اخبار کارآفرینی - آخرین و مهم ترین اخبار کارآفرینی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

کارآفرینی

مهرمهر12 دقیقه قبل
حسن عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، از تمدید مهلت ثبت نام در سیزدهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر استان کرمانشاه تا ۲۰ مرداد ماه جاری خبر داد. وی تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره را تاکنون ۱۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: از نظر تعداد ثبت نام شدگان پس از استانهای تهران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی رتبه چهارم کشوری را داریم. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه شناسایی و انتخاب کارآفرینان برتر و معرفی آنها به عنوان الگو به جامعه را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره دانست. این مسئول عنوان کرد: ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، ایجاد فضای تعاملی و همکاری بین فعالان عرصه‌های مختلف و هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه جامعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است. عزیزی خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در جشنواره کارآفرینان برتر می‌توانند ظرف مدت مذکور یعنی ۲۰ مرداد ماه جاری با مراجعه به آدرس الکترونیکی www. karafarinanbartar. ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام کنند.
تسنیمتسنیم47 دقیقه قبل
به همین خاطر بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مسیر زدودن محرومیت از این استان در حال حاضر پیشقدم است و فعالیت‌های وسیعی در این رابطه انجام می‌دهد. یکی از ویژگی‌های طرح‌های اشتغال پایدار حمایت، بازاریابی و مشاوره به کارآفرینان است که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اجرای طرح سحاب به این موارد جامه عمل پوشانده‌اند. کردستان در حوزه‌ کشاورزی و دامداری دارای استعدادهای خوبی استمرتضی نیازی مدیر طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در این رابطه اظهار داشت: کردستان در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی و دامداری دارای استعدادهای خوبی است و در همین راستا بنیاد برکت نیز اولویت خود را سرمایه‌گذاری در این بخش قرار داده است. وی افزود: با توجه به رشد مهاجرت در شهرستان بیجار به‌ویژه مناطق روستایی یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد برکت سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی در این منطقه برنامه‌ریزی شد و خوشبختانه هم‌اکنون فعالیت‌های خوبی در این شهرستان آغاز شده است. بازگشت مردم به روستای گوندکروستای گوندک در ۲۶ کیلومتری شهر بیجار یکی از روستاهای هدف بنیاد برکت است که ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی موجب بازگشت تعدادی از روستایانی که به‌علت نبود امکانات و اشتغال روستای خود را ترک کرده بودند، شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، با اشاره به ایجاد ۱۸۰۰ صندوق خرد محلی در روستاهای کشور و اختصاص خط اعتباری به این صندوق‌ها، از هدف‌گذاری ایجاد ۱۰۰۰ صندوق جدید در سال جاری خبر داد. اعتمادآنلاین| اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، با بیان اینکه در سه ماهه امسال ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نزدیک به ۲۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات در حوزه اشتغال بوده است، اظهار داشت: بخشی از این تسهیلات به ۳ هزار طرح اشتغالزا در روستاها پرداخت شده است. وی همچنین با اشاره به طرح تأسیس ۱۰۰۰ صندوق خرد محلی در روستاها ادامه داد: طی سه سال گذشته، ۱۸۰۰ صندوق خرد محلی در ۱۸۰۰ روستای کشور تأسیس شده که برای سال ۹۸ نیز تأسیس ۱۰۰۰ صندوق دیگر در روستاهای کشور هدفگذاری شده است. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره عملکر صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند که در روستاها بین ۲۰ تا ۵۰ نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی به مدت ۶ ماه در بخش‌های نحوه تصویب و تأیید طرح‌ها، پرداخت تسهیلات و نحوه محاسبه کارمزد آموزش می‌بینند. نوراله زاده گفت: با توجه به اینکه این طرح‌ها از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است، دیگر توسط صندوق مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و فقط از متقاضیان در قبال پرداخت تسهیلات، تضمین‌های لازم دریافت می‌شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
اصغر نوراله‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در سه ماهه امسال ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نزدیک به ۲۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات در حوزه اشتغال بوده است، اظهار داشت: بخشی از این تسهیلات به ۳ هزار طرح اشتغالزا در روستاها پرداخت شده است. وی همچنین با اشاره به طرح تأسیس ۱۰۰۰ صندوق خرد محلی در روستاها ادامه داد: طی سه سال گذشته، ۱۸۰۰ صندوق خرد محلی در ۱۸۰۰ روستای کشور تأسیس شده که برای سال ۹۸ نیز تأسیس ۱۰۰۰ صندوق دیگر در روستاهای کشور هدفگذاری شده است. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره عملکر صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند که در روستاها بین ۲۰ تا ۵۰ نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی به مدت ۶ ماه در بخش‌های نحوه تصویب و تأیید طرح‌ها، پرداخت تسهیلات و نحوه محاسبه کارمزد آموزش می‌بینند. نوراله زاده با بیان اینکه خط اعتباری و تسهیلات در اختیار صندوق‌های خرد محلی قرار می‌گیرد تا این تسهیلات را به اعضای خود پرداخت کنند، گفت: تسهیل گران در صورتی که تسهیلات این صندوق‌های محلی را در جهت برنامه‌های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید به اعضای خود پرداخت کنند، بعد از ۶ ماه خط اعتباری جدید به آنها اختصاص می‌یابد. نوراله زاده گفت: با توجه به اینکه این طرح‌ها از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است، دیگر توسط صندوق مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و فقط از متقاضیان در قبال پرداخت تسهیلات، تضمین‌های لازم دریافت می‌شود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به آدمهای کاربلد و آچار به دست نیاز داریم گفت: این فرهنگ بدی است که تا از کار حرف می‌زنیم دنبال این هستیم که چقدر پول می‌دهند و بعد به میز و صندلی و دفترش فکر می‌کنیم. پشت میز نشینی دغدغه اول فارغ التحصیلاناین کارشناس حوزه کار تاکید کرد: متاسفانه فرهنگ بدی را رواج داده‌ایم که تا وقتی از کار صحبت می‌شود اول می‌پرسیم چقدر حقوق می‌دهند و بعد دنبال میز و صندلی و دفترش هستیم. ۹۰ درصد آموزشها غیرمنطبق با نیاز بازار کاروی تاکید کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای در تربیت انسانهای ماهر نقش دارد ولی مساله این است که دوره‌هایی که آموزش داده می‌شود عمدتا انطباقی با بازار کار ندارد. مثلا آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در حال آموزش بخش‌های مختلف صنعت هستند ولی این آموزشها آن چیزی نیست که الزاما نیاز بازار کار باشد و لذا یک فقر آموزش هم در بحث ارائه آموزشهای مهارتی وجود دارد. به گزارش ایسنا، در حالی که بخش اعظمی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با چالش بی مهارتی در بازار کار مواجه هستند، آمارها حاکی از آن است که بیش از ۴۰ درصد کارجویانی که به قصد اشتغال دوره‌های مهارتی را می‌گذرانند، در راه اندازی یک کسب و کار و ورود به بازار کار موفق‌ترند.
مهرمهر4 ساعت قبل
طبق این ماده‌قانونی، بنگاه‌های اقتصادی از فرستادن نمایندگان حقوقی خود به دادگاه‌ها محروم شده‌اند و آنان را به گرفتن وکیل مجبور کرده است. سیفی گفت: این اجبار منجر به افزایش هزینه‌های تولید بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی شده است. وی ضمن گلایه از مشکلات حقوقی بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی گفت: از مسائلی که اکنون بدان مبتلا هستیم و باید حل شود این است که باید برای بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی شرایطی فراهم شود که این بنگاه‌ها بتوانند نماینده حقوقی مورد تائید خود را برای پیگیری امور حقوقی به دادگاه‌ها بفرستند. وی در خصوص رویه فعلی پیگیری امور حقوقی بنگاه‌ها در دادگاه‌ها گفت: رویه دادگاه‌ها به این صورت است که برای پیگیری امور حقوقی، مدیرعامل بنگاه یا وکیل باید این امور را پیگیری کند. این اتفاق منجر به گرفتن حق‌الوکاله‌های خاص وکلا از بنگاه‌های اقتصادی می‌شود که باید این فضای انحصاری آزاد شود.
مهرمهر5 ساعت قبل
اما باید بدانیم که الکامپ نمایشگاه کل زیست بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است. جالب انگیزه‌ای نمایشگاه امسالالکامپ ۲۵ امسال با درنظر گرفتن چندین بخش، آخرین اتفاقات زیست بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات را به نمایش گذاشت. در این زمینه رئیس سازمان فناوری اطلاعات به عنوان متولی این سالن نیز، کمتر در سالن دولتی‌ها دیده شد. در این نمایشگاه با هدف هوشمندسازی ارتباطات اورژانس، سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تفاهم کردند. همچنین با تفاهم سازمان فناوری اطلاعات و شرکت مپنا، امنیت شبکه نیروگاهی کشور تأمین شد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
مقصد اول: مجتمع فرهنگی- هنری عین القضات همدانیاین مجموعه که محل اصلی فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری همدان به شمار می‌آید از بخش‌های مختلفی مانند تالار مشاهیر، خانه ریاضیات استاد غیور، کتابخانه و دیگر بخش‌های آموزشی تشکیل‌شده است. باشگاه ورزشی شهرداری همدان علاوه بر مدرسه فوتبال، از سالن چندمنظوره، استخرو یک مجموعه ورزشی دیگر نیز برخوردار است که دوره‌های آموزشی هندبال، والیبال، اسکواش، پیلاتس و بدن‌سازی در آن برگزار می‌شود. شهرداری همدان با مدیریت این مجموعه توانسته در سال ۹۶ در رده باشگاه‌های ورزشی برتر کشور قرار گیرد. به گفته رئیس سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری همدان قرار است یک سوله اختصاصی برای ورزش‌های کشتی ورزمی بااعتبار۸۰۰ میلیون تومان نیز ساخته‌شده و به این مجموعه اضافه شود. وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگسراهای همدان بازدید کردند، اعلام کرد: شهرداری همدان سال گذشته با صرف ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار در بخش آموزش شهروندی، توانست ۱۷ هزار نفر از مردم را آموزش دهد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی عصر سه‌شنبه در نشست شورای مهارت شهرستان گناوه اظهار داشت: توسعه و تقویت تجهیزات مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان گناوه با همکاری فرمانداری انجام گیرد. وی خاطرنشان کرد: باید با تعامل و هم فکری زمینه توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی را در بین خانواده‌ها محیا کنیم تا جوانان به دنبال کارآفرینی و مشاغل نوین گام بردارند. دراهکی بر کیفیت سازی آموزش‌های مهارتی با پروژه محور کردن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: هم افزایی دستگاه‌های دخیل در امر آموزش زمینه را برای پشرفت هر منطقه و شهرستانی محیا می‌کند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: شواری عالی مهارت با دیدگاه توسعه مهارت آموزی با ریاست معاون اول ریاست جمهور در کشور تشکیل شده است و هدف آن ترویج فرهنگ مهارت آموزی در بین جامعه است. دراهکی با اشاره به اینکه باید شرایط اشتغال در سطح استان به سمت کارآفرینی و مشاغل استارت آپی پیش برود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان گناوه و با هدف نیازسنجی مشاغل جدید شورای مهارت شهرستان تمامی مشاغل نوپا راشناسایی کند، تا با برنامه ریزی منسجم در راستای توسعه شهرستان گام برداشته شود.
فارسفارس11 ساعت قبل
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: عملکرد مجموع فعالیت‌های دانشگاه نشان از رشد و قرار گرفتن در مسیر جهش و تحول علمی است که تولید محصولات ناشی از ایده‌های جوانان اولویت این دانشگاه در سال تحصیلی جدید است. محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به گام نخست تحول علمی در سطح دانشگاه علمی کاربردی گفت: دانشگاه علمی‌کاربردی با توجه به ماموریت و رسالتی که دارد تاکنون توانسته تعداد قابل توجهی از جوانان را به نیروی مهارتی و کارآفرین تربیت کند که حضور آنها در سطح جامعه و خود اشتغالی آنها می‌تواند حوزه اقتصاد را تحت تاثیر قرار دهد. وی افزود: رونق اقتصادی باید از پایه در سطح جامعه و به دستان نیروهای تربیت شده دانشگاهی در همه سطوح علمی انجام شود که دانشگاه وظیفه اصلی اش مهارت افزایی و کارآفرینی نیروهای متخصص است. امید تصریح کرد: این دانشگاه امسال در سال تحصیلی جدید همه توان خود را برای جذب و تربیت نیروهای متخصص بر اساس نیاز جامعه به کار گرفته است البته ارتباط با حوزه صنعت از ماموریت‌های ما برای همکاری مشترک و تولید محصولات ناشی از ایده‌های جوانان است. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
زمانی که یک شرکت حاشیه سود بالایی دارد، نشان دهنده این است که در عرصه رقابت خود از نقاط قوت برجسته‌تری نسبت به سایرین برخوردار است. وی ادامه داد: بررسی آمار فروش رشته‌های مختلف نشان می‌دهد آن رشته هایی که اجباری هستند، یعنی اشخاص به خواست خود نخریدند، مانندبیمه نامه شخص ثالث، بیشترین فروش را دارند. عضو هیئت مدیر بیمه کارآفرین بیان کرد: درحال حاضر، حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد خودروها، بیمه نامه شخص ثالث ندارند و اگر خرید بیمه نامه شخص ثالث هم همانند بیمه نامه‌های دیگر اختیاری بود این رقم نخریدن بیمه نامه به درصد بالاتری می‌رسید. ضرابی گفت: این موضوع یعنی مردم باید حادثه را ببینند تا باور کنند، یعنی اینکه ممکن است اتفاقی رخ دهد وآنها برای خرید بیمه نامه اقدام کنند. ضرابی، عنوان کرد: کارخانجات بیمه نامه را از روی شناخت نمی‌خرند، بلکه حسابرس آنها را موظف به خرید بیمه نامه می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
کمی بیش از تعداد انگشتان دست، آدم هایی بودند که می‌دانستند، «دانش بنیان» یعنی چه. ناحیه نوآوری شریف و کارخانه نوآوری آزادی هم که شاهکارهای دیگری است که در همین روزها افتتاح رسمی آن را جشن خواهیم گرفت. نزدیک به ۴۵۰۰ شرکت دانش بنیان تایید صلاحیت شده‌اند و کارشان را آغاز کرده‌اند و در چرخه اقتصادی تنه به تنه بزرگان می‌زنند. یک ناحیه و یک کارخانه نوآوری در تهران به راه افتاده است و کارخانه‌های نوآوری دیگری در کلانشهرها در حال بروز و ظهورند. شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری، دست‌های گرم شان را آماده فشردن دست‌های جوانان بلندپرواز و بی قرارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
روش اداره اموال عمومی در اقتصاد ایران به گونه‌ای است که نه‌تنها زمینه‌های بروز فساد مالی را فراهم کرده، بلکه قبح آن را نیز از بین برده است. انگار که در اقتصاد ایران بر سر سوءاستفاده از منابع عمومی مسابقه‌ای برپا شده است. مقوله «رانت» و «رانت‌جویی» از اوایل دهه ۵۰ در کشورمان به صورت جدی جای پای خود را باز کرد. بدین ترتیب طبقه جدیدی در بخش خصوصی شکل گرفته که انگیزه‌اش انباشت سرمایه از راه تولید و تجارت نیست. نظام ارزی چند نرخی و دسترسی به ارز دولتی به عنوان یک منبع مهم رانت، همواره می‌تواند منشا سوءاستفاده و فساد اقتصادی باشد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی خاطرنشان کرد: در حوزه تعاونی می‌توان تقسیم کار را به بهترین نحو ممکن انجام داد و با برنامه‌ریزی و چیدمان درست در بین منابع و سرمایه‌های خرد، به نتیجه و خروجی خوبی دست پیدا کنیم. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه الان زیرساخت‌های لازم برای تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد فراهم نیست تصریح کرد: زیرساخت‌های این موضوع هنوز فراهم نیست و لازم است ۲۵ درصد از بانک‌ها و بیمه و بورس کشور به صورت تعاونی باشد. وی تصریح کرد: در این حوزه باید به اصل ۴۴ قانون اساسی با محوریت موضوع تعاون توجه ویژه داشته باشیم چرا که این حوزه می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه فعالیت‌های تعاونی داشته باشد. ریاحی عنوان کرد: امروز شیوه تعاونی در کشورهای توسعه یافته سرلوحه فعالیت‌ها و کار قرار گرفته و با استفاده از منابع و سرمایه‌های مختلف در مسیر توسعه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. وی ادامه داد: در ایران بحث تعاونی‌ها در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان خوب و قوی عمل و زمینه پیشرفت این حوزه را فراهم کرده‌اند.
خانه ملتخانه ملت16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سومین نشست کمیته اقتصاد و کارآفرینی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه اول مردادماه) با حضور مسئولان و کارآفرینان حوزه اقتصادی اعم از بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون و سازمان تعاون روستایی ایران برگزار شد. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون می‌توان در روستاها برای هر زن با تخصیص تنها ۲ میلیون اعتبار کارآفرینی کرد، کما اینکه برای محصولات حوله مشهد جهت برندسازی اعلام آمادگی شد. وی در ارائه پیشنهاد دزارمدت یادآور شد: لازم است بانک‌های ویژه زنان روستایی ایجاد شود و سازوکار فعالیت آن در سازمان بانکی کشور نهادینه شود تا با استفاده از ضمانت زنجیره‌ای به ارائه خدمات بپردازند. رحیمی در پایان ارائه تسهیلات خاص به بانوان در جهت رونق اشتغال روستایی و عشایری را ضروری دانست. نیکخواه افزود: در حوزه اشتغال پایدار ۱۴ درصد تسهیلات به زنان پرداخت شده است، ضمن اینکه چون نظام ما مبتنی بر ارتقای محصولات کشاورزی است، زنان سهم بیشتر در آن داشته‌اند.

بستر توسعه مهارت آموزی در مدارس

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
زاهدی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه هم بر گسترش آموزش مهارتی در وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش تاکید کردیم و حمایت‌های جدی از سازمان فنی حرفه‌ای در متن برنامه ششم توسعه آمده است. در دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای و جامع علمی کاربردی بستر‌ها را برای جوانان فارغ التحصیل فراهم کرده‌ایم تا مهارت کسب کنند و کارآفرین شوند. امیدواریم تا ۴ سال آینده آنچه را که در این قانون انتظار داشتیم در عمل ببینیم. زاهدی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه هم بر گسترش آموزش مهارتی در وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش تاکید کردیم و حمایت‌های جدی از سازمان فنی حرفه‌ای در متن برنامه ششم توسعه آمده است. در دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای و جامع علمی کاربردی بستر‌ها را برای جوانان فارغ التحصیل فراهم کرده‌ایم تا مهارت کسب کنند و کارآفرین شوند. وی گفت: امیدواریم با هماهنگی مجلس و دولت و نظام اجرایی کشور قانون نظام جامع مهارتی به خوبی پیاده شود و در ۳ سال آینده به موفقیت‌های خوبی در مهارت آموزی برسیم.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریبا رحمان‌پور در دیدار با عبدالرحیم کردی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به برگزاری جشنواره زنان کارآفرین به‌صورت یک برنامه مشترک با سازمان منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و گفت: «این جشنواره به‌منظور تجلیل از زنان کارآفرین کشور برگزار خواهد شد که در این راستا حدود ١١٠ زن کارآفرین از سراسر کشور شناسایی شده‌اند. این زنان در حوزه‌های صنایع دستی، بوم گردی و بازآفرینی خانه‌های روستایی و … فعالیت دارند.» رحمان‌پور همچنین به حمایت‌های جدی‌تر از هنر سوزن دوزی زنان سیستان و بلوچستان اشاره و اظهار کرد: «همچنین شناسایی بیشتر زنان در حوزه هنر سوزن دوزی را در دستور کار داریم که بتوانند بهتر دیده شوند چون هنوز زنانی در این حوزه هستند که علی رغم کار خوب به درستی دیده نشده‌اند.» مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، برگزاری جشنواره زنان کارآفرین را اولین برنامه مشترک سازمان میراث فرهنگی کشور با سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد و ادامه داد: «سازمان، برنامه‌های دیگری را نیز در منطقه چابهار در جهت توسعه و حمایت از صنایع دستی و آموزش هنر سوزن دوزی انجام خواهد داد. شاخص‌ترین هنر زنان سیستان و بلوچستان سوزن دوزی است ولی هنرهای دیگری همچون سفالگری و … هم در این منطقه وجود دارد.» رئیس أمور زنان و خانواده سازمان میراث فرهنگی درباره حمایت از لباس اصیل و سنتی زنان چابهار گفت: «حفظ اصالت و فرهنگ از رسالت‌های اصلی سازمان میراث فرهنگی است که در این راستا از حفظ و اشاعه لباس سنتی زنان سیستان و بلوچستان هم حمایت می‌شود. اکنون زنان سیستانی به سمت توسعه هنر سوزن دوزی حتی روی لباس‌های رسمی و اداری شان رفته‌اند و این در واقع همگامی با اهداف ما در جهت حفظ لباس سنتی و بومی هر منطقه دارد. هدف کلی ما این است که زنان منطقه در توسعه هنر سوزن دوزی موضوع عفاف و حجاب را هم در نظر بگیرند و تلفیقی از فرهنگ ایرانی و اسلامی در این هنر دیده شود.»
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد دستورانی بعدازظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه نشست چندجانبه نهضت مهارت آموزش در آستانه ششم مرداد روز ملی کارآفرینی به میزبانی سالن جلسات فنی و حرفه‌ای سمنان ضمن بیان اینکه برای تقویت مهارت‌آموزی در سه بخش کار در حال انجام است، ابراز داشت: در دوره متوسط اول ۲۷ هزار دانش‌آموز در استان سمنان وجود دارد که با همه محدودیت ۳۸ درصد آن‌ها در طرح ایران مهارت مورد آموزش واقع شدند. وی ضمن بیان اینکه هشت هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در پایه هفتم، هشتم و نهم در طرح ایران مهارت آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند، افزود: از این نظر سمنان در رتبه اول استان‌های کشور قرار دارد. مهارت آموزی منطبق با نیازسنجی هر منطقهمدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه در تولید بسته آموزشی تنها این اداره کل مشارکت داشت، بیان کرد: در دوره متوسطه دوم ۲۲ هزار دانش‌آموز وجود دارد که در ۱۹۵ واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند و از این تعداد ۱۰ هزار نفر معادل ۴۷٫۳ درصد در شاخه‌های کار و دانش و فنی حرفه‌ای تحصیل می‌کنند. دستورانی بابیان اینکه طبق تکلیف برنامه ششم توسعه به آموزش‌وپرورش باید ۵۰ درصد دانش آموزان آموزش‌های مهارتی را فراگیرند، تصریح کرد: در شرایطی که نرم کشوری ۳۶ درصد گزارش می‌شود در استان سمنان به رقم ۴۷٫۳ درصدی دست‌یافتیم که این دانش آموزان در ۹۶ دبیرستان مشغول تحصیل هستند. وی بابیان اینکه میانگین ۱۶ سال تحصیلی بدون مهارت سرانجام نیکی نخواهد داشت، افزود: امروز مشکل ما از بیکاری، نبود فرهنگ کار و کارآفرینی است، عمده افراد کار را پشت‌میزنشینی می‌دانند بنابراین آموزش مهارت در حقوق شهروندی نه به‌عنوان نیاز بلکه ضرورت باید باشد که در این راستا آموزش‌وپرورش استان سمنان با همه محدودیت و مشکلات با همکاری استانداری، دانشگاه‌ها و دستگاه‌ها گام‌های خوبی برداشته است.

ایده دو جوان کارآفرین برای تولید برق + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دو جوان کارآفرین اردبیلی با استفاده از تولیدات داخلی دست به ساخت یک نیروگاه خورشیدی بزرگ زده‌اند. برق تولیدی این نیروگاه خانه ۶۵۰ خانوار را روشن می‌کند و با تکمیل فاز دوم آن، تعداد این خانه‌ها به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد. بیشتر بخوانید: راه اندازی مجدد یک کارخانه مینی بوس سازی در اردبیل + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مریم آذرشب ظهر سه‌شنبه در آئین برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در بوشهر اظهار داشت: توسعه و تقویت اشتغال در بخش بانوان با جدیت دنبال می‌شود. مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بر مهارت‌آموزی و اشتغال بانوان تاکید کرد و افزود: در صورت حمایت از بانوان مهارت‌آموز، زمینه اشتغال آن‌ها فراهم می‌شود. آذرشب خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی بانوانی که کسب‌وکار راه‌اندازی کرده‌اند نبود بازار فروش برای محصولات تولیدیشان است که در تلاش هستیم با شبکه‌سازی و ایجاد خوشه اشتغال در حوزه پوشاک و البسه، این بازار را برای آن‌ها ایجاد کنیم. عبدالمجید دراهکی هدف از برپایی این نمایشگاه را عرضه محصولات با الگوی ایرانی – اسلامی، ارائه محصولات با کیفیت و زیر قیمت بازار و با تخفیف حداقل ۳۰ درصد عنوان کرد. وی اضافه کرد: در نظر داریم یک نمایشگاه دائمی ایجاد کنیم تا محصولات تولیدی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با قیمت پایین در آن عرضه شود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ایزد پور بعدازظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه نشست چندجانبه نهضت مهارت آموزش در آستانه ششم مرداد روز ملی کارآفرینی به میزبانی سالن جلسات فنی و حرفه‌ای سمنان ضمن بیان اینکه ۲۱۶ مددجوی بهزیستی استان سمنان دوره‌های مختلف مهارت را از فنی و حرفه‌ای گذراندند، ابراز داشت: با توجه به اینکه شعار بهزیستی توانمندسازی و مهارت افزایی مددجویان تحت حمایت محسوب می‌شود بنابراین از سال ۹۵ تعامل و همکاری خوبی با فنی و حرفه‌ای برقرارشده استوی بابیان اینکه در سال جاری ۱۴ مددجوی تحت حمایت بهزیستی برای گذراندن دوره‌های مختلف به فنی و حرفه‌ای معرفی شدند، افزود: این توانمندسازی و مهارت افزایی ایجاد نخواهد شد مگر آنکه فرهنگ آموزش و یادگیری نیز با همراهی اصحاب رسانه عملیاتی شود. مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه برخی مواقع مددجویان حاضر نیستند در کنار دریافت مقرری کسب درآمد بیشتر داشته باشند، ابراز داشت: این افراد بر این باورند که مقرری آن‌ها با کارآفرینی قطع خواهد شد بنابراین از آموزش سرباز می‌زنند و می‌بایست این فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه نهادینه شود. ایزد پور بابیان اینکه فردی که آموزش می‌بیند راحت‌تر می‌توان به درآمد و اشتغال دست پیدا کند در ادامه تصریح کرد: در استان سمنان ۱۲ هزار معلول شناسایی شدند و عده زیادی نیز زنان سرپرست خانواده هستند که با توجه به سیاست توانمندسازی سالانه ۱۰ درصد مددجویان این مهم می‌طلبد تا رسانه‌ها و سایر دستگاه‌ها نیز برای توانمند شدن مددجویان گامی به جلو بردارند. وی افزود: چرا جامعه امروز به دنبال مهندسی و پزشکی در حال خیز است و از سویی جمعیتی پشت‌کنکوری وجود دارد که هنوز تصمیمی برای زندگی خود نگرفتند چرا این افراد دنبال مهارت نیستند توانمند شدن برای قشر خاص نیست و همه افراد جامعه باید از آن بهره‌مند شوند.
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
جواد یوسفی به دلیل دغدغه‌های شخصی طرح «حامی دامدار» را که منجر به اشتغال ۲۰۰ نفر شده به روستاهای محروم سیستان و بلوچستان برده است. جواد یوسفی به دلیل دغدغه‌های شخصی طرح «حامی دامدار» را که منجر به اشتغال ۲۰۰نفر شده به روستاهای محروم سیستان و بلوچستان برده است. ایده «حامی دامدار» در همین حین آرام آرام در ذهنم شکل می‌گرفت. متوجه شدیم که طرح «حامی دامدار» با حفظ روح واحدش در هر استان باید نسخه‌ای ویژه و بومی سازی شده داشته باشد. روستا یک اکوسیستم درآمدی دارد که مطابق مطالعات ما در شکل کمال یافته‌اش دست کم ماهانه می‌تواند برای هر روستایی ۹ میلیون تومان آورده داشته باشد.
فراروفرارو18 ساعت قبل
مدیرعامل بانک ملی ایران طی یک ماه گذشته با هدف کمک به محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته، به چند نقطه کشور سفر کرده و یا در انعقاد قراردادهای مرتبط با این موضوع نقش فعال داشته است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، کمک به توسعه مناطق محروم، تلاش برای حل آسیب‌های ناشی از کمبود بودجه و یا تسریع در تخصیص منابع از پیش تعیین شده، سبب می‌شود توسعه متوازن بیش از پیش شکل گرفته و کشور را به سمت استفاده بهینه از منابع سوق دهد. مدیرعامل بانک ملی ایران در سفر به این استان همچنین برای سرمایه گذاری در جهت توسعه زیرساخت‌ها، عمران، کارآفرینی و ایجاد اشتغال در خراسان شمالی اعلام آمادگی کرد و افزود: بانک ملی ایران برای توسعه اقتصادی استان خراسان شمالی هیچ محدودیتی قائل نیست. همچنین در راستای کمک به پیشرفت مناطق کمتر توسعه یافته، مدیرعامل بانک ملی ایران و استاندار خراسان شمالی در حضور رئیس جمهور، تفاهمنامه‌ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تامین مالی طرح‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی با رویکرد بهبود و توسعه شاخص‌های اقتصادی استان امضا کردند. مدیر عامل بانک ملی ایران افزود: بانک‌ها و در راس آنها بانک ملی ایران آمادگی دارند هر پروژه‌ای را که به رشد اقتصادی استان کمک کند، به تصویب برسانند تا مشکل محرومیت در منطقه حل شود.
مهرمهر18 ساعت قبل
وی بیان کرد: با توجه به اهمیت نماز جمعه در دین مبین اسلام خداوند یک سوره را پیرامون آن بر قلب پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نازل فرموده است. امام جمعه گناوه یادآور شد: سه اجتماع بزرگ سالانه، هفتگی و روزانه برای مسلمانان در دین مبین اسلام است که بر آنها حساسیت خاصی وجود دارد. امام جمعه گناوه ادامه داد: در روایات اسلامی بر اهتمام به نماز جمعه تاکید شده و از نشانه‌های نفاق بی اعتنایی و عدم حضور در نماز جمعه ذکر شده است. رکنی حسینی خاطرنشان کرد: مسئولان ادارات و دستگاه‌ها ضمن حضور در نماز جمعه جوانان و مردم را به حضور باشکوه در آئین عبادی نماز جمعه تشویق کنند. امام جمعه گناوه اضافه کرد: با وجود همه مشکلات و تهدیدها و تحریم‌های دشمنان باید جامعه را به آینده امیدوار کرد و همه باید به حل مشکلات مردم کمک کنند.
مهرمهر19 ساعت قبل
فرماندار گناوه گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی در شهرستان گناوه با همکاری ستاد نماز جمعه و اغلب در جایگاه نماز برگزار می‌شود. وی یادآور شد: بررسی وسایل مورد نیاز در برگزاری انتخابات، برگزاری جلسه هماهنگی با مخابرات برای پوشش دادن خطوط مخابراتی در شعب اخذ رأی نیز در دستور کار باشد. پاک نژاد با اشاره به گله مندی مردم روستاهای حوزه رودخانه حله بخش ریگ این شهرستان پیرامون رهاسازی آب رودخانه حله در آن منطقه گفت: رهاسازی آب سد رئیسعلی مورد نیاز مردم این منطقه که در حاشیه رودخانه زندگی می‌کنند است و این امر در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار گیرد. وی گفت: از شرکت آب منطقه‌ای استان درخواست می‌شود که آب این رودخانه ظرف هفته آینده رهاسازی شود تا مردم حوزه رودخانه حله در شهرستان گناوه نیز از این نعمت برخوردار شوند. فرماندار گناوه بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناوه جز ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته باید از این فرصت و ظرفیت نهایت استفاده و بهره مندی برده شود.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
وی با تاکید براینکه صنعت ساختمان، صنعت مادر است و بیش از ۶۰ درصد صنایع کشور به آن وابسته هستند، حضور حداکثری مشارکت کنندگان را نکات برجسته نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان و حمایت از تولیدکنندگان در این نمایشگاه را از محوری‌ترین اهداف نمایشگاه عنوان کرد. رییس اتاق تعاون ایران، ابراز داشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان در دستور کار اقتصاد ملی قرار گرفته، ایجاد بستری مناسب برای انسجامی از تولیدکنندگان در بزرگترین رویداد ملی کشور در صنعت ساختمان را برخود واجب می‌دانیم. وی با اشاره به رویکرد صادراتی نمایشگاه نوزدهم تصریح کرد: با پذیرش هیات‌های تجاری از کشورهای هدف و ایجاد بستر مناسب برای گفتگو و مذاکره فعالان حوزه صنعت ساختمان، می‌توان زمینه افزایش تولید و گسترش صادرات، خدمات فنی و مهندسی و تولیدات این صنعت را فراهم کرد. عبدالهی ادامه داد: همچنین برگزاری همایش ملی در حوزه صنعت ساختمان با حضور اساتید و بزرگان صنعت و میهمانان ویژه از کشورهایی که در صنعت ساختمان پیشران هستند، تدارک دیده شده است. این مقام مسئول افزود: امسال نمایشگاه رویکرد علمی را از مهم‌ترین محورهای اصلی خود قرار داده است، با توجه به مباحث جدید در صنعت ساختمان و با هدف رسیدن به خودکفایی و رونق تولید و بالا بردن سطح علمی فعالان اجرایی در صنعت پیشران کشور با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ثبت نام ۲دوره آموزشی یکساله MBA و DBA در حوزه تخصصی صنعت ساختمان، همزمان با آغاز نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شروع و در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران به کار خود پایان خواهد داد.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امیر بینایی بعدازظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه نشست چندجانبه نهضت مهارت آموزش در آستانه ششم مرداد روز ملی کارآفرینی به میزبانی سالن جلسات فنی و حرفه‌ای سمنان ضمن بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین رویکردی که در استانداری دنبال می‌شود، ابراز داشت: قریب اتفاق بیشتر آسیب‌های اجتماعی در محله‌های کم برخوردار و محروم رخ‌داده، تولید و توزیع می‌شود. وی ضمن بیان اینکه در مناطق کمتر توسعه‌یافته فقر آموزش، مالی و فرهنگی وجود دارد، افزود: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی این مناطق دنبال کنیم آموزش و مهارت‌آموزی برای جوانان است. مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان بابیان اینکه موضوع نشاط اجتماعی نیز در ادامه کاهش آسیب‌های اجتماعی پیگیری می‌شود، ابراز داشت: نشاط اجتماعی به معنای آن است که فرد رضایت لازم را از زندگی داشته باشند تا زمانی که افراد احساس کنند به درد جامعه نمی‌خورند، اشتغال و مهارتی را نداشته باشند و نتوانند سهم خود را در جامعه ایفا کنند مطمئنا این نشاط اجتماعی رخ نخواهد داد. بینایی در ادامه تصریح کرد: باید مهارت و اشتغال را ایجاد کرد که به این منظور افزایش مشارکت‌های اجتماعی و تشکیل ان‌جی‌او‌های مردمی رسالت ما است، لذا می‌توان خیریه‌هایی در قالب مهارت‌آموزی و اشتغال ایجاد کرد که به همت دستگاه‌های مرتبط نخستین انجمن راه‌اندازی شد. وی ضمن بیان اینکه به دنبال خیریه‌هایی هستیم که در حوزه مهارت‌آموزی و کارآفرینی فعالیت داشته باشند، افزود: می‌خواهیم در هر شهرستان حداقل یک خیریه یا سمن بانام مهارت و اشتغال ایجاد شود که این امر در راستای رعایت حقوق شهروندی است زیرا بر اساس این اصل شهروندان می‌بایست از آموزش‌های لازم در حوزه اشتغال بهره‌مند باشند که این خیریه‌ها به بهترین نحو می‌توانند آن را اجرایی کنند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برنامه «فرمول یک»، ماجرای روبیکیو و آن مسابقه آنلاین حاشیه‌ها را به فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها کشاند. از همان هفته برخی از مسابقات خاص روی آنتن نرفتند و مسابقه «روبیکیو» نیز با تأخیری یکی دو هفته‌ای از کنداکتور کنار رفت. ما هیچ‌وقت به دنبال بخت‌آزمایی واین فرهنگ ثروت‌های بادآورده نبوده‌ایم و نیستیم. فضل‌الله شریعت‌پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک در واکنش به این خبرسازی‌ها در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: واقعا این مسابقه روبیکیوی برنامه «فرمول یک»، بخت‌آزمایی نیست. چون از کسی پولی نمی‌گیریم و شبهه بخت‌آزمایی داشته باشد را دوستان روبیکا حل کردند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
دبیر انجمن عملی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور گفت: امسال ۶ رویداد مهم دانشجویی ملی و بین المللی توسط اتحادیه انجمن‌های دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور برگزار می‌شود. دبیر انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور خاطرنشان کرد: برگزاری نخستین دوره برگزاری این مسابقات با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه اراک واگذار شد. ضرورت افزایش توان اشتغال‌پذیریبه گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه اراک نیز در این مراسم گفت: دانشگاه اراک جزو دانشگاه‌های قدیمی است که در سال ۱۳۵۰ توسط دکتر عبدالکریم قریب بنا نهاده شد. آنچه که در ۵۰ سال پیش توسط بزرگان هدفگذاری شد بود رسیدن به سعادت و توسعه پایدار و پیشرفت کشور از مسیر علم و دانش بوده است. وی تصریح کرد: دانشجویان علاوه بر علم نظری باید مهارت‌ها را نیز افزایش دهند چراکه از ضروریات واجب در کشور است.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر سه شنبه در دیدار مدیران و اعضای سازمان فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به هفته ملی مهارت یادآور شد: این هفته فرصتی است تا مردم در عرضه کارآفرینی ورود جدی داشته باشند. وی بابیان اینکه اشتغال مساله اصلی است که امروز در بین جوانان تبدیل به یک ضرورت اجتماعی شده است، گفت: اشتغال پیش از این نیز به عنوان ضرورت شناخته می‌شد اما اکنون با توجه به شرایط موجود نیاز آن بیشتر حس می‌شود. ثروت اصلی یک ملت منابع انسانی آن استآیت الله شعبانی ثروت اصلی یک ملت را منابع انسانی آن معرفی کرد و گفت: آنچه غالبا از آن به عنوان ثروت یاد می‌شود منابع زیر زمینی یک کشور است در حالی که اگر درست به این موضوع نگاه کنیم ثروت اصلی را باید منابع انسان موجود بدانیم. وی دلیل پیشرفت کشورهای توسعه یافته را وجود نیروی انسانی کارآمد خواند و گفت: این وظیفه در کشور ما بر عهده شما است که امیدواریم با استفاده از هفته مهارت کار شما بیشتر دیده شود. آیت الله شعبانی خاطر نشان کرد: البته آنچه در عرصه مهارت آموزی نیازمند توجه جدی است درآمدزا بودن آن حرفه است به نحوی که تولید ثروتش به اندازه‌ای باشد که یک جوان برای یادگیری آن رغبت کند.

به انتهای لیست رسیدید