آخرین و مهم‌ترین اخبار کتاب
کتاب

اخبار « کتاب »

مهرمهر34 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «حقایقی پیرامون انجمن حجتیه»، نام جدید‌ترین اثر رضا اکبری آهنگران است ڪه با هدف آشنایی اجمالی با این گروه، به رشته تحریر در آمده است. گرایش غیرسیاسی انجمن حجتیه در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی، موجب بدبین شدن انقلابی‌ها به آن شد. انجمن حجتیه ۵ مرداد سال ۶۲ پس از اشاره به سخنان امام خمینی درباره عملکرد مغایر با اهداف نظام جمهوری اسلامی، تعطیلی فعالیت خود را اعلام کرد. بر خلاف تصور عموم ڪه انجمن حجتیه را تعطیل شده می‌دانند، در بخشی از مناظره مذڪور، دڪتر فضلی تصریح نمود ڪه انجمن حجتیه در حال حاضر فعال است. کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه به کوشش رضا اکبری آهنگران در قطع رقطعی و ۲۳۲ صفحه همزمان با ایام تعطیلی انجمن حجتبه پیرو سخنرانی امام خمینی ره، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.
ایسناایسنا43 دقیقه قبل
او با اشاره به شناخت نزدیک خود از اهالی خوشنویسی در سه دهه اخیر، یادآور شد: خوشنویسان با کلمه و حرف که آسمانی است سر و کار دارند و عنصر هنر خوشنویسی حرف و سخن و کلمه است. به یاد دارم در کابل از همه افغانستان، عاشقانه برای دیدن اساتید ایرانی آمده بودند و از شادی استفاده از دانش بزرگان خوشنویسی ایران در پوست خود نمی‌گنجیدند. هنر خوشنویسی هنری است که تن باز است و دمساز، شیوا و شورانگیز و شرر خیز پارسی؛ به همان پایه که سروده‌های پارسی دلاویز هستند. وی با بیان اینکه از خوشنویسی به عنوان هنر قدسی نام برده می‌شود، عنوان کرد: در هر گوشه از دنیا که رفتم تنها هنری که از سرزمین ایران درخشان و در جریان است هنر خوشنویسی است. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران

10+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور52 دقیقه قبل
مهرمهر55 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عباس زارع اظهار داشت: دوم مردادماه برابر است با آغاز سال ۱۵۳۱ تبری و به همین دلیل چندین برنامه فرهنگی و هنری بومی، با هدایت ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان‌ها در سراسر مازندران برگزار می‌شود. زارع با بیان اینکه ایجاد روحیه‌بخشی و نشاط عمومی در فضای استان از برنامه‌های استاندار و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است، افزود: حلول سال نوی تبری فرصت مناسبی است تا ضمن احیا و پاسداشت فرهنگ و سنت‌های بومی، نسل جدید را نیز با تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و رسم‌های نیاکان‌مان آشنا کنیم. وی با اشاره به این‌که یکی از سیاست‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران، نشاط‌بخشی به جامعه از طریق احیای فرهنگ عامه و ترویج خرده‌فرهنگ هاست، تاکید کرد: به کمک جمعی از پژوهشگران و فعالان فرهنگی استان، ستادی تشکیل شده تا جشن‌های آغاز سال نوی تبری در مسیر کارشناسی شده به مرحله اجرا دربیاید. زارع تصریح کرد: همه مازندرانی‌ها در هرکجا که هستند باید سال نوی خود را با اجرای برنامه‌هایی چون مادرمه، مهمانی، دورهمی و شب نشینی و موسیقی محلی جشن بگیرند. وی یادآور شد: کارناوال آغاز جشن سال نوی تبری از ساعت ۱۸ تا ۱۹ روز ۲ مردادماه ۱۳۹۸ از میدان ابن شهرآشوب تا بوستان ولایت ساری، آئین‌ها و موسیقی محلی را برای مردم به نمایش می‌گذارد.
مهرمهر57 دقیقه قبل
رؤیای پهلوی در جمهوری اسلامییامین‌پور ابتدا روایتی از تاریخ پس از انقلاب اسلامی و بستر تاریخی شهید آوینی ارائه داد و گفت: شما خیلی باید تاریخ بخوانید تا به رؤیای نسلی که انقلاب کرد نزدیک شوید. عده‌ای حتی ریل جدیدی برای انقلاب اسلامی گذاشتند. آوینی؛ یک نیروی واکنش‌سریعوی دربارۀ جایگاه تاریخی تفکر شهید آوینی گفت: اهمیت شهید آوینی اینجا مشخص می‌شود: یک نیروی واکنش‌سریع که هرجا احساس می‌کند رؤیا در حال عوض‌شدن است، حاضر می‌شود. او بیان کرد: شهید آوینی رؤیای انقلاب اسلامی را به‌خوبی درک کرده بود. آوینی هنوز معلم انقلاب استیامین‌پور در ادامه گفت: متأسفم که بگویم ۲۶ سال پس از شهادت شهید آوینی هنوز او سمت معلمی دارد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
امروز در شیراز همایشی با عنوان پیوند حماسه و هنر در گرامیداشت این شهید برگزار شد، همایشی که مهمانان ویژه‌اش مادران و همسران شهدای نیروی هوایی بودند. شهید دوران؛ شهیدی که دشمن رشادتش را تجلیل کردمنصور کاظمیان مهابادی، همرزم و کابین دوم شهید دوران در گفت‌وگو با تسنیم درباره این شهید گفت: عباس دوران به نظر من فقط به خاطر ماموریت آخر نبود که عباس دوران شد. کاظمیان که در آن عملیات به دست دشمن اسیر شد، از تجلیل دشمن از عباس دوران سخن می‌گوید: عراقی‌ها عباس دوران را می‌شناختند، وقتی فهمیدند که من کابین دوم هواپیمای دوران بودم با تعجب می‌گفتند پس خلبان هواپیما عباس دوران بود. در پایان مراسم امروز از کتاب نمایش‌نامه مهنا که برگرفته از زندگی شهید دوران است، رونمایی شد. علاوه بر آن از از مادر شهید دوران، همسر و فرزند شهید دوران، همسر شهید فکوری، خانواده شهید روزی طلب، خانواده شهید محمدکاظم روستا، خانواده شهید ابراهیم بازرگان، خانواده شهید ابوالفضل اسدزاده و خانواده شهید محمدرضا کرمی تجلیل شد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
سهیلا جلودارزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی، معتقد است روش‌هایی مثل «چهارشنبه طلایی» در زمینه حجاب کمکی به باور مردم نخواهد کرد. سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، می‌گوید اینکه چنین رفتارهایی به صلاح جامعه است یا نه را مراکز امنیتی کشور باید تشخیص دهند: «من بارها در مورد این مساله صحبت کرده‌ام. چند روز پیش نیز با ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، که یک رسانه هم دارند، صحبت کردم. اگر باور انسان نسبت به خداوند باور درستی باشد، بسیاری از کارها خودبه‌خود انجام می‌شود؛ مثلا اگر زنی حجاب داشته باشد هم به‌ زور کسی برنمی‌دارد. برای اینکه باور مردم را تغییر دهند ابتدا باید نهادهای آموزش مذهب خودشان را درست کنند تا خودشناسی و خداشناسی مردم را توسعه دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش شینهوا، نتایج یک بررسی جدید که نتایج آن به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد مطالعه دیجیتال روی «تمرکز» اثر منفی می‌گذارد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محققان دانشگاه اسلو در یک پژوهش تازه دریافتند، بهترین شیوه مطالعه در دست گرفتن کتاب و متون است و خواندن دیجیتال می‌تواند به تمرکز آسیب بزند و در طولانی مدت تبعات زیادی در پی داشته باشد. مارت بالاس، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه نروژ می‌گوید: معلمان باید بدانند که شیوه مطالعه دانش‌‌‌آموزان نسبت به ۲۰ سال گذشته فرق کرده و در حال حاضر دانش‌‌آموزان حوصله مطالعه متون بلند را ندارند؛ بنابراین باید دنبال شیوه‌های جدید برای خواندن بود. پژوهش اخیر نشان می‌دهد مغز نوجوانان به خواندن روی صفحه نمایشگر عادت کرده و این درحالیست که بسیاری از موارد می‌توانند منجر به قطع مطالعه و تمرکز افراد شوند. این مطالعه تأکید می‌کند، خواندن دیجیتال روی حافظه افراد نیز تأثیر می‌گذارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان، از اثر برگزیده جایزه «جلال» تقدیر کرد. اعتمادآنلاین| اشرف غنی، در نخستین همایش «افغانستان؛ گهواره‌ زبان فارسی دری» که در شهر کابل برگزار شد، از کتاب «تاریخ ادبی ایران و قلمرو زبان فارسی» نوشته سیدمهدی زرقانی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر کرد. رئیس‌جمهور افغانستان این کتاب را الگوی تاریخ ادبیات‌نویسی در قلمرو زبان فارسی عنوان و اظهار کرد که باید آن را اساس تاریخ ادبیات‌نویسی در قلمرو زبان فارسی قرار داد. غنی در ابتدای سخنان خود، تلاش‌های «عبدالحسین زرین‌کوب» و «ملاک‌الشعرای بهار»، ادیبان برجسته ایرانی را نیز ستود. کتاب «تاریخ ادبی ایران و قلمرو زبان فارسی» که سال ۸۸ از سوی نشر سخن چاپ شده است، در سومین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد (سال ۸۹) شایسته تقدیر شناخته شد.

