آخرین و مهم‌ترین اخبار کمیته امداد امام خمینی (ره)

اخبار « کمیته امداد »

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد وحدتی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات دستور کار این کمیسیون در هفته آینده، اظهار داشت: بررسی طرح استفساریه بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد. وی با بیان اینکه ادامه بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی اعاده شده از شورای نگهبان نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در هفته آتی قرار دارد، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به منظور ارائه گزارش از تفریغ بودجه سال ۹۸و بررسی بودجه سال ۹۹در حوزه تعاون، کار و روابط کار، فنی و حرفه‌ای، صندوق‌های بازنشستگی و همچنین بهزیستی در این کمیسیون حضور یابد. نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: دعوت از مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت معارفه و ارائه برنامه‌های خود برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نیز در برنامه‌های اعضای کمیسوین اجتماعی قرار دارد. وحدتی تصریح کرد: -انتخاب سه نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور و همچنین انتخاب ۱۰ نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح الزام به رعایت حق بر اشتغال ایرانیان نیز از دستورکار دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسات هفته آینده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
پناهی تعیین نرخ ارز مبادله شده بین صادرکننده و واردکننده را بر عهده خودشان دانست و ادامه داد: در سامانه نیما طی ۹ ماه اخیر نزدیک به ۱۲ میلیارد یورو ارز فروخته شده که از این مبلغ پنج میلیارد سهم پتروشیمی و بیش از ۶ میلیارد سهم دیگر صادرکنندگان بوده است که عمده آن مربوط به خشکبار می‌باشد. وی به سازوکار واردات در مقابل صادرات اشاره کرد و گفت: بیش از هفت میلیارد یورو در رویه واردات در مقابل صادرات تامین ارز شده که از این میزان پنج میلیارد یورو توسط صادرکنندگان برای تامین مواد اولیه استفاده شده است. وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات با پول رفع نمی‌شود اما یک مصوبه می‌تواند بسیاری از گره‌ها را در عرصه تولید و اشتغال باز کند. حذف بوروکراسی اداری در ستاد تسهیل خراسان رضویاستاندار خراسان رضوی نیز گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان که کمیته‌های آن توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، سعی کرده‌ایم بوروکراسی را حذف کرده و اقدامات را تسهیل کنیم. ‌علی رسولیان با بیان اینکه ۲۰۰ پروژه دارای اولویت استان احصا شده است افزود: هم‌اکنون تراز تجاری خراسان رضوی در سال جاری به رقم ۸۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ علی‌اصغر افتخاری با اعلام این خبر اظهار کرد: با مراجعه خانمی ۳۰ ساله از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوعات تهدید و اخاذی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. این مقام انتظامی در ادامه گفت: شاکیه خانمی مطلقه و سرپرست یک دختر پیش‌دبستانی است به علت نیازهای مالی با مشاهده آگهی در وب‌سایت دیوار با موضوع کمک خیریه به نیازمندان، متأسفانه ساده‌لوحانه با صاحب آگهی چت می‌کند و ضمن دریافت پیشنهاد ازدواج موقت از سوی شخص مجرد ۲۶ ساله عاقبت در دام مسائل غیراخلاقی گرفتار می‌شود، عاقبت برای رهایی از تهدید و اخاذی جهت شکایت به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه می‌کند. وی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان برای جمع‌آوری ادله دیجیتال محکمه‌پسند اقدام به ردگیری و تحلیل تمام ارتباطات مجازی، ابزارهای جرم و تراکنش‌های مالی می‌کند، سرانجام طی مکاتبات قضایی و اخذ مجوزهای لازم، عملیات دستگیری متهم در مخفیگاه وی با موفقیت انجام و تجهیزات جرم به اداره بررسی ادله فنی ارجاع می‌شود، طی گزارش‌های حاصله پیام‌ها، تصاویر و شماره‌های تماس قربانیان دیگر استخراج و برای طرح شکایت قضایی به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود. ‌رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان کرد: متهم اصلی به بهانه حمایت مالی ماهیانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان از طریق شبکه اجتماعی مجازی ضمن پیشنهاد مبنی بر ازدواج موقت به شاکیه، موفق به دریافت تصاویر خصوصی از خانم جوان می‌شود، سپس با اجاره یک‌روزه سوئیت در مرکز شهر به بهانه صحبت و پرداخت پول نیت شوم خود را عملی می‌کند، متهم از طریق حربه فیلم‌برداری پنهان و تهیه فیلم اقدام به تهدید قربانی برای ادامه رابطه و همچنین خرید شارژ موبایل می‌کند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند به‌صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب‌سایت ‎www. cyberpolice. ir مراجعه کنند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی معتقد است که این استان مرکز خلق پول است و سپرده‌های بانکی در این استان حدود ۱۱۷ میلیارد تومان است. مدل توسعه اقتصادی با استفاده از شرکت‌های بزرگ توسعه را در تمام بخش‌های استان ایجاد می‌کنند و این امر سبب کاهش آسیب و تبعیض اقتصادی می‌شود. وی اضافه کرد: خراسان رضوی مرکز خلق پول است و حدود ۱۱۷ میلیارد تومان میزان سپرده‌های بانکی استان است و استان ما پولدار است. مثلث توسعه همه بازیگران اداره استان را دور یکدیگر جمع کرده تا کارهای اقتصادی و فرهنگی در استان انجام شود. استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: نتایج این همدلی استان در بحران‌های اعتراضاتی اخیر قابل مشاهده بود و مردم هوشمند و خردمند استان هیچ آسیبی به اموال عمومی استان نزدند زیرا می‌دانند که آتش زدن بانک ایجاد سرمایه نمی‌کند، همچنین برهم زدن شهر سبب ایجاد شغل نمی‌شود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیته امداد خمینی (ره) گفت: پس از به جمع بندی رسیدن برخی مسائل، خبر خوبی برای خراسان رضوی در حوزه مسکن خواهیم داشت. باید توجه داشت خیلی از گره‌ها با پول باز نمی‌شود ولی یک مصوبه می‌تواند خیلی از گره‌ها در تولید و اشتغال را باز می‌کند. بختیاری خاطرنشان کرد: مقوله توانمندسازی دارای سه رکن اشتغال، مسکن و اقدامات فرهنگی است که از طریق قوه عاقله، روحیه استقلال برای اشتغال یافته را ایجاد کند و ما این پیوست را لازمه کار و اشتغال و مسکن میدانیم. رئیس کمیته امداد خمینی (ره) گفت: پس از به جمع بندی رسیدن این مسائل، خبر خوبی برای این استان در حوزه مسکن خواهیم داشت. باید توجه داشت خیلی از گرهها با پول باز نمیشود ولی یک مصوبه میتواند خیلی از گرهها در تولید و اشتغال را باز کند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادواره ۶۵ شهید والامقام بخش چاروسا در شهر قلعه رئیسی مرکز این بخش برگزار شد. عظیم ابراهیم پور، فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه افزود: انقلاب جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال است و همچنان مقتدر پابرجاست. وی اظهار کرد: هدف دشمن شکاف نظام بود و تدبیر مقام معظم رهبری این نظام را محکم‌تر از قبل کرد. وی بیان کرد: مردم بخش چاروسا در حمایت از انقلاب چیزی کم نگذاشتند اما همچنان در فقر و محرومیت به سر می‌برند. به گزارش ایسنا، صلواتی خواستار محرومیت زدایی و اشتغال جوانان این منطقه و توانمندسازی بخش چاروسا از قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کل بانک مرکزی گفت: از سال ۹۶ تاکنون، بیش از ۶۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است. عبدالناصر همتی، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: از این طریق بیش از ۸۳ هزار نفر از پوشش کمیته امداد خارج شده‌اند. وی تصریح کرد: نظام بانکی این مسیر را برای توانمندسازی افراد نیازمند با جدیت پیگیری می‌کند.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت شبکه گاز بهره‌مند است اظهار داشت: عملیات گازکشی در راستای رفاه، آسایش و تحقق مطالبات مردم اجرایی شده است. وی، با تاکید بر تشویق مردم برای بهره‌مندی از شبکه گاز گفت: شبکه گاز در نقاط مختلف شهری و روستایی ایجاد شده که باید مردم در راستای آسایش و رفاه خود از آن استفاده کنند. استاندار بوشهر با بیان اینکه تسهیلات لازم برای عملیات لوله کشی داخل منزل ارائه می‌شود گفت: در راستای رفع دغدغه و نگرانی تامین سوخت مردم باید از شبکه گازکشی استفاده کنند. گراوند با اشاره به تامین بنزین قایق‌های صیادی استان بوشهر خاطر نشان کرد: سهمیه بنزین قایق‌های صیادی این استان و سه استان جنوبی دیگر کشور تعیین شده است. محمد تقی منوچهری افزود: قرار شده تعرفه‌ای برای صادرات گوجه فرنگی گذاشته شود که این خبر نیز می‎تواند در کاهش بیش از پیش قیمت گوجه تاثیرگذار باشد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد وحدتی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات دستور کار این کمیسیون در هفته آینده، اظهار داشت: بررسی طرح استفساریه بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد. وی با بیان اینکه ادامه بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی اعاده شده از شورای نگهبان نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در هفته آتی قرار دارد، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به منظور ارائه گزارش از تفریغ بودجه سال ۹۸و بررسی بودجه سال ۹۹در حوزه تعاون، کار و روابط کار، فنی و حرفه‌ای، صندوق‌های بازنشستگی و همچنین بهزیستی در این کمیسیون حضور یابد. نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: دعوت از مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت معارفه و ارائه برنامه‌های خود برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نیز در برنامه‌های اعضای کمیسوین اجتماعی قرار دارد. وحدتی تصریح کرد: -انتخاب سه نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور و همچنین انتخاب ۱۰ نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح الزام به رعایت حق بر اشتغال ایرانیان نیز از دستورکار دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسات هفته آینده است. انتهای‌پیام/
فارسفارس17 ساعت قبل
بررسی استیضاح وزرای آموزش و پرورش و کشور و همچنین انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مهم‌ترین دستورکارهای کمیسیون‌های مجلس طی هفته آینده است. همچنین بودجه وزارت خارجه، ستاد کل، سپاه و ارتش هم هفته آینده بررسی خواهد شد. ادامه بررسی محورهای استیضاح جمعی از نمایندگان مجلس با حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در روز دوشنبه بررسی خواهد شد. شنبه هفته آینده هم وضعیت صنعت خودرو با رویکرد تدوین بسته حمایتی و سیاستی در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد. در طول روزهای هفته آینده، انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ و همچنین بررسی اعتبارات دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با بیان اینکه سهم کمیته امداد از ایجاد اشتغال ۷۰ هزار نفر و سهم بهزیستی ۳۰ هزار نفر است، افزود: با توجه به تبصره ۱۶ باید برای اشتغال نهادهای حمایتی پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) خواهد بود. بختیاری با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز سهم بهزیستی است، تصریح کرد: کمیته امداد در سال ۹۷، ۱۴۸ هزار شغل ایجاد کرده است. آسوده گفت: در صورت تداوم کمک‌های مالی بانک‌ها، می‌توان به تعداد زیادی از خانواده‌ها در کمیته امداد کمک کرد. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد ظرفیت و توان بالایی در اشتغال زایی دارند. گفتنی است؛ در این مراسم از جمعی از مدیران بانکی خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سید‌صولت مرتضوی معاون بنیاد و رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در خوزستان با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد به مشکلات آب در مناطق مختلف سطح اهواز اشاره کرد و بر ضرورت رفع این معضلات تاکید کرد. موسوی‌فرد همچنین درباره وضعیت آب شرب اهواز ابراز نگرانی کرد و افزود: وضعیت آب شرب اهواز در ۲۵ نقطه در وضعیت بحرانی است و طعم و بوی لجن می‌دهد و رنگ آن عادی نیست. امام جمعه اهواز ضمن اشاره به ضرورت اجرایی شدن فاز دوم طرح انتقال آب غدیر تاکید کرد: به مراتب مشکل آب اهواز از بسیاری از شهرهای دیگر بدتر است. معاون بنیاد و رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان همچنین پیشنهاد کرد که هر‌ منطقه به یک استان معین محول شود و با نقشه واحد شبکه فاضلاب اصلاح شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ترویج و احیای فریضه زکات در جامعه، نیازمند تبلیغ و فرهنگ‌سازی مؤثر است و همگان باید در این زمینه تلاش کنند. جمع‌آوری ۲۷۰ میلیارد ریال زکات در استان اصفهانحجت‌الاسلام غلامحسین رنجبر، رئیس ستاد زکات استان اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: در جامعه امروزی اگر همۀ کسانی که باید زکات بدهند، به این فریضۀ الهی توجه کنند، دیگر محتاج و فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت. رئیس ستاد زکات استان اصفهان، شورای زکات روستا را قانونی دانست و گفت: این شورا هم مصوبه مجلس شورای اسلامی و هم مصوبه شورای عالی زکات کشور را دارد. جمع‌آوری بیش از ۴۸۰ میلیون تومان زکات در اردستانهمچنین ابوالقاسم صادقی، رئیس کمیته امداد اردستان دیگر سخنران این نشست گفت: تنها متولی جمع‌آوری زکات در استان کمیته امداد است و هیچ موسسه یا نهاد دیگری حق جمع‌آوری زکات را ندارد. در حال حاضر در ۱۸ روستا شورای زکات تشکیل‌شده و با توجه به اینکه مهم‌ترین کار این شورا ساماندهی شورای زکات روستایی است، پیش‌بینی می‌شود که در ۱۰ روستای دیگر نیز شورای زکات تشکیل شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال به‌طور قطع ۱۷۰ هزار اشتغال در کمیته امداد ایجاد شود. مدیرکل کمیته امام خمینی (ره) بیان کرد: در حال حاضر ۷۰ هزار دانشجو و ۳۷۵ هزار دانش‌آموز زیر نظر پوشش کمیته امداد هستند. بختیاری بیان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید سالانه ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شود که از این مقدار ۷۰ هزار سهم کمیته امداد و ۳۰ هزار سهم بهزیستی است. همچنین براساس تبصره ۱۶ حدود پنج هزار میلیارد تسهیلات تخصیص می‌یابد که سه هزار و ۵۰۰ میلیارد سهم کمیته امداد و هزار و ۵۰۰ میلیارد سهم بهزیستی است. پیش‌بینی می‌شود امسال به طور قطع ۱۷۰ هزار اشتغال در کمیته امداد ایجاد شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
