کشتی آرای

کشتی آرای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به اینکه کاهش نرخ ارز، سبب افت قیمت طلا و سکه در بازار شده است، گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ​نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ۸۳۰ هزار تومان معامله شده است. وی با اشاره به کاهش قیمت هر انس طلا در بازار‌های جهانی و عرضه آن با نرخ ۱۵۴۴ دلار افزود: امروز هر مثقال طلا دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار‌های داخلی عرضه شده است. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر روند معاملات را کاهشی دانست و ادامه داد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۸۵ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رسید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دیدید که بالاترین تنش خاورمیانه هم منجر به افزایش نرخ ارز نشد. هیچگاه برای کنترل بازار ارز به صرافی‌ها ارز تزریق نمی‌کنیم بلکه با کنترل ریال آن را مدیریت می‌کنیم. او فزود: با مدیدریت بانک مرکزی در نرخ ارز که اصطلاحا نرخ ارز شناور مدیریت شده می‌گویند سبب می‌شود سوداگری در نرخ ارز رخ ندهد. بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: قیمت نفت با بی ثبانی بالا و با ثبات پایین می‌آید. زنگنه گفت: الان روند قیمت نفت صعودی است و به نفع ما است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
شوک ترور سردار سلیمانی بر قیمت طلا و سکهبه این ترتیب در پی اتفاقات سیاسی اخیر و جهش قیمت ارز و اونس جهانی، بهای طلا و سکه در بازار امروز با افزایش همراه شد. سکه تمام طرح امامی معاملات ابتدای روز را با قیمت چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان آغاز کرد و اکنون به چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است. سکه بهار آزادی نیز با همان قیمت سکه امامی در بازار داد و ستد می‌شود. بهای نیم سکه نیز به دو میلیون و ۵۰۰، ربع سکه به یک میلیون و ۵۳۰ و سکه یک گرمی به ۹۳۰ هزار تومان رسید. قیمت طلا نیز در معاملات صبح امروز گرمی ۴۹۶ هزار تومان قیمت خورد و در این ساعت از روز (۱۳:۲۵) به گرمی ۴۹۴ هزار تومان رسید؛ بر این اساس، طلا نسبت به معاملات پنجشنبه هفته گذشته حدود ۲۰ هزار تومان و سکه ۲۲۰هزار تومان گران شده است.
ایبناایبنا3 هفته قبل
به گزارش ایبنا، محمد کشتی آرای گفت قیمت طلای جهانی در روزهای پایانی سال میلادی با نوسان و افزایش مواجه شده است. وی افزود در هفته‌ای که گذشت هر اونس طلا در بازار جهانی حدود ۲۵ دلار افزایش قیمت داشت که متقابلا تاثیر افزایشی بر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی داشت. کشتی آرای اظهار داشت: سکه روز شنبه هفته جاری ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود و در پایان هفته با حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۴ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمد کشتی آرای افزود: رشد قیمت ارز هم در افزایش قیمت سکه و طلا نقش دارد و در یک هفته گذشته روند رشد قیمت ارز تداوم یافت و امروز (سه شنبه) هر دلار در بازار ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید و اکنون هیچ تقاضای جدیدی وارد بازار نشده بنابراین نمی‌توان گفت قیمت‌ها حباب دارد. کشتی آرای توضیح داد: روند رشد قیمت هر اونس طلای جهانی تا آغاز سال میلادی جدید ادامه پیدا می‌کند، اما وضعیت بازار ارز نامشخص است و سیاست‌های بانک مرکزی در این باره تغییر دارد، بنابر این نمی‌توان میزان و تداوم اثربخشی افزایشی بازار ارز بر بازار سکه را پیش بینی کرد. قیمت سکه طرح قدیم امروز به چهار میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. قیمت نیم سکه دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۹۱۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۶۵ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش داشت.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
امیر کشتی آرای؛ کارشناس ارشد شیمی تجزیه دانشگاه علم و صنعت ایران در یادداشتی درباره ماده‌ی توهم‌زای دی ام تی (DMT) نوشت: دی متیل تریپتامین یک ترکیب شیمیایی خاص و عجیب و غریب است. دی‌ام تی خوراکی نیست مگر با یک عامل مونوآمین اکسیداز وارد بدن شود تا بتواند متابولیزه شود مثل هارمالین. که هرکس بر اساس نوع رفتار و تفکراتش در زندگی نوع خاصی از توهم را تجربه می‌کند. شاید مصرف کننده پس از اینهمه حضور طولانی در توهم، دیگر فرق واقعیت با توهم را تشخیص ندهد و هرگز نتواند از این توهم کاملا واقعی که در آن حضور دارد بیرون بیاید. گزارشات متعدد و عجیب و غریبی از مصرف دی‌ام تی مخصوصا در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که خواندن آنها خالی از لطف نیست.
تابناکتابناک3 هفته قبل
مقایسه قیمت‌ها در بازار مسکن نشان می‌دهد که بازدهی بازار مسکن برای سرمایه گذاران آن در مدت هشت ماهه سال جاری ۱۲ درصد بوده است. دو عاملی که بر قیمت طلا تاثیرگذار است، عبارتند از: اولین عامل قیمت انس جهانی و دومین عامل قیمت ارز یا وضعیت اقتصادی کشور است. بنابراین، چون این عوامل خارج از کنترل می‌باشند نمی‌توان پیش بینی کرد که قیمت طلا چه خواهد شد. بدین ترتیب بازدهی بازار سکه در نه ماهه نخست سال جاری ۵ درصد به ثبت رسید. یعنی سرمایه گذاری بر روی دلار در نه ماهه نخست سال جاری، بازدهی مثبت ۰٫۳ درصدی را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری درباره فروش بنزین در بورس، شیرین سازی آب دریا و چرایی کاهش قیمت سکه و طلا در آخرین روزهای هفته در خبرگزاری میزان منتشر شد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری درباره فروش بنزین در بورس، شیرین سازی آب دریا، چگونگی برون رفت از مشکلات اقتصادی و چرایی افزایش قیمت سکه و طلا در هفته اخیر در خبرگزاری میزان منتشر شد. وزارت نیرو برای مصارف ۱۷ استان کشور، برنامه تخصیص بیش از ۸ میلیارد متر مکعب آب دریا برای استحصال ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب آب شیرین را در هفته‌های اخیر به تصویب شورای عالی آب رسانده است. در حالی که آمریکا و چین به حل مناقشه تجاری ۱۸ ماهه که موجب تضعیف چشم انداز تقاضا برای نفت شده نزدیک‌تر شده‌اند، قیمت نفت امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی ۳ ماه گذشته رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۱ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت رسید که بالاترین رقم از ۱۶ سپتامبر تاکنون بود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
کشتی آرای گفت: کاهش سقف معاملات بانکی باعث شد تا در روزهای منتهی به پایان هفته قیمت ارز کاهش پیدا کند و همین موضوع دلیلی شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخل تا حد قابل توجهی ارزان شود. وی با بیان اینکه نوسانات اخیر قیمت‌ جهانی فلز زرد هیچ تاثیری در بازار داخل نداشته است، افزود: افزایش قیمت طلا در بازار داخل متاثر از افزایش قیمت دلار است. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر بیان کرد: در سال‌های گذشته با نزدیک شدن به اواخر سال میلادی، قیمت جهانی طلا به دلیل رونق در معاملات افزایش پیدا می‌کرد، اما امسال هنوز این نوسان قیمتی شروع نشده است. کشتی آرای ادامه داد: احتمال افزایش قیمت انس جهانی در روز‌های پایانی سال ۲۰۱۹ بسیار زیاد است، اما این افزایش قیمت تاثیر چندانی در بازار داخلی نخواهد داشت. وی تصریح کرد: کاهش سقف معاملات بانکی باعث شد تا در روزهای منتهی به پایان هفته قیمت ارز کاهش پیدا کند و همین موضوع دلیلی شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخل تا حد قابل توجهی ارزان شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
به گفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با توجه به کاهش قیمت ارز از اواسط هفته، قیمت سکه نیز در روز‌های پایانی هفته حدود ٣٠٠ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش داشته است. در حقیقت قیمت سکه و طلا در حدود ٣٠٠ هزار تومان نسبت به روز‌های ابتدایی هفته کاهش قیمت داشته است. وی افزود: این کاهش قیمت ارز باعث شد که یکباره قیمت سکه در یک روز حدود ٢٢٠ هزار تومان کاهش یابد. وضعیت هفته‌ی اخیر بازار سکه و طلا، رکورد بی‌سابقه‌ای بوده است که قیمت سکه به شدت افزایش و یکباره مجدد در طول هفته کاهش یابد. همانطور که اشاره شد، این روز‌ها قیمت جهانی طلا نوسان زیادی نداشته و قیمت سکه و طلا در بازار تحت تأثیر قیمت ارز پیش رفته است؛ بنابراین طبیعتا اگر قیمت ارز توسط بانک مرکزی به همین شکلی که اکنون مدیریت شده، کنترل شود، شاهد ثبات و حتی کاهش قیمت سکه و طلا در بازار خواهیم بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
عبدالناصر همتی به دلالان ارز هشدار داده توان بانک مرکزی را دست‌کم نگیرید. توانایی بانک مرکزی را دست‌کم نگیرند. این نخستین واکنش عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی پس از کاهش ارزش دسته‌جمعی ارزهای خارجی به‌ویژه دلار آمریکا بود. او گفت: بازار ارز تحت کنترل است. او افزود: قیمت جهانی طلا تغییر محسوسی نداشته، در ۱۰روز اخیر قیمت انس جهانی در محدوده ۱۴۶۰ مانده است، بنابراین تأثیری بر افزایش قیمت طلا و سکه در داخل کشور نداشته است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
بازار طلا و سکه تهران بر خلاف روز گذشته، امروز با کاهش قییمت‌ها همراه شد. بازار طلا و سکه تهران بر خلاف روز گذشته، امروز با کاهش قییمت‌ها همراه شد. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (چهارشنبه بیستم آذرماه ۹۸) بازار طلا و سکه تهران، شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. حال برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. هر سکه یک گرمی نیز ۹۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
دلار ۱۲۰۰ تومان عقب نشینی کرددر معاملات امروز (چهارشنبه بیستم آذرماه ۹۸) بازار ارز، کرکره صرافی‌های بانکی با کاهش نرخ ارز بالا رفت. همتی تاکیدکرد: بانک مرکزی در بازار حضور محکم دارد و توانایی و ذخایر ارزی هم دارد. اگر بیانیه بانک مرکزی آمریکا نشان دهد سیاستگذاران آمریکایی موضع تسهیلی خواهند داشت، ارزش دلار ضعیف می‌شود که به نفع طلا خواهد بود. بانک مرکزی آمریکا بیانیه سیاست پولی دسامبر را در اواخر روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد. اگرچه پیش بینی می‌شود بانک مرکزی آمریکا در نرخ‌های بهره تغییری ندهد، اما سرمایه گذاران مایلند دورنمای بانک مرکزی آمریکا برای اقتصاد را که از جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن آسیب دیده است، مشاهده کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
بنابراین قیمت طلا و سکه در بازار تنها به دلیل افزایش نرخ ارز در بازار بالا رفت. افزایش قیمت طلا تا بعدازظهر روز گذشته ادامه یافت تا اینکه بانک مرکزی با اعلام محدودیت در تراکنش‌های پولی و مالی، شوک قیمتی را به بازار ارز وارد کرد. اما بعد از این شوک قیمتی بانک مرکزی، نرخ ارز امروز به زیر ۱۳ هزار تومان رسید که حدودا قیمت دلار بین هزار تا هزار و ۲۰۰ تومان کاهش نرخ پیدا کرد. او ادامه داد: گفتنی است همان عامل افزایش نرخ ارز که باعث افزایش قیمت سکه و طلا در بازار شده بود، با کاهش قیمت‌ها طی بعدازظهر روز گذشته و امروز موجب کاهش بهای سکه و طلا در بازار شد. این تعادل در عرضه و تقاضای بازار سبب شد افزایش قیمت سکه و طلا بدون حباب باشد و قیمت به صورت واقعی بالا برود.
الفالف1 ماه قبل
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید روز گذشته قیمت سکه به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، اما در حال حاضر قیمت آن به ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان کاهش یافته است، یعنی در کمتر از ۲۴ ساعت قیمت سکه ۱۸۰ هزار تومان افت داشت. اقدامات بانک مرکزی در محدود شدن تراکنش‌های بانکی در کاهش نرخ دلار موثر بودوی اظهار کرد: از عصر روز گذشته نرخ ارز به دلیل اقدامات بانک مرکزی در محدود شدن تراکنش‌های بانکی به شدت کاهش پیدا کرد و دلار ۱۴۲۵۰ تومان به ۱۳۶۰۰ تومان رسید، یعنی نرخ ارز در طول یک روز یک هزار تومان کاهش یافت. کشتی آرای با بیان اینکه کاهش نرخ ارز موجب شد قیمت طلا و سکه افت داشته باشد، ادامه داد: روز گذشته قیمت سکه به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که بالاترین نرخ در ۹ ماه گذشته بود، اما در حال حاضر قیمت آن به ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان کاهش یافته است، یعنی در کمتر از ۲۴ ساعت قیمت سکه ۱۸۰ هزار تومان افت داشت. تقاضای غیرمتعارف برای خرید سکه در مدت اخیر ایجاد نشدوی با بیان اینکه حباب در قیمت سکه به علت افزایش تقاضا ایجاد می‌شود، تصریح کرد: از آنجایی که در روزهای اخیر علی رغم افزایش قیمت سکه، تقاضا برای خرید آن بیشتر نشده، بنابراین حباب سکه منطقی و حدود ۳۰ هزار تومان بود. کشتی آرای با اشاره به اینکه در حال حاضر با نرخ دلار ۱۳۶۰۰ و انس جهانی طلا، قیمت سکه حباب ندارد، گفت: از آنجا که بیشترین تاثیر قیمت طلا متاثر از نرخ ارز است، در صورتی که بانک مرکزی قیمت ارز را مدیریت کند، و نرخ آن را ثابت و پایین نگه دارد، قیمت طلا و سکه کاهش یافته و رشدی نخواهد داشت.
تابناکتابناک1 ماه قبل
بازار طلا و سکه تهران در سومین روز هفته همزمان با بازگشایی بازار جهانی طلا، شاهد نوسان روبه افزایش قیمت‌ها به دلیل رشد نرخ ارز به ویژه دلار بوده است. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (دوشنبه هجدهم آذرماه ۹۸) بازار طلا و سکه با رشد قیمت‌ها همراه شد. به گونه‌ای که سکه امامی به مرز مقاومتی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نزدیک‌تر شد. حال برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. کشتی آرای با تاکید بر نوسان ۳ دلاری هر اونس طلا در سطح ۱۴۶۳ دلار در بازار جهانی، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان قیمت گذاری است. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) به نرخ ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید که این رقم نشان از کاهش حباب سکه به رقم ۵۰ هزار تومان دارد. همچنین هر نیم سکه بهار آزادی به رقم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ارزشگذاری شده است. هر سکه یک گرمی در بازار امروز، با رشد قیمت، به رقم ۹۳۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۷۲ هزار تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، امروز با رشد قیمت به رقم ۲ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید.
تابناکتابناک1 ماه قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۶۹ واحدی معادل ۱٫۷۶ درصد به رقم ۶۷ هزار و ۵۳۵ واحد رسید. هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌سازان گفت: کاهش نسبی قیمت مسکن شهر تهران در دو سه ماه اخیر به ثبات اقتصادی مربوط می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری در دو بخش خرید و ساخت را کاهش داد. وی درباره تاثیر نرخ سوخت بر قیمت مسکن اظهار کرد: مهم‌ترین عامل رکودی حال حاضر بازار مسکن، کاهش قدرت خرید متقاضیان است. اما در بخش مسکن، علی‌رغم وجود تقاضای بالقوه‌ای که دیده می‌شود هر نوع افزایش قیمت، عمق رکود را بیشتر می‌کند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
بازار طلا و سکه تهران در اولین روز هفته، شاهد ادامه روند صعودی روز‌های اخیر بود. افزایش قیمتی که تنها به دلیل نوسان صعودی نرخ ارز می‌باشد. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (شنبه شانزدهم آذرماه ۹۸) بازار طلا و سکه، شاهد رشد قیمت‌ها بودیم. به گونه‌ای که پس از مدت‌ها، بهای سکه امامی همراه با حباب قیمت عرضه شد، این در حالی است که رصد بازار نشان از عدم تغییر در میزان عرضه و تقاضا دارد و تنها عامل در جهت گران‌تر شدن قیمت طلا و سکه، رشد قیمت ارز به ویژه دلار می‌باشد. حال بر این اساس برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. کشتی آرای با تاکید بر عدم تغییر نرخ جهانی طلا در سطح ۱۴۶۰ دلار به ازای هر اونس، افزود: روند بازار امروز با صعود نسبی قیمت‌ها همراه بود و بر این اساس تا ساعت ۱۷ نرخ‌های بازار طلا و سکه شرح زیر می‌باشد: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌باشد که این رقم در حال حاضر، با حباب ۱۰۰ هزار تومانی همراه شده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسیده است. هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. هر سکه یک گرمی در بازار امروز، با رشد قیمت، به رقم ۹۲۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۶۲ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، امروز با رشد قیمت به رقم ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در هفته اخیر قیمت‌ها در بازار سکه و طلا افزایشی بود. این در حالیست که طی این مدت، قیمت اونس جهانی طلا در حدود ١۴ دلار نوسان داشته که این نوسان چندان تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نبوده است. وی ادامه داد: علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از حدود چهار میلیون و ۴٠٠ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶٠٠ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد. نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه داد و ستدها در هفته گذشته روال عادی داشته و در بازار افزایش تقاضایی که منجر به افزایش قیمت‌ها شود، وجود نداشته است؛ بنابراین رشد قیمت سکه و طلا در بازار داخل، تنها ناشی از رشد قیمت ارز بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با تغییر جزئی نسبت به روز کاری قبل، ۴ میلیون و ۱۸ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان معامله می‌شود. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۰۴٫۷ دلار معامله می‌شود. در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می‌آید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۳۸۰ تومان و سکه امامی با قیمت ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان معامله شد. محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره افزایش قیمت سکه و طلا اظهار کرد: بالا رفتن قیمت ارز و افزایش تقاضا موجب شده است قیمت در بازار روند افزایشی بگیرد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: البته این افزایش قیمت همانند سال گذشته به دلیل سرمایه گذاری نیست بلکه تقاضای واقعی است. وی گفت: امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۳۸۰ تومان و سکه امامی با قیمت ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان معامله شد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان اینکه امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۴۴۱ هزار تومان رسید بیان کرد: سکه گرمی نیز امروز به قیمت ۸۹۰ هزار تومان رسید.
تابناکتابناک1 ماه قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۳۹ واحدی معادل ۰٫۵۵ درصد به رقم ۶۲ هزار و ۹۲ واحد رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز سه شنبه ۲۰ هزار تومان گران‌تر بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. وی افزود: اگر مصداق افزایش قیمت شیر وجود دارد اعلام شود تا با آن برخورد کنیم. به گفته فعالان بازار مسکن این وضعیت درخصوص سامانه‌های مجازی جست وجوی املاک نیز قابل مشاهده است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
بازار طلا و سکه در پنجمین روز هفته تحت تاثیر نوسان نرخ ارز با افزایش قیمت‌ها مواجه شد. به گزارشروند معاملات بازار نشان می‌دهد در شرایط کنونی با توجه به نوسان محدود نرخ جهانی طلا، تنها عامل موثر و تاثیر گذار بر روند قیمت سکه، نوسان نرخ ارز به ویژه دلار می‌باشد. بازار طلا و سکه در پنجمین روز هفته تحت تاثیر نوسان نرخ ارز با افزایش قیمت‌ها مواجه شد. حال بر این اساس برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده که نسبت به روز ۲۰ هزار تومان گران‌تر است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
آنچه در روزهایی که از افزایش قیمت بنزین در بازارهای سه گانه احساس شده است بیشتر یک تکانه قیمتی کوتاه مدت بوده است که هرچه از مبدأ (آغاز افزایش قیمت بنزین) فاصله می‌گیریم شاهد کمرنگ شدن آثار اولیه آن هستیم. چرا ارز و طلا رشد کرد؟ همانگونه که اشاره شد بازارهای ارز و به تبع آن طلا بیشترین تأثیر را از ناحیه تغییر رفتارهای هیجانی و نوسانات سیاسی روزهای اخیر داشت. آنچه در روزهای اخیر باعث رشد قیمت سکه و طلا شد بواسطه افزایش نرخ ارز بود که رشد قیمت‌ها در بازار طلا را به‌دنبال داشت. با توجه به اینکه همواره یکی از متغیرهای تعیین بهای طلا در بازار ایران، نرخ ارز است بنابراین با افزایش نرخ ارز، قیمت سکه و طلا نیز افزایش یافت. اما روزگذشته برخلاف روند گذشته که قیمت سکه و طلا همراه با ارز صعودی بود، قیمت انواع سکه و طلا با کاهش قابل توجهی همراه شد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و … تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند. شاخص کل بورس در آستانه کانال ۳۱۰ هزار واحدیسقوط سهام یک خودروساز با معرفی محصول جدید! در گزارش برنامه ریاست جمهوری ترکیه که به صورت سالانه منتشر می‌شود آمده است که دولت آنکارا می‌خواهد یک ارز دیجیتال منتشر کند. خود من حساسیتم نسبت به گازوئیل بیشتر است چون در حمل و نقل و کشاورزی و تولید تاثیرگذار است. مصرف گازوئیل بیشتر از بنزین بوده و به همین دلیل متناسب با آن درباره نرخ گازوئیل با حساسیت بیشتری تصمیم‌گیری خواهد شد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
بازار طلا و سکه تهران در چهارمین روز هفته، پس از مدت‌ها، شاهد حباب سکه در معاملات بود، اما این حباب در پایان وقت امروز، دوباره از بین رفت. به گزارش تابناک اقتصادی، در معاملات امروز سه شنبه پنجم آذرماه ۹۸ بازار طلا و سکه تهران، هم زمان با رشد قابل‌توجه دلار به به محدوده ۱۲۴۵۰ تومان، شاهد رشد بهای سکه بودیم. هرچند با ورود بازارساز ارزی و افزایش عرضه، شاهد بازگشت نرخ ارز به ویژه دلار در کانال ۱۲ هزار تومان بودیم و این عامل، تاثیر اصلی در کاهش بهای ارز داشته است. بر این اساس برای اطلاع از آخرین نرخ‌ها در بازار طلا و سکه تهران گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم. کشتی آرای با تاکید بر ثبات نسبی نرخ جهانی طلا در سطح ۱۴۵۶ دلار به ازای هر اونس، اظهار داشت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با افزایش به رقم ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید، ولی با توجه به افت نرخ ارز در ساعات پایانی به رقم ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان کاهش یافت. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان رسیده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسیده است. هر سکه یک گرمی در بازار امروز، به نرخ ۸۷۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۴۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به یک میلیون و ۸۴۵ هزار تومان رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: این سازمان نقش سیاستگذاری و تسهیل شرایط فعالیت در معدن و صنایع معدنی را برعهده دارد و زمینه لازم را برای بخش خصوصی به منظور تقویت و توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی فراهم می‌کند. غریب پور به بازار بین المللی صنعت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی اشاره کرد و گفت: ایجاد بازار اختصاصی در این حوزه رونق ایجاد خواهد کرد و رونق صنعت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی منجر به ایجاد اشتغال، جلوگیری از خام فروشی و گردش مالی بالا خواهد شد. اجرای پایلوت در اصفهانوی با علام این خبر که طرح پایلوت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان اصفهان با موفقیت اجرا شده است، ابراز امیدواری کرد که این طرح در مشهد و تهران نیز با موفقیت اجرا شود. نیاز به تشکیلات مرکزیمحمدکشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران نیز در این نشست اظهار داشت: به تشکیلات مرکزی برای داد و ستد سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی نیاز داریم. وی تاکید کرد: این امر مستلزم توجه بهره برداران معدن به استحصال سنگ‌های نیمه قیمتی در کنار سایر تولیداتشان است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، با اشاره به اینکه امروز هر انس طلا ۱۴۵۶ دلار در بازار‌های جهانی قیمت گذاری شده افزود: امروز هرمثقال طلای آب شده با قیمت یک میلیون و ۸۶۲ هزار تومان به فروش رسید. وی با اشاره به اینکه، افزایش نرخ ارز سبب بالا رفتن قیمت طلا و سکه در بازار شده گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون ۲۷۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۷۰ هزار تومان معامله شده است. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: افزایش قیمت سکه در بازار امروز دور از انتظار نبود. چند هفته‌ای است که سکه در کانال ۴ میلیون تومان ماندگار شده است و هرروز بیشتر از کانال ۳ میلیون تومان فاصله می‌گیرد به طوری که امروز قیمت سکه با افزایش محسوسی همراه بود و به ۴ میلیون ۳۰۰ هزارتومان هم رسید. محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار سکه و طلا و افزایش قیمت‌ها گفت: این افزایش تحت تأثیر افزایش نرخ ارز و همچنین نوسان قیمت جهانی بوده است دلار آمریکا از ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان به ۱۲ هزار ۴۰۰ تومان رسیده است و تحت تاثیر آن، افزایش قیمت سکه نیز افزایشی منطقی و طبیعی بوده است با این حال وضعیت تقاضا نیز در بازارعادی است. وی گفت: بازار سکه درگیر حباب نیست ‌و این افزایش دقیقا تحت تأثیر تحولات نرخ ارز رخ داده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند هفته‌ای است که سکه در کانال ۴ میلیون تومان ماندگار شده است و هرروز بیشتر از کانال ۳ میلیون تومان فاصله می‌گیرد به طوری که امروز قیمت سکه با افزایش محسوسی همراه بود و به ۴ میلیون ۳۰۰ هزارتومان هم رسید. محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهردرباره وضعیت بازار سکه و طلا و افزایش قیمت‌ها گفت: این افزایش تحت تاثیر افزایش نرخ ارز و همچنین نوسان قیمت جهانی بوده است دلار آمریکا از ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان به ۱۲ هزار ۴۰۰ تومان رسیده است و تحت تاثیر آن، افزایش قیمت سکه نیز افزایشی منطقی و طبیعی بوده است با این حال وضعیت تقاضا نیز در بازارعادی است. وی گفت: بازار سکه درگیر حباب نیست ‌و این افزایش دقیقا تحت تاثیر تحولات نرخ ارز رخ داده است.

به انتهای لیست رسیدید