آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد

اخبار « کارشناسی ارشد »

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور که روز شنبه منتشر شد، رحیم زارع با ۲۶ هزار و ۳۰۶ رای از مجموع ۷۳ هزار و ۷۷۹ رای صحیح، پیروز رقابت انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان‌های آباده، بوانات و خرم بید شد. زارع، دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتری تخصصی مدیریت بارزگانی و مدیریت استراتژیک دانشگاه علامه طباطبایی است. شهرستان آباده در فاصله ۲۷۴ کیلومتری، بوانات در ۲۳۰ کیلومتری و شهرستان خرم بید به مرکزیت صفاشهر در ۱۸۷ کیلومتری شمال شیراز واقع شده‌اند. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفند ۹۸ در ۱۵ حوزه انتخابیه استان فارس برگزار شد. نتایج انتخابات مجلس یازدهم پس از تایید نهایی شورای نگهبان رسمیت می‌یابد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
محمدرضا زمانی روز شنبه در مراسم تفاهم نامه همکاری دانشگاه پیام نور و دانشگاه اروپایی ارمنستان، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور پس از امضای تفاهم نامه، مراحل اجرایی آن را آغاز خواهد کرد و بسیار خوشحالیم که این دانشگاه با دانشگاهی از کشور همسایه که دارای پیام صلح است، فعالیت علمی جدیدی را آغاز می‌کند. زمانی وجود زیرساخت قوی الکترونیکی در دانشگاه پیام نور را یکی از ویژگی‌های خاص این دانشگاه دانست و تصریح کرد: اکثر دروس در دانشگاه پیام نور به صورت مشترک از طریق سیستم آنلاین و آفلاین آموزش داده می‌شود و در کنار آن محتوای دروس نیز به صورت دیجیتال تولید و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. وی همچنین آمادگی دانشگاه پیام نور را برای همکاری مشترک با دانشگاه اروپایی ارمنستان و تبادل استاد و دانشجو اعلام کرد. رییس دانشگاه اروپایی ارمنستان مهم‌ترین مشکل دانشجویان ایرانی را الزام برای گذراندن تعدادی دروس عمومی برای اخذ مدرک دانست و عنوان کرد: با همکاری و حمایت دانشگاه پیام نور این مشکل دانشجویان نیز مرتفع شود. وی درخصوص آموزش زبان فارسی در کشور ارمنستان نیز گفت: دانشگاه اروپایی ارمنستان در فاز دوم این تفاهم نامه، بسترهای برگزاری دوره‌های آموزشی زبان فارسی را فراهم خواهد کرد.
مهرمهر3 ساعت قبل
در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشور ۳۰ دانشجو به عنوان دانشجوی نمونه معرفی شدند که از این تعداد، ۱۳ دانشجو از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، ۱۰ دانشجو از گروه علوم پزشکی و دانشگاههای وابسته به وزارت بهداشت و ۷ دانشجو نیز منتخب دانشگاه آزاد اسلامی هستند. طبق اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، احسان طالبی از دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی در رشته علوم تربیتی نیز برگزیده دوره کارشناسی جشنواره دانشجویی نمونه سال ۹۹ اعلام شد. همچنین مهدی هادیان برسیانی از دانشگاه اصفهان در رشته پزشکی و مهدی عیسی زاده از دانشگاه ارتش در همین رشته برای دوره دکتری حرفه‌ای عنوان دانشجوی نمونه را کسب کردند. برای دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های علوم پزشکی نیز ویدا سادات انوشه از دانشگاه یزد در رشته ارگونومی و محمد سعید غلامی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته همتالوژی آزمایشگاهی و بانک خون نیز به عنوان دانشجویان نمونه برگزیده شدند. برای مقطع کارشناسی ارشد ذوالفقار سباتی از دانشگاه آبادان در رشته علوم آزمایشگاهی و سجاد بهاری نیا از دانشگاه یزد در رشته مدیریت خدمات بهداشت و درمانی نیز عنوان دانشجوی نمونه کشوری را کسب کردند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر علوم تامین نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین دستاورد آموزش عالی بعد از انقلاب دانست و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوره توسعه تحقیقات و پژوهش به منظور تثبیت جایگاه علمی کشور را داشتیم اما در ۱۵ سال گذشته برای کاربست دانش و فناوری‌های تلاش شده است. دکتر غلامی تاکید کرد: مرزهای کلان آموزشی عالی بیانگر این است که ما ظرفیت‌های بسیار بالای از نیروی انسانی تحصیل کرده را در کشور داریم و سعی کنیم تا جای که امکان دارد و شرایط ایجاب می‌کند از این نیروی انسانی بهره برداری کنیم. در واقع ما نباید زمان حاضر را ملاک ارزیابی آموزش عالی قرار بدهیم و اگر طول ۴۱ سال گذشته را ملاک ارزیابی آموزش عالی قرار دهیم نشانگر این است که ما بعد از انقلاب اسلامی نیازهای کشور به نیروی انسانی از طریق دانشگاه‌ها تامین کردیم. وزیر علوم همچنین تاکید کرد: نیاز به نیروی انسانی در کشور ما در زمانی بسیار شدید بود اما در حال حاضر تعداد زیادی از نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده ما به صورت سالیانه بازنشسته می‌شوند و در این جریان آرام نیروی تحصیل کرده فعلی دانشگاه‌های ما جای این افراد بازنشسته را پر می‌کند. وی در پایان خاطر نشان کرد: ما در شرایط فعلی هر اندازه که تلاش برای کشور انجام بدهیم، لازم است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: به منظور پیشرفت در امر آموزش و پژوهش در رشته ریاضی و آمار، تفاهم‌نامه‌ای میان دانشکده علوم ریاضی، کالج دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه فرهنگیان استان امضاء شد. به تدریج دانشگاه فرهنگیان مسؤولیت تربیت دبیری را بر عهده گرفت و در این چند سال اخیر بحث‌های متفاوتی در بودن یا نبودن این دانشگاه وجود داشته است. وی افزود: بیشتر دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده، فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند و ممکن است به زودی داوطلبان دانشگاه‌های دولتی در رشته دکتری هم فارغ‌التحصیلان این دانشگاه باشند. رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: رویکرد جدید دانشکده علوم ریاضی این است که در تربیت دبیران مشارکت کند و به این منظور، تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه فرهنگیان امضاء می‌کنیم که در امر آموزش و پژوهش در رشته‌های ریاضی و آمار به یکدیگر کمک کنیم. مصلحیان افزود: مریم میرزاخانی چهار سال بعد از اینکه مدرک دکتری را دریافت کرد، به مقام استادی رسید.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
وی افزود: تعدادی از دانشجویان را از دانشگاه‌های کشور به عنوان دانشجویان برگزیده و نمونه انتخاب و معرفی کرده‌اند که نماینده جامعه نمونه دانشجویان در دانشگاه‌ها هستند. وزیر علوم با بیان اینکه سال‌های طولانی در بین دانشجویان حضور دارم، گفت: جمعیت دانشجوی نمونه زیاد است و آیین نامه‌ها کمک می‌کند این جمعیت دانشجویی تقدیر شوند. وی با بیان اینکه مقطع زمانی حاضر را نباید ملاک ارزیابی دانشجویان نمونه قرار دهیم، اظهار داشت: اگر جریان ۴۰ سال گذشته را رصد کنیم، بعد از انقلاب نیازهای نیروی انسانی کشور در دانشگاه‌های پزشکی و غیرپزشکی تامین شد. وزیر علوم خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها از دانش آموختگان استقبال می‌کنند. ادامه دارد …
ایسناایسنا11 ساعت قبل
علی حدادی در انتخابات دوم اسفند ماه ۹۸ با ۴۳ هزار و ۲۳۱ رأی از مجموع ۱۰۷ هزار و ۷۵۲ رأی مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان به عنوان نماینده این سه شهرستان در مجلس یازدهم انتخاب شد. پس از آن در سمت معاونت فرماندهی سپاه کرج (سال ۷۱)، معاونت فرماندهی سپاه غرب تهران (سال‌های ۷۰ تا ۷۳) و معاونت فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان کرج (سال‌های ۷۶ تا ۸۰) مشغول به خدمت بود. او در سال‌های ۸۰ تا ۸۴ معاون فرماندهی سپاه استان تهران بود. حدادی در دولت نهم و دهم فرماندار شهرستان ساوجبلاغ و طالقان و فرماندار شهرستان نظرآباد بود. گفتنی است مهمترین رقیب حدادی در حوزه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان، محمود بهمنی نماینده فعلی البرز در مجلس و رئیس کل بانک مرکزی دولت دهم بود.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، در ادامه رفتار نامناسب و رویکرد ضد ایرانی دولت واشنگتن در قبال اتباع ایرانی، منابع خبری آمریکایی بامداد شنبه از شکایت سه دانشجوی ایرانی به دلیل ممانعت از ورود به خاک ایالات متحده خبر دادند. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، اخیرا سه دانشجوی ایرانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به این کشور سفر کرده بودند، از برخورد غیرقانونی و منع ورود به ایالات متحده، به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند. نکته مشترک شکایت این سه دانشجوی ایرانی، داشتن روادید معتبر تحصیلی برای سفر به ایالات متحده و غیرقانونی بودن اقدام مأمورانی آمریکایی در ممانعت از ورود آنها به این کشور است. بر این اساس، تا کنون پنج دانشجوی ایرانی به دلیل بازداشت چند ساعته، بازجویی‌های سخت و ممانعت از ورود به آمریکا و ادامه تحصیل توسط مأموران فدرال به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کرده‌اند. به نوشته آسوشیتدپرس، همچنین از زمان شروع سال تحصیلی در آمریکا از ماه آگوست، از ورود ۱۰ دانشجوی ایرانی به این کشور و ادامه تحصیل جلوگیری شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - ۲۲ اردیبهشت امسال یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کردستان به صورت رسمی با معرفی اعضای ستاد انتخابات آغاز شد و هم اکنون پس از حدود ۱۰ ماه کمتر ۲۴ ساعت برای اتمام این همایش سیاسی باقی مانده است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به ایستگاه اصلی خود یعنی گزینش داوطلبان از سوی مردم و راهیابی ۶ نفر به بهارستان به عنوان نماینده مردم کردستان در پنج حوزه انتخابیه رسید که حدود ۱۰ ماه از آغاز فعالیت ستاد انتخابات، رویدادهای مختلفی را پشت سر گذاشتیم. اولین رویداد رسمی انتخاباتی کردستان در ۲۲ اردیبهشت امسال با معرفی هشت نفر از مدیران استان به عنوان اعضای ستاد انتخابات از سوی بهمن مرادنیا استاندار رقم خورد تا فعالیت‌های انتخاباتی به شکل منسجمی آغاز شود. طبق تقویم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۰ تا ۱۶ خرداد فرصت مشمولان ماده ۲۹ قانون انتخابات بود تا از سمت‌های مدیریتی خود استعفا دهند که در این مهلت قانونی طبق اعلام ستاد انتخابات کردستان ۱۱ نفر در حوزه‌های پنجگانه انتخابیه این استان از سمت خود استعفا دادند. مشارکت ۲۰ هزار نفری در برگزاری روند انتخاباتدر نهایت پیش از آغاز نام نویسی داوطلبان ستاد انتخابات استان ۲۰ هزار نفر از کارمندان، فرهنگیان، معتمدان محلی و نمایندگان نهادهای انقلابی در قالب عوامل اجرایی در این استان برای انجام امور مربوط به انتخابات از جمله ثبت نام داوطلبان تا زمان رای گیری ساماندهی شدند.
مهرمهر3 روز قبل
رییس دانشکده تاریخ دانشگاه اوراسیا افزود: ایران کشوری است با تاریخی طولانی و پیشینه تمدنی غنی که با قزاقستان نیز اشتراکات تمدنی و تاریخی ایران دارد، بر این اساس زمینه‌های زیادی نیز برای همکاری وجود دارد. آشنایی نخبگان قزاق با تاریخ ایرانکبریایی‌زاده نیز به بیان مأموریت و فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در قزاقستان پرداخت و گفت: ایران و قزاقستان دو کشور همسایه هستند که در طول تاریخ روابط حسنه‌ای با یکدیگر داشته‌اند. جمعیت قابل اعتنایی از مردم قزاق در ایران زندگی می‌کنند و همینطور جمعیت چند هزار نفری ایرانی در قزاقستان سکونت دارند. رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان افزود: نخبگان قزاق با تاریخ ایران آشنا هستند. در پایان این دیدار مقرر شد؛ برنامه‌ای برای آشنایی بیشتر دانشجویان این دو مقطع با تاریخ و تمدن مشترک ایران و قزاقستان طراحی و اجراء شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در این حکم انتصاب خطاب به فتح‌اللهی آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه فسا منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه، امکانات و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید. جمال فتح‌اللهی متولد ۱۳۵۳ در شهر فسا و استادیار گروه اقتصاد دانشگاه رازی است. وی دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد نظری دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد و دکترای اقتصاد دانشگاه مفید است. وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات محسن اژدری، رئیس سابق دانشگاه فسا، در طول تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
جمال فتح‌اللهی متولد ۱۳۵۳ در شهر فسا و استادیار گروه اقتصاد دانشگاه رازی است. وی دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد نظری دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد و دکترای اقتصاد دانشگاه مفید است. از سوابق اجرایی وی می‌توان به رئیس گروه مطالعات اقتصادی و مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی (برنامه و بودجه سابق) استان هرمزگان، مجری مطالعات آمایش استان کرمانشاه (۱۳۹۷-۱۳۹۳)، مدیر حوزه ریاست و مشاور رئیس دانشگاه رازی (مهرماه ۱۳۹۳ تا دی‌ماه ۱۳۹۶) و معاون اداری، مالی دانشگاه رازی اشاره کرد. وی همچنین دارای ۳۳ عنوان مقاله علمی – پژوهشی و ISI و ارائه شده در همایش‌های داخلی و خارجی و مجری چهار طرح پژوهشی خاتمه یافته است. وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات محسن اژدری، رئیس سابق دانشگاه فسا، در طول تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
پیکر حسین اصلانی آهنگساز معاصر که برای تدفین در زادگاهش از نیویورک به ایران منتقل شده است قرار بود امروز در محل تولد این آهنگساز به خاک سپرده شود که به دلیل بارش سنگین برف و نبود امکانات این مراسم به تعویق افتاد. وی افزود: اگر شرایط جوی مناسب باشد و امکانات لازم در اختیار ما قرار بگیرد مراسم تدفین و یادبود این آهنگساز برجسته صبح شنبه انجام خواهد شد. حسین اصلانی در یک نگاهحسین اصلانی در سال ۱۳۱۵ در روستای شاقاجی رشت، در خانواده‌ای سرشناس به دنیا آمد اما بسیار زود پدرش را از دست دادو سالهای کودکی را با مشکلات خانوادگی حاصل از این مصیبت به سختی گذراند. وی پس ازگذراندن مقطع ابتدایی در سال ۱۳۳۲ ناگزیر به تهران مهاجرت کرد و برای تأمین معاش به شغل‌های مختلفی روی آورد. حسین اصلانی در روز ۸ بهمن ماه در آمریکا درگذشت و پیکرش هفته گذشته از نیویورک به ایران منتقل شد.

دیدن کنسرت‌های متفاوت در «برج آزادی» / اجراهایی که غافلگیر می‌کنند

3+
مهرمهر1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان در حکمی از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان هواشناسی کشور، محمود دیانتی به عنوان معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان منصوب شد. به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، در بخشی از این حکم خطاب به دیانتی مده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی به عنوان معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان منصوب می‌شوید. محمود دیانتی دانش آموخته اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی در مقطع کارشناسی ارشد است و بیش از ۱۵ سال سابقه مدیریت در بخش‌های مختلف هواشناسی را در کارنامه کاری خود دارد. انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در دهمین روز از دهه مبارک فجر، طرح توسعه دو واحد دانشگاهی در شهرستان آبیک با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افتتاح شد. طرح توسعه دانشگاه غیاث الدین کاشانی در شهرک دانشگاهی اندیشه آبیک با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در مجتمع دانشگاهی آبیک اجرا شده است. با اجرای این طرح توسعه و ایجاد ۲۸ هزار مترمربع فضای دانشگاهی جدید و ۱۵ کلاس درس تعداد ۱۵ رشته علوم انسانی و ۷ رشته تجربی اضافه شده و ۳ هزار دانشجو به ظرفیت موجود اضافه خواهد شد. در این دانشگاه در حال حاضر ۲۱۰۰ دانشجو در ۴۶ رشته کارشناسی، ۲۲ رشته ارشد و در مجموع ۶۸ رشته تحصیل می‌کنند. این واحد دانشگاهی دارای ۲۵ رشته کارشناسی ارشد و ۳۰ رشته کارشناسی است و ۶۰ عضو هیئت علمی و ۲۲۰ مدرس مدعو و ۷۰ کارمند دارد.

معرفی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال/رقابت ۹ نفره جانشینی تاج با شائبه مهندسی انتخابات!

5+
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
از بین زیبایی‌های این سرزمین، غار لچوگوئیا یا Lechuguilla Cave را برای همراهان ما انتخاب کرده‌ایم. همراه ما در میان دیدنی‌های غار لچوگوئیا باشید که همراهی شما را آرزومندیم. غار لچوگوئیا، زیبایی طبیعی در نیومکزیکوبعد از آشنایی مختصر با نیومکزیکو، حال زمان آن فرا رسیده که به غارپیمایی بپردازیم و با زیبایی‌های مرموز غار لچوگوئیا Lechuguilla Cave هرچه بیشتر آشنا شویم. دیدنی‌های غار لچوگوئیا با وسعت ۲۲۲٫۶ کیلومتر، هشتمین غار شناخته شده در جهان به حساب می‌آید و با ۴۸۹ متر ارتفاع، دومین غار عمیق در ایالات متحده است. غار لچوگوئیا به خاطر شکل گیری نادر و شرایط بی نظیر خود مشهور شد.
مهرمهر1 هفته قبل
شیخی که متولد شهرستان سقز است، از ۱۷ سالگی، چاپ اشعار کردی خود را در نشریات محلی آغاز کرد و اشعار فارسی‌اش را هم در نشریات دانش‌آموزی و ادبی آغاز کرد. بعداز شب بخیر‌های تو، من نمی‌خوابم» شعرهای جدید این‌شاعر را شامل می‌شود که با مضامین عاشقانه و اجتماعی در غربت سروده شده‌اند. اگرچه تمام محتوای اشعار این‌کتاب، درباره مهاجرت نیستند، اما شعرهای این‌اثر پس از مهاجرت سراینده‌شان، متولد شده‌اند. کتاب شعر دیگری که نشر داستان به‌تازگی چاپ کرده، مجموعه‌شعر دوزبانه «خاورمیانه زخم خورده، می‌لرزد» شامل شعرهای علی جانوند است که توسط فرهاد احمدخان به آلمانی ترجمه شده‌اند. این کتاب سومین مجموعه شعر علی جانوند است که در آن، به سرایش شعر کارگری پرداخته و با ترسیم تجربه‌های زیستی و چشم‌اندازهای روستایی، و بازگویی برداشت‌هایش از سفرها و مکاشفه‌ها به تصویرسازی از محیط‌های کارگاهی و کارگری پرداخته است.

رقابت ۹ نفره جانشینی تاج با شائبه مهندسی انتخابات (گزارش)

6+
ایلناایلنا1 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
حالا چند سالی می‌شود که همین معلمان حق التدریس به یکی از چالش ‌های جدی وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده است. الهیار ترکمن درباره حقوق معلمان حق التدریس می‌گوید: پایه حقوق این معلمان را وزارت آموزش و پرورش مشخص نمی‌کند، این پایه از سوی شورای توسعه مدیریت سازمان استخدامی مشخص می‌شود. مطالبات حق التدریس‌ها پرداخت می‌شودچند ماهی است که حقوق حق التدریس معلمان رسمی وزارت آموزش و پرورش هم پرداخت نشده است. مسئولان آموزش و پرورش هر بار وعده داده‌اند که حقوق عقب مانده معلمان را پرداخت کنند؛ اما هر باری که خبر پرداخت معوقات منتشر می‌شد خبری از پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی نبود. وی درباره معوقات و واریزی‌ها تا پایان سال گفت: غیر از حقوق و مزایای مستمر، پرداخت حق التدریس معلمان شاغل از مهم‌ترین واریزی‌های ماست که ۱۸۰۰ میلیارد تومان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «میخوای تا عید ۲۰کیلو کم کنی؟ کلیک کن»، «کم کردن سریع وزن با ارسال عدد یک» «در مدت کوتاهی باعث تعجب همه بشوید. به این وضعیت غیراستاندارد باید آسیب‌های جسمی و روحی افرادی که به دنیال کاهش وزن هستند و با توسل به روش‌های فوق معمولا موفق به کم کردن وزن نمی‌شوند را هم باید اضافه کرد. مابقی اوقات ادمین هم به پست کردن تصاویری از «قبل و بعد» افراد و کاهش وزن شدید آن‌ها و توصیه‌های تغذیه‌ای می‌گذرد. در این صورت در ابتدا خوب وزن کم خواهد کرد اما در نهایت هم کاهش عضله صورت می‌گیرد و هم کاهش وزن متوقف می‌شود. به این خاطر که در یک کاهش وزن سریع این آب میان بافتی عضلات است که کم می‌شود و چربی در حال اضافه شدن است.
کجاروکجارو1 هفته قبل
آخرین اطلاعات دانشجویان مهاجر کانادا (IRCC)، رشد بسیار زیاد در تعداد دانشجویان بین‌المللی رجیستر شده در کانادا را نشان می‌دهد. سه دلیل مهم برای انتخاب کانادا به‌عنوان مقصد تحصیلی دانشجویی عبارت‌اند از: کیفیت سیستم آموزشی کاناداشهرت کانادا به جامعه بدون تبعیضشهرت کانادا به‌عنوان یک کشور امناعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسیدوره لیسانس در کشور کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. در کشور کانادا، دوره‌های کارشناسی ارشد در قالب کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) و غیره ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل یک دانشجوی بین‌المللی در کشور کانادا برای مقطع دکتری، سالیانه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است. ویزای تحصیلی کانادافرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا یک پروسه دقیق و حساس است که به واسطه کمک از یک وکیل با تجربه و آشنا به امور ویزای کانادا می‌تواند به‌راحتی انجام پذیرد.
رکنارکنا1 هفته قبل
او با بیان اینکه طب انتقال خون مغفول و بر زمین مانده است، اظهار کرد: طب انتقال خون در آموزش پزشکی خلی مورد توجه قرار نگرفته و در پزشکی و پرستاری واحدی به نام اهدا یا انتقال خون نداریم. مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه دومین چالش سازمان انتقال خون، ایجاد پالایشگاه انتقال خون بود، گفت: خوشبختانه توانستیم در مسیر ارتقای سلامت خون و فرآورده‌های خونی گام‌های خوبی برداریم و پالایش پلاسما از سال ۱۳۸۳ راه اندازی شد. آن‌ها سیستم هموویژلانس دارند، اما نه در حدی که سازمان انتقال خون می‌خواهد؛ چراکه دانش انتقال خون در حدی که باید، آموزش داده نشده است. تعرفه‌های انتقال خون غیر واقعی استعشقی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تعرفه‌های حوزه آزمایشگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی در حوزه انتقال خون، گفت: تعرفه‌ها در حوزه آزمایشگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی در حوزه انتقال خون غیر واقعی است. او با اشاره به شاخص اهدای خون رد کشور، اظهار کرد: شاخص کل اهدای خون در کشور ۲۷ در هر ۱۰۰۰ نفر است و شاخص اهدای خون مستمرمان حدود ۶۰ درصد است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
تعداد ۵۷۸ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ شرکت کردند که این میزان در مقایسه با آمار داوطلبان سال گذشته بیش از ۳۶ هزار کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ و اولین مرحله‌ بیست‌وپنجمین المپیاد علمی-دانشجویی کشور در دو مرحله انجام گرفت. در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بیش از ۶۱۴ هزار داوطلب شرکت کردند که با توجه به تعداد داوطلبان آزمون سال ۹۹ بیش از ۳۶ هزار با کاهش متقاضی مواجه شدیم. کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز دوشنبه ۲۵ فروردین‌ ماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبان تا روز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۹۹ مهلت دارند با مراجعه به سایت این سازمان کارت شرکت در جلسه خود را دریافت کنند. آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ و اولین مرحله‌ بیست‌وپنجمین المپیاد علمی – دانشجویی کشور در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ فروردین‌ ماه سال ۱۳۹۹ در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یکی از فرزندان «محمد محقق»، معاون دوم «عبدالله عبدالله»، ریاست اجرایی افغانستان به قتل رسید. در همین ارتباط گفته شده که «باقر محقق» پسر محمد محقق توسط یکی از برادرانش به قتل رسیده است. فرزند محقق دارای مشکلات روحی و روانی بوده و با اسلحه موجود در خانه خود برادر دیگرش را به قتل رسانده است. «باقرمحقق»، کارشناسی ارشد حقوق خوانده بود و سال گذشته نیز از حوزه کابل نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان شده بود، هرچند موفق به کسب آرای کافی برای ورود به پارلمان کشورش نشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حامد نیکونهاد در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت انتشار مجله حقوقی دادگستری با سابقه ۸۰ سال انتشار به عنوان قدیمی‌ترین نشریه تخصصی حقوقی اظهار کرد: مجله حقوقی دادگستری، به عنوان با سابقه‌ترین نشریه تخصصی حقوقی و یکی از قدیمی‌ترین نشریات علمی کشور، در سال ۱۳۱۶ و با عنوان «مجموعه حقوقی» آغاز به کار کرد و در دوره‌های زمانی مختلف، این مجله با اسامی متفاوتی همچون هفته‌نامه دادگستری، مجله حقوقی و قضایی دادگستری، فصلنامه حق به چاپ رسیده است. به منظور ساماندهی اطلاعات مقالات رسیده با بازبینی وضعیت تمامی مقالات، وضعیت مقالات از جهت فرآیند داوری و ارزیابی تعیین تکلیف شد. وی افزود: اقدام دیگری که برای داوری عادلانه و عالمانه در مجله حقوقی دادگستری انجام پذیرفت، تعریف تمام رشته‌ها و زیرشاخه‌های حقوقی و در اختیار قرار دادن این موضوعات به نویسندگان هنگام ارسال مقاله است. همچنین موضوعات حقوق بشر، فقه و حقوق اسلامی، تاریخ حقوق، حقوق ارتباطات، حقوق انرژی، حقوق پزشکی و سلامت، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق داوری، حقوق فناوری اطلاعات، حقوق محیط زیست، حقوق ورزشی، تحلیل اقتصادی حقوق، رویه قضایی، فلسفه حقوق و مدیریت به صورت جداگانه تعریف شده‌اند. لذا از شماره ۱۰۶، مقالات مجله جهت ویرایش به یکی از ویراستاران عضو انجمن ویراستاران کشور که دارای تحصیلات حقوقی مناسب است، ارجاع گردید تا سطح کیفی مقالات بیش از پیش ارتقا یابد.
تکرساتکرسا1 هفته قبل
تأثیرگذاری در جهانبه اعتقاد کاوه، افراد در سنین نوجوانی هنوز نمی‌دانند که چه کاری را در این دنیا دوست دارند. آموزش تفکر طراحی به نوجوانانتوانایی حل مسأله و چگونگی تربیت خود از موضوع‌هایی است که به نظر کاوه باید در سیستم آموزشی به دانش‌آموزان یاد داده شود. به همین دلیل کاوه به آموزش تفکر طراحی و فرآیند طراحی به دانش‌آموزان پرداخته که شامل ۶ گام کشف، تعریف مسأله، ایده‌پردازی، نمونه‌سازی، آزمایش و رشد است. تجربه کاری در سرآوادر مقایسه با دیگر تجربه‌‌های کاری، کاوه دوست داشت که فضای دیگری را در سرآوا تجربه می‌کرد. مهم‌ترین توصیه کاوه، تفکر به صورت بین‌رشته‌ای است.

به انتهای لیست رسیدید

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا