اخبار شهرداری کرمانشاه - آخرین و مهم ترین اخبار شهرداری کرمانشاه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

کرمان

مهرمهر2 روز قبل
خسرو عیساییان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت ایجاد مشکل در قسمت‌هایی از شهر نیروهای خدمات شهرداری در خدمت به مردم تلاش خواهد کرد. وی با بیان اینکه ۱۵۰۰ نیرو شهرداری در آماده باش کامل قرار دارند، عنوان کرد: شهرداری کرمانشاه با حضور تمامی عوامل حوزه خدمات شهری و با نظارت مدیران ۸ منطقه در آماده باش قرار دارد. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۳۰ دستگاه کمپرسی با شن و نمک در سطح شهر قرار دارد عنوان کرد: ۲۰ دستگاه گریدر و ۱۲ دستگاه خودرو سنگین در حال آماده باش برای روزهای بارانی و برفی قرار دارد. این مسئول به ۸ سایت برف رویی در مناطق هشت گانه خبر داد و گفت: مخازن و پوشش نمک در سطح شهر قرار دارند که در صورت نیاز از آنها استفاده شود. وی با بیان اینکه شهرداری تلاش خود را برای خدمات رسانی به مردم انجام خواهد داد، بیان کرد: همشهریان کرمانشاهی در صورت مشکل با شماره تلفن ۱۳۷ تماس بگیرند.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، غلامرضا رضایی با اشاره به اینکه سرما و برودت در طی این روزها طبق گفته هواشناسی بیشتر شده است، اظهار داشت: شهروندان در روزهای سرما و یخ زدگی کمتر تردد کنند و در معابر با احتیاط راه بروند. وی با بیان اینکه به نیروهای آتش نشانی آماده باش کامل داده شده است، افزود: در صورت نیاز مرخصی نیروها نیز کنسل می‌شود تا خدمات رسانی کامل به مردم ارائه شود. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۸۰ نیرو در آماده باش کامل قرار دارند، عنوان کرد: با هماهنگی مدیریت بحران در صورت نیاز شهرستان‌ها، نیرو به آنجا نیز فرستاده خواهد شد. این مسئول عنوان کرد: تمام ماشین‌های امداد و نجات در آماده به کار است و این تجهیزات در شرایط عادی نیز در آماده باش کامل قرار دارد زیرا حادثه هیچ گاه خبر نخواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 روز قبل
غلامرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سرما و برودت در طی این روزها طبق گفته هواشناسی بیشتر شده است، اظهار داشت: شهروندان در روزهای سرما و یخ زدگی کمتر تردد کنند و در معابر با احتیاط راه بروند. وی با بیان اینکه به نیروهای آتش نشانی آماده باش کامل داده شده است، افزود: در صورت نیاز مرخصی نیروها نیز کنسل می‌شود تا خدمات رسانی کامل به مردم ارائه شود. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۸۰ نیرو در آماده باش کامل قرار دارند، عنوان کرد: با هماهنگی مدیریت بحران در صورت نیاز شهرستان‌ها، نیرو به آنجا نیز فرستاده خواهد شد. این مسئول عنوان کرد: تمام ماشین‌های امداد و نجات در آماده به کار است و این تجهیزات در شرایط عادی نیز در آماده باش کامل قرار دارد زیرا حادثه هیچ گاه خبر نخواهد کرد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
خسرو عیساییان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: بیش از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان شهرداری از روز گذشته با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در بارش برف به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و تا پایان بارش و حل مشکلات شهری در آماده‌باش کامل خواهند ماند. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به سایت‌های برف‌روبی افزود: هشت سایت ثابت برف‌روبی در سطح مناطق هشتگانه احداث شده و سعی شده سایت‌های سیار دیگری در معابری که شیب‌دار هستند فعال باشند. وی با مناسب دانستن وضعیت تردد در سطح شهر افزود: مشکل عبور مرور خاصی در سطح شهر گزارش نشده و مخازن دپو شن و نمک در سطح شهر آماده شده تا در صورت بروز مشکل از انها استفاده شود. عیساییان بیان کرد: با توجه به حجم بالای بارش‌ برف در سطح مناطق ۴و۸، از شهروندان تقاضا داریم از تردد غیرضروری خودداری نمایند تا خدمت‌رسانی توسط مجموعه شهرداری به نحو احسن و سریع‌تر انجام پذیرد. وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده مشکل در سطح شهر با سامانه ۱۳۷ و یا شماره تماس‌های ۳۷۲۹۲۹۰۰ و ۳۷۲۹۳۱۰۰ تماس حاصل کنند.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از آماده‌باش کامل ۱۵۰۰ نیروی شهرداری جهت انجام عملیات برف‌روبی در سطح شهر خبر داد. خسرو عیساییان اظهار کرد: بیش از ۱۵۰۰ نفر از پرسنل شهرداری از صبح روز گذشته (چهارشنبه) با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و تا پایان بارش و حل مشکلات شهری در آماده‌باش کامل خواهند ماند. معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به استقرار سایت‌های برف‌روبی در سطح شهر افزود: هشت سایت ثابت برف‌روبی در سطح مناطق هشت‌گانه احداث شده و سعی شده سایت‌های سیار دیگری در معابری که شیب‌دار هستند، فعال باشند. وی با بیان اینکه تاکنون مشکل عبور مرور خاصی در سطح شهر گزارش نشده، گفت: مخازن دپو شن و نمک در سطح شهر آماده شده تا در صورت بروز مشکل از انها استفاده شود. وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده مشکل در سطح شهر با سامانه ۱۳۷ و یا شماره تماس‌های ۳۷۲۹۲۹۰۰ و ۳۷۲۹۳۱۰۰ تماس بگیرند.
مهرمهر5 روز قبل
معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: این ۶۳ درصد افزایش نشان می‌دهد در بخش شهری فاقد برنامه و طرح مدونی برای کاهش تصادفات هستیم. وی افزود: بر این اساس ضروری است شهرداری کرمانشاه طرح جامع کاهش تصادفات را در اسرع وقت تهیه و تدوین کند. وی همچنین گفت: حدود ۳۳ درصد تصادفات در خیابان‌های اصلی، ۲۲ درصد بلوارها و ۳۸ درصد در کمربندی‌ها اتفاق افتاده است. سالاری گفت: شهرداری که متولی شهر و ایجاد آسایش برای مردم است جهت زیباسازی پارک‌ها و … برنامه دارد اما برای کاهش تصادفات هیچ برنامه‌ای ندارد. معاون امور عمرانی استان کرمانشاه تصریح کرد: ضرورت طرح جامع کاهش تصادفات کرمانشاه اجتناب ناپذیر است و اولین اولویت شورای ترافیک باید این مساله باشد.
مهرمهر5 روز قبل
مهدی عبدالمالکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در تدارک اجرای برنامه‌های گوناگون و متنوعی با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مردمی و مساجد در سطح محلات شهر است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه افزود: رویکرد برگزاری این برنامه‌ها در حوزه فرهنگی، توجه به مناطق کم برخوردار شهر و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و حوزه سلامت است. وی با اشاره به برگزاری بیش از ۴۰ برنامه شاخص در ایام دهه فجر سال گذشته از سوی این سازمان بیان داشت: از ویژه‌ترین برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه انجام طرح فجر صادق در مساجد شهر و اجرای برنامه فجر امید در شهرک‌های محروم و حاشیه نشین شهر کرمانشاه خواهد بود. وی از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را نمایشگاه عکس کرمانشاه در دوران انقلاب اسلامی دانست. عبدالمالکی به برگزاری همایش قطار انقلاب و ایستگاه نقاشی خاطرات انقلاب در محله‌های محروم شهر کرمانشاه نیز اشاره کرد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، وحید شامبیاتی در خصوص تکذیب اخبار پلمب شهربازی‌های کرمانشاه، اظهار کرد: کلانشهر کرمانشاه دارای دو شهربازی است که هر دو در تعطیلی به سر می‌برد و مراحل قانونی سرمایه‌گذاری آن‌ها در حال انجام است. وی افزود: شهربازی فانفار با طی مراحل قانونی جهت جذب سرمایه‌گذار در حال اجرای عملیات‌های عمرانی است و پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۹۹ به بهره‌برداری ۷۰ تا ۸۰ درصدی خواهد رسید. رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: یکی دیگر از این دو شهربازی نیز به دلیل بدهی مستاجر قبلی به شهرداری و توقیف وسایل، منتظر حکم نهایی دادگاه برای واگذاری به سرمایه‌گذار است و انتظار می‌رود در دهه فجر امسال رسما فعالیت عمرانی شهربازی لب‌ آب، آغاز شود. شامبیاتی افزود: کل طرح شهربازی لب‌ آب در سه فاز طراحی شده که برای اجرای هر فاز یکسال زمان نیاز است وپس از اتمام هر فاز بهره‌برداری برای شهروندان میسر می‌شود. وی با اشاره به اخبار منتشر شده در فضای مجازی و اعلام نظر کارشناس اداره استاندارد مبنی بر پلمب شهربازی‌های کرمانشاه، گفت: در شهر کرمانشاه شهربازی فعالی نداریم که به دلیل غیراستاندارد بودن وسایل پلمب باشد و احتمالا کارشناس مذکور از شهربازی شهر دیگری بازدید کرده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه تاکید کرد: رانندگان سرویس مدارس و آژانس‌های تاکسی تلفنی اجازه افزایش خودسرانه نرخ کرایه را به بهانه سهمیه بندی بنزین ندارند. سجاد سلیمانی با اشاره به اصلاح قیمت بنزین طی ماه‌های گذشته گفت: شرکت‌های حمل ونقل، رانندگان سرویس مدارس و آژانس‌های تاکسی تلفنی اجازه افزایش خودسرانه نرخ کرایه را به بهانه این موضوع ندارند. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با قدردانی از رانندگان قانونمند، از راه اندازی گشت ویژه نظارت بر حمل و نقل درون شهری جهت نظارت بر عملکرد رانندگان خبر داد. وی افزود: همچنین با توجه به اصلاح قیمت بنزین و امکان بروز برخی تخلفات در زمینه افزایش قیمت کرایه، نظارت‌های سازمان تاکسیرانی تشدید شده است. وی خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه افزایش خودسرانه و دریافت کرایه اضافی، مطابق قوانین و مقررات اعمال قانون خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
غلامرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر از انفجاری در محله فردوسی به علت نشت گاز و عدم رعایت نکات ایمنی خبر داد و اظهار داشت: شدت موج انفجار گاز به حدی بوده است که به پنج طبقه آپارتمان در محله فردوسی ضرر وارد کرده است. وی با بیان اینکه این آپارتمان پنج طبقه ۱۰ واحد در آن قرار گرفته است، افزود: علاوه بر ساختمان و آسیب دیدن شیشه‌های آپارتمان، چند دستگاه ماشین نیز دچار خسارت شده است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه انفجار گاز با آتش سوزی متفاوت است، تصریح کرد: طی این حادثه انفجار ایجاد شده و خسارت به دلیل انفجار بوده است و آتش سوزی رخ نداده است. رضایی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۷ صبح امروز به وقوع پیوست، عنوان کرد: علت انفجار به طور دقیق‌تر در حال بررسی است اما ظواهر نشان می‌دهد که عدم رعایت نکات ایمنی و نشت گاز سبب انفجار گاز شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کلاس درس پدر همیشه برای مرتضی برپا بود و مرتضی روزها را که به دبستان «هدایت» می‌رفت، مابقی روز در کلاس درس آقاسید حاضر می‌شد و کسب علم می‌کرد. سالها از اقامت مرتضی در نجف گذشت و حالا همه در نجف مرتضی را، نورچشمی آقا سید را، به نام آیت الله سید مرتضی نجومی می‌شناختند، آیت اللهی که در کنار فضائل دینی، اخلاقش هم زبان زد علمای شهر شده بود. مرتضی به خانه پدری رسید، اما خیلی دیر و پیش از رسیدنش آقا سید در شب هجدهم مردادماه سال ۱۳۸۷ هجری‌قمری برای همیشه چشم از دنیا فروبست. مرتضی به کرمانشاه برگشت و حالا برای خودش شده بود «شیخ مرتضی»؛ همان چیزی که آقا سید همه عمر آرزویش را داشت. مرتضی مثل پدرش آقا سید کلاسهای درس و بحث را در خانه راه انداخت و در این کلاس‌ها از هیچ افشاگری علیه رژیم دریغ نکرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مر اسم گرامیداشت دانشمند بزرگ جهان اسلام آیت‌الله سیدمرتضی نجومی عصر امروز پنجشنبه با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد. همچنین در این مراسم که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه برگزار شد از سردیس مرحوم آیت الله سید مرتضی نجومی رونمایی شد. نشان ویژه شهروند کرمانشاه نیز به خانواده آیت الله نجومی اعطا شد. گفتنی است که آیت‌الله نجومی عالم ربانی و چهره ماندگار جهان اسلام از مفسران بزرگ قرآن کریم و از هنرمندان برتر جهان اسلام در رشته خوشنویسی بود که ۲۵ آبان ماه سال ۱۳۸۸ دار فانی را وداع گفت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون فرهنگی قوه قضایی از آیت الله نجومی به عنوان یک انقلابی بی ادعا یاد کرد وافزود: این عالم فرزانه علی رغم مجاهدت‌های بسیار در راه امام (ره) و انقلاب، هیچ گان نان انقلابی‌گری نخورد و همواره در طول حیات با برکت خود در راه اهداف انقلاب تلاش کرد. این مسئول خاطرنشان کرد: آیت الله نجومی هنر برجسته دیگری هم داشت و آن هنر انقلابی بی ادعا بودن است، ایشان هیچ گانه نان انقلابی‌گری خود را نخورد و برای به ثمر نشاندن این انقلاب مجاهدت‌های بسیاری داشتند و در زمانی که کمتر کسی جرات نام بردن از امام (ره) و اعلامیه‌های ایشان را داشت، این عالم فرزانه با دستخط خود اعلامیه‌های امام را نوشته و منتشر می‌کرد. وی افزود: بعدها و با آمدن دستگاه تکثیر، منزل ایشان به محل چاپ اعلامیه‌های امام (ره) تبدیل شد و کمتر کسی از مبارزان انقلابی از این جریان خبر داشتند. معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه به نظریه پردازی‌های آیت الله نجومی در زمینه هنر اشاره کرد وافزود: ایشان کتابی تحت عنوان «عرفان هنری» در این زمینه به نگارش درآورده که در این کتاب به صراحت از دو نوع هنر رحمانی و شیطانی و راه‌های شناخت آن صحبت می‌شود. این مراسم به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه برگزار شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از اتمام ۹۰ درصد جنگل کاری پارک جنگلی سراب قنبر خبر داد وافزود: با تامین اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی و تامین زیرساخت‌های این پارک، پارک جنگلی سراب قنبر تا نیمه ابتدای سال آینده به شکل یک پارک جنگلی در خواهد آمد. رحمتی زاده با اشاره به اتمام ۹۰ درصد جنگل کاری پارک جنگلی سراب قنبر، گفت: ۱۰ درصد مابقی جنگل کاری بعد از تعیین محدوده زون‌های فرهنگی، تجاری، ورزشی، تفریحی و …. در محوطه پارک جنگلی انجام خواهد شد. وی افزود: همچنین بحث نورپردازی پروژه و نیز آبرسانی آن باقی مانده که برای انجام این اقدامات و آسفالت مسیر باقی مانده در مجموع نیازمند تامین اعتبار حدود ۱۵ میلیارد تومانی هستیم. به گفته رحمتی زاده، در صورت تامین این اعتبار، زیرساخت‌های پارک جنگلی سراب قنبر نهایتا تا پایان نیمه اول سال آینده تکمیل شده و این پارک، شکل و ظاهر یک پارک جنگلی را پیدا خواهد کرد. وی یادآور شد: در حال حاضر هم مردم از این پارک استفاده می‌کنند و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، پارک جنگلی سراب قنبر میزبان شایسته‌تری برای مردم کرمانشاه خواهد بود.
مهرمهر1 هفته قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: در ۲ بخش تعاونی‌ها و سازندگان بخش خصوصی تحت عنوان بساز و بفروش‌ها با ۴۰۰ عضو حرکت‌های خوبی در بحث مسکن انجام شده است. سالاری خاطرنشان کرد: همچنین ۴۰۰ واحد دیگر از این پروژه نیز با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در صورت تأمین اعتبار ۲ میلیارد تومانی طی ۳ تا ۴ ماه آینده راه اندازی خواهد شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به مسکن مهر شهرداری کرمانشاه کرد و ادامه داد: این پروژه با ۱۱۲۰ واحد که سالهای سال به طول انجامیده در حال حاضر تمام کارهای تغییر کاربری آن صورت گرفته است. معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: تغییر کاربری برخی از قسمت‌های زمین و حمایت شهرداری برای راه اندازی این طرح اقدامی لازم و ضروری است. سالاری در این جلسه ضمن اشاره به طرح مسکن ملی هم گفت: در این راستا قرار است طی فردا پنج شنبه ۲۶ دیماه با حضور امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش یک پروژه ۱۲۰۰ واحدی مسکن ملی ارتش کلنگ زنی شود.
فارسفارس1 هفته قبل
استاندار کرمانشاه با انتقاد از پروژه‌هایی که بدون انجام مطالعات و مقدمات کلنگ می‌خورد، گفت: کلنگ‌هایی که جواب نمی‌دهد برای مردم خوشایند نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در جلسه شورای مسکن استان، ضمن انتقاد از روند پیشرفت پروژه ۷۰۰ واحدی مسکن مهر چشمه‌سفید که ۳۰۰ واحد آن آماده بهره‌برداری و تکمیل ۴۰۰ واحد دیگر به دلیل مشکلات مالی همچنان باقی‌مانده است، اظهار داشت: نظیر این پروژه در سطح شهر کرمانشاه کم نداریم. ظاهرا مشکل پروژه مسکن مهر ماهیدشت بر سر نوع قیمت‌گذاری است که استاندار کرمانشاه از بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، استانداری و نماینده خریداران خواست کمیته‌ای را در خصوص نحوه قیمت‌گذاری این واحدها و رفع مشکلات آن تشکیل دهند. در این جلسه بر کلنگ‌زنی پروژه‌های مسکن ملی نیز اشاره‌ای شد که بازوند این قبیل کلنگ‌‌‌زنی‌ها که بدون انجام مطالعات و مقدمات زمین می‌خورد را خطرناک دانست و افزود: کلنگ‌هایی که جواب نمی‌دهد برای مردم خسته‌کننده است و اصلا خوشایند نیست. گفتنی است، در این جلسه به مشکل پروژه یک‌هزار و ۱۲۰ واحدی تعاونی مسکن شهرداری کرمانشاه که در راستای تامین مالی سهم آورده متقاضیان است و همچنین مشکلات پروژه مسکن مهر کرند غرب رسیدگی و راهکارها و دستوراتی از سوی استاندار کرمانشاه برای حل و فصل آن مطرح شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست شورای مسکن صبح امروز چهارشنبه به ریاست هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه و مدیران عضو این کارگروه برگزار و موضوع مسکن مهرهای نیمه‌تمام استان در این جلسه بررسی شد. بازوند استاندار کرمانشاه در این جلسه با تاکید بر مطالعه پروژه‌ها قبل از کلنگ زنی گفت: کلنگ‌هایی که بدون رفع موانع زمین زده می‌شود خروجی ندارد و مردم از این کلنگ زنی‌ها خسته شده‌اند. وی این کلنگ زنی‌ها را خطرناک دانست و افزود: این نوع کلنگ زنی سبب می‌شود پروژه‌ها بین راه با مشکلات عمده‌ای مواجه شوند و به دلیل نرسیدن به هدف برای مردم خوش آیند نیست. استاندار کرمانشاه در ادامه پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه مسکن مهر چشمه سفید را قابل قبول ندانست و افزود: مسئولین ذیربط یک برنامه زمان بندی منسجم برای ۱۵ درصد باقی مانده تحویل دهند تا نسبت به تأمین اعتبار آن رایزنی‌های لازم را به عمل آوریم. مدیر ارشد استان کرمانشاه در خصوص پروژه مسکن مهر ماهیدشت نیز گفت: کمیته‌ای برای قیمت گذاری پروژه متشکل از نمایندگان خریدار، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و استانداری تشکیل شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
جلسه امروز شورای مسکن استان کرمانشاه با دستور کار رسیدگی به برخی مشکلات پروژه‌های مسکن مهر استان برگزار شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه مشکلات پروژه ۷۰۰ واحدی مسکن مهر چشمه سفید مطرح شد. همچنین در این جلسه مشکلات پروژه مسکن مهر کرندغرب نیز مطرح شد که قرار شد واحدهای این پروژه که با کیفیت بالایی ساخته شده را بصورت مزایده به افراد متقاضی واگذار کنند. کلنگ زنی این پروژه در کنار عدم آمادگی برای شروع آن با انتقاد استاندار کرمانشاه همراه شد و هوشنگ بازوند ضمن انتقاد از کلنگ زنی‌های بی حساب و کتاب گفت: کلنگ هایی که جواب نمی‌دهد و به ثمر نمی‌رسد، برای مردم خوشایند نیست. وی تاکید کرد: مردم از کلنگ زنی‌های بی حساب و کتاب خسته شده‌اند و باید برای شروع هر کار و هر پروژه جوانب آن سنجیده شده و تمام مقدمات لازم فراهم شود و سپس برای کلنگ زنی و شروع اجرای پروژه اقدام شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: رئیس کل دادگستری کرمانشاه گفت: کیفر خواست برای پرونده اتهامی کارکنان شهرداری و اعضای سابق شورای شهر کرمانشاه صادر شد. پرویز توسلی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتهامی کارکنان شهرداری و اعضای سابق شورای شهر منتهی به صدور کیفر خواست شد. رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: بر اساس تصمیم دادسرای کرمانشاه ۱۴ نفر از پرسنل شهرداری از شغل خود معلق شدند. توسلی‌زاده با اشاره به چگونگی رفتار مجرمانه این افراد گفت: نحوه انجام رفتارهای مجرمانه به این صورت بوده که در حوزه شهرداری و شورای شهر در موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، افرادی به عنوان واسطه از طریق ارتباط‌گیری با افراد آپارتمان ساز و با ارتباط و واسطه‌گری با پرسنل شهرداری و شورای شهر اقدام به اخذ وجوه و توزیع میان اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری کرده‌اند. توسلی‌زاده بیان کرد: البته عناوین مجرمانه دیگری مانند نگهداری سلاح، مشروبات الکلی، مواد مخدر و جعل سند رسمی و پولشویی نیز در این پرونده مطرح است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به صدور مجوز فعالیت برای چهار شرکت تاکسی اینترنتی در کرمانشاه، گفت: در حال حاضر از این تعداد تنها تاکسی اینترنتی «اسپات» فعال است. سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر تنها شرکت تاکسی اینترنتی دارای مجوز و فعال در کرمانشاه تاکسی اینترنتی «اسپات» است. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در خصوص صدور مجوز فعالیت برای «ماکسیم» و «اسنپ» در کرمانشاه گفت: شرکت تاکسی اینترنتی «اسنپ» به تاکسیرانی مراجعه کرده و مراحل قانونی آن در حال انجام است، اما تاکنون منجر به عقد قرارداد نشده است. وی یادآور شد: تاکنون شرکت «ماکسیم» هیچ مراجعه‌ای برای دریافت صدور مجوز فعالیت نداشته است. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۳۰۰ تاکسی گردشی و مسیر و خودروی آژانس در سطح کرمانشاه فعال است که این خودروها می‌توانند در شرکت‌های تاکسی اینترنتی نیز فعالیت داشته باشند.
مهرمهر2 هفته قبل
مهدی عبدالمالکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آئین گرامیداشت چهره ماندگار جهان اسلام عالم فرزانه آیت الله سیدمرتضی نجومی ۲۶ دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود. وی افزود: این برنامه در راستای سلسله برنامه‌هایی است که برای معرفی و گرامیداشت داشته‌ها و سرمایه‌های انسانی کرمانشاه توسط سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه برگزار می‌شود. عبدالمالکی برگزاری آئین تجلیل از عالم فرزانه مرحوم آیت الله نجومی را هفتمین برنامه گرامیداشت مفاخر شهر کرمانشاه عنوان کرد و گفت: این برنامه در ۲۶ دیماه سال جاری ساعت ۱۵ عصر در تالار انتظار برگزار می‌شود. عبدالمالکی گفت: همچنین در این مراسم قرار است ارج نامه ملی نخبگان که از بالاترین درجات علمی بنیاد نخبگان محسوب می‌شود، تقدیم خانواده آیت الله نجومی شود. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اذعان داشت: اعطا نشان ویژه شهروندی کرمانشاه نیز توسط شهردار کرمانشاه به خانواده آیت الله نجوی از دیگر برنامه‌های در این مراسم است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه آیین گرامیداشت چهره ماندگار جهان اسلام، آیت الله سید مرتضی نجومی با حضور معاون قوه قضاییه، ۲۶ دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود. وی افزود: در مراسم گرامیداشت این عالم فرزانه، معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص وجه علمی و کمال و فضل آیت الله نجومی سخنرانی خواهد کرد. همچنین در خصوص وجه هنری آیت الله نجومی نیز رییس یا قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران سخنرانی خواهد داشت. همچنین نمایشگاه مستند عکس آیت الله نجومی که توسط استاد پرویزی تهیه شده در حاشیه این مراسم به نمایش درخواهد آمد. این مسئول با اشاره به تهیه ارج نامه بنیاد نخبگان برای آیت الله نجومی گفت: این بالاترین درجه بنیاد نخبگان است که قرار است در این مراسم تقدیم خانواده آیت الله نجومی شود.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه، از نام‌گذاری یک بزرگراه به نام سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» در این شهر خبر داد. امیررضا همایون دولتشاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از نامگذاری بزرگراه کرمانشاه - بیستون به نام «شهید قاسم سلیمانی» خبر داد. وی ادامه داد: به منظور پاسداشت مجاهدت‌های سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بزرگراه محور کرمانشاه – بیستون (از مسیر میدان امام خمینی (ره) به سمت بیستون تا انتهای حوزه استحفاظی شهرداری کرمانشاه) به‌نام این سردار سرافراز اسلام نامگذاری و تابلوی این بزرگراه به نام «شهید سلیمانی» به‌زودی نصب و رونمایی می‌شود. مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: مراسم رونمایی از این نامگذاری طی مراسمی باحضور استاندار، فرماندهان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، مدیران استان، خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران و همچنین شهروندان کرمانشاه انجام خواهد شد. دولتشاهی گفت: نصب تصاویر سردار سلیمانی در معابر و میادین کرمانشاه و نصب پرچم‌های سیاه در سراسر شهر از دیگر اقدامات شهرداری این شهر برای نشان دادن قدرشناسی از ایثارگری‌های این فرمانده شجاع است.
مهرمهر2 هفته قبل
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه بیان کرد: پس از بارش‌های اول و دوم دفع آب‌های سطحی در خیابان کاشانی مشکلی نداشت همچنین در بلوار جانبازان منطقه ۶ نیز اقداماتی انجام شد. این مسئول بیان داشت: در شهرداری منطقه دو، پل مدافع حرم که از سمت کمربندی غربی به سمت قره سو هدایت می‌شود از جنوب به شمال کار لوله گذاری و اجرای کانال انجام شده است. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه همچنین در منطقه سه از کمربندی شرقی به سمت قره سو لوله گذاری انجام شده است، خاطر نشان کرد: در منطقه پنج، سه نقطه و در منطقه یک، چهار نقطه مشکل دارد. وی خاطرنشان کرد: در انتهای خیابان چقاگلان هرساله از سمت حافظیه به سمت چقاگلان مشکل آب گرفتگی وجود دارد در نتیجه امسال حوزه معاونت عمرانی و شهرداری منطقه یک نسبت به لوله گذاری و کانال کشی و هدایت آب به سمت قره سو اقدام کردند. این مسئول با بیان اینکه بودجه شهرداری از محل درآمدها تأمین می‌شود و فاقد اعتبارات دولتی است، عنوان کرد: تمام نقاط آب گیر در کرمانشاه مشخص شده و هرساله دفع آب‌های سطحی در محلات مختلف با توجه به بودجه پیش بینی شده در دستور کار قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل مالی شهرداری کرمانشاه از تحقق بیش از ۵۰ درصدی بودجه امسال شهرداری کرمانشاه خبر داد. محمدعلی یار تبار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بودجه ۸۸۰ میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه در سال جاری گفت: با گذشت ۹ ماه از سال بیش از ۵۰ درصد این بودجه محقق شده است. وی یادآور شد: این مصوبه اخیرا صادر شده و در حال انجام مراحل قانونی هستیم و احتمالا تا پایان سال بتوانیم مجوز فروش این میزان اوراق مشارکت را دریافت کنیم که در بازپرداخت آن ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم شهرداری کرمانشاه است. مدیرکل مالی شهرداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه حقوق تمام پرسنل شهرداری تا پایان آبان ماه پرداخت شده گفت: تنها حقوق آبان ماه شرکت «نوین» با حدود ۶۰۰ پرسنل پرداخت نشده که آن هم ظرف امروز و فردا پرداخت می‌شود. از این مبلغ نیز سه میلیارد تومان بابت خرید قیر صرف شده و سه میلیارد تومان میان مناطق هشت‌گانه توزیع شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری کرمانشاه از بهره‌برداری از پروژه تله‌کابین کرمانشاه در بهار سال ۱۴۰۰ خبر داد. وحید شامبیاتی اظهار کرد: موسسه «ملل» خواهان انجام پروژه تله کابین کرمانشاه به صورت ۱۰۰ درصدی و بدون شراکت شهرداری بود که این مساله با مخالفت شهردار کرمانشاه مواجه شد. وی افزود: با توجه به اینکه پروژه تله‌کابین کرمانشاه مهمترین پروژه گردشگری استان محسوب می‌شود، شهردار کرمانشاه تاکید ویژه‌ای بر سهیم بودن شهرداری در این پروژه داشتند. شامبیاتی با اشاره به مشخصات فنی این پروژه افزود: با مشاوره مجرب‌ترین تیم کشور طرح اولیه این پروژه به طول ۱۵۰۰ متر در دو ایستگاه و اختلاف ارتفاع حدود ۴۰۰ متر طراحی شده است. رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری کرمانشاه، گفت: با هدف عدم توقف پروژه اجرای سیویل‌های پروژه طی مراحل قانونی به مناقصه گذاشته شد که دهم دی‌ماه نتیجه آن مشخص خواهد شد.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، جلسه بررسی مشکلات شهرک‌های حاشیه نشین و آخرین وضعیت پروژه فیروزه با حضور استاندار کرمانشاه، شهردار کرمانشاه و مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برگزار شد. استاندار کرمانشاه با اشاره به فعالیت و عملکرد شهرداری کرمانشاه در مناطق و شهرک‌های حاشیه نشین این شهر گفت: حضورآقای طلوعی، شهردار کرمانشاه برای این شهر یک فرصت است. توجه به مباحث و مشکلات شهرک‌های حاشیه نشین و ارتقاء سطح خدمات به شهروندان یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است. وی ادامه داد: با اختصاص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار جهت بهسازی در رفع مشکلات معابر شهرک دولت آباد و بررسی مسائل فراروی رفاه شهروندان، توسعه اماکن آموزشی فرهنگی و ورزشی در این شهرک در دستور کار قرار گرفته است. استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط پیش آمده برای پاساژ تجاری فیروزه و مشکلات اقتصادی که برای مجموعه مدیریت شهری طی سال‌های گذشته به وجود آمده، باید وضعیت این پروژه بررسی و رفع مشکلات مالی و اجرایی آن با فوریت در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مشاور شهردار کرمانشاه گفت: آقای طلوعی-شهردار کرمانشاه- پرهیز از ورود به مسائل حاشیه‌ای را از اولویت‌های کاری خود قرار داده و همواره مدیران شهرداری را نیز به دوری از وارد شدن به حواشی توصیه کرده است. امیر دولتشاهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور چندماهه سعید طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه، افزود: آقای طلوعی در یکی از بدترین شرایط اقتصادی در عرصه مدیریت‌ شهری و با حدود بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری کرمانشاه را تحویل گرفت که قبول این شرایط چیزی جز عمل به تفکر ایثار و جهاد نیست. مشاور شهردار کرمانشاه در خصوص برخی فضاسازی‌ها نسبت به عدم حضور شهردار در شهر، با رد این موضوع، گفت: شهردار حساسیت ویژه‌ای در پیگیری امور شهر دارد و با حضور مستمر در شهر موارد مربوط به حوزه مدیریت شهری را به صورت مستقیم و لحظه‌ای در تمامی مناطق و سازمان‌ها رصد می‌کند. وی در تشریح خدمات صورت گرفته در این منطقه، گفت: لکه گیری و روکش آسفالت برخی محلات از جمله این کارها است. همچنین یکی از اقدامات چشمگیر در سطح این منطقه که با دستور ویژه شهردار صورت گرفت، حل مشکل روان آب‌های منطقه بود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از شهرداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه بررسی مشکلات شهرک‌های حاشیه نشین و آخرین وضعیت پروژه فیروزه اظهار داشت: حضور دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه برای این شهر یک فرصت است. استاندار کرمانشاه افزود: توجه به مباحث و مشکلات شهرک‌های حاشیه نشین و ارتقای سطح خدمات به شهروندان یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است. بازوند از شهردار کرمانشاه به عنوان مدیری سخت‌کوش و پرتلاش یاد کرد و گفت: روزی برسد که از خدمات ارزنده وی یاد کنیم و من به جرأت می‌توانم بگویم که شهرداری با جدیت و توانمندی دکتر طلوعی ندیده‌ام. وی با تقدیر و تشکر از شهردار کرمانشاه و مجموعه مدیریت شهری برای توجه به حل معضلات مناطق حاشیه شهر با یادآوری مشکلات شهرک دولت آباد گفت: توجه به مشکلات شهرک‌های حاشیه نشین باید یکی از اولویت‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان باشد. استاندار کرمانشاه گفت: همچنین با توجه به شرایطی که برای پاساژ تجاری فیروزه و مشکلات اقتصادی که برای مجموعه مدیریت شهری طی سالهای گذشته به وجود آمده باید وضعیت این پروژه بررسی و سریعا رفع مشکلات مالی و اجرایی آن با فوریت در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به نیاز جدی استان به جذب سرمایه گذاران، از تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست واحد مستقل سرمایه گذاری را در دستگاه خود راه اندازی کنند. هدایت حاتمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به ضرورت ساماندهی ساختار سرمایه گذاری در استان گفت: امسال یکی از اولویت‌های اقتصادی استان بحث اصلاح ساختار سرمایه گذاری و برگزاری همایش‌های سرمایه گذاری توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی است. معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: مدیران تمام دستگاه‌های اجرایی باید همانند شهرداری کرمانشاه، ساختار جداگانه‌ای در بحث جذب سرمایه گذار در درون دستگاه خود ایجاد کنند تا بتواند شبانه روز در بحث جذب سرمایه گذار فعالیت داشته باشد. حاتمی حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، گردشگری، صنعت، معدن و حمل و نقل را شش حوزه مستعد و نیازمند جذب سرمایه گذار عنوان کرد وافزود: دستگاه‌های مربوطه در این شش حوزه باید با ایجاد واحد سرمایه گذاری تلاش شبانه روزی برای جذب سرمایه گذاران داشته باشند. این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین دستگاه‌های مربوطه باید در زمینه برگزاری همایش‌های تخصصی سرمایه گذاری اهتمام داشته باشند، چرا که این همایش‌ها فرصت مطلوبی برای جذب سرمایه گذاران توانمند است.

به انتهای لیست رسیدید