کارتونیست

کارتونیست

ایلناایلنا1 هفته قبل
نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» روز جمعه در گالری شمیس افتتاح می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» به سرپرستی گالری شمیس و با همکاری «هم استودیو» روز جمعه ۱۵/۹/۹۸ ساعت ۱۶ در نگارخانه شمیس با حضورهنرمندان حاضر در نمایشگاه و همچنین احسان آنالویی (پیانیست) و بهرنگ معتمدی (ویلونیست) افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از کامبیز درمبخش (طراح، کاریکاتوریست، طراح گرافیک، دارای نشان شوالیه از دولت فرانسه ۲۰۰۴)، ثنا حسین پور (تصویرگر و کاریکاتوریست)، علی جهانشاهی (کاریکاتوریست و تصویرگر، برنده جایزه بین المللی نمایشگاه کاریکاتور آموریستیکا ایتالیا ۱۹۹۵)، احمد عربانی (کاریکاتوریست، انیماتور وکارگردان، برنده مدال طلا ودیپلم افتخار از نمایشگاه کاریکاتور اسکوپیه ۱۹۷۱)، جمال رحمتی (طراح گرافیک و کاریکاتوریست، دارای جایزه اول جشنواره بین المللی طنز اروپا)، علی رادمند (طراح گرافیک، تصویرگر، کاریکاتوریست، برنده جایزه چهره از هشتمین دو سالانه بین المللی کاریکاتور ایران)، داوود کاظمی (کاریکاتوریست و طراح گرافیک، دارای جوایز متعدد بین المللی و داخلی)، حسن کریم زاده (طراح گرافیک، کاریکاتوریست، هنرمند منتخب جشنواره او. دبلیو به عنوان یکی از ده طراح برتر جهان، اوکراین ۲۰۱۶)، علی میرایی (کاریکاتوریست و طراح، جایزه آزادی بیان از کمیته آزادی مطبوعات کانادا در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴)، بهمن عبدی (کاریکاتوریست، طراح گرافیک و انیماتور، دارای نشان درجه یک هنر ۱۳۹۰)، جواد علیزاده (کاریکاتوریست و کارتونیست، برنده جایزه عالی نمایشگاه کاریکاتور سازمان ملل در سال ۲۰۱۱)، آرمان داوودی (کارتونیست، نویسنده روزنامه نگار، برنده جایزه نخست نمایشگاه «قلم در ستیز با تهاجم» بخش کاریکاتور ۱۳۷۴) و هادی حیدری (طراح گرافیک، روزنامه نگار، کاریکاتوریست، عضو فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران (آی_اف_جی) به نمایش گذاشته خواهد شد. نمایشگاه «طنزیم» تا روز پنج شنبه ۲۸ آذر ماه ۹۸ در نگارخانه شمیس به آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی شمالی، کوچه دانیالی، پلاک ۸، ادامه خواهد داشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» روز جمعه در گالری شمیس افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا، نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» به سرپرستی گالری شمیس و با همکاری «هم استودیو» روز جمعه ۱۵ /۹ /۹۸ ساعت ۱۶ در نگارخانه شمیس با حضور هنرمندان حاضر در نمایشگاه و همچنین احسان آنالویی (پیانیست) و بهرنگ معتمدی (ویلونیست) افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از کامبیز درمبخش (طراح، کاریکاتوریست)، ثنا حسین‌پور (تصویرگر و کاریکاتوریست)، علی جهانشاهی (کاریکاتوریست و تصویرگر)، احمد عربانی (کاریکاتوریست، انیماتور و کارگردان)، جمال رحمتی (طراح گرافیک و کاریکاتوریست)، علی رادمند (طراح گرافیک، تصویرگر، کاریکاتوریست)، داوود کاظمی (کاریکاتوریست و طراح گرافیک)، حسن کریم‌زاده (طراح گرافیک، کاریکاتوریست)، علی میرایی (کاریکاتوریست و طراح)، بهمن عبدی (کاریکاتوریست، طراح گرافیک و انیماتور)، جواد علیزاده (کاریکاتوریست و کارتونیست)، آرمان داوودی (کارتونیست، نویسنده روزنامه نگار) و هادی حیدری (طراح گرافیک، روزنامه نگار، کاریکاتوریست) به نمایش گذاشته خواهد شد. نمایشگاه «طنزیم» تا روز پنجشنبه (۲۸ آذر ماه ۹۸) در نگارخانه شمیس به آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی شمالی، کوچه دانیالی، پلاک ۸ ادامه خواهد داشت. انتهای پیام
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - کانی پیریانی کارتونیست نوجوان سنندجی مقام اول بخش نوجوان سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور اولنس کارتوناله در کشور بلژیک را از آن خود کرد. سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی اولنس کارتوناله بلژیک با موضوع «چرم» در حالی به کار خود پایان داد که چهار برگزیده ایرانی جوایز اصلی این جشنواره را به خود اختصاص دادند. در بخش نوجوان کانی پیریانی کارتونیست عضو خانه کاریکاتور حوزه هنری کردستان برای دومین سال پیاپی موفق به کسب مقام اول این جشنواره بین المللی شد. سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی اولنس کارتوناله بلژیک با حضور ۳۸۰ کارتونیست از ۵۲ کشور جهان و یک هزار و ۱۸۲اثر در شهر اولنس بلژیک با موضوع «چرم» برگزار شد. کانی پیریانی کارتونیست۱۴ ساله سنندجی در دوره قبل جشنواره نیز موفق به کسب مقام اول این جشنواره شده بود و امسال نیز با کسب عنوان بهترین هنرمند نوجوان بین المللی شرکت کننده در جشنواره موفق به کسب جایز۲۵۰ یورویی این بخش از جشنواره شد.
مهرمهر1 هفته قبل
برای یک منطقه‌ محروم (که البته نفس محرومیتش باید دغدغه‌ خاطر و مایه‌ شرم همه‌ ما باشد) تأسیس مدرسه‌ غیرانتفاعی علوم انسانی اولویت نیست. سپس با موفقیت فارغ‌التحصیلان این مدرسه‌ها مرز میان مدرسه‌های ریاضی و تجربی با مدارس علوم انسانی برداشته شد و حالا برخی مدارس باکیفیت و موفقی که پیشتر هرگز حاضر نبودند علوم انسانی داشته باشند در کنار سایر رشته‌ها علوم انسانی هم دارند. در زمان تأسیس دبیرستان فرهنگ در بیش از ربع قرن پیش، غلامعلی حداد عادل اصلا چهره‌ سیاسی برجسته‌ای نداشت. با ویران کردن مدارس غیرانتفاعی نمی‌شود عدالت آموزشی را بیشتر کردبا ویران کردن مدارس غیرانتفاعی نمی‌شود عدالت آموزشی را بیشتر کرد. کافی بود مدرسه‌ راهنمایی‌ام مرا نپذیرد یا مدرسه‌ فرهنگ دوسال دیرتر تأسیس شود تا بخشی از تقدیر زندگی من عوض شود.
فارسفارس1 هفته قبل
یک کاریکاتوریست و کارتونیست جوان گفت: متأسفانه تحریم بهانه‌ای برای بسیاری از کشورها شده که جوایز کسب‌شده توسط هنرمندان را پرداخت نکنند و کسی هم پیگیر این موضوع و احقاق حقوق هنرمند نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، هنر کاریکاتور خیلی پیش از پیدایش روزنامه‌نگاری و حتی اختراع صنعت چاپ در دنیا رواج داشته و در واقع عمری به درازای تاریخ مکتوب انسان دارد و این هنر در عصر باستان شناخته‌ شده و رواج داشته است. فارس: آیا توانسته‌اید از کاریکاتور هم هزینه‌های مالی خود را تأمین کنید؟ کاریکاتوریست‌ها اصلا وضع مالی خوبی ندارند، شاید فقط سه مورد در تمام ایران را بتوان مثال زد که از این راه پول درمیاوردند و همه در کنار این هنر کار دیگری انجام می‌دهند. فارس: و اما سخن آخر؟ باید هنر را در مدارس به‌ویژه میان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بسط و گسترش داد، هنر هم مثل بقیه دروس قشنگ است پس باید روی این مسئله کار جدی صورت بگیرد. ======================گفت‌وگو از مجید جعفری مقدم======================انتهای پیام/ ۷۰۰۴۳/و
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/یزد فیلم «آلیتا: فرشته جنگ» ساخته رابرت رودریگز با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد در حوزه هنری یزد اکران و تحلیل شد. مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد در ادامه با بیان این‌که رابرت رودریگز کارگردان فیلم نیز آثار خوبی ساخته است، گفت: وی رندانه حرفش را می‌زند که از ویژگی‌های اوست. در فیلم آلیتا هم با همه جدیت اثر، این شوخ طبعی را در فیلم مشاهده می‌کنیم. مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد، افزود: در ساخت این اثر از تکنولوژی سی. وی تصریح کرد: شاید بزرگترین نقطه ضعف داستان که مانع تحلیل‌های جدی‌تر می‌شود درام ناقص و شکل نگرفته فیلم است.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
در همین ارتباط یک کارتونیست عراقی در صفحه اینستاگرامی دو کارتون را در ارتباط با بازی ایران و عراق منتشر کرد که سردار آزمون در هر دو نقش اصلی را داشت. بی تردید شماره ۲۰ تیم ملی ایران با بازی‌های درخشانش همراه تیم زنیت در لیگ روسیه و لیگ قهرمانان اروپا نه تنها ستاره تیم ملی ایران که یکی از مهمترین بازیکنان حال حاضر قاره آسیا است. سردار در محاصرهیکی از تصاویری که این کارتونیست عراقی طراحی کرده، سردار آزمون را نشان می‌دهد که در محاصره سه مدافع تیم عراق قرار گرفته است. او با این کارتون به نمایش خوب مدافعان عراق و از کار انداختن ستاره تیم ملی ایران اشاره دارد. اما کارتون دومی که این کارتونیست درباره بازی ایران و عراق در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده باز هم با موضوع سردار آزمون است.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است و هنر ما باید هنری امید آفرین باشد. به گزارش سینماپرس، دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» شب گذشته (شنبه ۱۸ آبان ماه) با معرفی نفرات برتر در تالار حافظ شهرداری بجنورد به کار خود پایان داد. کاریکاتور به عنوان یکی از کانون‌های مطرح هنری دارای جایگاه ویژه‌ای استدر ادامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری بیان کرد: هنرمندان عرصه کاریکاتور نقش ممتازی در ترسیم آینده‌ای که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم مدنظر دارند، می‌توانند ایفا کنند. در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است؛ هنر ما باید هنر امید آفرین باشد. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» شنبه شب ۱۸ آبان ماه با معرفی نفرات برگزیده هر رشته در تالار حافظ شهرداری بجنورد خراسان شمالی به کار خود پایان داد. نمازی تولیدمحور بودن جشنواره و توجه به دغدغه‌های مردم را از جمله ماموریت‌های این جشنواره دانست و افزود: بر این اساس با ذهن هنری هنرمندان توانستیم دست به تولید آثاری بزنیم تا دغدغه‌ها را عمومی کنیم‌. وی خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام‌معظم رهبری موضوع جشنواره، جوان ایرانی شد تا بر این اساس جوان ایرانی گره‌گشای دوره سخت نظام در گام دوم در حوزه‌های مدیریتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد. جریان‌ساز بودن جشنواره و تبدیل شدن به یک برند هنری سبب شد تا خراسان شمالی به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم و جدی در رشته کارتون و کاریکاتور تبدیل شود. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.
برنابرنا1 ماه قبل
در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است و هنر ما باید هنری امید آفرین باشد. جریان‌ساز بودن جشنواره و تبدیل شدن به یک برند هنری سبب شد تا خراسان شمالی به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم و جدی در رشته کارتون و کاریکاتور تبدیل شود. کاریکاتور به عنوان یکی از کانون‌های مطرح هنری دارای جایگاه ویژه‌ای استدر ادامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری بیان کرد: هنرمندان عرصه کاریکاتور نقش ممتازی در ترسیم آینده‌ای که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم مدنظر دارند، می‌توانند ایفا کنند. در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است؛ هنر ما باید هنر امید آفرین باشد. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
با مدرسه فرهنگ بود که این دیوار بلند و سرسخت فروریخت و الگوی آن در مدارس دولتی سراسر کشور نیز گسترش یافت. (بعضا دانش‌آموزانی علاقمند از خانواده‌هایی با توان اندک مالی رایگان یا با تخفیف در مدرسه فرهنگ ثبت‌نام می‌شدند) در نتیجه، مدرسه فرهنگ بدون امکانات مادی خاص و ویژه‌ تنها به سرمایۀ فرهنگی­‌اش متکی بود. بدون شک علوم انسانی کشور نیازمند انبوهی از مدارس فرهنگ با آن خصوصیات ناب است تا از مظلومیت تاریخی خویش به درآید و نقش یگانۀ خود را ایفا کند. علوم انسانی می‌تواند جامعه اخلاق­مدار بسازد و برای رشد خود نیز به دانشورانی باورمند به اخلاق والای انسانی نیازمند است. جوامع رشدیافته با دانش انباشته‌ای از علوم انسانی مستقل، خودبنیاد و روزآمد تحول یافته­ و به پیش ­رفته­‌اند و ما نیز مشمول همین قاعده‌ایم.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین: جمعی از فارغ­ التحصیلان دبیرستان فرهنگ درباره فضای تخریب‌ها نسبت به دکتر حداد عادل و نقش دبیرستان فرهنگ در توسعه آموزش علوم انسانی در ایران بیانیه‌ای صادر کردند. با مدرسه فرهنگ بود که این دیوار بلند و سرسخت فروریخت و الگوی آن در مدارس دولتی سراسر کشور نیز گسترش یافت. (بعضا دانش‌آموزانی علاقمند از خانواده‌هایی با توان اندک مالی رایگان یا با تخفیف در مدرسه فرهنگ ثبت‌نام می‌شدند) در نتیجه، مدرسه فرهنگ بدون امکانات مادی خاص و ویژه‌ تنها به سرمایۀ فرهنگی­ اش متکی بود. بدون شک علوم انسانی کشور نیازمند انبوهی از مدارس فرهنگ با آن خصوصیات ناب است تا از مظلومیت تاریخی خویش به درآید و نقش یگانۀ خود را ایفا کند. علوم انسانی می‌­تواند جامعه اخلاق­مدار بسازد و برای رشد خود نیز به دانشورانی باورمند به اخلاق والای انسانی نیازمند است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| با حکم «سیدجمال هادیان» دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آنلاین، حبیب ایل‌بیگی (رئیس هیأت داوران) به همراه فریدون عموزاده خلیلی، ایرج طهماسب، محمد سرشار و علی درخشی به عنوان داوران بخش وب‌سری این دوره از جشنواره منصوب شدند. پیش‌تر داوران بخش فیلم کوتاه آثار ارسالی به نخستین دوره جشنواره کودک‌آنلاین را مورد ارزیابی قرار داده بودند. او که عضو شورای سیاستگذاری جشنواره کودک‌آنلاین بوده است، فعالیتش را از ابتدای دهه ۷۰ در اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد آغاز کرد و در حال حاضر قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی است. ایل‌بیگی پیش‌تر به عنوان رئیس اداره کل ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و … فعالیت داشته است. فریدون عموزاده خلیلی نویسنده کودک و نوجوان است که از دهه ۶۰ جزو موسسان ماهنامه سروش نوجوان بود و تا ۱۰ سال عضو شورای سردبیری این مجله بود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در پی اظهارات اخیر همسر غلامعلی حدادعادل در خصوص تاسیس مدارس «فرهنگ» و حواشی ایجادشده پیرامون این اظهارات، ۸ تن از فارغ‌التحصیلان دبیرستان فرهنگ بیانیه‌ای صادر کردند. با مدرسه فرهنگ بود که این دیوار بلند و سرسخت فروریخت و الگوی آن در مدارس دولتی سراسر کشور نیز گسترش یافت. (بعضا دانش‌آموزانی علاقمند از خانواده‌هایی با توان اندک مالی رایگان یا با تخفیف در مدرسه فرهنگ ثبت‌نام می‌شدند) در نتیجه، مدرسه فرهنگ بدون امکانات مادی خاص و ویژه‌ تنها به سرمایۀ فرهنگی­‌اش متکی بود. بدون شک علوم انسانی کشور نیازمند انبوهی از مدارس فرهنگ با آن خصوصیات ناب است تا از مظلومیت تاریخی خویش به درآید و نقش یگانۀ خود را ایفا کند. علوم انسانی می‌تواند جامعه اخلاق­مدار بسازد و برای رشد خود نیز به دانشورانی باورمند به اخلاق والای انسانی نیازمند است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اعضای هیأت داوران بخش وب‌سری نخستین دوره جشنواره کودک‌آنلاین معرفی شدند. با حکم «سیدجمال هادیان» دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آنلاین، حبیب ایل‌بیگی (رئیس هیأت داوران) به همراه فریدون عموزاده خلیلی، ایرج طهماسب، محمد سرشار و علی درخشی به عنوان داوران بخش وب‌سری این دوره از جشنواره منصوب شدند. پیش‌تر داوران بخش فیلم کوتاه آثار ارسالی به نخستین دوره جشنواره کودک‌آنلاین را مورد ارزیابی قرار داده بودند. او که عضو شورای سیاستگذاری جشنواره کودک‌آنلاین بوده است، فعالیتش را از ابتدای دهه ۷۰ در اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد آغاز کرد و در حال حاضر قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی است. مراسم پایانی این دوره جشنواره نهم آذرماه برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اعضای هیأت داوران بخش وب‌سری نخستین دوره جشنواره کودک‌آنلاین معرفی شدند. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری جشنواره کودک‌آنلاین، با حکم «سیدجمال هادیان» دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آنلاین، حبیب ایل‌بیگی (رئیس هیأت داوران) به همراه فریدون عموزاده خلیلی، ایرج طهماسب، محمد سرشار و علی درخشی به عنوان داوران بخش وب‌سری این دوره از جشنواره منصوب شدند. پیش‌تر داوران بخش فیلم کوتاه آثار ارسالی به نخستین دوره جشنواره کودک‌آنلاین را مورد ارزیابی قرار داده بودند. او که عضو شورای سیاستگذاری جشنواره کودک‌آنلاین بوده است، فعالیتش را از ابتدای دهه ۷۰ در اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد آغاز کرد و در حال حاضر قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی است. مراسم پایانی این دوره جشنواره نهم آذرماه برگزار خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
با مدرسه فرهنگ بود که این دیوار بلند و سرسخت فروریخت و الگوی آن در مدارس دولتی سراسر کشور نیز گسترش یافت. (بعضا دانش‌آموزانی علاقه مند از خانواده‌هایی با توان اندک مالی رایگان یا با تخفیف در مدرسه فرهنگ ثبت‌نام می‌شدند) در نتیجه، مدرسه فرهنگ بدون امکانات مادی خاص و ویژه‌‌ تنها به سرمایۀ فرهنگی اش متکی بود. بدون شک علوم انسانی کشور نیازمند انبوهی از مدارس فرهنگ با آن خصوصیات ناب است تا از مظلومیت تاریخی خویش به درآید و نقش یگانۀ خود را ایفا کند. «انسان» هم موضوع ادبیات و علوم انسانی است و هم فاعل آن. علوم انسانی می‌تواند جامعه اخلاق‌مدار بسازد و برای رشد خود نیز به دانش‌ورانی باورمند به اخلاق والای انسانی نیازمند است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
پیرو انتشار گزارش خبرآنلاین درباره بی‌اخلاقی‌های فضای رسانه‌ای با عنوان «شبکه‌های اجتماعی و باورپذیری دروغ؛ حمله‌ها علیه حداد عادل»، جمعی از فارغ­ التحصیلان دبیرستان فرهنگ متن بیانیه‌ای را در واکنش به گسترش تخریب‌های رسانه‌ای علیه نقش دبیرستان فرهنگ در آموزش و پرورش کشور، در اختیار گروه نخبگان خبرآنلاین قرار دادند. با مدرسه فرهنگ بود که این دیوار بلند و سرسخت فروریخت و الگوی آن در مدارس دولتی سراسر کشور نیز گسترش یافت. (بعضا دانش‌آموزانی علاقمند از خانواده‌هایی با توان اندک مالی رایگان یا با تخفیف در مدرسه فرهنگ ثبت‌نام می‌شدند) در نتیجه، مدرسه فرهنگ بدون امکانات مادی خاص و ویژه‌‌ تنها به سرمایۀ فرهنگی­ اش متکی بود. بدون شک علوم انسانی کشور نیازمند انبوهی از مدارس فرهنگ با آن خصوصیات ناب است تا از مظلومیت تاریخی خویش به درآید و نقش یگانۀ خود را ایفا کند. علوم انسانی می‌­تواند جامعه اخلاق­مدار بسازد و برای رشد خود نیز به دانشورانی باورمند به اخلاق والای انسانی نیازمند است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ماه قبل
طی دیداری میان وانگ شنگ هاو، مدیر بخش فرهنگی سفارت جمهوری خلق چین در ایران و مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جایزه هنرمند اوکراینی برگزیده در چهارمین دوسالانه «کارتون کتاب» شامل تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۴۰۰ یورو وجه نقد، اهداء شد. در ادامه مرضیه خالویی، معاون مدیرکل امور فرهنگی نهاد نیز به معرفی اجمالی فعالیت‌های فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخت و گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در کنار مدیریت کتابخانه‌های عمومی، با ارائه برنامه‌های متنوع فرهنگی و ترویجی در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات و همچنین در جهت ترویج کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در کشور فعالیت می‌کند. از آن جمله می‌توان به برنامه‌های ویژه بخش کودک اعم از نشست کتاب خوان و کلاس‌های آموزشی مختلف، معرفی و نقد کتاب، و همچنین جشنواره‌های مروج کتابخوانی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی، جشنواره کتاب شعر دفاع مقدس، دوسالانه کارتون کتاب و بسیاری دیگر اشاره کرد. مرضیه خالویی در ادامه درباره دوسالانه کارتون کتاب توضیح داد: دوسالانه کارتون کتاب که اسفند ماه سال گذشته چهارمین دوره آن برگزار شد، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری خانه کاریکاتور ایران، به دبیری جناب آقای مسعود شجاعی طباطبایی، هنرمند شناخته شده کارتون و کاریکاتور در عرصه بین‌المللی برگزار می‌شود. در انتهای این دیدار جایزه بلیگ بائو، کارتونیست چینی برگزیده در چهارمین دوسالانه «کارتون کتاب» شامل تندیس، لوح تقدیر و ۴۰۰ یورو، به وانگ شنگ هاو، مدیر بخش فرهنگی سفارت جمهوری خلق چین در ایران به نمایندگی از این هنرمند، اهدا شد.
