آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد

اخبار « کارشناسی ارشد »

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
سید محسن حسینی پویا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به بحث مدرک غیرمعتبر دو عضو شورای شهر مشهد اظهار داشت: این گونه نبوده که مدرک این دو عضو شورا در هنگام انتخابات تقلبی و یا نامعتبر باشد و حتی دادستانی نیز ظاهرا به این دو عضو شورا بابت این مسئله اطلاعی نداده و اگر پرونده تشکیل شده باشد باید قاعدتا در ابتدا این اعضا مطلع شوند. رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: ورود به شورای شهر نیازمند کارشناسی ارشد نیست که نیاز به سوء استفاده باشد و برای ورود به شورای شهر مدرک کارشناسی کفایت می‌کند و در حال حاضر یکی از اعضا در دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکتری مشغول تحصیل است. حسینی پویا بیان کرد: اینکه آیا دانشگاه این مدرک را قبول دارد یا خیر بحث دیگری است و در مجموع فعالیت در شورا حرفه محسوب نمی‌شود. وی در پاسخ به اینکه گویا این دو عضو در تبلیغات خود از عنوان دانشجوی دکتری استفاده کرده‌اند بیان کرد: مدرک تقلبی از سوی این دو عضو شورای شهر مشهد ارائه نشده و فضاسازی رسانه‌ای صورت گرفته است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهنام بهاری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با توجه به آغاز انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در سایت www. azmoon. org در این واحد دانشگاهی نیز زمینه‌های لازم برای جذب دانشجو در ۴۷ رشته کارشناسی ارشد فراهم شده است. وی افزود: آن‌دسته از پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد که مجاز به انتخاب رشته در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می‌توانند به آدرس https: //azmoon. iau. ac. irمراجعه و رشته‌های کارشناسی ارشد واحد اردبیل را انتخاب کنند. معاون آموزشی واحد اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل با ۶ واحد دانشگاهی و ۲ مرکز آموزشی دارای بیش از ۱۳۵۰۰ نفر دانشجو و چهار دانشکده مصوب و چهارصد و پنجاه و شش عنوان رشته تحصیلی و ۴۲۷ نفر هیأت علمی بزرگترین مرکز علمی استان اردبیل است. وی ادامه داد: واحد اردبیل در مقطع ارشد ۴۷ و در مقطع دکتری ۲۰ رشته فعال دارد که با آزمون دانشجوی می‌پذیرد و در مقاطع کاردانی ۲۲۵، کارشناسی ناپیوسته ۸۱، کارشناسی پیوسته ۹۱ عنوان رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل فعال است که ثبت نام بدون آزمون در این رشته‌ها در جریان است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https: //azmoon. iau. ac. irنسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. انتهای پیام/ ز
رکنارکنا1 ساعت قبل
استاندار بوشهرکشف بیش از ۲۱ تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: کشف این حجم مواد مخدر در استان بوشهر نشان از تلاش شبانه‌روزی و موفقیت نیروهای عمل‌کننده است که از خدمات آنان قدردانی می‌شود. گراوند با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای مواد مخدر در سواحل و دریا کشف شده است تصریح کرد: اکنون مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از سمت محورهای زمینی به دریا سوق یافته چراکه بیشترین کشفیات سال گذشته و ۴ ماه امسال استان بوشهر در سواحل و دریا بوده است. وی، از کشف ۶ تن مواد مخدر در چهار ماه نخست امسال در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از نیروهای انتظامی، دریابانی، اطلاعات، سپاه، نیروی دریایی سپاه و دیگر دستگاه‌های مبارزه کننده که در کنار یکدیگر با سوداگران مرگ مقابله می‌کنند قدردانی می‌شود. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه آن به مواد مخدر برمی‌گردد تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه مواد مخدر در بین استان‌های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و این استان جزء استان‌های آلوده نیست. وی از تجهیز دستگاه‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید مقابله با سوداگران مرگ در مناطق خشکی و دریایی، استان بوشهر به امکانات نوین و پیشرفته مجهز می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
استاندار بوشهرکشف بیش از ۲۱ تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: کشف این حجم مواد مخدر در استان بوشهر نشان از تلاش شبانه‌روزی و موفقیت نیروهای عمل‌کننده است که از خدمات آنان قدردانی می‌شود. گراوند با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای مواد مخدر در سواحل و دریا کشف شده است تصریح کرد: اکنون مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از سمت محورهای زمینی به دریا سوق یافته چراکه بیشترین کشفیات سال گذشته و ۴ ماه امسال استان بوشهر در سواحل و دریا بوده است. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه آن به مواد مخدر برمی‌گردد تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه مواد مخدر در بین استان‌های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و این استان جزء استان‌های آلوده نیست. گراوند با بیان اینکه مسیر سوداگران مرگ از خشکی به دریا سوق یافته است خاطر نشان کرد: هوشیاری نیروهای مبارزه کننده با قاچاقچیان به صورت شبانه‌روزی بگونه‌ای است که تمام مناطق برای سوداگران مرگ ناامن است. وی از تجهیز دستگاه‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید مقابله با سوداگران مرگ در مناطق خشکی و دریایی، استان بوشهر به امکانات نوین و پیشرفته مجهز می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
پرفسور سید حسن امین استاد راهنمای حسن روحانی در دانشگاه گلاسکو و دبیرکل حزب ایران در گفت‌وگو با تسنیم، به تشریح نظرات خود درباره دخالت‌های استعمار در ایران، برجام و عملکرد دولت روحانی پرداخت. پروفسور امین فعالیت‌های سیاسی را از پیش از انقلاب با جبهه ملی و حزب ایران آغاز کرد و هم‌اکنون دبیرکل حزب ایران است. مرحوم علی‌قلی بیانی رهبر حزب ایران را دیدم و از طریق این دو نفر وارد حزب ایران شدم. بنابراین از نگاه حزب ایران انتقادها جنبه قانونی داشت، اینکه چرا قانون اساسی اجرا و چرا حقوق شهروندان ایران ادا نمی‌شود. ما خواستار منافع ملی ایران و خواستار ترقی و تعالی و پیشرفت توسعه کشور خودمان هستیم.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزیع کارت ورود به حلسه مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور خبر داد و گفت: این آزمون در روز‌های سوم و چهارم مرداد ماه در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. وی گفت: در این المپیاد تعداد ۱۲۴۹ داوطلب شرکت کردند که ۴۹۸ نفر زن و مابقی مرد هستند. مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روز پنج‌شنبه سوم و جمعه چهارم مرداد ماه در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. دکتر توکلی اظهار کرد: داوطلبان برای شرکت در مرحله نهایی المپیاد فوق لازم است از بعدازظهر روز چهارشنبه، دوم مردادماه ۹۸ در خوابگاه اسکان داشته باشند و صبح روز شنبه، ۵ مرداد ماه خوابگاه را تخلیه کنند و همچنین اسکان و پذیرایی صرفا از راه‌یافتگان به مرحله نهایی المپیاد سال ۱۳۹۸ صورت می‌گیرد و اسامی آنها بر روی سایت المپیاد قرار گرفته است. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: همچنین همراه داشتن «کارت ملی»، «کارت دانشجویی» و «کارت ورود به جلسه آزمون‌های المپیاد» ضروری است؛ ضمن اینکه استفاده از ماشین حساب‌های قابل برنامه‌ریزی ممنوع است و دانشجویان می‌توانند از ماشین حساب ساده استفاده کنند.
برنابرنا4 ساعت قبل
«بانوی سغد» عنوان قسمت جدید مجموعه «حکایت دل» است که امشب از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه که امشب (۳۰ تیرماه) ساعت ۲۱ پخش می‌شود به معرفی استاد زهره‌ زرشناس زبان‌شناس اختصاص یافته است. پس از دریافت مدرک فوق لیسانس فرهنگ و زبان‌های باستانی از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۵۷ با رتبه اول در آزمون ورودی (کنکور) دانشگاه تهران در دوره دکترای فرهنگ و زبانهای باستانی به تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۶۵ موفق به اخذ مدرک دکترا از دانشگاه تهران شد. «حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. این مجموعه برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و روز دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
پروفسور امین فعالیت‌های سیاسی را از پیش از انقلاب با جبهه ملی و حزب ایران آغاز کرد و هم‌اکنون دبیرکل حزب ایران است. مرحوم علی‌قلی بیانی رهبر حزب ایران را دیدم و از طریق این دو نفر وارد حزب ایران شدم. بنابراین از نگاه حزب ایران انتقادها جنبه قانونی داشت، اینکه چرا قانون اساسی اجرا و چرا حقوق شهروندان ایران ادا نمی‌شود. هیچ وقت دونالد ترامپ و حتی اوباما دلش به حال ملت ایران نمی‌سوزد و باید در مرحله اول آنها به منافع ملی خودشان بیندیشند. ما خواستار منافع ملی ایران و خواستار ترقی و تعالی و پیشرفت توسعه کشور خودمان هستیم.
فارسفارس5 ساعت قبل
غلامرضا بندلی پژوهشگر دوره دکترای علوم شناختی به خبرگزاری فارس آمد و درباره چگونگی پیدایش «علوم شناختی» و نحوه به کار گیری این دانش در حوزه‌های مختلف صحبت کرد. * آسیب‌شناسی ظهور علوم شناختی در ایرانفارس: چه مشکلی؟ بندلی: مشکل این است که فکر می‌‌کنیم که اگر متخصصان رشته‌های مختلف را دور هم جمع کنیم علوم شناختی اتفاق افتاده است، اما اینگونه نیست، در صورتی که این اتفاق در ایران رخ داده است. علوم شناختی در دنیا بسیار مورد توجه است به طوریکه اخیرا جایزه نوبل اقتصاد را به فردی داده‌اند که رشته وی اقتصاد شناختی است؛ یعنی علوم شناختی درگیر با اقتصاد. یک معلم باید علوم شناختی را بیاموزد و آن را در کلاس درس پیاده کند، باید علوم شناختی در کلاس درس مشخص باشد. * ادامه تحصیل در علوم شناختیفارس: علاقمندان به علوم شناختی چگونه می‌توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند؟ بندلی: متأسفانه ما در حال حاضر در سطح کارشناسی رشته علوم شناختی نداریم، یک سری مراکز در سطح کارشناسی ارشد در برخی رشته‌ها مانند روانشناسی شناختی و توانبخشی شناختی، علوم شناختی و رسانه دانشجو پذیرش می‌کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که اختلال در سطح تستوسترون می‌تواند نشان دهنده یک اختلال نوروبیولوژیکال مهم در اختلال دوقطبی باشد. همچنین تفاوت بین میانگین‌های تعدیل شده نمرات سطح بزاقی هورمون تستوسترون در چهار گروه (سه فاز دوقطبی و افراد عادی) معنی دار نبود. موسوی زادگان ادامه داد: در شاخص‌های توجه انتخابی (زمان پاسخ همخوان در فازهای یوتایمیا– مانیا، یوتایمیا- عادی، مانیا- عادی و افسردگی– عادی و در زمان پاسخ ناهمخوان در فازهای یوتایمیا – مانیا، مانیا- عادی و افسردگی– عادی تفاوت معناداری دیده شد و در این دو شاخص در چهار گروه تفاوت معنادار بود. در شاخص تعداد طبقات در مقایسه فازهای یوتایمیا - عادی و مانیا - عادی و در شاخص خطای درجاماندگی، در مقایسه فازهای یوتایمیا- عادی، مانیا - عادی و افسردگی – عادی تفاوت معنادار بود. در شاخص جمع حافظه شنیداری در فازهای یوتایمیا- عادی، مانیا- عادی، افسردگی- عادی، و در شاخص فراخنای حافظه شنیداری در یوتایمیا- مانیا و مانیا- عادی تفاوت معنادار بود.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مهدی عظیمی میرآبادی بعد از هاشم میرزاخانی و حسین صابری ریاست جدید انجمن سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را برعهده گرفته است. مهدی عظیمی که در دوران ریاست جواد شمقدری مسئولین معاونت نظارت و ارزشیابی را عهده‌دار بود پیشنهاد ریاست این نهاد را قبول کرده است. انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از نهادهای زیرمجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح است که مسئولیت حمایت و تولید آثار سینمایی و تلویزیونی با مضامین انقلابی و دفاع مقدسی را برعهده‌دارد. گفتنی است، مهدی عظیمی میرآبادی، متولد ۱۳۴۴ و دانش آموخته کارشناسی ارشد سینما در دانشگاه هنر است. در سوابق مدیریتی وی مدیر مسئول دوهفته‌نامه «سینمای خانگی»، معاونت امور فعالیت‌های سازمان سینمایی کشور، مدیرکل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای، قائم‌مقام اداره کل تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون تولید، و مشاور مدیرکل تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر بخش کارگردانان تولید و پشتیبانی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و… دیده می‌شود.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
با پیگیری دستگاه قضایی و بررسی اصالت مدارک علمی دو عضو شورای شهر مشهد مشخص شد، آن‌ها از مدارک علمی نامعتبر در سطوح عالیه استفاده کرده‌اند. به گزارش مشهد فوری، چندی پیش اطلاعات خامی از استفاده دو عضو شورای شهر مشهد از مدارک علمی نامعتبر به دادسرای مشهد ارائه شد. گزارش قدس حاکی است؛ در حالی که در مستندات ارائه شده نمایان بود دو عضو شورای شهر مشهد از مدرکی در سطح کارشناسی ارشد بهره برده‌اند، دستور تحقیقات تکمیلی و استعلام اصالت این مدارک از هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی خراسان رضوی صادر شد. این نکته درحالی پیش روی مقام قضایی قرار گرفت که برای هر دو عضو شورای شهر مشهد مدارک سطح کارشناسی ارشد در رشته مدیریت اجرایی صادر شده بود. از سویی هر دو نفر در یک سال این مدارک نامعتبر را دریافت و از آن بهره برده‌اند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، زهره زرشناس متولد ۱۳۳۰ در تهران است. پس از دریافت مدرک فوق لیسانس فرهنگ و زبان‌های باستانی از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۵۷ با رتبه اول در آزمون ورودی (کنکور) دانشگاه تهران در دوره دکترای فرهنگ و زبانهای باستانی به تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۶۵ موفق به أخذ مدرک دکترا از دانشگاه تهران شد. زرشناس با تألیف بیش از ۸۰ مقاله در مجلات علمی ایرانی و خارجی و تألیف ۱۰ کتاب در سال ۱۳۸۰ موفق به کسب درجه استادی (پروفسوری) شده و عضو چندین انجمن علمی ایرانی و خارجی مانند انجمن ایرانشناسان اروپا (SIE) و انجمن زبانشناسی و انجمن ایران شناسی ایران است. «حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. این مجموعه برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و روز دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.
فارسفارس6 ساعت قبل
سازمان سنجش پزشکی اعلام کرد: متقاضیان سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ تا فردا ۳۱ تیر فرصت دارند نسبت به ثبت سهمیه خود اقدام کنند. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ واجد شرایط طبق ضوابط می‌توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه از سامانه مرکز سنجش نسبت به ثبت نام این سهمیه اقدام کنند. افرادی که متقاضی سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون بوده و به هنگام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد موفق به ثبت نام نشده‌اند می‌توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند این افراد باید ابتدا گزینه ب را انتخاب و پس از ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری، از طریق گزینه الف نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام کنند. تمام افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون باید از تاریخ اول تا هفدهم مرداد ماه ۹۸ جهت ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند. تغییر سهمیه استعداد درخشان پس از معرفی دانشگاه و ثبت در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان پذیر نیست.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
دکتر سعیدی مدنی اکنون استادیار دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه الزهرا و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری خود را تحت راهنمایی دکتر داریوش کیانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ کرده است. وی ۲ سال دوره پسادکتری خود را در دانشگاه Osnabruck آلمان و یکسال در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گذرانده است. دکتر سعیدی مدنی در حل ۴ حدس ریاضی و طرح یک حدس مشارکت فعال داشته است. همچنین وی برای ۵ فرصت مطالعاتی کوتاه مدت در کشور‌های آلمان و ایتالیا بورس پژوهشی دریافت کرده است.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد رشته ھای گروه پزشکی سال ٩٨ واجد شرایط طبق ضوابط می‌توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه از سامانه مرکز سنجش نسبت به ثبت نام این سھمیه اقدام کنند. افرادی که متقاضی سھمیه استعداد درخشان بدون آزمون بوده و به ھنگام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد موفق به ثبت نام نشده‌اند می‌توانند از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه اقدامکنند این افراد باید ابتدا گزینه ب را انتخاب و پس از ثبت نھایی و دریافت کد رھگیری، از طریق گزینه الف نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام کنند. کلیه افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون باید از تاریخ اول تا هفدهم مردادماه ۹۸ جھت ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند. (ھر گونه تغییر در زمان ھای اعلام شده از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی می‌شود.) تغییر سھمیه استعداد درخشان پس از معرفی دانشگاه و ثبت در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان پذیر نیست.
فارسفارس8 ساعت قبل
بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای سوم و چهارم مرداد امسال در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای سوم و چهارم مرداد امسال در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. مرحله نهایی این المپیاد در ۲۳ رشته و با رقابت ۱۲۴۹ نفر از دانشجویان پذیرفته شده در مرحله اول المپیاد و دانشجویان برتر آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد. شروع اولین آزمون راس ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۳ مرداد ماه خواهد بود، لذا لازم است تمامی داوطلبان تا ساعت ۷:۳۰ به سالن‌های برگزاری آزمون مراجعه کنند. داوطلبان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن ثابت ۷۳۹۳۲۸۷۱-۰۲۱ یا با تلفن همراه ۰۹۱۲۶۲۲۶۴۵۹ مدیریت امور آموزشی پردیس شهید عباسپور تماس حاصل کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
عباس بشیرزاده، نخبه‌ی جوان مشگین شهری ده‌ها اختراع و طرح تحقیقاتی در حوزه سلامت و بهداشت دارد و خواستار حمایت مادی و معنوی مسؤولان است. خبرگزاری فارس - اردبیل؛ سرویس اجتماعی: عباس بشیرزاده نخبه‌ی جوان و متولد سال ۱۳۶۸ در مشگین شهر، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بیمارستانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و کارشناسی مدیریت بیمارستانی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز است. کسب مدال طلا و دیپلم افتخار جشنواره جهانی اختراعات سیلیکون ولی آمریکا، مدال نقره و دیپلم افتخار از جشنواره‌های جهانی اختراعات کشورهای سوئیس، چین و کویت، مدال طلا و دیپلم افتخار از جشنواره جهانی اختراعات کشور صربستان و … از جمله برخی از مهم‌ترین افتخارات علمی جهانی این نخبه جوان علمی است. فارس: جشنواره‌هایی که گروه شما در آن شرکت داشتند؟ بشیرزاده: اعضای تیم اختراعی ما سابقه حضور در جشنواره­‌های مختلف را داشته و از مدت­‌ها قبل با جشنواره­‌ها آشنایی کافی را داشتند. از مسؤولان عزیز استانی و کشوری وسرمایه‌گذاران خواستاریم با حمایت مادی و معنوی از تیم ما، زمینه خلق حماسه­ ماندگار در جهت تبدیل کشورمان به یکی از قطب­‌های نوآوری دنیا را توسط فرزندان این مرز و بوم فراهم سازند.
فارسفارس11 ساعت قبل
وی را می‌توان یکی از فعالان نهادهای مردمی غیر سیاسی نیز دانست که در حوزه محیط زیست فعالیت دارد. فارس: ارزیابی خود از فعالیت دولت در ۶ سال گذشته و اقدامات دولت در حل مشکلات مردم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ رسول بیات: بررسی عملکرد دولت و دولت‌ها نیازمند اطلاعات دقیقی است و بنده چنین اطلاعی برای مقایسه دولت فعلی با سایر دولت‌ها را ندارم ولی ارزیابی کلی بنده که نه به معنای تایید مطلق و نه نفی مطلق بوده این است که در مجموع دولت در دور نخست خود در مهار تورم و برخی اقدامات موفق بوده ولی عوامل متعددی موجب شده اکنون مردم مشکل اقتصادی داشته باشند و می‌شود گفت نمره دولت متوسط است چرا که نمی‌توان دولت را موفق یا ناموفق خواند اما به نظر من دولت بهتر از این می‌توانست عمل کند. فارس: ارزیابی شما از فعالیت استانداران به عنوان نمایندگان دولت در استان چیست؟ چقدر نمایندگان دولت در این حوزه موفق بودند؟ رسول بیات: مدیریت استان درصدی است و به نوعی مشارکت قوای دیگر هم در آن موثر است قوه قضائیه که تبلور عینی آن در دادگستری است و قوه مقننه که تبلور آن در نمایندگان دیده می‌شود. دولت نگفته است دولت اصلاح طلبان است بسیاری از وزرا هم از تفکرات دیگر هستند و اصلاح طلبان هم قبول کردند که دولت، دولت اصلاح‌طلبان نیست و تصمیم گرفتن زیاد جلوی چشم نباشند. اعتراضاتی که شد عللی دارد که مهم‌ترین آن برگزاری انتخابات الکترونیک برای نخستین بار است، پس از انتخابات برخی نمایندگان استان متوسل به دروغ شدند.
رجانیوزرجانیوز11 ساعت قبل
مدیر باشگاه طنز انقلاب گفت: رهبر انقلاب در دیدار طنزپردازان فرمودند: «در تقویت جریان انقلابی و مومن، صریح باشید. بعد هم مثال زدم که مثلا الان یک جوان که می‌خواهد کار طنز درست کند او را مقایسه می‌کنند با فلان برنامه طنز پرمخاطب سیما. وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان فرمودند: «در تقویت جریان انقلابی و مومن، صریح باشید. پس فرمودند: به طنز جهت دهید؛ آن هم در جهت مبارزه با دشمنی که با تمام امکانات با ما مبارزه می‌کند. طنز باید در خدمت اهداف و آرمان‌های ملت ایران و مبارزه با دشمن باشد.
فارسفارس16 ساعت قبل
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: در حال حاضر تعداد فعالین کانون وکلا و مرکز مشاوران ۷۵ هزار نفر است که البته قرار است در ۹ سال آینده تعداد وکلا ۲ برابر شود. در ۹ سال آینده تعداد وکلا ۲ برابر می‌شود/ وجود یک وکیل به ازای هر ۱۰۴۰ ایرانیمحمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تاکنون ۲۰ جلسه با موضوع بررسی تعداد وکلا و حذف آزمون جذب در کمیسیون قضایی و حقوقی برگزار شده که مباحث مطرح شده در ۱۰ جلسه ابتدایی بسیار سنگین و جدی بوده است. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: باید ظرفیتی ویژه برای این افراد در نظر گرفته شود. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تعداد فعالین کانون وکلا و مرکز مشاوران ۷۵ هزار نفر است که البته قرار است در ۹ سال آینده تعداد وکلا دو برابر شود. پورمختار گفت: در پرونده‌های حقوقی به دنبال الزامی شدن وکالت هستیم و اعتقاد کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آن است که داشتن یک وکیل برای ایرانیان باید در پرونده‌های حقوقی الزامی باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
سه گزینه اصلی وزارت آموزش و پرورش را بهتر بشناسیدسید جواد حسینی متولد ۱۳۴۶ در روستای رامشین از توابع شهرستان سبزوار است. او اکنون وزارت آموزش و پرورش است که از نوزدهم خرداد ۱۳۹۸ با حکم رئیس جمهور این مسئولیت را بر عهده گرفته است. اما «علی زرافشان» دیگر گزینه مطرح برای وزارت آموزش و پرورش، متولد ۱۳۳۴ است و هم‌اکنون بعنوان معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی فعالیت می‌کند. زرافشان در فاصله سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ مشاور آموزشی وزیر آموزش و پرورش و از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی بود. وی از سال ۱۳۹۲ عهده‌دار معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش شد.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در این مراسم از سامانه‌های «شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران»، «برون‌سپاری مالیات بر نقل و انتقال املاک مسکونی» و «سامانه درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا)» رونمایی کرد. دژپسند افزود: با بهره برداری از این سامانه‌ها، بعد زمانی و مکانی در انجام فرآیندهای اقتصادی حذف می‌شود. دژپسند راه اندازی سامانه «شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران» را امکان مناسبی برای بهره گیری از ایده‌های جوانان در اقصی نقاط کشورمان عنوان کرد. وزیر اقتصاد در پایان گفت: برای دستیابی به اهداف اقتصاد هوشمند، باید با تلاش بیشتر، فاصله‌ها را کم کنیم. داوطلبان برای عضویت در این شبکه می‌توانند به آدرس Econet. mefa. ir مراجعه و ثبت نام کنند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: بنا بر شنیده‌ها به زودی با حکم سیدمحمدیاشار نادری مدیر عامل بنیاد روایت مهدی عظیمی میرآبادی جایگزین حسین صابری در «انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» خواهد شد. به گزارش خبرنگار سینماپرس حضور مهدی عظیمی به عنوان یکی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب می‌تواند بارقه امیدی در چشمان هنرمندان و سینماگران دلبسته به نظام و انقلاب به وجود آورد که این روزها بنا به کم لطفی بسیاری از مدیران سینمایی دولت از دایره فعالیت‌های فرهنگی و سینمایی کنار زده شده‌اند. گفتنی است انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از جمله تشکل‌های سینمایی است که از بدو راه اندازی، مدیریت‌های مختلفی از میان سینماگران متعهد و انقلابی را تجربه کرده و در ادوار گذشته همواره حامی بسیاری از تولیدات سینمای دفاع مقدس و رویدادهایی چون جشنواره فیلم دفاع مقدس و یا همان «مقاومت» بوده است. مهدی عظیمی میرآبادی دانش آموخته کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر است و دارای سوابق اجرایی متعددی شامل صاحب امتیاز و مدیر مسئولی دوهفته‌نامه «سینمای خانگی»، معاونت امور فعالیت‌های سازمان سینمایی کشور، مدیرکل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای، قائم‌مقام اداره کل تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناظر مالی خانه سینما، جانشین نماینده تام­ الاختیار معاون امورسینمایی در خانه سینما و همچنین در حوزه جشنواره‌ها سوابقی همچون دبیراجرایی دومین جشنواره بین ­المللی فیلم پلیس، معاون امور برنامه­‌های ششمین جشنواره فیلم دفاع مقدس، دبیر اولین و دومین یادمان سینمای دفاع مقدس، دبیر بخش داوری فیلم دومین و سومین جشنواره ره­ آورد سرزمین نور و … را دارا است. این هنرمند ارزشی و مدرس دانشگاه که در جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران نیز عضویت دارد، تهیه کنندگی و تولید فیلم‌های سینمایی همچون «سیب و سلما» را نیز در کارنامه فعالیت خود ثبت کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: وجود کارگاه‌های مختلف و متنوع عملی در دانشگاه علم و صنعت، دانشجویان این دانشگاه را به مهندسان آچار به دست تبدیل کرده است. مهندسان آچار به دست در دانشگاه علم و صنعتجبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت فعالیت‌های تجربی دانشجویان در کنار آموزش‌های تئوری گفت: یکی از ویژگی‌های دانشگاه علم و صنعت ایران در نحوه نوع آموزش و تربیت دانشجویان است به طوری که در همه رشته‌ها در دانشکده‌های مختلف استفاده از کارگاه‌های عملی و آشنایی با موضوعات علمی از برنامه‌های اصلی این دانشگاه است. ذاکری تصریح کرد: وجود کارگاه و آزمایشگاه در کنار آموزش تئوری از الزامات امروزی تحصیل است که نتایج خوبی را در بردارد زیرا افراد را از آموزش یک طرفه تئوری خارج می‌کند و در محیط کارگاهی و آزمایشگاهی به صورت عملی قرار می‌دهد. وی در پایان افزود: محیط‌های کارگاهی و ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت نه تنها می‌تواند مشکل اشتغال جوانان را بر طرف کند بلکه باعث پیشرفت و افزایش تولید صنایع مختلف خواهد شد. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
محققان دانشکده شیمی دانشگاه تبریز پس از یک دهه تلاش در قالب رساله دکتری، موفق به طراحی و ساخت سل‌های مورد استفاده در پیل‌های سوختی بورهیدریدی شدند. وی با بیان اینکه در حال حاضر توسعه استفاده از انرژی‌های نو به اولویت‌های پژوهشی کشورهای مختلف تبدیل‌شده و فناوری پیل‌های سوختی از جایگاه ویژه‌ای در حوزه انرژی‌های نو برخوردار هستند، ادامه داد: آزمایشگاه علوم و تکنولوژی الکتروشیمی از حدود ۱۰ سال پیش فعالیت خود را با محوریت سوخت‌های مایع ازجمله بورهیدرید آغاز کرده است. استاد گروه شیمی فیزیک دانشکده شیمی دانشگاه تبریز حجم و وزن کم، دمای عملیاتی پایین، راندمان سوخت زیاد، پتانسیل مدار باز بالا، توان بالا، محصولات تولیدی غیر سمی و تکرارپذیری چرخه تولید بورهیدرید را از مزایای پیل‌های سوختی بورهیدریدی دانست و خاطرنشان کرد: تمام مراحل طراحی و ساخت سل‌های مورد استفاده در این پیل‌ها توسط تیم تحقیقاتی آزمایشگاه انجام شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و سل‌های ساخته شده هرساله بازنگری و بهینه‌سازی شده‌اند. به گفته وی، در بخش تهیه مجموعه الکترود-غشا و نانو الکتروکاتالیست‌های مختلف به‌عنوان قلب تپنده پیل‌های سوختی بورهیدریدی موفقیت‌های قابل‌توجهی کسب‌شده است. به‌طوری‌که ایران در مقاله چاپ‌شده اخیر با استفاده از کاتالیست‌های هسته – پوسته Pd@Ni بر روی آلوتروپی‌های کربنی به چگالی توان قابل‌توجه در جهان دست پیداکرده است.
مهرمهر1 روز قبل
اشکان معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این مدرسه اظهار داشت: این مدرسه با هدف کسب و کار و خلاقیت راه اندازی می‌شود که مجموع دوره‌های تخصصی و مهارت منجر به ایجاد شغل می‌شود. وی افزود: این مدرسه شامل رده‌های مختلف سنی از نه سال تا فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌شود. وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد به سمت کیفی‌سازی رفته است ادامه داد: در سال گذشته دانشگاه آزاد واحد خورموج بر روی مسائل فرهنگی و آموزش تمرکز کرد و در همین راستا نیز اقدامات خوبی شاهد بودیم. معصومی از راه اندازی دبیرستان سما در سطح شهرستان خبر داد و گفت: این دبیرستان هوشمند است و وابسته به دانشگاه آزاد می‌باشد. وی گفت: در حال حاضر هزار ۲۱ دانشجو در ۳۲ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.
فارسفارس1 روز قبل
نحوه انتصاب و مدارک تحصیلی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری این روزها بسیار خبرساز شده اما این بار پس از ورود سازمان بازرسی و دیوان محاسبات، پای سازمان اداری و استخدامی کشور نیز به ماجرا باز شده است. این حاشیه‌ها که حتی با تذکر جدی رئیس جمهور نیز در همان ابتدا همراه شد، نتوانست از تداوم حضور میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جلوگیری کند. به گفته برخی نمایندگان مجلس، این نهادها بر غیرقانونی بودن انتصاب میعاد صالحی تاکید کرده‌اند و حتی همین امر، موضوع سوال جدی نمایندگان مردم از شریعتمداری شده است. چندی بعد، لیستی از حقوق و مزایای تمام مدیران عامل و هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری و شرکتهای تابعه را برای نخستین بار منتشر کرد. اما در این میان همزمان با انتشار مدارک تحصیلی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری، دیوان محاسبات در نامه‌ای انتصاب میعاد صالحی را به‌عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مغایر با قانون دانست و اعلام کرد: وزارت تعاون برای انتصاب رئیس صندوق بازنشستگی کشوری از این نهاد استعلام نکرده است.
فارسفارس1 روز قبل
مدیرباشگاه طنز انقلاب گفت: رهبر انقلاب در دیدار با طنزپردازان فرمودند: «در تقویت جریان انقلابی و مومن، صریح باشید. محمدرضا شهبازی، مدیر باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: در این دیدار تعدادی از شاعران طنزپرداز حضور داشتند. بعد هم مثال زدم که مثلا الان یک جوان که می‌خواهد کار طنز درست کند او را مقایسه می‌کنند با فلان برنامه طنز پرمخاطب سیما. وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان فرمودند: «در تقویت جریان انقلابی و مومن، صریح باشید. مدیر باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان به جهت طنز هم اشاره کردند، اینکه مهمترین قضیه این است که شاعران به طنز جهت دهند.
ایسناایسنا1 روز قبل
پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز، پیرو یک طرح علمی دانشجویی در منطقه شیمبار شهرستان مسجدسلیمان، یک‌گونه گیاهی جدید را کشف و به عالم گیاه‌شناسی معرفی کردند. وی افزود: در بخشی از تحقیقات گیاه‌شناسی، وضعیت مناطق مختلف از نظر فلوریستیک مورد بررسی قرار می‌گیرد. دکتر پریشانی ادامه داد: پس از انجام مطالعات لازم مشخص شد این گیاه نمونه‌ای جدید هست و تاکنون به جهان گیاه‌شناسی معرفی نشده است. وی تصریح کرد: برای معرفی نمونه‌های جدید گیاهی، قواعد و قوانینی وجود دارد که باید لحاظ شود که مراحل لازم برای ثبت این نمونه انجام‌شده و درنهایت بصورت مقاله‌ای در مجله علمی NORDIC JOURNAL OF BOTANY به چاپ رسید و به‌عنوان گونه‌ای جدید به عالم گیاه‌شناسی معرفی شد. این تیره یکی از تیره‌های بزرگ گیاهی دنیا است که تا پیش‌از این نزدیک به ۲۴ هزار گونه برای آن معرفی‌ شده است و بر اساس کار انجام‌شده در این دانشگاه، یک‌گونه جدید دیگر به این تعداد افزوده می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا