کانال مالی اروپا

کانال مالی اروپا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
- فرمان قیمت‌گذاری خودرو به چه کسی می‌رسد؟ تعادل از بازار خودرو گزارش داده است: آشفتگی در بازار خودرو همچمنان ادامه دارد وگویا قرار نیست این بازار پس از همه نوسان قیمتی رنگ آرامش به خود بگیرد. این در حالی است که هنوز معلوم نیست بازار خودرو قرار است با فرمان چه نهادی به ثبات برسد. وضعیت بازار خودرو از اسفند ماه ۹۷ تاکنونآشفته بازار قیمت خودرو از اسفند ماه سال گذشته تاکنون ادامه دارد. به‌نظر می‌رسد سوزوکی آخرین روزهای حیات خویش را در خطوط تولید ایران خودرو تجربه می‌کند. بنابراین دنا نیز در آمار تولید ایران خودرو افت تولید ۲/ ۴۱ درصدی داشته است.

رهبر انقلاب: کانال مالی اروپا شوخی تلخی است

الفالف2 هفته قبل
رهبر انقلاب: کانال مالی اروپا شوخی تلخی استگروه سیاسی الف، ۱۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۷ ۳۹۸۰۴۱۵۱۴۸سایت رهبر انقلاب در آستانه ۱۶ تیرماه و به مناسبت پایان مهلت ۶۰روزه به اروپا درباره برجام نماهنگی منتشر کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
شناسه خبر: ۸۸۲۳۰۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۹:۰۶ ۰ Aسایت رهبر انقلاب در آستانه ۱۶ تیرماه و به مناسبت پایان مهلت ۶۰روزه به اروپا درباره برجام نماهنگی منتشر کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی پیرامون کانال مالی اروپا نیز گفت: آمریکا تقریبا۱۴ ماه است که از برجام خارج شده و اروپایی‌ها وعده کردند یک کانال مالی فعال کنند تا بتوانند نظام اسلامی را در برجام‌نگه دارند اما این موضوع جدی مطرح نشد و نشان داد اروپا قابل اطمینان نیست و ایجاد کانال مالی یک بازی سیاسی است. امام جمعه همدان گفت: اروپا به دنبال این است تا در بستر تحریم‌های آمریکا معامله کند که فایده‌ای نخواهد داشت. وی افزود: نباید با تصویب اف ای اف تی سیاسی یا انتخاباتی برخورد کرد و نباید مردم را قربانی بازی‌های سیاسی کرد. امام جمعه همدان افزود: اگر نگاه قرآنی داشتیم باید زمانی که آمریکا یک طرفه از برجام خارج شد، برجام را اتش می‌زدیم. امام جمعه همدان در ادامه گفت: حج یک حرکت عبادی و سیاسی است و منظور سیاسی بودن آن سیاست ورزی‌های اسلامی است.
فارسفارس2 هفته قبل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: اگر نگاه قرآنی در تصمیمات داشتیم باید آن گاه که آمریکا یک طرفه از برجام خارج شد، برجام را آتش می‌زدیم. شعبانی افزود: پس از آن که ایران اعلام کرد با زمان‌بندی و تدریجی از برجام خارج می‌شود، اروپا به دلیل تبعات پیش رو، کانال مالی را طرح کرد، اما اینستکس عملا نتوانسته تحریم‌های آمریکا را نقض کرده و یا دور بزند. نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر این که اروپا اگر صداقت دارد باید به تعهدات برجامی خود از جمله خرید نفت از ایران عمل کند، خاطرنشان کرد: در واقع کانال مالی اروپا تنها به دنبال معامله کالاهای غیرتحریمی است و سیاست نفت در برابر غذا را دنبال می‌کند. شعبانی افزود: اروپا اینستکس یا همان کانال مالی را به تصویب FATF گره زده که این امر دیکته زورگویی آمریکا به نظام اسلامی است و با این اوصاف توافق‌های بین این کشورها همگی نابود می‌شود. نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: اگر نگاه قرآنی در تصمیمات داشتیم باید آن گاه که آمریکا یک طرفه از برجام خارج شد، برجام را آتش می‌زدیم.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
وزیر دارایی فرانسه از انجام اولین معامله از طریق کانال مالی اروپا برای تسهیل تجارت با ایران (اینستکس) در آینده‌ای نزدیک خبر داد. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، «برونو لومر» وزیر دارایی فرانسه روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری در لهستان مدعی شد اولین معامله «محدود» از طریق اینستکس ظرف چند روز آینده به انجام خواهد رسید.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در هفته جاری که آخرین روزهایش را سپری می‌کنیم، بازار ارز در ایران تا حدود زیادی با ثبات بود. از ابتدا تا انتهای هفته قیمت هر دلار آمریکا در کانال ۱۲ هزار تومانی باقی ماند تا این مساله با وجود ادامه تنش‌های لفظی ایران و امریکا بیانگر نوعی از آرامش در بازار اغلب ملتهب ارزهای ایران باشد. در همین رابطه سیده فاطمه مقیمی، از اعضای اتاق بازرگانی در رابطه با ثبات نسبی بازار ارز در هفته گذشته گفت: همان طور که بارها گفته شده، عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. مقیمی تاکید کرد: اتفاقات این هفته باز هم نشان داد که رهاسازی نرخ ارز و سپردن مکانیزم بازار به خود بازار نتایج بهتری از مداخله‌گری دایمی دولتها در پی دارد. گفتنی است پیش از این وزیر نفت نیز کارایی اینستکس را مستلزم واریز پول حاصل زا صادرات نفت ایران به این کانال دانست و تاکید کرد اینستکس بدون فروش نفت کارایی ندارد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
در هفته جاری که آخرین روزهایش را سپری می‌کنیم، بازار ارز در ایران تا حدود زیادی با ثبات بود. در همین رابطه سیده فاطمه مقیمی، از اعضای اتاق بازرگانی در رابطه با ثبات نسبی بازار ارز در هفته گذشته به «خبرآنلاین» گفت: همان طور که بارها گفته شده، عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. به این اعتبار می‌توان گفت در هفته جاری که قیمت دلار در کانال ۱۲ هزار تومانی باقی مانده و نوسان خاصی نداشته به معنای به ثبات رسیدن تقاضا کنندگان و عرضه کنندگان ارز در بازار است. این فعال بخش خصوصی در پاسخ به این سئوال که پیشبینی شما از وضعیت قیمت‌ها در هفته پیش رو چیست؟ گفت: برآوردها نشان می‌دهد اگر مسئله خاصی در حوزه بین المللی رخ ندهد، در هفته اتی نیز ثبات بازار حفظ شود. گفتنی است پیش از این وزیر نفت نیز کارایی اینستکس را مستلزم واریز پول حاصل زا صادرات نفت ایران به این کانال دانست و تاکید کرد اینستکس بدون فروش نفت کارایی ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ در هفته جاری که آخرین روزهایش را سپری می‌کنیم، بازار ارز در ایران تا حدود زیادی با ثبات بود. از ابتدا تا انتهای هفته قیمت هر دلار آمریکا در کانال ۱۲ هزار تومانی باقی ماند تا این مساله با وجود ادامه تنش‌های لفظی ایران و امریکا بیانگر نوعی از آرامش در بازار اغلب ملتهب ارزهای ایران باشد. در همین رابطه سیده فاطمه مقیمی، از اعضای اتاق بازرگانی در رابطه با ثبات نسبی بازار ارز در هفته گذشته به خبرآنلاین گفت: همان طور که بارها گفته شده، عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. به این اعتبار می‌توان گفت در هفته جاری که قیمت دلار در کانال ۱۲ هزار تومانی باقی مانده و نوسان خاصی نداشته به معنای به ثبات رسیدن تقاضا کنندگان و عرضه کنندگان ارز در بازار است. این فعال بخش خصوصی در پاسخ به این سئوال که پیشبینی شما از وضعیت قیمت‌ها در هفته پیش رو چیست؟ گفت: برآوردها نشان می‌دهد اگر مسئله خاصی در حوزه بین المللی رخ ندهد، در هفته اتی نیز ثبات بازار حفظ شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
در هفته جاری که آخرین روزهایش را سپری می‌کنیم، بازار ارز در ایران تا حدود زیادی با ثبات بود. از ابتدا تا انتهای هفته قیمت هر دلار آمریکا در کانال ۱۲ هزار تومانی باقی ماند تا این مساله با وجود ادامه تنش‌های لفظی ایران و امریکا بیانگر نوعی از آرامش در بازار اغلب ملتهب ارزهای ایران باشد. در همین رابطه سیده فاطمه مقیمی، از اعضای اتاق بازرگانی در رابطه با ثبات نسبی بازار ارز در هفته گذشته به خبرآنلاین گفت: همان طور که بارها گفته شده، عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. این فعال بخش خصوصی در پاسخ به این سئوال که پیشبینی شما از وضعیت قیمت‌ها در هفته پیش رو چیست؟ گفت: برآوردها نشان می‌دهد اگر مسئله خاصی در حوزه بین المللی رخ ندهد، در هفته اتی نیز ثبات بازار حفظ شود. گفتنی است پیش از این وزیر نفت نیز کارایی اینستکس را مستلزم واریز پول حاصل زا صادرات نفت ایران به این کانال دانست و تاکید کرد اینستکس بدون فروش نفت کارایی ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرآنلاین: یکی از اعضای اتاق بازرگانی با بیان اینکه مطالبه بخش خصوصی ایران از اروپا راه اندازی واقعی کانال مالی اروپا است، گفت: لازم است منابع این کانال از محل فروش نفت تامین شود. در هفته جاری که آخرین روزهایش را سپری می‌کنیم، بازار ارز در ایران تا حدود زیادی با ثبات بود. در همین رابطه سیده فاطمه مقیمی، از اعضای اتاق بازرگانی در رابطه با ثبات نسبی بازار ارز در هفته گذشته به خبرآنلاین گفت: همان طور که بارها گفته شده، عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. این فعال بخش خصوصی در پاسخ به این سئوال که پیشبینی شما از وضعیت قیمت‌ها در هفته پیش رو چیست؟ گفت: برآوردها نشان می‌دهد اگر مسئله خاصی در حوزه بین المللی رخ ندهد، در هفته اتی نیز ثبات بازار حفظ شود. گفتنی است پیش از این وزیر نفت نیز کارایی اینستکس را مستلزم واریز پول حاصل زا صادرات نفت ایران به این کانال دانست و تاکید کرد اینستکس بدون فروش نفت کارایی ندارد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
دادستان کل کشور با بیان این که اینستکس فرزند و مولود معلول برجام است، از مسئولان سیاسی کشورمان خواست حواسشان به عدم تعهدات گذشته غرب باشد و این فرزند معلول را به دامن نگیرند. وی در ادامه اینستکس (کانال مالی اروپا) را فرزند و مولود معلول برجام خواند و اظهار کرد: از مسئولان سیاسی کشورمان می‌خواهیم که حواسشان به روابط و عدم تعهدات گذشته این کشورها باشد و این فرزند معلول را به دامن نگیرند تا دوباره فریب آنها را نخوریم. دادستان کل کشور برای دادستان‌ها علاوه بر مسئولیت‌های تعریف شده در قانون، دو وظیفه‌ی مهم در آئین دادرسی نیز اعلام و یکی از آنها را مردمی بودن دادستان‌ها اعلام کرد. وی مبارزه در این زمینه را نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌ها و دلسوزان نظام دانست و گفت: دستگاه قضائی با شدت بیشتری در جهت گندزدایی فساد از درون دستگاه قضائی و هم بیرون از این دستگاه تلاش می‌کند. در این نشست «علی اکبر شمس» دادستان سابق به سمت قائم مقامی رئیس کل دادگستری استان یزد ارتقا یافت و «محمدرضا حدادزاده» معاون دادستان نیز به عنوان دادستان مرکز استان یزد منصوب شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
وی با تأکید بر حفظ قاطعیت در برخورد با اروپا افزود: تزلزل در مواضع، به ضرر ایران است چراکه اطمینان آمریکا به عدم خروج ایران از برجام بعد از سخنرانی آقای روحانی مبنی بر اینکه اگر آمریکا از برجام خارج شود، ایران از برجام خارج نخواهد شد؛ منجر به خروج یک جانبه آمریکا از برجام شد. سقوط پهباد جاسوسی آمریکا به دست ایران منجر به عقب نشینی جنگ طلبانی شد که درآمریکا علیه ایران بر طبل جنگ می‌کوبیدند. شواهد اشاره شده حاکی از آن است که قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در مواضع به حق خود حتی می‌تواند دوازده شرط پمپئو برای ایران را نیز لغو کرده و آنها برای مذاکره با ایران به التماس بیفتند. وی بیان داشت: تا زمانی که هیأت مذاکره کننده و تیم دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی ایران با اعتماد به نفس، اعتماد به ملت و توانایی‌های داخلی در برابر دشمن نایستد امیدی به پیشبرد اهداف دشمن و عمل به تعهدات از سوی طرف غربی نیست. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
درنتیجه یک نگرش ایدئولوژیک خاص دارند اما در ایران روحیه پراگماتیستی بر این طیف حاکم است و تصمیمات آنی می‌گیرند. وی افزود: اختلاف با زنگنه قطعا دلیل شخصی ندارد، او اکنون نوک پیکان دولت است و حمله به او، حمله به دولت روحانی است. در این میان هدف قرار دادن زنگنه به عنوان وزیر حوزه‌ای که بیشترین فشارها را از تحریم‌های بین‌المللی متحمل می‌شود، نوعی حمله به پاشنه آشیل اقتصاد ایران یعنی نفت و حتی برجام است. بیگلدلی اضافه کرد: زنگنه زیر فشار می‌رود تا مخالفان افراطی دولت بتوانند ناکارآمدی را در بوق و کرنا کنند. با وجود اظهارات برخی مقامات روس و چین برای استفاده از ارزهای جایگزین، فعلا این گفته‌ها هیچ پایه مادی نیافتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
درنتیجه یک نگرش ایدئولوژیک خاص دارند اما در ایران روحیه پراگماتیستی بر این طیف حاکم است و تصمیمات آنی می‌گیرند. وی افزود: اختلاف با زنگنه قطعا دلیل شخصی ندارد، او اکنون نوک پیکان دولت است و حمله به او، حمله به دولت روحانی است. در این میان هدف قرار دادن زنگنه به عنوان وزیر حوزه‌ای که بیشترین فشارها را از تحریم‌های بین‌المللی متحمل می‌شود، نوعی حمله به پاشنه آشیل اقتصاد ایران یعنی نفت و حتی برجام است. بیگلدلی اضافه کرد: زنگنه زیر فشار می‌رود تا مخالفان افراطی دولت بتوانند ناکارآمدی را در بوق و کرنا کنند. با وجود اظهارات برخی مقامات روس و چین برای استفاده از ارزهای جایگزین، فعلا این گفته‌ها هیچ پایه مادی نیافتند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی بختیار با اشاره به نشست مشترک ایران و کشورهای عضو برجام و درخواست ایران از اروپایی‌ها مبنی بر در نظر گرفتن شرایط خاص برای فروش نفت ایران، گفت: پس از خروج آمریکایی‌ها از برجام منافع ایران به مخاطره افتاده و این مسئله به‌ویژه در زمینه فروش نفت به دلیل تحریم‌ها بیشتر نمایان است، درحالی که شرکت‌های اروپایی یکی از اصلی‌ترین خریداران نفتی ایران به شمار می‌آیند لذا باید ساز و کاری تدوین شود که پالایشگاه‌های اروپایی همچون گذشته نفت خود را مستقیما از ایران تهیه کنند. مقامات اروپایی باید راه‌های فروش نفت ایران را در قالب اینستکس اجرایی کننداخبار اقتصادی- نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات اروپایی باید راه‌های فروش نفت ایران را در قالب اینستکس (کانال مالی اروپا) یا هر بسته‌ جامع دیگری با در نظر گرفتن دو مبحث مهم «حمل و نقل» و «بیمه» پیشنهاد و اجرایی کنند، ادامه داد: به‌یقین در صورت عدم اجرای منافع ایران توسط اروپایان، ایران ضرورتی برای باقی ماندن در برجام و پایبندی به آن نمی‌بیند و همان‌طور که در «مهلت ۶۰ روزه» ثابت کرد می‌تواند برای از پایبندی به برجام سرباز زند. اگرچه در زمینه ایجاد فضا برای فروش نفت ایران از طریق اینستکس تردید وجود دارد چراکه منافع اقتصادی اروپاییان به سیاست‌های آمریکا گره خورده است اما در عین حال درصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به باز شدن فضا برای فروش نفت امیدوار شددرصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به فروش نفت امیدوار شدوی درخصوص نقش اینستکس در فروش نفت ایران، مطرح کرد: اگرچه در زمینه ایجاد فضا برای فروش نفت ایران از طریق اینستکس تردید وجود دارد چراکه منافع اقتصادی اروپاییان به سیاست‌های آمریکا گره خورده است و اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته به طور مستقل مسیر شفاف، روشن و قابل اجرا را به ایران ارائه کند اما در عین حال درصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به باز شدن فضا برای فروش نفت امیدوار شد. ایران تنها درصورت تامین منافعش پای برجام خواهد ایستادعضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است ایران تنها در صورت تامین منافعش پای برجام خواهد ایستاد و تعهد کشورهای عضو برجام به قول‌های‌شان مسیر کاهش و افزایش این تعهد را مشخص خواهند کرد. /
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
«فرهاد دژپسند» اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار یک امر چند وجهی است و موضوعی نیست که توسط یک دستگاه اجرایی به سرانجام برسد و نیازمند مشارکت بسیار گسترده است. وی با بیان اینکه همکاری قابل توجه قوه قضائیه در بهبود فضای کسب و کار خوب است، گفت: ما اگر بخواهیم به بهبود فضای کسب و کار سرعت دهیم باید به‌صورت کامل همکاری کنیم. ماه گذشته فقط ۳۹ درصد از معاملات مسکن به فروش واحدهای نوساز اختصاص داشت. این وضعیت ۳ پیامد برای کل بازار معاملات مسکن پایتخت به همراه دارد. بررسی‌های این روزنامه بر پایه آمارهای رسمی منتشر شده درخصوص تحولات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه امسال نشان می‌دهد فروش واحدهای مسکونی نوساز در بازار مسکن پایتخت در ماه پایانی بهار ۹۸ به کمترین حد خود از سال ۹۵ تاکنون رسیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
آقای ظریف در مصاحبه با CNN گفته است «آمریکا توانایی نابود کردن ایران را ندارد، مگر اینکه از سلاح‌های ممنوعه استفاده کند»! تردیدی نیست که ورود دونالد ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا به خاک کره شمالی، اقدامی مهم و تاریخی در جهان به شمار می‌آید. رهبر کره شمالی نیز این ملاقات و حضور ترامپ در خاک کشورش را لحظه‌ای تاریخی دانست و آن را مهم ارزیابی کرد. او نیز در صورت سفر به آمریکا، نخستین رهبر کره شمالی خواهد بود که به آمریکا سفر می‏‌کند. نکته آخر؛ به کلیت ملاقات رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی باز می‌گردد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
شاکری ضمن تأکید براینکه اینستکس عملا محدود به غذا و دارو است، یادآوری می‌کند که در آینده نیز حوزه سرویس‌دهی اینستکس گسترش پیدا نمی‌کند. از طرفی تا آمریکا مجوز خرید نفت ندهد، اروپا نفت نمی‌خرد. اینستکس از نفت در برابر غذای صدام هم بدتر استاحمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز معتقد است که اینستکس ما را از حقوقمان محروم خواهد کرد. به گفته توکلی، اینستکس از نفت در برابر غذا و داروی صدام هم بدتر است، چرا که این اتفاق ما را از حقوقمان محروم خواهد کرد. باید گفت که اینستکس از نفت در برابر غذا و داروی صدام هم بدتر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
«پیتر فیلیپ» اظهار داشت که وعده‌های پوشالی اروپا به ایران در ادامه مسیر توافق هسته‌ای نمی‌تواند کمک کننده باشد. در کمتر از یک ماه دو مقام آلمانی با هدف نجات توافق هسته‌ای ایران به تهران سفر کرده و با مقامات مختلف دیدار و گفتگو کردند. وعده‌های اروپا به ایران در مسیر توافق هسته‌ای نمی‌تواند کمک کننده باشداین موضوعات دستمایه گفتگو با «پیتر فیلیپ» تحلیلگر آلمانی مسائل خاورمیانه شده است. وعده‌های اروپا به ایران در مسیر توافق هسته‌ای نمی‌تواند کمک کننده باشداین کارشناس آلمانی درباره سفیر اخیر «امید نوری پور» نماینده ایرانی تبار پارلمان آلمان به ایران و درخواست وی برای سفر وزرای خارجه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس به ایران به منظور گفتگو درباره توافق هسته‌ای با توجه به اینکه وی شناخت بیشتری از ایران دارد، گفت: اروپایی‌ها بار‌ها تمایل خود به حفظ توافق هسته‌ای را اعلام کرده‌اند. البته در این میان همیشه بوضوح نشان داده شده که اروپا و اتحادیه اروپا در موقعیتی بازدارندگی از فشار‌های اروپا علیه ایران نیست.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست مشترک ایران و کشورهای عضو برجام و درخواست ایران از اروپایی‌ها مبنی بر در نظر گرفتن شرایط خاص برای فروش نفت ایران، گفت: پس از خروج آمریکایی‌ها از برجام منافع ایران به مخاطره افتاده و این مسئله به‌ویژه در زمینه فروش نفت به دلیل تحریم‌ها بیشتر نمایان است، درحالی که شرکت‌های اروپایی یکی از اصلی‌ترین خریداران نفتی ایران به شمار می‌آیند لذا باید ساز و کاری تدوین شود که پالایشگاه‌های اروپایی همچون گذشته نفت خود را مستقیما از ایران تهیه کنند. مقامات اروپایی باید راه‌های فروش نفت ایران را در قالب اینستکس اجرایی کنندنماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات اروپایی باید راه‌های فروش نفت ایران را در قالب اینستکس (کانال مالی اروپا) یا هر بسته‌ جامع دیگری با در نظر گرفتن دو مبحث مهم «حمل و نقل» و «بیمه» پیشنهاد و اجرایی کنند، ادامه داد: به‌یقین در صورت عدم اجرای منافع ایران توسط اروپایان، ایران ضرورتی برای باقی ماندن در برجام و پایبندی به آن نمی‌بیند و همان‌طور که در «مهلت ۶۰ روزه» ثابت کرد می‌تواند برای از پایبندی به برجام سرباز زند. اگرچه در زمینه ایجاد فضا برای فروش نفت ایران از طریق اینستکس تردید وجود دارد چراکه منافع اقتصادی اروپاییان به سیاست‌های آمریکا گره خورده است اما در عین حال درصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به باز شدن فضا برای فروش نفت امیدوار شددرصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به فروش نفت امیدوار شدوی درخصوص نقش اینستکس در فروش نفت ایران، مطرح کرد: اگرچه در زمینه ایجاد فضا برای فروش نفت ایران از طریق اینستکس تردید وجود دارد چراکه منافع اقتصادی اروپاییان به سیاست‌های آمریکا گره خورده است و اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته به طور مستقل مسیر شفاف، روشن و قابل اجرا را به ایران ارائه کند اما در عین حال درصورت اجرای درست مکانیزم اینستکس می‌توان به باز شدن فضا برای فروش نفت امیدوار شد. ایران تنها درصورت تامین منافعش پای برجام خواهد ایستادعضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است ایران تنها در صورت تامین منافعش پای برجام خواهد ایستاد و تعهد کشورهای عضو برجام به قول‌های‌شان مسیر کاهش و افزایش این تعهد را مشخص خواهند کرد. /پایان پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
پرویز سروری گفت: اینستکس بسان حسابی است که وجهی در آن نیست وحسابی که صفر باشد ارزشی ندارد! پرویز سروری گفت: آنچه به عنوان کانال مالی از سوی اروپا به ایران پیشنهاد داده شده است مصداق بخشیدن کاهی در برابر کوهی است! این کارشناس سیاسی کانال مالی اروپا را اینگونه تعریف کرد: اینستکس بسان حسابی است که وجهی در آن نیست وحسابی که صفر باشد ارزشی ندارد! خریدن نفت و نقل و انتقال ارز مهمترین خواسته ایران از اروپا در عمل به تعهدات برجامی است در غیر این صورت بازگشت به عقب برای جمهوری اسلامی ایران و خروج از برجام دور از ذهن نیست. بدیهی است بازی کردن در زمین اروپایی‌ها برای ما آورده‌ای ندارد و اگر کانال مالی اروپا تنها به کالاهای انسانی دارو و غذا محدود شود به معنای دادن آب نبات و گرفتن گوهر از جمهوری اسلامی ایران است که برای ما محلی از اعراب نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، در کمتر از یک ماه دو مقام آلمانی با هدف نجات توافق هسته‌ای ایران به تهران سفر کرده و با مقامات مختلف دیدار و گفتگو کردند. از سوی دیگر برغم وعده‌های پی در پی اروپایی‌ها در خصوص کانال مالی اروپا با ایران و اعلام اجرایی شدن آن هنوز ابهاماتی در مورد آن وجود دارد. این موضوعات دستمایه گفتگو با «پیتر فیلیپ» تحلیلگر آلمانی مسائل خاورمیانه شده است. البته در این میان همیشه بوضوح نشان داده شده که اروپا و اتحادیه اروپا در موقعیتی بازدارندگی از فشارهای اروپا علیه ایران نیست. فیلیپ در ادامه با اشاره به سفر «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: ماس به تازگی در تهران بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
۱- محور اصلی بیانیه اینستکس - INSTEX - است ‏ (INSTEX // Instrument in Support of Trade Exchanges) که جایگزین اروپایی برجام! …۳- و اما، سازوکار اجرایی اینستکس برعهده سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه است. با یک نیم‌نگاه می‌توان به این گفته حکیمانه و دقیق حضرت آقا رسید که: «این کانال مالی (اینستکس) بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است و هیچ معنایی ندارد». از سوی دیگر همه تلاش نتانیاهو برای ورود آمریکا در جنگ نیابتی به کار برده می‌شود تا مگر رئیس جمهور آمریکا وارد جنگ با ایران شود. ایران در برجام بماند، ایران پای میز مذاکره بازگردد، ایران از برجام خارج شود با پیامد‌های سنگینی مواجه می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - شقایق لامع زاده: در کمتر از یک ماه دو مقام آلمانی با هدف نجات توافق هسته‌ای ایران به تهران سفر کرده و با مقامات مختلف دیدار و گفتگو کردند. از سوی دیگر برغم وعده‌های پی در پی اروپایی‌ها در خصوص کانال مالی اروپا با ایران و اعلام اجرایی شدن آن هنوز ابهاماتی در مورد آن وجود دارد. این موضوعات دستمایه گفتگوی خبرنگار مهر با «پیتر فیلیپ» تحلیلگر آلمانی مسائل خاورمیانه شده است. البته در این میان همیشه بوضوح نشان داده شده که اروپا و اتحادیه اروپا در موقعیتی بازدارندگی از فشارهای اروپا علیه ایران نیست. فیلیپ در ادامه با اشاره به سفر «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: ماس به تازگی در تهران بود.
تابناکتابناک3 هفته قبل
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به حرکت کج دار و مریز بازار به سمت صنایع بزرگ گفت: بازار همچنان در قبضه صنایع کوچک خواهد بود و دلیل این امر را در عدم رشد نرخ محصولات فلزی در بورس کالا و همچنین کاهش قیمت‌های جهانی دانست. کارشناس بازار سرمایه با اشاره به حرکت کج دار و مریز بازار به سمت صنایع بزرگ گفت: بازار همچنان در قبضه صنایع کوچک خواهد بود و دلیل این امر را در عدم رشد نرخ محصولات فلزی در بورس کالا و همچنین کاهش قیمت‌های جهانی دانست. وی ادامه داد: گزارش‌های ۳ ماه در همه صنایع به خصوص در صنایع بزرگ مثل فلزات و پتروشیمی‌ها مناسب است و بنابراین بازار مطمئنا دوباره به سمت این صنایع می‌رود ولی مقداری کج دار و مریز و همچنان روی صنایع کوچک مانور بیشتری باید داد چرا که دلیل و پتانسیل اصلی صنایع بزرگ یکی قیمت‌های جهانی و دیگری فاصله قیمتی ارزنیمایی و ارز آزاد است. قاسمی در ادامه با بیان اینکه بازار سرمایه در کوتاه مدت هوشمند نیست، گفت: برعکس بازار سکه و ارز، هوشمند و به شدت متاثر از نوسانات روزانه اخبار است ولی اکنون شاهد آن هستیم که قیمت سکه و ارز با افت مواجه بوده که خوش بینی بازار نسبت به وضعیت موجود و اطمینان به وضعیت سیاسی کشور را نشان می‌دهد. وی در ادامه افزود: از طرف دیگر قدرت منطقه‌ای ایران و عدم همکاری بیشتر کشورها با آمریکا به نوعی توپ را در زمین آمریکا انداخته و وضعیت به سود کشور ما پیش می‌رود، اگر دولت نتواند نقدینگی را مهار کند شاید مجددا شاهد افزایش نرخ دلار باشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
محمدابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن اینکه معتقد است دولت نباید همه برنامه‌ها و اهداف خود را ذیل برجام و عملیاتی شدن و یا نشدن آن تعریف کند، گفت: منافع ایران از طریق اینستکس تأمین نمی‌شود. اعتمادآنلاین| محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد سازوکار مالی اروپا با ایران، موسوم به اینستکس، بیان کرد: متأسفانه این کانال مالی خیلی دیر و با تعلل از سوی اروپایی‌ها راه‌اندازی شد، اما فعلا نمی‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها از سوی آنها باشد. وی در تشریح اینکه «اینستکس» فعلا نمی‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها از سوی اروپایی‌‌ها باشد، افزود: سازوکار مالی که اروپایی‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا مدنظر قرار داده‌اند، خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران، ذیل توافق برجام را برآورده نمی‌کند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه در شرایط موجود نمی‌توان به آینده اجرای «اینستکس» خوشبین بود، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور باید برای اجرای «اینستکس» تضمین‌های لازم را از اروپایی‌ها اخذ کند، اما طی ماه‌های اخیر شاهد بدعهدی و تعلل اروپایی‌ها در این زمینه بوده‌ایم. رضایی در پایان خاطرنشان کرد: نباید به وعده‌های اروپایی‌ها برای اجرایی شدن «اینستکس» خوشبین باشیم، زیرا آنها همواره وعده‌های واهی می‌دهند و هیچ عزمی نیز برای عملیاتی شدن آن ندارند.
تابناکتابناک3 هفته قبل
همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۷۱۴ واحدی معادل ۱٫۰۴ درصد به رقم ۶۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۵ واحدی معادل ۰٫۵۰ درصد به رقم ۳۹ هزار و ۶۱۴ واحد رسید. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است ابراز امیدواری کرد که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد. کاهش قیمت گوجه فرنگی و پیاز/ موز ارزان شدرئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت گیلاس، موز و زرد آلو در میدان مرکزی میوه و تره بار نسبت به هفته گذشته خبر داد.

به انتهای لیست رسیدید