مهرمهر1 ماه قبل
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: هنر کارتون و کاریکاتور تاثرگذایر زیادی بر روی مخاطب دارد و به همین دلیل باید به صورت ویژه و البته در تمامی حوزه‌ها و مباحث مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت‌های آن به خوبی بهره برداری شود. رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: من به سهم خودم و در جایگاهی که قرار دارم آماده‌ام به هر نحوی از فعالیت‌های همه هنرمندان استان به ویژه هنرمندان کارتونیست حمایت کنم. وی ضمن تقدیر از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای برگزاری فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری، عنوان کرد: خوشبختانه ما هر روز شاهد برگزاری فعالیتی در پردیس سینما بهمن از سوی حوزه هنری هستیم و این روند مایه خوشحالی است و باید این وضعیت را تقویت کرد. حجت الاسلام رضایی در پایان ضمن گفتگو با هنرمندان کارتونیست حاضر در کارگاه کاریکاتور وحدت ملی، انسجام اسلامی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های آنها قرار گرفت. در جریان برگزاری این کارگاه که رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان نیز حضور داشت و سامان صولی مدیرخانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این خانه را ارائه کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امین مرادی شامگاه شنبه در جریان برگزاری کارگاه کاریکاتور با موضوع وحدت ملی، انسجام اسلامی در سنندج اظهار داشت: خوشبختانه استان کردستان در زمینه کاریکاتور ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی در اختیار دارد. وی با بیان اینکه امروز زبان بین المللی و جهانی کارتون و کاریکاتور تاثیرگذاری بالایی بر روی مخاطب دارد، عنوان کرد: زبان کارتون و کاریکاتور بین المللی است و به همین دلیل همه اقشار مردم می‌توانند از این مهم بر اساس دیدگاه و سلیقه خود استفاده کنند. مرادی در ادامه به فعالیت‌های خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه خانه کارتون و کاریکاتور علاوه بر فعالیت‌های آموزشی در راستای برگزاری کارگاه‌های مختلف فعال بوده است. وی ادامه داد: برگزاری جشنواره سبک زندگی ایران و اسلامی و همچنین مشارکت در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری از دیگر اقدامات خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. وی خواستار افزایش حمایت‌های مدیران و مسئولان از کارتون و کاریکاتور شد و افزود: کاریکاتور در تمامی حوزه‌ها می‌تواند حضور داشته باشد و به همین دلیل اقشار مختلف مردم نیز با آن ارتباط پیدا می‌کنند و به همین دلیل نیازمند حمایت ویژه است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: هنری که در خدمت فضائل اخلاقی و انسانی باشد قابل ارزشمند بوده و مورد توجه جدی مردم نیز قرار می‌گیرد. رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: هنر کارتون و کاریکاتور تاثرگذایر زیادی بر روی مخاطب دارد و به همین دلیل باید به صورت ویژه و البته در تمامی حوزه‌ها و مباحث مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت‌های آن به خوبی بهره برداری شود. رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: من به سهم خودم و در جایگاهی که قرار دارم آماده‌ام به هر نحوی از فعالیت‌های همه هنرمندان استان به ویژه هنرمندان کارتونیست حمایت کنم. وی ضمن تقدیر از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای برگزاری فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری، عنوان کرد: خوشبختانه ما هر روز شاهد برگزاری فعالیتی در پردیس سینما بهمن از سوی حوزه هنری هستیم و این روند مایه خوشحالی است و باید این وضعیت را تقویت کرد. حجت الاسلام رضایی در پایان ضمن گفتگو با هنرمندان کارتونیست حاضر در کارگاه کاریکاتور وحدت ملی، انسجام اسلامی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های آنها قرار گرفت.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
رئیس حوزه هنری کردستان: عصر کرد - سنندج – رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: کارتون و کاریکاتور به دلیل داشتن زبان جهانی و بین المللی تاثیرگذاری بالایی بر مخاطب دارد. به گزارش خبرنگار مهر، امین مرادی شامگاه شنبه در جریان برگزاری کارگاه کاریکاتور با موضوع وحدت ملی، انسجام اسلامی در سنندج اظهار داشت: خوشبختانه استان کردستان در زمینه کاریکاتور ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی در اختیار دارد. وی با بیان اینکه امروز زبان بین المللی و جهانی کارتون و کاریکاتور تاثیرگذاری بالایی بر روی مخاطب دارد، عنوان کرد: زبان کارتون و کاریکاتور بین المللی است و به همین دلیل همه اقشار مردم می‌توانند از این مهم بر اساس دیدگاه و سلیقه خود استفاده کنند. مرادی در ادامه به فعالیت‌های خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه خانه کارتون و کاریکاتور علاوه بر فعالیت‌های آموزشی در راستای برگزاری کارگاه‌های مختلف فعال بوده است. وی ادامه داد: برگزاری جشنواره سبک زندگی ایران و اسلامی و همچنین مشارکت در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری از دیگر اقدامات خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

معرفی چند خواندنی‌ عاشقانه مخصوص پاییز

4+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - ژاله یوسفی نژاد از هنرمندان عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان دیپلم افتخار چهارمین جشنواره بین المللی کارتون صربستان با موضوع حیوانات خانگی را از آن خود کرد. جشنواره بین المللی کارتون حیوانات با موضوع کودکان و حیوانات خانگی هر سال توسط انجمن هنرمندان هنرهای زیبا و تزئینی و طراحان صربستان بلگراد، فکو صربستان و باغ وحش بلگراد برگزار می‌شود و اثر هنرمند کارتونیست سنندجی ژاله یوسفی نژاد دیپلم افتخار چهارمین دوره از جشنواره را از آن خود کرد. در این دوره از جشنواره ۱۷ هنرمند کارتونیست ایرانی به بخش فینال این جشنواره راه پیدا کردند که در پایان ژاله یوسفی نژاد به همراه افسون عظیمی مقدم و کیوان وارثی دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را به خود اختصاص دادند. ژاله یوسفی نژاد بهترین کارتونیست زن سال ایران در سال ۹۶ و ۹۷ بوده و تاکنون در بیش از ۴۰ جشنواره ملی و بین المللی حضور پیدا کرده است. این هنرمند کردستانی کسب عناوین مختلف از جمله کسب جایزه (GEORGE CAVRILEAN) از جشنواره بین المللی (GURAHUMORUL با موضوع یک تکه طنز ازکشور رومانی، کسب جایزه مردمی از جشنواره بین المللی brain sneezing با موضوع سکوت از کشور اوکراین، کسب جایزه ویژه از جشنواره بین المللی استقلال کشور اسلواکی با موضوع شطرن و جایزه برنز از جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی چین را در کارنامه هنری خود دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، در چهارمین جشنواره بین المللی کارتون حیوانات با موضوع کودکان و حیوانات خانگی که هر ساله توسط انجمن هنرمندان هنرهای زیبا و تزئینی و طراحان صربستان بلگراد، فکو صربستان و باغ وحش بلگراد، برگزار می‌شود، اثر هنرمند کارتونیست سنندجی ژاله یوسفی نژاد دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کرد. در این دوره از جشنواره ۱۷ هنرمند کارتونیست ایرانی به بخش فینال این جشنواره راه پیدا کردند که در پایان هنرمندان ژاله یوسفی نژاد به همراه افسون عظیمی مقدم و کیوان وارثی دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کردند. ژاله یوسفی نژاد بهترین کارتونیست زن سال ایران در سال ۹۶ -۹۷ که تا کنون در بیش از ۴۰ جشنواره ملی و بین المللی حضور پیدا کرده و ضمن کسب عناوین مختلف از جمله کسب جایزه (GEORGE CAVRILEAN) از جشنواره بین المللی GURAHUMORUL با موضوع یک تکه طنز ازکشور رومانی، کسب جایزه مردمی از جشنواره بین المللی brain sneezing با موضوع سکوت از کشور اوکراین، کسب جایزه ویژه از جشنواره بین المللی استقلال کشور اسلواکی با موضوع شطرنج، جایزه برنز از جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی چین، دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی زنبور عسل اکراین، مقام اول جشنواره ملی و بین‌المللی اهدای خون ایران، برگزیده جشنواره رسانه‌های کوردی منطقه‌ای، مقام دوم جشنواره ملی کاریکاتور شهر من شهر مناسب همه مشهد، مقام اول جشنواره استانی شهرمن شهرمناسب همه قروه، مقام سوم کشوری جشنواره سبک زندگی ایرانی، تقدیر شده در جشنواره کارتون فرهنگ شهروندی استانی، مقام اول جشنواره هنرهای تجسمی استانی در بخش کارتون، مقام سوم ورکشاپ وسوسه خانه هنرمندان کورد سنندج، برگزیده ورکشاپ آسیب‌های اجتماعی سنندج، مقام اول ورکشاپ تروریسم سنندج، مقام سوم جشنواره کشوری چلگی و بسیاری دیگراز عناوین اشاره کرد. این هنرمند سنندجی علاوه بر برگزاری چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی به عنوان مسئول بخش طنز و کاریکاتور هفته نامه آوات و چاپ بیش از چهل اثر طنز و کاریکتاتور در این نشریه، کاریکاتوریست مجله سراسری بعد پنجم، هفته نامه سیروان، هفته نامه روژان، غرب کرمانشاه، به هیز، گولان دانشگاه کردستان، ماهنامه دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه همکاری با نشریات فعالیت داشته است. چاپ آثار تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان ۲، تصویرسازی برای کتاب آموزش زبان کوردی مریوان (اموزشگاه فه ژین)، تصویرسازی برای کتاب کودک (په لکه زیرینه)، تصویرسازی برای کتاب روباه نیمه شب، تصویر سازی کتاب کوردی (خه‌پلی فره ته‌میسه)، تصویرسازی کتاب (چیشتخانه‌ی کردستان)، تصویرسازی کاراکترهای انیمیشن سرزمین سبز، طراحی پنج مجموعه استیکر با هویت و زبان کوردی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - ژاله یوسفی نژاد از هنرمندان عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری کردستان دیپلم افتخار چهارمین جشنواره بین المللی کارتون صربستان با موضوع حیوانات خانگی را کسب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، در چهارمین جشنواره بین المللی کارتون حیوانات با موضوع کودکان و حیوانات خانگی که هر ساله توسط انجمن هنرمندان هنرهای زیبا و تزئینی و طراحان صربستان بلگراد، فکو صربستان و باغ وحش بلگراد، برگزار می‌شود، اثر هنرمند کارتونیست سنندجی ژاله یوسفی نژاد دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کرد. در این دوره از جشنواره ۱۷ هنرمند کارتونیست ایرانی به بخش فینال این جشنواره راه پیدا کردند که در پایان هنرمندان ژاله یوسفی نژاد به همراه افسون عظیمی مقدم و کیوان وارثی دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کردند. این هنرمند سنندجی علاوه بر برگزاری چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی به عنوان مسئول بخش طنز و کاریکاتور هفته نامه آوات و چاپ بیش از چهل اثر طنز و کاریکتاتور در این نشریه، کاریکاتوریست مجله سراسری بعد پنجم، هفته نامه سیروان، هفته نامه روژان، غرب کرمانشاه، به هیز، گولان دانشگاه کردستان، ماهنامه دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه همکاری با نشریات فعالیت داشته است. چاپ آثار تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان ۲، تصویرسازی برای کتاب آموزش زبان کوردی مریوان (اموزشگاه فه ژین)، تصویرسازی برای کتاب کودک (په لکه زیرینه)، تصویرسازی برای کتاب روباه نیمه شب، تصویر سازی کتاب کوردی (خه‌پلی فره ته‌میسه)، تصویرسازی کتاب (چیشتخانه‌ی کردستان)، تصویرسازی کاراکترهای انیمیشن سرزمین سبز، طراحی پنج مجموعه استیکر با هویت و زبان کوردی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
گرانیت ژاکا و توهین این هافبک سوئیسی به تماشاگران آرسنال سوژه کار کارتونیست اردنی قرار گرفته است. خبر‌ورزشی: گرانیت ژاکا وارث بازوبندی است که بزرگانی همچون آدامز، ویرا و آنری آن را بسته‌اند. توهین هافبک سوئیسی به هواداران آرسنال عجیب بود و احتمالا باعث گرفتن بازوبند از او خواهد شد. عمر مومنی این اتفاق را سوژه جدیدترین کاریکاتور خودش کرده است.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
به گزارش وانانیوز، شب گذشته تیم‌های منچستر یونایتد و لیورپول در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در این بازی مارکوس رشفورد گل اول بازی و منچستر را به ثمر رساند اما در اواخر نیمه دوم لالانا بازی را مساوی کرد. ضمن اینکه یک گل لیورپول هم با کمک سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) مردود اعلام شد. گزنی رشفورد و سیستم VAR دو عاملی بودند که مانع از رکوردزنی لیورپول و بردهای متوالی این تیم شدند. شاگردان کلوپ برای رسیدن به رکورد منچستر سیتی یک برد دیگر نیاز داشتند اما این اتفاق رخ نداد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این مدل بالا و پایین‌کردن تورم افتخار ندارد، آقای روحانییک روزنامه اصلاح‌طلب حامی دولت می‌گوید ادعای دولت درباره کاهش تورم، نمود واقعی در اقتصاد ندارد. از طرفی اگر آقای نوبخت خیلی به خانه‌خرابی و دل خون دولت معتقد هستند پس باید به آقای جهانگیری در واحد معاون اولی دولت پیغام بدهند که دیگر به مردم نگوید دولت ایران یک دولت پولدار است! و ایضا جلوی انتشار اخبار مربوط به بهبود آمارهای اقتصادی کشور و کاهش بیکاری را نیز بگیرد. هک سایت فدراسیون بحرین باپیام فارسیسایت رسمی فدراسیون فوتبال بحرین پس از توهین هواداران این تیم هنگام پخش سرود ملی ایران هک شد و سرود ملی ایران در صفحه اول سایت برای پخش قرار گرفت. پس از اینکه هنگام پخش سرود ملی ایران در بازی مقابل بحرین با توهین هواداران بحرینی همراه شد، سایت رسمی فدراسیون فوتبال بحرین هک شد و سرود ملی ایران در صفحه اول این سایت برای پخش قرار گرفت.

به انتهای لیست رسیدید