کاریکاتوریست

کاریکاتوریست

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه اولین جشنواره ملی پوستر و کارتون «مرز امن» با نمایش آثار برگزیده این جشنواره در کرمانشاه آغاز به‌کار کرد. فخرالدین دوست‌محمد دبیر اجرایی این جشنواره در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز به‌کار این جشنواره از ۱۲ آذرماه در محل نگارخانه شهر کرمانشاه، گفت: این جشنواره با برپایی نمایشگاه آثار برگزیده پوستر و کارتون همراه است و تا ۱۹ آذر ادامه برپا است. وی افزود: با اعلام فراخوان جشنواره، در مجموع ۲۷۸ اثر از ۶۹ هنرمند در بخش کارتون و ۳۱۱ اثر از ۹۷ هنرمند در بخش پوستر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. دبیر اجرایی جشنواره ملی مرز امن خاطرنشان کرد: در آیین اختتامیه این جشنواره که ساعت ۱۵ روز ۱۹ آذرماه در محل آمفی تئاتر اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار می‌شود، از نفرات برگزیده تجلیل می‌شود. نمایشگاه کارتون و پوستر «مرز امن» از ۱۲ تا ۱۹ آذرماه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱۵ تا ۲۰ شب در محل نگارخانه شهر پذیرای علاقمندان خواهد بود.
ایلناایلنا1 روز قبل
نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» روز جمعه در گالری شمیس افتتاح می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» به سرپرستی گالری شمیس و با همکاری «هم استودیو» روز جمعه ۱۵/۹/۹۸ ساعت ۱۶ در نگارخانه شمیس با حضورهنرمندان حاضر در نمایشگاه و همچنین احسان آنالویی (پیانیست) و بهرنگ معتمدی (ویلونیست) افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از کامبیز درمبخش (طراح، کاریکاتوریست، طراح گرافیک، دارای نشان شوالیه از دولت فرانسه ۲۰۰۴)، ثنا حسین پور (تصویرگر و کاریکاتوریست)، علی جهانشاهی (کاریکاتوریست و تصویرگر، برنده جایزه بین المللی نمایشگاه کاریکاتور آموریستیکا ایتالیا ۱۹۹۵)، احمد عربانی (کاریکاتوریست، انیماتور وکارگردان، برنده مدال طلا ودیپلم افتخار از نمایشگاه کاریکاتور اسکوپیه ۱۹۷۱)، جمال رحمتی (طراح گرافیک و کاریکاتوریست، دارای جایزه اول جشنواره بین المللی طنز اروپا)، علی رادمند (طراح گرافیک، تصویرگر، کاریکاتوریست، برنده جایزه چهره از هشتمین دو سالانه بین المللی کاریکاتور ایران)، داوود کاظمی (کاریکاتوریست و طراح گرافیک، دارای جوایز متعدد بین المللی و داخلی)، حسن کریم زاده (طراح گرافیک، کاریکاتوریست، هنرمند منتخب جشنواره او. دبلیو به عنوان یکی از ده طراح برتر جهان، اوکراین ۲۰۱۶)، علی میرایی (کاریکاتوریست و طراح، جایزه آزادی بیان از کمیته آزادی مطبوعات کانادا در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴)، بهمن عبدی (کاریکاتوریست، طراح گرافیک و انیماتور، دارای نشان درجه یک هنر ۱۳۹۰)، جواد علیزاده (کاریکاتوریست و کارتونیست، برنده جایزه عالی نمایشگاه کاریکاتور سازمان ملل در سال ۲۰۱۱)، آرمان داوودی (کارتونیست، نویسنده روزنامه نگار، برنده جایزه نخست نمایشگاه «قلم در ستیز با تهاجم» بخش کاریکاتور ۱۳۷۴) و هادی حیدری (طراح گرافیک، روزنامه نگار، کاریکاتوریست، عضو فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران (آی_اف_جی) به نمایش گذاشته خواهد شد. نمایشگاه «طنزیم» تا روز پنج شنبه ۲۸ آذر ماه ۹۸ در نگارخانه شمیس به آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی شمالی، کوچه دانیالی، پلاک ۸، ادامه خواهد داشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» روز جمعه در گالری شمیس افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا، نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور «طنزیم» به سرپرستی گالری شمیس و با همکاری «هم استودیو» روز جمعه ۱۵ /۹ /۹۸ ساعت ۱۶ در نگارخانه شمیس با حضور هنرمندان حاضر در نمایشگاه و همچنین احسان آنالویی (پیانیست) و بهرنگ معتمدی (ویلونیست) افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از کامبیز درمبخش (طراح، کاریکاتوریست)، ثنا حسین‌پور (تصویرگر و کاریکاتوریست)، علی جهانشاهی (کاریکاتوریست و تصویرگر)، احمد عربانی (کاریکاتوریست، انیماتور و کارگردان)، جمال رحمتی (طراح گرافیک و کاریکاتوریست)، علی رادمند (طراح گرافیک، تصویرگر، کاریکاتوریست)، داوود کاظمی (کاریکاتوریست و طراح گرافیک)، حسن کریم‌زاده (طراح گرافیک، کاریکاتوریست)، علی میرایی (کاریکاتوریست و طراح)، بهمن عبدی (کاریکاتوریست، طراح گرافیک و انیماتور)، جواد علیزاده (کاریکاتوریست و کارتونیست)، آرمان داوودی (کارتونیست، نویسنده روزنامه نگار) و هادی حیدری (طراح گرافیک، روزنامه نگار، کاریکاتوریست) به نمایش گذاشته خواهد شد. نمایشگاه «طنزیم» تا روز پنجشنبه (۲۸ آذر ماه ۹۸) در نگارخانه شمیس به آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی شمالی، کوچه دانیالی، پلاک ۸ ادامه خواهد داشت. انتهای پیام
طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری - قرعه کشی یورو ۲۰۲۰ انجام شد و کشورهای حاضر در این مسابقات حریفان خود را شناختند. در گروه F این مسابقات سه کشور آلمان، فرانسه و پرتغال حاضر هستند که تشکیل دهنده گروه مرگ هستند. عمر مومنی کاریکاتوریست وب سایت گل، این موضوع را سوژه آخرین کاریکاتور خود قرار داده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
کامبیز درم‌بخش، کاریکاتوریست پیشکسوت با انتشاری کاریکاتوری نسبت به حذف بخشودگی مالی هنرمندان و کلیه فعالیت‌های هنری واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، انتشار متنی با عنوان «پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» که بخشی از آن لغو معافیت مالیاتی کلیه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به دنبال دارد، نگرانی‌هایی را در میان اصناف گوناگون حوزه فرهنگ و هنر از جمله عرصه هنرهای تجسمی ایجاد کرده و بعضا واکنش‌هایی را نیز به دنبال داشته است. در همین راستا کامبیز درم‌بخش نیز با انتشار کاریکاتوری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به این موضوع با این عنوان که «قرار است از هنرمندان مالیات گرفته شود»، واکنش داد. هادی مظفری، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی نیز با بازنشر این کاریکاتور در صفحه شخصی خود، در اینستاگرام نوشت: ‌ «خبر خوبی نیست، اینکه وزارت اقتصاد می‌خواهد از هنرمندان مالیات بگیرد … آقای اقتصاد و دارای‍ی هنرمندان از مالیات معاف بودند و باید بمانند‍!». طرح منتشرشده توسط کامبیز درم‌بخشانتهای پیام
فارسفارس6 روز قبل
یک کاریکاتوریست و کارتونیست جوان گفت: متأسفانه تحریم بهانه‌ای برای بسیاری از کشورها شده که جوایز کسب‌شده توسط هنرمندان را پرداخت نکنند و کسی هم پیگیر این موضوع و احقاق حقوق هنرمند نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، هنر کاریکاتور خیلی پیش از پیدایش روزنامه‌نگاری و حتی اختراع صنعت چاپ در دنیا رواج داشته و در واقع عمری به درازای تاریخ مکتوب انسان دارد و این هنر در عصر باستان شناخته‌ شده و رواج داشته است. فارس: آیا توانسته‌اید از کاریکاتور هم هزینه‌های مالی خود را تأمین کنید؟ کاریکاتوریست‌ها اصلا وضع مالی خوبی ندارند، شاید فقط سه مورد در تمام ایران را بتوان مثال زد که از این راه پول درمیاوردند و همه در کنار این هنر کار دیگری انجام می‌دهند. فارس: و اما سخن آخر؟ باید هنر را در مدارس به‌ویژه میان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بسط و گسترش داد، هنر هم مثل بقیه دروس قشنگ است پس باید روی این مسئله کار جدی صورت بگیرد. ======================گفت‌وگو از مجید جعفری مقدم======================انتهای پیام/ ۷۰۰۴۳/و
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| امیررضا ترکمان رحمانی با سه کاریکاتور در جشنواره کاریکاتور «wonderful? wonder world» ژاپن شرکت کرد که توانست لوح تقدیر این جشنواره را برای یکی از این آثار از آن خود کند. در کارنامه هنری و حرفه‌ای این کاریکاتوریست جوان جوایز بسیاری دیده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزیده شدن در جشنواره بین‌المللی کاریکاتور و کارتون سوریه ۲۰۱۹، کسب دیپلم افتخار جشنواره بین‌المللی کارتون ولت هیمات آلمان ۲۰۱۹، کسب دیپلم افتخار جشنواره بین‌المللی سیساکو کره جنوبی ۲۰۱۸، کسب دیپلم افتخار نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور کلانتان مالزی ۲۰۱۹، برگزیده شدن در جشنواره بین المللی کاریکاتور و کارتون هومور گالاریت کشور ایتالیا ۲۰۱۹ و … اشاره کرد. جشنواره کاریکاتور wonderful? wonder world از ۱۲ تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ مصادف با ۲۱ تا ۲۷ شهریورماه ۹۸ برگزار شد که لوح تقدیر این جشنواره به تازگی به وی تحویل داده شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امیررضا ترکمان رحمانی با سه کاریکاتور در جشنواره کاریکاتور «wonderful? wonder world» ژاپن شرکت کرد که توانست لوح تقدیر این جشنواره را برای یکی از این آثار از آن خود کند. در کارنامه هنری و حرفه‌ای این کاریکاتوریست جوان جوایز بسیاری دیده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزیده شدن در جشنواره بین‌المللی کاریکاتور و کارتون سوریه ۲۰۱۹، کسب دیپلم افتخار جشنواره بین‌المللی کارتون ولت هیمات آلمان ۲۰۱۹، کسب دیپلم افتخار جشنواره بین‌المللی سیساکو کره جنوبی ۲۰۱۸، کسب دیپلم افتخار نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور کلانتان مالزی ۲۰۱۹، برگزیده شدن در جشنواره بین المللی کاریکاتور و کارتون هومور گالاریت کشور ایتالیا ۲۰۱۹ و … اشاره کرد. جشنواره کاریکاتور wonderful? wonder world از ۱۲ تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ مصادف با ۲۱ تا ۲۷ شهریورماه ۹۸ برگزار شد که لوح تقدیر این جشنواره به تازگی به وی تحویل داده شده است.
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
طرفداری- عملکرد کریس اسمالینگ در رم فراتر از حد انتظار بوده است. کریس اسمالینگ فقط در دفاع درخشان ظاهر نمی‌شود بلکه در کارهای هجومی نیز بسیار موثر است. او تاکنون در رم موفق به ثبت ۲ گل و ۲ پاس گل شده است. آمار وی حتی از بسیاری از هافبک‌ها و مهاجمان منچستریونایتد نیز بهتر به نظر می‌رسد. عمر مومنی، کاریکاتوریست وبسایت گل در جدیدترین اثر خود به کریس اسمالینگ پرداخته است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
منصوره دهقانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به شرایط حاکم جامعه اظهار کرد: در کشور ما فعالیت در حوزه کاریکاتور و کارتون بسیار سخت است، چراکه با توجه به اینکه اکثر کارهای ما در فضای مجازی است و با قطع شدن اینترنت به نوعی هنر ما نیز فلج شد و نتوانستیم کاری انجام دهیم. وی افزود: بسیار علاقه داشتم که برای شرایط حاکم در جامعه طرحی حاضر و در مطبوعات چاپ کنم، اما به دلیل اتفاقاتی که رخ داده بود نتوانستم این کار را انجام دهم. این کاریکاتوریست ادامه داد: کاریکاتوریست مطبوعاتی بودن یک خبرنگار تصویرگراست ما هم جزو خبرنگاران محسوب می‌شویم اما متاسفانه به دلیل محافظه‌کاری که در مطبوعات وجود دارد جریان‌سازی توسط تصویر و کاریکاتور صورت نمی‌گیرد. دهقانی خاطرنشان کرد: طیف گسترده‌ای از مردم مخاطب کاریکاتوریست‌ها هستند و می‌توانیم در جهت دهی نیروی‌های مردمی و کنترل آشوب‌های ایجاد شده با تصاویر نقش تعیین کننده‌ای داشته باشیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دوستی ترامپ و اردوغان از نگاه کاریکاتوریست اکونومیست اشاره‌ای به سفر اخیر اردوغان به واشنگتن و دیدار روسای دو کشور عضو ناتو دارد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، دوستی ترامپ و اردوغان از نگاه کاریکاتوریست اکونومیست که اشاره‌ای به سفر اخیر اردوغان به واشنگتن و دیدار روسای دو کشور عضو ناتو دارد. بیشتر بخوانید: روند استیضاح ترامپ سرعت گرفتانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسان‌های منتشر میشود.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
جشن‌ تولد تعدادی از هنرمندان قدیمی سه ماه اخیر با اشاره و تاکید بر ادامه فعالیت فعلی موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد تا جایی که ایران درودی هنرمند نقاش هم تاکید کرد: الآن از رختخواب و زیر سرم آمدم ولی با صدای بلند، داد خواهم زد که نخواهم گذاشت این کار (ادغام موسسه) انجام شود. به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، در ادامه جشن‌های ماهانه‌ای که برای تولد هنرمندان پیشکسوت برگزار می‌شود، موسسه هنرمندان پیشکسوت تولد هنرمندان ماه‌های شهریور، مهر و آبان را با تأخیر به دلیل ماه محرم و صفر، ظهر سه شنبه ۲۱ آبان ماه در هتل لاله تهران برگزار کرد. او سپس لوح یادبود و عکسی یادگاری از هنرمند فقید انوشیروان ارجمند را به همسر و دختر این بازیگر، بهار ارجمند اهدا کرد. به گزارش ایسنا، فضای جشن تولد هنرمندان با توجه به حضور هنرمندان قدیمی صمیمی بود و خیلی از حاضران که سالهاست فعالیت چندانی ندارند، خاطراتی مشترک را از گذشته با هم تقسیم می‌کردند. پیش از این اعلام شده بود نوبخت معاون رییس جمهور قرار است در این مراسم شرکت کند که این اتفاق نیفتاد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
جشن‌ تولد تعدادی از هنرمندان قدیمی سه ماه اخیر با اشاره و تاکید بر ادامه فعالیت فعلی موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد تا جایی که ایران درودی هنرمند نقاش هم تاکید کرد: الآن از رختخواب و زیر سرم آمدم ولی با صدای بلند، داد خواهم زد که نخواهم گذاشت این کار (ادغام موسسه) انجام شود. به گزارش ایسنا، در ادامه جشن‌های ماهانه‌ای که برای تولد هنرمندان پیشکسوت برگزار می‌شود، موسسه هنرمندان پیشکسوت تولد هنرمندان ماه‌های شهریور، مهر و آبان را با تاخیر به دلیل ماه محرم و صفر، ظهر سه شنبه ۲۱ آبان ماه در هتل لاله تهران برگزار کرد. او سپس لوح یادبود و عکسی یادگاری از هنرمند فقید انوشیروان ارجمند را به همسر و دختر این بازیگر، بهار ارجمند اهدا کرد. به گزارش ایسنا، فضای جشن تولد هنرمندان با توجه به حضور هنرمندان قدیمی صمیمی بود و خیلی از حاضران که سالهاست فعالیت چندانی ندارند، خاطراتی مشترک را از گذشته با هم تقسیم می‌کردند. پیش از این اعلام شده بود نوبخت معاون رییس جمهور قرار است در این مراسم شرکت کند که این اتفاق نیفتاد.

بهای یک عمر زندگی عاشقانه

8+
ایسناایسنا3 هفته قبل
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است و هنر ما باید هنری امید آفرین باشد. به گزارش سینماپرس، دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» شب گذشته (شنبه ۱۸ آبان ماه) با معرفی نفرات برتر در تالار حافظ شهرداری بجنورد به کار خود پایان داد. کاریکاتور به عنوان یکی از کانون‌های مطرح هنری دارای جایگاه ویژه‌ای استدر ادامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری بیان کرد: هنرمندان عرصه کاریکاتور نقش ممتازی در ترسیم آینده‌ای که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم مدنظر دارند، می‌توانند ایفا کنند. در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است؛ هنر ما باید هنر امید آفرین باشد. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.

روایت «هشت» هنرمند عاشق

5+
ایسناایسنا3 هفته قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» شنبه شب ۱۸ آبان ماه با معرفی نفرات برگزیده هر رشته در تالار حافظ شهرداری بجنورد خراسان شمالی به کار خود پایان داد. نمازی تولیدمحور بودن جشنواره و توجه به دغدغه‌های مردم را از جمله ماموریت‌های این جشنواره دانست و افزود: بر این اساس با ذهن هنری هنرمندان توانستیم دست به تولید آثاری بزنیم تا دغدغه‌ها را عمومی کنیم‌. وی خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام‌معظم رهبری موضوع جشنواره، جوان ایرانی شد تا بر این اساس جوان ایرانی گره‌گشای دوره سخت نظام در گام دوم در حوزه‌های مدیریتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد. جریان‌ساز بودن جشنواره و تبدیل شدن به یک برند هنری سبب شد تا خراسان شمالی به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم و جدی در رشته کارتون و کاریکاتور تبدیل شود. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان شمالی برنده جایزه بزرگ مسابقات کاریکاتور در ایتالیا و ترکیه گفت: کاریکاتور در سبد خانوار مردم هیچ جایگاهی ندارد. ناصری با بیان اینکه یکی از مکان‌های عرضه هنر کاریکاتور نگارخانه‌ها است، اظهارکرد: اما به هیچ عنوان با نگارخانه‌ها موافق نیستم چراکه موفق نشده‌ایم مردم عادی را به سوی نگارخانه‌ها جذب کنیم. ناصری تاکید کرد: برای اینکه مردم برای تماشای آثار هنری همچون کاریکاتور ترغیب شوند باید کارها را مردمی کرد و می‌توان در این راستا فعالیت هایی همچون برگزاری نمایشگاه‌های محلی و روستایی برگزار کرد. وی خاطرنشان کرد: این دیدگاه که آثار هنری و نمایشگاه‌های آثار هنری فقط متعلق به شهروندان است، اشتباه بوده چراکه اگر در سطح روستاها نیز نمایشگاه هایی برگزار شود مورد استقبال روستاییان قرار خواهد گرفت. وی اظهارکرد: بنابراین باید به سوی مردم، برپایی نمایشگاه‌های محلی و روستایی برویم تا مردم احساس نیاز به آثار هنری کنند و این مواردی است که جای خالی آن به خوبی در خراسان شمالی احساس می‌شود.
برنابرنا3 هفته قبل
در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است و هنر ما باید هنری امید آفرین باشد. جریان‌ساز بودن جشنواره و تبدیل شدن به یک برند هنری سبب شد تا خراسان شمالی به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم و جدی در رشته کارتون و کاریکاتور تبدیل شود. کاریکاتور به عنوان یکی از کانون‌های مطرح هنری دارای جایگاه ویژه‌ای استدر ادامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری بیان کرد: هنرمندان عرصه کاریکاتور نقش ممتازی در ترسیم آینده‌ای که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم مدنظر دارند، می‌توانند ایفا کنند. در کشور ما سرچشمه‌های امید واقعی زیاد است؛ هنر ما باید هنر امید آفرین باشد. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ عصر کرد - سنندج – نمایشگاهی از آثار هنرمندان کاریکاتوریست کردستانی با عنوان «وحدت اسلامی» در اولین روز از هفته وحدت در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه کاریکاتور با عنوان «وحدت اسلامی» صبح یکشنبه با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان و جمعی از مسئولان استانی در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد. رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: برپایی نمایشگاه کاریکاتور با عنوان «وحدت اسلامی» از آثار کاریکاتوریست‌های جوان کردستانی که حاصل کارگاه‌های آموزشی تحت همین عنوان است، صورت گرفت. امین مرادی گفت: در این نمایشگاه ۳۰ تابلو از آثار هنرمندان و کاریکاتوریستان عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. وی افزود: این نمایشگاه امروز همزمان با آغاز هفته وحدت افتتاح و به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان به هنر کارتون و کاریکاتور قرار دارد.
فردا نیوزفردا نیوز4 هفته قبل
یعنی اندیشه‌های حضرت امام را مؤیدسازی کرده‌ایم، و به بیان دیگری طرح کرده‌ایم، و اندیشه‌های ایشان را براساس مصادیق جدید‌تر زده‌ایم. من معتقد هستم برخلاف تقریری که از نسبت مرحوم آقای خویی و حضرت امام می‌شود، حضرت امام در تصادم و در ضدیت با گفتمان فقهی آقای خویی ظهور نکرد، بلکه در طول آن ظهور کرد، یعنی امتداد آقای خویی بود. چرا به سراغ نظریه ولایت فقیه رفتیم؟ چون نظریه ولایت فقیه الان در بین نظریات رقیب، پاسخگوتر است. من در آنجا اصلا مساله گذار از حضرت امام را طرح کردم- بحث ما آنجا فلسفه تاریخ بود- گفتم مبانی فلسفه تاریخی امام منطق گذار از حضرت امام را طراحی می‌کند و کرده است. این روش دیگری است، روش مدیریتی حضرت امام، روش اشراقی مونولوگی و روش حضرت آقا، روش دیالوگی-علمی است که دو روش متفاوت می‌باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی درباره اتهام‌زنی‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و حامیانش بر مبنای تئوری‌های توطئه علیه مخالفان و منتقدان و افشاگران علیه آنها با تیتر «مک‌کارتیسم دونالد ترامپ» می‌نویسد: «لغت مک‌کارتیسم به لحاظ پیش زمینه‌ای ابتدا در ۲۹ مارس ۱۹۵۰ در یک کاریکاتور منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست که از سوی کاریکاتوریست مشهوری به نام هربرت بلاک کشیده شده بود مطرح شد. در روزهای اخیر همپیمانان راستگرای دونالد ترامپ وقتی دریافتند که آلکساندر ویندمن، یک نظامی کهنه‌کار مدال گرفته و مقام امنیت ملی کاخ سفید، شهادت‌هایی مخرب را در جریان تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ مطرح کرده است، مشخص شد که این پدیده مک‌کارتیسم همچنان در آمریکا وجود دارد. یکی از نقایص فراوان دونالد ترامپ این فرضیه او است که خودش را به عنوان کل ملت در نظر می‌گیرد. در آمریکا مقام‌های دولت سوگند می‌خورند که از قانون اساسی حمایت و دفاع کنند، نه از دونالد ترامپ. مردم آمریکا نیز به پرچم و جمهوری آمریکا اظهار وفاداری می‌کنند، نه به دونالد ترامپ.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
طرفداری - مصدومیت گرت بیل، این بازیکن را از تمرینات رئال مادرید دور کرده است و او فعلا در انگلستان به سر می‌برد. وی در مصاحبه با تلگراف در خصوص مسائل مختلفی صحبت کرد و در بخشی از حرف هایش گفت: دوران بازنشستگی از فوتبال؟ مرا در زمین گلف پیدا می‌کنید. خیلی در مورد خداحافظی از فوتبال فکر نکرده‌ام اما وقتی ۳۰ ساله هستید باید کم کم به این موضوع توجه کنید. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؟ من همه مسائل را از جنبه مالی نگاه می‌کنم. برکزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) از جنبه چگونگی سرمایه گذاری می‌تواند روی زندگی من تاثیرگذار باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «محمدحسین نیرومند» کاریکاتوریست شناخته شده عرصه هنرهای تجسمی کشور در جدیدترین پست اینستاگرامی خود پیشنهاد داد بنای قدیمی قبرستان بقیع در جوار حرم مطهر امام‌رضا (ع) ساخته شود. وی نوشت: "به چند مسئول این پیشنهاد را مطرح کرده‌ام، اما چندان جدی گرفته نشد. در این پست مجددا آن را مطرح می‌کنم شاید یک روزی این پیشنهاد عملی شود. این عکس حدودا ۱۶۰ سال پیش از قبرستان بقیع عکاسی شده است قبل از آن که وهابیت خبیث این بنای زیبای حرم ائمه‌ بقیع را تخریب کند. آیا جا ندارد این بنای زیبا که یادآور امام‌حسن مجتبی (ع) و سه امام دیگر شیعه است، در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) یا در تهران به همین شکل و شمایل مجددا ساخته شود؟ امید دارم روزی یک مسئول عاقلی این پیشنهاد را عملی سازد. "
مهرمهر1 ماه قبل
حسین رحمتی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه سیصد و نود و هشتمین نمایشگاه کاریکاتور که با موضوع آسیب‌های اجتماعی در شهر هیر برگزار شد؛ در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هنرمندان از شعارزدگی خسته شده و نیازمند عمل به وعده‌ها در تحقق برنامه‌های اعلامی هستند. وی افزود: برطرف سازی مشکلات اجتماعی با نادیده گرفتن ظرفیت فرهنگ و هنر تصوری باطل بوده و چنانچه نگرش حقیقی از حمایت دلسوزانه مسئولان از جامعه بزرگ هنری استان شکل نگیرد، به برنامه‌های کلیشه‌ای و کم بازده دل خوش خواهیم کرد. این هنرمند اردبیلی ادامه داد: کمبود منابع فرهنگی دلیل قانع کننده‌ای برای عدم حمایت از هنرمندان نبوده و چنانچه منابع موجود در مسیر صحیح خود صرف شوند مطمئنا پاسخگوی بسیاری از نیازهای هنری استان خواهد بود. رحمتی با بیان اینکه بسیاری از آثار تولیدی هنرمندان صدای رسای مردم برای تبیین مشکلات جامعه است، افزود: تا زمانی که از تأثیرگذاری هنر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده نشود، نمی‌توان در مدیریت موضوعات مهم جامعه موفق ظاهر شد. به گفته وی رویکرد مثبت مسئولان از مقوله فرهنگ و هنر و رفع موانع برپایی نمایشگاه‌های هنرمندان می‌تواند در ایجاد انگیزه برای تداوم کار فعالان این عرصه موثر باشد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - ژاله یوسفی نژاد از هنرمندان عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان دیپلم افتخار چهارمین جشنواره بین المللی کارتون صربستان با موضوع حیوانات خانگی را از آن خود کرد. جشنواره بین المللی کارتون حیوانات با موضوع کودکان و حیوانات خانگی هر سال توسط انجمن هنرمندان هنرهای زیبا و تزئینی و طراحان صربستان بلگراد، فکو صربستان و باغ وحش بلگراد برگزار می‌شود و اثر هنرمند کارتونیست سنندجی ژاله یوسفی نژاد دیپلم افتخار چهارمین دوره از جشنواره را از آن خود کرد. در این دوره از جشنواره ۱۷ هنرمند کارتونیست ایرانی به بخش فینال این جشنواره راه پیدا کردند که در پایان ژاله یوسفی نژاد به همراه افسون عظیمی مقدم و کیوان وارثی دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را به خود اختصاص دادند. ژاله یوسفی نژاد بهترین کارتونیست زن سال ایران در سال ۹۶ و ۹۷ بوده و تاکنون در بیش از ۴۰ جشنواره ملی و بین المللی حضور پیدا کرده است. این هنرمند کردستانی کسب عناوین مختلف از جمله کسب جایزه (GEORGE CAVRILEAN) از جشنواره بین المللی (GURAHUMORUL با موضوع یک تکه طنز ازکشور رومانی، کسب جایزه مردمی از جشنواره بین المللی brain sneezing با موضوع سکوت از کشور اوکراین، کسب جایزه ویژه از جشنواره بین المللی استقلال کشور اسلواکی با موضوع شطرن و جایزه برنز از جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی چین را در کارنامه هنری خود دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، در چهارمین جشنواره بین المللی کارتون حیوانات با موضوع کودکان و حیوانات خانگی که هر ساله توسط انجمن هنرمندان هنرهای زیبا و تزئینی و طراحان صربستان بلگراد، فکو صربستان و باغ وحش بلگراد، برگزار می‌شود، اثر هنرمند کارتونیست سنندجی ژاله یوسفی نژاد دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کرد. در این دوره از جشنواره ۱۷ هنرمند کارتونیست ایرانی به بخش فینال این جشنواره راه پیدا کردند که در پایان هنرمندان ژاله یوسفی نژاد به همراه افسون عظیمی مقدم و کیوان وارثی دیپلم افتخار این دوره از جشنواره را از آن خود کردند. ژاله یوسفی نژاد بهترین کارتونیست زن سال ایران در سال ۹۶ -۹۷ که تا کنون در بیش از ۴۰ جشنواره ملی و بین المللی حضور پیدا کرده و ضمن کسب عناوین مختلف از جمله کسب جایزه (GEORGE CAVRILEAN) از جشنواره بین المللی GURAHUMORUL با موضوع یک تکه طنز ازکشور رومانی، کسب جایزه مردمی از جشنواره بین المللی brain sneezing با موضوع سکوت از کشور اوکراین، کسب جایزه ویژه از جشنواره بین المللی استقلال کشور اسلواکی با موضوع شطرنج، جایزه برنز از جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی چین، دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی زنبور عسل اکراین، مقام اول جشنواره ملی و بین‌المللی اهدای خون ایران، برگزیده جشنواره رسانه‌های کوردی منطقه‌ای، مقام دوم جشنواره ملی کاریکاتور شهر من شهر مناسب همه مشهد، مقام اول جشنواره استانی شهرمن شهرمناسب همه قروه، مقام سوم کشوری جشنواره سبک زندگی ایرانی، تقدیر شده در جشنواره کارتون فرهنگ شهروندی استانی، مقام اول جشنواره هنرهای تجسمی استانی در بخش کارتون، مقام سوم ورکشاپ وسوسه خانه هنرمندان کورد سنندج، برگزیده ورکشاپ آسیب‌های اجتماعی سنندج، مقام اول ورکشاپ تروریسم سنندج، مقام سوم جشنواره کشوری چلگی و بسیاری دیگراز عناوین اشاره کرد. این هنرمند سنندجی علاوه بر برگزاری چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی به عنوان مسئول بخش طنز و کاریکاتور هفته نامه آوات و چاپ بیش از چهل اثر طنز و کاریکتاتور در این نشریه، کاریکاتوریست مجله سراسری بعد پنجم، هفته نامه سیروان، هفته نامه روژان، غرب کرمانشاه، به هیز، گولان دانشگاه کردستان، ماهنامه دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه همکاری با نشریات فعالیت داشته است. چاپ آثار تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان ۲، تصویرسازی برای کتاب آموزش زبان کوردی مریوان (اموزشگاه فه ژین)، تصویرسازی برای کتاب کودک (په لکه زیرینه)، تصویرسازی برای کتاب روباه نیمه شب، تصویر سازی کتاب کوردی (خه‌پلی فره ته‌میسه)، تصویرسازی کتاب (چیشتخانه‌ی کردستان)، تصویرسازی کاراکترهای انیمیشن سرزمین سبز، طراحی پنج مجموعه استیکر با هویت و زبان کوردی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید