آخرین و مهم‌ترین اخبار کارت سوخت
کارت سوخت

اخبار « کارت سوخت »

تابناکتابناک28 دقیقه قبل
وزیر نفت ضمن تشریح جزئیات دیدار با وزیران پیشین نفت گفت: نشست‌ها با نخبگان سیاسی و اقتصادی برای اطلاع از دیدگاه‌هایشان ادامه می‌یابد و آنان در جریان اتفاق‌های صنعت نفت قرار می‌گیرند. وزیر نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت در شرایط حساسی است و نوک پیکان حمله‌های دشمن متوجه صنعت نفت است، گفت: کارهای خوبی در صنعت نفت انجام شده است و ان‌شاء‌الله مردم آثار خیر آن را در زندگی خود ببینند. وی ادامه داد: شرایط سختی است و پس از صنعت نفت که در خط مقدم است، بانک مرکزی قرار دارد. وزیر نفت از حضور وزیران پیشین نفت در این نشست قدردانی کرد و یادآور شد: نشست‌ها با نخبگان سیاسی و اقتصادی برای اطلاع از دیدگاه‌هایشان ادامه خواهد یافت و آنها را در جریان اتفاق‌های صنعت نفت قرار می‌دهیم. وی تصریح کرد: افرادی که در ثبت‌نام‌های پیشین شماره حساب‌های خود و نیازشان را برای دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی اعلام کرده‌اند، کارت سوخت دریافت می‌کنند و ما معطل ثبت‌نام جدید نخواهیم ماند.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در دومین جلسه هم اندیشی با وزرای سابق نفت افزود: دومین جلسه با دعوت از وزیران سابق نفت امروز، یکشنبه ۳۰ تیر برگزار شد که چهار نفر از وزیران سابق امدند. وی اضافه کرد: در این جلسه، گزارشی از وضعیت بین‌المللی و داخلی صنعت نفت ارایه شد و انها نیز مسائل و حساسیت‌های خود را مطرح کردند. وی در باره ساز و کار مالی با اروپا نیز گفت: همیشه گفته‌ام که اینستکس بدون پول نفت اجرایی نمی‌شود. زنگنه به الزامی شدن استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد اشاره کرد و گفت: به تدریج این روند کامل می‌شود با این حال برای افرادی که موفق به دریافت کارت سوخت نشده‌اند، همچنان کارت جایگاهداران فعال می‌ماند. وزیر نفت این راهم گفت: افرادی که برای کارت سوخت اقدام کرده‌اند، اطلاعاتشان موجود است و کارت سوخت آنها به آدرس اعلام شده ارسال و همانجا هزینه دریافت می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اگر نام مالک فعلی خودرو با نام ثبت شده در روی کارت سوخت مغایرت دارد یا افراد رمز کارت سوخت خود را از حالت پیش فرض تغییر داده باشند، در صورت فراموش کردن رمز کارت هوشمند سوخت، برای بازیابی آن باید به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. جهت انجام فرآیند حذف رمز کارت هوشمند سوخت همراه داشتن مدارک هویتی مالک و مدارک شناسایی خودرو الزامی است. همچنین حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت ضروری بوده و در صورت درخواست توسط شخص دیگر با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت حذف رمز کارت سوخت امکان پذیر است. در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم بدون چسب خوردگی و شکستگی و … جهت حذف رمز الزامی است. متقاضیان می‌توانند در صورت هر گونه ابهام و پرسش ضروری با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تماس بگیرند.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، بیژن زنگنه صبح امروز پس از نشست با وزرای ادوار نفت که در این وزارتخانه برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا روش‌های جدید فروش نفت در دوران تحریم در جلسه امروز با وزرای نفت ادوار جمهوری اسلامی مطرح شده است، گفت: درباره فروش نفت در دوران تحریم نیز در این جلسه صحبت شد و راهکارهای کنونی که وزارت نفت برای فروش در دست دارد مورد تائید وزرای ادوار هم بود. وی ادامه داد: این دومین جلسه‌ای بود که با حضور ۴ وزیر نفت گذشته جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. البته آقای مسعود میرکاظمی، وزیر اسبق نفت با وجود اعلام قبلی امکان حضور نیافت. این در حالی است که آقای غلامرضا آقازاده نیز از پیش اطلاع داده بود که امکان حضور در جلسه را ندارد. زنگنه با اشاره به اینکه هنوز سهمیه‌بندی سوخت مطرح نشده است، افزود: در ارتباط با اینکه گفته می‌شود آیا عربستان می‌تواند جای نفت ایران را پر کند، باید گفت جای نفت ایران را هیچ کشوری نمی‌تواند پر کند اما عربستانی‌ها نیز تولید خود را دارند.