کمیته امداد سمنان

کمیته امداد سمنان

مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه حمایت از کودکان و نوجوانان نیازمند در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: پویش ثبت‌نام یک هزار و ۴۰۰ حامی در استان آغاز شد و این در حالی است که سه هزار و ۵۰۰ کودک و نوجوان نیازمند شناسایی‌شده است. وی با تأکید بر اینکه عموم مردم می‌توانند در این پویش شرکت کنند، تصریح کرد: این پویش تا پایان سال ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود یک‌میلیون حامی در این پویش از استان سمنان شرکت کنند. قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه خیران می‌توانند با پرداخت ماهانه پنج هزار تومان در این پویش از کودکان و نوجوانان نیازمند حمایت کنند، گفت: تسهیل سازی فرآیند پرداخت مبالغ حمایتی ازجمله رویکردهای این سازمان در اجرای این طرح است. قوسی با اشاره به فعال‌سازی اپلیکیشن‌های مختلف تلفن همراه برای اجرای این طرح و دریافت کمک‌های حامیان بیان کرد: حامیان می‌توانند با ارسال عدد ۱۴ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۳۳۳۳۳ و یا ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی www. ekram. emdad. ir و یا مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) در این طرح به‌عنوان حامی شرکت کنند. وی یادآور شد: در این طرح برای هر فرزند نیازمند حمایت شماره کارت ۱۶ رقمی تعبیه‌شده است که حامیان می‌توانند با مراجعه به خودپردازهای عضو شتاب به‌صورت مستقیم برای فرزند تحت حمایت خود وجه حمایتی را پرداخت کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی صبح دوشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه به میزبانی کمیته امداد سمنان بابیان اینکه در هشت‌ماهه اول سال جاری ۲۵۰ مددجوی کمیته امداد استان سمنان توانسته‌اند با دریافت کمک‌هزینه ازدواج، جهیزیه و … راهی خانه بخت شوند، بیان کرد: ۷۴۴ میلیون تومان اعتبار از سوی کمیته امداد استان سمنان برای این منظور هزینه شده است. وی بابیان اینکه کمک‌رسانی به جوانان تحت پوشش کمیته امداد در امر ازدواج تنها مالی نبوده و مشاوره رایگان ازدواج نیز توسط این نهاد به جوانان تحت پوشش ارائه می‌شود، افزود: در هشت‌ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰۰ مشاوره به زوج‌های جوان در مراکز مشاوره کمیته امداد استان سمنان ارائه‌شده است. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان، گفت: پیش‌بینی می‌شود تعداد زوج‌های جوانی که با کمک‌هزینه کمیته امداد و خیران از سوی این اداره کل تا پایان سال ۹۸ به خانه بخت می‌روند از ۵۰۰ نفر بگذرد. تقوی بیان کرد: از ۲۵۰ کمک‌هزینه ازدواج پرداختی به مددجویان در هشت‌ماهه اول سال، ۱۰۹ مورد کمک‌هزینه به نوعروسان، ۳۷ مورد کمک‌هزینه ازدواج مجدد، ۵۱ فقره هدیه به دختران جوان و ۵۳ هدیه به پسران جوان بوده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد صبح یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات کمیته امداد سمنان بابیان اینکه طی هشت‌ماهه نخست امسال ۸۰۳فرصت شغلی برای مددجویان در کمیته امداد استان سمنان ایجادشده است، ابراز داشت: هدف از ایجاد فرصت‌های شغلی توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشت مددجویان است که این مهم در کمیته امداد به‌طور جد پیگیری می‌شود. وی بابیان اینکه عمده مشاغل ایجادشده در حوزه امور خدماتی با ۳۷۹ طرح است، افزود: ۳۳۰ طرح دام‌پروری، ۵۳ طرح کشاورزی، ۲۰ طرح صنایع‌دستی و ۱۸ طرح صنعتی و معدنی به ترتیب بیشترین حوزه مشاغل ایجادشده را به خود اختصاص دادند. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه به‌طورکلی یازده طرح شیلات تحت نظارت کارشناسان اشتغال این نهاد باهدف پایدارسازی و جلوگیری از راکد شدن قرار دارد، ابراز داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون سه طرح شیلات برای مددجویان این نهاد اجرایی شده است. مسعودیان راد بابیان اینکه برای ایجاد این فرصت‌های شغلی ۳۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: چهار هزار و ۸۹۰ طرح فعال اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد تحت نظارت این نهاد قرار دارد که همکاری بانک‌ها، صندوق ولایت امداد و صندوق توسعه ملی در این امر شایان تقدیر است. وی بابیان اینکه برای افراد جویای کار از محل همین بانک‌ها تسهیلات مناسب پرداخت‌شده است، افزود: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال یکی از راه‌های توانمندی و خودکفایی مددجویان محسوب می‌شود لذا متقاضیان و مددجویان می‌توانند برای مشاوره شغلی به کمیته امداد مراجعه و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات کمیته امداد سمنان بابیان اینکه طی هشت‌ماهه گذشته امسال ۱۲ هزار و ۷۰۰ بسته غذایی بین کودکان مبتلابه سو تغذیه در استان سمنان توزیع‌شده است، ابراز داشت: هدف از اجرای این طرح بهره‌مندی کودکان از حداقل‌های نیاز غذایی است. وی بابیان اینکه در این طرح یک هزار و ۶۱۵ کودک مبتلابه سوءتغذیه زیر شش سال از سید غذایی بهره‌مند شدند، افزود: تلاش شد برای جلوگیری از فقر تغذیه‌ای و محرومیت‌زدایی این قبیل برنامه‌ها در استان سمنان با جدیت دنبال شود. قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه هر کودک مبتلابه سوءتغذیه در استان ماهانه ۹۵ هزار تومان دریافتی سبد غذایی دارد، ابراز داشت: در بین این کودکان اغلب سرپرستان توانایی مالی کافی را ندارند لذا مشارکت خیران در این بخش می‌تواند به توانمندسازی آن‌ها بسیار کمک کند که خوشبختانه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال فراهم‌ است. قوسی بابیان اینکه در این طرح علاوه بر کودکان مادران باردار و شیرده تحت حمایت کمیته امداد نیز از سبد غذایی بهره‌مند شدند، تصریح کرد: برای کاهش بیماری‌ها تلاش شد تا با برگزاری کلاس و کارگاه‌های آموزشی و طرح‌های پیشگیری برای این افراد بتوانیم سهم مهمی در اطلاع‌رسانی عمومی حوزه بهداشت ایفا کنیم. وی بابیان اینکه ۳۶۰ مددجو استان سمنان نیز دارای بیماری صعب‌العلاج، سرطانی و خاص هستند، افزود: علیرغم حمایت‌های کمیته امداد اما این مهم می‌طلبد تا با ورود خیران و نیکوکاران هزینه‌های درمانی و درد این مددجویان کاسته شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان قائم‌مقام کمیته امداد سمنان از بهره‌مندی یک هزار و ۶۱۵ کودک مبتلا به سوء تغذیه استان از سبد غذایی خبر داد. قائم‌مقام کمیته امداد سمنان بابیان اینکه مادران شیرده تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان نیز از سبد غذایی بهره‌مند شدند، افزود: در کمیته امداد تلاش شده تا برای جلوگیری از سوءتغذیه کودکان و بهبود درمان آنان نگاه به این مادران نیز در اولویت قرار دارد تا از سوءتغذیه احتمالی کودکان جلوگیری شود. قائم‌مقام کمیته امداد سمنان بابیان اینکه یک هزار و ۶۱۵ کودک مبتلابه سوء تغذیه استان از سبد غذایی در سال جاری بهره‌مند شدند، افزود: این اقدام در راستای محرومیت‌زدایی و جلوگیری از فقر و تغذیه به منظور تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال استان که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند ایجاد شده است. وی با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم‌ است و خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند. قائم مقام کمیته امداد استان سمنان به ۳۶۰ مددجو دارای بیماری صعب‌العلاج، سرطانی و خاص که ماهانه هزینه‌های درمانی زیادی دارند اشاره کرد و گفت: اگرچه حمایت‌های کمیته امداد تا حدودی به بهبود وضعیت آنان کمک می‌کند اما ورود خیران و نیکوکاران می‌تواند آلامی بر درد این عزیزان باشد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد صبح دوشنبه در نشست شورای مدیران کمیته امداد استان سمنان که با حضور معاون اجرایی اشتغال کمیته امداد کشور به میزبانی کمیته امداد سمنان برگزار شد، بابیان اینکه تزریق پول کمکی به رفع مشکل فقر نمی‌کند، ابراز کرد: برای ریشه‌کنی فقر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق در همه جهات هستیم. وی بابیان اینکه تزریق پول باید هدفمند و منجر به توانمندی شود، افزود: متأسفانه افزایش یارانه‌ها انگیزه کار را از بین می‌برد. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ادامه داد: مسئله اشتغال تنها نمی‌تواند توانمندی را رقم بزند بلکه نیاز به همکاری همه حوزه‌های فرهنگی، حمایت و مشارکت این نهاد است. مسعودیان راد در بیان مثالی از ایجاد اشتغال منطقه‌ای با توجه به ظرفیت‌های نواحی مختلف استان سمنان، تأکید داشت: در حسین‌آباد کالپوش میامی زنجیره شغلی تولید کفش ایجادشده چراکه بسیاری از مردم این روستا در شهرهای بزرگ مانند تهران در کار کفش هستند و تجربیات خوبی در این زمینه‌دارند. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در خاتمه تأکید داشت: برای تسهیل ضمانت‌نامه‌های بانکی مددجویان در مقوله تسهیلات اشتغال‌زایی صندوق ضمانت شکل می‌گیرد که این اقدام نیز می‌تواند گام مثبتی در راستای حمایت از اشتغال مددجویان و نیازمندان باشد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان، ضمن بیان اینکه هم‌اکنون ۳۷ مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با کمیته امداد استان هستند، بیان کرد: این نهاد ۸۶۰ بیمار صعب‌العلاج را تحت پوشش درمانی خود دارد. وی بابیان اینکه بیماران خاص، مزمن و صعب‌العلاج دارای مخارج بسیار زیادی هستند، افزود: تأمین هزینه این بیماران نیازمند کمک‌های مردمی است. ارائه ۱۶ هزار خدمات درمانیمعاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه بیماران تحت پوشش کمیته امداد با رعایت سیستم ارجاع پزشک خانواده از خدمات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌کنند، گفت: تاکنون درزمینهٔ بیمه تکمیلی ۲۹ هزار مورد خدمات بااعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سوی کمیته امداد به نیازمندان ارائه‌شده است. تقوی بابیان اینکه در هشت‌ماهه اول سال جاری کمیته امداد استان سمنان برای هزینه‌های درمانی مددجویان چهار میلیارد تومان پرداخت کرده است، افزود: ۱۶ هزار خدمات درمانی به مددجویان در هشت‌ماهه نخست سال جاری ارائه‌شده است. وی با تأکید بر بیمه مکمل درمان برای مددجویان کمیته امداد، ابراز داشت: هزینه‌های داروهای غیر بیمه‌ای، خدمات دندانپزشکی، عصا، عینک، تفاوت تعرفه، فرانشیز خدمات، ویلچر، ایاب و ذهاب و … نیز به مددجویان کمیته امداد ارائه می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان، ادامه داد: نیازمندان نیاز به سه مقوله برطرف کردن حالات روحی، احترام و شخصیت قائل شدن، بعد فرهنگی و سومین مرحله حمایت‌های مالی دارند. مسعودیان راد بابیان اینکه هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری، مردمی کردن کمک‌ به نیازمندان است، تأکید کرد: اگر این حرکت در کمیته امداد شکل نمی‌گرفت حرکت‌های این نهاد حمایتی اشتباه بود. وی افزود: شناخت مراکز نیکوکاری نسبت به فقر بیشتر است و از سوی دیگر خدمات این مراکز نیز با پیوست فرهنگی همراه می‌شود و این در زمره ویژگی‌های مراکز نیکوکاری است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان، تصریح کرد: اتصال و هم‌جواری مراکز نیکوکاری به مساجد منجر شده خدمات این مراکز با پیوست فرهنگی و دینی همراه شود. مسعودیان راد بابیان اینکه بررسی همه ابعاد منطقه، قابلیت‌ها، ظرفیت‌های جوانان در حوزه اشتغال و تهیه بانک اطلاعاتی درزمینهٔ اشتغال و نیکوکاران یکی از اولویت‌های استان سمنان است، گفت: اشتغال و کار، رویکردی که در مراکز نیکوکاری باید تقویت تا منتج به خودکفایی شود.
برنابرنا2 هفته قبل
رئیس دبیرخانه بیمه و درمان مددجویان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هیچ مددجوی پشت نوبت برای صدور دفترچه نداریم، گفت: هزینه اعتبار دفترچه‌های درمان بهزیستی ۵۴۰ میلیارد تومان است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ افسانه مشتری با اشاره به فعالیت سه سازمان بیمه‌گر رسمی چون بیمه نیروهای مسلح، تامین اجتماعی و بیمه سلامت افزود: بیمه سلامت آحاد مردم و سایر اقشار را که شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است را تحت پوشش قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ دفترچه سایر اقشار جهت مددجویان بهزیستی صادر شده است و بیشترین حق بیمه پایه را بهزیستی به بخش توانبخشی اختصاص داده است. این مقام مسئول افزود: کلیه افراد مجهول الهویه که در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند می‌توانند تا صدور شناسنامه و اوراق شناسایی ۳ ماه از خدمات رایگان بیمارستانها و مراکز بهداشت و درمانی استفاده کنند و اگر بهزیستی نتواند در این مدت مدارک شناسائی مجهول الهویه را آماده سازی کند باید هزینه سه ماه اول را نیز پرداخت کند. مشتری خاطرنشان کرد: مددجویان زیر ۱۸ سالی که دارای بیماری قلبی یا ارتوپدی هستند از طریق واحد مددکاری مربوطه و با معرفی رسمی سازمان بهزیستی به موسسه خیریه زنجیره امید در تهران به صورت رایگان درمان می‌شوند که از مبالغ پرداختی ۵ درصد هزینه‌ها را بهزیستی پرداخت کرده و ۹۵ درصد هزینه‌های درمانی را نیز موسسه پرداخت می‌کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه ۶۰ مرکز نیکوکاری در استان سمنان فعال است، ابراز داشت: طی مدت هفت‌ماهه نخست سال جاری مردم نوع‌دوست استان سمنان ۲۵ میلیارد و ۴۰۶ میلیون تومان از طریق مراکز نیکوکاری به نیازمندان کمک کردند. وی ضمن بیان اینکه این مراکز نیکوکاری بیشتر در داخل مساجد قرار دارند، افزود: هدف از این اقدام این بود که تا مردم بیشتر با این مراکز و کارکرد آن‌ها آشنا شوند لذا در مساجد تعبیه شد تا در بطن جامعه قرار گیرد. قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان ضمن بیان اینکه یکی از مزیت‌های خوب وجود این مراکز نکوکاری یافتن افراد نیازمند در داخل محلات و مساعدت به این خانواده‌ها است، ابراز داشت: درواقع مردم به محله خود کمک می‌کنند تا خانواده‌ای نیازمند و درمانده نباشد. قوسی ضمن بیان اینکه مراکز نیکوکاری سطح استان در پنج شاخص رتبه اول را کسب کردند، تصریح کرد: مبالغ جمع‌آوری‌شده این مراکز در سرفصل‌های فرهنگی، اشتغال، مشاوره، کلاس‌های قرآنی، تهیه سبد کالا، کمک‌هزینه جهیزیه و غیره هزینه می‌شود. وی ضمن بیان اینکه مراکز نیکوکاری تعامل سازنده با کمیته امداد استان سمنان دارند، افزود: از مجموع مشارکت‌های مردمی به مراکز نیکوکاری، یازده میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان در قالب کالا، چهار میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان کمک نقدی بوده است که نیازمندان این استان ۹ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان در قالب تخفیف‌های مراکز تجاری و خدمات رایگان دریافت کردند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد در دیدار با رئیس بسیج سازندگی استان سمنان هم‌زمان با ظهر شنبه در کمیته امداد سمنان، با اشاره به اینکه هشت واحد مسکن مددجویان در مناطق محروم با مشارکت کمیته امداد و بسیج سازندگی، ابراز کرد: این طرح‌ها طی مراسمی هم‌زمان با روز پنجم آذرماه با حضور مسئولان به بهره‌برداری می‌رسد. وی بابیان اینکه این خانه‌های مسکونی در راستای انجام حرکت‌های جهادی برای کمک به محرومان با همگرایی و همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی ساخته‌شده است، افزود: خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد در سایه توانمندسازی آن‌ها، هدف این طرح‌ها است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه از مجموع هشت واحد، سه واحد در روستای طرود شاهرود قرار دارد، گفت: سهم بیارجمند دو واحد، سهم میامی دو واحد و سهم امیرآباد دامغان یک واحد مسکونی است. مسعودیان راد بابیان اینکه ۱۹۶ باب واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در نیمه نخست سال جاری مقاوم‌سازی، ساخته و خریداری‌شده است، گفت: این واحدها برای توانمندسازی مددجویان تکمیل و تحویل می‌شوند. جبار دوست محمدی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان نیز در این دیدار بابیان اینکه همکاری‌های مطلوبی بین کمیته امداد و بسیج سازندگی برای خدمت‌رسانی به محرومان وجود دارد، ابراز کرد: باوجود محدودیت‌ها، بسیجیان با تمام قوا برای عمران و آبادانی روز افزون در ایران اسلامی در تلاش هستند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
محسن مسعودیان را در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: یکی از محورهای توانمندی مددجویان ایجاد اشتغال و خارج شدن از چرخه حمایتی است. وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح پنل‌های خورشیدی هر خانوار ماهانه بین ۷۰۰ تا یک‌میلیون تومان درآمدزایی دارد تصریح کرد: بخشی از این درآمد بابت پرداخت اقساط تسهیلات اجرای طرح کسر و بقیه درآمد به‌حساب خانوار واریز می‌شود. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان بابیان اینکه برق تولیدی توسط شرکت برق خریداری می‌شود افزود: به مددجویان متقاضی واجد شرایط مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه از محل منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بازپرداخت ۶۰ ماهه پرداخت می‌شود. مسعودیان راد همکاری بانک‌های عامل و شرکت‌های طرف قرارداد را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: این طرح به‌صورت تضمینی اجرا می‌شود. به گزارش تسنیم، ۶۴۳ فرصت شغلی پایدار با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در هفت‌ماهه امسال ایجادشده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خدابنده صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد طی هفت‌ماهه امسال ۷۲ درصد رشد داشته است، ابراز داشت: هدف از ایجاد فرصت‌های شغلی توانمندسازی و افزایش مهارت مددجویان است تا بتوانند کمک‌خرجی برای خانواده خود باشند. وی ضمن بیان اینکه عمده مشاغل ایجادشده درزمینهٔ خدماتی با ۲۸۵ طرح است، افزود: ۲۷۵ طرح دام‌پروری، ۴۵ طرح کشاورزی، ۲۰ طرح صنایع‌دستی و ۱۷ طرح صنعتی و معدنی و یک طرح شیلات به ترتیب بیشترین فرصت اشتغال را برای مددجویان طی هفت‌ماهه امسال فراهم کرده است. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه طی هفت‌ماهه امسال ۶۴۳ فرصت شغلی پایدار برای مددجویان این نهاد فراهم‌شده است، ابراز داشت: این اشتغال بااعتبار ۲۴ میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی ایجاد شد. خدابنده بابیان اینکه ۹۰ طرح از منابع قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۲۸۶ طرح از محل قرض‌الحسنه بانک‌ها در قالب تسهیلات به مددجویان و نیازمندان استان سمنان پرداخت‌شده است، تصریح کرد: ۱۷۸ فقره تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی و بقیه از طریق سایر منابع تأمین‌شده است. وی افزود: طی هفت‌ماهه سال جاری یک‌هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان سمنان آموزش‌های مهارتی در قالب، آموزش‌های مقدماتی، مهارتی اشتغال و پایدارسازی و توسعه را فراگرفتند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه مردم نوع‌دوست استان طی شش‌ماهه نخست سال جاری دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند، ابراز داشت: از این میزان ۵۶ میلیون تومان به روش نوین شامل کد دستوری با تلفن همراه بوده است. وی ضمن بیان اینکه پرداخت صدقه به روش نوین افزایش سرعت در پرداخت و اطمینان را به همراه دارد، افزود: این اقدام کاهش هزینه‌های جمع‌آوری صدقات صندوق‌ها را نیز به دنبال دارد که خوشبختانه تاکنون با استقبال خوبی از سوی شهروندان و هم استانی‌ها مواجه بوده است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه سمنان با ۵۶۳ میلیون تومان بیشترین میزان مشارکت در پرداخت صدقه به‌صورت نوین را داشته است، ابراز داشت: شاهرودی‌ها با ۴۴۱ میلیون تومان و گرمساری‌ها با ۲۳۲ میلیون تومان طی شش‌ماهه امسال بیشترین میزان صدقه به‌صورت نوین را پرداخت کردند. مسعودیان راد بابیان اینکه ۹۰ هزار خانوار مشترک خانگی صندوق‌های صدقه کمیته امداد استان سمنان هستند، تصریح کرد: این صدقات در سرفصل‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموران و دانشجویان نیازمند، بهداشت و درمان، تسهیلات مشاغل و مسکن هزینه می‌شود. وی بابیان اینکه مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن سکه در این کار خیر سهیم شوند، افزود: مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد یکی از بانک‌ها پرداخت کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد ظهر یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه مردم این استان برای کمک به همنوع خود سر از پا نمی‌شناسند و همواره پیشتاز این امر خیر هستند، ابراز داشت: طی شش‌ماهه نخست سال جاری مردم استان سمنان ۴۱ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند. وی ضمن بیان اینکه کمک مردم استان طی این بازه زمانی به نسبت مدت مشابه سال قبل ۹۵ درصد رشد داشته است، افزود: کمک‌های مردم استان سمنان در سرفصل‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان محروم، بهداشت و درمان، اشتغال، ساخت مسکن و غیره هزینه شده است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ضمن بیان اینکه مردم سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان به این نهاد کمک کردند، ابراز داشت: این حضور پررنگ مشارکت‌های مردمی امسال به نسبت سال قبل تنها بیانگر این است که مردم نیازمندان را نه‌تنها فراموش نکردند بلکه کمک‌های خود را نیز افزایش دادند. مسعودیان راد ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۰ میلیارد تومان زکات و دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان صدقه در استان سمنان جمع‌آوری‌شده است، تصریح کرد: مجموع این مشارکت‌های مردمی از طریق مراکز نیکوکاری به‌صورت نقد و کالا جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد. وی افزود: مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات پرداخت کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه چهار هزار مددجو استان سمنان طی شش‌ماهه نخست سال جاری از طرح‌های بهداشتی کمیته امداد بهره‌مند شدند، ابراز داشت: با توجه به اینکه پیشگیری مهم‌تر از درمان است لذا تلاش شد تا طرح‌هایی در این خصوص برای مناطق محروم و کم برخوردار استان سمنان اجرایی شود. وی ضمن بیان اینکه تغذیه سالم برای کودکان، مادران باردار و شیرده به ارتقا سلامت جامعه کمک می‌کند، افزود: طی شش‌ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۵۰۰ سبد غذایی بین این گروه‌های هدف توزیع و یک هزار و ۶۱۵ کودک از این بسته‌ها بهره‌مند شدند. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه سرانه دریافتی هر کودک در این طرح‌ها ماهانه بالغ‌بر ۹۰ هزار تومان است، ابراز داشت: معتقدیم هر چه درزمینهٔ سلامت و پیشگیری هزینه شود سرمایه‌گذاری برای آینده خواهد بود زیرا مسلما هزینه‌های درمان بیشتر از پیشگیری است. تقوی بابیان اینکه تلاش شد تا در این طرح‌های بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌ها آموزش نقطه کلیدی باشد، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا در این‌گونه طرح‌ها کاهش استهلاک و افزایش بهره‌وری در سه مقوله نیروی انسانی، سرمایه و زمان مدنظر قرار گیرد. وی افزود: طرح‌های کمیته امداد در قالب هدایا بهداشتی، سبد بهداشتی خانوار، توزیع سبد غذائی، بهسازی محیط‌های خودکفایی، ارزیابی سلامت زنان، طرح‌های غربالگری، توزیع بروشور بهداشتی، مجریان بهداشت سلامت سالمندان و بهداشت در مناطق محروم صورت گرفته است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه مردم استان طی شش‌ماهه نخست سال جاری چهار میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، ابراز داشت: این کمک‌ها در سرفصل‌های بهبود وضعیت معیشتی، درمانی و تحصیلی فرزندان ایتام و محسنین هزینه شده است. وی ضمن بیان اینکه مردم استان سمنان سال گذشته طی مدت مذکور سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، افزود: مقایسه این دو آمار رشد ۴۴ درصدی کمک‌های مردم استان به فرزندان معنوی خود در طرح‌های ایتام و محسنین را نشان می‌دهد. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه ۸۱۶ یتیم تحت پوشش این نهاد قرار دارند، ابراز داشت: سرانه دریافتی هر یتیم در استان بیش از ۳۶۰ هزار تومان است که این رقم بیشتر از میانگین کشوری را شامل می‌شود. مسعودیان راد ضمن بیان اینکه دو هزار و ۴۶۵ کودک در طرح محسنین و شفا تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هستند، تصریح کرد: این افراد میانگین ماهانه ۱۲۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و شامل افرادی است که پدر خانواده بنا به دلایلی نظیر بیماری، زندانی و ازکارافتادگی قادر به تأمین معاش خانواده نیست. وی ضمن بیان اینکه خیران می‌توانند با ماهانه کمک‌های خود را در طرح احسان ایتام و محسنین به این‌گونه خانواده‌ها پرداخت و از آن‌ها حمایت کنند، افزود: خیران استان سمنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ نزد بانک صادرات شعبه الغدیر و شماره کارت مجازی ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ بانک صادرات واریز کنند و کمک‌های غیر نقدی خود را در قالب تأمین مواد غذایی، خدمات مسکن، کمک‌هزینه‌های درمانی و تحصیلی به این کودکان ارائه دهند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خدابنده صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۴۵۴ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجادشده است، گفت: ۷۰ درصد این مشاغل ایجادشده در مناطق روستایی استوی ضمن بیان اینکه هدف از ایجاد اشتغال کمک به توانمند شدن مددجویان است، افزود: طی شش‌ماهه نخست سال گذشته ۳۵۷ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان ایجاد شد که در مقایسه با امسال رشد در این حوزه را در راستای حمایت از افراد تحت پوشش خود نشان می‌دهد. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از دو برابر شدن تسهیلات اشتغال‌زایی طی سال جاری خبر داد و ابراز داشت: امسال ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان این نهاد اختصاص یافت که این رقم در سال گذشته هفت میلیارد تومان بود. خدابنده در ادامه تصریح کرد: کمیته امداد استان سمنان علاوه بر ایجاد اشتغال و کمک به توانمند شدن جامعه هدف خود می‌کوشد تا با نظارت و بازرسی از طرح‌های صورت گرفته، مددجویان را بعد از اشتغال نیز همراهی کند که به‌طورکلی چهار هزار و ۴۵۴ طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد پایش و نظارت می‌شود. وی افزود: عمده مشاغل ایجادشده در حوزه کمیته امداد استان سمنان در قالب طرح‌های خدماتی، دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی و صنعتی و معدنی را شامل می‌شود و این امر گامی ارزشمند در راستای خودکفایی و اعتمادبه‌نفس مددجویان این خطه محسوب خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها هم‌زمان با روز دهم مهرماه جاری برگزار می‌شود، ابراز کرد: این مرحله با عنوان شور عاطفه‌ها در ۴۰۰ مدرسه سطح استان برگزار خواهد شد همچنین یک هزار پاکت برای جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها در مدارس توزیع‌شده است. وی بابیان اینکه برگزاری جشن عاطفه‌ها طبق یک تفاهم‌نامه منعقدشده با آموزش‌وپرورش در سطح مدارس صورت می‌گیرد، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود در مرحله دوم جشن عاطفه‌ها سه میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شود. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه طبق تفاهم‌نامه بین این اداره کل و آموزش‌وپرورش کمک‌های جمع‌آوری‌شده با نظارت مدیران مدارس و آموزش‌وپرورش به دانش آموزان نیازمند همان مدرسه اعطا می‌شود، تأکید کرد: سازمان دانش‌آموزی رسالت توزیع پاکت‌های شور عاطفه‌ها را از ابتدای مهرماه بر عهده داشته و امیدواریم بتوانیم در کمک‌رسانی به دانش آموزان نیازمند اقدامات خوبی را شاهد باشیم. مسعودیان راد بابیان اینکه در مرحله نخست شور عاطفه‌ها که شهریورماه برگزار شد ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و این هزینه صرف تحصیل دانش آموزان محروم مدارس شد. وی بابیان اینکه تعداد دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان در شهرها و روستاهای استان دو هزار و ۴۰۰ نفر است، ابراز کرد: این دانش آموزان کمک‌هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند اما کمک‌های مردمی می‌تواند بخش اعظمی از نیازهای تحصیلی‌شان را تأمین کند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، پیش از ظهر محسن مسعودیان راد امروز در جمع خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به برگزاری اردوی جهادی سه‌روزه مددکاران کمیته امداد استان سمنان به منطقه کالپوش از توابع شهرستان میامی اظهار داشت: در قالب این اردو این مددکاران از ۱۰۰ خانوار مددجوی زیرپوشش کمیته امداد در این منطقه سرکشی کردند. وی خاطرنشان کرد: این سرکشی‌ها از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در روستاهای تلوبین، نردین، حق الخواجه و گلستان انجام شد و هدف از این سرکشی‌ها بررسی خدمات ارائه‌شده به این مددجویان بوده است. سیده فاطمه تقوی افزود: همین امر سبب شد مددکاران مجددا به درب منزل این مددجو مراجعه کنند و درب منزل این مددجو نیمه‌باز بوده و مددکاران وارد منزل شدند و دیدند پیرزن دچار گازگرفتگی شده است و او را به خارج از خانه منتقل و خوشبختانه با کمک‌های اولیه حال این پیرزن ۷۰ ساله بهبود می‌یابد. وی در ادامه در مورد برگزاری این اردوی جهادی سه‌روزه که از ششم تا هشتم مهر در منطقه کالپوش در حال برگزاری است گفت: در قالب این اردوها وضعیت مددجویان کمیته امداد در قالب معیشتی، درمانی، مسکن، تحصیلی، خدمات مشاوره، ازدواج، مسکن، جهیزیه، اشتغال و دیگر خدمات حمایتی این نهاد مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد. انتهای پیام/ ت
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی صبح یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه مددکاران این نهاد در اردوی سه‌روزه جهادی هم‌اکنون در منطقه کالپوش شهرستان میامی حضور دارند، ابراز داشت: این افراد روزانه از یک‌صد منزل مددجویان روستاهای طلوبین، نردین، حق الخواجه و گلستان بازدید و خدمات لازم را به آن‌ها ارائه می‌کنند. وی افزود: گروهی از این مددجویان به منزل خانم ۷۰ ساله در روستای حق الخواجه بخش کالپوش میامی مراجعه می‌کنند که در پی نواختن زنگ در پاسخی از جانب این فرد سالخورده دریافت نمی‌شود و درنهایت پس از تماس‌های مکرر این بانوی سالخورده با بی‌حالی تلفن را پاسخ و این تماس به‌سرعت پایان می‌یابد. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه تماس با این بانوی سالخورده، مددکاران را از وجود او در خانه مطمئن و آن‌ها را ترغیب به ورود می‌کند، ابراز داشت: با توجه به اینکه به‌رسم قدیم برای مهمان‌نوازی در نیمه‌باز بود مددکاران وارد خانه شده و این بانوی ۷۰ ساله را در خانه پیدا می‌کنند. تقوی در ادامه تصریح کرد: مددکاران به‌محض ورود متوجه بوی گاز شده و اقدامات اولیه نظیر بستن شیر گاز، باز کردن درب و پنجره و خارج کردن او از خانه را انجام می‌دهند، این اتفاق به دلیل جدا شدن اتصال شیر گاز به سماور یا شل شدن بست گاز ایجادشده بود که با ورود مددکاران این فرد از مرگ حتمی نجات یافت. وی بابیان اینکه هم‌اکنون حال این فرد مساعد است، افزود: این خانم تنها در خانه خود زندگی می‌کند و پسر و عروسش ساکن تهران هستند لذا حضور به‌موقع مددکاران و عکس‌العمل درست و صحیح آن‌ها توانست جان تازه به او بخشد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی صبح سه‌شنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده درمانی مددجویان کمیته امداد استان سمنان، بابیان اینکه در طول شش‌ماهه نخست سال جاری، ۱۱ هزار و ۷۵۰ مورد خدمات درمانی به مددجویان این نهاد ارائه‌شده است، تأکید کرد: این خدمات باهدف بهبود و تداوم سلامتی خانواده‌های تحت حمایت کمیته صورت می‌گیرد. وی افزود: خدمات ارائه‌شده به مددجویان کمیته امداد استان سمنان در شش‌ماهه نخست سال جاری سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است. معاون کمیته امداد استان سمنان، بابیان اینکه کاهش دغدغه خانوار تحت پوشش هدف این نهاد است، افزود: در سطح استان ۳۷ مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با کمیته امداد وجود دارند که بیمه‌شدگان می‌توانند با رعایت سیستم ارجاع به پزشک خانواده از آن‌ها خدمات دریافت کنند. تقوی تداوم سلامتی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان را یکی از محورهای اقدامات کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان دانست و ابراز کرد: بیمه مکمل درمان به‌مثابه وجه تمایز بیمه کمیته امداد با سایر سازمان‌های بیمه‌گر محسوب می‌شود که بر آن تأکید ویژه‌ای داریم. وی در پاسخ به سؤالی با موضوع مزیت‌های بیمه تکمیلی گفت: دریافت مبالغ مربوط به تفاوت تعرفه، فرانشیز خدمات، هزینه‌های داروهای غیر بیمه‌ای، خدمات دندانپزشکی و کالاهای پزشکی و کمک درمانی چون عصا، عینک، ویلچر و حتی هزینه‌های مخصوص به ایاب و ذهاب و … برای بیمارانی که مشمول قوانین بیمه نیستند، در زمره مزیت‌های این مکمل درمانی و بیمه‌ای به حساب می‌آید.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه جشن عاطفه‌ها در ۴۰۰ مدرسه استان برگزار می‌شود، ابراز داشت: در این طرح دانش آموزان با اهدای وجه نقد یا لوازم‌التحریر به مدرسه درواقع به هم‌مدرسه‌ای‌های نیازمند خود کمک می‌کنند. وی ضمن بیان اینکه کمک‌های جمع‌آوری‌شده در همان مدرسه صرف کودکان نیازمند می‌شود، افزود: این طرح از دهم مهرماه آغاز می‌شود اما مردم نوع‌دوست استان سمنان می‌توانند کمک‌های خود را به یکی از پایگاه‌های کمیته امداد اهدا کنند تا در آستانه سال نو در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گیرد. معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه دو هزار دانش‌آموز و نزدیک به یک هزار دانشجو تحت پوشش این نهاد قرار دارند، ابراز داشت: با مشارکت همه آحاد جامعه این تعداد دانش‌آموز و دانشجو می‌توانند از امکانات لازم برای ادامه تحصیل بهره‌مند شوند. قوسی ضمن بیان اینکه در نخستین مرحله جشن عاطفه‌ها ۴۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شد، تصریح کرد: انتظار می‌رود در مرحله دوم نیز شاهد حضور مردمی و پررنگ نهادها و مسئولان در این امر خیر و خداپسندانه باشیم. وی ضمن بیان اینکه برای حفظ کرامت دانش آموزان، خیران وسایلی را که تهیه می‌کنند باید درخور شان این عزیزان باشد، افزود: مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات پرداخت کنند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه نخستین رویداد کارآفرینی این نهاد به مدت سه روز در اردوگاه فرهنگی تربیتی حضرت مهدی (عج) مهدی‌شهر و اردوگاه شهید کلاهدوز شهمیرزاد برگزار می‌شود، ابراز داشت: در این استارت آپ ویکند کارآفرینی ۷۰ ایده داوری خواهند شد که در نهایت برترین‌ها به مرحله پایانی راه خواهند یافت. وی ضمن بیان اینکه زمان برگزاری این رویداد ۲۸ لغایت ۳۰ شهریورماه سال جاری خواهد بود، افزود: افتتاحیه پنجشنبه ۲۸ شهریور ساعت ۹ صبح در اردوگاه فرهنگی تربیتی حضرت مهدی (عج) مهدی‌شهر و اختتامیه ۱۱ صبح در سالن کنفرانس اردوگاه شهید کلاهدوز شهمیرزاد برنامه‌ریزی شده است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه برای داوری ایده‌های برتر از متخصصان داخل و خارج استان بهره گرفته‌شده است، ابراز داشت: هدف از برگزاری این رویداد در واقع توسعه ایده‌ها و رساندن طرح‌ها برتر اشتغال به مرحله تولید انبوه محصول است. مسعودیان راد در ادامه تصریح کرد: معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از این ایده‌های برتر حمایت همه‌جانبه را خواهد داشت و ضمن آن طرح‌ها به سرمایه‌گذاران برای عملی کردن و رسیدن به تولید انبوه و درنتیجه سرمایه‌گذاری معرفی می‌شوند. وی بابیان اینکه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در این استارت آپ با محیط کاری بیشتر آشنا می‌شوند، اضافه کرد: آشنایی این نخبگان با چالش‌ها اجرای طرح و عملی کردن ایده‌های نو از دیگر اهداف برگزاری این رویداد محسوب می‌شود و ضمن آن از سرمایه‌گذاران بخش اقتصادی نیز برای حضئر در مراسم دعوت به عمل‌آمده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدابراهیم یوسفیان پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات کمیته امداد سمنان، ضمن بیان اینکه در ایام تعطیلات تابستان امسال اردوهای آموزشی و تربیتی ویژه مددجویان کمیته امداد در استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت:۷۰۰ نفر مددجوی کمیته امداد در این مدت از دوره‌های آموزشی و تربیتی این نهاد بهره‌مند شدند. وی با اشاره به اینکه این اردوهای آموزشی در دو نوبت صبح و عصر به مدت سه روز در سطح استان سمنان برگزار شد، افزود: این طرح باهدف پر کردن اوقات فراغت مددجویان اجرایی شد. ساماندهی ۸۰ نفر مددجو در کارگاه آموزشی ازدواجمعاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه هر دوره آموزشی سه‌روزه درمجموع ۲۰ ساعت به طول انجامید، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع ازدواج از دیگر فعالیت‌های آموزشی و تربیتی کمیته امداد استان به شمار می‌رود. یوسفیان از ساماندهی ۸۰ نفر مددجو مستعد ازدواج در این دوره آموزشی خبر داد و گفت: هم‌اکنون کارگاه آموزشی ازدواج در اردوگاه آموزشی حضرت مهدی (عج) مهدی‌شهر در حال برگزاری است. وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح حمایتی این نهاد برای اعزام مددجویان به پیاده‌روی اربعین گفت: با پرداخت کمک‌هزینه از سفر اربعین از سوی کمیته امداد استان سمنان، ۴۰۰ مددجو در آستانه اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام می‌شوند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خدابنده صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه در این نهاد تلاش‌ها بر خودکفایی، توانمندی و خود اتکایی مددجویان با ارائه مشاوره‌های شغلی است، ابراز داشت: مددجویان کمیته امداد استان سمنان با بهره‌گیری از تسهیلات این نهاد توانستند ۱۱ واحد بوم گردی با ظرفیت اسکان و پذیرایی ۲۹۰ نفر را فراهم کنند. وی ضمن بیان اینکه با فعال شدن این واحدها برای ۱۳۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است، اضافه کرد: با توجه به‌قرار گفتن استان سمنان در مسیر بین دو حرم این اقامتگاه‌ها میزبان گردشگران عبوری این خطه هستند و از واحدهای بوم‌گردی استقبال می‌کنند. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه ایجاد فرصت شغلی با راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی راهی برای رونق گردشگری است، ابراز داشت: خوشبختانه میراث فرهنگی استان در این زمینه با برگزاری کلاس‌های بومگردی همکاری‌های بسیار خوبی را با کمیته امداد داشته است و تلاش کرد تا مددجویان با آموزش مهارتی این شغل کاملا آشنا شوند. خدابنده ضمن بیان اینکه می‌توان با ایجاد فرصت‌های شغلی بومگردی به توسعه گردشگری روستایی و عشایری دست‌یافت، تصریح کرد: این اقدام ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها منجر به افزایش سطح درآمد و بهبود وضعیت معیشت و در نهایت حفظ میراث فرهنگی یک روستا می‌شود. وی بابیان اینکه در این بخش به دنبال طرح‌های توسعه‌ای هستیم، افزود: مقرر شد تا با بهره‌گیری از کارآفرینان حرفه‌ای بخش گردشگری و شرکت‌های این حوزه و ارتباط با تور لیدرها برای ارائه آموزش‌های مهارتی و در برخی موارد رفع مشکلات موجود استفاده شود.
مهرمهر3 ماه قبل
محسن مسعودیان راد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در سومین روز هفته دولت با حضور استاندار سمنان پنج مددجوی لاسجردی از توابع سرخه صاحب‌خانه شدند، ابراز داشت: ساخت این پنج واحد از سال گذشته رقم خورد که با کمک خیران، کمیته امداد و تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن به مددجویان افتتاح شد. وی بابیان کمیته امداد استان سمنان به هر واحد ۲۷ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کرده است، افزود: بنای هر ساختمان ۸۰ مترمربع را شامل می‌شود که بر اساس اصول و قوانین ساختمان‌سازی بنا ساخته‌شده است. مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه هر یک از این خانوارها ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کردند، ابراز داشت: تمامی این پنج خانوار اکنون با حمایت کمیته امداد و خیران از داشتن خانه بهره‌مند شدند که علاوه برساخت مسکن در مناطق روستایی، خرید مسکن، مقام سازی و بهسازی واحدهای مسکونی برای مددجویان ارائه می‌شود. مسعودیان راد ضمن بیان اینکه طی چهارماهه نخست سال جاری ۸۲ طرح عمرانی مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد سمنان در بخش‌های مختلف اجرا شد، تصریح کرد: برای این طرح‌ها ۳۰۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده استوی افزود: خدمات نهاد کمیته امداد استان سمنان در حوزه مسکن شامل ساخت، خرید، مقاوم‌سازی و تعمیر مسکن شهری و روستایی مددجویان است که علاوه بر حمایت‌های حوزه مسکن کمک‌هزینه پرداخت اجاره به مددجویان این نهاد نیز ارائه می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی بعدازظهر امروز در دیدار با جمعی از مددجویان کمیته امداد سمنان که در دفتر امام‌جمعه سمنان برگزار شد اظهار داشت: میزان طلاق در بین مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان سمنان بسیار پایین گزارش‌شده است. وی افزود: اینکه از بین هر ۱۰۰ ازدواج بین مددجویان کمیته امداد استان سمنان فقط یک طلاق صورت گرفته است؛ نشان‌دهنده عملکرد مثبت این نهاد در ارائه خدمات آموزشی به خانواده‌ها پیش از ازدواج دارد. آیت‌الله شاهچراغی تأکید کرد: افزایش آمار ازدواج در بین مددجویان کمیته امداد استان سمنان نشان‌دهنده تلاش و همت دست‌اندرکاران این امر مهم در این نهاد حمایتی است. وی بیان داشت: مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان سمنان می‌بایست در تمامی ابعاد و زمینه‌ها ازجمله فرهنگی، تربیتی و آموزشی موردتوجه قرار گیرند. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهمی که کمیته امداد در دستور کار خود قرار داده است توانمندسازی مددجویان تحت حمایت خود است که اقدامی بسیار سازنده است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی بعدازظهر یک‌شنبه در دیدار با مددجویان کمیته امداد سمنان به میزبانی دفتر خود در آستانه عید غدیر بابیان اینکه از هر ۱۰۰ ازدواج مددجویان کمیته امداد استان تنها یک طلاق صورت گرفته است، ابراز داشت: الگوگیری از زندگی ائمه اطهار (ع) و بهره‌گیری در زمینه آموزش خانواده‌ها پیرامون ازدواج در این مقوله ضروری استوی بابیان اینکه یک طلاق در بین ۷۰۰ ازدواج مددجویان کمیته امداد رخ می‌دهد، افزود: این امر نشان می‌دهد که طلاق در این جامعه بسیار پایین و بر موارد تحکمی بنیان خانواده و ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه تاکید شده است. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بابیان اینکه ابعاد فرهنگی، تربیتی و آموزشی جامعه مددجویان باید تقویت شود، ابراز داشت: با این اقدام مددجویان توانمند و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج خواهند شد که این در نهایت به بالندگی جامعه منتهی می‌شود. آیت‌الله شاهچراغی بابیان اینکه خدمات فرهنگی، اجتماعی و حمایت‌های تحصیلی و شغلی کمیته امداد بر این جامعه تاثیر بسیار داشته است، تصریح کرد: علاوه بر این موارد باید بر اصل آموزش نیز تاکید شود هر چه در این زمینه کار بیشتری صورت گیرد لذا از میزان آسیب‌های اجتماعی کاسته خواهد شد. وی بابیان اینکه تلاش کمیته امداد بر مقوله افزایش آمار و تسهیل شرایط ازدواج مددجویان و همچنین کاهش طلاق جای بسی تقدیر است، افزود: می‌بایست این موارد به‌کل جامعه تعمیم داده شود و شاهد پویایی نسل جوان به ویژه در خانواده‌های مددجویان کمیته امداد باشیم.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عید سعید قربان و پس از اقامه نماز این عید سعید، طرح قربانی عظیم در هشت شهرستان استان سمنان به صورت محوری و در شهر امیریه دامغان به طور ویژه با حضور و مشارکت مردم متدین و خداجوی دیار قومس، خیران و همچنین نیک‌اندیشان این دیار برگزار شد. در این مراسم استانی بیش از یک هزار و ۱۰۰ راس دام سبک و سنگین ذبح شدند تا گوشت به دست آمده از این قربانی‌ها بین نیازمندان تقسیم شود. با توجه به گسترش تب کریمه کنگو گوشت قربانی قرار است با مشارکت دامپزشکی و کشتارگاه‌های سطح استان به مدت ۲۴ ساعت در معرض سرما قرار گرفته و سپس بین نیازمندان توزیع شود. محسن مسعودیان راد بیان کرد: سال گذشته ۷۰۰ راس دام در قربانگاه‌های استان سمنان ذبح و بین نیازمندان توزیع شد که امسال شاهد افزایش نسبی بوده‌ایم. از سوی دیگر ۱۵ گروه دامپزشکی برای نظارت بر نحوه ذبح و توزیع گوشت دام‌ها طی عید قربان در سراسر استان سمنان اختصاص یافته است.

به انتهای لیست رسیدید