کشتی فرنگی

کشتی فرنگی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
سبزعلی خاطرنشان کرد: در حال‌ حاضر که کشتی‌ها را می‌بینیم اصلا فن فرنگی نمی‌زنند، در صورتی که کشتی فرنگی بسیار زیبا است و فنون زیبایی دارد. من در جایگاهی هستم که می‌توانم به کشتی کمک کنم اما هیچ وقت از من کمکی نخواستند. مگر من در کشتی فرنگی صاحب عنوان نبودم؟ سنگین وزن سابق تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی، افزود: در حال‌ حاضر به باشگاه کشتی در کهریزک می‌روم و به بچه‌های بی‌ضاعت از ساعت هفت تا ۱۰ شب تمرین کشتی می‌دهم. الان مدرک ممتاز مربیگری می‌خواهند اما می‌گویند باید هیات کشتی شهر ری به هیات کشتی تهران و از آن جا به فدراسیون نامه بزنند تا من را راه بدهند. حتی برای کمک به کشتی و تیم‌ ‌ملی حاضرم بگویند بیا آبدارچی شو به کشتی‌گیران کمک کن.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان کشور قرار است در قم برگزار شود و طبق برنامه ریزی مشترک فدراسیون کشتی و هیئت کشتی استان قم این رقابت‌ها با حضور تیم‌هایی از سراسر کشور در سالن شهید حیدریان قم برگزار می‌شود. بر این اساس، آینده سازان کشتی فرنگی ایران طی روزهای ۱۰ تا ۱۲ بهمن در قم با هم مسابقه می‌دهند و نفرات برتر این مسابقات جواز حضور در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان را کسب می‌کنند و برای ملی پوش شدن تلاش خواهند کرد. قم در حالی میزبان این مسابقات می‌شود که سال گذشته از مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام در رده نوجوانان میزبانی کرد و اکنون میزبان یک رویداد داخلی است. این در شرایطی است که کشتی قم در رده‌های سنی پایه در بخش فرنگی قهرمانان خوشنامی را تربیت کرده است. کشتی فرنگی قم امسال در لیگ برتر بزرگسالان کشور حاضر بود و تیم شهدای مدافع حرم قم در این مسابقات در جمع تیم‌های برتر قرار گرفت که البته به دلیل نبود حامی مالی از حضور در مسابقات کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان کناره گیری کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی از برگزاری سومین دوره مسابقات لیگ کشتی آزاد و فرنگی محلات شهرداری مشهد خبر داد. مسعود ریاضی اظهار داشت: سومین دوره مسابقات لیگ کشتی آزاد و فرنگی محلات شهرداری مشهد یادواره پهلوان عباس گلمکانی، با مشارکت شهرداری منطقه ۲ و هئیت کشتی مشهد از بیست و هفتم دی ماه آغاز شده و هم اکنون در حال برگزاری است. وی با اشاره به تفاوت برگزاری این دوره با سال گذشته، گفت: اهمیت دادن به کشتی فرنگی و اضافه شدن مسابقات کشتی فرنگی در این دور از مسابقات وجه تمایز برگزاری مسابقات به نسبت سال‌های گذشته است. وی در عین حال خاطرنشان کرد: موفقیت در کشتی نونهالان و نوجوانان در حالی است که در کشتی بزرگسالان وضعیت خوبی حاکم نیست و اگر نحوه برنامه ریزی کشتی نونهالان در کشتی بزرگسالان تداوم می‌یافت، وضعیت کشتی بزرگسالان نیز پرافتخار بود. رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی با اشاره به برپایی جام خراسان بزرگ گفت: این جام به صورت بین المللی در بین کشورهای فارسی زبان در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود علاوه بر کشتی آزاد، کشتی محلی نیز اضافه شود.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا برگزار شد. هفت وزن مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا برگزار شد. محسن نژاد در کشتی سوم مقابل شارشنبکو از قرقیزستان ۴ بر صفر شکست خورد. مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و نمایندگان کشورمان باید با تمامی حریفان وزن خود کشتی بگیرند. مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا اول و دوم فروردین ماه در اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود.

مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در اندیمشک

33+
مهرمهر2 ماه قبل
برنابرنا3 هفته قبل
اعضای کمیته فنی رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان معرفی شدند. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان روزهای ۱۴ و ۱۵ و رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفندماه در خانه کشتی محمد بناء مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود. محمد طلایی، اسماعیل پلویی، مهدی برائتی و علی اصغر بذری به عنوان اعضای کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد و حمید باوفا، حسن حسین زاده، مهدی شربیانی، مهرداد اسفندیاری فر و ایوب علایی بعنوان اعضای کمیته فنی رقابت‌های کشتی فرنگی معرفی شدند.
برنابرنا3 هفته قبل
مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: با حضور در تورنمنت مجارستان به این نتیجه رسیدم که کشورهای زیادی در کشتی فرنگی سرمایه گذاری کرده‌اند. جزینی افزود: در مورد وضعیت سنگین وزن کشتی فرنگی ایران باید بگویم که کارمان خیلی سخت شده چراکه کشورهای دیگر پیشرفت داشتند و ما خیلی از آن‌ها عقب افتاده‌ایم و اگر بخواهیم به سطح اول کشتی جهان بازگردیم تلاشی دوچندان نیاز است ضمن اینکه نباید از اوزان دیگر نیز غافل شویم. مربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد اینکه چه مسائلی باعث موفقیت کشتی گیران در رقابت‌های آینده خواهد شد تصریح کرد: یکی از مواردی که باعث فاصله بین کشتی ما و دنیا شده، میزان توجه و حمایت ویژه بسیاری از کشورها از این رشته است. جزینی در پایان خاطرنشان کرد: ما هر آبرویی داریم از کشتی است و باید دین خود را به این رشته ادا کنیم. به نظرم هر هزینه و سرمایه گذاری که در کشتی بکنیم برای نسل آینده جواب خواهد داد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
قبل از عید با رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی و احد پازاج و حسن بابک صحبت کردم و قرار بود با پیشنهاد آنها عضو شورای فنی کشتی فرنگی شوم. مگر من در کشتی فرنگی صاحب عنوان نبودم؟ سنگین وزن سابق تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی، افزود: در حال‌ حاضر به باشگاه کشتی در کهریزک می‌روم و به بچه‌های بی‌ضاعت از ساعت هفت تا ۱۰ شب تمرین کشتی می‌دهم. الان مدرک ممتاز مربیگری می‌خواهند اما می‌گویند باید هیات کشتی شهر ری به هیات کشتی تهران و از آن جا به فدراسیون نامه بزنند تا من را راه بدهند. امیدوارم که مسئولان ورزش تهران فکری به حال ورزش شهر ری کنند تا از این رکود خارج شود. دستگاه ورزش شهرری باید خانه تکانی شود و مربیان دل شکسته کشتی نیز باید به کار باز گردند تا کشتی شهر ری نیز جان بگیرد.
