کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد

کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد

فارسفارس2 ماه قبل
برگزاری جشنواره‌های مد و لباس فجربه‌دلیل اهمیت جشنواره‌های فجر، موضوع مد و لباس نیز به‌عنوان یکی از رویدادهای ملی در قالب جشنواره مد و لباس فجر طراحی و به اجرا درآمد. بخش‌های مختلفی همچون مسابقه، نمایش، آثار برگزیده، علمی و دانشگاهی، اقوام و استان‌ها، فرهنگی و هنری، صنعت و پارچه‌سازی شکل‌دهنده مجموعه هنر صنعت مد و لباس در جشنواره مد و لباس فجر است. براساس قانون ساماندهی مد و لباس آثار طراحان که دارای ضوابط لازم باشند مشمول قانون حمایت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان می‌شوند. راه‌اندازی اماکن عرضه لباس ایرانی اسلامیموضوع عرضه محصولات ایرانی و استانی از نکات بسیار حائز اهمیت است. راه‌اندازی مجتمع‌های عرضه مد و لباس ایرانی اسلامی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه در طی سالیان گذشته بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
وی در ادامه افزود: اگر مقوله‌های فرهنگی را سیاسی کنیم بزرگترین لطمه را به آن زده‌ایم که در مورد حجاب و عفاف نیز به همین شکل بوده و این روزها می‌بینیم جناح خاصی وارد این فضا شده و حجاب و عفاف را بازیچه خود کرده است. وی در ادامه افزود: این روزها مشکلات اقتصادی و معیشتی حقوق اولیه زنان بوده که این جناح به کلی آن را نادیده گرفته‌اند چرا که خودشان عامل به وجود آمدن این مشکلات برای زنان هستند. مسئله روز زنان عدم حضور در ورزشگاه‌ها نیستاین کارشناس مسائل زنان و خانواده بیان کرد: دولت و جناح وابسته به آن از آنجایی که نمی‌توانند حقوق اصلی زنان را پیگیری کنند پس مسائل حاشیه‌ای و جنجالی مانند حجاب اختیاری را مطرح می‌کنند تا از این طریق خود را مدافع حقوق زنان جلوه بدهند. تاکنون فیلمی ساخته نشده است که حجاب در آن به عنوان یک ارزش تلقی شود. رسانه‌ها هم در بازی جناحی برخی احزاب با زنان و حجاب وارد شده و پازل آنها را تکمیل می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
به گزارش مشرق، نیروی انتظامی با مسئولان فشن شوی جنجالی برخورد قضائی کرد و صفحه مجازی آنها نیز مسدود شد. بعد از انتشار فیلم پرحاشیه یک مراسم مد و لباس با پوشش‌های عجیب و غریب در پایتخت که با واکنش‌های زیادی مواجه شد، صفحه اینستاگرام مسئول این برنامه که فیلم‌های برای اولین بار از طریق آن منتشر شده بود، بسته شد. علاوه بر بسته شدن صفحه مسئول برگزار کننده این فشن شوی جنجالی، خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که نیروی انتظامی بانی این مراسم را نیز احضار کرده است. پیش از این، حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد اعلام کرده بود که از مراجع ذیصلاح قانونی خواسته تا با مؤسسه، فرد برگزار کننده و اسپانسر مراسم برخورد قانونی صورت بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید