آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد

اخبار « کارشناسی ارشد »

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مهلت پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته تمدید شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مهلت پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ تمدید شد. داوطلبان می‌توانند جداول مربوط به اطلاعات رشته محل‌ها را از طریق سایت سازمان سنجش مطالعه کرده و براساس این جداول برای انتخاب رشته مورد علاقه‌شان اقدام کنند. بیشتر بخوانید: آخرین آمار ثبت نامی‌ها در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۸داوطلبان تا ۳۰ دی‌ماه مهلت دارند با در دست داشتن مدارک موردنیاز به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد علاقه‌شان مراجعه و ثبت‌نام کنند. انتهای پیام/
ایسناایسنا13 ساعت قبل
​دانشگاه شهید بهشتی فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه را منتشر کرد. به گزارش ایسنا، ​دانشگاه شهید بهشتی به استناد آیین‌نامه‌ و بخشنامه‌های مربوط به «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شیوه‌نامه‌های مصوب شورای استعداد درخشان دانشگاه، از بین دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های دولتی، فقط برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشجو می‌پذیرد. کلیه متقاضیان از تاریخ ۹۸/۰۸/۲۰ تا ۹۸/۰۹/۱۰ می‌توانند به سامانه جامع ​آموزشی دانشگاه شهید بهشتی به نشانی (https: //golestan. sbu. ac. ir) مراجعه نموده و نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند. ​​​​​​​برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پذیرش و نحوه ثبت‌نام به فایل‌های پیوست مراجعه نمایید. فرم فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی‌ارشد دانشگاه شهید بهشتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اینجا قابل دریافت است.

راهنمای جامع شرایط و مدارک دریافت بلو کارت آلمان ۲۰۲۰

21+
تکراتوتکراتو14 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
زمانی مسیر زندگی ام به بی راهه رفت که تازه فهمیدم همسرم تألمات روحی و روانی دارد و چند بار خودکشی ناموفق داشته است و حتی با مردان غریبه بسیار بی پروا ارتباط دارد. این‌ها بخشی از اظهارات جوان ۲۸ ساله‌ای است که سوء ظن «خیانت» سراسر وجودش را فرا گرفته بود. او هیچ تعهدی به من نداشت و همواره در حال پیامک بازی با مردان غریبه بود. بعد از چند روز دوباره به خانه بازگشت و من با بررسی تلفن همراهش دریافتم او به من خیانت می‌کند و همچنان با مردان غریبه در ارتباط است. اکنون مدت هاست که سوء ظن خیانت زندگی ام را به نابودی کشانده و دیگر نمی‌توانم به چشمان شیطانی او نگاه کنم و … شایان ذکر است به دستور سرهنگ نوروزی (رئیس کلانتری شفا) پرونده این مرد جوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایلنا: براساس قانون مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به پیشنهاد وزیر کشور از میان افراد با تحصیلات دانشگاهی مرتبط و حداقل ۷ سال سابقه کار تخصصی در زمینه مدیریت بحران، برای یک دوره پنج‌ساله با تصویب هیات وزیران و با حکم رئیس جمهوری منصوب می‌شود. اسماعیل نجار در جلسه هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد به مدت ۵ سال دیگر به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور منصوب شد. سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است. گفتنی است، اسماعیل نجار متولد سال ۱۳۳۹ در شهرستان سرخه است. سوابقمسئول کمیته سوخت استانداری سمنانمسئول بازرسی استانداری کردستانمسئول روابط عمومی استانداری کردستانقائم مقام فرماندار سنندجفرماندار مریواناستاندار استان کردستاناستاندار استان کرمانمعاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشوررئیس مجمع استانداران کشور
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) آغاز شده و با توجه به تمدید مجدد فرصت انتخاب رشته، این مهلت تا روز پنجشنبه ۳۰ آبان تمدید شده است. در این مرحله، پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه، پیام‌نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگران، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود و ظرفیت پذیرش در کد رشته‌های همه مؤسسات آموزش عالی این مرحله به جز دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷ هزار و ۳۰ نفر است. داوطلبان می‌توانند برای انتخاب رشته در صورت مجاز بودن به سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه کنند. همچنین داوطلبان دانشگاه آزاد باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
با حکم رئیس‌جمهور اسماعیل نجار برای مدت پنج سال رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ماند. به گزارش ایلنا، براساس قانون مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به پیشنهاد وزیر کشور از میان افراد با تحصیلات دانشگاهی مرتبط و حداقل ۷ سال سابقه کار تخصصی در زمینه مدیریت بحران، برای یک دوره پنج‌ساله با تصویب هیات وزیران و با حکم رئیس جمهوری منصوب می‌شود. اسماعیل نجار در جلسه هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد به مدت ۵ سال دیگر به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور منصوب شد. سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است. گفتنی است، اسماعیل نجار متولد سال ۱۳۳۹ در شهرستان سرخه است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت رشته محله‌های آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ تا پایان امشب خبر داد و گفت: ثبت نام برای شرکت در دوره تکمیل ظرفیت رشته‌های مهارتی دانشگاه علمی کاربردی نیز از امروز پنجشنبه ۳۰ آبان شروع می‌شود. همچنین داوطبانی که قبلا نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کردند می‌تواند در این مهلت باقی مانده نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. وی با تاکید بر این که ۵۰ هزار و ۲۰ داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرفته خواهند شد، تاکید کرد: این ظرفیت بدون لحاظ کردن ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است. وی همچنین از آغاز ثبت نام در رشته‌های مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز ۳۰ آبان ماه خبر داد و گفت: داوطلبان به مدت یک هفته فرصت دارند در این رشته‌ها ثبت نام کنند. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های جامع علمی کاربردی از طریق واحدهای این دانشگاه صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: داوطلبان برای ثبت نام نیازی نیست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس دانشگاه تهران گفت: آزمون تستی و کوتاه کنکور، رقابت سالم و منطقی برای ورود به دانشگاه را فراهم نمی‌کند و روش «آ. ت» به عنوان تلفیقی از آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه در مقطع ارشد بهتر جواب می‌دهد. فارس من| رئیس دانشگاه تهران: تلفیق آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه برای پذیرش دانشجوی ارشدبه گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من با موضوع «اعتراض به مصوبه آ. *رئیس دانشگاه تهران: طرح آ. ت» که تلفیقی از آزمون تستی، آزمون سوابق تحصیلی و مصاحبه است به نظر ما بسیار بهتر جواب می‌دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
شرکت مهندسی فرسار تجارت فعال در حوزه تولیدی، مهندسی، فنی و تجهیزات پزشکی جهت تکمیل کادر خود در محل کارخانجات شرکت واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) آغاز شده و با توجه به تمدید مجدد فرصت انتخاب رشته، این مهلت تا روز پنجشنبه ۳۰ آبان تمدید شده است. در این مرحله، پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه، پیام‌نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگران، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود و ظرفیت پذیرش در کد رشته‌های همه مؤسسات آموزش عالی این مرحله به جز دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷ هزار و ۳۰ نفر است. داوطلبان می‌توانند برای انتخاب رشته در صورت مجاز بودن به سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه کنند. همچنین داوطلبان دانشگاه آزاد باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۱۴:۲۵ / کد خبر:۷۷۷۰۰رئیس انجمن علوم و مهندسی پلیمر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران گفت: اعمال تحریم‌ها در ۲ سال گذشته باعث افزایش ارتباط صنایع مختلف با استادان و دانشجویان رشته‌های مختلف وابسته به پلیمر شد. مهدی نکومنش به ایرنا گفت: با اعمال تحریم‌های ناعادلانه از ۲ سال گذشته، بسیاری از صنایع مرتبط با رشته پلیمر به سمت دانشگاه‌ها روی آوردند و آینده خوبی برای آن پیش‌بینی می‌شود. این پژوهشگر با تأکید بر اینکه امروز فرصت بسیار خوبی برای ارتباط هرچه بهتر و بیشتر دانشگاهیان و صنایع کوچک از جمله در زمینه داروهای نوین و پتروشیمی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ارتباط خوبی بین صنایع دفاعی و رشته‌های پلیمر در دانشگاه‌های کشورمان نیز وجود دارد. او همچنین وارداتی بودن صنایع در کشورمان را دلیل و مشکل عمده و اصلی در ارتباط کم صنعت با دانشگاه‌های کشورمان خواند و تأکید کرد: کشورمان چندان صنعت درون‌زا ندارد یعنی صنعتی که ایجادکننده آن، دانشمندان داخلی باشند. حدود ۱۶ دانشکده و گروه وابسته به پلیمر در دانشگاه‌های کشور با حدود ۲۰۰ عضو هیئت‌علمی، ۲۷۴ دانشجوی دکترا، ۷۲۸ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲ هزار دانشجوی کارشناسی فعال است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری مهر: فرصت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ ساعت ۲۴ امشب ۳۰ آبان پایان می‌یابد. مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) آغاز شده و با توجه به تمدید مجدد فرصت انتخاب رشته، این مهلت تا روز پنجشنبه ۳۰ آبان تمدید شده است. در این مرحله، پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه، پیام‌نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگران، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود و ظرفیت پذیرش در کد رشته‌های همه مؤسسات آموزش عالی این مرحله به جز دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷ هزار و ۳۰ نفر است. داوطلبان می‌توانند برای انتخاب رشته در صورت مجاز بودن به سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه کنند. همچنین داوطلبان دانشگاه آزاد باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه کنند.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، داوطلبان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته برای انتخاب رشته تا امشب مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند. داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته کرده‌اند هم تا فردا برای ویرایش اطلاعات خود مهلت دارند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از تمدیددانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: این تکمیل ظرفیت از ۲۳ آبان آغاز شده و تا ساعت ۲۴، فردا (پنجشنبه، ۳۰ آبان) ادامه دارد. توکلی افزود: تکمیل این ظرفیت ۵۷ هزار و ۳۰ نفر است که از این تعداد تاکنون ۲۷ هزار و ۱۵۲ نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «سیده مرضیه شفاپور» را به عنوان دبیر جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. در حکم معاون امور هنری خطاب به شفاپور آمده است: "به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای سرکارعالی، امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی با سایر اعضای کارگروه در تحقق اهداف قانون ساماندهی مد و لباس موفق و مؤید باشید. " «سیده مرضیه شفاپور» دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و ریاست امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست خانه مطبوعات وزارت کشور و … ازجمله سوابق شفاپور است. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات حجت‌الاسلام مهدی سیف جمالی سرپرست سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز قدردانی کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل توسعه دانش کشور و توجه به علوم کاربردی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پروفسور رضا عنوان کرد و گفت: در آخرین نشست ایشان با مسئولان معاونت علمی ریاست جمهوری، تاکید کردند که مسئولان کشور به دانشی که بتوان آن را کاربردی کرد بیشتر توجه کنند. وی در ادامه تصریح کرد: پروفسور رضا در سال‌های اخیر به دلیل کهولت سن توان تدریس و تربیت دانشجو را نداشتند، اما همچنان به عنوان یک فردی متفکر در جامعه علمی مطرح بودند. دکتر سالار آملی خاطر نشان کرد: ملاقاتی که من با پروفسور رضا در ایران داشتم به حدود هفت سال پیش برمی‌گردد که ایشان را در جلسه‌ای در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ملاقات کردم. پیشرفت کشور بیشترین دغدغه این پروفسور بود و همواره تاکید می‌کرد که مسئولان به فکر توسعه علومی باشند که بتوان آن را به منظور توسعه کشور کاربردی کرد. به گفته قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، پروفسور رضا همواره تاکید داشت که سرمایه‌های اصلی هر کشور توان عمومی آن کشور است که باید بتوان ظرفیت‌سازی کرد تا آن توان بومی را به دانش تبدیل کرد و به کار گرفت و انتظار او از جامعه علمی این بود که خود ساخته باشند و معتقد بود اگر توانمندی داخلی وجود داشته باشد امکان استفاده از پیشرفت‌های دنیا نیز وجود دارد.

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
وی در ادامه تصریح کرد: پروفسور رضا جزو اولین ورودی‌های دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ و یکی از ۷ نفر اولین دوره فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۷ به شمار می‌رود. به گونه‌ای که ایشان بعد از فارغ التحصیلی چند سالی در این دانشگاه تدریس کرد و سپس عازم کشور آمریکا شد. رئیس اسبق دانشکده فنی دانشگاه تهران همچنین خاطر نشان کرد: پروفسور رضا کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه کلمبیا دریافت نمود و در سال ۱۳۲۸ نیز دکتری مهندسی برق را از دانشگاه پلی تکنیک نیویورک دریافت کرد. رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: پروفسور رضا حدود ۴٫۵ سال پیش آخرین سفر را به ایران داشت و ما این افتخار را داشتیم که از ایشان به عنوان هیات علمی دانشگاه تهران تقدیر به عمل آوریم. اگرچه ایشان رئیس سابق دانشگاه تهران و رئیس سابق دانشگاه شریف نیز بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
۳– آیا این موضوع با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مرتبط می‌باشد؟ دانشگاه این طرح را هماهنگ با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام می‌دهد. پایان هر طرح با تأیید دانشگاه، گواهی کسر و یا جایگزین خدمت سربازی توسط بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه اعلام می‌گردد. ۴ – تکمیل پرونده و ارسال پرونده به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح توسط امور پژوهشگران. ۱۰ – ارسال گزارش پایان کار پروژه توسط دانشکده و یا مراکز مربوطه برای امور پژوهشگران در غالب فرم احتساب کسر خدمت سربازی۱۱ – اعلام گزارش پایانی و اعلام کسر خدمت به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح توسط امور پژوهشگران. ۱۲ – اعلام کسر خدمت از جانب بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
۳– آیا این موضوع با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مرتبط می‌باشد؟ دانشگاه این طرح را هماهنگ با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام می‌دهد. پایان هر طرح با تأیید دانشگاه، گواهی کسر و یا جایگزین خدمت سربازی توسط بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه اعلام می‌گردد. ۴ – تکمیل پرونده و ارسال پرونده به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح توسط امور پژوهشگران. ۵ – صدور مجوز بکارگیری توسط بنیاد نخبگان نیروهای مسلح. ۱۲ – اعلام کسر خدمت از جانب بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه.
رکنارکنا2 روز قبل
پروفسور 'فضل الله رضا' متولد ۱۲۹۳ در شهر رشت، تنها فارغ التحصیل دوره اول دانشکده فنی دانشگاه تهران بود که پس از گذراندن دوران کارشناسی در رشته مهندسی برق، سال ۱۳۲۴ مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه کلمبیا در آمریکا و دکترای خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه مؤسسه تکنولوژی نیویورک (دانشگاه نیویورک فعلی) دریافت کرد. این استاد دانشگاه و چهره ماندگار، رئیس اسبق دانشگاه تهران و دومین رییس دانشگاه صنعتی شریف و مدتی نیز سفیر سابق ایران در یونسکو بود. وزیر امور خارجه درگذشت پرفسور «فضل‌الله رضا» سفیر اسبق ایران در یونسکو را تسلیت گفت. در پیام تسلیت وزیر امور خارجه کشورمان آمده است: خبر درگذشت پرفسور فضل‌الله رضا از تبار پاکان روزگار و از سلسله مشاهیر ایران، موجب تالم و تاثر خاطر گردید. حیات پربرکت این فرزند اصیل ایرانی سراسر افتخار، پویش و کاوش در سپهر خیال‌انگیز دانش و ادب است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - عضو هیات علمی گروه جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: بافت‌های قدیمی، هویت، هنر، تاریخ و فرهنگ یک ملت به شمار می‌روند. فیروزی بیان کرد: امروزه بافت‌های فرسوده به بافت‌های تاریخی شامل آثار تاریخی، مرکزی تجاری، حاشیه‌ای و روستایی تقسیم می‌شود. وی اضافه کرد: نهضت آباد، کوی علوی، کوی سیاحی، منبع آب و کوی یوسفی اهواز از جمله بافت‌های حاشیه‌ای بوده‌اند. مشاور طرح و برنامه رییس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز افزود: ازمهمترین فعالیت‌های گروه معماری دانشگاه، راه اندازی مرکز تحقیقات و برنامه‌ریزی محیطی است و تاکنون پروژه‌های مختلف تحقیقاتی را دراستان اجرا کرده‌اند. برچسب‌هادانشگاه شهید چمران اهواز بافت فرسوده خوزستان معماری
فارسفارس2 روز قبل
از کودکان که سوال می‌کنم دلیل این همه خوشحالی چیست؟ و به کجا می‌روند؟ می‌گویند برای حفظ قرآن کریم به مسجد می‌رویم. با ورود به مسجد با مربی حفظ قرآن روستا آشنا می‌شویم. وی اظهار داشت: بدون شک قرآن در زندگی تمامی ما، تاثیر داشته است و تمامی مشکلاتم را با توسل به قرآن کریم حل می‌کنم. حال کوه‌حیدر به اوج موفقیت در زمینه حفظ قرآن کریم رسیده است و هر خانوار چند نفر حافظ قرآن دارد. موسی ایرانی گفت: اگر حمایت شوم حاضرم برای فراگیری طرح حفظ قرآن کریم در این شهرستان، در سایر روستاهای بشاگرد فعالیت کنم.
ایسناایسنا2 روز قبل
شرکت «نیکولا» (Nikola) که تولید کننده‌ کامیونت‌های برقی است، به تازگی اعلام کرد که یک باطری جدید و قدرتمند ساخته که می‌تواند توان طی مسیر با یک بار شارژ در خودرو را دو برابر کند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، این باطری بدون اینکه در اندازه و یا وزن کامیون تغییری ایجاد کند، توان طی مسیر را دو برابر می‌کند. شرکت «نیکولا» وعده داده که این باطری چهار برابر یک باطری لیتیومی انرژی دارد و ساخت آن می‌تواند ۵۰ درصد کمتر هزینه داشته باشد. شرکت نیکولا اعلام کرده که این باطری می‌تواند توان طی مسیر خودروهای الکتریکی استاندارد را با یک بار شارژ از ۳۰۰ مایل به ۶۰۰ مایل برساند. «ترور میلتون» (Trevor Milton) مدیر شرکت نیکولا در یک بیانیه اظهار کرد، فناوری ما بزرگترین پیشرفتی است که ما در دنیای باطری‌ها شاهد بوده‌ایم.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه با اهتمام ویژه در تامین توسعه فناوری‌های الکترونیکی طی دو سال اخیر، اقدامات خوبی در حوزه آموزش مجازی انجام داده است. وی افزود: تجمیع بخش‌های مختلف مرتبط با آموزش الکترونیکی در یک ساختمان جهت هم‌افزایی برای تولید محتوای الکترونیکی، ارائه دروس به صورت الکترونیکی و برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات مختلف موجود، از دیگر اقدامات دانشگاه در حوزه آموزش الکترونیکی بوده است. رئیس دانشگاه پیام نور اظهار کرد: در آمار موجود در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه پیام نور، تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد الکترونیکی دانشگاه را ۷۰ رشته محل، تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد الکترونیکی را ۶ هزار و ۴۱۰ نفر، تعداد دانش آموختگان در رشته‌های الکترونیکی کارشناسی ارشد را ۸ هزار ۲۳۳ نفر، و تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی ارشد در هر نیمسال را ۸۵۰ عنوان درس اعلام کرده است. وی ادامه داد: همچنین تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی در هر نیمسال را ۲ هزار و ۲۸۰ عنوان، تعداد کل گروه‌های درسی الکترونیکی ارائه شده در هر نیمسال را ۳ هزار و ۶۰۰ گروه درسی، تعداد کل دانشجویان تحت پوشش آموزش الکترونیکی در هر نیمسال را حدود ۵۰ هزار دانشجو و تعداد کل مدرسان الکترونیکی در هر نیمسال را ۱۲۰۰ استاد عنوان شده است. وی یادآور شد: برای گسترش فعالیت‌ها و بسط همکاری‌ها، هاب بین‌المللی آموزش الکترونیکی در دانشگاه باید تقویت شود و به تجهیزات مدرن، سرورهای مجهز و سرعت اینترنت قابل قبول جهت تولید محتوای الکترونیکی و ارائه آن مجهز شود.
فارسفارس2 روز قبل
با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری در حکمی سیده مرضیه شفاپور را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. در حکم معاون امور هنری برای شفاپور آمده است: «به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای سرکارعالی، امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی با سایر اعضای کارگروه در تحقق اهداف قانون ساماندهی مد و لباس موفق و مؤید باشید.» سیده مرضیه شفاپور دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و رییس امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس خانه مطبوعات وزارت کشور و … از سوابق شفاپور است. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات مهدی سیف جمالی، سرپرست سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری در حکمی سیده مرضیه شفاپور را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. در حکم معاون امور هنری برای شفاپور آمده است: «به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای سرکارعالی، امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی با سایر اعضای کارگروه در تحقق اهداف قانون ساماندهی مد و لباس موفق و مؤید باشید.» سیده مرضیه شفاپور دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و رییس امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس خانه مطبوعات وزارت کشور و … از سوابق شفاپور است. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات مهدی سیف جمالی، سرپرست سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری در حکمی سیده مرضیه شفاپور را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. در حکم معاون امور هنری برای شفاپور آمده است: "به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. سیده مرضیه شفاپور دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و رییس امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس خانه مطبوعات وزارت کشور و … از سوابق شفاپور است. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات مهدی سیف جمالی، سرپرست سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد. به گزارش ایلنا، سیدمجتبی حسینی (معاون امور هنری) در حکمی سیده مرضیه شفاپور را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. در حکم معاون امور هنری برای شفاپور آمده است: به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. سیده مرضیه شفاپور دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و در کارنامه فعالیت‌های او رییس امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس خانه مطبوعات وزارت کشور و … به چشم می‌خورد. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات مهدی سیف جمالی (سرپرست سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس) قدردانی کرد.

به انتهای لیست رسیدید

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کارشناسی ارشد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا