آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد

اخبار « کارشناسی ارشد »

انتخابانتخاب1 ماه قبل
درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد. حسین توکلی در باره احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی از شهرهای کشور گفت: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت است. گفتنی است اخباری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در حال جمع‌آوری درخواست تعویق این آزمون به علت وقوع سیل در بعضی شهرهای کشور هستند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ موافقت شد و بر این اساس این آزمون با ۷ هفته تعویق برگزار می‌شود. اعتمادآنلاین|‌ جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای بررسی موضوع تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در محل سازمان سنجش برگزار شد. در این جلسه، با تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ موافقت شد و بر این اساس این آزمون با ۷ هفته تعویق و در خردادماه برگزار می‌شود. همچنین براساس این گزارش، به داوطلبان مناطق سیل زده سهمیه ویژه‌ای اختصاص داده نمی‌شود. منبع: میزان
تابناکتابناک1 ماه قبل
در پی انتشار اخباری درباره تقاضای شماری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ برای تعویق زمان برگزاری این آزمون، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از بررسی این تقاضا خبر داد. به گزارش «تابناک»، درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد. این خبری است که ساعاتی پیش دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش به صدا و سیما داد تا مشخص شود که ماجرای مطرح شده در برخی رسانه‌ها، بسیار جدی است. اخباری که در آن‌ها تاکید شده شماری از جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در حال جمع‌آوری درخواست از سازمان سنجش آموزش کشور برای تعویق در زمان برگزاری این آزمون به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هستند. آزمونی که بر اساس برنامه قرار است در روز‌های پنجشنبه و جمعه، ۵ و ۶ اردیبهشت برگزار شود و معلوم نیست برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای اعلام نتیجه آن اجازه به تعویق انداختنش را خواهد داد یا خیر؟
تابناکتابناک1 هفته قبل
مرکز سنجش آموزش پزشکی، جزئیات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ را همراه با زمان مجدد ثبت‌نام اعلام کرد. به گزارش دانشجو، طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت از روز سه شنبه ۷ خرداد فعال خواهد شد و داوطلبانی که از ۲۶ فروردین ماه ۹۸ تا ساعت ۱۰ صبح ۳۱ فروردین ماه موفق به انجام ثبت نام برای این آزمون نشده‌اند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می‌بایست از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه ۹۸ وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی شده و ثبت نام استعداد درخشان را با وارد نمودن کد رهگیری ثبت نام آزمون انجام دهند. کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی از تاریخ ۹۸/۰۳/۲۶ لغایت تاریخ ۹۸/۰۳/۳۱ در دسترس داوطلبان خواهد بود و آزمون طی نوبت‌های صبح و عصر روز‌های پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه ۹۸ برگزار می‌شود. گفتنی است، آزمون کلیه رشته‌ها در شهر‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای شرکت آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه اول اسفندماه به پایان می‌رسد. خبرگزاری فارس: حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت به آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر (۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷) موفق به ثبت‌نام در آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور نشدند، مهلت ثبت نام در روزهای ۲۸ بهمن تا اول اسفند درنظر گرفته شد. وی افزود: پیش از این در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ تعداد ۴۵۷ هزار و ۷۳۳ نفر در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کرده بودند. توکلی گفت: همچنین اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ بهمن تا روز چهارشنبه اول اسفند روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www. sanjesh. org قرار گرفته است و افرادی که مایل به ویرایش باشند می‌توانند در این فرصت اطلاعات خود را ویرایش کنند. به گفته وی، آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه ۹۸ در ۶ گروه و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.
برنابرنا1 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ ابراهیم خدایی گفت: براساس مصوبه امروز جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار خواهد شد. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: جزییات این مصوبه در اطلاعیه این سازمان اطلاع رسانی خواهد شد. وی با بیان اینکه تعویق برگزاری این آزمون به علت وقوع سیل در چند استان انجام شد، گفت: براساس برنامه زمان بندی قرار بود که این آزمون در روز‌های پنجم و ششم اردیبهشت ۹۸ برگزار شود. خدایی افزود: همچنین براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش، آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در همان روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیر برگزار خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
حجت الاسلام سعید رضا عاملی اظهار داشت: در حال حاضر بحث بر سر ۸۵ درصد جذب مستقیم دانشجوی کارشناسی از سوی دانشگاه‌ها مطرح است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری امسال اجرا می‌شود؟، گفت: در باره امسال هنوز برنامه خاصی نداریم. وی ادامه داد: مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال چنین روندی هستند که جذب مستقیم دانشجو از طریق دانشگاه‌ها صورت گیرد. حجت الاسلام عاملی، گفت: حذف کنکور و پذیرش مستقیم دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی راحت‌تر از کارشناسی ارشد است. به تازگی معاون آموزشی وزیر علوم نیز به ایرنا گفته بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین توکلی در باره احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی از شهرهای کشور گفت: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت است. گفتنی است اخباری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در حال جمع‌آوری درخواست تعویق این آزمون به علت وقوع سیل در بعضی شهرهای کشور هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سازمان سنجش و آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کنکور کارشناسی ارشد ۲۳ و ۲۴ خردادماه برگزار می‌شود، همچنین زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۳۹۸ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ به روز‌های ۲۷ و ۲۸ تیر ۱۳۹۸ تغییر ‌می‌یابد. در این اطلاعیه آمده است: «ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیزی که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش‌هایی از شهرها و استان‌های کشور دچار آسیب شده‌اند، بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون‌های ذیل می‌رساند، با توجه به مشکلات موجود در این مناطق و براساس گزارش‌های سازمان هواشناسی و در نظرگرفتن وضعیت موجود استان خوزستان و گزارشات وزارت کشور و هلال احمر، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی علی‌رغم وجود مشکلات اجرایی، تأخیر در اعلام نتایج نهایی آزمون‌ها، نیاز به تغییر و اصلاح برنامه زمانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای شروع سال تحصیلی و مشکلاتی که ممکن است برای داوطلبان سایر مناطق ایجاد کند، در جلسه فوق‌العاده روز شنبه ۲۴ فروردین ۹۸، مصوب کرد، زمان برگزاری آزمون‌های تحصیلات‌تکمیلی، بدین ترتیب تغییر ‌یابد:۱- زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد سال ۱۳۹۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روزهای ۵ و۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به روز‌های ۲۳ و ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ تغییر ‌یابد. ۲- زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۳۹۸ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ به روز‌های ۲۷ و ۲۸ تیر ۱۳۹۸ تغییر ‌یابد. ۳- زمان برگزاری آزمون‌ دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph. D) رشته‌های علوم پایه‌ی پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان‌پزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ به روز‌های ۳۰ و ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ تغییر ‌یابد. شایان ذکر است، آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سال ۱۳۹۸ در تاریخ اعلام شده قبلی (۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.»
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد یکشنبه ۲۸ بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند. انتهای پیام/
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اسامی پذیرفته شده نهایی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد فراگیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۷ (نوبت نوزدهم) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. داوطلبان این آزمون می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از نتیجه خود اطلاع یابند. عدم مراجعه به موقع برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی می‌شود. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی در صورتیکه حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ دانش‌آموخته شوند، می‌توانند در رشته قبولی ثبت‌نام کنند. ضمنا داوطلبان می‌توانند سؤالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ (با واحد پاسخگویی غیرحضوری روابط عمومی این سازمان) در میان ‌بگذارند.
فارسفارس1 ماه قبل
ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، پیرامون درخواست ۵ هزار نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سامانه فارس من برای تعویق زمان برگزاری این آزمون، توضیح داد: بر اساس جلسه شورای سنجش که صبح امروز برگزار شد، آزمون کارشناسی ارشد در همان زمان اعلام شده برگزار می‌شود چرا که تنها ۵ هزار نفر برای تغییر زمان آزمون درخواست دادند در حالی که ۷۰۰هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند. وی ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیزی که در جریان سیل اخیر در بخش‌هایی از شهرها و استان‌های کشور، دچار خسارت شده‌اند، گفت: با توجه به اینکه فرایند اجرایی آزمون کارشناسی ارشد طولانی بوده و باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که نتایج نهایی در اوایل شهریورماه اعلام شود، لذا آزمون مطابق برنامه‌زمان‌بندی اعلام شده قبلی در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود. رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: اطلاعیه این سازمان درخصوص حوزه‌های برگزاری، تاریخ و نحوه توزیع کارت در روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه از طریق سایت این سازمان منتشرخواهد شد. وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت علوم، تحقیقات وفناوری و این سازمان از زمان وقوع سیل، پیگیر ارایه تسهیلات یا اختصاص سهمیه مشابه زلزله زدگان از مراجع ذیصلاح برای داوطلبانی که آسیب مستقیم دیده‌اند، ‌هستند که به محض حصول نتیجه جزئیات آن در دفترچه انتخاب رشته به استحضار داوطلبان خواهد رسید. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری فارس: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد یکشنبه ۲۸ بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای شرکت آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه اول اسفندماه به پایان می‌رسد. حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت به آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر (۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷) موفق به ثبت‌نام در آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور نشدند، مهلت ثبت نام در روزهای ۲۸ بهمن تا اول اسفند درنظر گرفته شد. وی افزود: پیش از این در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ تعداد ۴۵۷ هزار و ۷۳۳ نفر در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کرده بودند. توکلی گفت: همچنین اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ بهمن تا روز چهارشنبه اول اسفند روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www. sanjesh. org قرار گرفته است و افرادی که مایل به ویرایش باشند می‌توانند در این فرصت اطلاعات خود را ویرایش کنند. به گفته وی، آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه ۹۸ در ۶ گروه و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مهرمهر3 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه‌های سازمان از یک شنبه ۲۸ بهمن لغایت اول اسفند با مراجعه به سایت سازمان اقدام به ثبت نام کنند. توکلی در ادامه بیان کرد: در مرحل اول ثبت نام کارشناسی ارشد تعداد ۴۵۴ هزار ۷۳۳ نفر ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد ۲۳۶ هزار ۱۱ نفر زن و ۲۱۸ هزار ۷۲۶ نفر مرد بوده اندو ثبت نام برای ۹ کد رشته امتحانی دیگر علاوه بر ۱۳۱ کد رشته امتحانی و همچنین برگزاری آزمون توسط ارکان‌های زیربط با نظارت سازمان سجش انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه‌های سازمان از یک شنبه ۲۸ بهمن لغایت اول اسفند با مراجعه به سایت سازمان اقدام به ثبت نام کنند. بعد از پایان مرحله دوم آمار نهایی ثبت نام شده‌ها اعلام خواهد شد. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی رشد در ۶ گروه و ۱۳۱ کد رشته امتحانی در روز ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۷ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمود ابوترابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: با پیشنهاد حوزه علمیه مازندران و بررسی مرکز مدیریت حوزه علمیه کشور واقع در قم، مدارس عملیه مازندران واجد شرایط ارائه و تدریس رشته‌های تخصصی تشخیص داده شدند. وی ادامه داد: ارزیابی‌های اولیه برای راه اندازی رشته‌های تاریخ و تبلیغ در مقطع کارشناسی ارشد، مشاوره اسلامی در مقطع کارشناسی در حوزه‌های علمیه قائمشهر و ساری، حقوق جزا و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در مدرسه عملیه شهید بهشتی نوشهر انجام شد و از سال آینده طلبه در این رشته‌ها جذب می‌شود. مدیر حوزه علمیه مازندران گفت: در فعال کردن مدارس تخصصی حوزه‌های استان تلاش شده تا پراکندگی به گونه‌ای باشد که در تمامی استان این مدارس ایجاد شود. ابوترابی برخورداری از امکاناتی نظیر ساختار فیزیکی، کتابخانه‌ها و نیروی آموزش دهنده را از ویژگی‌ها برای تخصصی شدن مدارس علمیه عنوان کرد. مدیر حوزه علمیه مازندران با اشاره به قرار داشتن در زمان ثبت نام پذیرش در حوزه‌های علمیه، افزود: مرحله نخست این ثبت نام از ۲۴ بهمن تا ۲۷ اسفند امسال و مرحله دوم نیز از ۱۷ تا ۲۲ فروردین سال آینده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری فارس: حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگویی گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند. به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد. توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار داشت: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
یک شرکت فعال در حوزه الکترونیک و مخابرات جهت تکمیل کادر خود در استان تهران، محدوده غرب تهران از بین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر دولتی دعوت به همکاری می‌نماید.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
سید حبیب راضی در مراسم اختتامیه دوازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان سراسر کشور که به میزبانی شهر یزد برگزار شد از اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی حریق در کنکور سراسری خبر داد. به گزارش ایسنا، اوافزود: طبق ارزیابی و پژوهش‌های علمی که از جامعه صورت گرفته است، نگاه مردم به آتش‌نشانان از حیث اعتماد و قهرمانی از نگاه خدماتی به مهندسی تبدیل شده است. متاسفانه از این اعتماد و نگاه شهروندان در هیچ قسمت دیگری از شهرداری نیست. او خاطرنشان کرد: اخیرا در کشور، کمیسیون خاص کلانشهرها به ریاست وزیر کشور تشکیل شده است و کلانشهرها موانع را به دولت اعلام می‌کنند. راضی در پایان گفت: بحث قانون آتش‌نشانی‌ها در لایحه‌ای در کمیسیون دولت مطرح شده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تا خیر هفت هفته‌ای آزمون ارشد سال ۹۸ خبر داد. علیرضا سیلمی (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی) در خصوص به تعویق افتادن آزمون کارشناسی ارشد به خبرنگار ایلنا گفت: در جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش قرار براین شد که شورای عالی سنجش و پذیرش یک جلسه فوق‌العاده در این زمینه برگزار و در این مورد تصمیم گیری کند و اگر شورا تصمیمی در این باره نگرفت نمایندگانی که طرح دو فوریتی را آماده کرده بودند، براساس آن تصمیم گیری کنند. وی در ادامه بیان کرد: در جلسه امروز شورای سنجش و پذیرش تصویب شد که آزمون کارشناسی ارشد به طور سراسری هفت هفته به تعویق بیافتد. به گزارش ایلنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در راستای کمک به داوطلبان مناطق سیل‌زده با تاخیر در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند. به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد. توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار کرد: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
احمد رضی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد سه رشته جدید مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی گرایش مدیریت و تحلیل سامانه‌ها، علوم سیاسی و شیمی گرایش شیمی دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان موافقت کرد. به گزارش ایرنا پیش از این مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی در پردیس دانشگاه گیلان وجود داشت که با موافقت شورای گسترش آموزش عالی، مقطع کارشناسی ارشد این رشته در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان راه اندازی می‌شود. بر اساس آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۷ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای افزون بر ۵۶۰ عضو هیات علمی است. دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است. دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش‌های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت ثبت‌نام و ویرایش مجدد آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: با سپاس بیکران به درگاه ایزد منان و با آرزوی توفیق برای تمامی پویندگان عرصه علم و امید سربلندی، به اطلاع می‌رساند: با توجه به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد، فرصت مجدد جهت ثبت‌نام در نظر گرفته شده است. لذا داوطلبانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند یا هزینه ثبت‌نام را پرداخت کرده ولی ثبت‌نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ فروردین ماه نسبت به ثبت‌نام یا ویرایش اقدام کنند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد هفت رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه یزد موافقت کرد. به گزارش ایسنا، شورای گسترش آموزش عالی موافقت قطعی خود را با پذیرش دانشجو در رشته‌های مخاطرات محیطی، مهندسی مواد گرایش سرامیک، مردم‌شناسی، جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری، معماری و انرژی، سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی گرایش سنجش از دور و رشته مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی و رنگ صادر کرد. دانشگاه یزد در حال حاضر با ۱۴ هزار و ۳۷۲ دانشجو دارای ۴۸ رشته دکترا، ۱۲۳ رشته کارشناسی ارشد و ۴۷ رشته کارشناسی است. انتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
مرکز سنجش آموزش پزشکی، مهلت ثبت‌نام و امکان ویرایش مجدد آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال٩٨ را تمدید کرد. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تمدید مهلت ثبت‌نام و ویرایش مجدد آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: با سپاس بیکران به درگاه ایزد منان و با آرزوی توفیق برای تمامی پویندگان عرصه علم و امید سربلندی، به اطلاع می‌رساند: با توجه به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد، فرصت مجدد جهت ثبت‌نام در نظر گرفته شده است. لذا داوطلبانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند یا هزینه ثبت‌نام را پرداخت کرده ولی ثبت‌نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ فروردین ماه نسبت به ثبت‌نام یا ویرایش اقدام کنند. انتهای پیام/
ایرناایرنا2 ماه قبل
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، به اهمیت توجه بیشتر به دانشگاه کردستان، در ابعاد رفاهی و آموزشی اظهار داشت: توسعه این ابعاد نیاز به بودجه جهشی دارد. نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: از ۴۰۷ هزار میلیارد تومان بودجه دولتی، ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن سهم هزینه‌های جاری و حقوق کارکنان است. مرادی گفت:۶۲ هزار میلیارد تومان هم به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته است و برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کشور، کل اعتبارات ۲ ساله دستگاه‌های اجرایی باید هزینه شود. در این مراسم با تجلیل از خدمات فردین اخلاقیان، با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رحمت صادقی به عنوان رئیس دانشگاه کردستان منصوب شد. دانشگاه کردستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
یک شرکت فعال در حوزه الکترونیک و مخابرات جهت تکمیل کادر خود در استان تهران، محدوده غرب تهران از بین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر دولتی دعوت به همکاری می‌نماید.

به انتهای لیست رسیدید

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا