شهادت داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «گوردون ساندلند»، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، امروز -‌چهارشنبه- گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، به او دستور داده بود تا با «رودی جولیانی»، وکیل شخصی‌اش، درباره مسئله اوکراین همکاری کند و «مایک پمپئو»، وزیر خارجه این کشور، نیز «تماما از این اقدام‌ها حمایت کرده است.» ساندلند گفت که تلاش‌های جولیانی برای فشار آوردن به «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین، برای تحقیقات درباره رقیب انتخاباتی ترامپ، «عمل مقابل برای برنامه‌ریزی سفر وی به کاخ سفید» بوده است. وی در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا این سخنان را بر زبان آورد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای این گزارش آمده است: یازده هزار توئیت در سی و سه ماه رقمی است که نیویورک تایمز از تعداد توئیت‌های دونالد ترامپ منتشر کرده است. گزارش می‌افزاید: سه سال پیش، وقتی هنوز ترامپ به دنبال کسب آراء برای ریاست جمهوری بود، مشاورانش اختیار کنترل حساب او را از دستش خارج کردند. با رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری اما دیگر کسی توان مقابله با آقای رئیس جمهور و توئیت هایی که صبح علی الطلوع و یا غروب می‌زند را ندارد. در پایان این گزارش آمده است: برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است. این موضوع اطرافیان رئیس جمهور را عصبانی کرده به ویژه مشاوران او که بیشتر اوقات ترامپ بدون مشورت با آنها دست به نوشتن توئیت‌های جنجال میزند، احتمالا از دست او بسیار کلافه‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
بخاطر اظهارات مقامات آمریکا درخصوص اعتراضات بنزینیوزارت خارجه ایران، سفیر سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع واشنگتن در تهران و در ارتباط با مداخله آمریکا در امور داخلی ایران احضار کرد. «مارکوس لایتنر» سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد. در پی اعتراضات صورت گرفته طی چند روز گذشته درخصوص افزایش نرخ بنزین در شهرهای ایران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، بریان هوک رئیس گروه اقدام ایران وزارت امور خارجه آمریکا و کاخ سفید در اظهارات و صدور بیانیه‌ای، از ناآرامی‌های اخیر در ایران حمایت کرده بودند. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم‌آور خواند و گفت: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رویترز، سنا روز سه شنبه در بحبوحه سرکوب معترضان حامی دموکراسی در هنگ کنگ این طرح را به اتفاق آرا تصویب کرد. به دنبال تصویب سنا، این طرح اکنون راهی مجلس نمایندگان می‌شود که قبلا هم نسخه مورد نظر خود را در حمایت از معترضان تصویب کرده بودند. مجلس نمایندگان و سنای آمریکا قبل از ارسال نسخه‌ای از این طرح برای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای بررسی، باید اختلافات خود را حل کنند. سنا همچنین طرح دیگری را به اتفاق آرا تصویب کرد که صادرات مهمات به نیروهای پلیس هنگ کنگ را منع می‌کند. «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنای آمریکا پیشتر از دولت ترامپ خواست علنا از معترضان هنگ کنگی حمایت کند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در تهران- به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز (چهارشنبه) به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد. به گزارش مهر، مایک پمپئو و مورگان اورتگاس، وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب‌های کاربری خود در توئیتر اعلام کردند که صدای آشوب‌گران را در ایران شنیده و در کنار آنها خواهند ایستاد. همچنین ریچارد گرینل سفیر آمریکا در آلمان نیز از غافله حمایت از آشوب‌گران عقب نماند و بلافاصله با اختلال اینترنت در ایران در توئیتر خود نوشت: آمریکا توانایی فنی برای بازگرداندن اینترنت در ایران را دارد. کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای که شامگاه یک‌شنبه درباره اغتشاشات در ایران بود، با حمایت از آشوب‌طلبان بار دیگر به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای و برنامه موشکی ایران حمله کرد تا نقاب از چهره واقعی اشرار برداشته و نیت واقعی این ناامنی‌ها مشخص شود.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
برایان هوک به بیان اظهاراتی بی‌اساس در مورد اعتراض‌ها در ایران پرداخت و در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد: در حال تلاش هستیم راهی برای مقابله با قطعی اینترنت پیدا کنیم. باید بتوانیم راهی پیدا کنیم این منع دسترسی به اینترنت را دور بزرنیم و آزادی دسترسی مردم ایران به اینترنت را فراهم کنیم. هوک با ابراز تاسف از قطعی اینترنت در ایران در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت: ما معتقدیم که باید آزادی دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد. ما در حال تلاش هستیم راهی برای مقابله با قطعی اینترنت پیدا کنیم. باید بتوانیم راهی پیدا کنیم این منع دسترسی به اینترنت را دور بزرنیم و آزادی دسترسی مردم ایران به اینترنت را فراهم کنیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
در ادامه حسن روحانی رییس‌جمهوری هم وعده داده است که درآمد به دست آمده از افزایش قیمت بنزین صرف طبقه محروم جامعه خواهد شد. ایشان سد روانی سنگینی که پس از اعلام خبر گران شدن بنزین ایجاد شده بود، شکستند. در این صورت، بخش خصوصی می‌داند که چگونه و در چه زمانی و با چه فرآیندی قیمت بنزین را گران کند. وقتی قیمت بنزین در ایران اصلاح شد، قیمت هر لیتر بنزین در کردستان عراق ۱۱ هزار تومان و در افغانستان ۱۰ هزار تومان شد، این نشان می‌دهد که قاچاق بنزین از ایران باعث شده که قیمت بنزین در مناطق یاد شده گران شود. برچسب‌هامجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری سهمیه بندی بنزین دولتپروندهٔ خبریناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
رکنارکنا8 ساعت قبل
نحوه استعفای پمپئو با توجه به توانایی اش برای مدیریت خروج نرم از دولت ترامپ مشخص خواهد شد. شواهدی وجود ندارد که نشان دهد آیا پمپئو در ارتباط با برنامه هایش با رئیس جمهور ترامپ صحبت کرده است یا خیر. یک شخص نزدیک به وزیر امور خارجه آمریکا گفت: "پمپئو تنها بر اجرای اهداف سیاست خارجی رئیس جمهور ترامپ متمرکز شده است و در حال تکمیل مأموریت خود برای مردم آمریکا در وزارت امور خارجه است. پمپئو از دفاع از ماری یووانوویچ سفیر سابق آمریکا در اوکراین یا ویلیام تیلور دیپلمات آمریکایی که هر دو آن‌ها این ماه علیه ترامپ شهادت دادند، خودداری کرده است. از سوی دیگر، ترامپ و افراد وفادار به او از پمپئو به سبب شهادت دادن کارکنان وزارت امور خارجه آمریکا و به سبب آنچه که افراد وفادار به ترامپ آن را ناکارآمدی پمپئو در دفاع قاطع از رئیس جمهور می‌دانند، انتقاد می‌کنند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در سومین جلسه استماع استیضاح ترامپ «الکساندر ویندمن» کارشناس شورای امنیت ملی آمریکا، «جنیفر ویلیامز» از مشاوران معاون اول رئیس جمهوری آمریکا، «کورت والکر» فرستاده سابق آمریکا در امور اوکراین و «تیم موریسون» کارشناس سابق روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا، به عنوان شاهد به ادای شهات پرداختند. سرهنگ ویندمن، کارشناس ارشد اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۲۸ آبان در جلسه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد اقدامات دونالد ترامپ در رابطه با اوکراین گفت: درخواست رییس جمهور آمریکا از یک دولت خارجی برای تحقیق در مورد یک شهروند آمریکایی و رقیب سیاسی او نادرست است. جنیفر ویلیامز یکی دیگر از مقامات مسئولی است که به این مکالمه گوش داده است. در حالی که سرهنگ ویندمن مشغول ارایه توضیحات در کنگره بود حساب رسمی کاخ‌سفید در توییتر با انتقاد از او تحقیقات استیضاح را بی‌اعتبار خواند و در توییت‌های متعدد به آن حمله کرد. در همین حال، ترامپ هم در حساب رسمی خود در توییتر، «ماری یوانوویچ» سفیر سابق آمریکا در اوکراین را مورد حمله قرار داد و شهادت او برابر کنگره (که هفته پیش برگزار شد) را به باد حمله گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
او خاطر نشان می‌کند: هر چند مایک پنس کاملا به ترامپ وفادار بوده اما رئیس جمهور آمریکا همواره به دنبال تغییر همه چیز بوده و دیدگاه ترامپ در مورد موضوع وفاداری به شکل افراطی در راستای خدمت به خودش است. طبق نوشته این نویسنده ناشناس، نام نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل به عنوان نامزد ایده‌آل جایگزینی به جای پنس به عنوان معاون رئیس جمهور مطرح شده است. در این کتاب ادعا شده که برخی از نزدیکترین مشاوران ترامپ گفته‌اند، در نظر گرفتن این نامزدی هیلی که در پایان ۲۰۱۸ از سمتش کنار رفت برای معاونت رئیس جمهور، ممکن است به کاستن از عدم محبوبیت رئیس جمهور نزد زنان کمک کند. اما به گفته این نویسنده این منطق نشان می‌دهد که کاخ سفید فعلی درک کمی از زنان دارد. چند ماه پیش گمانه‌زنی درباره اینکه هیلی قرار است نامزد معاونت رئیس جمهور شود از سوی خود وی به عنوان شایعه غلط تکذیب شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
وزیرخارجه ایالات متحده، گام چهارم و کاهش تعهدات برجامی از سوی تهران را دلیل کاخ سفید برای لغو معافیت‌ها اعلام کرده. این در حالیست که یکی از آنها توافق را ترک کرده و دیگری مدت هاست که به بهانه سختگیری ایالات متحده از اجرای تعهداتش سر باز می‌زند. بر خلاف رویکردی که اروپائی‌ها در قبال بدرفتاری ایالات متحده انتخاب کرده‌اند، رفتار آنها با تهران در قبال کاهش تعهدات برجامی، تهدید امیز است. (در مورد این سفر اینجا بیشتر بخوانید) اقدام امریکا برای لغو معافیت هسته‌ای، نخستین بار نیست که اجرا می‌شود. المان و انگلیس در مورد بی تعهدی ایالات متحده در لغو تحریم‌ها هنوز نظری نداده‌اند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، محمد عزیزی در یادداشتی به شرایط بحرانی و امنیتی کشور و ضرورت حمایت دولت و مسئولان از رسانه پرداخته است. متن کامل یادداشت را می‌خوانید: کشور ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه اقتدار داخلی و خارجی و پیشرفت گام برمی‌دارد. در این باره مصادیق و مثال‌های فراوانی را می‌توان ارائه کرد که از نگاه تایید آمیز اندیشکده‌های آمریکایی – غربی نیز دور نمانده است. به بیان دیگر، تفسیر و تاویلی که این رسانه‌ها از اخبار ارائه می‌دهند، در راستای اهداف از پیش طراحی شده است. در این میان رسانه‌های داخلی در اطلاع رسانی دقیق، شبهه زدایی از ابهامات و تقویت شفافیت از جایگاه برجسته‌ای برخوردارند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، آنکارا هیچ برنامه‌ای برای توافق جدید برای خرید سیستم‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسی در نظر ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: «همانطور که می‌دانید توافق ما با روسیه در آوریل ۲۰۱۷ امضا شده و روند تحویل گرفتن تجهیزات سیستم‌ها بر اساس آن در حال انجام است. نخستین بخش از سیستم‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه ۱۲ ژوئیه سال جاری میلادی به ترکیه تحویل داده شد. ایالات متحده و ناتو به دنبال متوقف کردن این توافق بوده‌اند، به طوری که کاخ سفید ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹ اعلام کرد تصمیم ترکیه در خرید این سامانه‌های دفاع هوایی روسی بر ادامه همکاری ترکیه در برنامه جنگنده‌های اف-۳۵ اثر می‌گذارد و آن را غیر ممکن می‌سازد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
بولتون در سال ۲۰۱۸ و همزمان با برگزیده شدن به سمت مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ، از عضویت در هیات مشاوران لابی ضد ایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» استفعا کرده بود. «جان بولتون» مشاور برکنار شده امنیت ملی ترامپ به هیات مشاوران یک لابی ضد ایرانی بازگشته است. به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت «هیل»، «جان بولتون»، به لابی ضد ایرانی «اتحاد علیه ایران علیه هسته‌ای» (UANI) بازگشته است. مشاور امنیت ملی برکنار شده ترامپ، در بیانیه‌ای با اشاره به پیوستن دوباره خود به این لابی ضد ایرانی مدعی شده: «ایران یکی از جدی‌ترین و پایدارترین تهدیدها برای آمریکا و متحدانش است.» او سومین مشاور امنیت ملی ترامپ بود که در کمتر از ۳ سال گذشته از سمت خود برکنار شده است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
"دلایل زیادی وجود دارد که از عزم دولت دونالد ترامپ برای تاکید بر عدم نقض قوانین بین‌المللی در شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رود اردن متعجب نشویم. شهرک‌نشینان اسرائیلی و سیاستمداران راستگرا در هفته جاری مجددا درخواست‌هایی را برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی مطرح کردند. این اما موضع دولت ترامپ نیست. مایک ایوانز، عضو گروه غیررسمی مشاوران مسیحی انجیلی ترامپ می‌گوید «دونالد ترامپ بیش از هر رییس‌جمهوری دیگری در تاریخ آمریکا به اسرائیل کمک کرده است.» آوی دابوش، مدیر یک گروه مدافع حقوق بشر در کرانه باختری در این خصوص اظهار کرد "هم‌اکنون باید پیدایش خود را به خاطر بیاوریم.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
ایندیپندنت در تحلیلی به بررسی جریان اعتراض‌ها در ایران پرداخت و نوشت: دولت ترامپ در حالی از همراهی و کمک به مردم ایران سخن می‌گوید که با تحریم داروها و بانک‌ها برای نقل و انتقال مالی دقیقا جان مردم ایران و بیماران را در خطر انداخته است. به گزارش ایلنا به نقل از ایندیپندنت، وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، به نظر می‌رسد که این ادعا صادقانه و معتبر نیست. درست است که اعتراض‌های اخیر به دنبال افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاده است اما نقش مهم آمریکا در مشکلات اقتصادی ایران و بالا رفتن قیمت بنزین را نباید نادیده گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
سنای آمریکا به اتفاق آرا، لایحه‌ای را با هدف حمایت از حقوق بشر در هنگ‌کنگ به تصویب رساند؛ این تحول در بحبوحه سرکوب جنبش معترضان دموکراسی‌خواه رخ داد که محکومیت چین را به دنبال داشت. اعتمادآنلاین| پس از رای‌گیری شفاهی، «قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» به مجلس نمایندگان آمریکا می‌رود. این دو مجلس کنگره آمریکا باید اختلافاتشان را پیش از آنکه لایحه‌ای را برای بررسی نزد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بفرستند، حل و فصل کنند. همچنین تدابیری برای تحریم مقام‌های مسوول در نقض‌های حقوق بشری در هنگ‌کنگ در نظر گرفته شد. کاخ سفید هنوز اظهارنظری نکرده است و باید اعلام کند که آیا ترامپ لایحه حقوق بشری هنگ‌کنگ را تایید می‌کند یا خیر.
قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
میلیونری که ترامپ او را به‌عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا منصوب کرده بود، اکنون می‌تواند با شهادتش تاثیری شگرف در سرنوشت رئیس‌جمهور آمریکا داشته باشد. در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا متن از طبقه‌بندی خارج‌شده شکایت یک افشاگر را در خصوص تعاملات بین رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر کرد. کمتر از یک‌ماه بعد، ساندلند شهادت خود در پیشگاه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان را با ارسال نامه‌ای به مجلس نمایندگان تغییر داد. به گفته هلمز، در این گفت‌وگوی تلفنی، ساندلند به ترامپ گفته که زلنسکی تحقیق درباره خاندان بایدن را انجام خواهد داد. قطعنامه‌ای با عنوان «بندهای استیضاح» از سوی مجلس نمایندگان آمریکا صادر می‌شود که به متهم کردن رسمی یک شخص در یک پرونده جنایی شباهت دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «ابراهیم کالین» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه روز چهارشنبه «امروز» گفت: آنکارا هیچ برنامه‌ دیگری برای یک قرارداد جدید با روسیه پیرامون سیستم دفاع موشکی «اس‌۴۰۰» ندارد. کالین گفت: «همانطور که می‌دانید معامله ما (با روسیه) در آوریل سال ۲۰۱۷ منعقد شده است. روند (تامین سیستم دفاعی اس‌۴۰۰) تحت این توافق در حال انجام است. از لحاظ فنی این یک فرایند طولانی است.» در سپتامبر سال ۲۰۱۷، روسیه اعلام کرد که یک قرارداد ۲٫۵ میلیارد دلاری با ترکیه برای تحویل سیستم دفاع موشکی اس‌۴۰۰ منعقد کرده است. کاخ سفید دراواسط ماه جولای گفته بود که تصمیم ترکیه برای خرید سیستم دفاعی اس‌۴۰۰ باعث شده تا مشارکت برای خرید جنگنده اف ۳۵ غیرممکن شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، یک مقام ارشد کاخ‌سفید در جدیدترین کتاب خود تحت عنوان «یک هشدار» (A Warning) که بدون ذکر نام وی چاپ شده است به بحران ذهنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دهه هفتاد عمرش اشاره کرده است. این کتاب که از روز گذشته در قفسه‌های کتاب فروشی‌ها در اختیار عموم قرار گرفته است در خصوص رفتار‌های ترامپ هشدار می‌دهد. این مقام ناشناس کاخ سفید در بخشی از کتاب ۲۶۰ صفحه‌ای خود گفته است: «ترامپ در به خاطر آوردن آنچه می‌گوید یا آنچه که به او گفته می‌شود با مشکل مواجه است». آن‌ها می‌گویند اغلب اوقات به نظر می‌رسد ترامپ واقعا رویداد‌های مهم را به خاطر نمی‌آورد.» یک نمونه بارز از فراموشکاری ترامپ به زمانی باز می‌گردد که او گفته بود تا به حال درباره توفان مقوله ۵ چیزی نشنیده است. به همین دلیل است که افرادی که زمان خود را با ترامپ می‌گذرانند بر این باورند که او درباره خود و کشورش دروغ می‌گوید.
برنابرنا10 ساعت قبل
«میزگرد سیاسی» (کمپاس) از کانال آذری شبکه سحر به اتهامات و تداوم نارضایتی ترکیه از سیاست‌های آمریکا در قبال کردهای ساکن در شمال شرق سوریه می‌پردازد. از جمله این محورها در برنامه «کمپاس» امشب عبارتند از: حمایت آمریکا از ی. گ، ادامه سیاست‌های تهدید و تشویق ترکیه از سوی واشنگتن، نبود دیپلماسی واحد در قبال ترکیه از سوی آمریکا در نتیجه اختلاف نظر پنتاگون و کاخ سفید و در اشغال ماندن میادین نفتی شمال شرق سوریه توسط آمریکا و اختصاص درآمد حاصل از فروش نفت این مناطق به‌ی. همچنین احتمال از سرگیری عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، در نتیجه قانع نشدن آنکارا از عقب نشینی تاکتیکی کردهای سوریه نیز از گزینه‌های بررسی است. «میزگرد سیاسی» (کمپاس) از کانال آذری شبکه سحر چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با اجرای غلامرضا صفوی و تهیه کنندگی عبداله بحرالعلومی بر روی آنتن است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
روزنامه ایندیپندنت در گزارشی با بررسی اعتراضات اخیر در برخی شهرهای کشورمان نوشت: وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، صداقت ندارد چراکه تحریم‌های واشنگتن دلیل وضعیت اقتصادی کنونی ایران است. کاخ سفید بیانیه‌ای صادر و در آن از مردم ایران حمایت کرد. کارشناسان حقوق بشر در طول این مدت بارها نسبت به تاثیرات منفی تحریم‌های اقتصادی آمریکا بر زندگی روزمره مردم ایران هشدار داده‌اند. ایندیپندنت در پایان نوشت: دولت ترامپ همچنین به دلیل استاندارد دو گانه‌اش در مواجهه با دولت‌های خارجی، زمانی که متحد واشنگتن به شمار می‌آیند، مورد انتقاد قرار دارد. دولت ترامپ از اعتراضات تنها در صورتی که به نظر همگام با سیاست خارجی آمریکا به نظر بیاید، حمایت می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از مقامهای آمریکایی گزارش کرد، آلکساندر ویندمن ظاهرا خواستار ارزیابی و تحلیل وضعیت امنیت فیزیکی و اینترنتی خود و خانواده‌اش شده و این ارزیابی در هفته‌های اخیر به اتمام رسیده است. این نشریه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت، مقامهای حراست ارتش آمریکا، ویندمن و خانواده‌اش را ۲۴ ساعته به منظور دفع هرگونه تهدیدی علیه جان آنها زیر نظر داشته‌اند. یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفت: ارتش آمریکا امنیت وی را تامین خواهد کرد و فعالانه تمامی نیازهای امنیتی لازم برای او را رفع خواهد کرد. همچنین کیتی ترنر، یک سخنگوی ارتش آمریکا هم خاطر نشان کرد، این ارتش مشغول ارائه کمک و پشتیبانی برای ویندمن است. ویندمن که کارشناس ارشد امور اوکراین درشورای امنیت ملی آمریکا است، روز سه‌شنبه در جلسه علنی مربوط به تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ نزد کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به ایراد شهادت پرداخت.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از مقامهای آمریکایی گزارش کرد، آلکساندر ویندمن ظاهرا خواستار ارزیابی و تحلیل وضعیت امنیت فیزیکی و اینترنتی خود و خانواده‌اش شده و این ارزیابی در هفته‌های اخیر به اتمام رسیده است. این نشریه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت، مقامهای حراست ارتش آمریکا، ویندمن و خانواده‌اش را ۲۴ ساعته به منظور دفع هرگونه تهدیدی علیه جان آنها زیر نظر داشته‌اند. یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفت: ارتش آمریکا امنیت وی را تامین خواهد کرد و فعالانه تمامی نیازهای امنیتی لازم برای او را رفع خواهد کرد. همچنین کیتی ترنر، یک سخنگوی ارتش آمریکا هم خاطر نشان کرد، این ارتش مشغول ارائه کمک و پشتیبانی برای ویندمن است. ویندمن که کارشناس ارشد امور اوکراین درشورای امنیت ملی آمریکا است، روز سه‌شنبه در جلسه علنی مربوط به تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ نزد کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به ایراد شهادت پرداخت.

به انتهای لیست رسیدید