کلانتری

برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در فرایند توسعه اصول اولیه محیط زیست را حفظ نکردیم. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز با بیان اینکه از همه افرادی که برای حفظ محیط زیست تلاش می‌کنند، سپاسگزارم، گفت: کشور در بخش‌های فراوانی توسعه پیدا کرده است، تقریبا در همه بخش‌ها توسعه مناسبی نسبت به عمر انقلاب داشتیم. وی ادامه داد: تنها بخشی که وضعیت آن بهبود پیدا نکرده، بلکه بحرانی هم شده محیط زیست است، در حالی که عمر متوسط ایرانیان حدود ۲۰ سال اضافه شده است، چیزی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت دانشجویان اضافه شده و ۹۰ درصد مردم در کشور از گاز و آب آشامیدنی بهره مند هستند و این اقدامات خوبی است که در طی ۴۰ سال در کشور اتفاق افتاده است. او افزود: آلودگی هوای کلانشهرها، وضعیت نامطلوب جنگل‌ها و بهره‌وری کم از انرژی از جمله مشکلاتی است که در کشور در حوزه محیط زیست وجود دارد، شدت ضریب انرژی که به هدر می‌دهیم ۲۳ صدم درصد است و بعد از روسیه که سی و دو صدم درصد است، قرارداریم ما حتی از عربستان نیز کم بهره‌ورتر در حوزه انرژی هستیم. کلانتری خاطرنشان کرد: همه وزرای دولت می‌توانند از دستاوردهای انقلاب در طول چهل سال بگویند، لما ما نمی‌توانیم درباره وضعیت محیط زیست به مردم دروغ بگوییم چه قبل و چه بعد از انقلاب در توسعه، اصول اولیه محیط زیست را حفظ نکردیم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
ریس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از استقرار نیروهای کلانتری در محلات خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کیوان ظهیری، رییس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: از ساعت ۱۵ روز جاری کلیه نیروهای کلانتری‌ها در همه محلات شهر جهت برقراری نظم و امنیت چهارشنبه آخر سال مستقر شده‌اند. رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس مخالف شادی نیست. خط قرمز، هنجار شکنی و قانون شکنی است. وی ادامه داد: به خانواده‌های محترم توصیه داریم مواظب فرزندان دلبند خود باشند تا تعطیلات نوروز را با شادی و سلامتی کنار عزیزانشان سپری کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
عصر ایران - مجتبا قفقازی؛ «عیسی کلانتری» رییس سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا در جریان سفر خود به «اردستان» و در جمع جلسه فرمانداری این شهر از پایان یافتن تحریم‌های کشور تا ۱۰ ماه آینده خبر داده است. حالا جای این پرسش اساسی از جناب کلانتری وجود دارد که: بر اساس کدام ادله و شواهدی مدعی است تحریم‌ها تا ۱۰ ماه آینده تمام می‌شود؟ و او این ۱۰ ماه را از کجا آورده است؟! سوال و ابهام دیگر اینکه چرا برای مثال ۱۰ ماه؟! ظاهرا به جای ۱۰ می‌توان هر عدد دیگری را نیز قرار داد و این مساله تغییری در چارچوب اظهارات کلانتری نخواهد داشت. در جمع‌بندی بهتر است به این نکته اشاره شود که ۱۰ ماه مورد اشاره رییس سازمان حفاظت از محیط زیست به هر جهت می‌بایست یک پایه استدلالی و منطقی در ذهن ایشان داشته باشد و بهتر است «کلانتری» در این باره روشنگری کند و توضیح دهد که این ۱۰ ماه را بر چه مبنایی مطرح کرده است و مثلا چرا نگفته است ۱۲ یا ۸ ماه آینده؟!
