کلانشهرها

کلانشهرها

خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که برای کاهش مصرف بنزین می‌توان در مرحله اول به تولید و استفاده از خودروهای کم مصرف روی آورد. همچنین گسترش حمل و نقل عمومی یا سیاست‌های قیمتی نیز می‌تواند باعث کنترل و کاهش مصرف بنزین در کشور شود. این تصمیم در کاهش مصرف بنزین در کشور بی‌تاثیر نبود؛ به طوریکه ۲۰ درصد مصرف بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان نسبت به جمعه هفته پیش (۱۷ آبان) محقق شد. آن‌طور که بیژن زنگنه – وزیر نفت – به‌تازگی اعلام کرده است پس از اجرای طرح احیای کارت سوخت، اگرچه هنوز مقدار مصرف بنزین پس از آغاز سهمیه‌بندی تثبیت نشده است، اما اکنون ۱۹ تا ۲۰ میلیون لیتر از مصرف بنزین کاسته شده است، البته فکر می‌کنیم مصرف دوباره بالا برود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
مهرمهر12 ساعت قبل
ایجاد اتوبان‌های درون شهری، موجب دعوت به سفر جدی از سوی شهروندان در محدوده شهری می‌شود. در شهرسازی امروز دنیا، شهرسازی باید مبتنی بر مشارکت باشد و دیگر با نگاه از بالا به پایین و دستوری و بی توجهی به مقتضیات محلات، نمی‌توان کاری از پیش برد. در حالی که ممکن است برخی از این درخواست‌ها مغایر مصلحت کشور، سند چشم انداز و برنامه‌های ۵ ساله و سالانه کشور باشد. وی تاکید کرد: سخن ما در خصوص عدم ورود شورایاران و یا شورای شهر به تصدی‌گری‌های مالی به مفهوم افزایش تأثیرگذاری در نظام نظارتی و پاسخگو کردن مدیران اجرایی است نه اینکه آنها را کنار بگذاریم. پروژه‌هایی که تعریف شده، بیشتر با رویکرد ارتقا کیفیت زندگی است و جنس آن با پروژه‌هایی که در دوره‌های گذشته انجام می‌شد متفاوت است، مبتنی بر نیاز محلات است و هزینه زیادی نیز نمی‌خواهد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
کمیسیون امور داخلی و شوراها هفته آینده، گزارش‌های وزارت کشور و اطلاعات در خصوص علل وقوع حادثه جان باختن جمعی از هموطنان در تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان را بررسی می‌کند. بررسی طرح اصلاح برخی قوانین راجع به تامین اجتماعی. کمیسیون فرهنگیادامه بررسی طرح ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعیادامه بررسی طرح سازمان صنفی هنرمندان ایرانکمیسیون حقوقی و قضاییبررسی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی. بررسی طرح الزام دولت در پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی. بررسی طرح اصلاح ماده (۱۱۱۷) قانون مدنی (مصوب ۱۳۱۶) و الحاق سه تبصره به آن.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: وضعیت نابهنجار امروز شهرهای کشور نتیجه مطالبات اشتباه جوامع شهری مبتنی بر مطالبه منافع شخصی و مدیران شهری و عدم توجه به حقوق عامه است. ایجاد اتوبان ای درون شهری، موجب دعوت به سفر جدی از سوی شهروندان در محدوده شهری می‌شود. در شهرسازی امروز دنیا، ‌شهرسازی باید مبتنی بر مشارکت باشد و دیگر با نگاه از بالا به پایین و دستوری و بی توجهی به مقتضیات محلات، نمی‌توان کاری از پیش برد. وی ادامه داد: در حالی که ممکن است برخی از این درخواست‌ها مغایر مصلحت کشور، سند چشم انداز و برنامه‌های ۵ ساله و سالانه کشور باشد. سالاری تاکید کرد: سخن ما در خصوص عدم ورود شورایاران و یا شورای شهر به تصدی‌گری‌های مالی به مفهوم افزایش تاثیرگذاری در نظام نظارتی و پاسخگو کردن مدیران اجرایی است نه اینکه آن‌ها را کنار بگذاریم.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: بیکاری آفات زیادی برای جامعه دارد و باید نهضت مبارزه با بیکاری در جامعه ایجاد شود زیرا یکی از اموری که بیکاری به بار می‌آورد از هم پاشیدن خانواده‌ها است. عبادی زاده بیان کرد: ما امروز نیازمند یک تیم کارشناسی هستیم که ظرفیت‌های مناطق مختلف استان هرمزگان را شناسایی کنند و متناسب با ظرفیت‌ها برای آن منطقه برنامه ریزی کنند. عبادی زاده عنوان کرد: کار رسانه‌ای خوبی برای هم استانی‌های ما نشد چنانچه در مساجد بندرعباس برای سیستان و بلوچستان کمک‌های مردمی جمع آوری می‌شد، به لحاظ وسعت حادثه سیستان و بلوچستان از جاسک بیشتر آسیب دیده اما عمق فاجعه در جاسک بیشتر از سیستان و بلوچستان است. وی اظهار داشت: بشاگرد پر بارانترین شهرستان هرمزگان است اما خشک‌ترین شهرستان هم هست، آب‌ها باید در بشاگرد مهار شود اگر بتوانیم سدهای آبخیزداری در سطح شهرستان بشاگرد بزنیم این سدها می‌توانند روستاها را منتفع کنند. نماینده ولی فقیه در هرمزگان در پایان بر لزوم توسعه کشاورزی و صنایع دستی در منطقه بشاگرد تاکید کرد.
