کد رشته

کد رشته

آناجآناج17 ساعت قبل
کسب رتبه اول کنکور دکتری تخصصی ۹۸ توسط دانشجوی رشته علوم و صنایع غذایی دانشگاه تبریز «نگار راوش» دانشجوی رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تبریز در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ موفق به کسب رتبه نخست شد. به گزارش آناج، «نگار راوش» دانشجوی رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تبریز در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ موفق به کسب رتبه نخست شد. این دانش آموخته دانشگاه تبریز در کد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی به این موفقیت دست یافت. با توجه به ظرفیت‌های بالقوه گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و به ویژه اساتید برجسته آن، انتخاب اول تحصیل این دانش آموخته، دانشگاه تبریز است. پیش از این نیز جلال ژاکتی دانشجوی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ موفق به کسب رتبه نخست شده بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، پذیرش دانشجو در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فرزانگان اصفهان در آزمون سراسری ۱۳۹۸ در کد رشته محل‌های موسسه مذکور هیچ داوطلبی به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام نخواهد شد. به گزارش مهر، در هفته گذشته نیز سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد، ۱۶ موسسه غیرانتفاعی در رشته‌های تحصیلی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ پذیرش نخواهند داشت. برای مطالعه بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه محل قبولی و یا در یکی از روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹٫۹۰ درصد داوطلبان مرد بودند. حدودا ۱۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرش شدند که با احتساب استعدادهای درخشان این آمار به حدود ۱۹۰ هزار داوطلب می‌رسد. به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد. پذیرفته‌ شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ میتوانند ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش و قبل از مراجعه حضوری به دانشگاه محل قبولی، برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم، ابتدا برای ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذی‌ربط مراجعه کنند، در صورتی که دانشگاه‌ها و موسسات محل قبولی داوطلبان، تاریخ مشخصی را برای ثبت‌نام ارائه نکرده باشند، باید در یکی از روزهای یکشنبه ۲۴ و یا دوشنبه ۲۵ شهریور برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی مراجعه کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه محل قبولی و یا در یکی از روز‌های ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹٫۹۰ درصد داوطلبان مرد بودند. حدودا ۱۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرش شدند که با احتساب استعدادهای درخشان این آمار به حدود ۱۹۰ هزار داوطلب می‌رسد. داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصرا می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند. به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹٫۹۰ درصد داوطلبان مرد بودند. در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ کد رشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ کد رشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ کد رشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ کد رشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ کد رشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ کد رشته به رقابت پرداختند. از میان ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب شرکت کننده، تعداد ۴۰ هزار و ۶۶۹ داوطلب نیز درکدرشته‌های دوم (شناور) شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۹۳ نفر معادل ۴۵٫۲۳ درصد داوطلبان زن و تعداد ۲۲ هزار و ۲۷۶ نفر معادل ۵۴٫۷۷ درصد داوطلبان مرد بودند. حدودا ۱۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرش شدند که با احتساب استعدادهای درخشان این آمار به حدود ۱۹۰ هزار داوطلب می‌رسد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام شد. به گزارش ایسنا، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹٫۹۰ درصد داوطلبان مرد بودند. در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ کد رشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ کد رشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ کد رشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ کد رشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ کد رشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ کد رشته به رقابت پرداختند. حدودا ۱۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ پذیرش شدند که با احتساب استعدادهای درخشان این آمار به حدود ۱۹۰ هزار داوطلب می‌رسد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سازمان سنجش با انتشار نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام کرد: در اجرای قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مصوب مجلس شورای اسلامی و با حفظ استانداردهای آموزشی برای ارتقاء کیفیت در آموزش‌های عالی شامل رعایت سقف ظرفیت و تایید رشته محل‌ها توسط شورای گسترش، بدین‌وسیله‌ توجه پذیرفته‌شدگان نهاییی آزمون کارشناسی ارشد را به توضیحات ذیل که در دو بخش، شامل بخش اول: پذیرفته‌شدگان تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی) و بخش دوم: پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی است، معطوف می‌دارد. داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصرا می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد. بخش دوم: مربوط به تمام پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامیتمام داوطلبانی که از رشته‌های دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرده و به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام شده‌اند لازم است براب اطلاع از زمان و چگونگی ثبت‌نام در واحدهای دانشگاهی محل پذیرش و همچنین مشاهده کارنامه نتایج نهایی به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به نشانی: https: //sanjesh. iau. ir مراجعه کنند. داوطلبان می‌توانند سوالات خود را در رابطه با نتایج دانشگاه آزاد در بخش «ارتباط باما» مندرج در سایت www. azmoon. org مطرح و پیگیری کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسامی ۶۲ هزار و ۶۸۵ نفر پذیرفته‌شده نهایی رشته‌های تحصیلی متمرکز در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ منتشر شد. پذیرفته‌شدگان نهایی برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده و داوطلبان باید با تمامی مدارک لازم به مراکز محل قبولی مراجعه کنند. کلیه‌ پذیرفته‌شدگان‌ ملزم‌ هستند در تاریخ‌های ‌تعیین ‌شده ‌برای ثبت‌نام ‌به‌ مؤسسه آموزش‌ عالی‌ مربوط مراجعه کنند. عدم ‌ثبت‌نام ‌در تاریخ‌های ‌مقرر به ‌منزله ‌انصراف‌ از تحصیل در رشته قبولی تلقی شده و قبولی‌ این قبیل پذیرفته‌شدگان لغو خواهد شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در ۱۶ کد رشته صبح روز جمعه ۱۱ مردادماه در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار شد و ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب در این آزمون شرکت کردند و در این دوره ۶۲ هزار و ۶۸۵ نفر پذیرفته شدند. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی این آزمون ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ذی‌ربط مراجعه کنند. پذیرفته شدگان باید ضمن کسب ‌اطلاع از برنامه زمانی و مدارک اعلام شده مربوط به هر کد رشته‌محل، در زمان مقرر با در دست ‌داشتن ‌مدارک‌ لازم‌ برای ثبت‌نام و سایر مراحل پذیرش به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند. پذیرفته شدگان دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای و کشاورزی زیر پوشش دانشگاه فنی و حرفه‌ای لازم است برای اطلاع از زمان ثبت نام به سایت دانشگاه مراجعه کنند. به تمام مواردی که از طریق دیگری صورت پذیرد و یا بعد از تاریخ اعلام شده ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال ۱۳۹۸ با حضور بیش از ۱۲۰۰ دانشجو در روزهای سوم و چهارم مرداد ماه در محل پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. نتایج مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۲۳ رشته بر روی سایت مرکز المپیاد دانشجویی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http: // olympiad. sanjesh. org درج شده است. نفرات برتر باید نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، رشته المپیاد، رتبه، نام دانشگاه کارشناسی، کپی مدرک کارشناسی یا گواهی موقت کارشناسی، کد رشته انتخابی فقط یک کد رشته محل تحصیل، دانشگاه مورد نظر کارشناسی ارشد، کد رشته محل تحصیل مورد تقاضا (فقط یک کد رشته محل تحصیل در زیر مجموعه کد رشته‌های المپیاد و با توجه به رتبه‌های کسب شده در المپیاد)، شماره تلفن یا موبایل را به ایمیل اعلام شده ارسال کنند. همچنین دانشجویان سال سوم که در بیست و چهارمین المپیاد سال ۱۳۹۸ شرکت کرده‌اند، مدارک درخواستی را در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ ارسال کنند. نتایج رشته مهندسی صنایع هنوز اعلام نشده و در حال بررسی است.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز درخصوص زمان اعلام نتایج آزمون سراسری ۹۸ گفت: نتیجه آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته امروز (۱۳ شهریورماه) و کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای ۱۶ شهریورماه اعلام می‌شود. وی در مورد ظرفیت پذیرش آزمون سراسری تصریح کرد: نتیجه آزمون سراسری نیز ۲۵ شهریورماه اعلام می‌شود که طبق اعلام قبلی ۷۶۷ هزار نفر پذیرفته خواهند شد. کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در ۱۶ کد رشته صبح روز جمعه ۱۱ مردادماه در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار شد و ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب در این آزمون شرکت کردند. ظرفیت پذیرش در این آزمون ۲۶۶ هزار نفر اعلام شده است. برای این آزمون تعداد ۸۵ هزار و ۴۷۳ داوطلب ثبت نام کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «ابراهیم خدایی» روز چهارشنبه اظهار داشت: نتیجه آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته امروز (۱۳ شهریورماه) و کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای ۱۶ شهریورماه اعلام می‌شود. وی در مورد ظرفیت پذیرش آزمون سراسری تصریح کرد: نتیجه آزمون سراسری نیز ۲۵ شهریورماه اعلام می‌شود که طبق اعلام قبلی ۷۶۷ هزار نفر پذیرفته خواهند شد. کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در ۱۶ کد رشته صبح روز جمعه ۱۱ مردادماه در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار شد و ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب در این آزمون شرکت کردند. ظرفیت پذیرش در این آزمون ۲۶۶ هزار نفر اعلام شده است. برای این آزمون تعداد ۸۵ هزار و ۴۷۳ داوطلب ثبت نام کردند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
انتخاب: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتیجه نهایی کنکور سراسری ۹۸ روز ۲۵ شهریورماه و نتیجه آزمون کارشناسی ارشد نیز تا ۱۷ شهریورماه اعلام می‌شود. «ابراهیم خدایی» روز چهارشنبه اظهار داشت: نتیجه آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای تا قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورا اعلام می‌شود. وی در مورد ظرفیت پذیرش آزمون سراسری تصریح کرد: نتیجه آزمون سراسری نیز ۲۵ شهریورماه اعلام می‌شود که طبق اعلام قبلی ۷۶۷ هزار نفر پذیرفته خواهند شد. کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در ۱۶ کد رشته صبح روز جمعه ۱۱ مردادماه در ۱۶۳ شهرستان و ۲۷۱ حوزه امتحانی برگزار شد و ۷۵ هزار و ۲۵۲ داوطلب در این آزمون شرکت کردند. کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد امسال در ۷۷ شهر و با رقابت ۶۱۴ هزار و ۶۵۳ داوطلب برگزار شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: امسال ۱۵ نفر در پنج کدرشته در مقطع دکترا در دانشگاه ما پذیرفته شده‌اند. کمال غانمی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دکترا سال ۹۸، اظهار کرد: دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در مجموع در پنج کد رشته دانشجوی دکترا پذیرش می‌کند. امسال نیز مانند سال گذشته ۱۵ دانشجوی دکترا در دانشگاه ما پذیرفته شده‌اند. وی افزود: به صورت بدون آزمون در این مقطع پذیرش دانشجو نداشته‌ایم. با توجه به تعداد کم پذیرفته‌شدگان با تمام این افراد از طرف دانشگاه تماس گرفته شده و به آن‌ها اطلاع داده شده است که ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکترا همزمان با ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد ۹۸ انجام خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- توکلی گفت: ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ‌های ۸ و ۱۲ دی‌ ۹۷ انجام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: ثبت نام در این کد رشته‌ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ۹۸ ادامه دارد. هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰ کد رشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند. توکلی گفت: تا صبح امروز سه شنبه ۱۳ شهریور تعداد ۱۹۶ هزار و ۵۶۴ نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند. مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۹۶ هزار نفر است و ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آن‌ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصرا به صورت اینترنتی است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این خبر گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد. وی افزود: در آزمون امسال در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ کد رشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ کد رشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ کد رشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ کد رشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ کد رشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ کد رشته به رقابت پرداختند. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ منتشر شد و داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته اقدام کردند، نتایج نهایی نیز دهه سوم شهریور ماه منتشر می‌شود.
فارسفارس2 هفته قبل
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد. وی افزود: در آزمون امسال در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ کد رشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ کد رشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ کد رشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ کد رشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ کد رشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ کد رشته به رقابت پرداختند. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ منتشر شد و داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته اقدام کردند، نتایج نهایی نیز دهه سوم شهریورماه منتشر می‌شود. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
مصاحبه‌های آزمون دکتری امسال به صورت متمرکز از ۲۳تیرماه در تهران (واحد علوم و تحقیقات) آغاز شد. نتایج دکتری دانشگاه‌های سراسری در روزهای گذشته اعلام شده و براساس اعلام مرکز سنجش و پذیرش نتایج دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیز اواسط هفته جاری اعلام خواهد شد. نکاتی برای پذیرفته‌شدگان دکتری دانشگاه آزاداطلاعات مربوط به پذیرفته‌‌شدگان دوره دکتری تخصصی «Ph. D» با آزمون سال ۱۳۹۸، همراه با مدارک لازم و سایر شرایط و ضوابط برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. (آدرس سایت واحدها و مراکز دانشگاهی در سامانه اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http: //iau. ac. ir نیز درج شده است). اعلام نتایج بدون آزمون دکتری دانشگاه آزادنتایج دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی نیز روز گذشته اعلام شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
شرایط دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی برای جذب دانشجو اعلام شد که ۱۵ شرط تخصصی ازجمله معدل، سن و تراز علمی اعلام شده همچنین معیارهایی برای سلامت جسم و روان لحاظ شده است از توانایی گفتاری تا قد و وزن و نداشتن کراهت منظر. نیاز آموزشی «محل خدمت» مندرج در ستون «پردیس/ مخصوص داوطلبان بومی/محل خدمت» تحت هر شرایطی برای پذیرش استانی تغییر نمی‌یابد. عدم مراجعه به محل خدمت تعیین شده، به منزله استنکاف از انجام تعهد تلقی خواهد شد. معرفی داوطلب جهت انجام مصاحبه تخصصی به منزله قبول نهایی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تلقی نمی‌شود. حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هرشرایطی تغییر نخواهد داشت.
ایسناایسنا2 هفته قبل
نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. به گزارش ایسنا، بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده، فهرست اسامی تعداد ۲۲ هزار و ۴۴۴ پذیرفته شده نهایی آزمون ورودی دوره دکتری به عبارت دیگر PHD نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۸ تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی امروز (پنج شنبه هفتم شهریورماه) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. از تعداد پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری تعداد ۹۴۰۴ نفر زن و مابقی مرد هستند. تمام پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند بر اساس اطلاعیه‌ سازمان سنجش که به همراه فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی بر روی سایت این سازمان قرار می‌گیرند، برای اطلاع از زمان ثبت نام و مدارک لازم به سایت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مراجعه کنند. داوطلبانی که در دو کد رشته امتحانی دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دیگر پذیرفته شده باشند، فقط می‌توانند منحصرا در یک دانشگاه یا کد رشته ثبت نام کنند، در غیر این صورت مطابق ضوابط رفتار خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
داوطلبان پذیرفته‌شده نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد می‌توانند اطلاعات لازم در خصوص جزئیات و زمان ثبت نام را از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه کسب کنند. به گزارش ایسنا، نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی فردا (جمعه هشتم شهریورماه) همزمان با نتایج سایر دانشگاه‌ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود. کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری سال ۱۳۹۸، رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد را انتخاب کرده‌اند و در ردیف معرفی‌شدگان برای مصاحبه در رشته‌های این دانشگاه قرار گرفته‌اند، چنانچه مشخصات آنها به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام شده باشد، برای اطلاع از زمان و چگونگی ثبت نام در واحدهای دانشگاه آزاد می‌توانند به سایت اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کنند. کلیه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد در خصوص هرگونه سوال و در رابطه با نتایج آزمون در این دانشگاه می‌توانند با بخش «ارتباط ما» به آدرس https: //www. azmoon. org/ مراجعه کنند. داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشند، همانند مقررات می‌توانند فقط در یک کد رشته قبولی ثبت نام کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مهلت ثبت‌نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۳۹۸ امشب پنج‌شنبه، ۷ شهریور پایان می‌پذیرد. دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام و انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۳۹۸ اقدام نکرده‌اند، روز دوشنبه چهارم شهریور تمدید شد. لذا متقاضیان می‌توانند تا پایان امشب پنجشنبه، ۷ شهریور ماه ۹۸ در این دوره‌ها ثبت نام کنند. وی در ادامه تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با توجه به مهلت تمدید شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور، مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در پذیرش دوره مذکور اقدام کنند. همچنین آن دسته از داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند تا پایان امشب پنجشنبه، ۷ شهریور ماه ۹۸ فرم ثبت نام خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل کدرشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.
فارسفارس2 هفته قبل
مشاورعالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه تعداد ۳۵ هزار و ۸۵۶ نفر در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام کرده‌اند. ثبت نام بیش از ۳۵ هزار نفر در دوره کاردانی فنی و حرفه ای/امروز، آخرین مهلت ثبت نامحسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی ودانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: بنا بر اعلام سازمان سنجش، متقاضیان ثبت نام و انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی در دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی فقط تا پایان امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه فرصت دارند تا ثبت نام کنند. وی افزود: ثبت نام و انتخاب کد رشته از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش انجام می‌شود و البته آن دسته از داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت نام در این دوره‌ها اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند با توجه به دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های تکمیلی نسبت به ویرایش فرم خود اقدام کنند. توکلی خاطرنشان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه تعداد ۳۵ هزار و ۸۵۶ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در بوشهر، محسن محمدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه ۵۲۰ مرکز جامع علمی کاربردی در سراسر کشور فعال است اظهار داشت: این مراکز آموزش عالی در ۸۰۰ کد رشته فعالیت می‌کنند. معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور مهارت آموزی را از برنامه‌های مهم این دانشگاه دانست و تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه‌های ‌علمی کاربردی شاغل هستند و ۴۰ درصد این افراد در رشته‌های مرتبط زمینه اشتغال آنان فراهم شده است. محمدزاده از ساماندهی و تعیین تکلیف دانشگاه‌های ‌جامع علمی کاربردی وابسته به دولت خبر داد و بیان کرد: در استان بوشهر شش مرکز وابسته به دولت است که تا پایان شهریور یا به بخش خصوصی واگذار و یا تعطیل می‌شود. معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از اجرای پروژه استارت آپ براساس ظرفیت مناطق مختلف کشور خبر داد و افزود: در استان بوشهر امسال ازسوی دانشگاه جامع علمی کاربردی پروژه استارت آپ پوست میگو و خرما اجراء می‌شود و براین اساس ۲ پروژه استارت آپ در هر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار می‌شود. محمدزاده مهمترین ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی را تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند دانست و گفت: دانش آموختگان ماهر و توانمند از این طریق می‌توانند به حل مشکلات جامعه در بخش‌های مختلف کمک کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: متقاضیان ثبت نام و انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی در دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی تا پایان امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام و انتخاب کد رشته اقدام کنند. وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت نام در این دوره‌ها اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند با توجه به دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های تکمیلی نسبت به ویرایش فرم خود اقدام کنند. وی یادآور شد: تا ۸ صبح امروز پنجشنبه ۷ شهریورماه تعداد ۳۵ هزار و ۸۵۶ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند. مشاور عالی سازمان سنجش افزود: گزینش دانشجو در دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی- کاربردی بر اساس معدل دیپلم صورت می‌گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
وی این طرح را در حد یک ایده دانست و افزود: هدف طرح جدایی سنجش از پذیرش به دنبال حذف کنکور و راه اندازی سازمان ملی سنجش و پذیرش است. نماینده مردم محلات در مجلس خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این سازمان به معنای حذف سازمان سنجش آموزش کشور نیست بلکه ماموریت‌های آن تغییر می‌کند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: کنکور نیازمند تغییرات جدی است و سنجش و پذیرش باید به دانشگاه‌ها واگذار شود. میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس نیز گفت: این طرح در نوبت ارائه برای صحن علنی مجلس شورای اسلامی است. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی این طرح را خردادماه امسال به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون آموزشی دانشگاه تبریز گفت: به دلیل استقبال از رشته زبان و ادبیات ترکی آذری، امسال هم در این رشته پذیرش دانشجو داریم و کد رشته زبان و ادبیات ترکی در دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۸ درج شده است. معاون آموزشی دانشگاه تبریز تاکید کرد: کسانی که برای پراکندن شایعه‌هایی مبنی بر عدم پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات ترکی آذری به دلیل مورد استقبال واقع نشدن تلاش می‌کنند، دشمنان دوست‌نما هستند. حیاتی اضافه کرد: برعکس شایعات، استقبال از رشته زبان و ادبیات ترکی آذری از سایر رشته‌های موجود در دانشگاه تبریز نیز بیشتر بوده و تعدادی از پذیرفته شدگان دارای مدرک کارشناسی رشته دیگری هستند که به دلیل علاقه به زبان و ادبیات ترکی، تحصیل مجدد را انتخاب کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: کمبود اساتید زبان ترکی نیز از دیگر مشکلات این گروه بود که امسال مجوز تدریس چهار استاد زبان ترکی مدعو در این رشته را اخذ کرده‌ایم. حیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به تازه تاسیس بودن رشته زبان و ادبیات ترکی آذری، دانشجویان این رشته هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند و اولین دانش آموختگان آن شهریور ماه سال آینده فارغ‌التحصیل می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
وی افزود: متقاضیان می‌توانند با توجه به مهلت تمدید شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www. sanjesh. org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در پذیرش دوره مذکور اقدام کنند. توکلی گفت: آن دسته از داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند تا پایان روز پنجشنبه ۷ شهریور ماه ۹۸ فرم ثبت نام خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل کدرشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند. وی یادآور شد: تا صبح امروز چهارشنبه ۶ شهریور ماه تعداد ۳۲ هزار و ۲۹۶ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند. مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
‌رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵ مرکز علمی کاربردی استان تا پایان شهریور ماه انحلال و به بخش خصوصی منتقل می‌شوند. رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تعداد دانشجویان این مراکز خیلی کم است و همین تعدادی که دارند، به مراکز معین انتقال داده می‌شوند. رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد پوشش مهارت محوری به شکل تخصصی را از محورهای فعالیت دانشگاه علمی کاربردی دانست و ادامه داد: یکی از حلقه‌های مفقوده ما در آموزش عالی، تحقق مهارت‌های کاربردی است. موسایی با بیان اینکه ۶۰۰ مدرس در مراکز علمی کاربردی استان مشغول تدریس هستند، افزود: دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم فعالیت می‌کند. رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: از مهر ماه امسال هر مرکز علمی کاربردی باید حداقل ۵ درصد از شهریه دریافتی خود را صرف امور و فعالیت‌های فرهنگی کند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بزرگ‌ترین مؤسسه همکار دانشگاه جامع علمی کاربردی محسوب می‌شود، گفت: در مجموع چهار موسسه جهاد دانشگاهی، هلال احمر، شهرداری و دادگستری جزو مؤسسات همکار دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند. سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی مربوط به مؤسسه جهاد دانشگاهی است. سال گذشته از ۱۴۰ هزار دانشجو پذیرفته شده در این دانشگاه، ۱۴ هزار نفر مربوط به موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بودند. گودرزی ادامه داد: دو مرکز علمی کاربردی جهاد واقع در کرمانشاه و مشهد جزو ۱۰ مرکز علمی کاربردی برتر کشور شده‌اند که دانشگاه جامع علمی کاربردی هفته گذشته از آن‌ها تقدیر کرد و مرکز بیرجند نیز شایسته تقدیر شناخته شد. سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: زمانی غرب نیز مسیری که ما پیمودیم را طی کرده است.

به انتهای لیست رسیدید