آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
کره‌شمالی

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

ایسناایسنا2 ساعت قبل
یک عضو ارشد دولت کره شمالی پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا مجددا رو به صحبت‌های تند علیه رهبر کره شمالی با توصیف مجدد وی به عنوان «مرد موشکی» آورد، متقابلا دونالد ترامپ را دچار «خرفتی و یاوه‌گویی» خواند. به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، چوئه سون هوی، معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی طبق گزارش خبرگزاری رسمی این کشور، اظهار کرد: وزارت خارجه کره شمالی نمی‌تواند ناخرسندی خود را از صحبت‌های نامناسب دونالد ترامپ در حساس‌ترین زمان ممکن پنهان کند. این نخستین بار در یک سال گذشته است که پیونگ یانگ به صورت آشکار و با الفاظی به شدت تند بر ضد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موضع می‌گیرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در حاشیه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ‌ ناتو، در لندن کیم جونگ اون، ‌ رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» توصیف و تهدید کرد که واشنگتن حق استفاده از نیروی نظامی برای متقاعد کردن پیونگ یانگ به دست کشیدن از زرادخانه هسته‌ای‌اش را برای خود محفوظ می‌دارد. رهبران دو کشور کره شمالی و آمریکا پیشتر قبل از نخستین ملاقات تاریخی خود با الفاظی بسیار تند نظیر «دیوانه» و «پیر خرفت» یکدیگر را مورد خطاب قرار داده بودند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «فرش چین» عنوانی است که ما را به یاد محصولاتی که در کشور چین ساخته و به وفور در بازار ایران یافت می‌شود، می‌اندازد. اما «فرش چین» عنوان مستندی است که به فرش‌های روستایی با نام «چین» که در همین ایران خودمان است، می‌پردازد و توانسته به جشنواره سینما حقیقت راه یابد. امیر منیری سازنده فیلم مستند «فرش چین» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: مستند فرش چین در بخش کار آفرینی جشنواره سینما حقیقت پذیرفته شده است و همانطور که از نامش پیدا است محوریت آن به موضوع فرش می‌پردازد. وی با اشاره به واژه چین در برابر چین، خاطرنشان کرد: جذابیت فرش چین از آنجا بیشتر شد که مدتها است کشور چین ادعا می‌کند تولیدکننده ۹۰ درصد فرش‌های دستباف دنیا است. او ضمن پرداختن به سایر جذابیت‌های سوژه مستند خویش، عنوان کرد: فرش چین یک مستند سوژه محور است که داستان زندگی، کاری و پیشینه کارآفرینی خلاق در عرصه بین‌المللی را روایت می‌کند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
کره شمالی در پی تهدید‌های جدید دونالد ترامپ، ‌ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر احتمال انجام یک اقدام نظامی بر ضد این کشور با شدت بخشیدن به حملات لفظی علیه وی رئیس کاخ سفید را «یاوه گو و خرفت» توصیف کرد. وزارت امور خارجه کره شمالی در تازه‌ترین موضع خود در قبال تهدیدهای واشنگتن اعلام کرد که اگر رویکرد جدید آقای ترامپ برای رفتن در پی تنش و مناقشه شاید به این دلیل است که «میزان خرفتی و کودنی» وی دوباره عود کرده است. این نخستین بار در یکسال گذشته است که پیونگ یانگ به صورت آشکار و با الفاظی به شدت تند بر ضد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موضع می‌گیرد. کره شمالی پس از متوقف شدن گفتگوها با طرف آمریکایی بارها دست به انجام آزمایش‌های موشکی بالیستیک زده و با رویکرد اخیر واشنگتن در مسکوت نگاه داشتن این مذاکرات و نیز تهدیدهای ضمنی بر ضد پیونگ یانگ حالا شاهد بالاگرفتن تنش‌های لفظی میان دو طرف هستیم. در این بیانیه ضمن خطرناک توصیف شدن رویکرد جدید واشنگتن در قبال رهبر کره شمالی تصریح شده است: «اگر هدف استفاده از عباراتی است که جنگ لفظی دو سال گذشته را تداعی می‌کند در این صورت باید در رئیس جمهوری آمریکا نشانه‌های عود کردن «خرفتی یک ذهن پیر و یاوه گو» را جستجو کرد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیونگ یانگ از اظهارات گستاخانه و توهین آمیز اخیر ترامپ در مورد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انتقاد کرد و در مورد عود دوباره حماقت رئیس جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرد. پیونگ یانگ تا پایان سال به واشنگتن مهلت داده است در مذاکرات در مورد پرونده هسته‌ای که در حال حاضر به بن بست رسیده است، امتیازاتی پیشنهاد دهد. این طور نیست؟ به همین دلیل است که من او را مرد راکتی می‌نامم. چوئه سون هویی معاون وزیر خارجه کره شمالی پنجشنبه شب در واکنش به این اظهارات گفت: این اظهارات بی ادبی نسبت به رهبر کره شمالی است. وی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد گفت: اگر هدف این کار یادآوری دو سال گذشته و زمانی است که که تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ بسیار زیاد بود، این اقدامی بسیار خطرناک است. وی تاکید کرد تکرار اصطلاح به کار گرفته شده توسط رئیس جمهور آمریکا نشانه عود دوباره حماقت در نظر گرفته خواهد شد. در واکنش به اظهارات ترامپ در مورد استفاده احتمالی از زور علیه پیونگ یانگ هم کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد در این صورت این کشور هم اقدامی مشابه، در هر سطحی خواهد داشت. در نشست ناتو، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما قوی‌ترین ارتش جهان را داریم و با فاصله زیاد قدرتمندترین کشور جهان هستیم. وی افزود ما امیدواریم که ناچار نشویم از آن استفاده کنیم، اما اگر لازم شود این کار را خواهیم کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، رهبر کره شمالی که برای نظارت بر عملیات پرتاب دو موشک میان برد رفته بود، سبک سنتی لباسی که پدر و پدربزرگش رهبران پیشین کره شمالی آن را رعایت می‌کردند، ‌ ترک کرد و یک پالتوی بلند مشکی پوشید. به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی می‌گوید که چنین تغییری با توجه به آنکه کیم قدرتش را در کره شمالی تثبیت کرده نشان می‌دهد که وی نمی‌خواهد ادامه دهنده سبک رهبران پیشین حتی در شیوه لباس پوشیدن باشد. بعضی از تحلیلگران معتقدند که تغییر اخیر در پوشش رهبر کره شمالی ممکن است بیشتر ترجیح شخصی اوست و در حالی که نمی‌توان از برداشت‌های سیاسی این اقدام نیز امتناع کرد. در واقع رهبر کنونی کره شمالی سبک رهبری متفاوتی نسبت به رهبران پیشین داشته و همانطور که همه دیده‌اند، سعی کرده با آمریکا، چین و روسیه رابطه متفاوتی داشته باشد. این سوال هم مطرح می‌شود که آیا تغییر در نحوه لباس پوشیدن رهبر جوان کره شمالی ممکن است باعث تغییری بزرگ در سیاست خارجی و نظامی پیونگ یانگ شود؟
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «چو سون هوی» معاوم وزیر امور خارجه کره شمالی این چالش را مشابه آنچه دو سال پیش وجود داشت توصیف کرد؛ زمانی که تنش بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن رو به افزایش گذاشت. ترامپ روز سه‌شنبه در نشست سران «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در لندن به خبرنگاران گفته بود: ‌ «[کیم] راکت هوا کردن را دوست دارد. «پاک جانگ چون» فرمانده ارتش کره شمالی نیز روز چهارشنبه هشدار داد که ممکن است کره شمالی و آمریکا هر لحظه به صورت تصادفی وارد درگیری کامل مسلحانه شوند و هرگونه حمله‌ای با واکنش سریع نیروهای کره شمالی مواجه می‌شود. به گفته این مقام کره شمالی، مذاکره‌ای که ایالات متحده در تلاش برای فروختن آن به کره شمالی است در اساس چیزی جز یک ترفند احمقانه برای محدود نگهداشتن کره شمالی به مذاکره و استفاده از آن برای سودجویی سیاسی و انتخابات در ایالات متحده نیست. رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی اولین بار در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، کره شمالی هشدار داد اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر رهبر این کشور را «مرد راکتی» خطاب کند، نتیجه آن چالشی بسیار خطرناک خواهد بود. یک مقام ارشد کره شمالی روز پنجشنبه گفت: اگر ترامپ بار دیگر کیم جونگ اون رهبر این کشور را مرد راکتی خطاب کند، چالشی بسیار خطرناک شکل خواهد گرفت که یادآور دو سال گذشته و زمانی خواهد بود که تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ بسیار زیاد بود. ترامپ روز سه شنبه گفت: او به رهبر کره شمالی اعتماد دارد، اما متذکر شد کیم جونگ اون دوستدار پرتاب راکت است و به همین دلیل، رهبر کره شمالی را مرد راکتی خطاب می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
کره شمالی اعلام کرد که پیونگ‌یانگ «نمی‌تواند جلوی نارضایتی‌اش» از اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا را بگیرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، کره شمالی امروز -‌پنج‌شنبه- با انتقاد از توهین‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، به این کشور اعلام کرد که چنانچه وی همچنان با این واژگان پیونگ‌یانگ را تهدید کند، چیزی نیست جز یک «پیر و خرفت». «چوئه سان هوی»، معاون وزیر خارجه کره شمالی، ‌ گفت که پیونگ‌یانگ «نمی‌تواند جلوی نارضایتی‌اش» از اظهارات ترامپ را بگیرد. رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر بار دیگر «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی، را «مرد موشکی» خوانده بود. چوئه گفت که چنانچه ترامپ همچنان از این اظهارات بر زبان آورد، نشان می‌دهد که عامدانه می‌خواهد کره شمالی را تحریم کند و «بار دیگر پیری و خرفتی‌اش را نمایان می‌کند.»
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
کره‌شمالی در انتقادی شدیداللحن از سخنان دونالد ترامپ مبنی بر استفاده از قوه قهریه علیه این کشور کمونیست تاکید کرد، در صورت لزوم اقدامات «سریعی» انجام می‌دهد. ترامپ گفت: «اکنون ما قدرتمندترین ارتشی را داریم که تاکنون داشته‌ایم و ما با اختلاف، قدرتمندترین کشور جهان هستیم. خوشبختانه مجبور نیستیم از آن استفاده کنیم، اما اگر مجبور به این کار شویم، از آن استفاده خواهیم کرد. رئیس ستاد کل ارتش خلق کره (کره‌شمالی) در بیانیه خود همچنین گفت: «فکر می‌کنم تنها تضمینی که از بروز درگیری‌های فیزیکی در روابط بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده جلوگیری می‌کند، با وجود چنین بن‌بست نظامی خطرناک، روابط نزدیک رهبران ارشد حزب جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده است. من در اینجا به وضوح اعلام می‌کنم که اگر ایالات متحده از هرگونه نیروی مسلحی علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره استفاده کند، ما هم اقداماتی سریع در هر سطحی انجام خواهیم داد.»
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در عرصه سیاست خارجی با رفتار عجیب و غریب خود گاهی موجب رنجش متحدانش می‌شود و گاهی از در دوستی با دشمنانش درمی آید و در عرصه داخلی با تملق گویی رأی دهندگانش، برداشت کاملا شخصی خود را از روابط بین الملل به جهان تحمیل کرده است و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همچنان در پی پیروزی است. - بحران سوریه، شاهد مدعا:۲۷ اکتبر رئیس جمهور آمریکا آنچه را که احتمالا پیروزی اصلی وی در عرصه جهانی است، اعلام می‌کند: مرگ ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک عملیات نظامی آمریکا در سوریه. نایل گاردینر، کارشناس «بنیاد هریتیج» خاطرنشان کرد: «در دوره ترامپ، داعش قلمروی خود را در عراق و سوریه از دست داد. این نتیجه‌ای بسیار بسیار بزرگ است.» این در واقع همان شعاری است که این میلیاردر جمهوری خواه در مبارزات انتخاباتی آینده خود تکرار خواهد کرد. اما مرگ تحت تعقیب‌ترین فرد جهان، به این شرایط آشفته خاتمه داد. دونالد ترامپ با نشان دادن توافق خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که نظام‌های دموکراتیک متعددی در جهان تمایل چندانی به معاشرت با وی ندارند، موجب رنجش نزدیک‌ترین متحدانش در اروپا و همچنین در کنگره آمریکا شد. هر چند که از نظر نایل گاردینر، حامی سرسخت ترامپ معتقد است، برای سران کشور‌های خارجی این یک اشتباه است که تصور کنند وی (ترامپ) پس از انتخابات دیگر در کاخ سفید نخواهد بود.» در هر صورت، غول مستغلات آمریکا که یک تازه وارد سیاسی محسوب می‌شود، یک بار دیگر این فرصت را خواهد داشت که در نشست آتی سران بزرگترین قدرت‌های جهان «گروه هفت یا هشت»، نخبگان سیاسی دنیا را که در کمپ دیوید میزبان آن‌ها خواهد بود، مبهوت کند. دونالد ترامپ تمایل خود را برای دعوت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نشست کمپ دیوید پنهان نکرده است، اقدامی که می‌تواند انتقاد‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
کره شمالی بامداد پنجشنبه در نامه‌ای به شورای امنیت هشدار داد، بحث در مورد حقوق بشر در این کشور می‌تواند یک تحریک جدی باشد و پیونگ یانگ با قدرت به آن پاسخ خواهد داد. این هشدار پیونگ یانگ پس از آن مطرح می‌شود که دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل اعلام کردند که برخی اعضای شورای امنیت قصد دارند در این ماه جلسه‌ای برای بررسی وضعیت حقوق بشر کره شمالی برگزار کنند. چهارشنبه شب نیز نمایندگان لهستان، آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک و استونی نسبت به ادامه آزمایش‌های موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کردند و آن را نقض قطعنامه‌های این شورا دانستند. این ۶ عضو شورای امنیت تاکید کردند کره شمالی باید تمام تسلیحات کشتار جمعی و برنامه‌های موشک بالستیک خود را به شکل تأیید شدنی و برگشت‌ناپذیر رها کند. این سیزدهمین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ در سال جاری میلادی بود.

فیلم | رهبر کره شمالی چه خوابی برای آمریکا دیده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد که رهبر این کشور برای دومین بار طی دو ماه گذشته سوار بر اسب به کوه پکتو در شمال کره شمالی و در مرز با چین رفته است. شماری از افسران ارشد نظامی کره شمالی کیم جونگ اون را در سفر به کوه پکتو همراهی کرده‌اند. رهبر کره شمالی تهدید کرده بود که در غیر این صورت کشورش «مسیر جدیدی» را در پیش خواهد گرفت. کارشناسان معتقدند که منظور از این تهدید رهبر کره شمالی می‌تواند از سرگیری آزمایش موشک‌های بالستیک و یا آزمایش هسته‌ای باشد. به گفته این مقام کره شمالی محتوای این هدیه بستگی به سرانجام مذاکرات دو طرف بر سر خلع سلاح هسته‌ای کشورش خواهد داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش شبکه خبری آسیا، «پاک جانگ چون» رییس ستاد کل ارتش کره شمالی در سخنانی اعلام کرد که از اظهارات اخیر رییس جمهوری آمریکا نا امید شده و در مورد اقدام نظامی واشنگتن علیه کره شمالی نیز هشدار داد. جانگ چون افزود: «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز از اظهارات ترامپ در نشست ناتو در انگلیس اظهار نارضایتی کرده است. ترامپ در جمع خبرنگاران در لندن در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: آمریکا ممکن است در صورت نیاز علیه کره شمالی از نیروی نظامی استفاده کند. رییس ستاد کل ارتش کره شمالی در پیامی هشدارآمیز گفت: اگر واشنگتن هرگونه حمله نظامی علیه پیونگ یانگ انجام دهد ما پاسخ وحشتناک و اقدامات فوری در همان سطح علیه واشنگتن خواهیم داد. ترامپ پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی زمانی که تنش شدید در مورد آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای میان آمریکا و کره شمالی روی داد، تهدید کرده بود که کره شمالی را کاملا از بین خواهد برد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس ارتش کره شمالی گفت، از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا درباره احتمال استفاده از نیروی نظامی علیه پیونگ‌یانگ ناامید شده است. رئیس ارتش کره شمالی همچنین گفت، کیم جونگ اون، رهبر این کشور از اظهارنظرهای رئیس جمهوری آمریکا در نشست ناتو که در انگلیس برگزار شد، دلگیر و ناراضی است. ترامپ روز سه شنبه گفت که هنوز به رهبر کره شمالی اعتماد دارد و این مساله هم اشاره کرده که رهبری کره شمالی «دوست دارد موشک پرتاب کند». رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفته بود، ممکن است از نیروی نظامی استفاده کند. رئیس ارتش کره شمالی همچنین با اشاره به اظهارنظرهای رئیس جمهوری آمریکا گفت، این برای ایالات متحده واقعا وحشتناک است اگر که واشنگتن یک حمله صورت دهد و کره شمالی نیز در هر سطحی به واکنش سریع روی خواهد آورد.