فارسفارس13 ساعت قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: وضعیت نابهنجار امروز شهرهای کشور نتیجه مطالبات اشتباه جوامع شهری مبتنی بر مطالبه منافع شخصی و مدیران شهری و عدم توجه به حقوق عامه است. ایجاد اتوبان‌های درون شهری، موجب دعوت به سفر جدی از سوی شهروندان در محدوده شهری می‌شود. در شهرسازی امروز دنیا، ‌شهرسازی باید مبتنی بر مشارکت باشد و دیگر با نگاه از بالا به پایین و دستوری و بی توجهی به مقتضیات محلات، نمی‌توان کاری از پیش برد. وی ادامه داد: در حالی که ممکن است برخی از این درخواست‌ها مغایر مصلحت کشور، سند چشم انداز و برنامه‌های ۵ ساله و سالانه کشور باشد. سالاری تاکید کرد: سخن ما در خصوص عدم ورود شورایاران و یا شورای شهر به تصدی‌گری‌های مالی به مفهوم افزایش تاثیرگذاری در نظام نظارتی و پاسخگو کردن مدیران اجرایی است نه اینکه آن‌ها را کنار بگذاریم.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
ایجاد اتوبان‌های درون شهری، موجب دعوت به سفر جدی از سوی شهروندان در محدوده شهری می‌شود. در شهرسازی امروز دنیا، شهرسازی باید مبتنی بر مشارکت باشد و دیگر با نگاه از بالا به پایین و دستوری و بی توجهی به مقتضیات محلات، نمی‌توان کاری از پیش برد. در حالی که ممکن است برخی از این درخواست‌ها مغایر مصلحت کشور، سند چشم انداز و برنامه‌های ۵ ساله و سالانه کشور باشد. وی تاکید کرد: سخن ما در خصوص عدم ورود شورایاران و یا شورای شهر به تصدی‌گری‌های مالی به مفهوم افزایش تأثیرگذاری در نظام نظارتی و پاسخگو کردن مدیران اجرایی است نه اینکه آنها را کنار بگذاریم. پروژه‌هایی که تعریف شده، بیشتر با رویکرد ارتقا کیفیت زندگی است و جنس آن با پروژه‌هایی که در دوره‌های گذشته انجام می‌شد متفاوت است، مبتنی بر نیاز محلات است و هزینه زیادی نیز نمی‌خواهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
شهاب الدین بی مقدار، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر طیفی از جامعه باید کاندیدای خود را در انتخابات ببیند و متناسب با سلیقه سیاسی خود امکان مشارکت در انتخابات را داشته باشد. با این روند بنده پیش بینی می‌کنم مجلس آینده یک‌دست از نیروهای جبهه انقلابی باشد. وی در ادامه اظهار کرد: از نظر بنده فضای انتخاباتی آنطور که باید و شاید شور و نشاط ندارد. نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: پیشنهاد بنده به شورای نگهبان تجدید نظر در بررسی صلاحیت‌ها است. چرا که مردم با زور به پای صندوق‌های رای نمی‌آیند بلکه با توجه به سلایق خود در انتخابات مشارکت می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
با این روند بنده پیش بینی می‌کنم مجلس آینده یک‌دست از نیروهای جبهه انقلابی باشد. وی در ادامه اظهار کرد: از نظر بنده فضای انتخاباتی آنطور که باید و شاید شور و نشاط ندارد. نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: پیشنهاد بنده به شورای نگهبان تجدید نظر در بررسی صلاحیت‌ها است. اگر شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها تجدید نظر کند فضای بهتری برای مشارکت مردمی فراهم می‌شود. چرا که مردم با زور به پای صندوق‌های رای نمی‌آیند بلکه با توجه به سلایق خود در انتخابات مشارکت می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
با کاهش بیش از پیش دمای هوا و در صورت عبور مصرف گاز بخش خانگی از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز، احتمال افت فشار یا قطعی گاز در برخی از نقاط کشور وجود دارد که این مسئله کاملا بستگی به میزان توجه مردم به اصول صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی خواهد داشت. سرد شدن بیش از پیش هوای کشور، در حالی که در هفته اخیر، رکورد مصرف گاز در بخش خانگی با مصرف روزانه حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز و رکورد انتقال گاز کشور با ارسال ۷۹۲ میلیون مترمکعب در یک شبانه روز شکست، هشداری در خصوص رکوردشکنی دوباره انتقال و مصرف گاز در کشور است. وی افزود: آماده سازی شبکه خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار و انجام به موقع تعمیرات اساسی این واحدها نقش غیرقابل انکاری در ثبت رکورد جدید انتقال گاز کشور داشته است. وی با اشاره به ثبت رکورد بی‌سابقه مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری، بیان کرد: با هماهنگی تمامی شرکت‌ها و مدیریت‌های شرکت ملی گاز ایران، با وجود ثبت بالاترین میران مصرف گاز خانگی اما گاز حتی یک مشترک خانگی شهری و روستایی قطع نشد و همکاران شرکت ملی گاز ایران در این آزمون سربلند بیرون آمدند. مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران همچنین با اشاره به افزایش وسعت خطوط لوله و تعداد تاسیسات تقویت فشار گاز برای زمستان امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال، اظهار کرد: با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای تامین گاز زمستانی مشترکان از مردم درخواست می‌شود که صرف‌جویی جدی در مصرف گاز را در دستور کار قرار بدهند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر طیفی از جامعه باید کاندیدای خود را در انتخابات ببیند و متناسب با سلیقه سیاسی خود امکان مشارکت در انتخابات را داشته باشد. با این روند بنده پیش بینی می‌کنم مجلس آینده یک‌دست از نیروهای جبهه انقلابی باشد. وی در ادامه اظهار کرد: از نظر بنده فضای انتخاباتی آنطور که باید و شاید شور و نشاط ندارد. نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: پیشنهاد بنده به شورای نگهبان تجدید نظر در بررسی صلاحیت‌ها است. چرا که مردم با زور به پای صندوق‌های رای نمی‌آیند بلکه با توجه به سلایق خود در انتخابات مشارکت می‌کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، «کوروش هاشمی» با ارائه گزارشی، طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور را که از سوی شرکت بهینه‌سازی در دست پیگیری است، تشریح کرد. وی با اشاره به جایگاه جهانی کشور در مصرف انرژی نهایی در بخش‌های مختلف و بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست، به بررسی چالش‌های شرکت‌های خدمات انرژی پرداخت. مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت درباره قیمت‌های پایین حامل‌های انرژی به‌ ویژه گاز طبیعی گفت: این قیمت‌ها برای مصرف‌کننده انرژی در جهت بهبود روند مصرفی خود و استفاده از فناوری‌های جدید و تجهیزات بازدهی بالا انگیزه لازم را ایجاد نمی‌کند. هاشمی با اشاره به رکورد بی‌سابقه مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی در دی‌ماه امسال (حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز) بر ضرورت بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها تاکید کرد. سقف بازپرداخت در این طرح ۶۰۰ میلیون دلار در مدت چهار سال درنظرگرفته شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، براساس اطلاعات ارائه شده از سوی سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست، در ۹‌ماه امسال، میزان گوگرد موجود در بنزین توزیع شده در کشور کاهش یافته اما در فصل پاییز امسال، در برخی نمونه‌ها، افزایش آروماتیک بنزین مشاهده شده است. سماعی افزود: نتایج این آنالیزها نشان می‌دهد مجموع آروماتیک‌های موجود در بنزین فصول بهار و تابستان کمتر از حد مجاز ۳۵درصد (استاندارد یورو۴) بود؛ اما در نمونه‌های اخذ شده در فصل پاییز این میزان افزایش یافته است. مدیرکل دفتر اقلیم و هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست در همین نشست به تشریح سهم خودروهای فرسوده از آلودگی هوا پرداخت و گفت: ۳۰درصد خودروهای شهر تهران و ۳۵درصد خودروهای کل کشور فرسوده هستند؛ درحالی‌که ۴۵درصد آلودگی هوا در شهر تهران به همان ۳۰درصد خودروهای فرسوده مربوط می‌شود. طبق اعلام مهرزاد اشجعی، دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه‌های زیست‌محیطی، در ایران‌خودرو ۳۲مدل، سایپا۱۲، پارس‌خودرو۴، زامیاد۴، ایران‌خودرو دیزل۲ و کارمانیا یک مدل خودروی یورو۴ تولید می‌شود. سازمان محیط‌زیست دیروز در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، هرچند روند بهبود کیفیت سوخت را تأیید کرد اما برای دومین بار در یک‌ ماه اخیر افزایش ترکیبات آروماتیک در بنزین را تأیید کرد و درباره اثرات آن هشدار داد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. به‌تازگی نیز بیژن زنگنه - وزیر نفت - نیز اعلام کرده که افزایش سهمیه‌ بنزین برای مسافرت‌های نوروزی در اختیار وزارت نفت نیست و هنوز ابلاغیه‌ای دراین باره به وزارت نفت داده نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. در بهار سال ۱۳۹۷ تردد حدود ۶۹ میلیون خودروی شخصی بین شهرها ثبت شده است که با احتساب ۱۳ میلیون ۲۲۱ هزار و ۸۵۱ خودروی شخصی متعلق به دیگران و ۱۶ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۳۵۲ سواری کرایه‌ای، نقش این وسیله نقلیه در سفرهای مردم مشخص می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بلاتکلیفی بنزین سفر موجب شده برخی از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود در ماه‌های پایانی سال نداشته باشند و این سهمیه را برای مسافرت‌های نوروزی ذخیره کنند. به‌گزارش ایسنا، بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. به‌تازگی نیز بیژن زنگنه - وزیر نفت - نیز اعلام کرده که افزایش سهمیه‌ بنزین برای مسافرت‌های نوروزی در اختیار وزارت نفت نیست و هنوز ابلاغیه‌ای دراین باره به وزارت نفت داده نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
این کلانشهر مصداق کوزه‌گری است که از کوزه شکسته آب می‌خورد؛ یعنی میانگین مدارس فرسوده تهران شاید بیشتر از ۳۰ درصد هم باشد. سحرخیز سپس با مهم خواندن مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس فرسوده، تصریح می‌کند: در دولت نهم و دهم یعنی در دو برهه زمانی جداگانه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی هر بار حدود ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی برای تجهیز و نوسازی مدارس اختصاص یافته بود؛ به همین دلیل بخشی از مدارس فرسوده در کشور تخریب و نوسازی شدند، اما در سال‌های اخیر دولت اعتباری برای این بخش در نظر نگرفته است و این اجازه هم داده نشد از محل صندوق ذخیره ارزی برای نوسازی مدارس بودجه‌ای لحاظ شود. وی افزایش اعتبارات بخش نوسازی مدارس را راهکار اصلی مشکل مدارس فرسوده می‌داند و می‌گوید: به همین منظور بهتر است مجلس آینده مصوبه‌ای شبیه مصوبه مجلس نهم داشته باشد و از محل صندوق فرصت و اعتبار ویژه‌ای برای تخریب و نوسازی مدارس فرسوده لحاظ کند. در واقع بخش زیادی از این گونه مدارس نوسازی شده و بقیه نیز به‌زودی نوسازی می‌شوند. وی از تخصیص کامل بودجه ۲ هزارو ۵۰۰ میلیون تومانی بخش نوسازی مدارس در سال ۹۷ خبر می‌دهد و در خصوص بودجه مورد نیاز برای نوسازی ۳۰ درصد مدارس فرسوده کشور هم می‌گوید: چون نوسازی مدارس مستلزم زمان است و هر سال اعتبارات نوسازی مدارس متناسب با شرایط اقتصادی کشور کم و زیاد می‌شوند نمی‌توان یک رقم مشخصی ارائه داد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستورکار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه لغایت سه شنبه (۶ تا ۸ بهمن ماه) اعلام شد. بررسی گزارش‌های وزارت کشور و اطلاعات در خصوص علل وقوع حادثه جان باختن جمعی از هموطنانمان در تشییع پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان دردستور کار روز یکشنبه اعضای کمیسیون قرار دارد. همچنین در روز یکشنبه هفته آتی بررسی طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی نیز انجام می‌شود. نمایندگان در روز دوشنبه نیز به بررسی لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیر دولتی می‌پردازند. /پایان پیام
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بلاتکلیفی بنزین سفر موجب شده برخی از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود در ماه‌های پایانی سال نداشته باشند و این سهمیه را برای مسافرت‌های نوروزی ذخیره کنند. بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بلاتکلیفی بنزین سفر موجب شده برخی از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود در ماه‌های پایانی سال نداشته باشند و …بلاتکلیفی بنزین سفر موجب شده برخی از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود در ماه‌های پایانی سال نداشته باشند و این سهمیه را برای مسافرت‌های نوروزی ذخیره کنند. بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. به‌تازگی نیز بیژن زنگنه - وزیر نفت - نیز اعلام کرده که افزایش سهمیه‌ بنزین برای مسافرت‌های نوروزی در اختیار وزارت نفت نیست و هنوز ابلاغیه‌ای دراین باره به وزارت نفت داده نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
بلاتکلیفی بنزین سفر موجب شده برخی از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود در ماه‌های پایانی سال نداشته باشند و این سهمیه را برای مسافرت‌های نوروزی ذخیره کنند. به‌گزارش ایسنا، بنزین سفر طرحی بود که در نخستین دور سهمیه‌بندی بنزین در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آن را هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می‌کردند. اکنون با اجرای دوباره طرح سهمیه‌بندی گمانه‌زنی‌هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده است که شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفته که قبلا سهمیه‌ای با عنوان سهمیه سفر داشته‌ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه تعیین سهمیه‌های سوخت گرفته نشده است. بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصیاین درحالی است که طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، بیش‌ترین سفر ایرانی‌ها با خودروی شخصی انجام می‌شود. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی بازار اجاره مسکن در کشور، گفت: در سه سال اخیر نرخ اجاره مسکن به میزانی چشمگیری بالا رفته و این مسنله مشکلات بسیاری را برای خانوارها ایجاد کرده است، بر اساس آمارها، قیمت اجاره در ماه‌های اخیر نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است. قیمت اجاره تحت تأثیر قیمت خرید و فروش مسکن استنماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همواره قیمت اجاره تحت تأثیر قیمت خرید و فروش مسکن است، حال با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن، نرخ اجاره نیز به تبع آن افزایش یافته است. وی گفت: افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر موجب شد افرادی که به دنبال خرید مسکن بودند، به دلیل کاهش قدرت خرید، مجبور به اجاره مسکن شوند، این مسئله عملا بخشی از جمعیت کشور را به سمت تأمین مسکن استیجاری سوق داد، حال زمانی که تقاضا از عرضه پیشی بگیرد، قیمت‌ها در بازار افزایش می‌یابد. افزایش مهاجرت معکوس و حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرهایارمحمدی ادامه داد: یکی از تبعات اصلی افزایش نرخ اجاره مسکن، افزایش مهاجرت معکوس و حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرها است، گرانی بازار اجاره در شهرهایی مانند تهران موجب شد که تقاضا برای خرید مسکن در شهرهای اقماری و حومه‌ای پایتخت افزایش یابد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در نگاه کلان نیز، دولت باید با حمایت از بخش خصوصی زمینه افزایش تولید مسکن را فراهم کند، این مسئله موجب متعادل شدن عرضه و تقاضا و کاهش قیمت مسکن و به تبع آن موجب کاهش نرخ اجاره می‌شود. /پایان پیام
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/یزد معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به ضرورت هم افزایی عمومی برای افزایش کیفیت زندگی در کلانشهرها، گفت: تمام برنامه‌های مدیریت شهری باید بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند. در این نشست ملی نمایندگان محیط زیست ۱۸ شهر کلانشهر کشور، مدیران ارشد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مدیران ارشد شهرداری یزد (معاونت خدمات شهری) و اداره کل محیط زیست استان یزد حضور دارند. وی حفاظت از محیط زیست را مهمترین عامل برای افزایش کیفیت زندگی شهری دانست و افزود: جذب مشارکت عمومی شهروندان برای حراست از ظرفیت زیست محیطی یکی از راهکارهای موثر در این حوزه است. صالحیان مدیریت تولید زباله و تقویت زیرساخت‌های خدمات شهری را از دیگر راهکارهای توسعه پایدار در مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: توجه به حمل و نقل عمومی هم یکی از عناصر موثر در حفظ محیط زیست شهری است. این مسئول با بیان این که تمام برنامه‌های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند، گفت: محیط زیست شهری در حقیقت زندگی سالم و حمایت از جامعه پویاست.
شاناشانا2 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، کوروش هاشمی با ارائه گزارشی، طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور را که از سوی شرکت بهینه‌سازی در دست پیگیری است، تشریح کرد. وی با اشاره به جایگاه جهانی کشور در مصرف انرژی نهایی در بخش‌های مختلف و بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست، به بررسی چالش‌های شرکت‌های خدمات انرژی پرداخت. مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت درباره قیمت‌های پایین حامل‌های انرژی به‌ویژه گاز طبیعی گفت: این قیمت‌ها برای مصرف‌کننده انرژی در جهت بهبود روند مصرفی خود و استفاده از فناوری‌های جدید و تجهیزات بازدهی بالا انگیزه لازم را ایجاد نمی‌کند. هاشمی با اشاره به رکورد بی‌سابقه مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی در دی‌ماه امسال (حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز) بر ضرورت بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها تاکید کرد. سقف بازپرداخت در این طرح ۶۰۰ میلیون دلار در مدت چهار سال در نظر گرفته شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/یزد مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان این که بعد از گذشت دو سال از ابلاغ قانون هوای پاک هنوز برخی مصوبات برزمین ماندند، گفت: وسایل نقلیه فرسوده و عدم اجرای مصوبات قانون هوای پاک مهمترین چالش محیط زیستی کشور است. وی آلودگی هوا را یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری در کلانشهرهای کشور دانست و افزود: حدود ۲۰ دستگاه متولی مدیریت هوا و رفع آلودگی در کشور هستند. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان این‌که سازمان محیط زیست مسئولیت سیاست گذاری در حوزه مدیریت آلودگی هوا را به عهده دارد، گفت: بحث مدیریت هوای پاک، امروز عامل اصلی مدیریت شهری در کل کشور است. این مسئول با اشاره به این که از ابتدای سال آینده خودروهای کشور باید یورو پنج باشند، بیان کرد: متأسفانه علیرغم مخالفت سازمان محیط زیست شاهد پیش فروش خودروی‌های یورو چهار در کشور هستیم. انصاری عدم شمارگذاری وسایل نقلیه آلاینده، عدم ممنوعیت تردد وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی، عدم انجام معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها، عدم نوسازی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی و حذف وسایل فرسوده از جمله مصوبات قانون هوای پاک است که در سطح کشور مغفول ماندند.
فارسفارس2 روز قبل
دبیر کمیته محیط زیست کلانشهرها گفت: در حال حاضر مسئله محیط زیست دیگر موضوعی لوکس نیست و با تار و پود ما در زندگی عجین شده است و کلانشهرهای کشور باید با اولویت به موضوعات محیط زیست ورود پیدا کنند. محیط زیست موضوعی لوکس نیست و با تار و پود زندگی عجین استبه گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، چهارمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست و توسعه پایدار کلانشهرهای کشور به میزبانی شهر یزد برگزار شد. در این نشست شینا انصاری دبیر کمیته محیط زیست کلانشهرها ضمن تشکر از میزبانی شهرداری یزد گفت: یکی از چالشهای حال حاضر کلانشهرها موضوع آلودگی هوا است. انصاری گفت: در حال حاضر مسئله محیط زیست دیگر موضوعی لوکس نیست و با تار و پود ما در زندگی عجین شده است و کلانشهرهای کشور باید با اولویت به موضوعات محیط زیست ورود پیدا کرده و با تعامل، همکاری و ارتباطات فرابخشی سعی در انتقال تجربیات موفق خود داشته و کیفیت زندگی شهروندان را بهبود بخشند. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به این که در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف گاز خانگی ۲۵۰ میلیون لیتر افزایش داشته است گفت: طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال ۵۲ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شده است. وی با بیان این که از ابتدای امسال تا دی ماه ۵۲ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع در کشور مصرف شده است تصریح کرد: در مجموع طی ۱۰ ماه ابتدای امسال ۶۴ میلیارد متر مکعب نفت، گاز و گاز طبیعی به مصرف رسیده است. همچنین مصرف گاز خانگی در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ میلیون لیتر افزایش داشته است. همچنین با احتساب گاز طبیعی می‌توان گفت که حدود ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی مصرف شده است. معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: روزانه ۸۰ میلیون لیتر بنزین پاک و ۶۰ میلیون لیتر نفت و گاز پاک تولید می‌شود.
دنیای خودرودنیای خودرو2 روز قبل
در حالی که رئیس سازمان محیط‌زیست کشور از وضعیت خودروهای فرسوده و خارج از رده گلایه دارد و وضعیت هوای کلانشهرها و همچنین مصرف سوخت روزهای خوبی را نمی‌گذرانند عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط نیز از تعطیلی مراکز اسقاط گله‌مند است. درعین‌حال، مراکز اسقاط امید دارند با اجرایی شدن مصوبه دولت درخصوص اسقاط موتورهای فرسوده، گشایشی در مراکز اسقاط و هوای پاک شهرها ایجاد شود. طی سال‌های گذشته ۲۳۰ مرکز خصوصی اسقاط خودرو در کشور ایجاد شده است اما اکنون حدود ۹۰درصد آن‌ها تعطیل شده‌اند. رئیس هیات‌مدیره صنف مراکز اسقاط درخصوص تاثیر واردات بر مراکز اسقاط، گفت: «حتی اگر واردات هم متوقف نشده بود، این نقصان در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل وجود داشت. همه آنها مجوز اسقاط خودروهای سواری را دارند و نیمی از آنها موفق شده‌اند مجوز خودروهای سنگین را نیز دریافت کنند.
ایسناایسنا2 روز قبل
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح کیفیت سوخت توزیعی در کشور طی ۹ ماهه ابتدای امسال گفت: گوگرد موجود در بنزین طی پاییز امسال نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است اما در برخی نمونه‌های این فصل ترکیبات آروماتیک بنزین افزایش پیدا کرده است. سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: درصد نمونه‌های نفت‌گاز با محتوای گوگرد کمتر از ۵۰ پی‌پی‌ام طی فصول بهار، تابستان و پاییز امسال به ترتیب ۱۶، ۱۲ و ۱۶ درصد بود. همچنین درصد نمونه‌های نفت‌گاز با محتوای گوگرد بین ۵۰ تا ۲۵۰ پی‌پی‌ام طی این سه فصل به ترتیب ۷۰، ۷۷ و ۷۹ درصد بود. وی در ادامه درباره نتایج بررسی آنالیز بنزین توزیعی در کشور گفت: در نمونه‌های بنزین محتوای بنزن، آروماتیک‌ها و گوگرد مورد بررسی قرار گرفته است و نتایج آنالیز نشان می‌دهد که بنزن تمامی نمونه‌ها به‌جز یک مورد مطابق با استاندارد ملی یورو ۴ است. سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار کرد: نتایج آنالیز بنزین نشان می‌دهد که مجموع آروماتیک‌های موجود در بنزین فصول بهار و تابستان کمتر از حد مجاز ۳۵ درصد (استاندارد یورو ۴) بود ولی در نمونه‌های اخذ شده پاییز این میزان افزایش یافته است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

کلانشهرها
استقرار صنایع