کارگردانان

کارگردانان

همشهریهمشهری7 ساعت قبل
سازمان سینمایی تاکنون هیچ گام عملی در حمایت از تولیدات سینمای ایران در بازارهای جهانی بر نداشته و تشکیل شورای عالی بین الملل نیز خروجی قابل ذکری نداشته است. پیچیده‌ترین و دشوارترین بازارهای بین المللی برای سینمای ایران، اتفاقا کشورهای همسایه و اسلامی بوده و به واسطه حساسیت‌های سیاسی، هیچ ظرفیتی برای نمایش فیلم‌های ایرانی ندارند. طبق مستندات یک کارشناس بین المللی سینمای ایران تنها بیست درصد حضورها و جوایز بین المللی سینمای ایران دارای وجاهت حداقلی بوده و هشتاد درصد این به ظاهر موفقیت‌ها فاقد ارزش هستند. واقع بین باشیم، سینمای ایران هم تنها سینمای مقابل هالیوود نیست و این تئوری‌های بی‌پایه هیچ کمکی به وضعیت سینمای ما نمی‌کنند. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره فیلم استکهلم، بخش «آینده آسیا» سی و یکمین جشنواره فیلم توکیو و همچنین جشنواره فیلم «بنگلور»، «پالم اسپرینگز» و «پاناما» نیز حضور داشت.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
نمایی از سریال «محکومین۲» بهروز مفید تهیه‌کننده «محکومین۲» به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، ‌ گفت: بنا بود با شروع ماه محرم سریال ما روی آنتن شبکه یک سیما برود اما پخش سریال «ترور خاموش» این اتفاق را به عقب انداخت. این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون در ادامه به شروع کاری در سینمای کودک اشاره کرد و افزود: جنس من کارهای اجتماعی و خانوادگی در تلویزیون است و در سینما هم همیشه نگاهی به کارهای سینمای کودک داشتم. دو فیلم سینمایی «دزد و پری» ۱ و ۲ را هم برای سینمای کودک کار کرده‌ام؛ اگر هم حمایت شود باز هم این کار را ادامه خواهم داد. وی با اشاره به اینکه خیلی راحت فضای مؤفق سینمای کودک را از دست دادیم، تأکید کرد: متأسفانه علی‌رغم اینکه هر سال در آستانه جشنواره کودک مطرح می‌شود از سینمای کودک حمایت شود هنوز در مرحله صحبت و شعار قرار دارد. باید منتظر بمانیم و ببینیم کنداکتور شبکه یک نام کدام سریال را به عنوان کار بعد از «ترور خاموش» اعلام خواهد کرد.
سینماپرسسینماپرس14 ساعت قبل
سینماپرس: جشنواره ملی فیلم فجر، جشنواره جهانی فیلم فجر، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره سینماحقیقت چهار جشنواره‌ای هستند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های شورای سیاست‌گذاری، مسیر را برای برپایی طی می‌کنند. جشنواره ملی فیلم فجر، جشنواره جهانی فیلم فجر، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره سینماحقیقت چهار جشنواره‌ای هستند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های شورای سیاست‌گذاری، مسیر را برای برپایی طی می‌کنند و به تازگی اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شده است. * جشنواره جهانی فیلم فجررئیس سازمان سینمایی در پنجمین سال برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به صورت مستقل، ‌ تصمیم به تغییر دبیر آن گرفت. از سال ۱۳۹۳ جشنواره جهانی فیلم فجر از جشنواره ملی تفکیک شد. * جشنواره ملی فیلم فجرامسال هم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سومین کاروان هنرمندان چهل چراغ عصر روز شنبه ۲۰ مهرماه از فرودگاه امام خمینی «ره» راهی کربلا شد تا در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین حضور بهم رساند. در این کاروان علاوه بر بازیگران، تهیه کنند‌گان، نویسندگان و کارگردانان، برخی از مدیران فرهنگی سینما و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز حضور دارند که اسامی آن‌ها به شرح ذیل است. پیام دهکردی (بازیگر) / عارفه لک (مدرس سینما) / آرش قادری (نویسنده) / مهدی عبادتی (بازیگر) / علی درستکار (مجری) / محمد سلوکی (مجری) / جواد افشار (کارگردان) / هادی افشار (صدابردار) / سید علی احمدی (تهیه کننده) / محمدرضا شفیعی (تهیه کننده) / حبیب ایل بیگی (تهیه کننده) / مسعود فراستی (منتقد سینما) / شقایق فراهانی (بازیگر) / علیرضا استادی (بازیگر) / مجتبی امینی (تهیه کننده) / مجید اسماعیلی (تهیه کننده و کارگردان) / محمدرضا عباسیان (مستندساز) / نیلوفر شهیدی (بازیگر) / هدیه نصیری (منشی صحنه) / رضا قنبری (مدیرتولید) انتهای پیام/
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
این هفته هم این فیلم ماجرایی در صدر جدول فروش هفتگی قرار گرفت و در فهرست پرفروش‌های سال نیز نام خود را ثبت کرد. جوکر این هفته در دومین هفته نمایش، ۵۵ میلیون دلار فروش داشته و فروش جهانی آن در ۸۰ کشور، به رقم ۳۰۶ میلیون دلار رسیده است. فیلم دوم در جدول فروش هفتگی، انیمیشن خانواده آدامز (The Addams Family) است. خانواده آدامز در هفته نخست فروش در آمریکا، ۳۰ میلیون دلار فروش داشته و نمایش جهانی آن هنوز آغاز نشده است. مرد متولد ماه جوزا در هفته نخست نمایش به فروش ۲۰ میلیون دلار رسیده و فروش جهانی آن ۵۹ میلیون دلار بوده است.

۷ فیلم ترسناک دیدنی به توصیه‌ی استفن کینگ

4+
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
وقتی از او پرسیدم «پیاده‌روی اربعین»؛ بسیار این اتفاق را باشکوه و با عظمت دانست اما حسرت خورد که زانو درد دارد و نمی‌تواند در این پدیده معنوی حاضر باشد. مدقالچی گفت: برای من این فضای پیاده‌روی اربعین حالت روحانی دارد مثل فیلم محمد رسول‌الله (ص). فیلم‌های خوب در این حوزه می‌توانند بسیار موثر باشند و مردم خیلی راحت معارف و مفاهیم آن را می‌پذیرند. من همیشه دنبال رضایت مردم بوده‌ام؛ اقامت دائم آلمان را هم دارم اما عشق به این وطن دارم. شاید کسانی که از این سرزمین می‌روند و یا به دنبال رفتن هستند، به این سرزمین وابسته نیستند اما من وابسته هستم.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
همچنین کسانی هم که کار فنی انجام می‌دهند بسیار کارشان ظریف و سخت است و تنها عده خاصی می‌توانند به خوبی از عهده کار‌های فنی برآیند. مدقالچی گفت: برای من این فضای پیاده‌روی اربعین حالت روحانی دارد مثل فیلم محمد رسول‌الله (ص). شما وقتی یک بخشی از فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» را ببینید تحت تأثیر قرار می‌گیرد؛ همان جایی که ابوسفیان می‌گوید «محمد از قلب‌ها وارد می‌شود». فیلم‌های خوب در این حوزه می‌توانند بسیار موثر باشند و مردم خیلی راحت معارف و مفاهیم آن را می‌پذیرند. شاید کسانی که از این سرزمین می‌روند و یا به دنبال رفتن هستند، به این سرزمین وابسته نیستند اما من وابسته هستم.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
سینمای ایران در شش ماهه اول سال در جشنواره‌های مهم جهانی چگونه حضور داشته است؟! سازمان سینمایی تاکنون هیچ گام عملی در حمایت از تولیدات سینمای ایران در بازارهای جهانی بر نداشته و تشکیل شورای عالی بین الملل نیز خروجی قابل ذکری نداشته است. طبق مستندات یک کارشناس بین المللی سینمای ایران تنها بیست درصد حضورها و جوایز بین المللی سینمای ایران دارای وجاهت حداقلی بوده و هشتاد درصد این به ظاهر موفقیت‌ها فاقد ارزش هستند. واقع بین باشیم، سینمای ایران هم تنها سینمای مقابل هالیوود نیست و این تئوری‌های بی‌پایه هیچ کمکی به وضعیت سینمای ما نمی‌کنند. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره فیلم استکهلم، بخش «آینده آسیا» سی و یکمین جشنواره فیلم توکیو و همچنین جشنواره فیلم «بنگلور»، «پالم اسپرینگز» و «پاناما» نیز حضور داشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سازمان سینمایی تاکنون هیچ گام عملی در حمایت از تولیدات سینمای ایران در بازارهای جهانی بر نداشته و تشکیل شورای عالی بین الملل نیز خروجی قابل ذکری نداشته است. پیچیده‌ترین و دشوارترین بازارهای بین المللی برای سینمای ایران، اتفاقا کشورهای همسایه و اسلامی بوده و به واسطه حساسیت‌های سیاسی، هیچ ظرفیتی برای نمایش فیلم‌های ایرانی ندارند. طبق مستندات یک کارشناس بین المللی سینمای ایران تنها بیست درصد حضورها و جوایز بین المللی سینمای ایران دارای وجاهت حداقلی بوده و هشتاد درصد این به ظاهر موفقیت‌ها فاقد ارزش هستند. چرا در جشنواره کن فیلمی نداریم؟ در ترایبکا نیویورک و ادینبورگ هیچ خبری از فیلم‌های ایرانی نیست؟ کارلووی واری چرا از سینمای ایران قهر کرده و لوکارنو چند سال است فیلمی از ایران برای بخش مسابقه خود نگرفته؟ چرا جشنواره‌ای مانند سارایوو فیلمی از ایران نمی‌گیرد؟ جشنواره مهمی مانند سن سباستین و سان دنس از سینمای ایران روی برگردانده‌اند! واقع بین باشیم، سینمای ایران هم تنها سینمای مقابل هالیوود نیست و این تئوری‌های بی‌پایه هیچ کمکی به وضعیت سینمای ما نمی‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
در این مقاله با تعدادی از این بازیگران معروف و فیلم‌هایی که از بازی در آن پشیمان هستند، آشنا خواهیم شد. بعد‌ها اسمیت اعلام کرد که این فیلم، دردناکترین تجربه شغلی او بود و از بازی در آن ابراز پشیمان است. پس از سال‌ها فیلم سینمایی سه‌گانه این کتاب نیز با بازی جیمی دورنان و داکوتا جانسون ساخته شد، اما علی‌رغم موفقیتش در باکس آفیس، بازیگران نقش اصلی از بازی در این فیلم ابراز ناخشنودی کردند. بن افلک در این فیلم، نقش «مت مورداک»، وکیل نابینایی را بازی می‌کرد که با لقب بی‌باک شناخته می‌شد. این فیلم تا مدت‌ها دستمایه طنز مردم شده بود و تماشاچیان، آن را بدترین فیلم سینمایی تمام تاریخ هالیوود می‌دانستند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
یک کارگردان تئاتر از کیفیت پایین نمایشنامه‌های کودک و بی توجهی به این موضوع انتقاد کرد. متاسفانه در کشورما به شعر و داستان در زمینه ادبیات کودک و نوجوان توجه ویژه‌ای شده، اما نمایشنامه نویسی با کاستی‌هایی روبه رو است. در ایران قصه‌های کهن بسیاری در ادبیات برای تبدیل شدنشان به آثار نمایشی وجود دارند، اما هنوز وضعیت تئاتر کودک در اوضاع پر خطری به سر می‌برد. شما چگونه جذب تئاتر کودک شدید؟ بنده هیچ تمایلی به فعالیت در حوزه تئاتر کودک نداشتم. ما در جامعه از نظر کیفی برای نمایشنامه نویسی کودک در سطح پایینی هستیم و افراد ماهری در این حوزه فعالیت ندارند.

