آخرین و مهم‌ترین اخبار کتاب
کتاب

اخبار « کتاب »

ایمناایمنا23 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، در ادامه خلاصه کتاب «حلقه‌های طلایی برندهای موفق جهان»، این بار به بخشی از مسیر موفقیت شرکت پپسی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین برندهای موفق جهان می‌پردازیم. «ایندرا نویی» مدیر عامل شرکت پپسی، بانویی باهوش، پرهیجان، مصمم، خوش‌بین و خوش اخلاق و در نهایت فردی موفق است. در نتیجه تجربیات و دانش مدیریتی، در سال ۱۹۹۴ از میان درخواست همزمان دو شرکت جنرال الکتریک و پپسی، به شرکت پپسی پیوست و فعالیت خود را رسما در سمت مدیریت برنامه ریزی استراتژیک آغاز کرد. در راستای اجرای این استراتژی، اولین هدف نویی «تروپیکانا» بود. پس از این تملیک و ادغام‌ها، میزان فروش شرکت پپسی در سال ۲۰۰۲ هفت درصد افزایش یافت و بنابراین جایگاه نویی نیز در شرکت تعالی یافت.
مهرمهر27 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی صبح جمعه در سفر خود به شهرستان ابرکوه با حاج میرزا محمد کاظم بصیری از پیشکسوتان فرهنگ و ادب ابرکوه دیدار و گفتگو کرد. وزیر ارشاد با اشاره به گزارشی که توسط فرزند این پیشکسوت ابرکوهی ارائه شد، اظهار داشت: کتب تألیف شده توسط میرزا محمدکاظم بصیری هم شجره نامه‌ای ارزشمند و هم یک سیر تاریخی معتبر در حوزه طب به شمار می‌رود. صالحی با تاکید بر تکمیل و انتشار دست نوشته‌های میرزا محمد کاظم بصیری تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در این مسیر برای یافتن کتب مورد نیاز همراهی لازم را داشته باشیم. میرزا محمدکاظم بصیری که متولد سال ۱۳۰۶ است، یک فرهنگی بازنشسته است که اجداد و نیاکان وی همگی طبیب بوده‌اند. علی غیاثی ندوشن مدیرکل امور مجلس و استانهای وزارت ارشاد، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود عظیمی معاون استاندار یزد و جمعی از مسئولان یزد و شهرستان ابرکوه، وزیر را در این بازدید همراهی کردند.
وانانیوزوانانیوز33 دقیقه قبل
نمایندگان مجلس در جلسات علنی هفته آینده سوال از وزیران جهاد کشاورزی و نیرو و بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار دارند. به گزارش وانانیوز، نمایندگان مجلس روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده جلسه علنی خواهند داشت و جلسه روز یکشنبه ۲۶ آبان مجلس در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود. دستورکار جلسات هفته آینده مجلس به شرح زیر است: طرح مستنثی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتیلایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌هالایحه اصلاح مواد ۲۰ تا ۲۳ قانون برنامه سوم توسعه، تنفیذی در ماده ۳۰ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیلایحه تجارت (کتاب اول-قراردادهای تجارتی) لایحه تجارت (کتاب دوم-اسناد تجارتی) لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادیطرح یک فوریتی الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسیلایحه عضویت ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامیطرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشورطرح الحاق یک تبصره به ماده ۹۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلسطرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیماطرح اصلاح بند ل ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولتلایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتشلایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجراییلایحه استفساریه تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغللایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهاربررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانهسوالات ولی ملکی نماینده مشکین‌شهر و احد آزادیخواه نماینده ملایر از وزیر جهاد کشاورزیسوالات محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت و محمدرضا ملک‌شاهی راد نماینده خرم‌آباد از وزیر نیروگزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد آسیب‌شناسی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و بررسی طرز کار دستگاه‌های متولی در اجرای قانون انتخاباتگزارش کیمسیون عمران در مورد مغایرت آیین‌نامه‌های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمانگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد خسارات و پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشورگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با مخاطرات ناشی از هجوم ملخ‌های صحرایی به عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی کشورگزارش کمیسیون بهداشت مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمرگزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد اجرای موادی از قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشورگزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کردستانگزارش کمیسیون امنیت ملی از روند اجرای برجامانتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس به عنوان عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیانتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس (یک نفر از کمیسیون آموزش و یک نفر از کمیسیون اجتماعی) به عنوان ناظر بر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتیانتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان عضو ناظر شورای فقهیانتهای پیام
ایسناایسنا43 دقیقه قبل
ایسنا/یزد معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: باید آمار کتابخانه‌های کشور به پنج برابر عدد فعلی ارتقاء یابد تا سرانه دسترسی ما به سرانه استاندارد نزدیک شود. «مهدی رمضانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این که توسعه کتابخانه‌ها و به دنبال آن توسعه کتاب و کتابخوانی اولویت اصلی نهاد کتابخانه‌های کشور است، گفت: از لحاظ سرانه کتاب‌خوانی در سراسر کشور تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و حداقل باید آمار کتابخانه‌های موجود به پنج برابر عدد فعلی ارتقاء یابد تا سرانه دسترسی ما به سرانه استاندارد نزدیک شود. وی افزود: اعداد و ارقامی راجع به سرانه مطالعه در کشور اعلام می‌شود اما مبنای کتابخانه‌های عمومی، وضعیت مطالعه براساس میزان دسترسی به کتابخانه‌هاست که اگر بخواهیم استاندارد را رعایت کنیم باید سه هزار کتابخانه فعال کشور را به ۱۵ هزار کتابخانه ارتقاء دهیم. وی با بیان این که ساختار و فضای موجود استان یزد، ساختاری فرهنگی است و مسئولان یزد انگیزه فعالیت در زمینه کتابخانه‌ها را دارند، تاکید کرد: موضوعات فرهنگی، موضوعاتی است که همه باید در آن مشارکت داشته باشند. انتهای پیام
مهرمهر54 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با ایام هفته کتاب و کتایخوانی انتشارات سوره مهر نسخه الکترونیکی کتابهای کتاب‌های «امامت جهان امروز» تالیف محمدحسن زورق، «خورشید شبگرد» نوشته سعید یوسف نیا، «تئاتر و نقش شفابخش آن در تعلیم و تربیت» تالیف ریچارد مورس ترجمه سید حسین فدایی حسین، جلد ۱۸ «روزشمار انقلاب اسلامی» تدوین میرزا باقرعلیان نژاد، «سینمای دیجیتال» تالیف حسام موسوی، «عناصر نمایشنامه نویسی» نوشته حسین فراهانی و «نگاهی تازه به جنگ و صلح» نوشته محمدرضا سرشار را منتشر می‌کنداین اتفاق پیش از انتشار نسخه چاپی این آثار توسط این ناشر انجام می‌شودلازم به یادآوری است نتشار نسخه الکترونیک قبل از نسخه چاپی امری رایج در سطح جهان است و ناشران زیادی از سراسر دنیا قبل از انتشار نسخه چاپی یک کتاب اقدام به تولید نسخه الکترونیکی آن می‌کنند و انتشارات سوره مهر نیز تصمیم گرفته برخی از آثار خود را به این شکل منتشر نماید. در همین زمینه تصریح می‌شود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر با دارا بودن بیش از ۱۷۰۰ عنوان کتاب الکترونیک، جزو برترین‌های کشور در این زمینه است.
مهرمهر1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: امامت امام صادق (ع) در سال ۱۱۷ است که تا سقوط بنی‌امیه که سال ۱۳۲ می‌باشد، ۱۵ سال فاصله است. جالب است خودش راوی روایاتی است که از امام صادق (ع) شکست خورده. دیگر مکتب فقهی زمان امام صادق (ع) مکتب مالک بن انس است، او شاگرد شیوخ مدینه است. شهرت بیشتر او بعد از امام صادق (ع) است ولی از امام صادق (ع) تجلیل زیادی کرده است و ظاهرا شاگردی حضرت را هم داشته ولی ابتدائا اموی است و روی‌هم‌رفته با علویان و عباسیان میانه‌ی خوبی ندارد. مالک در سال ۱۹۹ و یا به قولی سال ۱۸۰ می‌میرد در حالی‌که دارای قدرتی فوق‌العاده بود و تا دوره‌ امام رضا فقیه مسلط است.