کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی

تسنیمتسنیم43 دقیقه قبل
وی افزود: عمده تولید این شرکت تمرکز بر ورق عریض ۴٫۵ متر جهت لوله‌های ۵۶ اینچ انتقال نفت و گاز است. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به بدهی‌های شرکت تا پایان سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: مجموع بدهی‌های شرکت تا پایان سال ۹۷ حدود یک هزار میلیارد تومان بود که عمده آن به جریمه‌ها مربوط می‌شد. وی افزود: براساس نقشه استراتژیک با توجه به امکانات و تکنولوژی خاصی که در فولاد اکسین وجود دارد برنامه‌ریزی برای تولید انواع ورق موردنیاز صنایع را در دستور کار قراردادیم. همچنین این مقدار در سال ۹۷ حدود ۱۲۴ میلیارد تومان ارزش‌افزوده برای استان ایجاد کرده است. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان تأکید کرد: سهام فولاد اکسین خوزستان به هیچ استان دیگری واگذار نشده و اخبار منتشرشده در این خصوص کذب است.
فارسفارس1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از تمایل کشورش برای همکاری با ترکیه در خصوص بازگشت تروریست‌ها به این کشور، خبر داد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «اگنس واندرمول» سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه بیانیه‌ای را در رابطه با تروریست‌های داعشی که پس از خروج از ترکیه به فرانسه فرستاده خواهند شد، منتشر کرد. از طرفی «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه نیز گفت، ترکیه و فرانسه توافقنامه‌ای را در خصوص اخراج تروریست‌ها وضع کرده‌اند. چندی پیش رسانه‌های محلی ترکیه از آغاز اخراج زندانیان داعش به کشورهایشان خبر دادند. یکی از سخنگویان وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که آنکارا، یک عضو آمریکایی داعش را به همراه هفت عضو آلمانی این گروه تروریستی اخراج خواهد کرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: امروز بر طبل اعتراض کوبیدن و ایجاد گسست در دولت اسلامی به هر بهانه‌ای، با عنوان قومیت و مذهب خیانت به اسلام و قرآن است. رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت، ادامه داد: تنش، جنگ و خونریزی نتیجه ائتلاف کشورهای خاص با استکبار جهانی در مقابله با برخی هم‌کیشان و هم‌دینان خود آن‌ها است. مسلمان‌کشی و درگیری و تنش‌های سخت در یمن، سوریه، لیبی و اخیرا ناامنی‌های افغانستان که سال‌ها درگیر جنگ بوده از دسته همین درگیری‌هاست. فرجام خاطرنشان کرد: امروز بر طبل اعتراض کوبیدن و ایجاد گسست در دولت اسلامی به هر بهانه‌ای، با عنوان قومیت و مذهب خیانت به اسلام و قرآن است. وی اضافه کرد: پیامد دیگر این شرایط متاسفانه تجزیه سرزمین و کشورهای اسلامی وتکه شدن آن‌ها به شمالی- جنوبی و شرقی- غربی است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
مناسب نبودن کیفیت پانسمان‌های تولید داخلمدیر عامل خانه ای‌بی در جلسه‌ای عنوان کرده بود که کیفیت پانسمان‌های تولید داخل، مناسب نبوده و در برخی از مواد سبب افزایش عوارض هم شده است. سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان باید در حوزه تولید پانسمان مخصوص «بیماری ای بی» ورود کرده و سرمایه‌گذاری کنند. از طرفی سید حمیدرضا هاشمی گلپایگانی مدیر عامل خانه‌ای بی در جلسه‌ای عنوان کرده بود که کیفیت پانسمان‌های تولید داخل، مناسب نبوده و در برخی از مواد سبب افزایش عوارض هم شده است. بنابراین شرکت‌های دانش بنیان باید با افزایش تحقیقات، ماده‌ای را تولید کنند که از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. در همین راستا صحبت‌هایی با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس داشتیم که مقرر شد، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های خاص وزارت بهداشت در رابطه با این موضوع گزارشی به کمیسیون ارائه کنند تا تدابیری برای این افراد در نظر گرفته شود.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، گزارش یوروستات که به ارزیابی شاخص رضایت از زندگی در میان ساکنان کشورهای مختلف اروپا در سال ۲۰۱۸ اختصاص دارد، نشان می‌دهد که مردم دو کشور فنلاند و اتریش بالاترین سطح رضایت از زندگی را دارند و در مقابل، این شاخص در بلغارستان در پایین‌ترین سطح در میان کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار دارد. شاخص رضایت از زندگی بر پایه دو معیار رضایت از شرایط مالی و خرسندی از ارتباطات فردی در جامعه به دست می‌آید. بررسی کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که شاخص رضایت از زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ۷ در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۷٫۳ در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. همچنین معیار رضایت از شرایط مالی نیز طی ۵ سال گذشته از ۶ به ۶٫۵ افزایش یافته و خرسندی از ارتباطات فردی هم در این مدت از ۷٫۸ به ۷٫۹ ارتقاء یافته است. مطابق این گزارش، در میان کشورهای مورد بررسی نیز مردم دانمارک بالاترین سطح رضایت از شرایط مالی (۷٫۶) را دارند و معیار رضایت از روابط فردی نیز در مالت (۸٫۶) بیش از سایر کشورهای اروپایی است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی امروز شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس به همت انجمن ام‌اس خراسان رضوی و با همکاری انجمن ام‌اس ایران و انجمن‌های مغزواعصاب ایران و خراسان رضوی در مشهد آغاز به‌کار کرد. دکتر ابراهیم پوراکبر در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس، اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنگره تبادل اطلاعات نوین علم پزشکی در ارتباط با فیلد بیماری‌های مغز و اعصاب به ویژه ام‌اس بود. دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس، تصریح کرد: در کنگره امسال بالغ بر ۴۰۰ نورولوژیست از سراسر کشور به ویژه جوانان را دعوت کردیم. اکبرپور خاطرنشان کرد: این کار حاصل تلاش انجمن مغز و اعصاب ایران، انجمن مغز و اعصاب خراسان و انجمن ام اس خراسان است که امیدواریم موجب خیر و برکاتی برای بیماران بشود. گفتنی‌ست شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس به مدت دو روز در مشهد برگزار می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
لاریجانی درباره نحوه و مکانیزم یو پی آر، گفت: در این مکانیزم هر کشوری باید گزارش مکتوبی را ارائه دهد که در کشورش در زمینه حقوق بشر چه اقداماتی را انجام داده است، شورای حقوق بشر هر فصلی یک جلسه دارد و در این جلسات هر بار نوبت بررسی حقوق بشر چند کشور می‌شود. وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. وی گفت: مکانیزم ماشه، تهدید بد و زشتی است البته ما نیز باید مقداری خودمان را سرزنش کنیم که چرا این مکانیزم را قبول کردیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: این گام‌هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد. اگر مکانیزم ماشه راه بیفتد ممکن است راهبرد هسته‌ای مان را کاملا تغییر دهیم و باید به وضع صفر صفر بازگردیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
ما دنبال بازارهایی بودیم که به طور مستمر جایگزین کشورهایی شوندکه در سال‌های اخیر ریزش گردشگران آن‌ها در ایران بیشتر بوده است. او ادامه داد: درحال حاضر بیشتر مطالعات و تمرکز بازاریابی گردشگری ایران علاوه بر کشورهای اروپایی، شبه قاره هند است. او ادامه داد: سوئیس یکی از کشورهایی بود که در سال‌های گذشته با وجود نوسانات سیاسی، همواره به ایران توریست فرستاده است، به اضافه این‌که مردم آن شناخت خوبی از ایران دارند. این سند چارچوب همکاری‌های دو کشور را مشخص می‌کند تا روابط و تعاملات گردشگری بین ایران و سوئیس منسجم‌تر شود. تجربیات گردشگری سوئیس و جایگاهی که گردشگری آن در درآمدزایی و اشتغالزایی این کشور دارد می‌تواند برای ایران مفید باشد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ما دنبال بازارهایی بودیم که به طور مستمر جایگزین کشورهایی شوندکه در سال‌های اخیر ریزش گردشگران آن‌ها در ایران بیشتر بوده است. او ادامه داد: درحال حاضر بیشتر مطالعات و تمرکز بازاریابی گردشگری ایران علاوه بر کشورهای اروپایی، شبه قاره هند است. او ادامه داد: سوئیس یکی از کشورهایی بود که در سال‌های گذشته با وجود نوسانات سیاسی، همواره به ایران توریست فرستاده است، به اضافه این‌که مردم آن شناخت خوبی از ایران دارند. این سند چارچوب همکاری‌های دو کشور را مشخص می‌کند تا روابط و تعاملات گردشگری بین ایران و سوئیس منسجم‌تر شود. تجربیات گردشگری سوئیس و جایگاهی که گردشگری آن در درآمدزایی و اشتغالزایی این کشور دارد می‌تواند برای ایران مفید باشد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
مدیرعامل بانک خون بندناف (مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان) با اشاره به موارد کاربردی سلول‌های بنیادی خون بندناف گفت: این سلول‌ها پتانسیل درمان بیش از ۸۰ بیماری خونی و غیرخونی را دارند. به گزارش ایسنا، مرتضی ضرابی در نشست روز جهانی خون بندناف که امروز در شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان برگزار شد با اشاره به اینکه این نشست به مناسبت روز جهانی خون بندناف (۱۵ نوامبر و ۲۴ آبان) برگزار شده است، گفت: اینکه چرا روزی را به روز جهانی خون بندناف اختصاص داده‌اند قابل اهمیت است. فعالیت به عنوان بزرگترین بانک خون بندناف خاورمیانهحفظ خون بندناف ۱٫۵ تا ۲ درصد زایمان‌هامدیرعامل شرکت فناوری بنیاخته‌های رویان افزود: با وجود جمع‌آوری ۱۲۰ هزار نمونه خون جایگاه ما به عنوان بزرگترین بانک خون بندناف در خاورمیانه قرار گرفته است و تنها بانک خونی هستیم که نمونه خون بندناف عمومی و خصوصی را دریافت می‌کنیم. مدیرعامل بانک خون بندناف اظهار کرد: ‌در این میان سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی دارای بیشترین نمونه خون بندناف هستند. مدیرعامل بانک خون بندناف گفت: کشورهای همسایه (به جز کشورهای عمان و عراق) در شرف راه‌اندازی بانک خون بندناف هستند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر کشور فرانسه اعلام کرد به زودی ۱۱ تندروی فرانسوی از ترکیه بازگردانده خواهند شد. وی افزود: بر اساس توافقی که فرانسه با ترکیه به امضا رسانده، حدود ۲۵۰ فرانسوی از سال ۲۰۱۴ به این کشور بازگشته‌اند. ترکیه اعلام کرد، ۲۸۷ تندرو را در شمال شرق سوریه بازداشت کردیم، علاوه بر این صدها تن دیگر که احتمالا عضو داعش هستند، نیز بازداشت شده‌اند. حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ فرانسوی در شمال سوریه در زندان‌هایی تحت کنترل کردها هستند. فرانسه به دنبال امضای توافقنامه‌ای با عراق درباره نحوه پذیرش شهروندانش پس از خروج آنها از سوریه و محاکمه آنهاست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره دلایل افزایش نرخ دلار در هفته‌های گذشته گفت: به‌هرحال در هفته‌های گذشته یک‌سری اتفاقاتی افتاده که می‌شود گفت شاید افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی‌ای باشد که به دلیل این اتفاقات به وجود آمده است. اگر از دهه ۸۰ دولت اصلاحات که واقعی‌سازی نرخ ارز اتفاق افتاد بخواهید حساب کنید، یک عدد در می‌آید. لاهوتی افزود: هر چه نرخ دلار واقعی‌تر باشد، به طور قطع می‌تواند شفافیت بیشتری ایجاد کند و دخل و خرج دولت را بیشتر شفاف کند. ولی نکته‌ای که وجود دارد، این است که ۸۵ درصد واردات، واردات کالاهای واسطه‌ای و کالاهای خط تولید هستند. وی تصریح کرد: بر این اساس، اگر نرخ دلار در بودجه به ۸ هزار تومان برسد، عملا نرخ محاسبه برای واردات نیز نرخ بودجه خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
برای رسیدن به این هدف، شرکت کوکاکولا در کشورهای مختلف کارخانه‌های نوشابه سازی را تولید کرد. در اوایل دهه ۱۹۳۰، مدیریت بخش آلمان شرکت کوکاکولا بر عهده فردی به نام مکس کایت قرار گرفت. آقای کایت در مواجهه با این بحران برون زا چاره‌ای نداشت جز اینکه از زیرساخت موجود برای تولید نوشابه‌ای دیگر استفاده کند. در واقع زیرساخت‌های شرکت کوکاکولا در این کشورها در اختیار شرکت فانتا قرار دارد. پس از پایان جنگ، کارخانه‌های فانتا در اختیار نیروهای متفقین قرار گرفت و آقای کایت هم شرکت کوکاکولا را در سود شرکت فانتا سهیم کرد.
وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، محمد لاهوتی درباره دلایل افزایش نرخ دلار در هفته‌های گذشته گفت: به‌هرحال در هفته‌های گذشته یک‌سری اتفاقاتی افتاده که می‌شود گفت شاید افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی‌ای باشد که به دلیل این اتفاقات به وجود آمده است. اگر از دهه ۸۰ دولت اصلاحات که واقعی‌سازی نرخ ارز اتفاق افتاد بخواهید حساب کنید، یک عدد در می‌آید. لاهوتی افزود: هر چه نرخ دلار واقعی‌تر باشد، به طور قطع می‌تواند شفافیت بیشتری ایجاد کند و دخل و خرج دولت را بیشتر شفاف کند. ولی نکته‌ای که وجود دارد، این است که ۸۵ درصد واردات، واردات کالاهای واسطه‌ای و کالاهای خط تولید هستند. وی تصریح کرد: بر این اساس، اگر نرخ دلار در بودجه به ۸ هزار تومان برسد، عملا نرخ محاسبه برای واردات نیز نرخ بودجه خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره دلایل افزایش نرخ دلار در هفته‌های گذشته گفت: به‌هرحال در هفته‌های گذشته یک‌سری اتفاقاتی افتاده که می‌شود گفت شاید افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی‌ای باشد که به دلیل این اتفاقات به وجود آمده است. ارز صادراتی برای واردات نیز رونق بیشتری گرفته و حتی ثبت‌سفارش وارداتی با ارز صادراتی در سازمان صمت دو روز بیشتر طول نمی‌کشد تا تایید شود. اگر از دهه ۸۰ دولت اصلاحات که واقعی‌سازی نرخ ارز اتفاق افتاد بخواهید حساب کنید، یک عدد در می‌آید. لاهوتی افزود: هر چه نرخ دلار واقعی‌تر باشد، به طور قطع می‌تواند شفافیت بیشتری ایجاد کند و دخل و خرج دولت را بیشتر شفاف کند. ولی نکته‌ای که وجود دارد، این است که ۸۵ درصد واردات، واردات کالاهای واسطه‌ای و کالاهای خط تولید هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره دلایل افزایش نرخ دلار در هفته‌های گذشته گفت: به‌هرحال در هفته‌های گذشته یک‌سری اتفاقاتی افتاده که می‌شود گفت شاید افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی‌ای باشد که به دلیل این اتفاقات به وجود آمده است. لاهوتی ادامه داد: بر این اساس، تقریبا می‌توان گفت حدود ۲ تا ۳ درصد افزایش نرخ ارز را به دنبال داشته، بیشتر جنبه روانی دارد و به نظر می‌رسد ثبات نرخ ارز ادامه خواهد داشت و بازار با گذشت چند روز آرام می‌شود و به شرایط قبلی برمی‌گردد. اگر از دهه ۸۰ دولت اصلاحات که واقعی‌سازی نرخ ارز اتفاق افتاد بخواهید حساب کنید، یک عدد در می‌آید. ولی نکته‌ای که وجود دارد، این است که ۸۵ درصد واردات، واردات کالاهای واسطه‌ای و کالاهای خط تولید هستند. وی تصریح کرد: بر این اساس، اگر نرخ دلار در بودجه به ۸ هزار تومان برسد، عملا نرخ محاسبه برای واردات نیز نرخ بودجه خواهد شد.

بی‌عدالتی دادگاه‌های اتریش در قبال یک ایرانی

3+
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ساعت قبل
به نقل از رویترز، یک دیپلمات اروپایی که نامش منتشر نشده است درباره خروج اروپا از برجام گفت: کشور‌های اروپایی خواهان خروج سریع از برجام نیستند اما ممکن است به زودی درباره بازگشت تحریم‌های بین‌المللی تصمیم‌گیری کنند. رویترز در ادامه نوشت: تهدید این کشورها علیه ایران و بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران می‌تواند شکستی مهم در راستای تلاش دیپلماتیک برای نجات برجام محسوب شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
به نظر می‌رسد که شاسی‌بلند جدیدی تحت عنوان Aiways U۵ قرار است از سال آینده به بازار کشورهای اروپایی عرضه شود که نخستین خودروی برقی چینی در این قاره به شمار می‌رود. به گزارش ایسنا، پیشتر اخبار و گزارش‌های متعددی مبنی بر عرضه یک خودروی چینی مجهز به پیشرانه الکتریکی در بازار اروپا منتشر شده بود. طبق برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته میان اتحادیه اروپا و این شرکت چینی، فروش خودروی مذکور قرار است از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شود و در دسترس مشتریان اروپایی قرار بگیرد. بنابراین کار برای خودروسازان چینی برای جلب نظر مشتریان اروپایی تا حد زیادی سخت و دشوار خواهد بود. موسس این شرکت در مصاحبه با گزارشگر وب سایت Carscoops خاطرنشان کرده است: مفتخریم در حالی که بسیاری دیگر از خودروسازان بزرگ در حال آماده سازی برای عرضه خودرو مخصوص اروپا هستند، نخستین خودروی چینی الکتریکی در بازار اروپا به نام و برند ما اختصاص یافته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اروپا به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی چند پروژه جدید دفاعی چراغ سبز نشان داده و کارشناسان این تصمیم اروپا را به منزله گام دیگری به سوی خودکفایی در زمینه ساخت سلاح و استقلال اروپا از آمریکا در این زمینه ارزیابی می‌کنند. در پی تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و ۲۳ کشور دیگر عضو این اتحادیه در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی برای تأمین بودجه، توسعه و استقرار نیروهای مسلح خود پیمان‌نامه‌ای با هم امضا کردند. کشورهای اروپایی هم اکنون ۴۷ پروژه دفاعی مشترک در حال اجرا دارند. فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه روز دوشنبه در گفتگویی یادآوری کرد که در اروپا ۲۰ نوع و در آمریکا تنها ۶ نوع هواپیمای جنگی تولید می‌شود. علاوه بر این موارد فرانسه از هم اکنون هدایت پروژه ساخت بالگردهای جدید اروپایی را نیز بر عهده دارد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
ایران کاهش تعهدات هسته‌ای خود در برجام را با توجه به عدم انجام تعهدات کشورهای اروپایی و غربی پس از خروج یکجانبه آمریکا عنوان کرده و گام چهارم کاهش تعهدات خود را به‌صورت رسمی اجرایی کرد. سناتور «تدکروز» و سناتور «لیندسی گراهام» از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران، پیش‌نویس قانونی را آماده کرده‌اند که خواستار لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران از سوی آمریکاست. بنابراین حتی افرادی که از احتمال وجود سلاح هسته‌ای ایران بسیار نگران هستند، باید از این چشم‌پوشی‌ها و همکاری‌های هسته‌ای غیرنظامی حمایت کنند. ارزیابی شما از واکنش‌ها به این گام چیست؟ واکنش‌ها، تقریبا مشابه واکنش‌های قبلی نسبت به کاهش تعهدات برجام توسط ایران بود. مهم‌ترین واکنش‌ها، واکنش دولت‌های اروپایی بود، زیرا کاهش تعهدات برجام توسط ایران باعث می‌شود خودداری کشورهای اروپایی از پیروی آمریکا در اعمال تحریم‌های اضافی علیه ایران دشوارتر شود.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
اداره آمار کمیسیون اروپا، یوروستات با انتشار گزارشی اعلام کرد که مردم فنلاند بیش از مردمان سایر کشورهای اروپایی از زندگی خود رضایت دارند. اداره آمار کمیسیون اروپا، یوروستات با انتشار گزارشی اعلام کرد که مردم فنلاند بیش از مردمان سایر کشورهای اروپایی از زندگی خود رضایت دارند. شاخص رضایت از زندگی بر پایۀ دو معیار رضایت از شرایط مالی و خرسندی از ارتباطات فردی در جامعه به دست می‌آید. بررسی کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که شاخص رضایت از زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ۷ در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۷٫۳ در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. مطابق این گزارش، در میان کشورهای مورد بررسی نیز مردم دانمارک بالاترین سطح رضایت از شرایط مالی (۷٫۶) را دارند و معیار رضایت از روابط فردی نیز در مالت (۸٫۶) بیش از سایر کشورهای اروپایی است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
یک مقام اروپایی بر عدم تمایل اروپا برای خروج از برجام تاکید کرد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک دیپلمات اروپایی که نامش منتشر نشده است درباره خروج اروپا از برجام گفت: کشور‌های اروپایی خواهان خروج سریع از برجام نیستند اما ممکن است به زودی درباره بازگشت تحریم‌های بین‌المللی تصمیم‌گیری کنند. رویترز در ادامه نوشت: تهدید این کشورها علیه ایران و بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران می‌تواند شکستی مهم در راستای تلاش دیپلماتیک برای نجات برجام محسوب شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
کارشناسان تصمیم روز گذشته اتحادیه اروپا برای راه اندازی پروژه‌های دفاعی را نشانه‌ای برای کسب استقلال تسلیحاتی قاره سبز از آمریکا دانسته‌اند. قدس آنلاین؛ به نقل از یورو نیوز، اروپا به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی چند پروژه جدید دفاعی چراغ سبز نشان داده و کارشناسان این تصمیم اروپا را به منزله گام دیگری به سوی خودکفایی در زمینه ساخت سلاح و استقلال اروپا از آمریکا در این زمینه ارزیابی می‌کنند. کشورهای اروپایی هم اکنون ۴۷ پروژه دفاعی مشترک در حال اجرا دارند. فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه روز دوشنبه در گفتگویی یادآوری کرد که در اروپا ۲۰ نوع و در آمریکا تنها ۶ نوع هواپیمای جنگی تولید می‌شود. علاوه بر این موارد فرانسه از هم اکنون هدایت پروژه ساخت بالگردهای جدید اروپایی را نیز بر عهده دارد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یویورو نیوز، اروپا به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی چند پروژه جدید دفاعی چراغ سبز نشان داده و کارشناسان این تصمیم اروپا را به منزله گام دیگری به سوی خودکفایی در زمینه ساخت سلاح و استقلال اروپا از آمریکا در این زمینه ارزیابی می‌کنند. در پی تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و ۲۳ کشور دیگر عضو این اتحادیه در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی برای تأمین بودجه، توسعه و استقرار نیروهای مسلح خود پیمان‌نامه‌ای با هم امضا کردند. کشورهای اروپایی هم اکنون ۴۷ پروژه دفاعی مشترک در حال اجرا دارند. فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه روز دوشنبه در گفتگویی یادآوری کرد که در اروپا ۲۰ نوع و در آمریکا تنها ۶ نوع هواپیمای جنگی تولید می‌شود. علاوه بر این موارد فرانسه از هم اکنون هدایت پروژه ساخت بالگردهای جدید اروپایی را نیز بر عهده دارد.
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک ایام هفته وحدت گفت: گرامیداشت هفته وحدت که ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول که ابتکار امام خمینی (ره) بوده، بسیار مهم است و پیام اتحاد برای مسلمانان که با پیروی از قرآن و پیروی از حضرت رسول (ص) اشتراک نظر دارند، به همراه دارد. دستاوردهای فرهنگی، معنوی و اجتماعی مسلمانان ظرفیت بسیار مهمی استنماینده مردم ورامین پیشوا و قرچک در مجلس با تاکید براینکه از این فرصت و از نزدیکی فرق مختلف اسلامی برای حفظ صلح و امنیت باید استفاده کرد مطرح کرد: هفته وحدت فرصتی است تا همه مذاهب و فرق اسلامی روی اشتراکات خود سرمایه گذاری کنند، به هم نزدیک شوند و با دستاوردهای فرهنگی، معنوی، مادی و اجتماعی این ظرفیت بنشینند و گفت و گو کنند و توافقاتی برسند. بیشتر بخوانید: سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه وحدت جهان اسلام به نفع کشورهای مسلمان بوده و این اتحاد به دنبال خود رفاه، امنیت و آرامش خواهد داشت، مطرح کرد: امروز دشمنان قرآن و اسلام تلاش می‌کنند بین کشورها تفرقه ایجاد کنند، مناقشات آنها را پررنگ کرده و جنگ‌های خونین بین آنها به راه بیندازند که نمونه آن را می‌توان آمریکایی‌ها را نام برد که صراحتا از نفت کشورها می‌گویند و در مورد سوریه و آنقدر بی شرم هستند که می‌گویند ما نفت سوریه را می‌خواهیم و کاری هم به بقیه مسائل نداریم. کشورهای اسلامی هم مانند ناتو، دستگاه امنیتی و دفاعی مشترک داشته باشندنقوی حسینی با اشاره به موضوع شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی در بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن با چنگ و دندان آمده و در دشمنی هم بین فرقه‌های اسلامی تفاوتی برایش ندارد و در ایجاد شکاف تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نمی‌شود؛ لذا جهان اسلام باید با هم متحد و منسجم شوند مشکلات را بین خودشان رفع کرده، مناقشات را با گفت و گو و مذاکره حل کنند. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس امنیت منطقه را دسته جمعی تامین کنند، تصریح کرد: همان طور که بسیاری از قدرت‌های دنیا دستگاه امنیتی مشترک دارند، مانند کشورهای اروپایی که قوه قهریه ناتو را تشکیل دادند و از امنیت کل اروپا دفاع می‌کنند؛ ما هم باید دستگاه امنیتی و دفاعیمشترک داشته باشیم و از کل جهان اسلام دفاع کنیم و همه مشارکت داشته باشند. /پایان پیام
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ترکیه اعلام کرد که ۱۱ عضو آلمانی داعش را به کشورشان مسترد می‌کند، مقامات آلمانی از ترکیه خواستند درباره اعضای داعش که در زندان‌های ترکیه هستند اطلاعاتی در اختیار آنها بگذارد تا بتوانند این افراد را دادگاهی کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، خبر ورود شهروندان عضو داعش از ترکیه به آلمان دو روز است که به مهم‌ترین موضوع رسانه‌های آلمان تبدیل شده است. هنوز تعداد دقیق اعضای آلمانی داعش اعلام نشده اما طبق گفته مقامات ترکیه، شهروندان آلمان عضو گروه تروریستی داعش به زودی به این کشور پس فرستاده خواهند شد. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به شدت به این موضوع اعتراض کرده و گفته است که «ترکیه هتل هیچ یک از اعضای خارجی داعش نیست». یکی از سخنگویان وزارت کشور آلمان گفته است که دولت این کشور با پس گرفتن شهروندان داعشی خود مخالف نیست و به لحاظ قانونی هم نمی‌توان با آن مخالفت کرد.

به انتهای لیست رسیدید