آخرین و مهم‌ترین اخبار کتاب
کتاب

اخبار « کتاب »

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل که از روز دوشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) شروع شده و تا ۲۰ مارس (۱ فروردین) ادامه دارد، مواضع کشورمان را در زمینه حقوق بشر تبیین کرد. خانم‌ها و آقایانمتأسفانه حقوق بشر توسط بازیگران بین‌­المللی خاص قربانی سیاست­های بین­‌المللی شده است که به ارتقاء حقوق بشر هیچ کمکی نکرده و اجرای قوانین حقوق بشر بین­‌الملل در سطح ملی و بین­‌المللی را تضعیف کرده است. از منظر حقوق بشر، برخی از ابعاد زندگی اجتماعی بشری به هیچ وجه ذاتا قابل تحریم نیست چرا که بخش اصلی زندگی بشری و محافظت از حقوق بشر است. کشورهای تحریم کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند. این اقدامات، نه تنها تنبیه جمعی یک ملت بلکه شیوه‌ای مدرن از نقض حقوق بشر است و باید به جد توسط شورای حقوق بشر پیگیری شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برگزارکنندگان جشنواره «لاک‌پشت پرنده» در اطلاعیه‌ای از به تعویق افتادن هشتمین دوره‌ اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای این جشنواره خبر دادند. در اطلاعیه جشنواره «لاک‌پشت پرنده» آمده است: «ما روزهاست که منتظر دوازده اسفند بودیم، ما یکشنبه‌ها صبح دور هم جمع شدیم و ساعت‌ها حرف زدیم تا بتوانیم تکلیف نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده را مشخص کنیم. ما که به آینده‌ای روشن در پناه کتاب و ادبیات ایمان داریم. لاک‌پشت پرنده همین روزها هشت ساله می‌شود، ما برای برپایی هشتمین دوره‌ اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده شوق بسیار داشتیم، اما این جشن را به خاطر شرایط امروز کشور و حفظ سلامتی دوستان لاک‌پشت پرنده، به تعویق می‌اندازیم. امیدوارم که به زودی در روزهای بهتری، بدون ترس و پر از امید هشتمین سال تولد لاک‌پشت پرنده را در کنار شما جشن بگیریم، نشان‌های طلایی و نقره‌ای را اهدا کنیم و ساعاتی را در پناه کتاب، دوستی و لبخند بگذرانیم‌.» ۵۷۵۷
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که کشورهای تحریم کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل که از روز دوشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) شروع شده و تا ۲۰ مارس (۱ فروردین) ادامه دارد، مواضع کشورمان را در زمینه حقوق بشر تبیین کرد. خانم‌ها و آقایانمتأسفانه حقوق بشر توسط بازیگران بین‌­المللی خاص قربانی سیاست­های بین­‌المللی شده است که به ارتقاء حقوق بشر هیچ کمکی نکرده و اجرای قوانین حقوق بشر بین­‌الملل در سطح ملی و بین­‌المللی را تضعیف کرده است. کشورهای تحریم کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند. این اقدامات، نه تنها تنبیه جمعی یک ملت بلکه شیوه‌ای مدرن از نقض حقوق بشر است و باید به جد توسط شورای حقوق بشر پیگیری شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
برگزار کنندگان جشنواره «لاک‌پشت پرنده» در اطلاعیه‌ای از به تعویق افتادن هشتمین دوره‌ اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای این جشنواره خبر دادند. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه جشنواره «لاک‌پشت پرنده» آمده است: «ما روزهاست که منتظر دوازده اسفند بودیم، ما یکشنبه‌ها صبح دور هم جمع شدیم و ساعت‌ها حرف زدیم تا بتوانیم تکلیف نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده را مشخص کنیم. ما که به آینده‌ای روشن در پناه کتاب و ادبیات ایمان داریم. لاک‌پشت پرنده همین روزها هشت ساله می‌شود، ما برای برپایی هشتمین دوره‌ اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده شوق بسیار داشتیم، اما این جشن را به خاطر شرایط امروز کشور و حفظ سلامتی دوستان لاک‌پشت پرنده، به تعویق می‌اندازیم. امیدوارم که به زودی در روزهای بهتری، بدون ترس و پر از امید هشتمین سال تولد لاک‌پشت پرنده را در کنار شما جشن بگیریم، نشان‌های طلایی و نقره‌ای را اهدا کنیم و ساعاتی را در پناه کتاب، دوستی و لبخند بگذرانیم‌.» اخبار این مراسم به زودی اعلام می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
