آخرین و مهم‌ترین اخبار کارت سوخت
کارت سوخت

اخبار « کارت سوخت »

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روزنامه هفت صبح: معضلات تاکسی‌های اینترنتی با سهمیه بنزین به شرط ۲۰۰ کیلومتر پیمایش. آن‌ها مقصر اصلی را در نوع سهمیه‌بندی تعیین شده برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی می‌دانند که اگر زیر ۲۰۰کیلومتر پیمایش داشته باشند به هیچ عنوان نمی‌توانند از سهمیه بنزین استفاده کنند. ماجرا چیست و اختلافات کجاست؟ *** سهمیه‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟ در ابتدا خیلی کوتاه به بررسی این موضوع بپردازیم که اساسا قرار بود سهمیه‌های بنزین راننده‌های تاکسی‌های اینترنتی چگونه محاسبه و پرداخت شود. رانندگان تاکسی‌‌های اینترنتی در گفت‌وگو با هفت صبح می‌گویند که شرط ۲۰۰لیتر پیمایش عادلانه نیست. «علی. ر» راننده یکی از تاکسی‌های اینترنتی به هفت‌صبح می‌گوید: «من فعالیت‌ام در تاکسی اینترنتی به صورت نیمه وقت است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی امروز مجلس موارد اعلام وصولی را قرائت کرد. اخبار سیاسی - به گفته وی سوال محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر از وزیر نفت در خصوص علت انحلال شرکت بازرگانی ایران برخلاف مصالح و منافع کشور اعلام وصول شد. همچنین سوال ملی علی اکبر کریمی از وزیر نفت درباره علت ابلاغ اجرای شیوه نامه فراقانونی در نحوه ارائه خدمات سوخت رسانی و کشتی‌ها در آب‌های مرزی جمهوری اسلامی و تحمیل خسارت به بیت المال اعلام وصول شد. قاضی زاده همچنین گفت که سوال ملی احمد امیرآبادی نماینده قم از وزیر نفت در خصوص علت عدم استفاده از کارت سوخت در طول ۶ سال و انصراف ولی دادشی نماینده آستارا از طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم اجرای تبصره ۱۰ ماده ۱۸ قانون نحوه تعیین تکلیف استخدام معلمان اعلام وصول شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی با اشاره به اینکه چند خودرو هنوز کارت سوخت ندارند، گفت: در حال حاضر از اول بهمن امسال حدود بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کرده‌اند. او ادامه داد: کارت مالکانی که ثبت درخواست کارت‌های سوخت خود را تا قبل از اول بهمن‌ انجام داده‌اند، آماده است و مراحل تولید کارت طی شده است. سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی مبنی بر اینکه تاکنون چند نفر از مالکان خودرو در خواست کارت سوخت داده‌اند اضافه کرد: در حال حاضر از این موضوع بی اطلاع هستم و طبق آمار رسیده تعداد این افراد بسیار پایین است. کاهی در ادامه برای اینکه مالکان خودرو و موتور سیکلت چگونه استعلام وضعیت کارت هوشمند سوخت خود را انجام دهند، بیان کرد: مالکان برای آگاهی یافتن از آخرین وضعیت کارت هوشمند سوخت، کافیست شماره وی آی ان (VIN) کارت سوخت را توسط پیام کوتاه (SMS) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنند. در صورتی که قالب و ساختار مشخص شده در این راهنما را در نوشتن شماره وی آی ان در پیام کوتاه رعایت کنند، سیستم نرم‌افزاری بطور خودکار در همان لحظه پاسخ شما را می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی امروز مجلس موارد اعلام وصولی را قرائت کرد. به گفته وی سوال محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر از وزیر نفت در خصوص علت انحلال شرکت بازرگانی ایران برخلاف مصالح و منافع کشور اعلام وصول شد. بیشتر بخوانید: نامه معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اعلام وصول شدهمچنین سوال ملی علی اکبر کریمی از وزیر نفت درباره علت ابلاغ اجرای شیوه نامه فراقانونی در نحوه ارائه خدمات سوخت رسانی و کشتی‌ها در آب‌های مرزی جمهوری اسلامی و تحمیل خسارت به بیت المال اعلام وصول شد. قاضی زاده همچنین گفت که سوال ملی احمد امیرآبادی نماینده قم از وزیر نفت در خصوص علت عدم استفاده از کارت سوخت در طول ۶ سال و انصراف ولی دادشی نماینده آستارا از طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم اجرای تبصره ۱۰ ماده ۱۸ قانون نحوه تعیین تکلیف استخدام معلمان اعلام وصول شد.
الفالف3 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۳ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۴۴ ۳۹۸۱۲۰۳۱۲۷پروژه بومی «پیمانه سخت افزاری امن» همراه اول به دلیل پیچیدگی طراحی و اهمیت کاربرد، حائز رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پروژه بومی «پیمانه سخت افزاری امن» (HSM) از پنج سال گذشته در راستای حمایت از تولید داخلی و همچنین براساس نیازمندی شرکت ارتباطات سیار ایران در حوزه امنیت، آغاز و سرمایه گذاری شد. محصول مذکور که توسط «پژوهشکده پارسا شریف» به عنوان شریک استراتژیک شرکت ارتباطات سیار ایران تولید و بومی سازی شده است، پس از توسعه، برای نخستین بار سال گذشته در فرآیند شخصی سازی سیم کارت استفاده شد. از طرف دیگر بکارگیری ابزارهای خارجی امکان وجود درهای پشتی (Backdoor) را داشته که تولید کنندگان یا متخاصمان در زمان حملات سایبری امکان بهره برداری از آنها را خواهند داشت. محصول مذکور با توجه به پیچیدگی طراحی و کاربرد بسیار مهم، امسال به سی و سومین جشنواره خوارزمی راه یافت و حائز رتبه دوم جشنواره شد که توسط رئیس جمهور تقدیر گردید.
ایلناایلنا3 روز قبل
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور از تلاش بهزیستی برای دریافت کارت سوخت ویژه معلولان برای حدود ۳۵۰ هزار معلول خبر داد. وی درباره تعداد کارت‌های صادر شده گفت: ما آماری از کارت‌های سوخت تحویل داده شده در اختیار نداریم، اما قرار بود برای ۲۷ هزار نفر کارت سوخت صادر شود. مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان کشور با بیان اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی در کشور وجود دارد، گفت: حداقل ۵۵۴ نفر از این معلولان افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند. شهبازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط به افراد دارای معلولیتی که خودروهایی با پلاک معلولیت دارند، کارت سوخت معلولان تعلق می‌گیرد. قطعا یک فرد دارای معلولیت ذهنی شدید که نمی‌تواند خودش خودرو داشته باشد و خانواده‌اش خودرو دارد و باید سهمیه بنزین به آنها نیز تعلق بگیرد.
ایبناایبنا5 روز قبل
بر اساس بررسی‌ها تراکنش‌های زیر ۳۰ هزار تومان باید به‌صورت بزن و برو (TAP AND GO) با کیف پول و بدون پین اجرایی شود و در مبالغ بالای ۳۰ هزار تومان تا یک مبلغ مشخص از کیف پول آنلاین و با پین باید استفاده شود و از یک مبلغی به بعد هم در کل کیف پول نباید کاربرد داشته باشد. به عقیده من کیف پول باید تمام کارکردهای یک کیف پول واقعی را داشته باشد و استانداردها در آن اعمال شود که به این سمت هم در حال حرکت هستیم. شاه گشتاسبی: اعتباری که در یک حلقه بسته برای دریافت یک خدمت خاص مورد بهره برداری قرار می‌گیرد از دیدگاه بانک مرکزی کیف پول است؟ محمدبیگی: من اسم آن را کیف پول نمی‌گذارم؛ اما می‌تواند شبه کیف پول و تمرینی از کیف پول باشد. محمد بیگی: کیف پول در معنای عام کیف پول است؛ ولی با توجه به کارکردش در جاهای خاص مدل‌های متفاوتی را به خود می‌گیرد که شامل کیف پول بسته، نیمه باز و باز می‌شود. من اعتقاد دارم تا رگولاتور قوانین بخش کیف پول را ابلاغ نکند، نمی‌توان یک کیف پول فراگیر را راه اندازی و توسعه داد.
فردا نیوزفردا نیوز6 روز قبل
باشگاه خبرنگاران: شهرام رضایی مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با بیان اینکه اول هر ماه کارت سوخت خودروها شارژ می‌شود، گفت: این ماه نیز طبق روال در بامداد کارت سوخت تمام وسائل نقلیه شارژ می‌شود و جای هیچگونه نگرانی نیست. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این شش ماه مثلا ۳۰ لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه هفتم، سهمیه ۶۰ لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به ۳۰ لیتر می‌رسد. او در ادامه با اشاره به سهمیه بنزین نوروز تصریح کرد: در واقع شرکت پخش فرآوردهای نفتی ما مجری این طرح هستیم و منتظریم مصوبه‌ی بدین منظور به ما اعلام شود. رضایی در ادامه با اشاره به اینکه آیا سهمیه بنزین نوروز اختصاص پیدا می‌کند یا خیر؟ گفت: امکان واریز وجود دارد و این طرح باید از مصوبه هئیت وزیران عبور کند و اگر اجرا شود ماهم به کارت‌های سوخت خودروها واریز می‌کنیم. او افزود: در حال حاضر سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است و امیدواریم اختصاص پیدا کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
بنابراین انتظار می‌رود که نمایندگان مجلس روی قوانین غیرت داشته باشند و اجرای آن را از دولت پیگیری کنند. وی همچنین افزود: آنچه که امروز فوریت مطالبات مردم است بحث طرح افزایش قیمت بنزین یا به تعبیر بهتر شوک بنزینی دولت است که در آبان ماه ۹۸ به مردم تحمیل شد. وی افزود: این طرح بنزینی نمادی از مجموع اقدامات دولت است، نمادی از ضعف دولت و ضعف در کارشناسی و ضعف در ارتباط با مردم و نمادی از عدم توجه به تجارب دولت‌های گذشته است. وی درباره نحوه اصلاح طرح بنزینی دولت افزود: مهمترین مسئله‌ای که در طرح دولت باید اصلاح شود موضوع قیمت دوم بنزین است که ۳ هزار تومان اعلام شده است. ما معتقدیم که دولت نباید دستش را در جیب ۸۰ میلیون ایرانی قرار می‌داد و به خاطر افزایش قیمت بنزین منابع را از این طریق بدست می‌آورد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
حالا سخنان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهر تاییدی است بر سخنان وزیر این وزارتخانه در خصوص تخصیص بنزین برای سفرهای نوروزی. سابقه تخصیص بنزین نوروزی برای سفرپیش از این نیز در دوره سهمیه‌بندی بنزین، سهمیه ویژه‌ای علاوه بر سهمیه ماهانه بنزین برای خودروها، با هدف توسعه گردشگری به خودروها اختصاص داده می‌شد. سئوال اما اینجاست؛ در صورت موافقت با تخصیص بنزین نوروزی، چه میزان بنزین در این قالب به خودروها تخصیص خواهد یافت. طبق اطلاعات رسیده اما مقرر است سهمیه نوروزی تنها به خودروها تخصیص یابد، چرا که خودرو وسیله نقلیه مناسب برای سفر تلقی می‌شود. برخی پیشنهادات نیز بر تعیین سهمیه‌ای معادل یک ماه یعنی ۶۰ لیتر بابت سفر نوروزی دلالت دارد به این ترتیب با احتساب سهمیه معمول یک ماه و سهمیه ۶۰ لیتری بابت سفر، کل سهمیه فروردین به ۱۲۰ لیتر برسد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
حالا سخنان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهر تاییدی است بر سخنان وزیر این وزارتخانه در خصوص تخصیص بنزین برای سفرهای نوروزی. سابقه تخصیص بنزین نوروزی برای سفرپیش از این نیز در دوره سهمیه بندی بنزین، سهمیه ویژه‌ای علاوه بر سهمیه ماهانه بنزین برای خودروها، با هدف توسعه گردشگری به خودروها اختصاص داده می‌شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده بنزین سهمیه‌ای به قیمت لیتری ۱۵۰۰ تومان و بنزین غیر سهمیه بندی با قیمت لیتری ۳ هزار تومان عرضه می‌شود. سئوال اما اینجاست؛ در صورت موافقت با تخصیص بنزین نوروزی، چه میزان بنزین در این قالب به خودروها تخصیص خواهد یافت. برخی پیشنهادات نیز بر تعیین سهمیه‌ای معادل یک ماه یعنی ۶۰ لیتر بابت سفر نوروزی دلالت دارد به این ترتیب با احتساب سهمیه معمول یک ماه و سهمیه ۶۰ لیتری بابت سفر، کل سهمیه فروردین به ۱۲۰ لیتر برسد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
سلامت نیوز: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: شارژ ۲۰۰ لیتر سهمیه سوخت ویژه مسافرت‌های نوروزی کلاهبرداری است. به گزارش سلامت نیوز، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سرهنگ محمود خلجی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پیامک‌های ارسال شده با عنوان شارژ ۲۰۰ لیتر بنزین ویژه سفرهای نوروزی کلاهبرداری است. سرهنگ خلجی افزود: در چند روز گذشته پیامک‌هایی با عنوان شارژ ۲۰۰ لیتر بنزین ویژه سفرهای نوروزی به شهروندان یکی از شهرستان‌های استان ارسال شده و در این پیامک‌ها از شهروندان خواسته شده که برای دریافت شارژ کارت سوخت خود، از طریق لینک یک سایت جعلی مبالغی را به حساب اعلام شده واریز کنند. او اضافه کرد: بعد ار آن کلاهبرداران، متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت و نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب آن‌ها اقدام می‌کنند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: هموطنان همواره مراقب تله کلاهبرداران بوده و به پیامک‌هایی که از سوی مبادی غیررسمی به آن‌ها ارسال می‌شود آگاه باشند و اخبار حوزه موصوف را صرفا از سوی خبرگزاری‌های رسمی و رسانه ملی دنبال کنند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
به گزارش ایمنا، به نقل از بهزیستی کشور، وحید قبادی‌دانا در خصوص افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی، اظهار کرد: سالانه حدود ۲ هزار نفر بر اثر تصادفات و حوادث ترافیکی دچار ضایعات نخاعی شده و به آمار جمعیت افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی افزوده می‌شوند، در حال حاضر نیز حدود ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی در کشور داریم. وی همچنین درباره اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را در مواد مختلف اجرایی و عملیاتی کنیم. قبادی‌دانا تصریح کرد: آئین‌نامه مربوط به بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت را ارائه کردیم و پیگیر هستیم تا این قانون نیز اجرایی شود. قبادی دانا همچنین درباره کارت سوخت افراد دارای معلولیت نیز گفت: قرار بود کارت سوخت جدید به مدت دو هفته به افراد دارای معلولیت تحویل داده شود. اگر معلولانی هستند که هنوز کارت سوخت به دست‌شان نرسیده است اعلام کنند تا ما پیگیر کارت سوخت آن‌ها نیز باشیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی در کشور وجود دارد، گفت: سالانه به طور متوسط حدود ۲ هزار نفر به جمعیت افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی به دلیل تصادفات رانندگی اضافه می‌شود. «وحید قبادی‌دانا» رییس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی گفت: سالانه حدود ۲ هزار نفر بر اثر تصادفات و حوادث ترافیکی دچار ضایعات نخاعی شده و به آمار جمعیت افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی افزوده می‌شوند، در حال حاضر نیز حدود ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی در کشور داریم. وی همچنین درباره اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت گفت: تمام تلاش ما این است که قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را در مواد مختلف اجرایی و عملیاتی کنیم. پیگیر هستیم تا ان‌شاءالله بتوانیم این موانع را رفع کرده و اجرای حداکثری مواد مختلف قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را داشته باشیم. قبادی دانا همچنین درباره کارت سوخت افراد دارای معلولیت نیز گفت: قرار بود کارت سوخت جدید به مدت دو هفته به افراد دارای معلولیت تحویل داده شود. اگر معلولانی هستند که هنوز کارت سوخت به دست‌شان نرسیده است اعلام کنند تا ما پیگیر کارت سوخت آن‌ها نیز باشیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشاستیضاح، یکی از ابزارهای نظارتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که وقتی وزرای دولت عملکرد قابل قبولی از خود نشان نمی‌دهند، انتظار می‌رود از آن استفاده شود اما عملکرد ضعیف نمایندگان مجلس دهم در استفاده از این ظرفیت قانونی، محل انتقادات و ابهامات زیادی شده است. حسن سبحانی‌نیا، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پشت پرده این سه استیضاح، اظهار داشت: انتظار می‌رفت از ۳ استیضاح، حداقل یکی از وزرا رأی اعتماد از مجلس دریافت نمی‌کرد. وی صراحتا از «تبانی» لیست امید مجلس در این استیضاح‌ها پرده برداشت و گفت: باید بگویم تبانی در این خصوص صورت گرفت و به نوعی نمایندگان به جای اینکه طرف مردم را بگیرند، طرف دولت را گرفتند و استیضاح را ناکام گذاشتند و سه روز از وقت مجلس را به هدر دادند. البته برخی از نمایندگان لیست امید هم این موضوع را تأیید کردند. استعفا قبل از استیضاحهمچنین برخی دیگر از وزرا، سنت جدید «استعفا قبل از استیضاح» را برای فرار از پاسخگویی به مجلس به کار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اما از آن جالب‌تر اینکه طی همین مدت، تعدیل قیمت بنزین نیز بسیار موفقیت‌آمیز بوده است. به عبارت بهتر، قیمت بنزین بیشتر به سمت واقعی شدن حرکت کرده است. ار مختلف مردم بدون شوک و به ‌صورت تدریجی و به صورت غیرهمزمان افزایش قیمت بنزین را احساس کرده‌اند. به این ترتیب دارندگان خودروهای دوگانه‌سوز، علاوه بر سهمیه بنزین برابر با سایر خودروهای شخصی، به سهمیه ارزان و نامحدود استفاده از گاز طبیعی نیز دست یافتند. همین موضوع از دلایل اصلی ایجاد فرهنگ کاهش مصرف بنزین در میان ایرانیان شد که در آمار مصرف سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ به وضوح قابل مشاهده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشتأخیر در صدور کارت ملی هوشمند، دردسری است که این روز‌ها گریبان خیلی‌ها را گرفته. ثبت احوال اعلام کرده به‌علت نبود کارت خام و تحریم‌ها، توزیع کارت ملی هوشمند با مشکلاتی مواجه شده است. دردسر‌های کارت ملی هوشمند برای بعضی‌ها تمامی ندارد. آن‌ها افرادی هستند که برای دریافت کارت ملی کمی دیر اقدام کرده‌اند و حالا دست روی دست منتظرند؛ چرا که نه ثبت احوال کارت آن‌ها را می‌دهد و نه اینکه سازمان‌های دولتی مثل بانک‌ها، کارت ملی قبلی آن‌ها را قبول می‌کند. «حسین نعمتی» معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست درباره تحویل کارت‌های ملی پیش از این گفته بود: «از همان روز اول اجرای طرح رجیستری، ما به‌عنوان مجری برای تحویل کارت‌های ملی و ثبت‌نام انتخاب شدیم و حداکثر تلاش‌مان را داشتیم تا مردم با کمترین معطلی بتوانند به ثبت‌نام کارت ملی را انجام دهند.» نعمتی تاکید می‌کند: «آنچه اهمیت دارد این است که کارت‌های ملی باید ثبت‌و‌سفارش داده شده و پس از رجیستری به باجه‌های پستی تحویل داده شوند تا مراجعان بتوانند با تحویل رسید، کارت ملی جدید خود را دریافت کنند.» او همچنین درباره مشکلات موجود گفته بود: «عمده مشکلاتی که در موضوع تحویل کارت‌های ملی وجود دارد مربوط به رجیستری است.» معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست یادآور شده بود که: «شرکت ملی پست هیچ‌مشکلی برای تحویل کارت ملی ندارد و مراجعان می‌توانند در اسرع وقت برای ثبت‌نام مراجعه کنند و به محض رجیسترشدن کارت‌های ملی، کارت ملی خود را دریافت کنند.» با این اظهارات، به نظر می‌رسد باید فکری برای سریع‌تر انجام‌شدن رجیستر کارت ملی کنند تا هم معطلی مردم کمتر شود و هم انتظار برای دریافت کارت ملی کوتاه!»
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
استیضاح وزرای دولت در مجلس بیش از آنکه به دلیل مسائل اقتصادی باشد بر مبنای نگاه سیاسی، جناحی و حتی مطامع شخصی در ایستگاه دهم پارلمان به دستور کار می‌آمد. خبرگزاری مهر: استیضاح، یکی از ابزار‌های نظارتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که وقتی وزرای دولت عملکرد قابل قبولی از خود نشان نمی‌دهند، انتظار می‌رود از آن استفاده شود، اما عملکرد ضعیف نمایندگان مجلس دهم در استفاده از این ظرفیت قانونی، محل انتقادات و ابهامات زیادی شده است. حسن سبحانی‌نیا، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پشت پرده این سه استیضاح، اظهار داشت: انتظار می‌رفت از ۳ استیضاح، حداقل یکی از وزرا رأی اعتماد از مجلس دریافت نمی‌کرد. البته برخی از نمایندگان لیست امید هم این موضوع را تأیید کردند. استعفا قبل از استیضاحهمچنین برخی دیگر از وزرا، سنت جدید «استعفا قبل از استیضاح» را برای فرار از پاسخگویی به مجلس به کار گرفتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
وی افزود: آنچه سازمان راهداری صادر می‌کند، کارت هوشمند رانندگان است اخیرا دستورالعملی در خصوص تخلفات جاده‌ای رانندگان خودروهای حمل بار و مسافر عمومی جاده‌ای و ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری صادر کرده‌ایم. ضمن اینکه در این دستورالعمل، بین رانندگان خودمالک و رانندگان اپراتور برای مالکان خودروهای عمومی جاده‌ای تفکیک قائل شده‌ایم. چرا سوانح جاده‌ای اتوبوس‌های مسافری افزایش یافته است؟ باقرجوان در خصوص علت افزایش سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در یکی دو ماه اخیر گفت: از نظر ما حتی یک نفر کشته در سوانح جاده‌ای هم رقمی بزرگ و ناراحت کننده است و ما آن را نمی‌پذیریم. اما اگر آمار کشته‌های سوانح جاده‌ای در تصادفات خودروهای عمومی و شخصی مقایسه کنیم، می‌بینیم که تعداد کشته‌های سوانح جاده‌ای که با خودروهای عمومی بوده، به مراتب بسیار کمتر از کشته‌های خودروهای شخصی است. اگر شرکت‌ها نتوانند این فعالیت‌ها کنترل کنند، می‌بایست تعداد صورت وضعیت‌هایشان را کم کنند؛ چون ایمنی سفر برای ما در سازمان راهداری از افزایش سفرها مهمتر است.
مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: آنچه سازمان راهداری صادر می‌کند، کارت هوشمند رانندگان است اخیرا دستورالعملی در خصوص تخلفات جاده‌ای رانندگان خودروهای حمل بار و مسافر عمومی جاده‌ای و ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری صادر کرده‌ایم. ضمن اینکه در این دستورالعمل، بین رانندگان خودمالک و رانندگان اپراتور برای مالکان خودروهای عمومی جاده‌ای تفکیک قائل شده‌ایم. چرا سوانح جاده‌ای اتوبوس‌های مسافری افزایش یافته است؟ باقرجوان در خصوص علت افزایش سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در یکی دو ماه اخیر گفت: از نظر ما حتی یک نفر کشته در سوانح جاده‌ای هم رقمی بزرگ و ناراحت کننده است و ما آن را نمی‌پذیریم. اما اگر آمار کشته‌های سوانح جاده‌ای در تصادفات خودروهای عمومی و شخصی مقایسه کنیم، می‌بینیم که تعداد کشته‌های سوانح جاده‌ای که با خودروهای عمومی بوده، به مراتب بسیار کمتر از کشته‌های خودروهای شخصی است. اگر شرکت‌ها نتوانند این فعالیت‌ها کنترل کنند، می‌بایست تعداد صورت وضعیت‌هایشان را کم کنند؛ چون ایمنی سفر برای ما در سازمان راهداری از افزایش سفرها مهمتر است.
مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: در این جلسه به تبیین تاوان سیاست‌گذاری غلط و نقش اندیشکده‌ها خواهیم پرداخت‌. همچنین ۱۵ هزار میلیارد تومان مالیات از سود سپرده‌های کلان بانکی و ۲۵ هزار میلیارد تومان معافیت‌های مالیاتی غیر ضروری به کشور خسارت زده است. رسانه‌ها نقش مهمی در وصل کردن این سه مورد دارند و اندیشکده‌ها به دنبال این هستند که با مردم حرف بزنند و در این زمینه نقش مؤثری می‌توانند داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: تبیین اکوسیستم تصمیم‌گیری بهینه برای جلوگیری از سیاست‌گذاری یکی از کارهایی است که در پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌ها باید انجام شود. رئیس پژوهشکده چشم‌انداز و آینده‌پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از تجاربی که اندیشکده‌ها باید به آن توجه کنند، طرح استانی شدن انتخابات بود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم، با پذیرش استعفای محمود حجتی در چهارم آذر ۱۳۹۸، رییس جمهور در دوراهی سرنوشت­ ساز تصمیم برای ادامه مسیر به رویه­ حداقل سه دهه­ گذشته­ و یا انتخاب مسیر «تحول در کشاورزی ایران» قرار دارد. در حال حاضر اکثر گزینه­‌های مطرح برای معرفی به مجلس، نماینده­ تفکر وزرای گذشته هستند که انتخاب آنها، امکان حرکت تحول­ جویانه را از دولت سلب می‌کند. مرور تجارب موفق سایر کشورها و اسناد سازمان­های بین المللی توسعه کشاورزی به خوبی نشان می‌دهد که قلب­ تپنده و مهمترین زیرساخت تامین امنیت غذایی و رونق کشاورزی، شامل «واگذاری امور فعالان بخش کشاورزی به تشکل‌های آنها» در کنار توجه ویژه به مفهوم «زنجیره ارزش» است. تحلیل و تقویت زنجیره­‌های ارزش محصولات کشاورزی نیازمند طراحی ساز و کار قانون­مدار مشتمل بر نرم افزار، سخت افزار، مجریان، تسهیل­گران و ابزاهای تامین مالی در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات است. با تکیه بر ابزار و زیرساخت‌های موجود فناوری اطلاعات، حجم عملیات مورد نیاز در تحلیل و تکامل زنجیره‌های ارزش محصولات کشاورزی کاملا عملیاتی و قابل اجراست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
با این اوصاف اتخاذ روش‌های مناسب در جهت کاهش بار بودجه‌ای یارانه‌ها به‌خصوص یارانه انرژی و تداوم حمایت از اقشار آسیب‌پذیر یا در یک بیان کلی «دستیابی به هدفمندی در نظام یارانه‌ها» اولویت مهم سیاستگذاری محسوب می‌شود. یارانه انرژی حدود ۳۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد. اگر این سیاستگذاری به ‌درستی اجرا شود آنگاه درآمدهای مازاد حاصل از واقعی کردن نرخ ارز، (نرخ ۱۳ هزار تومان) و نرخ حامل‌های انرژی در مقایسه با نرخ دولتی ۴۲۰۰ تومان به‌ صورت زیر است. درآمد مازاد صادراتی دولت حدود ۴۸۴ تریلیون تومان از محل واقعی کردن نرخ ارز خواهد بود. همین ‌طور با واقعی کردن نرخ حامل‌های انرژی ۱۸۳ تریلیون تومان درآمد مازاد برق، ۲۵۱ تریلیون تومان درآمد مازاد تولید بنزین، از محل واقعی کردن نرخ گاز ۴۲۷ تریلیون تومان و از محل واقعی کردن قیمت گازوئیل ۲۴۴ تریلیون تومان درآمد مازاد نصیب دولت خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
اما طیفی که شب انتخابات، یاد جمهوریت افتاده است، به‌هیچ‌عنوان حاضر نیست که با مردم از کارنامه سخن بگوید. در سال ۹۴ سکه حدود یک‌ میلیون تومان بود اما در حال حاضر قیمت سکه حدود ۵ میلیون تومان است. رفع مشکلات مردم؛ پاسداری از جمهوریتاین در حالی است که پاسداری از جمهوریت، رفع مشکلات مردم است. دولتمردان و رسانه‌های مدعی اصلاحات، اگر واقعا پاسدار جمهوریت هستند، باید برای رفع مشکلات مردم، روز و شب نشناسند. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره شد، ملاک دفاع از جمهوریت، حل مشکلات مردم است.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
از این رو توجه به چگونگی سندزنی و مراحل نقل و انتقال سند ماشین به ویژه برای خریداران و فروشندگان فعال در بازار حائز اهمیت است. نقل و انتقال سند خودرو یکی از مهمترین مراحل فروش ماشین کارکرده است که اگر خریدار و فروشنده به آن توجه نکند، ممکن است با عواقب حقوقی متعددی همراه شوند. ما سعی داریم با بیان سه نکته طلایی و مهم در این مقاله شما را در تسهیل نقل و انتقال صحیح خودرو همراهی کنیم. در ادامه به مراحل نقل و انتقال سند ماشین اشاره شده است: *ذکر مشخصات کامل خودرو در سند شامل: مدل، شرکت سازنده، رنگ، نوع سوخت، وسایل ضروری موجود در ماشین، شماره شاسی و بدنه و …. ۳ نکته طلایی و توصیه مهم پیش از انتقال سند خودرو۱.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/اصفهان رئیس ناحیه پخش فرآورده‌های نفتی اردستان گفت: در بازدیدهایی که امروز از جایگاه‌های سوخت انجام شد هیچ گونه تخلف کم فروشی مشاهده نشد و حتی برخی از جایگاه‌ها اضافه فروش هم داشتند. رئیس ناحیه پخش فرآورده‌های نفتی اردستان با بیان اینکه ماهانه حدود ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل و حدود ۲ میلیون لیتر بنزین عرضه می‌شود، گفت: این میزان به نسبت کشور خوب است. جعفری منش با بیان اینکه بیشترین تخلفات چند ماه جایگاه‌های عرضه سوخت اردستان به دلیل سهمیه آزاد گازوئیل است، گفت: کارت گازوئیل‌ها محدودیت دارد و روزانه نباید بیش از دو هزار لیتر گازوئیل در جایگاه‌های سطح شهر توزیع شود، اما این موضوع رعایت نمی‌شود. وی در خصوص نحوه صحیح سوخت گیری هم گفت: به شهروندان توصیه می‌شود بعد از سوختگیری نازل سوخت را در جای خود قرار دهند و هنگامی که پیام کارت خود را بردارید، مشاهده کردند، کارت سوخت خود را از دستگاه خارج کنند. تنها کاری که لازم است متقاضیان انجام دهند برداشتن کارت خود بعد از نشان دادن پیغام «لطفا کارت خود را بردارید» خواهد بود تا از سهمیه سوخت آنان مازاد بر سوخت دریافتی کسر نشود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خوزستان معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فردا، ۱۴ بهمن با حضور مشاور رییس جمهور و استاندار خوزستان از ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری که به صورت امکان‌سنجی و پیش امکان‌سنجی و بر اساس مطالعات بازار انتخاب شده‌اند، رونمایی خواهیم کرد. همچنین در حال حاضر ۱۷۷ واحد صنعتی فعال در منطقه آزاد اروند فعالیت می‌کنند. معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰، ۳۰ پروژه سرمایه‌گذاری با ارزش ۸۰ هزار میلیارد ریال و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به بهره‌برداری خواهد رسید. وی عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند جهت تنظیم بازار کالا و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم منطقه و خوزستان به ایجاد بزرگ‌ترین کشتارگاه صنعتی گوشت گرم جنوب غرب کشور و همچنین ایجاد کارخانه‌های فرآوری برنج و چای در منطقه اقدام کرده است. معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که فردا افنتاح خواهند شد، ایکس ری کامیونی در مرز تجاری شلمچه با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
***********کیهان۱۰۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی معطل اهتمام دولتدر حالی که دولت از کمبود بودجه و منابع مالی گلایه دارد، فرارهای مالیاتی چند ده هزار میلیارد تومانی همچنان ادامه دارد. فرهیختگان از قول رئیس سابق سازمان امور مالیاتی تصریح کرد که هم اکنون ۱۰۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم. موریانه فساد اقتصادی با سوء‌مدیریت شما در دولت تکثیر می‌شودمعاون اول رئیس‌جمهور می‌گوید فساد اقتصادی مثل موریانه به جان انقلاب افتاده است. از سوی دیگر حذف سهمیه‌بندی و کارت سوخت موجب رونق قاچاق سوخت و از بین رفتن ۱۴۴ هزار میلیارد تومان شد. غلامحسین کرباسچی در روزنامه سازندگی نوشت: رئیس‌جمهور سخنان مهمی در رابطه با موضوع انتخابات و شرایط امروز کشور بیان کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: اسحاق جهانگیری در دیدار «کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب»، به موضوع مفاسد اقتصادی و سوءاستفاده‌های برخی افراد نیز اشاره کرد و افزود: ریشه‌کن کردن فساد راهی جز نظارت عمومی و پذیرش نقش رسانه‌ها در شفاف‌سازی وجود ندارد و برای مبارزه با فساد نیازمند عزم ملی در کشور هستیم چرا که امروز فساد مثل موریانه به جان انقلاب افتاده و در شرایطی که عده‌ای در کشور به نان شب محتاج هستند، عده‌ای دیگر در حال چپاول بیت‌المال هستند. این اظهارات در حالی است که هنوز دولت و شخص آقای جهانگیری، توضیح صریح و روشنی درباره چگونگی به‌ باد دادن ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی (موسوم به دلار جهانگیری) ارائه نکرده‌اند؛ ‌ ماجرای تلخی که رانتی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی را در اختیار اقلیتی چند صدنفره قرار دارد در مقابل افزایش نقدینگی و تورم شدید را متوجه سفره مردم کرد. در عین حال اتهامات اقتصادی برادر آقای جهانگیری و برادر رئیس‌جمهور نیز در کنار مفاسد هنگفت ۱۶ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان، مفاسد بزرگ در واگذاری ماشین‌سازی تبریز، هپکو، نیشکر هفت‌تپه، آلومینیوم المهدی، پالایشگاه کرمانشاه و ده‌ها نظیر آن، از جمله نمونه‌های مشعشع در کارنامه دولتی است که آقای جهانگیری عنوان معاون اولی رئیس‌ آن را بر دوش می‌کشد. از سوی دیگر حذف سهمیه‌بندی و کارت سوخت موجب رونق قاچاق سوخت و از بین رفتن ۱۴۴ هزار میلیارد تومان شد. بنابراین عجیب است که آقای جهانگیری به جای اظهار شرمندگی و عذرخواهی، از موضع منتقد درباره فساد حرف می‌زند.

به انتهای لیست رسیدید

کارت سوخت

در این صفحه آخرین اخبار کارت سوخت و خبرهای مرتبط با کارت سوخت را می‌خوانید.