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه صنعت نفت در شرایط حساسی است و نوک پیکان حمله‌های دشمن متوجه صنعت نفت است، گفت: کارهای خوبی انجام شده و امیدواریم مردم آثار خیر آن را در زندگی خود ببینند. زنگنه تصریح کرد: شرایط سختی است و پس از صنعت نفت که در خط مقدم است، بانک مرکزی قرار دارد. وی درباره اینکه آیا در این دیدار درباره راهکار جدید فروش نفت هم صحبت شد، گفت: درباره همه مسائل صحبت شد و دوستان با تایید راهکارهای وزارت نفت برای فروش نفت بر ادامه این روند تاکید کردند. آمادگی وزارت نفت برای عرضه بنزین با کارت هوشمند سوختزنگنه درباره اینکه آیا وزارت نفت آماده عرضه بنزین با کارت هوشمند سوخت از ۲۰ مردادماه است، اظهار کرد: بله آماده است و به‌تدریج از ۲۰ مردادماه آغاز و پس از آن تکمیل می‌شود. وی تصریح کرد: افرادی که در ثبت‌نام‌های پیشین شماره حساب‌های خود و نیازشان را برای دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی اعلام کرده‌اند، کارت سوخت دریافت می‌کنند و ما معطل ثبت‌نام جدید نخواهیم ماند.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
وزیر نفت گفت: اتفاقات اخیر درباره توقیف نفت‌کش‌ها تاثیری در فروش و بازار نفت ایران نداشته است. صبح امروز وزرای سابق نفت در جلسه مشترکی با وزیر فعلی نفت به گفت و گو در خصوص مسائل روز نفت ایران و جهان پرداختند. صنعت نفت ایران وضعیت حساسی داردزنگنه با تاکید بر این مساله که صنعت نفت ایران وضعیت حساسی دارد گفت: دشمن اصل حملات خود را متوجه صنعت نفت کرده است البته در این بین کارهای خوبی از سمت ما انجام شده و امیدواریم که نتیجه‌ی آن وارد زندگی مردم شود. راهکارهای فروش نفت موردتوافق وزرای پیشین قرار گرفتوی با اشاره به راهکارهای جدید فروش نفت هم گفت: در مورد راهکارهایی که وزارت نفت برای فروش نفت دارد، در این جلسه صحبت به میان آمد و تمام وزرای پیشین روی آن تاکید کردند که باید همین روش‌ها ادامه اشته باشد. وی افزود: ‌ افرادی که کارت سوخت ندارند برای مدت محدود بعد از تاریخ مقرر می‌توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
کارت خودرو جایگزین کارت سوخت شوددر این رابطه حسن ضیا کاشانی - مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران - با اشاره به تاثیرات کارت سوخت در کاهش قاچاق به ایسنا گفت: اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است. وی با بیان این‌که کارت هوشمند سوخت این قابلیت را دارد که سهمیه‌بندی بنزین را انجام دهد، ادامه داد: در حال حاضر سهمیه‌بندی سوخت در دستور کار دولت نیست، اما باید توجه داشت که استفاده از کارت سوخت به تنهایی می‌تواند تا حد زیادی مانع از قاچاق شود. کارشناس حوزه بنزین در توضیح این مساله افزود: اگر شخصی در منطقه مرزی با کارت سوخت شخصی خود بیش از نیاز خود معقول خودرو سوخت‌گیری کند، سرور مرکزی پالایش پخش این مساله را متوجه می‌شود و مانع از دپوی سوخت و قاچاق خواهد شد. وی با بیان این‌که آن چیزی که می‌تواند با جدیت مقابل قاچاق سوخت بایستد، افزایش قیمت بنزین متناسب با سبد ارزش سوخت در منطقه است، همان‌طور که در گذشته به دلیل این‌که قیمت سوخت در دو طرف مرز یکی بود، شاهد این میزان قاچاق نبودیم و علت این‌که قاچاق معنا پیدا کرده است همین اختلاف قیمت بین دو مرز است. کارشناس حوزه بنزین تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی به نظر می‌رسد که در این شرایط کارت سوخت تنها ابزاری است که می‌تواند مانع افزایش قاچاق شود.
فارسفارس4 ساعت قبل
وزرای فعلی، سابق و اسبق نفت صبح امروز به منظور بررسی شرایط فروش نفت و آخرین وضعیت صنعت نفت گردهم آمدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس صبح امروز به دعوت بیژن زنگنه وزیر نفت، وزرای نفت ادوار مختلف پس از انقلاب گردهم جمع شدند تا در مورد وضعیت فروش نفت و روش فروش گفت و گو کنند. در این جلسه که آقایان سیدمحمد غرضی، سیدکاظم وزیری هامانه، غلامحسین نوذری، رستم قاسمی و بیژن زنگنه حضور داشتند آخرین وضعیت فروش نفت و شرایط فروش در دوران تحریم را مورد بررسی قراردادند. وزیر نفت با اشاره به حمله اقتصادی دشمن گفتک صنعت نفت در خط مقدم این جبهه است و بعد از آن سیستم بانکی قرار دارد که باید پول حاصل از فروش نفت را تبادل کرده و به کشور بازگرداند. وزیر نفت همچنین گریزی به اجرایی شدن کارت سوخت از ۲۰ مرداد ماه جاری زد و گفت: تصمیم دولت برای الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد ماه اجرایی می‌شود و تمامی کسانی که در ثبت‌نام‌های قبلی شماره حساب‌های خود را اعلام کرده‌اند و نیاز خود را برای دریافت کارت سوخت المثنی اعلام کرده‌اند، کارت سوخت خواهند گرفت و اگر کسی بعد از تاریخ ۲۰ مرداد به هر دلیلی کارت سوخت شخصی نداشته باشد از این تاریخ تا مدت محدودی کارت سوخت جایگاه‌داران برای استفاده این قبیل افراد فعال خواهد بود.
الفالف4 ساعت قبل
وزیر نفت با اشاره به اینکه هنوز سهمیه‌بندی سوخت مطرح نشده است، گفت: در ارتباط با اینکه گفته می‌شود آیا عربستان می‌تواند جای نفت ایران را پر کند، باید گفت جای نفت ایران را هیچ کشوری نمی‌تواند پر کند اما عربستانی‌ها نیز تولید خود را دارند. این عضو کابینه افزود: طی این جلسه آخرین وضعیت داخلی و بین المللی صنعت نفت بررسی شد و نکات خوبی نیز مطرح شد. زنگنه درباره اینستکس نیز گفت: اطلاعی از اتفاقات جدید در این زمینه ندارم اما قطعا اینستکس با پول نفت اجرایی می‌شود. جای خالی نفت ایران را هیچ کشوری نمی‌تواند پر کندوزیر نفت با بیان اینکه طبق ثبت‌نام‌هایی که در گذشته برای کارت سوخت در سامانه دولت همراه یا پلیس ۱۰+ انجام شده است، کارت سوخت صادر می‌شود، گفت: در صورتی که فردی کارت سوخت ندارد، باید برای دریافت آن اقدام کند و اگر به هر دلیلی، فردی موفق به دریافت کارت سوخت نشده باشد، برای مدتی اجازه دادیم تا جایگاه‌دارها کارت سوخت داشته باشند. زنگنه با اشاره به اینکه هنوز سهمیه‌بندی سوخت مطرح نشده است، افزود: در ارتباط با اینکه گفته می‌شود آیا عربستان می‌تواند جای نفت ایران را پر کند، باید گفت جای نفت ایران را هیچ کشوری نمی‌تواند پر کند اما عربستانی‌ها نیز تولید خود را دارند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
وی افزود: در این جلسه گزارشی از وضعیت بین‌المللی و اقدامات داخلی صنعت نفت ارائه شد، جلسه خوبی بود. دوستان نکات، مسائل و حساسیت‌ها را گفتند البته ما همیشه از پشتیبانی‌شان برخوردار بوده‌ایم اما در این شرایط بهتر بود از نزدیک صحبت کنیم که امیدواریم منشا خیر و برکت برای صنعت نفت باشد. تمام حملات دشمن متوجه صنعت نفت استوی افزود: اکنون شرایط حساس است و دشمن تمام حملات خود را متوجه صنعت نفت کرده است ما اقدامات مناسبی انجام می‌دهیم که امیدواریم آثار آن را مردم در زندگی خود ببینند. وی درباره اینکه آیا در زمینه راهکارهای فروش نفت نیز گفت‌وگو شد بیان کرد: در این خصوص نیز صحبت کردیم و دوستان نیز در همین راهکارهای وزارت نفت تاکید داشتند. وزیر نفت درباره نفتکش توقیفی در جبل الطارق گفت: مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد و کارهای مربوط به آن در حال انجام است.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
وی افزود: در این جلسه گزارشی از وضعیت بین‌المللی و اقدامات داخلی صنعت نفت ارائه شد، جلسه خوبی بود دوستان نکات و مسائل و حساسیت‌ها را گفتند البته ما همیشه از پشتیبانی‌شان برخوردار بوده‌ایم اما در این شرایط بهتر بود از نزدیک صحبت کنیم و امیدواریم منشا خیر و برکت برای صنعت نفت باشد. تمام حملات دشمن متوجه صنعت نفت استوی افزود: اکنون شرایط حساس است و دشمن تمام حملات خود را متوجه صنعت نفت کرده است ما اقدامات مناسبی انجام می‌دهیم که امیدواریم آثار آن را مردم در زندگی خود ببینند. وی درباره اینکه آیا در زمینه راهکارهای فروش نفت نیز گفت‌وگو شد بیان کرد: در این خصوص نیز صحبت کردیم و دوستان نیز در همین راهکارهای وزارت نفت تاکید داشتند. استفاده از کارت سوخت به تدریج و از ۲۰ مرداد آغاز و تکمیل می‌شودوی در ادامه درباره کارت سوخت اظهار داشت: استفاده از کارت سوخت به تدریج و از ۲۰ مرداد آغاز و تکمیل می‌شود ثبت‌نام‌هایی که قبلا برای حساب‌های بانکی داشته‌ایم بدون اینکه مراجعه جدیدی داشته باشند می‌توان استفاده کرد. وی درباره راهکار اینکه اگر کسی کارت سوخت نداشت چه کاری می‌تواند انجام دهد اظهار داشت: این افراد می‌توانند از همان سامانه معرفی شده استفاده و یا به پلیس ۱۰+ برای درخواست کارت سوخت مراجعه کنند.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه صبح امروز پس از نشست با وزرای ادوار نفت که در این وزارتخانه برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا روش‌های جدید فروش نفت در دوران تحریم در جلسه امروز با وزرای نفت ادوار جمهوری اسلامی مطرح شده است، گفت: درباره فروش نفت در دوران تحریم نیز در این جلسه صحبت شد و راهکارهای کنونی که وزارت نفت برای فروش در دست دارد مورد تائید وزرای ادوار هم بود. وی ادامه داد: این دومین جلسه‌ای بود که با حضور ۴ وزیر نفت گذشته جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. این در حالی است که آقای غلامرضا آقازاده نیز از پیش اطلاع داده بود که امکان حضور در جلسه را ندارد. زنگنه درباره اینستکس نیز گفت: اطلاعی از اتفاقات جدید در این زمینه ندارم اما قطعا اینستکس با پول نفت اجرایی می‌شود. زنگنه با اشاره به اینکه هنوز سهمیه‌بندی سوخت مطرح نشده است، افزود: در ارتباط با اینکه گفته می‌شود آیا عربستان می‌تواند جای نفت ایران را پر کند، باید گفت جای نفت ایران را هیچ کشوری نمی‌تواند پر کند اما عربستانی‌ها نیز تولید خود را دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ مردادماه الزامی می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت …استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ مردادماه الزامی می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت باشد و با اجرای آن می‌توان وضعیت بنزین در ایران را تا حد زیادی سر و سامان داد. آن‌طور که دولت تصمیم گرفته، فعلا قرار نیست سهمیه‌بندی بنزین انجام شود اما استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ روز دیگر الزامی شده و تمام وسایل نقلیه باید به آن توجه داشته باشند. ضیا کاشانی ادامه داد: در این شرایط هر شخص موظف بود تنها با کارت خود سوخت‌گیری را انجام دهد که به اعتقاد من این مساله تا ۹۸ درصد مانع قاچاق سوخت می‌شد. وی با بیان این‌که آن چیزی که می‌تواند با جدیت مقابل قاچاق سوخت بایستد، افزایش قیمت بنزین متناسب با سبد ارزش سوخت در منطقه است، همان‌طور که در گذشته به دلیل این‌که قیمت سوخت در دو طرف مرز یکی بود، شاهد این میزان قاچاق نبودیم و علت این‌که قاچاق معنا پیدا کرده است همین اختلاف قیمت بین دو مرز است. کارشناس حوزه بنزین تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی به نظر می‌رسد که در این شرایط کارت سوخت تنها ابزاری است که می‌تواند مانع افزایش قاچاق شود. / ایسنا
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
من در این حوزه فعالیت دارم و باید بگویم که میزان ۳۰ درصد برای افزایش اجاره‌بها درصد واقعی نیست. * دنیای اقتصاد- «نه» به احیای وزارت وارداتدنیای اقتصاد درباره تشکیل وزارت بازرگانی گزارش داده است: پرونده «تشکیل وزارت بازرگانی» این هفته در صحن علنی مجلس بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد. منطق سیاست‌گذار برای تشکیل وزارت بازرگانی اما مشکلات موجود در تنظیم بازار محصولات اساسی و نوسانات قیمتی است. مخالفت‌ها نسبت به تشکیل وزارت بازرگانی در میان کمیسیون‌های تخصصی مجلس و بدنه صنوف در حالی بالا گرفت که کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس نیز با تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرد. به اعتقاد این نمایندگان، وضعیت آشفته بازار دلیل قابل‌قبولی برای تشکیل وزارت بازرگانی نیست و وزارت بازرگانی به تنهایی هیچ کارآیی ندارد و وضعیت بازار را با مدیریت می‌توان کنترل کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، آن‌طور که دولت تصمیم گرفته، فعلا قرار نیست سهمیه‌بندی بنزین انجام شود اما استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ روز دیگر الزامی شده و تمام وسایل نقلیه باید به آن توجه داشته باشند. کارت خودرو جایگزین کارت سوخت شوددر این رابطه حسن ضیا کاشانی - مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران - با اشاره به تاثیرات کارت سوخت در کاهش قاچاق به ایسنا گفت: اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است. وی افزود: پس از به کارگیری کارت هوشمند سوخت، شاهد بودیم که روزانه ۲۵ میلیون لیتر میزان مصرف بنزین کاهش پیدا کرد و این در شرایطی بود که تمام خودروها بدون مشکل سوخت گیری می‌شدند و این کاهش معنادار به مصرف بنزین حتی در وضعیتی رقم خورد که نرم‌افزار درست انجام نمی‌شد. ضیا کاشانی ادامه داد: در این شرایط هر شخص موظف بود تنها با کارت خود سوخت‌گیری را انجام دهد که به اعتقاد من این مساله تا ۹۸ درصد مانع قاچاق سوخت می‌شد. کارشناس حوزه بنزین تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی به نظر می‌رسد که در این شرایط کارت سوخت تنها ابزاری است که می‌تواند مانع افزایش قاچاق شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
ساعت۲۴ -اگر هیچ ابزار و سناریویی برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی اجرایی نشود و همزمان کارت سوخت جایگاه‌داران نیز در جایگاه‌ها برای کسانی که کارت سوخت شخصی به‌همراه ندارند، با همان نرخ موجود باشد؛ عملا هیچ اتفاق خاصی در ۲۰ مردادماه رخ نمی‌دهد. اگر هیچ ابزار و سناریویی برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی اجرایی نشود و همزمان کارت سوخت جایگاه‌داران نیز در جایگاه‌ها برای کسانی که کارت سوخت شخصی به‌همراه ندارند، با همان نرخ موجود باشد؛ عملا هیچ اتفاق خاصی در ۲۰ مردادماه رخ نمی‌دهد. سناریوی محتمل سوم می‌تواند این باشد که کارت سوخت جایگاه‌داران برای کسانی که به هر دلیل کارت سوخت شخصی خود را همراه ندارند، در جایگاه‌ها موجود باشد اما در حالی که قیمت بنزین برای کسانی که از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند، همان ۱۰۰۰ تومان در هر لیتر هست، برای کسانی که از کارت سوخت جایگاه‌دار استفاده می‌کنند، بنزین با قیمتی متفاوت عرضه شود. در گزارش میدانی تسنیم، برخی متصدیان جایگاه‌های عرضه سوخت عنوان کردند که هیچ رخداد متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی، اتفاق نمی‌افتد. برخی از سناریوی تفاوت نرخ بنزین بین سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی و سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار خبر دادند و برخی نیز عنوان کردند که قرار است یکی دو روز مانده به ۲۰ مرداد، دولت جزئیات سناریوی خود را برای الزام‌آور کردن استفاده از کارت سوخت شخصی اعلام کند.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ مردادماه الزامی می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت باشد و با اجرای آن می‌توان وضعیت بنزین در ایران را تا حد زیادی سر و سامان داد. خبرگزاری ایسنا: استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ مردادماه الزامی می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت باشد و با اجرای آن می‌توان وضعیت بنزین در ایران را تا حد زیادی سر و سامان داد. آن‌طور که دولت تصمیم گرفته، فعلا قرار نیست سهمیه‌بندی بنزین انجام شود اما استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ روز دیگر الزامی شده و تمام وسایل نقلیه باید به آن توجه داشته باشند. کارت خودرو جایگزین کارت سوخت شوددر این رابطه حسن ضیا کاشانی - مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران - با اشاره به تاثیرات کارت سوخت در کاهش قاچاق به ایسنا گفت: اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است. این کارشناس با بیان این‌که قرار بر این بود که کارت هوشمند سوخت کارت خودرو شود، اظهار کرد: با توجه به این‌که هر خودرو پس از خروج کارخانه دارای یک کارت است، اگر کارت سوخت با کارت خودرو یکی می‌شد، می‌توانستیم شاهد تاثیرات بسیاری در این حوزه باشیم، چراکه از این طریق سرقت خودرو صفر می‌شد و می‌توانستیم میزان مصرف را نیز با جدیت بیش‌تری مدیریت کنیم.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ مردادماه الزامی می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت باشد و با اجرای آن می‌توان وضعیت بنزین در ایران را تا حد زیادی سر و سامان داد. به گزارش ایسنا، آن‌طور که دولت تصمیم گرفته، فعلا قرار نیست سهمیه‌بندی بنزین انجام شود اما استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۲ روز دیگر الزامی شده و تمام وسایل نقلیه باید به آن توجه داشته باشند. ضیا کاشانی ادامه داد: در این شرایط هر شخص موظف بود تنها با کارت خود سوخت‌گیری را انجام دهد که به اعتقاد من این مساله تا ۹۸ درصد مانع قاچاق سوخت می‌شد. وی با بیان این‌که آن چیزی که می‌تواند با جدیت مقابل قاچاق سوخت بایستد، افزایش قیمت بنزین متناسب با سبد ارزش سوخت در منطقه است، همان‌طور که در گذشته به دلیل این‌که قیمت سوخت در دو طرف مرز یکی بود، شاهد این میزان قاچاق نبودیم و علت این‌که قاچاق معنا پیدا کرده است همین اختلاف قیمت بین دو مرز است. کارشناس حوزه بنزین تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی به نظر می‌رسد که در این شرایط کارت سوخت تنها ابزاری است که می‌تواند مانع افزایش قاچاق شود.
رکنارکنا23 ساعت قبل
سرهنگ رضا پاپی از دستگیری عامل تیراندازی توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد با عاملان تیراندازی‌ها، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت این فرماندهی یک نفر از عاملان تیراندازی‌ها را شناسایی و با ‌کسب مجوز قضایی طی عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. وی گفت: در این عملیات، ماموران این سازمان موفق به کشف و ضبط ۱ قبضه سلاح شکاری شدند. فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندر ماهشهر، در ادامه از اجرای طرح امنیت اجتماعی، خبرهایی در اختیار خبرنگار ایلنا قرار داد و افزود: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی که در سطح شهرستان ماهشهر و حومه انجام شد همکاران ما موفق به کشف ۱۳ دستگاه لواز خانگی، ۱۸ قطعه خودرو و موتور سیکلت، ۶ دستگاه کامپیوتر، ۵۰ متر کابل مخابراتی، ۶ دستگاه رسیور، ۱۲ دستگاه تلفن همراه، ۸ قطعه سیمکارت و ۳ عدد کارت سوخت و کارت پایان خدمت جعلی شدند. وی عنوان کرد: از مال باختگانی که در ماه جاری اموال سرقتی داشتند تقاضا می‌شود جهت شناسایی و تحویل و تکمیل گزارش اولیه به فرماندهی بندر امام خمینی (ره)، و ماهشهر مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، درحالی مصرف بنزین در کشور به طور میانگین به حدود ۹۰ میلیون لیتر در روز رسیده است که کارشناسان نفتی و انرژی که سال ۹۶ در باشگاه نفت و نیرو گرد هم آمده بودند با توجه به روند مصرفی که در سال ۹۶ وجود داشت پیشبینی کرده بودند مصرف بنزین در کشور در سال ۹۸ به حدود ۸۰ میلیون لیتر در روز خواهد رسید. و این درحالی است که مرکز پژوهشهای مجلس در همان سال گزارشی را منتشر کرده بود که اگر روند مصرف بنزین با همان شدت ادامه پیدا می‌کرد در سال ۹۸ شاهد مصرف روزانه ۹۶ میلیون لیتر بنزین به طور میانگین در کشور خواهیم بود. این گزارش حاکی است آنچه که امروز شاهدش هستیم نشان می‌دهد ظاهرا گزارش مرکز پژوهشهای مجلس به واقعیت نزدیک‌تر از گزارشی است که باشگاه نفت و نیرو منتشر کرده بود. باشگاه نفت و نیرو از محافل نزدیک به وزارت نفت است که اعضای آن عموما نزدیکان زنگنه و مدیران وزارت نفت هستند و گزارش‌های آن روی تصمیم‌گیری‌های وزارت نفت تاثیرگذار است. اما به نظر می‌رسد با تصمیمی که دولت اتخاذ کرده است و مقرر شده از ۲۰ مردادماه یعنی کمتر از یک ماه دیگر مالکان خودروها فقط با کارت سوخت شخصی اقدام به سوخت گیری کنند می‌تواند تاحدودی از مصرف بنزین کم کند به شرط آنکه دولت در مدت با قیمانده اجرای طرح به دلیل انکه خبری از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین نیست تصمیمی بگیرد تا مصرف کنندگان با کارت سوخت جایگاه اقدام به سوخت گیری نکنند تا این طرح بتواند اثر بخش باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس درحالی مصرف بنزین در کشور به طور میانگین به حدود ۹۰ میلیون لیتر در روز رسیده است که کارشناسان نفتی و انرژی که سال ۹۶ در باشگاه نفت و نیرو گرد هم آمده بودند با توجه به روند مصرفی که در سال ۹۶ وجود داشت پیشبینی کرده بودند مصرف بنزین در کشور در سال ۹۸ به حدود ۸۰ میلیون لیتر در روز خواهد رسید. و این درحالی است که مرکز پژوهشهای مجلس در همان سال گزارشی را منتشر کرده بود که اگر روند مصرف بنزین با همان شدت ادامه پیدا می‌کرد در سال ۹۸ شاهد مصرف روزانه ۹۶ میلیون لیتر بنزین به طور میانگین در کشور خواهیم بود. این گزارش حاکی است آنچه که امروز شاهدش هستیم نشان می‌دهد ظاهرا گزارش مرکز پژوهشهای مجلس به واقعیت نزدیک‌تر از گزارشی است که باشگاه نفت و نیرو منتشر کرده بود. باشگاه نفت و نیرو از محافل نزدیک به وزارت نفت است که اعضای آن عموما نزدیکان زنگنه و مدیران وزارت نفت هستند و گزارش‌های آن روی تصمیم‌گیری‌های وزارت نفت تاثیرگذار است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باتوجه به اینکه یکی از سوالات رایج بین مالکانی که دارای کارت سوخت هستند، نحوه بازیابی رمز کارت سوخت است، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرده رمز این کارت‌ها بصورت پیش فرض چهاررقم آخر کد ملی مالک خودرو است. اما اگر نام مالک فعلی خودرو با نام ثبت شده در روی کارت سوخت مغایرت دارد یا افراد رمز کارت سوخت خود را از حالت پیش فرض تغییر داده باشند، در صورت فراموش کردن رمز کارت هوشمند سوخت، برای بازیابی آن باید به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. جهت انجام فرآیند حذف رمز کارت هوشمند سوخت همراه داشتن مدارک هویتی مالک و مدارک شناسایی خودرو الزامی است. همچنین حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت ضروری بوده و در صورت درخواست توسط شخص دیگر با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت حذف رمز کارت سوخت امکان پذیر است. در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم بدون چسب خوردگی و شکستگی و … نیز جهت حذف رمز الزامی است.
فارسفارس1 روز قبل
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی با اشاره به تصمیم دولت و مجلس شورای اسلامی مبنی بر عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر کشور از ۲۰ مرداد با ارائه کارت هوشمند سوخت، گفت: اجرای طرح کارت سوخت به منزله سهمیه‌بندی و یا افزایش نرخ نیست و صرفا برای جلوگیری از قاچاق سوخت است. اجرای طرح کارت سوخت به منزله سهمیه‌بندی و یا افزایش نرخ نیستمردانی با اشاره به تصمیم دولت و مجلس شورای اسلامی مبنی بر عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر کشور از ۲۰ مرداد با ارائه کارت هوشمند سوخت، مطرح کرد: اجرای طرح کارت سوخت به منزله سهمیه‌بندی و یا افزایش نرخ نیست و صرفا برای جلوگیری از قاچاق سوخت است، زیرا بخشی از قاچاق سوخت به‌دلیل سوءاستفاده از کارت‌های شخصی دیگران و خرده‌فروشان است. خودروهای دولتی و خارجی؛ مشمول دریافت کارت سوختمردانی در خصوص کارت سوخت خودروهای دولتی و خارجی، اعلام کرد: این خودروها نیز مشمول دریافت کارت سوخت می‌شوند و باید تا قبل از رسیدن ۲۰ مردادماه نسبت به ثبت‌نام دریافت کارت سوخت اقدام نمایند. وی با بیان اینکه سیاست دولت کاهش خرده‌فروش‌ها در جایگاه‌های عرضه سوخت است، بیان داشت: در استان خراسان‌جنوبی ۴۱ جایگاه عرضه خرده‌فروشی سوخت داریم که به نسبت سایر استان‌های کشور بیشترین جایگاه را داریم. مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه جایگاه‌های جدیدالاحداث نمی‌توانند براساس دستورالعمل ابلاغی خرده‌فروشی داشته باشند، تبیین کرد: در برخی موارد جایگاه‌های خرده‌فروشی فرآورده‌ها را با مشکل مواجه کرده و سبب بروز اختلاس‌ها می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ابهامی که در اجرای این مصوبه دولت وجود دارد در نحوه الزامی کردن استفاده از کارت سوخت شخصی است. اینکه وزیر نفت عنوان کرده که «سهمیه بندی بنزین مسئله دیگری است و فعلا بحث گرفتن سوخت با کارت است» را در منطقی‌ترین حالت می‌توان اینگونه تشریح کرد که ۲۰ مردادماه شاهد سهمیه بندی بنزین نیستیم. پس ظاهرا استفاده از ابزار سهمیه بندی برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی در برنامه دولت نیست. به نظر می‌رسد در شرایطی که ظاهرا بحث سهمیه بندی بنزین مطرح نیست، چنین سناریویی می‌تواند منطقی‌ترین برنامه باشد. در گزارش میدانی تسنیم، برخی متصدیان جایگاه‌های عرضه سوخت عنوان کردند که هیچ رخداد متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی، اتفاق نمی‌افتد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- در هفته‌ای که گذشت اخباری در خصوص بازار ارز، افتتاح خط تولید پژو ۳۰۱، منتفی شدن اتصال کارت سوخت و کارت بانکی، ستاد تنظیم بازار، حوزه انرژی و موارد مشابه در خبرگزاری میزان منتشر شده بود. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در هفته‌ای که گذشت اخباری در خصوص بازار ارز، افتتاح خط تولید پژو ۳۰۱، منتفی شدن اتصال کارت سوخت و کارت بانکی، ستاد تنظیم بازار، حوزه انرژی و موارد مشابه در خبرگزاری میزان منتشر شده بود. صد و یکمین مرحله یارانه نقدی بامداد چهارشنبه ٢٦ مرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت شد. فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در خصوص آخرین شرایط استفاده از کارت سوخت گفت: در شرایط حال حاضر اتصال کارت بانکی به کارت سوخت در اولویت‌های ما قرار ندارد و برای تمام متقاضیان، کارت سوخت صادر خواهد شد. پرونده میزان از واردات کالای غیرضروری: بسته اقتصادی میزان از بازار: بسته اقتصادی میزان از بازار در بیست و دومین روز از تیر ماهبسته اقتصادی میزان از بازار در بیست و چهارمین روز از تیر ماهبسته اقتصادی میزان از بازار در بیست و پنجمین روز از تیر ماهبسته اقتصادی میزان از بازار در بیست و ششمین روز از تیر ماهانتهای پیام/
زومیتزومیت2 روز قبل
وزیر ارتباطات در جریان افتتاح نمایشگاه الکامپ پیرامون موضوعات مختلفی صحبت کرد. به همین منظور امروز جمعه مورخ ۲۸ تیر ماه، در دومین روز از شروع به کار بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ، تریبون آزاد زومیت از ساعت ۱۴:۳۰ برگزار خواهد شد. برای شرکت در تریبون آزاد زومیت، کافی است تا به غرفه‌ی ما در نمایشگاه الکامپ مراجعه کنید. برنامه‌ی تریبون آزاد زومیت در الکامپ، از جمعه ۲۸ تیر ماه تا یک‌شنبه ۳۰ تیر ماه ادامه خواهد داشت و حضور شما عزیزان گرامی مایه‌ی مسرت و شادمانی خواهد بود. لازم به ذکر است که ویدیوهای تهیه شده از شما عزیزان حاضر در برنامه‌ی تریبون آزاد در سایت و شبکه‌های اجتماعی زومیت منتشر خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شده و به منظور قابل اجرا شدن لزوم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه سال جاری …اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شده و به منظور قابل اجرا شدن لزوم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه سال جاری، احتمالا برای تمامی کسانی که متقاضی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بوده‌اند، کارت سوخت جدید صادر می‌شود. نهم خردادماه سال جاری بود که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد «در اجرای سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی, عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری (۱۳۹۸/۵/۲۰) صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو, امکان پذیر خواهد بود.» این موضوع، ابهامی را برای کسانی که متقاضی صدور کارت سوخت المثنی بودند و در فرآیند ثبت‌نام طبق اطلاعیه‌های قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، خواستار اتصال کارت بانکی به کارت سوخت شده بودند، به همراه داشت که آیا تا پیش از ۲۰ مردادماه، اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت محقق می‌شود و در این صورت، نحوه سوخت‌گیری با کارت بانکی به‌چه صورت است؟ پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شده و به منظور قابل اجرا شدن اطلاعیه لزوم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه سال جاری، احتمالا برای تمامی کسانی که متقاضی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بوده‌اند، کارت سوخت جدید صادر می‌شود، چرا که در غیراین صورت، امکان اجرای این مصوبه، برای کسانی که به هر دلیل کارت سوخت ندارند، امکان‌پذیر نخواهد بود. / تسنیم
زومیتزومیت3 روز قبل
آذری جهرمی در مورد رویکرد وزارت ارتباطات نسبت به استخراج ارز دیجیتال در کشور چنین گفت: نظر ما این است که می‌توان در ساعات غیر پیک شبکه برق کشور چنین کاری را انجام داد. استخراج رمز ارز در حقیقت به نوعی صادرات مجازی برق محسوب می‌شود. وزیر ارتباطات دو شرط مهم را برای استفاده‌ی بهینه از این ظرفیت ضروری می‌داند؛ نخست اینکه برقی که برای استخراج رمز ارز قرار است استفاده شود نباید وارد شبکه‌ی انتقال و توزیع شود تا از نظر اتلاف انرژی مشکلی ایجاد نشود. قرارگیری فارم‌ها در کنار نیروگاه‌های تولید برقی که وزارت نیرو مشخص می‌کند، یکی از راهکارهای مطرح شده توسط آذری جهرمی بود. آذری جهرمی معتقد است که استفاده‌ی این تکنولوژی باعث افزایش بهره‌وری شبکه‌ی برق کشور می‌شود.
زومیتزومیت3 روز قبل
دیروز در زومیت طی خبری اعلام کردیم که موضوع اتصال کارت بانکی اشخاص به کارت سوخت هوشمند برای آسان‌تر شدن فرایند سوخت‌گیری منتفی شده است؛ خبری که با ابهاماتی درباره کارت سوخت المثنی متقاضیان همراه بود و حتی مشخص نشد چرا طرح اتصال کارت‌ها با مشکل مواجه شده است. سناریویی که از ابتدا مطرح کردند، سناریوی بنزین دونرخی بود که به‌طور طبیعی در آن کارت بانکی امکان استفاده شدن داشت. البته این کار خیلی راحت است و ما پیشنهاد کرده‌ایم کسانی که کارت سوخت خود را همراه ندارند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کنند. باید نرخ مشخصی برای این افراد مشخص شود تا همه برای داشتن کارت، تشویق شوند و بتوانند از کارت بانکی خود بهره‌برداری کنند. اما در شرایط فعلی هیچ اشکال فنی برای انجام اتصال کارت بانکی و کارت سوخت خودرو وجود ندارد.
زومیتزومیت3 روز قبل
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد رویکرد این وزرات‌خانه در قبال رمز ارزها صحبت‌های خود را چنین آغاز کرد: سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در مورد هر ارزی از جمله رمز ارزها بر عهده‌ی شورای پول و اعتبار بوده و مجری آن نیز بانک مرکزی است. آنچه که ما توسعه‌ی آن را اعلام کردیم، کارکرد رمز ارز و تکنولوژی تولید رمز ارزها است. طبق اعلام وزیر ارتباطات، این وزرات‌خانه وظیفه‌ی تحقیق و پژوهش در مورد چنین موضوعاتی را برعهده دارد؛ مدل داخلی که با حمایت پست‌بانک توسعه داده شده است خوشبختانه موفقیت‌آمیز بوده و چالش‌های و نتایج به بانک مرکزی گزارش شده است. آذری جهرمی در این نشست به‌صورت مشخص تصمیم‌گیری در مورد تمام مسائل مربوط به ارز دیجیتال در ایران را سازمان‌های دیگر از جمله بانک مرکزی دانست. وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤال دیگری در مورد ارز دیجیتال منطقه‌ای و مطرح کردن آن با وزرای دعوت شده به این رویداد چنین گفت:

به انتهای لیست رسیدید