کشته

کشته

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- طالبان در واکنش به گزارش تازه بی‌بی‌سی مبنی بر کشته شدن حدود هزار نفر از اعضای این گروه در ماه گذشته میلادی، این رسانه را «بلندگوی نیروهای اشغالگر» در افغانستان خواند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی روز گذشته در گزارشی نوشت که در ماه گذشته میلادی ۹۷۴ نفر از اعضای طالبان بر اثر درگیری‌ها کشته شدند که واکنش طالبان را در پی داشت. بیانیه طالبان می‌افزاید: بی‌بی‌سی بار دیگر می‌خواهد به عنوان بلندگوی نیروهای اشغالگر نقش بازی کند، جنگ سرد را به پیش بره و حقایق موجود در افغانستان را به نفع اشغالگران وارانه جلوه دهد. طالبان می‌افزاید که با توجه به تشدید حملات طالبان به نیروهای امنیتی و در حالت دفاعی قرار داشتن این نیروها تلفات نیروهای افغان بالا بوده و تاکید کرد که بی‌بی‌سی برای این گزارش هیچ سندی ندارد. در گزارش بی‌بی‌سی همچنین آمده است که در ماه آگوست ۳ نظامی خارجی، ۱۶ عضو داعش، ۱۷ عضو القاعده، ۲۳ مقام دولتی افغان، ۴۷۳ غیرنظامی و ۶۷۵ نیروی امنیتی افغان کشته شدند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی‌سی، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز سه شنبه اعلام کرد: یک عامل انتحاری کمربند مملو از مواد منفجره خود را در مقابل یکی از ساختمان‌های وزارت دفاع افغانستان منفجر کرد. سخنگوی وزارت کشور افغانستان در این خصوص اضافه کرد: براثر این حادثه ۲۲ نفر ازجمله ۶ نظامی کشته و ۳۸ غیرنظامی که شامل زنان وکودکان نیز بودند زخمی شدند. نصرت رحیمی در این باره اضافه کرد که این حمله در نزدیکی سفارت آمریکا در کابل ساعتی پس از یک حمله مرگبار دیگر طالبان در چاریکار مرکز ولایت پروان اتفاق افتاد و به گفته مقامات در آن حمله ۲۶ نفر کشته و ۴۲ نفر زخمی شدند. گروه طالبان که مسئولیت هردو حمله را به عهده گرفته است اعلام کرد که در کابل یکی از دفاتر وزارت دفاع افغانستان را هدف قرار داده و در چاریکارهم نیروهای ویژه حفاظت ریاست جمهوری که مشغول تامین امنیت یک گردهمایی انتخاباتی اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان بودند را مورد حمله قرار داده است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
انصارالله یمن مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است، اما مقام‌های آمریکایی مدعی اند، این حمله کار ایران است. با موضع گیری جدید دونالد ترامپ به نظر می‌رسد آمریکا نمی‌خواهد واکنش تند و سریعی از خود نشان دهد. برخی ناظران معتقدند تهدید آمریکا علیه ایران تو خالی است و این کشور در شرایط کنونی نمی‌تواند واکنش تندی به ایران نشان دهد. تقابل کنونی ایران و آمریکا را می‌توان اولین جنگ قرن بیست و یکمی آمریکا دانست. آن‌ها می‌گویند پس چه شد آنهمه خط ونشان کشیدن.» این کارشناس مسائل آمریکا اظهار کرد: «ترامپ خیلی مایل است که با ایران به توافق برسد.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع، گروه طالبان مسئولیت انفجار امروز در ولایت پروان را که ۲۴ کشته و بیش از ۳۰ زخمی برجا گذاشته بر عهده گرفت. این انفجار در نزدیکی محل سخنرانی اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان رخ داده بود. طالبان همچنین مسئولیت انفجار کابل را که در نزدیکی سفارت آمریکا رخ داد نیز برعهده گرفته است. بعد از کنار کشیدن آمریکا از مذاکرات صلح با طالبان، این گروه حملات خود در افغانستان را شدت بخشیده است. افغانستان در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و طالبان تهدید کرده که از هر وسلیه‌ای برای جلوگیری از برگزاری این انتخابات استفاده می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
او افزوده که روند صلح افغانستان، تحولات اخیر، پیشرفت و مصونیت پروژه‌های اقتصادی ایران در افغانستان و راهکارهای صلح پایدار از موارد بوده که با مقام‌های ایرانی درباره گفتگو شده است. آقای شاهین گفته که طالبان به نقش تمام کشورها در روند صلح افغانستان از جمله کشورهای همسایه به دیده قدر می‌نگرد. این دیدار از تهران اما دومین سفر دیپلماتیک هیئت طالبان در منطقه پس از شکست و توقف مذاکرات صلح با آمریکا نیز به شمار می‌رود. گفته شده اعضای دفتر سیاسی طالبان در تهران با برخی مقامات وزارت امور خارجه و همچنین مقامات سیاسی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرده‌اند. روند صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و توقف مذاکرات صلح میان طالبان و آمریکا از جمله موضوعات مورد بحث میان اعضای دفتر سیاسی طالبان و مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
مجموعه «ستایش» به عنوان یک پروژه دنباله‌دار سریال‌سازی‌، دوباره به کنداکتور صداوسیما بازگشت؛ این‌بار با عنوان «ستایش ۳» و مجموعه جدیدی از گاف‌ها و حاشیه‌های عجیب! اولین باری که سریال «ستایش» مورد توجه مخاطبان صداوسیما قرار گرفت، مربوط به سال ۱۳۸۹ می‌شود. پس از آن بعد از فعل و انفعالاتی عجیب ستایش دوباره مجبور می‌شود با حشمت فردوس رودرو شود واین داستان باز دنباله‌دار می‌شود. اوج‌گیری انتقادات تا توقف پخش سریالاما فصل دوم سریال ستایش انتقادات فراوانی را به سمت عوامل سریال روانه کرد و باعث شد رییس وقت سازمان صداوسیما در سال ۱۳۹۳ یعنی عزت‌الله ضرغامی دستور توقف پخش این سریال را صادر کند. در واقع در آن مقطع اولین باری بود که یک سریال به واسطه «کیفیت پایین» روند پخش آن متوقف می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
در جریان درگیری مرزی که شب گذشته میان تاجیکستان و قرقیزستان روی داد چندین تن از نیروهای مرزبان دو طر کشته و زخمی شدند. اعتمادآنلاین| درجریان این درگیری مرزی که مقام‌های بیشکک و دوشنبه هر کدام طرف مقابل را مسئول آن می‌دانند ۳ سرباز تاجیک و یک نیروی قرقیزی کشته شدند و چندین تن دیگر از هر دو طرف جراحت برداشتند. در پی این درگیری دولت قرقیزستان سفیر تاجیکستان را فراخوانده و یادداشت اعتراض‌آمیزی به وی تقدیم کرد. مقام‌های ارشد هر دو کشور امروز (سه شنبه) در محل درگیری حاضر شده و به بررسی اوضاع پرداختند. این دو جمهوری استقلال یافته از شوروی سابق سه دهه است که با درگیری‌های مرزی در روستای فرغانه مواجهند که مسکن چندین گروه قومی در منطقه است.

راهنمای اچیومنت‌های Gears ۵

64+
زوم‌جیزوم‌جی2 ساعت قبل
الفالف2 ساعت قبل
کیفر خواست تصادف خودرو پورشه با پراید که منجر به کشته شدن یک نفر شد، صادر و به دادگاه ارسال شد. گروه حوادث الف، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۶:۵۸ ۳۹۸۰۶۲۶۱۷۵واحد مرکزی خبر نوشت: علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به این که این حادثه از لحاظ قانونی قتل عمد محسوب نمی‌شود، گفت: در دادسرا کیفرخواست با محوریت ایراد صدمه غیرعمدی منجر به فوت به دلیل بی‌احتیاطی در امر رانندگی صادر شده و اعلام نتیجه برعهده دادگاه است. ۲۶ اردیبهشت امسال پسر ۲۴ساله پورشه سوار در خیابان کارگر اصفهان به دلیل داشتن سرعت غیرمجاز و رعایت نکردن فاصله طولی با یک دستگاه پراید برخورد کرد و متواری شد؛ راننده پراید هم به سبب شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
پلیس افغانستان از وقوع انفجاری مهیب در کابل خبر داد. به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، پلیس افغانستان اعلام کرد، در اثر انفجاری مهیب که یک تجمع انتخاباتی در مرکز کابل را هدف گرفته بود، ‌ دست کم ۲۴ تن کشته شدند. خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد، ‌ این حمله تجمع حامیان اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان را هدف قرار داده بود و هیچ اطلاعی از سرنوشت غنی منتشر نشده است. شاهدان می‌گویند بمب مغناطیسی به خودروی نزدیک کمپین چسبانده شده و سپس منفجر شد. ۱۸ کاندیدا از جمله اشرف غنی رئیس جمهور فعلی در انتخابات پیش رو حضور دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان، تأکید کرد که هر وقت لازم باشد، نظامیان سودانی از یمن خارج خواهند شد. اعتمادآنلاین| عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان، می‌گوید که نظامیان سودانی در یمن علیه هیچ طرفی جنگ نمی‌کنند بلکه تنها اقدامات دفاعی انجام می‌دهند. البرهان در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که «هر زمان لازم باشد نیروهای سودانی از یمن خارج خواهند شد». وی افزود: نیروهای سودان در یمن علیه هیچ طرفی مبارزه نمی‌کنند بلکه آن‌ها اقدامات دفاعی انجام می‌دهند. آمار ۳۰ هزار نیروی سودانی در یمن که برای اولین بار از زبان عالی‌ترین مقام این کشور اعلام شد در حالی است که تا کنون آمار رسمی از تعداد کشته‌های سودانی در یمن وجود ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
در بحبوحه تنشهای هند و پاکستان بر سر کشمیر، رژیم صهیونیستی اولین محموله از بمب‌های سنگرشکن خود را به دهلی نو تحویل داد. اعتمادآنلاین| در بحبوحه تنش‌ها میان پاکستان و هندوستان در خصوص موضوع «کشمیر»، رژیم صهیونیستی اولین بسته از نسخه سنگرشکن بمب‌های «اسپایس ۲۰۰۰» مجهز به کلاهک‌های «ام کی-۸۴» را به نیروی هوایی هند در پایگاه هوایی «گوالیور» تحویل داد. منابع صنعتی، تحویل اولین بسته از بمب‌های اسپایس ۲۰۰۰ به نیروی هوایی هند را مورد تأیید قرار دادند و تأکید کردند که باقی این بمب‌های بتن شکن ظرف سه ماه آینده به هند تحویل داده می‌شد. بر اساس گزارش اسپوتنیک، نیروی هوایی هند با استفاده از ۱۲ فروند جنگنده میراژ ۲۰۰۰ مجهز به بمب‌های هدایت شونده اسپایس ۲۰۰۰، به منطقه بالاکوت پاکستان حمله کرد. طبق این گزارش، نیروی هوایی هند، در پی افزایش تنش‌ها با هند در خصوص منطقه کشمیر، بمب‌های اسپایس ۲۰۰۰ را سفارش داده است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
در جریان درگیری مرزی که شب گذشته میان تاجیکستان و قرقیزستان روی داد چندین تن از نیروهای مرزبان دو طر کشته و زخمی شدند. گفته شده که ساخت و سازهای غیرقانونی نزدیک یک روستای تاجیکی دلیل آغاز این درگیری بوده است. در پی این درگیری دولت قرقیزستان سفیر تاجیکستان را فراخوانده و یادداشت اعتراض‌آمیزی به وی تقدیم کرد. مقام‌های ارشد هر دو کشور امروز (سه شنبه) در محل درگیری حاضر شده و به بررسی اوضاع پرداختند. این دو جمهوری استقلال یافته از شوروی سابق سه دهه است که با درگیری‌های مرزی در روستای فرغانه مواجهند که مسکن چندین گروه قومی در منطقه است.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، قسمت نهم برنامه شب روایت سه شنبه ۲۶ شهریور با حضور محسن کاظمی، پژوهشگر و نویسنده تاریخ شفاهی ساعت ۲۳ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. در این قسمت از برنامه، مهدی صالحی با محسن کاظمی پژوهشگر و نویسنده در خصوص تاریخ شفاهی و کتاب نقاشی قهوه خانه به گفت‌وگو می‌نشیند. معرفی مهمان، «روایت شب» دلنوشته فرناز ربیعی در خصوص پاییز و آیتم ویژه نمایشگاه نقاشی قهوه خانه از دیگر بخش‌های مجله شبانگاهی «شب روایت» است. «شب روایت» به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست. این برنامه ادبی در قالب گفت‌وگو با اهالی قلم، نقد کتاب، روایت کتب داستانی و نیز دیگر آیتم‌های مرتبط با حوزه ادبیات و تاریخ ادب کشورمان هر هفته سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳ از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان می‌گوید که نظامیان سودانی در یمن علیه هیچ طرفی جنگ نمی‌کنند بلکه تنها اقدامات دفاعی انجام می‌دهند. البرهان در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که «هر زمان لازم باشد نیروهای سودانی از یمن خارج خواهند شد». وی افزود: نیروهای سودان در یمن علیه هیچ طرفی مبارزه نمی‌کنند بلکه آن‌ها اقدامات دفاعی انجام می‌دهند. آمار ۳۰ هزار نیروی سودانی در یمن که برای اولین بار از زبان عالی‌ترین مقام این کشور اعلام شد در حالی است که تا کنون آمار رسمی از تعداد کشته‌های سودانی در یمن وجود ندارد. طبق گفته منابع سودانی، ارتش این کشور آمار کشته شده‌ها در یمن را به شدت سانسور می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
مقامات روسیه اعلام کردند، در یک مرکز مشهور تحقیقات بیوتکنولوژی و ویروس‌شناسی این کشور که به عنوان دومین میزبان ذخایر ویروس آبله در جهان شناخته می‌شود، در اثر آن چه که «انفجار سیلندر گاز» خوانده شده دچار انفجار و آتش‌سوزی شده است. به گزارش رسانه‌های روسیه، یکی از کارمندان این مرکز بعد از این انفجار که باعث شکسته شدن شیشه‌های ساختمان شد دچار سوختگی از نوع درجه سه شده است. مقام‌های روسیه گفتند، آتش سوزی در محوطه‌ای به مساحت ۳۰ متر مربع رخ داده که بعدا با موفقیت خاموش شده است. این مقام‌ها تاکید دارند که مکان وقوع این انفجار دربردارنده هیچ ماده خطرناک زیستی نبوده و هیچ آسیب ساختاری به این مرکز وارد نشده است. این اتفاق در حالی در روسیه رخ داده که ماه اوت گذشته نیز در این کشور یک انفجار مرگباردر یکی از سایت‌های تست موشکی رخ داد که باعث کشته شدن پنج تن از دانشمندان هسته‌ای روسیه شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| این نگرانی از سوی کارشناسان سازمان ملل در پی عکس العمل مرگبار دولت بنگلادش به مرگ یکی از مقام‌های حزب حاکم این کشور ابراز شده است. کارشناسان خواستار تحقیقات بی‌طرفانه درباره مرگ دست کم شش مرد روهینجایی در نتیجه تیراندازی پلیس شدند؛ این افراد به ظن کشتن «عمر فاروق» یکی از اعضای شاخه جوانان حزب حاکم لیگ عوامی بنگلادش کشته شدند. علی ارشاد، بازرس پلیس بنگلادش گفته که دست کم ۴۰ روهینجایی از ژوئیه سال گذشته میلادی کشته شده‌اند. دست کم ۳۳ تن توسط نیروهای امنیتی در نتیجه تیراندازی‌ها کشته شده و هفت تن دیگر هم در تیراندازی بین گروه‌های روهینجایی جان باختند. گروه‌های حقوق بشری پلیس بنگلادش را به تیراندازی به عنوان پوششی برای کشتارهای فراقانونی روهینجایی متهم می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
ماجرای میکونوس یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های تاریخ قضایی آلمان است که در آن، کاظم دارابی که دانشجو و تاجری ایرانی در آلمان بود، ‌ به عنوان یکی از متهمان اصلی مورد بازجویی قرار می‌گیرد و سپس روانه زندان می‌شود. بیش از ربع قرن از این حادثه گذشته، در این مدت آثار متعددی درباره این حادثه و ابعاد آن منتشر شده است. محتوای بسیاری از این آثار که در قالب کتاب و مقاله منتشر شده، روایتی تک‌صدا از واقعه میکونوس ارائه می‌دهد. کاظمی برای تدوین این اثر از گونه‌های مختلف پژوهشی، سندی، متنی، هنری، خبرطی، گزارشی و تاریخ شفاهی بهره برده است. تکیه کتاب کاظمی بیشتر بر اسنادی است که دستگاه قضایی آلمان در اختیار دارابی قرار داده است.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، منابع خبری افغانستان، خبرنگاران محلی پروان می‌گویند که این انفجار هنگامی رخ داد که غنی رئیس جمهور دولت وحدت ملی و نامزد انتخابات افغانستان می‌خواست در یک گردهمایی انتخابات در شهر چاریکار، سخنرانی کند. برخی منابع نیز از وقوع دو انفجار پی در پی خبر داده‌اند. شاهدان رویداد می‌گویند این انفجار در فاصله ۱۰ متری اشرف غنی روی داده اما به آسیبی وارد نشده است. وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان گفته که انفجار ناشی از مین مغناطیسی بوده و براساس گزارش‌های اولیه تلفاتی در پی نداشته است. قرار است چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز ششم مهر ماه برگزار شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
شورای عالی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد، اتاق‌های عملیات‌ خارجی در خاک لیبی هواپیماهای نیروهای خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را هدایت می‌کنند و حامیان حفتر به دنبال توسعه دامنه درگیری‌ها و جنگ‌ها در این کشور هستند. طرابلس برخی کشورهای منطقه از جمله امارات را به حمایت از نیروهای حفتر که وارد درگیری‌های مسلحانه‌ای علیه دولت وفاق ملی شده‌اند، متهم می‌کند. نیروهای حفتر از چهارم آوریل گذشته حملات گسترده‌ای را برای تصرف طرابلس، مرکز دولت وفاق ملی آغاز کرده‌اند. حملات هوایی متقابل میان ارتش ملی لیبی و دولت وفاق در فرودگاه معیتیقه و اطراف آن ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه اولویت‌های دولت وفاق ملی رفع نیازهای جنگ، تقویت یگان‌های جنگی و رفع نیازهای شهروندان است، تاکید کرد: در راه تحقق دموکراسی جایی برای کسانی که در جنایات جنگی دست دارند، وجود ندارد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
گروه طالبان مسئولیت دو انفجار امروز- سه شنبه- در افغانستان را به عهده گرفت و اعلام کرد که این دو حادثه ده‌ها کشته بر جای گذاشت. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، گروه طالبان مسئولیت دو انفجار امروز- سه‌شنبه- افغانستان را به عهده گرفت و اعلام کرد که این دو انفجار ده‌ها کشته بر جای گذاشته است. سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که این دو حمله انتحاری نیروهای امنیتی افغانستان را مورد هدف قرار داده است. پلیس و مقام‌های پزشکی اعلام کردند که این دو انفجار در کابل پایتخت افغانستان و ولایت «پروان» در مرکز این کشور رخ دادند و موجب کشته شدن دست کم ۳۰ نفر و زخمی شدن ۴۵ نفر دیگر شد.

کشته شدن ۱۴۲۲ نفر بر اثر بارش باران‌های موسمی در هند + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بارش شدید باران‌های موسمی در ۱۰۰ روز گذشته در هند به کشته شدن ۱۴۲۲ نفر منجر شده است. در فصل باران‌های موسمی پارسال ۱۳۷۹ نفر از مردم هند براثر حوادث ناشی از بارندگی از جمله سیل و رانش زمین کشته شدند. طبق آمار‌ها، از اول ژوئن تا چهاردهم سپتامبر امسال ۱۴۲۲ نفر در پی بارندگی‌ها جان باختند. در سه ماه گذشته بیشترین تلفات بارندگی یعنی ۳۱۷ نفر در ایالت مهاراشترا، دویست و سه نفر در ایالت بنگال غربی و دویست نفر در ایالت مادیا پرادش گزارش شد. بیشتر بخوانید: هند امروز، هند قاتلان گاندی است؛ روایت فعال فرهنگی از وضعیت بحرانی کشمیر + فیلمانتهای پیام/باران‌های موسمی در شبه قاره هند + فیلم
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
وحیده شاهکار، سخنگوی فرماندار ولایت پروان نیز به اسپوتنیک تاکید کرد: انفجار در ایست بازرسی اول تجمع انتخاباتی وابسته به تیم دولتی رخ داد. او در سلامت است و انفجار در ورودی دیده‌بانی رخ داد که از اشرف غنی فاصله داشت. بی‌بی‌سی‌ نیز به نقل از منابع محلی در ولایت پروان اعلام کرد، حوالی ساعت ۱۱:۴۰ قبل از ظهر امروز (سه‌شنبه) انفجاری در نزدیکی دیده‌بان مرکز آموزشی حوزه اول شهر چاریکار، مرکز ولایت رخ داد. خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد، ‌ این حمله تجمع حامیان اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان را در ولایت پروان هدف قرار داده بود. دقایق قبل انفجاری دیگری در شهر کابل در نزدیکی سفارت آمریکا نیز رخ داد و تاکنون جزئیات آن مشخص نیست.
فارسفارس3 ساعت قبل
وزارت امور خارجه قرقیزستان در واکنش به تحولات اخیر در مرزهای مشترک با تاجیکستان به اقدامات مرزبانان تاجیک اعتراض کرد. اعتراض وزارت خارجه قرقیزستان به اقدامات مرزبانان تاجیکبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت امور خارجه قرقیزستان به اقدامات مرزبانان تاجیکستان در مرزهای مشترک اعتراض کرد. نامه اعتراضی توسط «نورلان نیازعالی‌اف» معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان به «سهراب حاجی علیم‌زاده» سفیر تاجیکستان در «بیشکک» تحویل داده شد. در این نامه آمده است دولت قرقیزستان نسبت به اقدامات اخیر مرزبانان و مقامات کمیته امنیت ملی تاجیکستان از جمله تیراندازی اعتراض دارد. علاوه بر این سفیر تاجیکستان تمام اطلاعات درباره اقدامات غیرقانونی مقامات و شهروندان تاجیک در مناطق مرزی را دریافت کرده است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع، گروه طالبان مسئولیت انفجار امروز در ولایت پروان را که ۲۴ کشته و بیش از ۳۰ زخمی برجا گذاشته بر عهده گرفت. این انفجار در نزدیکی محل سخنرانی اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان رخ داده بود. طالبان همچنین مسئولیت انفجار کابل را که در نزدیکی سفارت آمریکا رخ داد نیز برعهده گرفته است. بعد از کنار کشیدن آمریکا از مذاکرات صلح با طالبان، این گروه حملات خود در افغانستان را شدت بخشیده است. افغانستان در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و طالبان تهدید کرده که از هر وسلیه‌ای برای جلوگیری از برگزاری این انتخابات استفاده می‌کند.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
سرپرست پلیس راهور خراسان رضوی گفت: ۵۶ درصد از جان‌باختگان آمار تصادفات در سال ۹۷ در استان و تقریبا در شهر مشهد، عابر پیاده بوده‌اند و در سال ۹۸، این آمار به ۵۵ درصد جان‌باخته رسیده‌است. سرهنگ حمیدرضا دهنوی سرپرست راهور استان خراسان رضوی، در خصوص طرح‌های ویژه ترافیکی اول مهرماه که در ایستگاه ۶ پلیس راهور برگزار شد، عنوان کرد: در پنج ماه اول سال۹۸، ۶درصد کاهش تصادفات فوتی را داشته‌ایم. سرپرست پلیس راهور خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۵۶ درصد از جان‌باختگان آمار تصادفات در سال ۹۷ در استان و تقریبا در شهر مشهد، عابر پیاده بوده‌اند و در سال ۹۸، این آمار به ۵۵ درصد جان‌باخته رسیده‌است. بیش از ۴۰ تا ۴۵ درصد عابران جان‌باخته بالای ۴۰ سال داشته‌اند و در این بین، آمار جان‌باختگان کودک زیر ۵ درصد است. سرپرست پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: آماده‌باش همیاران پلیس را در هفته ناجا از ۱۱ مهرماه تا ۱۷ مهرماه خواهیم داشت و در همایش همیاران پلیس خواهیم بود.
فراروفرارو3 ساعت قبل
پس از انفجار‌های امروز ولایت «پروان»، دقایقی قبل انفجار دیگری در حوزه نهم امنیتی کابل و در نزدیکی سفارت آمریکا بوقوع پیوست. به گزارش تسنیم، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان ضمن تایید انفجار در کابل گفت که جزئیاتی هنوز در دست نیست. پس از لغو مذاکرات آمریکا و طالبان، حملات مخالفان مسلح در سراسر افغانستان بویژه پایتخت این کشور افزایش قابل توجهی داشته است. نزدیک ظهر امروز نیز دو انفجار مرکز آموزش پلیس در ولایت پروان در شمال کابل را هدف قرار داد. در انفجار شهر چاریکار در ولایت پروان دستکم ۲۴ نفر کشته و بیش از ۳۶ نفر زخمی شدند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بی‌بی‌سی روز گذشته در گزارشی نوشت که در ماه گذشته میلادی ۹۷۴ نفر از اعضای طالبان بر اثر درگیری‌ها کشته شدند که واکنش طالبان را در پی داشت. طالبان گفت که پس از لغو مذاکرات واشنگتن، ابتدا وزیر خارجه آمریکا و سپس رئیس جمهور این کشور و سپس نهادهای امنیتی افغان نیز کشته شدن حدود هزار عضو طالبان در یک ماه گذشته را مطرح کرده بودند. بیانیه طالبان می‌افزاید: بی‌بی‌سی بار دیگر می‌خواهد به عنوان بلندگوی نیروهای اشغالگر نقش بازی کند، جنگ سرد را به پیش بره و حقایق موجود در افغانستان را به نفع اشغالگران وارانه جلوه دهد. طالبان می‌افزاید که با توجه به تشدید حملات طالبان به نیروهای امنیتی و در حالت دفاعی قرار داشتن این نیروها تلفات نیروهای افغان بالا بوده و تاکید کرد که بی‌بی‌سی برای این گزارش هیچ سندی ندارد. در گزارش بی‌بی‌سی همچنین آمده است که در ماه آگوست ۳ نظامی خارجی، ۱۶ عضو داعش، ۱۷ عضو القاعده، ۲۳ مقام دولتی افغان، ۴۷۳ غیرنظامی و ۶۷۵ نیروی امنیتی افغان کشته شدند.

به انتهای لیست رسیدید