کمک بشر دوستانه

کمک بشر دوستانه

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
وی افزود: بنابر این اگر سرمایه‌گذاری بخواهد در هر کشوری حضور پیدا کند، معمولا به گزارشهای رسمی کارشناسان این گروه ویژه اقدام مالی توجه می‌کند. این عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان پیوستن به FATF را با اهمیت خواندو ادامه داد: در صورتی که این اقدام انجام نشود؛ اقتصاد ایران بیش از پیش دچار تزلزل می‌شود. وی با بیان اینکه FATF در کاهش فشار تحریم‌ها کمکی نمی‌کند، گفت: تحریم‌ها یک بحث سیاسی است که ناشی از اختلافات ایران و آمریکا است، اما تصویب و پیوستن ایران می‌تواند به کاهش فشارهای مالی و اقتصادی بین المللی منجر شود و نشان‌دهنده آن خواهد بود که جمهوری اسلامی با جامعه جهانی یک رویکرد شفاف دارد. مهرعلیزاده تاکید کرد: از نظر اقتصادی عضویت ایران در وضعیت فعلی بخصوص در زمان تحریم‌های ظالمانه، بسیار ضروری است و باید به آن توجه شود. این در حالی است که ایران از مجموع ۴۱ مورد برنامه عمل گروه ویژه اقدام مالی، ۳۷ مورد که مربوط به بخش‌های اجرایی بوده را عملیاتی کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
(شبکه تلویزیونی الجزیره) // در درگیری بین زندانیان در زندانی در شمال برزیل پانزده نفر کشته شدند. (خبرگزاری فرانسه از بیروت) // حزب اصلی مخالف دولت سودان با برگزاری اعتصاب سراسری که رهبران ائتلاف مخالفان پیشنهاد آن را مطرح کردند، مخالفت کرد. (شبکه تلویزیونی المیادین) // کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) مخالفت قاطع خود را با نشست اقتصادی بحرین اعلام کرد. (خبرگزاری فرانسه از لیما,) // عراقچی در مسقط هر گونه گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با امریکا را رد کرد. (خبرگزاری فرانسه)
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین هوآ، پیونگ یانگ به کمک بشر دوستانه کره جنوبی واکنش نشان داده و این کمک‌ها را در درجه دوم اهمیت عنوان کرد. این نخستین واکنش کره شمالی به کمک‌های ارسالی از سوی همسایه جنوبی خود است. کره شمالی اعلام کرده که این کمک‌ها تأثیری در حل و فصل اختلافات میان دو کشور ندارد. دو روز پیش از این، رئیس دفتر امنیت ملی ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد، سئول تمایل دارد تا با وجود آزمایش‌های موشکی اخیر از سوی کره شمالی همچنان به این کشور کمک‌های غذایی ارسال کند. منابع خبری در کره جنوبی هفته گذشته اعلام کردند که کره شمالی بدترین خشکسالی خود را در بیش از سه دهه اخیر تجربه می‌کند.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش ایرنا، محمود عباسی در نامه‌ای به رناته وینتر، درخواست کرده است تا به عنوان رئیس کمیته حقوق کودک، اثر تحریم‌های یک جانبه دولت ایالات متحده آمریکا دایر بر نقض حقوق کودکان ایرانی در دسترسی فوری به کمک‌های بشردوستانه بین المللی در سیل را مورد توجه جدی قرار دهد. وی افزود: با وجود نیاز جدی و فوری آسیب دیدگان سیل در ایران به کمک‌های بشردوستانه، اعمال تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی دولت ایالات متحده آمریکا که صریحا مغایر قطع نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است، باعث شد تا ارسال اینگونه کمک‌ها به جمهوری اسلامی ایران مختل شده و با مانع جدی روبرو شود. طبیعی است که در چنین وضعیتی با وجود تلاش‌های همه جانبه دولت، نیاز به دریافت کمک‌های بشر دوستانه بین المللی نیز امری حیاتی است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: کودکان سرزمین من علاوه بر رنج ناشی از سیل، زخم خورده جنایات دولتی طغیانگر در عرصه بین المللی هستند که با تحریم‌های یکجانبه و نامشروع، موازین بین المللی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی را نقض کرده و مانع از دسترسی کودکان قربانی سیل به غذا و دارو شده است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ابراز امیدواری کرد، در آستانه سی امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک، در راستای تضمین حقوق درج شده در این معاهده، همکاری‌های بین المللی از گزند یکجانبه گرایی‌ها دولتی که به کنوانسیون حقوق کودک نپیوسته، مصون بماند.
ایسناایسنا7 ماه قبل
گروهی از سناتورهای دموکرات در بیانیه‌ای اعلام کردند، پیش نویس لایحه تازه ارائه شده به دنبال از سرگیری کمک‌های بشر دوستانه آمریکا به فلسطینی‌ها در کرانه باختری اشغالی و غزه است. این کمک شامل ۱۹۶٫۵ میلیون دلار بودجه حمایت اقتصادی، ۶۰ میلیون دلار برای کنترل بین‌المللی مواد مخدر و اجرای قانون و یک میلیون دلار برای مبارزه با تروریسم، مین روبی و برنامه‌های مرتبط می‌شد. دولت ترامپ اوت سال گذشته اعلام کرد که نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار از کمک‌ها به فلسطینی‌ها را قطع کرده است. در ماه سپتامبر واشنگتن ۳۰۰ میلیون دلار دیگر از کمک‌های مالی به آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاورنزدیک را قطع کرد. در تاریخ اول فوریه سال جاری میلادی نمایندگی ایالات متحده آمریکا برای توسعه بین‌المللی اعلام کرد که تمامی کمک‌هایش به فلسطینی‌ها در کرانه باختری و غزه را متوقف کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما8 ماه قبل
کمک بشر دوستانه اتحادیه اروپا به سیل زدگانکمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بشر دوستانه با انتشار توئیتی ضمن همدردی با مردم کشورمان، از اختصاص ۱٫۲ میلیون یورو به آسیب دیدگان سیل اخیر خبر داد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، در این نشست بین المللی که امروز - سه شنبه - در هتل سیمرغ تهران تشکیل شد، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و جمعی از مقامات ارشد بین المللی نظامی از کشورهای آسیایی، مشترک المنافع و نمایندگان سازمان‌های بین المللی در حوزه مین زدایی حضور داشتند. این نشست به میزبانی وزارت دفاع و با هدف صدور دانش فنی مین زدایی به کشورهای آلوده به مین، انعکاس اقدامات بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در حوزه عملیات مین زدایی، افتتاح مرکز آموزش بین المللی مین زدایی در ایران و ایجاد مرکز منطقه‌ای مین زدایی با محوریت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در برپایی این نشست کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران و سرویس خدمات مین زدایی سازمان ملل متحد همکاری ویژه داشتند. تبادل تجربیات در حوزه عملیات مین زدایی میان کشورهای درگیر با معضل مین و تسهیل نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین المللی در حوزه مین زدایی بشردوستانه نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. رییس مرکز مین زدایی افزود: ۴۲ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران در جنگ ‌تحمیلی به انواع مین و مواد منفجره آلوده است و این کشور بزرگ‌ترین قربانی آن است.

به انتهای لیست رسیدید