کاریکاتور

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
افسر سابق سیا: آمریکا در تشخیص خود برای قراردادن نام سپاه در فهرست سیاه کاملا اشتباه کرد یک افسر سابق اطلاعاتی آمریکایی بر این باور است که دولت ترامپ در ارزیابی و تشخیص خود در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست سیاه و شناسایی آن به‌عنوان یک گروه تروریستی کاملا مرتکب خطا شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| دهه هفتاد شمسی مقطع مهمی در کاریکاتور ایران است. انتشار کیهان کاریکاتور سرعت زیادی به رشد کمی و کیفی کاریکاتور داده بود. کارتون و کاریکاتور که تا پیش از این بیشتر در پایتخت متمرکز بود، به شهرستان‌ها رسیده بود. بدون شک علیرضا یکی از کارتونیست‌های صاحب سبک ایران است. اعتمادآنلاین در قالب سلول گفت‌وگو پای صحبت‌های او نشسته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
فضای کارتون و کاریکاتور پر است از آدم‌هایی که چیز دیگری خوانده‌اند و کاریکاتور و کارتون می‌کشند. عمده این رشته‌ها هم مثل طراحی صنعتی، مهندسی کامپیوتر، عمران، زمین‌شناسی و … کاملا بی‌ربط به این حوزه هستند. محسن ظریفیان یکی از همین آدم‌هاست. اعتمادآنلاین| فضای کارتون و کاریکاتور پر است از آدم‌هایی که چیز دیگری خوانده‌اند و کاریکاتور و کارتون می‌کشند. حال چرا سر از آن جا در آورد، مطلبی است که در مصاحبه اعتمادآنلاین با محسن ظریفیان، معلوم می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ویژه برنامه «نقش مهربانی» برای حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان کشور به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ۴۲ هنرمند تجسمی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور آثارشان را به نفع سیل‌زدگان کشور حراج می‌گذارند. نمایشگاه «نقش مهربانی» تا ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری خانه کاریکاتور برپاست. آئین افتتاحیه این رویداد با حضور جمعی از هنرمندان دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۸ در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. خانه کاریکاتور در خیابان شریعتی، تقاطع اتوبان همت، خیابان شهید گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن، پلاک ۴۴ واقع شده است.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
ویژه‌برنامه «نقش مهربانی» به منظور حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان کشور به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. ۴۲ هنرمند تجسمی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور آثارشان را به نفع سیل‌زدگان کشور حراج می‌گذارند. نمایشگاه «نقش مهربانی» تا ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری خانه کاریکاتور برپاست. آئین افتتاحیه این رویداد با حضور جمعی از هنرمندان دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۸ در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. خانه کاریکاتور در خیابان شریعتی، تقاطع اتوبان همت، خیابان شهید گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن، پلاک ۴۴ واقع شده است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: ویژه‌برنامه «نقش مهربانی» به منظور حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان کشور به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ۴۲ هنرمند تجسمی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور آثارشان را به نفع سیل‌زدگان کشور حراج می‌گذارند. نمایشگاه «نقش مهربانی» تا ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری خانه کاریکاتور برپاست. آئین افتتاحیه این رویداد با حضور جمعی از هنرمندان دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۸ در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. خانه کاریکاتور در خیابان شریعتی، تقاطع اتوبان همت، خیابان شهید گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن، پلاک ۴۴ واقع شده است.
خبر ورزشیخبر ورزشی2 ماه قبل
چلسی، گونسالو ایگواین را خرید تا مشکل گلزنی‌اش حل شود اما او در نخستین بازی لیگ برتری برابر بورنموث ناامیدکننده ظاهر شد. به نظر می‌رسد ساری برای باز کردن یخ مهاجم جدید تیمش کار سختی خواهد داشت. سوژه جدید عمر مومنی کاریکاتوریست سایت گل هم در همین مورد است.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرگزاری مهر: ویژه‌برنامه «نقش مهربانی» به منظور حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان کشور به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ۴۲ هنرمند تجسمی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خانه کاریکاتور آثارشان را به نفع سیل‌زدگان کشور حراج می‌گذارند. نمایشگاه «نقش مهربانی» تا ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری خانه کاریکاتور برپاست. آئین افتتاحیه این رویداد با حضور جمعی از هنرمندان دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۸ در خانه کاریکاتور برگزار می‌شود. خانه کاریکاتور در خیابان شریعتی، تقاطع اتوبان همت، خیابان شهید گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن، پلاک ۴۴ واقع شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم با تمجید از شخصیت درم‌بخش گفت: شاهد رفتارهای ویژه‌ای در درم‌بخش هستیم. هادی حیدری افزود: کامبیز درم‌بخش به ما آموخته خلاقیت هنری حد و مرز نمی‌شناسد. «بزرگداشت کامبیز درمبخش، بزرگداشت هنر و فرهنگ و تجلیل از اندیشه جست‌و‌جوگر برای کشف ظرافت‌های هنرمندانه هستی است. در پایان فیلم‌های «هشدار» ساخته کیومرث درم‌بخش و «سینمای کاغذی» ساخته جواد آتشباری در مورد زندگی کامبیز درم‌بخش برای حضار پخش شد. وی جوایزی از معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور کسب کرده است و آثارش در موزه هنرهای معاصر تهران، موزه کاریکاتور بازل سوئیس، موزه کاریکاتور گابروو بلغارستان، موزه هیروشیما ژاپن، موزه ضد جنگ یوگسلاوی، موزه کاریکاتور اسلامبول در ترکیه، موزه کاریکاتور ورشو لهستان و مجموعه شهرداری شهر فرانکفورت آلمان به نمایش درآمده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
علیرضا پاکدل کاریکاتوریست و طراح ایرانی به‌عنوان برگزیده اول جشنواره جهانی کاریکاتور اندونزی ۲۰۱۹ در بخش هنرمندان حرفه‌ای معرفی شد. اعتمادآنلاین|علیرضا پاکدل کاریکاتوریست، کارتونیست، طراح کاراکتر و تصویرساز جایزه اول جشنواره جهانی کاریکاتور اندونزی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد. جشنواره جهانی کاریکاتور اندونزی ۲۰۱۹ با موضوع اتحاد در تنوع در کشور اندونزی در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی برگزار شد. برگزیدگان نهایی هر بخش جشنواره جهانی کاریکاتور اندونزی ۲۰۱۹ در روز ۲۸ بهمن ماه مشخص شد که بر اساس اعلام، علیرضا پاکدل توانست نفر اول بخش هنرمندان حرفه‌ای این جشنواره را کسب کند. صیف‌الدین از کشور اندونزی و الکسان ر دووبسکی از کشور اکراین نفرات دوم و سوم این بخش بودند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، احمد عربانی؛ دبیر بخش کارتون و کاریکاتور یازدهمین جشنواره تجسمی فجر در حاشیه آیین اختتامیه این جشنواره درباره کیفیت برگزاری جشنواره امسال گفت: این دوره یک دوره خاص بود. من خود دبیر بخش کارتون و کاریکاتور بودم اما این را هرگز از رویتعصب نمی‌گویم. عربانی با اشاره به سطح کیفی آثار ارائه شده در بخش کارتون و کاریکاتور جشنواره تجسمی فجر گفت: در بخش کارتون و کاریکاتور، آثار شرکت‌کنندگان نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده بود و شاهد ارسال کارهای خوب از سوی هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست کشور بودیم. دبیر بخش کارتون و کاریکاتور یازدهمین جشنواره تجسمی فجر با اشاره به رمز موفقیت جشنواره امسال گفت: به نظر من رمز موفقیت جشنواره یازدهم، اتحاد، دوستی و یک‌رنگی دست اندرکاران به دور از ریا و دو دستگی بود. همچنین مدیریت آقای حقیقی بسیار منظم و خوب بود و من احساس می‌کنم خیلی زود دلم برای این فضا تنگ می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان از پایان داوری آثار رسیده به این جشنواره و مشخص شدن نفرات برتر خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سعیده گلابی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی در سنندج اظهار کرد: پس از برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان در دهه فجر سال ۹۶ و استقبال بی‌نظیر هنرمندان استان‌های مختلف کشور شاهد اعلام فراخوان دومین جشنواره همزمان با ایام مبارک هفته بسیج بودیم. دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان عنوان کرد: در دومین دوره این جشنواره شاهد استقبال بی‌نظیر هنرمندان نام‌آشنای عرصه کارتون و کاریکاتور کشور بودیم و به اذعان هیات داوران، آثار رسیده به لحاظ کیفی با روند رو به رشدی همراه بوده است. گلابی افزود: محمدسامان صولی، سامان جعفری و خبات ساعدی داوری آثار رسیده به این جشنواره را بر عهده داشتند که بر اساس رای این افراد بر اساس محورهای جشنواره صاحبان آثار برتر معرفی شدند. دبیر دومین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور فجر کردستان افزود: یلدا هاشمی‌نژاد از تهران، محمود برخورداری از ایلام و علی فریدرادپور از تبریز از سوی هیات داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
طرفداریطرفداری4 هفته قبل
با تمام احترام هیچ علاقه‌ای به سبک بازیش نداشتمکلا به بازیکنایی که خودشون نسبت به تیم در اولویتن و برای خودشون بازی میکنن نه تیم هیچ علاقه‌ای ندارمنمونه الانیش نیمار و حتی شاید تمام برزیلی هایی که تا الان دیدم جز رونالدو، ریوالدو و کاکا
ایرناایرنا5 روز قبل
کارتونسیت تبریزی تحصیلات خود را دوباره ادامه داده و در رشته مدیریت و برنامه ریزی آموزشی وارد دانشگاه می‌شود. این شروعی جدی برای کار در مجله بود که با دادن میز اختصاصی شروع شد که گاهی نیز مطالب طنز و جدی برای مجله می‌نوشتم'. چهره بین المللی کاریکاتور ایران معتقد است: 'زندگی من در حمالی هنر و فرهنگ شهرم سپری می‌شود. ثبت روزی جهانی به نام کاریکاتور از دیگر ابتکارات و افتخارات این کاریکاتوریست تبریزی است: '۷ آوریل (۱۸ فروردین) سالروز انتشار مجله ملانصرالدین را به عنوان روز جهانی کاریکاتور پیشنهاد دادم که با توضیحات فراوان، فدراسیون جهانی کاریکاتور (فکو) قانع شد و هر سال این روز را از سراسر دنیا تبریک می‌گویند. البته بدیهی است که جا افتادن این نامگذاری مانند موارد مشابه به زمان زیادی نیاز دارد'.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
چلسی، گونسالو ایگواین را خرید تا مشکل گلزنی‌اش حل شود اما او در نخستین بازی لیگ برتری برابر بورنموث ناامیدکننده ظاهر شد. خبر ورزشی: چلسی، گونسالو ایگواین را خرید تا مشکل گلزنی‌اش حل شود اما او در نخستین بازی لیگ برتری برابر بورنموث ناامیدکننده ظاهر شد. به نظر می‌رسد ساری برای باز کردن یخ مهاجم جدید تیمش کار سختی خواهد داشت. سوژه جدید عمر مومنی کاریکاتوریست سایت گل هم در همین مورد است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
تأثیر افزایش قیمت کالاها و به خصوص مواد غذایی بر کوچک‌تر شدن سفره مردم طی ماه‌های اخیر، سوژه کارتونی از محمد فرجی در کانال طنز و کارتون نیش خط شد.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
وبسایت نود: منچستریونایتد در دیدار مقابل وستهم موفق شد با دو پنالتی پوگبا، به پیروزی برسد و سه امتیاز را کسب کند. پوگبا در این فصل هفت پنالتی را به گل بدل کرده است و یونایتد در فصل جاری از پنالتی، گل‌های زیادی به ثمر رسانده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
استعدادهای جوان هنرمند در شاخه‌های عکاسی، فیلم، کاریکاتور و… امروز در اختتامیه جشن تصویر سال درخشیدند. به گزارش ایسنا اختتامیه شانزدهمین جشن تصویر سال امروز در تاریخ ۲۴ اسفند ماه با حضور نامزدهای مسابقات این جشن و پیشکسوتان عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و سینما در خانه هنرمندان برگزار شد. حبیب رضایی بیان کرد: باز به نزدیکی تحویل سال و تصویر سال رسیدم. او در ادامه از سازمان‌های مثل سازمان سینمایی کشور، خانه کاریکاتور و … برای حمایت از جشن تصویر سال تشکر کرد. نمایشگاه‌های جشن تصویر سال در ایام عید نیز برپاست و در خانه هنرمندان برنامه‌هایی برای ایام عید خواهیم داشت.
ایلناایلنا2 ماه قبل
یکی از داوران یازدهمین جشنواره تجسمی فجر در بخش کارتون و کاریکاتور گفت: در بخش کارتون و کاریکاتور نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر، مخاطب شاهد تم‌های متفاوتی خواهد بود که از سوی هنرمندان انتخاب شده است. به گزارش ایلنا، جمال رحمتی (داور بخش کارتون و کاریکاتور یازدهمین جشنواره تجسمی فجر) گفت: جشنواره فجر هم مثل تمام جشنواره‌های مشابه میزبان آثاری با سطح کیفی متفاوت از هنرمندان کشور است. وی افزود: در بخش کارتون و کاریکاتور نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر، مخاطب شاهد تم‌های متفاوتی خواهد بود که از سوی هنرمندان انتخاب شده است و هر یک از هنرمندان به موضوعی علاقه نشان داده بودند. داور جشنواره تجسمی فجر گفت: خوبی آثار جشنواره امسال این بود که از همه طیف‌های مختلف اعم از کاریکاتوریست‌های حرفه‌ای و آماتورها در آن شرکت کرده بودند. ‎ ‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‌برپاست.
ایسناایسنا5 روز قبل
یک کارتونیست گفت: هنر، در سبد کالای ضروری مردم جایگاهی ندارد. عباس ناصری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه سبد کالای ضروری مردم تنها اقلام روزمره مانند نان، برنج و … است، اضافه کرد: تا زمانی که هنر، در سبد کالای ضروری مردم قرار نگیرد، حمایت دستگاه‌های مربوطه نیز به تنهایی کافی نیست و هنر نیز جایگاه خود را پیدا نمی‌کند. وی با بیان اینکه باید مردم جای خالی هنر و کاریکاتور را در سفره زندگی خود حس کنند، اظهار کرد: اگر به شرایطی رسیدیم که با نبود هنر، مردم جای خالی آن را حس کنند و متقاضی آن باشند، می‌توان گفت هنر جایگاه خود را پیدا کرده است. ناصری در رابطه با هنر کاریکاتور، افزود: اهمیت کاریکاتور بسیار زیاد است و هنر شناخته شده‌ای نیز است اما استقبال کمتر از این هنر به دلیل سخت بودن این رشته است. وی با اشاره به اینکه اگر شخصی می‌خواهد هنر کاریکاتور را ادامه دهد باید دارای ویژگی‌هایی باشد، تاکید کرد: برای اینکه بتوان کاریکاتور را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد، باید روانشناس، فیلسوف، جامعه شناس و… خوبی بود تا بتوانی آثار ماندگار و حرفه‌ای را از خود برجای بگذاری.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: پانزدهمین شب طنز انقلاب اسلامی همراه با اجرای برنامه هایی از قبیل شعر و نثر خوانی، استندآپ کمدی، پخش کلیپ طنز و اجرای موسیقی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، پانزدهمین شب طنز انقلاب اسلامی همراه با اجرای برنامه هایی از قبیل شعر و نثر خوانی، استندآپ کمدی، پخش کلیپ طنز و اجرای موسیقی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در حسینیه هنر برگزار می‌شود. پانزدهمین شب طنز انقلاب اسلامی برگزار می‌شودپانزدهمین شب طنز انقلاب اسلامی همراه با اجرای برنامه هایی از قبیل شعر و نثر خوانی، استندآپ کمدی، پخش کلیپ طنز و اجرای موسیقی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. به گزارش «…»، پانزدهمین شب طنز انقلاب اسلامی همراه با اجرای برنامه هایی از قبیل شعر و نثر خوانی، استندآپ کمدی، پخش کلیپ طنز و اجرای موسیقی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در حسینیه هنر برگزار می‌شود. بنا بر این گزارش، این برنامه روز سه شنبه ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در حسینیه هنر واقع در میدان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۶۰ از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و حضور برای همه علاقمندان آزاد است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
این نخستین کتاب جامع علیزاده، پس از نزدیک به پنجاه سال فعالیت حرفه‌ای او محسوب می‌شود. جواد علیزاده، متولد ۱۳۳۱، از پرافتخارترین کارتونیست‌های ایرانی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۰ با مجله‌ «کاریکاتور» به مدیریت محسن دولو آغاز کرد. کتاب برگزیده‌ آثار کارتون‌ و کاریکاتور «جواد علیزاده» توسط گروه «پرشین‌کارتون» و با مشارکت شرکت «پرداخت نوین» منتشر شده است. کتاب برگزیده‌ آثار کارتون‌ و کاریکاتور «جواد علیزاده»، در ۱۵۲ صفحه‌‌ شومیز، در قطع وزیری و به‌صورت چهاررنگ با روکش مستقل توسط «نشر تاش» به چاپ رسیده است. این پنجمین کتاب از فروست «هنر» نشر تاش است که در کیفیتی فاخر منتشر شده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
بهرام عظیمی کارگردان و انیمیشن‌ساز ایرانی داور جشنواره بین‌المللی کاریکاتور در گوانگژوی چین شد. چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی کاریکاتور «چین از نگاه هنرمندان» از ۹ تا ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهر گوانگژوی چین میزبان هنرمندان کاریکاتوریست سراسر جهان می‌شود. ۹ کاریکاتوریست بین‌المللی از کشورهای چین، روسیه، فرانسه، اسپانیا، کلمبیا، بلژیک، هند، استرالیا به همراه بهرام عظیمی داوری این جشنواره را به عهده دارند. هنرمندان کاریکاتوریست ایرانی در کنار هنرمندان چینی و ترکیه‌ای همیشه بیشترین تعداد آثار در جشنواره‌های بین‌المللی کارتون و کاریکاتور را داشته‌اند. در ۳ دوره قبلی این جشنواره، ۲ دوره سید مسعود شجاعی طباطبایی و یک بار نیز بهرام عظیمی به‌نمایندگی از هنرمندان ایرانی، به‌عنوان داور حضور داشته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
با کمپین‌های «نه به خرید …»، به استقبال عید برویم! چهارشنبه سوری و عید نوروز در حالی از راه می‌رسد که مشکلات اقتصادی اجازه نمی‌دهد که این آیین کهن ایرانی مانند همیشه برگزار شود!

به انتهای لیست رسیدید