آخرین جلسه هیأت انتخاب و خرید کتاب در سال ۱۳۹۸ (جلسه ۶۱۹) با حضور اعضای کارشناس این هیأت و معاون امور فرهنگی برگزار شد. او افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به میزان منابعی که سال آینده در اختیار دارد، درصدد است بر اتخاذ سیاست‌هایی مشخص‌تر در زمینه خرید کتاب تمرکز کند. در ادامه جلسه، هر یک از اعضا، پیشنهادهایی را در خصوص بهینه‌سازی روند انتخاب، خرید و اهدای کتاب برشمردند. مجید سامی، معاون دفتر امور چاپ و نشر، نیز در ابتدای این نشست، گزارشی از نتایج جلسات برگزارشده در سال ۱۳۹۸ ارائه کرد. بر اساس این گزارش، در طول ۹ جلسه برگزارشده از ابتدای سال تا کنون، ۶۹۹۳ عنوان کتاب بررسی شده است که ۲۷۸۴ عنوان (حدود ۴۰ درصد) جهت خرید به تصویب رسیده‎اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی، در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل که از روز دوشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) شروع شده و تا ۲۰ مارس (۱ فروردین) ادامه دارد، مواضع کشورمان را در زمینه حقوق بشر تبیین کرد. متن سخنرانی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایرانخانم رئیس، عالیجنابان، خانم­ها و آقایانمن مایلم به شما خانم سفیر، «الیزابت تیچی فیسلبرگر» به خاطر انتصاب به سمت ریاست شورای حقوق بشر تبریک بگویم. خانم‌ها و آقایانمتأسفانه حقوق بشر توسط بازیگران بین‌­المللی خاص قربانی سیاست ­های بین­‌المللی شده است که به ارتقاء حقوق بشر هیچ کمکی نکرده و اجرای قوانین حقوق بشر بین­‌الملل در سطح ملی و بین­‌المللی را تضعیف کرده است. کشورهای تحریم کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند. این اقدامات، نه تنها تنبیه جمعی یک ملت بلکه شیوه‌ای مدرن از نقض حقوق بشر است و باید به جد توسط شورای حقوق بشر پیگیری شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: در همین راستا، «دستورالعمل­‌های حمایت از حقوق بشر و کرامت انسانی در آئین دادرسی»، اخیرا به عنوان بخشی از سیاست­های قضایی برای ارتقاء حقوق بشر به تصویب رسیده است. حقوق بشر قربانی سیاست‌های بین‌المللی شده استباقری کنی اظهار داشت: متأسفانه حقوق بشر توسط بازیگران بین‌­المللی خاص قربانی سیاست­های بین­‌المللی شده است که به ارتقاء حقوق بشر هیچ کمکی نکرده و اجرای قوانین حقوق بشر بین­‌الملل در سطح ملی و بین­‌المللی را تضعیف کرده است. از منظر حقوق بشر، برخی از ابعاد زندگی اجتماعی بشری به هیچ وجه ذاتا قابل تحریم نیست چرا که بخش اصلی زندگی بشری و محافظت از حقوق بشر است. وی تاکید کرد: کشورهای تحریم کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند. این اقدامات، نه تنها تنبیه جمعی یک ملت بلکه شیوه‌ای مدرن از نقض حقوق بشر است و باید به جد توسط شورای حقوق بشر پیگیری شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
حسین محبی کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون ماه رجب گفت: ماه رجب که آغاز آن با ولادت «امام باقر (ع)» آغاز می‌شود، ماهی بس ارزشمند و پر فضلیت است این ماه از برترین ماه‌های قمری محسوب می‌شود. «پیامبراکرم (ص)» در مورد اهمیت ماه رجب بیان کرده‌اند ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه بندگان خداست لذا ارزش و اهمیت ماه رجب بسیار زیاد است. بیشتر بخوانید: برای مطالعه اعمال ماه رجب اینجا کلیک کنیدمحبی پیرامون ماه رجب و ارزش این ماه ابراز کرد: رجب نام نهری در بهشت است و در آن ماده‌ای جاری است که از شیر سفید‌تر و از عسل شیرین‌تر است و هرکس در ماه رجب یک روزش را روزه بگیرد در بهشت از این نهر خواهد نوشید. وی ماه رجب را بهترین زمان برای رسیدن به قرب الهی دانست و تاکید کرد: ماه رجب ماه خداست و کسانی که علاقه دارند به قرب الهی دست یابند می‌توانند از این ماه استفاده کنند. وی به نام‌های دیگر ماه رجب اشاره و تصریح کرد: نام‌های دیگری برای ماه رجب بیان شده است این ماه به عنوان «رجب الاصب» و «رجب الاصم» نیز معروف است.

رستوران‌های اصفهان؛ از سفره خانه شیدرخ تا رستوران ایتالیایی زاوا

27+
کجاروکجارو1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
"وألف بین قلوبهم لو أنفقت ما فی الأرض جمیعا ما ألفت بین قلوبهم ولکن الله ألف بینهم إنه عزیز حکیم؛ ومیان دل‌های آنها الفت افکند، که اگر همه آنچه را در روی زمین است خرج می‌کردی نمی‌توانستی میان دل هایشان الفت افکنی، ولی خداوند بین آنها الفت ایجاد کرد! همانا او توانا و حکیم است. مسئله مهم دیگر اولویت بندی مسایل و مشکلات موجود کشور و پرداخت به آن است. مسئله دوم بست عدالت و ایجاد نظارت با همراهی قوای دیگر است که نیازمند حرکت جهادی، نگاه انقلابی، تکیه بر توان داخلی و نظارت اصولی می‌باشد، که باعث می‌شود قشر جوان و آینده ساز را به انقلاب امیدوار نماید. دعای خیر مردم پایبند نظام اسلامی بدرقه انقلابیون کارآمد مجلس یازدهم باشد به فضل الهی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در رقابت تنگاتنگ «سونیک خارپشت» با فیلم تازه اکران‌شده «آوای وحش»، که جدیدترین اقتباس از کتاب به‌یادماندنی جک لندن است، سونیک توانست همچنان جایگاه نخست را حفظ کند. به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از Box Office Mojo، در رقابت تنگاتنگ «سونیک خارپشت» با فیلم تازه اکران‌شده «آوای وحش»، با بازی هریسون فورد، سونیک توانست همچنان جایگاه نخست را حفظ کند. سونیک خارپشتفیلم سینمایی «سونیک خارپشت» (Sonic The Hedgehog) به کارگردانی جف فاولر طی دومین هفته اکران خود در ۴۱۹۸ سالن نمایش با فروش بیش از ۲۶ میلیون دلار صدرنشین گیشه شد. کل فروش انیمیشن سونیک خارپشت در آمریکای شمالی بیش از ۱۰۶ میلیون دلار بوده و فروش این فیلم اکنون در گیشه جهانی به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. کل فروش پسران بد در آمریکای شمالی به بیش از ۱۹۱ میلیون دلار و فروش این فیلم اکنون در گیشه جهانی به بیش از ۳۹۱ میلیون دلار رسیده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری فارس: امشب شب اول ماه رجب است که طبق روایت فضیلت‌های بی‌شماری برای آن وصف شده و شب و روز اول این ماه اعمال سفارش‌شده‌ای دارد. پیامبر (ص) در فضیلت این ماه می‌فرمایند: «ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امتم است. دعای هلال ماه رجب «اللهم أهله علینا بالأمن و الإیمان و السلامة و الإسلام ربی و ربک الله عز و جل». نماز مخصوص شب اول ماه رجب: بعد از نماز مغرب ۲۰ رکعت، یعنی ۱۰ تا نماز دو رکعتی بخواند. در رکعت دوم حمد، یک مرتبه سوره «انشراح»، یک مرتبه سوره توحید و ناس و فلق خوانده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| فیلم‌برداری «آسمان نیمه‌شب» به پایان رسید که جدیدترین فیلم جرج کلونی به عنوان فیلمساز است. این فیلم محصول کمپانی نتفلیکس و برگرفته از رمانی علمی-تخیلی به نام «صبح بخیر نیمه شب» است که سال دوهزار و هفده منتشر شد. ابتدا نام فیلم عنوان کتاب بود اما سپس به «آسمان نیمه‌شب» تغییر کرد. جرج کلونی خود نقش نخست فیلم را ایفا می‌کند. بازیگران مطرح دیگر فیلم عبارتند از دیوید اویلوو، کایل چندلر.
همشهریهمشهری1 روز قبل
او در این کتاب، از ویروسی نوشته است که در شهر ووهان چین، در آزمایشگاه ساخته شده است. این کتاب در سال ۱۹۸۱ منتشر شده است. در این کتاب از ویروسی به نام ووهان-۴۰۰ به عنوان سلاحی آزمایشگاهی نام برده شده؛ ویروسی که در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. اما پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد کتاب ویرایش شده و در نسخه‌ای که سال ۱۹۸۹ منتشر شده، نام ویروس به ووهان-۴۰۰ تغییر پیدا کرده است. او در کتاب پایان روزها End of Days نوشته است: «در حوالی سال ۲۰۲۰، یک بیماری در سراسر جهان گسترش پیدا می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
یدالله بهتاش کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون ویژگی‌های امامت «امام باقر (ع)» گفت: «امام باقر (ع)» از جمله امامانی هستند که نسب‌شان از طرف پدر به «امام حسین (ع)» و از طرف مادر به «امام حسن (ع)» باز می‌گردد به همین منظور ایشان را هاشمی و یا علوی نیز می‌نامند، در تاریخ ولادت «امام پنجم (ع)» شبهاتی وجود دارد با این حال ایشان در سال ۵۷ هجری قمری متولد شدند و ۵۷ سال نیز عمر با برکت داشتند. بهتاش «امام باقر (ع)» را عابدترین انسان‌ها در زمان خود دانست و تاکید کرد: «امام باقر (ع)» عابدترین افراد در زمان حیات خود بودند ایشان همواره ذکر می‌گفتند، خصوصا ذکر «لا اله الا الله» همواره بر زبان ایشان جاری بود، این امام بزرگوار به اطرافیانشان و خانواده تاکید داشتند که بعد از نماز به تلاوت قرآن کریم بپردازند و چنانچه توانایی خواندن کلام خدا را ندارند به ذکر مشغول باشند. وی بیان کرد: «امام باقر (ع)» یکی از روش‌های برآورده شدن حاجات را عملا به مسلمانان آموزش دادند، هرگاه گرفتاری برای خانواده ایجاد می‌شد، ایشان اهل خانه را جمع می‌کردند و دعا می‌فرمودند و به بقیه تاکید داشتند که آمین بگویند. بهتاش سیره اخلاقی «امام باقر (ع)» را مورد بررسی قرار داد و تصریح کرد: «امام باقر (ع)» همواره سفارش مومنان را به مصافحه با یکدیگر تشویق می‌کردند، ایشان تاکید داشتند که این عمل زمینه را برای دوستی و مودت بیشتر بین مسلمانان فراهم می‌کند. «امام پنجم (ع)» تاکید داشتند که هنگامی که دو مومن با هم دست می‌دهند تا زمانی که دست آنان در دست یک دیگر است خداوند گناهان آنان را پاک می‌کند، از سوی دیگر برخورد نیکوی ایشان با مردم بستر را برای جذب آنان به دین اسلام فراهم می‌کرد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: شیخ حسین انصاریان واعظ مشهور کشور توصیه‌هایی دینی درباره جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها بیان کرد. ۲️ از گفتن ذکر «یارب» خصوصا در قنوت و رکوع و سجده نماز و به ویژه در سجده آخر (به تعداد ۱۰ مرتبه) با حال خضوع و خشوع غفلت نشود. ۳️ توصیه‌ای را که عالم ربانی و عارف بالله و فقیه کم‌نظیر مرحوم آیت‌الله‌العظمی حاج سید احمد خوانساری رضوان‌الله‌تعالی‌علیه نسبت به قرائت ۶ آیه بعد از نماز صبح فرمودند انجام شود. (مشروح به پیوست می‌آید) ۴ به وجود مقدس حضرات معصومین خصوصا حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با زیارت عاشورا توسل شود. فقیر حسین انصاریانآیات توصیه شده آیت الله العظمی خوانساریاز امیرالمومنین علیه السلام روایت شده است: هرکس این ۶ آیه را هر روز صبح بخواند خداوند متعال او را از هر بدی کفایت فرماید، هرچند او خودش را به هلاکت انداخته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
به‌منظور جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا، زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بلونیا تغییر یافت. اعتمادآنلاین| با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایتالیا، مسئولان نمایشگاه کتاب بلونیا برای جلوگیری از گسترش این بیماری برگزاری این رویداد را ۳۵ روز به تعویق انداختند. بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت نمایشگاه که به‌صورت اضطراری منتشرشده است دلیل این تصمیم را ویروس کرونا اعلام کرده‌اند. قرار بود این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ فروردین برگزار شود که زمان برگزاری آن به ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت تغییریافته است. منبع: ایسنا
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اسامی فیلم‌های اکران نوروزی مشخص شد. به گفته‌ی او، پیش از این هم فیلم «خوب، بد جلف ۲» به عنوان اکران نوروزی در سرگروهی سینما آزادی اکرانش مشخص و آغاز شده است. امیریوسفی ادامه داد: پس از تعیین فیلم‌های اکران نوروزی مراسم قرعه کشی سرگروه‌ها برای اکران فیلم‌ها انجام شد که نتیجه آن به شرح ذیل است: «بازیوو» در سرگروهی باغ کتاب، «لاله» در ماندانا، «شنای پروانه» در مگامال، «لامینور» در کوروش، «پسرکشی» در ایران مال، «زن‌ها فرشته‌اند» در ایران. او درباره تاریخ آغاز اکران نوروزی و در پاسخ به اینکه آیا با توجه به تعطیلی یک هفته‌ای سینماها برای ضایع نشدن حق فیلم‌های فعلی ممکن است، اکران نوروزی با تاخیر آغاز شود؟ گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع و زمان آغاز اکران نوروزی به جلسه شورای صنفی نمایش برمی‌گردد. امیر یوسفی در پاسخ به اینکه آیا فیلم رزروی برای اکران نوروزی مشخص شده است، گفت: اگر هرکدام از شش فیلمی که برای اکران نوروزی مشخص کردیم به دلایلی برای اکران آماده نشوند، دو فیلم رزرو مشخص شده‌اند که اسامی آنها نزد ما محفوظ است و جایگزین خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، هفتاد و هشتمین شماره ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‌وصل با بررسی و نگاهی ویژه به چندین رویش انقلاب اسلامی در دهه اخیر منتشر شد. آموزش‌وپرورش ما هم فکر نمی‌کند که مسئول تربیت فردوسی زمان است. آموزش عالی ما چرا به این فکر نمی‌کند؟! علاوه بر مطالبی که ذکر شد، در هفتاد و هشتمین شماره نشریه حلقه وصل، اخبار استانی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به صورت ویژه بررسی و در صفحات پایانی نشریه منتشر شده و فعالیت‌های آنان در چندین صفحه منعکس شده است. همچنین برای اطلاع از آخرین خبرها و گزارش‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، می‌توانید از سایت Hvasl. ir استفاده کنید.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایتالیا، مسئولان نمایشگاه کتاب بلونیا برای جلوگیری از گسترش این بیماری برگزاری این رویداد را ۳۵ روز به تعویق انداختند. بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت نمایشگاه که به‌صورت اضطراری منتشرشده است دلیل این تصمیم را ویروس کرونا اعلام داشته‌اند. قرار بود این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ فروردین برگزار شود که زمان برگزاری آن به ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت تغییریافته است. بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) از استان هوبی چین شیوع یافت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| فیلم‌های «شنای پروانه» محمد کارت، «لامینور» داریوش مهرجویی، «لاله» اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» محمد هادی کریمی و «زن‌ها فرشته‌اند» حسین فرحبخش در نوروز ۹۹ اکران می‌شوند. پیش از این هم فیلم «خوب، بد جلف ۲» به عنوان فیلم نوروزی اکرانش آغاز شد. بنا بر این گزارش، «لاله» به سرگروهی ماندانا، «پسرکشی» به سرگروهی ایران مال، «بازیوو» به سرگروهی باغ کتاب، «زن‌ها فرشته‌اند» به سرگروهی ایران، «لامینور» به سرگروهی کورش، «شنای پروانه» به سرگروهی مگامال و «خوب، بد، جلف ۲» به سرگروهی آزادی اکران می‌شوند. شورای اکران نوروزی با حضور منوچهر شاهسواری، محمود اربابی، محمدرضا فرجی، محسن امیر یوسفی و سید محمد مهدی طباطبایی‌نژاد تشکیل شد. منبع: باشگاه خبرنگارن جوان
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی گفت: از زمان تخصیص و اعلام حساب ویژه نزد بانک صادرات برای حمایت از آسیب‌دیدگان سیل سیستان و بلوچستان در اواخر دی ماه تاکنون، کارکنان خیر و نیکوکار بانک صادرات ایران با تخصیص بخشی از حقوق و مزایای شغلی خود به این امر خداپسندانه به یاری مردم این استان شتافتند که با همراهی پرسنل و تشویق کارکنان، مشتریان و مردم نوع‌دوست کشور نیز از طریق حساب معرفی شده در این امر خیر مشارکت کردند. معاون سرمایه‌های انسانی و پشتیبانی بانک صادرات ایران با اشاره به کمک نقدی ٢٥ میلیارد ریالی مشتریان و کارکنان بانک صادرات ایران به مناطق سیل زده ابتدای سال جاری و حمایت ٥٠ میلیارد ریالی از آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور، افزود: علاوه بر تخصیص منابع قرض‌الحسنه حمایتی برای حوادث غیرمترقبه در کشور، فرهنگ نوع‌دوستی و همیاری در بانک صادرات ایران در زمان بروز این نوع حوادث، دستاوردهای کم نظیری خلق کرده که کمک‌های نقدی و غیرنقدی کارکنان این بانک در جریان زلزله غرب کشور و سیل بهار سال‌جاری در استان‌های مختلف و حتی برپایی موکب شهدای بانک صادرات ایران در برخی از این مناطق برای تسریع در کمک رسانی‌های شبانه‌روزی از جمله این همیاری‌ها است. موسوی ادامه داد: ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی به سازمان‌ها و مؤسسات خیریه کشور و تسهیل دسترسی هموطنان نوع‌دوست برای واریز کمک‌های نقدی خود به این موسسات از دیگر خدمات بانک صادرات ایران است. معاون سرمایه‌های انسانی و پشتیبانی بانک صادرات ایران با اشاره به حضور حمایتی کارکنان این بانک در کمک به هموطنان آسیب‌دیده از زلزله در استان‌های غربی کشور گفت: کارکنان بانک صادرات ایران در اقصی‌نقاط کشور ضمن جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، از همان ساعات اولیه وقوع حادثه، در مناطق زلزله‌زده حاضر شده و در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان و توزیع مایحتاج ضروری و پخت و توزیع غذای گرم نقش‌آفرینی کردند. موسوی در ادامه با اشاره به توجه ویژه بانک صادرات ایران در مدیریت مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست گفت: این بانک به عنوان اولین بانک ایرانی موفق به استقرار سیستم مدیریت انرژی در ساختمان‌های خود بر اساس استاندارد ایزو٥٠٠٠١:٢٠١١، شده است.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ محمد نمازی در این خصوص گفت: ماموران انتظامی در پی دریافت خبری از فعالیت یک شرکت هرمی در آستارا مطلع شده و بررسی موضوع در دستور کار قرار دادند. وی افزود: ماموران انتظامی پس از انجام تحقیقات و اطمینان از صحت موضوع، محل فعالیت اعضای این باند را در شهر آستارا شناسایی کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران انتظامی با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر که یک باب منزل بود، اعزام شدند بیان داشت: ۹ نفر از اعضای این شرکت هرمی دستگیر و ۶۰ جلد کتاب و جزوه آموزشی نیز کشف شد. سرهنگ نمازی تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. فرمانده انتظامی آستارا در پایان گفت: عدم اطلاع افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت‌های هرمی، امید کاذب پولدار شدن، وسوسه و سطحی‌نگری از مهمترین علل فعالیت افراد در این شرکت‌ها است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 روز قبل
هفت فیلم اکران نوروز ۹۹ معرفی شدند. به گزارش ایلنا، «شنای پروانه» محمد کارت، «لامینور» داریوش مهرجویی، «لاله» اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» محمدهادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند ۲» حسین فرحبخش. همچنین سینماهای باغ کتاب، ماندانا، مگامال، کوروش، ایران مال، ایران و همچنین سینما آزادی به عنوان سرگروه معرفی شدند و قرار است فیلم‌های بازیوو در سرگروهی باغ کتاب، لاله در ماندانا، شنای پروانه در مگامال، لامینور در کوروش، پسرکشی در ایران مال، زن‌ها فرشته‌اند در ایران به نمایش دربیاید. پیش از این فیلم خوب بد جلف ۲ نیز به عنوان اکران نوروزی معرفی شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: «شنای پروانه» محمد کارت، «لامینور» داریوش مهرجویی، لاله اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» محمد هادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند ۲» حسین فرحبخش هستند. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در جلسه امروز شورای صنفی نمایش پنجم اسفند ماه نتیجه شورای اکران نوروزی اعلام شد، فیلم‌های نوروز نوروز ۹۹ به ترتیب: «شنای پروانه» محمد کارت، «لامینور» داریوش مهرجویی، لاله اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» محمد هادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند ۲» حسین فرحبخش هستند و پیش از این «فیلم خوب، بد جلف ۲» به عنوان اکران نوروزی در سرگروهی سینما آزادی اکرانش مشخص و آغاز شده است. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنیدسخنگوی شورای صنفی نمایش اظهار کرد: همچنین سرگروه‌های جدید به این شرح مشخص شدند: باغ کتاب، ماندانا، مگامال، کوروش، ایران مال، ایران و همچنین سینما آزادی که پیش از این مشخص بود. فرجی افزود: در این جلسه پس از تعیین فیلم‌های اکران نوروزی مراسم قرعه کشی سرگروه‌ها برای اکران فیلم‌ها انجام شده که نتیجه آن به شرح ذیل است: بازیوو در سرگروهی باغ کتاب، لاله در ماندانا، شنای پروانه در مگامال، لامینور در کوروش، پسرکشی در ایران مال، زن‌ها فرشته‌اند در ایران. سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره زمان آغاز اکران آثار با توجه به تعطیلی سینماها به دلیل شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: بدیهی است که نحوه شروع دوباره فعالیت سینماها و نحوه فعالیت مجدد سینماها با احتمال تداوم وضعیت موجود پس از هماهنگی و کسب نظر از مراجع ذی صلاح اعلام خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی نامه رییس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی برای معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را به این شرح قرائت کرد: جناب آقای دکتر علی لاریجانیریاست محترم مجلس شورای اسلامیدر اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی بدین وسیله دکتر کاظم خاوازی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را جهت اخذ رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کند. علی‌ اصغر یوسف‌نژاد گفت: به استحضار نمایندگان می‌رساند مشخصات، سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی در صفحه نمایش میز کار نمایندگان قابل مشاهده است و همچنین از طریق نرم‌افزارهای مجلس شورای اسلامی و اتوماسیون اداری نیز برای نمایندگان ارسال خواهد شد. به گزارش کاظم خاوازی دارای دکتری کشاورزی (گرایش خاکشناسی) از دانشگاه تربیت مدرس، استاد تمام پایه ۲۸ و در حال حاضر معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است. وی پیش از این مسئولیت هایی نظیر معاون ترویج سازمان و سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و ریاست موسسه تحقیقات خاک و آب کشور را برعهده داشته است. ثبت دانش فنی تولید مایه تلقیح سویا و در نتیجه جلوگیری از واردات آن به ایران و همچنین ثبت فرمولاسیون ماده حامل تولید کودهای بیولوژیک که منجر به توسعه تولید کودهای مذکور در کشور شد از جمله اختراعات ثبت شده وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
به‌منظور جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا، زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بلونیا تغییر یافت. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایتالیا، مسئولان نمایشگاه کتاب بلونیا برای جلوگیری از گسترش این بیماری برگزاری این رویداد را ۳۵ روز به تعویق انداختند. بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت نمایشگاه که به‌صورت اضطراری منتشرشده است دلیل این تصمیم را ویروس کرونا اعلام کرده‌اند. قرار بود این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ فروردین برگزار شود که زمان برگزاری آن به ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت تغییریافته است. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| موسسه خانه کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تامین منابع جدید برای کتابخانه تفکر شهریار، ۵هزار جلد کتاب به ارزش ۱۱۰میلیون تومان به این کتابخانه اهدا کرد. کتاب‌های اهدایی، در موضوعات کودک و نوجوان، تعلیم و تربیت، کمک درسی، آموزشی و دانشگاهی، علوم اجتماعی، مدیریت و حقوق، دین، فلسفه و روانشناسی، ادبیات، شعر، داستان و تاریخ، پزشکی، مهندسی و کشاورزی و هنر و تربیت بدنی هستند. کتابخانه عمومی تفکر در پی ناآرامی‌های آبان‌ماه در آتش اغتشاشات سوخت و ۱۳هزار جلد آن، دچار آتش‌سوزی و نابود شدند. این‌کتابخانه سال ۱۳۹۱ با زیربنای ۶۰۰ مترمربع در منطقه نصیرآباد باغستان از توابع شهرستان شهریار تأسیس شده و مجهز به بخش‌های مخزن، کودک و سالن‌های مطالعه مجزا بود که در دو شیفت و توسط دو کتابدار اداره می‌شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مراسم رونمایی از کتاب «میشل اوباما» با ترجمه‌ سهیلا ناصری در موسسه «هنر فردا» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، در خبر برگزاری این مراسم آمده است: کتاب خودزندگینامه‌ «میشل اوباما» به ترجمه‌ سهیلا ناصری از سوی انتشارات خط و طرح منتشر شده است که ترجمه‌ تازه‌ای از یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های زندگی‌نامه‌ای در امریکاست. کتاب خاطرات میشل اوباما جنبه‌های مختلف زندگی او، چه قبل از ورود به کاخ سفید و چه به عنوان بانوی اول امریکا را به تصویر کشیده است‌. کتاب «میشل اوباما» با ویراستاری امیر تخت‌روانچی در ۶۲۶ صفحه و مصور منتشر شده است. این مراسم روز پنجشنبه (هشتم اسفند) از ساعت ۱۷ در مؤسسه‌ هنر فردا واقع در بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک ۲۷ برپاست.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
به‌منظور جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا، زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بلونیا تغییر یافت. قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایتالیا، مسئولان نمایشگاه کتاب بلونیا برای جلوگیری از گسترش این بیماری برگزاری این رویداد را ۳۵ روز به تعویق انداختند. بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت نمایشگاه که به‌صورت اضطراری منتشرشده است دلیل این تصمیم را ویروس کرونا اعلام داشته‌اند. قرار بود این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ فروردین برگزار شود که زمان برگزاری آن به ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت تغییریافته است.

به انتهای لیست رسیدید

کتاب

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با کتاب را می‌خوانید.