مهرمهر2 ماه قبل
بهرام منصور مشتاقی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: زمانی که در مسابقات کشتی فرنگی اجرای فن انجام گیرد، بیانگر سطح مطلوب مسابقات و آمادگی کشتی‌گیران شرکت کننده است. وی افزود: شهرستان اندیمشک از زمینه مناسب برای پرورش قهرمان برخوردار بوده و آینده روشن در ورزش به ویژه کشتی فرنگی در اندیمشک قابل پیش‌بینی است. پیشکسوت کشتی کشور، اندیمشک را شهر کشتی فرنگی و قهرمانانی چون سعید عبدولی دانست و تصریح کرد: استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان به ورزش از جام تختی شده و آینده روشنی برای کشتی در این شهرستان پیش‌بینی می‌کنم. مشتاقی افزود: این رقابت‌ها نوید روزهای خوبی برای کشتی فرنگی کشور را می‌دهد و در این میادین جوانان آماده میادین جهانی و المپیک می‌شوند. مشتاقی اظهار کرد: گرایی، عبدولی و سایر جون‌ها با توجه به عملکرد و تمرین‌ها از آمادگی خوبی برخوردار و روزهای خوش و پرمدال برای کشتی فرنگی رقم خواهند زد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، این دومین اردوی مشترک تیم بزرگسالان با تیم زیر ۲۳ سال کشتی فرنگی ایران است. رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال (امید) قهرمانی آسیا روزهای ۱ و ۲ فروردین سال ۹۸ در شهر اولان باتور مغولستان و رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه در شهر «شی‏آن» چین برگزار می‌شود. ملی پوشان کشتی فرنگی ایران پیش از این نیز در ۲ تورنمنت بین المللی وهبی امره ترکیه و جایزه بزرگ مجارستان شرکت کردند. اسامی نفرات دعوت شده اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به شرح زیر است:۵۵ کیلوگرم: رضا خدری (البرز)، مصیب اکبری (تهران)، پویا ناصرپور (خوزستان) و پویا دادمرز (خوزستان). ۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری (تهران)، حسن آریایی نژاد (مازندران)، مهدی بالی (مازندران)، علی اکبر حیدری (قم) و آرمان علیزاده (خوزستان).
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ظهر امروز طی نشستی ویژه با اعضای کادر فنی، نتایج و عملکرد فرنگی‌کاران در جام تختی را بررسی خواهد کرد. اعتمادآنلاین|‌ پیکارهای بین المللی کشتی فرنگی شب گذشته در حالی با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید که محمد بنا و برخی از اعضای کادر فنی تیم ملی نیز به عنوان اعضای شورای فنی بر این پیکارها نظارت داشتند. حال قرار است ماحصل عملکرد فرنگی کاران در جام تختی را در نشست امروز بررسی کنند. نشست امروز محمد بنا و اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برگزار خواهد شد که نفرات اعزامی به جام وهبی امره ترکیه نیز از امروز در خانه کشتی تهران اردو خواهند زد. سی و نهمین دوره رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای ۴ و ۵ بهمن ماه با حضور کشتی گیران مطرح داخلی و کشتی گیرانی از هشت کشور خارجی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک برگزار شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
رئیس هیات کشتی گیلان به حضور کشتی گیران آزادکار این استان در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این مسابقات نیز که به میزبانی رشت برگزار شد، کشتی گیران گیلانی موفق به کسب دو مقام سومی و مدال برنز شدند. وی اضافه کرد: معین قاسمی کشتی گیر شایسته گیلانی در وزن ۵۵ کیلوگرم و ابوالفضل رستم پور دیگر کشتی گیر این استان در وزن ۱۱۰ کیلوگرم توانستند مقام سوم و مدال برنز را کسب کنند. هدایتی به تفاوت کشتی فرنگی و آزاد این استان اشاره و اضافه کرد: کشتی فرنگی سابقه طولانی در گیلان دارد و به همین دلیل به خصوص در رده‌های سنی پایه، فرنگی کاران بهتر از آزادکاران نتیجه می‌گیرند. رئیس هیات کشتی گیلان افزود: ما در رده بزرگسالان با این مشکل مواجه نیستیم چون مجتبی اصغری از گیلان به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی روسیه حضور دارد و محمد نامجومطلق دیگر کشتی گیر گیلانی به همراه تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا حضور می‌یاید. رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان کشور از بیستم اسفند ماه به مدت دو روز و مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان کشور از روز ۲۳ اسفند ماه به مدت دو روز در رشت برگزار شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، حسین نوری فرنگی کار زنجانی تیم ملی بعد از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در پیکارهای جهانی بوداپست مجارستان عملکرد خوبی نداشت. مرحله چهارم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به طور مشترک با حضور کشتی گیران زیر ۲۳ سال (امید) در خانه کشتی عبدالله موحد در حال برگزاری است. همچنین فرنگی کاران بزرگسال نیز تمرینات خود را زیر نظر محمد بنا برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا پیگیری می‌کنند. این مرحله از تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از روز ۱۳ اسفند آغاز شده تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت و فرنگی کاران مرحله پنجم اردوی خود را از روز ۶ فروردین ماه در خانه کشتی عبدالله موحد پیگیری آغاز می‌کنند. رقابت‌های کشتی قهرمانی سال ۲۰۱۹ آسیا روزهای ۳ تا ۸ اردیبهشت ماه ۹۸ در شهر «شی‏ آن» چین برگزار می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
از سوی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران سیاوش منصور و بهرام معروف خانی به اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان و بزرگسالان دعوت شدند. بر اساس این گزارش بهرام معروف خانی در وزن ۶۷ کیلو به دومین اردوی تیم ملی کشتی بزرگسالان دعوت شده است که به مدت ۱۰ روز زیر نظر مربیان تیم ملی به تمرینات تکنیکی و تاکتیکی خواهد پرداخت. با پایان مسابقات کشتی فرنگی در اندیمشک تیم ملی محمد بنا نخستین اردو و تمرینات رسمی خود را برای حضور موفقیت آمیز در مسابقات آسیایی استارت زد. آغاز اردوی تیم ملی جوانان کشتی فرنگیتمرینات تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشور با حضور ۲۰ کشتی‌گیر از روز‌های ۱۳ تا ۱۹ بهمن ماه در محل خانه کشتی محمد بنا در استان تهران برگزار خواهد شود. از استان اردبیل سیامک منصور در وزن ۶۳ کیلوگرم به این مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان دعوت شده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین هم اکنون در خانه کشتی عبداله موحد تهران در حال برگزاری است. نفرات حاضر در این اردو زیر نظر محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و همکارانش تمرینات متنوعی را پشت سر می‌گذارند و فرنگی کاران عصر امروز تمرین ایستگاهی و صبح فردا نیز تمرین دو و میدانی را در دستور کار دارند. طبق اعلام محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی، مرحله بعدی (چهارم) اردوی تیم کشتی فرنگی از روز ۱۳ اسفند ماه آغاز می‌شود و تا روز ۲۶ اسفند ماه ادامه خواهد داشت و ملی پوشان پس از استراحت چند روزه از روزهای ۶ فروردین ماه سال ۹۸، مرحله پنجم اردوی خود را برگزار می‌کنند. اعضای تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا که روزهای ۳ تا ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۸ در شهر «شی‌آن» چین برگزار می‌شود یک مرحله دیگر اردو را پس از مرحله پنجم برگزار خواهند کرد. تیم ملی کشتی فرنگی که خود را برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو (مردادماه ۹۹) آماده می‌کند، پس از رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در چین، برگزاری چندین مرحله اردو، حضور در چند تورنمنت‌های بین المللی و رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در قزاقستان (شهریورماه سال ۹۸) بعنوان مهمترین مسابقه گزینشی المپیک توکیو را پیش رو دارند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری در فضای بیرونی خانه کشتی اقدام به کاشت نهال کردند. به گزارش ایسنا، همزمان با فرارسیدن روز درختکاری، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، سعید عبدولی فرنگی کار تیم ملی و امین طاهری آزادکار سنگین وزن تیم ملی اقدام به کاشت درخت در محوطه خانه کشتی تهران کردند. همزمان با فرا رسیدن روز درختکاری بسیاری از مردم در این کار جهت حفظ و نگهداری محیط زیست شرکت می‌کنند. انتهای پیام
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه»، در شرایطی که فرنگی کاران چند کشور خارجی برای حضور در جام بین المللی تختی در ایران حاضر شدند و در چند روز اخیر در اندیمشک روی تشک رفتند، فدراسیون کشتی ایران از این فرصت استفاده کرد تا این کشتی گیران خارجی تمرین مشترکی هم با شاگردان بنا در خانه کشتی برگزار کنند. فرنگی کاران چینی و کوبایی در خانه کشتی حاضر شدند تا تمرین مشترکی را با ملی پوشان کشتی فرنگی که خودشان را زیر نظر محمد بنا برای حضور در جام وهبی امره آماده می‌کنند، برگزار کنند. این تمرین مشترک که بیشتر زیر نظر مربیان ایرانی و ویژه محمد بنا بود، باعث شد فرنگی کاران با همتایان خارجی خود سرشاخ شوند و قبل از حضور در مسابقات بین المللی در همین خانه کشتی هم محک بخورند. عکس‌ها: ایرج عباسی
فارسفارس1 ماه قبل
اردوی مشترک تیم‌های کشتی فرنگی ایران و مجارستان برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، با دعوت فدراسیون کشتی مجارستان تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در اردوی مشترک تمرینی با کشتی گیران این کشور شرکت می‌کند و تمامی هزینه‌ها از سوی کشور میزبان پرداخت می‌شود. این اردوی مشترک روزهای ۲۸ بهمن تا ۲ اسفندماه و پیش از رقابت‌های جایزه بزرگ مجارستان برگزار و پس از این اردو نمایندگان کشورمان در این مسابقات شرکت می‌کنند. رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان بعنوان یکی از مسابقات رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی روزهای ۴ و ۵ بهمن ماه در شهر گیور برگزار می‌شود. انتهای پیام/س
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مرحله ششم اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در چین، هم اکنون در خانه کشتی عبدالله موحد تهران در حال برگزاری است. تیم ملی کشتی آزاد در فاصله ۴۵ روزه تا رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا (۳ تا ۸ اردیبهشت ماه ۹۸، شهر شی‏آن چین) دو مرحله اردوی دیگر را در دستور کار دارد که اردوی بعدی این تیم از روز ۴ فروردین ماه سال ۹۸ در شهر خرم آباد برگزار و اردوی دیگر نیز روز ۱۹ فروردین تا زمان اعزام به مسابقات آسیایی در تهران برگزار خواهد شد. همچنین مرحله چهارم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به صورت مشترک با حضور کشتی گیران زیر ۲۳ سال (امید) در خانه کشتی عبدالله موحد در حال برگزاری است. این مرحله از تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از روز ۱۳ اسفند آغاز شده تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت و فرنگی کاران مرحله پنجم اردوی خود را از روز ۶ فروردین ماه در خانه کشتی عبدالله موحد پیگیری آغاز می‌کنند. فرنگی کاران بزرگسال تا زمان اعزام به رقابت‌های آسیایی چین یک مرحله اردوی دیگر نیز پس از مرحله پنجم برگزار خواهند کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رسول جزینی مربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: یکی از نکات حائز اهمیتی که در رقابت‌های جایزه بزرگ مجارستان بسیار مشهود بود این موضوع بود که کشور‌های زیادی در کشتی فرنگی سرمایه گذاری کرده‌اند و این کار ما را برای کسب مدال در رقابت‌های پیش رو سخت می‌کند. جزینی افزود: در مورد وضعیت سنگین وزن کشتی فرنگی ایران باید بگویم که کارمان خیلی سخت شده چراکه کشور‌های دیگر پیشرفت داشتند و ما خیلی از آن‌ها عقب افتاده‌ایم و اگر بخواهیم به سطح اول کشتی جهان بازگردیم تلاشی دوچندان نیاز است ضمن اینکه نباید از اوزان دیگر نیز غافل شویم. مربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد اینکه چه مسائلی باعث موفقیت کشتی گیران در رقابت‌های آینده خواهد شد تصریح کرد: یکی از مواردی که باعث فاصله بین کشتی ما و دنیا شده، میزان توجه و حمایت ویژه بسیاری از کشور‌ها از این رشته است. جزینی در پایان خاطرنشان کرد: ما هر آبرویی داریم از کشتی است و باید دین خود را به این رشته ادا کنیم. به نظرم هر هزینه و سرمایه گذاری که در کشتی بکنیم برای نسل آینده جواب خواهد داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان حضور قدرتمندی در بازی‌های ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی داشتند و تیم‌های ایران با کسب ۵ مدال طلا و ۳ مدال برنز، ضمن کسب عنوان قهرمانی، بهترین عملکرد را در بین رشته‌های اعزامی کاروان ورزشی ایران در این مسابقات داشتند. هر ۴ نماینده نوجوانان کشتی فرنگی و آزاد کشورمان اعزامی به المپیک جوانان در کشور آرژانتین صاحب مدال شدند و رشته کشتی در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی با کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره داشت. تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان نیز در رقابت‌های جهانی در کشور اسلواکی برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان در رقابت‌های آسیایی صاحب همگی صاحب عنوان قهرمانی شدند و تیم کشتی پهلوانی اعزامی به رقابت‌های بازی‌های جهانی عشایر در کشور قرقیزستان نیز بعنوان بهترین رشته شرکت کننده صاحب ۳ مدال طلا و عنوان قهرمانی شد. برگزاری اردو‌های تیم‌های ملی طبق تقویم فنی در تمامی رده‌های سنی در رشته‌های مختلف از جمله کشتی آزاد، فرنگی، پهلوانی، ساحلی، کلاسیک بانوان و … و همچنین کلاس‌های و کارگاه‌های متعدد داوری و مربیگری در دستور کار فدراسیون کشتی بود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مهندس پرویز عرب، دبیر اسبق فدراسیون کشتی و از پیشکسوتان کشتی کشور دیروز (دوشنبه) عمل جراحی قلب باز انجام داد. به گزارش ایسنا، مهندس پرویز عرب پیشکسوت کشتی و از همدوره ای‌ها و دوستان غلامرضا تختی، تحت عمل قلب باز قرار گرفت. جامعه کشتی کشور برای مهندس پرویز عرب از قهرمانان پیشین کشتی ایران که سابقه دبیری فدراسیون و داوری بین المللی کشتی را نیز در کارنامه دارد آرزوی سلامتی و طول عمر می‌کند. همچنین اصغر بصیری پیشکسوت کشتی فرنگی مدتی است به دلیل ابتلاء به سرطان خون در بیمارستان بستری شده است. بصیری، پیشکسوت رشته کشتی فرنگی است که مدال ارتش‌های جهان را در کارنامه خود دارد.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ به خوزستان واگذار شد. حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی به اهواز برای حضور در مجمع سالانه هیأت کشتی استان، تفاهم نامه میزبانی خوزستان از جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ بین فدراسیون و استانداری خوزستان منعقد شد. بر این اساس خوزستان در آذرماه ۹۸ میزبان این رویداد بزرگ جهانی خواهد بود
ایسناایسنا2 ماه قبل
رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز (پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد. به گزارش ایسنا، رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از دقایقی پیش در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک آغاز شد. سالن شهید سروندی اندیمشک در بهمن ماه سال ۱۳۷۴ و در زمان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی کلنگ زنی شد اما سال‌ها بصورت نیمه کاره به حال خود رها شد اما پس از ۲۳ سال و با تلاش‌های صورت گرفته در ماه‌های اخیر این سالن ۲۵۰۰ نفره صبح امروز (پنج شنبه) با آغاز رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی افتتاح شد. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، حمید بنی تمیم سرپرست فدارسیون کشتی، محمد دلیریان، بهرام مشتاقی و ابراهیم علی آبادی اعضای شورای فنی کشتی فرنگی، حبیب الله اخلاقی رییس انستیتو کشتی و مسئولان ورزش خوزستان از جمله افراد حاضر در سالن رقابت‌ها هستند. قرار است سالن شهید سروندی اندیمشک بعدازظهر امروز (پنج شنبه) رسما با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار خوزستان در جریان رقابت‌های جام تختی افتتاح شود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، کشتی همواره یکی از بهترین‌ و موفق‌ترین رشته‌ها برای ورزش استان قم بوده و همچنان به روند درخشش و نتایج موفق خود در میادین داخلی و برون‌مرزی ادامه می‌دهد، رشته‌ای که در بخش‌های آزاد، فرنگی و آلیش در قم فعال است ولی در رشته فرنگی دستاوردهای بیشتری نصیب ورزش قم کرده است. علیایی: قهرمانان با سابقه قم به عرصه استعدادپروری وارد شده‌اندمحمدهادی علیایی از چهره‌های با سابقه کشتی قم و یکی از داوران شاخص این رشته در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: کشتی فرنگی قم در دهه ۱۳۸۰ تنها در چند نام نظیر زنده‌یاد محسن پودنکی، افشین میرصالحی، روح‌الله میکائیلی، عباس نوری، مسعود فشکی و حمیدرضا رضایی خلاصه می‌شد اما اکنون با ورود این قهرمانان خوش‌نام به عرصه سازندگی در این رشته ورزشی، نخبه‌های زیادی جانشین آنها در میادین داخلی و برون‌مرزی کشتی فرنگی شده‌اند. نخستین طلا در نخستین روز سال ۱۳۹۸وزیری یاد آور شد: این مهم موجب شده تا هیات کشتی استان قم همواره یکی از هیات‌های موفق در عرصه پرورش استعدادهای ورزشی، افزایش جمعیت سازمان یافته ورزش قم و به ویژه مدال‌آوری از میادین داخلی و برون‌مرزی باشد، رشته‌ای که در نخستین روز سال ۱۳۹۸ توانست نخستین طلای آسیایی امسال را نصیب ورزش قم کند. رقابت فرنگی‌کاران در ۱۰ وزن پیکارهای آسیاییدر روزهای واپسین سال ۱۳۹۷ مهدی ابراهیمی یکی از نخبه‌ها و پرورش یافته‌ها در خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جواد الائمه زیر نظر یکی از بهترین‌ مربیان چند سال اخیر مربی کشتی فرنگی ایران یعنی روح‌الله میکائیلی، در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران به رقابت‌های ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا اعزام شد. عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دو دوره مسابقات جهانی جوانان به میزبانی برزیل و فرانسه و دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۸ کشتی فرنگی امیدهای جهان در کشتی سوم خود نیز با نتیجه پنج بر صفر ایلگیز بیلیموف کشتی‌گیر اهل کشور قرقیزستان را از پیش‌رو برداشت و به دیدار نهایی رسید.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ به خوزستان واگذار شد. طی سفر امروز (سه شنبه) حمید بنی تمیمسرپرست فدراسیون کشتی به اهواز برای حضور در مجمع سالانه هیأت کشتی استان، تفاهم نامه میزبانی خوزستان از جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ بین فدراسیون و استانداری خوزستان منعقد شد. بر این اساس خوزستان در آذرماه ۹۸ میزبان این رویداد بزرگ جهانی خواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ به خوزستان واگذار شد. ایسنا: طی سفر امروز (سه شنبه) حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی به اهواز برای حضور در مجمع سالانه هیأت کشتی استان، تفاهم نامه میزبانی خوزستان از جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ بین فدراسیون و استانداری خوزستان منعقد شد. بر این اساس خوزستان در آذرماه ۹۸ میزبان این رویداد بزرگ جهانی خواهد بود.
برنابرنا5 روز قبل
قرعه کشی سه وزن پایانی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا در مغولستان انجام شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، قرعه کشی سه وزن کشتی فرنگی انجام شد و کشتی گیران کشورمان حریفان خود را شناختند. محمد هادی ساروی در وزن ۸۷ کیلوگرم در دور اول مقابل حریفی از هند کشتی می‌گیرد. میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز در دور اول با نماینده هند کشتی می‌گیرد. در هر سه وزن ۵ کشتی گیر حضور دارند و مسابقات از صبح فردا به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
کیومرث آریان متین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حمید حاجیوند رضایی، رضا ساکی و سعید کریمی زاده در رده نوجوانان به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی دعوت شده‌اند. رئیس اداره ورزش و جوانان اندیمشک اظهار داشت: اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان تا ۳۰ بهمن ماه در مجموعه ورزشی حمید سوریان ادامه دارد. وی همچنین از دعوت ۶ کشتی گیر و یک مربی به تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان خبر داد و افزود: پویا ناصرپور، سامان عبدولی، کرامت عبدولی، امین کاویانی نژاد، محمد الیاسی و سعید عبدولی در جمع دعوت شدگان به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی هستند. وی با اشاره به فعالیت ۲۸ هیات ورزشی در شهرستان اندیمشک افزود: طرح‌های نیمه تمام ورزشی در راستای کمک به ورزشکاران شهرستان در حال پیگیری است. شهرستان اندیمشک در رشته کشتی فرنگی دارای ورزشکاران صاحب نامی چون سعید عبدولی، حبیب الله اخلاقی و سامان ‏عبدولی است که دارای عنوان جهانی هستند.
مهرمهر3 هفته قبل
جزینی افزود: در مورد وضعیت سنگین وزن کشتی فرنگی ایران باید بگویم که کارمان خیلی سخت شده چراکه کشورهای دیگر پیشرفت داشتند و ما خیلی از آن‌ها عقب افتاده‌ایم. وی در مورد شرایط آماده سازی کشتی گیران اظهار داشت: باید با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده کار را پیش ببریم. در تورنمنت‌ها نقاط ضعف کشتی گیران مشخص می‌شود و در همین تورنمنت مجارستان نیز درس‌های زیادی را گرفتیم. جزینی در جواب این سئوال که شیوه کشتی فرنگی جهان در چند سال اخیر تغییر کرده و این کشتی گیران کشورمان را دچار مشکل می‌کند یا خیر، اظهار داشت: به نظر من کشتی گیران جهان از شیوه مبارزات کشتی گیران ما در قبل از المپیک لندن الگوبرداری کرده‌اند چراکه در حال حاضر کشتی فرنگی دنیا به یک جنگ تبدیل شده و ۶ دقیقه باید فعال باشی. وی ادامه داد: یکی دیگر از نکات مثبت حضور کشتی گیران در تورنمنت‌های بین المللی آشنایی با قوانین و مقررات بین المللی و نحوه قضاوت داوران خارجی است.

به انتهای لیست رسیدید

کشتی فرنگی

کشتی فرنگی یکی از سبک‌های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ میلادی در فرانسه ابداع شد و هرچند نام گِرِکو-رومن (یونانی-رومی) برای آن برگزیده شد، اما پیش از قرن نوزدهم تمرین نمی‌شد، چراکه کشتی یونانی‌ها و رومی‌های قدیم بیشتر به کشتی آزاد شباهت داشت. در کشتی فرنگی استفاده از پا برای به زمین زدن حریف و گرفتن پائین کمر ممنوع است و بقیه مقررات آن مشابه کشتی آزاد دیگر سبک المپیکی کشتی است. این رشته در تمام ادوار المپیک به جز المپیک ۱۹۰۰ پاریس و المپیک ۱۹۰۴ لس آنجلس برگزار شده‌است. کشتی فرنگی در المپیک فقط در بخش مردان برگزار می‌شود. ویکی‌پدیا