کربلای معلی

کربلای معلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تظاهرات در میدان الخلانی بغدادیک منبع امنیتی عراقی به السومریه گفت شماری از تظاهرات کنندگان وارد میدان الخلانی در مرکز پایتخت شدند. به گفته وی، تظاهرات کنندگان در سایه پرتاب بمب‌های دودزا وارد این میدان شدند. بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان موانع سیمانی را از پیش روی خود برداشته‌اند. وی افزود نیروهای امنیتی از استفاده از بمب‌های دودزای کشنده مبرا هستند. اولین واکنش دولتی به خطبه مرجعیت عالی دینیرسانه‌های عراق از اولین واکنشی دولتی به خطبه مرجعیت عالی دینی خبر دادند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
تظاهرات در میدان الخلانی بغدادیک منبع امنیتی عراقی به السومریه گفت شماری از تظاهرات کنندگان وارد میدان الخلانی در مرکز پایتخت شدند. به گفته وی، تظاهرات کنندگان در سایه پرتاب بمب‌های دودزا وارد این میدان شدند. بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان موانع سیمانی را از پیش روی خود برداشته‌اند. وی افزود نیروهای امنیتی از استفاده از بمب‌های دودزای کشنده مبرا هستند. اولین واکنش دولتی به خطبه مرجعیت عالی دینیرسانه‌های عراق از اولین واکنشی دولتی به خطبه مرجعیت عالی دینی خبر دادند.
مهرمهر5 روز قبل
محمد بذرافشان دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: این افراد در قالب شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند. وی در خصوص اعزام زائران طی هفت ماهه اول امسال نیز اظهار کرد: بیش از هزار و ٢٠٠ نفر به اردوهای سراسری مشهد طی هفت ماهه اول امسال اعزام شدند. بذرافشان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از سه هزار و ٨۴٧ نفر در قالب کاروان‌های شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند و بیش از شش هزار و ٧٩۵ نفر نیز به اردوهای زیارتی درون استانی فرستاده شدند. مدیر کل امداد فارس در خصوص پیاده روی اربعین نیز گفت: در پیاده روی اربعین امسال ٩ هزار و ١۶٩ نفر به کربلا مشرف شدند و ٨٩ نفر نیز به کربلای معلی و عتبات عالیات طی این مدت اعزام شدند و هزار و ٨٠٠ نفر نیز به مرقد امام (ره) مشرف شدند.
انتخابانتخاب6 روز قبل
سردار قاسم رضایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که در ستاد فرماندهی مرزبانی استان برگزار شد، با اشاره به موضوع مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه، اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست. فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امنیت امروز مرزهای کشور را مدیون حلقه ناگسستنی بین رهبر معظم انقلاب و مردم هستیم، ادامه داد: وحدت میان رهبری و مردم بالاترین توان قدرتی و قدرت نرم جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد که هیچ سلاحی در برابر این وحدت تاب و توان ندارد. فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: با توجه به سندی که سازمان ملل اعلام کرده در افغانستان در سال جاری بیش از ۹ هزار تن تولید مواد مخدر صورت خواهد گرفت که این موضوع قطعا منطقه و ما را دچار مشکل می‌کند. وی با اشاره به مدیریت مشترک مرزی با کشور پاکستان، گفت: هنوز بخشی از گروهک‌ها و اشراری که شرارت می‌کنند و جانی‌هایی که تحت تعقیب مقامات قضائی کشور قرار دارند در خاک پاکستان هستند، از این رو باید از طرف دولت پاکستان به این امر رسیدگی شود. فرمانده مرزبانی ناجا گفت: کسانی که مزدوری آمریکا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس را می‌کنند باید ریشه‌کن شوند؛ به عقیده بنده این تعاملی که در حال حاضر بین دولت و نیروهای مرزی پاکستان شروع شده می‌تواند برای مدیریت کنترل مرز مفید باشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
سخنگوی دولت عراق افزود پیش نویس قانون مبارزه با فساد در صورت تصویب در پارلمان، زمینه را برای بازخواست بسیاری از مسئولان فراهم خواهد کرد. وی افزود استعفای دولت، آن را به دولت پیشبرد موقت امور تبدیل خواهد کرد که مانعی در برابر اجرای خواسته‌های تظاهرات کنندگان خواهد بود. حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فسادائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر حمایت خود از دستگاه قضایی در بازخواست تمام مفسدان از سال ۲۰۰۳ تا کنون تاکید کرد. ائتلاف الفتح همچنین از دولت و تمام تعدیلات قانون اساسی در همه موارد حمایت کرد. سخنگوی ائتلاف الفتح همچنین بر حمایت این ائتلاف از دستگاه‌های امنیتی و تظاهرات کنندگان مسالمت جو تاکید و از نقش مرجعیت عالی دینی و رهنمودهای آن تجلیل کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: باید با بررسی نقاط قوت و کاستی‌های احتمالی دوره قبل، برنامه‌ریزی برای دوره جدید داشته باشیم و بتوانیم با برنامه‌های فرهنگی مناسب، کمیت و کیفیت اعزام‌های دانشگاهی را ارتقاء دهیم. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست آسیب شناسی بیست و یکمین دوره اعزام عتبات دانشگاهیان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باید با بررسی نقاط قوت و کاستی‌های احتمالی دوره قبل، برنامه ریزی برای دوره جدید داشته باشیم و بتوانیم با برنامه‌های فرهنگی مناسب، کمیت و کیفیت اعزام‌های دانشگاهی را ارتقاء دهیم. وی ادامه داد: این جلسه با هدف کلی آسیب شناسی دوره بیست و یکم، مشکلات و عیوب احتمالی عتبات دانشگاهیان در بخش اجرایی و فرهنگی، بررسی راهکارهای ارتقا و پیشرفت همه جانبه، همفکری، ایجاد تعامل و همگرایی در بخش‌های مختلف برگزار شده است. سپس نمایندگان عتبات دانشگاهیان که در دوره بیست و یکم در شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین حضور داشتند نقطه نظرات خود را در خصوص اعزام دانشگاهیان بیان نمودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک؛ دراین جلسه حاج علی اکبری و صادقی؛ نمایندگان ستاد در نجف اشرف، حاجی زاده و فیروزپور، نمایندگان ستاد در کربلای معلی و پارسا و آرایی نمایندگان ستاد در کاظمین در این جلسه حضور داشتند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
السومریه همچنین گزارش داد سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که سرکرده یک گروه خشونت طلب در بصره دستگیر شده است. تکذیب ارسال گاز اشک آور از ترکیه به عراقسفیر عراق در آنکارا شایعه ارسال گاز اشک آور از این کشور به عراق را تکذیب کرد. حسن الجنابی امروز بیانیه‌ای درباره خبرها مبنی بر دخالت سفارت عراق در ترکیه برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات عراقی‌های مقیم استانبول و نیز ارسال محموله‌ای از گاز اشک آور به عراق صادر کرد. الجنابی در این بیانیه گفت اخیرا در برخی شبکه‌های ارتباط اجتماعی خبرهای گمراه کننده‌ای درباره فعالیت سفارت عراق در ترکیه منتشر شده است. خبرنگار السومریه گزارش داد معترضان خواستار اصلاح نظام سیاسی در کشور و مهار فساد شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
الاتجاه به نقل از سخنان مرجعیت عالی دینی عراق گزارش داد: مرجعیت دینی تاکید کرد بیشتر شرکت کنندگان در اعتراضات از تعرض به نیروهای امنیتی و اموال عمومی خودداری می‌کنند. مرجعیت دینی افزود: بار دیگر بر ضرورت بازخواست از عاملان کشتار تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی و کسانی که به خشونت افراطی متوسل شدند تاکید کرد. مرجعیت عالی دینی تاکید کرد با توجه به خطراتی که کشور را در بر گرفته است تعلل و به تعویق انداختن رسیدگی به خواسته‌های تظاهرکنندگان جایز نیست. ایشان با تاکید بر این که هیچگونه مجوزی برای اعمال خشونت علیه تظاهرکنندگان مسالمت جو وجود ندارد، تاکید کرد باید نقشه راهی برای پایان دادن به دوره طولانی فساد و سهمیه بندی تهیه شود. مرجعیت دینی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ ماهیت مسالمت آمیز تظاهرات و اعتراضات، این مهم را وظیفه نیروهای امنیتی دانست.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
آیت الله سید علی سیستانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه کربلا مواضع مهمی را درباره تحولات اخیر عراق بیان کرد. در اینجا لازم است به نکاتی چند اشاره شود: اول اینکه در برابر نیروهای سیاسی که قدرت را در دست دارند، فرصت منحصر به فردی برای پاسخ به خواسته‌های شهروندان براساس نقشه راه مورد توافق وجود دارد که در یک دوره زمانی مشخص اجرا شود و به دوره طولانی فساد، سهمیه بندی‌های کشنده، نبود عدالت اجتماعی پایان دهد و تعلل در این زمینه جایز نیست زیرا خطرات بزرگی برای کشور به همراه دارد. سوم: تظاهرات مسالمت آمیز حق هر عراقی بالغ است که از طریق آن دیدگاهش را بیان می‌کند و حقوقش را مطالبه می‌کند پس هر کس که می‌خواهد در آن شرکت می‌کند و هرکس که نمی‌خواهد در آن شرکت نمی‌کند و هیچ کس حق ندارد دیگری را به خواسته خود ملزم کند و نباید مشارکت یا عدم مشارکت مایه‌ای برای تبادل اتهامات میان شهروندانی باشد که با یکدیگر اختلاف نظر دارند بلکه باید همه به عقاید یکدیگر احترام بگذارند. چهارم: در دهه‌های گذشته طرف‌ها وجناح هایی در داخل و خارج عراق بوده‌اند که نقش برجسته‌ای در مصیبتها و سرکوب عراقی‌ها ایفا کرده‌اند وهم آنها امروز برای بهره برداری از جنبش اعتراضی جهت تحقق برخی اهداف خود تلاش می‌کنند بنابراین باید شرکت کنندگان در این اعتراضات و سایرین بسیار مراقبت بهره برداری‌های این طرف‌ها و جناح‌ها از هر فرصتی باشند که می‌توانند از طریق آنها در بین معترضان نفوذ کنند و مسیر جنبش اصلاحی آنها را تغییر دهند. پنجم: عزیزان ما در نیروهای مسلح و کسانی که در مبارزه با تروریسم داعشی و دفاع از ملت، خاک و مقدسات عراق به آنها پیوستند بویژه کسانی که از مرزها و اماکن حساس محافظت می‌کنند، منت بزرگی بر دوش همه دارند بنابراین نباید فضیلت آنها را نادیده گرفت و جایز نیست که سخنانی را بشنوند که که از ارزش فداکاری‌های بزرگ آنها بکاهدو اگر امروز برگزاری تظاهرات و تجمعات مسالمت آمیز به دور از آزار و اذیت تروریست‌ها میسر است، به برکت چنین قهرمانانی است و آنها از احترام بالایی برخوردارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سران قبائل و طوائف شهر کربلا با حضور در کنسولگری ایران به نمایندگی از مردم کربلا و عراق از تعرض آشوبگران عذرخواهی کردند. شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان، شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا را محاصره کرده بودند. خبرنگار العالم گزارش داد، نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند. خبرنگار العالم تأکید کرد که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به‌زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی عراق، خبر اخیر برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت محمود الصرخی از عاملان خرابکاری و درگیری در کربلای معلی را تکذیب کرد. تاکید ائتلاف الفتح بر اجماع سیاسی درباره تعدیل قانون انتخاباتیک عضو ائتلاف الفتح از وجود اجماع سیاسی درباره تغییر قانون انتخابات و جایگزینی کمیساریای عالی انتخابات خبر داد. الفایز به پایگاه خبری المعلومه گفت فراکسیون‌های پارلمانی به این باور کامل رسیده‌اند که قانون انتخابات و کمیساریای عالی انتخابات کاملا تغییر کند. کمیساریای عالی انتخابات باید منحل شود و کمیته دیگری تشکیل و قانون انتخابات هم تغییر کند. اهدای خون از سوی حشد شعبی به تظاهرات کنندگان در نجف اشرفرسانه‌های عراق از اقدام نیروهای حشد شعبی در اهدای خون به مجروحان تظاهرات نجف اشرف خبر دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سه‌شنبه شب یک منبع خبری در عراق از دستگیری «محمود الصرخی» که خود را یکی از مراجع دینی در عراق و آیت‌الله و مرجع می‌داند، در شهر کربلای معلی خبر داد اما این شایعه هنوز تأیید نشده است. اعتمادآنلاین| سه‌شنبه شب یک منبع خبری در عراق از دستگیری «محمود الصرخی» که خود را یکی از مراجع دینی در عراق و آیت‌الله و مرجع می‌داند، در شهر کربلای معلی خبر داد اما این شایعه هنوز تأیید نشده است. پایگاه خبری «المسله» با انتشار این خبر نوشت: الصرخی هنگام فرار از دفترش در منطقه «سیف سعد» پس از درگیری شدید با نیروهای مسلح تحت فرمان او، دستگیر شد. اما تاکنون هیچ منبع رسمی عراقی این شایعه را تأیید نکرده است. برخی گزارش‌ها حاکی است که او و شبه‌نظامیان او عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
برخی گزارش‌ها حاکی است که او و شبه‌نظامیان او عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا هستند. سرتیتر اخبار مربوط به اعتراض‌های امروز در عراق: * در بغداد شماری از تظاهرات‌کنندگان تلاش کردند از طریق پل «الشهداء» به سوی منطقه امنیتی سبز پیشروی کنند که با تیر هوایی و گازهای اشک‌آور نیروهای امنیتی متفرق شدند. * دولت عراق بانک‌های مرکزی و «الرافدین» بغداد را به دلیل حمله احتمالی شماری از معترضان تعطیل کرد. * نیروهای امنیتی سه دانشجوی دانشگاه موصل را به اتهام تحریک برای اعتصاب و تظاهرات دستگیر کردند. * تداوم نافرمانی مدنی در ادارات دولتی و مراکز آموزشی استان «الدیوانیه» * معترضان یک شرکت نفت در ذی قار در جنوب عراق را بستند.
فارسفارس1 هفته قبل
در سایه تداوم نافرمانی مدنی در برخی استان‌های عراق، دو بانک مهم و یک شرکت نفتی بسته شد و شمار زیادی از مراکز آموزشی در حال تعطیلی و استانداری کربلا و بصره هدف معترضان قرار گرفتند. برخی گزارش‌ها حاکی است که او و شبه‌نظامیان او عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا هستند (جزئیات بیشتر). * دولت عراق بانک‌های مرکزی و «الرافدین» بغداد را به دلیل حمله احتمالی شماری از معترضان تعطیل کرد. * نیروهای امنیتی سه دانشجوی دانشگاه موصل را به اتهام تحریک برای اعتصاب و تظاهرات دستگیر کردند. * تداوم نافرمانی مدنی در ادارات دولتی و مراکز آموزشی استان «الدیوانیه» * معترضان یک شرکت نفت در ذی قار در جنوب عراق را بستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری المسله نوشت: نیروهای عراقی توانستند روز سه شنبه محمود الصرخی تروریست را هنگام تلاش برای فرار از دفترش با یک پوشش ناشناس در منطقه سیف سعد دستگیر کنند. اطلاعاتی امنیتی دقیقی که به نیروهای امنیتی عراق رسیده نشان می‌دهد که گروه منحرف الصرخی تلاش کردند از طریق اقدامات تروریستی وارد منطقه قدیمی کربلا شوند که نیروهای امنیتی سریعا وارد عمل شده و دفتری را که الصرخی در محله سیف سعد ایجاد کرده، محاصره کنند که طی آن درگیریهای شدیدی رخ داد و از خمپاره و سلاح متوسط هم استفاده شد. یک منبع در کربلای معلی گفت درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و گروه منحرف الصرخی در شهر کربلای معلی رخ داده است. بر اساس این گزارش، برخی خبرها حاکی است که الصرخی در اداره بهداشت در سیف سعید بازداشت شده است و نیروهای امنیتی هم بیش از ۳۰ نفر از اعضای گروه منحرف وی را بازداشت کرده‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
بیش از ۶۳ درصد اراضی شهرستان ملایر موقوفه است و بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف‌الدوله در بخش درمانی، فرهنگی، علمی و روضه‌ خوانی است. ملایر با دارا بودن ۱۹۵ موقوفه، در سطح کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، موقوفات سیف‌الدوله و شیخ ‌الملوک فخرالحاجیه سهرابی از مهمترین موقوفات درآمد زا در ملایر به شمار می‌روند. وی با اشاره به اینکه به تازگی معاون بهره برداری سازمان اوقاف کشور از اراضی موقوفه ملایر بازدید داشت، ادامه‌ داد: احداث پروژه هایپرمارکت توسط اوقاف ملایر در منطقه مسکن مهر از سال‌های پیش مطرح بود. رفع تصرفات اموال موقوفه و بازگشت ۵۰۰ میلیون تومان به منابع مالی اوقافجعفری به عملکرد بخش حقوقی و ثبتی این اداره اشاره کرد و گفت: در طول یک سال گذشته ۴۰ دادخواست مبنی بر رفع تصرف و خلع ید اموال موقوفه به دادستان و دستگاه قضایی ارائه شد و در نهایت ۵۰۰ میلیون تومان به منابع مالی اوقاف بازگشت. جعفری با اشاره به موقوفه بودن بیش از ۶۳ درصد از اراضی شهرستان، اظهارکرد: بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف‌الدوله در بخش درمانی، فرهنگی، علمی و روضه‌ خوانی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گلستان مدیر موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) استان گلستان، فعالیت‌های این موکب را در ایام اربعین امسال در کربلای معلی تشریح کرد. رضا جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خادمین موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) گلستان در ایام اربعین امسال در کربلای معلی، مجموعا از ۲۱۸ هزار و ۷۵۸ زائر پذیرایی کردند. مدیر موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) گلستان با اشاره به اینکه این موکب از ۱۲ مهرماه دایر و تا دو روز پس از اربعین به زائران خدمات‌رسانی کرد، گفت: طی این مدت ۲۱ هزار ۹۸۷ زائر خواهر و ۳۲ هزار و ۷۰ زائر برادر در موکب اسکان داده شدند و ۳ هزار و ۳۴۹ نفر نیز در اطراف موکب اسکان داده شدند. جعفری در ادامه بابیان اینکه امسال ۲۲۰ خادم در موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) گلستان حضور داشتند، تصریح کرد: تجهیزات و اقلام غذایی مورد نیاز برپایی موکب توسط ۲۵ کامیون و تریلی به‌صورت داوطلبانه به کربلا ارسال شد. مدیر موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) گلستان با تقدیر از تلاش‌های خادمین موکب و حمایت خیرین، گفت: از همکاری‌های مؤثر و کارآمد مردم نجیب استان که با اهدای نذورات حسینی، توفیق خدمت‌گذاری به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) را فراهم آوردند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بنا به گفته این شاهدان، افرادی که شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان به کنسولگری ایران در کربلای معلی حمله کردند، هواداران شخصی به نام «الصرخی» هستند و با اتوبوس از استان بابل و دیوانیه به کربلا منتقل شده بودند. در تصاویر و فیلمهای منتشر شده از این واقعه، اتوبوس مذکور کاملا مشخص است. الصرخی از عالم نمایانی است که در یکی از پایتخت‌های عربی خلیج فارس مستقر است و داعیه مرجعیت دارد و پیروان کم شمار اما بی پروای او، تاکنون چندین بار در کربلای معلی و دیگر شهرهای عراق دست به اغتشاش و آشوب زده‌اند. این در حالی است که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر اعطای مبالغ مالی قابل توجه از سوی سفارت‌های برخی کشورهای عربی خلیج فارس به اغتشاشگران در عراق و لبنان منتشر شد. مقامات عراقی همچنین فعالیت شبکه‌های سعودی العربیه و الحدث در عراق را به دلیل دامن زدن به اغتشاشات و تشویق به خرابکاری، متوقف کرده‌اند.
فارسفارس1 هفته قبل
نافرمانی مدنی در استانهای القادسیه و ذی قار، امروز به تعطیلی اغلب ادارات دولتی منجر شد و با تشدید تدابیر امنیتی در بصره، سرانجام آرامش در بندر «ام قصر» برقرار شد. امروز، همچنین با تشدید تدابیر امنیتی در بصره، سرانجام آرامش به بندر «ام قصر» بازگشت. همزمان با این تظاهرات، نخست‌وزیر عراق در نشستی با سران کشور حاضر شد و از سوی دیگر، رئیس‌جمهور با مقامات منطقه کردستان برای بررسی آخرین تحولات مربوط به تظاهرات مردمی دیدار کرد. دولت عراق نیز باید از تمامی نیروهای امنیتی بخواهد که از معترضان حمایت کنند و رفتار مناسبی با آنها داشته باشند. جدیدترین اخبار از تظاهرات مردمی در مناطق مختلف عراق* تظاهرات‌کنندگان ساختمان استانداری «الدیوانیه»، اداره بازنشستگی و شماری از ساختمان‌های دولتی را بستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
شاهدان عینی اعلام کردند که مهاجمان به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی، با اتوبوس از استان‌های دیگر به محل کنسولگری منتقل شده‌اند. به گزارش نامه نیوز، بنا به گفته این شاهدان، افرادی که شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان به کنسولگری ایران در کربلای معلی حمله کردند، هواداران شخصی به نام «الصرخی» هستند و با اتوبوس از استان بابل و دیوانیه به کربلا منتقل شده بودند. در تصاویر و فیلمهای منتشر شده از این واقعه، اتوبوس مذکور کاملا مشخص است. این در حالی است که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر اعطای مبالغ مالی قابل توجه از سوی سفارت‌های برخی کشورهای عربی خلیج فارس به اغتشاشگران در عراق و لبنان منتشر شد. مقامات عراقی همچنین فعالیت شبکه‌های سعودی العربیه و الحدث در عراق را به دلیل دامن زدن به اغتشاشات و تشویق به خرابکاری، متوقف کرده‌اند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بنا به گفته این شاهدان، افرادی که شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان به کنسولگری ایران در کربلای معلی حمله کردند، هواداران شخصی به نام «الصرخی» هستند و با اتوبوس از استان بابل و دیوانیه به کربلا منتقل شده بودند. در تصاویر و فیلمهای منتشر شده از این واقعه، اتوبوس مذکور کاملا مشخص است. الصرخی از عالم نمایانی است که در یکی از پایتخت‌های عربی خلیج فارس مستقر است و داعیه مرجعیت دارد و پیروان کم شمار اما بی پروای او، تاکنون چندین بار در کربلای معلی و دیگر شهرهای عراق دست به اغتشاش و آشوب زده‌اند. این در حالی است که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر اعطای مبالغ مالی قابل توجه از سوی سفارت‌های برخی کشورهای عربی خلیج فارس به اغتشاشگران در عراق و لبنان منتشر شد. مقامات عراقی همچنین فعالیت شبکه‌های سعودی العربیه و الحدث در عراق را به دلیل دامن زدن به اغتشاشات و تشویق به خرابکاری، متوقف کرده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق به توئیت رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از حمله عناصر نفوذی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی واکنش نشان داد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی مطالب ضدایرانی رسانه‌های عربستان سعودی درباره حمله به کنسولگری ایران در کربلا را بازنشر کرد. شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان، شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا را محاصره کرده بودند. خبرنگار العالم گزارش داد، نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند. خبرنگار العالم تأکید کرد که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به‌زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد. اما رسانه‌های سعودی در ادامه پوشش مغرضانه اخبار مربوط به تحولات عراق، خبرهای متعددی درباره حمله تعداد محدودی به کنسولگری ایران در کربلا منتشر کرده و تعدی‌کنندگان به کنسولگری را مردم معترض عراق خوانده بودند و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در اقدامی عجیب اخبار رسانه‌های سعودی را بازنشر کرده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی مطالب ضدایرانی رسانه‌های عربستان سعودی درباره حمله به کنسولگری ایران در کربلا را بازنشر کرد. شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان، شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا را محاصره کرده بودند. خبرنگار العالم گزارش داد، نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند. خبرنگار العالم تأکید کرد که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به‌زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد. اما رسانه‌های سعودی در ادامه پوشش مغرضانه اخبار مربوط به تحولات عراق، خبرهای متعددی درباره حمله تعداد محدودی به کنسولگری ایران در کربلا منتشر کرده و تعدی‌کنندگان به کنسولگری را مردم معترض عراق خوانده بودند و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در اقدامی عجیب اخبار رسانه‌های سعودی را بازنشر کرده است. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، معترضان نیز با اسپری برروی دیوار کنسولگری ایران در کربلا نوشتند که کربلا آزاد است و ایران باید خارج شود؛ شعاری که مشخص نیست دقیقا چه پایه و اساسی دارد و از کجا سررشته گرفته است. برخی از معترضان عراقی بر این باور هستند که تهران در حال دخالت در امور سیاسی عراق است. همچنین در پی این اعتراضات کنسولگری ایران در استان کربلای معلی، روز گذشته طی بیانیه‌ای از عدم مناسب بودن شرایط کنونی برای سفر به عتبات عالیات خبر داد. از سوی دیگر سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است. اعتراضات با هزینه میلیارد دلاریحمله به کنسولگری ایران در کربلا در حالی رخ داد که اعتراضات گسترده‌ای طی هفته‌های اخیر در بغداد و استان‌های با اکثریت شیعه رخ داد که همگی خواستار اصلاحات سیاسی در عراق بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، شماری از اغتشاشگران شامگاه یکشنبه گذشته در شهر کربلای معلی، دست به تحرکاتی علیه کنسولگری ایران زدند. بر اساس خبرهای تکمیلی، حمله‌ کنندگان به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، از پیروان فرقه «صرخی» (وابسته به سرویس‌های بیگانه) بودند. سرکنسول ایران در کربلا اما نیمه شب گذشته تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است. بغداد محکوم کرددولت بغداد حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد. کنسولگری ایران در کربلای معلی نیز از زائران خواست‌، سفر خود را به کربلا تا بازگشت امنیت، به تاخیراندازند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی «بلادی»، «عبدالکریم خلف» سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی اجازه هیچ گونه تجمع در خارج از میدان التحریر بغداد را نخواهند داد. بیشتر بخوانید: هشدار اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره فتنه آمریکاییخلف با بیان اینکه نیروهای امنیتی هر گونه تجمع در خارج از میدان التحریر را متفرق خواهند کرد، ‌افزود: «اجازه ایجاد آشوب و ناامنی را نخواهیم داد و با هرگونه تجمع در خارج از میدان التحریر برخورد می‌کنیم». پیش از این اظهارات سخنگوی نیروهای مسلح عراق، تظاهرات‌کنندگان عراقی بنرهای نصب شده در مقر سازمان «بدر» عراق به دبیرکلی هادی العامری را در خیابان «حیفا» بغداد آتش زدند. سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است. این کمیساریا تداوم کشته و زخمی شدن افراد طی تظاهرات‌های اخیر عراق، را محکوم کرد و از نیروهای امنیتی خواست تا کاملا به دستور عدم درگیری با تظاهرات‌کنندگان و شلیک گلوله به سوی آنها پایبند بمانند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی «بلادی»، «عبدالکریم خلف» سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی اجازه هیچ گونه تجمع در خارج از میدان التحریر بغداد را نخواهند داد. خلف با بیان اینکه نیروهای امنیتی هر گونه تجمع در خارج از میدان التحریر را متفرق خواهند کرد، ‌افزود: «اجازه ایجاد آشوب و ناامنی را نخواهیم داد و با هرگونه تجمع در خارج از میدان التحریر برخورد می‌کنیم». پیش از این اظهارات سخنگوی نیروهای مسلح عراق، تظاهرات‌کنندگان عراقی بنرهای نصب شده در مقر سازمان «بدر» عراق به دبیرکلی هادی العامری را در خیابان «حیفا» بغداد آتش زدند. سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است. در بیانیه تایید شد که در این درگیری، سه تظاهرات‌کننده کشته شدند و ۱۲ نفر از دو طرف زخمی شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه السومریه از تشکیل کمیته تحقیق درباره حمله به کنسولگری ایران در کربلای معلی خبر داد. بر اساس این گزارش، عملیات فرات مرکزی اعلام کرد که کمیته تحقیقاتی برای حوادث رخ داده در برابر کنسولگری ایران در کربلای معلی تشکیل شده است. خاطر نشان می‌شود میر مسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلای معلی تأکید کرد که در حال حاضر اوضاع در اطراف مقر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران به حال عادی بازگشته است. خبرنگار العالم گزارش داده بود نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند. به گفته منابع خبری، طی روزهای گذشته برخی از اعضای گروه‌های منحرف و نفوذی به دنبال هدایت مردم به سمت کنسولگری ایران بودند که مردم از آن‌ها تبعیت نکردند. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید