کامالا هریس

کامالا هریس

الفالف1 هفته قبل
شاید بسیاری از مخاطبان و حتی تحلیلگران مسائل بین الملل تصور نمی‌کردند که «هیلاری کلینتون» نامزد شکست خورده دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، بار دیگر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ خیز برداشته باشد. موضوع دیگر، به افزایش آرای نامزدهای حزب دموکرات در ایالتهای حساس و خاکستری مربوط می‌شود. مجموع این موارد، هیلاری کلینتون را در خصوص حضور دوباره در رقابتهای انتخابات درون حزبی دموکراتها وسوسه کرده است. با این حال هیلاری کلینتون نشان داده است که در صورت تصمیم گیری نهایی خود، اهمیت چندانی به نظر اطرافیانش نمی‌دهد. با این حال «جو بایدن»، نامزد مطرح حزب دموکرات در انتخابات درون حزبی سال ۲۰۲۰، نشان داده است که در برابر هیلاری کلینتون اهل مدارا نیست!
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
نامه نیوز بررسی کرد؛ نامه نیوز: شاید بسیاری از مخاطبان و حتی تحلیلگران مسائل بین الملل تصور نمی‌کردند که «هیلاری کلینتون» نامزد شکست خورده دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، بار دیگر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ خیز برداشته باشد. موضوع دیگر، به افزایش آرای نامزدهای حزب دموکرات در ایالتهای حساس و خاکستری مربوط می‌شود. مجموع این موارد، هیلاری کلینتون را در خصوص حضور دوباره در رقابتهای انتخابات درون حزبی دموکراتها وسوسه کرده است. با این حال هیلاری کلینتون نشان داده است که در صورت تصمیم گیری نهایی خود، اهمیت چندانی به نظر اطرافیانش نمی‌دهد. در عین حال، هیلاری کلینتون به خوبی می‌داند که این بار ماجرا با سال ۲۰۱۶ به شدت متفاوت خواهد بود!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
به نقل از رویترز، کمیته ملی دموکرات که مقررات مربوط به نحوه واجد شرایط بودن نامزدها در مناظره‌ها را تعیین می‌کند برای ششمین مناظره، که ۱۹ دسامبر در لس آنجلس برگزار خواهد شد میزان جمع آوری کمکهای انتخاباتی و آراء بیشتری را اعلام کرد. علاوه بر این، نامزدها باید حداقل از ۲۰۰، ۰۰۰ کمک نقدی از حداقل ۸۰۰ اهداکننده در ۲۰ ایالت درخاک امریکا یا ناحیه کلمبیا دریافت کنند. آخرین مهلت برای جمع آوری کمک‌های نقدی مردمی ۱۲ دسامبر است. مناظره تلویزیونی ۱۹ دسامبر از شبکه‌های پی بی سی نیوزاور و پولیتیکو پخش خواهد شد. برای دور پنجم ماه آینده در جورجیا، نامزدها به سه درصد حمایت در نظرسنجی‌های ملی و ۱۶۵۰۰۰ کمک نقدی و حداقل ۲۰۰ اهداکننده در ۲۰ ایالت در خاک امریکا و ناحیه کلمبیا نیاز دارند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نظرسنجی SurveyUSA که روز دوشنبه منتشر شده حاکی است جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و بخت نخست حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی نسبت به الیزابت وارن نماینده دموکرات ماساچوست بیش از ۱۰ درصد پیشی گرفته است. بر اساس این گزارش، بایدن در تازه‌ترین نظرسنجی توانسته است حمایت ۳۲ درصد رای دهندگان حزب دموکرات را جلب کند و این رقم برای وارن به ۲۲ درصد رسیده است. برنی سندرز دیگر سناتور دموکرات نیز توانسته است ۱۷ درصد حمایت افکار عمومی را برای رقابت‌های انتخاباتی جلب کند. کامالا هریس نماینده دموکرات کالیفرنیا نیز تنها ۱۰ درصد حمایت رای دهندگان دموکرات را به دست آورده است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از خبرگزاری شین هوا، بر اساس نظرسنجی جدیدی که روز دوشنبه منتشر شد جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا در میان دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیشتاز است. موسسه Survey USA در نظرسنجی جدید خود اعلام کرد جو بایدن حمایت ۳۲ درصد دموکرات‌ها را در اختیار دارد و ۲۲ درصد دموکرات‌ها سناتور الیزابت وارن را از ایالت ماساچوست ترجیح می‌دهند. سناتور برنی ساندرز از ایالت ورمونت در جایگاه سوم قرار دارد و سناتور کامالا هریس از کالیفرنیا از حمایت کمتری نسبت به برنی ساندرز برخوردار است. پت بوتیگیگ شهردار شهر کوچک ساوت بند در ایالت ایندیانا تنها از حمایت پنج درصدی برخوردار است و حمایت از دیگر نامزدهای دموکرات به دو درصد و کمتر از آن می‌رسد. در این نظرسنجی ۲۱ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند چنانچه جو بایدن نتواند جایگاه فعلی خود را حفظ کند از الیزابت وارن حمایت خواهند کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
دولت ترامپ اردیبهشت‌ماه سال گذشته به مشارکت آمریکا در توافق هسته‌ای برجام پایان داد. ترامپ، برجام را به دلیل نپرداختن به مسائل موشکی ایران، کوتاه‌مدت بودن محدودیت‌های ایران و عدم بازرسی از سایت‌های نظامی ایران توافقی «ناقص» توصیف می‌کرد. به نظر می‌رسد هر قدر به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نزدیک‌تر می‌شویم، مواضع دموکراتها در قبال توافق هسته‌ای با ایران شفاف‌تر می‌شود. منظور دموکراتها از «توافق تکمیلی» یا «توافق مکمل»، همان دغدغه‌ها و نکاتی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی طرح کرده است. البته احتمال دارد دموکراتها گنجاندن این خواسته‌ها در توافق هسته‌ای را با نوعی اولویت بندی تاکتیکی صورت دهند.
تابناکتابناک3 هفته قبل
الیزابت وارن یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اخیرا طی سخنانی با اشاره به موضوع مناقشه اعراب و اسرائیل به تهدید بی سابقه دولت اسرائیل پرداخته است و نتانیاهو را از عبور از سیاست‌های آمریکا در این خصوص پرهیز داده است. الیزابت وارن یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اخیرا طی سخنانی با اشاره به موضوع مناقشه اعراب و اسرائیل به تهدید بی سابقه دولت اسرائیل پرداخته است و نتانیاهو را از عبور از سیاست‌های آمریکا در این خصوص پرهیز داده است. به گزارش «تابناک» سناتور الیزابت وارن (دموکرات از ماساچوست) روز شنبه رویکرد سختی در مقابل اسرائیل ابراز داشت و در خصوص ارائه راه حل دو دولتی برای مناقشه اعراب و اسرائیل گفت «همه گزینه‌ها روی میز است». سخنان وی احتمالا باعث شگفتی در جوامع یهودی و لابی‌های اسرائیل خواهد شد که اگرچه اکثرا طرفدار حزب دموکراتیک هستند، اما همچنان مدافع اتحاد ایالات متحده با اسرائیل نیز باقی مانده‌اند. حمایت ایالات متحده از اسرائیل از لحاظ تاریخی موضوعی بوده که از سوی هر دو حزب دنبال میشده است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ۵۱ درصد آمریکایی‌ها از تحقیقات مجلس نمایندگان درباره استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند. نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ۵۱ درصد آمریکایی‌ها از تحقیقات مجلس نمایندگان درباره استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند. نتایج نظرسنجی موسسه «کویین پیاک» تازه‌ترین یافته هایی است که نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا از تحقیقات استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند. «برنی سندرز» سناتور دموکرات با کسب ۱۱ درصد آرا، «پیت بوتیجیج» با کسب هشت درصد آرا، سناتور «کامالا هریس» چهار درصد آرا در رده‌های بعدی قرار دارند. سی ان ان در گزارش خود خاطرنشان کرده که میزان حمایت از تحقیقات استیضاح ترامپ به رغم افزایش اولیه اکنون روندی ثابت یافته است.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
«استیو بنن» استراتژیست ارشد سابق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا استیضاح را یک «تهدید اخلاقی» علیه ریاست جمهوری ترامپ خواند و گفت او ممکن است ظرف ۶ هفته آینده استیضاح شود. روزنامه نیویورک پست درگزارش اختصاصی روز شنبه خود به نقل از بنن نوشت: کاخ سفید باید موضوع استیضاح را جدی بگیرد. این بانکدار سابق در یک مصاحبه گسترده با این رسانه آمریکایی افزود: این یک موضوع جدی است و ترامپ در شش هفته آتی توسط «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح می‌شود. بنن از آنچه که به نظر می‌رسد رویکرد ناهماهنگ کاخ سفید در قبال موضوع استیضاح است، ابراز نارضایتی کرد و افزود: وقتی «مایک مالونی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را می‌بینیم احساس راحتی نمی‌کنم. بنن پیشنهاد کرد کاخ سفید تیم استیضاح تشکیل دهد.
الفالف3 هفته قبل
«الیزابت وارن» که قبلا گفته بود شواهد کافی برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا وجود دارد نخستین فردی بود که مورد سوال قرار گرفت. او در پاسخ به این سوال که آیا دموکرات‌ها گزینه دیگری غیر از استیضاح ترامپ ندارند گفت: «خیر؛ از نظر من، ترامپ فاسدترین رئیس‌جمهور در تاریخ این کشور است. او گفت: «این رئیس‌جمهور - در واقع با سخنان سناتور سندرز موافق هستم- فاسدترین [رئیس‌جمهور] در تاریخ مدرن و به نظرم تمام تاریخ ما است. من هم خطایی نکرده‌ام.» «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» دیگر نامزدهایی بودند که در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. کاملا هریس گفت برنده‌های این تصمیم ترامپ، «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه، ایران، روسیه و داعش خواهند بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
۱۲ نامزد دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا چهارمین دور مناظره خودشان را در ایالت اوهایو برگزار کردند. به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۱۲ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بامداد چهارشنبه چهارمین دور مناظره انتخاباتی خود را در ایالت اوهایو به میزبانی روزنامه نیویورک‌تایمز برگزار کردند. «الیزابت وارن» که قبلا گفته بود شواهد کافی برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا وجود دارد نخستین فردی بود که مورد سوال قرار گرفت. من هم خطایی نکرده‌ام.» «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» دیگر نامزدهایی بودند که در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. کاملا هریس گفت برنده‌های این تصمیم ترامپ، «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه، ایران، روسیه و داعش خواهند بود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات‌ها این بار در ایالت اوهایو و با حمله مشترک همه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به سیاست خارجی دونالد ترامپ و حمایت از استیضاح او برگزار شد. «برنی سندرز» نیز با حمایت از استیضاح ترامپ، او را فاسدترین فرد تاریخ عنوان کرد و به ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین به شدت حمله کرد و گفت: دموکرات‌ها چاره‌ای جز استیضاح علیه او ندارند. دیگر نامزدان دموکرات، از جمله «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» نیز در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. به گفته بایدن، در صورت انتخابات مجدد ترامپ، دیگر خبری از سازمان ناتو نخواهد بود. اگرچه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی آمریکا در سال ۲۰۱۶، تعداد کمتری از نامزدهای دموکرات رقابت می‌کردند، اما دموکرات‌ها امسال با ۲۰ نامزد انتخاباتی رکورد بیشترین رقابت دورن حزبی را در انتخابات ریاست جمهوری شکسته‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
در حال به روز رسانی ….۱/ مناظره با سوالی درباره استیضاح ترامپ آغاز شد و الیزابت وارن به عنوان نخستین فرد در اینباره سخن گفت. این در مورد استیضاح دونالد ترامپ صادق است، همینطور برای رییس‌جمهور‌های بعدی. ***چهارمین مناظره انتخاباتی درون‌حزبی دمکرات‌ها در حالی در اوهایو برگزار می‌شود که دلیل انتخاب این ایالت اهمیت فوق‌العاده آن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. از سال ۱۹۴۸-به‌جز در سال ۱۹۶۰- نامزد پیروز در این ایالت، درنهایت برنده انتخابات ریاست جمهوری بوده است. لذا بزرگ‌ترین مناظره انتخاباتی درون‌حزبی تاریخ آمریکا باهدف جلب آرای مردم این ایالت در اوهایو برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
جدیدترین نظرسنجی انجام شده در میان هواداران حزب دموکرات در خصوص نامزدهای این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از پیشتازی «الیزابت وارن» حکایت دارد. نظرسنجی که توسط دانشگاه «کوئینی پیاک» Quinnipiac و در میان دموکرات‌ها و افراد مستقل متمایل به حزب دموکرات انجام شده نشان می‌دهد که سناتور الیزابت وارن از حمایت ۳۰ درصدی رای دهندگان برخوردار است. بر همین اساس «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، نزدیکترین رقیب وارن است که از حمایت ۲۷ درصدی برخوردار است. میزان حمایت از سایر نامزدهای حزب دموکرات نیز کمتر از ۲ درصد بوده است. در نظرسنجی قبلی این دانشگاه که در تارخ ۸ اکتبر انجام شده بود حمایت از وارن ۲۹، بایدن ۲۶ و ساندرز ۱۶ درصد بود.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
مهر: این نظرسنجی که توسط دانشگاه «کوئینی پیاک» Quinnipiac و در میان دموکرات‌ها و افراد مستقل متمایل به حزب دموکرات انجام شده نشان می‌دهد که سناتور الیزابت وارن از حمایت ۳۰ درصدی رای دهندگان برخوردار است. بر همین اساس «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، نزدیکترین رقیب وارن است که از حمایت ۲۷ درصدی برخوردار است. نفر سوم در این میان سنلتور «برنی ساندرز» است که از حمایت ۱۱ درصدی برخوردار است. میزان حمایت از سایر نامزدهای حزب دموکرات نیز کمتر از ۲ درصد بوده است. در نظرسنجی قبلی این دانشگاه که در تارخ ۸ اکتبر انجام شده بود حمایت از وارن ۲۹، بایدن ۲۶ و ساندرز ۱۶ درصد بود.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، این نظرسنجی که توسط دانشگاه «کوئینی پیاک» Quinnipiac و در میان دموکرات‌ها و افراد مستقل متمایل به حزب دموکرات انجام شده نشان می‌دهد که سناتور الیزابت وارن از حمایت ۳۰ درصدی رای دهندگان برخوردار است. بر همین اساس «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، نزدیکترین رقیب وارن است که از حمایت ۲۷ درصدی برخوردار است. نفر سوم در این میان سنلتور «برنی ساندرز» است که از حمایت ۱۱ درصدی برخوردار است. میزان حمایت از سایر نامزدهای حزب دموکرات نیز کمتر از ۲ درصد بوده است. در نظرسنجی قبلی این دانشگاه که در تارخ ۸ اکتبر انجام شده بود حمایت از وارن ۲۹، بایدن ۲۶ و ساندرز ۱۶ درصد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
کشته شدن یک زن سیاه پوست در شهر «فورت ورث» تگزاس به دست یک افسر پلیس آمریکا، شمار کشته شدگان غیرنظامی در این شهر را از ماه ژوئن به ۷ نفر رساند. آخرین قربانی خشونت پلیس آمریکا، زن ۲۸ ساله‌ای با نام «آتاتیانا جفرسون» بود که در منزلش کشته شده است. بنابر گزارش نیوزویک، یک افسر پلیس پس از ورود به خانه این زن، بدون آنکه خود را معرفی کند اقدام به تیراندازی کرده است. پلیس تگزاس مدعی شده که «این افسر پلیس در زمان انجام وظیفه احساس خطر کرده و به سمت محل سکونت این زن تیراندازی کرده است.» شهروندان سیاه پوست آمریکا می‌گویند «از اینکه با پلیس تماس بگیرند هراس دارند چرا که افسران پلیس به محض آنکه می‌فهمند سیاه پوست هستند، متوسل به خشونت می‎شوند.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
از ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، دموکرات‌ها ۲۳۵ کرسی مجلس نمایندگان را در دست دارند در حالی که سهم جمهوریخواهان ۱۹۸ کرسی است. «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ را کلید زد. وی که تا چندی پیش در مقابل استیضاح ترامپ مقاومت می‌کرد، گفته، اکنون افکار عمومی این کشور حامی تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری است. متحدان «الیزابت وارن» سناتور دموکرات نامزد انتخابات می‌گویند، او نخستین نامزد مهم رقابت‌های انتخاباتی بوده که خواستار استیضاح ترامپ شده است. از ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، دموکرات‌ها ۲۳۵ کرسی مجلس نمایندگان را در دست دارند در حالی که سهم جمهوریخواهان ۱۹۸ کرسی است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
کامالا هریس، از سناتورهای دموکرات آمریکا در واکنش به حملات مکرر دونالد ترامپ به قانونگذاران و افشاگری که از تعاملات او با اوکراین پرده برداشته، خواستار تعلیق حساب توییتری رئیس‌جمهوری آمریکا شد. او تاکید کرد: اگر به توییت‌های امروز او نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که فرد افشاگر (عامل افشای تعاملات او با اوکراین) را هدف گرفته است. پیش از آن هم شاهد حملات او به اعضای کنگره بوده‌ایم و برای همین حساب توییتری او باید تعلیق شود. این سناتور آمریکایی همچنین در پیامی توییتری تاکید کرد: حساب توییتری او باید تعلیق شود چون شواهد بسیاری نشان می‌دهد که او در بیان سخنانش غیر مسوولانه رفتار می‌کند و می‌تواند آسیب به بار آورد. شبکه اجتماعی توییتر هنوز به درخواست کامیلا هریس واکنشی نشان نداده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تعلیق حساب توئیتری رئیس‌جمهوری این کشور شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «کامالا هریس» نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا، شامگاه گذشته -‌دوشنبه- در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» از شرکت توئیتر خواست تا حساب توئیتری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور، درباره افشاگر مکالمه تلفنی با رئیس‌جمهوری اوکراین را پاک کند. بنابراین باید این امتیاز از او گرفته شود». وب افزود: «مدام، از جمله در ۲۴ ساعت گذشته، شاهد آن هستیم که او از کلماتش برای آسیب زدن به دیگران بهره می‌برد. اگر او نمی‌تواند خوددار باشد، شاید بهتر آن است که مکانیسمی شکل گیرد تا مطمئین شویم دیگر از کلماتش در این راستا استفاده نکند».
فارسفارس1 ماه قبل
«کامالا هریس» سناتور دموکرات و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتقاد شدید از هجمه‌های توییتری دونالد ترامپ به مخالفانش گفت: «حساب توئیتر او باید معلق شود». ترامپ روز گذشته در توییتر «آدام شیف» رئیس دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان را که یکی از سرسخت‌‌ترین حامیان استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل رسوایی «اوکراین گیت» (+) بوده است را خائن خواند و دستگیری او را خواستار شد. رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر نوشته بود: «شیف، بیانیه‌ای جعلی و وحشتناک را قرائت کرده و وانمود کرد که این بیانیه از جمله مهم‌ترین بخش‌های گفت‌وگوی من با رئیس‌جمهور اوکراین است. او این بیانیه را با صدای بلند برای کنگره و مردم آمریکا قرائت کرد. این تنها اقدام توییتری جنجالی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه مخالفانش نبوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جو بایدن در این نظرسنجی ۲۵ درصد و برنی سندرز، ۱۶ درصد آرای عمومی را کسب کرده است. حتی ممکن است حمایت سوپردلیگیتها از جو بایدن نیز نتواند منجر به نجات وی از وضعیت موجود شود. در هر حال، افزایش آرای الیزابت وارن، سناتور آمریکایی در نظرسنجی‌های داخلی حزب دموکرات، جو بایدن را نگران کرده است. فعالیت‌های انتخاباتی بایدن تشدید می‌شودجو بایدن قصد دارد طی هفته‌های آینده، فعالیت‌های انتخاباتی خود را تشدید کند. آیا پرونده حضور بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، در همان مرحله نخست (انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها) بسته خواهد شد؟
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| بیل دو بلاسیو، شهردار شهر نیویورک رسما به کمپین انتخاباتی خود در رقابتهای درون حزبی دموکراتها پایان داد. وی روز جمعه در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی با پیشنهاد کوچکتر شدن نامزدهای انتخابات در حزبش، از تصمیم خود برای پایان دادن به حضورش در انتخابات خبر داد. دو بلاسیو در ماه مه ۲۰۱۹ وارد رقابتهای انتخاباتی شد اما کمپین وی چندان موفق ظاهر نشد. جو بایدن معاون باراک اوباما، برنی سندرز سناتور ارشد، کامالا هریس و چند نامزد دیگر از بختهای اصلی پیروزی نهایی در انتخابات درون حزبی هستند. پیش از شهردار نیویورک یک نامزد دیگر نیز از حضور در این رقابتها انصراف داده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتشار نظرسنجی جدیدی شبکه فاکس نیوز، بار دیگر منجر به نارضایتی شدید دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و همراهان وی شده است. او با وجود علاقه شدیدی که به شبکه فاکس نیوز و مجریان آن دارد، نظرسنجی‌های اخیر این شبکه را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ معتقد است که نظرسنجی‌های فاکس نیوز مبنی بر برتری نامزدهای حزب دموکرات، با واقعیات جاری در ایالات متحده همخوانی ندارد! نظرسنجی اخیر فاکس نیوز نشان می‌دهد که ترامپ در برابر همه نامزدهای مطرح حزب دموکرات شکست خواهد خورد. نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد که در رقابت میان بایدن و ترامپ، رای دهندگان آمریکایی ۵۲ درصد به بایدن و ۳۸ درصد به ترامپ رای خواهند داد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به نظر می‌رسد که رای‌دهندگان دموکرات بیشتر برایشان رای دادن بر ضد رئیس‌جمهوری آمریکا، مهم باشد تا حمایت از یک نامزد مشخص. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به نظر می‌رسد که رای‌دهندگان دموکرات بیشتر برایشان رای دادن بر ضد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، مهم باشد تا حمایت از یک نامزد مشخص. براساس نظرسنجی شبکه تلویزیونی فاکس، ‌۲۹ درصد از رای‌دهندگان دموکرات از «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پشین آمریکا، حمایت کرده‌اند. این در حالی است که این میزان نسبت به ماه گذشته میلادی دو امتیاز و نسبت به ماه می‌شش امتیاز کاهش داشته است. امتیاز بایدن در حال حاضر ۱۱ است، حال آن‌که این رقم در ماه ژوئن ۱۹ بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
آنچه مسلم است اینکه جمع آرای سندرز و وارن، به مراتب از آرای بایدن بیشتر خواهد بود. به عبارت بهتر، اگر یکی از این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سود یکدیگر کناره گیری کنند، احتمال شکست بایدن در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات بسیار زیاد خواهد بود. نظرسنجی شبکه سی بی اس و موسسه یوگاو در ایالتهایی که زودتر انتخابات را برگزار می‌کنند، بایدن را در راقبت فشرده با وارن و سندرز نشان میدهد. نکته دیگر اینکه اتحاد احتمالی سندرز و وارن، می‌تواند بدترین خبر ممکن برای ترامپ باشد. مطابق آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، در دو سطح ایالتی و عمومی، محوبیت وارن و سندرز از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بیشتر است.

تصاویر: مناظره ۱۰ نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات آمریکا

17+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
اگرچه در کل این کشور بحث‌های مربوط به انتخابات هنوز چندان داغ نشده است، اما در حزب دموکرات شرایط متفاوت است. سومین مناظره میان ۱۰ نامزد نهایی حزب دموکرات در شهر هیوستون تگزاس برگزار و از طریق شبکه تلویزیونی ای. مناظره سوم نخستین تقابل سه نامزد اصلی دموکرات‌ها برای تقابل احتمالی با ترامپ در سال ۲۰۲۰ بود. بیشتر رسانه‌های آمریکایی اما با قابل قبول خواندن عملکرد بایدن، وی را برنده این دور از مناظره دانستند. بحث مهاجرت نیز در این مناظره مطرح شد که چند تن از نامزدها از برنامه ریزی برای کاهش محدودیت‌های دولت ترامپ سخن گفتند.

آیا واقعا آمازون ۲۰ درصد از اکسیژن جهان را تولید می‌کند؟

4+
کجاروکجارو2 ماه قبل
فراروفرارو2 ماه قبل
وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد رئیس‌جمهور کشورش هنوز برنامه‌ای برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران ندارد. به گزارش تسنیم، «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور فعلا برنامه‌ای برای دیدار با همتای ایرانی خود حسن روحانی ندارد. استیون منوشین در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی (cnbc) درباره احتمال دیدار رئیس‌جمهور کشورش با حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران گفت: «تا این لحظه هیچ برنامه‌ای برای دیدار رئیس‌جمهور با او [روحانی] وجود ندارد؛ هرچند رئیس‌جمهور [ترامپ] اعلام کرده است که آمادگی دارد بدون هیچ شرطی با وی دیدار کند.» وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین با اعلام اینکه دولت متبوعش فعلا قصد ندارد «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران را متوقف کند، افزود: «وزیر پامپئو، من و سایر اعضای تیم امنیت ملی در حال اجرای راهبرد فشار حداکثری علیه ایران هستیم. هیچ شکی وجود ندارد که این سیاست در حال جواب دادن است. با این حال مقامات ایران از مدت‌ها قبل تأکید کرده‌اند که به هیچ وجه حاضر به مذاکره تحت فشار با کشوری که به‌راحتی تعهدات خود را زیر پا می‌گذارد، نخواهند شد.

به انتهای لیست رسیدید