همتی افزود: بانک مرکزی وظیفه همراهی و کمک دارد بنابراین بنا نداریم مانع شویم که نهادهای حمایتی در انجام وظایف دچار خلل شوند. همتی افزود: تلاش کرده‌ایم و تاکنون موفق شده‌ایم جلوی سیل ویرانگر دشمن را بگیریم و در پشت این سد، تلاش مردم برای رشد و تعالی چشمگیر و شایسته است. او تاکید کرد: کشور ما با قدرت در مسیر استقلال و توسعه متکی بر نیروهای داخلی به پیش می‌رود. همتی افزود: از نظر تامین منابع ارزی و تامین منابع مالی در حدی که موجب رشد بی حد نقدینگی در کشور نشود حمایت از تولید به خصوص تولید متوسط و کوچک مورد توجه است. رییس بانک مرکزی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد جمیعت کشور جزء چهار دهک پایین کشور هستند که به طور تاریخی سهم اندکی از درآمد و هزینه کشور را در اختیاز دارند گفت: این در حالی است که ۲۰ درصد جمعیت کشور دو دهک بالای اقتصادی جامعه هستند که ۵۰ درصد هزینه و درآمد کشور را در اختیار دارند که این روند نباید دوام یابد و به طور حتم باید این روند اصلاح شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس19 ساعت قبل
به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، ظهر امروز در همایش شبکه بانکی در مشهدمقدس اظهار داشت: دشمن با فشار حداکثری به دنبال لطمه زدن به مردم و اقتصاد کشور است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: در تلاش هستند که به ارزش پول ملی ضربه بزنند، اما جلوی سیل ویران‌گر دشمن را گرفته‌ایم. رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: برای اولین بار سامانه نیما بسیار روان کار می‌کند و عرضه در نیما بر تقاضا پیشی دارد و حجم مبالغ عملا با قدرت بیشتر و با تکیه بر تولید داخلی رخ می‌دهد. شعار امسال رونق تولید است و تمام تلاش سیستم بانکی این است که این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شود که در این راستا دو کار آغاز شده است. یکی از این کارها طرح وام است که روش مهمی برای تامین زنجیره تولید بدون نیاز به نقدینگی به شمار می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
سیستم بانکی کشور قرار نبود به سمت تامین سرمایه پروژه حرکت کند و فعالیت‌های بزرگ باید از سرمایه تامین مالی شود اما کشور ما بانک‌محور شده است و ۸۴ درصد تامین مالی در کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و اگر منابع صندوق‌ها و درآمد ثابت بورس که سپرده بانکی است را به آن اضافه کنیم، بالای ۹۰ درصد تامین مالی توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر سبب شده پروژه‌های بزرگ برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک قرار گیرد و نتوانیم تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های خرد قرار دهیم. وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل بانک‌محور بودن کشور، تخلفات زیادی که در پروژه‌ها انجام می‌شود به نام بانک‌ها رقم می‌خورد و این باور ایجاد می‌شود که تخلفات در بانک‌ها زیاد است، در حالی که کارهای عملی زیادی در سیستم بانکی انجام می‌شود و تمام پروژه‌های بزرگ همچون ساخت سد و مجتمع‌های پتروشیمی توسط سیستم بانکی انجام شده است. درست است که افزایش قیمت ارز فشار اقتصادی زیادی به طبقه پایین وارد کرده اما تولید در کشور رونق پیدا کرده و تولیدکنندگان راضی هستند. شعار امسال رونق تولید است و تمام تلاش سیستم بانکی این است که این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شود که در این راستا دو کار آغاز شده است. یکی از این کارها طرح وام است که روش مهمی برای تامین زنجیره تولید بدون نیاز به نقدینگی به شمار می‌رود.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه باید به اشتغال روستایی توجه بیشتری شود، تصریح کرد: برای داشتن توسعه پایدار باید برنامه ریزی‌های ویژه‌ای در حوزه اشتغال انجام دهیم. رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: امسال در بخش قرض الحسنه، ۳۰ هزار میلیارد تومان برای وام ازدواج تعهد داده‌ایم، اما متاسفانه این تسهیلات کمتر دیده می‌شود، همچنین پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات نیز برای سیل زدگان در نظر گرفته شد. وی با بیان اینکه ما در بانک مرکزی وظیفه همراهی و کمک کردن داریم، اظهار کرد: هیچ یک از همکاران من قصد ندارند در حوزه تسهیلات مانع ایجاد کنند چرا که ما همراهی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه متاسفانه ورود قاچاق به کشور افزایش یافته است، گفت: بارها تاکید شده است که باید جلوی قاچاق به کشور را گرفت، اما در این حوزه باید بیش از پیش کار کنیم و جلوی دستان آلوده‌ای که می‌خواهد به اقتصاد ضربه بزند را بگیریم. وی تشریح کرد: تولید کشور رشد مثبتی را نشان می‌دهد لذا می‌توان امیدوار بود که با این پدیده آسیب زا بتوان مقابله کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز20 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی گفت: کشور ما بانک‌محور شده و ۸۴ درصد تامین مالی در کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود، اگر منابع صندوق‌ها و درآمد ثابت بورس که سپرده بانکی است را به آن اضافه کنیم، بالای ۹۰ درصد تامین مالی توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر سبب شده پروژه‌های بزرگ برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک قرار گیرد و نتوانیم تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های خرد قرار دهیم. سیستم بانکی کشور قرار نبود به سمت تامین سرمایه پروژه حرکت کند و فعالیت‌های بزرگ باید از سرمایه تامین مالی شود اما کشور ما بانک‌محور شده است و ۸۴ درصد تامین مالی در کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و اگر منابع صندوق‌ها و درآمد ثابت بورس که سپرده بانکی است را به آن اضافه کنیم، بالای ۹۰ درصد تامین مالی توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر سبب شده پروژه‌های بزرگ برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک قرار گیرد و نتوانیم تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های خرد قرار دهیم. وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل بانک‌محور بودن کشور، تخلفات زیادی که در پروژه‌ها انجام می‌شود به نام بانک‌ها رقم می‌خورد و این باور ایجاد می‌شود که تخلفات در بانک‌ها زیاد است، در حالی که کارهای عملی زیادی در سیستم بانکی انجام می‌شود و تمام پروژه‌های بزرگ همچون ساخت سد و مجتمع‌های پتروشیمی توسط سیستم بانکی انجام شده است. شعار امسال رونق تولید است و تمام تلاش سیستم بانکی این است که این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شود که در این راستا دو کار آغاز شده است. یکی از این کارها طرح وام است که روش مهمی برای تامین زنجیره تولید بدون نیاز به نقدینگی به شمار می‌رود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
این را بدانیم که منابع عظیمی از صادرات نفت نصیب کشور شده است، اما در حال حاضر علی رغم کاهش شدید صادرات نفت، جریان تامین نیاز کالای اساسی و مواد اولیه کارخانه‌ها انجام می‌شود. رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: برای اولین بار سامانه نیما بسیار روان کار می‌کند و عرضه در نیما بر تقاضا پیشی دارد و حجم مبالغ عملا با قدرت بیشتر و با تکیه بر تولید داخلی رخ می‌دهد. درست است که افزایش قیمت ارز فشار اقتصادی زیادی به طبقه پایین وارد کرده، اما تولید در کشور رونق پیدا کرده و تولیدکنندگان راضی هستند. همتی بیان کرد: در حال حاضر واردات متوقف شده، اما تنها گله من افزایش قاچاق است و باید جلو افزایش آن گرفته شود و دلیل اصلی افزایش آن مصوباتی است که توسط خود ما ایجاد می‌شود که از جمله این مصوبات می‌توان به مصوبه ورود کالا توسط ملوانان و مصوبه ته لنجی اشاره کرد. وی افزود: تمام سیگنال‌ها از روند رشد صنعت و کشاورزی نشان‌دهنده رشد اقتصادی است و آمار‌های رسمی شش ماهه به زودی اعلام می‌شود. شعار امسال رونق تولید است و تمام تلاش سیستم بانکی این است که این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شود که در این راستا دو کار آغاز شده است. یکی از این کار‌ها طرح وام است که روش مهمی برای تامین زنجیره تولید بدون نیاز به نقدینگی به شمار می‌رود. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: براساس طرح وام، یک واحد تولیدی می‌تواند برگه بدهی خود را به بانک آورده و بانک نیز براساس سقف اعتبار بنگاه اوراق تضمین شده شش ماهه یا نه ماهه را به تولیدکنندگان می‌دهد و تولیدکننده می‌تواند این اوراق را به طلبکار ارائه دهد تا بعد از شش ماه بتواند بدهی خود را از بانک وصول کند. همچنین این امکان وجود دارد که تولیدکننده بتواند اوراق خود را در بورس بفروشد که در صورت تحقق تحول مهمی را ایجاد می‌کند و در این راستا تاکید شده که دو سوم مبالغ به صنایع کوچک و متوسط اختصاص یابد و هدف اصلی از این طرح ایجاد اشتغال واحد‌های تولیدی است. همتی بیان کرد: اقدام بعدی طرح پیشران است که برای آن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و توجه آن به سرمایه‌گذاران است.
ایبناایبنا20 ساعت قبل
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کمیته امداد، ‌ گفت: هنگامی که در اینجا نمایشگاه کمیته امداد را دیدم و از نزدیک گفت و گو کردم و تلاش‌هایشان برای ایجاد اشتغال مددجویان و نیز پیشرفت‌های رخ داده را درامر تولید دیدم، شخصا روحیه گرفتم. همتی ادامه داد: طی دو سال اخیر یعنی از سال ۱۳۹۶ تاکنون در دوسال ونیم، ۶۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار مددجویان وکارفرمایان کمیته امداد قرار گرفته است و پیرو همین تسهیلات حداقل ۸۳ هزار نفر از پوشش کمیته امداد خارج شدند، این امر خجسته و مبارک است و باید با قدرت بیشتر ادامه دهیم. وی ادامه داد: آخرین آمار نشان می‌دهد که ۸۴ درصد تامین مالی در کشور ایران توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و اگر منابع صندوق‌های با درآمد ثابت در بورس را به این مبلغ اضافه کنیم، آمار تامین مالی توسط سیستم بانکی کشور به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد. دکتر همتی درباره کمیته امداد و همکاری‌های فی مابین تصریح کرد: ما از همکاری با کمیته امداد استقبال می‌کنیم و در هر جایی نیاز به گسترش و پیشرفت کارگاه‌ها و پروژه‌ها وجود داشته باشد، موانع بر سر راه این همکاری‌ها را برطرف می‌کنیم. چراکه باور داریم، وظیفه بانک مرکزی همراهی و کمک کردن به مردم است.
الفالف21 ساعت قبل
‌رئیس کل بانک مرکزی گفت: ثبات را به بازار ارز برخواهیم گرداند و بعد از آن برای ایجاد ثبات در دیگر بازارها تلاش خواهیم کرد. همتی خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش زیادی در مسیر ضربه زدن به اقتصاد کشور دارند و در مقابل تلاش کرده‌ایم تا تاثیر تحریم‌ها و فشارهای دشمنان را به حداقل برسانیم. وی با اشاره به برخی نوسانات ارز در هفته‌های اخیر تاکید کرد: مشکلاتی که در یکی دو هفته اخیر در بازار ارز ایجاد شده به خاطر مسائل سیاسی و جو روانی که ایجاد شد بوده ‌و ان‌شاءالله به زودی رفع می‌شود. همتی با اشاره به حمایت از کارآفرینان در مسیر اشتغال‌زایی تصریح کرد: قصد نداریم در این حوزه اختلال ایجاد کنیم بلکه پشتیبان هستیم. ممکن است بالا رفتن نرخ ارز مشکلاتی را برای قشر کم درآمد ایجاد کرده باشد اما در مسیر توجه به تولیدات داخلی قدم برمی‌داریم.
مهرمهر21 ساعت قبل
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه طبق تبصره ۱۶ امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است، اظهار کرد: علاوه بر این از محل اعتبارات توسعه روستایی و منابع امداد اعتباراتی برای اشتغال مددجویان پیش بینی شده است و امسال ۱۷۰ هزار شغل برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد خواهد شد. در ادامه این همایش، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ضرورت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و نقش سیستم بانکی در این فرآیند، گفت: امروز الگوی خوبی در کمیته امداد برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان در حال انجام است. همتی ادامه داد: سقف وام کارفرمایی را به ۵۰۰ میلیون تومان رسانده‌ایم و اگر کارفرمایی ۱۰ نفر از مددجویان کمیته امداد را مشغول به کار کند، این رقم را دریافت خواهد کرد. در این همایش از مدیران ۱۷ بانک عامل که بیشترین همکاری را در پرداخت تسهیلات به مددجویان داشته‌اند تقدیر شد. همچنین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مورد تقدیر ویژه رئیس کل بانک مرکزی قرار گرفت.
فارسفارس21 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی به‌اشتغال روستایی کشور اشاره و عنوان کرد: اشتغال روستایی نقش قابل توجهی در اشتغال کشور داشته است، همچنین کمیته امداد هم در این زمینه نقش مؤثری دارد. وی با تاکید بر این نکته که برای توسعه پایدار چاره‌ای جز ایجاد اشتغال نداریم، خاطرنشان کرد: عدم توجه به‌این مقوله منجر به‌ ابتر شدن مابقی طرح‌ها می‌شود. وظیفه بانک مرکزی همراهی و کمک کردن استهمتی اضافه کرد: اما متاسفانه این تسهیلات دیده نمی‌شود و مدام مورد انتقاد قرار می‌گیرد، البته تخلفاتی وجود دارد. رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به این موضوع که سقف کارفرمایی برای ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر را ۵۰۰ میلیون تومان کرده‌ایم، گفت: وظیفه بانک مرکزی همراهی و کمک کردن است و بنا نداریم مانع ایجاد کنیم. وی اشتغال را امری مهم در کشور خواند و خاطرنشان کرد: چاره‌ای نداریم و نمی‌توانیم ادامه دهیم که ۴۰ درصد جمعیت کشور سهم اندکی از درآمد و هزینه کشور را داشته باشند و ۲۰ درصد کشور که دو دهک بالای کشور هستند ۵۰ درصد درآمد کشور را در دست داشته باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
از همین رو در چنین شرایطی نمی‌توان اطمینان داشت که کاهش مصرف بنزین ادامه پیدا کند. اما با توجه به اینکه انتخاب دیگری هم وجود ندارد، یکی از راهکارهای کنترل مصرف به طور قطع افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی است. به گفته وی توسعه حمل و نقل عمومی شرایطی را فراهم می‌کند که در پی آن افراد کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند و نتیجه آن کاهش مصرف بنزین خواهد بود. فراهم کردن شرایط حمل و نقل عمومی رایگان برای اقشار فرودست جامعه موقعیتی ایجاد می‌کند که یکی از گره‌های جدی زندگی این افراد باز شود. به اعتقاد حریری یکی از شیوه‌های مناسب پرداخت یارانه به اقشار فرودست فراهم کردن کارت‌های بهداشت رایگان، خدمات عمومی رایگان و البته حمل و نقل رایگان است.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: سال گذشته ۱۴۸ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شد و در سال ۹۶ نیز ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده بود. بختیاری با اشاره به آمار سال جاری کمیته امداد در زمینه اشتغال‌زایی و اعطای تسهیلات بیان کرد: ۹۲ هزار اشتغال در این حوزه با پرداخت تسهیلات ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی ایجاد شده است. وی عنوان کرد: از محل اعتبارات اشتغال روستایی نیز با پرداخت ۱۳ هزار میلیارد ریال تعداد ۳۰ هزار اشتغال در کشور ایجاد شده است. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در حال حاضر نیز براساس آمارهای موجود، ۷۵ هزار طرح اشتغال منتظر پرداخت تسهیلات هستند که امیدواریم بانک‌ها در این زمینه همکاری داشته باشند. بختیاری ادامه داد: بیش از ۷۰ هزار دانشجو و ۳۷۵ هزار دانش آموز در سراسر کشور از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار هستند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کل بانک مرکزی گفت: کشور ما بانک‌محور شده و ۸۴ درصد تامین مالی در کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود، اگر منابع صندوق‌ها و درآمد ثابت بورس که سپرده بانکی است را به آن اضافه کنیم، بالای ۹۰ درصد تامین مالی توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر سبب شده پروژه‌های بزرگ برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک قرار گیرد و نتوانیم تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های خرد قرار دهیم. سیستم بانکی کشور قرار نبود به سمت تامین سرمایه پروژه حرکت کند و فعالیت‌های بزرگ باید از سرمایه تامین مالی شود اما کشور ما بانک‌محور شده است و ۸۴ درصد تامین مالی در کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و اگر منابع صندوق‌ها و درآمد ثابت بورس که سپرده بانکی است را به آن اضافه کنیم، بالای ۹۰ درصد تامین مالی توسط سیستم بانکی انجام می‌شود و این امر سبب شده پروژه‌های بزرگ برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک قرار گیرد و نتوانیم تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های خرد قرار دهیم. وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل بانک‌محور بودن کشور، تخلفات زیادی که در پروژه‌ها انجام می‌شود به نام بانک‌ها رقم می‌خورد و این باور ایجاد می‌شود که تخلفات در بانک‌ها زیاد است، در حالی که کارهای عملی زیادی در سیستم بانکی انجام می‌شود و تمام پروژه‌های بزرگ همچون ساخت سد و مجتمع‌های پتروشیمی توسط سیستم بانکی انجام شده است. شعار امسال رونق تولید است و تمام تلاش سیستم بانکی این است که این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شود که در این راستا دو کار آغاز شده است. یکی از این کارها طرح وام است که روش مهمی برای تامین زنجیره تولید بدون نیاز به نقدینگی به شمار می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گفته وی، جامعه در خطر فقر غذایی قرار دارد و باید تلاش کرد این مقوله را به بهترین شکل ممکن با پرداخت بن‌های الکترونیکی مواد غذایی مدیریت کرد. روشن است افرادی که تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد قرار دارند نیاز جدی به بسته‌های حمایتی غذایی دارند. به گفته ترکان، پرداخت یارانه‌های نقدی بی حاصل بوده و باید یارانه‌ها به صورت بسته‌های حمایتی پرداخت شود. ترکان کاهش ۲۰ میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین را نیز موضوعی مثبت و قابل تامل دانست و افزود: اضافه مصرف بنزین در کشور بسیار جدی و خطرناک است. بر این اساس هر لیتر بنزین سهمیه‌ای برای خودروهای شخصی ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان و بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، ۴ پروژه عمرانی و خدماتی در مجتمع ۱۰۹۶ واحدی شهرک گلستان واقع در شهرستان ری صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. در این مراسم پروژه تکمیلی طرح مسجد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مرکز نیکوکاری سیدالکریم (ع)، مرکز جهادی محله اسلامی گام و کارگاه‌های اشتغالزایی با هدف ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری مورد بهره‌برداری قرار گرفت. احداث مرکز نیکوکاری سیدالکریم (ع) با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) با مساحت ۳۰ متر مربعی و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان و همچنین احداث سالن ورزشی با مساحت ۳۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان که ۱۰۰ میلیون تومان آن از طریق سپاه و ۱۵۰ میلیون تومان توسط خیران پرداخت شده است‌. علاوه بر این مرکز گروه جهادی پزشکی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیون تومان ایجاد شد که به تناوب و ۳ روز در هفته آماده خدمات‌رسانی می‌باشد. در طبقه دوم این مسجد و به دلیل نیازسنجی‌های صورت گرفته ۴ کارگاه اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان راه‌اندازی شده که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال میزان افراد شاغل در مرکز به ۱۰۰ نفر خواهد رسید‌.
رکنارکنا22 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتای استان هرمزگان از دستگیری عامل اغفال زنان مطلقه و بی‌سرپرست به بهانه کمک مالی ماهیانه در وب‌سایت دیوار خبر داد و گفت: این مجرم سایبری یک بیمار جنسی است. سرهنگ علی‌اصغر افتخاری با اعلام این خبر اظهار کرد: با مراجعه خانمی ۳۰ ساله از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوعات تهدید و اخاذی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. وی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان برای جمع‌آوری ادله دیجیتال محکمه‌پسند اقدام به ردگیری و تحلیل تمام ارتباطات مجازی، ابزارهای جرم و تراکنش‌های مالی می‌کند، سرانجام طی مکاتبات قضایی و اخذ مجوزهای لازم، عملیات دستگیری متهم در مخفیگاه وی با موفقیت انجام و تجهیزات جرم به اداره بررسی ادله فنی ارجاع می‌شود، طی گزارش‌های حاصله پیام‌ها، تصاویر و شماره‌های تماس قربانیان دیگر استخراج و برای طرح شکایت قضایی به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود. ‌رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان کرد: متهم اصلی به بهانه حمایت مالی ماهیانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان از طریق شبکه اجتماعی مجازی ضمن پیشنهاد مبنی بر ازدواج موقت به شاکیه، موفق به دریافت تصاویر خصوصی از خانم جوان می‌شود، سپس با اجاره یک‌روزه سوئیت در مرکز شهر به بهانه صحبت و پرداخت پول نیت شوم خود را عملی می‌کند، متهم از طریق حربه فیلم‌برداری پنهان و تهیه فیلم اقدام به تهدید قربانی برای ادامه رابطه و همچنین خرید شارژ موبایل می‌کند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند به‌صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب‌سایت ‎www. cyberpolice. ir مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید