کاملا هریس

کاملا هریس

برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
۲۷ نماینده مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه طی نامه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواستند تا فورا مشاور ارشد خود را که به نژادپرستی متهم شده، برکنار کند. خبرگزاری فارس: ۲۷ سناتور آمریکایی از جمله «کاملا هریس»، در نامه‌ای به کاخ سفید که روز دوشنبه ارسال شده از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا «استفان میلر» مشاور ارشد کاخ سفید را برکنار کند. میلر اخیرا به ارتباط با گروه‌های سفیدبرترپندار و حمایت از دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده است. در بخشی از این نامه که توسط پایگاه اینترنتی نشریه «هافینگتون پست» منتشر شده، آمده است: «ما (نامه) نوشتیم تا خواستار حذف فوری استفان میلر به عنوان مشاور شما شویم.» در این نامه آمده است: «ایمیل‌های فاش شده نشان می‌دهد که چیزی که میلر را به پیش می‌برد امنیت ملی نیست بلکه برتری سفیدپوستان بوده، ‌ چیزی که جایگاهی در کشور ما، دولت فدرال و به خصوص کاخ سفید ندارد.» در نامه این ۲۷ دموکرات آمده است: «آقای میلر نه تنها مناسب پست مشاور ارشد نبوده، بلکه شایستگی فعالیت در هیچ پستی در کاخ سفید را ندارد.» میلر از جمله تندروترین مقام‌های کاخ سفید در زمینه سیاست‌های ضدمهاجرتی به شمار می‌آید و گفته می‌شود ایده ایجاد اردوگاه‌های مرزی و بازداشت گسترده پناهجویان را هم او به ترامپ داده است. ایمیل‌هایی که اخیرا به رسانه‌ها درز پیدا کرده، نشان می‌دهد انگیزه وی از مقابله با پناهجویان، نه مسائل امنیت ملی، بلکه اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ۲۶ سناتور آمریکایی از جمله «کاملا هریس»، در نامه‌ای به کاخ سفید که روز دوشنبه ارسال شده از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا «استفان میلر» مشاور ارشد کاخ سفید را برکنار کند. میلر اخیرا به ارتباط با گروه‌های سفیدبرترپندار و حمایت از دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده است. در بخشی از این نامه که توسط پایگاه اینترنتی نشریه «هافینگتون پست» منتشر شده، آمده است: «ما (نامه) نوشتیم تا خواستار حذف فوری استفان میلر به عنوان مشاور شما شویم.» در این نامه آمده است: «ایمیل‌های فاش شده نشان می‌دهد که چیزی که میلر را به پیش می‌برد امنیت ملی نیست بلکه برتری سفیدپوستان بوده، ‌ چیزی که جایگاهی در کشور ما، دولت فدرال و به خصوص کاخ سفید ندارد.» در نامه این ۲۷ دموکرات آمده است: «آقای میلر نه تنها مناسب پست مشاور ارشد نبوده، بلکه شایستگی فعالیت در هیچ پستی در کاخ سفید را ندارد.» میلر از جمله تندروترین مقام‌های کاخ سفید در زمینه سیاست‌های ضدمهاجرتی به شمار می‌آید و گفته می‌شود ایده ایجاد اردوگاه‌های مرزی و بازداشت گسترده پناهجویان را هم او به ترامپ داده است. ایمیل‌هایی که اخیرا به رسانه‌ها درز پیدا کرده، نشان می‌دهد انگیزه وی از مقابله با پناهجویان، نه مسائل امنیت ملی، بلکه اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان است.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش۲۶ سناتور آمریکایی از جمله «کاملا هریس»، در نامه‌ای به کاخ سفید که روز دوشنبه ارسال شده از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا «استفان میلر» مشاور ارشد کاخ سفید را برکنار کند. میلر اخیرا به ارتباط با گروه‌های سفیدبرترپندار و حمایت از دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده است. اخبار بین الملل- در بخشی از این نامه که توسط پایگاه اینترنتی نشریه «هافینگتون پست» منتشر شده، آمده است: «ما (نامه) نوشتیم تا خواستار حذف فوری استفان میلر به عنوان مشاور شما شویم.» در این نامه آمده است: «ایمیل‌های فاش شده نشان می‌دهد که چیزی که میلر را به پیش می‌برد امنیت ملی نیست بلکه برتری سفیدپوستان بوده، ‌ چیزی که جایگاهی در کشور ما، دولت فدرال و به خصوص کاخ سفید ندارد.» در نامه این ۲۷ دموکرات آمده است: «آقای میلر نه تنها مناسب پست مشاور ارشد نبوده، بلکه شایستگی فعالیت در هیچ پستی در کاخ سفید را ندارد.» میلر از جمله تندروترین مقام‌های کاخ سفید در زمینه سیاست‌های ضدمهاجرتی به شمار می‌آید و گفته می‌شود ایده ایجاد اردوگاه‌های مرزی و بازداشت گسترده پناهجویان را هم او به ترامپ داده است. ایمیل‌هایی که اخیرا به رسانه‌ها درز پیدا کرده، نشان می‌دهد انگیزه وی از مقابله با پناهجویان، نه مسائل امنیت ملی، بلکه اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان است.
فارسفارس21 ساعت قبل
۲۷ نماینده مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه طی نامه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواستند تا فورا مشاور ارشد خود را که به نژادپرستی متهم شده، برکنار کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۲۶ سناتور آمریکایی از جمله «کاملا هریس»، در نامه‌ای به کاخ سفید که روز دوشنبه ارسال شده از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا «استفان میلر» مشاور ارشد کاخ سفید را برکنار کند. میلر اخیرا به ارتباط با گروه‌های سفیدبرترپندار و حمایت از دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده است. ایمیل‌هایی که اخیرا به رسانه‌ها درز پیدا کرده، نشان می‌دهد انگیزه وی از مقابله با پناهجویان، نه مسائل امنیت ملی، بلکه اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان است. انتهای پیام/ق
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
یورونیوز: «جو باید» ن یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه «آیا سناتور کاملا هریس را به عنوان معاون خود در نظر می‌گیرید؟» چنین پاسخ داد: «البته که در نظر می‌گیرم، سناتور هریس ظرفیت این را دارد که به هر مقامی دلش بخواهد برسد، دیروز با او صحبت کردم، او آدم قوی است، او خودش می‌تواند یک روز رئیس جمهور شود، می‌تواند معاون رئیس جمهور شود، او می‌تواند دادستان کل باشد، منظورم این است که او توانایی زیادی دارد.» کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیای آمریکا روز سه شنبه سوم دسامبر به کارزار انتخاباتی خود برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پایان داد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزار خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، «جو باید» ن یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه «آیا سناتور کاملا هریس را به عنوان معاون خود در نظر می‌گیرید؟» چنین پاسخ داد: «البته که در نظر می‌گیرم، سناتور هریس ظرفیت این را دارد که به هر مقامی دلش بخواهد برسد، دیروز با او صحبت کردم، او آدم قوی است، او خودش می‌تواند یک روز رئیس جمهور شود، می‌تواند معاون رئیس جمهور شود، او می‌تواند دادستان کل باشد، منظورم این است که او توانایی زیادی دارد.» کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیای آمریکا روز سه شنبه سوم دسامبر به کارزار انتخاباتی خود برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پایان داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد اقبال عمومی به تمام نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲ ایالات متحده کاهش یافته است. به نوشته رویترز، این نظرسنجی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اجرا شد، نکته مهم دیگری را نیز درباره فعالیت‌های انتخاباتی حزب دموکرات نشان می‌دهد و آن سردرگم شدن و بلاتکلیفی حامیان مردمی این حزب بعد از آمدن و رفتن‌های متعدد نامزدهای دموکرات است. سناتور «کاملا هریس» چند روز پیش از نامزدی حزب دموکرات و حضور در انتخابات ۲۰۲۰ کناره‌گیری کرد. پیش از آن اما دو نامزد جدید به نام‌های «مایکل بلومبرگ» فرماندار پیشین نیویورک و «دوال پاتریک» فرماندار پیشین ماساچوت به جمع گزینه‌های حزب دموکرات اضافه شده بودند. کاهش اقبال حزب دموکرات در حالی است که اعضای آن در مجلس نمایندگان آمریکا، اخیرا طرحی را برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه این کشور پیش می‌برند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 روز قبل
در میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، مبلغ ۱۶۵٫۳ میلیون دلار، یعنی بیشترین بودجه را برای کمپین ریاست‌جمهوری‌اش دریافت کرده؛ اقدامی که هیچ رئیس‌جمهور دیگری در تاریخ ایالات متحده آمریکا انجام نداده است. دونالد ترامپ در حال حاضر به‌دلیل حضورش در کاخ سفید بیشترین بودجه را برای کمپین انتخاباتی‌اش در دست دارد. اقدامی که تا پیش از او، هیچ‌ رئیس‌جمهور دیگری در تاریخ ایالات متحده آمریکا انجام نداده است. به گزارش تجارت‌نیوز، درحالی‌که دونالد ترامپ برای رقابت‌های انتخاباتی آماده می‌شود، ۱۸ نامزد اصلی دیگر از حزب دموکرات هم در این انتخابات حضور خواهند داشت که در تلاشند نامزد حزب خود در دور مقدماتی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باشند. بر اساس گزارش‌های FEC، سناتور برنی سندرز و الیزابت وارن پس از دونالد ترامپ به‎ترتیب بیشترین کمک‌های مالی را برای کمپینشان دریافت کرده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
این تصمیم پس از چند هفته توفانی از جمله مرخص کردن نیروهای کارزار انتخاباتی هریس در نیوهمپشایر و دفتر مرکزی وی در بالتیمور و اختلاف در میان متحدان سیاسی‌اش صورت گرفت. وی روز سه‌شنبه در نامه‌ای به هواداران خود گفت که فاقد بودجه لازم برای تامین مالی کارزارهای انتخاباتی است. احتمال اینکه نام وی به‌عنوان نامزد معاون ریاست‌جمهوری مطرح شود هم وجود دارد. کارزار انتخاباتی وی محاسباتی اشتباه داشت. با این حال وی هنوز این شانس را دارد تا در مناظره بعدی در ۱۹ دسامبر به‌عنوان تنها نامزد غیرسفیدپوست مشارکت کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، «کاملا هریس» یکی از نامزدهای مطرح حزب دموکرات در رقابت‌های درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی آمریکا روز سه‌شنبه از این رقابت‌ها کناره‌گیری کرد. به نوشته پایگاه خبری «آکسیوس»، هریس امروز رسما به اعضای ستاد انتخاباتی‌اش اعلام کرده که قصد ندارد به حضور در رقابت‌ها ادامه دهد. در تازه‌ترین نظرسنجی حزب دموکرات که این هفته منتشر شد، میزان حمایت از هریس به کمتر از ۲ درصد رسیده بود. این سناتور دموکرات و دادستان سابق کالیفرنیا از منتقدان جدی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به شمار می‌رفت و از وی به عنوان «متقلب» یاد کرده بود. با وجود کناره‌گیری هریس و شمار دیگری از نامزدها، هنوز ۱۵ سیاستمدار دموکرات برای کسب جایگاه نامزدی حزب و رقابت مستقیم با ترامپ، با یکدیگر رقابت می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
نشریه پولیتیکو سه‌شنبه شب گزارش داد که هریس به کارمندان دفتر خود اعلام کرد که از رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا کناره‌گیری می‌کند. هریس سناتور دمکرات ایالت کالیفرنیا پس از چندین ماه رقابت سنگین که در نهایت شاهد کاهش محبوبیتش در نظرسنجی و مشکلاتی در جمع‌آوری کمک‌های مالی بود، کناره‌گیری خود را اعلام کرد. سناتور ایالات کالیفرنیا همچنین تاکید کرد که از همه قدرت خود برای شکست دادن دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا استفاده خواهد کرد. بلومبرگ میلیاردر ۷۷ ساله و شهردار پیشین نیویورک و مالک غول رسانه‌ای «بلومبرگ» هفته گذشته رسما نامزدی خود را برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا شعارهای بسیار رادیکال می‌دهند و انتقادهای تندی از ترامپ می‌کنند؛ تا حدی که این شعارهای رادیکال انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز برانگیخت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
براساس این نظرسنجی ۴۹ درصد افکار عمومی آمریکا از تحقیقات استیضاح حمایت می‌کنند. *تداوم روند کاهشی محبوبیت ترامپبراساس نظرسنجی مشترک یو گاو و اکونومیست، ۵۴ درصد افکار عمومی آمریکا، ترامپ را رئیس جمهوری محبوب نمی‌دانند. براساس این نظرسنجی ترامپ در رقابت با «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و رقیب اصلی رئیس جمهور فعلی در انتخابات آتی، نتیجه را ۳۹ به ۵۲ واگذار کرد. نظرسنجی مشترک «دبلیو اچ‌دی‌اچ» و «امرسون» در «نیو همشایر» نیز نشان دهنده عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات خود است؛ براساس این نظرسنجی ترامپ ۴ درصد از بایدن عقب‌تر است. اختلاف رئیس جمهور آمریکا با دیگر رقبا در محدود ۱۶ تا ۲۱ درصد است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، همچنان در نظرسنجی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ پیشتاز است. «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست و «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند. براساس نظرسنجی سی‌ان‌ان، بایدن ۲۸ درصد از حمایت دموکرات‌ها و رای‌دهندگان مستقل متمایل به دموکرات‌ها را داراست، حال آن‌که سندرز ۱۷ درصد، وارن ۱۴ درصد و «پیت بودجج»، شهردار ساوث بند ۱۱ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند. براساس نظرسنجی فعلی، میزان حمایت از بایدن و وارن نسبت به ماه آگوست کمابیش کاهش داشته، حال آن‌که شمار حمایت رای‌دهندگان از بودجج افزایش داشته است. این در حالی است میزان حمایت از سندرز همچنان ثابت مانده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
حتی در دانشگاه‌هایی که درصد بالایی زن سیاه‌پوست دارد وقتی کاملا هریس حضور پیدا می‌کند، استقبال از وی بسیار سرد است. به همین منظور در بین سیاه‌پوستان میانه‌رو و مسن، بیشترین حمایت به جو بایدن، معاون سابق ریاست جمهوری تعلق می‌گیرد. به اعتقاد این بلوک از سیاه‌پوستان، بایدن تنها کسی است که توانایی شکست ترامپ را دارد. بایدن پس از برگزاری رویدادهایی در آتلانتا و کارولینای جنوبی گفت که بیشترین حمایت را از رای‌دهندگان سیاه‌پوست دریافت کرده است. اما این جادو آسان به دست نیامده و با تلاش زیاد حاصل شده است.» طرفداران وی می‌گویند که برخی از افراد سیاه‌پوست، نامزدهای سیاه‌پوست را با استانداردهای نامنصفانه‌ای می‌سنجند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امروز سه شنبه نظرسنجی موسسات و رسانه هایی همچون پولیتیکو، اکونومیست، یوگاو، امرسون، هیل و مورنینیگ کانسالت منتشر شده که اغلب آنها از پیشی گرفتن ساندرز از وارن حکایت دارند. بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه امرسون، حمایت از جو بایدن ۲۹٫۸ درصد، ساندرز ۱۹٫۳ درصد، وارن ۱۸٫۵ درصد، بوتیجاج ۷٫۸ درصد، کاملا هریس ۴ درصد و مایکل بلومبرگ ۲٫۳ درصد است. در نظرسنجی مشترک اکونومیست و یوگاو نیز حمایت از بایدن ۳۰ درصد، ساندرز ۱۲ درصد، وارن ۲۲ درصد، بوتیجاج ۹ درصد، کامالا هریس ۴ درصد و بلومبرگ صفر درصد بوده است. در نظرسنجی هیل و harrisX میزان حمایت از بایدن ۳۰ درصد، ساندرز ۱۸ درصد، وارن ۱۵ درصد، بوتیجاج ۷ درصد، هریس ۴ درصد و بلومبرگ ۳ درصد است. در نظرسنجی پولیتیکو و مورنینیگ کانسالت نیز میزان حمایت از بایدن ۳۲ درصد، ساندرز ۲۰ درصد، وارن ۱۷ درصد، بوتیجاج ۸ درصد، هریس ۵ درصد و بلومبرگ ۳ درصد بوده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، شبکه خبری ای‌بی‌سی یکشنبه‌شب گزارش داد بلومبرگ مالک غول رسانه‌ای «بلومبرگ» که سال‌ها فقط صحبت از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری می‌کرد، به صورت رسمی وارد رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شد. وی در تارنمای رسمی خود ضمن اعلام این خبر گفت که برای شکست دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و بازسازی آمریکا که از نظر او مهم‌ترین و ضروری‌ترین مبارزه در زندگی امروزی آمریکایی‌ها است، وارد این رقابت شده است. نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا شعارهای بسیار رادیکال می‌دهند و انتقادهای تندی از ترامپ می‌کنند؛ تا حدی که این شعارهای رادیکال انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز برانگیخت. خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر به نقل از هووارد ولفسان مشاور بلومبرگ نوشت شهردار پیشین نیویورک نگران است که داوطلبان فعلی دموکرات در موقعیت خوبی برای مبارزه کردن با ترامپ نباشند. این رسانه معتقد است بلومبرگ چالش ایدئولوژیک جدی برای جو بایدن معاون اول اوباما است که از خود چهره‌ای معتدل به نمایش گذاشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
«مایکل بلومبرگ» میلیاردر ۷۷ ساله و شهردار پیشین نیویورک، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. اعتمادآنلاین| شبکه خبری ای‌بی‌سی یکشنبه‌شب گزارش داد بلومبرگ مالک غول رسانه‌ای «بلومبرگ» که سال‌ها فقط صحبت از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری می‌کرد، به صورت رسمی وارد رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شد. نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا شعارهای بسیار رادیکال می‌دهند و انتقادهای تندی از ترامپ می‌کنند؛ تا حدی که این شعارهای رادیکال انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز برانگیخت. خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر به نقل از هووارد ولفسان مشاور بلومبرگ نوشت شهردار پیشین نیویورک نگران است که داوطلبان فعلی دموکرات در موقعیت خوبی برای مبارزه کردن با ترامپ نباشند. این رسانه معتقد است بلومبرگ چالش ایدئولوژیک جدی برای جو بایدن معاون اول اوباما است که از خود چهره‌ای معتدل به نمایش گذاشته است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
«مایکل بلومبرگ» میلیاردر ۷۷ ساله و شهردار پیشین نیویورک، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. ایرنا: «مایکل بلومبرگ» میلیاردر ۷۷ ساله و شهردار پیشین نیویورک، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. شبکه خبری ای‌بی‌سی یکشنبه‌شب گزارش داد بلومبرگ مالک غول رسانه‌ای «بلومبرگ» که سال‌ها فقط صحبت از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری می‌کرد، به صورت رسمی وارد رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شد. نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا شعارهای بسیار رادیکال می‌دهند و انتقادهای تندی از ترامپ می‌کنند؛ تا حدی که این شعارهای رادیکال انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز برانگیخت. خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر به نقل از هووارد ولفسان مشاور بلومبرگ نوشت شهردار پیشین نیویورک نگران است که داوطلبان فعلی دموکرات در موقعیت خوبی برای مبارزه کردن با ترامپ نباشند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتشار پیام هایی در شبکه‌های اجتماعی همچون توئیتر به حمایت از اغتشاشات اخیر در ایران پرداختند. الیزابت وارن، از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ در توییتر خود مدعی است: ایرانی‌ها به خیابانها آمده‌اند تا به فساد و اقتدارگرایی اعتراض کنند. قطع عمدی اینترنت توسط حکومت ایران باید کاملا برداشته شود و حق (مردم) برای تظاهرات محترم شمرده شود. سناتور «برنی ساندرز» دیگر سناتور و نامزد دموکرات انتخابات هم در حمایت از اغتشاشات ایران طی پیامی توئیتری نوشت: همه مردم حق اعتراض برای رسیدن به یک آینده بهتر را دارند. در میان نامزدهای مطرح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تا کنون «جو بایدن» در مورد اغتشاشات ایران موضع گیری نکرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت۲۴-پنجمین مناظره انتخاباتی داوطلبان حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار شد که نسبت به وجود فساد سیستماتیک در آمریکا و مراکز تصمیم گیری این کشور، ابراز نگرانی شد. استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. الیزابت وارن دیگر سناتور داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با طرح این سوال که ما طرح‌های خوبی داریم اما چرا تغییری ایجاد نمی‌کنیم، گفت: به خاطر وجود فساد است. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، برنی سندرز شامگاه چهارشنبه در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی افزود: نه فقط به خاطر این قتل، این یک رژیم دیکتاتوری وحشی است. وی ادامه داد: این رژیم، هرکاری برای خرد کردن دموکراسی انجام می‌دهد و زنان را شهروندان طبقه سوم می‌داند. این داوطلب ریاست جمهوری آمریکا درباره سیاست خارجی کاخ سفید اظهار کرد: ما باید تحت رهبری آمریکا، عربستان سعودی و ایران در یک اتاق گرد هم آوریم؛ همین اقدام را باید برای اسرائیل و فلسطین انجام دهیم. سندرز تاکید کرد: من طرفدار اسرائیل هستم اما همزمان باید طرفدار مردم فلسطین هم باشیم. در مناظره شامگاه چهارشنبه به وقت محلی، جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر، امی کلوباچر، پته بوتیجیج، تولسی گابارد، تیم استیر، یانگ و کاملا هریس حضور داشتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
در دیگر نظرسنجی انجام شده در بازه زمانی مشابه توسط «راسموسن ریپورت»، میزان نارضایتی افکار عمومی ۵۱ درصد اعلام شد. ترامپ در رقابت با «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، ۴۳ درصد آرا را کسب کرد. رئیس جمهور آمریکا در برابر وارن و سندرز ۴۵ درصد آرا را کسب کرد. براساس این نظرسنجی ۴۳ درصد افکار عمومی ترامپ را رئیس جمهوری محبوب می‌دانستند. افزایش حمایت افکار عمومی از تحقیقات استیضاح ترامپ نیز دیگر نکته قابل تامل نظرسنجی‌های اخیر بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در ماه ژوئیه تنها با اختلاف تنها شش درصد از دونالد ترامپ پیش افتاده بود. این همان عاملی است که از نظر بسیاری از صاحبنظران منجر به پیروزی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ شد. به این معنا که رای دهندگان بیش از آنکه دونالد ترامپ را در نوامبر سال ۲۰۱۶ انتخاب کرده باشند به هیلاری کلینتون «نه» گفتند. جو بایدن و برنی سندرز هم اکنون با ۵۶ درصد در مقابل ۳۹ درصد از دونالد ترامپ پیش افتاده‌اند. الیزابت وارن نیز با ۵۴ درصد در مقابل ۳۹ درصد برای دونالد ترامپ از رئیس جمهوری کنونی پیش افتاده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک و میلیاردر معروف آمریکا از قصد خود برای ورود به کارزار رقابت انتخاباتی دموکرات‌ها خبر داد. این میلیاردر ۷۷ ساله، در گام نخست از ایالت آلاباما برای رقابت‌های مقدماتی ثبت نام کرده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس شامگاه پنج شنبه به نقل از هووارد ولفسان مشاور بلومبرگ نوشت شهردار پیشین نیویورک نگران است که داوطلبان فعلی دموکرات در موقعیت خوبی برای مبارزه کردن با ترامپ نیستند. این رسانه، معتقد است بلومبرگ چالش ایدئولوژیک جدی برای جو بایدن معاون اول اوباما است که از خود چهره‌ای معتدل به نمایش گذاشته است. جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، پته بوتیجیج، کاملا هریس، جولیان کاسترو و کوری بوکر بخشی از داوطلبان دموکرات هستند که در نظر سنجی‌ها رتبه‌های بیشتری به دست آورده‌اند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
از این رو، شهادت آنها برای ترامپ و روایت‌های مختلف او از آنچه رخ داده، بسیار بد بوده است. این تحلیلگر مسایل سیاسی آمریکا ادامه داد: با این حال، مقام‌های سیاسی که از دولت ترامپ رانده شده یا استعفا داده‌اند، آماده نوعی تسویه حساب هستند و نمی‌خواهند چیزی را پنهان کنند. او جنگ طلب‌ترین چهره در میان دو حزب است و شهادت او می‌تواند بیشترین ضربه را به ترامپ بزند. به ویژه به یاد داشته باشید که بولتون سیاست ترامپ درباره اوکراین را به «معامله مواد مخدر» تشبیه کرده است. هانیگ تاکید کرد: آنچه ما اکنون می‌بینیم، گلوله برفی است که روز به روز با افشای شواهد علیه ترامپ، در حال بزرگ شدن است.
مهرمهر1 ماه قبل
این همایش انتخاباتی نامزدهای دموکرات یک روز پس از آن برگزار شد که «مرکز عدالت دو حزبی» در مراسمی به ترامپ بابت خدماتش در حوزه عدالت کیفری جایزه داده بود که این امر خشم نامزدهای دموکرات را برانگیخت و باعث شد تیم انتخاباتی سناتور «کاملا هریس» این مرکز را از فهرست حامیان مالی خود خارج نماید. ترامپ در مراسم دریافت این جایزه به بیان اغراق آمیز پیشینه خود در حوزه نژاد و عدالت کیفری پرداخت! او امیدوار است که حمایتش از اصلاحات جامع در قانون عدالت کیفری به کسب آرای رأی دهندگان آمریکائیان آفریقایی تبار در انتخابات سال آینده کمک خواهد کرد. سناتور کاملا هریس، وکیل سابق و دادستان کل ایالتی در کالیفرنیا با اشاره به مراسم اعطای جایزه به ترامپ گفت: «نمی توانم باور کنم که به دونالد ترامپ جایزه‌ای داده شود که به اصلاحات در حوزه عدالت کیفری مربوط می‌شود». جو بایدن نیز در این مراسم گفت: «من واقعا نمی‌فهمم» که چرا ترامپ این جایزه را دریافت کرده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در بحبوحه کشمکش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با کنگره و استیضاح در ماجرای «اوکراین‌گیت»، از اردوگاه حزب دموکرات خبر می‌رسد که محبوبیت «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین این کشور در میان رأی‌دهنگان آمریکایی رو به افزایش است. نظرسنجی جدیدی که توسط موسسه «سروی یو. اس. ای» انجام شده نشان می‌دهد اختلاف بایدن نسبت به دیگر رقبای دموکرات خود از جمله سناتور «الیزابت وارن» (نفر دوم از نظر محبوبیت در میان نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا)، برای اولین بار از زمان آغاز رقابت‌های انتخاباتی، دو رقمی شده است. به نوشته وبگاه نشریه «هیل» بر اساس نتایج این نظرسنجی که بامداد سه‌شنبه منتشر شد، ۳۲ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی حامی حزب دموکرات، بایدن را برای ریاست‌جمهوری این کشور انتخاب می‌کنند. این در حالی است که وارن و «برنی سندرز» هر کدام به ترتیب ۲۲ و ۱۷ درصد رأی دارند. این موسسه در این پیماش ۱۰۷۱ نفر از رأی‌دهندگان دموکرات را در سراسر آمریکا در دو روز پانزدهم و شانزدهم اکتبر مورد مطالعه قرار داده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت «الایجا کامینگز»، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند. بنا به بیانیه دفتر کامینگز، وی در ساعت دو و ۴۵ دقیقه بامداد به وقت محلی در بیمارستان جان هاپکینز، به علت «مشکلات طولانی سلامتی» درگذشت. جهان ما بدون حضور او کم‌نورتر است.» «مارکو روبیو»، سناتور ایالت فلوریدا، نیز در پیامی توئیتری گفت: «به خانواده الایجا کامینگز تسلیت می‌گویم. «چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، نیز در پیامی ویدئویی درگذشت این نماینده را تسلیت گفت: «امروز صبح روزنامه‌ها را خواندم و اولین چیزی که به چشمم خورد خبر درگذشت کامینگز بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم- چهارمین دور مناظره انتخاباتی ۱۲ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا شب گذشته در ایالت اوهایو برگزار شد و نامزدها دیدگاه‌های خودشان درباره مسائل مختلف به خصوص سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا اعلام کردند. در بخشی از مناظره که به مسائل سیاست خارجی اختصاص داشت تقریبا همه نامزدها با سیاست ترامپ در سوریه و خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه مخالفت کردند. «جو بایدن»، معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا و یکی از سه نامزدی که شانش بیشتری برای معرفی به عنوان نامزد حزب دارد تصمیم ترامپ را «شرم‌آورترین کاری خوانده» که یک رئیس‌جمهور در زمینه سیاست خارجی انجام داده است. فکر نمی‌کنم که ما باید در خاورمیانه نیرو داشته باشیم، ولی باید این کار (خروج از منطقه) را به شکلی درست و هوشمندانه انجام دهیم.» کاملا هریس، سناتور آمریکایی هم گفت تصمیم ترامپ باعث خواهد شد دشمنان آمریکا پیروز شوند. کاری که دونالد ترامپ به خاطر آن گفت‌وگوی تلفنی با اردوغان انجام داده مثل دادن مجوز آزادی به ۱۰ هزار پیکارجوی داعش است و می‌دانید که پیروز این ماجرا کیست؟ چهار پیروز دارد: روسیه، ایران، اسد و داعش.» انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

کاملا هریس
ترامپ
سیاسی