اخبار کره جنوبی - آخرین و مهم ترین اخبار کره جنوبی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
کره جنوبی

کره جنوبی

ایرناایرنا2 ساعت قبل
وزیر بهداشت لبنان تاکید کرد: ۱۲ تیم پزشکی نیز آماده امداد رسانی به مبتلایان است. حمد حسن گفت: لبنان آموزش‌های سازمان جهانی بهداشت در این خصوص را به کار می‌بندد و با دیگر نهادهای ذی ربط جهانی ارتباط و همکاری دارد. رییس اتحادیه روسای بیمارستان‌های خصوصی لبنان شنبه شب اعلام کرد: همکاری با وزارت بهداشت لبنان و سازمان جهانی بهداشت برای آموزش کادر پرستاری بیمارستان‌ها با هدف پیشگیری از «کرونا» آغاز شده است. رییس آزمایشگاه طبی بیمارستان رفیق حریری در بیروت نیز گفت: امکانات کافی برای آزمایش دقیق تشخیص بیماری کرونا داریم. تاکنون ۲۷ نفر این آزمایش را انجام داده‌اند که فقط نتیجه یکی از آن‌ها مثبت بوده است.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
وزیر بهداشت لبنان تاکید کرد: ۱۲ تیم پزشکی نیز آماده امداد رسانی به مبتلایان است. حمد حسن گفت: لبنان آموزش‌های سازمان جهانی بهداشت در این خصوص را به کار می‌بندد و با دیگر نهادهای ذی ربط جهانی ارتباط و همکاری دارد. رییس اتحادیه روسای بیمارستان‌های خصوصی لبنان شنبه شب اعلام کرد: همکاری با وزارت بهداشت لبنان و سازمان جهانی بهداشت برای آموزش کادر پرستاری بیمارستان‌ها با هدف پیشگیری از «کرونا» آغاز شده است. رییس آزمایشگاه طبی بیمارستان رفیق حریری در بیروت نیز گفت: امکانات کافی برای آزمایش دقیق تشخیص بیماری کرونا داریم. تاکنون ۲۷ نفر این آزمایش را انجام داده‌اند که فقط نتیجه یکی از آن‌ها مثبت بوده است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
پروفسور تاتم می‌گوید: «پیش از اخبار اخیر درباره شیوع بیماری در کره جنوبی، ایتالیا و ایران، به نظر می‌رسید موارد بیماری در خارج از چین شمار اندکی باشند و موارد جدید بیماری به مسافرت به این مناطق ارتباطی نداشت. اما تحولات اخیر به خصوص در ایران، بسیار نگران‌کننده است و ارزیابی تدروس آدهانوم قبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت درباره اینکه پنجره فرصت برای مهار شیوع بیماری دارد بسته می‌شود، قطعا درست است. «این واقعیت که موارد جدید بیماری در کانادا و لبنان در افرادی که از ایران بازگشته‌اند، شناسای شده است، نشان می‌دهد که شیوع عمده ویروس در ایران در جریان است و احتمالا مدت‌ها پیش شروع شده است. با توجه به اینکه مسافران به خارج به طور معمول درصد بسیار اندکی از جمعیت کل یک کشور به خصوص کشوری مانند ایران (که سرانه مسافرت به خارج آن بسیار کمتر از کشورهای آمریکایی شمالی و اروپا است) را تشکیل می‌دهند، شناسایی موارد صادراتی بیماری بیانگر «نوک کوه یخ» شیوع در کشور مبدا است. «از طرف دیگر ایران به طور طبیعی روابط مسافرتی زیادی با کشورهای مجاورش مانند افغانستان، عراق و پاکستان دارد که نظام‌های بهداشتی‌شان ممکن است ضعیف‌تر باشد- وارد شدن موارد عفونت با ویروس به این کشورهای همسایه و شیوع بیماری در آنها به خصوص از لحاظ وجود توانایی در این کشورها برای شناسایی موارد بیماری و مهار انتشار آن نیز نگران‌کننده است.»
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
هم اکنون نوبت به کارخانه سامسونگ در کره جنوبی رسیده است که قربانی این ویروس شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی هفته‌های اخیر ویروس کرونا با بی رحمی تمام نه تنها موفق شد کارخانه‌های فناوری را در کره جنوبی به تعطیلی بکشاند، بلکه کنگره جهانی موبایل را نیز تعطیل کرد. اکنون گزارشها حکایت از آن دارند که سامسونگ پس از مثبت شدن آزمایش برخی از افراد در کارخانه خود در کره جنوبی مجبور شد کارخانه را ببندد. سایر کارخانه‌های کره جنوبی سامسونگ تحت تأثیر ویروس کرونا قرار ندارند و طبق معمول تولید خود را ادامه خواهند داد. تعداد افراد آلوده به کره جنوبی تا امروز به ۴۳۳ نفر رسیده است، بنابراین باید امیدوار باشیم که مقامات موفق شوند از شیوع گسترده‌تر ویروس جدید در این کره جنوبی جلوگیری کنند.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
-- وزارت بهداشت لبنان موظف است اقدامات لازم را برای جداسازی شهروندان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کند. - شهروندان لبنان و سایر ساکنان این کشور از سفر به مناطقی که بیماری کورونا در آن جا ثبت شده است منع می‌شوند. سازمان امنیت عمومی لبنان موظف است لیستی از این مناطق به همه بندرها و فرودگاه رفیق حریری بیروت ارسال کند. -- وزارت خارجه لبنان موظف است با هماهنگی وزارت گردشگری بهداشت و سازمان امنیت عمومی لبنان با لبنانی هایی که در این مناطق به سر می‌برند تماس بگیرند و وضعیت سلامتی آن‌ها را با هماهنگی دستگاه‌های دولت میزبان برای تامین درمانشان پیگیری کند. -- انتقال مبتلایان یا کسانی که مشکوک به این بیماری هستند به بیمارستان فقط توسط جمعیت صلیب سرخ لبنان انجام خواهد گرفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، در ۱۶۲۷ دلار و ۴۰ سنت ایستاد. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۶۳۹ تا ۱۶۶۷ دلار صعود کند. صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان اعلام کرده‌اند. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۶۴۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۵۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه از ابتلای گروهی از گردشگران تبعه کره جنوبی به ویروس «کرونا» جدید، بعد از بازگشت از فلسطین اشغالی خبر داده‌اند. به نوشته پایگاه «دبکا»، در آزمایش‌هایی که بر روی ۳۹ گردشگر کره‌ای بازگشته از فلسطین اشغالی انجام گرفته، مشخص شده است که دستکم ۹ تن از آن‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. مقام‌های رژیم صهیونیستی معتقدند این گردشگران در طول سفر خود با صدها نفر در تماس بوده‌اند و همین امر می‌تواند کنترل این ویروس را دشوار کند. پیش از این هم مقام‌های رژیم صهیونیستی از مشکوک بودن شماری از اسرائیلی‌ها به ابتلا به کرونا خبر داده و اعلام کرده بودند که آزمایش دستکم یک نفر هم مثبت اعلام شده است. تل‌آویو برای جلوگیری از شیوع این ویروس، روش قرنطینه خودخواسته را در پیش گرفته و از صهیونیست‌ها خواسته در صورت ابتلا به علایم کرونا، خود را به مدت دو هفته در خانه حبس کنند.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
این فلز برای کل هفته ۳٫۹ درصد افزایش قیمت نشان داد که بزرگترین رشد هفتگی در هشت ماه اخیر بود. درهم امارات نیز به عنوان دیگر ارز اثرگذار در معاملان بازار آزاد امروز، ۴۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. سود سهام عدالت امروز واریز می‌شودابتدا گفته می‌شد که سود سهام عدالت خلاف دوره‌های قبل که به صورت مرحله به مرحله واریز می‌شد، قرار است به صورت یک جا به حساب تمامی مشمولان واریز شود. در نهایت نیز آنطور که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرد، سود سهام عدالت از «سوم اسفند ماه» واریز می‌شود و به ترتیب آخرین گروه مشمولین تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد؛ یعنی امسال نسبت به سال‌های قبل سود سهام عدالت با ۳ تا ۴ ماه تأخیر واریز می‌شود. همچنین کوئیک اتوماتیک با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۱ میلیون تومان، سراتو با افزایش ۲۳ میلیون تومانی به قیمت ۴۵۰ میلیون تومان و تیبا۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۸۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی به نقل از شرکت الکترونیکی سامسونگ آورده که یکی از مراکز ساخت تلفن‌های هوشمند این شرکت در شهر گومی تعطیل شده است. سامسونگ در بیانیه‌ای آورده که کارکنانی که با مبتلایان به ویروس کرونا در ارتباط بوده‌اند، برای احتیاط بیشتر خود را قرنطینه کرده‌اند. دولت کره جنوبی امروز اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به اوایل هفته گذشته ۶ برابر شده و به ۴۳۳ نفر رسیده است. چونگ سیه کیون نخست وزیر کره جنوبی امروز در مصاحبه تلویزیونی از مردم خواست که از برپایی هرگونه اجتماعات مذهبی و تجمعات غیرضروری خودداری کنند. در همین حال خبرگزاری کره شمالی روز شنبه از لغو مسابقه بین المللی دو ماراتن برای پیشگیری از شیوع کرونا در این کشور خبر داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، شرکت سامسونگ کره جنوبی امروز اعلام کرد که یکی از کارمندان کارخانه تولید گوشی سامسونگ در شهر گومی در جنوب شرق کره به کرونا مبتلا شده و به همین دلیل این کارخانه تعطیل شده است. این شرکت که بزرگترین تولید کننده گوشی تلفن همراه در جهان به شمار می‌رود، گفت: خط تولیدی که این کارمند در آن کار می‌کرده تا روز ۲۵ فوریه تعطیل شده است. در بیانیه سامسونگ آمده است شرکت کره‌ای تمام کارمندانی که با کارمند مبتلا برخورد داشته‌اند را در قرنطینه قرار داده و قصد دارد از آنها آزمایش بگیرد. سامسونگ بخش قابل توجهی از گوشی‌های خود را در ویتنام و هند تولید می‌کند و کارخانه گمی محصول تولید گوشی برای بازار داخل کره بوده است. کره جنوبی اعلام کرده که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور دو برابر شده و به ۴۳۳ مورد رسیده است.
الفالف4 ساعت قبل
با هجوم مجدد سرمایه‌گذاران به طلا به علت نگرانی‌ها در مورد تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، قیمت طلا در معاملات روز جمعه ۲۳٫۸۵ دلار افزایش یافت و به بالاترین رقم در ۷ سال گذشته رسید. هر اونس طلا با ۲۳٫۸۵ دلار افزایش ۱۶۴۳٫۴۱ دلار فروخته شد. بازارها بار دیگر آشفته شد زیرا احتمال شیوع ویروس کرونا در خارج از چین گسترش یافته است. به علت رکود اقتصادی در چین، ژاپن، آلمان که انتظار می‌رود در نیمه نخست امسال ادامه داشته باشد، تقاضای زیادی برای طلا وجود دارد. که سبب ادامه افزایش قیمت طلا خواهد شد.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
مقامات امیدوارند تا شعار ندادن و شرکت نکردن در فعالیت‌های مشارکتی تشویقی توسط هواداران (دست زدن مجاز است) به جلوگیری از شیوع کرونا کمک کند. اقداماتی باشگاه کوبه تحت تاثیر از دیدار اواسط هفته گذشته آنها با یک تیم کره‌ای در لیگ قهرمانان آسیا است؛ چهارشنبه هفته گذشته سوون بلووینگز کره جنوبی از کوبه پذیرایی کرد. بدنبال شیوع کرونا آغاز فصل جدید سوپر لیگ چین که برای آخر هفته جاری برنامه‌ریزی شده بود، به تعویق افتاد. علاوه بر این دیدارهای هر سه نماینده چین حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تا آورل و مه به تعویق افتاد. دیدارهای تیم ملی چین در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل گوآم و مالدیو نیز در تایلند برگزار خواهد شد.

از انگل تا قطار بوسان: جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی کره جنوبی + عکس

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل

از انگل تا قطار بوسان: جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی کره جنوبی + عکس

5+
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ساعت قبل
فراروفرارو5 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در این میان، برخی کشور‌های منطقه نیز درباره پرواز‌های ورودی به کشورشان از ایران، حساس شده، اطلاع‌رسانی‌هایی هم کرده‌اند. این در حالی است که با اعلام نشدن منشاء بروز ویروس در ایران، هنوز مشخص نیست که این ویروس، سوغات ورود شهروندان کدام کشور به ایران است. کروناویروس تا کنون ۷۷ هزار و ۸۱۶ نفر را مبتلا کرده و جان ۲۳۶۰ نفر را گرفته است. ۶۳۴ نفر از مسافران این کشتی به کرونا مبتلا شده‌اند و ۲ نفر هم مرده‌اند. کرونا تا به حال شهروندان کشور‌های چین، کره جنوبی، ژاپن، هنگ کنگ، تایوان، فرانسه، ایران و فیلیپین را به کام مرگ کشیده است.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
بعد از گذشت حدود ۳ و نیم سال از خروج ایران از فهرست سیاه FATF و شش بار تمدید مهلت ایران برای تصویب لوایح، سرانجام در روز گذشته مورخه ۲ اسفندماه ۹۸ دوباره ایران به لیست سیاه FATF بازگشت. بعد از گذشت حدود ۳ و نیم سال از خروج ایران از فهرست سیاه FATF و شش بار تمدید مهلت ایران برای تصویب لوایح، سرانجام در روز گذشته مورخه ۲ اسفندماه ۹۸ دوباره ایران به لیست سیاه FATF بازگشت. وزیر اقتصاد: ورود ایران به لیست سیاه دشواری‌های فراوانی در پی خواهد داشت. ورود ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی یک حرکت برای دریافت امتیاز از ایران است و ورود و خروج ایران به این لیست تاثیری در اقتصاد ایران ندارد. داود سوری: دوستان تجاری‌مان هم نمی‌توانند نجات‌مان دهندداود سوری، اقتصاددان، درباره پیامدهای حضور ایران در لیست سیاه FATF به «شهروند» می‌گوید: «قطعا قرارگرفتن در لیست سیاه FATF تأثیرات مخربی روی وضع اقتصادی کشور خواهد گذاشت.

عکس/ کره جنوبی در شوک کرونا

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل

مقابله با ویروس کرونا در کره جنوبی

6+
الفالف5 ساعت قبل

از انگل تا قطار بوسان: جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی کره جنوبی + عکس

5+
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
ایرناایرنا6 ساعت قبل
فیلم «سینما خر» (مشمشه) به کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی علی یاور در ادامه حضور جهانی خود، این بار بعد از بوسان کره جنوبی، در دوازدهمین دوره جشنواره بنگلور هند و در بخش مسابقه سینمای آسیا پذیرفته شده و قرار است به عنوان فیلم افتتاحیه هم در این رویداد جهانی به نمایش درآید. این جشنواره از ۲۶ فوریه تا ۴ مارچ برابر با هفتم تا چهاردهم اسفند ماه در کشور هند برگزار می‌شود و کارگردان با تهیه‌کننده فیلم، هفته آینده برای حضور در این فستیوال عازم هند می‌شوند. «سینما خر» (مشمشه) پیش از این در جشنواره فیلم بوسان و در بخش «پنجره‌ای رو به آسیا» به نمایش درآمد و توانست نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شود. پخش‌کننده جهانی این فیلم موسسه بین‌المللی هنر هفتم با مدیریت علیرضا شاهرخی است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبه نقل از رویترز، شرکت سامسونگ کره جنوبی امروز اعلام کرد که یکی از کارمندان کارخانه تولید گوشی سامسونگ در شهر گومی در جنوب شرق کره به کرونا مبتلا شده و به همین دلیل این کارخانه تعطیل شده است. اخبار بین الملل - این شرکت که بزرگترین تولید کننده گوشی تلفن همراه در جهان به شمار می‌رود، گفت: خط تولیدی که این کارمند در آن کار می‌کرده تا روز ۲۵ فوریه تعطیل شده است. در بیانیه سامسونگ آمده است شرکت کره‌ای تمام کارمندانی که با کارمند مبتلا برخورد داشته‌اند را در قرنطینه قرار داده و قصد دارد از آنها آزمایش بگیرد. سامسونگ بخش قابل توجهی از گوشی‌های خود را در ویتنام و هند تولید می‌کند و کارخانه گمی محصول تولید گوشی برای بازار داخل کره بوده است. کره جنوبی اعلام کرده که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور دو برابر شده و به ۴۳۳ مورد رسیده است.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه از ابتلای گروهی از گردشگران تبعه کره جنوبی به ویروس «کرونا» جدید، بعد از بازگشت از فلسطین اشغالی خبر داده‌اند. به نوشته پایگاه «دبکا»، در آزمایش‌هایی که بر روی ۳۹ گردشگر کره‌ای بازگشته از فلسطین اشغالی انجام گرفته، مشخص شده است که دستکم ۹ تن از آن‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا این افراد در فلسطین اشغالی به این بیماری دچار شده‌اند، یا اینکه از پیش حامل این ویروس بوده‌اند و هنگام حضور در تل‌آویو، قدس اشغالی و دیگر شهرها، دوره نهفتگی ویروس را سپری می‌کردند. مقام‌های رژیم صهیونیستی معتقدند این گردشگران در طول سفر خود با صدها نفر در تماس بوده‌اند و همین امر می‌تواند کنترل این ویروس را دشوار کند. پیش از این هم مقام‌های رژیم صهیونیستی از مشکوک بودن شماری از اسرائیلی‌ها به ابتلا به کرونا خبر داده و اعلام کرده بودند که آزمایش دستکم یک نفر هم مثبت اعلام شده است.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
باشگاه ویسل کوبه ژاپن که از حضور «آندرس اینیستا» بهره می‌برد از هواداران خود خواست تا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در دیدار افتتاحیه فصل جدید جی‌لیگ مقابل یوکوهاما اف‌سی از آواز خواندن، شعار دادن و تکان دادن پرچم خودداری کنند. به گزارش «ورزش سه»، به نقل از سایت ایرنا در بیانیه منتشر شده در تارنمای این باشگاه از آندسته از هوادارنی که سرماخوردگی داشته یا علائم آنفولانزا دارند، خواسته شده تا در منزل بمانند و از سایر افرادی که احساس بیماری ندارند درخواست شده تا با ماسک وارد ورزشگاه شده و دست‌های خود را به محض گذر از گیت‌های ورودی ضدعفونی کرده و در هنگام عطسه یا سرفه از دستمال استفاده کنند. مقامات امیدوارند تا شعار ندادن و شرکت نکردن در فعالیت‌های مشارکتی تشویقی توسط هواداران (دست زدن مجاز است) به جلوگیری از شیوع کرونا کمک کند. اقداماتی باشگاه کوبه تحت تاثیر از دیدار اواسط هفته گذشته آنها با یک تیم کره‌ای در لیگ قهرمانان آسیا است؛ چهارشنبه هفته گذشته سوون بلووینگز کره جنوبی از کوبه پذیرایی کرد. در این دیدار تنها هوادارانی اجازه ورود به ورزشگاه را داشتند که ماسک زده، یک پرسشنامه پزشکی را پر کرده و تحویل و اجازه دهند دمای بدنشان اندازه گیری شود.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۴۷ درصد افزایش به ۱۶۴۳ دلار و ۴۱ سنت رسید. دیروز قیمت طلا برای مدتی به رقم ۱۶۴۸ دلار و ۷۵ سنت رسید که بالاترین رفم ثبت شده از ۱۳ فوریه ۲۰۱۳ تاکنون بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۱٫۷۵ درصد افزایش به ۱۶۴۸ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته ۴ درصد رشد داشت که بالاترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه ژوئن تاکنون بود. افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا بر بازاهای بورس آمریکا و سایر کشورهای جهان سایه افکنده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۵ هزار و ۵۴۸ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۴۲۸ ریال است. هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۹۳۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۰۰ ریال، روپیه هند ۵۸۵ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۶ هزار و ۹۷۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۲۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۶۴۷ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۹۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۷۶۶ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۶۷۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۰۰ ریال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۸۳۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۱ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۳۶ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۵۸ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۳ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۳۴۵ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۱ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۵۹۱ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۷۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۳ هزار و ۳۰ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار ۲۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۴ هزار و ۷۹۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۵۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۸۶۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۳۹ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۵ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزارو ۵ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۱۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۴ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۵ پول خارجی کاهش، ۱۵ ارز افزایش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند. امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۵ هزار و ۵۴۸ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۴۲۸ ریال است. هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۹۳۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۰۰ ریال، روپیه هند ۵۸۵ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۶ هزار و ۹۷۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۲۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۶۴۷ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۹۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۷۶۶ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۶۷۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۰۰ ریال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۸۳۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۱ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۳۶ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۵۸ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۳ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۳۴۵ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۱ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۵۹۱ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۷۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۳ هزار و ۳۰ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار ۲۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۴ هزار و ۷۹۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۵۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۸۶۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۳۹ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۵ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزارو ۵ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۱۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۴ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.
سینماپرسسینماپرس13 ساعت قبل
سینماپرس: کمپانی که فیلم سینمایی برنده اسکار «انگل» را توزیع کرده است، نسبت به صحبت‌های تمسخر آمیز ترامپ درباره این فیلم واکنش نشان داد. به گزارش سینماپرس به نقل از ایندی وایر، تنها چهار کلمه نیاز بود تا کمپانی توزیع کننده فیلم «انگل» ساخته بونگ جون هو نسبت به مسخره شدن این فیلم توسط دونالد ترامپ در پی دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار واکنش نشان دهد. فیلم سینمایی «انگل» در اسکار نود و دوم که اوایل ماه میلادی جاری برگزار شد، جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی و بهترین فیلم بین المللی را دریافت کرد. این افتخارات انگل را به تنها فیلم خارجی زبانی تبدیل کرد که جایزه بهترین فیلم را تصاحب کرده است. اولین قدم این کمپانی در اسکار با فیلم سینمایی «من تونیا هستم» رقم خورد که آلیسون جنی جایزه بهترین نقش مکمل زن را برای آن دریافت کرد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «شنبه سوم اسفند ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با افزایش ۲۱۱ ریالی به قیمت ۵۴ هزار و ۴۲۸ ریال و هر یورو نیز با ۲۰۲ ریال افزایش به نرخ ۴۵ هزار و ۵۴۸ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۹۳۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۰۰ ریال، روپیه هند ۵۸۵ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۹۷۵ ریال، دینار کویت ۱۳۶ هزار و ۹۷۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۲۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۶۴۷ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۹۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۷۶۶ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۶۷۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۰۰ ریال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۸۳۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۱ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۳۶ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۵۸ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۳ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۳۴۵ ریال تعیین شد. برچسب‌هانرخ ارز یورو پوند
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۴۷ درصد افزایش به ۱۶۴۳ دلار و ۴۱ سنت رسید. دیروز قیمت طلا برای مدتی به رقم ۱۶۴۸ دلار و ۷۵ سنت رسید که بالاترین رفم ثبت شده از ۱۳ فوریه ۲۰۱۳ تاکنون بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۱٫۷۵ درصد افزایش به ۱۶۴۸ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته ۴ درصد رشد داشت که بالاترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه ژوئن تاکنون بود. ادوارد مویا، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «بازارها بار دیگر نگران اند زیرا شیوع ویروس کرونا احتمالا در خارج از چین در حال گسترش است. این مسئله سبب رشد قیمت طلا خواهد شد.» کره جنوبی از مشاده ۵۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد و تعداد کل مبتلایان در این کشور را به ۱۵۶ نفر رسانده است.
ایبناایبنا13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «شنبه سوم اسفند ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با افزایش ۲۱۱ ریالی به قیمت ۵۴ هزار و ۴۲۸ ریال و هر یورو نیز با ۲۰۲ ریال افزایش به نرخ ۴۵ هزار و ۵۴۸ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۹۳۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۰۰ ریال، روپیه هند ۵۸۵ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۹۷۵ ریال، دینار کویت ۱۳۶ هزار و ۹۷۵ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۲۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۶۴۷ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۹۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۷۶۶ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۶۷۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۰۰ ریال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۸۳۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۱ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۳۶ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۵۸ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۳ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۳۴۵ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۱ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۵۹۱ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۷۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۳ هزار و ۳۰ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار ۲۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۴ هزار و ۷۹۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۵۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۸۶۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۳۹ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۵ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۵ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۱۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۴ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.

به انتهای لیست رسیدید

کره جنوبی

کرهٔ جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره (به کره‌ای: 대한민국) نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیرهٔ کره در شرق آسیا. پایتخت آن شهر سئول است. سئول پایتخت کشور کره جنوبی و یک شهر مدرن و صنعتی می‌باشد. این شهر از سال ۱۹۴۸ پایتخت کره جنوبی بوده‌است. جمعیت این شهر بالغ بر ۱۰ میلیون نفر و بزرگترین شهر کشور کره جنوبی است که یکی از بزرگترین شهرهای دنیا به حساب می‌آید. محدوده پایتخت کره جنوبی (سئول به همراه محدوده وابسته به سئول) دومین محدوده متروپولیتن در دنیا به حساب می‌آید. این شهر قدمتی بالغ بر ۲۰۰۰ سال دارد و تقریباً یک چهارم کل جمعیت کره جنوبی در این شهر زندگی می‌کنند. ویکی‌پدیا