تقدیر رئیس‌جمهور افغانستان از برگزیده جایزه «جلال»

ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس‌جمهور افغانستان از اثر برگزیده جایزه «جلال» تقدیر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، اشرف غنی در نخستین همایش «افغانستان؛ گهواره‌ زبان فارسی دری» که در شهر کابل برگزار شد، از کتاب «تاریخ ادبی ایران و قلمرو زبان فارسی» نوشته سیدمهدی زرقانی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر کرد. رئیس‌جمهور افغانستان این کتاب را الگوی تاریخ ادبیات‌نویسی در قلمرو زبان فارسی عنوان و اظهار کرد که باید آن را اساس تاریخ ادبیات‌نویسی در قلمرو زبان فارسی قرار داد. غنی در ابتدای سخنان خود، تلاش‌های «عبدالحسین زرین‌کوب» و «ملاک‌الشعرای بهار»، ادیبان برجسته ایرانی را نیز ستود. کتاب «تاریخ ادبی ایران و قلمرو زبان فارسی» که سال ۸۸ از سوی نشر سخن چاپ شده است، در سومین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد (سال ۸۹) شایسته تقدیر شناخته شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. این هنرمند در مصاحبه‌هایش تاکید کرد: بارها سریال جنگی بازی کرده‌ام، ولی هیچ‌کدام مثل سریال دلیران تنگستان نبود. بازیگرانی که امروز کنارمان نیستنددر سریال دلیران تنگستان هنرمندان زیادی حضور داشتند که بیشتر آنها امروز کنار ما نیستند و دار فانی را وداع گفتند. همین هوای بسیار گرم باعث شد من بیمار شوم و زیاد نتوانم با گروه سازنده دلیران تنگستان همراهی کنم.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: داوری و ارزیابی مقالات ارسالی به بخش سمینار نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی (جایزه جلال ستاری) در حضور این پژوهشگر شناخته‌شده برگزار شد. به گزارش سینماپرس، ارزیابی نهایی مقالات هفتمین سمینار جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی همانند سال‌های قبل در حضور جلال ستاری که جایزه بخش پژوهش جشنواره به اسم او نامگذاری شده است، برگزار شد. در این دیدار لاله تقیان از برگزاری بخش سمینار جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در شهر کاشان که از ۱۹ مردادماه آغاز می‌شود، ابراز خشنودی کرد و آن را بخشی از پروسه توسعه فرهنگی در کشور دانست. جلال ستاری متولد ۱۳۱۰ در رشت، محقق، اسطوره‌شناس و اندیشمند ایرانی است. آخرین اخبار و اطلاعات نوزدهمین جشنواره نماش‌های آیینی و سنتی در سایت کانون نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یگان شناوری جمهوری اسلامی، نفتکش انگلیسی را در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل الطارق توقیف کرد و این یعنی تغییر مولفه‌های قدرت. نفتکش انگلیسی، در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل‌الطارق توقیف شدرئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: یگان شناوری جمهوری اسلامی، نفتکش انگلیسی را در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل الطارق توقیف کرد و این یعنی تغییر مولفه‌های قدرت؛ ناتو، قدرت خود را از دست نداده بلکه مفهوم و مؤلفه‌های قدرت تغییر کرده و این کار را نیز انقلاب اسلامی انجام داده است. وی با اشاره به کتاب خاطرات ژنرال هایزر یادآور شد: این کتاب را که می‌خوانید متوجه می‌شوید که چرا به ایران آمد، ژنرال هایزر قصد داشت با به‌کارگیری ارتش آموزش دیده و مجهز جلوی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد، اما موفق نشد. در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با توسعه تشکیلاتی بسیج دانش‌آموزی از مقطع پیش دبستانی و مقاطع بعدی باید شاه‌بیت بسیج دانش‌آموزی را برنامه شهید بهنام محمدی قرار دهیم، ورود به‌ بسیج دانش‌آموزی دروازه‌های دیگری نیز دارد که ما آن‌ها را تعبیه می‌کنیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
کابلی را باید احیاگر خط شکسته بنامیماحمد فلسفی از شاگردان استاد کابلی نیز در این مراسم اظهار کرد: ۴۰ سال است در محضر استاد می‌آموزم و درکنارشان بودم. استاد کابلی را باید احیاگر خط شکسته بدانیم زیرا تا قبل از ایشان تا گلستانه شکسته نویسی برای اثرآقرینی و آموزش وجود نداشته است. من به جرأت و با مدد از فصاحت کلام و دانش ناچیزم می‌گویم خط شکسته ایران مدیون این استاد است. بی پرده بگویم در خط استاد کابلی نوعی سماع آشکار می‌بینم که به جای پاها چشم‌ها به رقص (حرکت) در بیاید. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پویش فصل گرم کتاب با هدف «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی» در محوطه منازل مسکن مهر شهرستان الشتر و پارک شیرز شهرستان کوهدشت لرستان برگزار شد. این سومین هفته از اجرای این برنامه در لرستان است که برنامه‌های متنوعی با حضور کودکان و نوجوانان به اجرا درآمد. براساس این گزارش در پویش شهرستان الشتر، برنامه‌هایی مانند معرفی کتاب، معرفی کانون، بلندخوانی کتاب، قصه گویی و اجرای نمایش «گربه کتاب خوان» توسط اعضای نوجوان و مربی، شعرخوانی و مسابقه اجرا شد. در شهرستان کوهدشت برنامه‌هایی نظیر معرفی کتاب، خوانش کتاب، ساخت اوریگامی (کاغذ و تا) اجرای استند آپ کمدی، قصه گویی و ضبط فیلم‌های یک دقیقه‌ای انجام شد. همچنین در شهرستان دورود، برنامه‌های شاد و متنوعی با حضور کودکان و نوجوانان اجرا شد که می‌توان به کتاب خوانی، شعرخوانی، معرفی کانون و معرفی کتاب، مسابقه و اجرای نمایش اشاره کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی با حضور فعال در بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ امسال، محصولات و خدمات متنوع و جامع خود را در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی کرد. این شرکت در راستای پاسخ‌گویی به نیازهای سازمان‌ها، با تکیه بر خدمات نوین تکنولوژیک و بر پایه گواهینامه‌هایی که در حوزه امنیت دریافت کرده است، در نمایشگاه الکامپ امسال حاضر شد. رسول قربانی، معاونت امنیت اطلاعات و ارتباطات شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی در همین زمینه گفت: «ما در بحث سیاست‌گذاری و مدیریت خودکفا هستیم و در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات نیز با نیروی انسانی بومی و مبتنی بر برخی استاندارهای جهانی امنیت مانند ISO ۲۷۰۰۰ عمل می‌کنیم. در بحث به‌کارگیری تجهیزات و سامانه‌های امنیتی نیز، هم از تجهیزات و سامانه‌های خارجی و هم تجهیزات و سامانه‌های بومی بهره می‌بریم.» وی افزود: «شرکت زیرساخت امن جزو چند شرکت اول ایران است که این تکنولوژی‌ها و سرویس‌های امنیتی را ارائه داده است. محصول مربوط به بانکداری هوشمند را نیز برای اولین بار در الکامپ امسال ارائه کردیم.»
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سید حسین دلبری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ درباره جزئیات برگزاری جشنواره شادستان با شعار تابستان برای همه گفت: سکوهای شادستان با اجرای استند آپ کمدی، بخش بازی وسرگرمی کودک، بخش نوجوان، پاتوق کتاب، برپایی جشن ویژه اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و کنسرت خنده برگزار خواهد شد. وی افزود: آموزش شهروندی که شامل برنامه‌های مختلفی نظیر اجرای برنامه‌های ویژه کودکان، اجرای موسیقی وسرود فاخر، اجرای تئاتر، پانتومیم، حضور هنرمندان، نقاشان، خطاطان، نقاشی بزرگ دیواری، بازی‌های فکری وحرکتی، اوریگامی، سفال‌گری وبازی با گل، نقاشی کودک، مسابقه کودکانه، عروسک بازی، نقاشی و رنگ انگشتی از دیگر برنامه‌ها است. دلبری افزود: برگزاری بازی‌های بومی وسنتی، مسابقات مهیج ورزشی نظیر دارت، طناب زنی، برپایی کافه کتاب با حضور استادان ونخبگان، برپایی جشن ویژه اعیاد ومناسبت‌های مذهبی، اجرای ویژه برنامه کنسرت خنده در ایام تابستان از دیگر موضوعات تابستان شادستان در منطقه ۵ است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
مهلت ارسال اثر به شانزدهمین جشنواره «نقد کتاب» تا ۱۵ مردادماه سال جاری تمدید شد. به گزارش ایلنا، مهلت ارسال اثر به شانزدهمین جشنواره «نقد کتاب» تا ۱۵ مردادماه سال جاری تمدید شد. شانزدهمین جشنواره نقدکتاب با هدف کمک به ارتقای کیفی و کمی نقد و اعتلای اندیشه و فضای انتقادی همزمان با هفته پژوهش در آذرماه ۱۳۹۸ برگزار می‌‌شود. در فراخوان شانزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب از همه نویسندگان، منتقدان، مدیرمسئولان مطبوعات و نشریات دعوت می‌شود نسخه‌ مکتوب مقالات را که نخستین‌بار سال ۱۳۹۷ در حوزه نقد کتاب منتشر کرده‌اند؛ حداکثر تا ۱۵مردادماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره نقد کتاب ارسال کنند. دبیرخانه جشنواره نقد کتاب در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه دوم واقع شده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: خوشبختانه مجموعه نمایشنامه خوانی‌های روایت حماسه با بازتاب خوبی از سوی هنرمندان مواجه شد و این موضوع ما را مصمم‌تر کرد که با جدیت بیشتری پیگیری کنیم. لذا دوره جدید این نمایشنامه خوانی‌ها را براساس نمایشنامه‌های منتشر شده در کتاب «در پی عشق دویدن» شروع کردیم که از فردا ۳۱ تیرماه آغاز خواهد شد و تا ۸ شهریور ادامه خواهد داشت. سلیمانی فارسانی اضافه کرد: به غیر از برنامه‌های مدون شده نمایشنامه خوانی که به یاری خدا قصد داریم تا انتهای سال جاری آن را به صورت پیوسته و مداوم ادامه دهیم. درصدد تدارک و مقدمات یک نمایش با کیفیت و حرفه‌ای ویژه ایام محرم درتماشاخانه سرو هستیم که اخبار آن متعاقبا از طریق روابط عمومی انجمن تئاتر و انقلاب دفاع مقدس در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت. هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت سال آینده توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهدشد.
