آخرین و مهم‌ترین اخبار کتاب
کتاب

اخبار « کتاب »

ایسناایسنا3 هفته قبل
تازه‌ترین اثر پژوهشی - تاریخی حمیدرضا شاه‌آبادی با نام «کتاب احمد» منتشر و در سی‌ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود. به گزارش ایسنا، در معرفی این کتاب عنوان شده است: «کتاب احمد» از جمله کتاب‌های مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» است که با هدف بازخوانی آثار قدیمی ادبیات فارسی برای کودکان خلق شده است. افزودن مقدمه‌هایی توسط پژوهشگر خواندن این کتاب را راحت‌تر می‌کند. همچنین این کتاب خواننده را با مواردی چون وضعیت کودکان ایرانی در دوره قاجار از منظر آموزش و تربیت و زندگی و زمانه نویسنده اثر آشنا می‌کند. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
بانی آفرینشگر و مدیر قرائت خانۀ اتفاق، محمد رمضانی (۱۲۸۳. اگر بخواهیم پنج تن سرآمدهای حوزه کتاب، کتابشناسی و مجموعه‌پردازی را در نیمه نخست سده چهاردهم خورشیدی یادآور شویم، بی‌تردید نام حاج محمد رمضانی بر تارک این نام نامه می‌درخشند. مرحوم رمضانی بی‌ دستیار و همکار حدود ربع قرن فهرستنامه کتاب‌های ایران را فراهم آورد. اولین نشریه ادواری کتاب و کتابشناسی را در تهران تدوین کرد. سیاهه‌های گوناگون موضوعی کتاب را به چاپ رساند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، کتاب «اسناد مطبوعات و کتاب؛ مصوبه‌های شورای عالی معارف/فرهنگ» با پژوهش و گزینش استاد سید فرید قاسمی، اسناد مصوبه‌های شورای عالی معارف (۱۳۰۱-۱۳۱۷ش) و شورای عالی فرهنگ (۱۳۴۷-۱۳۱۷ش) را در بر می‌گیرد. همچنین در فصل دوم گزیده اسناد کتاب، کتابداری، کتابخانه ملی و چاپ آمده است. نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب، در بخش یادداشت این کتاب نوشته است: «کتاب و مطبوعات پیشینه‌ای در هم تنیده دارند. تاکید بر «مصوبه» ها به‌خصوص در عنوان فرعی به آن سبب است که اسناد شورای عالی معارف/فرهنگ به مصوبه‌ها ختم نمی‌شود. در ذیل فصل دوم گزیده اسناد کتاب، کتابداری، کتابخانه ملی و چاپ را آورده‌ام.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نماینده حاضر از باشگاه هواداران کتاب در نمایشگاه کتاب از نحوه فعالیت این باشگاه برای ترویج کتاب می‌گوید. مسئول غرفه باشگاه هواداران کتاب در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه شکل‌گیری و فعالیت این باشگاه اظهار کرد: ما دیدیم در سطح شهر باشگاه‌های بدنسازی برای سلامت جسم ایجاد شده است، اما کتاب که غذای روح است باشگاهی ندارد. ما شنبه‌ها معرفی کتاب داریم که در چهار حوزه کودک‌ونوجوان، رمان، شعر و ادبیات دفاع مقدس انجام می‌شود. در روزهای چهارشنبه هم یک سلبریتی کتاب معرفی می‌شود. این مسئول باشگاه هواداران کتاب همچنین به علت حضورشان در نماشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: به نمایشگاه کتاب آمده‌ایم تا دسترسی‌مان به مخاطب عام برای معرفی باشگاه بیشتر شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «چرا سوریه؟» اثر سید حسن نصرالله به نمایشگاه کتاب تهران رسید؛ کتابی که همه باید آن را بخوانند و بدانند. بحران سوریه تأثیر انکارناپذیری در شکل‌دهی امروز و آینده‌ی منطقه دارد. آیا طبق روایت رسانه‌های جهان، ما در حال دفاع از یک حکومت ظالم و مستبد منطقه‌ای هستیم؟ قیام مردم سوریه چه تفاوتی با قیام‌های تونس، مصر، لیبی، بحرین و یمن دارد؟ این کتاب به صورت شفاف به بحران پیچیده‌ سوریه از زبان سید حسن نصرالله می‌پردازد. «چرا سوریه؟» با روایت وی از کتاب خاطرات تونی بلر، سه سال پیش از وقوع بحران آغاز می‌شود که بلر از اراده‌ جهان برای نابودی کشور (و نه حکومت) سوریه سخن می‌گوید. «چرا سوریه؟» را انتشارات کتاب جمکران ترجمه در ۴۳۰ صفحه منتشر شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
غرفه «نذر کتاب» با هدف جمع‌آوری کتاب برای مناطق سیل‌زده و با شعار «همه با هم کتابخانه‌های مناطق سیل‌زده را از نو بسازیم» تا ۱۴ اردیبهشت در دهمین فرهنگسرای کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد. به گزارش ایسنا به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مرضیه خسروی بروجنی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و رییس فرهنگسرای امید گفت: فرهنگسرای امید به رسم هرساله با طرح ویژه «نذر کتاب» در فرهنگسرای کتاب حضور دارد. اما با توجه به اتفاقات و حوادث سیل اخیر که در مناطق مختلف کشور رخد داده است، طرح «نذر کتاب» گسترده‌تر و با رویکرد مناطق سیل‌زده اجرا می‌شود. مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ همچنین در خصوص طرح نذر کتاب توضیح داد: طرح نذر کتاب از سال ۱۳۹۳ از سوی فرهنگسرای امید برگزار می‌شود. دهمین فرهنگسرای کتاب با شعار «کتاب؛ سایه‌بان شهر» در مصلای امام خمینی (ره)، روبه‌روی در شماره ۱۲ ساختمان اصلی شبستان واقع شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر؛ «کتاب احمد» از جمله کتاب‌های مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» است که با هدف بازخوانی آثار قدیمی ادبیات فارسی برای کودکان خلق شده است. این کتاب را ملأ عبدالرحیم بن ابو طالب تبریزی معروف به عبدالرحیم طالبوف در سال ۱۳۰۵ قمری با هدف آموزش کودکان و با توجه به اوضاع اجتماعی دوره قاجار و بر پایه اندیشه‌های ترقی خواهانه نوشته است. افزودن مقدمه‌هایی توسط پژوهشگر خواندن این کتاب را راحت‌تر می‌کند. همچنین این کتاب خواننده را با مواردی چون وضعیت کودکان ایرانی در دوره قاجار از منظر آموزش و تربیت و زندگی و زمانه نویسنده اثر آشنا می‌کند. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 هفته قبل
کتاب «سنجش دیالکتیک روشنگری» تازه‌ترین اثر تألیفی خسرو ناقد در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود. کتاب «سنجش دیالکتیک روشنگری» در دو فصل و یک پیوست تدوین و تنظیم شده است. بررسی و نقد ترجمۀ فارسی کتاب «دیالکتیک روشنگری» پیوستی است که ناقد در آن برخی از خطاهای مترجمان را نمونه‌وار نشان داده است. کتاب «سنجش دیالکتیک روشنگری» در واقع مدخلی است بر مطالعۀ کتاب «دیالکتیک روشنگری» و نیم‌نگاهی است انتقادی به برخی مباحث اصلی و پیرامونی آن. «نشر نی» کتاب «سنجش دیالکتیک روشنگری» را در ۱۸۰ صفحه و با قیمت ۲۴ هزار تومان در فروردین امسال منتشر کرده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب الکترونیکی «قرآن، کتاب انقلاب» به همت گروه پژوهشی بسیج مدرسه علمیه مشکات و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران منتشر شد. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «از روزی که رسول مکرم اسلام ندای توحید سر داد تا امروز اتفاقات بی شماری برای امت اسلام پیش آمده است. اتفاقاتی که با همه پیچیدگی هایش در عبارت کوتاه ولی اساسی «نبرد حق و باطل» قابل تفسیر است. به اعتقاد ما در این حرکت، قرآن کریم، نقشه راه انقلاب محسوب میشود و معارف آن، بیشتر در عرصه اجتماعی و در رابطه ولی و امت مطرح می‌شود. امروز در گام دوم انقلاب، ضرورت فهم همگانی نقشه قرآنی برای پیشبرد نهضت، بیش ازپیش ضروری به نظر میرسد.» این کتاب را می‌توانید از اینجا دریافت کنید؛
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
مثلا نوع کتاب شما اعم از فیزیکی یا الکترونیکی و یا حتی کتاب صوتی می‌تواند تاثیرگذار باشد. مشکل از هوش شما نیستاستفاده از انواع کتاب صوتی فواید بسیار زیادی دارند. اما با توجه به تحقیقاتی که اخیرا توسط دانشمنان انجام شده، کتاب صوتی فقط به درد پر کردن اوقات می‌خورد! گروه کتاب فیزیکی ۸۱ درصد درست، گروه کتاب صوتی ۵۹ درصد درست. دومین عامل، سرنخ‌هایی است که کتاب فیزیکی به ما ارائه می‌دهد و کتاب صوتی ما را از آن محروم می‌کند.

فیلم/ گران‌ترین کتاب امسال در نمایشگاه کتاب!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری ایرنا: فروش دو روز نخست نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۱۳ میلیارد تومان اعلام شده است. قیمت پشت جلد گرانترین کتاب‌های داخلی نمایشگاه امسال، بیش از یک میلیون تومان است. یک کتاب تخصصی در زمینه روانشناسی با قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یک کتاب در زمینه فقه با قیمت یک میلیون و دویست هزار تومان، گرانترین کتابهای نمایشگاه امسال هستند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، در ادامه این خبر می‌توانید با ایمنا همراه شوید تا از تازه‌های کتاب مطلع و خبرهای مربوط به آن‌ها را دنبال کنید. جشنواره ادبی زاینده‌رود برگزیدگان خود را شناختآئین ختتامیه سومین جایزه ادبی دانشجویی زاینده رود، سه‌شنبه دهم اردیبهشت ماه در تالار شهیدمرتضی آوینی دانشگاه اصفهان برگزار شد. فعالیت ٢١٥٠ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در استان اصفهاناصغر مختاری با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دست اقدام است، گفت: روستاهای دوستدار کتاب، پایتخت کتاب، باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، طرح‌های فصلی خرید کتاب، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب استانی و شهرستانی از جمله این برنامه‌ها است. تازه‌های نشر نوشته اصفهاناین انتشارات دو کتاب «عنکبوت و مگس» و «حیله‌گر و لاک پشت عاقل» را برای گروه سنی کودکان راهی بازار کتاب کرده و دو کتاب «اضطراب و اجتناب» و «انسان سالم» را در حوزه روانشناسی برای علاقه مندان منتشر کرده است. برگزاری نشست رمان محبوب منسلسله نشست‌های رمان محبوب من با هدف نقد و بررسی پرمخاطب‌ترین رمان‌های کتابخانه‌های سطح شهر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت به کتاب «من چراغ‌ها را خاموش می‌کنم» اختصاص یافته است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ناشران علاوه بر معرفی کتاب‌های چاپ اول، کتاب‌های خود را با تخفیف‌های ویژه، عرضه می‌کنند. نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن و نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای، دو رویداد مهم در زمینه اقتصاد نشر در این کشور هستند. نگاه تخصصی به جامعه هدف در برگزاری نمایشگاه کتاب کودک، از جمله نکات مورد توجه در زمینه برگزاری این نمایشگاه‌هاست. در نمایشگاه کتاب شانگهای، بخش فروش و بخش تخصصی، فضای مجزایی دارند و برنامه زمان‌بندی برای بازدید مخاطب عام و مخاطب تخصصی حوزه کتاب در نظر گرفته شده است. تجارب چین در برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب، می‌تواند به تخصصی‌تر شدن و پررنگ‌تر شدن جنبه بین‌المللی نمایشگاه کتاب تهران کمک کند و مخاطب این نمایشگاه‌ها را از مشتریان نهایی، به کسب‌وکار‌های مرتبط، هدایت کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجموعه کتاب‌های شنیداری کانون پرورش فکری «کتاب آوا» که به تازگی رونمایی شده است، به سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رسید و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ۱۰ عنوان رمان قدیمی و خاطره‌انگیز و ۱۰ عنوان کتاب کودک کانون که با صدای هنرمندان سرشناس سینما و تلویزیون گویا شده است، در این نمایشگاه عرضه می‌شود. بر همین اساس، «پیروزی بر شب» با نویسندگی ژ. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا پایان روز ۱۴ اردیبهشت در بخش کودک و نوجوان، سالن B، راهروی ۴، شماره ۱۲۴ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلی امام خمینی تهران (ره) همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: مجموعه‌ای از کتاب کاردستی‌های کانون پرورش فکری در سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای کودکان و نوجوانان ارایه شده است. به گزارش سینماپرس، بیش از ۱۶ عنوان از کتاب کاردستی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان به ساخت کاردستی قرار گرفته است. «کاغذهای دست‌ساز» با طراحی علی پزشک و همکاری نازنین نیازی، «چوب‌ها و ریشه‌ها» و «پیله‌ها» با طراحی عبدالرضا جلالی، «فلزها» با طراحی و اجرای بهراد امین‌سلماسی، «فرفره‌های سنتی ایران» با طراحی و اجرای عبدالرضا مزاری‌جلالی، «فرش ایران را بشناسیم» با نویسندگی احمد دانشگر و عکاسی علی خوش‌جام و «نخستین بناهای اسلامی» با نویسندگی هلن و ریچارد لیکرانت و ترجمه علی خاکبازان و دفتر نقش ۳ تا ۱۲ (دو زبانه فارسی عربی) با نویسندگی داوود افتخاری دیگر کتاب‌های کاردستی به شمار می‌رود که در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است. غرفه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش‌ «کودک و نوجوان» نمایشگاه کتاب تهران در رواق شرقی مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، سالن B، راهری ۴، شماره ۱۲۴ واقع شده است. سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از روز ۴ اردیبهشت کار خود را آغاز کرده است و تا روز ۱۴ اردیبهشت ادامه دارد.
ایمناایمنا4 هفته قبل
به گفته نیلوفر زندیان، مدیر رادیو کتاب این رادیو با ساخت ۱۸ ساعت برنامه تولیدی و ۶ ساعت برنامه زنده در روز مباحث گوناگون حوزه کتاب را با حضور کارشناسان و صاحبان نظر در قالب‌های گوناگون رادیویی رصد، بررسی و تحلیل و تبیین می‌کند. «گلستانه»، «یار مهربان»، «رادیو داستان»، «نسخه خوانی»، «فراهنگ»، «کیمیای کلمات» و ده‌ها برنامه کتاب محور هم به مدت ۱۴ روز ۲۴ ساعته از رادیو کتاب روی موج اف‌ام ردیف ۸۹٫۵ پخش می‌شود. یکی دیگر از برنامه‌های رادیو کتاب در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب، «صدای کتاب» است. غرفه رادیو کتاب نیز در فضای نمایشگاه مصلی تهران، میزبان عموم مخاطبان رادیو است و دیدارهایی با عوامل ساخت برنامه‌های رادیویی در این غرفه طراحی شده. «صدای کتاب» همزمان در دو شبکه رادیویی فرهنگ موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و رادیو کتاب موج اف ام ردیف ۸۹٫۵ شنیده می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «قباله کتاب، مطبوعات، چاپ؛ گزیده گنجینه موقوفه محمد رمضانی موجودی کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی» با پژوهش و گزینش سید فرید قاسمی به‌تازگی توسط موسسه خانه کتاب راهی بازار نشر شده است. نیکنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب در بخش یادداشت این کتاب نوشته است: آسمان کتاب ایران در هر دوره ستاره هایی دارد که یک کارنامه‌ای فراتر از انتظار و ظرفیت انسانی بر جای نهاده‌اند. مرحوم رمضانی بی دستیار وهمکار حدود ربع قرن فهرستنامه کتاب‌های ایران را فراهم آورد. تا جایی که «حاجی خاور» را «عاشق‌ترین مرد ایران»، «پدر کتاب ایران»، «مرد خود ساخته» «عاشق کتاب»، «کم حرف پرکار»، «ناشر کتاب‌های ارزان»، «موسس واقعی اتحادیه ناشران و کتابفروشان» و.. نامیده‌اند. در آئین یادمان زنده‌یاد محمد رمضانی، ناشر و واقف کتاب (۲۹ بهمن‌) از این کتاب رونمایی شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیر انتشارات تیمورزاده گفت: به زعم من بهای کاغذ تاثیر بسزایی در کاهش خرید کتاب نداشته و در این باره نمایشگاه امسال هم آزمایش خوبی بود چراکه کسانی که دنبال کتاب کاغذی هستند همیشه آن را دنبال می‌کنند و معتقدند کتاب، کالای گران قیمتی نیست، بنابراین کسانی که بهانه قیمت کتاب می‌آورند اصلا اهل کتاب خواندن نیستند. فرهاد تیمورزاده مدیر مسئول انتشارات تیمورزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره افزایش مخاطب کتاب‌های الکترونیک گفت: اینکه فکر کنیم کتاب الکترونیک بتواند جایگزین کتاب دو تا سه هزار صفحه‌ای کاغذی شود، درست نیست. وی بیان کرد: کسانی که اهل کتاب کاغذی بودند هنوز هم مخاطب کتاب کاغذی هستند و افرادی که خواننده کتاب‌های الکترونیک هستند نیز همچنان به خواندن کتاب‌های کاغذی تمایل دارند. وی درباره اینکه آیا کتاب الکترونیک می‌تواند جایگزین کتاب کاغذی شود اظهار کرد: ما در کتابفروشی خودمان کتاب‌های الکترونیک پزشکی زیادی داریم که نسخه کاغذی آنها نیز موجود است اما با این وجود اقبال به کتاب‌های کاغذی بیشتر وجود دارد این در حالی است که قیمت کتاب الکترونیک ۳۰ هزار تومان و قیمت کتاب کاغذی ۷۰۰ هزار تومان است، اما اکثر افراد کتاب کاغذی را ترجیح می‌دهند. وی ادامه داد: در مقابل هم اگر کتاب کاغذی در حال کاهش است مفهومش این نیست که مخاطبان کتاب فیزیکی صرفا در حال تبدیل شدن به مخاطبان الکترونیک هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل انتشارات روایت فتح گفت: جلد هفتی به «اینک شوکران» اضافه شده که کتاب رادیویی آن است و تفاوت‌هایی با کتاب‌های صوتی دارد. وی با اشاره به اینکه این روز‌ها تیزر این کتاب رادیویی در حال ساخت است بیان کرد: کتاب صوتی خوانش یک کتاب است که با یک یا دو صدای یکنواخت خوانده می‌شود. این در حالی است که کتاب رادیویی مثل برنامه رادیویی است یعنی مجری دارد و بیشتر گزارش یک کتاب است تا خوانش آن. ضمن اینکه در کتاب رادیویی رفت و برگشت‌های میان برنامه‌ای متناسب با فضاسازی وجود دارد که بر جذابیت آن می‌افزاید. وی درباره زمان‌بندی این کتاب رادیویی تاکید کرد: زمان هر داستان نزدیک دو ساعت است یعنی هرکدام از ۶ جلد «اینک شوکران» حدود دوساعت کتاب رادیویی خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی، این تعداد عنوان کتاب در حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی شامل مفاهیم باستان شناسی، مردم شناسی، ابنیه و بافت، زبان شناسی، حفاظت و مرمت، گردشگری، هنرهای سنتی، میراث طبیعی و … ارایه شده است. همزمان با برپایی نمایشگاه نشست‌های تخصصی مرتبط با موضوع میراث فرهنگی در غرفه پژوهشگاه برگزار می‌شود. دوستداران میراث فرهنگی تا ۱۴ اردیبهشت فرصت دارند از غرفه انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری واقع در سالن‌های دانشگاهی، سالن F۲، غرفه ۴ بازدید کنند.
همشهریهمشهری2 روز قبل
انتشارات کرگدن اخیرا کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» نوشته مارک منسون با ترجمه رشید جعفرپور را منتشر کرده است. کتابی که خیلی زود طی یک سال چهار بار تجدید چاپ شد و این یعنی استقبال خوب مخاطب از کتابی جدی. این کتاب اگرچه در رده کتاب‌های خودیاری طبقه‌بندی می‌شود اما از آنجایی که موضع منتقدانه‌ای نسبت به رویکردهای رایج در این گونه کتاب‌ها دارد، از سطح کتاب‌های خودیاری موجود فراتر می‌رود. مارک منسون نشان می‌دهد که در عصر حاضر چگونه جستجوی صریح ایده‌آل‌هایی مانند شادکامی، امید و آرامش شخص را از زندگی شاد و آرام و امیدوار محروم کرده است. نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به نقد و بررسی کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» اختصاص دارد که با حضور دکتر مهرنوش اثباتی، دکتر بابک عباسی و رشید جعفرپور در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیر بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران از امضای ۲۰ رایت کتاب خارجی در نمایشگاه خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، احمد شاکری اعلام کرد: تا پایان هفتمین روز نمایشگاه کتاب تهران ۸۰ مذاکره میان ناشران ایرانی و خارجی در رایت سنتر برای تبادل رایت صورت گرفته و در میان این مذاکرات، ۲۰ اثر به مرحله‌ قرارداد رسیده‌اند. او افزود: در این مدت مذاکراتی با ناشران کشورهای چین، افغانستان، عراق، لبنان، عمان، ژاپن، سوریه، پاکستان و کره‌ جنوبی صورت گرفته است. همچنین با کشورهای اروپایی از جمله صربستان، ایتالیا، ترکیه، آلمان، روسیه، آذربایجان، ارمنستان، یونان و اتریش در راستای تبادل رایت مذاکراتی انجام شده است. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپاست.
ایسناایسنا1 ماه قبل
همسر کورش اسدی از عرضه کتاب جدیدی از این نویسنده فقید در نمایشگاه کتاب و غیرمجاز اعلام شدن رمان «کوچه ابرهای گمشده» او خبر داد. آتفه چهارمحالیان، شاعر و همسر کورش اسدی، به ایسنا گفت: کتابی از کورش در حال چاپ است به نام «دریچه جنوبی» که برای نمایشگاه‌ کتاب آماده می‌شود. اگر کتاب چاپ شود برای کسانی که مایلند تحقیقات آکادمیکی بر روی داستان جنوب انجام دهند، یک مرجع خواهد بود. این کار کورش مانند کتاب «شناخت‌نامه غلامحسین ساعدی» یکی از کارهای تحقیقاتی اوست که به شکل مفصل در قالب کتاب چاپ و در نمایشگاه عرضه می‌شود. این شاعر در ادامه درباره ویژگی‌ این کتاب گفت: جزء معدود دفعاتی است که کتاب کودک با تألیف کودک بیرون می‌آید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هر ساله اردیبهشت، ایران با جشن و گردهمایی کتاب و کتابخوانان رنگ دانایی و آگاهی می‌گیرد. امسال نیز همزمان با سی و دومین نمایشگاه بینالمللی کتاب تهران، رادیو کتاب با هدف تقویت و ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از تولیدکنندگان، سیاستگذاران، صنوف نشر و خوانندگان کتاب از یکم تا چهاردهم اردیبهشت بصورت ۲۴ ساعته پخش می‌شود. رادیو کتاب روی موج اف ام ردیف ۵/۸۹ پخش خواهد شد. برنامه‌های رادیو کتاب با شعار «رادیو کتاب، صدای دانایی» در قالب‌ها و فرم‌های گوناگون با حضور کارشناسان، نویسندگان، مترجمان، ناشران، هنرمندان، پژوهشگران حوزه کتاب و نخبگان فرهنگی طراحی و تهیه شده است. «گلستانه»، «صدای کتاب: و یار مهربان» از برنامه‌های شاخص این رادیو مناسبتی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین: غرفه‌ی انتشارات هیرمند میزبان جشن امضای کتاب مریما نوشته‌ی نویسنده عراقی «انطوان سنان» و ترجمه‌ی محمد حزبایی بود. گفتنی است؛ از حزبایی زاده نویسنده و مترجم، پیش از این کتاب‌های پل ناتمام، عطر فرانسوی، کرم ابریشم؛ آب باریکه‌ها، گفت وگو با محمود درویش ترجمه شده بود. به گزارش خبرآنلاین، سیزدهمین دوره از نمایشگاه کتاب استان خوزستان با حضور ۵۶۷ ناشر داخلی و خارجی فعالیت خود را در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اهواز آغاز کرد. در این نمایشگاه علاوه بر ناشران داخلی ۱۰ناشر خارجی از کشورهای سوریه، لبنان، کویت، عراق، اردن، مصر حضور دارند. همه ناشران در ۳۴۰ غرفه فعال هستند که حدود ۹۱ هزار و ۱۲۵ عنوان کتاب را به معرض نمایش گذاشته‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- برنامه‌ تعاملی درباره‌ کتاب دست‌ساز «کارگاه جین لین دوجه» با عرضه و نمایش این آثار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برنامه تعاملی درباره‌ کتاب دست‌ساز «کارگاه جین لین دوجه» روز جمعه (۶ اردیبهشت) در غرفه‌ میهمان ویژه‌ نمایشگاه (چین) برگزار شد. جین لین دوجه، رئیس انتشارات دوجه درباره‌ اهداف این انتشارات گفت: از آنجا که کتاب‌های دست‌ساز موجود، در مهم‌ترین نمایشگاه‌های جهانی عرضه شده و جوایز زیادی را کسب کرده ما خواستیم با تولید کتاب‌های دست‌ساز، ارتباط بیشتر با خواننده و انتقال احساس برقرار کنیم. رئیس انتشارات دوجه کتاب‌های چاپ شده در این کارگاه را نه تنها خواندنی، بلکه اثری هنری دانست که به واسطه ظاهر ویژه کتاب، اندیشه‌ نوآوری و تعامل با خوانندگان برقرار می‌شود. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
موجموج3 هفته قبل
این کتاب برای نخستین‌بار در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است و مخاطبان می‌توانند با تخفیف ۱۵ درصدی آن را تهیه کنند. در بخش‌هایی از مقدمه کتاب به قلم شفیعی کدکنی درباره زادگاه و زندگی عطار می‌خوانیم: زادگاه عطار و مزار پدرش شیخ ابراهیم در کدکن قرار دارد که کدکن مرکز جلگه رخ است. ما نمی‌دانیم عطار، در فاصله کدکن تا نیشابور مرکزی، که شهر اصلی بوده است، در چه وضعیتی از اقامت و سفر بوده است. کی از جلگه رخ و ربع شامات به شهر مرکزی رفته است و یا چگونه میان این دو نقطه در رفت و آمد بوده است. وقتی عطار در «منطق‌الطیر» از «دو ما» سخن می‌گوید بی‌گمان مقصودش کدکن است و وقتی از «نیشابور» سخن می‌گوید یا «شهر» منظورش همان شهر مرکزی نیشابور است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشانتشارات سوره مهر با ۱۷۰ عنوان کتاب جدید در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد. سوره مهر الکترونیک نیز با ۳۰ عنوان کتاب صوتی جدید در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد. از جمله عناوینی که امسال در قالب کتاب گویا عرضه شده، می‌توان به برخی از عناوین شاخص در حوزه ادبیات دفاع مقدس اشاره کرد. «کلینیک حیوانات» با صدای علیرضا غفاری، «اسم من چفیه است» از مرتضی سرهنگی، مجموعه هفت جلدی «قصه نمایش کودکان» اثر مهری ماهوتی، «بنگ و بنگ و بنگ شکار زرنگ»، ‌ «شیرشاه و خرگوش شجاع»، «لاک‌پشت پرنده»، «قلب قلب آب ماهی و قلاب»، «چشمه ماه» و … نیز از جمله کتاب‌های گویا در بخش کودک و نوجوان است. به گفته امین نادری، مدیر سوره مهر الکترونیک، قرار است در ایام نمایشگاه هر روز یک کتاب الکترونیک عرضه شود که از این دسته از آثار می‌توان از «نقاشی قهوه‌خانه» نوشته محسن کاظمی، برخی از اشعار فاضل نظری و کتاب طنز «آبنبات دارچینی» یاد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

کتاب

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با کتاب را می‌خوانید.