کاریکاتور

کاریکاتور

طرفداریطرفداری4 هفته قبل
طرفداری- بالترمو بریتو، مربی سابق تیم پورتو، در مصاحبه‌ای گفته که مورینیو در دوران بازی خود، بازیکنی نا آرام، دائما گله مند و تنبل بوده است. این صحبت‌ها طی روزهای اخیر یکی از موضوعات جالبی بود که دست به دست در رسانه‌ها می‌چرخید. در کنفرانس خبری مورینیو پیش از بازی برابر برنلی، از وی در این باره سوالی پرسیده شد که پاسخ او هم بسیار جالب بود. وی در این باره گفته است: اگر مورینیوى بازیکن در تیمم بود، به او بازى نمى دادم و حاضر بودم وى را رایگان به تیم دیگرى بدهم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ریاست جمهوری آمریکا، در پی تلاش برای پنهان کاری درباره شیوع کرونا در این کشور است، اما انتشار آمار روبه افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا و ایجاد هرج و مرج در این کشور، جایگاه او برای انتخابات پیش رو را به خطر انداخته است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ترامپ برای حفظ جایگاه خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با تلاش برای پنهان کاری درباره شیوع کرونا در این کشور، گفته که خطر شیوع این ویروس در آمریکا پایین است، اما انتشار آمار روبه افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا و ایجاد هرج و مرج در این کشور، جایگاه او برای انتخابات پیش رو را به خطر انداخته است. منبع: خبرآنلاینانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

داغ‌ترین پست‌های روز اینستاگرام ستارگان فوتبال!

10+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری- پیروزی ۳ بر ۰ بایرن مونیخ برابر چلسی، باعث شد تا خاطرات خوش مونیخی‌ها از شهر لندن در سال‌های اخیر ادامه پیدا کند. این برد شیرین را باید به پیروزی ۵ بر ۱ برابر آرسنال در مارس ۲۰۱۷ و پیروزی ۷ بر ۲ برابر تاتنهام در اکتبر ۲۰۱۹ اضافه کرد. حالا عمر مومنی، کاریکاتوریست مشهور سایت گل، شکست سنگین آبی‌های لندن و دیگر تیم‌های این شهر برابر قرمزها را سوژه جدید خود قرار داده و به شکل زیر به آن پرداخته است:
ایرناایرنا1 ماه قبل
در بدو ورود به بخش چارسوی هنر گالری صبا با آثار بزرگان هنر تجسمی خودنمایی کند. بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی با عرضه آثار بزرگان هنر ایران و آثار جوانان جویای نام بسیار دیدنی است و علاقمندان تا ۵ اسفند فرصت بازدید از این نمایشگاه را از یاد نبرند. بخش چارسوی هنر به حضور گالری‌های ‏تهران و شهرستان و نمایش و فروش آثار هنرمندان این گالری‌ها اختصاص دارد. از میان ۳۰۳۲ هنرمند شرکت کننده در این دوره از جشنواره، ۱۶۹۲ شرکت کننده زن و ۱۳۴۰ شرکت کننده مرد هستند. دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار خواهد شد و اختتامیه این رویداد نیز نهم اسفند در تالار وحدت برگزار می‌‏شود‏. ‏
ایرناایرنا1 ماه قبل
«من فکر می‌کنم در کشور ما روال و جریانی برای تبلیغ و اشاعه فرهنگ خرید ‏آثار هنری در نظر گرفته نشده است و هیچ حمایتی از آن نمی‌شود و این امر در شهرستان‌ها با توجه ‏به ناشناخته بودن و پایین بودن قدرت خرید مردم، بیشتر محسوس است. ‏» بسط خرید و استفاده از آثار هنری وظیفه مسئولان استمدیر گالری هونره با تاکید بر «فرهنگ استفاده از آثار هنری» بیان کرد: علیرغم وضعیت اقتصادی ‏نامناسب، هنوز خرید آثار هنری انجام می‌شود اما مهمترین بحث در خرید آثار هنری، فرهنگ ‏استفاده از آثار هنری است و بسط این فرهنگ، وظیفه مسئولان است که در برنامه‌های خود جایی را ‏برای آن در نظر بگیرد. ‏وی تاکید کرد: جشنواره تجسمی فجر مطمئنا می‌تواند در توسعه و بسط فرهنگ خرید و استفاده از ‏آثار هنری و به صورت کلی در بحث اقتصاد هنر تاثیرگذار باشد. ‏تاکید بر توسعه فرهنگ خرید آثار هنریرامین‌فر در پایان ابراز امیدواری کرد تا سال‌های آینده بخش فروش آثار هنری در جشنواره تجسمی فجر ‏ادامه پیدا کند البته با حمایت بیشتر از سوی نهادها و مراکز خصوصی و دولتی که قدرت خرید ‏بالاتری دارند و همین موضوع سبب می‌شود فرهنگ خرید و استفاده از آثار هنری توسعه پیدا کند. امسال برای نخستین بار آثار این بخش با نظر شرکت ‏کنندگان در معرض فروش نیز گذاشته خواهد شد. بخش چارسوی هنر به حضور گالری‌های ‏تهران و شهرستان و نمایش و فروش آثار هنرمندان این گالری‌ها اختصاص دارد. ‏امسال زنان پیشتاز شرکت در جشنواره تجسمی فجر هستند و بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی به جشنواره رسیده است. دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار خواهد شد و اختتامیه این رویداد نیز نهم اسفند در تالار وحدت برگزار می‌‏شود‏. ‏
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آلودگی دریا به عنوان یکی از چالش‌های محیط زیست در جهان باعث تلف شدن آبزیان فراوان در دنیا می‌شود. بر اساس گزارش میزان، اندونزی بعد از چین دومین کشور آلوده کننده دریاست. طبق آمار‌های بدست آمده اندونزی سالانه ۱۸۷٫۲ میلیون تن پلاستیک تولید می‌کند. اندونزی نیز مانند همه کشور‌های در حال توسعه کمبود‌های زیر ساختی برای مدیریت زباله‌هایش دارد. منبع: چاینا دیلیانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
«شکارچیان» از سوی تاریخ‌نویسان جنایات نازی به عدم صحت در روایت جنایات نازی‌ها با انتقاد تاریخ‌نویسان این حوزه مواجه شد. سریال جدید «شکارچیان» محصول «آمازون پرایم» به‌خاطر عدم صحت روایت تاریخی آشوویتز نازی‌ها با انتقادات شدید روبرو شده است. ویل با اشاره به این نکته که هرگز نباید جنایات نازی‌ها در جنگ دوم جهانی را به صورت داستانی روایت کرد افزود: این فیلم مستند نیست و قرار هم نبوده که مستند باشد. حساب توئیتری «مموریال» (خاطرات) که به نویسندگان و تاریخ‌دانان حوزه جنایات نازی‌ها تعلق دارد نوشت: صحنه‌های خشونت در این فیلم که بازی شطرنج را در آشویتز نشان می‌دهد بسیار احمقانه و به سان کاریکاتور است. هر مهره‌ای که بیرون انداخته می‌شود، زندانی که در نقش آن مهره است کشته می‌شود!
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی تصریح کرد: امسال در بخش داستان ۲ هزار و ۷۹۶ اثر، شعر یک هزار و ۷۲ اثر، فیلم داستانی۲۴ اثر؛ پونمایای ۱۷ اثر، فیلم مستند ۵۲ اثر، وب نوشت ۱۴۷۰ اثر، نمایشنامه نویسی ۲۷۶ اثر، پوستر ۱۳۳۴ اثر، خوشنویسی و نستعلیق ۱۵۰۸ اثر، خوشنویسی شکسته ۴۱۶ اثر، طراحی ۴۹۲ اثر، عکاسی ۱۶۵۵ اثر، نقاشی ۲۵۵ اثر، مجسمه ۳۳ اثر، کاریکاتور ۲۳۵ اثر، نقاشی رنگ و روغن ۲۰۶ اثر، تصویرسازی ۲۲۹ اثر، هنر مفهومی ۱۲۲ اثر و آبرنگ ۲۸۶ اثر ارسال شده است. وی یکی دیگر از اقدامات جشنواره پرسش مهر بیستم را دریافت الکترونیکی آثار عنوان کرد و افزود: امسال آثار به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود تا مصرف کاغذ کم شود. امسال اول مهرماه ۹۹-۹۸ هم رییس جمهوری به مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه ۱۸ تهران رفت و پرسش مهر را تحت عنوان «محیط مدرسه از نظر شما چگونه است» مطرح کرد. رییس جمهوری در پرسش مهر امسال از دانش‌آموزان خواست تا نظر خود را درباره محیط مدرسه مطرح کنند و بگویند که دولت، معلمان و خانواده‌ها برای دلپذیرتر و شادتر شدن محیط مدارس چه کاری باید انجام دهند. پرسش مهر بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، توسط عالی‌‌ترین مقام اجرایی کشور برای دانش‌آموزان و معلمان سراسر کشور اجرا می‌شود و رییس جمهوری وقت متناسب با مطالعات و پژوهش‌های دفتر رییس جمهوری یکی از مهم‌ترین مسائل کشور یا تعلیم و تربیت را به عنوان پرسش مهر مطرح می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در مراسمی که امروز پنجشنبه در تالار مرکزی شهرداری زاگرب با حضور جمع کثیری از هنرمندان، سفرای کشورهای خارجی و «میلان باندیچ» شهردار زاگرب برگزار شد، جواد تکجو کاریکاتوریست لاهیجانی به عنوان برنده دوم در بخش اصلی رقابت‌ها معرفی شد. پرویز اسماعیلی سفیر جمهوری اسلامی ایران با دعوت شهردار زاگرب و دبیرخانه نمایشگاه، در این مراسم شرکت و لوح تقدیر و گواهی جایزه نقدی تکجو را دریافت کرد. علاوه بر تکجو، کاریکاتور امین فامیل باغستانی نیز در میان پنج برگزیده بعدی بود که در سخنرانی برگزار کنندگان نمایشگاه مورد تقدیر قرارگرفت و اعلام شد که ۳۳ کاریکاتوریست ایرانی بالاترین میزان مشارکت کمی و کیفی را میان ۲۵۲ کاریکاتوریست از ۵۵ کشور جهان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کاریکاتور و اتومبیل زاگرب داشته‌اند. جایزه ویژه این نمایشگاه به «ادی زراما» از اندونزی تعلق گرفت و «استفن پروویجن» از بلژیک، «جواد تکجو» از جمهوری اسلامی ایران و «دامیر نواک» از کرواسی برندگان اول تا سوم بخش جوایز اصلی نمایشگاه معرفی شدند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبا نمایش «سوهانک» چراغ هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر روشن می‌شود. اخبار فرهنگ و هنر - نخستین نمایش جهانی فیلم «سوهانک» با ایفای نقش عباس کیارستمی که به جای پرسوناژهای فیلم «طعم گیلاس» بازی کرده است، ساعت ۱۶ روز جمعه دوم اسفندماه جاری، در جشنواره فیلم تصویر به‌ نمایش در می‌آید. آیین افتتاحیه نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با رونمایی آخرین شماره‌ منتشر شده تصویر سال شامل آثار برگزیده برگزیدگان برنده جایزه جوانان زیر ۲۵ سال همراه خواهد بود. پیش از این قرار بود فیلم «آتابای» ساخته‌ نیکی کریمی در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم تصویر اکران شود که با تغییرات پیش آمده نمایش این فیلم به زمان دیگری در طول جشنواره فیلم تصویر موکول شده است. در همان سال‌ها، با این ۷ حلقه نوار فیلمی ساخته شد به نام «طرح» درباره‌ی شیوه‌ی کار کیارستمی در طعم گیلاس.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
انتخابات مجلس اما با توجه به ماهیت منطقه‌ای و استانی، تبدیل به کارویژه‌ای برای معاونت استان‌های سازمان صداوسیما هم شده است. برای بهره‌مندی از این ظرفیت چه تمهیداتی در ایام انتخابات توسط معاونت استان‌ها دنبال می‌شود و چه اقداماتی داشته‌اید؟ تولید ۲۵۰ موشن‌گرافیک با موضوع انتخابات در مراکز استانی صداوسیما و استفاده از رادیونما به‌عنوان رسانه‌ای مؤثر در جذب هنر مردمی و انعکاس خلاقیت‌های شنوندگان با محوریت انتخابات، از جمله اقدامات معاونت امور استان‌ها و مراکز صداوسیما محسوب می‌شود. این تولیدات شامل نماهنگ‌های «پیمان وحدت» تولید مرکز همدان، «حماسه‌ای دیگر» تولید مرکز کرمانشاه، «روز سرنوشت» ساخته شده در مرکز کهگیلویه و بویراحمد، «رود خروشان» از تولیدات مرکز خراسان شمالی، «انتخاب اول» کاری از مرکز چهارمحال و بختیاری، «صبح حضور» تولید مرکز زنجان، «من ایرانیم» ساخته شده در مرکز خوزستان و «آهنگ پیروزی» تولید مرکز آبادان است. علاوه بر این موسیقی تصویرهای «روز انتخاب» تولید مرکز آذربایجان شرقی، «پرچم ایرانی» از مرکز خراسان رضوی، «حماسه انتخاب» ساخته شده در مرکز لرستان، «ایران عاشق» تولید مرکز اصفهان، «حماسه انتخاب» کاری از مرکز گیلان و «ایران عاشق» تولید صداوسیمای استان مرکزی هم جزو این تولیدات هستند. همچنین تیم‌های برنامه‌ساز هم به تولید برنامه‌های ضبطی برای پخش در ساعات و روزهای دیگر می‌پردازند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری صبا: به نقل از دبیرخانه تصویر سال، نخستین نمایش جهانی فیلم «سوهانک» با ایفای نقش عباس کیارستمی که به جای پرسوناژ‌های فیلم «طعم گیلاس» بازی کرده است، ساعت ۱۶ روز جمعه دوم اسفندماه جاری، در جشنواره فیلم تصویر به‌ نمایش در می‌آید. این فیلم ۶۰ دقیقه‌ای را که بهمن کیارستمی و در مواردی جعفر پناهی تصویربرداری کرده‌اند، قرار است بهار ۲۰۲۰ در آیین بزرگداشت زنده‌یاد عباس کیارستمی در مرکز ژرژ پومپیدو – پاریس- نمایش داده ‌شود. آیین افتتاحیه نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با رونمایی آخرین شماره‌ منتشر شده تصویر سال شامل آثار برگزیده برگزیدگان برنده جایزه جوانان زیر ۲۵ سال همراه خواهد بود. پیش از این قرار بود فیلم «آتابای» ساخته‌ نیکی کریمی در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم تصویر اکران شود که با تغییرات پیش آمده نمایش این فیلم به زمان دیگری در طول جشنواره فیلم تصویر موکول شده است. هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با بخش‌های آزاد، جوانان زیر ۲۵ سال، چهل سال تهران، شش پروژه منتخب تصویری سال، در شاخه‌های عکس، پوستر، کاریکاتور و فیلم از دوم تا ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۸ در فضاهای نمایشگاهی خانه هنرمندان برپا می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار فرهنگ و هنر - انتخابات مجلس اما با توجه به ماهیت منطقه‌ای و استانی، تبدیل به کارویژه‌ای برای معاونت استان‌های سازمان صداوسیما هم شده است. برای بهره‌مندی از این ظرفیت چه تمهیداتی در ایام انتخابات توسط معاونت استان‌ها دنبال می‌شود و چه اقداماتی داشته‌اید؟ تولید ۲۵۰ موشن‌گرافیک با موضوع انتخابات در مراکز استانی صداوسیما و استفاده از رادیونما به‌عنوان رسانه‌ای مؤثر در جذب هنر مردمی و انعکاس خلاقیت‌های شنوندگان با محوریت انتخابات، از جمله اقدامات معاونت امور استان‌ها و مراکز صداوسیما محسوب می‌شود. این تولیدات شامل نماهنگ‌های «پیمان وحدت» تولید مرکز همدان، «حماسه‌ای دیگر» تولید مرکز کرمانشاه، «روز سرنوشت» ساخته شده در مرکز کهگیلویه و بویراحمد، «رود خروشان» از تولیدات مرکز خراسان شمالی، «انتخاب اول» کاری از مرکز چهارمحال و بختیاری، «صبح حضور» تولید مرکز زنجان، «من ایرانیم» ساخته شده در مرکز خوزستان و «آهنگ پیروزی» تولید مرکز آبادان است. علاوه بر این موسیقی تصویرهای «روز انتخاب» تولید مرکز آذربایجان شرقی، «پرچم ایرانی» از مرکز خراسان رضوی، «حماسه انتخاب» ساخته شده در مرکز لرستان، «ایران عاشق» تولید مرکز اصفهان، «حماسه انتخاب» کاری از مرکز گیلان و «ایران عاشق» تولید صداوسیمای استان مرکزی هم جزو این تولیدات هستند. همچنین تیم‌های برنامه‌ساز هم به تولید برنامه‌های ضبطی برای پخش در ساعات و روزهای دیگر می‌پردازند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: نوزدهمین «شب طنز انقلاب اسلامی» با عنوان «نطنز» در «حسینیه هنر» برگزار شد و جشنواره «امضای کری تضمین است» برگزیدگان خود را شناخت. بخش دیگر نوزدهمین شب طنز انقلاب به اجرای موسیقی طنز توسط «مهدی سینا» با موضوع آمریکا اختصاص داشت. در این قسمت از برنامه، نوبت به شعرخوانی برگزیدگان جشنواره «امضای کری تضمین است» رسید. داد نزن، سنگین است …قفل بر فوردو بسی جان‌فرساستدر رآکتور که بتن سنگین استدر این بخش از برنامه، نوبت به تقدیر از برگزیدگان هفت بخش شعر، نثر، داستان، کاریکاتور، کلیپ، استندآپ‌کمدی و پادکست جشنواره «امضای کری تضمین است» رسید. قسمت دیگر برنامه بهمن‌ماه شب طنز انقلاب به پخش کلیپی در مورد شهید مدافع حرم، شهید «محمدجعفر حسینی» اختصاص داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- واکنش مدیران فوتبالی به بدهی باشگاه‌ها، سوژه کارتون شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، واکنش مدیران فوتبالی به بدهی باشگاه‌ها، سوژه کارتون شد. بیشتر بخوانید: احضار مسعود شجاعی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبالمنبع: خبرورزشیانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا نوزدهمین «شب طنز انقلاب اسلامی» با عنوان «نطنز» شب گذشته به همراه اجرای برنامه‌هایی نظیر شعرخوانی طنز، استندآپ‌کمدی و ترانه‌خوانی طنز از سوی باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی در حسینیه هنر برگزار شد. بخش بعدی شب طنز انقلاب اسلامی به شعرخوانی «زهرا فرقانی» اختصاص داشت. بخش دیگر نوزدهمین شب طنز انقلاب به اجرای موسیقی طنز توسط «مهدی سینا» با موضوع آمریکا اختصاص داشت. در این قسمت از برنامه، نوبت به شعرخوانی برگزیدگان جشنواره «امضای کری تضمین است» رسید. قسمت دیگر برنامه بهمن‌ماه شب طنز انقلاب به پخش کلیپی در مورد شهید مدافع حرم، شهید «محمدجعفر حسینی» اختصاص داشت.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز دوشنبه مراسم اختتامیه دو جشنواره فیلم و کاریکاتور که به همت سازمان بسیج هنرمندان کردستان برگزار می‌شود، انجام شد. در جریان برگزاری این مراسم، افراد و نفرات برتر در بخش‌های مختلف این دو جشنواره معرفی و با اهداق لوح تقدیر و جایزه نقدی از آنها تجلیل به عمل آمد. در بخش پویانمایی، جایزه رتبه سوم به رضا محمدی برای دیوار، رتبه دوم به برزان رستمی برای بالانس و رتبه اول به زندانی به کارگردانی کارو محمدی رسید. امیر احمد زاده برای تربه جایزه دوم بخش مستند را کسب کرد و در این بخش جایزه رتبه اول اهدا نشد. جشنواره‌های فیلم چراغ و کاریکاتور فجر به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان برگزار شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی «فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما» در هشت نقطه از مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری میزبان راهپیمایان است. اجرای برنامه‌های متنوع همچون سرود، نقالی انقلاب و مسابقه از دیگر بخش‌های ایستگاه خیابان انقلاب نرسیده به خیابان ۱۶ آذر است. معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری بیان کرد: ساخت پرچم ایران توسط راهپیمایان از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ماست که مردم می‌توانند با نقش زدن یکی از سه رنگ پرچم ایران در فضایی که برای این امر پیش بینی شده پرچم ایران را بسازند. این برنامه که «نقش افتخار» عنوان دارد در دو نقطه از ایستگاه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما پیش بینی شده است. فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما از ساعت ۸ صبح میزبان راهپیمایان است.
مهرمهر1 ماه قبل
دو دستگاه اتوبوس با ارائه برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در خیابان کارگر شمالی و جنوبی مستقر می‌شوند و برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌کنند. بخش ویژه‌ای در تمامی ایستگاه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما به شهید سردار سلیمانی اختصاص یافته و راهپیمایان می‌توانند در کنار تصویر سردار، عکس یادگاری بگیرند. وی گفت: بخشی از ایستگاه‌های فرهنگی فرهنگ‌سرای «ایران ما انقلاب ما» به کودکان و میزبانی از این عزیزان اختصاص دارد. ساخت پرچم ایران توسط راهپیمایان از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ماست که مردم می‌توانند با نقش زدن یکی از سه رنگ پرچم ایران در فضایی که برای این امر پیش بینی شده پرچم ایران را بسازند. این برنامه که «نقش افتخار» عنوان دارد در دو نقطه از ایستگاه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما پیش بینی شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
این فیلم نزدیک به دوساعت ما را به دهه پرالتهاب ۶۰ می‌برد، وسط قصه‌ یک جاسوسی بزرگ. داستان نیروهای اطلاعاتی سپاه که از حزب توده کوچک به کشف نفوذ بزرگ می‌رسند. قهرمان فیلم نیروی تازه‌کاری است که برای رصد و تحلیل حزب توده به نیروهای اطلاعات سپاه می‌پیوندد، نیروهایی که همه اهل اطلاعات و عملیات هستند. انگیزه و دلایل قهرمان فیلم برای پافشاری بر موضع خود در داستان ناکافی است و موجب تقویت تصویر خودسر از او در داستان می‌شود. سوژه خوب، پرداخت بدآبادان یازده ۶۰ / مهرداد خوشبختعجب سوژه‌ی بکری داشت این فیلم و چه حیف که فقط همین سوژه‌ بکر را داشت این فیلم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- اتفاقات عجیب در بازار خودرو و به خصوص فاصله ۲۵میلون تومانی پراید از کارخانه سوژه شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اتفاقات عجیب در بازار خودرو و به خصوص فاصله ۲۵میلون تومانی پراید از کارخانه تا بازار، سوژه کارتونی شد. منبع: خبرآنلاینانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی «فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما» در هشت نقطه از مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری میزبان راهپیمایان است. به گزارش ایسنا وبنابر اعلام رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تشریح برنامه «فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما» گفت: ایستگاه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با استقرار در ۶ نقطه و استقرار دو دستگاه اتوبوس به منظور فعالیت‌های فرهنگی از پل کالج تا دانشگاه شریف به ارائه فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند. وی افزود: حضور شخصیت‌هایی با پوشش و ظاهر مردمان سال ۵۷ بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ماست که در جایگاه برگزاری برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه خیابان ۱۶ آذر حاضر می‌شوند. اجرای برنامه‌های متنوع همچون سرود، نقالی انقلاب و مسابقه از دیگر بخش‌های ایستگاه خیابان انقلاب نرسیده به خیابان ۱۶ آذر است. این برنامه که «نقش افتخار» عنوان دارد در دو نقطه از ایستگاه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما پیش بینی شده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رادیو برنامه‌های منتخب فرهنگی خود در زمستان ۹۸ را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، «کافه هنر»، «پارسی گویان»، «یک دو صدا» رادیو ایران، «پرونده فرهنگی» رادیو معارف، «رواق تماشا»، «از پارسی تا فارسی» رادیو گفت و گو و «گیومه»، «صدا در صحنه» رادیو نمایش، «نیستان»، «حریر سخن»، «رادیو کتاب»، «هفت کوچه»، «ده‌ترین» رادیو فرهنگ و «آب و تاب» رادیو تهران و «موج جوانی» از شبکه رادیویی جوان به عنوان برنامه‌های منتخب معاونت صدا در زمستان سال‌ جاری معرفی شده‌اند. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به مرجع بودن آن در حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات اشاره کرد. «پرونده فرهنگی» شنبه‌ها ساعت ۸:۴۰ با تهیه‌کنندگی اعظم ایرانی، روح الله مثنوی و گویندگی مریم احمد پور پخش می‌شود. علاقمندان می‌توانند شنونده برنامه‌های رادیو فرهنگ روی موج fmردیف ۱۰۶ مگاهرتز باشند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
همشهری آنلاین- زینب زینال زاده: در سال‌های اخیر، گزارش‌های زیادی با موضوع نبود رنگ در کلان شهر تهران تهیه شده است. آن‌ها به وعده‌شان عمل کردند و طی فراخوانی از هنرمندان رشته‌های مختلف دعوت کردند تا در خانه اتحادیه دور هم جمع شوند و طرح و ایده‌هایشان را برای پروژه استقبال از بهار ۹۹ ارائه دهند. این فراخوان منجر به گردهمایی ۲۱۰ هنرمند هنرهای تجسمی شد و در نهایت ۲۰۰ طرح برگزیده در نوروز ۹۹ در معابر شهری اکران می‌شود. استفاده از رنگ و طرح‌های خلاقانه با کمک هنرمندان جوان، می توان شادابی و نشاط را در جامعه افزایش داد.» پروژه استقبال از بهار سال ۹۹، طرح جالبی است که برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود. کلهرنیا به این موضوع اشاره و عنوان کرد: «جلب مشارکت هنرمندان در ایجاد طرح‌های جدید برای استقبال از بهار سال ۹۹، بی تردید اتفاق خوبی است که می‌تواند زمینه را برای حضور پرشور هنرمندان جوان فراهم کند.»
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: چهارمین دوره اکسپوی آثار هنری تبریز حرفه ای‌تر از سال‌های گذشته به پیش می‌رود. وی برگزاری این نمایشگاه را در راستای توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری مثبت تلقی کرده و گفت: توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر به توسعه اقتصاد استان کمک خواهد کرد که اقتصاد فرهنگ و هنر در این مقطع بسیار با اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد. محمدپور در ادامه در خصوص خانه هنر تبریز نیز گفت: از شورای شهر تبریز می‌خواهیم که اجازه دهند تا خانه هنر تبریز با قوت به فعالیت خود ادامه دهد که در رابطه با این مجموعه هرگز ادعای مالکیت نکرده‌ایم اما کتابخانه ملی تبریز با آثار کم نظیرش سال‌ها قبل به این مجموعه منتقل شده و هویت خود را در این مجموعه حفظ کرده است. وی افزود: در این مجموعه هویت کتابخانه ملی حفظ شده و همچنین با پیگیری‌های انجام شده پنجمین موزه کاریکاتور بزرگ دنیا و همچنین موزه بهتونی نیز در این مجموعه افتتاح شد. محمدپور دستگاه قضا را حامی همیشگی حوزه فرهنگ و هنر دانسته و از تصمیمات این دستگاه حمایت کرد و ادامه داد: به حکم قضائی تمکین می‌کنیم اما امیدواریم شورای اسلامی شهر تبریز اجازه دهد تا این مجموعه با همان هویت، فعالیت‌های خود را ادامه دهد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور عصر شنبه در مراسم رونمایی از پوستر چهارمین دوره اکسپوی تبریز در جمع هنرمندان تبریزی گفت: در اکسپوی چهارم کارها حرفه‌ای‌تر پیش می‌رود و در ساماندهی هنرمندان، آماده سازی محل و همچنین سازماندهی خریداران قدم‌های حرفه‌ای‌تری در این دوره برداشته شده است. وی برگزاری این نمایشگاه را در راستای توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری مثبت تلقی کرده و گفت: توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر به توسعه اقتصاد استان کمک خواهد کرد که اقتصاد فرهنگ و هنر در این مقطع بسیار با اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد. محمدپور در ادامه در خصوص خانه هنر تبریز نیز گفت: از شورای شهر تبریز می‌خواهیم که اجازه دهند تا خانه هنر تبریز با قوت به فعالیت خود ادامه دهد که در رابطه با این مجموعه هرگز ادعای مالکیت نکرده‌ایم اما کتابخانه ملی تبریز با آثار کم نظیرش سال‌ها قبل به این مجموعه منتقل شده و هویت خود را در این مجموعه حفظ کرده است. وی افزود: در این مجموعه هویت کتابخانه ملی حفظ شده و همچنین با پیگیری‌های انجام شده پنجمین موزه کاریکاتور بزرگ دنیا و همچنین موزه بهتونی نیز در این مجموعه افتتاح شد. محمدپور دستگاه قضا را حامی همیشگی حوزه فرهنگ و هنر دانسته و از تصمیمات این دستگاه حمایت کرد و ادامه داد: به حکم قضائی تمکین می‌کنیم اما امیدواریم شورای اسلامی شهر تبریز اجازه دهد تا این مجموعه با همان هویت، فعالیت‌های خود را ادامه دهد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره موضوع انتقال موزه‌ها و کتابخانه از خانه هنر تبریز، گفت: از شورای شهر تبریز که سابقه بسیاری در حرکت‌ها فرهنگی و هنری در کارنامه خود دارد، خواهش می‌کنیم که اجازه دهند «خانه هنر تبریز» با همان شرایط و هویت، به فعالیت خود ادامه دهد. به حکم قضایی نیز نهایت احترام را قائلیم و دستگاه قضا نیز همواره از حوزه فرهنگ و هنر دفاع کرده است. مدیرعامل مجموعه لاله پارک نیز در این نشست با بیان این‌که «اکسپوی آثار هنری» فرصتی برای نمایش خلاقیت‌های هنرمندان است، افزود: از فعالیت‌های فرهنگی و به ویژه اکسپوی هنری تبریز، حمایت می‌کنیم. حسین جداری در ادامه به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مجموعه لاله پارک اشاره کرد و افزود: مجموعه لاله پارک در کنار فعالیت‌ها اقتصادی، مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی را نیز پیگیری کرده و توانسته گام‌های خوبی در این حوزه بر دارد. محمد محمودی با تاکید بر این‌که بصورت حرفه‌ای‌تر فعالیت‌های خود را ادامه خواهیم داد تا تا سال‌های آینده بتوانیم «حراج هنری تبریز» را هم راه اندازی کنیم، افزود: این نمایشگاه طی چهار دوره، با رشد کمی و کیفی خوبی روبه رو بوده است.

به انتهای لیست رسیدید