کاماز

کاماز

فارسفارس1 هفته قبل
رئیس جمهور تاتارستان وارد «سمرقند» شد؛ وی در این سفر با رئیس جمهور ازبکستان و نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «رستم مینیخانوف» رئیس جمهور تاتارستان وارد شهر «سمرقند» شد. «ایرکینجان توردیم اف» استاندار استان سمرقند در فرودگاه بین المللی این شهر از رئیس جمهور تاتارستان استقبال کرد. برنامه ریزی شده رئیس جمهور تاتارستان روز ۲۶ نوامبر در مراسم افتتاحیه خط جدید مونتاژ کامیون‌های «کاماز» در سمرقند حضور پیدا کند. همچنین برنامه ریزی شده رئیس جمهور تاتارستان در این سفر با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «عبدالله عارف اف» نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
تابناکتابناک1 هفته قبل
این برای سومین سال متوالی خواهد بود که چین اوراق بدهی دلاری منتشر می‌کند. سال گذشته چین سه میلیارد دلار و سال ۲۰۱۷ این کشور دو میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری منتشر کرده بود که شش میلیارد دلار سال جاری یک رکورد جدید در این زمینه محسوب می‌شود. در حال حاضر بازار اوراق قرضه دلاری در چین ۷۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در این مرحله، بیش از ۲۴۲۰ میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوارها پرداخت شده است. این شرکت همچنین در فصل نخست ۹۸ نیز بالغ بر ۶۵۵ میلیارد تومان زیان دیده است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از تاس، بنا به بیانیه منتشر شده از سوی شرکت کاماز روسیه دایملر کرایسلر آلمان، تولید کننده خودروهای بنز، ۱۵ درصد سهام این شرکت را خریداری کرده است. در این بیانیه آمده است: شرکت خودروی سنگین دایملر به صورت مستقیم ۱۰۶٫۰۸ میلیون برگ سهام کاماز را که معادل ۱۵ درصد کل سهام شرکت روسی است، خریداری کرده است. سخنگوی رسانه‌ای کاماز می‌گوید: این اقدام هیچ تاثیری بر فعالیت‌های شرکت کاماز ندارد. شرکت کاماز بزرگترین تولید کننده خودروهای سنگین در روسیه و یک از ۲۰ شرکت برتر در جهان محسوب می‌شود. انتهای پیام/
همشهریهمشهری2 هفته قبل
شرکت دایملر آگ که مقر آن در شهر اشتوتگارت آلمان است، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان و شاید لوکس‌ترین آنها است که اولین بار از ادغام دو کمپانی دایملر و بنز در سال ۱۹۲۶ تشکیل شد. ریشه‌های تأسیس شرکت دایملر آگ به تاریخ ۱ مه ۱۹۲۴ بازمی‌گردد، که تفاهم نامه دو جانبه‌ای برای ادغام قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر-موتورن-گیزلشافت (به اختصار: د. گ، تأسیس توسط گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ در سال ۱۸۹۰) و شرکت بنز اند سیه (تأسیس توسط کارل فردریش بنز در سال ۱۸۸۳) امضا شد. شرکت دایملر هم‌اکنون مالک چندین شرکت تابعه و برند بزرگ خودروسازی همچون؛ مرسدس-آام‌گ، مرسدس بنز، دایملر تراکس و اسمارت می‌باشد، همچنین دارای سهام در چندین شرکت خودروسازی است، که برای نمونه می‌توان به: کاماز، رنو-نیسان آلیانس و پکن اتو اشاره کرد. شرکت دایملر آگ که مقر آن در شهر اشتوتگارت آلمان است، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان و شاید لوکس‌ترین آنها است.

خودرو در روسیه؛ از تزار تا لادا در بازارهای جهانی! (+تصاویر)

54+
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل

گزارش تسنیم|نگاهی به پدافند ارتفاع پست ایران/ گام بلند ارتش برای ساخت سامانه پدافندی مشابه پانتسیر

13+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص واردات خودروهای روسی به کشور عنوان کرد با توجه به تجربیات تخصصی که انجمن واردکنندگان خودرو دارد قادر است به خوبی فرایند واردات این خودروها را عملی کند و به دخالت دولت نیز نیازی ندارد. وی افزود برای تولید هر خودرویی در کشور رعایت استانداردهای تعیین شده ضروری است. از این رو می‌بایست استاندارد خودروهایی چون لادا، گاز و کاماز را مورد بررسی قرار دارد تا متوجه شویم که آیا توانایی پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه ایران را دارند یا خیر؟ چالش خودروهای روسی و استانداردهای ۸۵ گانهدبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه تاکید کرد باید ببینیم آیا سازمان استاندارد خواهان کوتاه آمدن از معیارهای خود در خصوص استانداردهای ۸۵ گانه است یا در شرایط فعلی برای خودروهای روسی یک استثنا در نظر گرفته می‌شود. اگر قرار است استاندارد خودرو تغییر پیدا کند، این موضوع می‌بایست برای تمام محصولات شرکت‌های خودروسازی اعمال شود. همچنین در این شرایط چرا برای واردات خودروهای روسی می‌بایست هزینه پرداخت شود؟ دادفر در ادامه اظهار کرد: اگر برای واردات خودرو باکیفیت به ‌کشور ارز کم داریم و دولت نمی‌خواهد مسیری برای ادامه فعالیت شرکت‌های واردکننده خودرو حتی با سرمایه‌های خودشان باز کند، باید پرسید چطور می‌شود برای خودروهای روسی هزینه کرد؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تکذیب خبر واردات خودروهای روسیه افزود اینکه از روسیه خودرویی وارد کشور شود را بعید می‌دانم؛ چراکه واردات خودرو همچنان ممنوع است.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
اگر قصد تغییر استاندارد خودرو را داریم، این اتفاق باید تمام محصولات خودروسازهای دنیا را شامل شود. درحال‎حاضر این سوالات مطرح می‌شود که چرا استانداردها برای برندهای اول تا دهم دنیا کاهش نیافت و اینکه چرا به‌واردکنندگان خودمان که به‌سمت تولید می‌رفتند، سختگیری کردیم که درنتیجه باعث ورشکستگی آن‌ها شد و درنهایت بااین شرایط چرا باید ازروسیه خودرو وارد کنیم؟» این مقام توضیح داد: «اگر برای واردات خودرو باکیفیت به‌کشور ارز کم داریم و دولت نمی‌خواهد مسیری برای ادامه فعالیت شرکت‌های واردکننده خودرو حتی باسرمایه‌های خودشان باز کند، باید پرسید چطور می‌شود برای خودروهای روسی هزینه کرد؟» وی خبر واردات خودرو ازروسیه را تکذیب کرده و ادامه داد: «بعید است خودرویی از روسیه وارد شود. چرا که واردات خودرو ممنوع است.» دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «درگذشته با ۶۴۰شرکت خودرویی دردنیا همکاری داشتیم و ازانواع برندهای دنیا نیز خودرو وارد می‌کردیم. اما متاسفانه اکنون دو سال است جلوی واردات خودرو را گرفته‌اند که باعث ورشکستگی مطلق شرکت‌های واردکننده و نمایندگان رسمی شده است. این درحالی‌است که با درنظر گرفتن زمان به‎روزرسانی سایت «ثبتارش» که به‌دستور وزیر اسبق وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد، نزدیک به‌دوسال‌ است که خودروهای وارداتی درگمرکات جنوبی کشور محبوس مانده‌اند.» ایران جیب۲۰۲۵
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
ایران در گذشته با ۶۴ شرکت خودروسازی دنیا همکاری داشت اما طی دوسال اخیر با بسته شدن واردات خودرو، شرکت‌های واردکننده و نمایندگان رسمی …ایران در گذشته با ۶۴ شرکت خودروسازی دنیا همکاری داشت اما طی دوسال اخیر با بسته شدن واردات خودرو، شرکت‌های واردکننده و نمایندگان رسمی ورشکست شده‌اند. اگر قصد تغییر استاندارد خودرو را داریم، این اتفاق باید تمام محصولات خودروسازهای دنیا را شامل شود. چرا که واردات خودرو ممنوع است.» دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «درگذشته با ۶۴۰شرکت خودرویی دردنیا همکاری داشتیم و ازانواع برندهای دنیا نیز خودرو وارد می‌کردیم. اما متاسفانه اکنون دو سال است جلوی واردات خودرو را گرفته‌اند که باعث ورشکستگی مطلق شرکت‌های واردکننده و نمایندگان رسمی شده است. این درحالی‌است که با درنظر گرفتن زمان به‎روزرسانی سایت «ثبتارش» که به‌دستور وزیر اسبق وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد، نزدیک به‌دوسال‌ است که خودروهای وارداتی درگمرکات جنوبی کشور محبوس مانده‌اند.»
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: واردات خودرو مدتی است که ممنوع شده است و امکان ترخیص خودرو وجود ندارد. مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به واردات خودرو از شرکت‌های روسی، گفت: اگر قرار است خودرویی وارد کشور شود، در قدم اول باید انجمن واردکنندگان خودرو به این موضوع ورود پیدا کنند که این کار باید توسط فعالان حوزه تجارت خودرو انجام شود و دولت نباید در این بخش ورود کند. او بیان کرد: انجمن واردکنندگان خودرو به خوبی می‌توانند کار واردات این کالا را انجام دهند و نیازی به دخالت دولت ندارد. سوالی که پیش می‌آید هم اکنون دولت چطور قصد دارد کار واردات را انجام دهد؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره بلاتکلیفی ترخیص خودروهای دپو شده، گفت: خودروهای دپو شده در حال از بین رفتن هستند و اجازه ترخیص آنها صادر نشده است. چطور هنوز خودروهایی در گمرکات هستند و دولت قصد واردات جداگانه از آنها دارد؟
دنیای خودرودنیای خودرو1 ماه قبل
درحالی‌که نزدیک به‌دوسال‌ونیم ازاعلام ممنوعیت مشکل‎ساز واردات خودرو می‎گذرد، حالا خبر همکاری باخودروسازان روسی و امکان واردات خودرو ازکشور روسیه رسانه‌ای شده است. دراین شرایط هراتفاقی امکان‌پذیر است؛ چراکه درگذشته هم واردات و استفاده ازخودروهای چینی موضوع قابل باوری نبود، اما ممنوعیت واردات خودرو و همچنین ضعف درتولید خودروهای داخل باعث شد استفاده از خودروهای چینی برای مردم جذاب‌تر شود. چرا که واردات خودرو ممنوع است.» دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «درگذشته با ۶۴۰شرکت خودرویی دردنیا همکاری داشتیم و ازانواع برندهای دنیا نیز خودرو وارد می‌کردیم. اما متاسفانه اکنون دو سال است جلوی واردات خودرو را گرفته‌اند که باعث ورشکستگی مطلق شرکت‌های واردکننده و نمایندگان رسمی شده است. سوال بسیاری ازمتقاضیان ازدفتر انجمن واردکنندگان خودرو دراین روزها، این بوده است که چطور هنوز خودروهای ما درگمرکات هستند و برخی دولتمردان ازبرنامه واردات خودرو ازبرخی کشورها صحبت می‎کنند؟»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به واردات خودرو از شرکت‌های روسی، گفت: اگر قرار است خودرویی وارد کشور شود، در قدم اول باید انجمن واردکنندگان خودرو به این موضوع ورود پیدا کنند که این کار باید توسط فعالان حوزه تجارت خودرو انجام شود و دولت نباید در این بخش ورود کند. او بیان کرد: انجمن واردکنندگان خودرو به خوبی می‌توانند کار واردات این کالا را انجام دهند و نیازی به دخالت دولت ندارد. او افزود: در گذشته با ۶۴۰ شرکت در دنیا فعالیت داشتیم که انواع برندهای دنیا را هم وارد می‌کردیم اما متاسفانه اکنون یک سال و ۶ ماه است جلوی واردات را گرفته‌اند که باعث ورشکستگی مطلق ما شده است. سوالی که پیش می‌آید هم اکنون دولت چطور قصد دارد کار واردات را انجام دهد؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره بلاتکلیفی ترخیص خودروهای دپو شده، گفت: خودروهای دپو شده در حال از بین رفتن هستند و اجازه ترخیص آنها صادر نشده است. چطور هنوز خودروهایی در گمرکات هستند و دولت قصد واردات جداگانه از آنها دارد؟ ۲۳۲۳
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
روزنامه جهان صنعت: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: واردات خودرو مدتی است که ممنوع شده است و امکان ترخیص خودرو وجود ندارد. مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به واردات خودرو از شرکت‌های روسی، گفت: اگر قرار است خودرویی وارد کشور شود، در قدم اول باید انجمن واردکنندگان خودرو به این موضوع ورود پیدا کنند که این کار باید توسط فعالان حوزه تجارت خودرو انجام شود و دولت نباید در این بخش ورود کند. او بیان کرد: انجمن واردکنندگان خودرو به خوبی می‌توانند کار واردات این کالا را انجام دهند و نیازی به دخالت دولت ندارد. سوالی که پیش می‌آید هم اکنون دولت چطور قصد دارد کار واردات را انجام دهد؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره بلاتکلیفی ترخیص خودروهای دپو شده، گفت: خودروهای دپو شده در حال از بین رفتن هستند و اجازه ترخیص آنها صادر نشده است. چطور هنوز خودروهایی در گمرکات هستند و دولت قصد واردات جداگانه از آنها دارد؟
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
آیاتکذیب خبر واردات خودروی روسیه/واردات خودرو نیاز به دخالت دولت نداردمهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به واردات خودرو از شرکت‌های روسی، گفت: اگر قرار است خودرویی وارد کشور شود، در قدم اول باید انجمن واردکنندگان خودرو به این موضوع ورود پیدا کنند که این کار باید توسط فعالان حوزه تجارت خودرو انجام شود و دولت نباید در این بخش ورود کند. او بیان کرد: انجمن واردکنندگان خودرو به خوبی می‌توانند کار واردات این کالا را انجام دهند و نیازی به دخالت دولت ندارد. او افزود: در گذشته با ۶۴۰ شرکت در دنیا فعالیت داشتیم که انواع برند‌های دنیا را هم وارد می‌کردیم اما متاسفانه اکنون یک سال و ۶ ماه است جلوی واردات را گرفته‌اند که باعث ورشکستگی مطلق ما شده است. سوالی که پیش می‌آید هم اکنون دولت چطور قصد دارد کار واردات را انجام دهد؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره بلاتکلیفی ترخیص خودروهای دپو شده، گفت: خودروهای دپو شده در حال از بین رفتن هستند و اجازه ترخیص آنها صادر نشده است. چطور هنوز خودروهایی در گمرکات هستند و دولت قصد واردات جداگانه از آنها دارد؟
فارسفارس2 ماه قبل
تاکید رئیس پارلمان ترکیه بر اهمیت شورای کشورهای ترک‌زبان برای منطقه، تاشکند میزبان رایزنی‌های ازبکستان و اروپا و دیدار رئیس جمهور قزاقستان و دبیر کل سازمان ملل در «نیویورک»، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، تاکید رئیس پارلمان ترکیه بر اهمیت شورای کشورهای ترک‌زبان برای منطقه، تاشکند میزبان رایزنی‌های ازبکستان و اروپا و دیدار رئیس جمهور قزاقستان و دبیر کل سازمان ملل در «نیویورک»، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. افغانستان عضو شورای تجاری آمریکا و آسیای مرکزی می‌شودافغانستان در ماه اکتبر عضو کامل شورای تجاری و سرمایه‌گذاری آمریکا و کشورهای آسیای مرکزی می‌شود. توسعه و رفاه مردم محور نشست شورای مردمی ترکمنستاننشست شورای مردمی ترکمنستان امروز در شهر «عشق آباد» با حضور رئیس جمهور این کشور برگزار شد. دیدار رئیس جمهور قزاقستان و دبیر کل سازمان ملل در «نیویورک» رئیس جمهور قزاقستان و دبیر کل سازمان ملل در حاشیه نشست مجمع عمومی این سازمان در آمریکا با یکدیگر دیدار کردند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، ۲۰۰ کامیون تولید کارخانه «کاماز» روسیه وارد ترکمنستان شدند. این تجهیزات تولید روسیه در پروژه‌های مهم ترکمنستان در شهر «عشق آباد» و برخی استان‌ها به کار برده می‌شوند. ۴۰ کامیون در عشق آباد می‌ماند و ۵۰ کامیون به استان «اخال»، ۲۰ دستگاه به «بالکان»، ۲۵ دستگاه به «داشاغوز»، ۳۵ دستگاه به «لباب» و ۳۰ دستگاه نیز به «ماری» ارسال می‌شود. روسیه و ترکمنستان علاقه‌مند به ادامه همکاری‌ها هستند و عشق آباد خرید ۲ هزار خودرو تولیدی شرکت کاماز را هدفگذاری کرده است. علاوه بر این کاماز به ترکمنستان قطعات کامیون‌ صادر می‌کند.
فارسفارس3 ماه قبل
جایگاه کشورهای آسیای مرکزی در رده‌بندی کمبود منابع آبی، بازدید سفرای خارجی از دره «ارخو» در تاجیکستان و درخواست بحرین و عربستان برای عضویت در شانگهای، تنها بخشی از مهم‌ترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، جایگاه کشورهای آسیای مرکزی در رده‌بندی کمبود منابع آبی، بازدید سفرای خارجی از دره زیبای «ارخو» در تاجیکستان و درخواست بحرین و عربستان برای عضویت در شانگهای، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. جایگاه کشورهای آسیای مرکزی در رده‌بندی کمبود منابع آبیبر اساس رتبه‌بندی کشورهای مواجه با مشکل کمبود آب آشامیدنی، ترکمنستان در رتبه ۱۶، ازبکستان ۲۵، قرقیزستان ۳۸، تاجیکستان ۵۱ و قزاقستان در رتبه ۶۰ قرار دارند. اجرای «روادید ابریشم» در آسیای مرکزی از سال ۲۰۲۰اجرای پروژه «روادید ابریشم» در کشورهای آسیای مرکزی از ماه فوریه سال آینده میلادی امکان پذیر می‌شود. سخنگوی سابق مرزبانی تاجیکستان به ۱۵ سال زندان محکوم شدسخنگوی پیشین نیروی مرزبانی وابسته به کمیته امنیت ملی تاجیکستان به ۱۵ سال زندان محکوم شد.
فارسفارس3 ماه قبل
شرکت خودروسازی روسیه موسوم به «کاماز» از صادرات ۲ هزار کامیون‌ این شرکت به ترکمنستان در ۳ سال آینده خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، شرکت خودروسازی روسیه موسوم به «کاماز» از صادرات ۲ هزار کامیون‌ این شرکت به ترکمنستان در ۳ سال آینده خبر داد. بر اساس این گزارش ترکمنستان برای شرکت کاماز بازار خوبی است زیرا تجهیزات ویژه تولید روسیه در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی استفاده می‌شود. با توجه به تقاضا در بازار ترکمنستان، کاماز در سال ۲۰۰۸ اولین مرکز آموزشی خود را در این کشور تاسیس کرد. به غیر از صادرات کامیون‌، شرکت کاماز در ترکمنستان مشغول به ارائه خدمات از جمله تعمیر و فروش تجهیزات جانبی است.
فارسفارس7 ماه قبل
رؤسای جمهوری ترکمنستان و تاتارستان در شهر «عشق آباد» با یکدیگر دیدار و بر توسعه روابط در بخش‌های حمل و نقل، تجارت، اقتصاد و کشاورزی تأکید کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با «رستم مینی‌خان‌اف» رئیس جمهور تاتارستان فدراسیون روسیه در شهر «عشق آباد» دیدار کرد. طرفین بر وجود چشم‌اندازهای قابل توجه در حوزه خودروسازی، انرژی، تجاری- اقتصادی، پالایش نفت و گاز خبر دادند. بردی محمداف و مینی‌خان‌اف بر توسعه روابط در بخش‌های حمل و نقل، تجاری- اقتصادی، کشاورزی و همکاری تجار تأکید کردند. رؤسای جمهوری ترکمنستان و تاتارستان نقش گروه کاری توسعه همکاری تجاری- اقتصادی، علمی- تجهیزاتی و فرهنگی ۲ کشور را بالا دانستند.

واکنش جالب پوتین در افتتاحیه کارخانه مرسدس بنز روسیه + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با حضور در افتتاحیه کارخانه مرسدس بنز آلمان واقع در پارک صنعتی مسکو «اسپیووو» دست به اقدام جالبی زد. پوتین مقابل دوربین خبرنگاران روی اولین مرسدس بنز تولید شده در کارخانه مذکور امضای خود را ثبت کرد که ویدئوی این ماجرا در رسانه‌های گوناگون پخش شد. کارخانه مرسدس بنز آلمان در روسیه که ساخت آن از سوی شرکت ترکیه‌ای «استا کانستراکشن» انجام شده و ظرف ۱۸ ماه به پایان رسیده، با حضور پوتین، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان و دیتر زتچه، رئیس هیئت‌مدیره «دایملر» افتتاح شد. رئیس‌جمهور روسیه در مراسم افتتاح این کارخانه با اشاره به سابقه همکاری مرسدس بنز با شرکت‌های روسی گفت: «مرسدس با شرکت‌های «گاز» و «کاماز» روسیه نیز همکاری داشته و تجربه خوبی در این زمینه دارد». بد نیست بدانید شرکت مرسدس بنز آلمان برای احداث کارخانه خود در روسیه سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی انجام داده است.

حرکت جالب پوتین در افتتاحیه کارخانه مرسدس بنز روسیه +فیلم

الفالف8 ماه قبل
گروه جهان الف، ۱۵ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۱۰ ۳۹۸۰۱۱۵۱۲۸به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با حضور در افتتاحیه کارخانه مرسدس بنز آلمان واقع در پارک صنعتی مسکو «اسپیووو» دست به اقدام جالبی زد. پوتین مقابل دوربین خبرنگاران روی اولین مرسدس بنز تولید شده در کارخانه مذکور امضای خود را ثبت کرد که ویدئوی این ماجرا در رسانه‌های گوناگون پخش شد. گفتنی است؛ بنا بر اعلام آناتولی کارخانه مرسدس بنز آلمان در روسیه که ساخت آن از سوی شرکت ترکیه‌ای «استا کانستراکشن» انجام شده و ظرف ۱۸ ماه به پایان رسیده، با حضور پوتین، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان و دیتر زتچه، رئیس هیئت مدیره «دایملر» افتتاح شد. رئیس جمهور روسیه در مراسم افتتاح این کارخانه با اشاره به سابقه همکاری مرسدس بنز با شرکت‌های روسی گفت: «مرسدس با شرکت‌های «گاز» و «کاماز» روسیه نیز همکاری داشته و تجربه خوبی در این زمینه دارد». بد نیست بدانید شرکت مرسدس بنز آلمان برای احداث کارخانه خود در روسیه سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی انجام داده است.
تابناکتابناک8 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی پانزدهمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی پانزدهمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۵ فروردین ۱۳۱۹، عهدنامه بازرگانی و کشتیرانی منعقده میان ایران و اتحاد جماهیر شوروی به تصویب نمایندگان مجلس شورای ملی رسید. ۱۵ فروردین ۱۳۹۶، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی ایران در آغاز سال ۹۶ دو خبر مهم اعلام کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ پس از ابلاغ دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی پیگیری این سیاست در برنامه کاری روسای دادگستری‎ها و دادستان‌ها قرار گرفت. در ماده ۱ این دستورالعمل اشاره شده که به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های قوه قضاییه جهت اجرای ابعاد حقوقی، قضایی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در چارچوب مقررات و با لحاظ وظایف و اختیارات و صلاحیت‌های قانونی «ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه» تشکیل شود. به اختصار به بخشی از اقدامات صورت گرفته در جهت احیاء دوباره شرکت‌های ورشکسته بعنوان بخشی از عملکرد دادگستری آذربایجان شرقی اشاره می‎شود. شرکت شیرین بخور تبریز که با حدود ۱۰۰ تن کارگر در اوایل سال ۱۳۹۵ به علت اختلاف با تعدادی از طلبکاران ورشکست اعلام شد که با پیگیری‌های دادگستری استان آذربایجان شرقی از تعطیلی آن و بیکاری کارگران جلوگیری شد. رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی و اشتغال کارگر ایرانی از مهمترین وظایف مسئولین و مردم است.
انتخابانتخاب9 ماه قبل
ماریانا بلنکایا در المانیتور نوشت: وزیر امورخارجه روسیه، سرگئی لاوروف، اخیرا سفری چهار روزه به حاشیه خلیج فارس داشت. هنوز معلوم نیست که کشورهای عرب هیأت بلندپایه‌ای به این رویدادها اعزام کنند. صندوق روسی با تمام کشورهای عرب منطقه بخصوص عربستان سعودی فراتر از پروژه‌های اقتصادی تعامل دارد. لاوروف می‌گوید که علی‌رغم علاقمند بودن به حل اختلاف نظرها میان کشورهای منطقه، روسیه نقش یک میانجی میان دوحه و ریاض را ایفا نخواهد کرد. در موضوع روسیه، کویت تقریبا در تمام موارد با روسیه هماهنگ بود.

تویوتا برای اولین بار قهرمان رالی داکار شد؛ افتخاری برای اسطوره دوام و مقاومت

7+
دیجیاتودیجیاتو10 ماه قبل
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ناصر العطیه، راننده قطری تیم «تویوتا گازو» برای سومین بار قهرمان مسابقات رالی اتومبیلرانی داکار در پرو شد. این نخستین قهرمانی تیم تویوتا در رالی داکار بود. العطیه که پیش از این با تیم‌های فولکس واگن و مینی به عنوان قهرمانی سخت‌ترین مسابقه اتومبیلرانی جهان رسیده بود، این بار با خودروی «تویوتا هایلوکس» جام قهرمانی را بالای سر برد. براساس این گزارش، در بخش SxS فرانسیسکو لوپس از تیم کن‌ام، صاحب جام قهرمانی شد. در بخش کامیون هم ادوارد نیکولایف و همکارانش از تیم کاماز، قهرمان شدند.
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: ناصر العطیه، راننده قطری تیم «تویوتا گازو» برای سومین بار قهرمان مسابقات رالی اتومبیلرانی داکار در پرو شد. این نخستین قهرمانی تیم تویوتا در رالی داکار بود. در بخش کواد، نیکولاس کاویگلیاسو از آرژانتین و از تیم درگ‌آن رالی به مقام نخست رسید. در بخش SxS فرانسیسکو لوپس از تیم کن‌ام، صاحب جام قهرمانی شد. در بخش کامیون هم ادوارد نیکولایف و همکارانش از تیم کاماز، قهرمان شدند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
در بخش موتور، ماتیاس والکنر (اتریش) از تیم ردبول-کی‌تی‌ام با زمان ۳ ساعت، ۵۵ دقیقه و ۲۵ ثانیه زودتر از سایرین به خط پایان رسید. در رده‌بندی کلی توبی پرایس استرالیایی از تیم ردبول-کی‌تی‌ام با زمان ۲۸ ساعت و ۵۳ دقیقه و ۸ ثانیه در مکان نخست است. او در رده‌بندی کلی نیز با زمان ۳۶ ساعت و ۳۵ دقیقه و ۵۱ ثانیه اول است. در بخش کامیون، دیمیتری سوتنیکوف، دیمتیری نیکیتین و ایلنور موستافین از تیم کاماز با زمان ۴ ساعت، ۳۸ دقیقه و ۶ ثانیه به خط پایان رسیدند. این تیم ۳ نفره روسی با زمان ۳۵ ساعت و یک دقیقه و ۳۵ ثانیه پیشتاز هستند.

به انتهای لیست رسیدید