فارسفارس2 روز قبل
رسانه دولتی کره شمالی نسبت به هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه این کشور هشدار و اعلام کرد، هر لحظه امکان درگیری نظامی بین دو کشور وجود دارد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه دولتی کره شمالی مجددا به آمریکا نسبت به استفاده از نیروی نظامی علیه این کشور هشدار داد. به گزارش «خبرگزاری رسمی کره شمالی» فرمانده ارتش کره شمالی چهارشنبه گفت که استفاده از قوای نظامی علیه کره شمالی، تبعات ناگواری برای آمریکا خواهد داشت. «پاک جانگ چون» فرمانده ارتش کره شمالی گفت که ممکن است کره شمالی و آمریکا هر لحظه به صورت تصادفی وارد درگیری کامل مسلحانه شوند و هرگونه حمله‌ای با واکنش سریع نیروهای کره شمالی مواجه می‌شود. به گفته این مقام کره شمالی، مذاکره‌ای که ایالات متحده در تلاش برای فروختن آن به کره شمالی است در اساس چیزی جز یک ترفند احمقانه برای محدود نگهداشتن کره شمالی به مذاکره و استفاده از آن برای سودجویی سیاسی و انتخابات در ایالات متحده نیست.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس نیروهای مسلح کره شمالی به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره حمله به این کشور واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس نیروهای مسلح کره شمالی گفت که از اظهارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، مبنی بر اعمال اقدام نظامیه علیه پیونگ‌یانگ ناامید شده است و هشدار داد که هرگونه حمله به این کشور واکنشی سریع را به دنبال خواهد داشت. این خبر را خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز -‌چهارشنبه- اعلام کرد. «پاک یونگ چون»، رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ارتش کره شمالی، گفت که «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی، نیر از اظهارات ترامپ در حاشیه نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) «ناراحت» شده است. ترامپ روز گذشته اعلام کرد که چنانچه اوضاع میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ به قهقرا برود، ممکن است از زور استفاده کند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای بار دوم طی کمتر از ۲ ماه گذشته به کوهستان زادگاه جد پدری خود (کیم ایل سونگ= بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی) رفت. به گزارش عصرایران، در تصاویر جدیدی که خبرگزاری رسمی کره شمالی از اسب‌سواری رهبر کره شمالی و همسرش (ری سول جو) در کوهستان «پکتو» منتشر کرده، رهبر کره شمالی و همسرش و جمعی دیگر از ملازمان سوار بر اسب سفید در حال اسب سواری دیده می‌شوند. در تبلیغات رسمی – حکومتی در کره شمالی کوهستان «پکتو» در شمال کره شمالی به دلیل اینکه زادگاه بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی است، مقدس توصیف می‌شود. رهبر کره شمالی در هفته آخر مهر ماه سال جاری نیز سوار بر اسب سفید در این کوهستان دیده شده بود. اسب سفید در خاندان حاکم بر کره شمالی یک نماد است و گفته می‌شود «کیم ایل سونگ» پدر بزرگ رهبر فعلی کره شمالی و بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی هم به هنگام رهبری جنبش مبارزه با استعمار ژاپن، سوار بر اسب سفید می‌شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
رسانه دولتی کره شمالی نسبت به هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه این کشور هشدار و اعلام کرد، هر لحظه امکان درگیری نظامی بین دو کشور وجود دارد. خبرگزاری فارس: رسانه دولتی کره شمالی مجددا به آمریکا نسبت به استفاده از نیروی نظامی علیه این کشور هشدار داد. به گزارش «خبرگزاری رسمی کره شمالی» فرمانده ارتش کره شمالی چهارشنبه گفت که استفاده از قوای نظامی علیه کره شمالی، تبعات ناگواری برای آمریکا خواهد داشت. «پاک جانگ چون» فرمانده ارتش کره شمالی گفت که ممکن است کره شمالی و آمریکا هر لحظه به صورت تصادفی وارد درگیری کامل مسلحانه شوند و هرگونه حمله‌ای با واکنش سریع نیروهای کره شمالی مواجه می‌شود. به گفته این مقام کره شمالی، مذاکره‌ای که ایالات متحده در تلاش برای فروختن آن به کره شمالی است در اساس چیزی جز یک ترفند احمقانه برای محدود نگهداشتن کره شمالی به مذاکره و استفاده از آن برای سودجویی سیاسی و انتخابات در ایالات متحده نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
رسانه دولتی کره شمالی (کی. ای) گزارش داد این دومین اسب‌سواری کیم طی دو ماه اخیر در کوه پکتو است و این بار مقام‌های نظامی ارشد پیونگ یانگ نیز وی را همراهی کردند تا «روحیه انقلابی» را در مردم بدمند. این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت. پس از آن دور دوم مذاکرات میان رهبران این دو کشور در پایتخت ویتنام برگزار شد که آن نیز به شکست ختم شد. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
برای دومین بار طی دو ماه گذشته، کیم جونگ اون سوار بر اسب سفید خود از کوهستان مقدس «پائکتو» بازدید کرد. تحلیلگران با تأکید بر اینکه جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی گاهی اوقات در اواخر ماه دسامبر برگزار می‌شود، گفته‌اند که کره شمالی درصدد اتخاذ یک تصمیم جدی است. با توجه به اعلام برنامه نشست و سفر کیم جونگ اون و همراهانش به کوهستان پائکتو، به نظر می‌رسد تصمیم این است که کره شمالی از اقدامات آمریکا غافل نشود. آمریکا از کره شمالی خواسته است پیش از کاهش تحریم‌های بین المللی، بخش قابل توجهی از زرادخانه‌های هسته‌ای خود را از بین ببرد. این درخواست باعث شد پیونگ یانگ، واشنگتن را به درخواست‌های «گانگستری مانند» یک طرفه متهم کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز از سئول، کره شمالی اعلام کرد به زودی نشست کم سابقه‌ای از سران حزب حاکم برگزار خواهد کرد، اقدامی که به گفته تحلیلگران نشانه‌ای از آمادگی برای اتخاذ موضع خصمانه‌تر در قبال امریکاست. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دومین بار در دو ماه گذشته، سوار بر اسب به کوه مقدس پکتو رفت، اما این بار مقامات ارشد نظامی با هدف القای «روحیه انقلابی» در مردم وی را همراهی می‌کردند. کیم به آمریکا هشدار داده است که تا پایان امسال فرصت دارد تا امتیازات بیشتری برای ازسرگیری مذاکرات متوقف شده برای خلع سلاح هسته‌ای ارائه دهد در غیر این صورت کره شمالی «مسیر جدید» نامشخصی را در پیش خواهد گرفت. تحلیلگران معتقدند این مسیر جدید ممکن است شامل ازسرگیری شلیک موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای یا آزمایش‌های هسته‌ای باشد. استفن بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی، دیروز گفته بود: آمریکا از مذاکرات با پیونگ یانگ دست برنخواهد داشت. وی قبلا «ضرب الاجل تا پایان سال» را کم اهمیت جلوه داده و هشدار داده بود برداشتن هرگونه گام تحریک آمیز از سوی کره شمالی «اشتباه بزرگ و فرصت از دست رفته» خواهد بود. اما رسانه دولتی کره شمالی در هفته‌های اخیر با انتشار بیانیه‌هایی به آمریکا گفته است نباید این هشدار را نادیده بگیرد. به گفته تحلیلگران، اعلام برگزاری جلسه علنی کمیته مرکزی حزب کارگران حاکم کره در اواخر ماه دسامبر نشان می‌دهد که کره شمالی چقدر در اتخاذ یک تصمیم مهم جدی است. چنین جلساتی بیشتر زمانی برگزار می‌شوند که کره شمالی ایجاد تغییرات بزرگ سیاسی را اعلام می‌کند.

(تصاویر) اسب‌سواری کیم جونگ اون با همسرش در جنگل‌های برفی

6+
فراروفرارو2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
رئیس جمهور آمریکا به جای پاسخگویی به سوال خبرنگاری که در مورد بازخواست از عربستان در مورد قتل خاشقجی- روزنامه نگار منتقد سعودی پرسش می‌کرد از ایران هزینه کرد. خبرنگاری پرسید: آیا شما در مذاکرات با عربستان سعودی موضوع قتل جمال خاشقجی را مطرح کرده‌اید، گفت: ما مذاکرات زیادی و بار‌ها داشته‌ایم. من همچنین این واقعیت را مطرح کرده‌ام که ایران هم اکنون که ما با هم صحبت می‌کنیم هزاران! رئیس جمهور اوباما، کره شمالی را مشکل شماره یک خواند و اگر به خاطر من نبود شما الان داشتید می‌جنگیدید! اگر من رئیس جمهور نمی‌شدم شما الان داشتید در آسیا می‌جنگیدید و الان جنگ جهانی سوم براه افتاده بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
ایر کرافت اسپات در عین حال به تاریخ و زمان دقیق این عملیات شناسایی هوایی آمریکا اشاره نکرد. پرواز این هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا در شبه جزیره کره از افزایش نظارت‌های هوایی آمریکا بر فعالیت‌های کره شمالی در پی آزمایش‌های نظامی که به تازگی این کشور در سواحل خود انجام داده است، حکایت دارد. استقرار چند هواپیمای جاسوسی آمریکا در شبه جزیره کره در شرایطی صورت می‌گیرد که کره شمالی با اقدامات و آزمایش‌های نظامی خود در آخرین روز‌های سال ۲۰۱۹ تنش‌ها را در منطقه افزایش داده است. کره شمالی پنج شنبه هفته پیش یک راکت انداز بزرگ آزمایش کرد. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ضمن تاکید بر روابط دوستانه خود با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی اعلام کرد ممکن است واشنگتن در صورت نیاز اقداماتی نظامی بر ضد کره شمالی انجام دهد.
فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه چین امروز (چهارشنبه) بعد از یک شکاف چهارساله میان چین و کره جنوبی با هدف بهبود روابط به «سئول» وارد شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین امروز (چهارشنبه) برای اولین بار در ظرف مدت بیش از چهار سال با هدف بهبود روابط با کره جنوبی، وارد «سئول» شد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، روابط میان دو کشور چین و کره جنوبی در خصوص استقرار سامانه‌های ضدموشک آمریکا در کره جنوبی رو به تیرگی رفته است. وانگ یی در طول سفر دو روزه خود قصد دارد با «کانگ کیونگ وا» وزیر امور خارجه کره جنوبی و «مون جائه این» رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. در حالی دیپلمات ارشد چین برای بهبود روابط به پایتخت کره جنوبی سفر کرده که سئول معتقد است چین می‌تواند نقش مهمی را در احیای مذاکرات به بن بست خورده آمریکا و کره شمالی ایفا کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
وزیر امور خارجه چین امروز چهارشنبه برای نخستین بار در عرض بیش از چهار سال گذشته به کره جنوبی سفر و وارد شهر سئول پایتخت این کشور شد. وانگ یی، وزیر امور خارجه و رایزن دولت چین در جریان سفر دو روزه به کره جنوبی به دیدار کانگ کیونگ وا، همتای خود در این کشور و مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی می‌رود. وانگ یی آخرین بار در سال ۲۰۱۵ بود که به کره جنوبی سفر کرده و در آن سفر در نشستی سه جانبه که در آن ژاپن نیز شرکت داشت، حضور پیدا کرد. کره جنوبی، چین را در احیاء مذاکرات به بن‌بست رسیده خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی محوری می‌داند. کره جنوبی همچنین به دنبال برقراری خط‌ تلفنهای نظامی نظامی بیشتر با چین به منظور بهبود ارتباطات میان دو کشور است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
هم‌زمان با اعلام برگزاری قریب‌الوقوع نشست کم‌سابقه رهبران ارشد حزب حاکم کره شمالی، کیم جونگ اون بار دیگر سوار بر اسب سفیدش راهی کوهستان شد؛ حرکتی که به گفته تحلیلگران حاکی از آن است که پیونگ‌یانگ برای اتخاذ موضعی خصمانه‌تر آماده می‌شود. ایالات متحده از کره‌شمالی خواسته است تا میزان قابل توجهی از زرادخانه هسته‌ای خودش را پیش از تسهیل تحریم‌های تنبیهی بین‌المللی، تسلیم کند؛ در حالیکه پیونگ‌یانگ ایالات متحده را به ارائه درخواست‌های «گانگستری» برای خلع سلاح یکجانبه متهم می‌کند. استیون بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره‌شمالی سه‌شنبه در واشنگتن گفت، ایالات متحده در مذاکرات با پیونگ‌یانگ تسلیم نخواهد شد. در همین حال تحلیلگران معتقدند، خبر برگزاری نشست جامع کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره در اواخر دسامبر نشان می‌دهد که کره‌شمالی تا چه حد درباره اتخاذ تصمیمی مهم جدی است. چنین نشست‌هایی اغلب زمانی برگزار می‌شود که کره‌شمالی قصد اعلام تغییرات سیاسی مهم دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در لندن گفت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی عاشق به هوا پرتاب کردن موشک است، این طور نیست؟ به همین خاطر من او را «مرد موشکی» خطاب می‌کنم. امیدوارم کیم خلع تسلیحات اتمی شود اما باید دید چه پیش می‌آید. کره شمالی هفته گذشته در تازه‌ترین آزمایش سیستم فوق‌العاده بزرگ و جدید پرتاب موشک چند منظوره‌اش، دو موشک کوتاه‌برد به طرف آب‌های ساحل شرقی‌اش پرتاب کرد. شورای امنیت در سال ۲۰۰۶ میلادی استفاده کره شمالی از موشک‌های بالستیک را ممنوع کرد. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا استقرار نیروهای آمریکایی در شبه‌جزیره کره در راستای منافع امنیت ملی آمریکا بوده، گفت: این موضوع قابل بحث است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - رئیس جمهور آمریکا که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده، از احتمال دیدار مجدد خود با رهبر کره شمالی خبر داداحتمال دیدار مجدد ترامپ با رهبر کره شمالیرئیس جمهور آمریکا دوشنبه گفت که دیدار دیگر وی با رهبر کره شمالی بزودی اتفاق می‌افتد. به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا این سخنان را در بدو ورود به مقر سازمان ملل متحد در «نیویورک» برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرد. وی در پاسخ به این سئوال که چه زمانی قرار است با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ملاقات کند، گفت: «این امر ممکن است بزودی اتفاق بیفتد». ترامپ و کیم از سال ۲۰۱۸ تاکنون سه دور مذاکرات برای خلع سلاح اتمی کره شمالی برگزار کردند که جدیدترین آن در منطقه غیرنظامی دو کره بود و در آنجا توافق شد که مذاکرات متوقف شده درباره برنامه اتمی کره شمالی از سر گرفته شود. یک روزنامه کره جنوبی چندی قبل با استناد به منابع دیپلماتیک گزارش داد که رهبر کره شمالی اخیرا با ارسال نامه‌ای از رئیس‌جمهور آمریکا برای سفر به پیونگ‌یانگ دعوت کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین امروز (چهارشنبه) برای اولین بار در ظرف مدت بیش از چهار سال با هدف بهبود روابط با کره جنوبی، وارد «سئول» شد. اخبار بین‌الملل- بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، روابط میان دو کشور چین و کره جنوبی در خصوص استقرار سامانه‌های ضدموشک آمریکا در کره جنوبی رو به تیرگی رفته است. وانگ یی در طول سفر دو روزه خود قصد دارد با «کانگ کیونگ وا» وزیر امور خارجه کره جنوبی و «مون جائه این» رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. در حالی دیپلمات ارشد چین برای بهبود روابط به پایتخت کره جنوبی سفر کرده که سئول معتقد است چین می‌تواند نقش مهمی را در احیای مذاکرات به بن بست خورده آمریکا و کره شمالی ایفا کند. مذاکرات میان کره شمالی و آمریکا بعد از نیمه‌کاره رها شدن نشست کارشناسی ماه اکتبر دو کشور در «استکهلم» سوئد به بن بست خورده است.

به انتهای لیست رسیدید

کره‌شمالی

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا