آخرین و مهم‌ترین اخبار « کشاورزی »

اخبار « کشاورزی »

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
ایسناایسنا16 دقیقه قبل
ایسنا/مرکزی معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی از آموزش بیش از ۳۲ هزار نفر در ۹ ماهه سال جاری خبر داد. معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، آسانسور، سی ان سی، عمران، و … برگزار شده است. وی ادامه داد: طی ۹ ماهه سال جاری سیزده هزار و ۹۵۷ نفر دوره در بیش از ۲۷۰ حرفه آموزشی خدمات لازم را دریافت کرده‌اند. معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اضافه کرد: آموزش‌های مهارتی در خوشه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر، کشاورزی بوده است و در مجموع ۳۲ هزار و ۱۵۹ نفر دوره در دو بخش مرد و زن آموزش‌های مهارتی را در مراکز دولتی و غیر دولتی فرا گرفته‌اند. معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: آموزش‌ها در کشور دو دسته رسمی و غیررسمی هستند که آموزش‌های رسمی منتج به یک مقطع تحصیلی شده و آموزش‌های غیررسمی عمدتا با هدف آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شوند.
خبر فوریخبر فوری19 دقیقه قبل
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶۰۰ تن محصولات گیاهی از استان صادر شده است. یوسف درخشان اظهار کرد: از این میزان صادرات بالغ بر ۱۸۰۰ تن مربوط به صادرات کشمش بوده و مابقی محصولات پسته، نخود، زرشک، و انجیر است. وی افزود: سالیانه انواع محصولات باغی و زراعی تولیدی داخل یا خریداری شده از استان‌های دیگر در واحد قرنطینه حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بررسی و بر طبق استانداردهای موجود در سایت سازمان حفظ نباتات به سایر نقاط دنیا صادر می‌شود. درخشان تصریح کرد: کشورهای هدف این محصولات صادراتی؛ کانادا، لهستان، ژاپن، هلند، بلغارستان، قزاقستان، شیلی، قطر، آلمان، روسیه، استرالیا، چک، عراق، ارمنستان، رومانی، ایتالیا و ترکمنستان است. وی یادآور شد: یکی از فعالیت‌های واحد قرنطینه این مدیریت؛ نظارت بر حسن اجرای دقیق استانداردها و ضوابط بین المللی در زمینه بهداشت و قرنطینه گیاهی و حفظ جایگاه استان در عرصه تجارت بین المللی محصولات و فرآورده‌های کشاوری است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 دقیقه قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هزینه سرانه دانش آموز دو معنا دارد، گفت: معنی اول همان هزینه‌هایی است که به مدرسه برای پول آب و برق وگاز و این قبیل هزینه‌ها می‌دهند و در این ماده منظورقانون گذار این نوع سرانه نیست. وزیر اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: بند ۲ ماده ۴ قانون شورا‌ها امکانی را برای شورا‌های استان فراهم کرده است که بتوانند تقویم آموزشی هر منطقه را خاص آن منطقه تنظیم کنند. وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان کرد: در بند ۴ ماده ۴ ارزیابی عملکرد شورا‌های شهرستان و مناطق مورد توجه قرار می‌گیرد که ممکن است برخی شورا‌ها ضعیف و غیرفعال باشند یا دربند ۵ ماده ۴ سیاست گذاری و برنامه ریزی برای توسعه فضای آموزشی اشاره شده است. فانی در انتها افزود: در این عرصه یکی از مشکلات موجود روی فشار‌ها و اعمال نفوذ مدارسی است که احداث می‌کنیم که ضرورتا ممکن است در اولویت آن منطقه نباشد و، چون منابع محدود است گفته شده سیاست گذاری و اولویت گذاری با شورای اموزش وپرورش استان باشد. منبع: باشگاه خبرنگارانانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد نشست هم اندیشی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان‌شمالی که با حضور معاون سفیر قزاقستان و رایزن اقتصادی و فرهنگی قزاقستان در استانداری خراسان شمالی برگزار شد. معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی بجنوردمجید درخشانی مدیرکل امور اقتصادی استان خراسان شمالی در این نشست اظهار داشت: مسافت ۴۰۰ کیلومتری خراسان شمالی تا بندر امیرآباد فرصت مغتنمی است تا مراوده بین خراسان شمالی و قزاقستان بیش از پیش صورت بگیرد. وی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از کشت فراسرزمینی در کشور قزاقستان افزود: در حال حاضر کشت فراسرزمینی در کشور قزاقستان مورد استقبال بسیاری از کشاورزان و سرمایه‌گذاران قرار گرفته و کشت فراسرزمینی یکی دیگر از فرصت‌های مراوده با قزاقستان است. مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با بیان اینکه محور خراسان‌شمالی بین دو حوزه سیاحت و زیارت واقع شده است افزود: ظرفیت تردد ۲۰ میلیون زائر از محور خراسان شمالی فرصتی برای انجام پروژه‌های مختلف توسط سرمایه گذاران قزاقستان است. امتیازات ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی در قزاقزستانرایزن اقتصادی٬ سیاسی و فرهنگی قزاقستان نیز در این نشست با اشاره به جمعیت ۱۸ میلیونی کشور قزاقستان اظهار داشت: قزاقستان مرزهایی با کشور‌های روسیه، چین و ازبکستان دارد که از لحاظ وسعت نهمین کشور جهان محسوب می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 دقیقه قبل
بعد از جنگ جهانی دوم قدرت‌های بزرگ به فناوری هسته‌ای دست یافتند و برای محدود کردن دارندگان آن پیمان‌هایی مانند استارت و ان. الف) کاربرد‌های هسته‌ای در حوزه‌های پزشکی، صنعت و کشاورزی: فناوری هسته‌ای در حوزه پزشکی کاربرد زیادی دارد. پزشکی هسته‌ای شاخه‌ای از تصویربرداری پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتونگاری مولکولی است که از خواص هسته‌ای مواد (مثل رادیوایزوتوپ‌ها) برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کند. علاوه براین استفاده از راکتور‌های هسته‌ای در کشتی‌ها که آلودگی هم برای محیط زیست ندارند، از جمله کاربرد‌های صنعتی فناوری هسته‌ای است. برای حفظ محصولات کشاورزی در بلند مدت و ارائه آن در زمان مناسب به بازار می‌توان از فناوری هسته‌ای استفاده کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 دقیقه قبل
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز ۷۵۲ خبر داد و گفت: بررسی‌های ذیل به‌منزله نتیجه نهایی بررسی سانحه نبوده و بررسی‌ها تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت و پس از استخراج تمامی ابعاد سانحه توسط کارگروه‌های بررسی سانحه، اطلاع‌رسانی خواهد شد. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. هماهنگی و پاسخگویی با مراجع قانونی و قضایی کشور مدنظر تیم بررسی سانحه بوده و دسترسی کلیه مراجع قضایی به مدارک و مستندات سانحه فراهم میباشد. شایان ذکر است، تمامی بررسی‌های صورت گرفته فوق، اقدامات اولیه بوده و نتیجه نهایی بررسی سانحه محسوب نمی‌شود و مراحل جمع‌آوری و بررسی اطلاعات به‌منظور تحلیل و نتیجه‌گیری سانحه، کماکان ادامه خواهد داشت.
قدس آنلاینقدس آنلاین25 دقیقه قبل
به گفته وی «جای تأسف است بین ۱۰ کشور منطقه خاورمیانه رتبه آخر را از نظر وضعیت آلودگی سم سرطانزای آفلاتوکسین در شیر داریم». ۲۹ دی ۹۸وجود سم آفلاتوکسین در شیر تولیدی کشور تکذیب شدسازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای با رد وجود سم آفلاتوکسین در شیر تولیدی کشور اعلام کرد: استاندارد ایران در این زمینه از اتحادیه اروپا سختگیرانه‌تر است. ۲۹ دی ۹۸آفلاتوکسین شیر تولید داخل کمتر از آمریکامعاون وزیر بهداشت تأکید کرد: میزان آفلاتوکسین در شیر تولید داخل کشور به مراتب از کشور آمریکا پایین‌تر و نزدیک به استانداردهای اروپایی است. ایرج حریرچی گفت: سم آفلاتوکسین همواره در خوراک دام‌ها موجود بوده و میزان آن در شیر ۱۰۰ نانوگرم در لیتر است. ۳۰ دی ماه ۹۸عده‌ای درصدد حذف شیر از سبدغذایی روزانه مردم هستندمعاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اخبار کذب و غیرواقعی مثل وجود سم آفلاتوکسین در شیر موجب می‌شود مصرف شیر از سبدغذایی روزانه مردم حذف شود.
تسنیمتسنیم25 دقیقه قبل
در استان مرکزی هم مانند دیگر استان‌های کشور حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه از آنها در زمین‌های کشاورزی یکی از آسیب‌های جدی بوده که مورد توجه مسئولان و جمع‌آوری و ساماندهی این بخش در دستور کار متولیان قرار گرفته است. باید همواره بر این موضوع کلیدی تاکید کرد که منابع آب زیرزمینی یکی از منابع مهم کشور است و حفظ آن از وظایف وزارت نیرو است، ولی انجام این وظیفه عزم ملی در سطح حاکمیت را می‌طلبد. عزت‌الله آمره‌ای، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی در این‌باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به وضعیت چاه‌های غیرمجاز در استان مرکزی گفت: در استان مرکزی حدود ۱۳ هزار چاه مجاز و غیرمجاز داریم که ۲ هزار و ۶۰۰ حلقه از این چاه‌ها فاقد پروانه و بدون مجوز هستند، از این ۲ هزار و ۶۰۰ حلقه چاه، یک‌هزار و ۶۰۰ حلقه قبل از سال ۸۵ حفاری شده‌اند. وی افزود: بعد از تصویب قانون تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه در سال ۸۷ مقرر شد وزارت نیرو به چاه‌هایی که قبل از سال ۸۵ حفاری شده‌اند مجوز بدهد تا در حد محدود (نظیر مصرف برای گلخانه) بتوانند فعالیت داشته باشند. آمره‌ای بیان کرد: استان مرکزی اکنون در زمینه تخلفات حفاری چاه‌های غیرمجاز امن بوده و حفاری غیرمجاز به ندرت اتفاق می‌افتد و در این سه چهار سال اخیر هیچ چاه غیرمجازی به تعداد چاه‌های غیرمجاز اضافه نشده است.
مهرمهر25 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ️رضا عباسی صبح سه شنبه در نشستی با خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به صورت توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی استان همدان خریداری شده است. وی افزود: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با هدف کاهش واسطه‌گری در بخش کشاورزی همواره در دستور کار تعاون روستایی است و بر این اساس تا پایان سال مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در همدان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان در ادامه با اشاره به ضرورت ورود تشکل‌های بخش کشاورزی به بورس کالا به خصوص محصولات کشاورزی گفت: افزایش عرضه محصولات کشاورزی در بورس سبب شفافیت معاملات و قیمت گذاری محصولات کشاورزی می‌شود. عباسی افزود: سیر و کشمش از محصولات مهم و برند استان همدان است که در بورس عرضه می‌شوند و عرضه گردو در بورس نیز در دستور کار قرار دارد. مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان خاطر نشان کرد: در استان همدان ۱۱۷ هزار بهره بردار فعالیت می‌کنند که بیش از ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال خدمات تولید و توزیع نهاده‌ها از جمله کود، سموم و بذر را به آنان ارائه می‌کنند.
مهرمهر27 دقیقه قبل
یوسف درخشان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از این میزان صادرات بالغ بر ۱۸۰۰ تن مربوط به صادرات کشمش بوده و مابقی محصولات پسته، نخود، زرشک، و انجیر است. وی افزود: سالیانه انواع محصولات باغی و زراعی تولیدی داخل یا خریداری شده از استان‌های دیگر در واحد قرنطینه حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بررسی و بر طبق استانداردهای موجود در سایت سازمان حفظ نباتات به سایر نقاط دنیا صادر می‌شود. درخشان تصریح کرد: کشورهای هدف این محصولات صادراتی؛ کانادا، لهستان، ژاپن، هلند، بلغارستان، قزاقستان، شیلی، قطر، آلمان، روسیه، استرالیا، چک، عراق، ارمنستان، رومانی، ایتالیا و ترکمنستان است. وی یادآور شد: یکی از فعالیت‌های واحد قرنطینه این مدیریت؛ نظارت بر حسن اجرای دقیق استانداردها و ضوابط بین المللی در زمینه بهداشت و قرنطینه گیاهی و حفظ جایگاه استان در عرصه تجارت بین المللی محصولات و فرآورده‌های کشاوری است.
ایسناایسنا32 دقیقه قبل
ایسنا/مازندران یک کارشناس اقتصاد کشاورزی معتقد است: فقدان الگوی کشت مناسب در مازندران بسیار زیاد بوده و کشاورزان این استان را برای تولید محصولات کشاورزی سر در گم کرده است. مهدی بشارتده سلوطی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه الگوی کشت در وهله اول باید متناسب با مناطق مختلف این استان باشد، اظهار کرد: ما اصول اقتصاد کشاورزی را برای کشاورز باز نکردیم و کشاورز نمی‌داند کدام الگوی کشت برایش سود آور بوده و فقط به یک کشت اکتفا کرده است. وی تصریح کرد: کشاورز، الگوی کشت را باید براساس بانک جامع اطلاعات کشاورزی انجام داده تا این الگو متناسب با شرایط آب و هوایی و زیر ساخت‌های آن سازگار شود. این کارشناس اقتصاد کشاورزی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه در مازندران الگوی کشت اجرا نشده بلکه فقط نامش بر سر زبان‌ها مانده است. وی گفت: سیاست‌های خرید تضمینی کشاورزی، سیاستی غلط در کشور ما بوده چراکه این سیاست کشاورز را مجبور به یک کشت کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز32 دقیقه قبل
در ساعت ۵ و ۴۸ دقیقه تمام اسناد هواپیما برای انجام پرواز تکمیل و در ساعت ۵ و ۴۹ دقیقه تمامی دربهای هواپیما بسته می‌شود. ۲- خسارت به هواپیما: در این سانحه هواپیما بطور کلی از بین رفته است. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: ‌این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۴ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیرمتعارف هوانوردی را بررسی نمایند. هماهنگی و پاسخگویی با مراجع قانونی و قضایی کشور مدنظر تیم بررسی سانحه بوده و دسترسی کلیه مراجع قضایی به مدارک ومستندات سانحه فراهم می‌باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین33 دقیقه قبل
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز ۷۵۲ خبر داد و گفت: بررسی‌های ذیل به‌منزله نتیجه نهایی بررسی سانحه نبوده و بررسی‌ها تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت و پس از استخراج تمامی ابعاد سانحه توسط کارگروه‌های بررسی سانحه، اطلاع‌رسانی خواهد شد. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. هماهنگی و پاسخگویی با مراجع قانونی و قضایی کشور مدنظر تیم بررسی سانحه بوده و دسترسی کلیه مراجع قضایی به مدارک و مستندات سانحه فراهم میباشد. شایان ذکر است، تمامی بررسی‌های صورت گرفته فوق، اقدامات اولیه بوده و نتیجه نهایی بررسی سانحه محسوب نمی‌شود و مراحل جمع‌آوری و بررسی اطلاعات به‌منظور تحلیل و نتیجه‌گیری سانحه، کماکان ادامه خواهد داشت.
مهرمهر34 دقیقه قبل
علی عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارتباط با ظرفیت‌های بوم گردی استان، اظهار کرد: از سال ۹۵ و بر اساس ضوابط ابلاغی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، واحدهای بوم گردی در استان البرز شکل گرفته است. سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز در خصوص پراکندگی واحدهای بوم گردی در سطح استان، گفت: این واحدهای بوم گردی در محور کرج - چالوس و نیز در شهرستان‌های ساوجبلاغ و طالقان واقع شده است. عبادی با تاکید بر اینکه صنعت بوم گردی موجب توسعه گردشگری در روستاها است، عنوان کرد: از طرفی چون جامعه بومی روستاها با ایجاد واحدهای بوم گردی در دل خانه‌های روستایی مشغول فعالیت‌های مستمر می‌شوند این مهم نقش بسزایی در اشتغال زایی پایدار آن نقاط دارد. وی با بیان اینکه خوشبختانه تقاضاهای مردمی در این استان برای مشارکت در شکل گیری واحدهای بوم گردی رو به رشد است، گفت: امیدواریم بتوانیم تعداد واحدهای بوم گردی استان البرز را در سال ۹۹ به دو برابر تعداد کنونی برسانیم. عبادی در خصوص فاکتورها و شاخصه‌های واحدهای بوم گردی گفت: در شکل گیری یک واحد بوم گردی در صورت امکان خانه‌های روستایی موجود بر اساس همان شکل، فرم و مصالح به کار برده شده به اقامتگاه‌های بوم گردی تبدیل می‌شوند و فقط از نظر ظرفیت باید تعداد واحد اقامتی کافی و متناسب را دارا باشند.
ایسناایسنا36 دقیقه قبل
ایسنا/همدان دقایقی پیش وزیر نیرو به منظور افتتاح ۴۲۹۷ پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور وارد همدان شد. این پروژه‌ها با هدف کاهش خاموشی‌ها، پایداری بیشتر شبکه‌های برق و رفع سریع خرابی‌های شبکه توسط رضا اردکانیان، وزیر نیرو به بهره برداری می‌رسد. همچنین نیروگاه ۷ مگاواتی خوشیدی در شهرستان کبودراهنگ با ۷۰ میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود. همچنین نیروگاه مقیاس کوچک در شهرستان کبودراهنگ با ۱۷٫۶ میلیارد تومان اعتبار در ادامه سفر یکروزه وزیر نیرو به استان همدان افتتاح خواهد شد. به گزارش ایسنا، در مجموع امروز -سه شنبه یکم بهمن ماه- ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در صنعت برق به صورت ویدئوکنفرانسی از همدان افتتاح می‌شود.
ایسناایسنا36 دقیقه قبل
ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان از تولید ۱۰ هزار تن گیاه دارویی در استان خبر داد. چنگیز ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال زراعی گذشته ۱٫۶ میلیون تومان اعتبار برای تولید گیاهان دارویی در نظر گرفتند که از این رقم ۱٫۳ میلیارد تومان برای تولید گیاهان دارویی به‌ویژه گل محمدی تخصیص داشتیم. وی از تولید ۱۰ هزار تن گیاه دارویی در استان خبر داد و گفت: با همکاری جهاد دانشگاهی تولید گیاهان دارویی را در استان داشتیم و برای تولید این گیاهان در سال زراعی امسال نیز ۴۰۰ هکتار در نظر گرفتیم. معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان در خصوص طرح‌های ایجادی و معرفی شده به بانک‌های عامل استان نیز اظهار کرد: در مجموع ۳۹۲ طرح در قالب ۷۲۶ هکتار برای تولید گیاهان دارویی در استان به بانک‌های عامل معرفی کردیم. ابراهیمی با بیان اینکه طرح‌های معرفی شده برای دریافت ۲۵ میلیارد تومان بوده است، گفت: بانک‌ها تنها پنج میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۷۴ هکتار از اراضی متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

روایت خبرنگار تسنیم از شهر پلدختر ۹ ماه پس از سیل| ساخت منازل مردم متوقف شد؛ بلاتکلیفی سیل‌زدگان + تصویر

6+
تسنیمتسنیم40 دقیقه قبل
ایسناایسنا40 دقیقه قبل
محققان در پژوهشی تاثیر استفاده از پساب فاضلاب بر آلودگی میکروبی خاک‌های فضای سبز شهری در زاهدان را بررسی کردند و پیشنهاد دادند که پارامترهای میکروبی با رعایت نکات مدیریتی در تصفیه پساب در حد استاندارد قرار گیرد تا در آینده ضمن کاهش بار آلودگی به حفظ منابع موجود و توسعه پایدار کمک شود. محققان در پژوهشی با عنوان «تاثیر استفاده از پساب فاضلاب بر آلودگی میکروبی خاک‌های فضای سبز شهری» این موضوع را در شهر زاهدان بررسی کرده‌اند. در حال حاضر از پساب فاضلاب تصفیه‌شده شهری زاهدان جهت آبیاری بخش‌هایی از فضای سبز شهری استفاده می‌شود. جامعه آماری در مطالعه حاضر، قطعاتی از درختان نخل آبیاری شده با پساب تصفیه‌خانه شهر زاهدان و قطعات نخل آبیاری‌شده با آب چاه است. ابتدا از قطعات فضاهای سبز اطراف تصفیه‌خانه زاهدان یک قطعه از درختان نخل آبیاری شده با پساب و یک قطعه آبیاری شده با آب چاه هرکدام به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع انتخاب شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز48 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، اول بهمن‌) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده نرخ مالیات نقل و انتقال وسائط نقلیه را تعیین کردند. همچنین در تبصره یک گفته شده است: ثبت سند انتقال وسائط نقلیه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا تعویض پلاک توسط نیروی انتظامی، منوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده و به ترتیبی است که سازمان مقرر می‌کند. مراجع مزبور در صورت تخلف از این حکم، ملزم به پرداخت دوبرابر مالیات پرداخت نشده هستند. تبصره ۲ این عنوان داشته است: اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا مونتاژکننده داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می‌شود. در تبصره ۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز که به تصویب وکلای ملت رسید، آمده است: نقل و انتقال انواع خودرو و موتور سیکلت با پلاک انتظامی مناطق آزاد تجاری صنعتی مشمول مالیات موضوع این ماده نمی‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز48 دقیقه قبل
اما این آتش سوزی‌ها عواقب خطرناکی هم برای باقی دنیا دارند که در ادامه درباره‌ی آن‌ها صحبت خواهیم کرد. آتش سوزی‌های استرالیا هم به این فاجعه دامن می‌زند. آتش سوزی‌های اخیر استرالیا باعث آوارگی جمعیت زیادی از استرالیایی‌ها شده و آن‌ها در حال نقل مکان به جای جدیدی هستند. حالا این سؤال مطرح است که اگر قرار باشد از این به بعد شاهد چنین این آتش سوزی‌های شدید و عظیمی در سرتاسر دنیا باشیم، با غیر قابل سکونت شدن بخش‌های عظیمی از کشورهای خشکسالی زده و مستعد آتش سوزی دنیا، چه اتفاقی رخ خواهد داد. آتش سوزی‌های استرالیا همچنان ادامه دارند و جنگل‌های برزیل و کالیفرنیا هم در حال سوختن هستند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان از کشاورزان خسارت دیده ثبت نام نشده در سیل خواست با ارائه نوع خسارت ومیزان آن به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه کنند. غلام حیدر زورقی در گفت وگو با ایسنا افزود: مرمت و بازسازی تأسیسات آب و خاک که در سیل اخیر خسارت دیده است در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد. وی بیان کرد: در اولین فرصت ممکن با اعزام گروه‌های ارزیابی به مناطق سیل‌زده، دامنه خسارت چاه‌ها، قنوات، سیستم‌های نوین آبیاری وکانال‌های انتقال آب مشخص گردید و تأمین سیمان، لوله و ادوات مورد نیاز در دست اقدام است. در این خصوص از توان گرو‌های جهادی بمنظور لایروبی وبازسازی منابع آبی استفاده خواهد شد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: در زمینه تأمین خوراک دام دامداران سیل‌زده هیچ مشکلی وجود ندارد و علاوه بر تامین و توزیع ۵۵۵ تن نهاده دامی رایگان، ۵۰۰تن کنسانتره دامی توسط کارخانجات تولید کننده خوراک دام بخش خصوصی آماده حمل به مناطق سیل زده جنوب استان می‌باشد که با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها بصورت رایگان بین دامداران فاقد علوفه توزیع می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
استفاده از ارقام برنج در مازندران بسته به سلیقه کشاورز، بازار پسندی، کیفیت مناسب طعم و پخت و نیز پر محصول بودن دارای تنوع و تکثر است اما رایج‌ترین ارقام نزد شالیکاران مازندران «طارم، هاشمی، شیرودی، نعمت، ندا و فجر» است که به صورت پراکنده در مازندران کشت می‌شوند. وی با بیان اینکه رقم روشن ۲۰ تا ۲۵ روز زودتر نسبت به سایر ارقام دیگر برنج رسیده و مهیای درو می‌شود، اظهار کرد: زودرس بودن برنج روشن سبب استقبال شالیکاران شده چراکه برنجکارانی که اقدام به کشت دوم می‌کنند از این ویژگی بهره برده و برای انتخاب ارقام، این خصوصیت را در اولویت قرار می‌دهند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری خاطرنشان کرد: چون میزان پنجه دهی و دانه بندی، تعداد دانه در خوشه و در مجموع محصول دهی رقم برنج روشن بالاست از این رو میزان مصرف کود به ویژه کود پتاسه در این رقم افزایش می‌یابد. نعمت‌زاده برنج روشن را با برنج طارم مقایسه و تاکید کرد: به لحاظ حساسیت، مقاومت نسبت به آفات و بیماری‌ها و نیز کیفیت محصول این نمونه تا ۹۰ درصد با برنج طارم شباهت داشته و همان رسیدگی و مراقبت در برنج طارم نیز برای این رقم کاربرد دارد. نعمت‌زاده کم آب بر بودن رقم برنج روشن را یکی دیگر از ویژگی‌های در خور این محصول دانست و گفت: هر چقدر برنج زودتر رسیده و برداشت شود بالطبع به آب کمتری نیاز دارد و از آنجا که این محصول ۲۰ روز زودتر از سایر ارقام برنج قابلیت برداشت دارد بنابراین به لحاظ مصرف آب نیز می‌تواند باعث صرفه جویی شود.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
بسیاری از مردم برای تولید مواد غذایی خود دست به قطع درختان می‌زنند تا از زمین‌های حاصل برای کاشت محصولات کشاورزی بهره برند. در این حین، بسیاری از کمپانی‌ها نیز به تخریب جنگل‌ها برای ایجاد فضایی برای تولید مواد غذایی و رونق اقتصادی خود دست می‌پردازند. خوشبختانه بسیاری از کشورهای اروپایی واردات مربوط به جنگل‌زدایی به کشورهای خود را ممنوع کرده‌اند. به عنوان مثال، در کشور فرانسه ورود هر گونه محصول کشاورزی که در زمین‌های حاصل از جنگل‌زدایی کشت شده است، ممنوع است و مقامات رسمی موظفند با شرکت‌هایی که برای درآمدزایی به تخریب جنگل‌ها و کاشت محصولات کشاورزی می‌پردازند، برخورد جدی کنند. دانشمندان دولت‌ها را به ارائه خدمات کافی برای حمایت از کشاورزانی تشویق می‌کنند که در پایداری شهری مشارکت و از قطع درختان برای رونق اقتصادی شخصی خودداری می‌کنند.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
جزییات بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایمه بیمه شخص ثالثبا موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، مبلغ جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شود. جرایم بیمه نامه شخص ثالث (فقط جهت بیمه نامه‌های صادره با تاریخ اعتبار یکساله) کلیه وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه، از اول تا ۳۰ بهمن‌ماه شامل بخشودگی ۱۰۰ درصدی می‌شود. همچنین جرایم بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه (صرفا جهت بیمه نامه‌های صادره با تاریخ اعتبار یکساله) نیز از اول بهمن ماه به مدت سه ماه شامل بخشودگی ۱۰۰ درصدی می‌شود. ماشین آلات کشاورزی تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیز می‌توانند به مدت سه ماه از این بخشودگی برخوردار شوند. ۱۱ میلیون خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالثبررسی‌ها نشان می‌دهد که در مجموع ۱۱ میلیون خودرو و موتورسیکلت در سطح کشور فاقد بیمه شخص ثالث هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت به استثنای ماشین‌های راه‌سازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها مشمول مالیات نقل و انتقال می‌شود. براساس تبصره ۱ این ماده ثبت سند، انتقال وسائط نقلیه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا تعویض پلاک توسط نیروی انتظامی منوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده و به ترتیبی است که سازمان مقرر می‌کند. مراجع مذکور در صورت تخلف از این حکم ملزم به پرداخت دو برابر مالیات پرداخت نشده هستند. براساس تبصره ۲ این ماده اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا مونتاژکننده داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هیه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می‌شود. براساس تبصره ۳ این لایحه نقل و انتقال انواع خودروها و موتورسیکلت با پلاک انتظامی مناطق آزاد تجاری – صنعتی مشمول مالیات موضوع این ماده نمی‌شود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
رنجکش با اشاره به موقعیت خاص استان گیلان و سابقه دیرینه تجارت با روسیه و نقش مهم آن در اوراسیا خواستار حضور فعالانه‌تر تجار با شناخت بهتر از بازارهای هدف در این زمینه شد. عضو میز گیلان در اوراسیا تاکید کرد: وجود بنادر فعال، زیر ساخت‌های نسبتا مناسب، تجربه داد و ستد، داشتن شناسنامه هویتی تجارت در اوراسیا به واسطه تجارت گذشته و اهمیت شناخته شده جغرافیایی گیلان برای اعضای اوراسیا از مزیت‌های خوبی است که باید از آن بهره مند شد. قرارداد تشکیل اولیه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۲۹ مه ۲۰۱۴ میان کشورهای روسیه، بلاروس و قزاقستان منعقد و جایگزین اتحادیه گمرکی اوراسیا شد و سپس کشورهای ارمنستان و قرقیزستان نیز به عضویت آن در آمدند. کشورهای عضو اوراسیا هم اکنون ۲۰ میلیون کیلومترمربع مساحت و بیش از ۱۸۳ میلیون نفر جمعیت دارند که ۵٫۲ درصد جمعیت جهان است. این موافقتنامه ۸۶۲ قلم کالا را شامل می‌شود که ۳۶۰ قلم ترجیحات اعطایی ایران به اوراسیا و ۵۰۲ قلم هم ترجیحات اعطایی اوراسیا به ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
مراجع مزبور در صورت تخلف از این حکم، ملزم به پرداخت دوبرابر مالیات پرداخت نشده هستند. در تبصره ۳ آمده است: نقل و انتقال انواع خودرو و موتور سیکلت با پلاک انتظامی مناطق آزاد تجاری- صنعتی مشمول مالیات موضوع این ماده نمی‌شود. مشخص شدن سهم ورزش‌های همگانی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزودهنمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتباری را از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش‌های همگانی در ابعاد مختلف در نظر گرفتند. تعیین سامانه مودیان برای پرداخت مالیات کالا‌های خاص از سوی سازمان امور مالیاتینمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان امور مالیاتی را موظف به تعیین سامانه مودیان برای پرداخت مالیات کالا‌های خاص کردند. ‎‏ احکام موضوع مواد (۲۱۰) تا (۲۱۶) و (۲۱۸) و (۲۱۹) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در خصوص عوارض موضوع ماده (۲۹) و مالیات و عوارض موضوع ماده (۳۰) و مالیات موضوع ماده (۳۲) این فصل جاری می‌باشد.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی با اشاره به آغاز تمرین‌های نمایش «حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها»، درباره مکان مورد نظر برای اجرای این اثر افزود: قرار است این نمایش را در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون روی صحنه ببرم. بزدوده اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم این نمایش را برای بچه‌های‌مان که نیازمند لبخند و دور شدن از فضاهای تنگ و ترش کنونی جامعه هستند، تولید و اجرا کنیم. وی با اشاره به اجرای نمایش «حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» به صورت تلفیقی از بازیگر زنده و عروسک‌های دستکشی، درباره داستان این اثر توضیح داد: در شهر عروسک‌ها همه چیز روبراه است اما پسری نامنظم سیستم شهر را به هم می‌ریزد و نظم و مرتب بودن شهر را تعطیل می‌کند. کارگردان «حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» درباره اجرای سال ۵۰ این اثر نمایشی، یادآور شد: «حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» نوشته ژوزف پر است که زنده یاد اردشیر کشاورزی آن را ترجمه کرده بود. من در اولین اجرای این اثر حضور داشتم و روی صحنه رفتم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/زنجان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: امسال میزان ۶۹ هزار تن تبدیل مواد خام در سطح استان صورت گرفته که این مهم نمایان‌گر رشد ۶ درصدی بوده است. جواد تاراسی در گفت‌وگو با ایسنا، به مزایای تبدیل مواد خام اشاره و اظهار کرد: تبدیل مواد خام، منجر به افزایش بازارپسندی محصولات کشاورزی و به دنبال این امر توسعه صادرات در حوزه محصولات کشاورزی خواهد شد. البته لازم به ذکر است که استان زنجان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در زمینه تبدیل مواد خام و فراوری محصولات کشاورزی شده است. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه ما از لحاظ محصول کشمش و محصولات لبنی بیشترین صادرات را از استان زنجان داریم، افزود: طی ۹ ماهه امسال‌ حدود ۲۶ هزار تن از محصولات کشاورزی صادر شده که این مقدار صادرات نسبت به سال گذشته، با حدود ۱۱ درصد رشد وزنی و ۹ درصد رشد ارزی همراه بوده است. تاراسی با بیان اینکه امید است که در برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رشد و پیشرفت‌ها در حوزه صادرات محصولات کشاورزی همچنان تداوم داشته باشد تا امکان فرآوری کل محصولات کشاورزی فراهم شود، خاطرنشان کرد: البته سیاست‌های تشویقی متعدد و مختلفی از جمله اعطای تسهیلات بازرگانی برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده است.

به انتهای لیست رسیدید