اخبار کارآفرینی - آخرین و مهم ترین اخبار کارآفرینی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

کارآفرینان

فارسفارس3 ساعت قبل
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان یک نیاز اقتصادی کشور هستند، گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب و کارکرد اصلی این شرکت‌ها باید به جای اینکه آنها مستقل از اقتصاد فعالیت کنند، از بدنه اقتصاد بجوشند. معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: به عقیده من شرکت‌های دانش‌بنیان به اندازه تعدادی که دارند کارآمد نیستند. درواقع باید در برنامه‌های دستگاه‌های مختلف کشور شرکت‌های دانش‌بنیان ریشه بدوانیم به طوری که همه نهادها با ادبیات شرکت دانش‌بنیان آشنا باشند. وی گفت: اگر قرار است تغییر در اقتصاد با اکسیر شرکت‌های دانش‌بنیان بوجود بیاوریم باید به موازات آنها بانک‌های ما تغییر پیدا کنند. اگر همان موسسات فعال را با آداب و رسوم شرکت‌های دانش‌بنیان آشنا کنیم آنها می‌توانند خدمات خوبی را ارائه کنند.
فارسفارس7 ساعت قبل
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با بیان اینکه ۲۲ درصد کلاس‌های درس هوشمند شده‌اند، گفت: تمام مدارس به شبکه ملی اطلاعات و شبکه ملی مدارس متصل می‌شوند. وی افزود: جامعه مخاطبین ما بیش از ۵۰ درصد کل کشور را شامل می‌شود؛ به دلیل اینکه دانش‌آموزان، اولیا و فرهنگیان بخش اصلی خدمت‌گیرندگان هستند. رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ادامه داد: ‌ خروجی دانش‌آموز در مدارس هوشمند سبب تربیت دانش‌آموزی متفکر، دارای قدرت تحلیل، تصمیم‌گیری و استعداد شکوفا شده است؛ در حوزه آموزش و پرورش هوشمند زیرساخت‌ها در حال آماده‌سازی است تا ان‌شاءالله کارها به خوبی پیش رود. شرفی خاطرنشان کرد: هدف از این انعقاد قرارداد، اول اتصال کل مدارس به شبکه ملی اطلاعات و همچنین شبکه ملی مدارس، دوم ایجاد زیرساخت سخت‌افزاری برای اشتراک محتوا و نرم‌افزارهای مرتبط مدارس و سوم تولید محتوای الکترونیکی مطابق با برنامه درسی ملی و اهداف سند تحول بنیادین برای دانش‌آموزان و مدارس است که می‌خواهند در فرآیند تحصیلی از آن بهره ببرند. شرفی بیان کرد: همچنین اکنون مدارسی وجود دارد که در حوزه هوشمند سازی و فناوری‌های نوین بسیار موثر هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ساعت قبل
علی لاریجانی در این رویداد، در جریان پروژه‌های در حال توسعه این مجموعه صنعتی قرار گرفت و از بنیانگذار و مدیران ارشد مجموعه، گزارش مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات در دست اجرا را دریافت کرد. * * *دکتر علی لاریجانی صبح روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه، در سفر یک‌روزه به استان البرز از مجموعه‌های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر، بازدید کرد. رئیس قوه مقننه، با بیان وجود تفکر توسعه در این مجموعه در حال توسعه، اظهار کرد: «بازدید از این مجموعه صنعتی فعال در مرحله نخست وجود تفکر توسعه را در بنگاه‌های اقتصادی کشور نمایان کرد. وی مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر را پدیده معرفی کرد و گفت: «قبل از حضور در این مراسم از گروه صنعتی و پژوهشی زر دیدن کردیم و آقای سلطانی روند توسعه این مجموعه صنعتی را برای ما شرح دادند. در این موقعیت شما تولید کنندگان برنامه تان چیست که این بچه ۲۰ سال دیگر از شما کار می‌خواهد؟ ۲۰ سال‌آینده ما باید برای فرزند شهید حججی شغل درست کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ساعت قبل
وخاور در مجمع سالانه خود ۲۰ تومان سود نقدی تقسیم کرد و پس از آن در مجمع فوق‌العاده سرمایه خود را از ۷۰۰ میلیارد تومان به یکهزار میلیارد تومان رساند. در هفته گذشته علاوه بر «بانک خاورمیانه» ۳ مجوز دیگر هم برای افزایش سرمایه صادر شد. مجوز افزایش سرمایه حدود ۵۸ درصدی «پخش البرز» (پخش) از مطالبات و آورده نقدی سهامداران یکی دیگر از خروجی‌های سازمان بورس در هفته قبل بود. منابع حاصل از این افزایش سرمایه قرار است صرف احداث واحد دوم تولید متانول این مجتمع شود که سال‌هاست سهامداران منتظر اجرای آن هستند. البته به دلیل کندی در اجرای افزایش سرمایه توسط این شرکت، مجمع سالانه که قرار بود آخرین روز تیرماه برگزار شود، لغو و برگزاری آن به زمانی پس از ثبت افزایش سرمایه موکول شد.

تصاویر| استارت آپ‌ها در نمایشگاه الکامپ

10+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور به همراه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه الکامپ بازدید کردند. واعظی درباره بازدیدش از نمایشگاه الکامپ در اینستاگرام خود نوشت: روز جمعه پس از بازدید چند ساعته از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بازدید کردم. تقریبا از همه غرفه‌های مختلف شرکت‌های الکترونیک، تجارت الکترونیک، کامپیوتر (سخت‌افزار و نرم‌افزار)، خدمات اینترنتی و استارت آپ‌ها در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر بازدید کردم و با توضیحات آقای جهرمی، وزیر ارتباطات در جریان تازه‌ترین دستاوردها و تولیدات و خدمات الکترونیک و اینترنتی و فناوری اطلاعات کشور قرار گرفتم. حضور چشمگیر جوانان کارآفرین در قالب شرکت‌های استارتاپی در نمایشگاه با شور و حالی مثال زدنی همراه بود و نشاط و انرژی فوق العاده مثبتی به بازدیدکنندگان منتقل می‌کرد. از آنجا که آینده کسب و کار کشور بسته به توسعه فناوری‌های نوین و استارتاپ‌هاست، حمایت قاطع دولت از تولیدکنندگان و ارایه دهندگان خدمات ایرانی را مورد تاکید قرار دادم و بر لزوم تلاش برای ارتقای هر چه بیشتر کیفیت محصولات داخلی برای جذب پایدار بازار در فضای رقابتی تاکید کردم.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حسین نحوی‌نژاد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) در رشت اظهار داشت: سازمان بهزیستی مولود انقلاب اسلامی است. وی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ پرسنل در سازمان بهزیستی استان گیلان خاطرنشان کرد: امروز هزار و ۲۰۰ نفر و همچنین تشکل دولتی و غیردولتی برای کمک به سازمان بهزیستی گیلان و خدمت‌رسانی به مردم از این سازمان مجوز گرفتند. مدیرکل بهزیستی استان گیلان به فعالیت تأثیرگذار مراکز کارآفرینی اشاره کرد و افزود: بسیاری از مراکز مانند مرکز نگهداری ایتام، نهادهای خیریه و برخی مهدکودک‌ها در گیلان تحت نظارت سازمان بهزیستی استان هستند و در این مسیر فعالیت می‌کنند. مدیرکل بهزیستی استان گیلان با تأکید بر اینکه حفظ سلامتی و امنیت، نعمت‌های‌ بزرگی برای انسان هستند تصریح کرد: سازمان بهزیستی استان گیلان در هر دو بخش سلامت و امنیت جامعه نقش داشته و امروز سلامت روانی و اجتماعی جامعه را سلامت جسمی هم مهم‌تر می‌دانیم. وی با بیان اینکه سالانه ۱۰ هزار کودک به دلیل مشکلات بینایی تحت درمان سازمان بهزیستی گیلان قرار می‌گیرند گفت: یکی از دغدغه‌های مهم ما آموزش‌هایی است که در مراکز بهزیستی ارائه می‌شود و البته ۵۵۰ مهدکودک تحت نظارت سازمان بهزیستی گیلان هستند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
«جف بزوس» (Jeff Bezos)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آمازون و رئیس شرکت «بلو اوریجین» اخیرا اظهار کرده است که راه نجات زمین از نابودی، اکتشافات فضایی و ایجاد سکونتگاه در فضا است. «جف بزوس»، میلیاردر آمریکایی اخیرا طی مصاحبه‌ای از نگرانی خود درباره نابودی سیاره زمین گفته است و اکتشافات فضایی را راه نجات نابودی زمین دانسته است. «بزوس» معتقد است که تغییرات آب و هوایی و جمعیت زیاد افراد سراسر جهان، سیاره زمین را در معرض خطر نابودی قرار داده و راه نجات زمین از نابودی این است که بتوانیم زندگی جدیدی را در سیارات دیگر آغاز کنیم. وی پیش‌تر طی سخنرانی‌اش در «Re: MARS» در لاس وگاس نیز اعلام کرده بود که هدف کمپانی او از رفتن به ماه نجات زمین است. ما در حال نابودی این سیاره هستیم؛ بنابراین با رفتن به فضا می‌توانیم به حفظ این سیاره کمک کنیم.
فارسفارس18 ساعت قبل
رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: تمام اهتمام این دانشگاه براین بوده که علی‌رغم تحریم، فعالیت‌های علمی و پژوهشی پیگیری شود و خوشبختانه باوجود محدودیت‌ها توانسته‌ایم درراه خود موفق بوده سرآمد باشیم. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در ابتدای نشست هیئت‌امنای این دانشگاه به اعضای با اشاره به تاریخچهتأسیس دانشگاه گفت: با تلاش‌های مرحوم شیخ‌الاسلام، دانشگاه ملی در سال ۱۳۳۸ با دو دانشکده معماری و علوم بانکی و اقتصادی تأسیس شد و در سال ۱۳۳۹ اولین هیئت‌امنا تشکیل جلسه داد و اساسنامه دانشگاه نهایی و تصویب شد. وی با قدردانی از زحمات پیشینیان در تأسیس و استقرار و تداوم فعالیت دانشگاه، افزود: از همه‌کسانی که طی ۶۰ سال عمر دانشگاه شهید بهشتی برای رشد، ارتقاء و بالندگی آن تلاش کرده‌اند تشکر می‌ کنم، اینک دانشگاه شهید بهشتی به پشتوانه فعالیت اعضاء فرهیخته، در زمره دانشگاه‌های بزرگ و تراز اول کشور قرار دارد. دانشگاه، افق‌های روشنی پیش رو داردرئیس دانشگاه شهید بهشتی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی و با برشمردن جایگاه دانشگاه در ارزیابی‌های جهانی یادآور شد: علی رغم اینکه اتحادیه اروپا دانشگاه شهید بهشتی را تحریم کرده است دانشگاه ما در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی جایگاه رو به رشدی را به خود اختصاص داده است و با توجه به ظرفیت و توانمندی‌ها، دانشگاه افق‌های روشنی پیش رو دارد. مرکز رشد دانشگاه و شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب) از دیگر بازوهای توانمند دانشگاه در حوزه کارآفرینی است.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ دوره‌ای در نظام جمهوری اسلامی ایران به سختی دوران کنونی نبوده است، گفت: تمام مسائل و دشواری‌ها با رهبری‌های خردمندانه ولایت فقیه و همراهی دولت به راحتی حل و مرتفع خواهد شد. وی ادامه داد: ۳۴ میلیارد تومان پروژه شامل ۶ میلیارد تومان در حوزه گردشگری، ۴ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، ۲۰ میلیارد تومان در حوزه دامداری و ۴ میلیارد تومان در «روستای بدون بیکار» در سفر به سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ زنی شد. وی خاطرنشان کرد: افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های یادشده در منطقه سیستان سبب اشتغال شمار زیادی از افراد این منطقه و افزایش بخش درآمدی خانوارها خواهد شد. سخنگوی دولت با بیان اینکه چهره سیستان و بلوچستان به زودی تغییر کرده و شکوفا خواهد شد، افزود: یکی از مباحث جدی در این استان توانمند سازی مردم این منطقه است. ربیعی تصریح کرد: ۱۸ ماه نگران کننده را پشت سر گذاشته و ۲۴ ماه آینده نیز بسیار روشن و امیدوار کننده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان در بخش تخصیص اعتبارات و تسهیلات در اولویت دولت قرار دارد و برنامه‌های بسیاری در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری این استان در نظر گرفته شده است. سخنگوی دولت با بیان اینکه چهره سیستان و بلوچستان به زودی تغییر کرده و شکوفا خواهد شد افزود: یکی از مباحث جدی در این استان توانمند سازی مردم این منطقه است. وی ادامه داد: حدود یک هزار میلیارد تومان تا کنون وام ارزان قیمت به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است. سخنگوی دولت اظهار داشت: دشمن با برنامه از قبل تعیین شده سعی در فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران داشت و برای سه ماه بعد از آن نیز برنامه‌هایی در سر پرورانده بود. ربیعی بیان کرد: ۶ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات ارزان برای فعالیت‌های کارآفرینی ان جی اوها و کانون ورزش و جوانان در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که باید به درستی از آن استفاده شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
وی افزود: ۶ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات ارزان برای فعالیت‌های کارآفرینی NGO‌ها و کانون ورزش و جوانان در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که باید به درستی از آن استفاده شود. وی ادامه داد: ۳۴ میلیارد تومان پروژه شامل ۶ میلیارد تومان در حوزه گردشگری، ۴ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، ۲۰ میلیارد تومان در حوزه دامداری و ۴ میلیارد تومان در «روستای بدون بیکار» در سفر به سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ زنی شد. وی خاطرنشان کرد: افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های یادشده در منطقه سیستان سبب اشتغال شمار زیادی از افراد این منطقه و افزایش بخش درآمدی خانوارها خواهد شد. سخنگوی دولت با بیان اینکه چهره سیستان و بلوچستان به زودی تغییر کرده و شکوفا خواهد شد، افزود: یکی از مباحث جدی در این استان توانمند سازی مردم این منطقه است. ربیعی تصریح کرد: ۱۸ ماه نگران کننده را پشت سر گذاشته و ۲۴ ماه آینده نیز بسیار روشن و امیدوار کننده است.
موجموج19 ساعت قبل
وی افزود: ۶ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات ارزان برای فعالیت‌های کارآفرینی NGO‌ها و کانون ورزش و جوانان در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که باید به درستی از آن استفاده شود. وی ادامه داد: ۳۴ میلیارد تومان پروژه شامل ۶ میلیارد تومان در حوزه گردشگری، ۴ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، ۲۰ میلیارد تومان در حوزه دامداری و ۴ میلیارد تومان در «روستای بدون بیکار» در سفر به سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ زنی شد. وی خاطرنشان کرد: افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های یادشده در منطقه سیستان سبب اشتغال شمار زیادی از افراد این منطقه و افزایش بخش درآمدی خانوارها خواهد شد. ربیعی تصریح کرد: ۱۸ ماه نگران کننده را پشت سر گذاشته و ۲۴ ماه آینده نیز بسیار روشن و امیدوار کننده است. سخنگوی دولت اظهار کرد: دشمن با برنامه از قبل تعیین شده سعی در فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران داشت و برای سه ماه بعد از آن نیز برنامه‌هایی در سر پرورانده بود.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ دوره‌ای در نظام جمهوری اسلامی ایران به سختی دوران کنونی نبوده است، گفت: تمام مسائل و دشواری‌ها با رهبری‌های خردمندانه ولایت فقیه و همراهی دولت به راحتی حل و مرتفع خواهد شد. وی ادامه داد: ۳۴ میلیارد تومان پروژه شامل ۶ میلیارد تومان در حوزه گردشگری، ۴ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، ۲۰ میلیارد تومان در حوزه دامداری و ۴ میلیارد تومان در «روستای بدون بیکار» در سفر به سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ زنی شد. وی خاطرنشان کرد: افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های یادشده در منطقه سیستان سبب اشتغال شمار زیادی از افراد این منطقه و افزایش بخش درآمدی خانوارها خواهد شد. سخنگوی دولت با بیان اینکه چهره سیستان و بلوچستان به زودی تغییر کرده و شکوفا خواهد شد، افزود: یکی از مباحث جدی در این استان توانمند سازی مردم این منطقه است. ربیعی تصریح کرد: ۱۸ ماه نگران کننده را پشت سر گذاشته و ۲۴ ماه آینده نیز بسیار روشن و امیدوار کننده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به صندوق نوآوری و شکوفایی واقع در پارک علم و فناوری کردستان اختصاص داد. وی یادآور شد: تجهیزات و دوره‌های آموزشی در اختیار پارک علم و فناوری گذاشته شده تا در زمینه نهادسازی و توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کار شود. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: این کار سبب می‌شود شرکت‌های فعال حوزه فناوری که نیاز به اکوسیستم کارآفرینی در استان دارند، زمینه اشتغال در حوزه آی سی تی را توسعه دهند. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان تاکید کرد: به شرکت‌های فناور آموزش داده می‌شود که طبق استانداردها نرم افزار تولید کنند تا زمینه توسعه فعالیت‌های آنان فراهم شود. در حال حاضر ۱۲۰ شرکت فن آور تحت پوشش پارک علم و فناوری کردستان هستند و تعدادی از آنها نیز به صورت خود محور با شرکت‌های خارجی ارتباط داشته و محصولات خود را به فروش می‌رسانند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ رییس صندوق کارآفرینی امید گفت: در سه ماهه نخست امسال برای حمایت از ۲ هزار و ۷۷۰ طرح ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت کردیم و در نظر داریم تا پایان امسال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر برای ۲۵ هزار طرح اختصاص دهیم. «اصغر نوراله زاده»، گفت: صندوق کارآفرینی امید متکی به بودجه دولت نیست و منابع آن از بازگشت اقساط تسهیلات، سرمایه‌گذاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است و براین اساس تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه نیست. رییس صندوق کارآفرینی امید توضیح داد: فرآوری میوه‌جات، خشک کردن و بسته‌بندی محصولات کشاورزی، تولید و بسته‌بندی محصولات دامی در روستاها و مناطق مختلف کشور متناسب با ظرفیت دامی موجود اولویت اصلی صندوق است. وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری در برنامه‌های نرم‌افزاری فروش، بازاریابی، اتصال شبکه‌ها و بازارها به یکدیگر از اولویت‌های دیگر صندوق کارآفرینی امید است. رییس صندوق کارآفرینی امید در توضیح جزئیات افتتاح برخی طرح‌ها در سه ماهه نخست امسال، گفت: تسهیلات ارائه شده در این مدت براساس مزیت رقابتی هر منطقه و ایجاد اشتغال پایدار است.

نشست هم‌اندیشی احزاب، تشکل‌ها و فعالان سیاسی و رسانه‌ای با سخنگوی دولت در زاهدان به روایت تصویر

6+
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا وفایی یگانه اظهار کرد: با وجود آنکه طی چند دهه گذشته سرمایه‌گذاری زیادی با هدف افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی برای توانمندسازی نیروهای کار صورت گرفته است اما آمارها نشان می‌دهد که بازار کار به اندازه لازم از این سرمایه‌های عظیم بهره‌برداری نکرده است. وی با اشاره به نتایج آمارگیری مرکز آمار ایران از بهار سال ۱۳۹۸، گفت: بر اساس این گزارش، نرخ مشارکت اقتصادی نیروی کار ۴۰٫۶ درصد بوده و این شاخص اولین شاخص هشدار دهنده در بازار کار کشور که به منزله عدم انگیزه سرمایه‌های انسانی جهت ورود به بازار کار است. این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه پایین بودن شاخص نرخ مشارکت اقتصادی در بسیاری موارد موجب پایین نشان دادن نرخ بیکاری شده است، افزود: نرخ بیکاری صرفا به دلیل عدم تقاضای نیروی کار در بازار کار و نه به واسطه شاغل شدن افراد کاهش یافته است. وفایی یگانه خاطرنشان کرد: از نظر اقتصادی نرخ بیکاری در کنار شاخص سهم اشتغال ناقص و نسبتی از افراد شاغل که کمتر از ۴۴ساعت در هفته کار می‌کنند و خواهان کار بیشتری هستند، تصویر بهتری از وضعیت بیکاری در بازار کار را نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش، ۹۳۲ هزار و ۸۸۱ نفر از جمعیت بیکار کشور در بهار ۱۳۹۸ را زنان و دو میلیون و ۲۳ هزار ۸۰۶ نفر را مردان تشکیل داده‌اند.
الفالف22 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۵ ۳۹۸۰۴۲۶۱۵۵به گزارش الف بتازگی بیش از ۲۰۰۰ فعال و بنگاه اقتصادی بخش خصوصی در نامه به رئیس قوه قضائیه از هزینه‌های بالای وکالت و پیگیری امور حقوقی توسط وکلا گلایه کردند و این موضوع را یکی از اصلی‌ترین مشکلات خود در سال رونق عنوان کردند. اجبار کردن بنگاه‌های بخش خصوصی در حالی است که طبق ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی بنگاه‌های اقتصادی بخش دولتی هیچ الزامی درگرفتن وکیل ندارند و می‌توانند نمایندگان حقوقی خود را برای پیگیری امور حقوقی بفرستد. این بنگاه‌ها اگر بخواهند برای دعاوی حقوقی خود وکیل بگیرند به دلیل گرانی وکالت، واقعا شرایط برایشان سخت می‌شود. لذا به دلیل تعدد بالای این بنگاه‌ها باید اقدامی در این حوزه صورت گیرد. وی ضمن انتقاد از رویه فعلی که بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی محروم از فرستادن نمایندگان حقوقی خود به دادگا‌ها هستند گفت: قانون‌گذار طبق ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی، استفاده از نماینده‌ حقوقی در محاکم قضایی برای پیگیری امور حقوقی بخش دولتی را فراهم کرده ولی در خصوص شرکت‌های خصوصی چنین امکانی فراهم نشده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
می‌بینید چطور اقتصاد، جامعه، فرهنگ و سیاست دست‌به‌دست هم داده‌اند و انسان‌های شریف را تبدیل به هیولا می‌کنند. *بخشی از فعالان اقتصادی که نسبت به فعالیت سالم اقتصادی اصرار داشتند و سال‌ها مقاومت کردند، متاسفانه از فضای اقتصادی کشور کنار رفته‌اند. *از نظر عجم اوغلو نهادهای فراگیر، نهادهای سیاسی و اقتصادی هستند که امکان فعالیت آزاد را برای همه شهروندان فراهم می‌کنند. به نظرم چرخه رذیلت در سه کشور روسیه (شوروی)، یوگسلاوی و ایران باعث به حاشیه راندن نیروهای خلاق جامعه و شکل‌گیری سه طبقه بهره‌کش شده است. عجم اوغلو در کتابش این فرآیند را تخریب خلاق می‌نامد و معتقد است حتی نفع نهادهای بهره‌کش در رشد اقتصادی بالا نیست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی توانسته با کمک صندوق کارآفرینی امید و همچنین سرمایه شخصی، در شهرستان شوش مرکز تجارت الکترونیک راه بیندازد. وی دلایل آغاز به کارش را این‌طور توضیح می‌دهد: فعالیتمان را از سال ۱۳۹۳ آغاز کردیم. پس از مدتی عمده ضعف موجود در استان را عرضه محصولات دیدم. شهرستان شوش تولیدات بسیاری دارد. وی درباره شروع فعالیتش بیان می‌کند: من طرح تجارت الکترونیک را به مسئولان استانی دادم و آن‌ها نیز استقبال کردند. من همچنین طرح جامع مرکز تجارت الکترونیک شوش را به مسئولان استان تقدیم کردم.
مهرمهر1 روز قبل
وی ادامه داد: متاسفانه در طی چند سال اخیر فضای کسب و کار به علت بوروکراسی‌های اداری چند رتبه نزول پیدا کرده و امیدواریم با تشکیل این کارگروه‌ها شرایط برای تولید کننده تسهیل شود. نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه خوبی در خصوص تعاونی‌ها و پذیره نویسی در کشور نداریم. در حال حاضر با بانک‌ها در خصوص تسهیلات با مشکل مواجه‌ایم زیرا اعطای تسهیلات با نرخ بالا و شرایط اقتصادی مقرون به صرفه نیست. وی اظهار کرد: در خصوص پرداخت وام اشتغال پایدار روستایی که مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار است هنوز ۲۴۵ میلیون دلار یعنی قسط چهارم آن پرداخت نشده است. امروز برای عبور از شرایط سخت و بهبود وضعیت کشور باید فضای کسب و کار بهتری با راه اندازی کارگاه‌های خرد و متوسط ایجاد کنیم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد بیش از ۹۲ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی طی سال گذشته از اختصاص تسهیلات تا سقف صد میلیون تومان به پیشرانان و کارفرمایان طرح مشاغل خانگی خبر داد و گفت: برای متقاضیان مشاغل خانگی هم اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی را پیشنهاد کردیم. وی از ممنوعیت پرداخت وام اشتغال خانگی به کارمندان دولت خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت تسهیلات و منابع مشاغل خانگی با تصمیم و مصوبه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی، پرداخت این تسهیلات به شاغلان دستگاه‌های دولتی ممنوع و مقرر شده که این تسهیلات در اختیار متقاضیان اشتغال خانگی و کارجویان قرار گیرد. رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی نیز از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: طی سالهای ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۱۶۵ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی مشغول کار شده‌اند. وی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به شاغلان دستگاه‌های دولتی را ممنوع اعلام کرد اما گفت که بازنشستگان از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند با رعایت مقررات از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند. براساس اطلاعات سامانه کارا، از بهمن ۱۳۹۶ تا تیر ۱۳۹۸ به ۱۷ درصد طرح‌های مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده که پنج درصد تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری مربوط به مشاغل خانگی است.

ماجرای تلاش یک بانوی کارآفرین برای ایجاد اشتغال در روستاها + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پیدا کردن شغل در روستا یکی از مهم‌ترین چالش‌های روستا نشینان است، معضلی که البته در بسیاری از مواقع باعث مهاجرت آنان به شهرهای دیگر می‌شود. اما در این میان یک مربی فنی و حرفه‌ای خانم طی طی ۱۱ سال با تلاش بی وقفه توانسته بسیاری از بانوان روستایی را صاحب شغل کند. بیشتر بخوانید: برکت مسجد حضرت ولیعصر (عج) تهران برای اهالی محل + فیلمانتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شتابدهنده‌های صادراتی در راه مناطق آزادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این تفاهم نامه در راستای توسعه فعالیت‌های مرتبط با صنایع فرهنگی و خلاق در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، استفاده از توانمندی‌های علمی، تخصصی و اجرایی طرفین و افزایش همکاری‌های مشترک و با موضوع هم افزایی و افزایش همکاری‌های مشترک برای تبدیل مناطق آزاد تجاری صنعتی به الگوی توسعه صنایع فرهنگی و خلاق برای سرزمین اصلی، منعقد شد. تبدیل مناطق آزاد به قطب ‏های صنایع خلاق در کشور، ایجاد مزیت ‏های ویژه و تأمین بستر‌ها و زیرساخت‏‌های موردنیاز برای سهولت فعالیت‌های اقتصادی در حوزه صنایع خلاق، تلاش و همکاری مشترک برای جذب سرمایه ‏گذاران و متخصصان ایرانی خارج از کشور برای حضور در مناطق آزاد و ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه صنایع خلاق و نیز استفاده از تجارب ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز در توسعه صنایع خلاق مناطق آزاد از جمله مهم‌ترین اهداف این تفاهم نامه است. هم چنین برنامه ریزی برای تأسیس شتاب دهنده‌های حوزه صنایع خلاق در مناطق آزاد برای حمایت بیشتر از فعالان این بخش و نیز جلب همکاری شتاب‌دهنده‌های فعال کشور برای فعالیت در مناطق آزاد تجاری صنعتی با هماهنگی و تصویب کارگروه مشترک میان دو سازمان و هدایت و راهبری آن به سمت و سوی فعالیت‌های صرفا صادراتی و صادرات کالا‌های خلاق محور، از دیگر اهداف این تفاهم نامه است. تهیه فرصت‌ها و بسته‌های پیشنهادی برای فعالان حوزه صنایع خلاق و فراهم کردن امکان استفاده از تسهیلات مالی برای طرح‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی، همکاری و برنامه ریزی مشترک برای اجرای رویداد‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق و انتقال میزبانی رویداد‌های ریشه دار به مناطق آزاد، استفاده از ظرفیت صندوق‌های پژوهش و فناوری و تبیین و گسترش مزیت‌های موجود در مناطق آزاد و تهیه بسته‌های پیشنهادی برای فعالان حوزه صنایع خلاق برای جذب فعالان این حوزه به مناطق آزاد؛ عناوین مهم‌ترین محور‌های همکاری مشترک بین این دو سازمان در این تفاهم نامه خواهد بود. این تفاهم نامه همکاری میان «محمدرضا رستمی» معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و «سید محمدحسین سجادی نیری» دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز امضاء شد. معان فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از تاسیس شتابدهنده‌های صادراتی در مناطق آزاد خبر داد. ​محمدرضا رستمی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع خلاق در بخش شتابدهنده‌های صادراتی، مناطق آزاد ارس و اروند پیشرو هستند، افزود: ظرفیت‌های خوبی در زمینه فعالیت شتابدهنده‌ها با رویکرد صادرات در مناطق آزاد وجود دارد و اقدامات اولیه هم برای تاسیس آن‌ها انجام شده است. وی گفت: در منطقه آزاد کیش فرآیند‌های شکل گیری یکی از این شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری و فناوری در حال انجام است. هم چنین در حال تدوین برنامه نظام صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور هستیم و نخستین همایش بین المللی صنایع خلاق نیز در سالجاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد. رستمی همکاری مناطق آزاد با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی را که در حوزه صنایع خلاق فعالیت دارند مورد تاکید قرار داد و گفت: با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت همکاری و تعامل نزدیکی در حوزه صنایع خلاق داریم و اختصاص میز تخصصی صادرات صنایع خلاق به مناطق آزاد نیز در همین راستا بوده است. به گفته معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ​ کارآفرینی و رونق اقتصادی در مناطق آزاد در سایه مشارکت‌های اجتماعی و توجه به ظرفیت‌های جامعه محلی اتفاق می‌افتد. وی افزود: یکی از رویکرد‌های معاونت‌های فرهنگی در سازمان‌های مناطق آزاد حمایت از کارآفرینی و رونق اقتصادی در سایه مشارکت اجتماعی و نیز استفاده حداکثری از مشارکت‌های نهادی و مردمی است. رستمی اضافه کرد: در این راستا با همکاری وزارت کشور، سند مسئولیت اجتماعی مناطق آزاد تدوین شده و به زودی به مرحله اجرا و تصویب خواهد رسید. وی همچنین از امضاء دو تفاهم نامه برای توسعه صنعت گردشگری و اعطاء تسهیلات به سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری در مناطق آزاد خبر داد و گفت: تخصیص یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در دستور کار قرار گرفته است. هم چنین امسال ۷ مجموعه فرهنگی و گردشگری از جمله هتل و مرکز تفریحی و تجاری در مناطق آزاد با همت سرمایه گذاران خارجی به بهره برداری می‌رسد. رستمی افزود: قرار است تفاهم نامه‌ای هم میان سازمان‌های مناطق آزاد اروند و ماکو با محوریت تبادل گردشگر و گردشگری ترکیبی متشکل از گردشگران داخلی و خارجی امضاء شود. معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم چنین از امضاء تفاهم نامه دیگری در حوزه گردشگری خبر داد و در این باره گفت: نشست‌هایی با مدیران سازمان صدا و سیما به منظور برقراری همکاری‌های مشترک در حوزه تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های گردشگری در مناطق آزاد برگزار شد و در این راستا تفاهم نامه‌ای با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منعقد شد تا تبلیغات مناطق آزاد و ظرفیت‌های گردشگری این مناطق به صورت ملی و بین المللی و بدون هیچ هزینه‌ای معرفی شوند. وی به ظرفیت‌های فراوان گردشگری در منطقه آزاد ماکو و ساخت هتل‌ها و مراکز اقامتی جدید در این منطقه اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از فرودگاه ماکو امکان افزایش پرواز‌ها از سایر نقاط کشور به این منطقه فراهم شده و با توجه به وجهه سرمایه گذاری و تجارت و نیز توسعه گردشگری در منطقه، بهره وری بیشتر از ظرفیت‌های فرودگاه می‌تواند به توسعه روز افزون ماکو کمک کند. وی توسعه همکاری‌های آموزشی و دانشگاهی را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: همکاری‌های بین المللی با دانشگاه‌های امیر کبیر (پلی تکنیک) و نا
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 روز قبل
مراسم الکامپ ۹۸ با حضور وزیر ارتباطات، وزیران کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد. این نمایشگاه که با شعار «آینده بهتر» آغاز به کار کرده است دارای بخش‌هایی مانند الکام استارز، الکام تایکز، الکام ترندز و الکام گیمز است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاحیه الکامپ ۹۸ گفت: ما در دوره ویژه‌ای از تاریخ قرار داریم. وزیر ارتباطات یادآور شد: ‌ دیگر ویژگی ارزشمند این نمایشگاه، حضور گسترده استارتاپ‌ها در قالب «الکامپ استارز» است. انتخاب نام الکامپ استارز عالی بوده، چون در استارتاپ‌ها چون ستاره‌هایی در کنار شرکت‌های بزرگ خواهند درخشید.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون رئیس جمهوری گفت: الکامپ وضعیت حوزه ICT کشور را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد مسیر رشد در حوزه‌های علمی و فناورانه به سرعت طی می‌شود. وی درباره تحولی که استارتاپ‌ها در اقتصاد ایجاد کرده‌اند، گفت: کارآفرینان جوان فعال در استارتاپ‌ها ارزشمندترین سرمایه برای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری هستند. شرکت‌های دانش بنیان، بخش خصوصی، دولت و استارتاپ‌ها در این نمایشگاه دور هم جمع شده‌اند تا در تابستان داغ، ایده‌ها و محصولات فناورانه حوزه الکترونیک و کامپیوتر کشور را نمایش دهند. نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد فناورانه در کشور است و در عرصه طراحی، ساخت، تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد شکل گرفته است. این نمایشگاه تخصصی همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پورمحمدی ادامه داد: صنعت گردشگری ایران و آذربایجان این قابلیت را دارد که سرمایه‌ها و داشته‌های موجود را در سطح دنیا معرفی کند و بر این اساس باید از هر نوع گردشگری که وارد کشور و استان می‌شود، استقبال کنیم. امامی اضافه کرد: باید توجه داشت که توسعه گردشگری با مشارکت عمومی سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و نتیجه آن به خصوصی سازی در این حوزه منجر می‌شود که تجربه کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری این امر را ثابت کرده است که صنعت گردشگری با ورود بخش خصوصی رونق بهتر و بیشتری پیدا می‌کند. به گزارش ایرنا، همایش ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار با حضور کارشناسان، مدیران و خبرگان حوزه گردشگری روز پنجشنبه در تبریز برگزار شد. این همایش با هدف تعالی بخشی به صنعت گردشگری و در ۱۴ محور شامل نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها در توسعه صنعت گردشگری تبریز ۲۰۱۸، توسعه گردشگری و اقتصاد مقاومتی، گردشگری و فرهنگ، آموزش، پژوهش و گردشگری، انرژی و گردشگری، گردشگری شهری و توسعه شهرها، جغرافیا و محیط زیست و گردشگری، گردشگری و مفاهیم، گردشگری و ارتباطات، گردشگری و معماری، گردشگری و خدمات، گردشگری در دنیای مدرن، مدیریت کارآفرینی و توریسم درمانی به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی تبریز برگزار شد. آسیب شناسی برنامه‌های توسعه صنعت گردشگری در شهر تبریز، تعیین و شناخت جاذبه‌های گردشگری تبریز و شهرهای استان، فرصت‌ها و چالش‌های گردشگری در چشم انداز آینده صنعت گردشگری استان، مطالعات تطبیقی در سیاست‌های گردشگری، بانک و بورس در گردشگری، بیمه و گردشگری، بیمه و گردشگری، گردشگری و بخش خصوصی، گردشگری و تولید ناخالص ملی، موانع فرهنگی در گردشگری ایران، ارتباط‌های فرهنگی و توسعه گردشگری، رویدادهای فرهنگی و گردشگری، گردشگری آموزشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها، حقوق در گردشگری، گردشگری و توسعه مناطق مرزی و محروم، شهر، معماری و گردشگری، گردشگری، محرومیت‌زدایی و توسعه، و گردشگری و توسعه مناطق مرزی و محروم از محور مقاله‌های ارایه شده در این همایش یکروزه بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
استاندار کرمانشاه گفت: بالا بودن نرخ بیکاری یک امتیاز نیست که از اعلام نرخ بیکاری بالا در کرمانشاه لذت ببریم. وی ادامه داد: چرا وقتی نرخ بیکاری استان کرمانشاه ۲۵ یا ۲۱ درصد بود آن را نقد نمی‌کردیم. استاندار کرمانشاه افزود: کاهش نرخ بیکاری استان را همان مرجعی اعلام کرده که نرخ بیکاری ۲۱ درصدی و بالا بودن نرخ بیکاری استان در تمام این سال‌ها را اعلام کرده است و هیچ تغییری در این مرجع رخ نداده که اکنون نتوانیم کاهش نرخ بیکاری اعلام شده را بپذیریم. به گفته بازوند، بازار ۵ هزار میلیارد تومانی که در مناطق زلزله زده استان ایجاد شده نیز نقش بسزایی در کاهش نرخ بیکاری استان دارد. وی از افزایش تعامل با بخش خصوصی و نتیجه آن در کاهش نرخ بیکاری نیز یاد کرد و ادامه داد: در برخی از آمارها از جمله واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی افزایش ۱۶۰ درصدی قراردادها را شاهد بودیم که این امر نیز بر کاهش نرخ بیکاری موثر است.
فارسفارس1 روز قبل
نخست‌وزیر قرقیزستان در دیدار با همتای کره جنوبی گفت: نتایج مذاکرات دوجانبه رضایت بخش است و در مراحل بعدی توجه بیشتری به همکاری در حوزه‌های تجاری، سرمایه گذاری، کشاورزی، بهداشت، فناوری‌ اطلاعات، آموزش و توسعه خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «محمدقلی عبدالقاضی‌اف» نخست وزیر قرقیزستان در دیدار دوجانبه با «لی ناک یان» همتای کره جنوبی خود اظهار داشت: ما در تمام مسائل دوجانبه تفاهم داریم. لی ناک یان از اهمیت تقویت روابط با قرقیزستان توسط دولت کره جنوبی خبر داد و بر استفاده از ظرفیت موجود در بین ۲ کشور تأکید کرد. وی تصریح کرد: محصولات تولید شده توسط شرکت‌های ۲ کشور می‌توانند به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنند. نخست وزیر کره جنوبی روز گذشته وارد قرقیزستان شد و به غیر از دیدار دوجانبه با همتای قرقیز خود با رئیس جمهور این کشور ملاقات داشت و در نشست بین دولتی قرقیزی-کره‌ای حضور پیدا کرد.

به انتهای لیست رسیدید