اخبار غلامحسین کرباسچی - آخرین و مهم ترین اخبار غلامحسین کرباسچی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
کرباسچی

کرباسچی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اظهارات رئیس دولت اصلاحات در حمایت از نظام تنها یک هفته پس از آنکه حاکمیت را به سرکوب اعتراضات متهم کرده بود مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و این چرخش ۱۸۰ درجه‌ای هم موجب تعجب شد و هم …. اما به هر حال تحلیل‌ها هرچه بود، در نتیجه تاثیری نداشت و رئیس دولت اصلاحات با آن صحبت‌ها دوباره فاصله خود با نظام و حاکمیت را بیشتر کرد و مانند سال ۸۸ تا جایی که در دایره نظام حضور نداشته باشد پیش رفت. همین ماجرا هم باعث شده تا رئیس دولت اصلاحات و دیگر فعالان سیاسی اعتراف کنند «تکرار می‌کنم» دیگر جوابگو نیست و نمی‌تواند به حمایت حداکثری بدنه اجتماعی جریان اصلاحات از تصمیمات راس این جریان منجر شود. همین انگاره بود که خیلی زود جمع‌بندی رئیس دولت اصلاحات را تغییر داد و تغییری ۱۸۰ درجه‌ای را در مواضع او رقم زد. پیش‌بینی رئیس دولت اصلاحات تا حد زیادی هم درست از آب درآمد.
فارسفارس2 ساعت قبل
به‌نظرم این امر مشکل اصلی در نظام سیاسی کشور ماست. جریانی که ۲۵ سال مسئولیت‌گریزی کرده استاتفاق دیگری که رخ داده موضوع عدم پذیرش مسئولیت است. البته نمی‌خواهیم بگوییم که فقط دولت این نقش را برعهده داشت، بلکه بخش قابل تجهی از مسئولیت را در این موضوع دولت سهیم بود. در نامه به نوعی عنوان شد که مسئولیت دولت را برعهده گرفتند. در واقع در این نامه در خط کلی تبلیغی خود عامل ناکامی اقتصادی دولت را عدم مذاکره با آمریکا قلمداد می‌کنند.
الفالف6 ساعت قبل
بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم. شرمندگی و خجالت حامیان روحانیدر این گذرگاه می‌توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. سلحشوری می‌گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. موارد ذکر شده نشان می‌دهد، حامیان حسن روحانی و دولت اعتدال به صورت سریالی به انتخاب «اشتباه» خود اعتراف می‌کنند و با فریاد «پشیمان هستیم» سعی می‌کنند از مردمی که به تبع آنها به روحانی رای دادند معذرت خواهی کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
برخی مدیران شهرداری و شورای شهر قبلا مدعی شده بودند باید از مردم، به خاطر تردد در بزرگراه‌های شهر عوارض گرفت! لابد بعدش هم هزینه تنفس در شهر را فاکتور می‌کنند؛ با چند سیخ آلاینده اضافه! و گرفتن رانت‌های بزرگ در شهرداری بود، تاثیری در افزایش هزینه‌ها و طمع به باز پس گیری آن از شهروندان داشته است؟! راستی از آقای «تکرار می‌کنم» (خاتمی) چه خبر که بوی دستپختش همه جا را برداشته؟! آن از وضعیت اداره دولت و این هم از شورای شهر و شهرداری!
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
الان جامعه ایران خودش را به زحمت با فشارهایی که سال قبل به او وارد شده تطبیق داده است پس دیگر به آن دست نزنید. اصلا در جمهوری اسلامی سابقه ندارد که در سالی که منتهی به انتخابات است ما دست به اصلاحات ساختاری زده باشیم. ما در جمهوری اسلامی همیشه بی‌خردی داشته‌ایم اما این اوج بی خردی است. اگر نیروهای توانمند، با تجربه، امین و وفاداربه جمهوری اسلامی در جناح اصلاح طلب یا در جناح اصولگرا به صحنه نیایند و ثبت نام نکنند، فاجعه است. اینکه عده‌ای به اسم دفاع از ایران به دنبال براندازی و انحلال جمهوری اسلامی هستند نمی‌دانند که بعد از آن چه خطراتی ایران را تهدید می‌کند. اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مهمترین محورهای اظهارات این فعال سیاسی اصلاح‌طلب را در ادامه بخوانید: - به عنوان سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی از آقای لاریجانی دعوت می‌کنم تا برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند. - طرح سرا مثل گریه کردن سر قبری است که درآن جنازه‌ای وجود ندارد. - پیام نیامدن آقای باهنر، آقای لاریجانی و..، خیلی پیام خطرناکی است و من نمی‌دانم چرا جامعه سیاسی ایران متوجه این فاجعه نیست. - جریان ارزشی همان جریان احمدی نژاد هستند منهای احمدی نژاد. یعنی اصلا احمدی نژاد کاره‌ای نیست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
من با این ملاحظه که نمی‌آیم فحاشی کنم و حرف خود را می‌زنم، دعوت را پذیرفتم. مشی صداوسیما در تقابل با اصلاح‌طلبان در دولت اصلاحات نمایان بود که از جمله آنها پخش برنامه چراغ بود و در سال ۷۷ به محل افشاگری روح‌ا … حسینیان درباره قتل‌های زنجیره‌ای اختصاص یافت. دولت اصلاحات راهی برای اصلاح روند صداوسیما نداشت اما دلواپسان داستان‌های زیادی درباره انتقام اصلاح‌طلبان از صداوسیما در آن سال‌ها نوشتند مانند تسنیم که مدعی شد: «بخشی از دوران ریاست لاریجانی بر صداوسیما مصادف با دوره اصلاحات و مجلس ششم بود. دلخوری از درخواست عدم پخش اعتراف؟ به نظر می‌رسد صداوسیما اکنون بهانه خوبی برای مخالفت با اصلاح‌طلبان دارد و آن هم مخالفت این جریان سیاسی با پخش اعترافات متهمان از صداوسیماست. نماینده مردم تهران گفت طبق قانون اساسی باید دادگاه یک متهم علنی پخش شود نه اینکه در مراحل رسیدگی پرونده اعترافاتی از او در صداوسیما پخش شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
برای مردم بیان می‌کرد و در واقع به شخصیت مردم احترام می‌گذاشت نه اینکه آنها را غافلگیر کند». در همین حال کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در توییتی نوشت که سخنان همراه با قهقهه جناب رئیس‌جمهوری پاک ناامیدمان کرد. برخی هم نوشتند که چنین رئیس‌جمهوری بی‌اختیاری چرا باید بر مسند ریاست تکیه بزند. یکی از کاربران اصولگرای فضای مجازی نوشت: «معاون وزیر کشور گفته که زمان‌بندی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، دو بار؛ یک‌بار با ارسال صورت‌جلسه شورای امنیت کشور و یک بار با تلفن وزیر کشور به اطلاع رئیس‌جمهور رسیده است. برخی سیبل حملات خود را متوجه اجرای بد این طرح از سوی وزیر کشور کردند و برخی دیگر نوشتند که همچنان رئیس‌جمهور مقصر حوادث چند روز گذشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: حسین مرعشی در روزنامه اعتماد می‌نویسد: امروز فضای سیاسی جمهوری اسلامی را می‌توان به لشکری تشبیه کرد که میمنه و میسره و قلبی دارد. اظهارات ریاکارانه مرعشی درباره آقای لاریجانی در حالی است که سخنگوی کارگزاران ۱۳ شهریور امسال در گفت‌وگو با همین روزنامه اعتماد و درباره احتمال حمایت از لاریجانی در انتخابات با لحنی توهین‌آمیز گفت: چه لزومی دارد ما به سمت اصولگرایی معتدل برویم. در دنیا مرسوم است که روی اسب برنده شرط‌بندی کنند و روی اسب بازنده شرط‌بندی نکنند. کارگزاران هم روی اسب بازنده شرط‌بندی نمی‌کنند. در مجموع بازی طرفداران دولت، به‌واسطه همین سربازگیری از جبهه مقابل بوده و در مجلس (دهم) هم می‌تواند اتفاق بیفتد.
الفالف2 روز قبل
وی اضافه کرد: زمانی که قیمت بنزین افزایش می‌یابد، یک مقدار افزایش قیمتها طبیعی است. این سامانه خوب است اما کامل نیست، به‌عنوان مثال برخی از دستگاه‌ها پرداخت‌های قانونی خود را در سامانه اظهار نمی‌کنند. در این زمینه باید گفت مشخص نیست مقصود رئیس دیوان محاسبات از سامانه ثبت حقوق و مزایای کارمندا چیست. ***یک نماینده مجلس: لاریجانی افزایش قیمت بنزین را به نمایندگان گفته بودچند روز پیش علی مطهری، نماینده تهران درباره اطلاع مجلس از طرح افزایش قیمت بنزین در جمعی دانشجویی گفت: مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشت. لذا تردیدی نیست که رییس مجلس روز سه شنبه به نمایندگان اطلاع داده بود که دولت طرح بنزین را عملی می‌کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
در پی حاشیه‌های پیش آمده برای برنامه‌ی «عصرانه» مبنی بر ممانعت از حضور غلامحسین کرباسچی روی آنتن زنده، مدیر شبکه افق توضیحاتی را ارائه داد. سابقه شبکه افق هم در دعوت از دیدگاه‌های مختلف سیاسی فکری کشور در این زمینه موجود است که البته تاکنون از سوی برخی پاسخ داده نشده بود. حضور آقای کرباسچی از این قسم کار بوده است و امر جدیدی محسوب نمی‌شود. به لحاظ سامانه‌ای ما باید مجوزی برای طرح موضوع توسط آقای کرباسچی می‌داشتیم که مراحلش طی نشده بود. یک مقدار تعلل از اینجانب بود و ما اصرار داریم و تلاش می‌کنیم که ان‌شاءالله در یک فرصت مناسب در خدمت آقای کرباسچی باشیم.
ایسناایسنا3 روز قبل
غلامحسن کرباسچی که روز سه شنبه به برنامه «عصرانه» دعوت شده بود، در آخرین لحظات از حضورش در این برنامه ممانعت به عمل آمد. به گزارش ایسنا، پس از این ماجرا، کرباسچی در توئیتی، توضیحاتی را درباره‌ی حضورش در این برنامه نوشته است. او در این زمینه توضیح داده است: «از دیروز با اصرار زیاد از من می‌خواستند در برنامه‌ی عصرانه شبکه افق درباره‌ی پیام اخیر آقای میرحسین موسوی صحبت کنم. تا ساعت ۷ شب یعنی زمان آغاز برنامه بارها پیام دادند و تلفن زدند. مدیر شبکه با خجالت بسیار آمد که میرباقری معاون سیما مخالف است!
مهرمهر3 روز قبل
اکنون بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، ۱۰ مجلس را پشت سر گذاشته‌ایم و در آستانه انتخاب یازدهمین مجلس هستیم. شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
آقای روحانی معاون وزیر کشور مصاحبه کرده و گفته است مصوبه شورای امنیت کشور روز سه‌شنبه به رئیس‌‌جمهور داده شده بود. آقای روحانی! چرا آقای روحانی می‌گوید من خودم هم جمعه خبردار شدم؟ داریم بدبینانه نگاه می‌کنیم. آقای روحانی! آقای روحانی نمی‌دانست اگر این حرف را بزند این تبعات را دارد؟ آقای روحانی امنیتی‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ کشور ماست، چون همیشه جایگاه امنیتی داشت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. در این مجلس نمایندگان طیف‌های مختلف سیاسی، رأی آوردند ولی با این همه حزب جمهوری اسلامی، اکثریت را در مجلس دارا بود. مجلس دوم؛ شکاف نیروهای متحد انقلاب در مجلسبا خروج حزب توده و سازمان مجاهدین از عرصه سیاسی جمهوری اسلامی، انتخابات مجلس دوم محل رقابت حزب جمهوری اسلامی و نیروهای خط امام شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۷۶، به جناح راست بی وفایی کرد و از کارگزاران خواست به جای ناطق ناطق نوری (نامزد جامعه روحانیت)، از خاتمی حمایت کنند. آنها همین رفتار منافقانه را در حق ناطق نوری مرتکب شدند. او را در انتخابات ۷۶ ترور شخصیت کردند و قبل از آن در تجمعات شعار دادند «مجلس زوری نمی‌خوایم- ناطق نوری نمی‌خوایم». جالب این که اصلاح طلبان بعدها خاتمی را هم اردک فلج خوانده و خواستار استعفای او شدند! اما اصلاح طلبان در انتخابات ۹۲ و ۹۶، روحانی را شیخ اعتدال نامیدند.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد‌، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. مهم‌ترین وقایع این دوره مجلس عبارت است از: رأی به استیضاح کردان به‌عنوان وزیر کشورقانون اخراج سفیر انگلیستصویب قانون هدفمندی یارانه‌هاجریان فتنه و بازتاب‌های آن در مجلس و مواضع نمایندگانمهم‌ترین تصویر مجلس هشتم، دوره سه‌ماهه وزارت کشور علی کردان است. انتخابات مجلس همیشه برای پیشبرد اهداف دولت‌ها اهمیت داشته و از آنجا که همواره دولت‌های ما ۸ساله بوده و انتخابات مجلس یک‌سال از تشکیل دولت عقب‌تر بوده، لذا برای دولت‌ها مجلس دوم زمان صدارت‌شان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. آقای روحانی در این ۲سال و نیم حتی یک کنش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی از خودش نشان نداد و هیچ چیز را تغییر نداد. بعد از افزایش قیمت بنزین روحانی آنقدر بی‌تفاوت بود که انگار آب از آب تکان نخورده است و اصلا دغدغه هزینه‌هایی که بر کشور وارد شد را نداشت و این واقعا حیرت‌انگیز است». این است کارنامه آقای روحانی!»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
فرض کنیم آقای روحانی تصمیم بگیرد با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند و ترامپ را به آرزوی دیرینه‌اش یعنی عکس یادگاری برساند. آقای روحانی در این ۲سال و نیم حتی یک کنش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی از خودش نشان نداد و هیچ چیز را تغییر نداد. جنابعالی همراه با خنده توضیح دادید که مانند مردم از افزایش قیمت بنزین صبح جمعه که از خواب بیدار شده‌اید، مطلع شده‌اید. بر این باورم اگر این اتفاق بیفتد دیگر امکان ندارد شما چندین ساعت پس از مردم از افزایش قیمت بنزین مطلع شوید. آنچه در نگاه اول به چشم می‌خورد این‌که ایرانی‌ها در نظرسنجی سال ۲۰۱۸، ۸۶ درصدشان مشخصا با افزایش قیمت بنزین مخالفت کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
صادق زیباکلام، به «نامه‌نیوز» گفت: «من به‌عنوان کسی که آرای بسیاری برای آقای روحانی جذب کردم و نزدیک به ۳ماه به این استان و آن استان رفتم تا مردم را تشویق به رأی‌دادن به او کنم اکنون اذعان می‌کنم که به این رویه‌های او انتقاد دارم. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. آقای روحانی در این ۲سال و نیم حتی یک کنش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی از خودش نشان نداد و هیچ چیز را تغییر نداد. بعد از افزایش قیمت بنزین روحانی آن‌قدر بی‌تفاوت بود که انگار آب از آب تکان نخورده است و اصلا دغدغه هزینه‌هایی که بر کشور وارد شد را نداشت و این واقعا حیرت‌انگیز است». زیباکلام گفت: «بی‌توجهی به افکار عمومی فقط داستان امروز نیست.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
بماند که درست ۱۲ ساعت بعد از تکذیب سفت و سخت سهمیه بندی بنزین از سوی این شرکت، اطلاعیه رسمی آغاز سهمیه بندی بنزین منتشر شد و بعد از آن بنزین ۳ هزار تومان شد! به نمایندگان گفته بودم روزهای آینده طرحی (برای افزایش قیمت بنزین) اجرا می‌شود. برخی از نمایندگان پیش از این گفته بودند که هیچ اطلاعی از اصلاح قیمت بنزین پیش از اعلام رسمی آن نداشته‌اند. این درحالی است که دولت همزمان با افزایش ۳ برابری قیمت بنزین اعلام کرده بود تمام درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین به مردم برمی گردد. اما خیلی نگذشت که وزیر صمت اعلام کرد: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش کرایه‌ها شد که نباید می‌شد؛ رحمانی گفت: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت نباید اتفاق بیفتد و تاثیر گرانی بنزین در این حد نیست که یک عده کرایه افزایش می‌دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. مجلس هفتم؛ اقتصاد بدون الفبابا همه التهابات که در سال آخر مجلس ششم اتفاق افتاد، مجلس هفتم با اکثریت نیروهای اصولگرا تشکیل شد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
فارسفارس5 روز قبل
ضمنا از همین حیث است که امام مجلس را «عصاره فضائل ملت» و «در رأس امور» دانستند. شاید اگر زمینه‌های قانونی انتخابات مجلس فراهم بود، این انتخابات، حتی زودتر از اینها برگزار می‌شد. مجلس چهارم؛ فراتر از قانوناولین انتخابات مجلس بعد از رحلت امام و همراه با اجرای قانون نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شد. این حزب برای اولین‌بار در انتخابات مجلس پنجم حضور داشت و توانست سهم قابل توجهی از کرسی‌های مجلس را به دست آورد. از آنجا که انتخابات مجلس دهم، اولین انتخابات مجلسی بود که با انتخابات خبرگان همراه شده بود، این اهمیت مضاعف شده بود.
ایسناایسنا5 روز قبل
این حمام نه شاهنشاهی بود نه بدناماینکه آقای سیف‌اللهی گفته‌اند حمام خسروآقا حمام شاهنشاهی بود دروغ است، کذب محض است. هیچ‌کس به این حمام، حمام شاهنشاهی نمی‌گفت. فقط یک راهرویی بود که تعدادی دوش داشت و اصلا قبل از کشف حمام خسروآقا آن حمام دوش به دلیل همین بدنامی تخریب‌شده و از بین رفته بود. پیشنهاد ایجاد زیرگذر یک ژست توخالی بودپیشنهاد ایجاد زیرگذر برای عبور از زیر حمام خسروآقا هم یک ژست توخالی بود. بازسازی حمام خسروآقا یک جوک مضحک استحالا دارند حمام خسروآقا را بازسازی می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، گفت: آقای هاشمی بسیار پرکار بود، ایشان بسیار اهل گذشت بود و نسبت به مسائل ایران دلسوزانه‌تر برخورد می‌کرد. آقای هاشمی یک استثنا بود. هیچ‌کس نمی‌تواند آقای هاشمی شود. آقای هاشمی یک استثنا بود. هیچ‌کس نمی‌تواند آقای هاشمی شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اگر در جریان افزایش قیمت بنزین و حواشی آن از شورای امنیت کشور و شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا انتقاد می‌شد، با طرح بی‌اطلاعی از زمان اجرای اصلاح قیمت بنزین پیکان انتقادها به سمت رئیس‌جمهوری چرخید. اعتمادآنلاین| صحبت‌های حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، که عصر چهارشنبه در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی مطرح شد، پس از حواشی افزایش قیمت بنزین، باز هم حاشیه‌ ساخت. اگر در جریان افزایش قیمت بنزین و حواشی آن از شورای امنیت کشور و شورای عالی هماهنگی قوا انتقاد می‌شد، در این مورد خاص انتقادها متوجه شخص رئیس‌جمهوری است. علاوه بر موافقان و مخالفان که همه بر صحبت‌های رئیس‌جمهوری نقد داشته‌اند، روز جمعه نیز تریبون‌های نمازجمعه منتقد صحبت‌های رئیس دولت دوازدهم شدند. مهار مصرف بنزین تنها عارضه‌اش مسائل امنیتی نیست که مساله را به شورای امنیت کشور واگذار کنیم.
ایمناایمنا6 روز قبل
به گزارش ایمنا، غلامحسین کرباسچی با توجه به فضای سیاسی کشور بیان کرد: در شرایط کنونی به احزاب بها داده نمی‌شود و عملا کاره‌ای نیستند و اگر فردی که در حزبی فعالیت می‌کند هم مسئولیتی بگیرد، در اجرای مسئولیتش بر اساس تشخیص حزب متبوعش عمل نمی‌کند. دولت حزبی هم نداریم و حتی در مجلس هم افراد بر اساس توانایی‌های شخصی یا آشنایی‌های محلی یا خانوادگی رأی اخذ می‌کنند. در شهرهای بزرگ هم جریان‌های سیاسی و نه لزوما احزاب تعیین‌کننده‌اند. هرچند درحال‌حاضر همان‌طور که اشاره کردم، احزاب خیلی جدی‌ گرفته نمی‌شوند. در خود احزاب هم مشکلات کم نیست و کارکرد حزبی به مصاحبه‌ها و بیانیه‌های گاه‌به‌گاه تقلیل یافته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
حتما پلاکاردهایی که متضمن نفی اصل انتخابات است، نهاد انتخابی را تضعیف می‌کند و مذموم است، اما عمده‌ این آسیب به وعده‌های برزمین‌مانده مسئولان بازمی‌گردد. در مسیر تقویت نهاد انتخابی موانع قانونی نیز مشاهده می‌شود. نماینده‌ای که به شش حقوق‌دان شورای نگهبان رأی می‌دهد باید بداند دقیقا چه فردی و برای چه کاری را انتخاب می‌کند. نمایندگان به‌جای آنکه دانش حقوقی فرد و نه وجهه سیاسی‌اش را معیار انتخاب قرار دهند، در پی انگیزه‌های دیگری هستند. معیار دیگری که در تقویت یا ضعف نهاد انتخابی به‌ چشم می‌خورد، مقوله تحزب است.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
بعد از افزایش قیمت بنزین روحانی آنقدر بی‌تفاوت بود که انگار آب از آب تکان نخورده است و اصلا دغدغه هزینه‌هایی که بر کشور وارد شد را نداشت و این واقعا حیرت‌انگیز است. آقای روحانی به‌عنوان دومین فرد این مملکت کوچک‌ترین واکنشی بعد از افزایش قیمت بنزین و ناآرامی‌های اخیر نشان نداد، مگر لبخندزدن و گفتن اینکه من هم جمعه از قیمت بنزین مطلع شدم و این خیلی دردناک است. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. آقای روحانی در این ۲سال و نیم حتی یک کنش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی از خودش نشان نداد و هیچ چیز را تغییر نداد. بعد از افزایش قیمت بنزین روحانی آنقدر بی‌تفاوت بود که انگار آب از آب تکان نخورده است و اصلا دغدغه هزینه‌هایی که بر کشور وارد شد را نداشت و این واقعا حیرت‌انگیز است».
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه اعتماد به بهانه فرارسیدن روز مجلس جایگاه و شأن نمایندگی ملت را بررسی کرد و «دفاع از پارلمان در روز مجلس» را تیتر زد. روزنامه صدای اصلاحات نوشت: روز مجلس زمان خوبی برای بررسی عملکرد نمایندگان است «کم فروغ‌ترین مجلس» را تیتر کرد. روزنامه آرمان ملی در گفتگو با آقای نعمت احمدی «مجلس با قانون گذاری سران قوا به حاشیه رفت» را تیتر زد. روزنامه ابتکار از برنامه جریان‌های سیاسی در آستانه برگزاری انتخابات مجلس گزارش داد و «صدای زنگ انتخابات در سکوت احزاب» را تیتر زد. روزنامه آفتاب به نقل از رئیس مجلس تیتر «برنامه لاریجانی برای ۱۴۰۰؟» را برگزید.

به انتهای لیست رسیدید

کرباسچی

غلامحسین کرباسچی (زاده ۱۳۳۲ در قم)، روحانی و سیاست‌مدار ایرانی است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بوده‌است و در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است. ویکی‌پدیا