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: برنامه «به خدآ» برنامه جدیدی است که با هدف تست هوش از جمعه این هفته ۲۴ آبان ماه روی آنتن شبکه هفت سیما می‌رود. به گزارش سینماپرس، ایمان سرورپور تهیه‌کننده برنامه «به خدآ» درباره این برنامه و هدف از تولید آن گفت: هدف اصلی این برنامه تست هوش است. این تهیه‌کننده تصریح کرد: من تا کنون ۲۵۰ کتاب در برنامه‌های مختلف معرفی کرده‌ام که فکر می‌کنم خودش یک رکورد باشد. هدف این برنامه این است که حتی به صورت خیلی کوچک در حد ۱۵ دقیقه به صورت پیوسته آدم‌ها بتوانند کتاب بخوانند. برنامه «به خدآ» برنامه جدیدی است که از جمعه این هفته ۲۴ آبان ماه ساعت ۲۰ از شبکه هفت سیما روی آنتن می‌رود.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
نمایشگاهی از جنس یار مهربان، اما با نامهربانی‌های فراوان در قبال «کتاب»، «مخاطب»، «کتاب فروش» و «ناشر». زنگ پایان چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان درحالی به صدا درآمد که صحبت‌های ضد و نقیضی در گوشه و کنار به گوش می‌رسید. جمعیتی که راه ورودی را طی می‌کنند نیز بیشتر شده و این نوید را می‌دهد که استقبال از نمایشگاه کتاب اصفهان در روز پایانی بهبود یافته است. بر اساس پیش بینی‌ها تنها یک سوم از فروش نمایشگاه از بن‌ها بوده و دو سوم علاوه بر بن‌ها نیز فروش در نمایشگاه وجود داشته باشد. براساس برنامه ریزی در شرکت‌های نمایشگاهی کشور، نمایشگاه کتاب در دو استان به صورت همزمان برگزار می‌شود و هم زمان با نمایشگاه اصفهان در یاسوج نیز نمایشگاه کتابی برپا بود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
در این راستا سازمان بسیج هنرمندان با کمک بسیجیان گام‌های مهمی را برداشته و توانسته جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان در حوزه فرهنگ پیشگام باشد. حمید رضا هراسانی در آستانه هفته بسیج میهمان خبرنگاران تسنیم مازندران بوده است که مصاحبه تسنیم را با مسئول بسیج هنرمندان مازندران می‌خوانید. هراسانی تاکید کرد: جذب هنرمندان انقلابی، سازماندهی در رشته‌های مختلف، توانمندسازی، به‌کارگیری، حفظ انسجام از اهداف سازمان بسیج هنرمندان است. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران گفت: جهت توانمندسازی هنرمندان کارگاه‌ها، نقد و بررسی‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلفی به صورت سالانه برای هنرمندان اجرا می‌شود تا هنرمندان تولیدات خوبی داشته باشند. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران افزود: امسال برای نخستین بار چاپ دو کتاب صوتی در دستور کار قرار گرفت.
پارس نیوزپارس نیوز1 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در قالب جدیدی شاهد فضای کتابخوانی هستیم و حتما جریان نشر و سازمان‌های ترویج کتابخوانی ما باید به این مسیر توجه کنند. وی اظهار داشت: جشنواره رضوی راهی برای برنامه‌های کلان استان مبنی بر پایتختی کتاب ایران است که به نوعی این برنامه‌ها تقویت کننده میراث مکتوب ما در سطح استان است. رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد نیز در ادامه این مراسم گفت: امید داریم تا این جشنواره که با نام امام رضا (ع) است در سال‌های دیگر نیز تداوم داشته باشد. رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد ادامه داد: ما شاهد برکات زیادی از حضور ایشان در کشورمان بوده‌ایم که بایستی قدردان آنها باشیم. در پایان این مراسم از برگزیدگان در سه بخش کتاب، پایان نامه و مقاله با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.

هدهد کتاب فروش

19+
مهرمهر1 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران به مناسبت هفته بسیج میهمان دفتر تسنیم مازندران بوده و گفت: سازمان بسیج مداحان در سال ۱۳۸۹ با هدف شناسایی، جذب، سازماندهی و آموزش مداحان بسیجی و هیئت‌های مذهبی آغاز به‌کار کرد و در همه شهرستان‌ها و نواحی مقاومت بسیج این قشر یک کانون مقاومت دارد. وی با بیان اینکه دو هزار و ۲۰۰ نفر از مداحان استان جامعه هدف سازمان بسیج مداحان هستند، خاطرنشان کرد: سه برنامه اصلی، محوری، آموزش و توان افزایی مداحان بسیجی بوده که در چهار عرصه انجام می‌شود. نخستین عرصه آموزشگا‌ه‌های ستایشگری است که ۳۴ آموزشگاه در استان فعال است و سازمان بسیج مداحان با آنان مشارکت می‌کند. مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران گفت: بحث دوم مجمع الذاکرین است که در ۲۲ شهرستان و کانون‌ها مشارکت دارند. مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران تصریح کرد: در گذشته باور عامه مردم بر این بود که سازمان بسیج مداحان تک بعدی بوده و ما متولی امر ستایشگران اهل‌بیت (ع) هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام سید محمد حسن حکیم دبیر گروه فقه حقوق پژوهشکده علوم و معارف حدیث با اشاره به جایگاه سنت در کنار قرآن در شریعت و احکام به عنوان مصادر مورد اتفاق جمیع مسلمین افزود: سنت نبی مکرم و اثبات راه‌های صحیح رسیدن به آن همواره موضوع پژوهش و نگارش‌های دانشی در تمامی مذاهب اسلامی بوده و هست، اما این تلاش‌ها معمولا در هر مذهب مبتنی بر مبانی خود و با اتکای به رجال مورد وثوق و معترف در مذهب و از راه‌های شناخته شده در مذهب و منابع درون مذهبی صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: همین تلاش هاست که پایداری سنت را تا به امروز رقم زده و ما در مقام تنقیص این تلاش‌ها نیستیم بلکه در موسوعه احادیث فقهیه نگاه جامع در بهره گیری از داشته‌های تمام مذاهب را مبتنی بر همین تلاش‌ها و با اتکای جدی بدان‌ها پی ریخته‌ایم. حجت الاسلام حکیم درباره ویژگی‌های این جمع نگاری گفت: افزایش گستره و فراوانی متون گزارشگر سنت، تبیین فضای صدور روایات با التفات به تناظر متون که فهم لایه‌های عمیق‌تری از سنت را تمهید می‌کند، نمایاندن حجم عظیم اشتراک گزارش‌ها که با التفات به تفاوت‌های مذاهب در منابع و مبانی و حساسیت‌های مذهبی ما را به مسلمات سنت رهنمون می‌شود و شبهات مسترقین را دفع می‌کند، ایجاد عرصه و بستر واحد که هم اندیشی فقیهان را تسهیل نموده و تأثیر جدی در نزدیک‌تر شدن افق‌های اندیشه‌ای و عملی دارد. گفتنی است این اثر حاصل تلاش گروه فقه و حقوق پژوهشکده علوم و معارف حدیث است که از مجموعه آن کتاب الطهاره در ۳ مجلد تاکنون توسط شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت به چاپ رسیده است. این کتاب در مراسم افتتاحیه کنفرانس وحدت، رونمایی شد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
الله، نبی‌الله، مصطفی، محمود، امین، امی، خاتم، مزمل، مدثر، نذیر، بشیر، مبین، کریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشر، منذر، مذکر، یس، طه‌ و … از دیگر القاب پیامبر (ص) هستند. پیامبر اسلام و در اعتقاد مسلمانان آخرین و برترین فرستاده‌ خداوند، پنجمین پیامبر از پیامبران اولوالعزم هستند. قرآن کریم به ایشان وحی شد و پیامبر (ص) مامور به تبلیغ و تبیین آن برای مردم شدند. هر سال در ماه ربیع‌الاول به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) در فاصله ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی «هفته وحدت» برگزار می‌شود. به اعتقاد اکثریت اهل سنت ۱۲ ربیع‌الاول و به نظر اکثریت اهل شیعه ۱۷ ربیع‌الاول روز میلاد پیامبر اسلام (ص) است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی شجاعی که چندی پیش گلایه‌هایی از صادر نشدن مجور انتشار مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه خود را بیان داشته بود، دو اثر تازه خود را در قالب نیایش‌واره روانه بازار کتاب کرد. این دو اثر با عنوان «چشم‌انتظاری» و «خدا مال همه است» از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار کتاب کرده است. کتاب چشم‌انتظاری که با گرافیک زیبای فرزاد ادیبی روانه بازار شده است مجموعه‌ای از نیایش‌واره‌های شجاعی با موضوع انتظار است که بخش عمده آن خطاب به امام زمان (عج) نوشته شده است. کتاب خدا مال همه است نیز مجموعه‌ای دعاهایی است که شجاعی از زبان مخاطب عام و خطاب به پرودگار به رشته نگارش در آورده است. در بخشی از کتاب چشم‌انتظاری می‌خوانیم: انتظار دیدار تو بهانه زیستن ماست و راز تنفس ما و رمز ایستادن ما.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
چون کشور ما در زمینه‌های مختلف در مرحله خوبی است، معضل امروز ما مسائل اقتصادی است. گوش شنوایی در مورد مسائل اقتصادی در مجلس و دولت‌ وجود ندارد. عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: از نظر من یکی از معیارهای شایسته سالاری با اقتضاء زمان همین مسئله اقتصادی است. من نمی‌دانم که این مجموعه تا چه حد به مسئله اقتصادی توجه کرده است. کریمی اصفهانی با اشاره به اینکه باید وزن اقتصاددان‌ها در لیست اصولگرایان بیشتر باشد، گفت: البته تنها نباید به اقتصاددان‌های تئوری تکیه کنند، به هر حال اینگونه نبوده است که مجلس از اقتصاددان‌ها تهی باشد، اما جای اقتصاددان‌های تجربی که دستی بر آتش داشتند، خالی است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
