کمیسون اصل ۹۰

کمیسون اصل ۹۰

اصلاحات پرساصلاحات پرس3 هفته قبل
این نماینده مجلس گفت: طرح شفافیت با به توپ بستن مجلس مساوی است و دارم انواع پیامک‌های تهدید و توهین‌آمیزی را که در زمان تصویب FATF برای ما فرستادند، مرور می‌کنم. وی تصریح کرد: در صورت تصویب طرح، نهادهای قدرت، گروه‌های فشار و آنهایی که می‌توانند در تایید و رد صلاحیت افراد اعمال نفوذ کنند و اثرگذار باشند تمام خواسته‌هایشان را به قانون تبدیل خواهند کرد. سخنگوی فراکسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: علمداران شفافیت‌ چرا به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای ندادند و مخالفت کردند؟ یعنی اگر بحث شفافیت است، مگر تحقیق و تفحص می‌خواست چه کاری انجام دهد؟ می‌خواست وضعیت مالی شهرداری تهران را که ابهامات زیادی روی آن است را شفاف کند. وی در مورد رد صلاحیت‌ها در صورت شفافیت آرا، گفت: چون همه خواسته‌های آنها تامین می‌شود منظور همان بعد نظارتی شورای نگهبان است. وقتی نماینده ترجیح می‌دهد دور بعد هم در مجلس باشد کاری نمی‌کند که با جایگاه‌های نظارتی و قدرتی مثل شورای نگهبان درگیری داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
این نماینده مجلس گفت: طرح شفافیت با به توپ بستن مجلس مساوی است و دارم انواع پیامک‌های تهدید و توهین‌آمیزی را که در زمان تصویب FATF برای ما فرستادند، مرور می‌کنم. سخنگوی فراکسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: علمداران شفافیت‌ چرا به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای ندادند و مخالفت کردند؟ یعنی اگر بحث شفافیت است، مگر تحقیق و تفحص می‌خواست چه کاری انجام دهد؟ می‌خواست وضعیت مالی شهرداری تهران را که ابهامات زیادی روی آن است را شفاف کند. سخنگوی کمیسون اصل ۹۰ تاکید کرد: اگر به دنبال شفاف‌سازی هستند بیایند همزمان به تحقیق و تفحص از تخلفات شهرداری تهران رای بدهند که قائم مقام آن هم بازداشت است. وی در مورد رد صلاحیت‌ها در صورت شفافیت آرا، گفت: چون همه خواسته‌های آنها تامین می‌شود منظور همان بعد نظارتی شورای نگهبان است. وقتی نماینده ترجیح می‌دهد دور بعد هم در مجلس باشد کاری نمی‌کند که با جایگاه‌های نظارتی و قدرتی مثل شورای نگهبان درگیری داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسون اصل ۹۰ مجلس با مساوی دانستن شفافیت آرا نمایندگان با به توپ بستن مجلس آن را بر خلاف استقلال مجلس و نمایندگان دانست. اعتمادآنلاین| بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسون اصل۹۰ مجلس، علت مخالفت خود با طرح شفافیت آراء نمایندگان را بیان‌کرد و گفت: اگر آن تعداد نمایندگانی که اعلام کردند با شفافیت آرا موافق هستند، واقعا موافق بودند، پیشنهاد این طرح در مجلس رای می‌آورد، اکثرا دلیل موافقت نمایندگان نیز به خاطر جو روانی است که افرادی که بالظاهر پرچم‌داران شفافیت در جامعه هستند ایجاد کردند. وی با بیان اینکه با اصرار تعدادی از نمایندگان را به وادار به رسیدگی به این طرح کرده‌اند، گفت: شما اول ببینید که پرچم‌داران طرح شفافیت آرا که بالظاهر، طرح قشنگی هم می‌آید و همه آن را می‌پسندند، اما پشت آن خیلی خطرناک است، چه کسانی هستند. این نماینده مجلس گفت: طرح شفافیت با به توپ بستن مجلس مساوی است و دارم انواع پیامک‌های تهدید و توهین‌آمیزی را که در زمان تصویب FATF برای ما فرستادند، مرور می‌کنم. وی در مورد رد صلاحیت‌ها در صورت شفافیت آرا، گفت: چون همه خواسته‌های آنها تامین می‌شود منظور همان بعد نظارتی شورای نگهبان است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
سخنگوی کمیسون اصل ۹۰ مجلس با مساوی دانستن شفافیت آرا نمایندگان با به توپ بستن مجلس آن را بر خلاف استقلال مجلس و نمایندگان دانست. این نماینده مجلس گفت: طرح شفافیت با به توپ بستن مجلس مساوی است و دارم انواع پیامک‌های تهدید و توهین‌آمیزی را که در زمان تصویب FATF برای ما فرستادند، مرور می‌کنم. سخنگوی فراکسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: علمداران شفافیت‌ چرا به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای ندادند و مخالفت کردند؟ یعنی اگر بحث شفافیت است، مگر تحقیق و تفحص می‌خواست چه کاری انجام دهد؟ می‌خواست وضعیت مالی شهرداری تهران را که ابهامات زیادی روی آن است را شفاف کند. وی در مورد رد صلاحیت‌ها در صورت شفافیت آرا، گفت: چون همه خواسته‌های آنها تامین می‌شود منظور همان بعد نظارتی شورای نگهبان است. وقتی نماینده ترجیح می‌دهد دور بعد هم در مجلس باشد کاری نمی‌کند که با جایگاه‌های نظارتی و قدرتی مثل شورای نگهبان درگیری داشته باشد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر امام خمینی (ره)، ‌نایب رئیس کمیسون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی روند ورود کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات خوزستان، بازدید خود را از بندر امام خمینی (ره)، بندر کانونی غلات کشور‌ شروع کرد‌. وی افزود: طبق گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، سال گذشته ۱۰ هزار شرکت کالاهای اساسی وارد کشور کرده بودند که طبق حسابرسی انجام شده ۱۷۵ شرکت‌ صورت مالی خوبی نداشتند و ۳۶۵ شرکت هم در مدت ۷۰ روز برای ورود کالاهای اساسی، ایجاد شده بودند. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون کالاهای اساسی به دست مردم نرسیده است عنوان کرد: از تمامی دستگاه‌های نظارتی به خصوص دولت خواستیم نظارت دقیقی بر کالاهای اساسی داشته و به موقع ورود کنند تا کالاهای اساسی به دست مردم برسد. وی افرود: در سال جاری ۶٫۵ میلیون تن کالاهای اساسی به کشور وارد شده ‌که رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد و ما نگران کمبود کالاهای اساسی در کشور نیستم. وی افزود: ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به بنادر خوزستان برای تعیین وضعیت کالاهای اساسی است و نتیجه بررسی‌ها را به مردم گزارش می‌دهیم و مردم نگران کمبود کالاهای اساسی نباشند.
مهرمهر2 ماه قبل
وی افزود: اولویت حضور ما مربوط به کالاهای اساسی است که ۱۸ میلیارد دلار در سال گذشته و ۱۴ میلیارد دلار امسال برای کالاهای اساسی با توجه به شدت تحریم‌ها پیش بینی شده است. وی بیان کرد: همچنین از دولت خواسته‌ایم که نظارت دقیقی بر واردات کالاهای اساسی داشته باشند تا کالای اساسی به موقع به دست مردم برسد. نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: بررسی‌های میدانی هر چه سریعتر انجام می‌شود و گزارش‌های دقیق و تخلف‌ها به دست مقامات مربوطه می‌رسد. وی گفت: با اقداماتی که کمیسیون اصل ۹۰ در پیش گرفته ریشه رانت، فساد و کلاهبرداری خشکیده می‌شود. وی تصریح کرد: با جدیت دستگاه‌های نظارتی، دست مافیای خودرو، شکر و کالای اساسی و سایر اقلام به زودی قطع می‌شود.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
روز سوم تیرماه نمایندگان مجلس با ریاست فرهاد تجری بر ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مخالفت کردند. تجری نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهابکه از سوی هیأت رئیسه برای ریاست کمیسیون اصل نود معرفی شده بود، در نهایت از ۱۸۱ رأی اخذ شده، فقط ۸۱ رأی به دست آورد. او سپس محمدعلی پورمختار و داود محمدی، روسای پیشین و فعلی کمیسیون اصل ۹۰ را متهم کرد که آرای نماینده‌ها را قبل از ریخته شدن به گلدان خط زده‌اند. پورمختار ادامه داد: آقای تجری اگر صد بار دیگر هم کاندیدا شود، وضعیتش در داخل صحن همین است و نمایندگان به او اقبالی ندارند. از طرف دیگر رای بسیاری از نمایندگان به آقای محمدی بود، اما هیات رئیسه فقط آقای تجری را معرفی کرده بود، اما لذا آقای تجری فکر کرده‌اند که آقای محمدی هم در این قضیه نقش داشته‌اند.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
نماینده سرپل ذهاب با اعتراض به رای‌گیری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد که در رای‌گیری تخلف شده است؛ لاریجانی هم اعلام کرد که شکایت او در هیئت رئیسه مجلس پیگیری می‌شود. وی افزود: ‌ متاسفانه در روند این رای‌گیری دیدیم که به خاطر این تاخیر برخی افراد رای نمایندگان را می‌گرفتند و خط می‌زدند. لذا هیأت رئیسه باید از آراء صیانت کند که امروز شاهد بودیم این اتفاق نیفتاد. وی خاطرنشان کرد: قطعا همه خط خوردگی‌ها در رای‌گیری طبیعی نیست لذا بنده نسبت به این موضوع اعتراض دارم. لاریجانی در خاتمه در خطاب به تجری تصریح کرد: شکایت شما در هیأت رئیسه بررسی خواهد شد.
الفالف5 ماه قبل
محمد دهقان عضو کمیسون قضایی و حقوقی مجلس نیز معتقد است: «مهمترین عامل زمین­خواری در کشور بی­نظمی در حوزه کاداستر است. اما تا زمانی که این طرح در کل کشور اجرایی نشود نباید زیاد انتظار آن موضوع را داشته باشیم. علت اجرایی نشدن کاداستر چیست؟ با توجه به اظهار نظرات مطرح شده، می‌توان این گونه نتیجه گرفت که اجرایی شدن کاداستر می‌تواند از زمینخواری جلوگیری کند. با این حال اجرایی شدن این سامانه با مانعی بزرگی به نام اعتبار معاملات غیررسمی یا قولنامه‌ای روبرو است. با این حال برخی مسئولین معتقدند که اجرایی شدن کاداستر با موانعی روبرو است.
ایسناایسنا6 ماه قبل
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از ساخت دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان و اختصاص ردیف بودجه مشخص به آن در قانون بودجه سال ۹۸ خبر داد. وی همچنین از اختصاص ردیف بودجه مشخص برای ساخت دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت: این ردیف بودجه با عنوان «احداث و تجهیز کتابخانه مرکزی»، «دانشکده صنایع و معادن قروه» و «دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه کردستان» در بودجه سال ۹۸ لحاظ شده که امیدواریم کارهای اجرایی آن نیز امسال آغاز شود. وی اضافه کرد: برای آبگیری کامل این سد ردیف بودجه مشخصی در بودجه سال ۹۸ با عنوان «تکمیل ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی سد سیازاخ» در نظر گرفته شده است که با تکمیل سد منفعت آن به کشاورزان این منطقه نیز خواهد رسید. وی بحث اشتغال را نیز یکی از بزرگترین دغدغه‌های کشور دانست و اعلام کرد: در بودجه سال ۹۸ تسهیلات کم‌بهره‌ای نیز برای ایجاد اشتغال در شهرها و روستاها در نظر گرفته شده است. وی در مورد کمک به شهرداری استان نیز اظهار کرد: شهرداری‌های استان کردستان ضعیف هستند و از عهده مخارج خود بر نمی‌آیند.

به انتهای لیست رسیدید