کارشناسی ارشد

اخبار « کارشناسی ارشد »

برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای شرکت آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه اول اسفندماه به پایان می‌رسد. خبرگزاری فارس: حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت به آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر (۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷) موفق به ثبت‌نام در آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور نشدند، مهلت ثبت نام در روزهای ۲۸ بهمن تا اول اسفند درنظر گرفته شد. وی افزود: پیش از این در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ تعداد ۴۵۷ هزار و ۷۳۳ نفر در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کرده بودند. توکلی گفت: همچنین اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ بهمن تا روز چهارشنبه اول اسفند روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www. sanjesh. org قرار گرفته است و افرادی که مایل به ویرایش باشند می‌توانند در این فرصت اطلاعات خود را ویرایش کنند. به گفته وی، آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه ۹۸ در ۶ گروه و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری فارس: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد یکشنبه ۲۸ بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
حجت الاسلام سعید رضا عاملی اظهار داشت: در حال حاضر بحث بر سر ۸۵ درصد جذب مستقیم دانشجوی کارشناسی از سوی دانشگاه‌ها مطرح است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری امسال اجرا می‌شود؟، گفت: در باره امسال هنوز برنامه خاصی نداریم. وی ادامه داد: مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال چنین روندی هستند که جذب مستقیم دانشجو از طریق دانشگاه‌ها صورت گیرد. حجت الاسلام عاملی، گفت: حذف کنکور و پذیرش مستقیم دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی راحت‌تر از کارشناسی ارشد است. به تازگی معاون آموزشی وزیر علوم نیز به ایرنا گفته بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد یکشنبه ۲۸ بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اسامی پذیرفته شده نهایی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد فراگیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۷ (نوبت نوزدهم) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. داوطلبان این آزمون می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از نتیجه خود اطلاع یابند. عدم مراجعه به موقع برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی می‌شود. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی در صورتیکه حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ دانش‌آموخته شوند، می‌توانند در رشته قبولی ثبت‌نام کنند. ضمنا داوطلبان می‌توانند سؤالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ (با واحد پاسخگویی غیرحضوری روابط عمومی این سازمان) در میان ‌بگذارند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای شرکت آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه اول اسفندماه به پایان می‌رسد. حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت به آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر (۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷) موفق به ثبت‌نام در آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور نشدند، مهلت ثبت نام در روزهای ۲۸ بهمن تا اول اسفند درنظر گرفته شد. وی افزود: پیش از این در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ تعداد ۴۵۷ هزار و ۷۳۳ نفر در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کرده بودند. توکلی گفت: همچنین اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۸ بهمن تا روز چهارشنبه اول اسفند روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www. sanjesh. org قرار گرفته است و افرادی که مایل به ویرایش باشند می‌توانند در این فرصت اطلاعات خود را ویرایش کنند. به گفته وی، آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه ۹۸ در ۶ گروه و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مهرمهر1 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه‌های سازمان از یک شنبه ۲۸ بهمن لغایت اول اسفند با مراجعه به سایت سازمان اقدام به ثبت نام کنند. توکلی در ادامه بیان کرد: در مرحل اول ثبت نام کارشناسی ارشد تعداد ۴۵۴ هزار ۷۳۳ نفر ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد ۲۳۶ هزار ۱۱ نفر زن و ۲۱۸ هزار ۷۲۶ نفر مرد بوده اندو ثبت نام برای ۹ کد رشته امتحانی دیگر علاوه بر ۱۳۱ کد رشته امتحانی و همچنین برگزاری آزمون توسط ارکان‌های زیربط با نظارت سازمان سجش انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه‌های سازمان از یک شنبه ۲۸ بهمن لغایت اول اسفند با مراجعه به سایت سازمان اقدام به ثبت نام کنند. بعد از پایان مرحله دوم آمار نهایی ثبت نام شده‌ها اعلام خواهد شد. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی رشد در ۶ گروه و ۱۳۱ کد رشته امتحانی در روز ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۷ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمود ابوترابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: با پیشنهاد حوزه علمیه مازندران و بررسی مرکز مدیریت حوزه علمیه کشور واقع در قم، مدارس عملیه مازندران واجد شرایط ارائه و تدریس رشته‌های تخصصی تشخیص داده شدند. وی ادامه داد: ارزیابی‌های اولیه برای راه اندازی رشته‌های تاریخ و تبلیغ در مقطع کارشناسی ارشد، مشاوره اسلامی در مقطع کارشناسی در حوزه‌های علمیه قائمشهر و ساری، حقوق جزا و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در مدرسه عملیه شهید بهشتی نوشهر انجام شد و از سال آینده طلبه در این رشته‌ها جذب می‌شود. مدیر حوزه علمیه مازندران گفت: در فعال کردن مدارس تخصصی حوزه‌های استان تلاش شده تا پراکندگی به گونه‌ای باشد که در تمامی استان این مدارس ایجاد شود. ابوترابی برخورداری از امکاناتی نظیر ساختار فیزیکی، کتابخانه‌ها و نیروی آموزش دهنده را از ویژگی‌ها برای تخصصی شدن مدارس علمیه عنوان کرد. مدیر حوزه علمیه مازندران با اشاره به قرار داشتن در زمان ثبت نام پذیرش در حوزه‌های علمیه، افزود: مرحله نخست این ثبت نام از ۲۴ بهمن تا ۲۷ اسفند امسال و مرحله دوم نیز از ۱۷ تا ۲۲ فروردین سال آینده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری فارس: حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگویی گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند. به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد. توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار داشت: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
یک شرکت فعال در حوزه الکترونیک و مخابرات جهت تکمیل کادر خود در استان تهران، محدوده غرب تهران از بین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر دولتی دعوت به همکاری می‌نماید.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
سید حبیب راضی در مراسم اختتامیه دوازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان سراسر کشور که به میزبانی شهر یزد برگزار شد از اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی حریق در کنکور سراسری خبر داد. به گزارش ایسنا، اوافزود: طبق ارزیابی و پژوهش‌های علمی که از جامعه صورت گرفته است، نگاه مردم به آتش‌نشانان از حیث اعتماد و قهرمانی از نگاه خدماتی به مهندسی تبدیل شده است. متاسفانه از این اعتماد و نگاه شهروندان در هیچ قسمت دیگری از شهرداری نیست. او خاطرنشان کرد: اخیرا در کشور، کمیسیون خاص کلانشهرها به ریاست وزیر کشور تشکیل شده است و کلانشهرها موانع را به دولت اعلام می‌کنند. راضی در پایان گفت: بحث قانون آتش‌نشانی‌ها در لایحه‌ای در کمیسیون دولت مطرح شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند. به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد. توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار کرد: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.
فارسفارس1 ماه قبل
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما در این آزمون ثبت نام کنند. به گفته وی، این مهلت از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ ادامه دارد. توکلی گفت: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود، اظهار داشت: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 هفته قبل
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، به اهمیت توجه بیشتر به دانشگاه کردستان، در ابعاد رفاهی و آموزشی اظهار داشت: توسعه این ابعاد نیاز به بودجه جهشی دارد. نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: از ۴۰۷ هزار میلیارد تومان بودجه دولتی، ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن سهم هزینه‌های جاری و حقوق کارکنان است. مرادی گفت:۶۲ هزار میلیارد تومان هم به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته است و برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کشور، کل اعتبارات ۲ ساله دستگاه‌های اجرایی باید هزینه شود. در این مراسم با تجلیل از خدمات فردین اخلاقیان، با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رحمت صادقی به عنوان رئیس دانشگاه کردستان منصوب شد. دانشگاه کردستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
یک شرکت فعال در حوزه الکترونیک و مخابرات جهت تکمیل کادر خود در استان تهران، محدوده غرب تهران از بین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر دولتی دعوت به همکاری می‌نماید.
فارسفارس1 ماه قبل
فهرست اسامی تعداد ۱۳ هزار و ۳۹۵ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، از تعداد ۳۹ هزار و ۷۶ داوطلب حاضر در جلسه آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تعداد ۱۳ هزار و ۳۹۵ نفر در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفتند که از این میان ۶ هزار و ۲۴۱ نفر زن و ۷ هزار و ۱۵۴ نفر مرد هستند. فهرست اسامی تعداد ۱۳ هزار و ۳۹۵ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به همراه اطلاعیه مربوط به ثبت نام و نحوه ثبت نام و مدارک لازم بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. پذیرفته شدگان باید بر اساس ضوابط اعلام شده برای ثبت نام در مراکز و واحدهای قبول شده، اقدام کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، در این اطلاعیه آمده است: «۱- دروس جبرانی صرفا برای دانشجویانی که رشته مقطع قبلی (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) آنها با مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد یا دکتری) تجانس نداشته باشد با تشخیص گروه آموزشی قابل ارائه است. ۲- حداکثر دروس جبرانی قابل ارائه ۱۲ واحد است و باید در ابتدای دوره و قبل از ارائه دروس اصلی، حداکثر تا نیمسال دوم ارائه شود که در ارائه و انتخاب دروس، اولویت با دروس جبرانی است. ۳- تکرار دروسی که دانشجو قبلا در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد گذرانده، درصورتی که عنوان درس بر اساس سرفصل برنامه مصوب کارشناسی ارشد یا دکتری باشد، مجاز نیست. ۴- دروس جبرانی دوره کارشناسی ارشد از واحدهای دوره کارشناسی و دروس جبرانی دوره دکتری از واحدهای دوره کارشناسی ارشد قابل ارائه است. ۵- شهریه دروس جبرانی بر مبنای شهریه متغیر دروس مقطع تحصیلی (کارشناسی برای مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد برای مقطع دکتری)، سال ورود دانشجو و درصورتیکه کلاس درس مستقل برای ارائه آن برگزار شود، دریافت شود.»
ایسناایسنا1 ماه قبل
دانشگاه تهران اعلام کرد که در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ پذیرای دانشجویان استعداد درخشان خواهد بود. به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد: پیرو اطلاعیه مورخ ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ با موضوع پذیرش دانشجو از طریق آئین‌نامه استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸، به اطلاع می‌رساند بر اساس مصوبه مورخ ۳۱/‏۰۶/‏۹۷‬ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای آموزشی دانشگاه تهران از بین دانشجویان مقطع کارشناسی رتبه‌های اول تا سوم ورودی سال ۱۳۹۴ دانشگاه‌های مشمول این فراخوان (کلیه دانشگاه‌های مندرج در لیست سطح بندی وزارت علوم) دانشجو می‌پذیرد. کلیه متقاضیان، از تاریخ ۱۸/‏۱۱/‏۱۳۹۷‬ تا ۲۶/‏۱۱/‏۱۳۹۷‬ فرصت دارند به سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران (ems۱. ut. ac. ir) مراجعه و نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری فرم تکمیل‌شده تقاضا برای رشته‌های مشمول این فراخوان اقدام نمایند. متقاضیانی که در فراخوان اول تقاضای خود را ارائه کرده‌اند، مجاز به ثبت مجدد درخواست نمی‌باشند. اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام و لیست‌های مشمول این فراخوان در تاریخ شروع ثبت نام در وبگاه معاونت آموزشی دانشگاه تهران به آدرس Academics. ut. ac. ir اطلاع رسانی خواهد شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
از سوی مرکز سنجش آموش پزشکی برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ مهلت مجدد در نظر گرفته شد و بر این اساس ثبت نام مجدد از ۲۶ تا ۲۸ فروردین ماه ۹۸ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرسhttp: //www. sanjeshp. irانجام می‌شود. به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند یا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده ولی ثبت نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود کنند. گفتنی است آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌های صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می‌شود. انتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در فرصت مجدد یکشنبه ۲۸ بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه اول اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. وی افزود: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) ثبت‌نام کنند، ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌شود. توکلی گفت: هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
منصورغلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری گفت: پذیرش دانشجویان دکتری در کنکور با مشارکت دانشگاه‌ها انجام می‌شود، دانشجویان دکتری آزمون داشته و تعداد دو تا سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند. برای کارشناسی ارشد هم همان آزمون سراسری وجود دارد. وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: فعلا برنامه مصوبی برای حذف این مدلها از پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نداریم. به گزارش مهر اخیرا، معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرده بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است. بخشی از پذیرش بدون کنکور نیز در بهمن ماه صورت می‌گیرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به گزارش ایلنا، داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی با رعایت شرایط زیر می‌توانند در زمان انتخاب رشته کدرشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضائی یا کد رشته کارشناسی علوم قضائی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود درج کند. داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۴ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۴ برای داوطلبان مقطع کارشناسی علوم قضائی. داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضائی. ب): تذکرات مهمبا توجه به امکانات فعلی دانشگاه، پذیرش دانشجوی بورسیه در این دو مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) در سال جاری فقط از میان داوطلبان مرد خواهد بود. سقف مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال است.
مهرمهر1 ماه قبل
داوطلبان گروه‌ آزمایشی علوم انسانی با رعایت شرایط زیر می‌توانند در زمان انتخاب رشته کد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی یا کد رشته کارشناسی علوم قضایی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود درج نمایند. داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۴ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۴ برای داوطلبان مقطع کارشناسی علوم قضایی. داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی. ب): تذکرات مهمبا توجه به امکانات فعلی دانشگاه، پذیرش دانشجوی بورسیه در این دو مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) در سال جاری فقط از میان داوطلبان مرد خواهد بود. سقف مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال می‌باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی وزارت خارجه گفت: در آینده نزدیک هیئت‌های کارشناسی اروپایی برای تنظیم سازوکار متناظر اینس تکس در ایران، به تهران سفر می‌کنند. هم اکنون در داخل ایران دستگاه‌های ذی ربط در حال ایجاد مکانیسم‌های متناسب با اینس تکس هستند تا کار شکل عملی به خود بگیرد. طی روز‌های آینده نزدیک تهران میزبان هیئت‌هایی از اروپا که مسئولیت اجرای این سازوکار را دارند، خواهد بود. قاسمی تصریح کرد: لازم به ذکر است که این نشست‌ها در سطح کارشناسان ارشد خواهد بود که بتوانند با همفکری ایران، سازوکار متناظر را در داخل کشور تنظیم کنند. سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:، اما هنوز در عمل اینس تکس کار مشخصی انجام نداده است و به آن مرحله نرسیده‌ایم.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، پذیرش دانشجو در این دوره از آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه پزشکی برای دوره‌های روزانه، مجازی همچنین دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود. داوطلبان تا ۱۰ اسفندماه جاری مهلت دارند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی www. sanjeshp. ir نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ ۴۵ هزار تومان اقدام کنند. ثبت نام برای هر داوطلب یک بار مجاز است و ثبت نام مجدد تخلف محسوب می‌شود. در صورتی که مدارک ارسالی، مورد تایید مرکز سنجش آموزش پزشکی واقع نشود ثبت نام داوطلب در مراحل بعدی لغو خواهد شد. در تکمیل فرم ثبت نام (ورود اطلاعات فرم) دقت کافی به عمل آید، زیرا داده‌های ثبت شده بعد از اتمام مهلت ثبت نام قابل ویرایش نیست.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، آزمون دکتری متمرکز سوم اسفندماه برگزار می‌شو‌د. هفته آ‌خر فروردین ما‌ه نتایج این دوره از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آزمون اعلام می‌شو‌د و اوایل اردیبهشت ما‌ه انتخاب رشته است. در این دوره ۲۲ هزار ظرفیت با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد وجود د‌ارد. * مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشدمهلت مجدد ثبت‌نام بر‌ا‌ی آزمون کارشناسی ارشد نیز از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۲۸ بهمن تا اول اسفندماه است. آزمون در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ما‌ه برگزار می‌شو‌د و امسال با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد ۳۱۰ هزار نفر ظرفیت وجود د‌ارد.
مهرمهر1 ماه قبل
دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فرصت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی از ۳۰ بهمن آغاز می‌شود و تا ۱۰ اسفندماه ادامه دارد. وی افزود: این آزمون برای ۸۵ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه سال ۹۸ برگزار می‌شود. حیدرزاده خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شصت و ھشتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی کسب حداقل نمره ١٠ از ۴۰ و کسب حداقل ٢٥ درصد نمره در درس زبان انگلیسی از آزمون سال ٩٨ و بعد از آن الزامی است. همچنین منابع آزمون نیز در سایت مرکز سنجش در دسترس داوطلبان قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا