کشتی بانوان

کشتی بانوان

فارسفارس2 هفته قبل
ضمن اضافه شدن کشتی ساحلی به بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در داکار، سهمیه رشته‌های کشتی آزاد نیز افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرده‌اند که مسابقات رشته‌های کشتی آزاد مردان، کشتی بانوان و کشتی ساحلی در بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۲۲ که در داکار سنگال برگزار می‌شود نمایش داده خواهد شد. همچنین کشتی با ۱۸ رده وزنی بیشترین شرکت کننده را بعد از ورزش‌های رزمی، دوومیدانی و ورزش‌های آبی در اختیار خواهد داشت. نناد لالوویچ، رئیس UWW و عضو هیئت مدیره IOC گفت: ما هیجان زده هستیم که کشتی‌های ساحلی را در بازی‌های المپیک جوانان ارائه دهیم. کشتی آفریقا در سنگال بسیار پرطرفدار است و می‌دانیم که اضافه کردن کشتی ساحلی به معنی حضور جمعیت شگفت انگیز محلی خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
امیررضا احمدی: درباره دوی صد متر افسانه‌ای هست که می‌گوید: مدت‌ها رکورد ۱۲ثانیه برای دوی صدمتر رکوردی دست نیافتنی بود. این در حالی‌ست که از سال ۸۳ که کشتی آلیش در کشورمان دایر شده تا کنون کسی به مدال طلای جهان دست نیافته. او در واقع تابوی عدم موفقیت بانوان در گام آخر در مسابقات کشتی را شکست. او حالا الماس تراش خورده ای‌ست در دامان کشتی بانوان؛ الماسی ناب که نیازمند توجه و فراهم کردن امکانات است تا بتواند سال‌های سال برای این سرزمین افتخار آفرینی کند. اما نمی‌دانستم طلا، طلا است؛ چه پسر آن را به دست بیاورد و چه دختر.» داستان فیلم و این دیالوگ پر معنی، درست داستان ورزش بانوان و کشتی بانوان در کشور ماست.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
بانوی کشتی گیر ایران از کسب اولین مدال طلای جهانی تاریخ کشتی بانوان خوشحال است و می‌گوید هر چند از فوتسال به کشتی آمده اما پیشمان نیست. ‌ هانیه عاشوری کشتی‌گیر سنگین وزن ایران برای اولین بار در تاریخ کشتی بانوان موفق به کسب مدال طلای جهانی شد. عاشوری از انتخاب کشتی پشیمان نیست اما از مسئولان کشور می‌خواهد که بانوان کشتی گیر را حمایت کنند چون توانایی قهرمانی را دارند. از انتخاب کشتی پشیمان نیستمعاشوری با بیان اینکه از انتخاب کشتی پشیمان نیستم افزود: تا جایی که بتوانم این رشته را ادامه می‌دهم. برخی نمی‌دانند کشتی بانوان وجود دارداو در پاسخ به این سوال که خانواده‌ات با انتخاب رشته کشتی مخالفت نکردند؟ گفت: وقتی تصمیم گرفتم کشتی را انتخاب کنم آنها خیلی خوشحال شدند اما بعضی از مردم اصلا نمی‌دانند کشتی بانوان هم وجود دارد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبا توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، اتحادیه جهانی کشتی نسبت به معرفی کشتی‌گیران برتر سال در رده‌های سنتی مختلف رشته‌های مختلف اقدام کرده که در جدیدترین موضوع تاریخ سازان این رشته در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند. اخبار ورزشی- اتحادیه جهانی کشتی با انتشار کلیپی از مسابقات این کشتی‌گیران در صفحه رسمی خود به عملکرد مثبت آنها و دلیل انتخاب شدنشان اشاره کرده است. ۱- پس از آنکه آیسولو تینیبیکوف اولین عنوان قهرمانی قرقیزستان در مسابقات جهانی کشتی زنان را بدست آورد، به عنوان یکی از تاریخ سازان سال ۲۰۱۹ معرفی شد. ۲- دومین سازنده تاریخ کشتی جهان در سال ۲۰۱۹ استفان میچیچ از صربستان است؛ میچیچ نخستین المپیکی کشتی آزاد صربستان لقب گرفت. ۳- می‌پاک، اولین قهرمان جهان در رشته کشتی بانوان از کره‌شمالی به عنوان دیگر تاریخ‌ساز این رشته در سال ۲۰۱۹ از سوی اتحادیه جهانی معرفی شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان می‌گوید قهرمانی در جهان نشان دهنده پتانسیل دختران کشتی‌گیر ایران است. هدایت تیم ایران در مسابقات جهانی را ستاره اسماعیلی برعهده داشت. اسماعیلی بیان کرد: خوشحالم که توانستیم با کمک کشتی گیران، سرپرست تیم، خانم درخشانی و اعتماد آقای دبیر تیم ایران را قهرمان کنیم. استعدادهای زیادی در ایران است و شاید ما پنج درصد از جمعیت کشتی‌گیر و کشتی دوست دختر ایران باشیم. با اینکه برخی از آنها نتوانستند مقامی کسب کنند اما برای دوستان خود و کسب قهرمانی خوشحال هستند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
بانوی کشتی ایران می‌گوید دلیل ناراحتی‌اش هنگام‌ توزیع مدال در مسابقات جهانی آلیش آسیب دیدگی از ناحیه چانه بوده است. به گزارش ایسنا، تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران در مسابقات جهانی با یک طلا، یک نقره، یک برنز و کسب ۹۳ امتیاز به مقام قهرمانی رسید و بانوان ایران در قزاقستان برای اولین بار در تاریخ مقام قهرمانی جهان را به دست آوردند. زهرا یزدانی کشتی گیر وزن ۵۵ کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی بود که در جایگاه سوم قرار گرفت و به مدال برنز رسید. او در گفت و گو با ایسنا به قهرمانی تیم ملی بانوان آلیش ایران در جهان اشاره کرد و گفت: برای اولین بار قهرمان جهان شدیم که نتیجه‌ای تاریخی بود. کشتی گیر ایران در مورد اینکه هنگام توزیع مدال چهره‌ای ناراحت داشت، گفت: هیچ کسی برای باختن به مسابقات جهانی نمی‌رود و من هم برای باخت کشتی نگرفتم.
تابناکتابناک3 هفته قبل
فتح الله زاده در برنامه تلویزیونی دیشب شبکه یک در خصوص عکسی که از وی در حال تماشای مسابقات کشتی بانوان در آمریکا منتشر شده است، واکنش نشان داد. به گزارش تابناک ورزشی، عضو هیات مدیره استقلال گفت: من با تیم ملی کشتی آقایان به این کشور رفته بودم و مسابقاتی که برگزار می‌شد در بیرون از سالن بود. وقتی ما مشغول تماشا بودیم، نمی‌دانستیم که خانم‌ها هم در آنجا حضور دارند. چند دقیقه‌ای به تماشا نشستیم و در حالی که معاون حراست سازمان تربیت بدنی هم آنجا حضور داشت به او گفتم بیا اینجا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کنیم. اما مسئولان گفتند کشتی الان تمام می‌شود و شما بنشینید، در همان لحظه بود که عکسی از من گرفته شد، وگرنه شاید باور نکنید، آنهایی که کشته می‌گرفتند لباس‌هایشان شرایط بهتری از لباس بانوانی که در خیابان‌ها حضور داشتند بود.
