آخرین و مهم‌ترین اخبار کارت سوخت
کارت سوخت

اخبار « کارت سوخت »

فارسفارس2 هفته قبل
شرکت ملی پخش اعلام کرد: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی آنها جایگزین کارت سوخت خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساز‌و‌کاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن هر زمان که تصمیم بر اجرای طرح سهمیه بندی باشد به اطلاع عموم می‌رسد. کارت‌های هوشمند سوخت قدیمی همچنان قابل استفاده خواهد بود. جایگزینی کارت بانکی برای مالکان خودرو و‌ موتورسیکلت‌هایی است که در سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند و‌ کارت سوخت ندارند. مردم نگران کارت سوخت نباشند، در صورت هرگونه تغییر در نظام توزیع سوخت، شهروندان می‌توانند هم با کارت بانکی ثبت نام شده و هم با کارت‌های سوخت قدیمی سوخت گیری کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
ثبت‌نام از طریق بانک‌هایکی از روش‌هایی که برای تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت وجود دارد؛ مراجعه به بانک‌هایی است که از آن‌ها کارت بانکی دارید و درخواست برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی است. برخی از شعب بانک‌ها شرایطی را فراهم کردند تا مشتریان آن‌ها بتوانند سریع‌تر و راحت‌تر، با ارایه کارت بانکی و کارت خودرو، فرایند ثبت‌نام را در خود شعبه انجام داده و کارت سوخت به کارت بانکی مشتری متصل شود. بنابراین، اگر هنوز برای ثبت‌نام دریافت کارت سوخت یا تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت اقدامی نکردید؛ بهتر است هرچه زودتر به یکی از شعب بانک مراجعه کرده و درخواست اتصال کارت سوخت به کارت بانکی را داشته باشید. ۸- سهمیه سوخت شما مشخص شده و به کارت سوخت یا همان کارت بانکی افزوده می‌شود. در این مرحله باید تایید نهایی کنید تا فرایند ثبت‌نام و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت تمام شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز ثبت نام دریافت کارت سوخت از شب گذشته بیان کرد: بحث استفاده از کارت سوخت به سال گذشته بازمی گردد که دولت این اختیار را داشت تا از کارت سوخت استفاده کند اما در طول سال گذشته دولت این اقدام را انجام نداد. وی در ادامه اظهار کرد: ولی استفاده از کارت سوخت به منزله دو نرخی شدن یا سهمیه بندی بنزین نیست بلکه قصد مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت است. بنابراین بحث استفاده از کارت سوخت از سال گذشته مطرح شد و قرار است امسال اجرا شود و اکنون دولت فراخوان داده تا کسانی که کارت سوخت ندارند اقدام به دریافت آن کنند. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: تاکنون تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت سوخت یا سهیمه بندی از سوی مجلس یا در لایحه بودجه نداشته‌ایم. تاکنون نیز تصمیمی در این زمینه به کمیسیون انرژی برای بررسی و اظهار نظر ابلاغ نشده است.
ایبناایبنا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، کارت سوخت بعد از چند سال در زنجیره توزیع سوخت دوباره احیا شد و صاحبان خودرو و موتورسیکلت که کارت سوخت ندارند باید با استفاده از زیرساخت ثبت نام کارت سوخت بانکی ایجاد شده توسط بانک مرکزی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت از طریق سامانه دولت همراه به صورت رایگان اقدام یا به شعب منتخب بانک عامل خود برای تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت مراجعه کنند. طرح کارت سوخت بانکی (استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت) یکی از طرح‌های مهم ملی در راستای عملیاتی‌سازی دولت الکترونیک به شمار می‌رود که با استفاده از ظرفیت‌های زیرساخت دولت الکترونیک و تعامل دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور جلوگیری از هزینه بسیار زیاد چاپ کارت و کاهش اتلاف وقت شهروندان در راستای ثبت نام عملیاتی شده و بنا بر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این طرح مهم ملی توانسته تا به امروز از صرف هزینه ۱۳ هزار میلیارد تومانی برای چاپ و صدور کارت سوخت جلوگیری کند و ضمن صرفه جویی باعث ایجاد شفافیت شود؛ این طرح با همکاری متخصصان بانک مرکزی، شرکت خدمات انفورماتیک، شرکت شاپرک و شرکت‌های پرداخت الکترونیک و بانک‌های کشور طراحی و عملیاتی شد تا کارت‌های بانکی به نظام مدیریت مصرف سوخت کشور با استفاده از زیرساخت‌های داده و ابزارهای تسویه و پرداخت نظام بانکی متصل شود. نحوه استفاده از کارت سوخت بانکی در جایگاه‌های پمپ بنزینتبدیل کارت بانکی به کارت سوخت از طریق سامانه دولت همراه برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت رایگان و ظرف چند دقیقه قابل انجام است؛ نحوه استفاده از کارت بانکی در جایگاه‌های سوخت بسیار راحت است و صاحب کارت سوخت بانکی با مراجعه به ایستگاه‌های پرداخت (Pay Station)، دستگاه کارتخوان (POS) و کارتخوان‌های سوختی نصب شده بر روی نازل پمپ بنزین می‌توانند عملیات پرداخت را انجام دهند؛ در حقیقت صاحب خودرو و موتورسیکلت در صورت برخورداری از سهمیه سوخت علاوه بر اینکه می‌توانند میزان سهمیه را مشاهده کنند، قیمت سوخت در صورت داشتن سهمیه یا عدم برخورداری از سهمیه محاسبه و عملیات پرداخت هزینه سوخت با وارد کردن رمز کارت انجام می‌شود. ابزارهای پرداخت در جایگاه‌های سوخت بروزرسانی شدبر اساس پیگیری خبرنگار ایبنا، بروزرسانی تجهیزات ایستگاه پرداخت (Pay Station) و دستگاه‌های کارتخوانی از قبل انجام شده و هر زمان که شرکت پخش اعلام کند امکان استفاده از اعتبار فعال می‌شود و این بروزرسانی در شبکه پرداخت سوخت عملیاتی می‌شود تا امکان استفاده از کارت سوخت بانکی در جایگاه‌های سوخت با اتصال به سوئیچ ایجاد شده فراهم شود.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
دریافت کارت سوخت نحوه دریافت کارت سوخت ثبت نام کارت سوخت آموزش دریافت کارت سوختکارت سوخت از جمله مواردی بود که پس از سهمیه بندی سوخت در ایران حدود یک دهه پیش به عرصه وارد شد و همه کسانی که وسایل نقلیه داشتن باید با استفاده از کارت سوخت بنزین و گازوئیل مورد نیاز خود را دریافت می‌کردند از مزایای کارت سوخت می‌توان به کنترل مصرف بنزین و گازوئیل و نیز ردیابی و مدیریت مصرف کشور جلوگیری از قاچاق توسط کارت سوخت بود با این حال پس از اینکه دولت روحانی بر سر کار آمد پروژه کارت سوخت را متوقف کرد و از طرفی توقف این پروژه قاچاق سوخت را افزایش داد و از طرفی دیگر مدیریت مصرف سوخت نیز از دست دولت خارج شد. با این حال پس از آنکه دولت روحانی از بالا بردن قیمت سوخت ناتوان شد تصمیم گرفت که دوباره کارت سوخت را به چرخه مصرف برگرداند در هفته‌های اخیر زمزمه هایی مبنی بر گران شدن بنزین وجود دارد به همین خاطر در یک مرحله از کسانی که کارت سوخت خود را در اختیار نداشتند کاسته شد تا دوباره برای ثبت نام کارت سوخت اقدام نمایند این کار به این خاطر است که احتمالا در دوره جدید سوخت دو نرخی ارز می‌شود و سهمیه با قیمت کمتر تنها با تحویل داده می‌شود. با این حال شرکت ملی فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده است که بار دیگر کسانی که همچنان کارت سوخت ندارند می‌توانند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند. از این رو هر مالک خودرو به موتورسیکلتی که به هر دلیلی کارت سوخت خود را در اختیار ندارد باید از ساعت ۱۲ امشب هشتم اردیبهشت ۹۸ به سامانه www. mob. gov. ir یا اپلیکیشن دولت همراه و یا کد ستاره چهار مربع مراجعه کنند و به دریافت کارت سوخت اعلام نیاز کند. یکی از نکات مثبت ثبت نام کارت سوخت در این مرحله این است که هیچ نیازی به حضور در هیچ دفتری وجود ندارد و با استفاده از یک از این سه را گفته شده می‌توان این کار را انجام داد.

نحوه استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت [به روز رسانی]

دیجیاتودیجیاتو2 هفته قبل
به خصوص که چندماه قبل نیز امکان تبدیل کارت‌های بانکی به کارت سوخت توسط وزارت ارتباطات اجرایی شد. دونرخی شدن بنزین قطعا به همراه احیای دوباره کارت‌های سوخت و سهمیه بندی بنزین رخ خواهد داد. کارت بانکی برای افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، جایگزین کارت سوخت می‌شود [به روز رسانی] با توجه به احتمال سهمیه بندی مجدد بنزین با قیمت‌های ۱۰۰۰ و ۲۵۰۰ تومانی، حالا مسئله کارت سوخت بار دیگر به دغدغه شهروندان تبدیل شده است. اما برای افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند یا خودرو و موتورسیکلت ایشان به هر دلیلی فاقد کارت سوخت است، امکان استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت فراهم شده است. زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش ‌وپخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی جایگزین کارت سوخت خواهد شد.
زومیتزومیت2 هفته قبل
درنهایت، طرح‌های مربوط‌به سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت رأی منفی، اما حفظ قیمت فعلی بنزین براساس هر لیتر هزار تومان و اجباری‌شدن سوخت‌گیری با کارت، رأی مثبت گرفت. با احیای کارت سوخت افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صورت نمی‌گیرد و احیای کارت سوخت فقط به‌منظور جلوگیری از قاچاق و سامان‌دهی سوخت است. افزایش قیمت سوخت به‌نفع دولت است؟ بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند افزایش قیمت بنزین می‌تواند وسیله‌ای در دست دولت باشد تا کسری بودجه را جبران کند. متأسفانه در سال‌های گذشته، با رویکردی غلط در دولت و وزارت نفت، استفاده از کارت سوخت عملا کنار گذاشته شد و باوجوداینکه در سال‌های گذشته، دولت طرح حذف کارت سوخت و ازبین‌بردن آن را مجلس ارائه و مجلس قاطعانه با این طرح مخالفت کرد، وزارت نفت در دوسه سال اخیر، رویکردی دنبال کرد که با اینکه کارت سوخت وجود داشت و خودروها کارت سوخت داشتند، درعمل، استفاده از کارت سوخت را کنار گذاشتند. در اسرع وقت، بحث کاستی‌ها و نواقصی که در بحث کارت‌ها سوخت وجود دارد، باید رفع شود تا بتواند با برقرارشدن کارت سوخت بدون افزایش قیمت بنزین، شاهد باشیم که در مصرف سوخت و قاچاق صورت کنترل بگیرد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
** بلاتکلیفی کارت سوخت در سال جدیدبا پایان یافتن سال ۹۷ نیز هیچ تصمیم جدیدی درباره اجباری شدن استفاده از کارت سوخت اتخاذ نشد و حتی سرنوشت کارت سوخت در سال ۹۸ نیز مشخص نشده و به نظر می‌رسد بلاتکلیفی این کارت‌ها همچنان ادامه یابد. رانندگان با حذف سهمیه بندی بنزین، به کارت سوخت به عنوان ابزاری مزاحم می‌نگریستند که هیچ کارایی ندارد، زیرا به راحتی می‌شد با استفاده از کارت سوخت جایگاه داران سوخت گیری کرد. بدین ترتیب به تدریج کارت سوخت از چرخه سوخت گیری رانندگان کنار گذاشته شد، حتی افرادی که کارت خود را گم کرده بودند به سراغ آن نرفتند. بی رغبتی به کارت سوخت تا آنجا پیش رفت که در دفترهای پستی انبوهی از کارت‌های سوخت وجود داشت که رانندگان برای تحویل گرفتن آنها مراجعه نکرده بودند. در اجباری کردن کارت سوخت تردیدی وجود ندارد، اما زمان و نحوه اجرای طرح‌های جدید مدیریت مصرف از طریق کارت سوخت هنوز مشخص نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
یکی از ابزارهایی که طی سالهای قبل برای رصد و کنترل میزان توزیع و مصرف بنزین مورد استفاده قرار گرفته بود کارت سوخت بود. طی هفته‌های گذشته دولت ومجلس برای بازگشت کارت سوخت به چرخه مصرف بنزین جلسات متعددی برگزار کردند. اما این که آیا کارت سوخت می‌تواند در کاهش قاچاق سوخت مؤثر واقع شود یا نه موضوعی است که خبرآنلاین آن را به نظرخواهی گذاشت. کارت ملی آگه هوشمند باشه بعنوان کارت سوخت، دفترچه بیمه، گواهینامه و غیره استفاده میشه. استفاده از کارت سوخت هم باعث اتلاف وقت و معطلی در جایگاه‌های سوخت و مشکلات دیگری به همراه دارد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
تمامی کسانی که درخواست صدور کارت سوخت المثنی را ثبت کرده‌اند و یا از این‌به‌بعد ثبت می‌کنند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری بنزین سهمیه‌ای استفاده خواهند کرد. به گزارش تسنیم، کسانی که کارت سوخت خودروی خود را گم کرده‌اند یا به هر دلیل، کارت سوخت ندارند و طبق آنچه تاکنون در چندین اطلاعیه از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام شده، برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام نکرده‌اند؛ همچنان می‌توانند با مراجعه به سامانه www. mob. gov. ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه و یا کددستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند. تمامی کسانی که درخواست صدور کارت سوخت المثنی را ثبت کرده‌اند و یا ازاین‌به‌بعد ثبت می‌کنند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری بنزین سهمیه‌ای استفاده خواهند کرد. زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی جایگزین کارت سوخت خواهد شد. وی افزود: ساز‌و‌کاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن در روزهای آینده به اطلاع عموم می‌رسد.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران دقایقی پیش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "سازوکاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن هر زمان که تصمیم بر اجرای طرح سهمیه بندی باشد به اطلاع عموم می‌رسد. کارت‌های هوشمند سوخت قدیمی همچنان قابل استفاده خواهد بود. جایگزینی کارت بانکی برای مالکان خودرو و موتورسیکلت‌هایی است که در سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند و کارت سوخت ندارند. مردم نگران کارت سوخت نباشند، در صورت هرگونه تغییر در نظام توزیع سوخت، شهروندان می‌توانند هم با کارت بانکی ثبت نام شده و هم با کارت‌های سوخت قدیمی سوخت گیری کنند "
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
زیبا اسماعیلی افزود: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی جایگزین کارت سوخت خواهد شد. وی گفت: سازوکاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن در روزهای آینده به اطلاع عموم می‌رسد. اسماعیلی افزود: کارت‌های هوشمند سوخت قدیمی همچنان قابل استفاده خواهد بود و جایگزینی کارت بانکی برای مالکان خودرو و موتورسیکلت‌هایی است که در سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند و کارت سوخت ندارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
به گزارش «ایبنا» شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مالکان خودرو یا موتورسیکلت‌هایی که فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند در فرصت محدودی که ایجاد شده از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت‌نام کارت سوخت با هزینه ۳۳ هزار تومان یا از طریق سایت دولت همراه و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت به‌صورت رایگان اقدام کنند؛ در حال حاضر استفاده از کارت سوخت در فرآیند سوخت‌گیری الزامی نیست، اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده و تاکید دولت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌نظر می‌رسد به‌زودی فرآیند سوخت‌گیری با کارت سوخت الزامی باشد و تغییراتی در حوزه سوخت انجام شود. بر همین اساس شرکت ملی پخش اعلام کرده که مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند با مراجعه به سایت www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه یا کد دستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت تقاضای خود را ثبت کنند؛ در این فرآیند یکی از کارت‌های بانکی شخص صاحب خودرو به‌عنوان کارت سوخت انتخاب می‌شود و از این کارت برای سوخت‌گیری استفاده می‌شود. طرح کارت سوخت بانکی (استفاده از کارت بانکی به‌عنوان کارت سوخت) یکی از طرح‌های مهم ملی به‌شمار می‌رود که با استفاده از ظرفیت‌های زیرساخت دولت الکترونیک و تعامل دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور جلوگیری از هزینه بسیار زیاد چاپ کارت و کاهش اتلاف وقت شهروندان در راستای ثبت‌نام عملیاتی شده و بنابر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این طرح مهم ملی توانسته تاکنون از صرف هزینه ۱۳ هزار میلیارد تومانی برای چاپ و صدور کارت سوخت جلوگیری کند و ضمن صرفه‌جویی باعث ایجاد شفافیت شود. بنا بر این گزارش این طرح با همکاری متخصصان بانک مرکزی، شرکت خدمات انفورماتیک و بانک‌های کشور طراحی و عملیاتی شد تا کارت‌های بانکی به نظام مدیریت مصرف سوخت کشور با استفاده از زیرساخت‌های داده و ابزارهای تسویه و پرداخت نظام بانکی متصل شود؛ با توجه به همکاری نظام بانکی در طرح ملی کارت سوخت بانکی، بانک‌ها علاوه‌بر در نظر گرفتن جوایز ویژه برای تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت به‌منظور سهولت ثبت‌نام و تبدیل کارت بانکی مشتریان به کارت سوخت در برخی شعب منتخب تمهیداتی را به‌منظور ثبت‌نام کارت سوخت در نظر گرفته‌اند که بر این اساس افرادی که قادر به ثبت‌نام نیستند و اطلاعاتی ندارند می‌توانند برای ثبت‌نام به شعبه بانک عامل خود با همراه داشتن کارت خودرو یا موتورسیکلت مراجعه کنند.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
یکی از سوالات رایج بین مالکانی که دارای کارت سوخت هستند، نحوه بازیابی رمز کارت سوخت است. مدت‌هاست که سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌دار صورت می‌گیرد و بسیاری از افرادی که دارای کارت سوخت هستند، رمز خود را فراموش کرده‌اند و اکنون که بحث ثبت نام کارت سوخت مطرح شده، درباره بازیابی رمز کارت سوخت خود نگران هستند. درباره نحوه بازیابی رمز کارت سوخت این گونه اعلام شده که در حال حاضر افرادی که کارت سوخت دارند اما رمز آن را فراموش کرده‌اند، نباید اقدامی انجام دهند. چگونه از موجود بودن کارت سوخت در پست مطلع شویم؟ با توجه به این‌که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرده است خودروهای نو شماره، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آن‌ها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند، یکی دیگر از سوالات رایج این روزها درباره کارت سوخت این است که مالک خودرو چگونه از این‌که کارت سوخت خودرو در شرکت پست است مطلع شود؟ شنیده‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر کارتهای سوخت بسیاری در شرکت پست مانده است. اما مالکان خودروهای خارجی، قولنامه‌ای، فاقد کارت سوخت و کارت بانکی چه باید بکنند؟ در این میان افرادی هستند که خودروی آن‌ها خارجی، ورثه‌ای، قولنامه‌ای و… بوده یا ممکن است نه کارت سوخت داشته باشند و نه کارت بانکی (طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی افرادی که کارت سوخت ندارند، باید یک کارت بانکی با هدف استفاده به عنوان کارت سوخت معرفی کنند)، این افراد موارد خاص هستند که برای دریافت کارت سوخت باید به‌صورت حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ضروری دانستن احیاء کارت سوخت، گفت: صریح می‌گویم؛ کارت سوخت تعمدا حذف شد این درحالی است که حذف‌کنندگان می‌دانستند کارت سوخت مصرف را بهینه کرده و مانع از قاچاق می‌شود، مجلس نیز همان زمان با این اقدام مخالفت کرد چراکه کارت سوخت مزایای بسیار برای کشور دارد. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مدت زمان استفاده از کارت سوخت، نزدیک به یک میلیون خودروی بلاتکلیف، بدون سند، موتور تعویض شده و سرقتی کشف شد، افزود: کارت سوخت می‌تواند سوخت را کنترل و تحت‌نظارت داشته باشد، مصرف را بهینه کند و اطلاعات به روز ارائه دهد. حذف کارت سوخت عامل افزایش ۳۰ تا ۴۰درصد مصرف سوخت شدجعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه اکنون یک مسئول پیدا شود و بگوید به چه دلیل کارت سوخت را حذف کرده و آثار زیان‌بار این کار را بپذیرد، ادامه داد: این کار عامل افزایش ۳۰ تا ۴۰درصد مصرف سوخت شد، حذف کارت سوخت به‌معنای سوزاندن بانک اطلاعاتی است و زمانی که ابزارهای اطلاعاتی وجود نداشته باشند هر نوع تخلف و قاچاقی امکان‌پذیر می‌شود. مجلس باید دولت را مکلف به احیاء کارت سوخت کندعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فردی تصمیم به حذف کارت سوخت را گرفته باید پاسخگوی ملت باشد، اضافه کرد: مجلس باید با توجه به نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت احیاء کارت سوخت، دولت را مکلف به احیاء این کارت کند. /پایان پیام
فارسفارس2 ماه قبل
این عضو سابق مرکزپژوهشهای مجلس تصریح کرد: همیشه گفته‌ام که یکی از بزرگترین اشتباهات وزارت نفت، حذف کارت سوخت بود و در شرایطی زنگنه کارت سوخت را کنار گذاشته بود که استفاده از آن تبدیل به یک فرهنگ شده بود. وی با تاکید بر اینکه آنچه در استفاده از کارت سوخت انجام می‌شد، یک چیز حداقلی بود، ادامه داد: کارت سوخت در ادامه‌اش طرح تکمیلی هم داشت، قرار بود در گام نخست میزان مصرف سوخت هر خودرو مشخص شود و در گام‌های بعدی بر اساس الگوهای تدوین شده، ابزارهای مدیریت مصرف به آن اضافه شود که در دراز مدت بر اساس الگوهای رفتاری موجود در مصرف سوخت راهکارهای متناسب با آن در کارت سوخت تعبیه و به اجرا در می‌آمد که متاسفانه گام‌های بعدی آن با وجود اینکه طراحی شده بود، ولی عملیاتی نشد. وی گفت: عواملی وجود دارد که از بالابودن مصرف حکایت می‌کند، برای مثال یکی از این موارد قاچاق سوخت است و بدیهی قاچاق سوخت را باید از حساب مصرف مردم کم کرد، یا شغل مسافرکشی یا جابجایی بار با موتور اینها مربوط به حوزه‌های دیگری غیر از مصرف واقعی سوخت است. وی ادامه داد هزینه استقرار کارت سوخت در کشور در گام نخست بالا بود، ولی حتی در همان اول کار، کاهش ظاهری مصرف بنزین ۹ میلیون لیتر بود و سال‌های بعد این تا ۲۰ میلیون لیتر هم رسید، یعنی هم کاهش مصرف سوخت هم استفاده از زیرساخت‌های ملی و هم فروش هوشمند و یکپارچه بنزین بود، بنابراین کارت سوخت همچنان بهترین گزینه مدیریت مصرف سوخت است. انتهای پیام/ب

موشن گرافیک کارت سوخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
براساس تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی وزرای دولت در جلسه‌ غیرعلنی پارلمان مقرر شد که کارت سوخت احیا شود. وی افزود: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس که وزرای اقتصاد، نفت و کشور و نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند، وضعیت قیمت بنزین و همین‌طور سهمیه‌بندی آن بررسی و مقرر شد که کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق، مجددا احیا شود اما قیمت بنزین فعلا تغییر نکند. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: در این جلسه آقای لاریجانی گفت که تغییر در قیمت بنزین باید پس از اصلاح ساختار بودجه انجام شود. ابطحی ادامه داد: آقای لاریجانی در بخش دیگری از این جلسه گفت که باید برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه بنزین، جایگاه‌های سوخت CNG تقویت و به‌روزرسانی شود. وی با اشاره به بخشی از اظهارات زنگنه وزیر نفت، گفت: آقای زنگنه نیز در این جلسه گفت که مجلس هر تصمیمی راجع‌به قیمت و نحوه عرضه بنزین بگیرد، دولت آن را اجرا می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
ثبت درخواست مالکان خودرو و موتورسیکلت که کارت سوخت ندارند، از طریق سامانه و اپلیکیشن دولت همراه و یا شماره گیری کد دستوری ستاره، چهار، مربع (#۴*) انجام می‌شود. به گفته سخنگوی شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی رانندگان خودروهای عمومی و هموطنان در سیستان و بلوچستان نیاز نیست در این سامانه نام نویسی کنند. زیبا اسماعیلی گفت: سال گذشته در فراخوان ثبت نام برای کسانی که کارت سوخت ندارند و کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر درخواست المثنای کارت سوخت را ثبت کردند. او افزود: از دیشب بیش از ۸۰ هزار نفر با مراجعه به سامانه درخواست خود را ثبت کرده‌اند. پیش بینی شده بین ۱٫۵ تا ۲ میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند. او افزود: زمان الزامی شدن کارت سوخت در اطلاعیه‌ها اعلام می‌شود و کسانی که رمز را فراموش کرده‌اند در اولین سوخت گیری می‌توانند رمز را تغییر دهند. سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اگر کسی رمز کارت خود را فراموش کرده است می‌تواند با مراجعه به به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بازیابی رمز کارت سوخت را انجام دهد. اسماعیلی افزود: بر اساس طراحی نظام دولت الکترونیک و وزارت ارتباطات در سامانه هوشمند سوخت کارت بانکی برای کارت سوخت معرفی می‌شود و سازوکار استفاده از کارت بانکی نیز در جایگاه‌های سوخت اعلام خواهد شد. او افزود: اگر رمز کارت سوخت تغییر نکرده باشد چهار رقم پایانی کارت ملی برای کارت سوخت قابل استفاده است که در صورت فراموش کردن نیز با اولین سوخت گیری می‌توانند رمز را تغییر دهند. سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: خرید و فروش کارت فقط برای استفاده در استان‌های مرزی و برای قاچاق سوخت انجام می‌شود که تاکید می‌شود کارت سوخت را تحت هیچ شرایطی به افراد غیر واگذار نکنند. اسماعیلی با بیان اینکه ۹۰ درصد خوروهای بنزینی خودروهای شخصی هستند، گفت: ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خودروی بنزین سوز با کارت سوخت فعال در کشورداریم که بیش از ۳۷۸ هزار خودرو از این مجموع تاکسی‌ها و عمومی هستند و ۱۹۴ هزار خودرو دولتی هستند و بیش از ۵ میلیون کارت سوخت به موتور سیکلت‌ها تعلق دارد.۱۷۱۷
پارس نیوزپارس نیوز2 هفته قبل
به گزارش پارس نیوز، بنزین از فرداشب (ساعت ۲۴) به‌صورت سهمیه‌ای عرضه می‌شود، یکی از مهمترین سؤالات در این بخش این است که افرادی که فاقد کارت سوخت هستند، چه کنند. کسانی که کارت سوخت خودروی خود را گم کرده‌اند یا به هر دلیل، کارت سوخت ندارند و طبق آنچه تاکنون در چندین اطلاعیه از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام شده، برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام نکرده‌اند؛ همچنان می‌توانند با مراجعه به سامانه www. mob. gov. ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه و یا کددستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند. تمامی کسانی که درخواست صدور کارت سوخت المثنی را ثبت کرده‌اند و یا ازاین‌به‌بعد ثبت می‌کنند، از کارت بانکی برای سوخت‌گیری بنزین سهمیه‌ای استفاده خواهند کرد. زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: اشخاصی که از نخستین فراخوان ثبت‌نام کارت سوخت تاکنون در سامانه دولت همراه ثبت‌نام و کارت بانکی به سامانه معرفی کرده‌اند، نیازی به دریافت کارت سوخت ندارند زیرا کارت بانکی جایگزین کارت سوخت خواهد شد. وی افزود: ساز‌و‌کاری طراحی شده که می‌توان از کارت بانکی برای سوخت‌گیری استفاده کرد و نحوه به‌کارگیری آن در روزهای آینده به اطلاع عموم می‌رسد.
فراروفرارو2 هفته قبل
یکی از سوالات رایج بین مالکانی که دارای کارت سوخت هستند، نحوه بازیابی رمز کارت سوخت است. مدت‌هاست که سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌دار صورت می‌گیرد و بسیاری از افرادی که دارای کارت سوخت هستند، رمز خود را فراموش کرده‌اند و اکنون که بحث ثبت نام کارت سوخت مطرح شده، درباره بازیابی رمز کارت سوخت خود نگران هستند. به گزارش ایسنا، درباره نحوه بازیابی رمز کارت سوخت این گونه اعلام شده که در حال حاضر افرادی که کارت سوخت دارند اما رمز آن را فراموش کرده‌اند، نباید اقدامی انجام دهند. چگونه از موجود بودن کارت سوخت در پست مطلع شویم؟ با توجه به این‌که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرده است خودروهای نو شماره، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آن‌ها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند، یکی دیگر از سوالات رایج این روزها درباره کارت سوخت این است که مالک خودرو چگونه از این‌که کارت سوخت خودرو در شرکت پست است مطلع شود؟ شنیده‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر کارتهای سوخت بسیاری در شرکت پست مانده است. اما مالکان خودروهای خارجی، قولنامه‌ای، فاقد کارت سوخت و کارت بانکی چه باید بکنند؟ در این میان افرادی هستند که خودروی آن‌ها خارجی، ورثه‌ای، قولنامه‌ای و… بوده یا ممکن است نه کارت سوخت داشته باشند و نه کارت بانکی (طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی افرادی که کارت سوخت ندارند، باید یک کارت بانکی با هدف استفاده به عنوان کارت سوخت معرفی کنند)، این افراد موارد خاص هستند که برای دریافت کارت سوخت باید به‌صورت حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
شرایط ثبت‌نام کارت سوخت برای مالکان خودروهای نو شماره و تعویض پلاک‌های جدید اعلام شد. به گزارش ایسنا، مالکان خودروهای نو شماره و تعویض پلاک‌های جدید که تاکنون موفق به دریافت کارت شناسایی خودرو نشده‌اند، هنگام ثبت‌نام کارت سوخت در سامانه می‌توانند با استفاده از شماره VIN (شناسه ۱۶ رقمی) درج شده در شناسنامه مالکیت خودرو برای دریافت کارت هوشمند سوخت در سامانه دولت همراه، اپلیکیشن دولت همراه یا از طریق کد دستوری #۴* ثبت‌نام کنند. بر اساس این گزارش، فرآیند ثبت‌نام کارت سوخت المثنی در زمستان سال گذشته به مدت حدود دو ماه توسط شرکت ملی پالایش و پخش فروارده‌های نفتی صورت گرفت. راه‌های ثبت‌نامدر این راستا مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند با مراجعه به سایت www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه یا کد دستوری #۴* به منظور دریافت کارت سوخت تقاضای خود را ثبت کنند. کارت سوخت جدید صادر نمی‌شودمتقاضیانی که در سال گذشته ثبت‌نام کرده و یکی از کارت‌های بانکی خود را معرفی کرده‌اند، باید توجه داشته باشند کارت سوخت جدیدی برای آنها صادر نخواهد شد و کارت بانکی آنها به عنوان کارت سوخت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
پیگیری موضوعات مرتبط با کارت سوخت و بنزین از سوی مردم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در موعد مقرر نتوانستم برای کارت سوخت خودرو ثبت نام کنم تکلیف من وامثال من چیست؟ پاسخ: با اتمام مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی، امکان ثبت‌نام از طریق درگاه‌های اینترنتی و کدهای تلفن همراه امکان پذیر نیست، اما کماکان دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت‌نام متقاضیان کارت سوخت المثنی اقدام می‌کنند. شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک مالکیتی خودرو و یا موتورسیکلت خود و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام کنید. چه زمانی کارت‌های بانکی به کارت سوخت وصل میشوند و آنهایی که اینکار را کرده‌اند تا چه زمانی باید منتظر باشند؟ پاسخ: هنوز زمان مشخصی برای اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت اعلام نشده است. شما و دیگر کسانی که اقدام به اتصال کارت بانکی خود به کارت سوخت کرده‌اند، نیازی نیست هیچ اقدام دوباره‌ای انجام دهید، فقط باید منتظر اطلاعیه‌های بعدی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص اعلام زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی و عملیاتی شدن امکان به‌کارگیری کارت بانکی به عنوان کارت سوخت بمانید.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
در موعد مقرر نتوانستم برای کارت سوخت خودرو ثبت نام کنم تکلیف من وامثال من چیست؟ پاسخ: با اتمام مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی، امکان ثبت‌نام از طریق درگاه‌های اینترنتی و کدهای تلفن همراه امکان پذیر نیست، اما کماکان دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت‌نام متقاضیان کارت سوخت المثنی اقدام می‌کنند. شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک مالکیتی خودرو و یا موتورسیکلت خود و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام کنید. چه زمانی کارت‌های بانکی به کارت سوخت وصل میشوند و آنهایی که اینکار را کرده‌اند تا چه زمانی باید منتظر باشند؟ پاسخ: هنوز زمان مشخصی برای اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت اعلام نشده است. این موضوع زمانی عملیاتی می‌شود که در وهله اول زمان الزام ارائه کارت سوخت شخصی در هنگام سوخت‌گیری اعلام شود. شما و دیگر کسانی که اقدام به اتصال کارت بانکی خود به کارت سوخت کرده‌اند، نیازی نیست هیچ اقدام دوباره‌ای انجام دهید، فقط باید منتظر اطلاعیه‌های بعدی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص اعلام زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی و عملیاتی شدن امکان به‌کارگیری کارت بانکی به عنوان کارت سوخت بمانید.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
معاون پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید استفاده از کارت سوخت اجباری شود و اگر فردی از کارت سوخت جایگاهداران استفاده کرد، مبلغ اضافی پرداخت کند. ایرنا نوشت: معاون پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید استفاده از کارت سوخت اجباری شود و اگر فردی از کارت سوخت جایگاهداران استفاده کرد، مبلغ اضافی پرداخت کند. وی ادامه داد: در گام بعد باید به سراغ تحلیل وضعیت مصرف و همچنین تحلیل عوامل اقتصادی و اجتماعی رفت تا تصمیم درستی را برای مدیریت مصرف سوخت اتخاذ کرد. رشد بالای مصرف سوخت در کشور و قاچاق گسترده آن به کشور‌های همسایه، نهاد‌های مسئول را تکاپو انداخته تا راهکاری برای مدیریت مصرف و جلوگیری از رشد سرسام آور سوخت بویژه بنزین بیابند. در هفته‌های اخیر طرح‌های متعدد توسط کارشناسان و نمایندگان مجلس برای مدیریت مصرف سوخت ارایه شده که هیچ کدام به تصویب نرسیده‌اند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
در این مدت (از مهر تا اسفند) شاهد ثبت‌نام متقاضیان کارت سوخت المثنی و بیان اظهاراتی در خصوص امکان متصل کردن کارت‌های بانکی به کارت سوخت بودیم؛ اما کارت سوخت شخصی هنوز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، هنوز مصرف بنزین زیاد است و هنوز هم این سوخت باارزش، قاچاق می‌شود. این سهم برای گازوئیل از مصرف روزانه ۹۰ میلیون لیتری، در حدود ۲۰ میلیون لیتر است. می‌توان گفت حدود ۲۰ میلیون لیتر و یا حتی بیشتر، سوخت گازوئیل به‌صورت روزانه از مرزهای زمینی و دریایی کشور قاچاق می‌شود. نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه «توزیع هدفمند سوخت در شرایط سخت تحریمی و اقتصادی در کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است»، گفت: بدون شک احیای مجدد کارت سوخت ضمن توزیع نظام‌مند و مدیریت بهتر فرآورده‌های نفتی موجب کاهش شدید آمار قاچاق سوخت در کشور خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «آیا با استفاده از کارت سوخت به‌طور کامل می‌شود جلوی قاچاق سوخت را در کشور گرفت؟»، گفت: شاید به‌صورت صددرصدی نباشد ولی در کاهش آمار قاچاق سوخت بسیار مؤثر است و شکی در این قضیه نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- احیای کارت سوخت در زمان سوخت‌گیری نیازمند فراهم سازی زیرساخت‌های مربوطه در جایگاه‌ها است که آخرین پیگیری‌ها از این موضوع نشان می‌دهد تنها حدود ۱۰۰ نازل در جایگاه‌های کوچک در سراسر کشور نیاز به بازبینی داشته و سایر تجهیزات مورد بازبینی و در صورت لزوم تعمیر قرار گرفته است. با تمام این اوصاف برخی فعالان حوزه سوخت معتقد اند در صورت الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، بازبینی و تعمیری از نازل‌های سوخت صورت نگرفته که این مسئله اجرای طرح را با تعویق همراه می‌سازد. موضوع را از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیگیری کردیم که در این راستا، حمیدرضا موسوی خواه مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در خصوص زیرساخت‌های مورد نیاز در استفاده از کارت سوخت گفت: تمام زیرساخت‌های مربوط با استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها آماده هستند و هیچ جایگاهی نیست که بدون کارت سوخت اقدام به عرضه بنزین کند. وی با اشاره به اینکه گروه مخصوصی به صورت مستمر جایگاه‌های سوخت را مورد سنجش و در صورت لزوم تعمیر می‌کند، افزود: تنها حدود ۱۰۰ نازل در جایگاه‌های کوچک در سراسر کشور داریم که تجهیزاتشان نیاز به بازبینی دارد که بازسازی آن‌ها نیز به تدریج صورت می‌گیرد. تحت این شرایط باید امیدوار بود با مراجعه صاحبان خودرو به جایگاه‌های سوخت و با تاکیدهای مکرر برای استفاده از کارت سوخت، رانندگان با قطعی یا خرابی نازل یا کارت خوان جایگاه‌ها مواجه نباشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اسماعیلی در پخش خبر ۲۱ شبکه اول سیما افزود: طی اعلام‌های سال قبل و مرحله دوم که از شب قبل آغاز شد حدود ۲ میلیون و هفتصد هزار نفر به سامانه‌های ثبت نام مراجعه و درخواست خود را ثبت نموده‌اند. در حال حاضر مشغول پالایش اطلاعات ثبت نام‌ها هستیم که نتیجه آن ظرف مدت هفته آینده اطلاع رسانی می‌شود. او ادامه داد: پس از این مرحله از ثبت نام و پالایش اطلاعاتها، باید به تامین زیرساختهایی از قبیل تهیه کارت بپردازیم­البته قرار است که یک کارت بانکی تحت عنوان کارت سوخت معرفی شود و در پی این اقدام به کسانی که کارت بانکی خود را بعنوان کارت سوخت معرفی کرده‌اند کارت جدیدی داده نمی‌شود ضمنا استفاده از کارت بانکی بجای کارت سوخت را در اطلاعیه‌های بعدی آموزش خواهیم داد.
رجانیوزرجانیوز3 هفته قبل
در این گزارش به برخی از سوالات در خصوص نحوه ثبت نام کارت سوخت، پاسخ داده‌ایم: دارندگان کارت سوخت ثبت نام نکنندابتدا باید تاکید داشت ثبت نام کارت سوخت تنها برای افرادی است که کارت سوخت خودرویشان به هردلیلی در دسترس نیست و احیانا مفقود شده است بنابراین آن دسته از صاحبان خودرویی که دارای کارت سوخت هستند نیازی نیست که در این سامانه ثبت نام کنند. کارت‌های بانکی تبدیل به کارت سوخت می‌شوندموضوع مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که افرادی که در سامانه ثبت نام می‌کنند باید یک کارت بانکی خود را به سامانه معرفی کنند، زیرا در این طرح کارت سوخت جدیدی برای این دسته از افراد صادر نخواهد شد و همان کارت بانکی معرفی شده در سامانه، کار کارت سوخت را در جایگاه‌های عرضه سوخت برایشان انجام می‌دهد. برای ثبت نام کارت سوخت شماره VIN خودرو نیاز است. کارت سوخت خریداران خودرو جدید صادر می‌شودهمچنین این نکته را باید گفت که کسانی که اقدام به خرید خودروی جدید می‌کنند در مرحله شماره گذاری به دلیل اتصال سیستم شماره گذاری این خودرو‌ها به سامانه کارت سوخت، کارت سوخت آن‌ها صادر می‌شود و نیازی نیست که مالکان این دست از خودرو‌ها اقدام به ثبت نام در سامانه کنند فقط کافی است منتظر باشند تا کارت سوخت خودرویشان از طریق اداره پست تحویل گیرند. در پایان نیز یادآور می‌شود مالکان خودرو و موتور سیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند می‌توانند با مراجعه به سامانه www. mob. gov. ir، اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری *۴# به منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند.

به انتهای لیست رسیدید

کارت سوخت

در این صفحه آخرین اخبار کارت سوخت و خبرهای مرتبط با کارت سوخت را می‌خوانید.