نمایندگان مجلس در جلسات علنی هفته آینده سوال از وزیران جهاد کشاورزی و نیرو و بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار دارند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده جلسه علنی خواهند داشت و جلسه روز یکشنبه ۲۶ آبان مجلس در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود. دستورکار جلسات هفته آینده مجلس به شرح زیر است: طرح مستنثی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتیلایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌هالایحه اصلاح مواد ۲۰ تا ۲۳ قانون برنامه سوم توسعه، تنفیذی در ماده ۳۰ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیلایحه تجارت (کتاب اول-قرارداد‌های تجارتی) لایحه تجارت (کتاب دوم-اسناد تجارتی) لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادیطرح یک فوریتی الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسیلایحه عضویت ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامیطرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشورطرح الحاق یک تبصره به ماده ۹۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلسطرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیماطرح اصلاح بند ل ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولتلایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتشلایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجراییلایحه استفساریه تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغللایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهاربررسی دستاورد‌ها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانهسوالات، ولی ملکی نماینده مشکین‌شهر و احد آزادیخواه نماینده ملایر از وزیر جهاد کشاورزیسوالات محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت و محمدرضا ملک‌شاهی راد نماینده خرم‌آباد از وزیر نیروگزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد آسیب‌شناسی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی و بررسی طرز کار دستگاه‌های متولی در اجرای قانون انتخاباتگزارش کیمسیون عمران در مورد مغایرت آیین‌نامه‌های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمانگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد خسارات و پیامد‌های سیلاب‌های اخیر کشورگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با مخاطرات ناشی از هجوم ملخ‌های صحرایی به عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی کشورگزارش کمیسیون بهداشت مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمرگزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد اجرای موادی از قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشورگزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کردستانگزارش کمیسیون امنیت ملی از روند اجرای برجامانتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس به عنوان عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیانتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس (یک نفر از کمیسیون آموزش و یک نفر از کمیسیون اجتماعی) به عنوان ناظر بر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتیانتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان عضو ناظر شورای فقهی
فارسفارس2 ساعت قبل
(۵) همچنین علی بن جعفر در کتاب خود از برادرش، حضرت امام موسی بن جعفر (ع)، نقل کرده که آن حضرت فرمود: امام حسن (ع) و امام حسین (ع) پشت سر مروان، نماز خواندند و ما هم با ایشان (اهل سنت) نماز می‌خوانیم». وحدت از دیدگاه امام زمان (عج) بی‌شک سیره امام زمان (عج) نیز همان سیرت ائمه اطهار (ع) است. بنابراین می‌توان گفت که در عصر غیبت امام زمان (عج) مهم‌ترین دغدغه ایشان وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است. زیرا تا وحدت جهان اسلام به معنای واقعی کلمه تحقق نیابد، هرگز تمدن اسلامی و مدینه فاضله عصر ظهور محقق نخواهد شد. الهدایة فی الأصول و الفروع، الشیخ الصدوق محمد بن علی بن حسین بن موسی بن بابویه قمی (۳۰۵-۳۸۱ق)، مؤسسة الإمام الهادی (ع)، چاپ اول، ۱۴۱۸ق، ج۲، ص۵۳۵- «صلی علی علیه السلام وراءهم».
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود. از این نظر، مذهب امام صادق (ع)، همان مذهب امام علی (ع) است که امامان دوازده گانه آن را حفظ کرده‌اند. یکی از رویکردهای گفتمانی که به تحلیل رخدادهای اجتماعی- سیاسی می‌پردازد، تحلیل انتقادی گفتمان است. روش تجزیه و تحلیل اطلاعاتیکی از مراحل اساسی در تحلیل گفتمان انتقادی، عملیاتی کردن مباحث نظری یا به عبارتی؛ تعیین متغیرها به منظور تحلیل متن و گفتمان است. در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 ساعت قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، طبق فراخوان یازدهمین دوره «هفته پژوهش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آخرین مهلت ارسال آثار پژوهشی به دبیرخانه این هفته ۳۰ مهر ۱۳۹۸ اعلام شده بود که به واسطه درخواست استان‌ها تا ۱۳ آبان آثار دریافت شد. بنا بر اعلام دبیرخانه «هفته پژوهش» بیش از ۳۷۰ اثر پژوهشی در چهار بخش «مقاله»، «پایان‌نامه و طرح پژوهشی»، «اقدام‌پژوهی» و «پژوهش اعضا» برای بررسی رسیده است. بر این اساس، ۵۰ مقاله، ۳۲ پایان‌نامه و طرح پژوهشی، ۱۳۱ اقدام‌پژوهی و ۱۶۶ پژوهش اعضای کودک و نوجوان مراکز کانون پرورش فکری دریافت شده است. هر بخش دارای سه داور است که این آثار پژوهشی را بر اساس شاخص‌ها داوری می‌کنند. ویژه‌برنامه هفته پژوهش از سوی اداره کل آموزش و پژوهش کانون در آذر سال ۱۳۹۸ برای کارشناسان، مربیان و پژوهش‌گران آزاد برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
رسول جعفریان، روحانی و پژوهشگر تاریخ ایران و رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران، در یادداشتی از تاریخچه جشن‌های روز ولادت رسول خدا (ص) نوشت. به لحاظ تاریخى، نخستین دولتى که جشن تولد پیامبر (ص) را به صورت رسمى برگزار کرد، دولت شیعه فاطمى در مصر بود. گاهی گفته می‌شد چرا مسیحیان برای روز ولادت عیسی مسیح جشن می‌گیرند، ما مسلمانان نباید بگیریم؟ این احساس، سبب توسعه جشن‌های ولادت رسول شده است. در وسط آن سنگ سبزى بود که محل تولد حضرت ختمى مرتبت بود. محل ولادت حضرت رسول، امروز در شعب ابی طالب و در نزدیکی حرم خدا، محفوظ مانده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
نمایندگان مجلس در جلسات علنی هفته آینده سوال از وزیران جهاد کشاورزی و نیرو و بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار دارند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده جلسه علنی خواهند داشت و جلسه روز یکشنبه ۲۶ آبان مجلس در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود. دستورکار جلسات هفته آینده مجلس به شرح زیر است: طرح مستنثی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتیلایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌هالایحه اصلاح مواد ۲۰ تا ۲۳ قانون برنامه سوم توسعه، تنفیذی در ماده ۳۰ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیلایحه تجارت (کتاب اول-قراردادهای تجارتی) لایحه تجارت (کتاب دوم-اسناد تجارتی) لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادیطرح یک فوریتی الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسیلایحه عضویت ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامیطرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشورطرح الحاق یک تبصره به ماده ۹۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلسطرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیماطرح اصلاح بند ل ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولتلایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتشلایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجراییلایحه استفساریه تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغللایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهاربررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانهسوالات ولی ملکی نماینده مشکین‌شهر و احد آزادیخواه نماینده ملایر از وزیر جهاد کشاورزیسوالات محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت و محمدرضا ملک‌شاهی راد نماینده خرم‌آباد از وزیر نیروگزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد آسیب‌شناسی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و بررسی طرز کار دستگاه‌های متولی در اجرای قانون انتخاباتگزارش کیمسیون عمران در مورد مغایرت آیین‌نامه‌های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمانگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد خسارات و پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشورگزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با مخاطرات ناشی از هجوم ملخ‌های صحرایی به عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی کشورگزارش کمیسیون بهداشت مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمرگزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد اجرای موادی از قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشورگزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کردستانگزارش کمیسیون امنیت ملی از روند اجرای برجامانتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس به عنوان عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسیانتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس (یک نفر از کمیسیون آموزش و یک نفر از کمیسیون اجتماعی) به عنوان ناظر بر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتیانتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان عضو ناظر شورای فقهیانتهای پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: آنچه که حافظ از قرآن گرفت، ذهن بود و وقتی ذهن را با نرم‌افزار قرآن تغییر داد، دنیا از نگاه ذهن حافظ بهشت شد و با این بهشت حافظ جاودانه شد و به همین دلیل لقب لسان‌الغیب گرفت. وی با بیان ینکه تقریبا تمام حافظ پژوهان به سحرخیزی و سلامت‌طلبی حافظ معتقدند، گفت: آنچه که حافظ از قرآن گرفت، ذهن بود. دنیا مانند سخت‌افزار و ذهن مانند یک نرم افزار در این دنیا عمل می‌کند بنابراین حافظ سعی کرده ذهنش را قرآنی کند و تأثیرپذیری ذهن از قرآن دارد. به گزارش ایسنا، فیض‌الله میرقادری پژوهشگر اسلامی نیز در این همایش ملی طی سخنانی با موضوع «دولت بیدار، دولت قرآن» خاطرنشان کرد: حافظ در دولت قرآن به‌طور نیک بهره‌مند شده است و بهره‌مندی آن به این چند باری که کلمه قرآن در اشعارش آمده نیست بلکه در تک به تک اشعار حافظ می‌توانیم بهره‌مندی از قرآن را مشاهده کنیم. این پژوهشگر اسلامی با بیان اینکه دولت قرآن در اشعار حافظ تنها یک واژه نیست، گفت: اوج فخر قدسی حافظ در همین یک بیت است که می‌گوید «صبح‌خیزی و سلامت طلبی چون حافظ؛ هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم».
مهرمهر3 ساعت قبل
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «أدبنی ربی فأحسن تأدیبی» یعنی من را پروردگارم تربیت کرد و خوب تربیت کرد و جای دیگر می‌فرمایند: «أنا أدیب الله و علی أدیبی» من پرورش یافته خدا هستم و علی (ع) پرورش یافته من. به همین دلیل قرآن کریم همه ما و همه اقشار جامعه را فرمان داده به این که پیامبر اکرم (ص) را در زندگی خودمان الگو و اسوه قرار دهیم. قطعا بدانیم که عمل کردن و رفتار کردن بر طبق سیره و سنت پیامبر اکرم (ص) می‌تواند راهگشا باشد. وی در پایان گفت: در کنار مهرورزی و هدایت و ارشاد، جنبه قاطعیت نیز در رفتار پیامبر کاملا واضح و مشهود است. در کنار این قاطعیت و صلابت در رفتار پیامبر (ص) هیچ گاه ایشان اصل مهرورزی و هدایت را فراموش نمی‌کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
احمد کریمی اصفهانی در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره لیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: به نظر من در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که در جامعه داریم، نماینده‌ای برای مجلس می‌خواهیم که از مسائل اقتصادی اطلاعات خوبی داشته باشد. چون کشور ما در زمینه‌های مختلف در مرحله خوبی است، معضل امروز ما مسائل اقتصادی است. گوش شنوایی در مورد مسائل اقتصادی در مجلس و دولت‌ وجود ندارد. »»» در همین رابطه بیشتر بخوانید: کریمی اصفهانی به شورای وحدت: به سمت سهم دادن به پایداری‌ها نرویدعضو جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: از نظر من یکی از معیارهای شایسته سالاری با اقتضاء زمان همین مسئله اقتصادی است. من نمی‌دانم که این مجموعه تا چه حد به مسئله اقتصادی توجه کرده است.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
از آن مقطع تاکنون موسیقی‌دان‌های بسیاری به تولید تصنیف پرداخته‌‌اند و در میان آن تصنیف‌ها، برخی توسط خوانندگان گذشته و حال حاضر بازخوانی شده‌اند. جریان اول به بازخوانی تصنیف‌های قدیمی نظیر تصنیف‌های عارف و شیدا می‌پرداخت (که بیشتر تصنیف‌های استاد محمدرضا شجریان در این دسته‌ می‌گنجند) جریان دوم نیز به سرودن تصنیف‌های عاشقانه و عارفانه گرایش داشت. این دو هنرمند آهنگسازانی هستند که با ساخت تصنیف‌های عاشقانه آثار خاطره‌انگیزی را برای مخاطبان موسیقی ایرانی به جا گذاشته‌اند. عمومیت یافتن اینترنت و گستردگی و تنوع فضاهای مختلف مجازی، همچنین وجود ابزار و ادوات کامپیوتری، تولید اثر را به اتفاقی سهل تبدیل کرده است. در حال حاضر می‌توان با استفاده از برخی نرم‌افزارهای کامپیوتری در منزل و به دور از استودیو نیز به تولید اثر پرداخت.

تلاوت جزء به جزء قرآن مجید/ صفحه ۱۰۲

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
سوره النساء خبرگزاری میزان گروه چند رسانه‌ای، تلاوت صفحه یکصد و دوم «از آیه ۱۴۸ تا آیه ۱۵۴» در قالب فایل صوتی با صدای استاد منشاوی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. تلاوت صفحه یکصد و دوم «سوره النساء از آیه ۱۴۸ تا آیه ۱۵۴» بیشتر بشنوید: بسۡم ٱلله ٱلرحۡمٰن ٱلرحیملا یحب ٱلله ٱلۡجهۡر بٱلسوٓء من ٱلۡقوۡل إلا من ظلمۚ وکان ٱلله سمیعا علیما ۱۴۸خدا دوست نمى دارد که کسى به گفتار زشت (به عیب خلق) صدا بلند کند مگر آن که ظلمى به او رسیده باشد، همانا که خدا شنوا و داناستإن تبۡدوا خیۡرا أوۡ تخۡفوه أوۡ تعۡفوا عن سوٓءٖ فإن ٱلله کان عفوٗا قدیرا ۱۴۹اگر (دربارۀ خلق) آشکارا یا پنهانى نیکى کنید یا از بدى دیگران درگذرید خدا همیشه از بدی‌ها در مى گذرد با آنکه در انتقام تواناستإن ٱلذین یکۡفرون بٱلله ورسلهۦ ویریدون أن یفرقوا بیۡن ٱلله ورسلهۦ ویقولون نؤۡمن ببعۡضٖ ونکۡفر ببعۡضٖ ویریدون أن یتخذوا بیۡن ذٰلک سبیلا ۱۵۰آنان که به خدا و رسولان او کافر شوند و خواهند که میان خدا و پیغمبرانش جدایى اندازند و گویند: ما به برخى (از انبیاء) ایمان آورده و به پاره اى ایمان نیاوریم و خواهند که میان کفر و ایمان راهى اختیار کنند. أولٰٓئک هم ٱلۡکٰفرون حقٗاۚ وأعۡتدۡنا للۡکٰفرین عذابٗا مهینٗا ۱۵۱به حقیقت کافر اینهایند و ما براى کافران عذابى خوار کننده مهیا ساخته ایموٱلذین ءامنوا بٱلله ورسلهۦ ولمۡ یفرقوا بیۡن أحدٖ منۡهمۡ أولٰٓئک سوۡف یؤۡتیهمۡ أجورهمۡۚ وکان ٱلله غفورٗا رحیمٗا ۱۵۲و آنان که ایمان به خدا و رسولانش آوردند و تفرقه میان خدا و هیچ یک از پیغمبران نیفکندند، این‌ها را خدا به زودى اجرشان را عطا کند و خدا پیوسته بخشنده و مهربان استیسۡٔلک أهۡل ٱلۡکتٰب أن تنزل علیۡهمۡ کتٰبٗا من ٱلسمآءۚ فقدۡ سألوا موسىٰٓ أکۡبر من ذٰلک فقالوٓا أرنا ٱلله جهۡرةٗ فأخذتۡهم ٱلصٰعقة بظلۡمهمۡۚ ثم ٱتخذوا ٱلۡعجۡل منۢ بعۡد ما جآءتۡهم ٱلۡبینٰت فعفوۡنا عن ذٰلکۚ وءاتیۡنا موسىٰ سلۡطٰنٗا مبینٗا ۱۵۳ (اى پیغمبر) اهل کتاب از تو درخواست کنند که از آسمان کتابى (یک جا) براى آنان فرود آورى، همانا از موسى نیز درخواستى بالاتر از این کردند و گفتند: خدا را به چشم ما آشکار بنما، پس به سبب این جهل و سرکشى صاعقۀ سوزان آن‌ها را درگرفت، و پس از آن همه آیات روشن، باز گوساله پرستى اختیار کردند، باز ما از این کار (زشت آنان) درگذشتیم و به موسى حجتى آشکار بخشیدیمورفعۡنا فوۡقهم ٱلطور بمیثٰقهمۡ وقلۡنا لهم ٱدۡخلوا ٱلۡباب سجدٗا وقلۡنا لهمۡ لا تعۡدوا فی ٱلسبۡت وأخذۡنا منۡهم میثٰقا غلیظٗا ۱۵۴و کوه طور را براى (اتمام حجت و اخذ) پیمان بر فراز سر آن‌ها بلند گردانیدیم و آن‌ها را گفتیم به حال سجده بدین درگاه درآیید و گفتیم از حکم روز شنبه تعدى مکنید، و از آن‌ها پیمانى سخت گرفتیم. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، برادران محمد و احد فتحی اصل سنگین‌ترین کلم دنیا را در روستای شهریور اردبیل تولید کردند و وزن این کلم ۷کیلو و ۳۹۰ گرم است. محمد فتحی کشاورز و باغدار نمونه اردبیل اظهار داشت: تولید این کلم کاملا ارگانیک بوده و تعداد زیاد کلم باوزن سنگین درمزرعه خود تولید کردند. فتحی اصل افزود: پیش از این سنگین‌ترین گلابی دنیا را نیز در حیاط منزل خود تولید کردیم. سنگین‌ترین گلابی برادران فتحی اصل به عنوان رکورد جهانی ثبت می‌شودمدیرهماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برادران احد و محمد فتحی اصل در مزرعه خود در روستای شهریور اردبیل کلمی به وزن ۷کیلو ۳۹۰گرم تولید کردند که در دنیا بی‌نظیر است. علی رضا خواجوی افزود: برنامه‌ریزی برای ثبت رکورد تولید کلم سنگین برادران فتحی در کشور و دنیا انجام می‌شود و اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است.

به انتهای لیست رسیدید

کتاب

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با کتاب را می‌خوانید.