آشنایی با امکانات برتر و قابلیت‌های گلکسی نوت ۱۰ پرچمدار جدید سامسونگ

5+
تکراتوتکراتو1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
سیلاوی نحوه بجا آرودن زیارت «امام حسین (ع)» از راه دور را اینگونه توصیف کرد: زیارت «امام حسین (ع)» از راه دور را می‌توان با بجا آوردن غسل اربعین، سپس گرفتن وضو، ایستادن به سوی کربلا و با خواندن زیارت اربعین انجام داد. اما کسانی که در حرم «امام حسین (ع)» در اربعین حسینی حضور پیدا می‌کنند علاوه بر درک واقعی و حقیقی پیاده‌روی اربعین می‌توانند به فضلیت ارزشمند زیارت «امام حسین (ع)» در روز اربعین بپردازند، آنان پس از ورود به شهر کربلا می‌توانند زیارت اربعین را بخوانند و پس از عزاداری شهر را ترک کنند. اما کسانی که در حرم «امام حسین (ع)» در اربعین حسینی حضور پیدا می‌کنند علاوه بر درک واقعی و حقیقی پیاده‌روی اربعین می‌توانند به فضلیت ارزشمند زیارت «امام حسین (ع)» در روز اربعین بپردازند، آنان پس از ورود به شهر کربلا می‌توانند زیارت اربعین را بخوانند و پس از عزاداری شهر را ترک کنند. «طراح صحنه» سریال خواب زده درگذشت/هنوز زمان تشییع مرحوم جعفری مشخص نیستتهیه کننده سریال نمایش خانگی «خواب زده» گفت: متاسفانه صبح امروز این طراح صحنه جوان بر اثر سوختگی شدید درگذشت. نصرت‌الله محمودزاده نویسنده کتاب «جاده امن هور» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون ضرورت ثبت وقایع هشت سال دفاع مقدس در حوزه ادبیات گفت: هشت سال دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ کشور است که باید در حوزه ادبیات به ثبت برسد.

داستان عجیب چهار سرباز سوژه اصلی یک نمایش شد/حضور پررنگ جوانان در پاییز تئاتر تهران

3+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد دو فیلم مستند «اهل آب» ساخته آزاده بی‌زارگیتی و «فصل بادهای گرم» به کارگردانی حسین ریگیاختصاص یافته است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۲مهرماه ۹۸ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آزاده بی‌زارگیتی و حسین ریگی (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و مازیار فکری ارشاد (منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مستند «اهل آب» روایتی شعرگونه از زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره هنگام است. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
نکته دومی که باید آن را امشب بگویم این است؛ مجید جوانمرد، برای خیلی از تهیه‌کننده‌ها منافع مالی بسیار خوبی ایجاد کرد. خیلی از فیلم‌های مجید تا سال‌ها مرغ تخم طلای تهیه‌کنندگانش بود. مجید قاری‌زاده: کارگردان‌ها بازنشستگی ندارنددر ادامه «مجید قاری‌زاده» روی صحنه رفت و ضمن تبریک به مجید جوانمرد، گفت: بیش از ۴۷ سال است که با او دوست هستم و اشتراکات زیادی با هم داریم. بعد از صحبت‌های او هدایایی به رسم یادبود به این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران از سوی صندوق اعتباری هنر، بنیاد سینمایی فارابی و کانون کارگردانان سینمای ایران اهدا شد. امیدوارم که فرصت پیش بیاید «مجید جوانمرد» فیلم‌های بیشتری بسازد و مجبور نشود فیلمی بسازد که بگوید فیلم من نیست.
برنابرنا1 روز قبل
شب «مجید جوانمرد» به همت کانون کارگردانان سینمای ایران و به میزبانی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. نکته دومی که باید آن را امشب بگویم این است؛ مجید جوانمرد، برای خیلی از تهیه‌کننده‌ها منافع مالی بسیار خوبی ایجاد کرد. این جابه‌جایی هم ریشه در همان بحث‌های همیشگی دارد که بعد از ۳۰ سال هنوز دست از سر سینمای ایران برنداشته است. فیلمسازی را از خود سینما یاد گرفتیمدر بخش دیگری از شب «مجید جوانمرد»، «حجت‌الله سیفی» پشت تریبون قرار گرفت و گفت: من با مجید از سال ۱۳۴۸ آشنا هستم. کانون کارگردانان سینمای ایران، سلسله شب‌های کارگردانان را در راستای تکریم جایگاه کارگردانان پیشکسوت سینمای ایران و توجه به نقش تاریخی سینماگران ایرانی در رونق سینما برگزار می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| برنامه‌ این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد ۲ فیلم مستند «اهل آب» ساخته آزاده بی‌زارگیتی و «فصل بادهای گرم» به کارگردانی حسین ریگی اختصاص یافته است. این ۲ فیلم از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸ در سالن سینماحقیقت این مرکز به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آزاده بی‌زارگیتی و حسین ریگی (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و مازیار فکری ارشاد (منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مستند «اهل آب» روایتی شعرگونه از زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره هنگام است. «فصل بادهای گرم» هم نگاهی به زندگی کبری لک‌زاهد دارد که تا ۱۲ سالگی به دلیل مشکلات خانوادگی نتوانست به مدرسه برود و با حمایت پدر ناتنی‌اش و آشنایی با نهضت سوادآموزی تحصیل را شروع می‌کند. عموم علاقمندان جهت تماشای این ۲ فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۲ مهر) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، برنامه‌ این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد ۲ فیلم مستند «اهل آب» ساخته آزاده بی‌زارگیتی و «فصل بادهای گرم» به کارگردانی حسین ریگی اختصاص یافته است. این ۲ فیلم از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸ در سالن سینماحقیقت این مرکز به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آزاده بی‌زارگیتی و حسین ریگی (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و مازیار فکری ارشاد (منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مستند «اهل آب» روایتی شعرگونه از زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره هنگام است. «فصل بادهای گرم» هم نگاهی به زندگی کبری لک‌زاهد دارد که تا ۱۲ سالگی به دلیل مشکلات خانوادگی نتوانست به مدرسه برود و با حمایت پدر ناتنی‌اش و آشنایی با نهضت سوادآموزی تحصیل را شروع می‌کند. عموم علاقمندان جهت تماشای این ۲ فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۲ مهر) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
البته این مساله در تمام حرفه‌های سینمایی از جمله فیلمنامه‌نویسان، چهره‌پردازان و یا تدوین‌گران وجود دارد و افرادی هستند که از حرفه دیگری به غیر از صنف خود تامین معاش می‌کنند. وی توضیح داد: پیش از هرچیز باید این مساله را مورد توجه قرار دهید که خانه سینما قرار نیست با این تفکیک و شناسایی، سرویس و یا خدماتی را از کسی قطع کند. به همین دلیل تاکید می‌کنم که قرار نیست که اعضای غیرفعال صنوف از لیست بیمه تامین اجتماعی خارج شوند. عضوی که ۲۰ سال فعالیت نداشته، از طریق سینما زندگی نمی‌کندوی بیان کرد: اولین گامی که کمیته تطبیق برمی‌دارد این است که صنوف را واقعی و اعضای واقعی صنوف را شناسایی کند تا از بلاتکلیفی فعلی خارج شویم. کارگردان «بوسیدن روی ماه» بیان کرد: تاکید می‌کنم افرادی که در چند صنف خانه سینما فعالیت می‌کنند، می‌توانند یکی از صنوف را به‌عنوان صنف اصلی انتخاب کنند.
مهرمهر2 روز قبل
اساسا متن‌های کوپت به جامعه روز ما شباهت بسیاری دارد خصوصا نمایشنامه «موسیقی مجلسی». مهدی علی‌نژاد خاطرنشان کرد: در فضای فعلی تئاتر متاسفانه تئاتر معنای واقعی خودش را از دست داده و به یک مکان برای درآمدزایی تبدیل شده است. در روزهای گذشته چندین بار شنیدم که به تازگی در یک نمایش از یک چهره اینستاگرامی نیز استفاده شده است. «موسیقی مجلسی» عنوان نمایشی نوشته آرتور کوپیت به ترجمه عاطفه پاکبازنیا و کارگردانی مهدی علی‌نژاد و طاها محمدی است که از ۱۰ مهرماه ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان به صحنه رفته است. «موسیقی مجلسی» پیش از این در سال ۹۵ نیز در تئاتر گندم به صحنه رفته بود.
برنابرنا2 روز قبل
اختتامیه سومین جشنواره فیلم کوتاه ۱۰ شب گذشته شنبه ۲۰ مهرماه با همکاری موزه سینما برگزار شد. وی ادامه داد: من فیلم کوتاه را دوست دارم و هرسال یک یا دو فیلم کوتاه می‌سازم. همین جا از دوستانی که به دلیل مشغله برای ساخت فیلم کوتاه نمی‌توانم در خدمتشان باشم عذرخواهی می‌کنم. جشنواره فیلم ۱۰ به همت نگار اسکندرفر مدیر موسسه کارنامه حامی جشنواره فیلم ۱۰ در طی سه سال، فرهنگسرای نیاوران و شرکت باراکا و با همکاری و مشارکت موزه سینما برگزار شد. هدیه تهرانی، محسن امیریوسفی، کریستف رضاعی، هایده صفی یاری، کاوه مظاهری، حسین جعفریان و مجید برزگر اعضاء هیات داوران جشنواره فیلم کوتاه ۱۰ بودند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: در شرایطی که سیطره و حکمرانی طیفی خاص بر خانه سینما اسباب نارضایتی عمومی را در میان اهالی سینما پدید آورده و …؛ رییس هیات مدیره خانه سینما با تأکید بر لزوم بازنگری در ترکیب اعضای صنوف سینمایی به‌منظور شناسایی اعضای واقعی تأکید کرد «کمیته تطبیق» به دنبال حذف خدمات بیمه اعضای خانه سینما نیست. وی توضیح داد: پیش از هرچیز باید این مساله را مورد توجه قرار دهید که خانه سینما قرار نیست با این تفکیک و شناسایی، سرویس و یا خدماتی را از کسی قطع کند. به همین دلیل تاکید می‌کنم که قرار نیست که اعضای غیرفعال صنوف از لیست بیمه تامین اجتماعی خارج شوند. کارگردان «بوسیدن روی ماه» بیان کرد: تاکید می‌کنم افرادی که در چند صنف خانه سینما فعالیت می‌کنند، می‌توانند یکی از صنوف را به‌عنوان صنف اصلی انتخاب کنند. اسعدیان در پایان گفت: متاسفانه برخی فکر می‌کنند که با ادامه فعالیت این کمیته، خدماتی که تا پیش از این از خانه سینما دریافت می‌کردند که از آن جمله می‌توان به بیمه اشاره کرد، قطع می‌شود، در حالی که چنین تصوری اشتباه است و خانه سینما هیچگاه این خدمات را حذف نمی‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- بازیگر فیلم «سال دوم دانشکده من» گفت: من به همراه عده دیگری از هم سن و سال هایم نزدیک سه ماه به دفتر رسول صدرعاملی می‌رفتیم و زیر نظر پانته‌آ پناهی‌ها ماه‌ها تمرین می‌کردیم تا از میان همه من و سها نیاستی انتخاب شدیم. بیشتر بخوانیدآخرین اخبار درباره فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» را اینجا بخوانید. بازیگر فیلم «سال دوم دانشکده من» درباره چگونگی حضورش در این پروژه تاکید کرد: من به همراه عده دیگری از هم سن و سال هایم نزدیک سه ماه به دفتر رسول صدرعاملی می‌رفتیم و زیر نظر پانته‌آ پناهی‌ها ماه‌ها تمرین می‌کردیم. از میان تمامی افراد خوشبختانه من و سها نیاستی برای این فیلم انتخاب شدیم. این بازیگر سینما دلیل انتخاب خود توسط صدرعاملی را اینگونه توصیف کرد: به عنوان اولین تجربه بازیگری در سینما باید بگویم صدرعاملی انسان فوق العاده باهوشی است و برای انتخاب بازیگر دقت بسیاری دارد.
مهرمهر2 روز قبل
وی توضیح داد: پیش از هرچیز باید این مساله را مورد توجه قرار دهید که خانه سینما قرار نیست با این تفکیک و شناسایی، سرویس و یا خدماتی را از کسی قطع کند. به همین دلیل تاکید می‌کنم که قرار نیست که اعضای غیرفعال صنوف از لیست بیمه تامین اجتماعی خارج شوند. عضوی که ۲۰ سال فعالیت نداشته، از طریق سینما زندگی نمی‌کندوی بیان کرد: اولین گامی که کمیته تطبیق برمی‌دارد این است که صنوف را واقعی و اعضای واقعی صنوف را شناسایی کند تا از بلاتکلیفی فعلی خارج شویم. کارگردان «بوسیدن روی ماه» بیان کرد: تاکید می‌کنم افرادی که در چند صنف خانه سینما فعالیت می‌کنند، می‌توانند یکی از صنوف را به‌عنوان صنف اصلی انتخاب کنند. اسعدیان در پایان گفت: متاسفانه برخی فکر می‌کنند که با ادامه فعالیت این کمیته، خدماتی که تا پیش از این از خانه سینما دریافت می‌کردند که از آن جمله می‌توان به بیمه اشاره کرد، قطع می‌شود، در حالی که چنین تصوری اشتباه است و خانه سینما هیچگاه این خدمات را حذف نمی‌کند.

کدام ستاره‌ها از بازی در کدام فیلم‌ها پشیمان هستند؟

7+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اصغر رفیعی‌جم نمونه‌ای از فیلمبردار باسابقه‌ای است که به گفته خودش بیش از ۵۰ سال در سینمای ایران پشت دوربین نشسته و تصاویر بسیار زیبایی را برای تماشاگران گرفته است؛ از «دزد و نویسنده» کاظم معصومی و «سگ کشی» بهرام بیضایی تا «سلطان» و «اعتراض کیمیایی» همگی حاصل تلاش‌های رفیعی‌جم است. اصغر رفیعی جم، درباره نحوه حضور در آخرین فیلم خود، «یتیم خانه ایران» به خبرآنلاین گفت: «این فیلم حیف شد، من برای حضور در این فیلم با بیضایی مشورت کردم و دلیل بودن هم فضا و قصه خوب فیلم بود، چون ماجرای واقعی تاریخ ایران را روایت می‌کرد. ولی متاسفانه نتیجه آنطور که من فکر کردم نشد و به آقای طالبی هم گفتم وقتی قصه را خواندم دوست داشتم متریال کار را به نویسندگان خوبی بسپارد تا فیلمنامه زیبا و قوی نوشته شود اما این اتفاق نیفتاد و یادم هست پلان‌های طولانی زیبایی که کار کردیم در مونتاژ حذف شد و خیلی متاسف شدم.» او همچنین درباره پایان‌بندی فیلم گفت: «پایان‌بندی فیلم که به گرفتن قایق انگلیسی‌ها منتهی می‌شود هم در سناریو بود و در ذهنم مشابه «تایتانیک» آمد اما در مجموع این فیلم می‌توانست بهتر از این باشد.» این تهیه کننده درباره فیلمنامه و نگاه کارگردانان «اشغال» و «یتیم خانه ایران» گفت: «امکان قیاس وجود ندارد، پشت «اشغال» فکر و اندیشه دیگری بود و «یتیم خانه ایران» جنبه تبلیغاتی داشت، نمی‌خواهم فیلم آقای طالبی را رد کنم اما «اشغال» اگر ساخته می‌شد قطعا یک فیلم متفاوتی بود. به نظرم اگر این مسایلی که گفتم در «یتیم خانه ایران» رعایت می‌شد خیلی فیلم بهتری می‌شد.» متن کامل گفت و گو را بخوانید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
با پایان مهلت ارائه‌ فیلم به سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، تعداد ۶۸۷ فیلم مستند در دبیرخانه این رویداد ثبت شد. بخش مسابقه فیلم‌های «مستند کارآفرینی» این دوره‌ جشنواره «سینماحقیقت» هم ۱۷۸ متقاضی شرکت دارد. سال گذشته تعداد ۶۳۴ فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» ارائه شده بود. اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» جشنواره «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، نیمه‌بلند (۴۰ تا ۷۰ دقیقه) و بلند (بالای ۷۰ دقیقه)، در نیمه دوم آبان‌ماه ۹۸ اعلام خواهد شد. مستندهای منتخب جایزه شهید آوینی و کارآفرینی هم پس از اعلام آثار بخش مسابقه ملی معرفی می‌شوند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: با پایان مهلت ارائه‌ فیلم به سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، تعداد ۶۸۷ فیلم مستند در دبیرخانه این رویداد ثبت شد. بخش مسابقه فیلم‌های «مستند کارآفرینی» این دوره‌ جشنواره «سینماحقیقت» هم ۱۷۸ متقاضی شرکت دارد. سال گذشته تعداد ۶۳۴ فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» ارائه شده بود. اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» جشنواره «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، نیمه‌بلند (۴۰ تا ۷۰ دقیقه) و بلند (بالای ۷۰ دقیقه)، در نیمه دوم آبان‌ماه ۹۸ اعلام خواهد شد. مستندهای منتخب جایزه شهید آوینی و کارآفرینی هم پس از اعلام آثار بخش مسابقه ملی معرفی می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید