کربلا

کربلا

ایمناایمنا3 ساعت قبل
ترامپ به خاطر میدان‌های نفتی نیروهای آمریکایی را در سوریه نگاه داشت. تداوم تظاهرات‌ها در پایتخت و استان‌های جنوبی عراقعبدالکریم خلف، سخنگوی نظامی عادل عبدالمهدی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از اقدام گروهی که آنها را «متواری» توصیف کرد، برای منفجر کردن یکی از برج‌های مراقبت در شرق بغداد خبر داد. این منبع تصریح کرد، تظاهرکنندگان دیگری نیز مسیر منتهی به میدان نفتی البزرکان را بستند و نیروهای امنیتی مداخله‌ای برای گشودن مسیر نکردند. کمیته حقوق بشر در پارلمان عراق نیز روز یکشنبه آمار قربانیان اعتراضات در عراق را از ابتدای اکتبر ۳۱۹ تن اعلام کرد. گفته می‌شود نیروهای امنیتی میدان البحریه در مرکز بصره را محاصره و نیروهایی را مستقر کرده‌اند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان عصر امروز در مراسم افتتاح حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوای اظهارداشت: در ساخت این حسینیه همه جهادی اقدام کردند و با یک کار انقلابی، کاری که شاید چند سال طول می‌کشید را چند ماهه به پایان رساندند. فرمانده سپاه نینوا گلستان اظهار کرد: بسیجیان ما، عاشورا را در کربلای ۵ مشق کردند و امروز حسینیه عاشقان ثارالله به یاد آنها افتتاح شده است. سردار معروفی افزود: این مکان می‌تواند مرکز ثقلی برای فعالیت‌های انقلابی و اسلامی در استان باشد. فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: این حسینیه متعلق به سپاه نیست و در این مرکز هیچ تریبونی خارج از تقویت انقلاب اسلامی و مردم ایران حرفی نخواهد زد چرا که اینجا محل معراج شهداست. سردار معروفی افزود: حسینیه عاشقان ثارالله ۳۰آبان با برگزاری یادمان شهدای ورزشکار استان کار فرهنگی خود را آغاز می‌کند و بقیه برنامه‌ها، عاشورایی و مناسبتی خواهد بود.
مهرمهر5 ساعت قبل
محمد بذرافشان دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: این افراد در قالب شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند. وی در خصوص اعزام زائران طی هفت ماهه اول امسال نیز اظهار کرد: بیش از هزار و ٢٠٠ نفر به اردوهای سراسری مشهد طی هفت ماهه اول امسال اعزام شدند. بذرافشان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از سه هزار و ٨۴٧ نفر در قالب کاروان‌های شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند و بیش از شش هزار و ٧٩۵ نفر نیز به اردوهای زیارتی درون استانی فرستاده شدند. مدیر کل امداد فارس در خصوص پیاده روی اربعین نیز گفت: در پیاده روی اربعین امسال ٩ هزار و ١۶٩ نفر به کربلا مشرف شدند و ٨٩ نفر نیز به کربلای معلی و عتبات عالیات طی این مدت اعزام شدند و هزار و ٨٠٠ نفر نیز به مرقد امام (ره) مشرف شدند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین معروفی عصر دوشنبه در مراسم افتتاح حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوا اظهارکرد: در ساخت این حسینیه همه همت جهادی داشتند و یک کار چند ساله را چند ماهه تمام کردند. معروفی ادامه داد: بسیجیان ما، عاشورا را در کربلای پنج مشق کردند و امروز حسینیه عاشقان ثارالله به یاد آن‌ها افتتاح شده است. وی ادامه داد: امیدوارم همه با هم همچون رزمندگان دفاع مقدس که عاشقان ثارالله بودند حسینی وار از انقلاب اسلامی خود دفاع کنیم. در ادامه مدیر پروژه ساخت حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوا گلستان گفت: بعد از اقدام جهادی این پروژه به ثمر نشست و در آینده پیکر یک شهید خوشنام در اینجا دفن خواهد شد. علیرضا وردان اظهار کرد: این حسینیه می‌تواند میزبان برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و پایگاهی برای برنامه‌های جبهه انقلاب اسلامی باشد.
فارسفارس9 ساعت قبل
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. گفتنی است در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
* در سیزدهم اکتبر، شورای عالی قضایی عراق از صدور حکم بازداشت «حسین جاهد بدیری» عضو شورای استانداری «دیوانیه» (مرکز استان «قادسیه») خبر داد و اعلام کرد که دلیل این حکم، حمله او و محافظانش به تظاهرات‌کنندگان در دیوانیه است و این فرد طبق احکام ماده ۳۳۲ قانون مجازات عراق بازداشت می‌شود. این حکم بازداشت پس از بررسی اظهارات شاهدان عینی و دوربین‌های مدار بسته صورت گرفت. * در چهارم نوامبر، دادگاه تحقیق «الکراده»، حکم بازداشت بازرس کل اسبق وزارت بهداشت را صادر کرد. این احضاریه‌ها، یکی از اعضای شورای استانداری، معاون دوم استاندار، مدیر هیأت سرمایه‌گذاری و یکی از کارمندان او را مشمول می‌شود. * دهم نوامبر، دادگاه تحقیق «الکوت» برای رئیس شورای استانداری واسط بر اساس ماده ۲۳۱ قانون کیفری، احضاریه فرستاد.
فارسفارس9 ساعت قبل
این حکم بازداشت پس از بررسی اظهارات شاهدان عینی و دوربین‌های مدار بسته صورت گرفت. * در چهارم نوامبر، دادگاه تحقیق «الکراده»، حکم بازداشت بازرس کل اسبق وزارت بهداشت را صادر کرد. * ششم نوامبر، یک دادگاه در المثنی، حکم احضار شماری از مقامات مسئول این استان را به دلیل اتهام به داشتن پرونده فساد صادر کرد. هیأت شفاف‌سازی دلیل صدور این حکم، اتهام فساد او در پروژه‌های بازسازی شهرداری‌های این استان است. هیأت شفاف‌سازی عراق، از صدور حکم بازداشت و احضار شماری از وزرای سابق، نمایندگان و مقامات مسئول محلی از جمله دو استاندار خبر داد و اعلام کرد که وزیر بهداشت سابق و استاندار سابق بابل، احضاریه دریافت کرده‌اند.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. خدا به ما لیاقت داد تا علاوه بر خدمت رسانی رایج به زوار در دو مقطع کمبود آب در مرزها بتوانیم سقای مردم باشیم. پرویز فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمارهای موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. پلارک در ادامه با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین گفت: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
او به تلویزیون رسمی عراق گفت: گروهی متواری در منطقه البلدیات در شرق پایتخت اقدام به منفجر کردن یکی از برج‌های دیده‌بانی برای مخفی کردن جرایم‌شان کردند. نیروهای امنیتی روز شنبه تحصن‌کنندگان در نزدیکی چند پل در مرکز بغداد را متفرق کردند اما تحصن‌کنندگان در میدان التحریر به تجمعات خود ادامه دادند. تظاهرات‌کنندگان در استان ذی قار نیز امروز، دوشنبه سه پل استان را روی مردم و خودروها بستند. کمیته حقوق بشر در پارلمان عراق نیز روز یکشنبه آمار قربانیان اعتراضات در عراق را از ابتدای اکتبر ۳۱۹ تن اعلام کرد. گفته می‌شود نیروهای امنیتی میدان البحریه در مرکز بصره را محاصره و نیروهایی را مستقر کرده‌اند.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر10 ساعت قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجع عالیقدر شیعیان در عراق دیدار کرد. «جینین هینس پلاسخارت» امروز وارد شهر نجف اشرف شد و با آیت‌الله سید علی السیستانی دیدار و درباره تحولات جاری در عراق گفت‌وگو کرد. فرستاده دبیر کل سازمان ملل به عراق پس از این دیدار در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: مرجعیت بر ضرورت عدم استفاده از خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو به هر دلیلی و همچنین بر توقف بازداشت‌ها و ضرورت اصلاح امور تاکید کرده است. وی افزود: آیت الله السیستانی نگران عدم جدی بودن نیروهای سیاسی برای اصلاح جدی امور است. نماینده سازمان ملل با تاکید بر اینکه تظاهرات نباید عرصه‌ای برای تسویه حساب‌های سیاسی باشد، گفت: اخباری از گوشه و کنار به ما در این خصوص می‌رسد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/قم استاد حوزه بیان کرد: سبک زندگی دینی، از تلفیق وضعیت کنونی زندگی با محوریت مفاهیم دینی شکل می‎گیرد. وی با اشاره به برگزاری سلسله جلسات ۵گانه سبک زندگی در این مرکز، افزود: قرار است در این نشست‎ها مفهوم سبک زندگی به عنوان مفهوم عام و سبک زندگی دینی اسلامی به عنوان مفهوم خاص تبیین شود، خوشبختانه حوزه علمیه خواهران در این زمینه بخشی از تولید علم در زمینه سبک زندگی دینی را به عهده دارد. وی گفت: سبک زندگی به دو نوع شکل غربی و شرقی تقسیم می‌شوند، سبک زندگی غربی خود محور، لذت گرا و منکر اعتقاد ماورایی است؛ گسترش مهدکودک‌ها و سرای سالمندان وسراهای شبانه روزی و پانسیون‌ها نیز خروجی این سبک زندگی است. وی افزود: تمامی تحقیقات نشان می‎دهند که سبک زندگی شرقی، سلامت روان بیشتری نسبت به سبک زندگی غربی دارد، البته بسیاری از خلاقیت‏ها در سبک زندگی شرقی کاهش می‎یابد زیرا از پیرامون خود و پرورش فرزند و … لذت زیادی می‎برند و وقت آنها صرف همین مسایل می‎شود. هادی تصریح کرد: در تقسیم بندی دیگر، سبک زندگی علمی و غیر علمی رخ نمایی می‌کند که در سبک زندگی علمی همه فعالیت‌ها باید همراه با استدلال باشد، سبک زندگی مدرن و سنتی نیز از دیگر اقسام سبک زندگی است.
مهرمهر13 ساعت قبل
بزرگ‌زاده شاعر اهل سنت بلوچ، پژوهشگر ادبیات و هنر و از فعالان شناخته‌شده فرهنگی استان سیستان و بلوچستان است. یکی از این دو شیعه و دیگری اهل سنت بود و هر دو هم از یک پدر و مادر بودند. کما اینکه زندگی مسالمت آمیز و زیست مومنانه شیعیان و اهل سنت این دیار نشان دهنده رواج این فرهنگ گفت‌وگوست. جمعیت اهل سنت به مراتب کمتر از جمعیت شیعیان است، اما تعداد و درصد نامگذاری‌ها به اسامی مقدس اولادان پیغمبر در میان اهل سنت با شیعیان برابری می‌کند و حتی بلکه بیشتر است. در میان شیعیان بویژه کودکان و نوجوانان تبلیغات سو بسیاری درباره اهل سنت می‌کنند و در مقابل هم ذهن‌های کودکان اهل سنت را شستشو می‌دهند تا برادر شیعه‌اش را مسلمان نداند.
رکنارکنا14 ساعت قبل
در مورد بزرگترین گورستان جهان «وادی‌السلام» حرف می‌زنم. ‌روزهای تلخ «وادی‌السلام» ‌در همه شهرهای دنیا گورستان‌ها در حومه شهر قرار دارد، اما در نجف همه مسیرها منتهی ‌است به قبرستان وادی‌السلام، مدفن میلیون‌ها انسان. یکی از ورودی‌های قبرستان وادی‌السلام در ‌بخش شمالی حرم مطهر علی بن ابی‌طالب (ع) واقع شده است. شما اگر از حرم امیرالمؤمنین (ع) در ‌نجف به سمت خیابان طوسی حرکت کنید، در پایان این خیابان به ورودی گورستان وادی‌السلام ‌می‌رسید. بررسی‌های میدانی همچنین نشان می‌دهد برخی از قبور قدیمی گورستان ‌وادی‌السلام تخریب شده است و نیاز به مرمت و نگهداری دارد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های مازندران در حوزه ورزش به ویژه در رشته کشتی، تربیت بدنی ستاد کل سپاه مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی نیروهای کادر و وظیفه پنج‌گانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به مازندران سپرده است. معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا با اشاره به اینکه این مسابقات ۵ و ۶ آذرماه امسال در اردوگاه شهید عظیمی بهزیستی بابلسر برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این مسابقات بیش از ۲۰۰ نفر از پاسداران و سرباز از سراسر کشور حضور دارند. رئیس هیئت کشتی بسیج مازندران با اعلام اینکه همه مسئولان و متولیان امر در این رویداد ملی پای کار باشند، افزود: این مسابقات با عنوان جام چهلمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین برگزار می‌شود. بخشی با بیان اینکه برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات کمیته‌های مختلفی در سطح استان تشکیل شده است، گفت: قرار است در اختتامیه این مسابقات از ورزشکارانی که حاضر نشدند مقابل رژیم صهیونیستی رقابت کنند، تجلیل شود. انتهای پیام/ ع
الفالف14 ساعت قبل
من فکر می‌کنم که اکنون تنها نام برجام و سند امضا شده‌ای باقی مانده که طرف مقابل (آمریکا و سه کشور اروپایی) هیچ پایبندی به آن ندارند و نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته که خروج از برجام به صورت گام به گام طراحی شود. اگر چراغ سبز آمریکا نبود، عربستان سعودی به هیچ وجه به لحاظ لجستیکی و فنی در قد و قواره‌ای نبود که بخواهد آغازگر جنگ در یمن باشد. بار دیگر تاکید می‌کنم که اساسا حاکمان سعودی بسیار ولخرج هستند و وضعیت اقتصادی کنونی عربستان نمی‌تواند جوابگوی چنین خراجی‌هایی باشد. در آنجا ۵۲۰ کشته از ایران و نزدیک به ۱۰ هزار کشته در مجموع از دیگر کشور‌ها به جای ماند. عربستان در سوریه نقش منفی داشت و در لبنان نقش منفی این کشور تا جایی پیش رفت که آقای بندر بن سلطان هدایت عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان و شهید رکن آبادی را در دست گرفت.
فارسفارس14 ساعت قبل
بنابراین تحولات این کشور و آنچه که در عراق در حال وقوع است مورد اهمیت و توجه بسیاری از طرف‌های خارجی منطقه‌ای و بین‌المللی قرار داشته و دارد. _ به منظور تحقق خواسته‌های مردمی، دولت مرکزی بغداد، هفته گذشته بسته اصلاحی جدیدی را به تصویب رساند که مورد حمایت احزاب و جریانات سیاسی داخلی عراق هم قرار گرفت. حزب الله عراق، الحشد الشعبی، ائتلاف فتح، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق و برخی دیگر از گروه‌ها و جریانات سیاسی داخلی از جمله حامیان اقدامات اصلاحی دولت و البته قانونی دانستن حق اعتراضات مردمی هستند. _ نخست وزیر عراق در یکی از آخرین مواضع خود ضمن تاکید بر اجرای بسته اصلاحات دولت و مجلس، وعده داد که در راستای خواسته‌های تظاهرات کنندگان کابینه را ترمیم کند. «عبدالمهدی» همچنین از بسته اصلاحی جدید که شامل کاهش حقوق مسئولان ارشد به نصف و اصلاح در ردیف حقوقی است، خبر داد.
فارسفارس14 ساعت قبل
آیا همه مسوولیت با شهرداری تهران انجام می‌دهد؟ خیر، قسمتی از کار به شهرداری باز می‌گردد و بخشی هم توسط عراقی‌ها انجام می‌شود. در خصوص توزیع نیرو در داخل عراق توضیح دهید؟ در کربلا شهرداری تهران، رشت، همدان و اصفهان حضور داشتند. هفته آینده گزارش اربعین را به شورا می‌دهیم از سقف در نظر گرفته شده بیشتر هزینه نکرده‌ایم. چه زمان گزارش عملکرد اربعین را به شورای شهر ارائه می‌کنید؟ گزارش آماده شده است و در مرحله نهایی کردن قیمت‌ها هستیم در هفته آینده گزارش را به شورا ارائه می‌دهیم. برای برگزاری اربعین تهران جلسات متعددی با استانداری و فرمانداری تهران و ری داشته‌ایم.

بازسازی مقام امام زمان (عج) در کربلا بهار آینده به پایان می‌رسد+ عکس

3+
فارسفارس15 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
بنابراین تحولات این کشور و آنچه که در عراق در حال وقوع است مورد اهمیت و توجه بسیاری از طرف‌های خارجی منطقه‌ای و بین‌المللی قرار داشته و دارد. _ به منظور تحقق خواسته‌های مردمی، دولت مرکزی بغداد، هفته گذشته بسته اصلاحی جدیدی را به تصویب رساند که مورد حمایت احزاب و جریانات سیاسی داخلی عراق هم قرار گرفت. حزب الله عراق، الحشد الشعبی، ائتلاف فتح، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق و برخی دیگر از گروه‌ها و جریانات سیاسی داخلی از جمله حامیان اقدامات اصلاحی دولت و البته قانونی دانستن حق اعتراضات مردمی هستند. _ نخست وزیر عراق در یکی از آخرین مواضع خود ضمن تاکید بر اجرای بسته اصلاحات دولت و مجلس، وعده داد که در راستای خواسته‌های تظاهرات کنندگان کابینه را ترمیم کند. «عبدالمهدی» همچنین از بسته اصلاحی جدید که شامل کاهش حقوق مسئولان ارشد به نصف و اصلاح در ردیف حقوقی است، خبر داد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی یکشنبه شب در دیدار با خانواده مرحوم فریدون احمدی پاسدار بازنشسته و مسئول کمیته زیر ساخت ستاد بازسازی کاظمین اظهارکرد: زائران اربعین هم ابراز ارادت به ساحت سید الشهدا (ع) دارند و هم در راستای مقابله با استکبار گام برمی‌دارند. نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امروزه بسیاری از افراد علاقمند به زیارت عتبات هستند، بیان‌کرد: برخی که در نزد خدا محبوب‌ترند خداوند آنان را در همان سرزمین کربلا نگه می‌دارد که نمونه آن مرحوم احمدی به عنوان خادم الحسین (ع) است. عبادی با اشاره به اینکه اهل بیت (ع) هیچگاه ارادتمندان و خادمان خود را فراموش نکرده و همواره لطف خویش را شامل حال آنان می‌کنند، یادآور شد: نمونه‌های فراوانی در تاریخ از الطاف معصومین (ع) به عاشقانشان وجود دارد. وی یادآور شد: خادمان حسینی خارچشم مستکبرین هستند و امیدواریم به برکت آنان شفاعت اهل بیت (ع) شامل حال همه ارادتمندان شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
تظاهرات و تجمعات لبنان با سازماندهی خاصی جلو آمده است. تجمعات و تظاهرات در عراق نیز سازماندهی خاصی پیدا کرده است. صدری‌ها در بغداد و سایر مراکز استان‌ها، به طور میانگین ۲۵/۵ درصد جمعیت را پوشش داده‌اند و بر «مسالمت‌آمیز» بودن تأکید دارند. در مرتبه بعد صرخی‌ها، یمانی‌ها و مولوی‌ها هستند که همداستان می‌باشند و حدود ۱۷/۲ درصد جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. تحولات عراق برخلاف تحولات لبنان که هر چه جلوتر می‌آید، پیچیده‌تر می‌شود، به مرور شفاف‌تر و مواجهه با آن آسان‌تر شده است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
رزمندگان حاضر در این عملیات که مصادف با محرم سال ۶۱ بود، حماسه کربلایی دیگری در جبهه‌ها رقم زدند، اما عملیات محرم برای خانواده غفوری بالاتر از یک رویداد تاریخی است. در این عملیات و تنها در فاصله یک روز، حسن و حسین، دو پسر این خانواده به شهادت رسیدند. شهید حسن غفوری و شهید حسین غفوری. حسین غفوری چه خصوصیات اخلاقی داشت؟ برادرم حسین متولد سوم فروردین ۴۴ بود. حسین در ۱۰ آبان ۶۱ و حسن در ۱۱ آبان ۶۱ هر دو در عملیات محرم شهید شدند.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
۲- تظاهرات و تجمعات لبنان با سازماندهی خاصی جلو آمده است. صدری‌ها در بغداد و سایر مراکز استان‌ها، به طور میانگین ۲۵/۵ درصد جمعیت را پوشش داده‌اند و بر «مسالمت‌آمیز» بودن تأکید دارند. در مرتبه بعد صرخی‌ها، یمانی‌ها و مولوی‌ها هستند که همداستان می‌باشند و حدود ۱۷/۲ درصد جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. در این میان ۱۵ درصد جمعیت هم از دو گروه شیعی صرخی‌ها و یمانی‌هاست که با بعثی‌ها کاملا هماهنگ هستند. ۴- تحولات عراق برخلاف تحولات لبنان که هر چه جلوتر می‌آید، پیچیده‌تر می‌شود، به مرور شفاف‌تر و مواجهه با آن آسان‌تر شده است.

۴ نکته درباره اظهارات جنجالی روحانی/ این صدای جوانان ایران بود آقای روحانی!

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
چندی است، کلیپی از یک هیأت در قم و دعوت مدیر آن، به پویش تحریم مداح میلیونی و پاکتی در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از درخواست مبلغ ۲۵ میلیون تومانی یک مداح برای حضور در این هیأت داشت. برای بررسی جزییات این مهم، سراغ سید مجید رضوی مداح و مدیر هیأت انصار المحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت‌! مداحان باید بدانند، مخاطب را امام حسین (ع) برایش ایجاد کرده است، باید قدر نعمت‌های خداوند را بدانند و احترام قائل شوند. مردم ممکن است در برخی نقل‌ها شنیده باشند که مداحی، فلان رقم را دریافت می‌کند اما باید بدانند همه مداحان این‌گونه نیستند.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
وی افزود بزرگترین برنامه دختران انقلاب اجتماع ۴۰ هزار نفره ورزشگاه شیرودی در ۲۰ تیرماه امسال در تهران و همچنین اجتماع ۲۰ هزارنفره در شهر اصفهان بود که ۲۷ تیرماه با استقبال گسترده مردمی برگزار شد. وی افزود آخرین برنامه دختران انقلاب «موکب‌های حجاب دختران انقلاب» در دهه اول ماه محرم بود که مختص خانمها بود و به دست خود آنها اداره می‌شد. وی افزود در مجموعه دختران انقلاب بانوانی حضور دارند که طلاهای خود را می‌فروشند و نذر انجام کار فرهنگی می‌کنند. دستور مؤکد و مطالبه رهبری از اوایل دهه ۶۰ اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و از آن با عنوان واجب فراموش یاد می‌کنند. با این تفاوت که نماز حکم واجبی است که قضا دارد ولی امر به معروف قضا هم ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
چندی است، کلیپی از یک هیأت در قم و دعوت مدیر آن، به پویش تحریم مداح میلیونی و پاکتی در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از درخواست مبلغ ۲۵ میلیون تومانی یک مداح برای حضور در این هیأت داشت. برای بررسی جزییات این مهم، سراغ سید مجید رضوی مداح و مدیر هیأت انصار المحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت‌! مداحان باید بدانند، مخاطب را امام حسین (ع) برایش ایجاد کرده است، باید قدر نعمت‌های خداوند را بدانند و احترام قائل شوند. مردم ممکن است در برخی نقل‌ها شنیده باشند که مداحی، فلان رقم را دریافت می‌کند اما باید بدانند همه مداحان این‌گونه نیستند.
فارسفارس17 ساعت قبل
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: دفتر این مجمع در عراق با گروه‌های شیعی، حشدالشعبی و دیگر جریان‌های سیاسی و مذهبی ارتباط گسترده‌ای دارد و تلاش‌های زیادی انجام شده تا انسجام بیشتری میان شیعیان عراق را شاهد باشیم. آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس با ارائه تحلیلی از اتفاقات اخیر کشور عراق اظهار داشت: ‌ آنچه در عراق اخیرا رخ داده است، مانند اتفاقات برخی کشورهای دیگر است که از سوی ایادی استکبار مدیریت می‌شود. همچنین شاهد حضور مردم عراق با هوشیاری و قدرت در انتخابات سیاسی و تحقق آرمان‌ها و خواسته‌های خود هستیم. دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: پیش‌بینی ما از تحولات عراق بر این بود که توطئه‌ داخلی شکل خواهد گرفت؛ زیرا آمریکا، اسراییل و وابستگان آن‌ها تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف کرده بودند. تلاش‌های مجمع تقریب برای حفظ انسجام شیعیان ایران و عراقدبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به این سوال که حمله به کنسولگری ایران در کربلا نشان‌دهنده تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف میان جریان شیعی در جهان اسلام است.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) بوده است، برای اولین بار درباره راز حرم حضرت عباس تشنه لب سخن میگوید. خواندن توضیحات شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده است، در مورد راز جریانآب در اطراف قبر علمدار کربلا خالی از لطف نیست. وی ادامه داد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت ۱۰ روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است. ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل (ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند.

به انتهای لیست رسیدید