فارسفارس1 ساعت قبل
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران ادامه داد: برپایی این نکوداشت اقدام کوچکی برای تجلیل از مردی است که بیش از دو دهه است او را می‌شناسم. ایوبی تاکید کرد: ابتدای دهه ۸۰ در غرب مردم از نمایشگاه استاد کابلی استقبال قابل توجهی داشتند و استاد کابلی با انرژی و اشتیاق، هنر ایرانی را به این علاقه‌مندان معرفی می‌کردند. وی تاکید کرد: استاد کابلی یکی از این جان آفرینان است. کزازی با بیان اینکه هرگز او را به چهره‌ای دژم ندیده‌ام اظهار داشت: اگر بخواهم صفتی را برای استاد کابلی برگزینم آن واژه نازنین است. امروز استاد کابلی پس از ۵ دهه فعالیت به قله رسیده و در پهنه این سرزمین قافله‌ای وجود دارد و استاد امروز برقله نشسته‌اند.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، گفته می‌شود عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر، به عنوان معاون اداری مالی حوزه هنری منصوب خواهد شد. براساس این گزارش، قره داغی از پاییز سال ۹۵ به عنوان مدیر انتشارات سوره مهر منصوب شد و آغاز به فعالیت کرد، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که وی به حوزه هنری خواهد رفت و مسئول بخش مالی می‌شود. هنوز نفر جایگزین او در انتشارات سوره مهر معرفی نشده، اما احتمالا با ورود او به عنوان معاون مالی در حوزه هنری فرد دیگری به جای او معرفی خواهد شد تا مدیریت انتشارات را عهده‌دار شود. در کارنامه قره داغی ۷ سال مدیریت حوزه هنری استان البرز دیده می‌شود. انتهای پیام/
ایمناایمنا1 ساعت قبل
دیوید کاپر فیلد در جشنواره فیلم لندن: فیلم دیوید کاپرفیلد که بر اساس رمان نوشته چالز دیکنز ساخته شده به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن معرفی شد. «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی آرماندو یانوچی در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. آستین باتلر که در فیلم جدید روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کویینتین تارانتینو نیز حضور داشت برای ایفای نقش الویس پریسلی انتخاب شد. حقیقت در جشنواره ونیز: جدیدترین ساخته هیرکازو کورئیدا کارگردان مطرح ژاپنی افتتاح‌گر هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز خواهد بود. هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز از ششم تا شانزدهم شهریور در ایتالیا برگزار خواهد شد.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، تعدادی از بازیکنان نساجی از جمله حامد شیری بعد از پایان اردوی این تیم در کردان عکسی را در صفحه مجازی خود منتشر کردند که نشان می‌داد بازیکنان اجازه خروج از کمپ را به دلیل مشکلات مالی ندارند. سرپرست تیم نساجی تاکید کرد: اقدام برخی از بازیکنان نساجی برای انتشار چنین استوری‌هایی غیرحرفه‌ای است ولی ما نمی‌توانیم به آنها دستبند بزنیم و بگوییم استوری نگذارند. به هر حال این سوءتفاهم بین مالکان جدید و قدیم باعث شده که چنین مشکلاتی به وجود بیاید. کوچک‌زاده در پایان در خصوص برنامه نساجی گفت: ما به تهران می‌رویم و چند روزی در آنجا هستیم و ان‌شاءالله چند بازی تدارکاتی هم خواهیم داشت. وی در پایان با اشاره به اینکه با منتشرکنندگان استوری برخورد شدید خواهد شد، گفت: مالک باشگاه تقصیری ندارد، چون مدعی است چیزی هنوز به نام او نشده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
‌وی افزود: نماز جمعه میثاق با ولایت است و رابط بین مردم و حاکمیت بوده ازاین‌جهت امام‌جمعه زبان گویای مردم و محل امیدبخشی، نورانیت و کانون اجتماع انسان‌های مؤمن و مخلص است؛ در نماز جمعه باید یاد خدا در دل‌ها زنده شود، پیامبر (ص) می‌فرمایند کسانی که باانگیزه ایمانی و اخلاص در نماز جمعه شرکت می‌کنند خداوند گناهان آن‌ها را می‌آمرزد و تنها عبادتی که فرشتگان الهی حضوروغیاب می‌کند نماز جمعه است. میرعمادی عنوان کرد: نماز جمعه به انسان آرامش می‌دهد و وحشت و دلهره را از انسان دور می‌کند و سبب برکت اجتماع می‌شود، همچنین نماز جمعه یادگار امام است و شهدای گران‌قدری از نماز جمعه تقدیم انقلاب اسلامی‌شده است. وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران باسیاست مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان دست برتر در منطقه است و این ایستادگی و مقاومت سبب شده پایه‌های کفر متزلزل شده است. وی خاطرنشان کرد: حضور مسئولان در نماز جمعه سبب تقویت ارتباط مردم با مسئولان می‌شود، مبادا بین مردم و مسئولان فاصله بیفتد. میرعمادی بابیان اینکه شکاف بین مردم و مسئولان تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت گفت: نماز جمعه حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان است؛ همواره انتقادات، محبت‌ها و کلام مردم را از نماز جمعه می‌شنویم در همین راستا یکی از مهم‌ترین مسائل پاسخگویی مسئولان در نماز جمعه است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
معاینه فنی برتر به خودروهای صفر تعلق نمی‌گیرد و ٦٠‌درصد خودروهای «نو» در تست آلایندگی معاینه فنی قبول نمی‌شوند! حدود نیمی از خودروهای مراجعه‌کننده نقص فنی داشتندپارسال چیزی حدود یک‌میلیون و ٨٠٠‌هزار نفر به ستاد معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ٣٩٠‌هزار دستگاه خودرو موفق به دریافت معاینه فنی برتر شدند. جالب است که از یک‌میلیون و ٢٨٠‌هزار خودرویی که برای نخستین‌ بار برای دریافت معاینه فنی مراجعه کردند، ٤٢‌درصد دارای نقص فنی بوده‌اند. ٣٧‌ هزار تومان هزینه معاینه فنی برتر٣٧‌هزار تومان هزینه‌ گرفتن معاینه فنی در تهران است، حالا فرقی نمی‌کند برتر باشد یا معمولی. در معاینه فنی برتر مونواکسید خودرویتان کمتر از ٠,٧‌درصد و هیدروکربن نسوخته باید ٢٥٠ ppm باشد اما در معاینه فنی برتر خودرو باید در دور آرام همین استاندارد را پاس کند اما در دور تند (٢٥٠٠ دور در دقیقه) میزان مونواکسید تولیدی خودرویتان باید زیر ٠٫٦‌درصد باشد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
چگونگی تشکیل اولین مجلس شورای ملی در قالب مستند ۵۰ دقیقه‌ای «عدل مظفر» به کارگردانی میلاد محمدی در شبکه مستند تولید شد. به گزارش ایلنا، میلاد محمدی (کارگردان مستند «عدل مظفر») درباره موضوع این مستند گفت: «عدل مظفر» بازه زمانی بعد از امضای فرمان مشروطیت به دستور مظفرالدین شاه تا به توپ بستن مجلس توسط محمدعلی شاه را در فاصله یکسال و نیم روایت می‌کند. این کارگردان درباره پژوهش‌هایی که درباره این مستند انجام داده، عنوان کرد: سابقه پژوهشی «عدل مظفر» به خیلی قدیم‌تر برمی‌گردد. محمدی درباره راوی این مستند نیز بیان کرد: راوی این مستند روانشاد حسین محب اهری است که صدایشان طنز خاصی داشت و به «عدل مظفر» کمک کرد. عوامل مستند «عدل مظفر» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: میلاد محمدی، پژوهش: میلاد محمدی و فرزانه ابراهیم‌زاده، تصویربردار: حسن سیدی پریشان، صدابردار: مجید کافی، تدوین: زمزم شیخ، گرافیک متحرک: میلاد شاجانی، راوی: مرحوم حسین محب اهری، تهیه کننده: میلاد محمدی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، گفت: خوشنویسان ما پرچمداران فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی در جهان هستند. ایوبی گفت: امروز خوشنویسان ما پرچمداران این فرهنگ اصیل مردمی و جهانی هستند و اساتیدی همچون استاد حیدری، امیرخانی و کابلی حلقه وصل این جهان به یکدیگرند. ایوبی تاکید کرد: ابتدای دهه ۸۰ در غرب مردم از نمایشگاه استاد کابلی استقبال قابل توجهی داشتند و استاد کابلی با انرژی و اشتیاق، هنر ایرانی را به این علاقه مندان معرفی می‌کردند. بی پرده بگویم در خط استاد کابلی نوعی سماع آشکار می‌بینم که به جای پاها چشم‌ها به رقص (حرکت) در بیاید. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
داوری و ارزیابی مقالات ارسالی به بخش سمینار نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی (جایزه جلال ستاری) در حضور این پژوهشگر‌ شناخته‌شده برگزار شد. به گزارش ایلنا، ارزیابی نهایی مقالات هفتمین سمینار این جشنواره همانند سال‌های قبل در حضور جلال ستاری که جایزه بخش پژوهش جشنواره به اسم او نامگذاری شده، برگزار شد. به همین بهانه و در حاشیه بررسی مقالات رسیده، روز شنبه ۲۱ تیرماه شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی) و پیمان شریعتی (دبیر اجرایی جشنواره) هم به دیدار جلال ستاری، پژوهشگر شناخته شده کشور در حوزه تئاتر و اسطوره و لاله تقیان (همسر جلال ستاری)، پژوهشگر نمایش‌های سنتی کشور رفتند. جلال ستاری متولد ۱۳۱۰ در رشت، محقق، اسطوره‌شناس و اندیشمند ایرانی است. آخرین اخبار و اطلاعات نوزدهمین جشنواره نماش‌های آیینی و سنتی در سایت کانون نمایش‌های آیینی و سنتی iran-tt و صفحه اینستاگرام traditional. theater. festival و کانال تلگرامی t. me/traditionalfestival منتشر می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
رسول قربانی، معاونت امنیت اطلاعات و ارتباطات شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی در همین زمینه گفت: «ما در بحث سیاست‌گذاری و مدیریت خودکفا هستیم و در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات نیز با نیروی انسانی بومی و مبتنی بر برخی استاندارهای جهانی امنیت مانند ISO ۲۷۰۰۰ عمل می‌کنیم. در بحث به‌کارگیری تجهیزات و سامانه‌های امنیتی نیز، هم از تجهیزات و سامانه‌های خارجی و هم تجهیزات و سامانه‌های بومی بهره می‌بریم.» شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی با حضور فعال در بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ امسال، محصولات و خدمات متنوع و جامع خود را در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی کرد. این شرکت در راستای پاسخ‌گویی به نیازهای سازمان‌ها، با تکیه بر خدمات نوین تکنولوژیک و بر پایه گواهینامه‌هایی که در حوزه امنیت دریافت کرده است، در نمایشگاه الکامپ امسال حاضر شد. رسول قربانی، معاونت امنیت اطلاعات و ارتباطات شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی در همین زمینه گفت: «ما در بحث سیاست‌گذاری و مدیریت خودکفا هستیم و در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات نیز با نیروی انسانی بومی و مبتنی بر برخی استاندارهای جهانی امنیت مانند ISO ۲۷۰۰۰ عمل می‌کنیم. در بحث به‌کارگیری تجهیزات و سامانه‌های امنیتی نیز، هم از تجهیزات و سامانه‌های خارجی و هم تجهیزات و سامانه‌های بومی بهره می‌بریم.» وی افزود: «شرکت زیرساخت امن جزو چند شرکت اول ایران است که این تکنولوژی‌ها و سرویس‌های امنیتی را ارائه داده است.
الفالف2 ساعت قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان مصادیقی از اعمال سیاست‌های خبیثانه انگلیس برای جدا کردن بخش‌های مختلفی از ایران، تصریح کرد: ایران را مجبور کردند که بخش‌های شمالی عراق امروزی از ایران جدا شود، ارتش انگلیس در برخی از مناطق خراسان مانند هرات اعمال نفوذهایی می‌کرد تا بتواند آن‌ها از ایران جدا کند. سردار سلیمانی در ادامه بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راهی برای حرکت موفق در دهه‌های پیش روی ملت ایران دانست و عنوان کرد: انقلاب ما در کنار ریشه‌های مستحکمی که دارد، توانایی‌های بالقوه فراوانی نیز دارد. در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم. همه ملت ایران بسیجی هستندوی بر مقوله حرکت کردن در مسیر انقلاب تاکید کرد و یادآور شد: همه ملت ایران بسیجی هستند و بدون تردید باوری که در سازمان بسیج وجود دارد، این است که همه ملت ایران بسیجی‌اند، حتی کسانی که انتقاداتی دارند، آن‌هایی که از ملت ایران جدا شده‌اند اندک هستند، آن‌ها با دشمنان ایران و اهداف انقلاب هم‌پیمان شده‌اند، اما در مرز و بوم انقلاب همه بسیجی هستند. سردار سلیمانی افزود: اگر درست این فرمان را پیاده کنیم و بنابر فرمایش رهبری دور بعضی از مردم خط نکشیم، موانع مسیر را برطرف کنیم و به تبیین‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم، با اتکاء به پشتیبانی ملت ایران که الگوی جهان هستند راه را زودتر می‌پیماییم.

به انتهای لیست رسیدید

کتاب

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با کتاب را می‌خوانید.