وانانیوزوانانیوز3 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، متن پیام تبریک علی لاریجانی به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیمکسب مقام قهرمانی تیم ملی کشتی بانوان ایران در مسابقات جهانی آلیش که برای اولین بار در طول تاریخ این رقابت‌ها به دست آمد، موجب خوشحالی و مسرت گردید. ضمن تبریک این موفقیت ارزشمند به جامعه ورزشی کشور به‌ویژه بانوان محترم، مربیان و اعضای تیم‌، امیدوارم همواره شاهد افتخارآفرینی بانوان ورزشکار ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های بین‌المللی باشیم. علی لاریجانیرییس مجلس شورای اسلامی» انتهای پیام
فارسفارس3 هفته قبل
یکی از گزینه‌های ما ممکن است مجیدی باشد ولی ما اسمی نمی‌بریم چون چند گزینه داریم و تا وقتی استراماچونی خبر ندهد فکر کردن به یک مربی دیگر کار اشتباهی است. الان هم می‌گویم زمانی که مسی ۳۷ ساله شود کسی او را نمی‌خواهد و اگر هوادار بخواهد او را به استقلال می‌آورم. عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: اگر همین امروز مدیرعامل استقلال شوم نمی‌توانم تا آخر فصل برنامه بریزم. به نظرم هواداران استقلال باید به ارکان باشگاه اعتماد کنند و توجه کنند که ما چه مشکلاتی داریم. مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به اینکه حتی مدتی کارگری کرده است، گفت: من حتی کمک بنا هم بودم، بعضی شب‌ها با دست‌های پینه‌بسته به خانه می‌رفتم، اما با این وجود موتورگازی نخریدم.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، سیدعلی ضیا امشب در برنامه «فرمول یک» میزبان علی فتح‌الله‌زاده، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال بود و با او درباره آخرین وضعیت این تیم و ماجرای بازگشت استراماچونی گفت‌وگو کرد. فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید وقتی استراماچونی برگردد باز هم محبوب خواهد بود، گفت: ما دو بازی بیشتر نداشتیم و ۵ امتیاز از دست دادیم. هفته گذشته همراه اول نظرسنجی گذاشته بود که مدیرعامل استقلال که باشد. علاقه زیادی به درس داشتم بعد از آن هم با اینکه مدیرعامل باشگاه استقلال شدم در دو دانشگاه تحصیل می‌کردم. قرار بود دو واحد ورزش داشته باشیم اما وقتی به آنها می‌گویم مدیرعامل استقلال هستم معادل سازی می‌شود و برای ما نمره رد می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
چند ماهی زمان برد تا لایسنس‌های ما آمد و قبول شدن مان مسجل شد و اسم ما وارد سیستم آتنای داوران اتحادیه جهانی کشتی شد. چون ما حالا دیگر داور بین المللی کشتی محسوب می‌شویم، یک سال درمیان امکان ارتقای درجه ما وجود دارد. بنابراین در این یک سال فاصله‌‌ای که وجود دارد، حتما باید کنترل درجه بشویم. بنابراین چشم امید ما به فدراسیون کشتی است که مسابقه‌ای که می‌شود ۴ داور بانو در آن کنترل درجه شود را فراهم کند. به هرحال ما همین‌طور زمان را از دست می‌دهیم و روز جهانی کودک آخرین فرصت ما در سال ۲۰۱۹ است که کنترل درجه شویم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه نایب رئیس هیات کشتی کرمانشاه و مسئول کشتی بانوان در استان با اشاره به حرکت روبه رشد کشتی بانوان در ایران، گفت: در این بخش به اندازه حداقل یک دهه از کشتی مردان فاصله داریم که باید با برنامه‌ریزی و رفع موانع این فاصله را کاهش دهیم. وی به مشکل کمبود مربیان در کشتی بانوان نیز اشاره کرد و گفت: وضعیت کمبود مربی برای این رشته به شکلی است که در برخی از استان‌های کشور اصلا مربی کشتی بانوان نداریم، لذا به نظر می‌رسد فدارسیون با برگزاری کلاس‌های آموزشی باید برای این مسئله فکری کند. وی بابیان اینکه کشتی بانوان در ایران برای رشد نیاز به پرورش ورزشکارانی از رده‌های پایه دارد، عنوان کرد: متاسفانه یکی از خلاء‌های کنونی در کشتی بانوان ایران عدم راه اندازی کمیته استعدادیابی بانوان در فدراسیون است که امیدواریم سریعتر انجام گیرد. مسئول کشتی بانوان کرمانشاه در ادامه فاصله کشتی بانوان از کشتی مردان در ایران را به اندازه حداقل یک دهه دانست و گفت: هرچند کشتی بانوان رشته‌ای نوپا است و موضع گیری‌هایی برای توسعه این رشته در کشور وجود دارد، اما با وجود همه این مخالفت‌ها آینده کشتی بانوان در ایران را خوب پیش بینی می‌کنم. وی در ادامه به تشریح وضعیت کنونی کشتی بانوان در کرمانشاه پرداخت و بابیان اینکه ۸۵ بانوی کشتی گیر در استان داریم، عنوان کرد: تمام زیرساخت‌های لازم برای رشد کشتی بانوان در استان فراهم است و در بخش مربیگری به نسبت سایر استان‌های کشور شرایط خوبی داریم و اکنون شش مربی کشتی بانوان در استان فعال هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
پس از ماه‌ها تعطیلی کشتی بانوان اردوی تیم ملی کشتی آلیش برای اعزام به مسابقات جهانی آغاز شد اما این اردو با حواشی همراه بود. به گزارش ایسنا، در دوره جدید فدراسیون کشتی، چند ماهی کشتی بانوان هیچ فعالتی نداشت تا اینکه اولین اردوی تیم ملی برای اعزام بانوان کشتی گیر به مسابقات جهانی آلیش در قزاقستان (۲۹ آذر تا ۲ دی) آغاز شد اما نکته عجیب در این زمینه برگزاری مسابقه انتخابی در روز اول اردوی ملی‌پوشان است، در حالی که هیچ گاه سابقه نداشته در روز اول اردو چنین مسابقه‌ای برگزار شود. آنا براتی یکی از مربیان تیم ملی در مورد حاشیه‌های بوجود آمده در تیم ملی کشتی آلیش بانوان، به ایسنا گفت: نفرات اول تا سوم قهرمانی کشور مثل همیشه به اردوی تیم ملی دعوت شدند و یک مسابقه انتخابی درون اردویی بین نفرات دوم و سوم گذاشتیم تا شانس مجددی به این افراد بدهیم. نفرات اعزامی به مسابقات هم با نظر کادر فنی انتخاب می‌شوند. ما به همه اعلام کردیم که این انتخابی برگزار می‌شود و اینگونه نبود که روز اول بیایند و به یک باره انتخابی برگزار کنیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی رییس هیأت کشتی خراسان رضوی گفت: شور دوباره کشتی در خراسان، با حضور قدرتمندانه در لیگ حاصل می‌شود. رییس هیأت کشتی خراسان رضوی، تصریح کرد: از مرحله مقدماتی و در چارچوب دور برگشت، یک هفته باقی مانده و باید به مصاف رعد مازندران برویم. اسپانسر اصلی حضور «#تاثبت_جهانی_توس» در لیگ برتر کشتی، مدیریت شهری ست که از حمایت آنها نیز راضی هستیم. وی در خصوص احتمال حضور تیم کشتی بانوان خراسان رضوی در مسابقات کشوری، گفت: منتظر برنامه‌ریزی فدراسیون در این خصوص هستیم. رونق دوباره کشتی خراسانریاضی با اشاره به اینکه کشتی خراسان باید به جایگاه واقعی‌ خود بازگردد، گفت: متاسفانه به دلایل مختلف، کشتی مدت‌ها در خراسان از رونق افتاده‌بود و تلاش می‌کنیم تا دوباره کشتی به عنوان ورزش اول خراسان زنده شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه درخشانی نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی با تأیید این خبر گفت: پیگیری برنامه‌های کشتی بانوان در دستور کار قرار دارد و به همین منظور اولین برنامه ما حضور در رقابت‌های جهانی کشتی آلیش خواهد بود. درخشانی ادامه داد: رقابت‌های جهانی کشتی آلیش روزهای ۲۹ آذر تا ۲ دی ماه سال جاری در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود که در نظر داریم تیم ملی آلیش بانوان را به این رقابت‌ها اعزام کنیم. نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: به زودی اردوی آماده سازی بانوان آلیش کار برای حضور در این رقابت‌ها آغاز می‌شود و امیدوارم که بانوان کشورمان با انجام تمرینات منظم و کسب آمادگی لازم، نتایج خوبی را در مسابقات جهانی کسب کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| نخستین سمینار عمومی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌های کشتی استان‌های سراسر کشور، امروز در محل سالن قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. علیرضا دبیر در حاشیه این نشست در مورد مسائل جاری و عملکرد چند ماهه فدراسیون کشتی در مدت زمان حضورش گفت: یکی از هزینه‌های جاری فدراسیون برگزاری اردوهاست و به طور مثال، برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان روزی ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد. رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: در نظر داریم اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی را به صورت متناوب در شهرستان‌ها برگزار کنیم. بعد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز مسابقات قهرمانی کشور ملاک اولیه انتخاب تیم‌های ملی خواهد بود و امیدارم که سال آینده این رقابت‌ها با کیفیت بیشتر و با حضور تمامی مدعیان برگزار شود. وی در پایان در مورد کشتی بانوان نیز تصریح کرد: برای آموزش مربیان در این رشته از مربی خارجی استفاده خواهیم کرد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین سمینار عمومی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌های کشتی استان‌های سراسر کشور، امروز در محل سالن قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. علیرضا دبیر در حاشیه این نشست در مورد مسائل جاری و عملکرد چند ماهه فدراسیون کشتی در مدت زمان حضورش گفت: یکی از هزینه‌های جاری فدراسیون برگزاری اردوهاست و به طور مثال، برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان روزی ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد. رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: در نظر داریم اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی را به صورت متناوب در شهرستان‌ها برگزار کنیم. بعد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز مسابقات قهرمانی کشور ملاک اولیه انتخاب تیم‌های ملی خواهد بود و امیدارم که سال آینده این رقابت‌ها با کیفیت بیشتر و با حضور تمامی مدعیان برگزار شود. وی در پایان در مورد کشتی بانوان نیز تصریح کرد: برای آموزش مربیان در این رشته از مربی خارجی استفاده خواهیم کرد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
نخستین سمینار عمومی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌های کشتی استان‌های سراسر کشور در سال ۹۸، صبح امروز در محل سالن قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در ابتدای این جلسه که با حضور رؤسا و نواب رئیس هیأت‌های کشتی، مشاورین و روسای کمیته‌ها، و مسئولین فدراسیون کشتی برگزار شد، سید جلال عسگری سرپرست دبیری فدراسیون گزارش کاملی در خصوص عملکرد فدراسیون کشتی در چند ماه گذشته با نمایش اسلاید و تصاویر برای حاضرین ارائه کرد. در ادامه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مورد مسائل جاری و عملکرد چند ماهه فدراسیون کشتی در مدت زمان حضورش، مطالبی را بیان کرد. همچنین با موافقت هیأت‌های کشتی، مقرر شد تیم‌های منطقه آزاد اروند و کیش با کشتی گیران بومی خود در مسابقات حضور داشته باشند. در انتهای این جلسه فاطمه درخشانی نایب رئیس بانوان فدراسیون، رؤسا و نواب رئیس بانوان هیأت‌های کشتی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در جهت پیشبرد کشتی بانوان در کشور ارائه دادند.
مهرمهر2 ماه قبل
زهرا یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط و وضعیت کشتی بانوان گفت: آخرین اردوهای کشتی بانوان در زمان حضور منظمی (نایب رئیس اسبق کشتی بانوان) برگزار شد و دیگر خبری از اردو و تمرین نیست. ملی پوش آلیش بانوان ادامه داد: از آینده درخشانی که در کشتی بانوان برای خود ترسیم کرده بودیم در کوره راه افتاده‌ایم. کسانی که در راس کار قرار دارند باید از کشتی بانوان حمایت کنند وقتی رئیس و نایب رئیس حمایتی نکنند هرچه بگوییم فایده‌ای ندارد. برای مسابقات کره جنوبی به ما گفتند نامه‌ای ارسال نشده است! امیدم پر پر شده است و انگیزه‌ای برای تمرین ندارم.
برنابرنا3 ماه قبل
سرپرست تیم ملی کشتی آلیش و کلاسیک بانوان گفت: افرادی مانند من و منظمی، نایب رئیس سابق فدراسیون، یک‌روز می‌آییم و یک‌روزهم باید برویم، مهم این است که این کشتی گیران به حال خود رها نشوند. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهسیما بابایی، سرپرست تیم ملی کشتی آلیش و کلاسیک بانوان، پس از برکناری از این سمت در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: من تا پایان سال جاری با فدراسیون قرارداد داشتم و طبق قانون کارمند فدراسیون محسوب می‌شدم. در این چند سال سمت سرپرستی دو تیم آلیش و کلاسیک بانوان برعهده من بود که هر مسابقه برای دو تیم برگزار می‌شد من هم در کنارشان بودم. خوشبختانه در این مدت کشتی بانوان جان تازه‌ای به خود گرفته بود پس از این هم امیدوارم شاهد این روند باشیم. الان هم کشتی آرزوی دختران ایران است و حالا که رشته نوپا تازه در مسیر رشد قرار گرفته بهتر است که از آن به خوبی مراقبت و حمایت شود.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، در این مراسم که با حضور سیدجلال عسگری، سرپرست دبیری، فاطمه درخشانی، نایب رئیس بانوان، ناصر فروتن، رئیس کمیته داوران و محسن وحدانی، سرپرست واحد روابط عمومی فدراسیون کشتی برگزار شد، مونا میرزایی بعنوان سرپرست جدید تیم‌های ملی کشتی بانوان معرفی شد. در حکم مونا میرزایی آمده است: نظر به سوابق و تجربیات ارزنده سرکارعالی، به موجب این ابلاغ، به سمت سرپرست تیم‌های ملی کشتی بانوان منصوب می‌شوید. انتظار دارم با جدیت نسبت به پیگیری مسئولیت‌های مدیریتی خود در این سمت مطابق ضوابط و مقررات موضوعه کوشا بوده و نسبت به اجرای امور ذیل اهتمام جدی معمول دارید:۱- احیاء و اشاعه اخلاق و خصلت‌های جوانمردی در میان ورزشکاران۲- پیگیری کلیه امور اجرایی (تدارکات و پیشتیبانی) تیم‌های ملی و منتخب با هماهنگی نایب رئیس بانوان و با کمک و همکاری سایر واحدهای ذیربط در فدراسیون۳- پیگیری برگزاری اردوها مطابق زمان بندی مورد تأیید فدراسیون۴- ارائه گزارش مکتوب از عملکرد تیم‌های اعزامی به رقابت‌های جهانی، قاره‌ای و بین المللی۵- نظارت بر رعایت نظم اردویی، رفتاری و اخلاقی کلیه اردونشینان۶- سایر امور محوله وفق قوانین و مقررات موجودامید است با اتکار به نیروی لایزال الهی، در خدمتگزاری به ورزش ملی کشور، موفق باشید. علیرضا دبیررئیس فدراسیون کشتیانتهای پیام/س
برنابرنا3 ماه قبل
مراسم معارفه مونا میرزایی سرپرست تیم‌های ملی کشتی بانوان ظهر امروز در محل فدراسیون کشتی برگزار شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در این مراسم که با حضور سیدجلال عسگری سرپرست دبیری، فاطمه درخشانی نایب رئیس بانوان، ناصر فروتن رئیس کمیته داوران و محسن وحدانی سرپرست واحد روابط عمومی فدراسیون کشتی برگزار شد، مونا میرزایی بعنوان سرپرست تیم‌های ملی کشتی بانوان معرفی شد. در حکم مونا میرزایی آمده است: نظر به سوابق و تجربیات ارزنده سرکارعالی، به موجب این ابلاغ، به سمت سرپرست تیم‌های ملی کشتی بانوان منصوب می‌شوید. انتظار دارم با جدیت نسبت به پیگیری مسئولیت‌های مدیریتی خود در این سمت مطابق ضوابط و مقررات موضوعه کوشا بوده و نسبت به اجرای امور ذیل اهتمام جدی معمول دارید:۱- احیاء و اشاعه اخلاق و خصلت‌های جوانمردی در میان ورزشکاران۲- پیگیری کلیه امور اجرایی (تدارکات و پیشتیبانی) تیم‌های ملی و منتخب با هماهنگی نایب رئیس بانوان و با کمک و همکاری سایر واحدهای ذیربط در فدراسیون۳- پیگیری برگزاری اردوها مطابق زمان بندی مورد تأیید فدراسیون۴- ارائه گزارش مکتوب از عملکرد تیم‌های اعزامی به رقابت‌های جهانی، قاره‌ای و بین المللی۵- نظارت بر رعایت نظم اردویی، رفتاری و اخلاقی کلیه اردونشینان۶- سایر امور محوله وفق قوانین و مقررات موجودامید است با اتکار به نیروی لایزال الهی، در خدمتگزاری به ورزش ملی کشور، موفق باشید.
مهرمهر3 ماه قبل
مه سیما بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر پس از برکناری از سرپرستی تیم ملی کشتی بانوان گفت: مهم حضور من یا منظمی (نایب رئیس اسبق بانوان) نیست، مهم این است مسیر کشتی بانوان ادامه دار و حیات داشته باشد چرا که در این مسیر زحمت بسیاری کشیده شد. وی تاکید کرد: رسول خادم در این راه زحمت زیادی کشید و بذر کشتی بانوان را کاشت و امروز این بذر جوانه زده است. امیدوارم فردی مانند دبیر راه را ادامه دهد چون او نیز ورزشکار المپیکی بوده و دغدغه کشتی را دارد. باید مسیر را ادامه دهد چرا که تلاش و زحمت زیادی در این مسیر کشیده شد. حال که این بذر جوانه زده باید از آن مراقبت کرد و حمایت شود تا بتوانیم دخترانمان را در سطح جهانی و المپیک ببینیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از قطع همکاری فدراسیون کشتی با مهسیما بابایی سرپرست پیشین تیم‌های ملی کشتی بانوان، مونا میرزایی عهده‌دار این مسئولیت شد. بابایی از سال ۹۵ از سوی مریم منظمی و با حکم رسول خادم به عنوان سرپرست تیم‌های آلیش، گراپلینگ و کلاسیک بانوان با فدراسیون کشتی همکاری داشت. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی‌ که هنوز برنامه‌های کشتی آلیش و کلاسیک مشخص نشده، مه‌سیما بابایی سرپرست تیم ملی بانوان با انتشار پستی در صفحه اجتماعی‌اش از پایان همکاری با فدراسیون کشتی خبر داد. گفته می‌شود مونا میرزایی جایگزین بابایی خواهد شد. پیش از این نیز بعد از استعفای مریم منظمی، از سوی رئیس فدراسیون کشتی فاطمه درخشانی به عنوان نایب‌رئیس بانوان این فدراسیون معرفی شده بود. بابایی از اردیبهشت سال ۱۳۹۵ به عنوان سرپرست تیم‌های ملی آلیش و گراپلینگ بانوان و در ادامه کشتی کلاسیک با مجموعه فدراسیون کشتی همکاری داشت. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 ماه قبل
نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی می‌گوید میزبان مسابقات جهانی آلیش هنوز مشخص نیست و در صورت اعلام، بانوان آلیش ایران اعزام می‌شوند. فاطمه درخشانی، نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در مورد اعزام تیم ملی آلیش به مسابقات جهانی این رشته به ایسنا گفت: قرار بود این مسابقات مهرماه و به میزبانی ترکیه برگزار شود اما ترکیه از میزبانی انصراف داد و اکنون دنبال میزبان و تاریخ جدید هستیم. نایب رئیس بانوان کشتی در این مورد افزود: هیچ چیز مکتوبی فعلا اعلام نشده است اما شنیده می‌شود که قزاقستان در آذر ماه میزبانی را بر عهده می‌گیرد. البته مکتوب اعلام نشده و به محض اینکه مشخص شود اردوهایمان را شروع و تیم را به مسابقات جهانی اعزام می‌کنیم. به گزارش ایسنا، درخشانی در مورد سایر مسائل کشتی بانوان و همچون وضعیت برنامه‌های داخلی، برنامه‌های برون مرزی، زمان آغاز فعالیت مجدد کشتی‌گیران و به طور کلی آینده کشتی بانوان اظهار نظر نکرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
با وجود گذشت یک ماه از انتخاب نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی هنوز برنامه‌ای برای کشتی بانوان اعلام نشده است و نگرانی حذف تدریجی بانوان این رشته روز به روز پررنگ‌تر می‌شود. به گزارش ایسنا، ۲۶ تیرماه علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد. از بدو ورود دبیر به این فدراسیون شائبه‌هایی در مورد حذف کشتی بانوان به گوش رسید و نگرانی‌هایی در بین بانوان علاقه مند به این رشته ایجاد شد به گونه‌ای که برخی از بانوان کشتی گیر در مصاحبه با رسانه‌ها خواستار حمایت دبیر از کشتی بانوان شدند اما مریم منظمی (نایب رئیس بانوان سابق فدراسیون) خبر از حمایت ریاست فدراسیون از کشتی بانوان داد تا حواشی تا حدودی پایان بگیرد. با استعفای مریم منظمی از سمت نایب رئیسی، فاطمه درخشانی (کارمند روابط بین الملل فدراسیون) نایب رئیس بانوان شد. مشکلات مالی فدراسیون کشتی اعزام‌ تیم‌های مردان را هم با مشکل مواجه کرده است و به نظر می‌رسد همین موضوع باعث شده تا کشتی بانوان اولویت آخر فدراسیون باشد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ماه قبل
رئیس هیات کشتی استان کردستانعصر کرد -رئیس هیات کشتی استان کردستان گفت: دروازه کشتی کردستان برای کسانی که خادم و عاشق این رشته هستند باز است. رئیس هیات کشتی استان تصریح کرد: در این مدت از لحاظ عمرانی تغییرات زیادی انجام شده که تمام آنها از اعتبار و هزینه شخصی انجام گرفته است و هیچکس ما را کمک نکرد. خیرآبادی ضمن اشاره به اینکه امنیت در کشتی پایین آمده است، افزود: ورود به سالن‌های کشتی رایگان است و در کنار این مهم انگیزه دادن به مشتاقان این رشته جزو اولویت‌های استان بوده و امیدواریم هر روز سالن‌های کشتی را مملو از مشتاقان این رشته با اصالت ببینیم. وی تصریح کرد: کشتی کردستان احتیاج به فعالیت و کار کردن دارد و هرکس که در هرجایگاهی باشد و نتواند کاری انجام بدهد باید کنار برود. رئیس هیات کشتی استان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص اینکه رئیس هیات کشتی از جایگاه خود برای ورود به عرصه سیاسی استفاده می‌کند، گفت: جایگاه خوبی در ورزش کشور دارم و هیچگاه احتیاج به سو استفاده از جایگاهم ندارم و معتقدم که سیاست باید از ورزش دور باشد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه درخشانی با بیان این مطلب افزود: با موافقت فدراسیون و پس از بررسی شرایط، تیم ملی آلیش بانوان در مسابقات جهانی این رشته شرکت خواهد کرد. وی افزود: طی روزهای اخیر جلسات متعددی با دست اندرکاران کشتی بانوان تشکیل شد تا بتوانیم با یک برنامه ریزی درست و هدفمند در مسیر توسعه و ارتقای حوزه بانوان گام‌های مثبتی برداریم. درخشانی خاطر نشان کرد: طبق تقویم مصوب اتحاد جهانی کشتی، مسابقات جهانی آلیش و قزاق کوراش روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهرماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد. در همین رابطه تصمیم گرفتیم تا تیم ملی آلیش بانوان در این مسابقات حضور یابد. نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی تصریح کرد: مذاکراتی به صورت تلفنی با مسئولان اتحاد جهانی در حوزه کشتی‌های سنتی داشته‌ایم و مقرر شد تا در خلال مسابقات جهانی قزاقستان درباره میزبان و زمان قطعی برگزاری مسابقات جهانی آلیش تصمیمات نهایی اتخاذ شود.
فارسفارس4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، فاطمه درخشانی نایب رئیس بانوان فدراسیون با بیان این مطلب افزود: با موافقت فدراسیون و پس از بررسی شرایط، تیم ملی آلیش بانوان در مسابقات جهانی این رشته شرکت خواهد کرد. طی روزهای اخیر جلسات متعددی با دست اندرکاران کشتی بانوان تشکیل شد تا بتوانیم با یک برنامه ریزی درست و هدفمند در مسیر توسعه و ارتقاء حوزه بانوان گام‌های مثبتی برداریم. وی افزود: طبق تقویم مصوب اتحاد جهانی کشتی، مسابقات جهانی آلیش و قزاق کوراش روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸ در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد. در همین رابطه تصمیم گرفتیم تا تیم ملی آلیش بانوان در این مسابقات حضور یابد. نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی تصریح کرد: مذاکراتی به صورت تلفنی با مسئولان اتحادیه جهانی در حوزه کشتی‌های سنتی داشته‌ایم و مقرر شد تا در خلال مسابقات جهانی قزاقستان درباره میزبان و زمان نهایی برگزاری مسابقات جهانی آلیش تصمیمات نهایی اتخاذ شود.

به انتهای لیست رسیدید