اخبار کسب و کار - آخرین و مهم ترین اخبار کسب و کار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « کسب و کار »

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ساعت قبل
چهارمین سنجش فصلی امنیت سرمایه‌گذاری ایران در پاییز ۹۷ حاکی از تنزل کمیت امنیت سرمایه‌گذاری است. اما مصادیق مشاهده شده توسط فعالان اقتصادی در مورد تعدی به امنیت سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که عوامل اختلال در این بخش طیف وسیعی را در برمی‌گیرد. همچنین براساس تعریف ارائه شده در پژوهش مذکور، امنیت سرمایه‌گذاری در شرایطی به‌طور کامل برقرار می‌شود که متغیرهای اقتصاد کلان (نرخ تورم، نرخ ارز و …) با ثبات یا قابل‌پیش‌بینی باشد. جزئیات پیمایش پاییزاما مرکز پژوهش‌های مجلس با هدف شناخت وضعیت امنیت سرمایه‌گذاری ایران، سومین پیمایش در این حوزه را به تفکیک استان‌ها و شاخص‌های مختلف انجام داده است و در نهایت توصیه‌ها و راهکارهایی را به منظور بهبود امنیت سرمایه‌گذاری در میان‌مدت و بلندمدت ارائه کرده است. جمع‌بندیپس از استخراج مولفه‌های پیمایشی و آماری، شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در فصل پاییز ۹۷ عدد ۴۳/ ۶ از ۱۰ به‌دست آمده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ساعت قبل
نایب‌رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور تنظیم قراردادهای شناور با پرداخت قابل‌پیش‌بینی بین خودروسازی و قطعه‌سازی را منجر به تامین مالی به‌موقع قطعه‌ساز و افزایش اعتبار آنان نزد بانک‌ها و جذب اعتبارات برای تولید و عرضه بیشتر محصول دانست. جلالی با بیان اینکه تحریم‌ها اثرگذار بوده اما دست و پای ما را نبسته است، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین مشکل قطعه‌سازان، فضای کسب‌و‌کار است که به روابط ما با خودروسازان برمی‌گردد؛ به‌طوری‌که شاهد قراردادهایی هستیم که به‌طور عمده مربوط به ۱۰ سال قبل است و یکسری مفاد آن به هیچ‌عنوان رعایت نمی‌شود. به گفته وی، از جمله چالش‌ها در این قراردادها موضوع به‌روز‌رسانی آن و عدم‌پرداخت‌های به‌موقع به قطعه‌سازان است که در شرایط فعلی به یک کلاف سردرگم تبدیل شده است. نایب‌رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور مشکل خودروهای مانده در کف کارخانه‌های خودروسازی کشور را ناشی از کم‌کاری قطعه‌سازان ندانست و تاکید کرد: چنانچه قراردادهای قطعه‌سازان و خودروسازان به‌روز شود و شاهد تامین مالی به‌موقع باشیم، قطعات را سر موعد مقرر تامین و عرضه خواهیم کرد. وی مجموعه مطالبات زنجیره تامین خودروسازان را بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که فقط ۹ هزار میلیارد تومان آن را معوقات خارج از قاعده تشکیل می‌دهد. محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور نیز در این نشست گفت: برخی نماینده‌های مجلس پیگیری قول و قرارهای مسوولان هستند و در این راه جلساتی تشکیل شده و طی روزهای گذشته برخی اعضای انجمن صنایع نیرومحرکه و قطعه‌سازان همگن در جلسه‌ای با این نمایندگان، مشکلات را مطرح کردند. وی خاطرنشان کرد: از سال ۸۵ تاکنون همه‌ساله قطعه‌سازان با مشکل نقدینگی مواجه بوده‌اند و این شرایط قدرت تفکر را از مدیران قطعه‌ساز گرفته و نمی‌توان به توسعه، داخلی‌سازی، ارتقای فناوری و … فکر کرد. نجفی‌منش درباره راه‌اندازی خط تولید آزمایشی پژو ۳۰۱، افزود: پروژه راه‌اندازی خط تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آغاز شد، در سال‌های گذشته و پس از برجام سرمایه‌گذاری شده بود و حتی بسیاری از قطعه‌سازان در آن سرمایه‌گذاری کرده بودند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برات قبادیان شامگاه چهارشنبه در آئین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان مرکزی در اراک اظهار داشت: این طرح در ۷ محور با هدف پیوند بین دانشگاه و صنعت و توسعه دانش بنیان در حوزه اقتصادی در حال پیگیری است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این عصر دیگر اقتصاد مبتنی بر منابع در حال نابود شدن است و در برخی از کشورها این روش و اینگونه اقتصاد نابود شده و امروز اقتصاد مبتنی بر دانش تفکر و مغز و علوم است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: محور کار تأمین مالی، سرمایه گذاری، بهبود فضای کسب و کار مربوط به صنعت و معدن و تجارت، توسعه اقتصادی پایدار مبتنی بر دانش مدیریت بازار و… است. قبادیان بیان داشت: امروز در کشور به لحاظ تعدد دانشگاه‌ها بیش از کشور چین دانشگاه وجود دارد یعنی از سرمایه بزرگ دانش برخورد هستیم و با استفاده از همین سرمایه‌ها توانسته‌ایم محصولات خام را به فرآورده‌های مختلف تبدیل کنیم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای داشتن اقتصاد مبتنی بر تفکر مغز و دانش بنیان لازم است که پیوند دانشگاه و صنعت اتفاق افتدو اقتصاد پایدار و مبتنی بر دانش اقتصاد پایدار برنامه آینده تمام کشورهای مترقی در جهان است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه موانع تولید در کشور باید برطرف شود، ادامه داد: برای رفع موانع تولید و رونق آن با پیشنهاد وزارت صمت سه قانون در سال ۹۷ به تصویب سه قوه رسیده است. مقیمی سپس از تصویب افزایش زمان بازپرداخت بدهی‌های مالیاتی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه و و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در سال ۹۷ خبر داد. وی همچنین در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حوزه مواد پتروشیمی در سال ۹۶ حدود ۶٫۷ میلیون تن تولید داشتیم، گفت: در سال ۹۷ حدود ۶٫۶ میلیون تن تولید داشتیم. مقیمی سپس افزود: میزان صادرات مواد پتروشیمی در سال ۹۶ ۳ هزار و ۶۹۸ تن و در سال ۹۷ حدود ۳ هزار و ۵۹۵ تن بوده است. در سال ۹۶ میزان تقاضای مواد پتروشیمی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود که این رقم در سال ۹۷ تقریبا به دو برابر رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
«ایران هوشمند» با تکیه بر توانمندی جوانان خلاق و کارآفرین شکل گرفته و تکامل و کارآمدی آن نیازمند حمایت نهادهای مختلف کشور می‌باشد. یکی از بخش‌های مهم «ایران هوشمند»، بخش اقتصادی به ویژه حوزه بانکداری است که نقش شریان‌های حیاتی را برای تحقق اقتصاد دیجیتال و در نهایت «ایران هوشمند» ایفا می‌نماید. وزارت اقتصاد و دارایی نیز به عنوان متولی اقتصاد کشور و بر اساس الزامات حاکم بر تحولات فناوری‌های نوین، به سمت رویکرد «اقتصاد دیجیتال» حرکت کرده و همه بانک‌ها را موظف به تهیه نقشه راه برای تبدیل شدن به بانکداری دیجیتال کرده است. پست بانک ایران آمادگی کامل خود را برای کمک به تحقق «ایران هوشمند» و «اقتصاد دیجیتال» با اجرای «بانکداری دیجیتال» اعلام نموده و اعتقاد دارد که برای حضور در اقصی نقاط کشور به ویژه بخش روستایی، نهادینه کردن بانکداری دیجیتال در پست بانک ایران، یک انتخاب نبوده و یک الزام سازمانی است. اطمینان دارد، «ایران هوشمند» آینده‌ای روشن را برای فرزندان این مرز و بوم فراهم خواهد کرد و وظیفه نهادهای مختلف مشارکت حداکثری در این طرح می‌باشد. ‎
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دلق پوش عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان حوزه صنعت و معدن استان گیلان سالن همایش بانک کشاورزی برگزار شد با اشاره به اینکه گیلان ۸ درصد وسعت و ۳ درصد جمعیت کل کشور را برخوردار است، اظهار کرد: گیلان دارای بیش از ۴ درصد کل واحدهای صنعتی کشور یعنی معادل دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی است. وی در ادامه با بیان اینکه ۸۲ هزار نفر معادل ۳٫۵ درصد اشتغال حوزه صنعتی کشور در استان گیلان است، گفت: این آمار بیانگر توسعه قابل قبول شاخه‌های صنعتی در استان گیلان بوده که با بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا نسبت‌های مذکور به صورت قابل ملاحظه افزایش خواهد یافت. وی همچنین به صدور پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی در استان گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به صدور پروانه بهره برداری برای دو هزار و ۹۵۰ گیلان در رتبه ۱۰ کشور قرار دارد. دلق پوش با اشاره به تخصیص ۱,۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به استان گیلان، اظهار کرد: از منابع مربوط به بند الف تبصره ۱۸ نیز ۳۷۳ میلیارد تومان سرمایه در گردش و توسعه به استان گیلان اختصاص یافته است. در پایان از ۳۴ فعال تولیدی و صنعتی استان گیلان تجلیل شد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
امروز مردم می‌توانند از طریق همین استارتاپ‌ها سفرهای درون شهری خود را انجام دهند که این امنیت و رفاه را فضای مجازی بوجود آورده است. رئیس جمهور همچنین از شرکت‌های نوپای کسب و کار که تحول بزرگی در کشور بوجود آورده‌اند قدردانی کرد. رئیس جمهور افزود: با استفاده از فضای مجازی و استارتاپ‌ها می‌توانیم بازار را با تولیدگر آشتی دهیم و علم را با فناوری جدید، آشنا کنیم. امروز نمی‌توانیم در امور مربوط به محیط زیست، کنترل آب‌ها و فناوری‌های نوین آبیاری فضای مجازی را نادیده بگیرد و راهی نداریم جز اینکه از فناوری نوین استفاده کنیم. روحانی تأکید کرد: از نظر مقررات و قوانین و تسهیل شرایط برای فعالیت در فضای مجازی و استفاده از فناوری‌های نوین، از جوانان فعال در این کسب و کارهای نوپا حمایت خواهیم کرد.
زومیتزومیت2 ساعت قبل
شرکت AMD، فرانک آزور، از متخصصان باسابقه‌ی دنیای بازی و عضو سابق دل و ایلین‌ور را استخدام کرد. آزور از کارمندان ارشد و سابق شرکت‌هایی همچون دل و ایلین‌ور است و به‌عنوان چهره‌ای مشهور در دنیای بازی شناخته می‌شود. استخدام آزور برگ برنده‌ای برای AMD در صنعت بازی خواهد بود. او متخصصی حرفه‌ای محسوب می‌شود که کاملا با دنیای بازی و توزیع آن و تولیدکنندگان سیستم و لوازم جانبی آشنا است. کارشناسان با توجه به سوابق آزور از او انتظار دارند نقشه‌ی راهی جامع برای بخش بازی AMD طراحی کند.
زومیتزومیت3 ساعت قبل
برای افزایش نوآوری و خلاقیت در کارکنان، باید در ابتدا ذهن آن‌ها از تمام مشکلات مربوط به کار تخلیه شود و زمانی را صرف استراحت و تفریح کنند. چگونه می‌توان روی ذهن کارمندان کار کرد و برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، خلاقیت آن‌ها را پرورش داد؟ برای پاسخ به این پرسش نقل داستانی خالی از لطف نیست: سرپرست گروهی تبلیغاتی می‌خواهد با افزایش خلاقیت کارمندان خود، روش بازاریابی محصول را تغییر دهد. با توصیه‌های ذیل می‌توان خلاقیت کارمندان را افزایش داد. در چنین فضایی، کارمندان فرصت برقراری ارتباط و افزایش خلاقیت را پیدا می‌کنند. تشویق به پذیرش ریسکدر ازای هر بردی، باختی است؛ اما افراد معمولا برای پذیرش ریسک و افزایش خلاقیت به تشویق نیاز دارند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اتخاذ تصمیمات در لاهیجان برای مقابله با قاچاق چای گفت: شناسه‌دار کردن چای و قابل شناسایی بودن چای ایرانی و خارجی را در دستور کار قرار دادیم اما از مسئولان خواستم که برای فرهنگ‌ سازی درخصوص مصرف تولیدات داخلی اهتمام بیشتری کنند. وی با تاکید بر شناساندن طعم چای اصیل ایرانی به مردم تصریح کرد: باید در بسته‌بندی چای از روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید بهره گیریم و بدانیم که به‌دست آوردن بازار تنها به حجم واحدهای تولیدی مربوط نیست بلکه جذب مشتری مهم‌تر است. رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه سهم ۲۶ درصدی صنعت برای تسهیلات باید به ۴۰ درصد برسد خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که سرمایه‌ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این همایش گفت: شرایط فعلی بازار کسب و کار برای صنعت مطلوب نیست و مباحث تکراری مثل مشکلات نقدینگی و مالیات همواره وجود داشته و ما با سختی زیادی در این دوران امور را پیش می‌بریم. پورعلی گفت: اجرای تمام عیار قانون سیاست‌های اصل ۴۴ و قانون رفع موانع تولید و حمایت از کالاهای ایرانی از سوی تمام نهادهای حاکمیتی، فراهم کردن زمینه ثبات اقتصادی با همکاری کارشناسان اقتصادی و تصویب آن توسط مراجع قانونی و ارتقای سطح زندگی کارگران بخش صنعت و معدن برای رفع مشکلات نافع هستند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
وی افزود: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که تسهیلات لازم برای جوانان و کشور در زمینه اقتصاد و تحولات اجتماعی را در فضای مجازی ایجاد کرد. او گفت: این از افتخارات دولت در زمینه ایجاد فضای جدید برای کسب و کار تحولات اجتماعی و سیاسی است. روحانی افزود: آنچه ما به عنوان فضای مجازی می‌نامیم یا در مسیر ایران هوشمند حرکت می‌کنیم تنها اقتصاد و اشتغال نیست بلکه از نظر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، فضای مجازی مشارکت مردم را در اداره کشور آسان‌تر کرده است. رئیس جمهور گفت: مردم روزانه در این فضا به مشروعیت حاکمان نمره می‌دهند و می‌گویند این حاکمیت و مسئولیت تا چه حد مورد رضایت، مقبولیت و حتی مشروعیت است. وی افزود: فضای مجازی برای تحولات اجتماعی ما فرصت لازم را بوجود آورده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
ال چاپو، رهبر کارتل بزرگ موادمخدر موسوم به «سینالوآ» در مکزیک بود که پس از دستگیری به آمریکا تحویل داده شده بود. تجربه‌ای که او را آرام آرام با واقعیت‌های پنهان پرسودترین کسب و کار خیابانی یعنی توزیع مواد مخدر آشنا کرد و موفقیت در این کار برای او بدل به رویا شد. نام او اول بار پس از قتل پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف مواد مخدر که ۸۰ درصد شبکه انتقال و توزیع مواد مخدر در آمریکا را در سلطه خود داشت، سر زبان‌ها افتاد. آقای گوزمان به عنوان رهبر بزرگ‌ترین کارتل مواد مخدر جهان برای نخستین بار در سال ۱۹۹۳ میلادی در گواتمالا دستگیر شد. اما سومین بازداشت ال چاپو که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی رخ داد، او را به پایان راهی رسانده که حبس ابد نام دارد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی با اشاره به نقش پویایی تولید در رفع مشکلات اقتصادی تأکید کرد: باید راهکارهای عملی برای بازگرداندن این واحد‌های تولیدی تعطیل به چرخه تولید تدوین شود. دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور رفع تملک بانک‌ها نسبت به واحد‌های تولیدی را موجب رونق، رشد و توسعه اقتصاد و اشتغال کشور دانست و اظهار داشت: باید هر چه زودتر واحد‌های صنعتی و تولیدی نیمه فعال و راکد احیا شوند تا شعار سال محقق، وضع معیشت مردم و فضای کسب‌وکار در کشور بهبود یابد. زالی با تأکید بر انجام اقدامات عملی در راستای بازگرداندن واحد‌های نیمه تعطیل به چرخه تولید گفت: این مهم از دستورات و اولویت‌های مهم سال جاری است. دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور بیان داشت: با اعطای اختیارات به مدیران استانی می‌شود از اجرای قوانین دست و پاگیری اداری برخی دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرد. زالی استانداران را نمایندگان ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و با اشاره به نقش استانداران در راستای حل مشکلات تولید در کشور افزود: اختیارات لازم برای رفع مشکلات واحد‌های صنعتی به استانداران تفویض شده است.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور یکی از مشکلات موجود را عدم توجه مدیران به مستندسازی در مورد فرصت‌های شغلی ایجادشده عنوان کرد و گفت: متأسفانه در حوزه مستندسازی مربوط به آموزش‌های مهارتی ارائه‌شده ضعیف عمل شده است. حاتم زاده در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح آموزش دوگانه مهارتی اشاره کرد و این طرح را راهکاری برای تقویت ارتباط بین آموزش و صنعت عنوان کرد. وی بیان داشت: بخشی از آموزش‌ها در مراکز فنی و حرفه‌ای و بخشی در محل بنگاه‌های اقتصادی در راستای اجرای طرح آموزش دوگانه مهارتی ارائه می‌شود. معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر اینکه آموزش مهارت باید در محیط کار انجام شود گفت: این طرح متأسفانه آن‌گونه که بایدوشاید در استان‌ها اجرایی نشده است که نشان از عدم تعامل مناسب مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با جامعه هدف است. حاتم زاده عدم نیازسنجی‌های مطلوب در برگزاری دوره‌های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را از دیگر دلایل عدم توفیق استان‌ها در اجرای طرح آموزش دوگانه مهارت عنوان کرد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
وی با بیان اینکه همه سرمایه‌ام ۳۰۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: فشارها و سفارش‌های بسیاری برای محموله‌های میلیاردی داشتیم ولی زیر بار هیچکدام نرفتیم زیرا در کار قضایی، عطوفت نداریم. نظارت بر بازار وظیفه اصناف و سازمان صنعت و معدن است و سازمان تعزیرات وظیفه رسیدگی دارد نه نظارت. همچنین وصولی خوزستان تاکنون ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده که از این نظر در کشور مقاوم اول را داریم. مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با تاکید بر برخورد با پدیده قاچاق گفت: خوزستان نباید معبر، بارانداز و محلی برای قاچاق باشد. وی افزود: تنها مجموعه‌ای که به صورت صریح عنوان حکومتی در عنوان آن قید شده است سازمان تعزیرات حکومتی است که یعنی در این سازمان باید حاکمیت کرد.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
وی افزود: جلسات ماهانه با فعالان اقتصادی می‌تواند راهکار خوبی برای حل مسائل و مشکلات باشد باید کارها تسهیل شود و امور با تعریف برخی شاخص‌ها انجام شود. یا اگر با فعالان اقتصادی صحبت می‌کنیم ابراز کنند که عملیات ترخیص کالا به خوبی انجام می‌شودمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: باید تک تک فرایندهای ترخیص کالا به صورت دوره‌ای ارزیابی شده و صحت و درستی ان بررسی شود. وی تاکید کرد: انتظار هست که ترخیص کالا در استان اصفهان تسریع شود به طوری که زمان ماندن کالاها در گمرک به حداقل برسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اعلام کرد: متاسفانه فضای کسب و کار در استان اصفهان وضعیت مطلوبی ندارد و انتظار می‌رود این وضعیت در اسرع وقت بهبود یابد. وی خطاب به مدیرکل جدید گمرک استان اصفهان اظهار کرد: از گمرک استان اصفهان آسیب شناسی کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
پیروزبخت ادامه داد: در حال حاضر بررسی استاندارد و حلال بودن هر موردی از کالاها از جمله مواد غذایی و گردشگری حلال برعهده سازمان ملی استاندارد است. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به سهم ناچیز کشورمان از صادرات حلال، خاطرنشان کرد: از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار صادرات حلال در جهان سهم ایران ناچیز است. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از مالکان و شهروندان خواست در رابطه با ایمنی و کیفیت آسانسورهای نصب شده، حساسیت داشته باشند و نظارت‌ها در این بخش به صورت فراگیر انجام شود. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ آزمایشگاه در بخش‌های مختلف، نمونه‌گیری از تولیدات را زیر نظر اداره کل استاندارد سمنان انجام می‌دهند، افزود: در سطح استان ۳۰ آزمایشگاه همکار مورد تایید سازمان ملی استاندارد فعالیت دارند. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تعدد تولیدات صنعتی استان سمنان گفت: ۹۵۰ محصول تولیدی واحدهای صنعتی در سمنان دارای پروانه استاندارد است.
مهرمهر8 ساعت قبل
وی با بیان اینکه رفع تملک بانک‌ها بر واحدهای تولیدی همچنین به اشتغال نیز کمک می‌کند، افزود: امروز باید با همدلی و با برنامه ریزی اصولی باید برای احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال کشور اقدام کرد. دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در ادامه تاکید کرد: مسلم آن است که هیچکس از تعطیلی واحدهای صنعتی با تنظیم و وضع برخی دستورالعمل‌های نامربوط سود نخواهد برد لذا باید برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید اقدام کرد. زالی با بیان اینکه بازگرداندن واحدهای تعطیل به چرخه تولید یک اولویت در سال ۹۸ است، گفت: تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار از دیگر اولویت‌ها و برنامه‌های اساسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید محسوب می‌شود. وی در ادامه بیان داشت: بخشودگی جرایم واحدهای تولیدی بدهکار به تأمین اجتماعی با پیشنهاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و تصویب اعضای هیأت دولت اعلام شد. دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در خاتمه گفت: قوانین جامع و مثبتی در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور وجود دارد، اما این قوانین از سوی بعضی از مسئولان مربوط به صورت اصولی اجرا نمی‌شود حال آنکه در سال رونق تولید می‌بایست نگاه ویژه‌ای به ارتقای تولید در داخل کشور داشته باشیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور تنظیم قراردادهای شناور با پرداخت قابل پیش بینی بین خودروسازی و قطعه سازی را منجر به تامین مالی به موقع قطعه ساز و افزایش اعتبار آنان نزد بانک‌ها و جذب اعتبارات برای تولید و عرضه بیشتر محصول دانست. وی در مورد تحقق شعار «نهضت داخلی سازی» در بخش قطعه سازی کشور، تصریح کرد: تحقق داخلی سازی مشوق می‌خواهد. نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور مشکل خودروهای مانده در کف کارخانجات خودروسازی کشور را ناشی از کم کاری قطعه سازان ندانست و تاکید کرد: چنانچه قراردادهای قطعه سازان و خودروسازان به روز شود و شاهد تامین مالی به موقع باشیم، قطعات را سر موعد مقرر تأمین و عرضه خواهیم کرد. رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور تصریح کرد: اگر ۸۴۴ میلیون یوروی وعده داده شده تاکنون محقق شده بود، با کسری قطعات و خودروهای در کف کارخانجات مانده مواجه نبودیم. رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور خاطرنشان کرد: این پروژه اکنون با داخلی سازی ۶۱ درصد آغاز شده و به زودی با توان متخصصان داخلی به ۸۰ درصد داخلی سازی خواهد رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
ارزیابی وضعیت فضای کسب و کار کشور در گفت‌و‌گوی «اعتماد آنلاین»، با دست‌اندرکاران اقتصادی و مردم؛ اعتمادآنلاین|‌ حال کسب و کار کشور خوب نیست. نامناسب بودن ایران در فضای کسب و کار خبر جدیدی نیست اما آنچه قابل تامل است، در جا زدن در این رتبه نامطلوب است. آن‌طور که تحلیلگران اقتصادی مطرح می‌کنند، فضای کسب و کار از خلاء قانونی رنج می‌برند. آنطور که تحلیلگران اقتصادی می‌گویند، مهم‌ترین نقص این است که فضای کسب‌وکار کشور برای سرمایه‌گذاری به‌خصوص سرمایه‌گذاری مولد جذاب نیست. همه این موارد نشان می‌دهد که ضرورت بهبود فضای کسب‌وکار برای این اقتصاد باید حفظ شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، طرحی که آغاز آن به بعد از مراسم تبدیل خیابان ویلا به راسته گردشگری و صنایع‌دستی که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، برمی‌گردد. اما اصلی‌ترین دغدغه شهروندان طی دو روزی که طرح یک‌طرفه شدن خیابان ویلا اجرایی شده این بوده که نکند اجرای این طرح باعث اختلال در تردد شهروندان در این محدوده شود. امیرحسین پورجوهری در مورد پیش‌بینی‌های این طرح در خصوص تبدیل ویلا به راسته صنایع‌دستی و گردشگری می‌گوید: ما چندین ماه روی این طرح کار کردیم. کمااینکه در ویلا قرار نیست خیابان سنگفرش شود یا دستفروش‌ها به این خیابان هجوم آورند یا خیابان بسته شود. مردم از طرح‌هایی مثل ۳۰ تیر و … خاطره خوشی ندارند و فکر می‌کنند قرار است همان طرح در ویلا هم اجرا شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
او هم در دانشگاه شهید بهشتی علوم سیاسی می‌خوانده و دانشجوی سال آخر بوده که ریحانه سال اولی وارد دانشگاه می‌شود و مسیر زندگی‌اش را حسابی تغییر می‌دهد. اما پای دفتر و کتاب‌های رنگی رنگی از سال ۸۸ در زندگی محمدعلی به واسطه خواهرش پیدا می‌شود. همه فروشگاههای خوب دفترهای ما را می‌آورند دستشان آمده و خودشان خیلی خوب همکاری می‌کنند.» خانم چادری و آقای ریشوی طبقه سوم! محمدعلی و ریحانه می‌گویند ما کار را فقط شروع کردیم و خدا هرسال یک صفر جلوی کار و کاسبی‌مان گذاشت. مثلا دیگر توی جمعه بازار همه می‌دانند طبقه سوم یک خانم چادری و آقای ریشو هستند که دفترهای رنگی رنگی می‌فروشند.» محمدعلی می‌گوید: «اوایل خودمان برای شهرکتاب‌ها، فروشگاههای هنری دفتر می‌بردیم.
جام نیوزجام نیوز9 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، مدیر کل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از وقوع ۱۸هزار و ۴۰۰میلیارد تومان فرار مالیاتی در طول یک سال اخیر خبر داد و اعلام کرد این سازمان در حال بررسی ۱۵۰۰ پرونده صادرات صوری کالا و شناسایی خریداران آن در داخل کشور است. هادی خانی همچنین اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی با تکمیل پایگاه‌های اطلاعاتی و داده‌های خود، درصدد تشدید برنامه‌های مبارزه با فرار مالیاتی در سال جاری‌ست. ۴ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی تا پایان خردادمدیر کل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در ارتباط با توسعه نظارت مالیاتی در سال جاری اظهار کرد: کشف، شناسایی و پیشگیری از فرار مالیاتی و همچنین شناسایی مودیان جدید از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در سال ۹۸ به شمار می‌رود. خانی افزود: تنها در سال ۱۳۹۷، حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی از طریق اعمال ماده ۱۸۱ ق. م. م شناسایی شده است. سوءاستفاده از معافیت‌های صادراتمدیر کل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی همچنین درباره آمار فرار مالیاتی شناسایی و مطالبه‌شده نیز گفت: طی سه سال اخیر، حدود ۳۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل شناسایی فرارهای مالیاتی، تشخیص و مطالبه شده است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حالا و پس از نزدیک سی سال از پایان جنگ جزیره مینو و مضیف حاج عبدالله میزبان گردشگران خارجی است. نورایی در مورد چگونگی آغاز به کارش می‌گوید: ما کارمان را در سال ۱۳۸۷ با راه‌اندازی نهالستان پرورش گل و گیاه آغاز کردیم. در آن زمان تحقیق کردیم و دیدیم در شهرهای جنوبی استان خوزستان مثل اهواز و آبادان و ماهشهر و خرمشهر و … تولیدکننده گل و گیاه وجود ندارد. از آن زمان توانستیم در کنار عرضه مستقیم گل و گیاه، پیمان‌کاری فضاهای سبز و پارک‌های استانی را هم به عهده بگیریم. من به خاطر علاقه ­ام به ساخت این نوع خانه­‌ها، یک نمونه را در باغ نهالستان بنا کردم.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به واگذاری صدور مجوز گواهی حلال به این سازمان گفت: با وجود ظرفیت بالای این بخش، سهم ایران از مراودات تجاری و مالی این بازار بسیار ناچیز است. پیروزبخت ادامه داد: در حال حاضر بررسی استاندارد و حلال بودن هر موردی از کالاها از جمله مواد غذایی و گردشگری حلال برعهده سازمان ملی استاندارد است. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به سهم ناچیز کشورمان از صادرات حلال، خاطرنشان کرد: از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار صادرات حلال در جهان سهم ایران ناچیز است. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ آزمایشگاه در بخش‌های مختلف، نمونه‌گیری از تولیدات را زیر نظر اداره کل استاندارد سمنان انجام می‌دهند، افزود: در سطح استان ۳۰ آزمایشگاه همکار مورد تایید سازمان ملی استاندارد فعالیت دارند. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تعدد تولیدات صنعتی استان سمنان گفت: ۹۵۰ محصول تولیدی واحدهای صنعتی در سمنان دارای پروانه استاندارد است.
رکنارکنا9 ساعت قبل
من در پرشین هتل فعال هستم و سعی دارم در این متن توصیه هایی کاربردی را در خصوص رزرو هتل ارزان و مناسب از پرشین هتل بیان کنم. ابزارهای رزرو هتل آنلاینبا بسیاری از نرم افزار‌ها و سایتهای رزرو هتل آنلاین می‌توان روند خرید و رزرو هتل را انجام داد، ابزارهای آنلاین رزرو هتل به شما برای مقایسه نرخ و خرید و رزرو اتاق مناسب بسیار مفید هستند. تعیین بودجه برای رزرو هتل مورد نظرپیش از اینکه به بررسی و رزرو هتل بپردازید، مطمئن شوید که بودجه و نیازهای شما چگونه است و چه هتلی متناسب با آن است. آیا شما به دنبال یک هتل نزدیک به رویداد یا کنفرانس کاری هستید؟ آیا شما به دنبال یک هتل نزدیک به یک جاذبه توریستی خاص هستید؟ آیا ه دنبال رزرو هتل مشهد نزدیک به حرم هستید و یا رزرو هتل شیراز نزدیک به حافظیه را ترجیح می‌دهید یا شاید رزرو هتل اصفهان در منطقه جلفا! جستجو برای رزرو هتل‌های آنلاینسریع‌ترین راه برای جستجوی هتل‌ها از طریق موتور جستجو استفاده از کلمه رزرو هتل آنلاین است.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
فضای کسب و کارهای نوپا در کشور نیازمند حمایت هوشمندانه از طرح‌های خلاق است؛ هدف ما استفاده از تجربه چند ساله شتابدهنده فناوری نوتاش در زیست بوم فناورانه کشور و حمایت‌های بانک ایران زمین برای هم افزایی و گسترش این امر به بهترین حالت ممکن است. باید این نکته را هم اضافه کنم که تفاوت و مزیت بزرگ رقابتی مرکز نوآوری ایران زمین با سایر مراکز نوآوری در بهره گیری از بستر باز خدمات بانکی مدرن ایران زمین است. همزیستی مرکز نوآوری ایران زمین با بانک ایران زمین نوید بخش حضور در عرصه‌های نوین بانکداری است. ظرفیت مرکز نوآوری برای جذب و حمایت از گروه‌های استارتاپی ۸ تیم در هر دوره شتابدهی است که تا کنون ۳ تیم جذب مرکز نوآوری شده‌اند. همچنین راه اصلی ارتباط با مرکز نوآوری از طریق پایگاه اطلاع رسانی ما به نشانی www. izicenter. ir می‌باشد.
فارسفارس10 ساعت قبل
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۶۰ درصدی حوادث منجر به فوت در معادن کشور در سال گذشته در مقایسه با سال قبل خبر داد. این مسؤول ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته، آمار حوادث کشوری و شاخص حوادث منجر به فوت در سال قبل ۱۷ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش یافته است. مظفری افزود: در زمینه نرخ حوادث به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شاخص با کاهش هفت درصدی در سال قبل مواجه بودیم و این نشان از ارتقای شاخص‌های ایمنی و بهداشت کار است. مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه جان کارگر اولویت دارد تصریح کرد: ارکان ایجاد ایمنی در کارگاه شامل تأمین بسترها است و آمارها نشان می‌دهد میزان بروز حوادث در معادن هشت برابر سایر فعالیت‌ها است. مظفری با بیان اینکه متولی ثبت حوادث کار، بازرسی کار وزارت تعاون است، اظهار کرد: گزارش فنی حادثه باید توسط بازرس کار طبق آئین نامه‌های ایمنی تحلیل شود.
فارسفارس10 ساعت قبل
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مدیر کل تعزیرات خوزستان باید برای ۱۰۰درصدی کردن اعتماد مردم آن تلاش کند؛ اعتماد بر اساس رفتار منصفانه و مدیریت هوشمندانه ایجاد می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمد بارانی، معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی کشور، در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان، اظهار کرد: امروزه حیات جامعه اسلامی به گردش چرخ تولید و رونق آن است بنابراین هر رفتاری که با حسن نیت یا بدون آن باشد و بخواهد چرخ رونق تولید را متوقف کند محکوم به شکست است و اجازه فعالیت در این کشور را ندارد. وی افزود: راهبرد حاکمیت، دولت و به تبع آن سازمان تعزیرات صرفا مبارزه نیست بلکه راهبرد اصلی و اساسی تسهیل کسب و کار، رونق تولید و به گردش درآوردن چرخ کارخانه‌ها است؛ همچنین نیاز به مداخله هوشمندانه یعنی همان مداخله اقتضایی با رعایت اصول و ارزش‌ها، آن چیزی است که در حال حاضر می‌تواند ما را در مقابل دشمنان مستحکم نگه دارد و اقتصاد ما را فلج نکند. سازمان تعزیرات باید اعتماد مردم را جلب کندبارانی عنوان کرد: همگرایی و دریافت پیامی که پیام حاکمیت است مبنی بر ادامه حیات انسانی تحت لوای اصول و ارزش‌ها در این استان به احترام به سرمایه اجتماعی گره خورده است؛ گام و رکن اول سرمایه اجتماعی اعتماد است؛ چه میزان به تعزیرات حکومتی خوزستان اعتماد اجتماعی وجود دارد؟ وی افزود: حتی اگر این اعتماد ۹۰ درصد است مدیر کل تعزیرات خوزستان باید برای ۱۰۰درصدی کردن آن تلاش کند؛ اعتماد بر اساس رفتار منصفانه و مدیریت هوشمندانه ایجاد می‌شود، یعنی جامعه به این تشخیص برسد که سازمان تعزیرات در این استان به گونه‌ای مداخله کرده که نیاز حیات امروزی است. هدف تعزیرات تسهیل کسب و کار استمعاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار کرد: اینکه سازمان تعزیرات یک مرجع رسیدگی کننده است هدف نیست چرا که رسیدگی ابزار است و هدف تسهیل کسب و کار و رونق تولید است و برخورد با متخلفین تنها بخشی از اهداف این سازمان و نه همه آن است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - سمانه برمخ شاد؛ محمدرضا نجفی منش؛ رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان استان تهران، درباره آخرین وضعیت پرداخت ۷۵۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان اظهار کرد: فراکسیون پیگیری در مجلس ایجاد شده و طی چند روز گذشته در جلسه‌ای با حضور قائم مقام بانک مرکزی و اعضای انجمن قطعه سازان این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. جلالی ادامه داد: اگر مشکل مطالبات قطعه سازان حل شود و قراردادها به روز شوند ما می‌توانیم قطعه‌ها را به موقع تحویل دهیم و مشکل خودروهای کف کارخانه‌ها حل می‌شود. نایب رییس انجمن قطعه سازان درباره تامین قطعات پژو ۳۰۱ و انتخاب قطعه سازان برای همکاری در این پروژه خاطرنشان کرد: ممکن است ایران خودرو بر اساس شناختی که از فعالیت قطعه سازان دارد گزینشی عمل کرده باشد. وی افزود: پروسه خرید مواد اولیه و خرید قطعات اولیه تا حدودی زمان بر است و اینگونه نیست که به محض تامین نقدینگی بتوانیم قطعات را تامین کنیم. نقدینگی تامین نشود، صنعت قطعه سازی از بین می‌رودجمال کاظمینی، عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان نیز گفت: وضعیت قطعه سازان بسیار نامناسب است و علت اصلی آن عدم دریافت مطالبات از خودروسازان است.

به انتهای لیست رسیدید