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری ایلنا: عیسی کلانتری (رییس سازمان حفاظت محیط زیست) درباره حجم آبی که پشت سدهای خوزستان ذخیره شده‌است، گفت: حجم سدهای خوزستان در مجموع حدود ۲۰ میلیارد مترمکعب است که در حال حاضر در حدود ۱۸ میلیارد مترمکعب آب دارد. وی ادامه داد: این مقدار می‌تواند برای مصرف سالیانه استان در نظر گرفته شود و با توجه به اینکه سدهای این مناطق عمدتا برقی هستند، آب پشت سد می‌تواند هم برای تولید برق و هم برای مصارف شرب و کشاورزی استان مورد استفاده قرار بگیرد. رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این سوال که با توجه به آب شدن برف‌ها در ارتفاعات مناطق بالادست و ورود این آب‌ها به سدهای خوزستان و بالا رفتن حجم آب در سدها آیا ممکن است، خطری ساکنان مناطق پایین‌دست را تهدید کنند و مجبور به تخلیه مناطق مسکونی شوند، تصریح کرد: باید آب سدها تخلیه شود، چراکه بیش از حجم‌شان دیگر ظرفیتی ندارند و باید از طریق تخلیه آب ورودی و خروجی سدها را تنظیم کنند. کلانتری با بیان اینکه تقریبا سدها در این مناطق پر شده‌اند و هر چقدر آب وارد می‌شود، باید از آن طرف نیز خارج شود، خاطرنشان کرد: پیک سیل در این منطقه تمام شده و ما از آن گذر کرده‌ایم و بعید می‌دانم نیاز به تخلیه منازل مسکونی در این مناطق باشد. وی همچنین درباره خسارت‌های ناشی از سیل به مناطق حفاظت‌شده محیط زیست در استان‌های درگیر سیل در کشور گفت: میزان خسارات ناشی از سیل به محیط‌زیست و مناطق حفاظت شده کم بوده و اتفاقا این سیلاب‌ها برای بخشی از محیط‌زیست نیز مفید بوده است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قاچاق خاک کشور واقعیت ندارد و شایعه است. وی همچنین گفت: طرح انتقال آب به مرکز کشور باید پیوست زیست محیطی داشته باشد تا عوارضی متوجه طبیعت نباشد. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: امسال با توجه با بارندگی‌ها منشأ داخلی ریزگرد نداریم اما دستور مقام معظم رهبری است که سال آتی برای رفع مشکل ریزگرد سیستان و بلوچستان به طور ویژه برنامه ریزی کنیم. کلانتری، ساماندهی وضعیت پسماندهای صنعتی در کشور را ضروری دانست و افزود: در هیچ کدام از استان‌های کشور در این خصوص عملکرد مناسبی وجود ندارد و باید تلاش‌ها در این حوزه چند برابر شود. وی با تاکید بر اینکه همه استان‌ها ملزم به اجرای طرح‌های ارتقا زیست محیطی هستند، اظهار داشت: قزوین در این خصوص وضعیت خوبی دارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
عیسی کلانتری متولد ۱۳۳۱ شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی سیاستمدار ایرانی است که هم‌اکنون به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت می‌کند. حسن روحانی در دولت دوم خود عیسی کلانتری را به جای معصومه ابتکار به عنوان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد. سال ۹۷ برای شما سخت بود یا ۹۶؟ کلانتری: سال ۹۷ به خاطر موقعیت کشور سال سختی بود. مسئولیت بنده امروز در سازمان محیط زیست این است که این بخش‌ها را از بعد زیست محیطی باهم پیوند بزنم. خبر خوشتان به مردم در حوزه محیط زیست چیست؟ کلانتریآلودکی شهر‌ها تلفات زیادی دارد و تمام هم و غم محیط زیست و رئیس جمهور کاهش آلودگی هواست.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ خبر بازداشت عباسعلی دامنگیر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان و معاونش، به اتهام تخلفات مالی، بار دیگر عمق ریشه‌های سوء استفاده و فساد در سازمان حفاظت محیط زیست را به نمایش گذاشت. رویکردی که تقدیر از رئیس اداره بازرسی عملکرد محیط زیست استان سمنان، آینه تمام‌نمای آن است. این در حالی است که ماه گذشته، بازداشت سید حسین سادات موسوی، مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان یزد، با اتهام مشابه، خبرساز شد و سهولت سوء استفاده مدیران محیط زیست از اختیارات دولتی‌شان را به نمایش گذاشت. فاش شدن این حجم از تخلفات در بازه زمانی کوتاه دو ماه گذشته، نه تنها ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست را یادآور می‌شود بلکه لزوم بازنگری حسن روحانی در انتخاب «عیسی کلانتری» به سمت ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را به تصویر می‌کشد؛ انتخابی که امروز از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس، بزرگترین تهدید برای محیط زیست کشور شناخته می‌شود. بیشتر بخوانید: خضری: کلانتری، ابرچالش محیط زیست کشور استانتهای پیام/
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی که خواست نامش اشاره نشود، ادامه داد: سرپرست پاسگاه گویم برای گذراندن تعطیلات نوروزی به خشت سفر کرده بود که شامگاه سه شنبه ۱۳ فروردین و در بازگشت از سفر، مقابل منزل پدری هدف گلوله فردی ناشناس قرار گرفت. وی اضافه کرد: مرحوم رستمی در مرخصی و با لباس شخصی و غیرمسلح به قتل رسید. این منبع مطلع همچنین گفت: برادر وی نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شد که هم اینک وضعیت وی رو به بهبود است. این منبع مطلع گفت: انگیزه این رخداد شخصی بوده و هیچ ارتباطی با شغل سروان رستمی نداشته است. شهرک گویم در غرب شهر شیراز و در مسیر ارتباطی این شهر به سپیدان قرار دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما نتوانستیم حافظان خوبی برای نسل‌های بعد در حفظ محیط زیست باشیم و دلیلش این بود که توسعه را در مقابل محیط زیست قرار دادیم در حالی که اگر محیط زیست نباشد توسعه‌ای در کار نیست و بالعکس آن نیز صادق است. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ما نتوانستیم حافظان خوبی برای نسل‌های بعد در حفظ محیط زیست باشیم و دلیلش این بود که توسعه را در مقابل محیط زیست قرار دادیم در حالی که اگر محیط زیست نباشد توسعه‌ای در کار نیست و بالعکس آن نیز صادق است. کلانتری افزود: مطمئنم اگر روش‌های درستی را پیش بگیریم که هم محیط زیست حفظ شود و هم یک توسعه پایدار داشته باشیم که حفظ محیط زیست در دل توسعه پایدار است، کشور محیط زیست بهتری خواهد داشت، یکی از اجزای توسعه پایدار حفظ محیط زیست است، ما فکر کرده‌ایم هرچیزی در اطراف ماست برای ماست و هیچ حقی برای نسل‌های دیگر قائل نبودیم. کلانتری ابراز کرد: محیط زیست محکم از اصولش دفاع خواهد کرد اما به این بلوغ فکری رسیده که راه توسعه را نبندد. از مردم می‌خواهم در حفظ محیط زیست ما را یاری کنند و همانطور که خانه‌اشان را تمیز نگه می‌دارند محیط زیستشان را نیز پاکیزه نگه دارند.
فارسفارس1 ماه قبل
معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: رستوران مستقر در پایانه شهید کلانتری کرج، به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شد. به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، محمد گراوند اظهار داشت: گشت تعزیرات حکومتی استان البرز ویژه نوروز با حضور بازرسین صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان بهداشت به صورت مستمر در حال برگزاری است. وی بیان کرد: طی بازرسی از رستوران ترمینال شهید کلانتری کرج، به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از مواد فاسدشدنی و تاریخ گذشته این رستوران پلمب شد. معاون اجرایی تعزیرات حکومتی البرز، این مسؤول در پایان از تشکیل پرونده تخلف این رستوران و رسیدگی به آن توسط مسؤولان قضایی خبر داد. انتهای پیام/ت/۱۱۰۲/ح
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان از طریق زیست‌محیطی منعی ندارد و امکان‌پذیر است. انتخاب نوشت: عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان از طریق زیست‌محیطی منعی ندارد و امکان‌پذیر است. معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه از نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست این طرح اشکال و ایرادی ندارد، تصریح کرد: با رعایت تمام جوانب زیست محیطی اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان امکان‌پذیر است. معاون رئیس‌جمهور با اشاره به آخرین وضعیت بازداشت‌شدگان حوزه محیط‌زیست کشور افزود: در مورد بازداشتی‌های محیط‌زیست وزرای مربوطه پیگیر بودند و دیگر کاری از دست دولت ساخته نیست. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست اظهار کرد: با توجه به اینکه وزیر اطلاعات اذعان کرد که این بازداشت‌شدگان جاسوس نیستند، امیدوارم محاکمه آنها عادلانه باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: خودروها و سوخت‌های غیر استاندارد از معضلات کلانشهرهاست و ۷۰ درصد موتورسیکلت‌ها در تهران آلوده هستند و هر دستگاه موتورسیکلت به اندازه پنج برابر خودروی سواری آلودگی تولید می‌کند. کلانتری خاطرنشان کرد: امسال در شهر تهران ۳۴ روز بیش از پارسال، هوای سالم داشتیم و خوشبختانه یک روز تعطیلی به دلیل آلودگی هوا نداشتیم و بهبود کیفیت سوخت و استفاده نکردن از مازوت از دلایل این امر است. وی ادامه داد: دریاچه ارومیه نیز از وضعیت خوبی برخوردار است و پیش بینی می‌شود با توجه به محدودیت بودجه تا سال ۱۴۰۷ به تراز اکولوژیکی برسد. کلانتری در رابطه با آخرین وضعیت بازداشتی فعالان محیط زیست گفت: دولت با مسئولیت معاون حقوقی رئیس جمهوری و وزارتخانه‌های کشور، اطلاعات و دادگستری پیگیر این قضیه بود و امیدواریم به صورت عادلانه محاکمه شوند و بنا به اذعان وزیر اطلاعات، فعالان محیط زیست جاسوس نیستند. شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری عاملان حمله تروریستی به کلانتری ۱۳ «ماهشهر» در کمتر از یک هفته خبر داد. سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت: در پی حادثه تروریستی منجر به شهادت ۲ تن از ماموران کلانتری ۱۳ بندر امام شهرستان «ماهشهر» پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان خوزستان با تلاش اطلاعاتی در کمتر از یک هفته موفق شدند، ۹ نفر از عاملان اصلی و مرتبط با این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند. فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: ماموران انتظامی استان موفق شدند، ۲ قبضه اسلحه «کلاش» و خودرویی را که در این عملیات تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود، شناسایی و کشف کنند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار عباس زاده بیان داشت: متهمان اصلی و مرتبطین در تحقیقات تکمیلی اعتراف کردند در سال جاری به چند مقر نظامی و انتظامی در سطح استان تعرضاتی داشتند که تحقیقات تکمیلی متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
آنچه کلانتری در دفاع از تفویض اختیارات به مدیران استانی به طور کل نادیده می‌گیرد پیامدهای درون‌سازمانی این تفویض اختیارات است. حالا مدیران استانی می‌توانند راسا تصمیماتی بگیرند که ممکن است پیامدهایی جبران‌ناپذیر برای محیط زیست به همراه داشته باشد. در ادامه کلانتری، انتقادات طرح‌شده نسبت به فروش مجوز شکار را که از آغاز سال جاری در دستور کار سازمان حفاظت محیطزیست قرار گرفت به چماقی تشبیه می‌کند که بر سر سازمان حفاظت محیط زیست فرود آمده. انتقاداتی که مسئولان شکاردوست سازمان حفاظت محیط زیست سعی در نادیده گرفتنشان دارند. نکته دیگر که در دفاع کلانتری از شکار جلب توجه می‌کند آنجاست که وی صدور مجوز شکار ۱۰۵ چارپا را نسبت به جمعیت به گفته خودش ۲۰۰هزار راسی چارپا ناچیز می‌داند و مدعی است که باید تعداد بیشتری مجوز شکار صادر شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به حواشی پیرامون عزل پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی این سازمان واکنش نشان داد. امروز (شنبه ۱۱ اسفند)، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با حکم عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست برکنار شد. گفته می‌شود که فرشچی به دلیل مخالفت با طرح انتقال آب دریای خزر عزل شده است. کلانتری گفت: من از اردیبهشت‌ماه قصد داشتم که معاون محیط زیست دریایی را تغییر دهم اما صبر کردم تا موضوع سفیر شدن ایشان محقق شود تا اینکه در مهرماه امسال مسجل شد که بحث سفیر شدن منتفی شده است. با توجه به انتخاب احمدرضا لاهیجان‌زاده به عنوان معاون جدید محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، کلانتری با اشاره به سابقه فعالیت لاهیجان‌زاده در ادارت کل محیط زیست خوزستان و بوشهر گفت: آقای لاهیجان‌زاده تجربه خوبی در زمینه معاونت محیط زیست دریایی دارد و از مدیران با سابقه سازمان محیط زیست به شمار می‌رود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایلنا: معاون رییس‌جمهور در خصوص مجوز صدور شکار به شکارچیان خارجی توضیحاتی را ارائه کرد. (درباره مجوز شکار به شکارچیان خارجی که مخالفت‌های زیادی را در پی داشت): این اشکال به مجموعه ما باز می‌گردد که به موقع اطلاع‌رسانی نمی‌کنند. این اقدام از هر لحاظ مناسب بود، اما اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه نشده بود. مخالفان شکار می‌خواهند در این زمینه مانند موضوع تراریخته جوسازی کنند، اما من که یک جوان نیستم که بخواهم برای حفظ پستم به این جوسازی‌ها اهمیت بدهم. باز هم می‌گویم در این خصوص ضعف از ما بوده که اطلاع‌رسانی درست و به موقعی نداشتیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به نظر می‌رسد استعفای وزیر خارجه دلایل ظاهری و باطنی دارد که هر کدام بخشی از موضوع بوده‎اند. *اختلاف داخلی در دولتدر این میان اکثر رسانه‌ها و تحلیلگران اصولگرا با توجه به غیبت ظریف در دیدار بشار اسد با رئیس جمهوری، این استعفا را ناشی از اختلافات داخلی درون دولت تفسیر کردند. البته بعدا خبر رسید که خود بشار اسد نیز از ظریف برای سفر به دمشق دعوت کرده تا ذهنیت ایجادشده درباره اختلاف درون محور مقاومت از میان برود. گرچه برخی ظریف را فردی احساسی توصیف می‌کنند، اما منحصر کردن استعفای او به حواشی دیدار با بشار اسد پاسخ کاملی به چرایی این استعفا نخواهد بود. موج بزرگ ناشی از استعفای ظریف نشان داد نه تنها حامیان دولت، که مردم و منتقدان نیز از تضعیف مسیر دیپلماسی که ظریف را می‌توان از زبده‌ترین مردان کشور در این عرصه دانست، نگران شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- جملاتی که روز گذشته به نقل از عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دفاع از صدور مجوز شکار در رسانه‌ها منتشر شد، واکنش‌های متعددی را به ویژه در میان فعالان محیط زیست به همراه داشت. جملاتی که نه تنها با شان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست چندان سازگار نیست بلکه حکایت از ناآگاهی این مقام مسئول نسبت به چالش‌های روز محیط زیست کشور دارد. اعضای کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست، از بعد تخصصی و برخی دیگر از نمایندگان از جمله اعضای کمیسیون امنیت ملی، از بعد امنیتی حضور شکارچیان خارجی را که عموما سبقه نظامی دارند و حضور مسلحشان در کنار چند محیط‌بان ساده، تهدیدی برای امنیت ملی کشور به شمار می‌ورد مورد انتقاد قرار داده‌اند. این در حالی است که به‌جز ذی‌نفعان شکار و بنیانگذاران قرق‌های اختصاصی تا کنون کسی درصدد دفاع از شکارفروشی سازمان حفاظت محیط زیست چه در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و چه در قرق‌های خصوصی برنیامده است؛ اما کلانتری، گویی این انتقادات که هر دست‌اندرکار محیط زیستی در کشور دستکم تا حدودی با آن آشناست، اعتنا نمی‌کند، بر شکارفروشی مهر تایید می‌زند. انتهای پیام/
الفالف2 هفته قبل
قتل سرپرست یک کلانتری به دلیل مشکلات شخصیگروه حوادث الف، ۱۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۶ ۳۹۸۰۱۱۵۰۸۰معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: سروان محمد رستمی سرپرست کلانتری گویم به دلیل مشکلات شخصی در شهر خشت هدف گلوله قرار گرفت.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
سروان محمد رستمی سرپرست کلانتری گویم شیراز و یکی از همراهان وی در اثر شلیک فردی به قتل رسیدند. وی اضافه کرد: مرحوم رستمی در مرخصی و با لباس شخصی و غیرمسلح به قتل رسید. این منبع مطلع همچنین گفت: برادر وی نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شد که هم اینک وضعیت وی رو به بهبود است. این منبع مطلع گفت: انگیزه این رخداد شخصی بوده و هیچ ارتباطی با شغل سروان رستمی نداشته است. شهرک گویم در غرب شهر شیراز و در مسیر ارتباطی این شهر به سپیدان قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عیسی کلانتری با ارائه گزارشی از عملکرد سال ۹۷ و برنامه‌های سال جاری این سازمان به حسن روحانی رییس جمهوری، بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، به عنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاکید کرد. وی در خصوص وضعیت تالاب‌های کشور نیز با توجه به دغدغه رییس جمهوری، برای تخصیص مناسب حقابه‌ها از جانب وزارت نیرو، ازپر آب شدن تالاب‌های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب‌های سیستان و استان فارس خبر داد. ‌رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد، در حوزه مدیریت و دفع مناسب پسماندها، با توجه به حذف بودجه یک میلیارد دلاری پیشنهادی دولت توسط مجلس در بودجه ٩٧ و عدم ارائه آیین نامه لازم برای استفاده از اعتبار هزار میلیارد تومانی توسط وزارتخانه‌های ذیربط در سال گذشته، تلاش‌های انجام شده در این زمینه را صرفا اقدامات جاری شهرداری‌ها دانست و توجه بیشتر مجلس و دولت در این زمینه را خواستار شد. کلانتری در زمینه وضعیت هوای کلانشهرها، ضمن اعلام‌ بهبود چشمگیر شاخص‌های کیفی هوا در تهران و سایر کلانشهرها، اقدامات انجام شده در خصوص برنامه پایش فراگیر، تداوم پایش صنایع آلاینده و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های ذیربط را توضیح داد و از همکاری وزارت نفت و شهرداران این شهرها تقدیر کرد. وی در ادامه گزارشی از وضعیت محیط بانان سازمان و روند تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در خصوص تصویب این لایحه طی چند ماه آینده ابراز امیدواری کرد. وی همچنین با تبیین اقدامات انجام شده برای دریاچه ارومیه از پیشرفت به سمت احیای این دریاچه خبر داد.
جهان نیوزجهان نیوز11 ساعت قبل
گروه سیاسی جهان نیوز، امیر حمزه نژاد: محیط زیست از جمله حوزه‌های مهم و حیاتی کشور است. سرانجام و تاثیر این سیاست‌های محیط زیستی بر کشورمان چه بوده است؟ اینها سئوالاتی است که با نگاهی به کارنامه کاری این چند سال روسای سازمان محیط زیست می‌توان به بخشی از آن پاسخ گفت. دوران ریاست «معصومه ابتکار» بر سازمان محیط زیست کشور که برای سومین بار بر این صندلی در دولت دوازدهم تکیه می‌زد، یکی از پرچالش‌ترین دوران‌های این سازمان و خصوصا خود محیط زیست کشور بود. ابتکار هم از سازمان محیط زیست به معاونت زنان و خانواده اسباب کشی کرد. جالب اینجاست که جای وی را فردی پرحاشیه‌تر گرفت که پیشتر در حوزه کشاورزی نظرات قابل تاملی را ابراز داشته بود. «عیسی کلانتری» وی محیط زیست را بیشتر محصور در موضوع آب می‌دید. اما کلانتری از جمله موافقان این طرح بود اما «پروین فرشچی» معاون سابق محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از جمله مخالفان این طرح بود که با نامه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست برکنار شد.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ سید محسن تقی زاده رییس پلیس آبادان با توجه به افزایش پرونده‌های سرقت خانه و مغازه در سطح شهر آبادان دستور دادتا تیمی از ماموران کلانتری ۱۵ احمدآباد برای دستگیری عامل این دزدی‌ها وارد عمل شوند. ماموران در گام نخست با حضور در محل‌های سرقت موفق به شناسایی چند دوربین مداربسته در مغازه‌ها و نزدیکی خانه‌ها شدند. همین کافی بود تا ماموران فیلم‌های زمان سرقت را مورد بررسی قرار دهند و خیلی زود تصویر یکی از سارقان سابقه‌دار که علی نام دارد به دست آمد و در ادامه مخفیگاه وی در منطقه کارون و ۲ کوچه بالاتر از کلانتری محل ردزنی شد. بدین ترتیب ماموران تجسس کلانتری ۱۵ احمدآباد روز گذشته در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم در خانه‌اش شدند و در بازرسی از خانه متهم ۳۶ ساله وسایل سرقتی زیادی به دست آوردند. بنا به این گزارش، علی پس از اعتراف به سرقت‌هایش برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حیدر عباس زاده گفت: در پی حادثه تروریستی منجر به شهادت دو تن از ماموران کلانتری ۱۳ بندر امام شهرستان ماهشهر پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان خوزستان با تلاش‌های اطلاعاتی و عنایت خداوند متعال کمتر از یک هفته موفق شدند تعداد ۹ نفر عاملان اصلی و مرتبط این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند. این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان موفق شدند دو قبضه اسلحه کلاش به کار رفته و خودروی که در عملیات تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود، شناسایی و کشف کنند. سردار عباس زاده بیان کرد: در تحقیقات تکمیلی از متهمان اصلی و مرتبطان، آنها اعتراف داشتند به چند مقر نظامی و انتظامی در سال جاری در سطح استان تعرضاتی داشتند که تحقیقات تکمیلی متعاقبا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به حواشی پیرامون عزل پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی این سازمان واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، امروز (شنبه ۱۱ اسفند)، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با حکم عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست برکنار شد. گفته می‌شود که فرشچی به دلیل مخالفت با طرح انتقال آب دریای خزر عزل شده است. کلانتری گفت: من از اردیبهشت‌ماه قصد داشتم که معاون محیط زیست دریایی را تغییر دهم اما صبر کردم تا موضوع سفیر شدن ایشان محقق شود تا اینکه در مهرماه امسال مسجل شد که بحث سفیر شدن منتفی شده است. با توجه به انتخاب احمدرضا لاهیجان‌زاده به عنوان معاون جدید محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، کلانتری با اشاره به سابقه فعالیت لاهیجان‌زاده در ادارت کل محیط زیست خوزستان و بوشهر گفت: آقای لاهیجان‌زاده تجربه خوبی در زمینه معاونت محیط زیست دریایی دارد و از مدیران با سابقه سازمان محیط زیست به شمار می‌رود.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
یکی از سربازان کلانتری ۱۴۷ نارمک شب گذشته در خیابان دماوند با خودروی گشت انتظامی در حال مراجعت به کلانتری بود که در نزدیکی خودروی وی، دو سارق زورگیر اقدام به سرقت گوشی یکی از شهروندان کردند. سرباز کلانتری با مشاهده این صحنه به تعقیب سارقان زورگیر که سوار بر موتورسیکلت بودند پرداخت که در این حین یکی از سارقان از موتورپیاده شد و با سلاح سرد برای سرقت یک گوشی دیگر اقدام کرد، در این حین سرباز وظیفه‌شناس برای بازداشت زورگیر دیگر که سوار بر موتورسیکلت بود، وارد عمل شد. در این حین سارق زورگیر، با قمه به سمت سرباز حمله‌ور شد و وی را از چند ناحیه بدن زخمی کرد اما در نهایت با رشادت این سرباز به دام افتاد. این سارق زورگیر که ۲۰ سال سن دارد، دو هفته پیش از زندان آزاد شده و می‌گوید به خاطر مصرف قرص دست به سرقت و زورگیری مجدد زده است، همچنین مأموران در بررسی لوازم همراه وی موفق به کشف ۱۰ تلفن‌همراه سرقتی شدند. سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس پایتخت صبح امروز در حاشیه بیست و یکمین مرحله از طرح رعد از این سرباز تقدیر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان از آن طرح‌هایی است که موافق و مخالفان دوآتشه بسیار دارد، البته آذرماه امسال حسن روحانی- رئیس جمهور کشورمان- در سفر استانی به سمنان، حجت را بر دولتی‌ها تمام کرد و افزود: «از نظر دولت مشکلات انتقال آب از شمال ایران به استان سمنان بر طرف شده و کارهای مطالعاتی مربوط به آن نیز انجام شده است. وی با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست با انتقال آب تنها با هدف تأمین آب شرب و بهداشت موافقت می‌کند، تصریح کرد: با انتقال آب به منظور تأمین آب برای مصارف کشاورزی مخالف هستیم. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان حتما باید گزارش ارزیابی زیست محیطی داشته باشد، تاکید کرد: برای اجرای این طرح، حتما باید ضوابط زیست محیطی رعایت شود، البته تاکنون برای انتقال آب دریای خزر به سمنان، وزارت نیرو آبی تخصیص نداده است. در صورت تخصیص وزارت نیرو، سازمان محیط زیست ضوابط زیست محیطی را ابلاغ می‌کند. به همین دلیل تا زمانی که مطالعات ارزیابی زیست محیطی درباره انتقال آب دریای خزر به تصویب سازمان حفاظت محیط زیست نرسد، اجرای این طرح غیرقانونی است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، عیسی کلانتری روز پنجشنبه درکارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار قم در تالار امام جواد (ع) استانداری افزود: آب مورد نیاز شرب و بهداشت مردم در مناطق سرزمینی ایران باید به هر عنوان ممکن تامین شود اما اعتقادی به انتقال آب بین حوزه‌ای برای تامین آب بخش کشاورزی و صنعت ندارم. وی بااشاره به لزوم جبران کم توجهی‌ها به محیط زیست این استان، ادامه داد: سازمان محیط زیست برای انجام این کار در کنار مسئولان است تا در۵۰ سالگی انقلاب، قم به عنوان پاکترین استان کشور مطرح باشد. ** محیط زیست قربانی توسعه ناپایدار شده استرئیس سازمان حفاظت محیط زیست دربخش دیگری از سخنان خود گفت: این انسان‌ها هستند که محیط زیست را تخریب می‌کنند، چرا ۵۰ سال پیش دریاچه قم آب داشت اما اکنون ندارد و محیط زیست استان با چالش هایی مواجه شده است. وی بیان کرد: محیط زیست قربانی زیاده خواهی نسل حاضر شده که به دلیل منفعت طلبی به دنبال استفاده حداکثری از تمام منابع طبیعی بدون نگاه به آیندگان است. کلانتری گفت: بیش از ۹۰ میلیارد متر مکعب از آبهای تجدید پذیر کشور استفاده شده که این میزان بسیار بیش از استانداردهای جهانی می‌باشد که عملا محیط زیست کشور را با مشکل مواجه کرده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، عیسی کلانتری روز پنجشنبه درکارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار قم در تالار امام جواد (ع) استانداری افزود: آب مورد نیاز شرب و بهداشت مردم در مناطق سرزمینی ایران باید به هر عنوان ممکن تامین شود اما اعتقادی به انتقال آب بین حوزه‌ای برای تامین آب بخش کشاورزی و صنعت ندارم. وی بااشاره به لزوم جبران کم توجهی‌ها به محیط زیست این استان، ادامه داد: سازمان محیط زیست برای انجام این کار در کنار مسئولان است تا در۵۰ سالگی انقلاب، قم به عنوان پاکترین استان کشور مطرح باشد. ** محیط زیست قربانی توسعه ناپایدار شده استرئیس سازمان حفاظت محیط زیست دربخش دیگری از سخنان خود گفت: این انسان‌ها هستند که محیط زیست را تخریب می‌کنند، چرا ۵۰ سال پیش دریاچه قم آب داشت اما اکنون ندارد و محیط زیست استان با چالش هایی مواجه شده است. وی بیان کرد: محیط زیست قربانی زیاده خواهی نسل حاضر شده که به دلیل منفعت طلبی به دنبال استفاده حداکثری از تمام منابع طبیعی بدون نگاه به آیندگان است. کلانتری گفت: بیش از ۹۰ میلیارد متر مکعب از آبهای تجدید پذیر کشور استفاده شده که این میزان بسیار بیش از استانداردهای جهانی می‌باشد که عملا محیط زیست کشور را با مشکل مواجه کرده است.

به انتهای لیست رسیدید